21

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Jasne Moogi

Nie biorąc pod uwagę tego kto to wszystko finansuje i w jakim celu to zostało zastosowane (sam nie wiem)
To jest to po prostu ciekawy fakt.

Chciałem w swoim wpisie tylko podkreślić ,że Siły zbrojne niemalże wszystkich krajów arabskich są bardzo podzielone w kwestii wyposażania ich w sprzęt...

Niektóre kraje mają amerykańskie czołgi czy transportery ale piechota walczy rosyjskimi karabinkami
Albo posiadają amerykańskie śmigłowce wielozadaniowe a szturmowe są rosyjskie
Z kolei w Pakistanie wojsko ma amerykańskie pojazdy inżynieryjne a broń wsparcia produkcji chińskiej

Nie mam pojęcia czemu tak jest ale tak jest
Więc po prostu o tym coś wspomniałem...
Dodam jeszcze ,że tak jest praktycznie TYLKO w krajach wschodu (piachem i ropą płynących)

Wszystkie inne państwa opowiedziały się po którejś ze stron a oni prowadzą interesy ze wszystkimi dookoła
(przynajmniej oficjalnie)

Ostatnio edytowany przez artikarti321 (2018-07-13 18:43:13)

22

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Arti

A gdzie zdjęcia naszych sokołów… Nawet tych pomalowanych…
Lecisz do przodu a nie kończysz jednego tematu.
Przepowiednie, które podałem mówią o samolotach, które będą razem z naszymi…
A przecież są jeszcze pozostałe…. To one dostaną popalić od ruskich...
Ciekawe dlaczego…
Przepowiednia o Anglikach.
Więcej analiz przy jednym temacie. Miej pędzenia do przodu. Rozwiń temat.
Napisz co sam o tym myślisz. To są Twoje wpisy.
Czytelnika interesują – Twoje przemyślenia.
Nie anonimowych ekspertów, nie mających dostępu do przepowiedni Nostradamusa.

Ps. Trochę lepiej z Egiptem ale są również inne kraje muzułmańskie. Nie wiem czy pamiętasz ale to wszystko później ruszy na Europe z całą siłą. Musi być też powód tego, że będzie brakować amunicji na początku w wojnach przed wybuchem jeszcze III wojny światowej – gdzie będą się rżnąć między sobą. A tym bardziej już w samym trakcie tego co nadchodzi.

Nostradamus nie mówił o walce ruską bronią, a o walce bronią sojuszników zachodu!

23

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Musimy się zgrać z naszymi rozmowami.

Ja ciągle myślę, że przeczytałeś wpisy Pana Atraktora a ty szukasz czegokolwiek o broni u Pana Arteuzy Centuriona.
Już napisałem, że trzeba wiedzieć czego szukać. To trzeba dopracować.

Może zacznij jeszcze raz od moich wpisów. Ale nie teraz. Tam też to jest. Ale nie o to chodzi.

Trzeba się trochę przestawić – w Twoim przypadku. Masz wiedzę, którą zdobywasz przez lata.
Nie znaczy to, że to co wiesz – w przyszłości może być nie do końca aktualne.

Tak jest z Pakistanem. To co widzisz to jest czubek góry lodowej. Talibowie z Afganistanu jak przejmą władzę w Pakistanie – będzie tam całkowicie inaczej. Dlatego patrząc na szczegóły co mają i dlaczego jest to tak zróżnicowane.  Odpowiedz jest bardzo prosta. Mają to co dostali lub ukradli. Niestety to się zmieni.

Nostradamus pisze, że u Taliba nie ma broni i pieniędzy. Dlatego jak zbierze się szarańcza (wielomilionowa) to na początku ukradną, a później zdobędą i już będą mieli. Dlatego te kije i kamienie na początek. Później poczują smak krwi i już będzie pozamiatane. Afryka będzie pożywieniem barbarzyńców…

Dlatego trzeba trochę zmienić swoją pewność tego co jest – ba za chwilę będzie co innego…

I co wtedy z tym zrobisz…

Nostradamus wiedział o czym pisał… To my mamy problem, żeby to dostrzec… Nie pomoże cała wiedza współczesnego świata - ponieważ za chwilę będzie całkowicie inaczej…

To co nadchodzi będzie całkowicie inne niż możemy sobie to wyobrazić..

Dlatego spokojnie pisz co wiesz a przepowiednie pozwól mnie na początku omawiać...

24

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Arti

Jeszcze jedna mała uwaga, którą już zasugerowałem wcześniej. Ale nie wiem czy to dobrze zostało zauważone z twojej strony. Dlatego jeszcze raz - może trochę inaczej wspomnę.

Realizując swoje projekty należy przyjąć jakieś początkowe założenia. Z zasady są one początkowe. Dlatego też później mogą ulegać modyfikacji.

Temat militarny jest bardzo rozległym i stanowi nieskończone kompendium wiedzy. Próbują to robić wszyscy ale większości brakuje pomysłu na sukces. Dlatego albo piszą encyklopedie albo pokazują ciekawostki.

Dlatego większość tego co istnieje nie jest dla przypadkowych ludzi a tylko dla pasjonatów. Sukces w tym temacie powinien być nie tylko spektakularny ale powinien pokazać coś nowego.

Połączenie przepowiedni Nostradamusa z tym tematem jest całkowitą nowością. Dlatego jeden atut już mamy. Następnym może być dobre połączenie tego z czego mamy wiedzę z tym co jest dostępne w innych dziedzinach.

Dlatego wcześniej zaproponowałem wybór polegający na powiązaniu konkretnej wojny opisanej przez Nostradamusa z tym co wiemy i możemy pokazać również w sprawach technicznych w tym konkretnie przypadku.

Dlatego podałem już dwie wojny przed wybuchem tej III wojny światowej. Ale to tylko mały pikuś w porównaniem z tym co ma być jeszcze przed nami.

Wojna NATO- Rosja na Ukrainie – oczywiście najważniejsza i z największymi skutkami dla całego świata. Dlatego dosyć trudna do przedstawienia. Jako pierwszy temat stanowi też pewną bazę informacji na przyszłość.

Wspomniałem o II wojnie Wielka Brytania – Argentyna!

Nie wspominam o innych wojnach w Europie a przecież nasz kontynent nie będzie wyjątkiem, dlatego wzmianka o Argentynie. Zostaje jeszcze Afryka a o początkach w Azji nie wspominam.

Jest tego bardzo, bardzo dużo. Niestety dla wszystkich uczestników tych wojen. Nostradamus poza tym wspomina o dekadzie superterroryzmu.

Dlatego moja propozycja wyszła w kierunku pewnego uporządkowania tematu. Może to  być  wybór na początek już opisywanej wojny.

Wszystko co do ciebie Arti piszę jest propozycją – materiałem do zastanowienia i wyboru – dlatego powinniśmy rozmawiać żeby spróbować wypracować wspólne prace.

Oczywiście przy okazji – jak to już zrobiłem – będę rozpraszał twoją uwagę innymi tematami (Egipt – zbrojeniówka) ponieważ ja nieustannie pracuję nad tym co będę publikować później.

Dlatego wszystkie moje uwagi traktuj jako robocze a nie ad personam. Chyba ze przesadzę. Ale to wszystko robione jest szybko (trochę za szybko) dlatego może być różnie.

Dlatego napisz zawsze po moim wpisie w jaki sposób to co ja piszę może pomóc lub nie pomóc w tym nad czym ty pracujesz.

Nie będzie niedomówień.

Jak pisałem wszystko wyjdzie w praniu. Ale trzeba również rozmawiać, a nie tylko na szybko, czy też za szybko podejmować decyzje – czy od razu realizować każdą sugestię.

Jak do tej pory jest ok! Ale prace muszą ruszyć do przodu!

Wcześniej pisałem, że wszystko masz przed oczami jeśli chodzi o twórczość Nostradamusa – już widzisz więcej. Ale to wymaga jeszcze dużo pracy. Z czasem będzie coraz lepiej.

Dlatego trzeba zrobić coś czego jeszcze nie było, a nie to co robią wszyscy. Dlatego już widać poruszenie u nie konkurencji – na forum. To co robisz nie jest bez reakcji innych.

Wszechświat nie zostawia za długo miejsca na pustkę – bardzo szybko ją wypełnia. Dlatego nieustannie się zmienia i rozwija…

Do pracy...

25

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Dzięki Moogi za dobre rady!

Na pewno je wykorzystam
Jednak gdy już zacząłem wojnę Rosja-NATO to ciężko tak od razu przesiąść się na temat Argentyna-Anglia, Walki czarnego i czerwonego turbanu czy wojną Izraela z państwami arabskimi


PS. Wiesz gdzie pisał Pan Atraktor zanim zaczął na tym forum?

26

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Chyba za mało wyraźnie się wypowiedziałem!

Nie chodzi o przeskakiwanie z tematu na temat. Wybór Ukrainy jest dobry. Chodzi o to, że nie jest to jedyny temat. Dlatego o tym i innych wspomniałem.

Nie rozumie tak postawionego pytania. Pan Atraktor zaczynał tu na tym forum. Później pisał na innych forach. Znam prawie wszystkie wpisy Pana Atraktora. Ale wszystko po kolei. Ale jak zadajesz takie pytanie nie wiesz tak naprawdę o co chodzi z wesołym towarzystwem antysemitów na tym forum.

To dzięki dwóm z nich nie ma w necie wpisów Pana Atraktora. Jeden z nich M. odpowiada za nieuzasadnioną nagonkę a później zamknięcie bardzo dobrego pod forum na gazecie prawnej.

Zresztą pomógł też w zamknięcie całego forum – swoimi wpisami. Drugi pomimo inteligencji i "uroku jego wpisów" daje sobą manipulować.  Są tu bo zamknięto również ich forum – które moderował M.

Pewnie marzą również o zamknięciu tego forum. Jednak niski poziom ich wpisów nie spotkał się z dobrym przyjęciem czytelników. Ale ich pojawienie się spowodowało pokazanie - komu tak na prawdę zależy - na przepowiedniach i wpisach Pana Atraktora.

Chyba, ty też masz tam swój wpis. Inni jak zobaczyli o co chodzi - już swoje usunęli. Może uznali, że od takich spraw jak - nienawiść do kogokolwiek - lepiej trzymać się z daleka.

Ale to już inna historia...  Którą zapewne kiedyś pokażę… Ale na swoich warunkach...

27

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Hmmm
Ja swoją obecność w internecie zacząłem od wpisów Pana Arteuzy
Po około roku czytania jego wpisów przeniosłem się tutaj w roku 2017

Wcześniej nie miałem styczności z twórczością Nostradamusa
.
.
.
Co do mojego pytania...
Gdy skorzystam z opcji czytania wpisów tylko Pana Atraktora na tym forum
To łatwo mogę zauważyć ,że wspomina on o tym ,że rozwijał już jakiś temat wielokrotnie wcześniej i nie będzie go teraz kontynuował np. cytuję Atraktora


"-wybór „Petrusa Romanusa”(Piotra Rzymianina) na tron papieski w Watykanie.
-wybuch kryzysu polityczno militarnego na półwyspie koreańskim,świat w przededniu wybuchu wielkiego nuklearnego konfliktu światowego,podpisanie w dużej części tajnego porozumienia (traktatu)pomiędzy USA,a Chinami,co uspakaja międzynarodową atmosferę.
-śmierć królowej brytyjskiej Elżbiety i huczna koronacja Karola na króla ,który zostaje nazwany uzurpatorem po odczytaniu testamentu zmarłej królowej przyznającej tron wnukowi Wiliamowi( wielka krytyka mediów i społeczeństwa brytyjskiego).
-zesłanie przez Karola na Bermudy księcia Wiliama i jego żony.
-olbrzymie trzęsienie ziemi w Kalifornii ,zniszczenie wielkich miast wybrzeża zachodniego;Los Angeles,San Francisco,San Diego i wielu innych wielkie straty materialne i ludzkie!
-olbrzymie trzęsienia ziemi w Japonii zniszczone:Tokio,Kioto,Osaka ,duża część kraju już na stałe zatopiona falami oceanicznymi,dalsze zniszczenia elektrowni atomowych,potworne straty i zniszczenia!
-najpierw zawieszenie,a pożniej usunięcie Węgier z Unii Europejskiej i NATO,niedługo potem ten sam los spotyka Bułgarię.
-wyrzucenie Grecji i Portugalii ze strefy „euro” i zawieszenie tych państw w prawach członkowskich w Unii Europejskiej.
-zdobycie władzy w Pakistanie przez talibów i Mahdiego,zmiana nazwy państwa Pakistan na Wielki Kalifat Talibanu!
-olbrzymie trzęsienie dna morskiego na Morzu Śródziemnym,zalanie wielu wysp w tym między innymi:Malty,Balearów,Krety i Wysp Egejskich,a także lazurowego wybrzeża we Francji i wielu wybrzeży krajów śródziemnomorskich;Europy i Północnej Afryki,niesamowite straty,bezpowrotne zniszczenia wielu zabytków starodawnej kultury antycznej.
-w Watykanie wielki bunt kardynałów,którzy bez zgody papieża Piotra Rzymianina zwołują do Rzymu Sobór Powszechny Biskupów ustanawiający szereg liberalnych reform oraz kadencyjność wyboru papieża.
-kardynałowie ogłaszają zakończenie posługi papieskiej przez Piotra Rzymianina wybranego na uprzednim konklawe i w wyniku podpisanego z nim porozumienia ogłaszają powtórny jego wybór na papieża ,możliwe,że papież przyjmie wtedy inne nowe imię możliwe,że PIOTR II!
-Mahdi potajemnie rozkazuje swoim poplecznikom zniszczyć wojska NATO w Afganistanie bronią atomową,dochodzi do ataku nuklearnego,świat znowu w obliczu wielkiej wojny!
USA grożą wojną i nuklearnym odwetem,Mahdi w mediach światowych się kaja,,ogłasza się przyjacielem USA i Izraela i nawiązuje z nim stosunki dyplomatyczne,karze śmiercią swoich dowódców i przy okazji swoich przeciwników politycznych.
-wielka krwawa rewolucja”głodowa” w Hiszpanii,która zostaje po jej wybuchu zawieszona w prawach członka Unii Europejskiej.
-dochodzi do realizacji tajnego porozumienia USA z Chinami,Korea zostaje zjednoczona jako kraj kapitalistyczny i ogłasza polityczną neutralność,wojska USA wycofują się z niej,a Tajwan(Formoza)zostaje połączony z Chinami na zasadach wewnętrznej autonomii podobnie jak było to w przypadku Hongkongu i Macao.
-rewolucja ludowa we Włoszech,nowy rząd zrywa umowy laterańskie z Watykanem,papież zamyka się w kaplicy sykstyńskiej i ogłasza się na cały świat ;”Więżniem Watykanu!
Włochy wyrzucone ze strefy euro i z Unii Europejskiej oraz z NATO!
-wielkie trzęsienie ziemi pod lodowcami Antarktydy,wielkie bloki lodów wraz z olbrzymimi falami spływają do równika zatapiane są południowe wybrzeża Afryki,Ameryki Południowej ,oraz Nowej Zelandii i Australii.
za zgodą USA w wyniku porozumienia z Mahdim odbywa się referendum w Afganistanie zwycięskie dla Talibanu kraj ten zostaje włączony do Kalifatu Wielkiego Talibanu!

-wojna Kalifatu Wielkiego Talibanu z Iranem ,zdobycie Teheranu przez turbany Mahdiego,wielka rzeż szyitów w świętym mieście Kum.
-wybuch wojny domowej w Rosji tzw:”nowe wielkie oszustwo”,wywołane przez dwóch rywalizujących ze sobą przywódców:”tygrysa” i „niedżwiedzia”,ogromne straty materialne i ludzkie spowodowane powszechnym użyciem przez wojujące ze sobą strony broni masowego rażenia,zwycięstwo”łysego komendanta”.
-inwazja Kalifatu Wielkiego Talibanu na postradziecką Azję środkową odbywającą się w czasie wojny domowej w Rosji,zajęcie:Tadżykistanu,Turkmenistanu,Uzbekistanu,Kirgistanu i południowego Kazachstanu,referenda ludności tych krajów opowiadają się za przyłączeniem tych muzułmańskich państw do Kalifatu.
-inwazja Chin w czasie wojny domowej w Rosji,zajęcie przez to państwo za amurskiego pasa nad granicznego.Japonia odzyskuje część Kuryli,a USA obsadzają cieśninę Beringa i  półwysep Czukotka oraz wyspy komandorskie.
-wielki zamach terrorystyczny w mieście zburzonego muru na „targowisku podróżnych”.
-nowa wielka krwawa jatka w Hiszpanii,kraj rozpada się na 6 narodowych państw.Ostateczne usunięcie Hiszpanii z UE ,a później z NATO.
-pokojowe przyłączenie Azerbejdżanu do Kalifatu Wielkiego Talibanu.
-koniec walk w Rosji ,uznanie przez nią niepodległości wielu republik autonomicznych w tym;Dagestanu,Tatarstanu,Czeczeni,Bałkarii,a także Tuwy,Ałtaju i północnej Sacha Jakucji.
-podpisanie nowych traktatów granicznych Rosji z ;USA,Japonią,Chinami,Wielkim Talibanem i Gruzją.Uznanie autonomii;Kubania,Syberii i Dalekiego Wschodu w nowych granicach Rosji.
-rosyjska strefa Kaliningradzka ogłasza niepodległość i zwraca się do NATO o zabezpieczenie jej suwerenności.Rosja po początkowych protestach uznaje jej prawo do niezawisłości.
-atak nuklearny na nowe miasto(Nowy Jork) z talibańskiej ukrytej łodzi podwodnej(wybuch tzw: „brudnej” bomby atomowej)
Taliban nie przyznaje się do tej zbrodni,świat posądza Al Kaidę i inne organizacje terrorystyczne.
-wybuch wielkiego kryzysu finansowego na giełdzie londyńskiej,Szkocja,a pózniej Irlandia Północna(Ulster) i Walia występują z Wielkiej Brytanii.Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej przyjmuje nową nazwę na Zjednoczone Królestwo Anglii i Kornwalii.
-wybuch II wojny domowej w USA tzw;”powszechnego powstania zwykłych nosicieli broni”,powstaje konkurencyjny rząd ludowy w Chicago,następne silne trzęsienie ziemi na wschodnim wybrzeżu USA i pod dnem Atlantyku powodują olbrzymie zniszczenia w przybrzeżnych miastach,oficjalny rząd USA przenosi się tymczasowo do Bostonu.
wielkie zamachy superterrorystyczne mające w wielu miastach jednocześnie,głównie w Europie i Ameryce organizowane i sterowane przez specjalne służby Mahdiego tzw;”Turbany Dżhadu”,a wykonywane w wielu krajach przez tzw:”V kolumnę”muzułmańską przy pomocy różnych ładunków wybuchowych w tym także; chemicznych i biologicznych.
-klęska rewolucji muzułmańskich we Francji i Niemczech.
-rozwiązanie NATO przez oba rządy USA(deklaracje neutralności)
-dojście do władzy w Polsce”Chytrego Lisa,a po krwawych zajściach Generała Dyktatora.
-wielkie trzęsienie ziemi w strefie Morza Pólnocnego i Bałtyku,zalanie dużych połaci wybrzeży morskich w tym w Skandynawii oraz w Polsce;ostateczne zniknięcie półwyspu helskiego i mierzei wiślanej,także kurońskiej i częściowe zalanie Gdańska.
-wizyta starego kanclerza”wołu”we Francji na polach elizejskich w Paryżu i podpisanie układu o rozwiązaniu Unii Europejskiej oraz likwidacji wspólnej waluty.
Przywódcy:Niemiec,Francji,Holandii,Belgii i Luksemburga podpisują wcześniej przygotowany traktat o utworzeniu nowego państwa:Stanów Zjednoczonych Europy z tymczasową stolicą w Brukseli,o budowie nowej stolicy nad Renem koło Akwigranu(Aachen),czyli dawnej stolicy monarchii frankijskiej Karola Wielkiego i wprowadzeniu do obiegu nowej waluty,europejskiego dolara.
-krótka wojna Kalifatu Wielkiego Talibanu z Saudyjską Zjednoczoną onfederacją Arabską.
Zbratanie się dowódcy Konfederacji tzw:”Jezusa muzułmańskiego z Kalifem Mahdim”.
Półwysep Arabski i Bliski Wschód zajmują wojska talibańskie.
Mahdi przenosi stolicę do Bagdadu i zmienia jego nazwę na starożytną nazwę;BABILLON z dopiskiem BABILON MAHDIEGO!
-Mahdi podpisuje wieczysty traktat pokojowy z Izraelem i interweniując po stronie Kurdów najeżdża Turcję osamotnioną już po likwidacji NATO.
Po kilku dniach miesza się w wewnętrzne spory w Egipcie i zajmuje ten kraj w chwilę później jego wojska stosują tzw:'Długi Marsz”(powtórzenie marszu Mao-tse -tunga w Chinach)maszerując entuzjastycznie przyjmowane przez tłumy muzułmańskie z Koranem i sunnami(modlitewnikiem) nowego proroka Mahdiego wzdłuż całego wybrzeża północno afrykańskiego od :Nilu po Atlantyk.
-przed wejściem turbanów Mahdiego w Maroku „wraz z pianiem koguta”dochodzi do obalenia króla.
Są to bodajże najważniejsze wydarzenia z przed wybuchu III wojny światowej.
O wielu tu nie napisałem ,bo mówiłem o nich uprzednio np.: o pierwszej klęsce Izraela z pąństwami arabskimi,Izrael uratowało tylko użycie tajnej broni,którą już opisałem itd.
Szereg katastrof i zamachów,będzie się przeplatało z różnymi mniejszymi rebeliami,buntami w różnych krajach świata.
Bardzo istotną „plamą' na honorze”Lwa Morskiego”jak pisze M Nostradamus będzie ostateczna klęska Brytyjczyków w II wojnie argentyńskiej o Falklandy-Malwiny,a potęgę Stanów Zjednoczonych ograniczy poważnie na pewien czas II wojna domowa w USA.
Tę listę o inne istotne wydarzenia będę się starał uzupełniając w innych swoich artykułach.
Zrobiłem ją po to aby wykazać ,że najprawdopodobniej III Wojna Światowa nie wybuchnie przed rokiem 2030!
"




Interesuje mnie ostatni fragment "O wielu tu nie napisałem ,bo mówiłem o nich uprzednio np.: o pierwszej klęsce Izraela z pąństwami arabskimi,Izrael uratowało tylko użycie tajnej broni,którą już opisałem itd."


Szukałem w internecie i nie znalazłem niczego co wcześniej pisał Pan Atraktor
a jak zgaduję jest tam dużo centurii dotyczących wynalazków, wojen itd.

28

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Jak widzę to już wszystko wiesz – pytanie co z tym zrobisz!

Może zaczniesz to wykorzystywać w połączeniu ze swoja wiedzą w innym temacie. Już pisałem o tym – to to czego nie zrobił jeszcze nikt. Widzę, że może się to udać.

Tym co pisał Pan Atraktor – o niby tym, że już to było – nie przejmowałbym się za bardzo. Pan Atraktor kiedyś napisał że nie ma komputera w głowie i wszystkiego nie pamięta…

Ja jestem jeszcze za młody żeby tak myśleć. Dlatego mam dobrą pamięć.

Dlatego wiem, że rzeczywistość rozczarowuje z zasady. Dlatego jak myślisz, że Pan Atraktor opisał wszystko co ciebie interesuje – to witam w klubie – też bym chciał żeby tak było.

Niestety wiele okoliczności w tym również zawistne osoby spowodowały to, że rozpoczęte prace poszły w złym kierunku.  Zresztą na tym forum masz również na to przykłady.

Zamiast prosić o nowe wpisy Pana Atraktora to wszyscy atakowali to co napisał – nie mając albo mając świadomość tego co czynią. Nie pomaga to w niczym. A ich wpisów już nikt nie pamięta.

Dlatego mój ciągły nie dosyt wpisów Pana Atraktora – w sumie to zostało do opisania tak dużo, że to co jest to tylko mały drobiazg. Ale te drobiazgi stanowią podstawę do tego co można znaleźć dalej.

Dlatego należy szukać samodzielnie. Ale ponownie nie jest to takie proste. Ponieważ jak znajdujesz to pojawiają się następne trudności. A tego się nikt nie spodziewa.

Pan Atraktor zrobił dużą pracę wybierając z testów Nostradamusa to co opublikował w internecie. Mało tego, to jest wybór autorski. Profesorowie już tak mają, że wydaje im się, że wiedzą najlepiej co nas powinno interesować, a co można zostawić niby na później.

Tylko to później nie nadchodzi i może nie nadejść nigdy.

Ja w sumie się nie dziwię!

To co sam widzę jeśli chodzi o użytkowników nawet tego forum – nie pozostawia złudzeń. Wszyscy już wszystko wiedzą najlepiej. Mało, są tego tak pewni, że nie dopuszczają innych opcji.

Od wielu lat pojawiają się pytania o oryginały. Ale każdy ma inne postrzeganie tego słowa. Natomiast nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że jak znajdzie te oryginały, to również będzie trzeba włożyć swoją pracę w ich odczytanie.

Trzeba przeczytać wiele stron żeby coś zrozumieć i znaleźć  to co wyszukał Pan Atraktor. Nie tylko potrzebna jest znajomość języków, ale również ciężka praca nad tekstem.

Natomiast to co pokazują później ludzie, którzy podważają swoimi wpisami (i to od wielu lat) tłumaczenia przepowiedni przez Pana Atraktora - to dopiero żenada. Ostatnio był przykład na forum takiego gościa, który nie potrafił przetłumaczyć przy pomocy, wielu translatorów, jednego z klasycznych tekstów najbardziej znanej przepowiedni i to jeszcze po łacinie...

O zrozumieniu tekstu nie wspominam. Tak było i będzie - ponieważ ludzie nie potrafią rozpoznać tego, co jest bardzo dobre od tego co nie ma żadnej wartości.

Z moimi wpisami jest tak samo. Każdemu wydaje się (pisali o tym) że mogą robić to co ja zrobiłem i jeszcze na razie staram się robić – pokazywać szczegóły, które pokazuje.

Dlatego ku mojemu zaskoczeniu, również moje wpisy po tak długim czasie, też zauważył Pan Atraktor.
Ale tak jak już pisałem na forum. Wyciągnął nie właściwe wnioski, dla siebie, a nie dla mnie.
Pisałem to już w rozmowie z Panem Atraktorem.

Dlatego wnioski tez należy potrafić wyciągać...

29

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Jeszcze małe wyjaśnienie.

Słowo centuria jest używane w zasadzie tylko do klasycznych przepowiedni. Te klasyczne są zebrane w centurie – rzymskie określenie wiesz czego… stu głów.

Dlatego centurie to konkretne zbiory 100 wierszy, które są tylko czterowierszami. Nie ma tam na przykład sześciowierszy. Chyba, ponieważ nie wszystkie się zachowały. I nie wszystkie centurie są kompletne.

Ale jak już wiesz wszystko to może ty mi odpowiesz ile tych zbiorów klasycznych centurii jest znanych. Jest to bardzo proste pytanie. Na które zapewne znasz odpowiedz.  Stosujesz przecież nazwę centuria do przepowiedni Nostradamusa.

30

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Nie, Moogi
Nie wiem wszystkiego- nikt nie wie
zapewne nie wiem nawet 1/1000000...

Wiem w tym temacie tyle ,że
persage? czy pashage? oznacza przepowiednię
,że Arteuza cytował coś z Almanachów? czy Alamachów?
,że są sześciowiersze, albo bardzo rzadko niestandardowe które mają inną ilość niż 4 lub 6 wierszy
są też listy Nostradamusa
Wiem,że centurie są pomieszane i nie można jednoznacznie ustalić ich kolejności
Arteuza pisał też o tysiącach czy dziesiątkach tysięcy centurii? przepowiedni?  Nostradamusa młodszego i starszego.
Że są wszędzie na świecie, często ukrywane przez rządy państw lub w 113 szafie w Watykanie

Mniej więcej tyle pokrótce wiem w tym temacie...
Nie jestem badaczem, najprawdopodobniej nie będę
Nie zastanawiam się nad tym za bardzo i terminologię zostawiam osobom obeznanym w temacie!


Chyba jednak każdy może sobie pozwolić na pomyłkę dużą czy małą jeśli takowa zaistniała, prawda?

31

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

To nie są pomyłki!

Stosując coś wielokrotnie nie widzimy później tego. Jak stosujemy niewłaściwe nazwy to powinniśmy to tez kiedyś zauważyć. Pewnie jeszcze wielokrotnie pokażesz również moje niedopatrzenia. I to tyle.

Co prawda jako moderator tematu musisz wierzyć w swoje siły. To również przyda się na przyszłość. Dlatego szkoda, że nie wiesz wszystkiego. Dlatego nie chwal się tym.

Natomiast ja pokaże pozostałym osobą, że twoja wiedza jest duża w tym o czym piszesz. A twoim zadaniem będzie tylko tego nie schrzanić. Szczególnie za dużą wylewnością.

Pamiętaj, że wiele osób zaczyna czytać to co piszesz. Dlatego nie chwal się tym czego zaczynasz się uczyć (przy okazji) tylko pokaż co wiesz. Wtedy będzie ok!

Jeszcze jedno

Są ludzie, którzy wiedzą bardzo dużo, a nawet prawie wszystko, co jest im potrzebne. Natomiast ty masz tą przewagę nad innymi, że chcesz się swoją wiedzą dzielić z innymi.

Jest to bardziej wartościowe od tego, że ktoś ma dużą wiedzę ale się nią nie chwali.

Tak przy okazji zwróciłeś uwagę na to, że Pan Arteuza Centurion – też zapewne profesor – jak większość osób - nie za bardzo chciał się dzielić wszystkim tym co wiedział - o przepowiedniach Nostradamusa -  z innymi osobami.

Rozpalił to coś w bardzo wielu osobach – ale kazał czekać na swoją książkę. Czy to nie jest znamienne w naszych czasach. Chyba nie podam w tym temacie lepszego przykładu.

Zastanów się nad tym…

Nie wiem z jaką ilością profesorów miałeś do czynienia, ale to się potwierdza w bardzo wielu przypadkach.
Tak już mają...

32

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Dzięki za wyjaśnienie
W pełni się z tobą zgodzę Moogi

33

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Jeszcze coś na bieżąco.

Nie potrzebujesz tekstu Nostradamusa do opisu sprzętu ruskich przyjaciół niedźwiedzia…
A może już go znasz. A może tym razem to ja posłucham twojego skojarzenia.

Ja jeszcze nie do końca wypracowałem swoje stanowisko na podstawie przepowiedni mówiącej o tym co się stanie podczas tej wojny na Ukrainie z Niedźwiedziem.

Może ty coś podsuniesz dla mnie...

34

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Tylko nie kombinuj.

Wiesz o której przepowiedni mówię.
Tak czy nie!

35

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Zapewne chodzi ci o "...zostaną wybite zęby i obcięte pazury..."

36

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Brawo!


31. Polska

*
Na prośbę Galicjan Polacy wejdą za zgodą,
Nad Dnieprem na przedpolach Kijowa straszliwa klęska,
Uciekającemu niedźwiedziowi zostaną wybite kły i przycięte pazury,
Atlantydzi grożą ,Smok i Wyspy się cieszą.
Arteuza - Centurion  20 lis 2009, o 17:39

http://koniecswiata.info/forum/post/6824/#p6824


Dlatego może zaproponujesz coś na temat Niedźwiedzia.
Ale konkretnie jego wybitych kłów i przyciętych pazurów.

Popracujmy nad tym na początek w tym wątku!

37

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Na TYM wątku?
A nie na "kiedy wojna będzie zdominowana przez noże..."?

38

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Nie chodzi o gotowy tekst na finał.

Chodzi o krótkie twoje skojarzenia. Co to może być według ciebie.
Przycięte kły – to ….
Pazury – to ...
itd

39

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Tu definitywnie Nostradamusowi chodziło o broń ofensywną
Kły to czołgi
Pazury to samoloty
Ja tak to widzę

40

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Ja mam trochę inne spojrzenie.

Nostradamus pisze o uciekającym Niedźwiedziu. 
Dlatego gdzie tu broń ofensywna?
Trzeba pomyśleć!

Kły są ostre. Pazury są na długich łapach…