41

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Prawdę mówiąc cały ciężko mi to zrozumieć...
Może kły to śmigłowce?
Pazury to jakieś transportery piechoty?

42

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Jak chcesz zrozumieć to co pisał Nostradamus musisz zastanowić się nad tym dlaczego Niedźwiedź dostał za swoje i ucieka.

Gdzie rozgrywa się decydująca bitwa. Popatrz na mapkę. Postaraj się zrozumieć o czym nam powiedział Nostradamus.
Zastanawiając się nad tą konkretną przepowiednią nie pomijaj innych w tym temacie. Wysil trochę komórki mózgowe. To ty wiesz więcej o strategi ruskich.

Przecież zabierając się za temat masz już jakiś obraz tego jak to wszystko się potoczy.
Inaczej już zaczynamy się pakować – bo strach się bać tego co zrobili by ruscy gdyby wiedzieli co ich czeka.

Pomyśl również o jakimś genialnym dowódcy – który tego dokona z naszej strony.

Pomyśl co mają ruscy najbardziej ostrego – od ostrza – nie rakiety…
A za pomocą czego wyciągają swoje długie łapy z pazurami…

Na marginesie – co najbardziej intensywnie ćwiczą sojusznicy na poligonach... Woda i przeprawy… Po co im tyle sprzętu pływającego na ćwiczeniach również w Polsce...

43

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Śmigłowce to ruskim juz wczesniej wybili prymitywni Talibowie w Afganistanie przy minimalnym wsparciu, prostym sprzętem od Amerykanów. NA Ukrainie chyba nie brakuje partyzantów. Lekcja od Talibów nie poszła chyba na marne.

44

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Chcesz powiedzieć ,że Rosjanie będą czekali na bitwę po drugiej stronie Dniepru?
I ,że po przegranej bitwie (Polska pod dowództwem gen dyktatora) Rosja zostanie rozbrojona a NATO będzie groziło użyciem broni nuklearnej?

45

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Jak widzisz potrzebna jest rozmowa.

To nie tak. Przecież ruskie muszą mieć atomówki do swojej wojny domowej. Wojna na Ukrainie ich nie rozwali. Tylko poważnie przestraszy.  Z resztą nie NATO.  Tylko Chiny…

Na temat strategi nie będę się jeszcze wypowiadał. W tym czasie nie będzie jeszcze u nas generała, a tym bardziej generała dyktatora.

Jeśli chcielibyśmy zrozumieć strategię ruskich, to by zapewne trzeba poszukać w znanych ich wielkich bitwach… Hura do przodu a jak się cofną to ich własna artyleria ich załatwi. To co się dzieje u separatystów też może być pomocne.

Ale to ja mam się czegoś nauczyć, a nie samemu podejmować rozważania. Jednak myślę, że ruscy niczego się nie nauczyli z przeszłości, dlatego ta opcja z poprzedniej i nadal aktualnej w świadomości ich dowódców II wojnie może się powtórzyć.

Atomówek nie będzie w tej wojnie.

Jest to co ćwiczą ruskie od dziecka – desant spadochronowy – i ich niby siły szybkiego reagowania. Ta masa ilościowa może być szybko wybita przez ptaszyska. Natomiast bardzo ciężki sprzęt, chyba nie lata z desantem. Dlatego te ciężkie i pływające żółwie.

Dlatego te przygotowania wojsk inżynieryjnych do szybkiej przeprawy. Ochrona śmigłowcowa!

Myślę, że pozwolą ruskim wejść głębiej a później utopią to wszystko z ich pychą w Dnieprze.

Pamiętaj również, że to będzie się toczyć na kilku polach walki, a dopiero finał ma być pod Kijowem.
Ale co ja tam wiem… Ja tylko szukam możliwości…

Nadal nie dają mi spokoju ci Anglicy… co tam się stanie, że będą się mścili na bałtach i Polakach….

46

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

To ciekawe co piszesz

Co do Anglików to mają ponieść w tej wojnie ogromne straty co wywoła bunty w kraju.
Polacy nie będą już tam mile widziani a nawet będą oni deportowani.

Jestem ciekaw co sprawi ,że właśnie Anglicy (a nie np. Rumuni czy Polacy) odniosą tak dotkliwą stratę związaną z tą wojną
Nie dość ,że nie odniosą z tej wojny żadnych korzyści materialnych to wojna ta będzie dla nich ofiarna

47

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Moogi napisał/a:
Moogi  2018-07-11 22:29:42 napisał/a:
Moogi 2016-07-27 21:34:51 napisał/a:

Jeszcze kilka słów !

Ponieważ w poprzednim wpisie tylko nadmieniłem – jak będą rozmieszczone wojska NATO na terenie Polski i innych państw – zdecydowałem się mimo wszystko – na podstawie aktualnych informacji po szczycie NATO w Warszawie podać kilka drobnych informacji.

Trudno jest określić czy te informacje będą aktualne podczas batalii na Ukrainie. Ale skoro już wypłynęły do informacji publicznej – możemy z nich skorzystać.

W 2014 roku Barack Obama – złożył obietnicę i to w Warszawie – że zostaną rozmieszczone siły armii
Stanów Zjednoczonych na terenie Polski i państw bałtyckich.

Oczywiście to nie nasza dobra zmiana – ale dyplomacja Stanów Zjednoczonych – przekonała do tego pomysłu – przede wszystkim  Niemcy i Francję – do „stałej rotacyjnej obecności”.

W tym roku - 2016 – po szczycie NATO – były szczątkowe informacje o czterech grupach batalionowych - w Polsce
i państwach bałtyckich. Sekretarz generalny NATO – powiedział nawet, że pobyt tych sił nie jest ograniczony czasowo.


A teraz to co nas najbardziej interesuje w kontekście przepowiedni Nostradamusa:


Polska – batalion pod dowództwem Amerykanów

W skład wejdą na pewno - Brytyjczycy i Rumunii – mówi się również o pododdziale kanadyjskim a nawet niemieckim.

Litwa – dowodzić będą Niemcy

W tym batalionie będą żołnierze z Beneluxu, Francji i Norwegi.

Łotwa – batalion pod dowództwem kanadyjskim

Z udziałem Polski, Portugalii, Francji i Włoch.

Estonia – batalion pod dowództwem brytyjskim

Uzupełnią go Duńczycy


To by było na tyle. Ale jednak w tak małym wpisie mamy tak dużo brakujących szczegółów. Cóż nie chcę za bardzo naprowadzać czytelników na konkretne przepowiednie. Ale powyższy tekst jest bardzo ważny – choćby patrząc na następną przepowiednię.


To co napisałem wcześniej to oczywiście nie wszystko...

Korzystam z tego co już jest na forum!  W tym, wcześniejszym wpisie są już kraje, które będą brać udział w tym co nastąpi… Wystarczy pokazać z czego będą korzystać… Ale po kolei bez pospiechu, ograniczając szczegóły. Ogólny obraz a później istotne szczegóły…

Wiem, że może to trochę mącić twój obraz prac ale wiedzą trzeba się też umieć dzielić z innymi. Jak zaczniesz pisać o szczegółach fizyki kwantowej a nie o praktycznych przykładach to zniechęcisz czytelników. A przecież fizyka i mechanika kwantowa jest jedną z najciekawszych dziedzin w współczesnym świecie...

Ps. Większość już jest na twoich oczach. Wyjaśnię to na spokojnie. Przygotuję jeszcze coś i gdzieś gdzie będziesz mógł spokojnie to wszystko realizować. Przemyśl to na spokojnie. Ja pokażę szczegóły. Nie zostawię bez pomocy na początku.

A jak zrozumiesz, że jest to bardzo proste do połączenia z przepowiedniami sam zobaczysz to czego jeszcze nie widzisz. To są te szczegóły.

48

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Mam pokazać palcem Estonię!

Musisz wiedzieć coś jeszcze, że Pan Atraktor raczej na pewno nie podał nam wszystkich interpretacji przepowiedni Nostradamusa na temat tej wojny na Ukrainie. Jak myślę zrobił to celowo. Pisał, że jest ich dużo i są bardzo ważne dla świata. Bardzo ważne dla Polski - ale te chyba podał! W sumie to nie wiem.

Ale domyślam się, że tak jak Pan Atraktor pisał o tym, że każdy kraj ma swoją politykę historyczną, to również pomimo potępiania tego, została zastosowana pewna polityka w tamtych wpisach, na temat przyszłej historii również przez Pana Atraktora.

Żadna wojna nie jest dobra. Niesie masę nieszczęść i tragedii. Dlatego o niektórych sprawach lepiej nie mówić i nie pisać. Sam Nostradamus nie potrafił nad niektórymi przepowiedniami przejść spokojnie, dlatego kazał je spalić swojemu sekretarzowi. Który zresztą nie ze wszystkimi z przepowiedni to zrobił.

Dlatego muszę przygotować to co jest o wojnie na Ukrainie – ale już z perspektywy czasu trochę inaczej. No chyba, że powtórzy się to co było na forum prawnej. Bałagan sterowany od ruskich trolli. Tylko popatrz ile jest tego zarejestrowanego na forum – i na razie nie aktywnego – ale są.

A przesłanie dnia z ruskich portali na forum nie pomaga – bo idą za nim jak muchy – chyba już wiesz o kim mówię...

49

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Ale nie wszystko stracone!

Zauważ jak duża liczba przepowiedni innych wizjonerów mówi o wojnie Rosja-NATO
Można traktować Nostradamusa jako bazę a brakujące elementy wyłapywać od np. Ojca Klimuszko, Aloisa Irlmaiera, Łucji z Fatimy i wielu, wielu innych!

Wróć do nich na chwilę Moogi i zobacz jak wiele mają wspólnego z Nostradamusem... Nie są takiej jakości jak jego twórczość
ale lepsze to niż nic!
Zważ na to...

50

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Serio!!!

Poza tym myślisz, że nie znam tych wizji!

A czy one pomogły tobie w ocenie tego co przedstawia Niedźwiedź ze swoimi atrybutami. Czy te wizje pomogą w poznaniu historii. A tym bardziej połączenia jej z tym co nadchodzi…

Nic tak nie pomoże jak własny rozum – procesy myślowe nad wizje. Do zrozumienia wizji różnych jasnowidzów też potrzebny jest zdrowy rozsądek.

Potęga ludzkiego umysłu jest nieograniczona...

Ale nie o tym chciałem napisać.

Nostradamus jest wyjątkowy. Logiczne genialny. Nauczył się dużo w swoich czasach, ale również wykorzystał swój umysł na poznanie przyszłości. Myślę, że jeszcze się zdziwimy wszyscy jaki był i co wykorzystywał w swoich przepowiedniach Nostradamus.

W naszym przypadku wystarczy opisać i wykorzystać to co jest już dostępne. Mamy tak dużo, że nie potrafimy tego ocenić. A jest jeszcze tego tyle, że czasu może nie wystarczyć na wszystko.

Chyba naprawdę nie czytałeś moich wpisów z uwagą…

Wpisy Pana Arteuzy Centuriona to niecałe 400 stron. Pana Atraktora to już 4500 stron A4 + ostatnie  jeszcze 500 stron. Kilka książek z tłumaczeniem na język polski. Około 150 wartościowych książek w różnych językach… itd

Wiele oryginalnych materiałów Michela Nostradamusa. Tłumaczenie i interpretacja tego co jest - to dopiero wyzwanie. Trzeba tylko wiedzieć co wybrać.

Poza tym trzeba wiedzieć co z tym zrobić. Jak już się znajdzie. Wtedy nie będzie już czasu na pozostałych w temacie niestety słabych wizjonerów poza wyjątkami.

Dlatego Michel Nostradamus jest wyjątkowy…

Ps. Wszelkie wpisy o wizjach powodują, że wyłażą z szafy te osoby, które poza tymi wizjami -  niczego nie wiedzą. Natomiast rozmowa jest z takimi osobami na tyle ciekawa, że nie musisz już nic robić poza, zostaniem Jedi!

Już tu to przerabiałem. Nigdy więcej. Kropka

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-07-17 19:48:53)

51

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Witaj Arti

Ostatni wpis na głównym wątku dobry. Ale raczej unikałbym przeskakiwania, z aktualnie używanej latającej broni, do broni przyszłości. Jak to widzę według indywidualnej oceny, na wszystko, również na wszelkie nowości znajdzie się jakieś rozwiązanie.

Dlatego Nostradamus napisał, że TORRENT chiński będzie lepszy od umiejętności ruskich.
Dlatego ruskie rakiety, będą zawracane nad ich terytorium – a tam detonowane przez armie hakerów.

Myślę, że temat - ogólnie antybroni - powinniśmy rozwinąć – ale należy to dobrze przygotować.
Jak widzę, to już ją trochę sygnalizujesz.

Ps. Brak czasu czy weny twórczej. Moderator musi być ponadto. No chyba, że ja coś napisałem co nie pasuje. Zawsze pozostaje rozmowa.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-07-17 19:44:26)

52

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Witaj Moogi

Staram się zawsze w każdym poście wtrącić jakąś małą informację o tym jakie aktualnie trwają prace dotyczące danego sprzętu, jak wygląda jego niedaleki rozwój itd.

Co do broni hipersonicznej to ma ona mieć taki sam system namierzania jak obecna rakiety i inne pociski więc hakowanie ich cyberatakiem będzie tak samo realne jak to jest obecnie.

Jak sądzisz, (co do antybroni) od czego powinienem zacząć?

53

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Na początek mała uwaga techniczna.

Zwracaj uwagę na publikowane zdjęcia. Nie wszystkie są wyświetlane w przeglądarkach. W jednych są, a w innych nie. Nie do końca jest to jasne. Ale trzeba dobierać takie, które są wyświetlane w tych największych.

Ostatni wpis dobry. Zdjęcia nie wszystkie widoczne. Może jakiś błąd. Trzeba dopracować.

Ciekawe informacje są dobrze widziane – ale nie powinny zdominować głównego tematu. Ja jak zwykle wyłapuję szczegóły. Są też tam, zaskakująco interesujące drobiazgi. To bardzo dobrze.

Zauważyłem, że w sumie przechodzisz obok – TORRENTU – a właśnie internet stanowi początek i koniec tego co odnosi się do broni i antybroni – dzisiaj ale przede wszystkim w przyszłości.

Nostradamus oczywiście pisze w przepowiedniach o TORRENCIE. Jest kilka przepowiedni o tym.

Oczywiście są i przepowiednie o przestarzałej broni ruskich – gdzie pewnie nie ma i nie będzie dostępu do sieci. Ale z tym też sobie poradzą – wykradając i przekupując tego co trzeba – dotyczy to zapewne kodów.

TORRENT to również, cała elektronika służąca do obsługi i sterowania nowoczesną bronią – nawet ta, która nie jest w ogólnie dostępnej sieci. Tam gdzie jest – tam też jest jakieś jej powiązanie z innymi elementami – np. namierzanie celów w ruchu.

Natomiast to co mnie się najbardziej, od zawsze podobało, to impulsy elektromagnetyczne spalające wszystkie istniejące podzespoły - które są zasilane. Tanie a bardzo efektywne. Chyba nadal nie cała elektryka, a tym bardziej elektronika, są zabezpieczone przed takimi impulsami.

A jak nawet – takie zabezpieczenia są stosowane – to i tak na jakimś dalszym poziomie, nie ma ich. Dlatego urządzenie jest zabezpieczone, ale zasilanie nie koniecznie (np. transformator czy cała elektrownia).

Wystarczy określić - jak zwykle najsłabszy punkt.

54

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Hmmm, może uda mi się to naprawić.
Wiesz może które zdjęcia licząc od góry są niewidoczne?
Wtedy podmienię zdjęcia na jakieś inne, widoczne w jak największej ilości przeglądarek.

55

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

A ty wszystkie zdjęcia widzisz!

Nie wyświetlają się w ostatnim wpisie 2 i 3 
oraz w ostatnim pojawia się nie zdjęcie tylko tablica o blogu.

56

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Tak, u mnie zdjęcia wyświetlały się normalnie.

Mam nadzieję ,że po zmianie wszystko jest ok...
nie są to tak dobre zdjęcia jak poprzednie ale bardziej prawdopodobne ,że będą działały

57

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Zdjęcia są ok!

Nie podaję nazw przeglądarek z konkretnego powodu . Po prostu nie podaje się z jakiej się korzysta. A dlaczego, to już się musisz domyśleć.  Im mniej o tobie wiedzą tym spisz spokojniej od innych – którym się wydaje, że są anonimowi w sieci. Dlatego ci co podali takie nazwy - mają już swój problem.

58

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Witaj Arti!

Widzę - że ponownie potrzebna jest rozmowa.

Zastanawiam się jak to powiedzieć... Może wprost. Nie zanudzaj czytelnika. Pamiętaj, że jest to początek twoich wpisów. Dlatego moim zdaniem jest za dużo zdjęć – za mało analizy z twojej strony.

Pokazywanie nie istotnych w tym temacie zdjęć też nie pomaga. Staraj się robić krótsze wpisy. Ale częściej. I zaczynaj zawsze od najciekawszych spraw. Samoloty są w takim przypadku Ok!

Pomyśl nad moją propozycją. Nie masz jeszcze za dużo czytelników. Dlatego przede wszystkim dbaj o tych, których już masz i myśl perspektywicznie…

Inaczej zanim, Administrator przeniesie karciarkę za pisanie nie na temat – zostaniesz zasłonięty bzdetami i nikt tu nie wejdzie. Po prostu każdy ma wysokie mniemanie o osobie dopóki nie popisze dłużej i wtedy się zorientuje - że nikogo nie obchodzą jego karty.

Oczywiście to moje zdanie którego nikomu nie narzucam.

Powodzenia...

59

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Ok Moogi

To znaczy ,że mam zająć się porównaniami (np. sprzętu zachodniego do wschodniego) i analizą tematów bardziej konkretnych (mniej ogółów czy statystyk)??

Staram się to robić tak ,że czytelnik może po krótkiej osobistej analizie sam wywnioskować wiele spraw zerkając do poprzednich wpisów i porównując bądź wyczytując jakieś poukrywane szczegóły.

Nie jestem fanem dawania wszystkiego na tacy ale skoro uważasz ,że to skuteczniejsze i ciekawsze...
To tak zrobię

60

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Nie szukaj za dużo w moim wpisie.  Rób swoje ale jeszcze lepiej...

Po prostu pisz częściej i krócej. To na początek. Czytelnicy sami wiedzą co robić. Jednak najczęściej patrzą na ostatni wpis. Dlatego to od ciebie zależy, czy chcesz zachęcić nowych czytelników do czytania poprzedniego wpisu, czy też wszystkich wpisów.

Robi się to przez pokazanie serii tematycznej. Ty natomiast chcesz za jednym razem zrobić wszystko. Dlatego inni mogą uważać temat za zamknięty.

Pamiętaj, że forum to nie książka – na forum czytasz ostatni wpis – dopiero jak zainteresuje on czytelnika – przejdzie on do wcześniejszych wpisów.

Dlatego jest ważny temat przewodni – który przewijać się powinien w całej serii wpisów.

Jesteś zawsze tak dobry jak dobry jest twój ostatni wpis.

Dlatego wszystkie wpisy muszą być interesujące...