81

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Moogi daj sobie spokój ze swoimi wpisami na tym forum. Wszyscy dowiedzą się od wróżek i wyroczni tego co ich interesuje. Szkoda czasu i atłasu dla takich użytkowników którzy się wypowiadają na tym forum. Nie zawsze mądrość musi być górą nad ignorancją i mową nienawiści. Nie ma co przekonywać niezainteresowanych osób, że białe jest białe a czarne jest czarne...

82

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

PanX napisał/a:
advocem napisał/a:

Ktoś mądry, na blogu independenttrader (użytkownik 3r3) napisał taki czterowierszyk:

"Rządzący światem samowładnie
Królowie kopalń, fabryk, hut
Tym mocni są, że każdy kradnie
Bogactwa, które stwarza lud!"

Syntetycznie opisuje on otaczającą nas  w przeszłości i obecnie rzeczywistość. Jeśli ludzkość jako ogół dalej będzie przyzwalać na wyrywanie sobie 90% lub więcej bogactwa, które pochodzi z jej wysiłku, w zamian za wątpliwy moralnie socjal, vide 500+ i inne nowosocjalistyczne wynalazki, w tym ograbianie ogółu poprzez wyduszanie z niego coraz to nowych danin, to będzie niewolnikami jeszcze przez bardzo długi czas. Być może lepiej traktowanymi niż w starożytności, ale na pewno nie lepiej odżywianymi. Obecnie produkowana żywność dla mas bowiem nie nadaje się do spożywania bez konsekwencji zdrowotnych dla organizmu.

Na czym polega „przegięcie” sami wiecie czego!

To już nie pierwszy raz, osoba posługująca się wyrocznią do uzyskania odpowiedzi obraża wszystkich normalnie myślących czytelników i użytkowników forum.
Nie tylko krytykuje Arteuze i Atraktora - za ich włożoną pracę w interpretacje przepowiedni Nostradamusa – a  sama nie ma pojęcia w tym temacie.  Obraża Moogiego - za naukowe podejście do tematu przepowiedni - niby dając dla niego swoje nic nie warte rady. Dziwne, że Moogi jeszcze nie pojechał po tej osobie w swoim stylu!
Najciekawsze jednak jest odwołanie się przez advocem do komuny! Niby upomnienie, ale i w tym przypadku szydło zawsze wyłazi z wora! Dlatego zaraz po tym na forum pojawia się mowa nienawiści z tamtej strony.
Ciekawe dlaczego Administrator na to nie reaguje!
Jak to wygląda w przypadku advocem – na początek atak na Nostradamusa – cytat z nieznanego nikomu profana, mówiący o niby kradzieży centurii -  bzdura i pierdoły. Ale zainteresowania nie ma - to należy rozwinąć mowę nienawiści na rasizm i antysemityzm i inne obrzydlistwa… Na to są już paragrafy! Dlatego tylko cytuje - pomimo praw autorskich rasisty – cały tekst od którego odcina się nawet redakcja bzdeta – innemedium – ostrzegając czytelników przed treścią. Obrzydliwą i rasistowską. I tak naprawdę nie mówiącą  o czasach Nostradamusa, a o rasizmie w czystej formie!
Na koniec pokazany w cytacie (na początku wpisu) rodowód takiej osoby – napisałem osoby, ponieważ pisze ona jak facet, ale od czasu do czasu używa również żeńskich form w swoich wpisach – skąd bierze się taka mowa nienawiści u advocem. Zapewne z nienawiści i mleka (moczu) rodziców wyssanych podczas komuny. Dlatego ten cytat. Sam nie wierzyłem z jakiego źródła pochodzi. Wujek Google pomógł!
 

Międzynarodówka.

Słowa E. POTTIERA.

Wyklęty, powstań ludu ziemi!
Powstańcie, których dręczy głód!
Myśl nowa blaski promiennemi

Dziś wiedzie nas na bój, na trud.
Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata;
Przed ciosem niechaj tyran drży!
Ruszymy z posad bryłę świata,
Dziś niczem — jutro wszystkiem my!

Bój to będzie ostatni,           }      2 razy
Krwawy skończy się trud,
Gdy związek nasz bratni
Ogarnie ludzki ród!

Nie nam wyglądać zmiłowania
Z wyroków bożych, z carskich praw;
Z własnego prawo bierz nadania
I z własnej woli sam się zbaw!
Niech w kuźni naszej ogień bucha,
Zanim ostygnie — przekuj stal,
By łańcuch spadł z wolnego ducha,
A dom niewoli — zniszcz i spal!
Bój to będzie i t. d.

Rząd nas uciska — kłamią prawa,
Podatków brzemię ciąży nam,
I z praw się naszych naigrawa
Ten, co z bezprawia żyje sam!
Lecz się odmieni krzywda krwawa,
Gdy równość stworzy nowy ład,
Bez obowiązków — niema prawa,
Dla równych — równy szczęścia świat!
Bój to będzie i t. d.

Rządzący światem samowładnie
Królowie kopalń, fabryk, hut
Tym mocni są, że każdy kradnie
Bogactwa, które stwarza lud!

W tej bandy kasie ogniotrwałej,
Stopiony w złoto krwawy pot
Na własność do nas przejdzie cały.
Jak należności słusznej zwrot!
Bój to będzie i t. d.

Dziś lud roboczy wsi i miasta
W jedności swojej stwarza moc,
Co się po ziemi wszerz rozrasta,
Jak świt, łamiący wieków noc...
Precz darmozjadów rodzie sępi,
Czyż niedość żeru z naszych ciał?
Gdy lud wam krwawe szpony stępi,
Dzień szczęścia wiecznie będzie trwał.
Bój to będzie i t. d.

Autor     Eugène Pottier
Tytuł     Międzynarodówka
Pochodzenie     Śpiewnik Robotniczy PPS
Wydawca     Wydawnictwo P. P. S.

https://pl.wikisource.org/wiki/Międzynarodówka

I kto tu tkwi mentalnie w czasach komuny!
Dlatego Moogi napisał że:  Brak wiedzy szkodzi!  I to w każdej dziedzinie!


Jeszcze żeby nie było niedomówień - nie rozmawiam z takimi osobami dla których rasizm i antysemityzm jest
podstawą do negowania czegokolwiek!

83

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Moogi !!!

Z wielkiej trójki (Centurion, Atraktor, Moogi) zostałeś praktycznie tylko Ty. Niestety kontynuatorów wielkiego dzieła nie widać na horyzoncie, za to przeciwników od groma (niestety coraz liczniejsi i silniejsi).

Zastanawiam się czy nie należałoby "pozbierać" wszystkie Wasze wypowiedzi, uporządkować i opublikować w wersji książkowej (trudniej coś takiego  zlikwidować - pozostanie jakiś ślad). Niestety internet "skręca" w wiadomą stronę to widzą już ślepi, nikt nie wie jak długo takie wypowiedzi można będzie jeszcze czytać.

Sam Nostradamus napisał, że "po 100 latach znów się będą ze sobą komunikowali" prawdopodobnie chodzi o Internet i telefonię komórkową po III światowej.

Moogi spróbuj skrzyknąć "drużynę pierścienia", która pod Twoim kierunkiem podejmie się tego wyzwania i wyda jakieś opracowanie książkowe przepowiedni Nostradamusa.

Czyli to co chciał zrobić Centurion - niestety nigdy tego już nie uczyni.

Ostatnio edytowany przez Ruan (2018-10-23 13:02:54)

84

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!


Ruan!  W dzisiejszych czasach pisanie papierowych książek - zostawiam profesjonalistom – natomiast w czasach świetności internetu – ebooki są na fali - szczególnie te darmowe dla czytelnika...

Tego jeszcze w 2009 roku ze względu na małe zaangażowanie komputerowe - nie doceniał Pan Arteuza Centurion.
My już to wszyscy wiemy! Dlatego ta praca jest i będzie nadal doceniana!

Myślę, że dobrze postępujesz szanując pracę jaką dla wszystkich zainteresowanych przepowiedniami Nostradamusa zamieścili w internecie nasi polscy prekursory – Pan Arteuza Centurion i Pan Atraktor. Jestem przekonany o tym, że tą pracę za jakiś czas docenią w pełni również inne osoby.

Ja osobiście jestem jednak z młodszego pokolenia niż panowie profesorowie. Dlatego staram się - w miarę moich możliwości - przypominać wcześniejsze wpisy prekursorów, ale równie pokazywać swoje autorskie rozumienie zamieszczonych już interpretacji przepowiedni oraz wpisów autorów.

Nie traktuję tych interpretacji „na wiarę” lecz staram się przeanalizować zamieszczone już interpretacje przepowiedni Nostradamusa oraz w miarę możliwości również uaktualnić treść tych interpretacji ze względu na miniony już czas od ich publikacji.

Twórczość Michela Nostradamusa jest bardzo rozległa i wielotorowa - dlatego dostępne już  interpretacje przepowiedni staram się weryfikować z innymi znalezionymi przeze mnie materiałami źródłowymi autorstwa Nostradamusa.

Materiałów jest bardo dużo i jak zwykle wymagają poprawnego tłumaczenia na język polski. Dlatego tym bardziej doceniam pracę jaką za darmo udostępnili w internecie prekursory.

Moim początkowym założeniem było zebranie wszystkich interpretacji przepowiedni w jednym miejscu oraz uzupełnienie ich o materiały które sam znalazłem.

Jednak po tym jak zamieściłem już pierwsze moje autorskie interpretację (robię to do kilku lat) zauważyłem, że również moje interpretacje - ze względu na rozgrywające się na naszych oczach wydarzenia - należy aktualizować i uzupełniać wcześniejsze moje wpisy.

Taka ilość – w sumie nie spodziewanych równie przeze mnie – wydarzeń spowodowała, że stale zastanawiam się nad najlepszą i najbardziej dostępną formą moich wypowiedzi dla zainteresowanych czytelników i użytkowników forum.

Na moją formę wpisów mam wpływ, ale na to jak odbierane są moje wpisy przez inne osoby już nie mam za dużego wpływu.

Doceniam również każdy pozytywny wpis merytorycznie związany z obroną naszych wpisów na tym forum. Współpraca między użytkownikami zainteresowanymi przepowiedniami jest zawsze dobrze przeze mnie widziana – pamiętajcie o tym wszyscy...

Dlatego od samego początku proponowałem osobą zainteresowanym przepowiedniami Nostradamusa dialog w celu ukierunkowania również moich wpisów...

Jednocześnie na początku - zakładanych przeze mnie nowych wątków - zaznaczałem że:

„Moje wpisy proszę traktować jako moje osobiste interpretacje, których nikomu nie narzucam oraz nie upieram się w przekonywaniu kogokolwiek do moich wniosków.

Natomiast jeśli moje przemyślenia w temacie przepowiedni Nostradamusa przypadną do gustu czytelnikom, na pewno sprawi to również mojej osobie satysfakcję. Jak czytelnicy również w moich wpisach znajdą - odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące twórczości Nostradamusa, wtedy będę mógł powiedzieć, że moja praca nie poszła na marne.

Przedstawiane przeze mnie - moje autorskie interpretacje przepowiedni Nostradamusa - maja na celu pokazanie możliwego przyszłego scenariusza wydarzeń – nie jest on moim prorokowaniem ani też ostatecznym scenariuszem przyszłych wydarzeń.

Wszystkie moje autorskie interpretacje mają na celu przybliżenie dla czytelników informacji zawartych w przepowiedniach Nostradamusa. Nie są one ostateczne – ponieważ zawsze mogą ulec również modyfikacją ze względu na nowe informacje.”

Proza życia, jak zwykle pokazuje, że osoby zainteresowane przepowiedniami i twórczością Nostradamusa mają swoje ugruntowane poglądy.

Natomiast osoby całkowicie nie zainteresowane tematem, niezmiennie przeszkadzają swoimi wpisami normalnie myślącym osobą – wmuszając im na siłę swoje nieprzemyślane wnioski. 

Należy równie wspomnieć o domaganiu się oryginałów przez największych oponentów - ale nie tylko.

Po powtarzających się wpisach oponentów jak zwykle widać, że nie potrafią sobie oni poradzić z tym co jest już dostępne w internecie. A co dopiero będzie jak zostaną pokazane palcem - oryginały – do których trzeba znać nie tylko język z epoki Nostradamusa ale również specyfikę panujących w tym czasie obyczajów, nie tylko językowych.

Dlatego w swoich autorskich wpisach wcale nie spieszę się do zamieszczania jeszcze nie publikowanych materiałów. Oczywiście ten czas publikacji jednak nastąpi.

Natomiast już dzisiaj wiem, że jest to ciężka praca, której efekty będą trudne do zrozumienia szczególnie przez te mniej bystre osoby tak chętnie wypowiadające się na forum.


Pomimo wszelkich trudności, nadal jednak mam nadzieję, że słowa brytyjskiego astrofizyka, kosmologa, fizyka teoretycznego Stephena Williama Hawkinga w końcu dotrą do wszystkich:

Ludzie chcą wiedzieć - żeby zrozumieć...

85

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witaj Moogi!

Mam pytanie dotyczące Donalda Tuska. Dziennikarze już wszystko dobrze wiedzą co będzie dalej.
A co na ten temat napisał Nostradamus. Może przybliżysz bardziej szczegółowo ten temat!

86

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Michel Nostradamus w swojej twórczości opisał wiele bardzo ważnych postaci wpływających na dalsze losy swoich państw a wielokrotnie na aktualne i przyszłe losy świata. Nie były to wszystkie postacie ale tylko te najważniejsze...

Jeśli chodzi o postać Bastrana – Donalda Tuska!

Niewątpliwie jest to i będzie bardzo ważna postać. Michel Nostradamus poświęcając tej postaci kilka swoich przepowiedni – podkreślił jej ważność w naszych polskich ale i światowych wydarzeniach.

Skupiając się nad szczegółami zawartymi w przepowiedniach Nostradamusa możemy starać się odkryć większość zagadek, które w swoich wierszach pozostawił dla przyszłych pokoleń Nostradamus. Nie są to proste w interpretacji przepowiednie ale zagadki mające pokazać najważniejsze szczegóły ukryte pod postacią słów specjalnie dobranych przez Nostradamusa.

Dlatego tak ważne jest bardzo dobre przetłumaczenie przez interpretatora, każdej z przepowiedni ale również wiedza takiej osoby o innych przepowiedniach i tekstach związanych z omawianym tematem w konkretnej przepowiedni a później w kilku przepowiedniach powiązanych ze sobą.

Dzięki temu, że żyjemy w ciekawych czasach – możemy na bieżąco obserwować wydarzenia opisane w przepowiedniach dotyczących tej konkretnej postaci – Bastrana.

Wcale to nie znaczy, że potrafimy dobrze zrozumieć wszystkie przepowiednie związane z tą postacią. W większości wymaga to skupienia się na szczegółach. Również tych o których nie napisał Michel Nostradamus w swoich przepowiedniach.

Nostradamus napisał również, że pełne zrozumienie jego konkretnej przepowiedni nastąpi po jej całkowitym wypełnieniu się. Dlatego pamiętajmy, że opisane w przepowiedniach wydarzenia wielokrotnie obejmują dłuższy czas niż nam się wydaje bez skupienia się nad treścią danej przepowiedni.

Dlatego możemy być jeszcze wielokrotnie zaskoczeni tym co ukrył w swoich przepowiedniach Nostradamus. Niemniej ogólne (uniwersalne) przesłanie dla przyszłych pokoleń w większości możemy próbować odczytać z konkretnych przepowiedni.

Napisałem również, że należy zwrócić uwagę na to, czego nie ma w innych przepowiedniach, a może
dotyczyć postaci – Bastrana.

Takim przykładem jest Wąsaty, który po raz drugi wygra wybory -  w tej linii prezydentów (pałacu prezydenta) nie wspomina się wcześniej ani później o Bastranie.

W podobny sposób wygląda chronologia danej postaci w przepowiedniach: Bastran, Uwodziciel, Głupiec i Chytry Lis… Nie ma tam (w pałacu premiera) dwukrotnie Bastrana.

Jeszcze innym przykładem jest to, że na początku Nostradamus mówi o Bastranie a później już o partii Bastrana...

Oczywiście najważniejsze jest to:  Krasomówczy Kaszub o języku węża. Ochroni kraj mimo wielu wrogów

Obserwując wszystkie wydarzenia w Polsce ale i na arenie międzynarodowe – możemy tylko próbować ponownie
skupić się nad szczegółami zawartymi w przepowiedniach Nostradamusa.

Dlatego tylko od nas samych zależy czy będziemy potrafili w aktualnych wydarzeniach w Polsce ale i na arenie międzynarodowej dostrzec znaczenie postaci Bastrana...

Dobrze przysłuży się chimerycznym Polakom, Po sześciu docenią gdy nadejdzie czas cierpień!

Myślę, że postać Bastran zasługuje na osobny tematyczny wątek. Jeśli czas i okoliczności pozwolą
wrócę jeszcze do tej postaci...

87

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

NoNiewiem napisał/a:

Dziennikarze już wszystko dobrze wiedzą co będzie dalej...

Jest bardzo mało rzetelnych dziennikarzy. Jeszcze mniej jest dziennikarzy profesjonalistów w swoim zawodzie.
Nie tylko Polska ma z tym problem.

Jednak również w naszym kraju jest wielu pseudo pismaków, którzy nie tylko mają swoje ostre poglądy polityczne ale również mają swoich mocodawców, którym starają się za wszelką cenę (nawet kosztem rzetelności) przypodobać.

Wszyscy widzimy również całe media zaangażowane w wspieranie konkretnego przekazu jednej partii i tak przy okazji są przez tą partię wspierane finansowo. Spółka Srebrna i wszyscy finansowani w taki sposób pismacy…

Jest również spora grupa bez wykształcenia, która w internecie pisze po prostu bzdury. Nie wspominam o blogerach, którzy pod kolorową okładką wciskają ludziom pierdoły i banały.

Dlatego prawie nie ma profesjonalnych przekazów w bardzo wielu dziedzinach. Natomiast są publikacje nacechowane emocjami zasłyszanymi i bezkrytyczne powtarzanymi przez następnych idących na łatwiznę powtarzaczy.

Dlatego tak często przebija się propaganda a nie rzetelne podejście do omawianego tematu. Tak się dzieje prawie w każdej dziedzinie, która jest na fali przekazów medialnych.

Widzimy to na przykładzie Donald Tuska ale i w temacie Ukrainy i pokazywanych przez media wydarzeń. W przypadku Ukrainy mamy również dodatek w postaci ruskiego przekazu.

Dlatego proponuję dużą ostrożność w dobieraniu mediów oraz wyciąganiu z ich przekazu wniosków do swoich skojarzeń dotyczących aktualnych wydarzeń a tym bardziej przyszłych wydarzeń.

Osoby zainteresowane przepowiedniami Nostradamusa mają tę przewagę nad środkami masowego przekazu, że mogą porównać ich przekazy z tym co można wyczytać w interpretacjach przepowiedni Mistrza Nostradamusa.

Tylko przy bardzo dobrych interpretacjach przepowiedni możemy mieć przewagę nad innymi osobami. Dlatego bardzo ważny jest wybór źródła.

Bardzo dobrym przykładem są wpisy Pana Arteuzy Centuriona i Pana Atraktora!

Są to w miarę najnowsze – w stosunku do autorów książek o przepowiedniach Nostradamusa – interpretacje oparte nie tylko na dużej wiedzy autorów ale również podparte długoletnim doświadczeniem w temacie tłumaczeń na język polski twórczości Nostradamusa.

Dlatego skupiając się nad darmowymi wpisami, które opublikowali polscy internetowi prekursorzy - wszyscy zainteresowani przepowiedniami Nostradamus, mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące nie tylko przyszłości naszego kraju...   

Oczywiście wszyscy mają wybór. Nie muszą korzystać z tych wskazówek. Mogą czerpać pełną garścią informacje z mediów i ich przekazu.

W moim przypadku przekonują mnie słowa, które zostawił dla nas wszystkich Mistrz Nostradamus, który swoje przepowiednie pisał również z perspektywy przyszłych do nas pokoleń…

Dlatego mała próbka dotycząca wojny na Ukrainie.

Nostradamus napisał - wszyscy tak się zaangażują w wojnę na Ukrainie, że będzie ona uważana przez media jako
III wojna światowa. Ta wojna na Ukrainie zmyli również czujność wszystkich państw i pozwoli na powstanie dużo większego zagrożenia jakim będzie Kalifat z jego krwawym przywódcą Mahdim.

Nostradamus odniósł się w swoich przepowiedniach również do ogólnie rozumianych mediów czyli do czwartej władzy. Widać coraz stanowczą ocenę Mistrza związaną z przybliżaniem się nadchodzących przyszłych i kluczowych dla wszystkich wydarzeń...


Presage III 312 (sześciowiersz)

Czwarta Władza w dwudziestym pierwszym będzie wrogiem,
i każda i kościelna będzie słowem Mamony i Szatana!
Nie słuchajcie ich słów i nie dajcie się zwieść!
Bo przed trzecią nie wiadomo co będzie prawdą, a co kłamstwem!
III Antychryst wszystkich omota i naznaczy Piętnem Płatnika!
Najobrzydliwsze słowa będą padały z ust Władców i Kapłanów!
Atraktor 15-11-2012

88

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Universe napisał/a:

Witam wszystkich...
do Moogi:)
Napisz mi proszę w jaki sposób i przede wszystkim gdzie mógłbym odnaleźć przepowiednie (przytaczane na tym forum), które są bezpośrednim przekładem z oryginału na język angielski?
Na przykład jak mógłbym odnaleźć przekład poniższej przepowiedni na język angielski (czy są one uporządkowane w jednym miejscu w necie):

Persage I 28,6

Biedna i Bogobojna ziemia upadłych Jagiellonów,
Powstanie po pierwszej za przyczyną jej Komendanta i Maryi,
Z początku słaba po drugiej będzie podnóżkiem Niedźwiedzia,
Ich Wielka Arka, Wielki Związek i Wielki Król to początek sukcesów!

Czym się kierować w takich poszukiwaniach....znalazłem coś takiego:

https://en.wikisource.org/wiki/Les_Prop … ranslation

Ale nie umiem znaleźć tam tej przepowiedni. Czy to dlatego, że tam są centurie a nie Persage (przepowiednie)?

I jeszcze jedno czy ta przepowiednia jest 1:1 przekładem z oryginału czy jakąś sklejką z dwóch tekstów:

Nad Wisła za rządów Bastrana i Lisa
Dwóch rządzących urodzonych z jednej matki
Spotka smutny i marny los;
Orzeł i habit to przyczyny upadku!

pozdrawiam


Universe! Jak to mówią w kontekście również zadawania pytań: lepiej późno niż wcale!

Jeśli po dwóch latach od zarejestrowania się na forum dochodzisz do wniosku, że potrzebujesz odpowiedzi na nurtujące pytania - to może i dobrze. Nie wiem tylko czy to ja jestem odpowiednią osobą do odpowiadania na takie pytania...

Ponieważ interesuję się osobiście przepowiedniami Michela Nostradamusa już od jakiegoś czasu, to przerobiłem już dużo różnych możliwości prowadzących do oryginalnych źródeł z twórczością Nostradamusa.

Podstawą jest to, że oryginały nie są pisane po angielsku. Inną sprawą są również przekłady oryginalnych Almanachów dokonywane w czasach Mistrza Nostradamusa i wydawanych np. w Londynie?!

Większość badaczy nie opiera się raczej na nich. Jest tam wiele błędów i celowych zmian tekstów, które raczej nie pomagają w zrozumieniu przepowiedni Nostradamusa. To by było na tyle jeśli chodzi o starodruki angielskie.

Jak widać po mojej małej odpowiedzi nie jesteśmy na tym samym etapie zainteresowania twórczością Nostradamus. Po prostu przerobiłem już dużo wcześniej niektóre tematy dlatego nie wracam do nich ponieważ uważam to za stratę czasu.

Dlatego do swoich rozważań nad twórczością Nostradamus staram się korzystać w większości z bardziej profesjonalnych źródeł niż te podane w linku.

Tych przekładów na angielski w większości nie dokonali specjaliści od twórczości Nostradamusa. Są one dobre na początku – jednak po dokładnym przyjrzeniu się widać, że wcale nie pozwalają one zrozumieć zagadek zostawionych w centuriach przez Nostradamusa.

Do zrozumienia klasycznych centurii służą waśnie opisywane przez naszych polskich prekursorów internetowych interpretacji przepowiedni Nostradamusa – wpisy i tłumaczenia autorstwa Pana Arteuzy Centuriona i Pana Atraktora.

Panowie korzystali z różnych posiadanych przez siebie źródeł. Jednak przytaczane przez nich przepowiednie nie tylko uzupełniały się ale również pokazywały inne wersje już znanych wcześniej przepowiedni (o wiele bogatsze w swojej treści). Można zobaczyć przykłady na moich autorskich wątkach...

Pan Arteuza Centurion korzystał przede wszystkim ze źródeł, które uzupełniały zapowiedzi, omeny – natomiast Pan Atraktor wykorzystywał Almanach z roku 1614, który rozwijał klasyczne centurie ale nie tylko…

Wspomniane źródła nie są ogólnie dostępne w internecie – można znaleźć ich fragmenty na specjalistycznych zagranicznych forach. Niestety te fora są w większości dostępne tylko dla specjalistów i pracowników naukowych. 

Wspomniane fora nie udostępniają swoich treści każdemu. Nie tylko trzeba się tam zarejestrować ale również wykazać wiedzą i wykształceniem. Niektóre wymagają również opłaty za korzystnie.

Nie wspominam również o forach w zamkniętych środowiskach naukowych (USA) – gdzie tylko pracownicy uniwersyteccy z tytułami mają możliwość korzystania z ich zasobów. To właśnie na tamtych uczelniach prowadzone są kierunki dotyczące twórczości Michela Nostradamusa.

NASA również od wielu lat prowadzi badania nad przepowiedniami Nostradamusa.

Takich podpowiedzi z mojej strony może być jeszcze wiele. Jednak moim zdaniem należy na początku zadać sobie samemu pytanie w jakim celu szukamy takich odpowiedzi.

Pan Arteuza Centurion i Pan Atraktor podali razem około 900 przepowiedni Nostradamusa. Zostało dokonane wiele stron wpisów uzupełniających interpretacje przepowiedni oraz zapowiadające jeszcze więcej drobnych szczegółów z innych - nie opublikowanych z różnych względów - na forach przepowiedni.

Pan Arteuza Centurion napisał około 400 stron A4  a Pan Atraktor około 4500 stron A4. Większość osób nie zna nawet części tych wpisów. A jak nawet kiedyś je czytało to i tak nie zwracało uwagi na drobne szczegóły – nieraz bardzo niewygodne dla autora wpisu – pokazujące zainteresowanym osobą ogromny materiał oraz sporą dawkę wiedzy o przeszłości i przyszłości ludzkości.

Każda zainteresowana osoba ma unikalną okazję (jak na polskie warunki) zapoznania się z przekazem Michela Nostradamusa zostawionym w jego przepowiedniach dla przyszłych pokoleń.

A co większość robi!

Większość traci czas na poszukiwanie oryginałów z którymi nie będzie wiedziała co zrobić. Te osoby nie znają specyfiki języka z czasów Nostradamusa – amatorskie translatory nie pomogą.

Dlatego z dostępnych 900 (dziewięćset) przepowiedni w interpretacji Panów Arteuzy i Atraktora na forum od czasu do czasu żyje 20 (dwadzieścia). Zainteresowanie zaczyn się po miernych informacjach medialnych oraz celowych manipulacjach nieżyczliwych osób dla twórczości Nostradamusa.

Moim skromnym zdaniem, większości osób nie wystarczy czasu na zapoznanie się z tym co już jest dostępne dzięki internetowym prekursorom...

A to dopiero czubek góry lodowej.

Klasycznych centurii jest jeszcze 12 X 100 (centuria) minus te jeszcze nie dostępne:

Mamy klasyczne centurie – czterowiersze w ilości  942 !?
Mamy klasyczne sześciowiersze – 58 !?
Mamy również klasyczne zapowiedzi (omeny) (prognostyki) około 142 !?

Pisałem już o tym wcześniej:
http://koniecswiata.info/forum/post/6765/#p6765

Présages to jeszcze inna historia. To one rozwijają wszystkie klasyki. Jest ich bardzo dużo. Tylko jeden Almanach zawiera numerowanych ponad 6300 présages.

Badacze pracują nad ponad 13000 przepowiedni Nostradamus. Które będą najbardziej znane a które nie ujrzą światła dziennego zależy tylko od interpretatorów...

Są jeszcze przepowiednie zawarte w wszelkiego rodzaju listach i innych tekstach. Zwarte czyli są one w dłuższym tekście i nie są one wyróżnione jako na przykład czterowiersz. Są pamiętniki Nostradamusa, rysunki oraz wiele tłumaczeń tekstów klasycznych dokonywanych przez samego Nostradamusa – które również zwierają wiele wyróżnionych wskazówek Nostradamusa.

Samych listów poza ogólnie znanych dwóch do syna – jest w każdym Almanachu kilka. Oczywiście dzieł Michela Nostradamusa wydanych w poszczególnych latach za jego życia jest również dużo.

Przekładów z czasów Nostradamus, na różne języki jest również wiele. Tak samo jak było wielu naśladowców i fałszerzy. Jednak tylko te autorstwa Nostradamusa się sprawdzają i są nadal przedmiotem zainteresowania profesjonalistów.

Po śmierci Nostradamusa jego pracę wydawał również jego sekretarz. Wszystkie uratowane przed zniszczeniem przepowiednie przez sekretarz są również bardzo dobrym uzupełnieniem wiedzy o przyszłości.

Dlatego osoby zainteresowane przepowiedniami Nostradamusa - mogą szukać oryginalnych starodruków – albo poważnie zastanowić się nad tym co jest już dostępne. 

Niestety, celowe zabiegi, niektórych nieżyczliwych osób powodują, że zasoby, które były do tej pory dostępne w internecie – zostały usunięte i na trwałe wykasowane.  Nie wiem też jak długo będzie jeszcze można pisać na tym forum!

Większość myśli, że ma jeszcze dużo czasu na przepowiednie Nostradamus! Nie jest to takie pewne! To wszelkiego rodzaju oponentom przede wszystkim zleży na zmianie tematu oraz w konsekwencji na zamknięciu forum.

To jak będzie dalej - zależy od osób zainteresowanym przepowiedniami Nostradamusa.
Jeśli ustąpią pola oponentom sami będą mogli mieć pretensje do siebie…

Jak widzicie logikę i spójność w wielotorowej twórczości Nostradamusa. Jak przyglądając się aktualnym wydarzeniom widzicie wypełnianie się przepowiedni Nostradamusa na waszych oczach. 

Możecie spokojnie brać udział w dyskusji na tym forum albo poświęcić czas na poszukiwania oryginałów. 
Jest to wasz wybór!

Wszechświat nie znosi pustki dlatego również sam pracuje nad tym żeby Almanachy pojawiały się w internecie. Ostatnio z nie małymi emocjami odszukałem jeden z almanachów zawierający klasyczne sześciowiersze. Do niedawna jeszcze niektóre osoby podważały prawdziwość klasycznych sześciowierszy uznając za prawdziwe tylko centurie – czterowiersze.

Minęło trochę czasu – potwierdził się odręczny zapis sześciowierszy dokonany przez Nostradamusa. Starodruk almanachu pojawił się i w internecie…

Czy warto było czekać na to pojawienie się w internecie. Autorzy tematycznych książek od dawna już wykorzystywali sześciowiersze w swoich publikacjach… Nie tracili czasu na poszukiwania starodruków…


Ps.  Universe

W swoich poszukiwaniach kieruj się rozumem a nie emocjami. Dobrze dobieraj źródło z jakiego korzystasz. Pan Atraktor i Pan Arteuza Centurion są dobrym źródłem wiedzy. Wydania książkowe różnych autorów piszących o przepowiedniach - stanowią uzupełnienie podstaw.

Przepowiednie, które ja cytuje na tym forum mają pod wersami w niebieskim kolorze wskazaną datę publikacji oraz - po chwili wprawy - wskazanie forum na którym została przepowiednia opublikowana. Są oryginałami z wpisów autorów.

24. Polska

du quatrain;

Nad Wisła za rządów Bastrana i Lisa
Dwóch rządzących urodzonych z jednej matki
Spotka smutny i marny los;
Orzeł i habit to przyczyny upadku!
Atraktor 2 gru 2013, o 21:24

http://koniecswiata.info/forum/post/6801/#p6801

Moim zdaniem warto skupić się nad treścią przepowiedni oraz zwartymi w niej szczegółami – natomiast poszukiwanie niepublikowanych przepowiedni zostawiłbym na wolne chwile.

Sam przekonałem się, że użytkownicy tego forum mniej potrzebują nowości a bardziej wymagają uzupełnienia podstawowych informacji o przepowiedniach Nostradamusa.

Dlatego wiele rewelacji będzie jeszcze musiało poczekać na lepsze czasy. Ale czy się doczeka...

89

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witam Pana Atraktora na forum!

Pisząc o prezentach z mojej strony dla wiernych czytelników!  Nie za bardzo się spodziewałem prezentu dla wszystkich czytelników ze strony Pana Atraktora…

Moogi napisał/a:

Jak niektóre osoby zauważyły - na forum jest, niestety, dwuosobowa grupa osób wszystko wiedzących już z rosyjskich przekazów – która również komentuje nasze wpisy dotyczące przepowiedni Nostradamusa – jak dotychczas trochę bez odpowiedzi z naszej strony...

Myślę, że powoli dojrzewa czas na prezenty dla nich - od osób zainteresowanych przepowiedniami Nostradamusa…
Może uda się wcelować w ich gusta...

Dlatego mój nowy autorski wątek zmierzam poświęcić nie tylko przepowiedniom dotyczącym Rosji ale również drobiazgom związanym z rosyjskimi przekazami tak chętnie cytowanymi na tym forum...


Tym bardziej dziękuję - jak umiem – swoimi wpisami na forum - Panu Atraktorowi za Jego wkład w polskim internecie w poznanie i zrozumienie twórczości Michela Nostradamusa przez wszystkich zainteresowanych tematem czytelników.

Wszystko o czym do tej pory pisał Pan Atraktor, było Jego autorskim wyborem przepowiedni Mistrza Nostradamusa.
Za to co już było dziękuję i oczywiście nieustannie proszę o więcej…

Osobiście już od samego początku pisania na forum trochę podświadomie bronię się przed pisaniem o wszelkiego rodzaju wojnach... Dotyczy to tak samo wojny domowej jak i tej najważniejszej i najstraszniejszej w XXI wieku -  III Wojny Światowej…

Zdaję sobie w pełni sprwę ze znaczenia i ważności przepowiedni Nostradamusa dedykowanych polskim wydarzeniom – jednak tak jak każda osoba potrzebuję od czasu do czasu odskoczni od tych wydarzeń…

Dlatego już wcześniej proponowałem Panu Atraktorowi rozwinięcie tematów zaczerpniętych z twórczości Michela Nostradamusa, które mówią o nieraz strasznej ale również dalszej drodze ludzkości, która ma się rozpocząć po
zakończeniu III wojny światowej…

Oczywiście - to co lubią tygrysy najbardziej - to wszelkie wydarzenia dotyczące Kosmosu!
I tego bliskiego – Księżyc, Mars -  ale i tego związanego z Jego podbojem przez ludzkość...

O rozwoju cywilizacji na Ziemi też można by było napisać trochę więcej – Podwodne Miasta – dalszy postęp ludzkości
oraz jego osiągnięcia…

Wszystko co jest z daleka od małej lub też wielkiej polityki – z naszych czasów - mogłoby dostarczyć dużo więcej informacji albo raczej perspektyw do przeżycia tych najgorszych czekających nas w niedalekiej przyszłości wydarzeń.

Myślę, że jest dobry czas na rozwinięcie tego tematu przez Pana Atraktora!

Tematy o dalszej przyszłości ludzkości w sumie są przecież oderwane od dzisiejszej polityki!
A wszyscy od czasu do czasu potrzebujemy wytchnienia…

Dlatego rekomenduję Panu Atraktorowi te tematy – które tak jak najbliższa wyprawa na Marsa – mogą być wielkim powrotem przepowiedni Mistrza Michela Nostradamusa również na tym forum…

Jak nie teraz to kiedy! - przyjdzie dogodny moment na te wpisy! 
Przecież nie można stale oczekiwać na to co już zbliża się wielkimi krokami do aktualnych wydarzeń…

Polska jest najważniejsza ale perspektywy na już nie naszą przyszłość powinny jednak być pokazane i najlepiej jeśli zrobi to prekursor internetowych interpretacji przepowiedni Nostradamusa – nadal nie doceniany dostatecznie przez wszystkich -  Pan Atraktor…

Pozdrawiam
Moogi

90

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

du quatrain;

Nad Wisła za rządów Bastrana i Lisa
Dwóch rządzących urodzonych z jednej matki
Spotka smutny i marny los;
Orzeł i habit to przyczyny upadku!

Atraktor 2 gru 2013, o 21:24


Moim zdaniem w tym czterowierszu chodzi o braci bliźniaków - "Dwóch rządzących urodzonych z jednej matki".
Jest opisane jak i kiedy skończą się ich rządy lub/i życie?

Pierwszy upadnie podczas rządów Bastrana (Tuska) i będą to smutne okoliczności czyli katastrofa polskiego samolotu w Smoleńsku na którego pokładzie był prezydent Lech Kaczyński. Orzeł to symbol polskiego samolotu.

Drugi z braci upadnie podczas rządów Chytrego Lisa w okolicznościach zdrady Zakonnika. Habit utożsamiam z Toruńskim Zakonnikiem 

Pierwsza część przepowiedni już się wypełniła a na drugą jeszcze musimy poczekać.

91

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Presage(przepowiednia)18;66(czterowiersz);

Wielka Radość po zwycięstwie starszego i zakonnika,
Strach i Groza w oczach rządzących i ich oponentów,
Nowa Koalicja dotychczasowych; stronników i nieprzyjaciół,
Zagarnie nad Wisłą władzę nie daną im przez Boga i Naród!

Atraktor 2013-03-02 22:30:12

Tak się zastanawiam czy to nie dotyczy przyszłorocznych wyborów parlamentarnych.
Wyobraźmy sobie taki scenariusz gdzie w wyborach wygrywa PiS i co powoduje ogromną radość prezesa i Rydzyka.

Następnie po podliczeniu mandatów okazuje się że nie mogą samodzielnie rządzić i powstaje koalicja pozostałych partii które weszły do parlamentu, a które były konkurentami, wrogami w kampanii wyborczej i to one tworzą rząd. Mają władzę nie daną przez Naród bo nie wygrali wyborów, a mimo to są przy władzy.

Zaraz po wyborach dojdzie też do pierwszych oznak rozłamu w Kościele

*
Przy końcu drugiej w stajni kościoła wielkie kłótnie,
Przy okrągłym nie dochodzi do porozumienia,
Trzy kierunki, trzy nurty - Pauliści najważniejsi,
O klasztor Maryi bezwstydna i gorsząca awantura,
Generał prowokator na usługach Mahdiego,
Po wizycie i ukrytym przekupstwie w jego zaufaniu!

Arteuza - Centurion  20 lis 2009, o 18:54

Jest to moja interpretacja przepowiedni na przyszły rok aż sam jestem ciekaw na ile wysunięte przez takiego laika jak ja wnioski sprawdzą się. Dowiemy się o tym za rok.

92

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Naprawdę nie rozumie Waszych przewidywań na następne wybory! Również tych odczytanych w przepowiedniach Mistrza Nostradamusa. Dotyczy to nie tylko Magisatera…

Czy naprawdę chcecie być męczeni tym co było i jest aktualnie robione w Polsce – jest to tak jak już było za pierwszym razem w koalicji z mądrym i głupim – niszczenie wszystkiego co Polacy osiągnęli swoją ciężką pracą a nie rządami szkodników - utrudniających nam wszystkim - bez względu na nasze poglądy – nasze bardziej lub mniej zaplanowane... nasze życie…

Interpretacja przepowiedni to nie nasze naciągane poglądy do treści przepowiedni Nostradamusa!
Robili już tak wcześniej przy pomocy swoich wróżów Hitler i Stalin... 

Przepowiednie Michela Nostradamusa to przede wszystkim przesłanie zostawione do przyszłych pokoleń – nie tylko naszych pokoleń, ale również następnych – mająca przestrzegać  i ostrzegać przed konkretnymi zachowaniami – w większości negatywnie wpływającymi na życie ludzi.

Media chciałyby przekazać swój przekaz – również podprogowy – na ich własny widziany obraz przyszłości… Dotyczy to wszystkich mediów nie tylko tych sterowanych przez opcje polityczne...

W sumie o czymby wtedy pisały i mówiły gdyby korzystały z wiedzy o przyszłości...

Przepowiednie Michela Nostradamusa to wielki dar z którego trzeba umieć korzystać….

Jeśli sami jesteśmy jeszcze dzbanami w tym temacie – powinniśmy oprzeć się na prekursorach interpretacji przepowiedni Nostradamusa. Dotyczy to Pana Arteuzy Centuriona i Pana Atraktora - ale również wielu autorytetów, w tej dziedzinie, którzy wydali swoje profesjonalne książki.


Dlatego miejmy nadzieję, że mamy już tę przepowiednię za sobą:

27. Polska

Presage(przepowiednia)18;66(czterowiersz);

Wielka Radość po zwycięstwie starszego i zakonnika,
Strach i Groza w oczach rządzących i ich oponentów,
Nowa Koalicja dotychczasowych; stronników i nieprzyjaciół,
Zagarnie nad Wisłą władzę nie daną im przez Boga i Naród!
Atraktor 2013-03-02 22:30:12

To jest interpretacja z 2016 roku – której życie dopisało swoje drobiazgi:
http://koniecswiata.info/forum/post/6805/#p6805


A to jest przepowiedni, która już - podczas dwóch ostatnich wyborów samorządowych - mówiła nam, że Nic się nie dzieje nagle i niespodziewanie...  W tym wypadku mamy do czynienia nie z koalicją a z sojuszem przeciwników… A to bardzo dużo zmienia...


39. Polska

Presage(przepowiednia)15,86:

Zwolennicy Zakonnika pewni swego zwycięstwa,
nad ranem będą zaskoczeni gdy okaże się przegraną.
Kraj nad Wisłą na krótko znowu otworzy drzwi Morusowi,
Kiedy wszyscy przeciwnicy z oporem zawrą sojusz!
Atraktor 07.12.2012

To jest również interpretacja z 2016 roku – której życie nadal dokłada małe szczegóły
do zaobserwowanych już zachowań: Pewni swego ...
http://koniecswiata.info/forum/post/6860/#p6860


W innym przypadku nawet nie chcę myśleć o naszej wolności - która pomimo sygnalizowanego w przepowiedni: upadku sztandaru wolności – w naszych wewnętrznych przekonaniach powinna trwać tak długo jak my Polacy żyjemy...

93

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Świąt białych, pachnących choinką,
skrzypiących śniegiem pod butami,
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
pełnych niespodziewanych prezentów.
Świąt dających radość i odpoczynek
oraz nadzieję, że nadchodzący rok
będzie lepszy niż ten, który właśnie mija
Wiele słodyczy wszystkim Moogi życzy ...


http://teraz.com.pl/vardata/gify/bozonarodzeniowe/bozonarodzeniowe050.gif

94

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Dzięki Moogi i nawzajem smile

Z takich ciekawych okołonostradamusowych zdarzeń, które się przewijały tu i ówdzie, a które dzieją się teraz:
- Korea Północna i Korea Południowa nawiązały współpracę w kwestii wdrożenia wspólnych rozwiązań dot. dróg i kolei (a jeszcze rok temu mieli się bombardować smile) ), także taki duży krok ku połączeniu,
- Etna się uruchomiła (i to tak "na serio"),
- USA wycofały się z Syrii


BTW nie ma tutaj jakiejś administracji, która codziennie czyściłaby spam? Ostatnio aż się przelewa

Ostatnio edytowany przez karymazow (2018-12-29 20:18:30)

95

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witam czytelników w 2019 roku!

Wszystkim osobom zainteresowanym przepowiedniami Mistrza Nostradamusa w nowym roku życzę - dużo fascynujących przygód i wrażeń związanych z odkrywaniem naszej przyszłości - zapisanej w przesłaniu zostawionym w przepowiedniach Michela Nostradamusa.

96

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

tezeusz napisał/a:

… Co prawda nie zawsze do końca zgadzam się z tym co Moogi publikuje, ale prezentuje on jak do tej pory sensowny i spójny przekaz, który w wielu kwestiach (według mnie oczywiście) dotyka sedna sprawy. Najistotniejszym jest właśnie dostrzeganie drobnych szczegółów, które są tak ważne dla mających nadejść wydarzeń.  Jak już wcześniej zaznaczył w interpretacjach Arteuza i Atraktor nie wszystkie przepowiednie muszą się wypełnić, gdyż to ludzkość ma na to wpływ poprzez swoje decyzje dnia codziennego. Na pewno wypełnić muszą się omeny, są to jakby punkty, węzły czasu do których bez względu na wybraną drogę i tak musimy dotrzeć….

W pierwszym wpisie na nowych autorskich wątkach staram się zawsze powtarzać trzy zdania stanowiące pewnego rodzaju określenie przyszłości moich wpisów:

Moje wpisy proszę traktować jako moje osobiste interpretacje, których nikomu nie narzucam oraz nie upieram się w przekonywaniu kogokolwiek do moich wniosków.

Natomiast jeśli moje przemyślenia w temacie przepowiedni Nostradamusa przypadną do gustu czytelnikom, na pewno sprawi to również mojej osobie satysfakcję.

Wtedy gdy czytelnicy - również w moich wpisach - znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania - dotyczące twórczości Michela Nostradamusa, będę mógł powiedzieć - że moja praca nie poszła na marne.


Poza tym sprawą na którą zwracam uwagę oczywiście są szczegóły. Dotyczy to przede wszystkim przepowiedni
ale również wpisów innych osób.

Dlatego pozwolę sobie na małe uwagi.

Używanie nazwy centurii do wszystkich przepowiedni Nostradamusa jest oczywiście nie uprawnione. Dotyczy to tylko klasycznych czterowierszy zebranych właśnie w centurie – zgodnie ze zwyczajem w wojskach rzymskich – centuria oznaczała sto głów w formacji wojskowej – natomiast w przepowiedniach konkretny klasyczny zbiór czterowierszy.

Michel Nostradamus zebrał je w dwanaście takich klasycznych zbiorów. Niestety nie wszystkie te zbiory mają sto czterowierszy. Jedne się zachowały w całości, inne są uznawane za zaginione, niektóre zapewne sam autor nie
uzupełniał do stu.

Do klasycznych czterowierszy i sześciowierszy oraz omenów (zapowiedzi, prognostyków). Michel Nostradamus w innych swoich dziełach dopisał rozwijające treści  klasyków w formie – prophetie – przepowiedni.

Dlatego wszystkie inne poza klasycznymi przepowiednie Michela Nostradamusa możemy nazywać przepowiedniami lub tak jak to robił sam Nostradamus – Présages – lub tak jak robili to badacze przepowiedni min. Pan Arteuza Centurion -  Persage.

Omeny, które występują w różnej formie i długości ze względu na swoją nazwę nie stanowią wyjątków w twórczości Mistrza Nostradamusa.

Dlatego występują klasyczne czterowiersze nazywane również Omenami, Zapowiedziami i Prognostykami. W sumie oznacza to prawie to samo. Do tych klasyków są również rozwinięcia ich treści w formie przepowiedni.

Moim zdaniem Omeny tak jak inne przepowiednie wcale nie muszą się wypełnić. Dlatego tytuł przepowiedni  związany  z omenem  wcale nie jest punktem ani węzłem czasu który i tak musi się wypełnić .

Poza tymi omenami, które są tak chętnie przypominane na forum istnieją inne dużo dłuższe i mające w swoich treściach dużo ważniejsze przesłanie – które wcale nie determinuje jego wypełnienia się. Dlatego Omeny są samą wartością w sobie, szczególnie dla osób, które chcą w ich treści znaleźć te perełki świadczące o geniuszu Michela Nostradamusa.


Drugim szczegółem jest to czy przepowiednie mogą się nie wypełnić na skutek wpływu ludzkości na jej decyzje dnia codziennego. Odpowiedz jest w tym wypadku jednoznaczna i zapisana przez Michela Nostradamusa.

Tylko Bóg może zmienić los przyszłych wydarzeń. Kropka

Natomiast ludzie mają wpływ pozytywny ale w większości negatywny na przyszłe wydarzenia. Po prostu są w większości ich autorami, dążącymi do ich wypełnienia się.

Dlatego Nostradamus ostrzegał przywódców światowych, że ukrywanie przed ludźmi jego twórczości a w tym przepowiedni oraz zawartego w nich przesłania – wcale nie zapobiegnie przyszłym wydarzeniom. Mogą je tylko opóźnić. Przesunąć w czasie ich wypełnienie się.

Dlatego nasze postępowanie, choćby najlepsze, raczej nie zmieni tego co przygotowali dla nas inni ludzie.  Jest już za późno. Mamy wolną wolę - która raczej nie prowadzi do zmiany naszych już rozpoczętych kroków.

Natomiast to co pisali Pan Arteuza Centurion a szczególnie Pan Atraktor było tylko drobnym wskazaniem, że jeszcze nie wszystkie interpretacje przepowiedni Nostradamusa są przez wszystkich innych badaczy w taki sam sposób odczytywane.

Dlatego jedne interpretacje mogą się wypełnić a inne nie. Nie ważne jakimi słowami to napisać i tak o to w tym chodziło.

Pan Atraktor w późniejszym czasie przyjął inną formułę – przepowiednie Nostradamus same się obronią. Było również wskazanie, że to my się mylimy w interpretacjach a Michel Nostradamus wiedział o czym pisze!


tezeusz napisał/a:

...Co prawda nie zawsze do końca zgadzam się z tym co Moogi publikuje…

Nie zawsze musimy się ze sobą zgadzać. Każdy ma swój sposób postrzegania świata, który go otacza. Jednak ważnym dla mnie szczegółem jest również możliwość zrozumienia opinii innych osób na temat twórczości Michela Nostradamusa.

Dlatego proponuję przedstawienie swojego merytorycznego zdania na forum. Osobiście popełniłem już kilka wpisów również na tym forum. Dlatego w sumie nie wiem z którymi się zgadzamy a które mają inne może lepsze wytłumaczenie.

Proponuję Tezeuszu kilka merytorycznych wpisów na ten temat – wtedy może i ja ze względu na nowe informację zmienię swoje zdanie w konkretnym przypadku.

Nie wiedząc z czy się nie zgadzasz nie mogę się do tego odnieść!


Pozdrawiam
Moogi


Ps. W sumie to nie wiem o którą przepowiednię chodziło w tym wpisie. Mogę prosić o szczegóły!

tezeusz napisał/a:

...A wiemy z opublikowanych już wcześniej przepowiedni, że we Włoszech ma wydarzyć się jakaś tragedia, prawdopodobnie związana z wybuchem wulkanu lub też silnym trzęsieniem ziemi.

97

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

tezeusz napisał/a:

Przepraszam Moogi, że tak długo nie odpisywałem, ale niestety obowiązki (aż nadto).

Nie jest i nie było moim celem podważanie, czy też negowanie Twojego autorskiego opracowania dostępnych, nazwę to ogólnikowo "przepowiedni" Nostradamusa. I tak należy Ci się uznanie za tę "robotę". Tak jak napisałeś, każdy z nas ma prawo do własnego zdania. Pisząc o tym, że ludzie mają wpływ na realizację, bądź też nie określonych centurii miałem na myśli, że nasze postępowanie ma na to wpływ w oczach Boga, który może zmienić swe decyzje, co do kary jaka ma spotkać ludzkość za jej przewiny. Bo, że kara jest nieuchronna to raczej zostało już przesądzone. Inni wizjonerzy również to szeroko to opisali. Każdy z nas ma wolną wolę, ale nie o tym chciałem napisać, więc do meritum smile.

Może nie będzie to bardzo merytoryczne, ale postaram się jak tylko mogę.

Od jakiegoś czasu obserwuję szczególnie uważniej sytuację na wschodniej stronie naszego kraju, od poczatku gdy zostały opublikowane przepowiednie dotyczące Ukrainy jak i też Białorusi to po prostu w jakiś sposób zajmują one moje myśli. Sądzę, że w obecnej sytuacji politycznej to na pewno od wypełnienia się tego omenu (przynajmniej w części) dzieli nas już niedługi czas.

Omen* 23

Dyktator Białej Rusi narazi się władcy Wschodu -/-
Po złudnym dobrobycie nastąpi wielki kryzys –
Sterowany ze wschodu bunt utopi władcę we krwi -/-
I postawi u władzy innego…
Posłuszny woli Mongoła odda mu bez walki swój kraj-/-
Opór nielicznych skończy się za górami Europy i Azji-
Baran w znaku Barana rozpocznie wojnę dwóch przywódców….
Aż Scytia i Biała i Ruś przypadnie Sarmatom i chanowi Mongołów!
Atraktor So wrz 27, 2014 5:09 pm

tutaj link do Twojej interpretacji http://koniecswiata.info/forum/post/12198/#p12198

Osobiście uważam, że obalenie Łukaszenki nastąpi przed III WŚ i to już niedługo. Dlaczego? No cóż, jakiś czas temu miałem okazję odwiedzić Litwę, Ukrainę oraz "zachodnią Białoruś", czyli zagarnięte bezprawnie we wrześniu 1939 roku przez ZsRR nasze kresy wschodnie. Zaznaczam, że nie jestem rewizjonistą, nie żądam natychmiastowego zwrotu itp, itd - po prostu stwierdzam fakt. Wbrew pozorom ten "tyran" Łukaszenko ("Baćka" jak go nazywa naród) daje białorusinom pewnego rodzaju stabilizację i pewnego rodzaju "złudny dobrobyt". Więc oni po prostu wybierają jego panowanie, niż kogoś kto wprowadziłby kraj w stan niepewności jutra (to tak w wielkim uproszczeniu, bo to temat rzeka, gdy nastąpi czas nowego przywódcy to białorusini jeszcze zatęsknią za Baćką). Białorusini jako nacja nie są nastawieni wojowniczo do Polaków, Litwinów a tym bardziej Ukraińców. Postrzegają nas jako braci (wszak Wielkie Księstwo Litewskie i sojusz z Rzeczypospolitą zobowiązuje itp. itd.). Natomiast mogę stwierdzić, że co do Rosjan przejawiają swego rodzaju dystans, ale nie agresję. Mówimy tu o zwykłych szarych ludziach.

Dlaczego Białoruś zostanie zaanektowana, złe słowo; Rosja i to bez zaglądania do tekstów Nostradamusa nie może sobie pozwolić na jawną agresję wobec Republiki Białorusi, wszak jest to państwo związkowe WNP, tak jak Bruksela w stosunku do Polski tongue. Jak już w przeszłości bywało u "naszych radzieckich towarzyszy", który nieśli wszechświatową rewolucję, czy to się komuś podobało czy nie, na pewno wywołają rozruchy na Białorusi, gdzie liderem okaże się jedyny, słuszny wybawiciel ludu od ciemiężcy - Baćki. I wtedy w pełnym zrozumieniu i współczuciu, ten który zawsze pamiętał o braciach białorusinach pomoże im smile. On im tak pomoże, że lepiej nie myśleć.

Pierwszy ruch został już wykonany w kierunku "białoruskiego majdanu" wszak ambasadorem Rosji na Białorusi został Michaił Babicz, czyli ktoś, kto wywodzi sie z KGB i jest zaufanym Putina https://kresy24.pl/nowy-ambasador-rosji … gb-i-fsb/. Zresztą sam Łukaszenko wielokrotnie podkreślał, że Ukraińców traktuje jak braci i nie zaatakuje ich, oprócz tego nieustannie daje powody Putinowi, aby sie go pozbyć.

Kiedy do tego dojdzie? Myślę, że już niedługo, gdyż po prostu Putin ma już mało czasu. W Rosji jego poparcie leci na łeb, na szyję; a coraz większy brak "diengów", też nie pozostaje bez znaczenia, bo społeczeństwo rosyjskie jest cierpliwe, ale jeżeli ktoś podpali tę beczkę prochu to stanie się tam tragedia. Podeprę sie tutaj artykułem z https://kresy24.pl/panstwo-zwiazkowe-ro … si-w-2020-roku/
W tym artykule jest dużo obiektywnej prawdy. Putin, aby zawładnąć Ukrainą musi najpierw wejść na Białoruś, generalnie znów Kresy24.pl ale naprawdę warto zaglądać na tę stronę, gdyż nasi polskojęzyczni wydawcy niemieckich koncernów robią tylko ludziom wodę z mózgu.

I znów pytanie: dlaczego? Dlatego, że chce on odbudować dawną potęgę ZSRR ( z tym czy chce, czy musi to inna para kaloszy - myślę że musi bardzo liczyć się z armią i jej generałami), ale przede wszystkim, zanim uderzy na Ukrainę to musi zabezpieczyć swoje skrzydło. Bez bezwzględnie posłusznej Białorusi, nie może pozwolić sobie na oficjalne wprowadzenie wojsk. Tu bardzo fajna analiza https://kresy24.pl/ekspert-wojskowy-dla … luczem-do-regionu-jest-bialorus/. Myślę, obserwując jak pospiesznie Putin wywiera presję na Łukaszenkę, że "białoruski majdan" może już nastąpić w kwietniu 2019 roku.

Może nieco chaotycznie, ale tu od razu rzuca mi się w oczy takie porównanie:

Omen*

Walki długą nie ustaną,
bo gorejący płomień obejmie za jakiś czas;
bliskie sobie dwa walczące narody./..
I Krzyk braci południa stanie się krzykiem braci z północy!
Nim upłynie druga dekada nowego tysiąclecia-
Niedźwiedź przekłuty widłami -
będzie się opędzał od swoich i obcych nieprzyjaciół!
Atraktor  Śr paź 01, 2014 10:35 am


Walki długo nie ustaną - Partia ... długo będzie rządzić ...


Presage VI 123 ,4 (sześciowiersz)

Partia krasomówczego Bastrana długo będzie rządzić.
I tymi na lewym i tymi na prawym brzegu Wisły.
...
Atraktor 20.11.2012


i tu podeprę się Twoim wywodem Moogi (o ile dobrze pamiętam), długo - dwie kadencje Sejmu RP = 8 lat

Kiedy rozpoczął się konflikt na Ukrainie? W kwietniu 2014 roku, jednakże to nie jest matematyka, więc długo może również znaczyć 6, 7, lub 8 lat. Czyli baran w baranach, jak to opisywał niepopularny Norbertus. Mimo, że niepopularny, to mimo wszystko czytałem i czytam, bo jak dla mnie prezentuje inne podejście i to pomaga myśleć.

Gdzie odbędzie się decydująca bitwa?

*

Na prośbę Galicjan Polacy wejdą za zgodą,
Nad Dnieprem na przedpolach Kijowa straszliwa klęska,
Uciekającemu niedźwiedziowi zostaną wybite kły i przycięte pazury,
Atlantydzi grożą ,Smok i Wyspy się cieszą.
Arteuza - Centurion  20 lis 2009, o 17:39

i tu wrócę, do tej przepowiedni:

Przepowiednia;182,11/sześciowiersz/;

Z trzech stron wielki niedźwiedź uderzy na mniejszego brata,
Ze wschodu, południa i północy wraz z oddziałami białej Rusi,
jego wojska wkroczą na ziemie nędznej i obolałej (chorej) Scytii,
Wielki błąd białego dyktatora doprowadzi do utraty na rzecz Polaków,
dwóch byłych królewskich nadgranicznych miast Sarmatów,
Skutki nieprzemyślanej decyzji będą ostateczne i nieodwracalne!
Atraktor  3 lip 2014, o 11:06

Widzę to tak: "Nad Dnieprem na przedpolach Kijowa .." odbędzie się zapowiadana walna bitwa w kampanii Ukraińskiej. Czyli, jak domyślam się uderzenie wojsk Białej Rusi wraz z rosyjskimi nastąpi z kierunku wschodniego, ale patrząc od wschodu przed rzeką Dniepr smile. I tu postawię tezę, może głupią ale jednak ta myśl od długiego czasu mi krąży po głowie, że "Wielki błąd białego dyktatora doprowadzi do utraty na rzecz Polaków,dwóch byłych królewskich nadgranicznych miast Sarmatów". Co to takiego miasto królewskie? https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria … ospolitej. Homel też jest dawnym miastem królewskim I Rzeczypospolitej. Pamiętam, mam zanotowane etc. etc , że Arteuza wskazywał na Brześć i Grodno, ale z wojskowego punktu widzenia nie ma to żadnego sensu. Miasta leżą (patrząc od Polski) za rzeką Bug - Brześć Litewski, natomiast Grodno jest przedzielone rzeką Niemen. Ni bronić się, ni walczyć.A wiemy, że: "Na prośbę Galicjan Polacy wejdą za zgodą", czyli zajmiemy naszą dawną Galicję albo bardziej polsko: Małopolskę Wschodnią i tu mój domysł tereny należące do II Rzeczypospolitej. Ale patrząc na to zagadnienie militarnie, to jeżeli wejdziemy na Białoruś, to musimy osiągnąć taki punkt, gdzie ze względu na ukształtowanie terenu, przeszkody naturalne możemy realnie utrzymać linię ewentualnego frontu bez większego uszczerbku własnej armii. Z drugiej strony, czyli od północy ma to taki sens, że poszerza nam to przesmyk suwalski i uniemożliwia zajęcie go, by utworzyć korytarz z Królewcem przez Rosjan. Odcinamy wtedy Kaliningrad od ewentualnej pomocy drogą lądową oraz zabezpieczamy skrzydło państw bałtyckich. Nie wiem jak daleko posuniemy się, ale powoli zaczyna rysować mi się to w ten sposób. Wg Nostradamusa Polska ma powrócić w granice dawnych ziem Jagiellonów, czyli I Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Na pewno odbędzie się to etapami, gdyż w kształt granic I Rzeczypospolitej doprowadzi nas Generał Dyktator.

To tyle jeżeli chodzi o moje patrzenie na powyższe kwestie.

Tutaj odgrzebany z archiwum, cytat wypowiedzi Arteuzy Centuriona. Opublikował go prawie na samym początku swojego pisania na forum Gazeta Prawna. Niestety nie posiadam daty publikacji. Zaczął pisać bodajże od 5 października 2009 roku.

"Z pewnością są to pesymistyczne wizje przyszłości, lecz przyglądając się na dzisiejsze postępowanie ludzkości, a wręcz jej zezwierzęcenie, może to stanowić

bodziec do zastanowienia się nad swoimi poczynaniami i przyszłymi tego konsekwencjami.

KATAKLIZMY

Rzym się zatrzęsie i Loara,
Ziemia tak się zatrzęsie, że runie wielki teatr,
Wielki wstrząs nastąpi w maju,
W pobliżu Orgon szaleje wojna, w Rzymie widać wielkie nieszczęście,
Potem grad spadnie większy od jaja,
Pod koniec ery raka będzie susza,
Ryba w morzu i rzece się ugotuje,
Bezbronna i wyczerpana od żaru z nieba,
Ogień i trzęsienie ziemi, powódź i nieszczęśliwy koniec,

Największe nieszczęścia spadną na Rzym, czyli miasto z siedmioma wzgórzami, a także na całe państwo włoskie, począwszy od Sycylii (erupcja Etny), poprzez spalenie Watykanu, zniszczenie Colloseum w Rzymie i na serii nieszczęść na wybrzeżu liguryjskim skończywszy. Skala zniszczeń dosięgnie również Francji. Nostradamus jako datę trzęsienia ziemi przytacza maj. Natomiast okres suszy i nie dających się wytrzymać upałów jest często wspominany przez starotestamentowych proroków jeszcze w gorszym świetle niż ujął to Nostradamus."

Ja nie podejmuję się interpretacji tej przepowiedni. Jedyne co wiem na pewno to "Rzym się zatrzęsie i Loara, Ziemia tak się zatrzęsie, że runie wielki teatr" nie dotyczy roku 445 n.e gdy Koloseum zostało częściowo uszkodzone. https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloseum .

Pozdrawiam i życzę dalszego publikowania swoich interpretacji Moogi, bo warto to czytać, bez względu jakie kto ma poglądy i zdanie smile.

P.S. musiałem edytować bo wklejałem z edytora i rozstrzeliło mi wersy.


Szczerze mówiąc, to właśnie takie wpisy jak Twoje sobie najbardziej cenię. Pokazują one w jaki sposób myśli i kojarzy różne zagadnienia rozmówca, a które są również w moim kręgu zainteresowania.

Poznanie takich procesów pomaga w lepszym przygotowaniu odpowiedzi prowadzącej do jak najlepszego merytorycznego zrozumienia tematu - przez zainteresowane osoby.

Oczywiście jak zwykle nie oczekuje tego żeby mój rozmówca się ze mną zgadzał ale cieszy mnie jak mój wpis pomaga w zrozumieniu przez inne osoby nurtujących ich kwestii oraz uzyskania odpowiedzi na ich pytania.

Poza tym postaram się bardziej szczegółowo odnieść się do Twojego wpisu. I będzie moich wpisów w tym temacie kilka...

98

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Disturbed - The Sound Of Silence


Hello darkness, my old friend,                                                    Witaj ciemności, stara przyjaciółko
I've come to talk with you again,                                            Znów przyszedłem z tobą porozmawiać
Because a vision softly creeping,                                          Ponieważ jakaś wizja, zakradając się cicho
Left its seeds while I was sleeping,                                           Zostawiła swe nasiona gdy spałem
And the vision that was planted in my brain                          I wizja, która została zasiana w mym umyśle
Still remains                                                                                Wciąż pozostaje [żywa]
Within the sound of silence.                                                           W dźwięku ciszy.


In restless dreams I walked alone                                                   W niespokojnych snach szedłem sam
Narrow streets of cobblestone,                                                           Wąskimi brukowanymi uliczkami
'Neath the halo of a street lamp,                                                           W blasku ulicznej lampy
I turned my collar to the cold and damp                             Postawiłem kołnierz, aby schronić się przed zimnem i wilgocią
When my eyes were stabbed by the flash of a neon light        Kiedy moje oczy przeszył błysk neonowego światła
That split the night                                                                                      Które rozdarło noc
And touched the sound of silence.                                                             I dotknęło dźwięku ciszy


And in the naked light I saw                                                        W tym nagim świetle ujrzałem
Ten thousand people, maybe more.                                          Dziesięć tysięcy ludzi, może więcej
People talking without speaking,                                              Ludzi, którzy rozmawiali nie mówiąc
People hearing without listening,                                              Ludzi, którzy słyszeli nie słuchając
People writing songs that voices never share        Ludzi piszących pieśni, którymi nigdy nie podzielą się ze światem
And no one dared                                                                                I nikt nie ośmielił się
Disturb the sound of silence.                                                              Zakłócić dźwięku ciszy.


"Fools" said I, "You do not know                                         "Głupcy", rzekłem, "Nic nie rozumiecie
Silence like a cancer grows.                                                     Cisza rozrasta się jak nowotwór
Hear my words that I might teach you,                             Usłyszcie moje słowa, abym mógł was nauczać
Take my arms that I might reach you."                             Chwyćcie moje ręce, abym mógł was dosięgnąć''
But my words like silent raindrops fell,                           Lecz moje słowa, jak ciche krople deszczu, opadały
And echoed                                                                                    I rozbrzmiewały echem
In the wells of silence.                                                                      W studniach ciszy.


And the people bowed and prayed                                                     A ludzie kłaniali i modlili się
To the neon god they made.                                                Do neonowego bożka, którego sami stworzyli,
And the sign flashed out its warning,                                         A znak rozbłysnął swym ostrzeżeniem
In the words that it was forming.                                                   W słowach, z których się składał
And the sign said, the words of the prophets                Głosił, że słowa proroków są zapisane na ścianach metra
are written on the subway walls                             
And tenement halls.                                                                              I klatkach kamienic
And whisper'd in the sounds of silence.                                           I szepcą w dźwiękach ciszy.


Słowa to nie wszystko, jeszcze jest wykonanie : https://youtu.be/4Ox_Pw8Dqo4


Nie wszyscy wiedzą, że utwory autorstwa Simona & Garfunkela w czasach trudnych dla społeczeństwa amerykańskiego pomagały ludziom w przeżywaniu najtrudniejszych chwil w ich historii.

Taką chwilą dla Amerykanów był śmiertelny zamach na 35 prezydenta Stanów Zjednoczonych – Johna Fitzgeralda Kennedy w listopadzie 1963 roku. Pisałem już o tym - opisanym w przepowiedni przez Michela Nostradamusa - ważnym wydarzeniu.

Dlatego nie przez przypadek - The Sound of Silence - został przypomniany i wybrzmiał  w Gdańsku - właśnie w tak trudnych chwilach – dramaturgi dodaje również fakt użycia jeszcze mocniejszej w swoim przekazie wersji acapella…

Polacy pomimo już kilku tragedii narodowych po raz pierwszy używają utworu muzycznego do poradzenia sobie z wielkimi  i traumatycznymi emocjami!

Dlatego też w moim wpisie pojawiają się słowa tego utworu - przy temacie - dedykowanym przepowiedniom Mistrza Michela Nostradamusa...

99

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Wracam do zapowiadanej wcześniej odpowiedz na wpis Tezeusza.

Moja odpowiedz miała wyglądać trochę inaczej – powinna być dłuższa i bardziej szczegółowo miała omawiać poruszone tematy… Bardzo istotne wydarzenia ale nie tylko…

Ale ponieważ nie zrobiłem tego od razu po wpisie – inne wydarzenia spowodowały zatrzymanie oddechu naszego społeczeństwa – chciałbym jednak wrócić do tego tematu, ponieważ uważam, że może się to przydać wszystkim zainteresowanym czytelnikom.

Tezeuszu dlatego, że takie wpisy jak Twoje sobie najbardziej cenię to i moja odpowiedz będzie szczera a nawet miejscami brutalnie prosta…

Dlatego w interpretacji i omawianiu przepowiedni powinniśmy zachować swoje emocje na wodzy!

tezeusz napisał/a:

… Osobiście uważam, że obalenie Łukaszenki nastąpi przed III WŚ i to już niedługo. Dlaczego? No cóż, jakiś czas temu miałem okazję odwiedzić Litwę, Ukrainę oraz "zachodnią Białoruś", czyli zagarnięte bezprawnie we wrześniu 1939 roku przez ZsRR nasze kresy wschodnie. Zaznaczam, że nie jestem rewizjonistą, nie żądam natychmiastowego zwrotu itp, itd - po prostu stwierdzam fakt. Wbrew pozorom ten "tyran" Łukaszenko ("Baćka" jak go nazywa naród) daje białorusinom pewnego rodzaju stabilizację i pewnego rodzaju "złudny dobrobyt". Więc oni po prostu wybierają jego panowanie, niż kogoś kto wprowadziłby kraj w stan niepewności jutra (to tak w wielkim uproszczeniu, bo to temat rzeka, gdy nastąpi czas nowego przywódcy to białorusini jeszcze zatęsknią za Baćką). Białorusini jako nacja nie są nastawieni wojowniczo do Polaków, Litwinów a tym bardziej Ukraińców. Postrzegają nas jako braci (wszak Wielkie Księstwo Litewskie i sojusz z Rzeczypospolitą zobowiązuje itp. itd.). Natomiast mogę stwierdzić, że co do Rosjan przejawiają swego rodzaju dystans, ale nie agresję. Mówimy tu o zwykłych szarych ludziach...

Właśnie w tym fragmencie widać Twoje zaangażowanie emocjonalne a może i rodzinne w to co się dzieje aktualnie na tych terenach. Oczywiście to nie pomoże w spokojnym przyjrzeniu się tamtej sytuacji.

„Zwykli szarzy ludzie” nie decydują tam o niczym. Mogą tylko próbować, po cichu, mieć swoje prywatne zdanie. To dotyczy Białorusi. Wszystkie inne ich próby działania kończą się niestety w bardzo brutalny sposób reakcją  służb bezpieczeństwa Baćki…

Tak było już dawniej i będzie jeszcze przez wiele lat i niestety bez względu na to kto tam będzie u władzy. Tak jak piszesz nie będzie lepiej a stanowczo gorzej.

Ludzie na Białorusi nie mają nić do powiedzenia i żadnego wyboru kto nimi rządzi… Nie ma to też nic wspólnego z dawnymi już czasami -  Wielkie Księstwo Litewskie – a jest związane z wyborami nie ich tylko Stalina ale i późniejszych jego następców.

W dzisiejszych czasach terror i propaganda zrobiły swoje. Tak długie celowe wpływanie na ludzi ma swoje następstwa – ma wpływ na dalsze pokolenia. Dlatego pobożne życzenia tego nie zmienią.

W Polsce też by tak było gdyby nie Solidarność i wykorzystanie odpowiedniego momentu…

Białoruś przegapiła swój czas i teraz sobie nie poradzi z Rosją...


tezeusz napisał/a:

Dlaczego Białoruś zostanie zaanektowana, złe słowo; Rosja i to bez zaglądania do tekstów Nostradamusa nie może sobie pozwolić na jawną agresję wobec Republiki Białorusi, wszak jest to państwo związkowe WNP, tak jak Bruksela w stosunku do Polski.


Coś mi się wydaje, że nie wiesz o czym piszesz. Dla mnie jest to wielkie niezrozumienie albo wielka obelga do Polski i Polaków oraz ich wyborów.

Białorusini nie mieli natomiast żadnego wyboru. Zostali siłą wcieleni do strefy ruskich wpływów. Bez możliwości jakichkolwiek wyborów.

Natomiast Polska miała wybór i dobrze go wykorzystała. Polacy w referendum zdecydowali jaką chcą pójść drogą. Dlatego jesteśmy z naszego własnego wyboru w Unii Europejskiej.

W innym przypadku nie było by żadnego szybkiego rozwoju naszego kraju. A ruscy nadal by blokowali wszystko. Brali by jak swoje, tak jak za komuny, wszystkie potrzebne im technologie za które Polska płaciła walutą i ciężką pracą swoich obywateli.


tezeusz napisał/a:

Podeprę sie tutaj artykułem z https://kresy24.pl/panstwo-zwiazkowe-ro … si-w-2020-roku/
W tym artykule jest dużo obiektywnej prawdy. Putin, aby zawładnąć Ukrainą musi najpierw wejść na Białoruś, generalnie znów Kresy24.pl ale naprawdę warto zaglądać na tę stronę, gdyż nasi polskojęzyczni wydawcy niemieckich koncernów robią tylko ludziom wodę z mózgu.


Nie będę wprost oceniać wyborów Twoich źródeł informacji.

Żeby dokonać oceny należy wiedzieć z jakiego źródła się korzysta. To co zostało podane w linkach jest to przedruk ruskiego propagandowego przekazu dla nieświadomego manipulacji czytelnika. To chcieli i podali dalej ruscy…

Oczywiście według Ciebie pozostałe media robią wodę z mózgu. Natomiast według mnie każdy zrobi Tobie bałagan w myśleniu jeśli tylko mu na to pozwolisz.

Moim zdanie nie istotne jest z jakich informacji korzystasz. Ważne jest zrozumienie tego co w nich jest zawarte. Dlatego należy korzystać z kilku źródeł ale tylko z pełną świadomością swojej własnej wiedzy na opisane sytuacje.


tezeusz napisał/a:

Pierwszy ruch został już wykonany w kierunku "białoruskiego majdanu" wszak ambasadorem Rosji na Białorusi został...


Jeśli jeszcze Tezeuszu jesteś zainteresowany, po moich krótkich wcześniejszych wpisach – to postaram się jak najdelikatniej napisać to co jest zapisane w przepowiedniach Nostradamusa a dotyczy Białorusi.

Na Białorusi nie będzie żadnego „majdanu” Kropka.  Szczególnie w rozumieniu tego „majdanu” który został przez Nostradamus opisany w przepowiedniach w jako „bunt bojarów” na Ukrainie.

Inna przepowiedni mówi o: „rokoszy w słowiańskiej Scytii!”

W przepowiedniach Nostradamusa mówiących o Białorusi - nie ma mowy o buncie ani rokoszy społeczeństwa białoruskiego przeciwko władcy.

Jest natomiast bunt sterowny ze wschodu. Bunt pałacowy w kręgach władzy. O czym świadczą inne wiersze omenu.

Sterowany ze wschodu bunt utopi władcę we krwi -/-
I postawi u władzy innego…

Dlatego po raz kolejny przypominam o źródłach z jakich się korzysta. W tym przypadku, to na co się powołujesz (norbertuś) wcale nie pomaga a wręcz zaciemnia sprawę.

Ponieważ norbertuś z uwielbieniem korzystał bezkrytycznie z ruskiego sputnika jako miejsca swoich natchnień pisarskich. Dlatego pisał o noworosji i białoruskim majdanie. Ma do tego - swoje psie prawo – ale nie znaczy to wcale, że ktoś kto to przeczyta będzie wiedział więcej o przepowiedniach Nostradamus. 

Kończąc ten temat przypominam jeszcze to o czym mówi inny wiersz z tego samego omenu:

Opór nielicznych skończy się za górami Europy i Azji

Na Ukrainie był całkowicie inny scenariusz. Dlatego Nostradamus podał tyle przepowiedni o Ukrainie a tak mało o Białorusi.

Nie chcę się powtarzać ale według mnie ten poniższy wiersz omenu mówi już o walce w samej Rosji. Dlatego Baran w znaku Barana jest trochę dalszą sprawą dotyczącą czasu już po wojnie na Ukrainie.

Baran w znaku Barana rozpocznie wojnę dwóch przywódców…


tezeusz napisał/a:

Homel też jest dawnym miastem królewskim I Rzeczypospolitej. Pamiętam, mam zanotowane etc. etc , że Arteuza wskazywał na Brześć i Grodno, ale z wojskowego punktu widzenia nie ma to żadnego sensu...


Na temat wojny NATO – Rosja na Ukrainie było bardzo dużo już napisane przez Pana Atraktora. Ja również przy okazji omawiania przepowiedni związanych z tym wydarzeniem dodałem kilka swoich wpisów.

Z perspektywy czasu widzę jednak, że większość osób nie do końca zrozumiał wszystko to co do tej pory było napisane na ten temat.

Ale ponieważ nie za bardzo lubię pisać na temat wydarzeń wojennych to jakoś nadal podświadomie uciekam od tego tematu. Nie znaczy to oczywiście, że nie zabiorę się również za ten temat.

Jak większość osób zainteresowanych przepowiedniami Nostradamusa może się domyślać – czas bardzo szybko pędzi szczególnie w tym temacie związanym z Ukrainą.

Dlatego myślę, że zostały nam już miesiące a nie lata na te opisane przez Nostradamusa wydarzenia. Po prostu nie mam za dużego wyboru – ponieważ trzeba będzie wrócić do tego tematu…

Wracam do miasta Homel

Trochę się uśmiałem po przeczytaniu tego fragmentu wpisu Tezeusza…

Jak by to powiedzieć i nie skłamać?

Polska uczestniczyć ma w wojnie na Ukrainie a nie być agresorem napadającym na Białoruś.

Dlatego polscy dowódcy wykorzystają błąd białego dyktator do uzyskania przewagi w batalii na Ukrainie.

Homel lezy daleko od naszych granic. Może być wykorzystywany przez wojska rusko białoruskie. Ale to nie znaczy, że zostanie w tym czasie przyłączony do naszych granic.

Dlatego żeby to wytłumaczyć należy zwrócić uwagę na sytuacje na Ukrainie już po przegranej ruskich zakończonej traktatem pokojowym i de fakto podziałem Ukrainy na strefy wpływu.

To wszystko było bardzo mało opisywane przez Pana Atraktora i dlatego nie wszyscy mogli zauważyć drobne szczegóły – ale bardzo istotne w tej sprawie…

Dlatego Pan Arteuza Centurion miał zapewne rację mówiąc o Brześciu i Grodnie...

Jak czas pozwoli to postaram się to opisać bardziej dokładnie.


tezeusz napisał/a:

To tyle jeżeli chodzi o moje patrzenie na powyższe kwestie.


Tezeuszu mam świadomość tego, że nie skomentowałem wszystkich spraw przez Ciebie poruszonych ale tak jak napisałem wcześniej, należałoby napisać kilka wpisów rozwijając wszystkie tylko zasygnalizowane sprawy.

Przeszkodziły w tym aktualne wydarzenia, ale jednak, może trochę za późno, starałem się pokazać to co jest ważne dla wszystkich nie tylko dla Ciebie - dla lepszego zrozumienia przyszłych wydarzeń...

Na koniec wspomnę jeszcze o sprawie, która jest dosyć ważna a nie była jak do tej pory poruszana na tym forum. Większość nowych osób zastanawia się nad tym w jaki sposób Pan Atraktor może pisać swoje wpisy z taką dużą pewnością swojego stanowiska w temacie przepowiedni Nostradamusa…

Pan Atraktor zajmuje się i ma dostęp do twórczości Nostradamusa od bardzo długiego czasu. Jak pamiętam były to lata 70 ubiegłego wieku. Jest to szmat czasu na rozmyślnie na temat wiedzy jaką zostawił dla wszystkich w swojej twórczości Mistrz Michel Nostradamus.

Większość polskich internautów ma dostęp do małych fragmentów tej wiedzy od blisko dziesięciu lat. Jak na dłoni widać w wielu wpisach, że nie potrafią tego nawet po tym czasie zrozumieć a tym bardziej wykorzystać.

I właśnie dlatego ja staram się - w miarę moich możliwości – przybliżyć wszystkim zainteresowanym przepowiedniami Nostradamusa - jak najlepiej ten temat…

100

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

tezeusz napisał/a:

No cóż, poniekąd czuję się wywołany do tablicy Moogi.

Postaram się nie generować długiego wpisu ale nie wiem czy to możliwe.

    Nie jestem ani emocjonalnie, ani też rodzinnie związany z Białorusią. Korzystam z wielu źródeł, oficjalnych i też drugiego, a czasami trzeciego obiegu. Oglądam, czytam, obserwuję, wyciągam wnioski.Kręci mnie, lubię, może pewnego rodzaju darzę sentymentem historię naszej Ojczyzny. Zwykle staram się dotrzeć do podstaw, na tyle na ile jest to możliwe. Pisząc o polskojęzycznych mediach niemieckich koncernów, miałem na myśli ich poziom i jakość przekazu oraz jakość "dziennikarzy" w rzetelności i jakości fachu jaki wykonują, a przynajmniej powinni. Naprawdę staram się podchodzić z dystansem do tego co tworzą te media, ale mam tylko jedno skojarzenie:

“W kraju przeciwnika zasiewaj niezgodę i wszelkimi siłami wprowadzaj zamieszanie” Sun Tzu.

    Kto ma media, ten ma władzę i wystarczy zagłębić się w strukturę własności, by wiedzieć kto zasiewa... i to dotyczy całości rynku medialnego w Polsce. Każdy ciągnie w swoją stronę, a że kołdra krótka .... W tym kontekście należy zerknąć do sąsiadów zza zachodniej granicy, jak u nich wygląda struktura własności mediów, albo jak wygląda to we Francji.

    Pamiętam, miałem szczęście/nieszczęście wychowywać się w czasach, gdy o Katyniu mówiono po cichu w zaufanym gronie, gdy Piłsudski był wrogiem ludu pracującego miast i wsi, a wszyscy którzy nie byli prawomyślni, mieli problemy i ich rodziny również. Musiałem uczyć się języka rosyjskiego, bo język wroga trzeba znać tongue. O systemie zależności od ZSRR nie będę pisał, każdy kto chce to albo wie od rodziny, albo dokształci się.

Dane nam było wyrwać się z objęć Niedźwiedzia i przejść do "demokracji" przynajmniej oficjalnie, tak było podawane. Masz rację Moogi, że wejście w struktury UE na pewno nam w jakiś sposób pomogło wyzwolić się ze strefy wpływów Rosji, ale .... "Jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać jak i one". Co dostaliśmy (?)" drogi, szlaki komunikacyjne, a co straciliśmy? Hmmm praktycznie cały majątek narodowy sprzedany w złodziejskiej prywatyzacji za bezcen, hiperinflację po cudownej kuracji "wysokiej klasy specjalisty od finansów" (to przerabialiśmy przed wejściem do Unii aby dostosować standarty smile), bezrobocie, niskie pensje, brak perspektyw na rozwój osobisty w Polsce (o czym świadczy rekordowa ilość imigrantów za chlebem)... Jak dla mnie neokolonializm w czystej postaci. Ale to już było. Mamy teraz rok 2019 i panuje względny dobrobyt, możemy jeździć w sumie gdzie chcemy, mówić co myślimy (czy aby na pewno? A może za słowa prawdy zostaniemy posądzeni o mowę nienawiści smile np. mniejszości seksualne (których w społeczeństwie jest promil całej populacji), które jeszcze do niedawna były oficjalnie określane jako dewiacje seksualne albo też ideologia Gender i tęczowe piątki).

    Jak to było w starożytnym Rzymie? Chleba i igrzysk dla pospólstwa?
   
    Do czego zmierzam? W chwili obecnej nie trzeba Nostradamusa, ale zacytuję:

Europo bez JEZUSA już nie jesteś sobą.
I ci bez wiary i ci od Mahometa,
Przez długie lata będą cię opluwać,
I od wewnątrz niszczyć aż do samych kości.

i zaznaczam, nie zmuszam nikogo do wiary, ale chyba zmierzamy do "społeczeństwa bez wiary w cokolwiek, ideałów, wzorców zachowań międzyludzkich", bo "pustą" masą ludzką można łatwo sterować?

    A jeżeli mówimy o tej UE, że nie wiem o czym piszę. Sęk w tym, że wiem.


    "Po uczynkach ich poznacie", mimo że biblijne, to na tym forum już było cytowane. Dlaczego jeden z Ojców Założycieli UE, źle EWG. jej pierwszy komisarz Walter Hallstein ma tak ubogi oficjalny życiorys? https://pl.wikipedia.org/wiki/Walter_Hallstein, to jest ten z oficjalnego obiegu. A nie przymierzając Abraham Lincoln chociaż żył duuuuużo wcześniej ma taki? https://pl.wikipedia.org/wiki/Abraham_Lincoln. Zresztą Polacy nie gęsi... i tu proszę Józef Piłsudski https://pl.wikipedia.org/wiki/Józef_Piłsudski.

    I zadziwiająca rozbieżność, tu link do wersji EN https://en.wikipedia.org/wiki/Walter_Ha … mic_career
oraz dla porównania Werner von Braun https://pl.wikipedia.org/wiki/Wernher_von_Braun, który jakoś mógł przyznać się do współpracy z Hitlerowskimi Niemcami.

    Osoba tak światła i tak zaangażowana w budowę jedności UE, jak Walter Hallstein "wybitny prawnik" powinna chwalić się tym kim była, nasze dzieci powinny w szkole uczyć się całego jego życiorysu i dokonań, a w szczególności lat kiedy "walczył z nazizmem". Skoro uczyliśmy się na historii o dynastiach Piastów, Jagiellonów etc. oraz Premierach i Prezydentach Polski, to czyż nie powinno nauczać się o Przewodniczących Komisji UE.
    Podpowiem: Szef Fakultetu Prawa Uczelni w Rostocku (jakby nie było, III Rzesza Nazistowska, no bo przecież nie niemiecka smile) "W 1930 roku, W wieku 29 lat, został profesorem prawa prywatnego i prawa spółek Uniwersytet w Rostocku, a następnie W 1934 został prodziekanem Wydziału Prawa, a w 1936 dziekanem wydziału. Pozostał w Rostocku do 1941 r." - za wersją en WIKI. A "nieoficjalnie"  współautor "Ustawy o ochronie niemieckiej krwi i niemieckiego honoru..." itd, itp. tzw. Ustaw Norymberskich i nie tylko.

    I tu uprzedzę wszelkie dywagacje, porównajmy do systemu komunistycznego. Kto był kim w PRL, co musiał zrobić jeżeli nie został przywieziony na tankach (Kraj nad Wisłą rządzony po drugiej przez obcą i niewierną partię), aby otrzymać ważne, lukratywne stanowisko partyjne, urzędowe itd. itp. Bo Ci co byli przeciw, albo też neutralni to stanowisk nie otrzymywali przecież.

    Naprawdę pomimo mego wpisu wyżej, nie jestem przeciwnikiem uczciwej i zdrowej konfederacji, czyli jak by nie nazwać: Unii Europejskiej. Dlatego popełniłem wtrącenie: "....tak jak Bruksela w stosunku do Polski". "Jak Kali komuś ukraść krowę to dobrze, ale jak Kalemu kraść to źle".

I mając na względzie tę "ukrywaną" przeszłość pierwszych unijnych notabli nabiera nowego znaczenia zwrot "wartości europejskie".

    Myślę, że wielu z forumowiczów jeżeli nie zna, to może sobie porównać: Prezydent Rosji Borys Jelcyn i Przewodniczący Komisji EU Jean-Claude Juncker. Jakieś cechy wspólne? Może zamiłowania?

    Jak już wcześniej napisałem, wychowałem się w pewnych czasach, które uczyły czytać między wierszami (wtedy nie było wolnej i niezależnej prasy), nie widzę niczego zdrożnego w czytaniu czegokolwiek, nawet "Sputnika", ale trzeba odpowiednio tam podawane "wiadomości interpretować. Najzabawniejsze jest to, że najwięcej informacji przynosi to czego nie ma w tekście.

    A co do Kresy24.pl jest to portal polski, prowadzony przez Polaków, którzy nie opuścili swoich rodzinnych stron i co najważniejsze jest blokowany w internecie na Białorusi, jako nieprawomyślny.

    Republika Białorusi, nie jest jednorodna pod względem nacji. Spotkamy tam białorusinów, polaków, rosjan oraz innych. Co do wyboru Białorusi, czy miała? Miała, dokładnie taki sam jak: Litwa, Łotwa, Estonia. To też są byłe republiki radzieckie, które potrafiły wyzwolić się z opieki Rosji. Od momentu rozpadu ZSRR (w Białorusi) panuje tam dziwny ustrój, ni to Związek Radziecki, ni samodzielne państwo, a teraz można powiedzieć komunokapitalizm. Na dłuższą metę to państwo nie przetrwa, bo oficjele wyrzekają się wielowiekowej historii swego narodu zastępując go czymś w rodzaju uwielbienia dla mitu, jakby to głupio nie zabrzmiało "mateczki Rosji". Naród który nie pamięta swej historii umiera. Nawet swoje barwy historyczne zastąpili symbolami po Związku Radzieckim.
    Dla przykładu, jeżeli jakiś młodzian białoruski śmie zapytać o wspólną defiladę zwycięstwa Armii Czerwonej i Hitlerowskich Niemiec, która odbyła się Brześciu w dniu 22 września 1939 roku na Placu Unii Lubelskiej, to napotyka mur niechęci lub milczenia, ewentualnie usłyszy "Nie lzja", a jak będzie dalej drążył to będzie miał kłopot. Natomiast na Białorusi II WŚ rozpoczęła się w dniu 22 czerwca 1941 roku, zdradzieckim napadem Niemiec tongue, bo wtedy rozpoczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana.

    Ja nigdy nie twierdziłem, że napadniemy na Białoruś jako agresor.

    Hmmm co do tematu dwóch miast królewskich, ciesze się że wywołałem uśmiech. Wskazanie Homla miało na celu pokazanie, że to też miasto królewskie.

W tym wpisie:

    "Wielki błąd białego dyktatora doprowadzi do utraty na rzecz Polaków, dwóch byłych królewskich nadgranicznych miast Sarmatów"

    jak domyślam się, jest to spojrzenie z szerszej perspektywy, nie określa tutaj Polski jako np. "Bogobojna ziemia upadłych Jagiellonów" co mogłoby wtedy wskazywać na granice I Rzeczypospolitej. Samo określenie "..miast Sarmatów" może wskazywać np. na miasta lokowane w zamierzchłej przeszłości, jeszcze przed chrystianizacją Polski. Wszak szlachta polska wywodziła swe korzenie (w największym uproszczeniu) od legendarnego ludu, plemienia Sarmatów (Wincenty Kadłubek czy Jan Długosz wywodzący Polaków od starożytnych Scytów, których częścią był lud Sarmatów). Co w obliczu najnowszych badań genetycznych ma rację bytu, ziemie polskie/słowiańskie były już zamieszkane około 10 000 lat wstecz, przez lud o haplogrupie R1a1 (my też wywodzimy się z tej grupy), czyli chyba mitycznych Sarmatów smile, ale gryzie mi się to trochę ze sformułowaniem "królewskie". Po drugie "nadgraniczne" - czyli w niewielkiej odległości od granicy. O jakiej granicy tu mowa i z jakiego okresu historycznego? Brześć Litewski bardziej przynależny był do Wielkiego Księstwa Litewskiego, jak do Korony. Bardziej był miastem granicznym tego księstwa, ale też był miastem królewskim. Wiemy, że granica wschodnia Rzeczypospolitej na przestrzeni wieków przesuwała się wielokrotnie. A granica II Rzeczypospolitej na wschodzie przebiegała mniej więcej w granicy II rozbioru Polski przez carską Rosję.

    Zrozumiałym jest, że nikt nie pójdzie jak to "Krasnaja Armija" miała w zwyczaju na "urraa, wpieriod, w boj, za rodinu", ale będę upierał się przy swoim, że raczej nie o te miasta chodziło, chyba że Atraktor jest w posiadaniu jakiejś dodatkowej centurii, która rzucałaby więcej światła. Z samej "przepowiedni" nie wynika nic więcej co do lokalizacji. Zresztą najbliższe lata jak sądzę, ujawnią co to za miasta.

    Chociaż rysuje mi się w głowie jeszcze jedna możliwość, może na to wskazywać ta przepowiednia:

Przepowiednia;91,104 (czterowiersz)           

U wrót stolicy armia czerwonych pokonana,       
Lechici przy pomocy sokołów i żółwi,           
zdobywają oba brzegi Dniepru,               
Po tej klęsce mały Rusin podpisuje traktat!

Atraktor  2013-06-11 17:20:31


    "Lechici ... zdobywają oba brzegi Dniepru", jeżeli spojrzymy na mapę to natarcie, manewr taktyczny czy oskrzydlający, który doprowadzi do odzyskania "dwóch byłych królewskich nadgranicznych miast Sarmatów" może być wyprowadzony wzdłuż biegu rzeki Dniepr, oczywiście nie przy samej rzece, ale gdzieś z linii Kowel - Korosteń. Czyli od południa w kierunku północy, a nie jak zakładał wcześniej Arteuza i ja na linii zachód-wschód od wschodniej aktualnej granicy Polski. I wtedy powstaje nam linia Brześć - Pińsk- Mozyrz - Homel, co ma trochę większy sens patrząc od strony militarnej na zagadnienie, bo mamy oparcie i zaplecze w "niedawno odzyskanej Galicji" oraz naszym nowym starym sąsiadem granicznym Rumunią. Wtedy Brześć zostaje wzięty w kleszcze. A przyglądając się dokładniej rzece Dniepr w okolicach Kijowa widzimy, że tworzy ogromne rozlewiska, które z są nieatrakcyjne z punku widzenia przeprawy, ataku ale są za to idealną naturalną przeszkodą na linii natarcia, ataku tu zakładam wojsk rosyjskich. Lepiej wykonać manewr oskrzydlający ponad rozlewiskami Dniepru, właśnie w kierunku miasta Homel. Bo bitwa ma odbyć się na przedpolach Kijowa, a dokładnie u wrót stolicy "U wrót stolicy armia czerwonych pokonana" i to właśnie Kijów leży w bramie Dniepru pomiędzy rozlewiskami.


Przepowiednia;28,92(sześciowiersz)

Inwazja Niedźwiedzia postrachem Atlantów!
Z ich poparciem przestraszeni Polacy,
pod skrzydłami zachodnich orłów,
przekroczą wschodni Rubikon Scytii.
Galijskie ziemie z przed pierwszej wojny,
powrócą na stałe do kraju Sarmatów!
Atraktor  2013-05-31 12:48:05


Prophetie;28,92/sixieme ligue/;

Invasion de la terreur Baribali Atlantis !
Avec leur appui des Pôles effrayés,
sous les ailes des aigles, Western
attignant orientale Rubikon,Scythie.
Les terres Gaulois d'avant la première guerre,
Retour à la terre des Sarmates!
Atraktor  2013-05-31 12:48:05


Druga wersja tłumaczenia:


Przepowiednia;28,92(sześciowiersz)

Inwazja Niedźwiedzia zjednoczy Atlantów,
z których poparciem wystraszeni Polacy,
pod skrzydłami ich pancernych orłów,
przekroczą wschodni Rubikon Scytii,
i wtedy galijskie ziemie powrócą na stałe
do rosnącego w siłę kraju Sarmatów!
Atraktor  29 lis 2013, o 19:59

a tu link http://koniecswiata.info/forum/post/12310/#p12310


    Nie jestem i nie byłem nigdy lingwistą, i tu będę bronił Norbertusa w tym sensie, że przy swoich interpretacjach rozpisywał poszczególne słowa i zwroty z j.francuskiego z ich znaczeniami, co pozwala samemu w lepszemu zrozumieniu opisywanego oryginalnego tekstu, skoro sam Atraktor przedstawia dwa różne tłumaczenia tej samej przepowiedni to wiadomym jest, że nie jest to prosta sztuka. Wiem że sens zachowany, ale jak wcześniej już pisaliśmy "diabeł tkwi w szczegółach".


Niestety, nie wyszło krótko ale i tak starałem się tylko to co trzeba, bo to forum o Nostradamusie, a nie o dyskusjach politycznych.


Tezeuszu ponownie ciekawy wpis!?

Na tym forum zajmuję się twórczością Michela Nostradamusa ze szczególnym naciskiem na jego przepowiednie. Dlatego nie za bardzo chcę wchodzić w sprawy religijne a tym bardziej w politykę.

Mówiąc wprost bardzo nie podobają mi się Twoje porównania. Związku Sowieckiego do Unii Europejskiej… Jelcyna do Jean Claude Junckera… itd.

Jest to Twój sposób widzenia świata. Masz do niego swoje prawo. Szczególnie, że napisałeś:
„ A jeżeli mówimy o tej UE, że nie wiem o czym piszę. Sęk w tym, że wiem.”

A wiesz co podajesz jako alternatywę dla UE porównując ją z Związkiem Sowieckim!

Oczywiście masz też świadomość tego, że Ukraina jest najlepszym przykładem tego co mogło się wydarzyć z Polską jakby nie wybrała swojej ścieżki rozwoju związanej z UE i mimo wszystko z demokracją...

Krytykować może każdy ale w większości nie jest wstanie podać alternatywnych rozwiązań!

Dlatego nie będę zabierać Twojego czasu moimi odpowiedziami w tym temacie.


Poza tym, miłym z mojej strony -  jest jeszcze norbertuś – który jak sam pisał nie znał i nie zna języka francuskiego a co dopiero mówić o staroprowansalskim z czasów Nostradamusa.

Tłumacz google w niczym nie pomaga – ponieważ sam się również uczy od swoich użytkowników. Dlatego jak jego użytkownicy są głąbami nieznającymi tłumaczonego języka to tym bardziej nie jest to to czego można by oczekiwać przy rzetelnym tłumaczeniu.

Dlatego nawet nie staraj się porównywać tłumaczeń Pana Atraktora do … sam wiesz kogo!

Jeszcze jedna sprawa – sam tylko piszesz o szczegółach – natomiast w swoich wpisach ich nie dostrzegasz. Dotyczy to granicy, naszej polskiej granicy… również aktualnej podczas tej wojny NATO- Rosja. 

Ale jak widać w Twoim wpisie to też masz swoje zdanie w tym temacie… Dlatego może spójrz na mapki, które zamieściłem przy moich wpisach z autorską interpretacja przepowiedni… Może one pomogą w tym temacie...

http://koniecswiata.info/forum/post/6825/#p6825