1

Temat: Ankieta o końcu świata

Szanowni Państwo,
piszę pracę na temat poglądów, różnych wizji i obaw związanych z końcem świata. Jeżeli mają Państwo chwilę, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety na ten temat. Państwa pomoc będzie nieoceniona smile

http://www.ankietka.pl/ankieta/41499/koniec-swiata.html

Pozdrawiam serdecznie! smile

2

Odp: Ankieta o końcu świata

Marna ta ankieta, pytania w miarę dobre, natomiast możliwe odpowiedzi - debilne.

si vis pacem, para bellum.

3

Odp: Ankieta o końcu świata

Możesz rozwinąć, np. jakich odpowiedzi brakuje, no i co znaczą "debilne" - naiwne? za mało naukowe? na jedno kopyto? smile

P.S., żeby nie było wątpliwości, bo różnie to na forach internetowych bywa, nie pytam bo się obraziłam jak mogłeś skrytykować moją ankietę, tylko z ciekawości naukowej wink

4

Odp: Ankieta o końcu świata

pyt.1
przepowiednie mogą głosić, a nie potwierdzać.
i jakie to eksperymenty mogą potwierdzać tezę zbliżającego się końca ?

pyt.2 nie pozostawia wyboru, powinna być opcja np. "dopuszczam taką możliwość" lub "nie wykluczam takiej możliwości".

pyt.3
brakuje np. "częściowa zagłada cywilizacji", "zagłada infrastruktury" itp.

pyt.4
punkt 5 rozwala...

pytania, na które możliwe są odpowiedzi "argumenty naukowe" lub "przepowiednie religii" są infantylne i chyba skierowane do delikatnie mówiąc prostych ludzi.
która według Ciebie religia oprócz sekt przepowiada koniec świata ?
podaj proszę choć jedną...

pyt.12
mowa o książce "apokalipsa 2012" sugeruje, że ankieta jest faktycznie kierowana do debili.
a mieszanie do tego wszystkiego biblii i wogóle religii mocno trąci sekciarstwem i jest nie na miejscu.

p.s. new age to jest właśnie sekta, a nie kościół, którego można być wyznawcą.

pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Beket (2010-05-15 07:59:53)

si vis pacem, para bellum.

5

Odp: Ankieta o końcu świata

ad. 1
Fakt, mogą głosić. A zamiast "eksperymenty" trafniejsze byłoby sformułowanie "badania naukowe". Pomyłka stylistyczna smile

ad. 2
Proponowane przez Ciebie odpowiedzi zmieniają sens pytania. Pytanie brzmi "czy wierzysz". Nie można trochę wierzyć.

ad. 3
Proponowane odpowiedzi IMO zawierają się w "poważne zmiany".

ad. 6
Dlaczego infantylne?
Która religia? Każda religia. W każdej jest jakiś mit o początku i mit o końcu. Nie pytam o to, która przepowiada go "na teraz".

ad. 9
nazwanie New Age wyznaniem faktycznie jest niezręczne, ale to znowu pomyłka stylistyczna smile

ad. 12
nie rozumiem dlaczego "trąci sekciarstwem i jest nie na miejscu". to coś w stylu "bo Biblia jest święta, a Apokalipsa 2012 to bzdury"? nie mam zamiaru obrażać niczyich uczuć religijnych, po prostu sprawdzam stosunek ludzi wierzących do najnowszych wymysłów, stąd to zestawienie.

No i w ogóle dziękuję bardzo za podjęcie topiku, bo Twoje wypowiedzi również są bardzo pomocne smile
Pozdrawiam

6

Odp: Ankieta o końcu świata

oj Beket daj spokój ,ankieta w/g mnie całkiem fajna. Dziewczyna chce uzyskać informacje do pracy wiec mozna jej pomóc, ja juz wypełniłem ankietę.
co do pytan to nie zauważyłem jakos mozliwosci manipulacji w możliwych odpowiedziach, dla mnie wszystko było o.k
pozdrowionka Pani Matt

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

7

Odp: Ankieta o końcu świata

Jak dla mnie ankieta nawet nawet, tylko przeważają odpowiedni skłaniające do wierzenia w koniec świata, natomiast mało jest taki, które zaprzeczają temu.

Jestem sceptykiem jeśli chodzi o takie rzeczy i czasami trudno było mi wybrać odpowiedź, jeśli większość była za końcem świata a alternatywą było "nie wiem".

Książkę "Apokalipsa 2012" trzeba traktować z przymrużeniem oka, w każdej religii jest mowa o końcu świata i o jego początku, ale osobiście uważam, mimo iż jestem wierząca, że nie należy wszystkim biblią itp ufać, mamy cztery ewngelie, bo tylko te zostały dopuszczone przez kościół, a co z resztą? o czym mówiły a czego kosciół boi się ujawnic.

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.

8

Odp: Ankieta o końcu świata

dziękuję wszystkim za wypełnienie ankiety i tak dużo odpowiedzi w tak krótkim czasie. sekciarskie kulturoznawstwo jest Wam dozgonnie wdzięczne wink

9

Odp: Ankieta o końcu świata

To i ja poprosze o wypelnienie ankiety potrzebnej na studia:) Moze forumowicze zechca raz jeszcze pomoc studentkom w wypelnianiu ankiety na ten kontrowersyjny temat smile

link:
https://spreadsheets.google.com/viewfor … Uk51OEE6MQ

Z gory dziekuje ! smile