Temat: Sympozjum 27.06.2010 - PRZEŁOM 2012 ORAZ TAJEMNICE EGIPTU

http://img260.imageshack.us/img260/479/cayplakat.th.jpg


PRZEŁOM 2012 ?
oraz TAJEMNICE EGIPTU

NIEZWYKŁE SYMPOZJUM
Z udziałem ADRIANA GILBERTA !
     27 czerwca (niedziela) 2010 r.         
   Wrocław, ul. Karkonowska 10           
Sala Koncertowa Polskiego Radia Wrocław

EGIPT – Kraj tajemnic. Kolebka naszej cywilizacji. Od setek lat badacze z całego świata próbują poznać sekrety starożytnego Egiptu. Tajemnice ukryte w Kamieniu.
Pomimo rozwoju nauki, metod badawczych i archeologii - Pytań bez odpowiedzi jest nadal tysiące… 
W tym magicznym miejscu ludzie szukają odpowiedzi na wiele egzystencjalnych pytań. Czy Piramidy i Sfinks skrywają te informacje ?
Na Sympozjum postaramy odpowiedzieć Państwu na wiele pytań dotyczących tajemnic tego starożytnego świata.

Rok 2012 – wszyscy o nim mówią. Niektórzy, się boją, myśląc, że to początek końca.
Inni oczekują go z wielkim zaciekawieniem. Spodziewają się głębokiej przemiany ludzkiej świadomości. Zmiany paradygmatów. Nowego rodzaju bytu. Nowego czasu w historii ludzkości – Nowej Ery.
Dotarliśmy do przełomowego momentu w historii naszej ziemskiej ewolucji. Kończy się Era Ryb, a zaczyna Era Wodnika. Jesteśmy w okresie głębokich przemian, które mogą doprowadzić do fundamentalnych zmian w naszym życiu.

- Kalendarz starożytnych Majów, obliczony na tysiące lat kończy się dokładnie 21 grudnia 2012 roku.

- Według przepowiedni Egipcjan i Atlantów – rok 2012 jest czasem wielkiej zmiany.

- I CHING, Chińska Księga Przemian kończy się 22 grudnia 2012 roku, czyli nazajutrz po dacie wyznaczonej przez Majów.

- W roku 2012 po raz pierwszy od 26 000 lat Słońce znajdzie się w szczególnym położeniu w stosunku do środka Galaktyki.

- Słońce jest obecnie aktywne bardziej niż kiedykolwiek w okresie ostatnich 11 000 lat ! Przed aktywnością słoneczną chroni nas pole magnetyczne ziemi. Natomiast w ostatnich latach pole to z niewiadomych przyczyn słabnie. Na rok 2012 NASA zapowiada wzmożoną aktywność słoneczną !

- Nasza cywilizacja zmierza ku upadkowi. Żyjemy w czasach ciemności i rozpaczy, w którym materialistyczne cele ludzkości zagrażają istnieniu naszego gatunku. 
Czy rok 2012 będzie przełomem w ludzkiej egzystencji ?
Te wszystkie hipotezy i przepowiednie ostatecznie zweryfikuje rok 2013. Niemniej już dzisiaj należy przedyskutować metody działania, które mogą zmienić i ukształtować  przyszłość.  Ludzie muszą być świadomi tego, co już niebawem może się wydarzyć.

W Sympozjum wezmą udział:


Adrian Gilbert
- słynny badacz zagadek przeszłości. Autor wielu bestsellerów, m.in. „Piramidy: brama do gwiazd’ oraz „Koniec świata w 2012 roku”. Książki zostały sprzedane na świecie w milionach egzemplarzy.  Przyjaciel wielu słynnych poszukiwaczy tajemnic starożytnego Egiptu m.in. Roberta Bauvala, Grahama Hancocka i Johna Anthonego Westa.
Adrian Gilbert podczas swoich wystąpień na Sympozjum zaprezentuje nam swoje teorie dotyczące budowy piramid egipskich. Dzięki swojej olbrzymiej wiedzy - odpowie nam na pytanie,  jaka jest  wizja roku 2012  w kulturze i wiedzy Majów ?
Przedstawi nam rezultaty ekspedycji archeologicznych, w których brał udział w Egipcie. m.in. Misja badawcza z roku 1999 z Dr. Joseph Schorem – w której poszukiwano UKRYTYCH KOMNAT POD SFINKSEM.
Adrian Gilbert odpowie nam na wiele pytań dotyczących tajemnic starożytnego Egiptu:
Dlaczego egipscy archeolodzy ukrywają przed nami prawdę ? Czy Atlantydzi istnieli naprawdę ? Kto, Kiedy i Jak wybudował trzy wielkie piramidy w Gizie ? Kiedy powstał Sfinks ? Czy pod Sfinksem znajduje się komnata zapisków – komnata Atlantów ? Czy Egipcjanie dysponowali jakąś nieznaną nam technologią, pozwalającą na szybszą i wydajniejszą pracę przy budowie piramid ? 

Wybrane Publikacje Adriana Gilberta:

- „KONIEC ŚWIATA W 2012 ROKU” Adrian Gilbert
Czy rok 2012 będzie „końcem świata”, jaki znamy? Wielu znawców wiedzy Majów przyjmuje , iż 21 grudnia 2012 roku zacznie się nowe odliczanie upływu czasu. Majowie przepowiedzieli to wydarzenie i ostrzegli, że poprzedzą je wielkie katastrofy.
Adrian Gilbert odwiedza starożytne miasta Tiahuanaco, Palenque, Chitzen Itza i dokonuje zdumiewających odkryć: skąd Majowie czerpali swoją imponującą wiedzę astronomiczną. Wykorzystuje współczesne techniki komputerowe do „podróży w czasie” i ogląda niebo takim, jakim było, gdy w Meksyku kwitła wspaniała cywilizacja. Dzięki temu odczytuje na nowo znaczenie astronomicznego kalendarza Majów i odpowiada na pytanie, czy przepowiedziany przez nich rok 2012 może być „końcem świata”?.
- „PIRAMIDY : BRAMA DO GWIAZD” Adrian Gilbert, Robert Bauval
Publikacja ta dokumentuje hipotezę, że egipskie piramidy w Gizie są odzwierciedleniem Pasa Oriona.
Piramidy te są jedynym z siedmiu cudów starożytnego świata, jaki przetrwał do naszych czasów. Przez całe wieki budziły i wywoływały kontrowersje. Ale wciąż pozostaje zagadką, w jaki sposób je zbudowano. A pytanie, dlaczego je wzniesiono, jest jeszcze bardziej intrygujące.

Coraz częściej przyjmuje się, że piramidy egipskie nie były tylko grobowcami faraonów. Rewolucyjne odkrycie Roberta Bauvala, współautora bestsellera "Strażnik tajemnic", i Adriana Gilberta, autora bestsellerów "Magowie" i "Święte Królestwo", podważa jednak wszystkie ustalenia współczesnej egiptologii. Nie tylko dowodzi ścisłego związku topografii piramid z konstelacją Oriona, ale daje sensacyjne odpowiedzi na pytania, których dotąd nie zadawano. Dlaczego Teksty Piramid były ignorowane przez wiele wieków? Czym był tajemniczy kamień ben-ben?

Jaki bezcenny sekret kryją  drzwi tajnej komory Wielkiej Piramidy? Astronomiczna interpretacja genezy piramid pozwala zbliżyć się do odkrycia innych tajemnic podziwianych od wieków monumentalnych budowli.

- JANUSZ ZAGÓRSKI
Pan Janusz Zagórski skoncentruje się na omówieniu wybranych aspektów dekompozycji fundamentów współczesnej cywilizacji, wskazując na główne przyczyny jej kryzysu. Omówi podstawowe elementy wizji nowego świata kreowanego przez wolnych ludzi na całym świecie.
Dotyczy to następujących obszarów :
-  kształt  nowej duchowości w nowej erze
- rewolucja w energetyce oraz w używaniu technologii na ziemi
- nawiązanie bezpośrednich kontaktów z istotami pozaziemskimi oraz charakter wzajemnych relacji
- nowe wzorce cywilizacyjne w sprawach gospodarowania i tworzenia wartości materialnych
- nowa medycyna, a zdrowie w nowej erze
- nowe oblicza edukacji społecznej

- BILL BROWN
W jaki sposób wiedza starożytnych wpływa na dzisiejsze czasy ?
Okno do poznania nieodgadnionych i ukrytych tajemnic znajduje się w Gizie.

Nikt nie spodziewałby się, że plemiona wywodzące się z dżungli posiądą umiejętność skonstruowania komputera.
Sądzimy, że ludzie w epoce Neolitu byli w stanie wytworzyć dokładnie ociosane kamienne bloki ważące setki ton… przetransportować je ponad mile przez góry i posadowić je w taki sposób, by nawet najcieńsza kartka papieru nie była w stanie wcisnąć się w szczelinę.
Według źródeł historycznych Ci prymitywni ludzie posiedli wiedzę na temat kosmosu na tysiące lat przed pojawieniem się nowoczesnych urządzeń pozwalających na jego penetrację.  Uważamy, że te nisko rozwinięte cywilizacje potrafiły  skonstruować piramidy. 
Sposób ich budowy tak naprawdę nigdy nie został wyjaśniony. Dla współczesnej nauki jest to nie wygodne, z uwagi na to, że obecnie nie jesteśmy w stanie skopiować ich w taki sposób by wiernie odtworzyły oryginał.   
Legendy i zapiski starożytnych zamieszkujących cały glob są zgodne co do jednego, że ich Bogowie przybyli z gwiazd, przynosząc ze sobą wielką wiedzę i żyjąc wśród nich przez lata. Wiele mitów starożytnych mówi również o wielkim potopie który miał miejsce na ziemi.
Jeśli zdamy sobie sprawę z mądrości umysłów starożytnych ludzi, którzy byli twórcami takich cudów, musimy zaakceptować fakt, że nasza cywilizacja jest powieleniem sytuacji sprzed tysięcy lat  zmierzającej do kolejnego, globalnego kataklizmu.
Podczas swojej prezentacji Bill Brown odkryje przed nami sekrety gwiezdnego zegara, używanego przez starożytnych do przewidywania ich przyszłości, a naszej teraźniejszości.
Bill Brown dostarczy Państwu zadziwiających, nowych dowodów,  wskazujących na to że w Gizie mają miejsce kłamstwa i niedomówienia , a których autorami są wysoko postawieni urzędnicy, którzy starają się ukryć i posiąść całą wiedzę starożytnych Egipcjan tylko dla siebie..   
Przyłącz się do nas 27 czerwca 2010 i bądź przygotowany , że wszystko co do tej pory wiesz na temat swoich korzeni jest nieprawdą !

PROGRAM
11:00 – Otwarcie Sympozjum
11:10 – Projekcja filmu pt: „Starożytny Egipt i Rok 2012”
11:30TAJEMNICE STAROŻYTNEGO EGIPTU – Adrian Gilbert
13:20 – Kosmiczny zegar czasu starożytnych - Bill Brown
14:20 – przerwa
15:00WIZJA ROKU 2012 W KULTURZE I WIEDZY MAJÓW  – Adrian Gilbert
17:00 – Upadek współczesnej cywilizacji a wizja nowej ery - Janusz Zagórski
17:45 – Wspólna Medytacja
18:00 – Zakończenie Sympozjum

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE http://www.czasnowejery.pl
LUB

Janusz Zagórski, 691 558 259, janusz@januszzagorski.pl www. januszzagórski.pl  oraz Grzegorz Popławski. 508 071 872, kontakt@czasnowejery.pl  http://www.czasnowejery.pl

2

Odp: Sympozjum 27.06.2010 - PRZEŁOM 2012 ORAZ TAJEMNICE EGIPTU

matisz123 napisał/a:

- Słońce jest obecnie aktywne bardziej niż kiedykolwiek w okresie ostatnich 11 000 lat ! Przed aktywnością słoneczną chroni nas pole magnetyczne ziemi. Natomiast w ostatnich latach pole to z niewiadomych przyczyn słabnie. Na rok 2012 NASA zapowiada wzmożoną aktywność słoneczną !

Nic w tym dziwnego, to zjawisko cykliczne. Z Niewiadomych przyczyn słabnie .... może najwyższy czas poczytać fachowej literatury a nie szpanować niewiedzą.

- Nasza cywilizacja zmierza ku upadkowi. Żyjemy w czasach ciemności i rozpaczy, w którym materialistyczne cele ludzkości zagrażają istnieniu naszego gatunku.

Raczej głupota ludzka nieznająca granic nam zagraża i łatwowierność we wszystko co piszą inni.


Adrian Gilbert
- słynny badacz zagadek przeszłości.
Dlaczego egipscy archeolodzy ukrywają przed nami prawdę ? Czy Atlantydzi istnieli naprawdę ? Kto, Kiedy i Jak wybudował trzy wielkie piramidy w Gizie ? Kiedy powstał Sfinks ? Czy pod Sfinksem znajduje się komnata zapisków – komnata Atlantów ? Czy Egipcjanie dysponowali jakąś nieznaną nam technologią, pozwalającą na szybszą i wydajniejszą pracę przy budowie piramid ?

Taaaa... kosmici im pomagali.

Adrian Gilbert odwiedza starożytne miasta Tiahuanaco, Palenque, Chitzen Itza i dokonuje zdumiewających odkryć: skąd Majowie czerpali swoją imponującą wiedzę astronomiczną. Wykorzystuje współczesne techniki komputerowe do „podróży w czasie” i ogląda niebo takim, jakim było, gdy w Meksyku kwitła wspaniała cywilizacja. Dzięki temu odczytuje na nowo znaczenie astronomicznego kalendarza Majów i odpowiada na pytanie, czy przepowiedziany przez nich rok 2012 może być „końcem świata”?.

Jakby ludzie w dzisiejszych czasach mnie oglądali telewizji a ich jedyną rozrywką byłoby gapienie się w niebo też by coś zauważyli. 
Dla mnie to jest chore, koleś za pomocą komputera odtwarza niebo i już jest geniuszem bo widzi to co oni widzieli. Masakra ale ludzie w to uwierzą.
Kalendarza Majów nie oznacza końca świata. "Koniec świata" a ludzie już panikują, może wypadałoby tak włączyć normalne, sceptyczne myślenie.
Chichen Itza, Palenque to miejsca gdzie wszystko zostało wyliczone, ustalone, zbudowane tak aby można było obserwować ciekawe zjawiska.


Nikt nie spodziewałby się, że plemiona wywodzące się z dżungli posiądą umiejętność skonstruowania komputera.


Moment moment. Że co??

Sądzimy, że ludzie w epoce Neolitu byli w stanie wytworzyć dokładnie ociosane kamienne bloki ważące setki ton… przetransportować je ponad mile przez góry i posadowić je w taki sposób, by nawet najcieńsza kartka papieru nie była w stanie wcisnąć się w szczelinę.

Sądzimy ... a my naukowcy to wiem. I tak się robi panikę wśród ludzi. Wmawiając im, że coś właśnie zostało odkryte co już dawno zostało udowodnione, potwierdzone wieloletnimi badaniami.

Według źródeł historycznych Ci prymitywni ludzie posiedli wiedzę na temat kosmosu na tysiące lat przed pojawieniem się nowoczesnych urządzeń pozwalających na jego penetrację.  Uważamy, że te nisko rozwinięte cywilizacje potrafiły  skonstruować piramidy.

Następne, uważamy, ze potrafiły konstruować piramidy. Kurna wiemy, ze potrafiły. I jest wyjaśnione w jaki sposób kamienie były transportowane nawet setek kilometrów i skad były brane, przecież nie z kosmosu.
Majowie transportowali kamień z gór Tuxtla bo tylko tam był bazalt, cały półwysep Jukatan to głownie skały osadowe.

Sposób ich budowy tak naprawdę nigdy nie został wyjaśniony. Dla współczesnej nauki jest to nie wygodne, z uwagi na to, że obecnie nie jesteśmy w stanie skopiować ich w taki sposób by wiernie odtworzyły oryginał.   
Legendy i zapiski starożytnych zamieszkujących cały glob są zgodne co do jednego, że ich Bogowie przybyli z gwiazd, przynosząc ze sobą wielką wiedzę i żyjąc wśród nich przez lata. Wiele mitów starożytnych mówi również o wielkim potopie który miał miejsce na ziemi.

Został wyjaśniony. Majowie używali tzw. pozornego sklepienia. Proponuję używania mniej programów komputerowych (maszyna też się myli) a może tak warto wsiąść kartę, ołówek i samemu się pobawić. A nie tylko komputer i komputer.


PROGRAM

17:45 – Wspólna Medytacja

A to brzmi... sory ... jak SEKTA. Wspólna medytacja. Co to ma być? A potem co złożymy ofiarę z najwierniejszych... może nie będzie końca świata.

Ludziom się w głowach poprzestawiało i za dużo filmów sie ogląda, głownie amerykańskich.

Ostatnio edytowany przez Geo-Woman (2010-05-02 10:04:58)

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.

3

Odp: Sympozjum 27.06.2010 - PRZEŁOM 2012 ORAZ TAJEMNICE EGIPTU

Nie wytrzymałem i wszedłem na oficjalną stronę Debila-Gerbila.
Pierwsze co mnie rozwaliło to to pierwsza fotka i jej opis. "Autor i naukowiec" oraz "archeo-astronom" - myślałem, że mi szwy puszczą jak to przeczytałem big_smile big_smile big_smile  ARCHEOASTRONOM ! big_smile big_smile big_smile
Dalej zagłębiając się w tą paranoję, dochodzę do wniosku, że ten facet jest po prostu albo niespełna rozumu, albo jak już wcześniej pisałem liczy na zainteresowanie ludzi o maleńkich rozumkach i zarabianiu na ich głupocie.
Jedno z lepszych - zdjęcie Hobbitonu. To ma być chyba wizualizacja tego cudownego osiedla, które daje szanse przetrwania... big_smile big_smile big_smile
Strategia przetrwania, miejsca, budżet, inwestycje... bla, bla, bla ZERO KONKRETÓW nic, żadnej porady, wszystko za kasę ! ! !!
Generalnie pieprzy takie farmazony, że trzeba się nazywać Pinokio żeby się nabrać.

Proszę więcej nie cytować "mądrości" i nie powoływać się na tego człowieka, bo jak rany, moja 6-cio letnia córka ma większe pojęcie o Ziemi i wszechświecie niż to co on pisze.

Ostatnio edytowany przez Beket (2010-05-04 17:41:21)

si vis pacem, para bellum.

4

Odp: Sympozjum 27.06.2010 - PRZEŁOM 2012 ORAZ TAJEMNICE EGIPTU

HOT NEWS ! ! !
Właśnie szwy mi puściły - uwaga ! ! ! Debil Gerbil zakwestionował teorię względności ! big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile

si vis pacem, para bellum.

5

Odp: Sympozjum 27.06.2010 - PRZEŁOM 2012 ORAZ TAJEMNICE EGIPTU

hehe smile Ale najlepsze jest to z jakim spokojem on mów o końcu świata smile Normalnie człowiek jest nieźle nawiedzony. Jak można nazwać się naukowce nie mając takiego wykształcenia smile Normalnie żal, że ludzie w to wierzą tongue

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.

6

Odp: Sympozjum 27.06.2010 - PRZEŁOM 2012 ORAZ TAJEMNICE EGIPTU

na wstepie tego postu chce jasno podkreslic,ze nie jestem zadnym zwolennikiem Patricka Geryla ale to co pisza niektore osoby o nim jest powiedziałbym lekko zafałszowane. Otóż moja droga i podziwiana przeze mnie forumowiczko "neo-woman",
gdzie wyczytałas ,ze Patrick Geryl podaje sie za naukowca? dzisiaj pogrzebałem po róznych  stronach i nic na ten temat nie pisze.
pisze jedynie ,że jest astrofizykiem - amatorem,albo pisze astronom-amator!
Facet poprostu "uwielbia" astronomie i tyle. Po drugie napisał 9 ksiazek i czesc z nich stała sie bestselerami!!!
Mam wielki szacunek do takich ludzi ,którzy próbuja opisywać świat śmiało i zdecydowanie jak rownież tworzacy swoje hipotezy. Znam kilku innych podobnych amatarów ,którzy swoimi ksiazkami zwojowali świat, choćby Erich Von Daniken, którego bardzo podziwiam.Tacy ludzie ,którzy pasjonuja sie pewnymi zagadnieniami a nie maja odpowiedniego wykształcenia nie sa "skażeni" stereotypami świata nauki i nie musza "bac "sie by ferować swoje tezy nie bedąc przy tym wysmianymi. Wiekszosc naukowców boji się przede wszystkim wyśmiania i spadku swojej reputacji w swiatku nauki by szczerze wypowiadać sie o tym o czym tak naprawde chcieli by mowić. Wola sie "nie wychylać" przed szeregi, dlatego szanujmy takich ludzi jak Geryl ale oczywiscie nie popadajmy w zachwyt nad nimi:) Trzeba ich traktowac z "lekkim przymrużeniem oka"

A  teraz pare słów do "beket",
otóz drogi Bekecie, Patrick Geryl nie zaprzeczył ogolnej teorii wzgledności Einsteina. Jedynie dał pod watpliwość jedną kwestię, mianowicie"nie zgadza się z założeniem Einsteina, że człowiek nie wie, czy znajduje się w ruchu czy nie",
okazuje sie ,ze nikt nie wyklucza taka mozliwosć. Na marginesie ,owe załozenie Geryl napisał w swojej pierwszej ksiązce 31 lat temu!!!! ,wiec, może dzisiaj by to jakąś zmodyfikował. Poza tym teoria względności jest bardzo skomplikowana i na pewne sprawy udowadniajace ja w 100% musimy jeszcze poczekać. Z reszta pewnie wiesz sam ,ze cytowany na tym forum przez ciebie Stephen Hawking też modyfikuje owa teorie wzglednosci gdyz nie opisuje ona ostatniej niezbadanej siły,mianowicie grawitacji.
To tyle ,wiem że pewnie odniesiecie sie do tego ale przypominam ,ze równiez nie jestem jakims nadzwyczajnym zwolennikiem Geryla ale mam do niego szacunek i tyle.
serdecznie pozdrawiam

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

7

Odp: Sympozjum 27.06.2010 - PRZEŁOM 2012 ORAZ TAJEMNICE EGIPTU

Beket napisał/a:

"Autor i naukowiec" oraz "archeo-astronom" - myślałem, że mi szwy puszczą jak to przeczytałem big_smile big_smile big_smile  ARCHEOASTRONOM ! big_smile big_smile big_smile


Pablodart ja do ludzi mam ogromny szacunek, szczególnie do taki co faktycznie osiągnęli coś w życiu i niekoniecznie są naukowcami.
Ale wybacz, dla mnie Geryl nie jest naukowce (tutaj odwołanie do Beketa, który odwiedził stronę Geryla).

Skoro facet pospisuje swoje zdjecia: Autor i naukowiec, archeo-astronom, no to wybacz chyba określa siebie mianem naukowca.

Nie wystarczy napisać paru książek, żeby stać się naukowcem swoje tezy i założenia trzeba poprzeć mocnymi argumentami, ale przede wszystkim badaniami, które udowodnią wcześniej wspomniane tezy.

I nie mówię tutaj o tym, że trzeba mieć szkołą ukończoną bo nie w tym rzecz.

Dla mnie to jest straszne, że ludzie potrafią być aż tak naiwni, zeby wierzyć w to co mówi ... hmm 5 osób. Geryl, Łoboś to nie sa ludzie, którym można zaufać. Jedyne co mogę powiedzieć, to to że wzbudza to moja ciekawość i nic więcej. Żadnego strachu, chorej paranoi.

Na miano naukowca trzeba zasłużyć wieloletnią pracą. A dla mnie ten człowiek przywłaszczył sobie ważny tytuł.

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.

8

Odp: Sympozjum 27.06.2010 - PRZEŁOM 2012 ORAZ TAJEMNICE EGIPTU

Pablo coś tak zesztywniał ? smile

Pan Gerbil, jak możesz to sam sprawdzić podpisał swoje zdjęcie : "naukowiec".
Stary, wrzuć na luz... wink

A to czy człowiek jest w ruchu czy w stanie spoczynku to właśnie jest względność... big_smile big_smile big_smile

si vis pacem, para bellum.

9

Odp: Sympozjum 27.06.2010 - PRZEŁOM 2012 ORAZ TAJEMNICE EGIPTU

Beket napisał/a:

Pablo coś tak zesztywniał ? smile

Pan Gerbil, jak możesz to sam sprawdzić podpisał swoje zdjęcie : "naukowiec".
Stary, wrzuć na luz... wink

A to czy człowiek jest w ruchu czy w stanie spoczynku to właśnie jest względność... big_smile big_smile big_smile

no nie , ja zesztywniałem?!:)
he..he...nic podobnego, czasami jestem zaczepny i tyle, myslałem że mnie z geo-woman przpuścicie przez kombajn a tu taka łagodnosc z Was promienieje:)
o.k, nie ma co dolewać oliwy do ognia ,
serdecznie was pozdrawiam

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

10

Odp: Sympozjum 27.06.2010 - PRZEŁOM 2012 ORAZ TAJEMNICE EGIPTU

a tak w ogóle... to istnieje taka dziedzina archeologii jak archeoastronomia... nie wiem z czego Pani tak się śmieje smile bo to normalna sprawa. moj wykładowca jest archeoastronomem.

11

Odp: Sympozjum 27.06.2010 - PRZEŁOM 2012 ORAZ TAJEMNICE EGIPTU

trutka napisał/a:

a tak w ogóle... to istnieje taka dziedzina archeologii jak archeoastronomia... nie wiem z czego Pani tak się śmieje smile bo to normalna sprawa. moj wykładowca jest archeoastronomem.


Nie śmieje się z dziedziny bo wiem, ze taka istnieje ale śmieje się z tego, że Patrick Geryl nazywa siebie tak.

Geryl astronomią interesował się już od wczesnych lat dzieciństwa; nie posiada jednak w tej dziedzinie żadnego formalnego wykształcenia.

W związku z popularnością książek Patricka Geryla w Polsce, sceptycznie nastawieni czytelnicy przypominają, że już nie raz byliśmy straszeni końcem świata z powodu rzekomo złowieszczej konstelacji gwiazd, np. miał on nastąpić w 1975, 1984, 1999, 2000, aktualnie w 2012. Sceptycy przypominają, że do tej pory żadna z tych przepowiedni nie spełniła się

Patrick Geryl twierdzi, że udało mu się odczytać, a następnie dalej samemu rozwinąć część kodeksu drezdeńskiego Majów, która opisuje teorię o zachowaniu pół magnetycznych Słońca w stosunku do Ziemi, czyli tzw. cykl plam słonecznych. Na tej podstawie Patrick Geryl doszedł do wniosku, że w 2012 roku, pomiędzy 19 a 21 grudnia, będzie miał miejsce potężny wybuch słoneczny, który w ciągu kilku godzin dosięgnie ziemskiego pola magnetycznego, wokół naszej planety powstanie chmura plazmy, a jądro ziemskie, które ma właściwości magnetyczne, odwróci się, w wyniku czego Ziemia w ciągu jednego dnia zacznie obracać się w przeciwnym kierunku, a po katastrofie Słońce będzie wschodzić na zachodzie. Powołuje się przy tym na własne badania naukowe i własne obliczenia oraz na przepowiednie Majów i starożytnych Egipcjan, których istnienie nie zostało jednak potwierdzone przez innych naukowców.

Potężny wybuch dotrze w ciągu kilku godzin. Ostatnio większy wybuch dotarł w przeciągu ok. pół godziny. Także sorry, ale to się kupy nie trzyma. Im większy wybuch tym SZYBCIEJ dociera do Ziemi.
Ale póki co NASA się martwi bo od 800 dni nie ma żadnych plam na Słońcu.

Żeby Słońce wschodziło na zachodnie i zachodziło na wschodzie to musi w nas uderzyć potężna asteroida, żeby była wstanie odwrócić Ziemię. Samo przebiegunowanie takich zmian nie czyni. Na najbliższe tysiące lat naukowcy zapowiadają, że żadne zderzenie nam NIE grozi smile

Własne badania naukowe, które nigdzie nie były opublikowane i potwierdzone innym badaniami.

Nie ma żadnych dowodów, że Słońce posiada długi cykl magnetyczny (cykl przebiegunowania Słońca wynosi 22 lata, co 11 lat bieguny zamieniają się miejscami). Nie ma także żadnych dowodów na związek zachodzących zmian na Słońcu i przebiegunowania Ziemi. Ostatnie przebiegunowanie Ziemi odbyło się ok. 740 000 lat temu, a nie ok. 11 500 lat temu. NASA uznaje teorie oparte na interpretacji kalendarza Majów za fikcję, opartą m.in. na błędnej koncepcji kalendarza w ogóle: zadaniem tego ostatniego jest uporządkowanie naszej wiedzy o przeszłości, nie przewidywanie przyszłości.

Ostatnio edytowany przez Geo-Woman (2010-05-16 22:48:17)

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.

12

Odp: Sympozjum 27.06.2010 - PRZEŁOM 2012 ORAZ TAJEMNICE EGIPTU

Zwiastun sympozjum:

http://vimeo.com/12042482

Ostatnio edytowany przez matisz123 (2010-05-28 21:50:03)

13

Odp: Sympozjum 27.06.2010 - PRZEŁOM 2012 ORAZ TAJEMNICE EGIPTU

UWAGA ZMIANA MIEJSCA ORGANIZACJI SYMPOZJUM


obecnie: Wrocław, ul. Grabiszyńska 56,
Ośrodek Działań Artystycznych "Firlej".