1

Temat: Michel Nostradamus-Lata Liturgii & Matematyka w twórczości Mistrza!

Witam wszystkich czytelników na nowym wątku!

Michel Nostradamus-Lata Liturgii & Matematyka w twórczości Mistrza!


Jest to kolejny nowy temat na tym forum - dedykowany przede wszystkim twórczości Mistrza Nostradamusa. Wyróżniając temat w nowym wątku - chciałbym po raz kolejny zwrócić uwagę zainteresowanych czytelników na bardzo ciekawe zagadnienie występujący nie tylko w przepowiedniach ale również w innych dziełach Nostradamusa.

Matematyka w twórczości Nostradamusa odgrywała zawsze ważną rolę.

Biegła znajomość matematyki oraz sprawne posługiwanie się jej zaawansowanymi zasobami pomagało Mistrzowi w inteligentny sposób w ukryciu konkretnych dat, zapisanych w przepowiedniach czy pozostałej twórczości takiej jak prognostyki, listy, horoskopy itd...

Należy również zaznaczyć, że znaczenie matematyki w twórczości Nostradamusa nadal oczekuje na swoje należne uhonorowanie. Od wielu lat trwają próby właściwej interpretacji znaczenia występujących w jego dziełach - dat - oraz znaczenia powtarzających się liczb. 

Wielokrotnie te wszystkie próby, również specjalistów w dziedzinie twórczości Nostradamusa okazały się również przedwcześnie wyciągniętymi wnioskami. Niemniej pomimo wielu niepowodzeń prace te nadal trwały i oczywiście nadal trwają.

W dzisiejszych czasach jesteśmy w złotym wieku komputerów – dlatego ten mały ale istotny szczegół powinien pozwolić na postawienie w miarę zadowalających wniosków – które w końcu mogą doprowadzić do rozwiązania zostawionych przez Nostradamusa zagadek również matematycznych.

Jest wiele możliwości pozwalających zrozumieć pozostawione przez Nostradamusa przesłanie dla przyszłych pokoleń zapisane w jego twórczości. Naszym zadaniem jest tylko poszukiwać dróg jego poznania. Im więcej rozszyfrujemy zapisanych informacji – tym lepiej będziemy mogli zrozumieć pozostawione dla nas wskazówki i informacje.

Wskazany przeze mnie temat jest bardzo obszerny i będzie zapewne wymagać dużo poświęconego dla niego czasu – dlatego uważam, że czym wcześniej zostanie rozpoczęty, tym więcej wniosków będzie  można - wysunąć – sprawdzić – udowodnić – ale również przede wszystkim nad nimi pracować. 

Moje wpisy traktuje jako mój autorski wybór tekstów oraz moje autorskie interpretacje już istniejących wpisów naszych polskich interpretatorów twórczości Nostradamusa, dlatego proszę również wszystkich czytelników o wyrozumiałość do mojej osoby. Jestem osobą, która ceni sobie wiedzę innych osób ale również moją wiedzę w opisywanym temacie przepowiedni Nostradamusa.

A dlatego, że cenię wiedzę również w sposób nieprzerwany ją zdobywam i z niej korzystam.

Dlatego moje wpisy proszę traktować jako moje osobiste interpretacje, których nikomu nie narzucam oraz nie upieram się w przekonywaniu kogokolwiek do moich wniosków.

Przedstawiane przeze mnie - moje autorskie interpretacje i przemyślenia odnoszące się do zawartych w przepowiedni Nostradamusa informacji - maja na celu pokazanie możliwego przyszłego scenariusza wydarzeń oraz próby określenia w miarę konkretnych dat ich wypełnienia się – nie są one natomiast moim prorokowaniem ani też ostatecznym scenariuszem przyszłych wydarzeń.

Wszystkie moje autorskie interpretacje maja na celu przybliżenie dla czytelników informacji zawartych w przepowiedniach Nostradamusa. Nie są one ostateczne – ponieważ zawsze mogą ulec również modyfikacją - ze względu na nowe informacje.

Nostradamus w swojej twórczości pisał, że pełne zrozumienie jego przepowiedni nastąpi dopiero po ich wypełnieniu się – czyli po dokonaniu się w pełni zawartych w nich informacji.

Większość autorów książek poświęconych przepowiednią Nostradamusa – w większości przyjmuje  pewne założenia, na których opiera swoje wpisy i interpretacje. Takich założeń może być oczywiście dużo. Najważniejsze jest jednak to, żeby prowadziły one nas do celu, a nie powodowały jeszcze większej ilości pytań bez odpowiedzi.

Zapraszam do czytania zamieszczanych wpisów.

Natomiast jak pojawią się pytania do moich wpisów, proszę o zadawanie ich na innym wątku – np:
Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Dziękuję również wszystkim czytelnikom i użytkownikom tego forum za uszanowanie mojej prośby – dzięki temu założone przeze mnie wątki są bardziej czytelne a podawane informacje łatwiej jest znaleźć.


Pozdrawiam
Moogi.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-08 16:47:32)

2

Odp: Michel Nostradamus-Lata Liturgii & Matematyka w twórczości Mistrza!

Na początku przypominam mój wcześniejszy wpis z tego forum.

Przypomniany przeze mnie wpis wywołał na forum małą dyskusję. Jak zwykle dyskusja szybko się wypaliła. Z moich obserwacji wpisów innych użytkowników - mógłbym wysunąć również parę wniosków. Podstawowy mój wniosek jednak nie pozostawia za wiele możliwości. Większości osób po prostu brakuje cierpliwości. Należy również czytać ze zrozumieniem wcześniej napisane oryginalne wpisy.

Temat ten wymaga jednak poświęcenia dużo większej ilości czasu oraz mimo wszystko skupienia się na drobnych ale bardzo znaczących szczegółach. Właśnie te drobiazgi stanowią o powodzeniu naszych przyszłych działań...



Moogi 2016-10-24 16:18:20 napisał/a:

Witam!

Czytając wpisy innych użytkowników widzimy najczęściej największe zainteresowanie datami w jakich mają się wypełnić przepowiednie Nostradamusa. Określenie czasu wypełnienia się przepowiedni powoduje również największe emocje.

Osobiście uważam konkretne daty wypełnienia się przepowiedni, za nie najważniejsze przy zrozumieniu przepowiedni, ważniejsza jest dla mnie ustalenie kolejności ich wypełniania się, jak również odpowiednie dopasowanie poszczególnych przepowiedni oraz wydarzeń do siebie.

Mimo wszystko, również ja dążę do konkretnego określenia czasu rozpoczęcia się najważniejszych wydarzeń. W przepowiedniach występują przecież również tajemnicze daty nazywane przez Nostradamusa – latami  liturgii.

Te lata liturgii w przepowiedniach występują w dwóch postaciach. Jedne są pisane słownie drugie są przedstawione w postaci cyfry z przecinkiem przed  np. '600.

Lata liturgii - jest to nadal bardzo trudna do rozwiązania zagadka pozostawiona nam wszystkim przez Mistrza Nostradamusa. Wielu badaczy połamało już sobie na nich swoje pióra.

Nostradamus napisał, że dopiero po III wojnie światowej będzie rozwiązana ta zagadka zawiązana z latami liturgii. Niemniej próbować możemy zawsze.

Wnioski w tym temacie.

Widać, że mamy do czynienia z co najmniej trzema rodzajami dat liturgii. Pierwszy jest związany z ważnymi wydarzeniami u chrześcijan, drugi jest związany z ważnymi wydarzeniami u muzułmanów, trzeci z okresem po postaniu nowego Kościoła.

Dlatego tak trudno jest znaleźć wspólne elementy przy latach liturgii. Dlatego według mnie należy na początku patrzeć na wydarzenie, które opisuje Nostradamus, a później na związaną z nim datę.

Wszyscy mamy trochę problem w tym temacie – ponieważ Pan Atraktor – na początku zamieszczania swoich interpretacji nie zwracał za dużej uwagi na to, czy w przepowiedni zapis daty był w formie słownej czy cyfrowej – jak pisał dla ułatwienia wybierał łatwiejszą formę np. cyfrowy zapis. Niestety ma to dla późniejszej interpretacji przepowiedni diametralne znaczenie.

Natomiast sam Nostradamus również napisał, że niektóre daty mogą być również związane tylko z poszczególnymi krajami – dlatego nie ułatwił nam zadania przy rozwiązaniu zagadki lat liturgii.

Dlatego ja proponuję na początek pójść trochę na skróty w tym temacie.

Czytając uważnie wpisy Pana Arteuza Centuriona i Pana Atraktora – można wyłapać małe szczegóły – które mogą nas wszystkich naprowadzić na bardzo zbliżoną drogę prowadzącą do satysfakcjonujących wniosków.

Łączenie tych drobnych szczegółów, mnie prowadzi do następujących spostrzeżeń.

Jak nie potrafimy określić początku wszystkich dat liturgii – to skupmy się na jednej z nich – w moim przypadku, oczywiście chrześcijańskich datach liturgii – a na ich podstawie określmy również inne daty nie tylko liturgii.

Na początku jak zwykle przy każdej teorii ważne jest początkowe założenie.

Moim założeniem jest to, że lata liturgii dla wydarzeń związanych z chrześcijanami są liczone od soboru efeskiego – trzeci sobór powszechny, zwołany w Efezie przez cesarza Teodozjusza II w 431.
Nostradamus w swoich przepowiedniach używał początkowych dat, dlatego data rozpoczęcia soboru.

Rok 431 / CDXXXI

1600 + 431 = 2031

Przyjmując również to, że przygotowania do soboru trwały już wcześniej oraz to, że sobór rozpoczął się pierwszą sesją w czerwcu – możemy również pokusić się o małą korektę – dopasowując się do przepowiedni mówiącej o matematycznej zagadce Nostradamusa z liczbą 3.

W tym wypadku może być to rok 2030 / MMXXX

Nie będę pisać, o tym że w czasach Nostradamusa opuszczano pierwszą cyfrę – tyko pokaże.

Rok 2030 / XXX  - mamy i rzymską trójkę – III

Przy tym założeniu mamy więc określoną datę – mówiącą o początku lat liturgii oraz związaną z  rozpoczęcia III wojny światowej. Jest to również zgodne z tym o czym pisał Nostradamus – w swojej twórczości pisał, że daty liturgii będą liczone od jakiegoś ważnego wydarzenia zawiązanego z religią -  może to być  sobór efeski.

Pozostaje nam już tylko w wypadku dat liturgii chrześcijańskiej tylko odszukać i inteligentnie dopasować datę  '600 liturgii – 2030-31, do poszczególnych wydarzeń w przepowiedniach.

Pozostały nam jeszcze lata liturgii muzułmańskiej.

Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe. Ponieważ należy również przyjąć kilka założeń początkowych. Założenia te nie są tak oczywiste jak by mogło się wydawać wszystkim.

Lata liturgii chrześcijańskiej mogą być związane z rozpoczęciem się III wojny światowej, ale lata liturgii muzułmańskiej na pewno rozpoczną się wcześniej przed tym tak ważnym dla świata wydarzeniem, rozpoczętym zaraz po zawarciu pokoju jerozolimskiego - o którym pisał Nostradamus.

Dlatego Nostradamus opisał bardzo dużo ważnych wydarzeń w świecie muzułmańskim jeszcze przed wybuchem III wojny światowej. Zapewne będziemy mieć możliwość śledzenia tych wydarzeń również w mediach o czym pisał Nostradamus.

Wydarzeń ważnych dla muzułmanów będzie bardzo dużo – od ujawnienia się Mahdiego, po wojny toczone w świecie muzułmańskim, ale również złym wpływie tych wydarzeń na chrześcijan oraz żydów. O zamachach terrorystycznych i superterrorystycznych nie wspominając.

Jest tego bardzo dużo więc jest też potrzebny czas - na ich się wypełnienie. 

Założeniem podanym przez Pana Arteuza Centuriona jest różnica 12 lat.

Ponieważ w rozważaniach z liczbami występującymi w przepowiedniach Nostradamusa– bardzo dobrze sobie radził Pan Arteuza Centurion – zapewne lata studiowania przepowiedni pomogły w tym niełatwym zadaniu. Opinia Pana Profesora jest przekonująca.

Arteuza  2 lis 2009, o 16:47 napisał/a:

...
Co do powstania tzw; Wielkiego Talibanu - to Nostradamus wyraźnie napisał, że powstanie on na 12 lat przed wybuchem III wojny światowej - to ten kraj (TALIBAN) będzie potajemnie twórcą i fundatorem super-terroryzmu islamskiego.
...
Tak więc III Wojną Światowa się rozpocznie i będzie trwała 27 lat jak Wielki Taliban będzie już istniał od około 10-12 lat i obejmował obecne państwa: Pakistan, Afganistan, Iran, Irak, Kuwejt Arabię Saudyjską, Oman, Jemen, Emiraty Arabskie, Katar, Bahrajn, Jordanię, Syrię, Azerbejdżan,
Dagestan, Czeczenię, Turkmenistan, Tadżykistan, Uzbekistan i większość Kazachstanu.
...

Przy tym założeniu związanym z 12 latami różnicy, pomiędzy latami liturgii chrześcijańskiej oraz muzułmańskiej – możemy również określić wiele ciekawych dat ważnych dla naszej przyszłości.

Ten mały, ale bardzo ważny szczegół - może pokazać nam równie ważną datę.

2030 – 12 = 2018

Czy ta data może być datą początkową do liczenia lat liturgii muzułmańskiej – pisanej przez Nostradamusa. Idąc na skróty – jest to możliwe. Należy jeszcze dokonać matematycznych obliczeń w przepowiedniach.

Takich prawidłowo zapisanych dat jest najwięcej w klasycznych sześciowierszach. Ale ze względu na pędzący coraz szybciej czas wypełnienia się wydarzeń, również możemy, jeszcze trochę poczekać, wtedy na własne oczy przekonamy się kto miał rację.

Pozostał jeszcze jeden mały problem – pisząc o przepowiedniach Nostradamusa o Polsce – moją uwagę  przykuł jeszcze jeden mały szczegół – koniec drugiej dekady XXI wieku – w naszym kraju, może nie być za bardzo spokojnej atmosfery do śledzenia wydarzeń na świecie.

Będziemy zajęci nie tylko obserwacją ale również uczestniczeniem w przełomowych dla Polaków,
wydarzeniach w naszym kraju...


Pozdrawiam
Moogi


Moogi 2016-10-26 22:33:28  napisał/a:
Julek napisał/a:

Możesz mieć rację że wydarzenia dotyczące muzułmanów są powiązane z ich kalendarzem.

Nie twierdzę, że to ja mam rację. Natomiast Nostradamus na pewno wiedział co pisze.


(
Wielki Mahdi przyczyną i twórcą kalendarza,
Jego powstanie początkiem Nowej Ery Islamu,
Potomek proroka Mahometa i przyjaciel Taliba,
Wrogiem i rzeźnikiem niewiernych chrześcijan!
Atraktor  2013-02-24 13:25:31


Presage(przepowiednia) 13,109;

Gdy przekroczy lat 30 zostanie przedłużeniem Taliba,
Wszystkie słowa dawno zapisane przyjmą nowe oblicze,
Księga modlitw opatrzona złotym półksiężycem,
stanie się filarem myśli zjednoczonego islamu proroka.
Atraktor 2013-03-06 00:23:18



Jeszcze mały drobiazg dla tych którzy poszukują konkretnych dat, nie będę podawać dat z kalendarza muzułmańskiego na konkretny rok – poczekam jak się większość zdecyduje o który rok chodzić może.

Dlatego skopiowałem to na czym muzułmanie bazują – ich święta – można znaleźć automaty do przeliczeń tych dat na następne lata.


Skrócony kalendarz muzułmański – rok 2016/ 1437-1438

Ramadan
– 1-wszy Terałich (Zapośnik) – 5 czerwca 2016 (niedziela) – 29 Sza’aban 1437
– 1-wszy dzień Ramadanu (Post) – 6 czerwca 2016  (poniedziałek) – 1 Ramadan 1437
– 15-sty Terałich – 19 czerwca 2016  (niedziela) – 14 Ramadan 1437
– Kadyr Noc (Noc Przeznaczenia) – 1 lipca 2016 (piątek) – 26 Ramadan 1437

Ramadan Bajram (Ied Al-Fitr)
– 1-wszy dzień – 6 lipca 2016 (środa) – 1 Szałłal 1437
– 2-gi dzień – 7 lipca 2016 (czwartek) – 2 Szałłal 1437
– 3-ci dzień – 8 lipca 2016  (piątek) – 3 Szałłal 1437

Kurban Bajram (Ied Al-Adha)
– 1-wszy dzień – 12 września 2016 (poniedziałek) – 10 Zul-Hidżdża 1437
– 2-gi dzień – 13  września 2016 (wtorek) – 11 Zul-Hidżdża 1437
– 3-ci dzień – 14 września 2016 (środa) – 12 Zul-Hidżdża 1437
– 4-ty dzień – 15 września 2016 (czwartek) – 13 Zul-Hidżdża 1437

Nowy Rok Muzułmański (1438 hidżry)
– 2 października 2016 (niedziela) – 1 Muharram 1438

Dzień Aszura (dzień pokuty i postu)
-11 października  2016 (wtorek) – 10 Muharram 1438

Miełlud (dzień narodzin Proroka Muhammada P.Z.)
– 11 grudnia 2016  (niedziela) – 12 Rabi Al.-Ałłal 1438

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-08 17:00:02)

3

Odp: Michel Nostradamus-Lata Liturgii & Matematyka w twórczości Mistrza!

Wcześniejszy wpis przypomniał skrócony kalendarz muzułmański na rok poprzedni. Był to mój celowy zabieg związany z przypomnieniem zeszłorocznego kalendarza. Pozwoli to zrozumieć więcej zainteresowanym osób .


Porównanie dwóch kalendarzy aktualnego i zeszłorocznego może pokazać kilka drobnych różnic. Oczywiście nie są to kalendarze z których ja korzystam. Dlatego również dla mnie jest to coś nowego.

Przytoczyłem również - moim zdaniem – ciekawy tekst mówiący o zasadach kalendarza muzułmańskiego. Tekst ten pokazuje również kilka drobnych szczegółów mówiących o tym w jaki sposób w przyszłości może być zmieniony również ten kalendarz.

Jest to tak zwane działanie – po nitce do kłębka – mogące pomóc nam wszystkim w zrozumieniu zasad odgrywających znaczącą rolę w tworzeniu również nowego kalendarza.

Ciekawostką jest również to że nie ma za dużo stron polskojęzycznych omawiających ten temat. Dlatego zacytowałem w całości poniższy tekst.

Mam nadzieję że wpis ten będzie pomocny w rozwinięciu dyskusji w tym temacie.


Oficjalna strona Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego:  http://mzr.pl/kalendarz-muzulmanski-zasady/

Kalendarz muzułmański – zasady

Każdy naród świata liczenie czasu rozpoczynał od najbardziej pamiętnych wydarzeń. Za początek przyjmowano hipotetyczne daty stworzenia świata, potopu, panowania potężnych władców, pojawienie się wielkich proroków. Arabowie epoki przedmuzułmańskiej liczyli czas od pamiętnych bitew, takim wydarzeniem była napaść wojsk Jemenu na Mekkę w 570 r. W wojnie tej użyto słoni bojowych. W roku tym zwanym Rokiem Słonia urodził się Muhammad (Alejhi Salam – Pokój z Nim).

Muzułmanie za początek ery Islamu uznają – hidżrę – emigrację z Mekki do Medyny wówczas nazywanej Jasrib. Miało to miejsce 20 czerwca 622 roku według kalendarza gregoriańskiego. Nową erę muzułmańską wprowadzono 17 roku hidżry (638 r.) za panowania kalifa Umara (Umara ibn al-Chattaba), panującego w latach 634-644. Pierwszy dzień ery muzułmańskiej został jednak ze względów praktycznych przesunięty do najbliższego nowiu księżyca, tj 16 lipca 622 roku.

Muzułmański sposób obliczania czasu jest oparty na roku księżycowym, krótszym od słonecznego. Ponieważ rok księżycowy ma 354 dni, jest krótszy od roku słonecznego liczącego 365,25 w związku z tym rok księżycowy jednostajnie przesuwa się wstecz wobec roku słonecznego w cyklu 33 letnim. Oznacza to, że 33 lata księżycowe odpowiadają 32 słonecznym. Rok księżycowy dzieli się na 12 miesięcy księżycowych. A ponieważ długość jednej fazy księżyca wynosi 29,5 dnia (dokładnie: 29,5306, tj. 29 dni, 12 godzin, 44 minuty i 3,8 sekundy) rok księżycowy liczy 354 dni (dokładnie 12 x 29,5306 – 354,367). W celu uniknięcia ułamkowej liczby dni przyjęto na przemian 29 lub 30 dni. Początek roku i każdego muzułmańskiego miesiąca liczy się od dnia, w którym młody księżyc ukazuje się po raz pierwszy na nowiu. Aby przeliczyć lata hidżry’na rok słoneczny i odwrotnie zwykle używa się tablic lub wzorów.

Przybliżony odpowiednik roku hidżry w kalendarzu gregoriańskim (słonecznym) można obliczyć na podstawie wzoru:

S = H – 3H : 100 + 622

lub

S = 32H : 33 + 622

gdzie S – oznacza rok słoneczny kalendarza gregoriańskiego, natomiast H – oznacza rok hidżry.


Odwrotnie, rok hidżry oblicza się na podstawie roku słonecznego według wzoru:

H = 33 ( S – 622 ) : 32

Nazwy miesięcy związane są wyraźnie z tradycjami i życiem codziennym Arabów przed islamem, a więc plemion koczowniczych Półwyspu Arabskiego.

Pierwszy miesiąc to muharram (30 dni). Nazwa tego miesiąca znaczy zakazany – święty. Był to jeden z czterech miesięcy, w którym zakazane było prowadzenie walk. Pierwszego muharrama zaczyna się nowy rok muzułmański. Na dziesiąty dzień tego miesiąca przypada najważniejsze szyickie święto Aszura, obchodzone dla upamiętnienia śmierci Al-Husayna w 680 roku.

Drugi miesiąc safar (29 dni) „żółty” miesiąc, prawdopodobnie tak nazwany od jakiejś choroby, być może żółtaczki. W tym miesiącu obchodzono kiedyś święto powrotu pielgrzymów z Mekki.

Trzeci miesiąc rabi al-allal (30 dni), „wiosna pierwsza”. W tym miesiącu przypada święto Narodzin Muhammada (AS). Według tradycji muzułmańskiej Muhammad (AS), urodził się dwunastego dnia tego miesiąca w Roku Słonia, tuż przed ukazaniem się na niebie planety Wenus. W dniu tym obchodzone jest święto urodzin – mewlid an-nabi – obchodzone w świecie muzułmańskim od 1207 roku.

Czwarty miesiąc rabi al-sani (29 dni) „wiosna druga”.

Piąty miesiąc to dżumada al-ula (30 dni), termin dżumada oznacza twardnieć, zamarzać.

Szósty miesiąc to dżumada al-ahira (29 dni), miesiąc ten przypadał na okres chłodów.

Siódmy miesiąc radżab (30 dni) – „bezpieczny”, jeden z czterech miesięcy, w których był zakaz walk, w czasach przedmuzułmańskich powstrzymywano się od wojen i wypraw grabieżczych.

Ósmy miesiąc kalendarza muzułmańskiego to szaban (29 dni), był to czas kiedy plemiona arabskie prowadziły wojny międzyplemienne.

Dziewiąty miesiąc to ramadan (30 dni). Na miesiąc ramadan przypada obowiązkowy post muzułmański. Według tradycji muzułmańskiej w tym miesiącu objawiony został Kur’an (Koran).

Dziesiąty miesiąc to szallal (29 dni), nazwa oznacza „wyruszać na wędrówkę”. Na pierwszy dzień tego miesiąca przypada święto zakończenia postu zwane Id al-Fitr (tureckie seker bayram).

Jedenastym miesiącem kalendarza muzułmańskiego jest miesiąc zu al-kada (30 dni), oznacza on siedzenie, przebywanie w jednym miejscu. W okresie przedmuzułmańskim był czasem zaprzestania wędrówek.

Ostatnim dwunastym miesiącem jest zu al-hidżdża (29 dni), nazwa pochodzi od terminu hadżdż – pielgrzymka, w tym bowiem miesiącu ma miejsce rytualna pielgrzymka do Mekki. Dziesiątego dnia kończy się pielgrzymka i na ten dzień przypada największe święto muzułmanów Id al-Adha, Święto Ofiarowania.



Skrócony kalendarz muzułmański – rok 2017/ 1438-1439

Ramadan
– Pierwszy Terałich (Zapośnik) – 26 maja 2017 (piątek) – 30 Sza’aban 1438
– Pierwszy dzień Ramadanu (Post) – 27 maja 2017 (sobota) – 1 Ramadan 1438
– Piętnasty Terałich – 9 czerwca 2017 (piątek) – 14 Ramadan 1438
– Kadyr Noc (Noc Przeznaczenia) – 21 czerwca 2017 (środa) – 26 Ramadan 1438

Ramadan Bajram (Id Al-Fitr)
– Pierwszy dzień – 25 czerwca 2017 (niedziela) – 1 Szałłal 1438
– Drugi dzień – 26 czerwca 2017 (poniedziałek) – 2 Szałłal 1438
– Trzeci dzień – 27 czerwca 2017 (wtorek) – 3 Szałłal 1438

Kurban Bajram (Id Al-Adha)
– Pierwszy dzień – 1 września 2017 (piątek) – 10 Zul-Hidżdża 1438
– Drugi dzień – 2 września 2017 (sobota) – 11 Zul-Hidżdża 1438
– Trzeci dzień – 3  września 2017 (niedziela) – 12 Zul-Hidżdża 1438
– Czwarty dzień – 4 września 2017 (poniedziałek) – 13 Zul-Hidżdża 1438

Nowy Rok Muzułmański (1439 hidżry)
– 21 września 2017 (czwartek) – 1 Muharram 1439

Dzień Aszura (dzień pokuty i postu)
– 30 września  2017 (sobota) – 10 Muharram 1439

Miełlud (dzień narodzin Proroka Muhammada PzN)
– 30 listopada 2017 (czwartek) – 12 Rabi Al-Ałłal 1439

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-08 17:01:29)

4

Odp: Michel Nostradamus-Lata Liturgii & Matematyka w twórczości Mistrza!

Moogi 2016-11-04 21:30:04 napisał/a:

(...)

W temacie 2030 roku.

Niektóre osoby (specjaliści) twierdzą, że III wojna rozpocznie się pod koniec grudnia między świętami i nowym rokiem – stąd te świętowanie wszystkich - po podpisaniu pokoju. W tym wypadku te kilka miesięcy nie miały by za dużego znaczenia. Mahdi będzie również potrzebować trochę czasu na zaatakowanie Europy. Pierwsze maja być Rosja i Izrael – nie wszyscy o tym pamiętają.

Persage 3 II 14

Kiedy będzie ogłoszony i zawarty wielki pokój  i ludzie będą się bawić - W nocy jak złodziej
przyjdzie III Wojna - i wszystkie traktaty będą rzucone na śmieci - Wielki Smok Azjatycki
zawrze tajny układ z Wielbłądem Półksiężyca - Jeden ruszy na Ruś zajmując ogromne
przestrzenie a złociste strzały i płomienne grzyby będą burzyły jego miasta - drugi wrzuci do
morza niepłodną Synagogę i poprzez wewnętrzne morze i kraj Osmanów ruszy na Europę - a
jego pobratymcy tam mu pomogą i witać ich będą zielonymi sztandarami.
Arteuza -Centurion 6 paź 2009, o 11:34


Matematycznie ale czy merytorycznie?

Michel Nostradamus był naprawdę nieźle wykształconą osobą. Nie tylko jak na swoje czasy. Posiadał również to coś niezwykłego, nawet dla nas dzisiaj – możliwość korzystania z wiedzy przyszłych pokoleń.

Znał zapewne matematykę wyższą i nie tylko. Musiał również unikać inkwizycji – pomimo swoich protektorów. Miał również świadomość tego, że przyszłe pokolenia również będą narażone na różnego rodzaju cenzorów.

Badacze twórczości Nostradamusa wysuwają (zapewne słusznie) twierdzenie, że Mistrz Nostradamus pisał swoje przepowiednie uwzględniając rozwój oraz znaczenie komputerów w życiu przyszłych pokoleń. Dlatego komputer może być i w części, już jest pomocny przy zrozumieniu przepowiedni. Nie wspominam o przyszłej dalekiej wojnie Maszyn czy
o wojnie Myśli.

Komputer to nic innego jak matematyka w praktyce. Ale również w bardzo dużym stopniu bardzo różniąca się od podstawowych (w uproszczeniu) operacji matematycznych...


Uchylę trochę rąbka „tematu” … nigdy jeszcze nie omawianego … nawet przez Pana Atraktora … pomimo wykształcenia związanego nieodłącznie z … matematyką...

Trochę się jeszcze zastanawiam czy o tym napisać...

No cóż – później będzie na mnie!

Dużo wcześniej był poruszony temat matematyki u Nostradamusa – nie było niestety na to odpowiedzi – ponieważ większość osób jest po prostu bardzo kiepska w tej dziedzinie – ale bez urazy – po prostu jeśli ktoś czegoś nawet używa - nie ma i nie musi mieć świadomości jak to działa.

Trochę szkoda!


HASŁO – KOMPUTER

Wskazówki:

Dwójkowy system, system ósemkowy, system dziesiętny, szesnastkowy system...itd...

A to dopiero początek … wielu bardzo ciekawych wniosków...

Większość osób nie zdaje sobie sprawy jak dużo odpowiedzi zawiera matematyka …

Ale to może wymagać utworzenia osobnego wątku – Matematyka w przepowiedniach Nostradamusa …


Równie dobrze może to nikogo nie interesować... nie myślę również - żeby rozpętała się jak na razie wielka fala ogólnego olśnienia... większości trzeba podawać wszystko na tacy... Dlatego piszcie co o tym myślicie...

Pozdrawiam
Moogi


Ps. Dla ścisłości Pan Atraktor raz jednak wspomniał o liczbach Fibonacciego

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-08 17:02:40)

5

Odp: Michel Nostradamus-Lata Liturgii & Matematyka w twórczości Mistrza!

Czy cierpliwość popłaca. Tak jeśli chodzi o wpisy Pana Atraktora.

Bardzo dobry wpis, co prawda został bardzo szybko zasłonięty przez innych użytkowników.
Ale nie znaczy to, że może być niezauważony.

Nie tylko ciekawe nowe informacje, ale też bardzo cenne sygnały ze forum o twórczości Nostradamusa. Tam wypowiadają się badacze i pasjonaci Mistrz Michela Nostradamusa.

Oczywiście po takich spotkaniach można się spodziewać przede wszystkim nowych informacji ale również wielu publikacji, nowych tematycznych książek. Miejmy nadzieje, że tym razem będą odkryte bardziej przełomowe daty przyszłych wydarzeń.

Niestety na uniknięcie w całości wybuchu III wojny światowej raczej nie mamy żadnych szans.
Po lekturze poniższego wpis, po raz kolejny możemy się natomiast przekonać - jak przystępne są wpisy Pana Atraktora.

Serdecznie Pozdrawiam Pana Atraktora  i oczywiście dziękuję za wpis!

Atraktor  2018-04-30 23:24:36 napisał/a:

Witam:

Liczba 33 i jej znaczenie w twórczości M Nostradamusa.

Liczba 33 ma ogromne znaczenie w judaizmie, chrześcijaństwie i islamie, ale nie tylko bo również np w hinduizmie, buddyzmie i innych religiach.

Jest to np też liczba biblijna i koraniczna.

Ma ona również wielkie znaczenie u masonów i iluminatów, a także u różnych proroków, wizjonerów i wróżbitów (karty Tarota liczba 33).

Tak jak liczba 666 jest uznawana jako liczba oznaczająca znak bestii o której wiele napisał Arteuza Centurion, tak liczba 33 jest odzwierciedleniem wydarzeń przełomowych!

Z ogromnej liczby różnych  przykładów wymienię kilka;

- Jezus Chrystus zgodnie z wiarą chrześcijańską nauczał 3 lata i został ukrzyżowany mając 33 lata, czyli liczba 33 jest tzw: mistrzowską wibracją chrystusową i ma znaczenie w tzw: kodzie Biblii również tej judaistycznej.

- Adolf Hitler doszedł do władzy w roku 1933,

- J Stalin rozpoczął politykę przymusowej kolektywizacji rolnictwa co doprowadziło do "hołodomoru", czyli wielkiego głodu na Ukrainie jak też w Kazachstanie i na Syberii.
W roku 1933 rozpoczął też brutalną rozprawę z partyjną opozycją przeciwną jego rządom,

- Liczba 33 jest największym stopniem wtajemniczenia u iluminatów,

- W różańcu muzułmańskim pełny sznur składa się z 99 paciorków podzielonych na 3 części, ale w praktyce używa się różańce o 33 paciorkach, ale wszystkie one służą tzw: sabbaha czyli uwielbieniu Boga,

- W hinduizmie mówi się o jednym Bogu i 33 milionach innych bóstw, zaś rozszczepienie litery "Y" wskazuje na święte słowo dla religii Indii; hinduizmu, buddyzmu i dżinizmu i obarczone jest pełnią znaczeń ezoterycznych: Om (w brzmieniu: aum), przejście z jednej formy pentagramu, w drugą można uzyskać  poprzez jego obrót o 33 stopnie, zaś liczba 33 ma podstawowe znaczenie w symbolice tych religii,

- Główny pas startowy na kosmodromie Cape Canaweral na Florydzie nosi numer 33, ale nie tylko na nim bo np na Okęciu jest on oznaczony numerem 15/33, czyżby miało to oznaczać, że zwycięstwo PIS w wyborach parlamentarnych i prezydenckich w roku 2015 zapoczątkuje w Polsce długi etap społecznych dramatów i tragedii i zakończy się w roku 2033 kiedy to skrywający początkowo swoją muzułmańską wiarę Generał Dyktator stanie u szczytu popularności w sojuszu z Kalifatem Wielkiego Talibanu?

- Liczba 33 odgrywa też ogromną rolę w mitologii; egipskiej, greckiej, rzymskiej, starogermańskiej, starosłowiańskiej, celtyckiej a także w chińskich; konfucjanizmie, taoizmie i japońskiej religii szinto.

Pisać na ten temat można by było bardzo dużo (astronomia, kosmologia, matematyka itd), ale ja dotknąłem tylko tego tematu dość pobieżnie to jest przykładowo i ogólnikowo.

Przypominam, że M Nostradamus w jednej ze swoich przepowiedni (przytoczył ją swego czasu Arteuza Centurion) napisał o tym, że III (3!) wojna światowa wybuchnie w 21 wieku (2+1=3) w roku w którym suma cyfr da liczbę 3 i podzielona przez 3 da liczbę całkowitą. Matematycznie jest tu wiele rozwiązań o których na różnych forach wiele już pisano.

Niewątpliwie liczby; 666 i 33 są bardzo ważne w rozważaniach nad; omenami (proroctwami) centuriami, i przepowiedniami (prophetie) M Nostradamusa.

W zeszłym roku w Atlancie (USA) odbyło się spotkanie badaczy wizjonerskiej twórczości
mistrza z Salon M Nostradamusa.

Zdecydowana większość z nich przyjmuje obecnie, że rok 2021 będzie rokiem narodzin Henryka Szczęśliwego (Wielkiego Selima), a rok 2033 będzie rokiem wybuchu III (3!) Wojny światowej która w/g nich ma się zakończyć po 27 latach czyli w roku 2060!

Z przepowiedni M Nostradamusa wynika, że Henryk Szczęśliwy będzie 12 letnim dzieckiem kiedy wybuchnie III wojna światowa, a na jej arenę wstąpi w jej  końcowym etapie to jest dopiero kiedy będzie miał (uwaga) około 30 lat! Obejmie on wówczas władzę po wojnie domowej z tzw "Herkulesem" innym dyktatorem republiki francuskiej, który przez wiele lat będzie prowadził wojnę z Mahdim Kalifem Wielkiego Talibanu.

Mahdi ma być od Henryka starszy o 21 (2+1=3) lat! Czyli w tym wypadku Kalif Mahdi urodziłby się na przełomie 1999/2000 roku zapewne (całkiem możliwe) w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia roku następnego w/g kalendarza gregoriańskiego.

Z ostatnich wyliczeń badaczy wynika ,że dekada Wielkiego Superterroryzmu rozpoczęła by się w roku 2023!

Najprawdopodobniej około roku 2021 (2+1=3) zaczął by się tworzyć w Azji Środkowej (na ziemiach Tamerlana) tzw:"Kalifat Wielkiego Talibanu".

Przypominam też, że w czasach M Nostradamusa opuszczano pierwszą liczbę aktualnego roku to jest zamiast np napisać rok 1555 to pisano, rok 555.

I jeszcze parę zdań na temat religii w twórczości M Nostradamusa.

W czasach M Nostradamusa w zachodnim kościele chrześcijańskim miała miejsce tzw:
"Wielka Reformacja".

Powstawały wówczas różne nurty kościołów narodowych (np; anglikanizm i gallikanizm) i protestanckich (np; luteranizm i kalwinizm). M Nostradamus co prawda pozostał przy katolicyzmie ale uważał, że należy go też zreformować wracając do wiary ojców apostołów jak pisał i mówił.

Przypominam też, że za czasów M Nostradamusa cała chrześcijańska Europa obawiała się osmańskiej Turcji, która była na owe czasy olbrzymią potęgą militarną i gospodarczą. Żadne państwo chrześcijańskie w pojedynkę nie mogło jej poważnie zagrozić. Imperium Osmańskie myślało nawet o odbiciu z władztwa Europejczyków tzw: "Nowego Świata", czyli Ameryki i jego planową kolonizację! Jest w tym temacie wiele historycznych dokumentów.

M Nostradamus w jednym z  listów do królowej Francji napisał, że podobna, a nawet jeszcze bardziej niebezpieczna sytuacja powtórzy się w wieku dwudziestym pierwszym, kiedy to turbany Mahdiego opanują prawie całą Europę, a chrześcijan zamienią w swoich poddanych i niewolników.

M Nostradamus napisał też, że islam jest religią nieprawdziwą bo nie uznaje Jezusa za Syna Bożego i Zbawiciela Ludzkości a jedynie za proroka o mniejszym znaczeniu niż Mahomet, oraz uważa, że jego ukrzyżowanie nie miało miejsca, że jest oszustwem.

M Nostradamus znał dobrze klasyczny średniowieczny język arabski, a także Koran i sunny składające się z hadisów. Wypowiadał się na temat wielu religii w tym różnych przeinaczeń koranicznych zapożyczonych z Biblii (Tanach) judaistycznej i chrześcijańskiej.

M Nostradamus (przypominam) opisał w swoich wizjach wiele wojen do roku 3797 w tym tą ostatnią pięcioletnią wojnę ze śmiercią trwającą w latach 3792-3797!

Przypominam też, że piąty dzień tygodnia, czyli piątek jest dniem świętym w islamie, a M Nostradamus uważał, że piątek jest związany z różnymi ludzkimi tragediami i śmiercią. Jest dniem pechowym, a związanym z 13 dniem tygodnia szczególnie nieszczęsnym. W chrześcijaństwie piątek to dzień postu oznaczający ukrzyżowanie Chrystusa, a u muzułmanów to dzień wolny od pracy, czyli dzień radości.

Widzimy więc w obu wielkich religiach wiele przeciwieństw i sprzeczności, których tak naprawdę nie da się pogodzić. M Nostradamus uważał, że te dwie tak przeciwstawne w stosunku do siebie religie nie mogą ze sobą na dłuższą metę współistnieć.

Uważał, że w 21 wieku nastąpi tzw: apogeum wydarzeń w postaci Wielkiej Religijnej Wojny Światowej. Uważał, że islam po wielkiej batalii, która pochłonie miliardy (nie miliony) ofiar w końcu polegnie ustępując zakonom zbrojnym chrześcijan którym będzie przewodził Henryk Szczęśliwy jako Wielki Pogromca Wielbłąda i Półksiężyca, czyli pogromca jego turbanów.

W/g proroctw M Nostradamusa po III wojnie światowej religia chrześcijańska już zjednoczona i całkowicie odmieniona pod każdym względem (katolicyzm, protestantyzm i prawosławie będą zniszczone i upadną) opanuje praktycznie cały świat. Ma to się dziać stopniowo w ciągu całego XXI wieku. W/g M Nostradamusa islam poniesie po początkowych sukcesach wielką śmiertelną klęskę.

Jak niektórzy pamiętają dyskusje o twórczości M Nostradamusa zamieniły się na różnych forach w dyskusje polityczne i religijne. Takie dyskusje nie mają żadnego sensu, ponieważ M Nostradamus napisał to-co napisał i możemy się z tym nie zgadzać lub zgadzać.

Wyobraźmy sobie jakie byłyby dyskusję gdyby w swoich proroctwach napisał, że islam zwycięży, albo że J Kaczyński zostanie wielkim polskim przywódcą. Gdyby on coś takiego napisał to bym o tym Wam powiedział,ale jego proroctwa opisują co innego.

Teksty Moogiego dają mi wiele do myślenia i przyznaję, że wpływają one czasami na zmianę moich poglądów w temacie przepowiedni M Nostradamusa.
Myślę, że najlepiej będzie jak skupicie się na tym co pisze Moogi, bo jego opisy proroctw i przepowiedni M Nostradamusa są bardzo interesujące i ciekawe - ja je uważnie czytam jak tylko znajduję czas. Przyznawanie się do pomyłek i błędów jest oznaką mądrości, a nie uparte trwanie przy swoich racjach wbrew wszelkim faktom.
Moogi pisze naprawdę mądre i bardzo ciekawe teksty.

Atraktor.

Ps. Ponieważ wczoraj powyższy tekst napisałem w pośpiechu z wielu błędami i nie byłem w stanie do końca go przeanalizować i poprawić to zrobiłem to dopiero dzisiaj dodając jeszcze kilka swoich przemyśleń i rozważań.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-05-02 11:45:20)

6

Odp: Michel Nostradamus-Lata Liturgii & Matematyka w twórczości Mistrza!

Pan Atraktor zdecydował się na edycję swojego wpisu. Dzięki temu mamy jeszcze więcej bardzo ciekawych szczegółów i przemyśleń. Ten wpis jest naprawdę dobry. Dlatego w najbliższym czasie postaram się pokazać te najbardziej ciekawe szczegóły dla mnie. Niektóre nie mogą zostać po prostu niezauważone.

Jest jeszcze jedno zdanie na końcu wpisu, które nie umknęło mojej uwadze:
 
„Przyznawanie się do pomyłek i błędów jest oznaką mądrości, a nie uparte trwanie przy swoich racjach
wbrew wszelkim faktom.”
 

Mam nadzieje, że Pan Atraktor mówi o moich pomyłkach i błędach w interpretacjach. Wiem, że zawsze mogę je popełnić. Ale również nie mam oporów, żeby po ich zauważeniu je korygować. Tak samo nowe informacje zawsze mogą zmienić nasze wcześniejsze zdanie. Mądrość przychodzi dopiero po czasie...

Drugiej możliwości po prostu nie umiem przyjąć do wiadomości.

Pan Atraktor nie popełnia w swoich interpretacjach błędów. Dzięki temu, że swoje interpretacje podał jako jeden z pierwszych – pokazał nieznaną w polskim internecie drogę dla wszystkich zainteresowanych tematem przepowiedni Nostradamusa.

Nie jest to wcale takie proste i oczywiste. Przez te wszystkie lata pisząc dla nas wszystkich o przepowiedniach stał się dla bardzo wielu osób autorytetem w tej dziedzinie.

To Pan Atraktor wiele razy mówił (najczęściej z grzeczności) że „to Wy możecie mieć rację a nie Ja.” Czas pokaże. Natomiast Nostradamus na pewno w swoich przepowiedniach się nie mylił.

To jest ta mądrość a nie uparte trwanie przy swoich racjach. Poza tym prekursorzy (ci pierwsi) zawsze mają możliwość dokonać zmian w swoich wcześniejszych wpisach. Czas i nowe informacje powodują nowe spojrzenie. Trzeba to tylko dostrzec.

Mądrość nie polega w tym wypadku na przyznawaniu się do pomyłek – ale na stawianiu śmiałych nowych wniosków. Dzielenie się nimi z innymi jest wtedy podwójnie cenne.

Panie Atraktorze mam nadzieję, że nadal będzie Pan tak otwarcie dzielił się ze wszystkimi - swoimi przemyśleniami. Natomiast wszyscy inni, dzięki wytkniętym im przez Pana będą ponownie zastanowią
się nad swoim stanowiskiem.

7

Odp: Michel Nostradamus-Lata Liturgii & Matematyka w twórczości Mistrza!

Do Moogi;

Cytuję;
"Mam nadzieje, że Pan Atraktor mówi o moich pomyłkach i błędach w interpretacjach. Wiem, że zawsze mogę je popełnić. Ale również nie mam oporów, żeby po ich zauważeniu je korygować. Tak samo nowe informacje zawsze mogą zmienić nasze wcześniejsze zdanie. Mądrość przychodzi dopiero po czasie...
Drugiej możliwości po prostu nie umiem przyjąć do wiadomości."

Witam;

Absolutnie nie!Ja myślałem przede wszystkim o swoich błędach.

Pozdrawiam:Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2018-05-02 22:54:44)

8

Odp: Michel Nostradamus-Lata Liturgii & Matematyka w twórczości Mistrza!

Panie Atraktorze !

Pan naprawdę nie popełnia błędów w interpretacjach a tym bardziej w tłumaczeniach z starofrancuskiego. Są one naprawdę znakomite. Mówią to co jest najbardziej potrzebne do zrozumienia pozostawionego przekazu Nostradamusa.

Panie Atraktorze pewne za szybkie interpretacje nie są powodem do wątpienia w swoje naprawdę niespotykane, jak na fora internetowe zdolności łatwego przekazu swoich myśli, połączone z bardzo dużą Wiedzą w wielu tematach.

Pan jako jeden z prekursorów w temacie przepowiedni Nostradamusa ma dużą dozę zaufania od wszystkich przychylnych Panu osób. A jest ich naprawdę wiele!

Proszę uważnie przeczytać to co napisałem wcześniej:

Mądrość nie polega w tym wypadku na przyznawaniu się do pomyłek – ale na stawianiu śmiałych nowych wniosków. Dzielenie się nimi z innymi jest wtedy podwójnie cenne.

To jest pomysł na Pana Dewizę na dalsze wpisy...

Dlatego proszę się nie utwierdzać w swoich wątpliwościach. Tylko pisać i śmiało stawiać nowe tezy i pokazywać nowe wnioski - na temat wcześniej omawianych już przepowiedni. Tego oczekuje zainteresowany Pana wpisami czytelnik.

Mądra osoba potrafi zrozumieć zmianę polegającą na nowych okolicznościach, natomiast tych nieżyczliwych albo jednego nieżyczliwego osobnika M..w nie przekona już nic ze względu na jego sposób myślenia – tak rodzą się wielokrotni...antysemici... i nie tylko.

9

Odp: Michel Nostradamus-Lata Liturgii & Matematyka w twórczości Mistrza!

Liczby i matematyka - to jest ta tajemnica i nierozwiązane nadal zagadki w twórczości Nostradamusa.
Cały czas trwające prace, krok po kroku przybliżają nas do oczekiwanych wniosków.

Dlaczego trwają prace? – ponieważ chęć poznania jest większa niż strach przez porażką!


Atraktor  2018-04-30 23:24:36 napisał/a:

Przypominam, że M Nostradamus w jednej ze swoich przepowiedni (przytoczył ją swego czasu Arteuza Centurion) napisał o tym, że III (3!) wojna światowa wybuchnie w 21 wieku (2+1=3) w roku w którym suma cyfr da liczbę 3 i podzielona przez 3 da liczbę całkowitą. Matematycznie jest tu wiele rozwiązań o których na różnych forach wiele już pisano.

Niewątpliwie liczby; 666 i 33 są bardzo ważne w rozważaniach nad; omenami (proroctwami) centuriami, i przepowiedniami (prophetie) M Nostradamusa.

W zeszłym roku w Atlancie (USA) odbyło się spotkanie badaczy wizjonerskiej twórczości
mistrza z Salon M Nostradamusa.

Zdecydowana większość z nich przyjmuje obecnie, że rok 2021 będzie rokiem narodzin Henryka Szczęśliwego (Wielkiego Selima), a rok 2033 będzie rokiem wybuchu III (3!) Wojny światowej która w/g nich ma się zakończyć po 27 latach czyli w roku 2060!

Z przepowiedni M Nostradamusa wynika, że Henryk Szczęśliwy będzie 12 letnim dzieckiem kiedy wybuchnie III wojna światowa, a na jej arenę wstąpi w jej  końcowym etapie to jest dopiero kiedy będzie miał (uwaga)
około 30 lat! Obejmie on wówczas władzę po wojnie domowej z tzw "Herkulesem" innym dyktatorem republiki francuskiej,
który przez wiele lat będzie prowadził wojnę z Mahdim Kalifem Wielkiego Talibanu.

Mahdi ma być od Henryka starszy o 21 (2+1=3) lat! Czyli w tym wypadku Kalif Mahdi urodziłby się na przełomie 1999/2000 roku zapewne (całkiem możliwe) w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia roku następnego w/g kalendarza gregoriańskiego.

Z ostatnich wyliczeń badaczy wynika ,że dekada Wielkiego Superterroryzmu rozpoczęła by się w roku 2023!

Najprawdopodobniej około roku 2021 (2+1=3) zaczął by się tworzyć w Azji Środkowej (na ziemiach Tamerlana) tzw:
"Kalifat Wielkiego Talibanu".

Przypominam też, że w czasach M Nostradamusa opuszczano pierwszą liczbę aktualnego roku to jest zamiast np napisać rok 1555 to pisano, rok 555.

10

Odp: Michel Nostradamus-Lata Liturgii & Matematyka w twórczości Mistrza!

Minęło już trochę czasu od wpisu Pana Atraktora związanego ze spotkaniem badaczy twórczości Nostradamusa w Atlancie.

Pan Atraktor podał nam tylko suche fakty z ustaleń z tamtego kongresu. Niestety dla mnie te informacje nie są podparte szczegółami związanymi z konkretnymi przepowiedniami. Dlatego nadal nie potrafię przyjąć tamtych informacji bez znalezienia potwierdzających je przepowiedni.

Przepowiedni związanych z tym tematem jest dosyć dużo, również klasycznych centurii – na których również opierali się zapewne badacze. Ale ponieważ nie ma więcej dostępnych informacji z tamtego spotkania – nadal szukam szczegółów.


Alamach część V 666,6

W dwudziestym 6, 8 i 9 to liczby trzeciego Antychrysta,
Mahdi-muzułmański potwór otworzy na Ziemi bramy piekieł,
Syn Mahometa złodzieja i pięknej Fatimy ladacznicy,
Przyprawi miliony do nędzy, chorób i śmierci
Urodzony w pobliżu Babilonu pomiędzy dwiema rzekami
Oko straci w młodzieńczej bójce z rówieśnikami
Arteuza - Centurion   4 lis 2009, o 09:31


Alamach część III 444,8

W końcu dwudziestego przed Bożym ciałem,
Narodzi się biednemu Słowianinowi Trzeci Krak,
Potomek Wielkiego Królewskiego Rodu Jagiellonów,
Będzie największy z dwóch przed nim i dwóch po nim
Niezwyciężony dowódca,wyzwoli kraj od wpływu muzułmanów
Zostanie Królem Polski i dwunastu Narodów Europy - jako przyjaciel Henryka!
Arteuza - Centurion   6 lis 2009, o 13:24


Alamach część 5 411,1:

Na ziemi armorykańskiej w północnej Francji,
Wielki Wyzwoliciel Chiren i Selin - Pogromca muzułmanów,
Niezrównany władca który uświetni stulecie Wodnika
A który narodzi się w tajemniczej nocnej godzinie -
Będzie przez wszystkich ceniony uwielbiany,
Przez swoje długie życie, aż do końca swoich dni!
Arteuza - Centurion    6 lis 2009, o 10:27


Na początek podaję trzy - chyba najważniejsze przepowiednie w temacie bardzo ważnych postaci, które będą rozgrywały przyszłe wydarzenia na świecie. Zainteresowani czytelnicy nie powinni mieć trudności z rozpoznaniem tych osób...

11

Odp: Michel Nostradamus-Lata Liturgii & Matematyka w twórczości Mistrza!

Wcześniejszy mój wpis pokazał najważniejsze postacie, które będą odgrywały znaczenie w nadchodzącej przyszłości…

Osoby, które są zainteresowane przepowiedniami Nostradamusa jednak mogły zastanowić się nad wydarzeniami z naszej niedalekiej przeszłości, od których ich zainteresowanie przepowiedniami Nostradamusa mogło się ukierunkować na zdobywanie większej ilości informacji w tym temacie.

Dlatego w dzisiejszym wpisie uzupełniam informacje o znane już przepowiednie Nostradamusa mówiące o postaci, która jeszcze niedawno uważna była za kluczową w następnych wydarzeniach.

Każdy może jeszcze raz zastanowić się nad jej już zapominaną rolą w przyszłych wydarzeniach...


Presage 14,231

Rozpęta nienawiść, którą nikt nie zatrzyma,
Długo poszukiwany przez Atlantydów,
Książę Szczęśliwej Arabii zginie marnie,
Wytaczając drogę większemu od siebie,
Jego ruch i klan przejmą uczniowie Antychrysta,
Na chwałę półksiężyca i zielonego sztandaru!
Atraktor  2013-03-16 00:30:24


Persagę II 66,1

U Taliba brak pieniędzy i broni
Nie ten co zaczął to skończy
Przybędzie bogaty z Arabii Mahometa
I klęski w Wielkie zwycięstwa przemieni
Arteuza -Centurion  15 paź 2009, o 15:08


Alamach Nostradamusa (wydanie z roku 1655 w Anglii) (bez numeru, pośród wielu innych!)

W Mieście Pieniądza rozlegnie się wielki huk ,
Dwaj olbrzymi szklani bracia upadną w chaosie.
Ale forteca przetrwa, choć Nowe Miasto zapłonie.
Nieprzemyślane rozkazy przywódcy rozpalą ogień!
Atraktor 16.09.2012


Alamach III 1.

Za wielką wodą oceanu gdzie Atlantyk ma swój drugi brzeg -W wielkim mieście pieniądza będzie słychać wielki grzmot - Dwaj wielcy szklani bracia upadną pogrążeni w chaosie - kiedy żelazne ptaki zniszczą ich swoimi dziobami - ale forteca przetrwa - choć będzie opłakiwała ciała niewinnych - ich zaskoczony przywódca nie ulegnie i wyda nieprzemyślane rozkazy - Trzecia Wojna się rozpocznie w 10 lat - nim jego wojska zginą w azjatyckim kraju Tamerlana - Niespodziewanie i nagle Wielki Grzyb ognia w siódmym miesiącu zniszczy armie sprzymierzonych - a płacz i żałoba będzie ogólna, bo trumny będą puste - odtąd powoli pod zielonymi sztandarami Mahometa półksiężyc rozpocznie swój zwycięski marsz na ziemie chrześcijańskiej Europy - Jednooki Talib ogłosi się kalifem zjednoczonego imperium Allaha
Arteuza -Centurion 6 paź 2009, o 10:57

12

Odp: Michel Nostradamus-Lata Liturgii & Matematyka w twórczości Mistrza!

Michel Nostradamus w swojej twórczości opisał wiele bardzo ważnych postaci wpływających na dalsze losy swoich państw a wielokrotnie na aktualne i przyszłe losy świata.

W przepowiedniach Nostradamusa jednym osobą poświęcono niewiele słów a o innych napisano bardzo wiele szczegółów. Jest to autorski wybór Mistrza Nostradamusa dokonany z perspektywy czasu nie tylko aktualnego dla danej postaci ale przede wszystkim czasu przyszłego – oceny historycznej danej postaci przez następne pokolenia.

Podczas mojego autorskiego wyboru postaci do omówienia na nowych wątkach staram się wybierać postacie dla nas aktualne ale również te, które już zaczynają wpływać na naszą przyszłość

Ważnych postaci jest bardzo dużo!

Dlatego wybór jest nie łatwy. Najlepiej jednak omówić wszystkie jeszcze aktywne postacie oraz te, które już nadchodzą. Jest do tego dużo przepowiedni Nostradamusa, które należy połączyć ze sobą.

Jak zwykle potrzebny jest do tego czas i spokój. Niestety zbliżające się coraz szybciej wydarzenia nie dają za dużo perspektyw na solidne skupienie się nad tematem.

Również na forum widać rosnące napięcie spowodowane każdym medialnym sygnałem zbliżających się wydarzeń.
A tych sygnałów będzie coraz więcej…

Ale jak już napisałem wcześniej: Nic nie dzieje się nagle i niespodziewanie!

Dotyczy to również zainteresowania przepowiedniami Nostradamusa. Ten temat opisał w swoich tekstach również Nostradamus. Dlatego zainteresowane osoby przepowiedniami Nostradamusa, nie powinien dziwić fakt coraz większego ataku na informacje zawarte w przepowiedniach Mistrza.

Z czasem będzie coraz gorzej. Natomiast większe zainteresowanie tym tematem wszelkiego rodzaju „wróżek i wizjonerów” przyczyni się od wprowadzenia cenzury, poza internetem, również na całą twórczość Michela Nostradamusa…

Dlatego cieszmy się możliwością merytorycznych rozmów o przepowiedniach Nostradamus - ponieważ i one mogą zostać niespodziewanie zakończone bez naszego wpływu na to!

13

Odp: Michel Nostradamus-Lata Liturgii & Matematyka w twórczości Mistrza!

Temat dotyczący - Lat Liturgii – w twórczości Michela Nostradamusa już wcześniej był rozważany motyw kilku linii lat liturgii związanych z różnymi religiami czy też nawet różnymi omawianymi krajami.

W przypadku religii związanej z chrześcijanami poszukiwano ważnego wydarzenia z przeszłości związanego z tą religią
do ustalenia początkowej daty wyznaczającej te lata liturgii.

Takich samych poszukiwań można się również spodziewać w przypadku muzułmanów i ich ważnych wydarzeń z przeszłości.

Lata Liturgii w twórczości Michela Nostradamusa występują tylko w przepowiedniach związanych z działaniami dotyczącymi szeroko rozumianych przygotowań do III wojny światowej oraz samego przebiegu samej wojny.

Dlatego nadal uważam, że kluczem do przybliżenia się do zrozumienia tego tematu, może być kalendarz muzułmański
oraz zapisane w nim wydarzenia.

Michel Nostradamus w swojej twórczości wielokrotnie powołuje się na święta muzułmańskie oraz na to, że właśnie
po zakończeniu np. Ramadanu następuję wezwanie do zaciągu i tworzenia się armii muzułmańskiej.

Jak już wiedzą - zainteresowane osoby przepowiedniami Nostradamusa – kalendarz muzułmański ma być zmieniony
ale główne ich święta mają być jednak utrzymane.

Nie jest to mój kalendarz dlatego nadal czekam na wpisy innych osób, które mogą pomóc w zrozumieniu zmiany tego kalendarza w przyszłości – w sumie już w niedalekiej przyszłości…

Dlatego dla uzupełnienia i zachęty dla innych - pominięty wcześniej - skrócony kalendarz z roku 1439/1440.

 
Skrócony kalendarz muzułmański – rok 2018 / 1439-1440

Ramadan
– Pierwszy Tarałich (Zapośnik) – 15 maja 2018 (wtorek) – 29 Sza’aban 1439
– Pierwszy dzień Ramadanu (Post) – 16 maja 2018 (środa) – 1 Ramadan 1439
– Piętnasty Tarałich – 29 maja 2018 (wtorek) – 14 Ramadan 1439
– Kadyr Noc (Noc Przeznaczenia) – 10 czerwca 2018 (niedziela) – 26 Ramadan 1439

Ramadan Bajram (Id Al-Fitr)
– Pierwszy dzień – 15 czerwca 2018 (piątek) – 1 Szałłal 1439
– Drugi dzień – 16 czerwca 2018 (sobota) – 2 Szałłal 1439
– Trzeci dzień – 17 czerwca 2018 (niedziela) – 3 Szałłal 1439

Kurban Bajram (Id Al-Adha)
– Pierwszy dzień – 21 sierpnia 2018 (wtorek) – 10 Zul-Hidżdża 1439
– Drugi dzień – 22 sierpnia 2018 (środa) – 11 Zul-Hidżdża 1439
– Trzeci dzień – 23 sierpnia 2018 (czwartek) – 12 Zul-Hidżdża 1439
– Czwarty dzień – 24 sierpnia 2018 (piątek) – 13 Zul-Hidżdża 1439

Nowy Rok Muzułmański (1440 hidżry)
– 11 września 2018 (wtorek)  – 1 Muharram 1440

Dzień Aszura (dzień pokuty i postu)
– 20 września 2018 (czwartek) – 10 Muharram 1440

Miełlud (dzień narodzin Proroka Muhammada PzN)
– 20 listopada 2018 (wtorek)  – 12 Rabi Al-Ałłal 1440

14

Odp: Michel Nostradamus-Lata Liturgii & Matematyka w twórczości Mistrza!

Nostradamus miał przede wszystkim wykształcenie matematyczne.

Dlatego jako matematyk z całą pewnością nie zgodziłby się z czymś takim nielogicznym o czym napisał Martino...

Nie ma czegoś  takiego jak zerowa dekada!

Nie ma również czegoś takiego jak zerowy wiek!

Nie powinno też być tego co jest robione we wpisach Martimo na forum. Czyli całkowite nie zrozumienie treści przepowiedni Nostradamusa. Natomiast celowe manipulacje są wręcz obrzydliwe… z jego strony…

I jeszcze jedno w niektórych rozważaniach (w różnych latach) występował jednak rok zerowy! Który jak wiemy się do tej pory nie przyjął w oficjalnym kalendarzu.

To matematyka jest królową nauk!

Natomiast astrologia w odróżnieniu od Astronomii jest zabawką do horoskopów.

Te osoby które inaczej postrzegają rzeczywistość nie są wiarygodne…

Nie można dopasowywać na siłę swoich poglądów i urojeń (Martimo) do treści przepowiedni Nostradamusa… Nie prowadzi to do żadnych merytorycznych wniosków!

I na koniec!

Mieszanie wiedzy o dekadach jest niedopuszczalne. Natomiast dodawanie do tego lat liturgii podawanych przez Nostradamusa świadczy o całkowitym niezrozumieniu podstaw twórczości Nostradamusa.

Trzeba wiedzieć co to jest dekada! 

Natomiast jak była liczona w różnych latach jest już jak widać wyższą szkołą jazdy: Dlatego nie jest tak ważna metoda (nie przyjęta później koncepcja) nawet z czasów Nostradamusa – ważne jest zrozumienie tego co jest zapisane w przepowiedni Nostradamusa.

Dekada – 10   

0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Właśnie o tym przypomniał w swoim wpisie Pan Atraktor!

Lata Liturgii u Nostradamusa

Były omawiane wielokrotnie. Te same daty nie muszą oznaczać tego samego wydarzenia. Dlatego trzeba przede wszystkim zrozumieć treść przepowiedni Nostradamusa.

W przytaczanych tu przepowiedniach występują słowa;

Przed '600  to może oznaczać jeszcze lata do wydarzenia… trzeba wiedzieć jakiego…

Mamy również

Na dwa przed '600 a to może również oznaczać coś innego… ponieważ trzeba określić ponownie o jakie wydarzenie tym razem chodzi…

Michel Nostradamus nie ułatwiał nam zrozumienia swoich przepowiedni…
Dlatego trzeba zwracać uwagę na szczegóły…