4,141

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Kochani forumowicze (Ci z lewej i z prawej strony Wisly)
zedytowalem jeden swoj poprzedni post poniewaz zawieral niepelny Nostradamusowy tekst...mea culpa:)

Wracajac do obrony moj (jak juz ktos sprytnie zauwazyl) osobisty, subiektywny obraz wydarzen, ktore nas czekaja w nastepnej dekadzie.
Do podparcia tej tezy pomocna będzie poniższa przepowiednia:

Presage(przepowiednia)18;66(czterowiersz);

Wielka Radość po zwycięstwie starszego i zakonnika,
Strach i Groza w oczach rządzących i ich oponentów,
Nowa Koalicja dotychczasowych; stronników i nieprzyjaciół,
Zagarnie nad Wisłą władzę nie daną im przez Boga i Naród!
Atraktor 2013-03-02 22:30:12

Rozgladajac sie wokoło i czytajac ta przepowiednie nie pozostaje mi nic innego jak tylko stwierdzenie, ze w drugiej kadencji zwycięży starszy (od sprawiedliwych) ale nie tym razem z Kukiz'15 (bo juz sie pewnie rozpadnie na amen) tylko nowa partia oparta na gorliwych wyznawcach kosciola (zakonnika). Ale to nie bedzie juz zwykla wygrana, ktora pomoze sie utrzymac sprawiedliwym, tylko wygrana z ogromna przewaga nad ciagle jeszcze podzielona na kilka partii opozycją......
W tej przepowiedni jest napisane, ze wladze zagarnie Nowa koalicja dotychczasowych stronnikow, ktora zagarnie wladze nie dana im przez narod i Boga.. Jezeli Kukiz, zwykly, nawet bym napisal podrzedny celebryta potrafil zalozyc partie, ktora do sejmu w 2015 roku osiagnela prawie 10% poparcia,.ktore razem z partia sprawiedliwych dalo ponad 46%  poparcia do sejmu.....

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wybory_ … _2015_roku

to jakie poparcie partia sprawiedliwych osiagnie przy poparciu nowego tworu o tak fanatycznym zagorzałym, pewnym elektoracie. Jak opozycja zobaczy ich wyniki w przyszlych wyborach to im kopara opadnie (Strach i groza w oczach) i nie pozostanie im nic innego jak tylko nieuczciwa gra, która zakonczy sie:

1. Zjednoczeniem sie za wszelka cene partii opozycyjnych (jak widac niektore partie chca koalicji nie tracąc stolka lidera na rzecz wspolnego tworu, pod jednym przywódcą)
2. Ostrymi atakami na kosciol i urealnianie jego skrywanego oblicza na kazdym kroku (poprzednie wpisy)
3. Bratobojczych walk ludzi, ktorzy inaczej rozumieja ta sama wiare.....
4. Odebraniu wladzy poprzez zaplanowany zamach, w ktory bedzie zamieszany przyszly general (przyszly wladca juz Lechistanu), ktory pomoze wasatemu utrzymac sie na jakis czas

Ponizej jeszcze dwie ciekawe przepowiednie:

Przepowiednia; 19,158 (sześciowiersz);

U "sprawiedliwych" wielkie zamieszanie!
Polski zakonnik i jego stary wyznawca,
zawładnęli duszami fanatyków Kościoła.
Niby silny przywódca, po utracie bliskich,
zostanie przez nich zdradzony i poniżony,
wkrótce potem dołączy do rodzinnego grona.
Atraktor 2013-05-23 14:41:13

Do niedawna w Polsce nie bylo glosno o zakonniku, to byl raczej poboczny temat w serwisach informacyjnych. Po wprowadzeniu nowego tworu, ktory wspomoże Sprawiedliwych powyzszy tekst moze sie wypelnic w calosci.....Stary wyznawca jest juz moim zdaniem slaby i nie da rady juz przewodzic partii w pelnej jej kolejnej kadencji. A nasz zakonnik (biznesmen) sie moze to oche rozchustac....wladza jest jak narkotyk, mozna sie od niej uzaleznic i byc jej wiecznie nienasyconym...takich przykladow historia pokazuje cale mnostwo....

Presage(przepowiednia)15,86:

Zwolennicy Zakonnika pewni swego zwycięstwa,
nad ranem będą zaskoczeni gdy okaże się przegraną.
Kraj nad Wisłą na krótko znowu otworzy drzwi Morusowi,
Kiedy wszyscy przeciwnicy z oporem zawrą sojusz!
Atraktor 07.12.2012

Z tej przepowiedni subiektywnie rozumiem, ze partii sprawiedliwych i tych od zakonnika moze nie udac sie wygrac wyborow na druga (2019-2023) lub trzecia (2023-2027) kadencje.
Sadze, ze jak sprawiedliwi sie zbrataja z partia zakonnika to beda rzadzili min dwie pelne kadencje, ale trzeciej juz niby nie wygraja albo w polowie zostana obaleni......konsternuja mnie tutaj dwie przepowiednie (zacytowane w tym poscie), gdzie w jednej jest mowa:

1. o tym, ze Koalicja dotychczasowych stronnikow zagarnie wladze nie dana im przez Narod i Boga

a w drugiej:

2. tym ze ku zdziwieniu partia zakonnika pewna swojego zwyciestwa nad ranem zastanie porazke

Te dwa teksty mi sie troche gryza......:/

Czy tak będzie jak ja to rozumiem, kto to wie, ale starajac sie myslec logicznie i racjonalnie, te puzle skladaja mi sie tylko w taki obraz...przynamniej na dzien dzisiejszy:))))

Drążę ten temat poniewaz nie potrafilem do niedawna zrozumiec w jaki sposob w takim monolitcznym pod wzgledem kulturowym i religijnym kraju jak Polska moga sie dziac takie rzeczy jak przedstawione w tych przepowiedniach.....brat bratu, corka matce, syn ojcu.....ale teraz juz coraz bardziej mi sie to uklada w jedną całość.....takie demony nienawisci mozna wzniecic tylko publicznie, ktore pomoga zagarnac wladze, ale beda juz nie do zatrzymania slowem a sila militarna i dokonaja duzych zniszczen....

p.s.
Czy moglbys Moogi (jako zakladajacy ten watek, posiadający ogromny zbior i wiedzę przepowiedni, centurii i omenow ktore wedlug Ciebie opisuja wydarzenia w Polsce w pierwszych dwoch dekadach XXI wieku, tak zeby osoby na tym forum mialy mozliwosc przeczytania ich w jednym poscie?
Chodzi mi o same przetlumaczone teksty przepowiedni, centurii, omenów bez subiektywnych interpretacji....kogokolwiek.....daloby to rade ogarnac...bardzo prosze.....:)

pozdrawiam
Uni

Persage II 13

Dusza bez ciała nie będzie dłużej cierpieć,
Przywdzieje ona swoje nowe odzienie,
Dzień Śmierci stanie się dniem Narodzenia,
Duch Święty znów się w nim rozraduje,
Kiedy dusza z nowego ciała ujrzy Świat,
Dla niej wieczny w całej swej okazałości.

Ostatnio edytowany przez Universe (2018-12-13 00:08:34)

4,142

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

No kurczę, ja bym tego lepiej nie ujął Universe, z ta różnicą że co do "Nowa Koalicja dotychczasowych; stronników i nieprzyjaciół" uważam, że będzie to sojusz PiS i reszty "świata" politycznego, przeciwko nowej partii jednego i słusznego radia z Torunia. Bo w innych centuriach jest mowa, że (wg mnie oczywiście), Prezes zostanie zdradzony i upokorzony przez "zakonnika" i "starego wyznawcę" a na starego wyznawcę nikt inny mi nie pasuje, jak sam Antoni. A co do wyników wyborów, to masz rację "kopara im opadnie", to co do tej pory widziałem w różnych mediach m.in też w TV Trwam to nie jest kościół, to jest armia ślepo wykonująca rozkazy. A imię jego "legion". tongue

Pozdrawiam.

4,143

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Universe napisał/a:

... Czy moglbys Moogi (jako zakladajacy ten watek, posiadający ogromny zbior i wiedzę przepowiedni, centurii i omenow ktore wedlug Ciebie opisuja wydarzenia w Polsce w pierwszych dwoch dekadach XXI wieku, tak zeby osoby na tym forum mialy mozliwosc przeczytania ich w jednym poscie?
Chodzi mi o same przetlumaczone teksty przepowiedni, centurii, omenów bez subiektywnych interpretacji....kogokolwiek.....daloby to rade ogarnac...bardzo prosze.....:)
...

Na początku myślałem, że w Twoim przypadku chodzi tylko o brak podstaw w dziedzinie twórczości Nostradamusa.
Jednak po większej ilości takich wpisów jak Twoje – widzę jeszcze celową manipulację przepowiedniami Nostradamusa!

Interpretacje przepowiedni, które zamieścił w internecie Pan Atraktor i Pan Arteuza Centurion są wynikiem długoletniej pracy nad twórczością Nostradamusa. Wymagają również znajomości języka i specyfiki jego w czasach Nostradamusa.
To wszystko nie jest takie proste i łatwe do osiągnięcia.

Dlatego dziwą mnie i w sumie rażą takie słowa jak Twoje – o subiektywnej interpretacji. Szczególnie jak dotyczą one prekursorów. Dlatego stwierdzenie - o kogokolwiek interpretacjach – raczej zostaw sobie -  do bzdur - które piszesz pomimo również moich sugestii.

Ten wątek był założony dla Pana Atraktora – ja po przerwie tylko go reaktywowałem moimi wpisami dla zainteresowanych przepowiedniami Nostradamusa osób.

Ponieważ z uwagi na upływający czas interpretacje prekursorów się trochę zmieniają – postanowiłem je zebrać i pokazać na moich autorskich wątkach.  Zmiany te są związane z upływem czasu i nowymi informacjami z otaczającego nas świata…

Pracą jaką powinni wykonać czytelnicy, a tym bardziej użytkownicy tego forum, jest tylko przeczytanie ze zrozumieniem merytorycznych wpisów. Trzeba też je wybrać i rozpoznać wartościowe od niczego nie wnoszących…

Autorska interpretacja przepowiedni to nie jest nasza opinia o przesłaniu zostawionym przez Nostradamusa. Dlatego w interpretacji nie ma miejsca na obiektywizm czy subiektywizm…

Interpretacja ma pokazać szczegóły i ukryte przez Nostradamusa słowa w postaci zostawionych zagadek dla przyszłego czytelnika. Wymaga to dużej wprawy i znajomości większości przepowiedni związanych z danym tematem…

Jeśli chodzi o mnie to nie zamierzam - za inne osoby – wyręczać ich w czytaniu wpisów na forum. Nie będę dlatego wyszukiwał dla nich tylko przepowiedni czy tylko interpretacji… szczególnie, że część z nich, dzięki moim staraniom jest łatwo dostępna na tym forum...

Nie zgadzam się również na wykorzystywanie przepowiedni Nostradamus do celowych manipulacji, które tak chętnie próbują wykorzystać oponenci do swoich celów. Mają wtedy jeszcze więcej do powiedzenia w temacie, który ich nie interesuje i o którym nie mają nic merytorycznego do powiedzenia… Dążą one do zmiany tematu również przez mowę nienawiści do innych…

To forum kiedyś było bardzo merytorycznym źródłem wpisów Pana Atraktora – natomiast dzięki bzdetom dodanym przez różne osoby zasłaniającym merytoryczne wpisy – staje się coraz trudniejszym do ogarnięcia zbiorem również niemerytorycznych wpisów.

Większość oryginalnych wpisów wraz z całymi forami na których były dokonywane - zniknęło już na trwałe z internetu. Dlatego to forum jest już ostatnim bastionem na którym na żywo pojawiają się jeszcze merytoryczne wpisy dotyczące przepowiedni Nostradamusa.

Dlatego nieważne jak wiele jest aktywnych użytkowników – wpisy są czytane – dlatego w pewien sposób kształtują one opinię o przepowiedniach Nostradamusa. Niestety dotyczy to nie wszystkich wpisów… Nowe osoby na forum mają na początku duży problem z wyborem...

Dlatego trzeba wiedzieć, które wpisy wybrać… Inaczej będziecie jak małe dziecko we mgle szukające jakiejś wskazówki… Również dlatego prace nad przepowiedniami nie posuwają się do przodu – natomiast stale omawiane jest kilka przepowiedni…

Nawyki z innych forów internetowych – na których między innymi pisane są bzdury – powodują, że czytane są tylko ostatnie wpisy. W przypadku tego forum nie jest to najlepszy sposób zdobywania informacji – ponieważ merytoryczne wpisy są wewnątrz i są przede wszystkim związane z konkretnym autorem (Panem Atraktorem)… a nie wieloma autorami…

ps.

Universe musisz sam włożyć trochę pracy w czytanie wpisów z tego forum. Tam są odpowiedzi na Twoje pytania. Twój subiektywizm na otaczający nas świat nie pomoże w zrozumieniu informacji zawartych w przepowiedniach Nostradamus.

Natomiast jak będziesz dalej manipulował przepowiedniami nie możesz liczyć na moją pomoc w niczym... W internecie jest dużo tych przepowiedni o których myślisz i to z takim zmanipulowanym przekazem m.in. religijnym… Wybór należy do Ciebie! Może na innych forach religijnych znajdziesz to o czym sam piszesz...

4,144

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Rabo

Przede wszystkim nie krzycz w swoich wpisach na forum! Duże litery to krzyki!
Tak dużo krótkich wpisów na ten sam temat świadczy o braku koordynacji myślenia z twojej strony. Na początku pomyśl co chcesz napisać i gdzie a dopiero wtedy dokonaj wpisu. Inaczej jest to tylko spam na który szkoda odpowiadać… Przed wpisami należałoby się zorientować czy kogoś na tym forum interesują twoje rewelacje. Może to nie ten wątek z tym przekazem chanelingowym Billego... Ja już pisałem o połączeniu kilku źródeł do pokazania wielostronnego podejścia do tego samego tematu.

Link: http://koniecswiata.info/forum/topic/30 … ec-swiata/

Natomiast jeśli jesteś zainteresowany moim zdaniem to możesz szybko sprawdzić czy kogoś interesuje ten temat. Możesz utworzyć nowy wątek i przenieść tam swoje nieuporządkowane wpisy z tego wątku. Nawet na: koniec swiata - forum ogólne czy Inne przepowiednie. Ale dedykowanym takim sprawą jest cały dział: Zjawiska paranormalne i UFO.
Wybór należy do ciebie. Nie jesteś chyba kasztanem i pewnie wiesz, że administrator może również zareagować na takie wpisy spamujące ten wątek. Powodzenia.

4,145

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ciekawy

Dziękuję za zrozumienie! Moje watki tematyczne mają dostarczać wiedzy dla wszystkich zainteresowanych przepowiedniami Nostradamusa!

Zapraszam do przeczytania od deski do deski zawartych tam wpisów. Wtedy dopiero pojawią się ciekawe pytania…
I wtedy zapraszam do ich zadawania...

Natomiast co do tej ciekawostki. Interpretacja przepowiedni pokazuje więcej…
http://koniecswiata.info/forum/post/6805/#p6805

4,146

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi napisał/a:

Ciekawy

Dziękuję za zrozumienie! Moje watki tematyczne mają dostarczać wiedzy dla wszystkich zainteresowanych przepowiedniami Nostradamusa!

Zapraszam do przeczytania od deski do deski zawartych tam wpisów. Wtedy dopiero pojawią się ciekawe pytania…
I wtedy zapraszam do ich zadawania...

Natomiast co do tej ciekawostki. Interpretacja przepowiedni pokazuje więcej…
http://koniecswiata.info/forum/post/6805/#p6805

W porządku Moogi.
Nie zwróciłem uwagi gdzie piszę.

Czytam Twoje interpretację, jednak po przeczytaniu postów mojego poprzednika skusiło mnie, żeby dodać ten link.
Nigdy nie pomyślalbym, że Rydzyk może zakładać swoją partię no i że Korwin chciałby być sojusznikiem.

No ale widzę, że wszystko jest możliwe.
Do końca dekady pozostał rok, czas szybko biegnie.
Zobaczymy jak to się wszystko ułoży.

4,147

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Korwin jako podmiot otwarcie antyeuropejski szuka zwolenników u swoich.

Zakonnik był od zawsze tak samo nastawiony. Do zastanowienia zostaje tylko kwestia faktu pro rosyjskości Korwina.
Zresztą bardzo charakterystycznej kwestii jeśli chodzi o partie finansowane przez ruskich np. Francja czy Włochy... 

To są również te drobne szczegóły wkoło nas się dziejące!

4,148

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Cześć kochani forumowicze (Ci z lewej i z prawej strony Wisły),
poniżej jest link do moim zdaniem bardzo ciekawego ale przede wszystkim szerokiego wywiadu z Olgą Tokarczuk, w którym są poruszane kwestie przewijające się niejednokrotnie między wierszami na tym forum, m.in. przy interpretacjach tekstów Nostradamusa:

1. Człowiek a religia w przyszłości
2. Człowiek a zmiany społeczne w przyszłości
3. Człowiek a technologia
4. Człowiek a nieśmiertelność
5. Religia a kościół
6. Sprywatyzowanie i uintymnienie religii, oddzielenie jej od instytucji kościoła

Grzegorz Jankowicz zadaje bardzo ciekawe pytania (szczególnie w trakcie drugiej połowy). Warto oczywiście obejrzeć całość, to tylko niecałe 0,5h.

https://vod.pl/programy-onetu/rozmowy-o … nm9dm#info

pzdr
Uni

4,149

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszystkich w nowym roku!

Jak zwykle nowych wpisów nie widać. Nie znaczy to, że chcę wywoływać - wilka z lasu - ponieważ jak zwykle po takim wpisie odzywają się osoby nie zainteresowane przepowiedniami Nostradamusa. Zastanawiam się tylko kiedy się zacznie merytoryczna dyskusja na forum o twórczości Nostradamusa. Trochę nie wierzę, że wszyscy czekają na jakieś niezwykłe wydarzenia. Jak sami widzicie trolle nie próżnują. Za jakiś czas i na tym forum będzie trzeba szukać interesujących wpisów w spamie - który się stale namnaża. Widzę, że tylko Moogi wytrwale idzie do przodu. Chwała mu za to. Ale nie znaczy to wcale, że również inni zainteresowani przepowiedniami Nostradamusa użytkownicy, nie mogą dokonywać wpisów związanych z tym tematem. 

Dlatego życzę wszystkim merytorycznej kreatywności w 2019 roku – nawet wtedy gdy nasza rzeczywistość się nie popisze w takich wydarzeniach!

4,150

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nie wiem czy merytorycznie ale w przybliżeniu na pewno aktualnie. Wszyscy słyszeliśmy o wielkiej rozróbie klimatycznej w Indonezji, na początku trzęsienie ziemi i tsunami a potem wybuch wulkanu. Takie wydarzenia w rejonie między oceanem indyjskim a oceanem spokojnym zaczynają nas powolutku przybliżać do wielkiego finału. To Moogi pisze, że nic nie dzieje się nagle i niespodziewanie. Dlatego, też już wiele wpisów Moogiego pokazało wszystkim sprawdzające się szczegóły, to może i w tym przypadku Moogi wie o czym pisze. Ta cała awantura klimatyczna w tym rejonie nieuchronnie i bez wielkich przerw może prowadzić do wielkiego finału. Tym finałem może być to co możemy wyczytać z poniższej przepowiedni. To wszystko jest tak niesamowite, że naprawdę należy zastanowić się nad treścią przepowiedni Nostradamusa.  Przecież to nie wszystkie wydarzenia, które mają nastąpić po tych, które ta przepowiednia tylko zapowiada. A my tu się ekscytujemy, tym co się dzieje, albo jeszcze nie dzieje u nas w Polsce! 

Przepowiednia;113.69 (sześciowiersz);

Nad wyspami wschodniego oceanu,
nadejdzie mroczne panowanie władcy ognia,
a rozszalałe żywioły: ziemi, wody i powietrza,
pochłoną w mgnieniu oka pogański; lud i ląd,
trzy dni po wielkim wybuchu wulkanu,
w górach Azji objawi się światu Antychryst!
Atraktor 2013-12-06 14:43:46

W zeszłym roku były już pierwsze kataklizmy w Japonii. Wyspy nawiedziły już trzęsienia ziemi (ziemia!), tajfun Trami i tajfun Jebi (powietrze!) a nadciągał znad morza filipińskiego supertajfun Kong-rej. Teraz tylko dodać jeszcze jakieś tsunami (woda!) i mamy już komplet opisanych w przepowiedni Nostradamusa żywiołów. Czyż nie jest to ta zapowiedz, tego co się nie dzieje, bez ostrzeżeń i nie nagle, o której pisał Moogi... Myślicie, że mamy jeszcze dużo czasu na pogaduszki o niczym, a przepowiednie można zostawić sobie na później!

4,151

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszystkich w Nowym Roku.

NoNiewiem, niekoniecznie teraz to ma nastąpić, gdyż gdy ujawni się Mahdi, to nad Wisłą nastąpią rządy jego sługi:


Przepowiednia; 242,86 (sześciowiersz) Almanach rok; 1614

W 21 Kraj Paulinów czeka przesilenie i wielkie zmiany,
A gdy zwycięzcy staną się pokonanymi,
Nieliczni roztropni nie zburzą murów nienawiści,
Wielki zamęt i przelana wzajemnie krew, susza i powódź,
Doprowadzą Naród i Kościół do wielkich rozłamów,
Gdy ujawni się TRZECI nad Wisłą nastaną rządy jego SŁUGI!
Atraktor  2013-08-06 14:36:29

Sądzę, że jeszcze dużo wody upłynie w Wiśle nim to nastąpi. Musimy pamiętać, że jeszcze nie wypełniło się wiele przepowiedzianych zdarzeń: w Polsce jeszcze nie nastąpił rozłam kościoła katolickiego, nie było rozruchów społecznych, plądrowania i prześladowania kościołów i Kościoła jako instytucji, powódź, susza etc.

Niewątpliwie na pewno doświadczamy już pierwszych symptomów nadciągających zdarzeń w postaci zmian klimatycznych, ale jestem przekonany, że to jeszcze nie są te właściwe zmiany, w sensie ich częstotliwości oraz natężenia.

4,152

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tezeusz może i masz rację. Nikomu nie spieszy się do tego o czym pisał Nostradamus. Jednak nie chodziło w moim przypadku o ten czas w którym wypełnia się ta przepowiednia. Ja nadal nie jestem zadowolony z tego co mimochodem albo raczej specjalnie w swoich wpisach podawał Atraktor. W Twoim przypadku to też widać. Atraktor pisząc o wydarzeniach opisanych w przepowiedniach kład nacisk na wydarzenia mające się rozgrywać w Polsce. Dlatego teraz wszyscy dostosowują to co będzie się działo u nas z tym co ma być gdzie indziej. Jednak Atraktor pisał też, że Polska nie jest wcale czubkiem świata i to co ma się u nas wydarzyć nie zawsze będzie ważne dla innych. Dlatego też zwróciłem uwagę na to co pisze i co odpowiada innym Moogi. Nie jest to dokładnie to co pisał lub raczej nie pisał Atraktor. Moogi idzie swoją drogą i pokazuje to czego wszyscy nie dostrzegają. Dlatego Moogi przede wszystkim porządkuje to co już było napisane na dany temat. Ale też pisze o tym o czym nie wszyscy chcą lub mogą się zajmować ze względu na stawiane naszego kraju w centrum wszechświata. W lecie, Karymazow zarzucił lanie wody Moogiemu, który pisał o zmianach w klimacie oraz wpływie tego na wydarzenia w świecie. Moogi nie pisał o tym co będzie się działo u nas ale o tym co będzie ważne dla wszystkich. Dlatego mieliśmy i mamy nadal dużo może pierwszych odznak tego o czym pisał Nostradamus w związku ze zmianami klimatu spowodowanymi działalnością człowieka. Nadal myślę o tym co napisał i powtarza Moogi:
Nic nie dzieje się nagle i niespodziewanie! Dlatego też przypomniałem przepowiednię o wulkanie. Przecież mamy wiele informacji o aktywności wulkanów na całym świecie a szczególnie tych, które są bardzo rzadko aktywne. Patrząc na świat to nasz kraj, nie jest jego centrum, pomimo tego, że my też mamy jakieś swoje małe ale jednak bardzo liczne wulkany… Poza tym nie można stale patrzeć tylko na kilka przepowiedni mówiących o Polsce i do nich odnosić  wszystkiego. Nostradamus pisał, że wschodni wiatr wywoła zmiany w Polsce, a nie, że zmiany u nas wywołają wzmożenie walk na Ukrainie. Itd. Itp.  Dlatego uważam ze należy szukać również innych przepowiedni mówiących o tym co będzie wpływać
na nasz kraj a nie trzymać się kilku o nas, żeby pokazywać co się stanie u nas i będzie związane z innymi.
Niby jest to proste ale i tak większość tego nie łapie!

4,153

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nad wyspami wschodniego oceanu,
nadejdzie mroczne panowanie władcy ognia,
a rozszalałe żywioły: ziemi, wody i powietrza,
pochłoną w mgnieniu oka pogański; lud i ląd,
trzy dni po wielkim wybuchu wulkanu,
w górach Azji objawi się światu Antychryst!
Atraktor 2013-12-06 14:43:46

A KTO WIE ???? może Nostradamus widział też filipiny i indonezje tam też dużo wulkanów w pobliżu japonii

4,154

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Osobiście skupiam się bardziej na tych właśnie przepowiedniach dotyczących Polski i co tu dużo mówić, bliższa koszula ciału. Nie umniejsza to faktu, że obserwuję to co dzieje się w świecie, gdyż wiele informacji pośrednio wskazywać może na to co będzie działo się u nas i w jakim czasie.

Trud jakiego podjął się Moogi w przedstawieniu i zinterpretowaniu opublikowanych centurii jest godny szacunku i obserwacji, a na pewno przeczytania ze zrozumieniem zanim ktokolwiek będzie chciał coś na ten temat powiedzieć. Co prawda nie zawsze do końca zgadzam się z tym co Moogi publikuje, ale prezentuje on jak do tej pory sensowny i spójny przekaz, który w wielu kwestiach (według mnie oczywiście) dotyka sedna sprawy. Najistotniejszym jest właśnie dostrzeganie drobnych szczegółów, które są tak ważne dla mających nadejść wydarzeń.  Jak już wcześniej zaznaczył w interpretacjach Arteuza i Atraktor nie wszystkie przepowiednie muszą się wypełnić, gdyż to ludzkość ma na to wpływ poprzez swoje decyzje dnia codziennego. Na pewno wypełnić muszą się omeny, są to jakby punkty, węzły czasu do których bez względu na wybraną drogę i tak musimy dotrzeć.

Raczej wszyscy przyjmujemy za pewnik teksty centurii, które zostały opublikowane w języku polskimi. Oryginałami dysponował Arteuza oraz posiada je Atraktor, domyślam się dlaczego nie publikowali Oni tekstu oryginalnego. Usiłował wytłumaczyć to kiedyś Arteuza, ale nie trafiało to do jego audytorium. Nie posiadamy ogromnej wiedzy z wielu dziedzin, która jest do tego potrzebna oraz pewnego rodzaju wrażliwości umysłu, aby móc przekazać w słowach to co autor przepowiedni mógł mieć na myśli, a i wtedy do końca nie jesteśmy pewni, czy nie jest to przepowiednia Janusowa. Natura ludzka jest ułomna, podlega wielu ograniczeniom, każdy z nas w pewien sposób chciałby, aby centurie wypełniały się według naszego widzimisię. Niestety albo bardziej stety to tak nie działa, na całe szczęście.

NoNiewiem bedzie raczej trudno dyskutować nad przepowiedniami, bardziej jestem skłonny do obserwacji i wyłapywania z natłoku informacji tych które wskazują, że coś zaczyna dziać się. Co do dalekiego wschodu i aktywności sejsmicznej to chyba jeszcze nie teraz, tam od wielu lat ta aktywność jest wysoka. Bardziej uwagę moją zwróciła informacja że we Włoszech coraz częściej dochodzi do aktywności wulkanów, które od lat były ciche i spokojne. A wiemy z opublikowanych już wcześniej przepowiedni, że we Włoszech ma wydarzyć się jakaś tragedia, prawdopodobnie związana z wybuchem wulkanu lub też silnym trzęsieniem ziemi.

4,155

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

tezeusz napisał/a:

… Co prawda nie zawsze do końca zgadzam się z tym co Moogi publikuje, ale prezentuje on jak do tej pory sensowny i spójny przekaz, który w wielu kwestiach (według mnie oczywiście) dotyka sedna sprawy. Najistotniejszym jest właśnie dostrzeganie drobnych szczegółów, które są tak ważne dla mających nadejść wydarzeń.  Jak już wcześniej zaznaczył w interpretacjach Arteuza i Atraktor nie wszystkie przepowiednie muszą się wypełnić, gdyż to ludzkość ma na to wpływ poprzez swoje decyzje dnia codziennego. Na pewno wypełnić muszą się omeny, są to jakby punkty, węzły czasu do których bez względu na wybraną drogę i tak musimy dotrzeć….

W pierwszym wpisie na nowych autorskich wątkach staram się zawsze powtarzać trzy zdania stanowiące pewnego rodzaju określenie przyszłości moich wpisów:

Moje wpisy proszę traktować jako moje osobiste interpretacje, których nikomu nie narzucam oraz nie upieram się w przekonywaniu kogokolwiek do moich wniosków.

Natomiast jeśli moje przemyślenia w temacie przepowiedni Nostradamusa przypadną do gustu czytelnikom, na pewno sprawi to również mojej osobie satysfakcję.

Wtedy gdy czytelnicy - również w moich wpisach - znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania - dotyczące twórczości Michela Nostradamusa, będę mógł powiedzieć - że moja praca nie poszła na marne.


Poza tym sprawą na którą zwracam uwagę oczywiście są szczegóły. Dotyczy to przede wszystkim przepowiedni
ale również wpisów innych osób.

Dlatego pozwolę sobie na małe uwagi.

Używanie nazwy centurii do wszystkich przepowiedni Nostradamusa jest oczywiście nie uprawnione. Dotyczy to tylko klasycznych czterowierszy zebranych właśnie w centurie – zgodnie ze zwyczajem w wojskach rzymskich – centuria oznaczała sto głów w formacji wojskowej – natomiast w przepowiedniach konkretny klasyczny zbiór czterowierszy.

Michel Nostradamus zebrał je w dwanaście takich klasycznych zbiorów. Niestety nie wszystkie te zbiory mają sto czterowierszy. Jedne się zachowały w całości, inne są uznawane za zaginione, niektóre zapewne sam autor nie
uzupełniał do stu.

Do klasycznych czterowierszy i sześciowierszy oraz omenów (zapowiedzi, prognostyków). Michel Nostradamus w innych swoich dziełach dopisał rozwijające treści  klasyków w formie – prophetie – przepowiedni.

Dlatego wszystkie inne poza klasycznymi przepowiednie Michela Nostradamusa możemy nazywać przepowiedniami lub tak jak to robił sam Nostradamus – Présages – lub tak jak robili to badacze przepowiedni min. Pan Arteuza Centurion -  Persage.

Omeny, które występują w różnej formie i długości ze względu na swoją nazwę nie stanowią wyjątków w twórczości Mistrza Nostradamusa.

Dlatego występują klasyczne czterowiersze nazywane również Omenami, Zapowiedziami i Prognostykami. W sumie oznacza to prawie to samo. Do tych klasyków są również rozwinięcia ich treści w formie przepowiedni.

Moim zdaniem Omeny tak jak inne przepowiednie wcale nie muszą się wypełnić. Dlatego tytuł przepowiedni  związany  z omenem  wcale nie jest punktem ani węzłem czasu który i tak musi się wypełnić .

Poza tymi omenami, które są tak chętnie przypominane na forum istnieją inne dużo dłuższe i mające w swoich treściach dużo ważniejsze przesłanie – które wcale nie determinuje jego wypełnienia się. Dlatego Omeny są samą wartością w sobie, szczególnie dla osób, które chcą w ich treści znaleźć te perełki świadczące o geniuszu Michela Nostradamusa.


Drugim szczegółem jest to czy przepowiednie mogą się nie wypełnić na skutek wpływu ludzkości na jej decyzje dnia codziennego. Odpowiedz jest w tym wypadku jednoznaczna i zapisana przez Michela Nostradamusa.

Tylko Bóg może zmienić los przyszłych wydarzeń. Kropka

Natomiast ludzie mają wpływ pozytywny ale w większości negatywny na przyszłe wydarzenia. Po prostu są w większości ich autorami, dążącymi do ich wypełnienia się.

Dlatego Nostradamus ostrzegał przywódców światowych, że ukrywanie przed ludźmi jego twórczości a w tym przepowiedni oraz zawartego w nich przesłania – wcale nie zapobiegnie przyszłym wydarzeniom. Mogą je tylko opóźnić. Przesunąć w czasie ich wypełnienie się.

Dlatego nasze postępowanie, choćby najlepsze, raczej nie zmieni tego co przygotowali dla nas inni ludzie.  Jest już za późno. Mamy wolną wolę - która raczej nie prowadzi do zmiany naszych już rozpoczętych kroków.

Natomiast to co pisali Pan Arteuza Centurion a szczególnie Pan Atraktor było tylko drobnym wskazaniem, że jeszcze nie wszystkie interpretacje przepowiedni Nostradamusa są przez wszystkich innych badaczy w taki sam sposób odczytywane.

Dlatego jedne interpretacje mogą się wypełnić a inne nie. Nie ważne jakimi słowami to napisać i tak o to w tym chodziło.

Pan Atraktor w późniejszym czasie przyjął inną formułę – przepowiednie Nostradamus same się obronią. Było również wskazanie, że to my się mylimy w interpretacjach a Michel Nostradamus wiedział o czym pisze!


tezeusz napisał/a:

...Co prawda nie zawsze do końca zgadzam się z tym co Moogi publikuje…

Nie zawsze musimy się ze sobą zgadzać. Każdy ma swój sposób postrzegania świata, który go otacza. Jednak ważnym dla mnie szczegółem jest również możliwość zrozumienia opinii innych osób na temat twórczości Michela Nostradamusa.

Dlatego proponuję przedstawienie swojego merytorycznego zdania na forum. Osobiście popełniłem już kilka wpisów również na tym forum. Dlatego w sumie nie wiem z którymi się zgadzamy a które mają inne może lepsze wytłumaczenie.

Proponuję Tezeuszu kilka merytorycznych wpisów na ten temat – wtedy może i ja ze względu na nowe informację zmienię swoje zdanie w konkretnym przypadku.

Nie wiedząc z czy się nie zgadzasz nie mogę się do tego odnieść!


Pozdrawiam
Moogi


Ps. W sumie to nie wiem o którą przepowiednię chodziło w tym wpisie. Mogę prosić o szczegóły!

tezeusz napisał/a:

...A wiemy z opublikowanych już wcześniej przepowiedni, że we Włoszech ma wydarzyć się jakaś tragedia, prawdopodobnie związana z wybuchem wulkanu lub też silnym trzęsieniem ziemi.

4,156

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam
Mam tu 2 interesujące mnie przepowiednie o zatrzymaniu i podróży w czasie.

Mały Szkocki kraj zrodzi Wielkiego Uczonego.
Wielki Mastin wykorzysta jego nową broń.
Będzie zatrzymywal wszystkie armie jak kukly w muzeum
Czas zatrzyma na krótką chwilę jak zegar nienakrecony.

999
Ziemscy aniołowie z przyszłości.
Tylko na krótką chwilę mogą być widoczni.
Stwórca nigdy nie pozwoli im na zmianę.
Tego co się Przez Niego już wypełniło.

Wielki Mastin ,Uczony 4 Antychryst wymyślił broń która zatrzyma wszystkie armie na jakiś czas. A ludzie po wygranej z nim wojnie przemienia broń na napęd kosmiczny pozwalający zdobywać, podróżować przez kosmos.

Pytanie

Czy ten Wielki Uczony tzw. Antychryst Pośrednio przyczynił się  też do wymyślenia przez ludzi
Ziemscy aniołowie z przyszłości ,w dalszych wiekach Maszyny do Podróży w Czasie.

4,157

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Pytanie
Czy ten Wielki Uczony tzw. Antychryst Pośrednio przyczynił się  też do wymyślenia przez ludzi
Ziemscy aniołowie z przyszłości ,w dalszych wiekach Maszyny do Podróży w Czasie.


tak mozliwe będą podróże w czasie ale kontakt z ludzmi w innych czasach będzie niemożliwy aby nie zmienić biegu historii.

4,158

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witaj Rabo

Mastin to jeden z sześciu antychrystów. Nostradamus opisywał najgorszych. Pierwszym był Napoleon, drugim Hitler, trzecim Mahdi, czwartym Mastin… Nie będę podawać na razie innych. Sam pewnie doczytasz. Dlatego raczej nie ma mowy o tak zwanym antychryście tylko o jednym z sześciu. Tak ich nazywa Nostradamus. Wynalazek Mastina, który zmodyfikuje twierdzenia Wielkiego Alberta – nam znanego jako Alberta Einsteina. Inne spojrzenie na prace, którą zostawił Einstein spowoduje wynalezienie broni. Osiągnięcia te zostaną później wykorzystane do podróży kosmicznych. Nastąpi to po tym jak inne kraje będą miały już taką samą broń – którą wykorzystają do pokonania Mastina i zakończenia w sumie krótkiej -
3 letniej IV wojny światowej.

Temat ogólnie mówiąc o UFO jest opisany w różnych przepowiedniach Nostradamusa. Te przepowiednie mówią o tym, że te niezidentyfikowane pojazdy powietrzne, to nasi następcy z przyszłości, którzy badają swoją historię. Nie było tam wzmianki z jakiego wieku są oni. Natomiast były wzmianki, że nie mogą wpływać na historię, ponieważ Bóg im na to nie pozwoli.

Należy pamiętać, że wszystko wymaga czasu i rozwoju technicznego. Dlatego jak Nostradamus pisze o ziemskich aniołach – czyli ludziach bez powłoki materialnej – to dotyczy to już czasów w które Nostradamus nie mógł już spojrzeć. Zaznaczam to po to żeby nie było pomyłki w tym, że do podróży kosmicznych będą również wykorzystywani sztuczni aniołowie – androidy.

Powodzenia w dalszej lekturze.

4,159

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Żółte kamizelki, "Akt VIII": zwiększona mobilizacja, ukierunkowane miejsca mocy
Według policji było ich około 50 000 w sobotę we Francji. Mobilizacje były pełne starć z policją w Paryżu i regionie.

a u nas i w unii cisza jakby nic sie nie stało coraz więcej rozruchów we Francji.

4,160

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nie wiem z jakiego źródła korzystasz. Ale wystarczy przełączyć telewizor na programy francuskie.
To chyba są najlepsze w tym przypadku źródła. Wtedy nie będzie teorii spiskowych.