101

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Tezeuszu jeszcze jeden mały drobiazg zostawiony przeze mnie na koniec!

Bardzo dobrze, że jak napisałeś korzystasz z różnych swoich źródeł. Piszesz, że je czytasz i potrafisz? - rozpoznać czyj jest to przekaz. Dlatego nie przeszkadza nawet sputnik w zrozumieniu sedna sprawy.

Jest to bardzo fajna sprawa – gdyby nie to co sam piszesz na forum. Dlatego merytoryka to jedno natomiast znajomość rzeczy to drugie.

Dlatego tak często piszę o oryginalnych źródłach!
Oczywiście każdy może mówić - pisać co chce, natomiast wiedza i tak zweryfikuje oryginały…

tezeusz 2019-01-07 01:06:20 napisał/a:

NoNiewiem bedzie raczej trudno dyskutować nad przepowiedniami, bardziej jestem skłonny do obserwacji i wyłapywania z natłoku informacji tych które wskazują, że coś zaczyna dziać się. Co do dalekiego wschodu i aktywności sejsmicznej to chyba jeszcze nie teraz, tam od wielu lat ta aktywność jest wysoka. Bardziej uwagę moją zwróciła informacja że we Włoszech coraz częściej dochodzi do aktywności wulkanów, które od lat były ciche i spokojne. A wiemy z opublikowanych już wcześniej przepowiedni, że we Włoszech ma wydarzyć się jakaś tragedia, prawdopodobnie związana z wybuchem wulkanu lub też silnym trzęsieniem ziemi.

Moogi 2019-01-07 18:45:50 napisał/a:

Ps. W sumie to nie wiem o którą przepowiednię chodziło w tym wpisie. Mogę prosić o szczegóły!

tezeusz 2019-01-12 00:30:09 napisał/a:

  Tutaj odgrzebany z archiwum, cytat wypowiedzi Arteuzy Centuriona. Opublikował go prawie na samym początku swojego pisania na forum Gazeta Prawna. Niestety nie posiadam daty publikacji. Zaczął pisać bodajże od 5 października 2009 roku.

"Z pewnością są to pesymistyczne wizje przyszłości, lecz przyglądając się na dzisiejsze postępowanie ludzkości, a wręcz jej zezwierzęcenie, może to stanowić bodziec do zastanowienia się nad swoimi poczynaniami i przyszłymi tego konsekwencjami.

KATAKLIZMY

Rzym się zatrzęsie i Loara,
Ziemia tak się zatrzęsie, że runie wielki teatr,
Wielki wstrząs nastąpi w maju,
W pobliżu Orgon szaleje wojna, w Rzymie widać wielkie nieszczęście,
Potem grad spadnie większy od jaja,
Pod koniec ery raka będzie susza,
Ryba w morzu i rzece się ugotuje,
Bezbronna i wyczerpana od żaru z nieba,
Ogień i trzęsienie ziemi, powódź i nieszczęśliwy koniec,

Największe nieszczęścia spadną na Rzym, czyli miasto z siedmioma wzgórzami, a także na całe państwo włoskie, począwszy od Sycylii (erupcja Etny), poprzez spalenie Watykanu, zniszczenie Colloseum w Rzymie i na serii nieszczęść na wybrzeżu liguryjskim skończywszy. Skala zniszczeń dosięgnie również Francji. Nostradamus jako datę trzęsienia ziemi przytacza maj. Natomiast okres suszy i nie dających się wytrzymać upałów jest często wspominany przez starotestamentowych proroków jeszcze w gorszym świetle niż ujął to Nostradamus."


Ja nie podejmuję się interpretacji tej przepowiedni. Jedyne co wiem na pewno to "Rzym się zatrzęsie i Loara, Ziemia tak się zatrzęsie, że runie wielki teatr" nie dotyczy roku 445 n.e gdy Koloseum zostało częściowo uszkodzone. https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloseum .


Ten mały drobiazg polega na tym, że Twój cytat nie jest z wpisu Pana Arteuzy Centuriona!

Jest to wpis jednego z gości na forum. Długi wpis a raczej cytat z jakiejś strony religijnej...

Napisał to: Gość 17 paź 2009, o 13:15

Oczywiście zamieszczone w nim fragmenty z różnych przepowiedni sklejone w niby pojedyncze są nieudolną manipulacją dla celów konkretnych wyznawców zapewne adwentystów mającą udowodnić ich przesłanie.

Ta przytoczona jest celową manipulacją składającą się w jednej części z klasycznej centurii oraz w drugiej z klasycznego omenu (zapowiedzi) z prognostyka.

Trochę szkoda było mi czasu na szukanie konkretnych oryginałów z których powstała ta efemeryda.
Ta celowa manipulacja znikłaby bardzo szybko gdyby nie to, że została skopiowana do pdf z wpisami Pana Arteuzy Centuriona.

Następne z tego wpisu są również połączeniem wyrwanych fragmentów z różnych źródeł i to z kiepskim tłumaczeniem. Ale jak można tak robić z Biblią to dlaczego przedstawiciele tego wyznania nie mieli by tego robić z przepowiedniami Nostradamusa…

Ale to nie moje sęki w tym temacie. Ja staram się mieć wiedzę a nie wątpliwości na dany temat.
To naprawdę pomaga! I nie tworzy jeszcze większej ilości pytań.

Na marginesie nie zwróciłeś Tezeuszu uwagi na to, że w twoim cytacie tej zmanipulowanej wierszowanki był zwrot : szaleje wojna… Czyli opisany jest tam już czas samej wojny oraz skutki użycia jakiejś może nieznanej broni...     

Zostawiając ten drobiazg, chciałbym jeszcze raz wrócić do trochę zapomnianego – również przez ten cytat – tematu kataklizmów naturalnych sprzed wybuch III wojny.

Kataklizmy naturalne spowodowane działalnością człowieka szeroko opisywał Michel Nostradamus w swoich przepowiedniach ale i pozostałej twórczości.

Jak zwykle to bywa, nie jest to opisane w jednym miejscu i przy jednym kraju. Dlatego należy to rozpoznać i połączyć w jeden w miarę zrozumiały przekaz. Wymaga to czasu i pracy. Dlatego na razie jeszcze tego nie robię.

Jest to bardzo ciekawy temat ale wymaga zrozumienia i wytrwałości ponieważ zapewne będziemy tego naocznymi świadkami – co nam może pomóc albo nie pomóc w przyszłości…

Dlatego Tezeuszu życzę Tobie mniej sęków i więcej rzetelnych informacji na przyszłość!
Na wiedzę i języki obce może jeszcze przyjdzie Twój czas…

Pozdrawiam

102

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Panie Atraktorze!

Tak szczerze mówiąc. To bardzo się cieszę z tego co Pan napisał w ostatnich swoich wpisach. A najbardziej z tego że „Chciałby Pan jeszcze w życiu wiele dokonać”

Na początku jednak, ja tylko po raz kolejny przypomnę Panu, to co wiedzą wszystkie osoby zainteresowane przepowiedniami Michela Nostradamusa.

Jest Pan jednym z dwóch prekursorów, którzy na forach internetowych z własnej woli i dla dobra wielu młodych i starszych osób – udostępnił swoje tłumaczenia i interpretacje przepowiedni Nostradamusa. Jest to nieczęsto spotykane nie tylko w Polsce ale na wielu zagranicznych forach.

Dzięki swoim wpisom rozbudził Pan w bardzo wielu ludziach pasję poznawania nieznanych szczególnie u nas w Polsce, bardzo wartościowych aspektów twórczości Nostradamusa.

Należą się Panu wielkie podziękowania za całokształt swojej pracy dokonanej bezinteresownie dla polskich internautów –  pomimo wielu nieciekawych reakcji innych nikczemnych osób...

Ja jak i bardzo wielu użytkowników internetu jesteśmy Panu za wszystko bardzo wdzięczni… W sumie jest mało wpisów na forum w których nie pojawiały by się indywidualne podziękowania osób, które nawet przez przypadek zetknęły się z Pana publikacjami.

Panie Atraktorze jest Pan osobą Kultową dla wielu osób, która przekazała swoją wiedzę w bardzo przystępny sposób dla wszystkich zainteresowanych nie tylko przepowiedniami Nostradamusa, ale również w wielu wymagających dziedzinach
min. prawdziwej polskiej historii nie nauczanej w szkołach.

W swoich publikowanych na forach wpisach poruszał Pan dziedziny wiedzy, które wymagają nie tylko wiedzy ale również dużego wyczucia wielu tematów. Dlatego cenne były wpisy dotyczące szeroko rozumianej religii ale i samej wiary.

Natomiast poruszane tematy związane z współczesną nauką dawały nowy bodziec do poznania jeszcze szerzej prezentowanych tematów.

Wpisy Pana związane z wiedzą zawodową również nie pozostały bez wpływu na wiernych czytelników.
Dlatego wszyscy nadal czujemy niedosyt Pana nowych wpisów.

Z wielu dziedzin naszego życia, które poruszał Pan w swoich wpisach, jednak najbardziej zajmującą i nadal oczekiwaną
jest twórczość Michela Nostradamusa.

Po prostu wszyscy czekamy na nowe wpisy dotyczące przepowiedni Mistrza Nostradamusa. Mało tego nadal oczekujemy na spełnienie przez Pana zapisanych obietnic dotyczących szerszego omówienia zasygnalizowanych dużo wcześniej tematów opisanych w twórczości Nostradamusa.

Wszyscy bardzo się oczywiście cieszymy z Pana ostatnich wpisów, ale większości, w tym również mnie, już przelewają się tematy powiązane z polityką i politykami.

Dlatego moim skromnym zdaniem (potwierdzonym moimi autorskimi wpisami) chciałbym bardzo prosić Pana, Panie Atraktorze o odpuszczenie swojej osobie tych trochę nieuniknionych politycznych emocji. Natomiast jak zwykle rekomenduję powrót do wpisów związanych z twórczością Michela Nostradamusa.

Wiem, że proszę o dużo. Ale nie tylko mam świadomość o co proszę ale również widzę w takim rozwiązaniu dużo pozytywów dla Pana.

Twórczość Michela Nostradamusa jest wielotorowa dlatego zawsze można znaleźć coś co warto jeszcze opisać.
Nie mówię tu tylko o XXI wieku ale również o następnych rozdziałach naszej przyszłości … Historii ludzkości w następnych opisanych przez Nostradamusa wiekach.

Proponuję ten temat również z prostego powodu – wiem, że następne wieki będą całkowicie inne od poprzednich.
Dlatego może ta wiedz o społeczeństwie, które powstanie po III wojnie światowej może być dobrą nauką i wskazówką
dla wszystkich również współczesnych…

Proszę to przemyśleć i rozważyć!

I wcale nie chodzi o dawny powrót do pisania na forum. Przede wszystkim chodzi o nowy cykl Pana wpisów, który nie będzie związany z częstym pisaniem na forum.

Chodzi o pewnego rodzaju całość podzieloną na części pokazującą w jak najszerszym aspekcie przyszłe wydarzenia i ich wpływ na następne pokolenia.

Oczywiście nie proszę o wpisy w stylu, że dobrze już było, a będzie już coraz gorzej. Niestety taki mamy od Pana ostatnio przekaz, który nie wnosi niczego nowego dla zainteresowanych przepowiedniami osób. Znamy to z Pana dużo starszych wpisów…

Piszę to wszystko wprost ponieważ chciałbym być dobrze zrozumiany!

Proponuję również więcej krótszych wpisów ale bardziej treściwych niż jeden długi i wielowątkowy wpis.
Będzie to łatwiej napisać i ułatwi zrozumienie przez czytelników.

Proszę również tak trzymać jak napisał Pan: „Chciałbym jeszcze w życiu wiele dokonać.”
Może znajdzie się również w tym miejsce dla entuzjastów twórczości Michela Nostradamusa.

Prosząc o przemyślenie moich sugestii.

Pozdrawiam Pana Serdecznie
Moogi

103

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Szanowny Panie Moogi!

Rozważę Pana propozycje, ale w poniedziałek wylatuję do Chicago, a stamtąd do Phoenix w Arizonie.
Będę tam bardzo zajęty i wrócę dopiero za trzy tygodnie, to jest pod koniec lutego.
Ostatnio miałem po Nowym Roku trochę więcej czasu i dlatego kilka razy na to forum zajrzałem stąd moje odpowiedzi udzielone bodajże dwóm forumowiczom.
Serdecznie Pana Pozdrawiam i Życzę Wszystkiego Dobrego;

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2019-02-02 21:44:41)

104

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Dziękuję za odpowiedz!

Bezpiecznej podróży i miłego pobytu.

Jak czytam o Chicago to widzę, że również Pan wie, że ta nagła zmiana klimatu, która rozmrozi jeziora to jeszcze nie teraz. Natomiast aktualny atak Akwilona to tylko mała ale uciążliwa zapowiedz tego co ma nadejść w przyszłości. Jednak mimo wszystko Arizona jest bezpieczniejszym wyborem gdyby jednak nastąpiła Wielka Powódź…

Czekamy na bezpieczny powrót i oczywiście pozytywne wieści w sprawie decyzji dotyczących twórczości Nostradamusa.

Pomyślnych Wiatrów w Chicago.

Moogi

105

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witam!

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad przepowiedniami Nostradamus dotyczącymi drugiej dekady XXI wieku.
Są to nie tylko bardzo ciekawe przepowiednie ale przede wszystkim bardzo na czasie.

Wszystkie osoby zainteresowane przepowiedniami Nostradamusa mogły już zapoznać się z większością tych przepowiedni dotyczących wydarzeń w Polsce.

Jednak z moich obserwacji, oraz wpisów innych użytkowników, mam wrażenie, że większość nie za bardzo potrafi odpowiednio odczytać znanych już od dawna przepowiedni.

Oczywiście są jeszcze na forum osoby, które nie tylko nie mają zielonego pojęcia o tym o czym pisał Nostradamus w swojej twórczości. Ale jak zwykle mają dużo do powiedzenia na ten temat.

Dlatego po raz kolejny chciałbym przypomnieć, że omawiane przeze mnie przepowiednie Nostradamusa były publikowane na różnych forach internetowych od 2009 roku – dlatego zainteresowane nimi osoby mogły się z nimi zapoznać.

Inną sprawą są możliwości związane z zrozumieniem zapisanych w przepowiedniach Nostradamusa wydarzeń – dlatego należy się wykazać zainteresowaniem tym tematem.

Wydarzenia końca drugiej dekady XXI wieku są bardzo ważnym elementem wielotorowego (wielowątkowego) opisu przyszłych wydarzeń w twórczości Nostradamusa.

Wszystkie wydarzenia z drugiej dekady XXI wieku stanowią znaczący przełom do dalszej historii naszego współczesnego świata. Po dokonaniu się opisanych przez Nostradamusa w przepowiedniach wydarzeń świat już nie będzie taki jaki znamy.

Wydarzenia dotyczące Polski nie tylko będą bardzo ważne dla nas ale również są powiązane z tym co będzie się rozgrywać na arenie światowej.

Dlatego to wszystko co się może zdarzyć w najbliższej przyszłości – a było opisane w przepowiedniach Nostradamus – nie powinno być czymś nagłym i niespodziewanym dla czytelnika moich autorskich wątków.

Michel Nostradamus w swoich przepowiedniach zostawił dla nas wszystkich swoje przesłanie, które możemy wszyscy próbować odczytać. Jednak czy to zrobimy zależy tylko od nas samych.

Moje autorskie wątki mają na celu przybliżenie twórczości Michela Nostradamusa. Jednak moim celem jest również zebranie oraz pokazanie dla wszystkich, poukładanych w tematyczne związki, jak największej ilości przepowiedni Nostradamusa.

Łączenie powiązanych ze sobą przepowiedni Nostradamusa pozwala dostrzec więcej małych szczegółów prowadzących do zrozumienia omawianych przez Nostradamusa wydarzeń.

Dlatego w najbliższym czasie postaram się pokazać, po raz kolejny, to co jest aktualne i na czasie w twórczości Nostradamusa. I może to dotyczyć najbliższych wydarzeń.

Ponieważ wydarzeń z końca drugiej dekady XXI wieku jest bardzo dużo i są bardzo ważne – zaproponuję dla wszystkich osób zainteresowanych twórczością Nostradamus – nowe wątki tematyczne związane z zbliżającymi się wydarzeniami.

Po dziesięciu latach internetowych publikacji, zbliżamy się nieuchronnie do wypełniania się kolejnych opisanych już w  przepowiedniach Mistrza Nostradamusa wydarzeń.

Dlatego chciałbym żeby bardzo ważne przepowiednie Nostradamus zostały zauważone!

Mam również nadzieję, że uda się również wskazać przybliżone daty tych wydarzeń…

Pozdrawiam
Moogi

106

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

tezeusz 2019-04-10 18:34:12 napisał/a:

... Sądzę, że za jakiś czas Moogi też może spotkać się z hejtem w sieci, ale takie ryzyko "internetów". Patrząc na to jak analizuje szczegóły dostępnych tekstów Nostradamusa, które czytaliśmy już tyle razy, to jestem pod wrażeniem jak wyciąga z nich nowe niuanse, na które nikt z wcześniejszych interpretatorów nie zwracał uwagi.

Tezeuszu!

Po Twoim wpisie widać, że nie czytasz uważnie wcześniejszych wpisów. Twój rozmówca już kilka razy próbował hejtować moje, ale nie tylko moje, odpowiedzi do niego, które miały z dobrej woli odpowiedzieć na jego naiwne pytania.

Dlatego przede wszystkim trzeba wiedzieć z kim się prowadzi rozmowę na forum. Martimo... po prostu ponownie ma słabe dni, miesiące a nawet lata! Nie tylko nie zmienił swojego języka do większości wpisów prekursorów -  ale jak widać - neguje wpisy wszystkich innych poza swoimi.

Ja się do tego już przyzwyczaiłem dlatego w większości nie czytam jego wpisów. Jednak jak sam nic  nie pisze od siebie tylko np. cytuje prekursorów to nieraz wceluje dobrze w temat.

Dlatego właśnie już wcześniej pisałem, że trzeba się liczyć z tym, że to co piszecie na forum może mimo wszystko ktoś przeczytać!  Ale to już inna historia…

Nie chcę się za bardzo włączać w Twoją rozmowę z Mrtimo… ale jak już o czymś piszecie to powinno to być merytoryczne i po tylu latach, które minęły od pierwszej publikacji w necie – nie ma potrzeby powtarzania prostych błędów.

Tezeuszu do swoich rozważań o braku autorytetów wybrałeś sobie dwa tematy, które nie są takie proste. Dlatego bardzo wymagają dbania o szczegóły…

Trzeba ze zrozumieniem czytać cały wpis interpretatora.

W pierwszym przypadku Pan Arteuza Centurion trochę, przez przypadek, dopasował do przepowiedni liczbę ludzi na świecie. Dalej już popłynął z tą samą myślą dopasowując swoje „wolne myśli”.

Dlatego myślę, że ta szybka interpretacja jest nietrafiona. Przepowiednia dotyczy innego tematu albo nawet czasu jej wypełnienia...

Drugi temat – 73 lat – również nie jest raczej najlepszy - szczególnie w stosunku do Izraela. Ale nie o to chodziło we wpisie Pana Arteuzy Centuriona jeśli chodzi o szczegóły.

Autor wysuwając tezę o 73 latach do Izraela brał pod uwagę to, że III wojna światowa wybuchnie w roku 2021. Dlatego pojawiło się właśnie to nawiązanie do ZSRR i jego upadku – o którym pisał sam Nostradamus.

Pan Arteuza Centurion postąpił tak jak inni interpretatorzy przepowiedni Michela Nostradamusa. Ustawiając swój autorski cykl wydarzeń bazował na roku 2021. Stąd też wiele opisanych spraw nie zawsze musi się sprawdzić…

Inni autorzy książek robili podobne zabiegi. Ale szczerze mówiąc, i tak Pan Arteuza był od nich dużo lepszy w swoich wnioskach i tezach. Dlatego należy się w tym przypadku i tak duży szacunek. 

Na razie nie mam zamiaru rozwijać tematu związanego z Izraelem. Ale jest to jak zwykle bardzo ciekawy temat ale bardzo trudny dla interpretatora.

Należy również brać pod uwagę reakcje wesołego towarzystwa, piszącego dziesiątki fake newsów dziennie na tym forum. Nie wiem czy dodawanie paliwa do ich rosyjskich rozgrywek będzie na miejscu...

Jednak podchodząc do tematu Izraela trzeba to zrobić przede wszystkim dobrze i od początku. A nie od końca związanego z kwasem na pustyni…

Ważnym wskazaniem jest również to, że zanim III wojna światowa dotrze do Europy to temat zagłady Izraela będzie już w końcowej fazie… Idąc dalej… jego zniszczenie rozpocznie się jeszcze przed samym wybuchem wojny... 

Wspomnę tylko jeszcze, że Izrael przed wybuchem III wojny światowej ma jako pierwszy! po II wojnie użyć broni atomowej na swoich przeciwnikach. A to jest bardzo ciekawe jeśli weźmiemy pod uwagę to, że wojna domowa w Rosji… po wojnie na Ukrainie... będzie bardzo bogato urozmaicona... używaniem broni atomowej…

Ta broń atomowa użyta przez Izrael nie będzie jeszcze ostatnim ich słowem… ponieważ za jakiś czas po tym użyją również nowej broni na swoich przeciwnikach… Będzie to nowa broń, możliwe, że jakaś odmiana broni próżniowej.

I wtedy dopiero cały świat wstrzyma oddech – nie potrafiąc ogarnąć – siły i skuteczności tej nowej broni. Natomiast już po krótkim czasie inne państwa rozpoczną pracę nad takim samym typem  broni… która będzie później…. stosowana przez wszystkie strony w III wojnie światowej…

Dopiero po tym krótkim wprowadzeniu można by powolutku przejść do tematu Izraela…

Oczywiście zrobisz Tezeuszu, wraz ze swoimi rozmówcami, tak jak będziesz uważać. Ale jeśli nie uznajesz innych autorytetów – to niestety - sam w pewnym momencie musisz zostać sam dla siebie takim autorytetem.

Wtedy będzie się trzeba również liczyć z tym, że to co piszesz na forum zostanie przez kogoś innego przeczytane… A wtedy... to komu będzie wstyd… za napisane i opublikowane głupoty!

Jeszcze tak na marginesie!

Nie wiem czy wszyscy użytkownicy zauważyli ( internet już dawno) 
- że na forum nie mogą się rejestrować nowe osoby!

Niestety jesteśmy wszyscy skazani na tych co już są na forum zarejestrowani.

Dlatego mam nadzieję, że Martimo... nie będzie już pokazywał swojego focha, tylko zacznie pisać merytoryczne wpisy… Może w końcu coś mu wyjdzie i się kiedyś sprawdzi...

107

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

ormin_lange 2019-04-20 15:37:16 napisał/a:

I choć przyjdzie czas, że wierszyki czarnogłowych będą się spełniać nie dajcie się ludzie, nie będący parchami, zwieść. To nie są proroctwa, to są plany. Wykładają je w kreskówkach, w filmach, a czasem w fałszywkach nostradamicznych. Choć to ostatnie to raczej taka robótka hybrydy mającej ambicje ogrzać się w cieple sławy wielkiego jasnowidza, to menda ta na pewno zna te plany, bywał w końcu w USraelu nie raz i nie dwa, więc i nawet te nieudolne wierszyki zawierają niestety ziarno prawdy na temat planu potomków Nimroda


Miałem nadzieję na to, że administrator mimo wszystko zareaguje na taki wpis!

Cały wpis jest niestety przykładem mowy nienawiści. A ostatnie zdanie odnosi się przecież do… admina - który usuwa na tym forum wpisy?  Czas publikacji - Świąteczny - chyba też nie przypadkowy!

Ale jak się nie ma tego na co się oczekuje – to można też - zgodnie z nazwą wątka – odpowiedzieć coś na taki wpis! 
Nie jest on związany za bardzo z twórczością Nostradamusa!

Ale jak już jest na forum opublikowany to jednak coś odpowiem…

Kiedyś na forum pewna wróżka muzułmanka napisała kilka słów do  ormin_lange – które w sumie tłumaczą wszystko co zostało przez niego napisane…

Treść tego wpisu mówiła głośno i wyraźnie: - nie da się oszukać wróżki – ponieważ ona wie, że ormin_lange to po prostu prowokator w mundurze... może milicjant... może wojskowy itd..

Ja oczywiście mam swoje autorskie zdanie na ten temat!

Tacy ludzie jak ormin_lange i jego... klony, na tym forum mają niepełnosprawności intelektualne… 
Albo są po prostu zdrajcami pracującymi dla ruskich.

Niestety brak jakiejkolwiek podstawowej wiedzy nie tłumaczy tego co wypisuje taka osoba…

Na temat twórczości Nostradamusa nic nie wie. Popisał się już swoim wróżbiarstwem – i pewnie sam te wpisy usunął…
Nie zna języków poza pewnie ruskim – dlatego dla niego barbarzyńcy ( Barbarians ) to fryzjerzy... w jego tłumaczeniu...

Na temat jego własnych opowieści spiskowych (przeszukiwania mieszkania i hakowania profili) szkoda pisać… Jego chora wyobraźnia robi swoje…

A teraz to co jest najważniejsze dla czytelników moich autorskich wątków!

Usuwanie wpisów nie pomoże, jeśli nie ma się wiedzy na temat tego o czym się pisze. Zawsze wychodzi szydło z worka! Widać to po cytowanym wpisie.

Rosja od wielu lat prowadzi swoją wojnę hybrydowa również w internecie. Dlatego czytając wpisy zdrajców, którzy piszą na ruskie polecenie należy zastanowić się nad tym co oni piszą i dlaczego…

Nie wszystko można tłumaczyć niepełnosprawnościami intelektualnymi… To przecież oni chcą zrobić idiotów z nieświadomych czytelników… I robią to nie od dziś…

Dlatego potrzebna jest również wiedza o ruskich metodach zaszczepiania fake news jako ruskiej prawdy objawionej…

Rosja jako agresor od zarania jej dziejów zawsze stosowała nieuczciwe propagandowe metody do osiągania swoich celów…

Trochę historii.

Powstała jakiś czas temu, ale nie znaczy to wcale, że jej metody zniknęły dzisiaj:

Ochrana (Otdielenije po ochranieniju poriadka i obszczestwiennoj biezopasnosti) - tajna policja polityczna w Imperium Rosyjskim, powstała po zabójstwie cara Aleksandra II, na mocy ukazu Aleksandra III z 14 sierpnia 1881, w miejsce istniejącego do 1880 roku III Oddziału Kancelarii Osobistej Jego Cesarskiej Mości.

Ochrana dysponowała rzeszą funkcjonariuszy i armią płatnych agentów. Zasadniczą taktyką Ochrany była infiltracja działających w Rosji licznych organizacji wywrotowych, natomiast jej specjalnością stało się organizowanie wszelkiego rodzaju prowokacji.

Ochrana zatrudniała stosunkowo niewielki zespół etatowych funkcjonariuszy, ale korzystała z rozbudowanej (w 1915 około 300 tysięcy) sieci tajnych agentów, z prowokacji jako metody walki politycznej…

Ochrana miała także agenturę za granicą z centralą w Paryżu, której podlegały placówki w Genewie, Londynie, Berlinie, a także w Galicji i na Bałkanach...

Pozostałe informacje sami znajdziecie...


Ale to co ja uważam za najciekawsze w tym temacie:

Jedną z najbardziej brzemiennych w skutki prowokacji Ochrany było sfabrykowanie przez nią
Protokołów mędrców Syjonu, czyli rzekomych planów opanowania świata przez Żydów.

Protokoły zaczęły w pewnym momencie żyć własnym życiem i stały się orężem walki politycznej w wielu krajach... Do dzisiaj są też wydawane, również w krajach arabskich i traktowane jak prawda historyczna...

Więcej znajdziecie sami np. na Wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protokoły_mędrców_Syjonu



A teraz czas nam współczesny!

Rosja nadal korzysta z swoich wypracowanych wcześniej metod. Nie tylko sieje dezinformacje ale również wprowadza nowe rodzaje wojen – w tym wojny hybrydowe, wojny informacyjne itd…


Pisał o tym również w swojej twórczości Nostradamus – o wojnach niezidentyfikowanych żołnierzy…


Po agresji Rosji na Krym i wschodnią Ukrainę ruszyła z całą siłą sterowana akcja propagandowa mająca na celu dbanie o interesy ruskich agresorów…

Dziwi tylko to w jak naiwny sposób ruskie dezinformacje są łykane przez internautów. A nawet powielane... ich - fake news - przez portale internetowe a nawet prasę papierową…

Na początku byli na Ukrainie banderowcy, którym przypisywano antysemityzm… Ale to się nie przyjęło za bardzo... po zaprzeczeniach żydów…

Dlatego znaleziono nowych wrogów jakimi stali się Chazarowie czyli niesłusznie łączeni z zaginionym plemieniem niby żydów…

Ale propaganda ruska powtarzając wielokrotnie bzdury już przesądziła, że Chazarzy to żydzi…

Więc wrogiem Rosji w ich propagandzie na Ukrainie są ponownie Żydzi…

Wystarczy do tego dołączyć sprytnie (podświadomie) skojarzonych wieloletnich wrogów Rosji w postaci Amerykanów z SS-Mannami… I mamy USmanów...  i  podwójnie skojarzonego Izraela z Usrael…

Do tego dodać dziesiątki, setki - wpisów dziennie, również na tym forum z ciemnego dołu rozpitków i widzimy… wszelkie możliwe powiązane możliwości... ruskiej propagandy… Przez wiele lat bez przerwy (na urlopy i święta) - wciskanej nieświadomemu czytelnikowi również tego forum…

No i oczywiście jeszcze kwiatek do kożucha w postaci inspirowanych przez ruskich - ruchów antyszczepionkowych…  Nakierowanych przede wszystkim na kraje zachodnioeuropejskie – ponieważ tam właśnie dzięki szczepieniom zapomniano o wielu chorobach…

I jak zawsze oliwa nie żywa ale jednak sprawiedliwa -  propaganda ruska odniosła pozorne zwycięstwo na Ukrainie – ale nie przewidziała ciemnogrodu swoich poddanych – dlatego separatyści zawlekli również swoje nieszczepione choroby w końcu do Rosji…

WHO nie na darmo na swojej liście zagrożeń dla zdrowia w 2019 roku umieściła m.in. ruch antyszczepionkowy...


Michel Nostradamus w swojej twórczości wielokrotnie ostrzegał przyszłe pokolenia przed wieloma zagrożeniami. Pisał również o internecie i informacjach w których nie będzie można rozróżnić co jest prawdą a co kłamstwem.

Ostrzegał również ludzi (szczególnie w czasie przed III wojną) przed nowymi ale i starymi chorobami, które będą również celowo roznoszone przez wysłanników muzułmańskiego Mahdiego…

Dlatego tylko od nas samych zależy co możemy uznać za prawdę, a co za celową manipulację. Do wszystkiego potrzebna jest również wiedza w temacie, ale również umiejętność jej pozyskiwania, jak i bezproblemowego uzupełniania tej wiedzy…

Trzeba wykazać się tylko odrobiną chęci...


Ps.

Jakby za wszystkim mieli stać żydzi – to dlaczego Nostradamus napisał o zniszczeniu państwa Izrael i śmierci jego obywateli na pustyni - dokonanej przez muzułmanów…

108

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Do NoNiewiem oraz innych osób zainteresowanych przepowiedniami Nostradamusa!

Jak pewnie czytelnicy już wiedzą  – bardzo rzadko włączam się w rozmowy innych użytkowników. Nie tylko wymaga to delikatności, ale również wolnego czasu, poświęconego na tłumaczenie komuś - kto nie zawsze chce posłuchać opinii innych osób… oraz podstaw w temacie...

Dlatego przede wszystkim czytam i dodaje moje sugestie w przypadku tylko twórczości Michela Nostradamusa. Pozostałe sprawy nie są już dla mnie na pierwszym miejscu... na tym forum.

Pisałem już wielokrotnie, że należy zwracać uwagę na szczegóły ukryte w przepowiedniach Nostradamusa oraz starać się, z dostępnych przepowiedni - dopasować je tematycznie. Takie zabiegi ułatwiają późniejszą interpretacje, a tym samym zrozumienie przesłania zostawionego przez Mistrza Nostradamusa…

Po przeczytaniu ostatnich wpisów NoNiewiem, dotyczących omawianych przepowiedni mogę powiedzieć, że w większości są one zgadne z moim sposobem odczytywania zawartych w nich wydarzeń.

Uważam również, że te wpisy są dobre w porównaniu do innych w tym temacie na tym forum… Dlatego z powodzeniem mogę je polecić czytelnikom i użytkownikom do zapoznania się...

Pan Atraktor swoje interpretacje przepowiedni Nostradamusa, napisał już jakiś czas temu. Były one oczywiście skierowane do osób zainteresowanych twórczością Nostradamusa.

W dniu dzisiejszym, ale i dużo wcześniej zawsze trafił się domorosły filozof, pokroju MartimoCardoza - który swoje niezrozumienie tematu twórczości Nostradamusa, zasłaniał wyszukiwanymi na siłę (w jego zrozumieniu błędami) autora wpisu – w tym przypadku Pana Atraktora.

Wyrywając jedną przepowiednie i skupiając się na jej treści bardzo trudno jest bez dodatkowego opisu samego Nostradamusa, choćby z jego listów, czy innych źródeł - zrozumieć całe zostawione przesłanie. Dlatego najłatwiej korzystać z kilku związanych ze sobą przepowiedni!

Jeszcze inną sprawą jest nie zrozumienie tego, co napisał w swojej interpretacji Pan Atraktor. Tego typu interpretacje Pana Atraktora, pomimo tego, że niejednokrotnie mogą ulec upływowi czasy i wpływowi nowych aktualnych informacji – zawsze stanowią bazę do dalszych rozważań dla czytelnika.

Tłumaczenia i interpretacje przepowiedni - autorstwa Pana Atraktora - stanowią ogromną wiedzę dla zainteresowanych twórczością Nostradamusa czytelników – i już od samego początku ich publikacji w internecie są bazą wyjściową do dalszych przemyśleń.

Dlatego szanujmy naszych prekursorów internetowych interpretacji przepowiedni Nostradamusa.

Pan Arteuza – Centurion i Pan Atraktor zrobili coś co było bezinteresowne, ale i na tyle niedostępne przez wiele lat dla większości Polaków, że stanowi polski wyjątek w naszej historii w internecie… oczywiście w porównaniu z innymi krajami…

W innych krajach... autorzy książek… od wielu lat, próbowali przedstawić swoje propozycje interpretacji przepowiedni Nostradamusa. Większość tych interpretacji nie dosyć, że podawała dużo mniej szczegółów, to jeszcze przez kolejne następujące po sobie dekady dezaktualizowała się w swoich przewidywaniach.

Jednak te specjalistyczne książki o przepowiedniach Nostradamusa dały wszystkim czytelnikom zaangażowanym w twórczość Mistrza, bardzo duży materiał do dalszych prac prowadzących do poznania pozostawionego przesłania dla następnych pokoleń!

Naszym zadaniem jest tylko nie zaciemnić tego, co jest nadal mimo wielu przeszkód, dostępne również w naszym polskim internecie. Dlatego należy bardzo umiejętnie dobierać dla siebie do przemyślenia wpisy innych osób w internecie !

Ja polecam merytoryczne w temacie przepowiedni Nostradamusa wpisy NoNiewiem. Zawierają one dużo prostych i podstawowych rozwiązań, potrzebnych do zrozumienia przesłania Nostradamusa zostawionego w przepowiedniach.

Osobiście rozwinąłbym tylko zacytowane przeze mnie poniżej wpisy użytkownika o powiązane tematycznie przepowiednie Nostradamusa. Dostrzegam również to, że wpisy dotyczą tylko pojedynczych wierszy przepowiedni…  Ale jak się nie ma tego co by się chciało możemy z powodzeniem wykorzystać do naszych przemyśleń - to co mamy.

Moje skupienie się nad przygotowywanymi nowymi wpisami na tą chwilę nie pozwala na moje dłuższe autorskie wpisy dotyczące tych wydarzeń…

Dlatego polecam do przemyślenia merytoryczne fragmenty wpisów NoNiewiem...


NoNiewiem 2019-06-03 17:42:27 napisał/a:

Prophetie 69;37(sześciowiersz);

W pobliżu ziemi świętej trwać będzie długa wojna stronników,
Rzeka krwi i tysiące trupów będą udziałem syryjskiej Chimery,
Nie; Neptun, Smok i Niedźwiedź, a; Osman, Pers i Izraelita;
użyją do walki Horusa dla wsparcia swoich popleczników
Po spotkaniu Jowisza z Saturnem przy pomocy Heliosa,
Turbany III Antychrysta przejmą w końcu władzę w kraju rzeźników!

Wiersz piąty mówi o spotkaniu Jowisza z Saturnem – tu mamy astronomię. Ale wcześniej w przepowiedni jest napisane ze po spotkaniu Jowisza z Saturnem! I to jest bardzo ważne! Wiersz piąty zawiera również Heliosa – Boga Słońca!  Ale żeby zrozumieć ten wiersz trzeba dalej czytać i połączyć go z wierszem szóstym. Chodzi tu o Turbany III Antychrysta….
Po spotkaniu Jowisza z Saturnem…. Turbany III Antychrysta... przy pomocy Heliosa ( tu jest ta broń) przejmą w końcu władzę w kraju rzeźników!
Specjalnie zmieniłem kolejność słów Nostradamusa, dla pokazania sposobu pisania, przez Nostradamusa w jego przepowiedniach… Dlatego Atraktor napisał w swojej interpretacji tak jak napisał. Czyli o broni związanej ze Słońcem lub jego promieniami: bomba atomowa lub promienie lasera związane z promieniami Słońca. I to wszystko na podstawie boga Heliosa…
Dlatego nie potrzeba czekać na to żeby same wydarzenia zweryfikowały opisane wiersze z przepowiedni – wystarczy ze zrozumieniem przeczytać przepowiednię Nostradamusa.

NoNiewiem 2019-06-03 22:44:41 napisał/a:

…Opowieść o przepowiedni i Wielkiej Katedrze pojawiła się przy największym w dziejach pożarze Katedry Notre-Dame w Paryżu!  Dlatego napisałem o pożarze. Jednak w twoim przypadku nie chodzi o interpretacje przepowiedni Nostradamusa tylko o potwierdzenie jaki to jesteś… obeznany z tym o czym pisał Nostradamus.
Niestety to tak nie działa jak w twoim przypadku. Nostradamus pisał przede wszystkim o bardzo ważnych wydarzeniach a nie o pierdołach na które się powołujesz – jeszcze nie sam, ale korzystając z tego co inni na forum podrzucą…

Przepowiednia; 208,65 [czterowiersz]

Nim przed trzecią długi ogon rozjaśni horyzont (nieboskłon)...
Sprofanowany zostanie ołtarz Wielkiej Katedry-
A jej obalone kościelne dzwony...
Obwieszczą miastu Świętej Genowefy zniszczenie i powolną śmierć…
Atraktor44  05.09.15, 20:20

W tej przepowiedni mowa jest o bardzo ważnej Komecie – która będzie widziana prawdopodobnie przez długi czas na nieboskłonie Europy. Może być to ta pierwsza niosąca ostrzeżenie, jeszcze przed tą najważniejszą już podczas III wojny światowej. Ma rozjaśnić cały horyzont nad Europą. A nie dotyczy jakiś małych nieznaczących komet.
Na temat ołtarza Wielkiej Katedry można by było bardzo dużo pisać – ale temat ten dotyczy przede wszystkim tego co się kryło przed pożarem w jego wnętrzu. Czyli unikalnych relikwii świętych dla chrześcijan a tym samym dla Nostradamusa. Dlatego ołtarz w przepowiedni Nostradamusa jest tylko symbolem i wcale nie oderwanym od samej Katedry Notre-Dame. Na tą chwilę jeszcze nie wiemy wszystkiego co tam się stało podczas pożaru. Informacje nie są dla opiekunów „skarbów” tej świątyni na pierwszym miejscu. Kościół jest właścicielem wszystkich rzeczy z wnętrza Katedry. Natomiast państwo francuskie jest odpowiedzialne za mury. Dlatego wszystkim zależy na odbudowie, a nie na podawaniu szczegółów, które mogły by zaszkodzić odbudowie i hojności darczyńców. Tak uważam również osobiście ponieważ jest to logiczne przesłanie dla opinii publicznej….
Natomiast to co podawałeś za innymi o profanacji, było tylko małymi incydentami, o których Nostradamus by nawet nie wspominał. Prasa tylko szukała sensacji... 
Martimo dlatego napisałem, że to co piszesz to pierdoły! Nie mają one za dużo wspólnego z tym o czym pisał Nostradamus.


Wpis dotyczący Katedry Notre-Dame z Paryża jest wyjątkowo ciekawy. Ten największy pożar katedry w jej dziejach - rozpoczyna wypełnianie się tej przepowiedni.

Dlatego przepowiednia ta porusza, właśnie to co jest jeszcze do odkrycia przed nami. Dlatego łącząc trafnie omawianą przepowiednię z innymi przepowiedniami opisującymi kometę z długim jasnym ogonem – mamy jeszcze bardziej intrygujące połączenie wydarzeń...

Oczywiście nie wszystkie komety były opisywane przez Nostradamusa w przepowiedniach. Michel Nostradamus opisywał tylko te najważniejsze powiązane z początkiem lub końcem przełomowych wydarzeń zapamiętanych przez przyszłe pokolenia...


Pozdrawiam
Moogi

109

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Pisałem już wcześniej, że mam nadzieję na to, że nowe wpisy MartimoCardoza w końcu będą ciekawe i zmienią moje zdanie na temat jego osoby!

Martimo w ostatnich wpisach powoływał się na to, że forum to jest dyskusyjnym! Jednak już w swoim następnym wpisie nazwał swojego rozmówcę hejterem – pomimo tego, że z drugiej strony nastąpił bardzo merytoryczny wpis a tym samym odpowiedz na jego wpis...

W moich pierwszych wpisach na tym forum miałem podobną sytuacje z tym inteligentnym użytkownikiem tego forum. Tak Martimo jest inteligentnym człowiekiem tylko nie potrafi zrozumieć informacji zakodowanych w przepowiedniach przez Nostradamusa.

Taki problem ze zrozumieniem przepowiedni ma wiele niezainteresowanych tym tematem osób. Jednak w przypadku Martimo jest coś czego jak do tej pory nie dało się zmienić – po prostu nie może się on zgodzić ze zdaniem innych osób – dlatego w beznadziejny sposób broni swoich nielogicznych wniosków...

Jest też, moje osobiste autorskie zdanie, które powtarzam wielokrotnie również na tym forum:

Ponieważ cenię wiedzę - również w sposób ciągły ją zdobywam i z niej korzystam!

Dlatego moje wpisy proszę traktować jako moje osobiste interpretacje, których nikomu nie narzucam oraz nie upieram się w przekonywaniu kogokolwiek do moich wniosków.

Natomiast jeśli moje przemyślenia w temacie przepowiedni Nostradamusa przypadną do gustu czytelnikom, na pewno sprawi to również mojej osobie satysfakcję.

Wtedy gdy czytelnicy - również w moich wpisach - znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dotyczące twórczości Michela Nostradamusa, będę mógł powiedzieć - że moja praca spotkała się z oczekiwanym przeze mnie przyjęciem.

To by było na tyle jeśli o podstawy moich wpisów!

Natomiast jeśli MartimoCardoza ma inne zdanie to niech je zaproponuje i udowodni swoimi argumentami. Teoretycznie jesteśmy po tej samej stronie – osób zainteresowanych poznaniem twórczości Michela Nostradamusa.

Jednak swoje zaangażowanie w ten temat należy potwierdzić nie tylko przez szacunek do prekursorów w tym temacie ale również do innych osób, które na skutek jeszcze znikomych informacji nie potrafią jeszcze znaleźć merytorycznych argumentów do prawidłowych rozważań.

Oczywiście najłatwiejszą weryfikacją podejścia do twórczości Nostradamusa są wpisy użytkowników również na tym forum.

Ja swoje udostępniłem również na tym forum – dlatego nie mam z tym problemu pomimo tego, że na przestrzeni lat kiedy je publikowałem niektóre wpisy ze względu na nowe informacje należało by uaktualnić!

Martimo ma swój charakterek, który może wykorzystać na swoją korzyść ale również przez swój upór może się też jeszcze bardziej pogrążyć… No cóż... Będzie niektórym przeciwnikom forum przykro… Jednak przewina niezrozumienia tematu pozostanie po stronie MartimoCordoza…

Na koniec mam prośbę, żeby Mrtimo nie cytował moich nie zrozumiałych przez niego wypowiedzi, tu są również pewne granice. Niestety brak wiedzy nie tylko o przepowiedniach Nostradamusa, ale również w innych dziedzinach jest sprawą kluczową w tym, czym nas wszystkich raczy Martimo.

Nie widzę też potrzeby w nieskończoność powtarzania tego co napisałem wcześnie na forum dla jednej osoby… Moje założenia są takie jak napisałem wcześniej:

Przepowiednia 208,65 – jest związana z Paryżem miastem św. Genowefy. Mowa jest również o Wielkiej Katedrze czyli o Paryskiej Katedrze Notre-Dame!  Zgodność miasta i zabytku chrześcijaństwa… Symbolika miejsca i czasu...

Napisałem, że ta przepowiednia dopiero zaczyna się wypełniać. Patrząc na historię tej budowli mamy w dniu 15 kwietnia 2019 roku do czynienia z najtragiczniejszym wydarzeniem w wielowiekowej historii…nie tylko budowli...

Michel Nostradamus pisał nie bez powodu o Wielkiej Katedrze w mieście św. Genowefy. Była ona i jest nadal bardzo ważnym elementem Paryża i całej Francji… Od samego początku Paryż był miejscem kultu religijnego… ilość i znaczenie świętych relikwii... była znacząca w ubiegłych wiekach.

Katedrę Notre Dame nie na darmo wzniesiono na wyspie na Sekwanie, zwanej Île de la Cité, w miejscu po dwóch kościołach powstałych jeszcze w IX wieku. Jej budowa trwała ponad 180 lat (1163–1345). Wyspa miał znaczenie nie tylko obronne ale i praktyczne – woda bronił w sposób naturalny budowlę przed pozostałymi pożarami w mieście…

Dlatego nasz inteligentny użytkownik Martimo zapomina o tym, że z interpretacją przepowiedni Nostradamusa nie należy się spieszyć. Pierwsze małe szczegóły nie świadczą o całkowitym wypełnieniu się przepowiedni.

Pierwsze skojarzenia przepowiedni z wydarzeniami świadczą raczej o tym o czym już pisałem: że nic nie dzieje się nagle i niespodziewanie. Wszystko ma swoje zapowiedzi i tak jest z pożarem oraz wspomnianym przez NoNiewiem „skarbem” przechowywanym w Ołtarzu Wielkiej Katedry… na który zwróciłem uwagę we wpisie…

Wszyscy zapominają o tym, że przepowiednie Michela Nostradamusa są w większości trudnymi do rozszyfrowania zagadkami! Natomiast w miarę prosty tekst prawie zawsze stanowi duże wyzwanie dla czytelnika. Nawet jedno słowo celowo umieszczone przez Mistrza w jego autorskiej formie  może mieć wpływ na całą przepowiednie – komplikując proste zrozumienie zawartego przesłania.

Nasz chłopski filozof Martimo na koniec swoich myśli napisał:   

MartimoCardoza2019-04-19 22:27:16 napisał/a:

Eddie dziękuję za zamieszczenie tej przepowiedni na forum!
Ciekawy dziękuję na wrzucenie informacji o profanacji! Jakoś wszyscy wspólnymi siłami rozpracowaliśmy tą przepowiednię i chyba możemy ją wpisać jako kolejną wypełnioną przepowiednię mistrza Nostradamusa!

Ta przepowiednia się jeszcze nie wypełniła. Mamy dopiero pierwsze (tragiczne) wydarzenia świadczące o tym, że zbliża się czas o którym pisał Mistrz Nostradamus…

Natomiast najważniejszym elementem przesłania Michela Nostradamus jest ostatni wiersz czterowiersza z - Przepowiednia; 208,65 - którego przesłanie pozostaje mało zauważone w wielu niepotrzebnych słowach Martimo zaciemniających najważniejsze przesłanie tej przepowiedni...

Obwieszczą miastu Świętej Genowefy zniszczenie i powolną śmierć…

Ważność dobranych słów jest w tej przepowiedni też bardzo ciekawe. Jeśli skupimy się nad Kometą i jej ogonie – widzimy dwie możliwości. Jedna to rozjaśniony horyzont a druga rozjaśniony nieboskłon.

Nie wiem czy Pan Atraktor zwrócił uwagę na to, że nieboskłon jest dużo szerszym zagadnieniem niż horyzont. Dlatego jeśli weźmiemy pod uwagę horyzont i miasto św. Genowefy to mamy w przybliżeniu Europę….ale nie tylko...

Natomiast jak skupimy się nad czymś dużo szerszym niż horyzont to w przypadku nieboskłonu możemy brać pod uwagę inne kontynenty… W takim przypadku jest więcej „ogoniastych Komet” wspomnianych w przepowiedniach Nostradamusa…. Oczywiście wygrywa tylko jedna…

Ale to już inny temat do rozważań….

 
Przepowiednia; 208,65 [czterowiersz]

Nim przed trzecią długi ogon rozjaśni horyzont (nieboskłon)...
Sprofanowany zostanie ołtarz Wielkiej Katedry-
A jej obalone kościelne dzwony...
Obwieszczą miastu Świętej Genowefy zniszczenie i powolną śmierć…

Atraktor44  05.09.15, 20:20


Ps. Coś sobie jeszcze przypomniałem z moich wcześniejszych wpisów: Człowiek nieznający się na danej rzeczy, niekompetentny w danej dziedzinie; laik, dyletant... to jednym słowem – profan!

110

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

MartimoCardoza napisał/a:

Nostradamus w opisach koniunkcji używał TYLKO I WYŁĄCZNIE planet, które były w jego czasach znane! Autorem przepowiedni, którą podałeś jest osoba, której teksty odnaleziono w XX wieku i nazwano ją Nostradamusem Młodszym.

Już wielokrotnie na forum pisałem i ostrzegałem wszystkich czytelników, przed wpisami niekompetentnych osób, którym wydaje się, że mogą pisać co im ślina na język przyniesie i że nikt samodzielnie myślący nie przeczyta ich wpisów.

Wszystkie wpisy MartimoCardoza na temat twórczości Michela Nostradamusa są profanacją – osoby która nie ma podstawowych informacji w tym temacie. Takie osoby zgodnie z klasyczną przepowiednią Nostradamusa powinny trzymać się z daleka od przepowiedni:


Centuria VI, Czterowiersz 100

Przemyśl to, czytelniku, najroztropniej, jak możesz ,
Wara jednak od moich wierszy, motłochu tępy i bezbożny .
Precz od nich, Astrologowie, Głupcy i Barbarzyńcy!
Albo was wydam czcicielom szatana.


Brak jakichkolwiek kompetencji MartimoCardoza niestety prowadzi do rażących błędów we wpisach tej osoby – nie polecam jego wpisów nikomu. Pomimo moich wielokrotnych „wskazań palcem” oczywistych niekompetencji w jego wpisach nic się nie zmienia…

MartimoCordoza pogrąża się w jeszcze większym stopniu każdym nowym swoim wpisem!

Natomiast jego nikczemny stosunek do internetowych prekursorów nie pozwala na moje milczenie. Ale nie oznacza to, że nastąpi z mojej strony ponowne tłumaczenie banalnych i niekompetentnych błędów we wpisach tej osoby.

Wpisy Pana Arteuzy Centuriona oraz Pana Atraktora są do znalezienia w internecie i to właśnie w nich znajduje się odpowiedz na większość poruszanych tematów.

Jednak MartimoCardoza nawet tych wpisów nie czytał.

W zamian tego od wielu lat na tym forum  oraz na zamkniętym forum gazety.pl - w kółko powtarza i trzyma się kilku wyrwanych z kontekstu przepowiedni (których treści nie rozumie) a swoje mierne informacje opiera na programie astrologicznym przeznaczonym do zabawy z których korzystają domorosłe wróżki!

Wykorzystując programy (nawet do zabawy) trzeba mieć podstawowe informacje jak one działają. Nie jest bezznaczenia co za dane do nich wpiszemy. Koniunkcja to nie opozycja! A to dopiero początek - a gdzie podstawy!

MartimoCardoza ignoruje merytoryczne uwagi innych użytkowników! Dlatego niech dalej się ośmiesza swoimi niekompetentnymi wpisami!

Teraz to co jest najważniejsze!

Michel Nostradamus pisał o tym co będzie znane w przyszłości. Bardzo mało pisał o czasach w których się urodził i tworzył swoje dzieła!

Nostradamus Młodszy według badaczy jest tą samą osobą co Michel Nostradamus. Publikował on swoją twórczość w tym samym czasie co Michel Nostradamus – są dostępne jego manuskrypty.

Michel Nostradamus chronił swoją twórczość przed kościelną inkwizycją – dlatego pisał również pod pseudonimem –
Mi. De Nostradamus - MICHEL LOVE.

Pan Atraktor wykorzystał to do przedstawienia w swoich wpisach - do pokazania zainteresowanym tematem przepowiedni czytelnikom – tego co do tej pory nie było dostępne w polskim internecie, a było już wielokrotnie omawiane na zagranicznych forach…

Klasyczne przepowiednie to tylko mały wstęp, który rozwijany jest przez pozostałe przepowiednie Nostradamusa!

Dlatego Michel Nostradamus pisał w centuriach o planetach Układu Słonecznego nieznanych w jego czasach.
Pisał to o czym nie wiedział Galileusz ale i Mikołaj Kopernik...


Centuria IV Czterowiersz 33

Jupiter joinct plus Venus qu’a la Lune,
Apparoissant de plenitude blanche:
Venus cachee souz la blancheur Neptune 
De Mars frappee par la gravee blanche.

Było też tłumaczenie Pana Arteuzy Centuriona

*
Jupiter, bardziej związany z Wenus niż z Księżycem,
Który lśni swym pełnym blaskiem:
Wenus niewidoczna; pod światłem Księżyca NEPTUN,
Który potężną lancą trafiony zostanie przez Marsa.


Zainteresowane osoby twórczością Michela Nostradamusa powinny wiedzieć, że Mistrz pisał również o pozostałych planetach naszego Układu Słonecznego i to w klasycznych centuriach...

Michel Nostradamus przewidział odkrycie Urana oraz Plutona… opisał to w klasycznych centuriach… rozwinął to i napisał dużo więcej w przepowiedniach…

Planety Układu Słonecznego to tylko mały, malutki wycinek tego o czym pisał Michel Nostradamus… Wszystkie wydarzenia oraz postacie z przyszłości (nie tylko dla Nostradamusa ale i dla nas) to jest dopiero fenomen Mistrza Michela Nostradamusa...


"Wara jednak od moich wierszy, motłochu tępy i bezbożny.
Precz od nich, Astrologowie, Głupcy i Barbarzyńcy!"

111

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Na forach bardzo często pojawiają się pytania o oryginały almanachów w których znajdują się przepowiednie Michela Nostradamusa.

Oczywiście są to ważne pytania. Jednak równie ważne jest to z jaką intencją są stawiane takie pytania!

Jedne osoby szukają potwierdzenia inne wytłumaczenia fenomenu Michela Nostradamusa oraz jego twórczości! 
Dlatego zwykła ciekawość nie wystarczy w tym przypadku!

Należy poświęcić dużo czasu i energii na to żeby znaleźć to czym jesteśmy zainteresowani. Oczywiście nie dotyczy to tylko przepowiedni Nostradamusa.

Dlatego najczęściej nasza własna włożona praca w takie poszukiwania jest najbardziej przez nas docenianym naszym wysiłkiem w tym temacie. To co podadzą nam „na tacy” inne osoby - zazwyczaj spotyka się z dalszymi pytaniami... 

A wszystko to dzieje się dlatego, że przepowiednie Nostradamusa się wypełniają! Natomiast nasze chęci czy też niechęci do tego nie mają żadnego na to wpływu.

Dlatego fenomenem Michela Nostradamusa zachwycały się byłe pokolenia ale i na pewno będą to robiły również i przyszłe pokolenia…

Publikuję pierwszą stronę z jednego z dzieł Michela Nostradamusa wydanego pod pseudonimem Nostradamusa Młodszego… W internecie jest dostępnych coraz więcej dzieł jego pióra.

Większość poważnych badaczy oczywiście twierdzi po swoich analizach np. pisma, że Michel Nostradamus i Nostradamus Młodszy to ta sama osoba.

Pisał o tym dużo więcej Pan Atraktor, który pokazał tą postać w swoich wpisach w polskim internecie...

Mamy drugą dekadę XXI wieku dlatego najwyższy czas, żeby przyjąć do wiadomości nowe informacje – dzieki którym prace nad twórczością Michela Nostradamusa posuwają do przodu...
   

https://s1.tufotki.pl/2019/07/10/3hbxt-JWSMyj.jpg?v=2


Temat odręcznych dzieł Michela Nostradamusa nie jest taki prosty jak by mogło się wydawać.

Większość manuskryptów zaginęła lub jest dobrze ukryta i zapewne strzeżona. Jednak co jakiś czas pojawiają się perełki które mogą zobaczyć nie liczni.

Takim przykładem mogły być klasyczne sześciowiersze, które pojawiły się na początku jako odręczna kartka napisana przez Michela Nostradamusa. Dopiero po pewnym czasie odnalazł się i almanach w którym były wydrukowane te same klasyczne sześciowiersze…

Ale w internecie oczywiście przez długie lata pojawiało się twierdzenie niezorientowanych osób o tym, że prawdziwe są tylko klasyczne czterowiersze czyli centurie.

Te osoby po prostu nie wiedziały również o klasycznych omenach nazywanych inaczej zapowiedziami czy prognostykami…

Nowe informacje naprawdę potrafią zmienić bardzo dużo w naszym poszczeganiu niby dobrze znanych od wielu lat spraw…


Pierwsza strona manuskryptu z przepowiedniami Michela Nostradamusa:


https://s1.tufotki.pl/2019/07/10/3hbxt-Fis3kW.jpg?v=2


Jak zawsze zostaje zawsze aktualne pytanie!

Co z takimi informacjami zrobią osoby, które nie znają języka autora manuskryptu.

Jak zainteresowane osoby twórczością Michela Nostradamusa już wiedzą, nawet jak dostępne jest już, tłumaczenie na język polski – specjaliści pokroju Martino i tak mają problemy z przeczytaniem ze zrozumieniem choćby jednego wiersza przepowiedni.

Dlatego najlepiej szukać błędów u tłumacza i interpretatora przepowiedni Michela Nostradamusa, a wprost niewyobrażalne jest, poszukać błędów w swoim sposobie myślenia, najczęściej niepopartym znajomością podstaw w tym temacie…


„Miałeś, chamie, złoty róg,
miałeś, chamie, czapkę z piór:
czapkę wicher niesie,
róg huka po lesie,
ostał ci się ino sznur,
ostał ci się ino sznur.”

112

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Tezeusz 2019-07-10  13:10:58 napisał/a:

 
Przepowiednia: 33,91

Ci co długo rządzili  po upadku dopiero zostaną docenieni.
Kiedy w 21' nadejdzie wielkie załamanie w drugiej dekadzie,
nastąpi podział na tych od zakonnika i tych pierwszego kardynała.
Dwa miasta nad Wisłą w śmiertelnym uścisku inaczej rozumianej wiary!
Atraktor  2013-06-24 19:45:07

znów obudziły się moje wątpliwości, co do właściwego wskazania na partię Bastrana, jako tych co długo rządzili. Proszę, aby nie wylewać na moją głowę pomyj za to, że śmiem podważać dogmaty i kanony, ale od samego początku nie do końca jestem przekonany, że właściwie została wskazana akurat ta partia (nie leży mi, ani jedna, ani druga, więc prosze nie posądzać mnie o jakieś polityczne sympatie).

Dlaczego tak sądzę, a nie inaczej?

Bazuję na tym co zostało już opublikowane, co do swoich źródeł to w wcześniejszych wpisach podałem, które uważam za wiarygodne.

    Zaczynając od samego początku, nigdzie nie jest napisane, że "Ci co długo rządzili..." to partia Bastrana. Sam fakt, że  M. Nostradame używa w kilku przepowiedniach sformułowania "długo" do określenia rządów, jak się wszyscy domyślamy PO-PSL nie może stanowić dowodu, jest to jedynie pewne wskazanie na okres czasu, które nie jest tożsame z niepodważalnym dowodem. Szanuję tu ogrom pracy jaki wykonał Moogi i to jak argumentował "długo", zresztą sam też wykorzystywałem to w którymś poście.

 

Witaj Tezeuszu!

W swoim wpisie poruszyłeś po raz kolejny jeden z tematów, który w moim odczuciu powoduje Twoje rozterki z prawidłową interpretacją przepowiedni. Dlatego postanowiłem napisać kilka słów na ten temat.

Mam tylko nadzieję że Twoje wcześniejsze stwierdzenie dotyczące języków obcych nie przełoży się na brak Twojego przemyślenia tego co napiszę. 

Cytat dla przypomnienia: „Co do języków. Cóż, uczciwie? To nie chce mi się”

Moim skromnym zdaniem Twoje dylematy z partią Bastrama polegają na tym, że aktualne informacje zaburzają niezależny osąd nas wszystkich. Dlatego wszyscy mamy momenty w których nie wiemy co myśleć o takich rzeczach jakie widzimy na własne oczy.

Dlatego mimo wszystko wymagana jest bezstronność!

W temacie przepowiedni Michela Nostradamusa w pewnym sensie możemy ułatwić sobie zadanie stosując przytaczaną już przeze mnie wielokrotnie zasadę łączenia tematycznie kilku przepowiedni.

Oczywiście trzeba je w sposób prawidłowy dobrać.

Jednak najważniejszym warunkiem koniecznym (kanonem podstaw) jest trudność polegająca na zrozumieniu tego że każda przepowiednia Nostradamusa (pomimo prostego na pozór tekstu) jest przemyślaną i odpowiednio zamaskowaną wieloznaczną zagadką.

Po prostu tekst przepowiedni Nostradamusa ma się wydawać prosty ale po dokładnym zastanowieniu się nad szczegółami otwiera on bardzo duże źródło pomocnych do zrozumienia przez czytelnika zapisanych tam informacji.

Dlatego moje dbanie o szczegóły skierowane do wszystkich zainteresowanych.

Nie wiem Tezeuszu czy pamiętasz słowa zapisane przez Pana Arteuze Centuriona w których zachwycał się on jedną z przepowiedni – pisząc że w kilku słowach zostało zawarte tak bardzo dużo informacji o opisanych wydarzeniach.

To właśnie dla takich „olśnień” większość interpretatorów zostało na długo „wchłoniętych” przez niesamowitą twórczość Michela Nostradamusa! 

Dlatego nasze osobiste podejście i zaangażowanie do twórczości Nostradamusa jest tak ważne!

Powracając jednak do zacytowanego tematu!

Ja osobiście nie mam problemu o którą partię chodzi. Wiem jednoznacznie która partia długo rządziła. Wiem z własnego doświadczenia oraz z tekstów przepowiedni Nostradamusa.


21. Polska

Presage VI 123 ,4 (sześciowiersz)

Partia krasomówczego Bastrana długo będzie rządzić.
I tymi na lewym i tymi na prawym brzegu Wisły.

Jego niespodziewane odejście przyczyni się do zamętu.
Partie czerwonych i błękitnych wkrótce obejmą władzę,
Kryzys i Nowe Prześladowania ułatwią słowa Zakonnika!
Jeszcze większy podział doprowadzi kraj na krawędź katastrofy!
Atraktor 20.11.2012

http://koniecswiata.info/forum/post/6797/#p6797


Natomiast to co wszyscy możemy pamiętać z naszej niedawnej historii – to to że wszystkie rządy po naszych przemianach trwały krótko. Dlatego wspominam na przykład rządy przełomu.


16. Polska

Presage (przepowiednia) 18;113 (czterowiersz), almanach r:1614.

Liczne rządy przełomu nie odniosą skutku.
Po nich nad Wisłą zrodzeni z jednej matki
wezmą w posiadanie dwa pałace.
Ich krótkie rządy zakończą się przed czasem.

Atraktor  2013-03-04 23:21:06

http://koniecswiata.info/forum/post/6788/#p6788


To co przypomniałem jest tylko małym przykładem na to co na ten temat można by jeszcze napisać.

Tezeuszu człowiek uczy się całe życie bez względu czy mu się chce czy też nie chce. Naszym zadaniem jest tylko w porę dostrzec to co nauczyliśmy się nawet podświadomie!


Tezeusz 2019-07-10  13:10:58 napisał/a:

  Jak wiemy M. Nostradame w wielu przepowiedniach używał wielokropków, ukośników itp., itd. Być może należy łączyć poszczególne wersy z kilku przepowiedni, bo kiedyś i takie sugestie na forach padały, ale ja nie podejmuję się tego .

Jeżeli przyjrzymy się budowie akurat tej zacytowanej przepowiedni to widzimy, że jest w niej w sumie chyba jako wyjątek (pośród wielu opublikowanych), zdanie zakończone kropką. Jeżeli zdanie zostało zakończone kropką tzn. że autor zakończył myśl zawarta w wypowiedzi.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zdanie

I to jest to, co mnie najbardziej ciekawi. To zdanie funkcjonuje samodzielnie w tej przepowiedni i jest skończone. Nie ma tu żadnych wielokropków, ukośników lub też innych ozdobników interpunkcyjnych. Z treści zamieszczonych w niej zdań nie wynika żadne powiązanie pomiędzy pierwszym zdaniem, a dwoma następnymi - oczywiście przynajmniej dla mnie. Bo dwa następne są ze sobą powiązane wspólnym mianownikiem, jakim jest "inaczej rozumiana wiara".

Jedno zdanie, a jakie ciekawe . W związku z tym, że funkcjonuje tam słowo "długo", nie tak dawno temu odświeżyłem sobie tę oto przepowiednię opublikowaną przez Arteuzę Centuriona:

 
Tezeuszu poruszyłeś temat nad którym już się staram wcześniej pochylić. Temat dotyczy, mówiąc w dużym uproszczeniu,  tego co Nostradamus ukrył w swoich przepowiedniach a nie zostało wyrażone w słowach ale na przykład w liczbach czy też w interpunkcji…

To ciekawe zagadnienie, nie wzbudziło wtedy zainteresowania na forum, dlatego uznałem, że nie jest jeszcze czas na takie bardzo trudne, ale możliwe do zinterpretowania zagadnienie…

Wspomniałem tylko o tym w tym wpisie:

http://koniecswiata.info/forum/post/7509/#p7509

Wnioski płynące ze znaków interpunkcyjnych zapewne są jeszcze przed nami!

Jedak wracając do tego Tezeuszu co napisałeś.

W Twoim przypadku ponownie kłaniają się podstawy. Dotyczy to również znaków interpunkcyjnych w przepowiedniach Nostradamusa.

Przede wszystkim przepowiednię musimy interpretować w całości. Nie powinniśmy jej dzielić na zdania zakończone kropką. Dlatego bierzemy pod uwagę wszystkie wiersze przepowiedni.

W taki sam sposób nie możemy do danej przepowiedni dodawać dodatkowych wierszy z innej przepowiedni i łączyć je w ten sposób ze sobą.

Dlatego była mowa, w moim wcześniejszym wpisie do Ciebie, o celowej manipulacji ze strony autora tamtego wpisu o kataklizmach...

Link dla przypomnienia:  http://koniecswiata.info/forum/post/17212/#p17212

Na marginesie. Tak samo robił Martimo… Ale zgodnie z tym co robią niektóre sekty religijne, według nich można wyrywać cytaty z Biblii i łączyć je dowolnie ze sobą…Nie polecam myślenia w tym ostatnim kierunku. Ale warto o tym wiedzieć.

Jeśli chodzi o znaki interpunkcyjne w przepowiedniach jest jeszcze jeden aspekt który łatwo przegapić ale jest w sumie banalnie prosty.

Sam Nostradamus mógł celowo nie umieszczać przecinków w swoich wierszach. Było to dodatkowym utrudnieniem dla interpretatorów. Jednak jego zabiegi były również udaremniane przez przypadkową ingerencje w jego teksty np. drukarzy.

W różnych wydaniach na przykład zbiorów klasycznych przepowiedni – centurii – były w sumie różne rozmieszczenie przecinków w wierszu.

Taki drobiazg a jednak mający znaczenie! 

Już o tym pisałem wcześniej ale dla przypomnienia i porównania przypominam link:

https://tufotki.pl/LH0M5

Można by jeszcze długo pisać na ten temat. Jednak jak nie ma zainteresowania, to trzeba jak widać, o tym nie raz przypominać.

Tezeusz 2019-07-10  13:10:58 napisał/a:

   
"III wojna światowa to także- jak ją nazywa M.Nostradamus cyt:"Wielka Era Głodu i Czyraków"-będzie ona trwała jeszcze około 15 lat po III wojnie,kiedy zablźnione zostaną powojenne i po katastroficzne straty materialne i kiedy medycyna znajdzie nowe sposoby leczenia strasznych chorób nie tylko osób które przeżyją III wojnę ,ale również jego choremu potomstwu.

)
W czasie i po trzeciej, a prawie piętnaście,
Długo będzie trwała wielka era głodu i czyraków,
Boscy medycy znajdą sposoby by zapewnić zdrowe życie,
I tym którzy przetrwali i tym którzy mają się narodzić."


gdzie niejako mamy wprost z przepowiedni wynikającą "definicję" słowa "długo". Daleki jestem od stosowania jej matematycznie do każdej przepowiedni, ale mamy tu możliwość oceny co miał na myśli sam M. Nostradame jako autor.

Ostatnie zdanie, którego tu nie cytuję z wpisu Tezeusza, zostawiam do dodatkowego omówienia. 

W ostatnim fragmencie wpisu również widzę trochę niezgodności tego o czym mówi przepowiednia a jak została przez Ciebie Tezeuszu odczytana.

W sumie to nie mamy tu do czynienia z jakimkolwiek ułatwieniem ze strony samego Nostradamusa. 
A szczególnie z prostym pokazaniem słowa – długo!

No chyba, że skupimy się nad drobnymi szczegółami.

Wtedy słowa: „W czasie i po trzeciej, a prawie piętnaście” będzie trzeba matematycznie pokazać w sposób jasny dla wszystkich. Poza oczywiście stwierdzeniem nie do końca jasnym: „a prawie”

III wojna światowa – 20 i 7 lat  + a prawie 15  =  prawie 42 lata

Na tym przykładzie jeszcze musimy brać pod uwagę mały szczegół dotyczący tego że lata pokazane w omawianej przepowiedni Nostradamusa są najprawdopodobniej latami liturgii.

A w takim przypadku otwierają się jeszcze inne wielotorowe możliwości do interpretacji. Tezeuszu zapewne pamiętasz magiczne 12 lat o których pisał Pan Arteuza Centurion. Są to lata od których najprawdopodobniej trzeba liczyć początki – lat liturgii muzułmańskiej.

A wtedy nowa propozycja dla słowa – długo!

12 lat + 20 i 7 + prawie 15 = 54

Dlatego nie do końca widać w Twoim wpisie Tezeuszu definicji słowa - długo!

Jednak nie za bardzo chcę w tym momencie zdradzać wszystkiego do końca. I tak pokazałem dużo. Jest to dodatkowy materiał do przemyślenia dla wszystkich czytelników.

Oczywiście nie publikuję tego przez przypadek. Jest to mała moja sugestia do innego wpisu Tezeusza i przytoczonej w nim przepowiedni – na którą zbliża się czas do mojej autorskiej interpretacji.

Tezeuszu mam nadzieję, że w moim wpisie znajdziesz jakieś wskazówki do swoich własnych przemyśleń w temacie związanym z twórczością Michela Nostradamusa.

Człowiek uczy się całe swoje życie, ale szczegóły tego procesu pokazują to,
że uczymy się świadomie, ale również podświadomie!

Moogi

Pozdrawiam Wszystkich Czytelników.

113

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witam wszystkich czytelników!

Przerwa w publikowaniu moich nowych autorskich wpisów była celowym i z góry założonym zabiegiem, który miał dać szansę wszystkim tym osobom, które są zarejestrowane i wypowiadają się na forum koniecswiata.info!

Ale jak zwykle bywa, jednak samo życie, weryfikuje większość naszych planów!

Niestety taki mój autorski zabieg nie osiągnął zamierzonego celu!

Było to spowodowane najprawdopodobniej brakiem świeżej krwi na  forum – od dawna nie są rejestrowani nowi użytkownicy. Ma to swoje zalety ale i merytoryczne wady...

Jak wszyscy czytelnicy mogą się przekonać (czytając nowe wpisy) nie tylko pamięć ludzka jest sprawą ulotną - ale również, nie wracanie do podstaw w temacie przepowiedni Nostradamusa powoduje ciągle powtarzane proste błędy.

Brak dbania o szczegóły przy interpretacjach przepowiedni Nostradamusa powoduje błędy prowadzące do dalszych nie trafionych wniosków!

Tak samo jak nie szanowanie wcześniejszych wpisów naszych internetowych prekursorów w tłumaczeniu i interpretacji przepowiedni Michela Nostradamusa.

Wpisy Pana Arteuzy Centuriona i Pana Atraktora już na zawsze dla polskich internautów będą i są nadal podstawą do wszystkich wyciąganych w temacie twórczości Michela Nostradamusa wniosków i rozważań podczas merytorycznych dyskusji!

Natomiast wyrywane z kontekstu same przepowiednie Nostradamusa jak i autorskie komentarze do tych przepowiedni – powodują manipulacje… i przede wszystkim nie trafione wnioski!

Oczywiście nie wspominam tu o celowych manipulacjach, które są niestety równie częste również na tym forum...

Przez brak zaangażowania – również na tym forum - użytkowników mających informacje na temat twórczości Michela Nostradamusa - pałeczkę przejmują osoby, które nie do końca mają czyste intencje...

Dlatego brak podstaw nie zawsze tłumaczy to co jest zawarte w treści ostatnich postów innych użytkowników. Wcześniej starałem się pokazywać błędy oraz nielogiczne wnioski w takich wpisach...

Jednak bardzo duża ilość takich wpisów, w sumie, wymagała by - bardzo dużo pracy w prostowaniu wszystkich błędów – natomiast brak merytorycznej reakcji prowadzi do dalszego ciągu błędnych wniosków.

Dlatego jak oczekujemy - żeby coś było dobrze robione – należy to zrobić merytorycznie i przede wszystkim z dobrą znajomością tematu twórczości Michela Nostradamusa.

Nie można interpretować przepowiedni Nostradamusa nie rozumiejąc ich treści, a tym bardziej opierać się bezkrytycznie na programach komputerowych stworzonych do innych celów – a tak chętnie wykorzystywanych w astrologii przede wszystkim przez wróżki…

To przepowiednie Michela Nostradamusa i zawarte w nich informacje są najważniejsze do rozumienia wydarzeń z przeszłości, a tym bardziej z naszej przyszłości!

Natomiast program komputerowy jest drugorzędnym narzędziem – które może pomóc – jednak należy wiedzieć w czym to ma nam pomóc! Musimy wiedzieć jakie dane należy wprowadzić do takich programów. A później jak je wykorzystać!

Nie mając zielonego pojęcia o czym mówi przepowiednia Michela Nostradamusa – podstawiona data z komputerowego programu do zabawy – nie pomoże nam w zrozumieniu przesłania zostawionego przez Mistrza Nostradamusa!

Natomiast to co z takich zabiegów wychodzi… nie polecam… ale jest do prześledzenia we wpisach np. Martino... gdzie brak podstaw szkodzi nie tylko jemu ale przede wszystkim czytelnikom i użytkownikom forum!

Moogi

114

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witam!

Zdobywając przez ostatnie lata wiedzę na temat twórczości Michela Nostradamusa obserwowałem na różnych forach internetowych zainteresowanie innych osób tematem przepowiedni Mistrza.
,
Bardzo ważnym elementem uzupełniającym informacje na ten temat, również jeśli chodzi o podstawy zawsze była papierowa literatura fachowa wydawana w wielu krajach, a pisana przez autorytety w tej dziedzinie.

Oczywiście i w Polsce pojawiały się książki w tym temacie. Jednak rzadkością byli polscy autorzy interpretacji przepowiedni Nostradamusa. Natomiast przedruki zachodnich autorów od zawsze miały obciążenie w postaci tłumacza - najczęściej nie znającego do końca specyfiki języka tekstów samego Nostradamusa.

Większość zagranicznych autorów książek przedstawiała w swoich dziełach bardzo spójną i wciągającą opowieść o przeszłych ale przede wszystkim przyszłych wydarzeniach, które udało się im zinterpretować na podstawie dostępnych im oryginalnych starodruków Michela Nostradamusa.

Natomiast rozwój internetu, a tym samym forów internetowych, pozwolił już wszystkim osobom zainteresowanym tematem twórczości Michela Nostradamusa, nie tylko czytać to co napisali inni ale również, raz lepiej, raz gorzej wypowiadać się w tym temacie...

Przełomem oraz ewenementem w tej dziedzinie w polskim internecie były i nadal są wszystkie wpisy polskich prekursorów w dziedzinie tłumaczenia i interpretacji przepowiedni Michela Nostradamusa.

Wszystkie zainteresowane osoby już wiedzą, że jest to Pan Arteuza Centurion oraz Pan Atraktor!

Gdyby nie Pan Arteuza i Pan Atraktor polski internet czekał by jeszcze wiele lat - na to co było na zachodnich forach dyskutowane i omawiane już od dawna!

Panowie nie tylko bezinteresownie ale równie z dużą wiedzą i zainteresowaniem odbiorcą, pokazali w internecie nie tylko to o czym było wiadomo, że - twórczość Michela Nostradamusa jest genialna – ale równie opublikowali w swoich wpisach to o czym na otwartych forach się nie mówiło.

Były to mało znane albo bardo unikatowe almanachy wydawane przez Michela Nostradamusa zawierające przepowiednie które rozwijały klasyczne centurie... klasyczne prognostyki (zapowiedzi,omeny) oraz klasyczne sześciowiersze…

Dzięki wiedzy Pana Arteuzy Centuriona i Pana Atraktora polski internauta miał unikalny dostęp do bardzo spójnego i niosącego ogromną dawkę wiedzy opublikowanej we wpisach autorów na forach.

Większość osób wypowiadających się w internecie w temacie twórczości Michela Nostradamusa nie tylko nie posiada podstawowych informacji ale również nie była zainteresowana zdobywaniem wiedzy w tym temacie.  Dlatego takie osoby nieustanie szukają tematów zastępczych – usiłując nieudolnie zasłaniać braki w podstawach w tym temacie.

Wszystkie wpisy naszych prekursorów niestety nie są już tak łatwo dostępne w internecie. Dlatego należy dokonać pewnego wysiłku do tego żeby do nich dotrzeć.

Natomiast jak już te wpisy znajdziemy to należy je przeczytać (najlepiej od deski do deski) z uwagą oraz zrozumieniem. Jest ich bardzo dużo ale wiedza w nich zawarta jest bezcenna.

Wpisów Pana Arteuza Centurion jest około 450 stron A4. Natomiast wpisy uzupełniające i rozwijające wiele tematów publikowane przez Pana Atraktora znajdują się na grubo ponad  4500 stronach A4.

Właśnie na tych stronach znajdują się wszystkie podstawy oraz większość odpowiedzi na nurtujące pytania pojawiające się u nowych i starych osób zainteresowanych twórczością Michela Nostradamusa.

Do swoich informacji w dziedzinie twórczości Michela Nostradamusa możemy oczywiście dochodzić różnymi drogami… Jednak bez podstaw w tym temacie większość naszych wniosków najczęściej może być nietrafiona…

Wiedza jak zwykle jest podstawą!

Moogi

Ps. Metodologię możemy stosować w dziedzinie w której znamy podstawy!

115

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Od samego początku moich autorskich wpisów bardzo duży nacisk kładłem na szczegóły które uważny czytelnik może dostrzec w przepowiedniach Michela Nostradamusa!

Dlatego czytanie ze zrozumieniem i uwagą zwróconą na szczegóły jest bardzo ważne!

Wyższą szkołą jazdy jest jeszcze to, że większość czytelników nie zdaje sobie sprawy z tego, że wszystkie przepowiednie Nostradamusa, pomimo na pozór prostego tekstu, są zagadkami spisanymi z mistrzostwem przez autora.

Natomiast zawarta wiedza w chodźby w jednej przepowiedni Nostradamusa jest o wiele większa niż mogło by się na pierwszy rzut oka wydawać.

Bardzo ważnym szczegółem jest równie to, że opisywany czas i wydarzenia w przepowiedniach Nostradamusa może określać o wiele większy czas niż my to widzimy.

A teraz konkrety!

Nie wiem jak jeszcze długo trzeba mówić o szczegółach w przepowiedniach – ale najlepiej je pokazać na przykładach.

Jest wiele przepowiedni Nostradamusa mówiących o drugiej dekadzie XXI wieku…

Ale zrozumienie tego zagadnienia musi opierać się na kilku przepowiedniach Nostradamusa, a nie na jednej… ponieważ zły wybór tej jednej może być błędem, który pociągnie za sobą następne błędy… prowadzące do bzdury do kwadratu…

Dlatego jeśli mówimy o drugiej dekadzie to w przepowiedni Nostradamusa powinno występować słowo – dekada … Tego możemy się dowiedzieć na przykładzie kilku konkretnych przepowiedni…

Natomiast brak słowa – dekada – sugeruje inne – celowo ukryte – przez autora – tłumaczenie zawartych w przepowiedni informacji...   


Poniżej mamy ewidentny przykład mówiący o drugiej dekadzie nowego tysiąclecia...


Omen*

Walki długą nie ustaną,
bo gorejący płomień obejmie za jakiś czas;
bliskie sobie dwa walczące narody./..
I Krzyk braci południa stanie się krzykiem braci z północy!
Nim upłynie druga dekada nowego tysiąclecia -
Niedźwiedź przekłuty widłami -
będzie się opędzał od swoich i obcych nieprzyjaciół!
Atraktor  Śr paź 01, 2014 10:35 am


Następna przepowiednia mówi już tylko o drugiej dekadzie… nie precyzując tysiąclecia...


19. Polska

*
W pierwszej dekadzie walka o władzę przyćmi rozum,
Polski kościele uważaj abyś się nie przeliczył-
Słowa Chrystusa nie będą zawsze twoją drogą,
Po wielkim niepokoju nastąpi wreszcie porządek.
Arteuza - Centurion 21 lis 2009, o 15:14

http://koniecswiata.info/forum/post/6792/#p6792


Następny przykład zawiera wiek (21’) i informacje o drugiej dekadzie...


43. Polska

Przepowiednia: 33,91(czterowiersz);

Ci co długo rządzili  po upadku dopiero zostaną docenieni.
Kiedy w 21' nadejdzie wielkie załamanie w drugiej dekadzie,
nastąpi podział na tych od zakonnika i tych pierwszego kardynała.
Dwa miasta nad Wisłą w śmiertelnym uścisku inaczej rozumianej wiary!
Atraktor 2013-06-24 19:45:07

http://koniecswiata.info/forum/post/6884/#p6884


Ale są i przykłady w przepowiedniach w których nie ma słowa – dekada – jako dodatkowej wskazówki. W tym właśnie widać genialność i przebiegłość samego Nostradamusa.

Oczywiście to są właśnie te drobne szczegóły… których jeszcze wiele czeka na wskazanie palcem...a właśnie one mogą zmienić bardzo wiele… szczególnie w zrozumieniu tego co zostawił nam w przepowiedniach Mistrz Nostradamus…

A teraz przechodząc do sedna!

Wszystkie wpisy oraz rozważania, pseudo hipotezy, dalsze błędne wnioski… mają przyczynę w czytaniu przepowiedni Nostradamusa bez zrozumienia… bez zwracania uwagi na drobne szczegóły...

A to wszystko dotyczyło oczywiście przepowiedni w których Nostradamus ukrył inne znaczenie w postaci – ósmej – ale wcale nie dekady… ponieważ nie o dekadę chodziło…

Chyba każdy czytelnik ma już wiedzę na temat lat w których generał oddał władzę związkowi...


13. Polska

+
W końcu ósmej słaby generał odda władzę związkowi,
Będą mu to mieli za złe jego zwolennicy,
Od nieprzyjaciół nie zazna spokoju i litości,
Drugi który po nim przyjdzie później zrobi z niego bohatera,
Ci którzy myśleli, że na zawsze zwyciężyli,
Zobaczą jak się pomylili, doprowadzając Polaków do wielkiej złości!                           
Arteuza - Centurion   14 gru 2009, o 11:27

http://koniecswiata.info/forum/post/6783/#p6783


W tej przepowiedni Nostradamusa widzimy właśnie to o czym wspominałem wcześniej – opisuje ona w sumie długi czas… Oczywiście się jeszcze nie wypełniła w całości… I na pewno zawiera jeszcze bardzo dużo drobiazgów o których nie toczyła się jeszcze dyskusja…

Wszystko jest jeszcze przed nami…


Wnioski!

Nie można robić prostych błędów w podstawach. Czytanie ze rozumieniem i uwagą jest taką podstawą. Poza drobnymi szczegółami powinniśmy również skupić się na przesłaniu - które zostawił dla wszystkich w tej przepowiedni Michel Nostradamus…

Natomiast karygodnym błędem jest przenoszenie swoich błędnych wniosków z jednej nierozumianej przepowiedni Nostradamusa na inne przepowiednie Nostradamusa…

Takie zabiegi wprowadzają w błąd nowych czytelników – oraz podważają ( nie raz celowo) to co zostało napisane przez prekursorów w ich autorskich wpisach…

To marnowanie czasu i energii czytelników prowadzonych w ślepą uliczkę przez pozbawionych podstaw użytkowników... 

Mam tylko nadzieję, że nie celowo!

116

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witam wszystkich!

W swoich autorskich wpisach staram się skupiać przede wszystkim na twórczości Michela Nostradamusa – natomiast swoje osobiste poglądy staram się trzymać z daleka od tego o czym piszę. Jest to moje założenie ale i nie łatwe dla mnie zadanie.

Jednak od dłuższego czasu czytając wpisy użytkowników piszących na tym forum – nie mogę zaakceptować tego ze osobiste poglądy tak łatwo przejmują władzę nad tym o czym były wielokrotnie prowadzone merytoryczne dyskusje również na tym forum.

Oczywiście każde tematyczne forum powinno posiadać na swoich stronach osoby, które pisząc na jakiś temat – a szczególnie o przepowiedniach Nostradamusa - mają o tym co piszą  jakieś pojęcie… Informacje nie zawsze są wystarczające ale podstawą jest zawsze posiadana wiedza...

Przepowiednie Michela Nostradamusa i jego cała rozległa twórczość jest bardzo wymagającym tematem nie tylko dla czytelnika ale przede wszystkim do aktywnie wypowiadających się użytkowników.

Dlatego właśnie takim powodzeniem i uznaniem wśród wielu czytelników i użytkowników cieszyły się i nadal cieszy się większość autorskich wpisów Pana Arteuzy Centuriona i Pana Atraktora!

Taki stan w polskim internecie trwa już od wielu lat. Dlatego większość osób nie tylko czyta takie merytoryczne wpisy o twórczości Michela Nostradamusa ale również zastanawia się nad ich merytorycznym przekazem dla nas wszystkich.

Przez wiele lat na forach pojawiały się osoby, które nie tylko nie miały wiadomości na temat twórczości Nostradamusa ale również ich wiedza na inne tematy delikatnie mówiąc pozostawiała wiele do życzenia… Myślę, że nie trzeba takich osób wskazywać palcem…

Pan Atraktor od dłuższego czasu trzyma się z daleka od forów internetowych – jednak nadal jego merytoryczna wypowiedz – stanowi pole do przemyśleń...

Niedawno na forum była mała dyskusja na temat wpisów dwóch osób – Martino... i  Ormin...

Atraktor 2019-10-11 23:57:58 napisał/a:

...Odniosłem się tylko merytorycznie do tego co pisali o twórczości Nostradamusa, aby forumowicze czytający ich teksty przekonali się, że na Nostradamusie i jego twórczości w ogóle się nie znają…

Ale jak widać innym użytkownikom nie przeszkadza brak podstawowych informacji o przepowiedniach Nostradamusa – tych dwóch osób – a nawet ich celowych manipulacji – wynikających z braku wiedzy w innych dziedzinach.

Starą „zasadą studencką” było zawsze mówienie na tematy o których miało się choćby trochę zielonego pojęcia. Dlatego opowiadało się zamiast o słoniu – to o jego trąbie - która jest jego częścią…

Jenak nie można stale mówić o polityce, giełdach światowych i poglądach innych osób… itp. pierdołach – a później stawiać swoje wnioski dotyczące przepowiedni Nostradamusa – nie opierając ich na tym o czym w swojej twórczości pisał Nostradamus.

Nie można zasłaniać - swojego braku wiedzy - potokiem nic nie tłumaczących, wyrwanych z kontekstu, wydarzeń wyczytanych gdzieś w internecie. A później stawiać niby genialne tezy nie mające nic wspólnego z tym o czym pisał w swoich przepowiedniach Nostradamus…


Większość użytkowników nie chce zrozumieć tego, że pisanie o przepowiedniach Nostradamusa – a szczególnie o tych których opisane wydarzenia zaczynają się wypełniać na naszych oczach – jest bardzo trudnym zadaniem dla interpretatora…

Przepowiednie Michela Nostradamusa nie są prostymi tekstami ale pokazują cały kunszt i geniusz autora przedstawiającego swoją wiedzę w postaci zapisanych w przepowiedniach zagadek.

Również bardzo ważnym elementem jest to, że większość przepowiedni opisuje, wbrew pozorom, dużo większy zakres czasu niż nam się wydaje przy niedokładnym spojrzeniu na zapisane w przepowiedni słowa...

Michel Nostradamus zostawił nam wszystkim przepowiednie, które miały swoją konstrukcję i zamierzony sposób autorskiego zapisu. Dlatego ważne są nie tylko pojedyncze słowa ale również wszystkie zabiegi autora mające na celu utrudnić proste odczytanie zapisanych słów…

Dlatego zrozumienie podstaw w temacie twórczości Michela Nostradamusa jest tak ważnym elementem potrzebnym do przejścia na wyższy poziom… zdobywania wiedzy w tym temacie...

Moogi


Ps. Podstawą jest na przykład prawidłowe zidentyfikowanie przepowiedni Nostradamusa mówiących o rozpoczęciu III wojny światowej. Według tego co widzę jeszcze nikt nie potrafił zidentyfikować prawidłowo takich łatwo dostępnych przepowiedni…

Dlatego później wiele błędów i sprzeczności w datowaniu wielu wydarzeń…
Rozpoznanie tego wszystkiego nie jest takie proste ale jest możliwe….

Dlatego wiele słów w przepowiedniach Nostradamusa wcale nie musi mówić o rozpoczęciu III wojny światowej – ale o różnych innych wojnach i konfliktach, które dopiero mogą stanowić zapowiedz przyszłych wydarzeń…

117

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Na tym forum napisałem już kilka autorskich wpisów!

Wszystkie moje autorskie wpisy - mogą ale nie muszą pomóc - czytelnikom i użytkownikom tego forum w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z twórczością Michela Nostradamusa…

Na każdym moim autorskim wątku jest kilka zdań na temat publikowanych tam wpisów:

„Moje wpisy traktuje jako mój autorski wybór tekstów oraz moje autorskie interpretacje już istniejących wpisów naszych polskich interpretatorów twórczości Nostradamusa, dlatego proszę również wszystkich czytelników o wyrozumiałość do mojej osoby. Jestem osobą, która ceni sobie wiedzę innych osób ale również moją wiedzę w opisywanym temacie przepowiedni Nostradamusa.

A dlatego, że cenię wiedzę również w sposób nieprzerwany ją zdobywam i z niej korzystam.

Dlatego moje wpisy proszę traktować jako moje osobiste interpretacje, których nikomu nie narzucam oraz nie upieram się w przekonywaniu kogokolwiek do moich wniosków.

Przedstawiane przeze mnie - moje autorskie interpretacje i przemyślenia odnoszące się do zawartych w przepowiedni Nostradamusa informacji - maja na celu pokazanie możliwego przyszłego scenariusza wydarzeń oraz próby określenia w miarę konkretnych dat ich wypełnienia się – nie są one natomiast moim prorokowaniem ani też ostatecznym scenariuszem przyszłych wydarzeń.

Wszystkie moje autorskie interpretacje maja na celu przybliżenie dla czytelników informacji zawartych w przepowiedniach Nostradamusa. Nie są one ostateczne – ponieważ zawsze mogą ulec również modyfikacją - ze względu na nowe informacje.”

Na tym mógłbym zakończyć!

Jednak jest jeszcze wskazywany nieustanie przez Martino temat wyborów oraz moich wpisów z nimi związanych…
Te wpisy należy również czytać ze zrozumieniem…

W moich autorskich wpisach staram się używać trybu przypuszczającego…

Oczywiście większość powinna wiedzieć ze mamy również inne tryby: orzekający, rozkazujący...

Dlatego w moich wpisach pojawiają się słowa; może się wydarzyć, możemy być świadkiem, może się to wydarzyć w tym czasie… itd.

Ostatnio postawiłem również kilka – Tez – odnoszących się do dziejących się na naszych oczach wydarzeń.
Wybory oraz zmiana władzy w Polsce z prawicy na lewice...

Za Wiki: Teza (gr. θέσις thesis, „umieszczenie, rozmieszczenie, złożenie, kompozycja”, od τιθέναι tithenai, „umieścić, położyć, kłaść, postawić”) – twierdzenie, dla którego przedstawia się uzasadnienie. W ujęciu matematycznym jest to część twierdzenia, którą należy udowodnić, opierając się na przyjętym założeniu.

Dlatego słowo Teza jest bardzo ważnym elementem mojego wpisu…

Moje autorskie wpisy nie zawierają stanowczych twierdzeń czy niezmiennych aksjomatów. Przedstawiam tezy, które staram się udowodnić…

Jest to również mój celowy autorski zabieg mający na celu zmobilizować użytkowników i czytelników do dodatkowego przemyślenia omawianego tematu.

Teza wymaga przedstawienia procesu dowodzenia… Nie zawsze takie procesy muszą zgadzać się z tym co aktualnie dzieje się na naszych oczach… Tezy nie muszą być również związane z tym czym bombardują nas media, propaganda itd.

Dlatego najciekawsze tezy stawiane są w sprzeczności z innymi stanowiskami.

MartimoCardoza 2019-10-09 23:14:12 napisał/a:

Pis spokojnie wygra te wybory w 2019 roku!!!

Moogi 2019-10-10 11:21:22 napisał/a:

Ja osobiście nie jestem do końca taki pewny w wyrażanych przez siebie opinii na temat aktualnych wyborów. Znając większość przepowiedni Nostradamusa w tym temacie – mam bardo dużo dodatkowych pytań do zastanowienia - na które nadal szukam odpowiedzi.


W późniejszych wpisach została rozwinięta moja teza o wyborach 2019 roku…

Oczywiście nie wszystkie tezy muszą się sprawdzać… Tak było w przypadku tych wyborów…A może jeszcze wszystko przed nami…

Niemniej jednak i tym razem Mistrz Nostradamus wiedział więcej i nie o wszystkim nam napisał w przepowiedniach…

Natomiast czy stawianie śmiałych i odważnych tez jest błędem. Moim zdaniem są to po prostu nie trafione interpretacje – które muszą się przesunąć w czasie..

Rażącym błędem jest na przykład pisanie o zerowej dekadzie… oraz wiele więcej autorstwa pseudo geniusza...


Drugą sprawą jest jeszcze Przepowiednia 38 mówiąca o „wschodnim wietrze”

http://koniecswiata.info/forum/topic/44 … iednia-38/

I w tym przypadku nowy wątek dedykowany jednej przepowiedni jest nadal aktualny… Zawiera on wiele bardzo ważnych informacji opisujących wydarzenia - które są jeszcze przed nami…

Moje autorskie wpisy i w tym miejscu zawierają stwierdzenie, że opisane w przepowiedni wydarzenia mogą się wydarzyć w konkretnym czasie...

Jak do tej pory ten czas jeszcze nie nadszedł! Wszystko jeszcze przed nami!

Moogi

118

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Mam takie drobne pytanie dlaczego w 107,115 śmierć pisana jest dużą literą czy może to oznaczać śmierć nagłą ,zabójstwo . Oby nie

119

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Jm179 napisał/a:

Mam takie drobne pytanie dlaczego w 107,115 śmierć pisana jest dużą literą czy może to oznaczać śmierć nagłą ,zabójstwo . Oby nie


Witaj Jm179

Jest to bardzo ważna przepowiednia Nostradamusa i pod pozorem prostego tekstu zawiera wiele ciekawych informacji.

Naszym zadaniem jest poprawne odczytanie zapisanych tam informacji oraz rozpoznanie przesłania pozostawionego przez Mistrza Nostradamusa…


38. Polska

Przepowiednia:107,115/czterowiersz/

W Sarmacji wschodni wiatr wywoła wielkie zmiany,
aż w końcu tych z prawej strony zastąpią ci z lewej,
a gdy Chytry Lis doprowadzi do wielkiego zamętu,
to Śmierć zakonnika będzie początkiem buntu i rozłamu!
Atraktor 8 maja 2014, o 19:57


Prophétie:107,115/du quatrain/

En Sarmatie vent d'est va déclencher de grands changements,
et éventuellement ceux de droite remplacent celles de la gauche
et quand Le Renard mènera à la grande confusion
la mort du moine sera le début de la rébellion et un split!
Atraktor  8 maja 2014, o 19:57

http://koniecswiata.info/forum/post/6859/#p6859


Natomiast celowe użycie przez tłumacza przepowiedni – czyli oczywiście Pana Atraktora – wyróżnika w postaci dużej litery – pomimo jej braku w oryginalnym starofrancuskim tekście – miało podkreślić ważność tego wydarzenia… Śmierci zakonnika…

W tym wierszu jest jeszcze jeden mały szczegół na który już niewiele osób zwraca uwagę…

Śmierć zakonnika – słowo zakonnika jest już tym razem napisane małą literą. Wystarczy porównać inne przepowiednie Nostradamusa dotyczące tej postaci… Wtedy możemy wyciągnąć kilka ciekawych wniosków.

W pierwszych ustawionych na linii czasu przepowiedniach – w miarę jak zyskiwał coraz więcej władzy Zakonnik zapisywany był dużą literą. Natomiast w miarę jego „złych postępków” ta sytuacja się zmieniała.

Ostatni wiersz tej przepowiedni jest również przesłaniem Nostradamusa zostawionym dla nas wszystkich…

Przesłanie to może mówić o tym, że pomimo bardzo ważnych wydarzeń opisanych w pierwszych wierszach tej przepowiedni… końcowy wiersz pokazuje nam to co może być najważniejsze w niedalekiej przyszłości…

to Śmierć zakonnika będzie początkiem buntu i rozłamu!

Wiersz ten mówi o początku buntu i rozłamie w Kościele Katolickim w Polsce.

Ale ponieważ ta przepowiednia Nostradamusa oraz wszystkie opisane wydarzenia wciąż jeszcze przed nami – musimy uzbroić się jeszcze trochę w cierpliwość…

Jak znajdę trochę wolnego czasu wrócę do tej przepowiedni i do dedykowanego jej tylko wątku – Przepowiednia 38.


Natomiast co do śmierci zakonnika – to jest jeszcze inna przepowiednia Nostradamusa która rzuca trochę więcej światła na to przykre zdarzenie jakim będzie śmierć zakonnika.


48. Polska

Przepowiednia:21,114

W dwudziestym pierwszym w kraju królowej Maryi,
Bogaty Kościół nie powstrzyma buntów,
A zachłanny zakonnik skończy tak, jak jego zwolennik!
Resztę zniszczeń dokonają: Chytry Lis i General Dyktator!
Atraktor 26 mar 2014, o 20:06

http://koniecswiata.info/forum/post/6911/#p6911

Oczywiście inne przepowiednie mówią jak skończy zwolennik zakonnika!
Ale to już inna opowieść… którą można odszukać w innych przepowiedniach.

Pozdrawiam
Moogi


Ps. Czy już wiesz dlaczego Jan Olszewski to nie zakonnik z przepowiedni Nostradamusa...

120

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Czyli Pan Atraktor poprawił samego Mistrza zmieniając literę na dużą?