1

Temat: Pytania już wszyscy mamy - ale czy będą odpowiedzi!

Witam wszystkich czytelników oraz użytkowników forum na nowym wątku!

Pytania już wszyscy mamy -  ale czy będą odpowiedzi!

Przedstawiam wszystkim najnowszy z autorskich projektów w nowej formule – tym razem dedykowanej - zdobywaniu i dzieleniu się wiedzą – przez osoby - które taka wiedzę posiadają – oraz chcą się nią dzielić z innymi.

Jest to nowy projekt - dedykowany - Artikarti321 - moderatorowi tematu - będącemu tym razem na pierwszym planie - ze swoimi autorskimi wpisami.

Jak zwykle - takie duże projekty wymagają również pomocy i koordynacji – które swoimi wpisami również na tym wątku postaram się zapewnić.

Ten nowy temat-wątek przeznaczony będzie do zadawania pytań – które pojawią się - do wpisów publikowanych na różnych autorskich wątkach założonych w tym miejscu.

Dlatego będzie dobrze widziane - jak zadawane tu pytania będą inspirować i wspierać autora wpisów.

Moja formuła – osobnego wątku z ciekawymi pytaniami – sprawdziła się już - przy temacie związanym z twórczością Michela Nostradamusa – dlatego wspólnie zdecydowaliśmy z  Artikarti321 - o kontynuowaniu takiego sprawdzonego już mechanizmu.

Ten wątek zostaje założony w celu pewnego uporządkowania aktywności innych osób na innych autorskich wątkach tematycznych. Wtedy wpisy i pytania innych użytkowników nie będą zasłaniać i utrudniać czytelnikom odszukania interesujących ich zagadnień i tematów.

Jak zwykle dziękuję za zrozumienie i uszanowanie przez czytelników i użytkowników naszej technicznej prośby na nowych wątkach.

Zapraszam wszystkich do zadawania ciekawych pytań dotyczących omawianego tematu. Natomiast odpowiedzi zależą tylko od możliwości i poziomu wiedzy jakim będzie dysponowała osoba odpowiadająca...

Pozdrawiam
Moogi

2

Odp: Pytania już wszyscy mamy - ale czy będą odpowiedzi!

Artikarti321

Ktoś powinien rozpocząć zadawanie pytań również na tym wątku. Padło na mnie.

Dlatego moje pierwsze pytanie dotyczy - dla odmiany Egiptu. Czy to państwo jest wyjątkiem na kontynencie afrykańskim pod względem ilości posiadanego uzbrojenia?

Może bliskie sąsiedztwo determinuje władze tego kraju oraz ich sojuszników - do posiadania większej ilości nowoczesnych czołgów Abrams niż Francja, Niemcy i Włochy razem wzięte?

3

Odp: Pytania już wszyscy mamy - ale czy będą odpowiedzi!

Egipskie siły zbrojne posiadają liczne wojsko, jest to z pewnością najliczniejsza armia Afryki... biorąc pod uwagę tylko nowoczesne konstrukcje w ich armii (gdyż operacja Pustynna Burza dobitnie pokazała jak wygląda przeżywalność starego radzieckiego sprzętu na współczesnym polu walki) to posiadają ponad 1100 czołgów Abrams i około 500 Rosyjskich T90... Liczba robi wrażenie ale na przestrzeni ostatnich dekad powstały maszyny stworzone do niszczenia czołgów często z bardzo dużych odległości które zaraz omówię.

Zanim to jednak zrobię dodam ,że mimo swojej siły w Afryce Egipt raczej utrzymuje tak ogromne ilości wojsk pancernych aby bronić się przed sąsiadami na wschód od jego granic (chociaż czołg to broń ofensywna z natury, dobrze wykorzystana może pełnić rolę współczesnej husarii- celnie uderzając, przełamując szyki wroga... naturalnie pod warunkiem ,że czołgi będą miały zapewnione wsparcie z powietrza niezbędne aby takia operacja miała miejsce)

W dzisiejszych czasach do niszczenia czołgów wykorzystywane są najczęściej przeciwpancerne pociski kierowane (ppk)
Te ppk to w większości niewielkie systemy rakietowe ważące kilkadziesiąt kilogramów które może przenosić na plecach kilku żołnierzy, można taką wyrzutnię ppk zamontować na trójnogu, samochodzie czy transporterze opancerzonym albo bojowym wozie piechoty więc są bardzo mobilne.

Są też lżejsze ppk (zasięg 500m) lub cięższe (około 12km) wbudowane często w śmigłowce szturmowe tak aby te mogły razić cele z kilku-kilkunastu kilometrów w czasie gdy zasięg efektywny działa czołgowego to przeważnie 4km (przy strzelaniu na wprost)

Takie przeciwpancerne pociski kierowane przy celnym trafieniu mogą zniszczyć DOWOLNY istniejący czołg z dystansu jak nie ciężko zauważyć większego niż wynosi efektywny zasięg armaty montowanej na wieży czołgowej co zostało niejednokrotnie udowodnione w wojnach na bliskim wschodzie.
Kluczowe jest celne trafienie w słaby punkt czołgu gdyż przykładowo M1 Abrams posiada przedni pancerz grubości niemalże metra stali i zubożonego uranu, więc aby przebić taką warstwę płyt potrzeba by ciężkiego systemu artyleryjskiego który jest zwyczajnie drogi i skomplikowany.

To ciekawe ,że akurat Izraelski przemysł zbrojeniowy jest producentem jednego z najlepszych i najnowocześniejszych ppk, nazywa się on niepozornie "Spike"
Istnieje w wielu wersjach
SR-Shrot Range
MR-Middle Range
LR-Long Range (najpopularniejszy, korzysta z niego połowa Europy w tym Polska)
NLOS-to bardzo pociski zupełnie innego typu montowane na pojazdach zwanych rakietowymi niszczycielami czołgów zdolnymi do rażenia precyzyjnego co do metra z kilkudziesięciu kilometrów.

Warto też dodać ,że koszt 1 nowoczesnego czołgu to w wypadku Abramsa około 8mln dolarów bez wyszkolenia załogi, pakietu logistycznego czy pocisków a grupa bojowników może jednym trafieniem w skład amunicji zamienić czołg w dymiącą kupę złomu.
Więc kwestia ekonomiczna daje wiele do myślenia.

Mimo tego czołgi cały czas pozostają trzonem Sił Lądowych na całym świecie nie byłoby tak gdyby nie bezpieczeństwo które można im zapewnić przy całkowitej przewadze w powietrzu i celnym wsparciu artyleryjskim. Ale to już temat na zupełnie inny post.

Wracając do pytania
Egipt to bezkompromisowo najsilniejsza pięść militarna Afryki jednak ze względu na położenie geograficzne (na północno-wschodnim rogiem) a więc też bliskie sąsiedztwo z o wiele bardziej niebezpiecznymi sąsiadami na wschodzie musi posiadać taką armię. Inaczej byt Egiptu bezustannie byłby zagrożony.

4

Odp: Pytania już wszyscy mamy - ale czy będą odpowiedzi!

Oto skutek trafienia czołgu (w tym wypadku M1 Abrams) z przeciwpancernego pocisku kierowanego
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1e/DM-SD-04-07075.jpg

5

Odp: Pytania już wszyscy mamy - ale czy będą odpowiedzi!

Jak widzimy ppk spike LR nie przytłacza rozmiarami
a jednak może razić cele z dystansu do 4 kilometrów!
http://pzdata.cdn.aikelo.com/pzdata2/Gallery/19148.jpg

6

Odp: Pytania już wszyscy mamy - ale czy będą odpowiedzi!

Dzięki Artikarti321 za ciekawą odpowiedz!

Jeszcze małe uzupełniające pytanie do tematu Egiptu i innych muzułmańskich krajów tego regionu. Abramsy były montowane właśnie w Egipcie. Pytanie dotyczy montowni czy też innych fabryk z tego regionu zachodniego sprzętu.
O tym, że Egipt był sponsorowany przez Amerykanów nie wspominam.

Czy tych fabryk - jest tam dużo, i czy jest to tylko chwilowy offset, czy też w każdej chwili wykorzystując nabytą wiedzę mogą sami z utworzonej już infrastruktury - mogą sobie coś wystrugać – wypinając się na pozwolenia w przyszłości.
Tak jak to robią dla przykładu Chiny z powodzeniem...

7

Odp: Pytania już wszyscy mamy - ale czy będą odpowiedzi!

Jeżeli chodzi o zakłady montujące ten typ czołgu w Egipcie to nie ma ich dużo (podobnie jak w Arabii Saudyjskiej).
To są pojedyncze rozbudowane placówki.
Egipt składa zamówienia na nowoczesne czołgi podstawowe raz na kilka lat lecz nie kupuje tych czołgów systematycznie.

W dodatku ostatnio Egipt przechyla się bardziej w stronę Rosyjskiego przemysłu oferującego czołgi T90 a więc zakłady zbrojeniowe przystosowane są do składania rosyjskich a nie amerykańskich komponentów.

W ramach offsetu Egipt dostaje części a nieliczna załoga zbrojeniówki składa czołg po czym dostarcza go armii.
Egipt nie uzyskał a przynajmniej oficjalnie zdolności produkcyjnych tego typu maszyn, ale to nie jest pewne.
być może zbiera doświadczenia amerykańskie jak i rosyjskie w dziedzinie broni pancernej aby z czasem wykorzystać to na budowę własnego czołgu.


Wspomnę jeszcze ,że M1A2 Abrams w wersji eksportowej nie posiada pancerza ze zubożonym uranem ,który jest znacznie odporniejszy na ostrzał- taki pancerz mają tylko czołgi armii amerykańskiej.

8

Odp: Pytania już wszyscy mamy - ale czy będą odpowiedzi!

Nie zadowala mnie ta odpowiedz. Potrzebuję więcej szczegółów o fabrykach zbrojeniowych, które są i mogą być w przyszłości. Głównie te offsetowe – oparte na produkcji zachodnich technologii.

Mam w tym swój cel – chce sprawdzić pewną moją teorię – powiązaną z przepowiedniami Nostradamusa. Ale jak nie masz takich informacji, to tez nie podam konkretnej przepowiedni.

Oczywiście będę musiał i tak i tak je kiedyś podać – ale nie teraz i nie tu.

Dlatego proszę postaraj się o coś przydatnego, a nie związanego z tym czym chcą nas karmić - ruskie sputniki – o niby zainteresowaniu ich sprzętem.

Przecież ruscy nie dadzą im niczego za darmo, tak jak to robią i robili Amerykanie! Ten szczegół o sponsoringu też pomijasz we wpisie.

9

Odp: Pytania już wszyscy mamy - ale czy będą odpowiedzi!

Moogi

Wiadomo tylko ,że w ramach programu industrializacji państw arabskich (którego akcje wykupił w całości Egipt)
Zarządza się łącznie 9 palcówkami produkującymi dobra zarówno cywilne jak i wojskowe z czego 6 należy w zupełności do Egiptu a w 3 Egipt posiada jedynie udziały. Każda z tych placówek jest stale rozwijana.

USA finansuje duże projekty Egiptu wydając na to rocznie 1 300 000 000$
Te pieniądze trafiają w większości właśnie do tych wyżej wymienionych placówek gdzie rzeczywiście produkuje się w ramach okresowego offsetu wyroby zachodnie (w tym części zamienne do czołgu M1A2 Abrams) bądź modernizuje sprzęt własny (mocno podzielony na wschodnie i zachodnie produkty)

USA tłumaczy te dofinansowania jako "pomoc w walce z terroryzmem"

10

Odp: Pytania już wszyscy mamy - ale czy będą odpowiedzi!

artikarti321 napisał/a:

Witam Moogi. Atraktor w jednym ze swoich wpisów na głównym wątku tego forum odnośnie 4 wojny światowej (Wielki Mastin, Szkocja, maszyna zatrzymująca czas) pisał, że do osób zatrzymanych w czasie będzie można "spokojnie,celnie strzelać z muszkietu" a kule zatrzymają się przed nimi i dopiero gdy czas wróci do normy ta kula doleci i zabije go. Z drugiej strony wiemy od Arteuzy ,że w czasie 3 wojny światowej zostanie wymyślona broń która zastąpi obecną broń palną. Nie rozumiem czemu w czasie 4 wojny ma zostać użyta prymitywna (jak na tamte czasy) broń skoro będzie dostępna o wiele lepsza, być może laserowa...Znasz może na to wytłumaczenie, albo jakąś przepowiednie która może mi w tym pomóc?

Witaj Arti!

Widzę, że nadal nie zrozumiałeś dlaczego nasz główny wątek ma taką właśnie nazwę jaką ma:

Kiedy wojna będzie zdominowana przez: noże, łuki, pałki i kamienie!?

W tym tytule nie ma słowa czy tylko jest kiedy!  Dlatego, żeby zrozumieć to co napisał dla nas wszystkich w swoich przepowiedniach Nostradamus – trzeba zmienić swój sposób myślenia i postrzegania tego co będzie w przyszłości – nawet w niedalekiej przyszłości.

Dlatego nie możemy patrzeć na przepowiednie Nostradamusa z perspektywy naszych dzisiejszych doświadczeń życiowych oraz naszej aktualnej wiedzy. No chyba, że potrafimy kojarzyć to co w historii jest bardzo znamienne:

Historia kołem się toczy!

Czy zaawansowane cywilizacje z przeszłości nie upadły. Natomiast ich zdobycze nadal nie są jeszcze znane a tym bardziej nie są w naszym powszechnym użyciu. Upadek cywilizacji Majów… Piramidy i Faraonowie… Cesarstwo Rzymskie… itd.

Czy najazd Hunów nie zmienił tego co było już ugruntowane. Oczywiście słyszałeś o Wandalach, Wikingach itd.
Dlatego to co nam się wydaje dzisiaj - nie koniecznie jest tym co będzie w przyszłości.

Nostradamus napisał, że świat po III wojnie światowej będzie już całkiem inny:


Alamach część III 457,12

W trzeciej światowej, zostanie później tak nazwana -
Zginie od; ognia, mrozu, wojen, głodu i czyraków prawie dwie trzecie,
Zarysy linii lądów się zmienią, szereg wysp i brzegów zalana,
Trzeba będzie rysować nowe mapy, bo jedne się wyłonią, a inne zatoną,
Nigdy nie będzie tak strasznych wydarzeń nawet w dwóch pierwszych, czwartej i dalszych,
Na Ziemi urodzi się inna cywilizacja najpierw gorsza, później lepsza.
Arteuza - Centurion 9 lis 2009, o 16:29


Natomiast prosta odpowiedz na twoje pytanie jest zawarta w innej przepowiedni Nostradamusa! Dlatego trzeba uruchomić swoją wyobraźnię i odrzucić to co już znamy a wrócić do tego czego się nauczyło o średniowieczu.


Persage II 22,1

W dwudziestym i pierwszym nowe średniowiecze
Tak jak w piątym do trzynastego
Pięćdziesiąt będzie trwała odbudowa
A po stu będą się znowu komunikować
Arteuza - Centurion 21 paź 2009, o 15:38


Dlatego odpowiedz dla ciebie jest bardzo prosta. Ty również sam znasz odpowiedz na swoje pytanie ale nie zwracasz uwagi na szczegóły. Nie dopuszczasz ich do swojego toku myślenia.  Mam tylko nadzieję, że jest to tylko na początku twojej drogi do poznania przesłania zostawionego przez Nostradamusa.

W innym przypadku argumenty nie będą do ciebie docierać. Natomiast to co my widzimy i rozumiemy w przepowiedniach Nostradamusa, za jakiś czas – tak jak u nie których osób na forum – zostanie ze względu na niezrozumienie tematu zagłuszane – najniższymi instynktami…

Na marginesie właśnie te najniższe instynkty zwierzęce – zostaną ludziom po III wojnie światowej...

Ale jak widać już dzisiaj - niektóre osoby - nienawiść do kogokolwiek - stawiają nad pięknem jakim jest pojęcie Człowieczeństwo...

11

Odp: Pytania już wszyscy mamy - ale czy będą odpowiedzi!

kgx07 napisał/a:

a w Rosji tak piszą o Nostradamusie..włączcie google to wam przetłumaczą....http://www.vestnik.com/issues/97/0624/win/kashlin.htm

To co Rosja od dawna robi z przepowiedniami Nostradamus to już wszyscy mogą się domyślać.
Michel Nostradamus jest tam od dawna używany do przekazywania ich tylko słusznej linii kłamliwej propagandy.

Michel Nostradamus nie jest tam za bardzo popularny… Jest za to bardzo popularna Baba Wanga.
Po prostu łatwiej jest manipulować jej nie do końca jasnym przekazem!

Mam jeszcze pytanie do kgx07.

A Ty może czytałeś co jest napisane w tym polecanym przez Ciebie do „tumacza google” tekście?
Są tam też centurie, które ja również interpretowałem, może warto porównać! Zanim się coś poleci!