4,321

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Pisałem już wcześniej, że mam nadzieję na to, że nowe wpisy MartimoCardoza w końcu będą ciekawe i zmienią moje zdanie na temat jego osoby!

Martimo w ostatnich wpisach powoływał się na to, że forum to jest dyskusyjnym! Jednak już w swoim następnym wpisie nazwał swojego rozmówcę hejterem – pomimo tego, że z drugiej strony nastąpił bardzo merytoryczny wpis a tym samym odpowiedz na jego wpis...

W moich pierwszych wpisach na tym forum miałem podobną sytuacje z tym inteligentnym użytkownikiem tego forum. Tak Martimo jest inteligentnym człowiekiem tylko nie potrafi zrozumieć informacji zakodowanych w przepowiedniach przez Nostradamusa.

Taki problem ze zrozumieniem przepowiedni ma wiele niezainteresowanych tym tematem osób. Jednak w przypadku Martimo jest coś czego jak do tej pory nie dało się zmienić – po prostu nie może się on zgodzić ze zdaniem innych osób – dlatego w beznadziejny sposób broni swoich nielogicznych wniosków...

Jest też, moje osobiste autorskie zdanie, które powtarzam wielokrotnie również na tym forum:

Ponieważ cenię wiedzę - również w sposób ciągły ją zdobywam i z niej korzystam!

Dlatego moje wpisy proszę traktować jako moje osobiste interpretacje, których nikomu nie narzucam oraz nie upieram się w przekonywaniu kogokolwiek do moich wniosków.

Natomiast jeśli moje przemyślenia w temacie przepowiedni Nostradamusa przypadną do gustu czytelnikom, na pewno sprawi to również mojej osobie satysfakcję.

Wtedy gdy czytelnicy - również w moich wpisach - znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dotyczące twórczości Michela Nostradamusa, będę mógł powiedzieć - że moja praca spotkała się z oczekiwanym przeze mnie przyjęciem.

To by było na tyle jeśli o podstawy moich wpisów!

Natomiast jeśli MartimoCardoza ma inne zdanie to niech je zaproponuje i udowodni swoimi argumentami. Teoretycznie jesteśmy po tej samej stronie – osób zainteresowanych poznaniem twórczości Michela Nostradamusa.

Jednak swoje zaangażowanie w ten temat należy potwierdzić nie tylko przez szacunek do prekursorów w tym temacie ale również do innych osób, które na skutek jeszcze znikomych informacji nie potrafią jeszcze znaleźć merytorycznych argumentów do prawidłowych rozważań.

Oczywiście najłatwiejszą weryfikacją podejścia do twórczości Nostradamusa są wpisy użytkowników również na tym forum.

Ja swoje udostępniłem również na tym forum – dlatego nie mam z tym problemu pomimo tego, że na przestrzeni lat kiedy je publikowałem niektóre wpisy ze względu na nowe informacje należało by uaktualnić!

Martimo ma swój charakterek, który może wykorzystać na swoją korzyść ale również przez swój upór może się też jeszcze bardziej pogrążyć… No cóż... Będzie niektórym przeciwnikom forum przykro… Jednak przewina niezrozumienia tematu pozostanie po stronie MartimoCordoza…

Na koniec mam prośbę, żeby Mrtimo nie cytował moich nie zrozumiałych przez niego wypowiedzi, tu są również pewne granice. Niestety brak wiedzy nie tylko o przepowiedniach Nostradamusa, ale również w innych dziedzinach jest sprawą kluczową w tym, czym nas wszystkich raczy Martimo.

Nie widzę też potrzeby w nieskończoność powtarzania tego co napisałem wcześnie na forum dla jednej osoby… Moje założenia są takie jak napisałem wcześniej:

Przepowiednia 208,65 – jest związana z Paryżem miastem św. Genowefy. Mowa jest również o Wielkiej Katedrze czyli o Paryskiej Katedrze Notre-Dame!  Zgodność miasta i zabytku chrześcijaństwa… Symbolika miejsca i czasu...

Napisałem, że ta przepowiednia dopiero zaczyna się wypełniać. Patrząc na historię tej budowli mamy w dniu 15 kwietnia 2019 roku do czynienia z najtragiczniejszym wydarzeniem w wielowiekowej historii…nie tylko budowli...

Michel Nostradamus pisał nie bez powodu o Wielkiej Katedrze w mieście św. Genowefy. Była ona i jest nadal bardzo ważnym elementem Paryża i całej Francji… Od samego początku Paryż był miejscem kultu religijnego… ilość i znaczenie świętych relikwii... była znacząca w ubiegłych wiekach.

Katedrę Notre Dame nie na darmo wzniesiono na wyspie na Sekwanie, zwanej Île de la Cité, w miejscu po dwóch kościołach powstałych jeszcze w IX wieku. Jej budowa trwała ponad 180 lat (1163–1345). Wyspa miał znaczenie nie tylko obronne ale i praktyczne – woda bronił w sposób naturalny budowlę przed pozostałymi pożarami w mieście…

Dlatego nasz inteligentny użytkownik Martimo zapomina o tym, że z interpretacją przepowiedni Nostradamusa nie należy się spieszyć. Pierwsze małe szczegóły nie świadczą o całkowitym wypełnieniu się przepowiedni.

Pierwsze skojarzenia przepowiedni z wydarzeniami świadczą raczej o tym o czym już pisałem: że nic nie dzieje się nagle i niespodziewanie. Wszystko ma swoje zapowiedzi i tak jest z pożarem oraz wspomnianym przez NoNiewiem „skarbem” przechowywanym w Ołtarzu Wielkiej Katedry… na który zwróciłem uwagę we wpisie…

Wszyscy zapominają o tym, że przepowiednie Michela Nostradamusa są w większości trudnymi do rozszyfrowania zagadkami! Natomiast w miarę prosty tekst prawie zawsze stanowi duże wyzwanie dla czytelnika. Nawet jedno słowo celowo umieszczone przez Mistrza w jego autorskiej formie  może mieć wpływ na całą przepowiednie – komplikując proste zrozumienie zawartego przesłania.

Nasz chłopski filozof Martimo na koniec swoich myśli napisał:   

MartimoCardoza2019-04-19 22:27:16 napisał/a:

Eddie dziękuję za zamieszczenie tej przepowiedni na forum!
Ciekawy dziękuję na wrzucenie informacji o profanacji! Jakoś wszyscy wspólnymi siłami rozpracowaliśmy tą przepowiednię i chyba możemy ją wpisać jako kolejną wypełnioną przepowiednię mistrza Nostradamusa!

Ta przepowiednia się jeszcze nie wypełniła. Mamy dopiero pierwsze (tragiczne) wydarzenia świadczące o tym, że zbliża się czas o którym pisał Mistrz Nostradamus…

Natomiast najważniejszym elementem przesłania Michela Nostradamus jest ostatni wiersz czterowiersza z - Przepowiednia; 208,65 - którego przesłanie pozostaje mało zauważone w wielu niepotrzebnych słowach Martimo zaciemniających najważniejsze przesłanie tej przepowiedni...

Obwieszczą miastu Świętej Genowefy zniszczenie i powolną śmierć…

Ważność dobranych słów jest w tej przepowiedni też bardzo ciekawe. Jeśli skupimy się nad Kometą i jej ogonie – widzimy dwie możliwości. Jedna to rozjaśniony horyzont a druga rozjaśniony nieboskłon.

Nie wiem czy Pan Atraktor zwrócił uwagę na to, że nieboskłon jest dużo szerszym zagadnieniem niż horyzont. Dlatego jeśli weźmiemy pod uwagę horyzont i miasto św. Genowefy to mamy w przybliżeniu Europę….ale nie tylko...

Natomiast jak skupimy się nad czymś dużo szerszym niż horyzont to w przypadku nieboskłonu możemy brać pod uwagę inne kontynenty… W takim przypadku jest więcej „ogoniastych Komet” wspomnianych w przepowiedniach Nostradamusa…. Oczywiście wygrywa tylko jedna…

Ale to już inny temat do rozważań….

 
Przepowiednia; 208,65 [czterowiersz]

Nim przed trzecią długi ogon rozjaśni horyzont (nieboskłon)...
Sprofanowany zostanie ołtarz Wielkiej Katedry-
A jej obalone kościelne dzwony...
Obwieszczą miastu Świętej Genowefy zniszczenie i powolną śmierć…

Atraktor44  05.09.15, 20:20


Ps. Coś sobie jeszcze przypomniałem z moich wcześniejszych wpisów: Człowiek nieznający się na danej rzeczy, niekompetentny w danej dziedzinie; laik, dyletant... to jednym słowem – profan!

4,322

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi pisze "Martimo w ostatnich wpisach powoływał się na to, że forum to jest dyskusyjnym! Jednak już w swoim następnym wpisie nazwał swojego rozmówcę hejterem – pomimo tego, że z drugiej strony nastąpił bardzo merytoryczny wpis a tym samym odpowiedz na jego wpis..."

Nie zgadza się. Nazwałem go hejterem po przeczytaniu 100 jego wpisów na forum.Większość z tych wpisów to typowe gnojenie innych.Po przeczytaniu tych 100 postów zauważyłem, że dominującą intencją tego człowieka jest właśnie gnojenie innych i udowadnianie im jacy są tępi, głupi, bezmyślni itp itd.  Hejter to persona non grata.

Moogi pisze "Jednak w przypadku Martimo jest coś czego jak do tej pory nie dało się zmienić – po prostu nie może się on zgodzić ze zdaniem innych osób – dlatego w beznadziejny sposób broni swoich nielogicznych wniosków..."

Nie zgadza się.Jeśli argumenty będą naprawdę dobre to zmienię zdanie.Tylko głupi i martwy nie zmienia zdania.

4,323

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Rambo5 napisał/a:

Mam pytanie.
Czy te mapy Nostradamusa przedstawione przez gazetę fakt są prawdziwe.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/ma … 6x#slajd-6

Fakt przedstawił na swoich stronach mapy, które są stworzone przez kogoś w naszych czasach.
Powstały one prawdopodobnie na podstawie ilustracji zmieszczonych pierwszy raz w książce Petera Lemesuriera – Nostradamus  The Final Reckoning  z 1993 roku. Jest ona również przedrukowana w polskim wydaniu w 1996 roku - Peter Lemesurier Nostradamus Almanach naszej przyszłości; W książce jest dużo więcej map/ilustracji tego o czym, według autora w centuriach pisał Nostradamus. Moim zdaniem Fakt zerżnął pomysł tych map, a dla nie poznaki dodał, na niby rycinach, numery klasycznych centurii Nostradamusa dotyczących zilustrowanych wydarzeń. Tabloid nie mógł cytować bez zgody wpisów z książki Lemesuriera. Dlatego pytanie o prawdziwość map jest niekonkretne – te współczesne mapy ilustrują poglądowo wydarzenia, które w swoich centuriach opisał Michel Nostradamus. Jak masz czas możesz dotrzeć do wpisanych w mapy centurii i samodzielnie je zweryfikować. 


https://books.google.pl/books/content?id=MqdwAAAACAAJ&printsec=frontcover&img=1&zoom=1&imgtk=AFLRE708EN5hFzaUhDCqbiCscyImkfXcfCHhC-_ICNL4fFsDCMMbRnyEGpdKnwY3LsQ6Ii1dTlqPSnJQvdovYv11ffXlerh6AXgZAlbZYD7LHGK86htXYSwYz7arhzn13dHwxjz4euMZ

4,324

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tak jak już wcześniej pisałem trochę podniosłem swoją wiedzę z astrologii i nauczyłem się korzystać z efemeryd.

Przepowiednia I 77.1

"Mars,Jowisz i Uran Wielkimi Panami Nieba!
W '600 z południa Afryki i Bliskiej Azji-Antychryst Mahdi!
Z ogniem, ropą, zarazkami i TORRENTEM,
Rozbija chrześcijańskie mury starej Europy"

Koniunkcja tych trzech planet nie trafia się zbyt często. Do najbliższej dojdzie w maju 2038 roku. W dniu 21 maja 2038 roku o godzinie 5:12  Mars będzie w 25 stopniu znaku Raka , Jowisz w 25 stopniu znaku Raka, Uran w 21 stopniu znaku Raka.

Przepowiednia VI 24

"Mars i Berło będą w jedności
Znak Raka przyniesie straszliwą wojnę;
Potem nowy władca, Laus Masbu otrzyma koronę,
Będzie on rządził krwawo przez lat 27."


Planisfera Bianchiniego z II wieku ukazuje greckie personifikacje bóstw planetarnych, powiązane z wczesnymi wersjami planetarnych symboli: Merkury ma kaduceusz; Wenus ma przypięty do swojego naszyjnika sznur, połączony z innym naszyjnikiem; Mars – włócznię; Jowisz – berło; Saturn – kosę; Słońce – diadem z wysyłanymi z niego promieniami, a Księżyc nakrycie głowy (stroik) z przyczepionym półksiężycem.

Berło to symbol Jowisza a więc Mars i Jowisz mają być w jedności. I ponownie ta sama data czyli 21 maja 2038 roku obie planety w 25 stopniu znaku Raka z tym, że Mars 25 stopień 23 minuta a Jowisz 25 stopień 58 minuta. Jeśli już chcemy być po aptekarsku dokładni to dzień później czyli 22 maja 2038 roku o godzinie 13:38 Mars w 26 stopniu 11 minucie znaku Raka oraz Jowisz w 26 stopniu i 11 minucie znaku Raka..(jedność o której pisał Nostradamus)

Obie planety spotykają się dosyć rzadko w znaku Raka, wcześniejsza taka koniunkcja miała miejsce 3 lipca 2002 roku a więc 36 lat wcześniej.Przy pierwszej przepowiedni mamy koniunkcję tych planet plus dodatkowo planetę Uran co musi być pewnie jeszcze rzadszym zjawiskiem.

4,325

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Te dwie przepowiednie, które podałem w poprzednim poście ewidentnie opisują początek III WŚ. Nie mam pojęcia dlaczego Nostradamus podał opisy koniunkcji do których dojdzie dopiero w 2038 roku..Większość znawców przepowiedni Nostradamusa podaje rozpoczęcie III WŚ w 2030 roku i ja się całkowicie z nimi zgadzam!

Przepowiednia III. 2

"Trzecia Wojna się rozpocznie w 10 lat,
Nim jego wojska zginą w azjatyckim kraju Tamerlana*,
niespodziewanie i nagle Wielki Grzyb ognia w siódmym miesiącu zniszczy armie sprzymierzonych
A płacz i żałoba będzie ogólna, bo trumny będą puste,
Odtąd powoli pod zielonymi sztandarami Mahometa półksiężyc rozpocznie swój zwycięski marsz na ziemie chrześcijańskiej Europy,
Jednooki Talib ogłosi się kalifem zjednoczonego imperium Allaha."

Jedno jest pewne, 10 lat przed wybuchem III WŚ dojdzie do użycia broni atomowej i wtedy będziemy już znać dokładną datę jej rozpoczęcia. UŻYCIE BRONI ATOMOWEJ ROZPOCZNIE TEŻ DEKADĘ SUPERTERRORYZMU.

Jeżeli III WŚ ma się rozpocząć w 2030 roku to już w 2020 roku powinniśmy być świadkami ataku nuklearnego! Konkretnie chodzi o lipiec 2020 roku.  Ale aby to się wydarzyło to wcześniej musiałby powstać Wielki Taliban a także Talibowie musieliby się dobrać do arsenału nuklearnego najprawdopodobniej Pakistanu. Mają na to tylko 13 miesięcy..

4,326

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przepowiednia I 77.1

"Mars,Jowisz i Uran Wielkimi Panami Nieba!
W '600 z południa Afryki i Bliskiej Azji-Antychryst Mahdi!
Z ogniem, ropą, zarazkami i TORRENTEM,
Rozbija chrześcijańskie mury starej Europy"

A oto 3,115 Alamach 1614 rok.

"W 620 roku liturgii jednooki Mahdi
Wielki Kalif Talibanu;
Z trzech stron afrykańskiego Śródmorza ruszy na chore
republiki zachodu;
Czerwony,Błękitny i Czarny Turban będą niszczyć
wszystko co żywe i martwe;
Pod Wielkimi Zielonymi Sztandarami Proroka Mahometa zapanują
szatańskie porządki!
Do krajów Orientu płynąć będą falami przepełnione statki
chrześcijańskich niewolników.
Dzieci odbierane , kobiety oddawane do służby i haremów
muzułmańskich wojowników,
Mężczyżni wywożeni na pola uprawne i do manufaktur
zdobywców,
Wszyscy skuci i napiętnowani naramiennym znakiem
przeklętego krzyża!
Oto panowanie syna piekieł-
III Antychrysta!"


W tym wpisie chciałbym zwrócić Waszą uwagę na jeden ciekawy fakt.Jak pewnie zauważyliście obie przepowiednie mówią o tych samych wydarzeniach..Dlaczego w takim razie jest między nimi 20 lat różnicy? ( W pierwszej 600 rok, w drugiej 620 rok liturgii).Zastanawialiście się nad tym?
Czyżby  pomiędzy latami liturgii chrześcijańskiej oraz muzułmańskiej było dokładnie 20 lat różnicy?

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-06-08 00:20:57)

4,327

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przepowiednia I 77.1
"Mars,Jowisz i Uran Wielkimi Panami Nieba!
W '600 z południa Afryki i Bliskiej Azji-Antychryst Mahdi!
Z ogniem, ropą, zarazkami i TORRENTEM,
Rozbija chrześcijańskie mury starej Europy"
Koniunkcja tych trzech planet nie trafia się zbyt często. Do najbliższej dojdzie w maju 2038 roku. W dniu 21 maja 2038 roku o godzinie 5:12  Mars będzie w 25 stopniu znaku Raka , Jowisz w 25 stopniu znaku Raka, Uran w 21 stopniu znaku Raka.

z kolei ŻYWY PŁOMIEN pisze..

Nie czekajcie z niecierpliwością na wypełnienie się stron Apokalipsy Świętego Jana Apostoła, bo Ona powoli wypełnia się na waszych oczach. Czas, który został dany dla ludzkości, przez modlitwę i ofiarę nielicznych został wydłużony, dodany do już zrealizowanego czasu przedłużenia, który trwał 15 lat, jeszcze o jego połowę, to jest o siedem i pół roku ze względu na tych ludzi, którzy się modlą i składają Bogu swoje ofiary. Część kary Bożej zapowiedzianej jest złagodzona, a dodany czas przedłużenia jest marnotrawiony, co jest wielkim bólem Mojego Świętego Serca. Nie ma już możliwości, aby czas wam dany mógł być więcej razy wydłużony. Koniec ulgi danej ludzkości przypada na czerwiec 2023roku. Po tej dacie wszystko gwałtownie przyspieszy, także czas wypełniania się stron Apokalipsy.

i kto mówi prawde ??? pożyjemy zobaczymy...

4,328

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

nie jestem nawiedzonym ale mądrego warto posłuchać jak to powiadał Kargól i Pawlak

4,329

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Martimo po pierwsze dziękuję za umieszczenie dwóch centurii dotyczacych losów Izraela. Po drugie, jezeli chodzi o czas do rozpoczecia III WŚ to:

    - 10 lat nim wojska Nato zginą w kraju Tamerlana,
    - na targowisku podróżnych w nowo otwartym, w mieście muru >>> Berlin? które rozpocznie epokę supertotalitaryzmu

lecz wiemy z innych centurii, że na 12 lat przed wielką wojną powstanie państwo Talibanu pod przywództwem Mahdiego ( i tu mamy problem, bo jeszcze nie powstało, a jeżeli zakładamy, że w 2030 wybuchnie wojna to musiałoby już istnieć). Wiemy też, że gdy objawi się Mahdi, to w Polsce nastaną rządy jego sługi >>> Generała Dyktatora.
    Natomiast światu objawi się Mahdi, gdy najprawdopodobniej w Japoni i znów najprawdopodobniej chodzi o wulkan Fudżi, który wybuchnie i ma doprowadzić w tym kraju do wielkiej katastrofy, a Mahdiego poznamy w trzecim dniu po wybuchu wulkanu.

    I teraz oczywiście tylko moim zdaniem niekoniecznie III WŚ wybuchnie w 2030 roku. Od dłuższego czasu mam wątpliwości, czy aby na pewno przez wielu userów tego forum typowany rok 2030 będzie datą wybuchu Wielkiej Wojny. W przepowiedniach Nostradamusa opublikowanych w polskim necie jest - zakładam, że właściwie przetłumaczona i zinterpretowana - mowa, że "Jego wojna" czyli Mahdiego będzie trwac 20 lat i 7. Coraz cześciej myślę, że chodzi o lata biologiczne samego Mahdiego. Nie twierdzę, że mam rację.
    Oczywiście dodatkową wskazówką będzie powtórny wybór Wąsatego (myślę, że chodzi o prezydenta), gdzie wiemy, że pod koniec jego kadencji wybuchną zamieszki - ruchawki motłochu (zakładam, że w 5 roku kadencji) które pomoże stłumić, opanować przyszły Generał Dyktator. Najbliższe wybory prezydenckie to 2020 rok i o ile znów wygrałby A.Duda to możemy wtedy brać pod uwagę przepowiednię:

"Przepowiednia;19,30(sześciowiersz);

Na szesnaście przed wielką wojną,
Młody, który wygra ustąpi niszczony chorobą raka,"

    I wtedy można rozważyć datę 21 maja 2038 roku, którą wskazujesz w tym poście http://koniecswiata.info/forum/post/18801/#p18801

    Dlaczego? Zdroworozsądkowo, nie opierając się do końca na przepowiedniach, a na prognozach statystycznych i odrobinie wiedzy ogólnodostępnej. Wiemy z centurii, że w 2 roku wojny w Ocean Atlantycki ma uderzyć planetoida (?), która to spowoduje przerwanie działań wojennych. Mimo wszystko wydaje mi się, że Arteuza nieprzypadkowo wspominał o 9 miliardach ludzi na ziemi w chwili wybuchu III WŚ, prognozy wskazują, że taką liczbę osiągniemy w okolicach 2040 roku https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludność_świata . Oprócz niedawno tu zacytowanej jego osobistej interpretacji swą wiedzę czerpał na pewno też z innych znanych mu przepowiedni.
    Ponadto do UE ma napłynąć 12 milionów "ubogacaczy kulturowych", tudzież wysoko kwalifikowanych inżynierów i lekarzy tongue. Na razie przeżyliśmy I falę migracyjną, druga ma już być zbrojna, a trzecia zaleje skłocony kraj Sarmatów. I dopiero wtedy kraje Gryfona zamkną sie w swoich klatkach - zniknie strefa Shengen i zamkną się granice. Jakiś czas temu przeglądając neta natrafiłem na stronę z potencjalnymi ciałami niebieskimi, które mogą uderzyć w ziemię i znaczne nagromadzenie takich zdarzeń jest przewidywane na lata od bodajże 2038 roku. Ale tu specjalistą jest sam Atraktor i to on musiałby ewentualnie coś nam podpowiedzieć.

    I jeszcze jedno, co już kilkakrotnie nie tylko ja pisałem, przepowiednie to nie przedmiot ścisły ^^.

i na sam koniec odbiegając trochę od w/w zagadnienia, to wczoraj zauważyłem w mediach oto taki smaczek:


https://kujawsko-pomorskie.onet.pl/papi … ka/m878wzm


Przepowiednia: 38,16(sześciowiersz);

Bogaty i pyszny zakonnik solą w oku biskupa Rzymu,
Gdy go przywoła do siebie wznieci nad Wisłą wielki zamęt!
Wierny mu lud obwoła go świętym i prorokiem!
Cierpienie i śmierć starego kościoła, po trzeciej wojnie,
będzie odrodzeniem i początkiem jedności nowego.
Ten kto chciał być pierwszym zginie w wiecznej niełasce!

Atraktor



Pozdrawiam

4,330

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tu ciekawy wykład dra Bartosiaka na temat aktualnej sytuacji na świecie - niestety potwierdza Nostradamusa:

https://www.youtube.com/watch?v=cPIyMA9hRUA

4,331

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał/a:

Tak jak już wcześniej pisałem trochę podniosłem swoją wiedzę z astrologii i nauczyłem się korzystać z efemeryd.

Przepowiednia I 77.1

"Mars,Jowisz i Uran Wielkimi Panami Nieba!
W '600 z południa Afryki i Bliskiej Azji-Antychryst Mahdi!
Z ogniem, ropą, zarazkami i TORRENTEM,
Rozbija chrześcijańskie mury starej Europy"

Koniunkcja tych trzech planet nie trafia się zbyt często. Do najbliższej dojdzie w maju 2038 roku. W dniu 21 maja 2038 roku o godzinie 5:12  Mars będzie w 25 stopniu znaku Raka , Jowisz w 25 stopniu znaku Raka, Uran w 21 stopniu znaku Raka.

Przepowiednia VI 24

"Mars i Berło będą w jedności
Znak Raka przyniesie straszliwą wojnę;
Potem nowy władca, Laus Masbu otrzyma koronę,
Będzie on rządził krwawo przez lat 27."

Planisfera Bianchiniego z II wieku ukazuje greckie personifikacje bóstw planetarnych, powiązane z wczesnymi wersjami planetarnych symboli: Merkury ma kaduceusz; Wenus ma przypięty do swojego naszyjnika sznur, połączony z innym naszyjnikiem; Mars – włócznię; Jowisz – berło; Saturn – kosę; Słońce – diadem z wysyłanymi z niego promieniami, a Księżyc nakrycie głowy (stroik) z przyczepionym półksiężycem.

Berło to symbol Jowisza a więc Mars i Jowisz mają być w jedności. I ponownie ta sama data czyli 21 maja 2038 roku obie planety w 25 stopniu znaku Raka z tym, że Mars 25 stopień 23 minuta a Jowisz 25 stopień 58 minuta. Jeśli już chcemy być po aptekarsku dokładni to dzień później czyli 22 maja 2038 roku o godzinie 13:38 Mars w 26 stopniu 11 minucie znaku Raka oraz Jowisz w 26 stopniu i 11 minucie znaku Raka..(jedność o której pisał Nostradamus)

Obie planety spotykają się dosyć rzadko w znaku Raka, wcześniejsza taka koniunkcja miała miejsce 3 lipca 2002 roku a więc 36 lat wcześniej.Przy pierwszej przepowiedni mamy koniunkcję tych planet plus dodatkowo planetę Uran co musi być pewnie jeszcze rzadszym zjawiskiem.


Mam kilka pytań do powyższego wpisu a tym samym do wpisów, które nastąpiły po nim!

Gdzie można podnieść trochę swojej wiedzy z astrologii? Nie chodzi mi o strony z horoskopami.
Kiedy Mars, Jowisz, Uran – są Wielkimi Panami Nieba?
W którym miejscu jest mowa o koniunkcji?
Nastąpiło wykluczenie np. opozycji czy innych układów planet – dlaczego taki wybór?
Dlaczego została wybrana koniunkcja dwóch a nie trzech planet?
Jeśli już koniunkcja to dolna czy górna?
Na jakiej podstawie połączenie ze znakiem Raka, rozpatrując treść przepowiedni I 77.1 ?
Czy wymienione planety nie spotykają się w innych zodiakach?
Jakie są inne daty wspólne dla trzech planet: Mars, Jowisz, Uran?
Co miał na myśli Nostradamus pisząc o Wielkich Panach Nieba?

Jeśli chodzi o Przepowiednie I 77.1

Dlaczego nie ma daty i autora tłumaczenia pod przepowiednią?
Ułatwił by wiele, komentarz autora tłumaczenia. Po dacie można by łatwiej znaleźć.
Czy na pewno ta przepowiednia mówi o rozpoczęciu III WS?
Dlaczego pomijany jest we wnioskach rok 600 liturgii?
Co z innymi przepowiedniami z latami liturgii?
Pytań jest jeszcze więcej!

A teraz to czego nie potrafię skojarzyć! 

Przepowiednia VI 24
Mars i Berło będą w jedności
Znak Raka przyniesie straszliwą wojnę;
Potem nowy władca, Laus Masbu otrzyma koronę,
Będzie on rządził krwawo przez lat 27.

Kto jest autorem tłumaczenia tej przepowiedni!?
Kiedy pojawiła się on na forum w takiej formie?
Czy to ona jest wykorzystana do określenia daty tej wcześniejszej?
Czy to jest tekst z oryginału Nostradamusa?
Czy tą przepowiednie podał Arteuza czy Atraktor!

Sorry za tak dużo pytań! To nie wszystkie jeszcze. Ale to według Ciebie ma stanowić podstawę do poznania daty wydarzeń opisanych przez Nostradamusa na podstawie astrologii. Dlatego podstawy są bardzo ważne. I jak widzimy Tezeusz już korzysta z Twojego wpisu!

Pozdrawiam

4,332

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tezeuszu wszystko to co napisałeś wydaje się ładnie ze sobą łączyć i komponować w jedną całość ale ..

Przepowiednia 141;201 (sześciowiersz)

"Mars w znaku Skorpiona w roku żywej wagi,
W końcu drugiej dekady kraj Baktrów i Partów we władzy turbanów,
Mściciel z gór dostawcą tysięcy niepokornych czaszek-
Rzuconych w pszenicznych workach pod stopy Antychrysta.
Po wielkiej rzezi plemiennej hołoty lud wybierze talibów,
Na chwałę przyszłego Imperium Allaha i Mahometa!"

..ta jedna przepowiednia trochę burzy ten piękny obraz całości. Mars w 2020 roku nie będzie przebywał w znaku Skorpiona a  więc do końca 2019 roku powinna się wypełnić ta przepowiednia. Pierwsze dwa wersy są tak czytelne i jasne, że gdyby się nie wypełniły to myślę, że większość by zwątpiła w wypełnienie się kolejnych przepowiedni i w samego Nostradamusa!

Postanowiłem jeszcze raz tym razem z aptekarską dokładnością sprawdzić kiedy Mars będzie przebywał w znaku Skorpiona. W znak Skorpiona wejdzie dokładnie 18 listopada 2019 roku o godzinie 23:56 a opuści go 3 stycznia 2020 roku o godzinie 1:56. Czyli pomyliłem się pisząc, że w 2020 nie będzie w nim przebywał bo będzie ale raptem przez 49 godzin i 56 minut.

4,333

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Aerodaktyl pisze:"A teraz to czego nie potrafię skojarzyć!

Przepowiednia VI 24
Mars i Berło będą w jedności
Znak Raka przyniesie straszliwą wojnę;
Potem nowy władca, Laus Masbu otrzyma koronę,
Będzie on rządził krwawo przez lat 27.

Kto jest autorem tłumaczenia tej przepowiedni!?
Kiedy pojawiła się on na forum w takiej formie?
Czy to ona jest wykorzystana do określenia daty tej wcześniejszej?
Czy to jest tekst z oryginału Nostradamusa?
Czy tą przepowiednie podał Arteuza czy Atraktor!"

-A to naprawdę ma jakieś znaczenie czy daną przepowiednię podał Arteuza czy Atraktor? Jednego bardziej cenisz a drugiego mniej? Bo ja Ci się szczerze przyznam, że mam wszystkie przepowiednie wymieszane i nie mam pojęcia, które od kogo pochodzą. Dla mnie to nigdy nie miało znaczenia czy daną przepowiednie podał Arteuza czy Atraktor! Obie te przepowiednie są zamieszczone  tutaj:
http://iluminaci.com/ads/przepowiednie- … asnowidza/

Osoba, która je zamieściła w 2013 roku napisała: "Jednym z tłumaczy Centurii jest anonimowy autor Arteuza, który posługuje się również pseudonimem Centurion."

-Nie została wykorzystana do określenia daty tej wcześniejszej.

4,334

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dziękuję za odpowiedz!

Jeśli chodzi o szczegóły jest to bardzo ważne z jakiego źródła pochodzi omawiana przepowiednia! Patrząc na treść przepowiedni a raczej klasycznej centurii – jest to bardzo słabe tłumaczenie. W takiej formie przepowiednia mówi o kimś innym. Dlatego moje pytania! 

C VI. 24
Mars & le scepte se trouuera conioinct,
Dessoubs Cancer calamiteuse guerre:
Vn peu apres sera nouueau Roy oingt,
Qui par long temps pacifiera la terre.

Pod linkiem, który podajesz jest wpis, pod którym pojawia się ta centuria - Niepublikowane czterowiersze. Czyli dopisek autora tego zbioru. Dlatego tłumaczenie nie jest Arteuzy! Prawidłowe tłumaczenie zmienia treść tej centurii!

4,335

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Aerodaktyl
Oto taki króciutki wykładzik, który znalazłem w necie a dotyczący koniunkcji:
"Jak daleko mogą się planety "rozłazić", żeby jeszcze uznać, że są w koniunkcji? Zapamiętajmy trzy liczby:

do 10 stopni: jest koniunkcja
od 10 do 12 stopni: koniunkcja jest słaba i wątpliwa, raczej jej nie ma
poniżej 4 stopni: silna i wyrazista koniunkcja."

Od razu przyznam się, że szukałem "silnych i wyrazistych koniunkcji" Między 2019 rokiem a 2039 rokiem mamy tylko jedną taką koniunkcję. Dojdzie do niej właśnie w terminie, który wcześniej podałem Mars 25 stopień, Jowisz 25 stopień i Uran 21 stopień. Zasada 4 stopni zostaje zachowana, mamy tutaj silną i wyrazistą koniunkcję.

Dlaczego szukałem akurat koniunkcji? Ponieważ Nostradamus głównie podaje opisy koniunkcji, rzadko się zdarza by pisał o innych aspektach.Założyłem (nie wiem czy słusznie), że są Wielkimi Panami Nieba kiedy są w koniunkcji, bo to przecież rzadkie zjawiska na niebie. Dwa lata później dojdzie do spotkania pięciu planet! https://www.polskieradio.pl/23/266/Arty … Koniunkcja

Po przeczytaniu twoich pytań postanowiłem jeszcze raz sprawdzić czy czasem w okresie między 2019 rokiem a 2039 rokiem nie dochodzi do  słabszych koniunkcji (do 10 stopni ) a także czy czasem nie są tworzone inne aspekty.( zrobię to w najbliższym czasie)

Jeśli chodzi o lata liturgii to chcę Ci powiedzieć, że znalazłem dwie przepowiednie, które opisują te same wydarzenia a tymczasem  w jednej Nostradamus podał 600 rok  a w drugiej 620. Wydaje mi się zatem, że między latami liturgii chrześcijańskiej a muzułmańskiej jest dokładnie 20 lat różnicy! Tylko jest  jeden podstawowy problem! Skąd mamy wiedzieć, w których przepowiedniach pisał o latach liturgii chrześcijańskiej a w których o latach liturgii muzułmańskiej? Moogi pisał, że Nostradamus w  oryginalnych tekstach czasem podawał cyfry np 600 a czasem pisał w postaci słownej np. sześćsetnym. Może w ten sposób dzielił na liturgię chrześcijańską i muzułmańską tymczasem Arteuza i Atraktor w ogóle na to nie patrzyli i tłumacząc zapisywali wszystkie w postaci cyfr..Dlatego teraz nie jesteśmy w stanie odróżnić kiedy Nostradamus podaje lata liturgii chrześcijańskiej a kiedy muzułmańskiej..

4,336

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Aerodaktyl pisze "Dziękuję za odpowiedz!

Jeśli chodzi o szczegóły jest to bardzo ważne z jakiego źródła pochodzi omawiana przepowiednia! Patrząc na treść przepowiedni a raczej klasycznej centurii – jest to bardzo słabe tłumaczenie. W takiej formie przepowiednia mówi o kimś innym. Dlatego moje pytania!

C VI. 24
Mars & le scepte se trouuera conioinct,
Dessoubs Cancer calamiteuse guerre:
Vn peu apres sera nouueau Roy oingt,
Qui par long temps pacifiera la terre.

Pod linkiem, który podajesz jest wpis, pod którym pojawia się ta centuria - Niepublikowane czterowiersze. Czyli dopisek autora tego zbioru. Dlatego tłumaczenie nie jest Arteuzy! Prawidłowe tłumaczenie zmienia treść tej centurii!"

Możesz podać inne, lepsze tłumaczenie?

4,337

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Sprawdziłem i okazuje się, że między 2019 rokiem a 2039 rokiem tylko RAZ dochodzi do koniunkcji między tymi trzema planetami (2038 rok). Natomiast jeśli chodzi o inne aspekty to jest tak duże ich nasycenie i występują tak często, że je zupełnie pomijam.

Do kolejnej koniunkcji tych trzech planet dochodzi 24 września 2051 roku Mars w 26 stopniu znaku Panny, Uran w 26 stopniu znaku Panny oraz Jowisz w 19 stopniu znaku Panny ( 7 stopni różnicy więc trochę słabsza koniunkcja niż ta z 2038 roku)

4,338

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ponownie dziękuję za odpowiedz!

Nie jest to kres moich marzeń. Ponieważ są to wszystko rzeczy ze stron dla wróżek. Ale i to można wykorzystać do Twojej mam nadzieje przemyślanej analizy.

MartimoCardoza napisał/a:


Oto taki króciutki wykładzik, który znalazłem w necie a dotyczący koniunkcji:
"Jak daleko mogą się planety "rozłazić", żeby jeszcze uznać, że są w koniunkcji? Zapamiętajmy trzy liczby:
do 10 stopni: jest koniunkcja
od 10 do 12 stopni: koniunkcja jest słaba i wątpliwa, raczej jej nie ma
poniżej 4 stopni: silna i wyrazista koniunkcja."

Dobrze, że podałeś ten przykładzik. Na jego podstawie można zrozumieć jak bardzo mogą się zmienić wywróżone daty z układów planet. I nie chodzi tu o aktualny układ nieba. W przypadku Nostradamusa należy również uwzględnić niebo z jego czasów. Ale jest to jeszcze bardziej skomplikowane ponieważ w książce, którą polecałeś (ja jej nie polecam) Davida Ovarsona z 1997 roku - mowa jest o korzystaniu przez Nostradamusa z arabskiej astrologii – dużo, dużo starszej od czasów Nostradamusa. I to może być jedna z trudności dla profesjonalnych badaczy, o wróżkach nie wspominam…
Wracając do króciutkiego wpisu z netu. Aspektów jest wiele. Koniunkcja jest najprostsza. Drugim popularnym jest opozycja. Ale jest jeszcze trygon, kwadratura, sekstyl, kwinkunks, półsekstyl...itd.
Z tego co wiem nie wszystkie programy (darmowe dla zabawy) mają coś więcej w ofercie niż koniunkcje.
Wracając do książki, którą podpierałeś się wcześniej (Ovarsona) tam mamy również poruszony temat aspektów. I właśnie tam jest stwierdzenie o zamiłowaniu Nostradamusa do trygona… mało tego w wersji papierowej (na końcu) są ryciny pokazujące prace Nostradamusa nad trygonami. Natomiast w tekście jest informacja o bardzo ważnych wydarzeniach które w historii wiążą się z trygonami opisanymi w przepowiedniach Nostradamusa.
Dlaczego więc nie polecam tej książki. Ponieważ ta pozycja nie pisze o najnowszych badaniach a przede wszystkich odwołuje się do ‘badaczy’ z czasów dawnych i ubiegłych. Jak możemy się domyślać nie było wtedy za dużo sukcesów w ich przewidywaniach. Tematy poruszane w tej książce nie będą  za bardzo zrozumiane przez świerzaka – ponieważ jest tam wiele z mojego dzisiejszego punktu widzenia niekorzystnych stwierdzeń o Nostradamusie. 


MartimoCardoza napisał/a:

Jeśli chodzi o lata liturgii to chcę Ci powiedzieć, że znalazłem dwie przepowiednie, które opisują te same wydarzenia a tymczasem  w jednej Nostradamus podał 600 rok  a w drugiej 620. Wydaje mi się zatem, że między latami liturgii chrześcijańskiej a muzułmańskiej jest dokładnie 20 lat różnicy! Tylko jest  jeden podstawowy problem! Skąd mamy wiedzieć, w których przepowiedniach pisał o latach liturgii chrześcijańskiej a w których o latach liturgii muzułmańskiej?

Przepraszam ale ja chciałem porozmawiać, a nie szukać dziury w tym co napisałeś. Jest mi niezręcznie pisać o podstawach w tym temacie. Były one już wielokrotnie wspominane. Lata liturgii można rozpoznać po wydarzeniach. Inne dotyczą chrześcijan a inne muzułmanów. Ale są tez inne wydarzenia związane z konkretnymi krajami, które mają również swoje daty (np. Polska, Ukraina)
Ta moja niezręczność polega na tym, że te dwie przepowiednie na które się powołujesz mówią o czymś innym. Trzeba wczytać się w treść tych konkretnych przepowiedni… Mówią one o wydarzeniach związanych z muzułmanami. Ich lata miej więcej się zgadzają ponieważ opisują dwie inne sytuacje między, którymi może być 20 lat różnicy. Ale to są podstawy do zrozumienia o czym pisał Arteuza i Atraktor. Dlatego ważne jest nie tylko kto jest autorem tłumaczenia ale również co było w całym opisie związanym z interpretacją przepowiedni. Ja swoją wiedzę opierałem wcześniej na książkach. Ale wpisy Arteuzy i Atraktora są dopiero tym co temat przepowiedni posuwa do przodu.

MartimoCardoza napisał/a:

Sprawdziłem i okazuje się, że między 2019 rokiem a 2039 rokiem tylko RAZ dochodzi do koniunkcji między tymi trzema planetami (2038 rok). Natomiast jeśli chodzi o inne aspekty to jest tak duże ich nasycenie i występują tak często, że je zupełnie pomijam.

Tego ostatniego wpisu to ja nie rozumiem. Przecież nie chodzi o ilość pracy, tylko o dojście do poprawnych wniosków. Aspekty są ważne w Twojej teoria. No chyba, że jest tak jak z tym co napisałeś, że nie ważne kto jest autorem tłumaczenia. A później mieliśmy to co gdzieś znalazłeś z tłumaczeniem klasycznej centurii z ciemnej materii….  A to jest klasyczna i wielokrotnie tłumaczona centuria – prawie przez wszystkich autorów książek. Wrócę do tego w drugim wpisie.

4,339

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przepowiednia I 77.1

"Mars,Jowisz i Uran Wielkimi Panami Nieba!
W '600 z południa Afryki i Bliskiej Azji-Antychryst Mahdi!
Z ogniem, ropą, zarazkami i TORRENTEM,
Rozbija chrześcijańskie mury starej Europy"

A oto 3,115 Alamach 1614 rok.

"W 620 roku liturgii jednooki Mahdi
Wielki Kalif Talibanu;
Z trzech stron afrykańskiego Śródmorza ruszy na chore
republiki zachodu;
Czerwony,Błękitny i Czarny Turban będą niszczyć
wszystko co żywe i martwe;
Pod Wielkimi Zielonymi Sztandarami Proroka Mahometa zapanują
szatańskie porządki!
Do krajów Orientu płynąć będą falami przepełnione statki
chrześcijańskich niewolników.
Dzieci odbierane , kobiety oddawane do służby i haremów
muzułmańskich wojowników,
Mężczyżni wywożeni na pola uprawne i do manufaktur
zdobywców,
Wszyscy skuci i napiętnowani naramiennym znakiem
przeklętego krzyża!
Oto panowanie syna piekieł-
III Antychrysta!"

Aerodaktyl pisze "Ich lata miej więcej się zgadzają ponieważ opisują dwie inne sytuacje między, którymi może być 20 lat różnicy."

A jakie to niby dwie inne fazy III WŚ opisują te wydarzenia, że masz wrażenie iż może je dzielić 20 lat? Możesz nam trochę przybliżyć swoje własne wyobrażenia i przemyślenia?

Obawiam się również, że przypisujesz mi słowa, których nigdy nie napisałem.W którym poście polecałem książkę Davida Ovarsona ?

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-06-09 17:22:01)

4,340

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał/a:

Obawiam się również, że przypisujesz mi słowa, których nigdy nie napisałem.W którym poście polecałem książkę Davida Ovarsona ?

Było to w czasie kiedy obrażałeś  swoimi wpisami Atraktora, wyśmiewałeś ze swojej pozycji wszystko wiedzącego - wpisy Moogiego. To już wtedy podpierałeś swoje teorie programem do zabawy w astrologię. Było to również wtedy gdy próbowałeś znaleźć rozmówców do swoich teorii, jednak nikt nie chciał z Tobą rozmawiać merytorycznie. Było to wtedy kiedy pisałeś, że płacą Tobie za to co piszesz...I to dużo???

MartimoCardoza 2015-11-17 20:18:31  napisał/a:

Moogi pisze "Szczerze mówiąc – nie za bardzo rozumiem dlaczego tak się upierasz w dokładnym dopasowaniu położenia poszczególnych planet do  przepowiedni Nostradamusa.
Nie wiem czy czytałeś moje wcześniejsze teksty – ale mówiąc krótko – temat pojawiających się planet w przepowiedniach Nostradamusa już nie jednej osobie skomplikował sposób odbioru przesłania Nostradamusa.
Już wielokrotnie osoby zajmujące się Nostradamusem – połamały sobie zęby na tych sprawach. Oczywiście każdy ma swoją teorię oraz wnioski. Mało tego na znanych portalach zagranicznych są całe działy o astronomii powiązane z przepowiedniami – ale idące swoją drogą.
Mówiąc krótko – wniosek większości jest taki że Nostradamus nie był za dobry jeśli chodzi o astronomie ( w jego czasach astrologia i astronomia były powiązane i stanowiły jedną dziedzinę) .
Ja natomiast uważam że przedstawiając wielokrotnie nazwy astronomiczne – miał całkiem inny cel ( może ktoś to odkryje) – można zawsze szukać."

Zapoznaj się z tym tekstem do którego linka podaję poniżej a zmienisz zdanie..Nostradamus doskonale znał tą dziedzinę i są obecnie ludzie, którzy potrafią to udowodnić.

http://rs.maszyna.pl/~boberov/Kippin/DA … STROLO.txt

Jeśli tego nie pamiętasz to wszystko jasne. Jest to jeszcze jeden kwiatek do kożucha. Nieznajomość źródła, które polecasz za podstawę udowadniania swoich teorii. Ostatnio piszesz, że nieważne kto jest autorem tłumaczenia!!! Nieważne jaka przepowiedni i o czym mówi – ważny jest darmowy program z którego korzystasz do swoich nie do końca zrozumiałych wniosków. Ale najważniejsze jest to, że nie rozumiesz treści przepowiedni, których używasz do swoich wpisów...Oczywiście jest tego dużo więcej! Ale widząc Twój sposób rozmowy z innymi osobami, nie chcę wkraczać na ten poziom. Mnie interesuje merytoryczna rozmowa – I tylko tyle. Jeśli nie chcesz rozmowy to ok! Nic na siłę. To forum nie jest miejscem spotkań małych dziewczynek. Dlatego po męsku trzeba powiedzieć co jest niejasne. Szczególnie, że obrażanie innych osób ad personam spotykało się  już w tym miejscu z banem!

Mam jeszcze jeden wpis dla Ciebie dotyczący tłumaczenia klasycznej centurii!
Jednak tylko od Twojej odpowiedzi zależy czy pokażę palcem o co chodzi w tych dwóch przepowiedniach, które przywołujesz po raz kolejny!