4,361

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Julek dzięki za wpis.Trzeba się jednak zastanowić czy nie należy tej daty, którą podałeś wykluczyć ze względu na to, że nie wydarzyło się nic z tego co zostało opisane w tym czterowierszu..wydaje mi się, że Nostradamus Młodszy pisze, że podczas tej pełni Księżyca w znaku Barana dojdzie do jakiegoś silnego wydarzenia, które zapoczątkuje ogólnoświatowy kryzys pieniądza.Piszę ogólnoświatowy ponieważ dolar jest uznawany za najbardziej stabilną walutę świata oraz jest bez wątpienia najważniejszą walutą międzynarodową na świecie. Kiedy USA zacznie się chwiać, zachwieje się cały świat !!! Dług USA przekroczył już 22 bln dolarów i tylko w ciągu ostatnich dziesięciu lat wzrósł o 10 bln!!! Ponadto na giełdach trwa najdłuższa hossa w historii świata!!! To nie może trwać wiecznie..po hossie zawsze następuje bessa a po tak długiej hossie musi nastąpić długa bessa.. Te wydarzenia zbliżają się wielkimi krokami jednak Nostradamusowi Młodszemu nie mogło chodzić o pełnię Księżyca w Baranie w roku 2015 ponieważ wtedy nic znaczącego się nie wydarzyło.. Natomiast tak jak napisałem już wcześniej w najbliższej przyszłości (do roku 2055) nie będziemy już mieli takiego układu na niebie, który został przez niego opisany. Dlatego też wydaje mi się, że użytkownik Ormin lange ma rację pisząc, że mogło dojść do błędu w tłumaczeniu.Chodzi przecież tylko o jedno słowo stopień-sektor. Biorąc pod uwagę  trzeci sektor pojawiają się sensowne daty, natomiast przy 3 stopniu nic się nie pojawia i ma się wrażenie, że coś jest nie halo z tą przepowiednią!

Przepowiednia 164,15

Mars w trzecim stopniu Panny w opozycji do Neptuna   
podczas pełni Księżyca w Baranie wyzwoli atlantyckie demony pieniądza.     
Kapitol dwóch kłótliwych partii zrodzi trzecią ukrytą zwolenników Morusa,
najpierw tajemniczą, a później jawnie wrogą dotychczasowym porządkom.

Ta przepowiednia wyraźnie dotyczy wydarzeń w USA.Nostradamus Młodszy pisze w tym czterowierszu o pojawieniu się partii zwolenników Morusa.Chodzi oczywiście o Tomasza Morusa i jego słynną "Utopię" z 1516 roku.Utwór zawiera wizję lepszej rzeczywistości.Tomasz Morus opisuje idealny ustrój polityczny, w którym panuje równość, sprawiedliwość  oraz brak właśności prywatnej. Już próbowano wcielić jego idee w życie i nie kończyło się to zbyt dobrze..Nostradamus Młodszy pisze, że w USA pojawi się partia, w której będzie wielu zwolenników socjalizmu. I to się już faktycznie dzieje.W USA coraz więcej polityków otwarcie przyznaje się do poparcia socjalizmu! I nie tylko polityków..znany aktor Jim Carrey powiedział "powiedzcie tak socjalizmowi". Ponad 57 proc. przedstawicieli amerykańskiej Partii Demokratycznej ceni socjalizm wyżej niż kapitalizm – wynika z badań Instytutu Gallupa.W całych Stanach Zjednoczonych 37 proc. obywateli pozytywnie ocenia idee socjalizmu. I są to już moim zdaniem pierwsze zalążki wypełniania się tej przepowiedni. Wielki kryzys pieniądza, który nadejdzie sprawi, że powstanie partia zwolenników socjalizmu, która w czasie tego głębokiego kryzysu będzie jawnie obwiniać kapitalizm za obecny stan rzeczy.

4,362

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ormin bardzo ciekawy wywód, myślę że czas zweryfikuje Twoje przemyślenia.

Również sądzę, że do 2020 powinna nastąpić weryfikacja wszystkich przepowiedni zawierających tak zakreślony termin, ale też tak jak Ty dopuszczam możliwość błędu podczas tłumaczenia sformułowania "druga dekada".

    Dzięki Twojemu wpisowi i zacytowaniu tego tekstu:

Przepowiednia: 33,91

Ci co długo rządzili  po upadku dopiero zostaną docenieni.
Kiedy w 21' nadejdzie wielkie załamanie w drugiej dekadzie,
nastąpi podział na tych od zakonnika i tych pierwszego kardynała.
Dwa miasta nad Wisłą w śmiertelnym uścisku inaczej rozumianej wiary!

Atraktor  2013-06-24 19:45:07

znów obudziły się moje wątpliwości, co do właściwego wskazania na partię Bastrana, jako tych co długo rządzili. Proszę, aby nie wylewać na moją głowę pomyj za to, że śmiem podważać dogmaty i kanony, ale od samego początku nie do końca jestem przekonany, że właściwie została wskazana akurat ta partia (nie leży mi, ani jedna, ani druga, więc prosze nie posądzać mnie o jakieś polityczne sympatie).

Dlaczego tak sądzę, a nie inaczej?

Bazuję na tym co zostało już opublikowane, co do swoich źródeł to w wcześniejszych wpisach podałem, które uważam za wiarygodne.

    Zaczynając od samego początku, nigdzie nie jest napisane, że "Ci co długo rządzili..." to partia Bastrana. Sam fakt, że
M. Nostradame używa w kilku przepowiedniach sformułowania "długo" do określenia rządów, jak się wszyscy domyślamy PO-PSL nie może stanowić dowodu, jest to jedynie pewne wskazanie na okres czasu, które nie jest tożsame z niepodważalnym dowodem. Szanuję tu ogrom pracy jaki wykonał Moogi i to jak argumentował "długo", zresztą sam też wykorzystywałem to w którymś poście.

Do czego zmierzam?

Ci co długo rządzili  po upadku dopiero zostaną docenieni.

Jak wiemy M. Nostradame w wielu przepowiedniach używał wielokropków, ukośników itp., itd. Być może należy łączyć poszczególne wersy z kilku przepowiedni, bo kiedyś i takie sugestie na forach padały, ale ja nie podejmuję się tego smile.

Jeżeli przyjrzymy się budowie akurat tej zacytowanej przepowiedni to widzimy, że jest w niej w sumie chyba jako wyjątek (pośród wielu opublikowanych), zdanie zakończone kropką. Jeżeli zdanie zostało zakończone kropką tzn. że autor zakończył myśl zawarta w wypowiedzi.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zdanie


I to jest to, co mnie najbardziej ciekawi. To zdanie funkcjonuje samodzielnie w tej przepowiedni i jest skończone. Nie ma tu żadnych wielokropków, ukośników lub też innych ozdobników interpunkcyjnych. Z treści zamieszczonych w niej zdań nie wynika żadne powiązanie pomiędzy pierwszym zdaniem, a dwoma następnymi - oczywiście przynajmniej dla mnie. Bo dwa następne są ze sobą powiązane wspólnym mianownikiem, jakim jest "inaczej rozumiana wiara".

Jedno zdanie, a jakie ciekawe tongue. W związku z tym, że funkcjonuje tam słowo "długo", nie tak dawno temu odświeżyłem sobie tę oto przepowiednię opublikowaną przez Arteuzę Centuriona:


"III wojna światowa to także- jak ją nazywa M.Nostradamus cyt:"Wielka Era Głodu i Czyraków"-będzie ona trwała jeszcze około 15 lat po III wojnie,kiedy zablźnione zostaną powojenne i po katastroficzne straty materialne i kiedy medycyna znajdzie nowe sposoby leczenia strasznych chorób nie tylko osób które przeżyją III wojnę ,ale również jego choremu potomstwu.

)

W czasie i po trzeciej,a prawie piętnaście,
Długo będzie trwała
wielka era głodu i czyraków,
Boscy medycy znajdą sposoby by zapewnić zdrowe życie,
I tym którzy przetrwali i tym którzy mają się narodzić."


gdzie niejako mamy wprost z przepowiedni wynikającą "definicję" słowa "długo". Daleki jestem od stosowania jej matematycznie do każdej przepowiedni, ale mamy tu możliwość oceny co miał na myśli sam M. Nostradame jako autor.

    I mimo wszystko partia Bastrana nie utraciła władzy w wyniku "upadku". Została odsunięta od władzy w wyniku demokratycznych wyborów, a to nie jest tożsame z upadkiem.


Pozdrawiam.

4,363

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Strasznie się cieszę, że zniknęli wreszcie z tego forum wszelkiej maści hejterzy i krytykanci, którzy nie mieli do zaoferowania nic i w żaden sposób nie przyczynili się do rozpracowania, jakiejkolwiek przepowiedni..Cieszę się, że pozostali tutaj ludzie, którym naprawdę się chce rozpracowywać przepowiednie i zamieszczać swoje ciekawe spostrzeżenia i analizy. Panowie nie pozostaje mi nic innego tylko złożyć ręce do oklasków co tym samym czynię .BRAWO !!!

4,364

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza 2019-07-08 15:46:27 napisał/a:

Napisałeś "są dostępne jego manuskrypty"Gdzie niby są one dostępne? Możesz nam je zaprezentować? Czy może masz czytelników za idiotów, którym wystarczy napisać, że są one dostępne i liczysz, że w odpowiedzi usłyszysz "aha to fajnie, że są to nas uspokoiłeś- dzięki " Wydaje mi się, że ktoś Ci może kiedyś powiedział, że one istnieją i uwierzyłeś na słowo a dowodów na ich istnienie nie masz żadnych.. ogólnie zauważyłem już jakiś czas temu, że twoje wypowiedzi nie są popierane żadnymi konkretnymi argumentami ponieważ ich nie posiadasz..gdybyś je posiadał to byś je zamieszczał a tego nie robisz z wiadomego powodu.


Napisałem, że jesteś niekompetentnym profanem!

Dodałem, że nie szanujesz wpisów Pana Arteuzy Centuriona i Pana Atraktora. Po prostu ich nie czytałeś tak samo jak książki na którą się powoływałeś wcześniej. Z wpisów na forum wynika, że w ogóle mało czytasz. Nie znasz również języków obcych dlatego nie potrafisz nic znaleźć w internecie.

Dlatego takie osoby jak Martimo nie powinny wypowiadać się na forum na tematy o których nie mają zielonego pojęcia. Twórczość Michela Nostradamusa jest właśnie tym co jest dla takich osób za trudna…

Nie wystarczy program do astrologii. Elementem koniecznym do zrozumienia tego o czym pisał Nostradamus jest zrozumienie samej przepowiedni. Natomiast wyrwane z jednego wiersza nazwy planet Układu Słonecznego są bezwartościowe jeśli nie wiemy jakie wydarzenie opisuje przepowiednia.

Poza tym!

Już kilkakrotnie publikowałem na forum kserokopie z oryginalnych Almanachów Michela Nostradamusa.
Wystarczy je znaleźć w moich autorskich wpisach.

To jeden z przykładów:

http://koniecswiata.info/forum/post/11110/#p11110


To co publikuję na forum to są moje autorskie wpisy oraz materiały które sam znalazłem.

Dlatego nie widzę najmniejszego powodu do tego żeby je pokazywać bez moich autorskich wpisów. Takie osoby jak Martimo i tak nie będą wstanie z nich skorzystać. Widać to po tym, co bezwiednie robi z materiałami, które są już dostępne – również na tym forum.

MartimoCardozie wydaje się, że jest sprytny i dlatego inne osoby wykonają za niego prace, a on jak zwykle pokaże swoje nastroje oraz poze pokrzywdzonej persony…

Tak nie będzie (i nie było) ponieważ ja oraz inne osoby na forum w sposób merytoryczny już wielokrotnie pokazywały jakie bzdury napisał Martimo. Ale jak sam mówi to był hejt.

To co pisze Martimo jest żenujące… Normalny człowiek spaliłby się ze wstydu na te głupoty które napisał Martimo… Nostradamus opisywał to co było znane w jego czasach?...  Nie ma centurii na te tematy?… 

Przedszkolaki mają więcej informacji!


MartimoCardoza 2019-07-10 13:34:51 napisał/a:

Strasznie się cieszę, że zniknęli wreszcie z tego forum wszelkiej maści hejterzy i krytykanci, którzy nie mieli do zaoferowania nic i w żaden sposób nie przyczynili się do rozpracowania, jakiejkolwiek przepowiedni..Cieszę się, że pozostali tutaj ludzie, którym naprawdę się chce rozpracowywać przepowiednie i zamieszczać swoje ciekawe spostrzeżenia i analizy. Panowie nie pozostaje mi nic innego tylko złożyć ręce do oklasków co tym samym czynię .BRAWO !!!


Sam jesteś hejterem który łasi się do jeszcze gorszych nikczemników i wulgarnych rasistów!

Tak ormin_lange przy pozorach rozmów o astrologii wszystko argumentuje rasistowskimi i antysemickimi komentarzami.
Ale i na ten temat ma znikomą wiedzę.

Wystarczy przeczytać aktualne ormina wpisy, oczywiście już wcześniej to robił ale jak wyszło, że jest prowokatorem w mundurze (według słów wróżki Beatrycze) to wykasował swoje wcześniejsze wpisy… Zawsze je mogę zacytować…

W tym przypadku jest też brak znajomości języków i tego o czym pisał Nostradamus… Na początku Barbarzyńcy byli fryzjerami, teraz są z ogolonymi twarzami… a później co…

Michel Nostradamus barbarzyńcami nazywał muzułmanów… są liczne tego przykłady w jego przepowiedniach ale i pozostałej twórczości...

To właśnie przez takie osoby jak Martimo i ormina - normalni użytkownicy nie chcą się wypowiadać na tym forum. Martimo przez swoją niekompetencję rozwala forum… oddając je otwartym wrogom twórczości Nostradamusa którym również sam jest…

Martimo za to rozpracował swój brak nawet szczątkowej wiedzy na wiele tematów. Pokazał oczywiście również brak umiejętności czytania ze zrozumieniem choćby jednego wiersza przepowiedni.

Wpisy Martimo obrażają myślących czytelników tego forum!


Na koniec!

Żeby pokazać i sprostować wszystkie błędy które w ostatnim czasie wydalił z siebie Martino powinno się napisać kilkanaście wpisów. Ta osoba nie zasługuje nawet na to co zostało już na forum napisane zarówno przeze mnie jak i  inne osoby.

Jednak czytelnicy tego forum zainteresowani tematem twórczości Michela Nostradamusa powinni zapoznać się z tym o czym w swoich przepowiedniach napisał Mistrz.

Dlatego w miarę moich możliwości wrócę to tych wszystkich błędów i absurdów Martimo…

Mam tylko nadzieję, że inni użytkownicy nie będą się uparcie trzymać tych niekompetentnych wpisów Martimo.
Każdy powinien samodzielnie przemyśleć i wyciągnąć swoje własne wnioski w tym temacie...

Poza tym na moim autorskim wątku opublikuję to o czym wspomniałem wcześniej… Jedną ze stron tytułowych manuskryptu – odręcznego almanachu Michela Nostradamusa. Będzie też pierwsza strona jednego z wielu (dostępnych w internecie!) dzieła Nostradamusa Młodszego.

Kto szuka ten znajdzie!

4,365

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wrócę jeszcze do tego czterowiersza
"Mars w trzecim stopniu Panny w opozycji do Neptuna   
podczas pełni Księżyca w Baranie wyzwoli atlantyckie demony pieniądza.     
Kapitol dwóch kłótliwych partii zrodzi trzecią ukrytą zwolenników Morusa,
najpierw tajemniczą, a później jawnie wrogą dotychczasowym porządkom."

Jak wcześniej pisałem dotyczy to roku 2015 dokładnie popołudnia 28 września ponieważ tabele astrologiczne podają pozycje planet na godz. 00:00 GMT i należy uwzględnić ruch Księżyca. Nie chcę się za mocno rozpisywać mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi. Wracając do czterowiersza to nie szukałbym krachu na giełdzie czy innego spektakularnego zdarzenia. Moim skromnym zdaniem może chodzić o ZRODZENIE TRZECIEJ PARTII. Tego właśnie dnia niejaki Bernie Sanders miał wystąpienie na Uniwersytecie w CHICAGO. Poczytajcie o tym. Ten facet pasuje na "zwolennika Morusa". A przynajmniej jako komunistę określają go prawicowcy.
https://nczas.com/2018/04/25/komunista- … y-lagrami/

4,366

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tezeusz 2019-07-10  13:10:58 napisał/a:

 
Przepowiednia: 33,91

Ci co długo rządzili  po upadku dopiero zostaną docenieni.
Kiedy w 21' nadejdzie wielkie załamanie w drugiej dekadzie,
nastąpi podział na tych od zakonnika i tych pierwszego kardynała.
Dwa miasta nad Wisłą w śmiertelnym uścisku inaczej rozumianej wiary!
Atraktor  2013-06-24 19:45:07

znów obudziły się moje wątpliwości, co do właściwego wskazania na partię Bastrana, jako tych co długo rządzili. Proszę, aby nie wylewać na moją głowę pomyj za to, że śmiem podważać dogmaty i kanony, ale od samego początku nie do końca jestem przekonany, że właściwie została wskazana akurat ta partia (nie leży mi, ani jedna, ani druga, więc prosze nie posądzać mnie o jakieś polityczne sympatie).

Dlaczego tak sądzę, a nie inaczej?

Bazuję na tym co zostało już opublikowane, co do swoich źródeł to w wcześniejszych wpisach podałem, które uważam za wiarygodne.

    Zaczynając od samego początku, nigdzie nie jest napisane, że "Ci co długo rządzili..." to partia Bastrana. Sam fakt, że  M. Nostradame używa w kilku przepowiedniach sformułowania "długo" do określenia rządów, jak się wszyscy domyślamy PO-PSL nie może stanowić dowodu, jest to jedynie pewne wskazanie na okres czasu, które nie jest tożsame z niepodważalnym dowodem. Szanuję tu ogrom pracy jaki wykonał Moogi i to jak argumentował "długo", zresztą sam też wykorzystywałem to w którymś poście.

 


Witaj Tezeuszu!

W swoim wpisie poruszyłeś po raz kolejny jeden z tematów, który w moim odczuciu powoduje Twoje rozterki z prawidłową interpretacją przepowiedni. Dlatego postanowiłem napisać kilka słów na ten temat.

Mam tylko nadzieję że Twoje wcześniejsze stwierdzenie dotyczące języków obcych nie przełoży się na brak Twojego przemyślenia tego co napiszę. 

Cytat dla przypomnienia: „Co do języków. Cóż, uczciwie? To nie chce mi się”

Moim skromnym zdaniem Twoje dylematy z partią Bastrama polegają na tym, że aktualne informacje zaburzają niezależny osąd nas wszystkich. Dlatego wszyscy mamy momenty w których nie wiemy co myśleć o takich rzeczach jakie widzimy na własne oczy.

Dlatego mimo wszystko wymagana jest bezstronność!

W temacie przepowiedni Michela Nostradamusa w pewnym sensie możemy ułatwić sobie zadanie stosując przytaczaną już przeze mnie wielokrotnie zasadę łączenia tematycznie kilku przepowiedni.

Oczywiście trzeba je w sposób prawidłowy dobrać.

Jednak najważniejszym warunkiem koniecznym (kanonem podstaw) jest trudność polegająca na zrozumieniu tego że każda przepowiednia Nostradamusa (pomimo prostego na pozór tekstu) jest przemyślaną i odpowiednio zamaskowaną wieloznaczną zagadką.

Po prostu tekst przepowiedni Nostradamusa ma się wydawać prosty ale po dokładnym zastanowieniu się nad szczegółami otwiera on bardzo duże źródło pomocnych do zrozumienia przez czytelnika zapisanych tam informacji.

Dlatego moje dbanie o szczegóły skierowane do wszystkich zainteresowanych.

Nie wiem Tezeuszu czy pamiętasz słowa zapisane przez Pana Arteuze Centuriona w których zachwycał się on jedną z przepowiedni – pisząc że w kilku słowach zostało zawarte tak bardzo dużo informacji o opisanych wydarzeniach.

To właśnie dla takich „olśnień” większość interpretatorów zostało na długo „wchłoniętych” przez niesamowitą twórczość Michela Nostradamusa! 

Dlatego nasze osobiste podejście i zaangażowanie do twórczości Nostradamusa jest tak ważne!

Powracając jednak do zacytowanego tematu!

Ja osobiście nie mam problemu o którą partię chodzi. Wiem jednoznacznie która partia długo rządziła. Wiem z własnego doświadczenia oraz z tekstów przepowiedni Nostradamusa.


21. Polska

Presage VI 123 ,4 (sześciowiersz)

Partia krasomówczego Bastrana długo będzie rządzić.
I tymi na lewym i tymi na prawym brzegu Wisły.

Jego niespodziewane odejście przyczyni się do zamętu.
Partie czerwonych i błękitnych wkrótce obejmą władzę,
Kryzys i Nowe Prześladowania ułatwią słowa Zakonnika!
Jeszcze większy podział doprowadzi kraj na krawędź katastrofy!
Atraktor 20.11.2012

http://koniecswiata.info/forum/post/6797/#p6797


Natomiast to co wszyscy możemy pamiętać z naszej niedawnej historii – to to że wszystkie rządy po naszych przemianach trwały krótko. Dlatego wspominam na przykład rządy przełomu.


16. Polska

Presage (przepowiednia) 18;113 (czterowiersz), almanach r:1614.

Liczne rządy przełomu nie odniosą skutku.
Po nich nad Wisłą zrodzeni z jednej matki
wezmą w posiadanie dwa pałace.
Ich krótkie rządy zakończą się przed czasem.

Atraktor  2013-03-04 23:21:06

http://koniecswiata.info/forum/post/6788/#p6788


To co przypomniałem jest tylko małym przykładem na to co na ten temat można by jeszcze napisać.

Tezeuszu człowiek uczy się całe życie bez względu czy mu się chce czy też nie chce. Naszym zadaniem jest tylko w porę dostrzec to co nauczyliśmy się nawet podświadomie!


Tezeusz 2019-07-10  13:10:58 napisał/a:

  Jak wiemy M. Nostradame w wielu przepowiedniach używał wielokropków, ukośników itp., itd. Być może należy łączyć poszczególne wersy z kilku przepowiedni, bo kiedyś i takie sugestie na forach padały, ale ja nie podejmuję się tego .

Jeżeli przyjrzymy się budowie akurat tej zacytowanej przepowiedni to widzimy, że jest w niej w sumie chyba jako wyjątek (pośród wielu opublikowanych), zdanie zakończone kropką. Jeżeli zdanie zostało zakończone kropką tzn. że autor zakończył myśl zawarta w wypowiedzi.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zdanie

I to jest to, co mnie najbardziej ciekawi. To zdanie funkcjonuje samodzielnie w tej przepowiedni i jest skończone. Nie ma tu żadnych wielokropków, ukośników lub też innych ozdobników interpunkcyjnych. Z treści zamieszczonych w niej zdań nie wynika żadne powiązanie pomiędzy pierwszym zdaniem, a dwoma następnymi - oczywiście przynajmniej dla mnie. Bo dwa następne są ze sobą powiązane wspólnym mianownikiem, jakim jest "inaczej rozumiana wiara".

Jedno zdanie, a jakie ciekawe . W związku z tym, że funkcjonuje tam słowo "długo", nie tak dawno temu odświeżyłem sobie tę oto przepowiednię opublikowaną przez Arteuzę Centuriona:

 
Tezeuszu poruszyłeś temat nad którym już się staram wcześniej pochylić. Temat dotyczy, mówiąc w dużym uproszczeniu,  tego co Nostradamus ukrył w swoich przepowiedniach a nie zostało wyrażone w słowach ale na przykład w liczbach czy też w interpunkcji…

To ciekawe zagadnienie, nie wzbudziło wtedy zainteresowania na forum, dlatego uznałem, że nie jest jeszcze czas na takie bardzo trudne, ale możliwe do zinterpretowania zagadnienie…

Wspomniałem tylko o tym w tym wpisie:

http://koniecswiata.info/forum/post/7509/#p7509

Wnioski płynące ze znaków interpunkcyjnych zapewne są jeszcze przed nami!

Jedak wracając do tego Tezeuszu co napisałeś.

W Twoim przypadku ponownie kłaniają się podstawy. Dotyczy to również znaków interpunkcyjnych w przepowiedniach Nostradamusa.

Przede wszystkim przepowiednię musimy interpretować w całości. Nie powinniśmy jej dzielić na zdania zakończone kropką. Dlatego bierzemy pod uwagę wszystkie wiersze przepowiedni.

W taki sam sposób nie możemy do danej przepowiedni dodawać dodatkowych wierszy z innej przepowiedni i łączyć je w ten sposób ze sobą.

Dlatego była mowa, w moim wcześniejszym wpisie do Ciebie, o celowej manipulacji ze strony autora tamtego wpisu o kataklizmach...

Link dla przypomnienia:  http://koniecswiata.info/forum/post/17212/#p17212

Na marginesie. Tak samo robił Martimo… Ale zgodnie z tym co robią niektóre sekty religijne, według nich można wyrywać cytaty z Biblii i łączyć je dowolnie ze sobą…Nie polecam myślenia w tym ostatnim kierunku. Ale warto o tym wiedzieć.

Jeśli chodzi o znaki interpunkcyjne w przepowiedniach jest jeszcze jeden aspekt który łatwo przegapić ale jest w sumie banalnie prosty.

Sam Nostradamus mógł celowo nie umieszczać przecinków w swoich wierszach. Było to dodatkowym utrudnieniem dla interpretatorów. Jednak jego zabiegi były również udaremniane przez przypadkową ingerencje w jego teksty np. drukarzy.

W różnych wydaniach na przykład zbiorów klasycznych przepowiedni – centurii – były w sumie różne rozmieszczenie przecinków w wierszu.

Taki drobiazg a jednak mający znaczenie! 

Już o tym pisałem wcześniej ale dla przypomnienia i porównania przypominam link:

https://tufotki.pl/LH0M5

Można by jeszcze długo pisać na ten temat. Jednak jak nie ma zainteresowania, to trzeba jak widać, o tym nie raz przypominać.

Tezeusz 2019-07-10  13:10:58 napisał/a:

   
"III wojna światowa to także- jak ją nazywa M.Nostradamus cyt:"Wielka Era Głodu i Czyraków"-będzie ona trwała jeszcze około 15 lat po III wojnie,kiedy zablźnione zostaną powojenne i po katastroficzne straty materialne i kiedy medycyna znajdzie nowe sposoby leczenia strasznych chorób nie tylko osób które przeżyją III wojnę ,ale również jego choremu potomstwu.

)
W czasie i po trzeciej, a prawie piętnaście,
Długo będzie trwała wielka era głodu i czyraków,
Boscy medycy znajdą sposoby by zapewnić zdrowe życie,
I tym którzy przetrwali i tym którzy mają się narodzić."


gdzie niejako mamy wprost z przepowiedni wynikającą "definicję" słowa "długo". Daleki jestem od stosowania jej matematycznie do każdej przepowiedni, ale mamy tu możliwość oceny co miał na myśli sam M. Nostradame jako autor.

Ostatnie zdanie, którego tu nie cytuję z wpisu Tezeusza, zostawiam do dodatkowego omówienia. 

W ostatnim fragmencie wpisu również widzę trochę niezgodności tego o czym mówi przepowiednia a jak została przez Ciebie Tezeuszu odczytana.

W sumie to nie mamy tu do czynienia z jakimkolwiek ułatwieniem ze strony samego Nostradamusa. 
A szczególnie z prostym pokazaniem słowa – długo!

No chyba, że skupimy się nad drobnymi szczegółami.

Wtedy słowa: „W czasie i po trzeciej, a prawie piętnaście” będzie trzeba matematycznie pokazać w sposób jasny dla wszystkich. Poza oczywiście stwierdzeniem nie do końca jasnym: „a prawie”

III wojna światowa – 20 i 7 lat  + a prawie 15  =  prawie 42 lata

Na tym przykładzie jeszcze musimy brać pod uwagę mały szczegół dotyczący tego że lata pokazane w omawianej przepowiedni Nostradamusa są najprawdopodobniej latami liturgii.

A w takim przypadku otwierają się jeszcze inne wielotorowe możliwości do interpretacji. Tezeuszu zapewne pamiętasz magiczne 12 lat o których pisał Pan Arteuza Centurion. Są to lata od których najprawdopodobniej trzeba liczyć początki – lat liturgii muzułmańskiej.

A wtedy nowa propozycja dla słowa – długo!

12 lat + 20 i 7 + prawie 15 = 54

Dlatego nie do końca widać w Twoim wpisie Tezeuszu definicji słowa - długo!

Jednak nie za bardzo chcę w tym momencie zdradzać wszystkiego do końca. I tak pokazałem dużo. Jest to dodatkowy materiał do przemyślenia dla wszystkich czytelników.

Oczywiście nie publikuję tego przez przypadek. Jest to mała moja sugestia do innego wpisu Tezeusza i przytoczonej w nim przepowiedni – na którą zbliża się czas do mojej autorskiej interpretacji.

Tezeuszu mam nadzieję, że w moim wpisie znajdziesz jakieś wskazówki do swoich własnych przemyśleń w temacie związanym z twórczością Michela Nostradamusa.

Człowiek uczy się całe swoje życie, ale szczegóły tego procesu pokazują to,
że uczymy się świadomie, ale również podświadomie!

Moogi

Pozdrawiam Wszystkich Czytelników.

4,367

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tekst ten kieruję głównie do osób, które w mojej ocenie robią tutaj kawał dobrej roboty rozpracowując przepowiednie.Liczę na Wasze trafne spostrzeżenia, podpowiedzi i analizy.Ostatnio zainteresowała mnie przepowiednia 3.96. Dysponuję jedynie tłumaczeniem Ewy Seydlitz, które tutaj zamieszczę:

3.96
Przywódca Fossanu będzie miał gardło przecięte,
Przez diuktora ogara [tj. szpicla] i charta:
Wykonanie przez tych z góry Tarpejskiej,
Saturn w Leo 13 lutego.

Przywódcy Fossanu podetną  gardło.Zabije go jakiś tajny agent, szpieg.Do wydarzenia dojdzie 13 lutego kiedy Saturn będzie przebywał w znaku Lwa.

Przepowiednie zamieszczono również 21stycznia 1934 roku w gazecie "Dzień Pomorski" Znajdziemy ją na 6 stronie.

http://kpbc.umk.pl/Content/214079/Czaso … 01_016.pdf

Cytat z tej gazety "Wódz Fossan będzie miał poderżnięte gardło przez władcę ogarów i chartów.Fakt przygotowany zostanie przez ludzi z góry Tarpejskiej.Saturn w Leo 13 lutego. Wiersze te podobno mają odnosić się do wybitnych osobistości rządzących dziś w Niemczech.Tak przynajmniej twierdzi ów "uczony" francuski.Spisek ma być uknuty w Rzymie, gdzie znajduje się skała Tarpejska.Zaćmienie księżyca z 30 stycznia 1930 i zaćmienie słońca z 13 lutego nadają właśnie to a nie inne znaczenie przepowiedni.Dlaczego? To już tajemnica Nostradamusa i jego tłumaczy."

"Rok 1934 będzie w myśl tych przepowiedni  bardzo ciężki dla Niemiec.Nie tylko grozi im śmierć kanclerza Hitlera ale i różne nieszczęścia, które spotkać mają Goeringa, Roehma i Goebbelsa."

13 lutego Saturn przebywa w znaku Lwa w następujących latach"

1565                     
1566
1594
1595
1624
1625
1653
1654
1682
1683
1712
1713
1741
1742
1771
1772
1800
1801
1830
1831
1859
1860
1888
1889
1918
1919
1947
1948
1977
1978
2006
2007

Skała Tarpejska-urwiste zbocze w południowej części Kapitolu rzymskiego. W starożytności miejsce skąd strącano w przepaść przestępców skazanych za  krzywoprzysięstwo, cudzołóstwo i zdradę stanu.

Przepowiednia wydaje się być dosyć jasna.Pozostaje jedynie pytanie kim może być przywódca Fossanu? Może macie jakieś ciekawe skojarzenia? Jak widać, przed II WŚ zakładano, że może chodzić o przywódcę Niemiec i okazało się to błędnym tropem..

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-07-12 20:53:44)

4,368

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ormin lange dzięki za posta.Faktycznie Kadaffiego trzeba odrzucić bo inne okoliczności śmierci oraz data śmierci niepasująca do podanej w przepowiedni.

Myślałem, też o Fossano- gminie we Włoszech w rejonie Piemont znajdującej się około 60 km od Turynu.Stolicą Piemontu jest właśnie Turyn. Piemont, Liguria,Sardynia oraz Sabaudia należały do Królestwa Sardynii, które było jednym z najsilniejszych i najzamożniejszych państw na Półwyspie Apenińskim.Jednak żaden z władców tego Królestwa nie zginął w podanych przez Nostradamusa okolicznościach.

Najprawdopodobniej nie rozszyfrowaliśmy poprawnie znaczenia tego słowa podanego przez Nostradamusa w przepowiedni.Może komuś innemu się to uda  w bliżej nieokreślonej przyszłości  aczkolwiek wydaje mi się, że jest to mega trudne zadanie..Przynajmniej poprawnie określiliśmy pewne fakty na które jak widać jeszcze w 1934 roku zupełnie nie zwracano uwagi..

13 lutego 2037 roku Saturn jest już w znaku Panny więc ten rok trzeba jednak wykluczyć. Z tego co zauważyłem Saturn w Lwie 13 lutego przebywa zawsze przez kolejne dwa lata.

4,369

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Taka ciekawostka - czy pamiętacie tajemnicze słowo RAYPOZ, nad których głowił się Arteuza? Wydaje się, że wiemy co to jest.
Ale najpierw dla przypomnienia podam centurię 4 czterowiersz 44 w oryginale i kilku wersjach tłumaczeń (tak jak się to powinno rzetelnie robić):

Oryginał
Migres migre de Genesve trestous.
Saturne d'or en fer se changera,
Le contre RAYPOZ exterminera tous,
Avant l'a ruent de ciel signes fera.

tł. Arteuzy z dawnego forum
Uciekajcie,uciekajcie wszyscy z Genewy,
Saturn ze złota w żelazo obrócony,
Ci przeciw RAYPOZ wymordowali wszystkich,
Przed jego nadejściem znaki nieba ukażą się.

wersja EN z Wikisource:
Leave, leave Geneva every last one of you,
Saturn will be converted from gold to iron,
Raypoz will exterminate all who oppose him,
Before the coming the sky will show signs.

tł. EN Barbary Taylor z książki "Nostradamus and His Prophecy Puzzle"
Leave, leave Geneva every last one of you,
Saturn will change the gold to iron
(weapons),
The opposite of the positive ray will exterminate all,
(*Those against RAYPOZ will exterminate all),
Before the rush (the advent) the sky will show signs.

tłumaczenie EN z http://www.revelation13.net/Nostradamus.html
All should leave Geneva.
Saturn turns from gold to iron,
The contrary positive ray (RAYPOZ) will exterminate everything,
there will be signs in the sky before this.

Bardzo prawdopodobne wyjaśnienie jest pod ostatnim linkiem. Otóż w głębokich tunelach pod Genewą mieści się największy na świecie akcelerator cząstek – Wielki Zderzacz Hadronów (LHC). Eksperymenty w LHC polegają na zderzaniu ze sobą dwóch przeciwbieżnych wiązek jonów rozpędzonych niemal do prędkości światła i szczegółowym badaniu cząstek i promieniowań, które się przy tej okazji uwalniają.

Jeszcze przed odkryciem bozonu Higgsa, eksperymenty w LHC wywoływały obawy, że zderzenia cząstek mogą spowodować zagładę Ziemi, polegającą na wytworzeniu stabilnych mikroskopijnych czarnych dziur lub tworzeniu hipotetycznych cząstek zwanych przez fizyków "dziwadełkami". Zlecone przez CERN audyty bezpieczeństwa stwierdziły, że eksperymenty w LHC nie stanowią zagrożenia i że nie ma powodu do obaw.

Po wielkim sukcesie w 2018, kiedy LHC wykrył bozon Higgsa, urządzenie wyłączono i zaczęto (kolejną) modernizację akceleratora - docelowo w 2026 roku ma on dysponować 10x wyższą intensywnością wiązki niż dotychczas. https://en.wikipedia.org/wiki/High_Lumi … n_Collider

Teraz ciekawe. W międzyczasie, po zakończeniu pierwszej fazy modernizacji, na lata 2021-2023 projektowany jest eksperyment FASER, który ma na celu  poszukiwanie (nowych) egzotycznych cząstek o długim czasie trwania oraz ciemnej materii.  Dla tego eksperymentu w starym tunelu od strony urządzenia Super Proton Synchrotron pomiędzy detektorami ATLAS i LHCb zainstalowany zostanie nowy detektor FASER. Dlaczego o tym piszę? Dlatego, że Super Proton Synchrotron jest położony najbliżej Genewy, niemal już na przedmieściach (głęboko pod ziemią, rzecz jasna). Ten eksperyment będzie  sponsorowany przez rodzinne fundacje Heising-Simons/Simons z Kalifornii, które zajmują się m.in. zaawansowaną matematyką, fuzją jądrową, kosmologią, badaniem grawitacji, szukaniem planet do zamieszkania i innymi ciekawymi projektami, którymi typowo zajmują się takie rodzinne biznesy. Jak ktoś nie wie to pan Simons jest właścicielem legendarnej firmy inwestycyjnej Renaissance Technologies, prowadzonej przy pomocy unikalnych algorytmów przez grupę naukowców-geniuszy, która od ponad 2 dekad zapewnia średni zwrot roczny rzędu 35%, niezależnie od sytuacji na giełdach. Z tego powodu Simons został uznany za najlepszego managera inwestycyjnego wszech-czasów, itd, etc.
https://home.cern/news/news/experiments … -particles

Tak więc, sporo wskazuje na to, że Nostradamus w Centurii 4:44 opisuje straszną katastrofę, na miarę nuklearnej, wywołaną jakimś eksperymentem w LHC związanym z antymaterią. (Saturn to LHC u Nostradamusa - jedno i drugie ma pierścień, w którym wirują cząsteczki). Mieszkańcy Genewy, którzy nie zdążą się ewakuować przed rozpoczęciem eksperymentu zginą a sam cenny zderzacz (ponad 7.5 miliarda EUR) zostanie zamieniony w kupę dymiącego żelastwa (w innej interpretacji - w śmiertelną broń).
Trudno powiedzieć, czy stanie się to w wyniku eksperymentu FASER, czy może dopiero po 2026 kiedy wzrośnie moc LHC. Na pewno będzie to spektakularne bo inaczej Nostradamus by o tym nie napisał.

Dodatkowe linki:
http://bigsciencenews.blogspot.com/2008 … d-lhc.html Pierwszy komentarz pod tym artykułem to przegląd badań wskazujących na możliwe niebezpieczeństwa związane z LHC. Ostatnie dwa komentarze są zgodne z moją interpretacją. Jeśli uznać drugi zacytowany tam czterowiersz za związany (nie ma takiej pewności) to taka sytuacja (tarcza Marsa tej samej średnicy co Saturna, patrząc z ziemi - czyli jak rozumiem obie planety jednakowo "rozpalone") pojawi się w 2020 (ale wtedy LHC jest w remoncie) i w 2022 (bingo!?) (w obu latach mamy także koniunkcję tych planet - w 2022 silną), a potem dopiero w 2037 i 2048 (wtedy także koniunkcja). Trzeba jeszcze dodać, że ze względu na ogromne zużycie prądu LHC nie jest używany zimą. Obstawiam więc okres wiosna-jesień 2022.

proponowane tłumaczenie, centuria 4:44
Uciekajcie, uciekajcie wszyscy z Genewy,
Kosztowny Wielki Zderzacz Hadronów w złom się obróci. (alternatywnie: w śmiertelną broń się obróci)
Przeciwbieżne wiązki pozytonów zabiją wszystkich,
pod wpływem strumienia niebo będzie falować.

(edycja 17/07/2019: drobna korekta proponowanego tłumaczenia, dodany nowy link z komentarzem)
(edycja 12/01/2020: drobna korekta proponowanego tłumaczenia, alternatywne tłumaczenie, drobna korekta tekstu.)

Ostatnio edytowany przez centrala314 (2020-01-12 23:41:14)

4,370

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

centrala314 Mam do Ciebie jedno pytanie.ŚWIADOMIE nie zamieściłeś innych przepowiedni w których Nostradamus używa słowa RAYPOZ czy zrobiłeś to NIEŚWIADOMIE ponieważ nie zdajesz sobie sprawy z ich istnienia? Moim zdaniem zamieszczenie tych przepowiedni może spowodować, że wszystkie wnioski do których doszedłeś okażą się błędne..

4,371

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał/a:

ŚWIADOMIE nie zamieściłeś innych przepowiedni w których Nostradamus używa słowa RAYPOZ czy zrobiłeś to NIEŚWIADOMIE ponieważ nie zdajesz sobie sprawy z ich istnienia?

Nie znam takich.

4,372

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zamieszczam dwa czterowiersze przetłumaczone przez Ewę Seydlitz dotyczące tego co się wkrótce wydarzy we Włoszech:

Czterowiersz 2.4

"Od Monako aż po Sycylię,
Cała plaża zostanie spustoszona:
Nie będzie tam przedmieść, grodu ni miasta,
Które przez barbarzyńców złupione ma nie być i obrabowane."

https://www.fotosik.pl/zdjecie/4e8fdd00a2676af1

Czterowiersz 7.6

"Neapol Palermo i cała Sycylia,
Z powodu ręki barbarzyńskiej staną się niezamieszkane:
Korsyka, Salerno i Sardynii wyspa,
Głodu, pomoru wojny, koniec wskutek krzywd wszczęty."

A tutaj czterowiersz również przetłumaczony przez Ewę dotyczący losów kolejnego Papieża, który zostanie wybrany na pięcioletnią kadencję około 2030 roku.

5.46
Przez czerwone kapelusze zwady i nowe schizmy,
Kiedy się wybierze Sabińczyka:
Powstaną przeciw niemu wielkie sofizmaty,
I będzie Rzym opuszczony przez Albanów [ukryte: wodzony przez białe togi].

Wiedzieliśmy, że kolejny Papież (ostatni Papież zasiadający w Rzymie) będzie Włochem, teraz dodatkowo dzięki Ewie Seydlitz wiemy, że będzie on pochodził ze środkowej części Włoch.Sabinowie to starożytne plemię sabelskie z grupy osko-umbryjskiej, zamieszkujące środkową część Włoch.

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-07-27 17:27:54)

4,373

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Muszę też szczerze przyznać, że niektóre tłumaczenia Ewy Seydlitz są po prostu tragiczne..Chociażby czterowiersz 1.18

tłumaczenie Ewa Seydlitz :

"Przez niezgodę Niedbałość galijska,
Będzie przejście Mahometowi otwarte:
Krwią oblany ląd i morze Sieneńskie,
Port Focejski żaglami i barkami pokryty."

Ta przepowiednia wydana została w 1557 roku.Tutaj zamieszczam oryginalną przepowiednię  z 1557 roku przetłumaczoną  na angielski :

"Through the discord and negligence of France,
a window of opportunity will be opened to Mohammed:
the land and sea of Siena soaked in blood,
the port of Marseille overpowered and covered in sails."

"Przez niezgodę i zaniedbanie Francji,
okno możliwości zostanie otwarte dla Mohammeda:
ziemia i morze Sieny przesiąknięte krwią,
port Marsylii obezwładniony i pokryty żaglami."

Teraz nabiera to większego sensu.Nostradamus informuje nas w tym czterowierszu, że bezczynność Francji a wręcz niezgoda (zapewne na jakieś konkretne działanie, interwencję ) da III Antychrystowi większe możliwości i pole manewru.We wcześniejszych zamieszczonych przeze mnie czterowierszach Nostradamus informował, że wszystkie miasta od Monako aż po Sycylię będą splądrowane a część stanie się niezamieszkana.W tym czterowierszu pisze, o tym, że port Marsylii, który znajduje się trochę na zachód od Monako zostanie całkowicie zablokowany.Wspomina także  o rozlewie krwi w okolicach Sieny. Wspomina o morzu Sieny ale nie jest to miasto portowe więc możemy się domyślać, że chodzi zapewne o sytuację w całej  Toskanii.

Kolejny czterowiersz przetłumaczony przez Ewę:

Czterowiersz 2.81
"Ogniem z nieba stolica prawie wypalona:
Urnie grozi jeszcze Deukalion,
Udręczona Sardynia przez punicki zbrojny statek,
Po tym, jak Wagę zostawi jej Faeton."

A tutaj tekst z 1557 roku przetłumaczony na angielski:

"Through fire from the sky the city almost burned to dust:
The Urn, (Aquarius) threatens of Noah's flood once more,
Sardinia vexed by the Punic fleet, or ships,
After which Libra lairra its Phaeton."

"Przez ogień z nieba miasto niemal spłonęło:
Urna (Wodnik) ponownie grozi potopem Noego,
Sardynia zirytowana flotą punicką lub statkami,
Po czym Libra(Waga) porzuca Faeton"

Waga to po łacinie Libra.Faeton ( łac. Phaethon) syn boga Słońca.

Możecie się nie zgodzić ale mnie się wydaje, że Nostradamus informuje nas, że najpierw jakieś miasto zostanie praktycznie zniszczone przez prawdopodobnie atak nuklearny a następnie kiedy Urna-Uran będzie w Wodniku to zagrozi nam potop taki jak za Noego.W dalszej części przepowiedni pisze, że cała Sardynia będzie otoczona flotą muzułmańską i będzie to w czasie kiedy Słońce będzie opuszczać znak Wagi. Jeśli ktoś z Was ma jakieś ciekawe sugestie związane z tymi przepowiedniami to zapraszam do podzielenia się.

4,374

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czterowiersz 8.49 tłumaczenie Ewa Seydlitz:

"Saturn, u woła Jowisz w wodzie, Mars w strzale,
[Ukryte: Satyr, na byku igra w wodzie, Mars w strzale]
6 lutego śmiertelność zada,
Tych z Tardaigne do Bruge tak wielki wyłom,
Że w Ponte Roso przywódca Barbaryn umrze."

Tutaj tekst z 1557 roku przetłumaczony na język angielski:

"Saturn in Taurus, Jove in Aquarius, Mars in Sagittarius (fleche- arrow),
6th of February death will bring:
Those of Sardinia at Bruges will make such a breach,
That the Barbarian chief will die on the Red bridge (ponte-roso)."

"Saturn w Byku, Jowisz w Wodniku, Mars w Strzelcu,
6 lutego śmierć przyniesie:
Ci z Sardynii w Brugii dopuszczą się występku,
Wódz Barbarzyńców umrze na Czerwonym Moście (Ponte Roso)."

Nostradamus w tym czterowierszu podał pewien niezwykle rzadki układ planet.Między rokiem 1550 a 2100 taki układ planet pojawia się tylko raz!!! W tym czterowierszu podaje, że pewien barbarzyński wódz zginie w Brugii 6 lutego.Ten układ planet, podany przez Nostradamusa pojawia się na niebie o godzinie 12:00 15 lutego (kilka dni po zabójstwie) w roku 1559.Jowisz jest wtedy w 27'26 znaku Wodnika, Saturn 17'01 znaku Byka a Mars 0'23 znaku Strzelca.

W roku 1559 Brugia a także całe Niderlandy były pod panowaniem Filipa II. Władca ten od r. 1540 był księciem Mediolanu, od 1554 królem Neapolu i Sycylii a od 1555 został panem Niderlandów, a następnie (1556)  królem hiszpańskim, i tym sposobem najpotężniejszym władcą swego czasu.Sardynia o której wspomina Nostradamus w tej przepowiedni również w tamtym czasie była pod panowaniem Filipa II. Władca ten był gorliwym katolikiem, tępił każdą opozycję przeciw Kościołowi; mówiono o nim: Bardziej katolicki niż sam Papież.W tamtym czasie w Niderlandach szerzył się także luteranizm, anabaptyzm a także kalwinizm.Kalwiniści często wywoływali zamieszki walcząc z katolikami o wpływy.Faktem jest, że Filip II wyznaczył nagrodę za głowę przywódcy kalwinistów i został on zastrzelony przez katolickiego fanatyka.

Niestety nie znalazłem w internecie informacji, że 6 lutego 1559 roku doszło w Brugii do zabójstwa jakiegoś władcy.Tym samym nie mogę potwierdzić wypełnienia się tej przepowiedni.

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-07-30 01:10:43)

4,375

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza - kogo Ty cytujesz (nawiedzoną babę) z wykształceniem średnim po liceum humanistycznym (chyba bibliotekarskie):

https://www.gnosis.art.pl/e_gnosis/osoby/seydlitz.htm

Porównaj jej nieudolne próby tłumaczeń z pracami prof. Historii Centuriona, czy prof. Fizyki Atraktora.

4,376

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ruan problem w tym, że profesorowie nie przetłumaczyli 948 przepowiedni Nostradamusa a ona to zrobiła..Oni pominęli większość przepowiedni wśród których jest naprawdę sporo ciekawych związanych chociażby z nadchodzącą III WŚ.

P.S
Przejrzałem twoje wpisy na forum i znalazłem taki :

"2. Sposób liczenia:
2019 = 2+0+1+9 = 12 = 1+2 = 3 !
2028 = 2+0+2+8 = 12 = 1+2 = 3 !!!
2037 = …............................. = 3 (trochę poza przedziałem)
Teraz zastanówmy się
rok 2019 – odpada, brak czasu aby spełnić warunki nr. 3, nr. 5 i nr. 6.
rok 2028 – najbardziej prawdopodobny.
rok 2037 – możliwy, ale mało prawdopodobny."

2037 rok trzeba absolutnie wykluczyć ponieważ w przepowiedniach Nostradamus wyraźnie napisał, że kiedy będzie zarządzał lat 17 to wybiorą nowego na pięcioletnią kadencję. W 2030 roku minie 17 lat rządów Papieża Franciszka.Wiemy też, że kolejny Papież (wybrany na pięcioletnią kadencję) zostanie zabity już w trakcie III WŚ i musi to w takim razie nastąpić przed 2035 rokiem.
2028 też trzeba już całkowicie wykluczyć ponieważ mamy 2019 a dekada superterroryzmu jeszcze się nie rozpoczęła..

Co to zatem oznacza? Chyba powrót do liczenia z pominięciem pierwszej cyfry..

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-07-30 18:00:52)

4,377

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Martimo
Wyciągasz starocie. Sugerowałem się wtedy datą ukończenia lotniska pod Berlinem (2018 r.), oczywiście nieaktualna data - obecnie 2020 r.
W tym roku ma być zamach i 10 lat super-terroryzmu, czyli wybuch to najprawdopodobniej 2030 r.

Wierzysz w bajki !!!!!!!!!
Czy człowiek po byle jakim liceum jest w stanie zrobić coś takiego i to z 948 przepowiedniami (pisownia oryginalna 2009 r.):

Więc konkretnie w jakim języku, gdzie, kiedy i pod jakim tytułem zostało opublikowane to :
"Persage X 33,66

Kraj nad Wisłą podzielony na pół
Bliżniacy lubią władzę i rewolty
Krasomówczy Kaszub o języku węża
Ochroni kraj mimo wielu wrogów"

Odpisałem już Panu "ciekawemu"-o tym skąd się biorą nie które moje teksty.
Właśnie moim zadaniem jest opublikowanie i wydanie swoich tekstów;

Uznanego tłumaczenia tego tekstu jescze niema.Inne znane mi brzmi tak:

W dolinie Wisły podwoje zapanuje
Dwóch z wiarą niepokój zasieje
Mówca z Bastranu językiem węża
Ziemię od obcych ochroni.

I teraz tak :czterowiersz został napisany;pierwsza linijka po staro-frankijsku(z którego uformował się wczesny język francuski),druga platońską greką z jednym słowami(odnośnikiem) staro-łacińskim używanym za czasów republiki rzymskiej(przed cesarstwem),trzecia po staro-aramejsku z odnośnikiem słownym staro-hebrajskim.A ostatnia linijka była napisana jeszcze bardziej archaicznym językiem frankijskim ,który zaliczany jest do języków germańskich,ale już wymarłych a nie jak obecny francuski który jest zaliczany do języków romańskich.

Tak Nostradamus bronił się przed wykształconymi sędziami Świętej Inkwizycji-i w ówczesnych czasach nie on jeden.

S
Germańskie plemię Bastranów żyło na obecnych Kaszubach przed przybyciem Słowian na te ziemie-czyli przed 600 lat przed urodzeniem Chrystusa.Aby przepowiednia była bardziej zrozumiała ziemię Bastranów potraktowałem i przetłumaczyłem jako ziemie póżniejszych Kaszubów(Słowian) a mówcę jako Kaszuba.
Francuski badacz przetłumaczył dosłownie(mówca z Bastranu.
Ale mam pytanie czy ogół Polaków aż tak zna historię,że wie że przed wiekami żyli tam jacyś Bastranowie?

Jako Polak muszę zwracać na takie rzeczy uwagę. 

Także jest to tylko jeden z przykładów jak trudno jest tłumaczyć twórczość Nostradamusa 

Oryginalne teksty Nostradamusa -oczywiście we wszystkich starodawnych językach można dostać w nie których księgarniach na zachodzie-proszę się pytać.

Centurion

4,378

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Kolejny ciekawy czterowiersz, którego historyk i fizyk nie przetłumaczyli.

Czterowiersz 8.62 tłumaczenie baby ze średnim wykształceniem:

"Skoro ujrzy się ograbienie świętej świątyni,
Większy z Rodanu jej świętych ma sprofanować:
Przez nich zrodzi się zaraza jakże rozległa,
Król ucieka niesłusznie nie każe potępiać."

Tutaj tekst z 1566 roku przetłumaczony na język angielski:

"Then one will see the saintly temple robbed,
The greatest ones of Rhone profaning the sacred things:
Through them will be born a wide spreading plague,
The unjust king will not condemn them"

"Wtedy zobaczymy okradzioną świętą świątynię,
Największych z Rhone profanujących święte rzeczy:
Przez nich narodzi się i zacznie rozprzestrzeniać plaga (szabrownictwa i profanacji),
Niesprawiedliwy król ich nie potępi"

Rhone czyli Rodan- francuski departament, którego nazwa pochodzi od rzeki Rodan.Prefekturą departamentu Rodan jest miasto Lyon.Najbardziej znaną Katedrą w Lyonie jest Katedra św. Jana Chrzciciela, która jest siedzibą arcybiskupa Lyonu.Na szczycie wzgórza Fourvière znajduje się Bazylika Notre-Dame de Fourvière. Bazylikę tą odwiedza około 1,5 miliona ludzi rocznie. Znajduje się w niej Muzeum Sztuki Sakralnej. Być może to właśnie, jedna z tych Katedr zostanie okradziona i sprofanowana.W tej chwili we Francji już mamy plagę profanacji kościołów. Tylko w 2017 roku sprofanowano 978 kościołów a w 2018 roku zanotowano 872 akty profanacji.W tej przepowiedni Nostradamus podaje jednak, że profanacji tej świątyni dopuszczą się najwięksi w departamencie Rodan a więc wysoko postawione osoby. To wydarzenie zapoczątkuje wielką plagę szabrownictwa i profanacji kościołów! Wychodzi na to, że to co się aktualnie dzieje we Francji jest niczym przy skali profanacji i szabrownictwa do którego dojdzie w bliskiej przyszłości!

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-07-31 02:03:19)

4,379

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przepowiednia X.6 przetłumaczona na język angielski:

"The Gard river will come to flood Nimes so high,That they think Noah's flood reborn;
Into the amphitheatre, the greater part will flee,
The fire of Vesta' sepulchre appears to be extinguished."

"Rzeka Gard zaleje Nimes tak potężnie, że pomyślą,
że powrócił potop Noego; Do amfiteatru większa
część ucieknie, Wydaje się, że ogień grobu Westy zgasł."

Nimes to miasto i gmina w południowo-wschodniej Francji. Znajduje się ponad 100 kilometrów na północny zachód od Marsylii i leży na wysokości od 21 metrów n.p.m do 215 metrów n.p.m. W mieście znajduje się amfiteatr z czasów rzymskich. Nostradamus informuje nas, że mieszkańcy będą chronić się przed tą powodzią właśnie w tym amfiteatrze.Ma on około 133 metry długości i około 101 metrów szerokości.Dwupiętrowa fasada sięga 21 metrom wysokości.

Westa w mitologii rzymskiej była boginią ogniska domowego i państwowego. W Świątyni Westy płonął wieczny ogień.Jego zgaśnięcie uznawano za zły zwiastun dla państwa.

Czterowiersz 6.4 przetłumaczony na język angielski:

"The Celtic river will change its course,
No longer will it in include the city of Agrippina (Cologne-Germany)
all changed except the old language,
Saturn, Leo, Mars, Cancer in pillage."

"Celtycka rzeka zmieni swój bieg,
Nie będzie już przepływała przez  miasto Agrippina (Kolonia-Niemcy)
wszystko się zmieniło oprócz starego języka,
Saturn, Lew, Mars, Rak w grabieży."

Kolonia jest najstarszym z dużych miast niemieckich. Została założona przez cesarzową Agrypinę, żonę Klaudiusza, która urodziła się w osadzie legionowej (castra Romana) nad Renem. W roku 50 n.e. nadała tej osadzie nazwę Colonia Claudia Ara Agrippinensium (według innych źródeł Colonia Claudia Augusta Agrippina) i podniosła ją do rangi miasta.
Przez miasto przepływa rzeka Ren.Według Rzymian na północ od rzeki leżała barbarzyńska kraina zamieszkała przez germańskie i celtyckie plemiona, między innymi Fryzów i Sasów. Rzeka Ren była jednak nie tylko granicą, stanowiła również niezwykle ważny dla Rzymian szlak wodny. W tamtych czasach transportowano zaopatrzenie głównie łodziami.

Nostradamus podaje tutaj wskazówkę byśmy mogli określić czas w, którym zrealizuje się ta przepowiednia.Saturn w Lwie, Mars w Raku. Taki układ na niebie pojawi się najwcześniej o godzinie 17:00 1 maja 2036 roku.Mars wejdzie wtedy w znak Raka a Saturn będzie w 12'39 znaku Lwa. Planety będą przebywać w tych znakach aż do 18 czerwca 2036 roku kiedy to Mars będzie przechodził do kolejnego znaku. Kolejna realizacja układu podanego przez Nostradamusa w przepowiedni  będzie miała miejsce dopiero w 2064 roku.

Chciałbym jeszcze wrócić na chwilę do tej oto przepowiedni:

"Przez ogień z nieba miasto niemal spłonęło:
Urna (Wodnik) ponownie grozi potopem Noego,
Sardynia zirytowana flotą punicką lub statkami,
Po czym Libra(Waga) porzuca Faeton"

Analizując ją napisałem, że Urna-Uran będzie w Wodniku. Faktycznie patronem planetarnym Wodnika jest Uran ale w tej przepowiedni nie chodzi o Urana..Uran w Wodniku będzie dopiero w 2080 roku! Wszyscy wiemy, że do potopu dojdzie dużo wcześniej, zaraz po upadku meteorytu, który to wywoła potężne tsunami.Zresztą chodzi o the urn czyli urnę. Tylko co to u licha znaczy Urna w Wodniku? Jedyne co mi przychodzi do głowy - urna z prochami czyli śmierć. Planeta śmierci bo tak nazywają Planetę X. Wydaje mi się, że to nie jest jednak właściwy trop ponieważ w innej przepowiedni Nostradamus napisał:

"Saturn and 3 in the Urn discovered"

"Saturn i 3(planety?) w odkrytej Urnie"

Nie mam zatem pojęcia czym jest ta Urna o której pisze, jak się okazuje nie tylko w jednej przepowiedni..

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-08-02 00:18:48)

4,380

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dzięki książce Alberta Roty znalazłem rozwiązanie. The Urn to po prostu wodnik:

"Sun, Mars, Mercury, near the urn"

"Słońce,Mars,Merkury, niedaleko wodnika"

"Przez ogień z nieba miasto niemal spłonęło:
Wodnik ponownie grozi potopem Noego,
Sardynia zirytowana flotą punicką lub statkami,
Po czym Libra(Waga) porzuca Faeton"

A więc Wodnik grozi potopem Noego przy czym Nostradamus nie podał planet, które miałyby znajdować się w tym znaku.Obawiam się zatem, że w takim razie to ślepa uliczka i nie uzyskamy konkretnych wskazówek, które mogłyby nam pomóc.

Na razie wiemy, że rzeka Ren zmieni swój bieg w 2036 roku.

A tutaj ciekawy czterowiersz, który znalazłem w książce Alberta Roty

"Do Foix wkroczy Król w niebieskim Turbanie
Jego rządy nie będą dłuższe niż obrót Saturna,
Król Turban biały do Bizancjum serce swoje wygnał
Słońce,Mars,Merkury niedaleko wodnika"

Jak widać, można uzyskać konkretną datę wkroczenia wojsk Białego Turbanu do Turcji czyli początku III WŚ. Są na tym forum osoby, które potrafią to zrobić.Będą chciały to napiszą jaki wynik uzyskały, nie będą to zostawią to dla siebie.