4,401

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

El rico dlaczego uważasz, że 2020 to ostateczny termin?

4,402

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ormin_lange Nawiązałeś głównie do wojny domowej w Rosji, natomiast El rico pytał o rozpoczęcie wojny NATO-Rosja.Jedno jest pewne najpierw dojdzie do wojny NATO-Rosja a dopiero później do wojny domowej w Rosji. Jeśli chodzi o wojnę domową o której pisze ormin_lange to muszę przyznać, że całkowicie się z nim zgadzam. Też uważam a nawet jestem tego całkowicie pewien, że rozpocznie się ona dokładnie w 2028 roku a więc dwa lata przed wybuchem III WŚ. Uważam, że wszyscy, którzy liczą wspólne rządy  Putina i Miedwiediewa od 1999 roku lub 2000 roku popełniają poważny błąd. Nie trzeba zbyt długo czekać by się okazało, że mam rację ponieważ przy takim liczeniu wojna domowa w Rosji musiałaby się zacząć w 2019/2020 roku..a przecież wcześniej powinniśmy mieć jeszcze wojnę NATO-Rosja..chyba, każdy trzeźwo myślący czytelnik zauważy, że kupy się to nie trzyma..

Tak jak napisał wcześniej ormin_lange wspólne rządy trzeba liczyć od 2008 roku:

Prezydent Miedwiediew 2008-2012  Premier Putin 2008-2012
Prezydent Putin 2012-2024              Premier Miedwiediew 2012-2024
Prezydent Miedwiediew 2024- ...       Premier Putin 2024-  ...

W 2028 roku minie dwadzieścia lat wspólnych rządów przyjaciół..i wtedy wybuchnie w Rosji wojna domowa..Tym samym 2028 rok to 598 rok liturgii. Oczywiście nie rozszyfrujemy w ten sposób wszystkich dat ponieważ są jeszcze lata liturgii muzułmańskiej i nie wiemy ile lat musimy odjąć od nich by uzyskać "zwykłe" lata liturgii ale pewne jest to, że będzie to liczba mniejsza niż 20

Wrzucę, teraz kilka przepowiedni związanych z wydarzeniami o które chodziło El rico.

Przepowiednia;182,11

"Z trzech stron wielki niedźwiedź uderzy na mniejszego brata,
Ze wschodu, południa i północy wraz z oddziałami białej Rusi,
jego wojska wkroczą na ziemie nędznej i obolałej (chorej) Scytii,
Wielki błąd białego dyktatora doprowadzi do utraty na rzecz Polaków,
dwóch byłych królewskich nadgranicznych miast Sarmatów,
Skutki nieprzemyślanej decyzji będą ostateczne i nieodwracalne!"

"Na prośbę Galicjan Polacy wejdą za zgodą,
Nad Dnieprem na przedpolach Kijowa straszliwa klęska,
Uciekającemu niedźwiedziowi zostaną wybite kły i przycięte pazury,
Atlantydzi grożą, Smok i Wyspy się cieszą."

  Przepowiednia;28,92

"Inwazja Niedźwiedzia postrachem Atlantów!
Z ich poparciem przestraszeni Polacy,
pod skrzydłami zachodnich orłów,
przekroczą wschodni Rubikon Scytii.
Galijskie ziemie z przed pierwszej wojny,
powrócą na stałe do kraju Sarmatów!"

  Przepowiednia;22,94

"Polacy, Rumuni i siły sprzymierzonych,
ratunkiem dla słowiańskich Scytów,
Zachodnia Besarabia w rękach Wołochów,
zaś jej wschodnia rubież przypadnie sąsiadowi."

Przepowiednia;91,104

"U wrót stolicy armia czerwonych pokonana,
Lechici przy pomocy sokołów i żółwi,
zdobywają oba brzegi Dniepru,
Po tej klęsce mały Rusin podpisuje traktat!"

Przepowiednia;117,156

"Wojna w Scytii pochłonie wielu Anglików-
co wywoła wielkie wzburzenie,
Polacy, Rumuni i Bałtowie staną się nie mile widziani,
Przed trzecią Brytania wycofa się z Europy... "

Zastanawiam się skąd u El rico wyobrażenie, że 2020 to już ostateczny termin wybuchu wojny NATO-Rosja? Czym można uzasadnić takie twierdzenie?

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-09-08 22:08:31)

4,403

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mamy jeszcze taką oto przepowiednię związaną z tymi wydarzeniami:

"Przed ‚sześćsetnym w Scytii bunt bojarów,(przed 2030)
Na rękę wielkiemu Rusinowi i jej trzeciemu,
Przez 90 będą rżnąć tubylców pomimo protestów,
Dzięki obcej broni na jeden przed batalią doznają ciężkiej porażki."

Jednak człowiek zaczyna mieć pewne wątpliwości czy na pewno wojna NATO-Rosja będzie miała miejsce przed wojną domową? Wielu uważa, że pisząc o batalii Nostradamus ma na myśli wybuch III WŚ. Rosjanie doznają ciężkiej porażki na miesiąc?rok? przed wybuchem III WŚ?

"Na dwa przed 'sześćsetnym liturgii, (2028)
Wschodnia armia Niedżwiedzia wznieci bunt,
Łysy Dowódca będzie groził płomiennym grzybem,
Doprowadzi to do wielkiego zamieszania i strachu u wszystkich!"

Wszystko wskazuje na to, że zarówno wojna domowa jak i wojna NATO-Rosja będą miały miejsce zaraz przed rozpoczęciem III WŚ a oba wydarzenia sprawią, że Rosjanie w dniu jej rozpoczęcia będą już wyjątkowo słabi.

W dalszym ciągu zastanawiam się skąd u El rico wyobrażenie, że 2020 to ostateczny termin, przepowiednie, które zamieściłem pokazują, że do tych wydarzeń dojdzie zaraz przed rozpoczęciem III WŚ..

4,404

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeśli batalia o której pisze Nostradamus to faktycznie rozpoczęcie III WŚ to w takim razie "jeden przed batalią" to miesiąc lub rok a więc mamy 2029/2030.

Mam jednak kilka zastrzeżeń:

1.Bliskość czasowa obu wydarzeń ( wojna domowa 2028/ wojna NATO-Rosja 2029) co wydaje się nieprawdopodobne..Ciężko jest uwierzyć, że oba wydarzenia mogłyby mieć miejsce w tak małym odstępie czasowym..
2. NATO miało się rozpaść przed III WŚ a tymczasem na "jeden przed batalią" a więc w 2029/2030 wojska NATO pokonują Rosjan..

Nie potrafię tego rozgryźć lecz dwie ostatnie przepowiednie, które zamieściłem w poprzednim poście pokazują moim zdaniem dobitnie, że oba wydarzenia nastąpią zaraz przed rozpoczęciem III WŚ. Przemawiają za tym następujące fakty:

określenie "jeden przed batalią" co oznaczałoby 2029/2030 rok + przed sześćsetnym (wojna NATO-Rosja)
dwa przed sześćsetnym (wojna domowa)

4,405

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam. Dlaczego uważam , że wojna Nato - Rosja wybuchnie 2019-2020 . Uważam , że wspólne rządy Niedźwiedzia i Tygrysa  można liczyć od 1999 . Tu link do życiorysu Medwediewa. https://en.wikipedia.org/wiki/Dmitry_Medvedev  . Takie jest moje zdanie . Niedługo trzeba się spodziewać kryzysu gospodarczego , Niemcy już zwalniają gospodarczo a USA maja problem z Iranem , zmienił rozliczanie za ropę z petrodolara na euro . Rosja też niedawno wypuściła ropę w euro. W 2020 są wybory prezydenckie według mnie wygra Duda , ale ustąpi z wiadomych już przyczyn  i Komorowski zostanie nowym prezentem , Wałęsy sie nie spodziewam ponieważ jest już spalony na starcie  tym , że był TW . Pod koniec kadencji 2024-2026 władze obejmie Generał Dyktator według mnie to będzie Skrzypczak . Nie wydaje mi się , aby wojna Nato - Rosja była w czasie panowania Generała a po drugie myślę , że tak samo niebawem wyłoni sie jednooki potwor i zacznie budować swoje imperium ponieważ Usa i Europa będą zajęte wojną i kryzysem . Tak mi się wydaje i oczywiście mogę się mylić . Pozdrawiam .

4,406

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Z kilku innych przepowiedni wynika, że eskalacja wojny Rosji z Ukrainą powinna nastąpić do końca II dekady (czyli do końca 2020 r.). Świadczy też o tym m.in poniższy omen:

Omen*

Walki długą nie ustaną,
bo gorejący płomień obejmie za jakiś czas;
bliskie sobie dwa walczące narody./..
I Krzyk braci południa stanie się krzykiem braci z północy!
Nim upłynie druga dekada nowego tysiąclecia-
Niedźwiedź przekłuty widłami -
będzie się opędzał od swoich i obcych nieprzyjaciół!

W przepowiedniach dotyczących Polski są też np. wzmianki o Uwodzicielu (i w tym samym okresie czasowym o tych znad wzburzonego Dniepru),jest też wzmianka o załamaniu w II dekadzie, o tym, że niektórzy docenią Tuska po 6 latach (2014+6=2020), gdy nadejdzie czas cierpień. Dużo wydarzeń powinno nastąpić i wyjaśnić się w ciągu roku z kawałkiem. Wydarzenia na Ukrainie mają być też przyczyną przemeblowania politycznego w naszym kraju (tych z prawej mają zastąpić ci z lewej). Lata, o których piszesz są zupełnie odległe i z innymi przepowiedniami zupełnie się nie zgadzają.

MartimoCardoza napisał/a:

Jeśli batalia o której pisze Nostradamus to faktycznie rozpoczęcie III WŚ to w takim razie "jeden przed batalią" to miesiąc lub rok a więc mamy 2029/2030.

Mam jednak kilka zastrzeżeń:

1.Bliskość czasowa obu wydarzeń ( wojna domowa 2028/ wojna NATO-Rosja 2029) co wydaje się nieprawdopodobne..Ciężko jest uwierzyć, że oba wydarzenia mogłyby mieć miejsce w tak małym odstępie czasowym..
2. NATO miało się rozpaść przed III WŚ a tymczasem na "jeden przed batalią" a więc w 2029/2030 wojska NATO pokonują Rosjan..

Nie potrafię tego rozgryźć lecz dwie ostatnie przepowiednie, które zamieściłem w poprzednim poście pokazują moim zdaniem dobitnie, że oba wydarzenia nastąpią zaraz przed rozpoczęciem III WŚ. Przemawiają za tym następujące fakty:

określenie "jeden przed batalią" co oznaczałoby 2029/2030 rok + przed sześćsetnym (wojna NATO-Rosja)
dwa przed sześćsetnym (wojna domowa)

4,407

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

zaintrygowany111, Rambo5, El rico wklejam post ormin_lange osobiście uważam, że ten post strasznie dużo wnosi do tematu i każdy kto próbuje bawić się w datowanie różnych wydarzeń powinien go znać. Nie sądzę by Nostradamus pomylił się o CAŁĄ DEKADĘ  pisząc o generale Jaruzelskim. Podobnie jak ormin_lange uważam, że to kwestia nazewnictwa dekad.

Jeśli mimo znajomości tego postu dalej upieracie się ,że skoro Nostradamus  napisał druga dekada to musi to być druga dekada to w takim razie przyznajecie, że Nostradamus w przepowiedni o Jaruzelskim pomylił się o CAŁĄ DEKADĘ!!! A skoro pomylił się o całą dekadę to skąd pewność w takim razie, że tym razem w przepowiedni, którą cytujecie również nie pomylił się o dekadę?! Skoro raz się pomylił to mógł to zrobić również w tej i w innych przepowiedniach..I w tym momencie nie macie kompletnie żadnych argumentów..

""Przed ‚sześćsetnym w Scytii bunt bojarów,(przed 2030)
Na rękę wielkiemu Rusinowi i jej trzeciemu,
Przez 90 będą rżnąć tubylców pomimo protestów,
Dzięki obcej broni na jeden przed batalią doznają ciężkiej porażki."

W tej przepowiedni Nostradamus pisze, że na miesiąc/rok przed III WŚ Rosjanie przegrają wojnę z NATO.Skoro uważacie, że wojna NATO-Rosja wybuchnie najpóźniej w 2020 to w takim razie III WŚ wybuchnie według Was w 2021?! Chyba każdy sobie zdaje sprawę z tego, że to nie jest realne ponieważ jeszcze nawet nie powstał Wielki Taliban..



Pojawia się przy tym kwestia nazewnictwa dekad. W wersji "Nostradamusa Młodszego"

+
W końcu ósmej słaby generał odda władzę związkowi,
Będą mu to mieli za złe jego zwolennicy,
Od nieprzyjaciół nie zazna spokoju i litości,
Drugi który po nim przyjdzie później zrobi z niego bohatera,
Ci którzy myśleli, że na zawsze zwyciężyli,
Zobaczą jak się pomylili, doprowadzając Polaków do wielkiej złości!

widzimy, że dla autora ósma dekada to lata 1980-89 (choć jest to faktycznie dziewiąta dekada XX wieku z zastrzeżeniem, że to lata 1981-90)

W związku z tym:

Ci co długo rządzili  po upadku dopiero zostaną docenieni.
Kiedy w 21' nadejdzie wielkie załamanie w drugiej dekadzie,
nastąpi podział na tych od zakonnika i tych pierwszego kardynała.
Dwa miasta nad Wisłą w śmiertelnym uścisku inaczej rozumianej wiary!
Atraktor  2013-06-24 19:45:07

Wielkie załamanie musi mieć miejsce w latach 2020-2029 jeśli uznać konsekwencję autora w oznaczaniu dekad.

To samo w innych przypadkach:

Przepowiednia 141,201
Mars w znaku Skorpiona w roku żywej Wagi
W końcu drugiej dekady kraj Baktrów i Partów we władzy turbanów,
Mściciel z gór dostawcą tysięcy niepokornych czaszek-
Rzuconych w pszenicznych workach pod stopy Antychrysta.
Po wielkiej rzezi plemiennej hołoty lud wybierze talibów,
Na chwałę przyszłego Imperium Allaha i Mahometa!

najpóźniej do 2029 okolice Afganistanu, ale też i Iranu (kraj Partów) oraz niektórych byłych republik poradzieckich z tamtego regionu, muszą już być we władzy talibów. Potem wypadki powinny się potoczyć szybko, tak jak szybko rozrastała się terytorialnie III Rzesza Hitlera. Kraj Baktrów, to nawet powinien wcześniej być opanowany, a Iran właśnie bliżej końca tej tzw. "drugiej dekady". Mars w znaku Skorpiona jest i w 2019 i w 2029, ale nie jest realne by Taliban w bieżącym roku opanował te państwa. Bardziej realna jest perspektywa do roku 2029, potem rozszerzenie władztwa na Irak, Płw. Arabski i w 2030 Turcję oraz Egipt i zapewne resztę Afryki Płn. na progu wojny z Europą.

Omen*
Walki długo nie ustaną,
bo gorejący płomień obejmie za jakiś czas;
bliskie sobie dwa walczące narody...
I Krzyk braci południa stanie się krzykiem braci z północy!
Nim upłynie druga dekada nowego tysiąclecia-
Niedźwiedź przekłuty widłami -
będzie się opędzał od swoich i obcych nieprzyjaciół!

Upadek Rosji też powinien się wypełnić do 2029, po tym roku będzie już Rosja tak słaba, że Chiny ją zmasakrują.

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-09-06 03:56:11)

4,408

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszystkich, po dłuższej przerwie.

    Zdążyłem się już zapoznać z zaległymi dla mnie wpisami.

       Moogi, ja te zacytowane przez Ciebie  przepowiednie oraz ich interpretacje znam, przyjmuję do wiadomości itd.itp. jednakże nie do końca jestem przekonany, że akurat dotyczą one rządów partii Bastrana. Pozwolę sobie poczekać i sprawdzić "organoleptycznie" czy mam rację, po prostu pewne drobne szczegóły z całości opublikowanych przepowiedni nie do końca mi pasują. I nie jest to żadna złośliwość z mojej strony. Pozwólmy się zadziać pewnym zdarzeniom i wtedy będzie wiadomo w jakim kierunku będziemy podążać.

    Ormin_lange bardzo ciekawe spostrzeżenie z tym nazewnictwem dekad:

"W końcu ósmej słaby generał odda władzę związkowi"

przy założeniu że masz rację, to rysuje ciekawe perspektywy. Na nowo kalibruje ramy czasowe pewnych zdarzeń, na razie muszę sobie "przegryźć" to Twoje odkrycie. Jedyne co mi się nasuwa tak na szybko to, to że przesunięcie o jedna dekadę może być celowym zabiegiem samego Nostradamusa, a nie jego błędem. Musimy pamiętać, że pisał w czasach kiedy mógł łatwo za takie "herezje" wylądować na stosie.
   
    No i nie zapominajmy, że twórczości Nostradamusa nie należy odczytywać wprost, zdaje się że zapominamy o tzw. przepowiedniach janusowych. Oczywiście nie przeczę, że wprost nie należy czytać, ale jeszcze należałoby zajrzeć głębiej, poszukać w tekstach powiązanych. I należy sobie zadać pytanie, czy pisząc "w końcu ósmej" Nostradamus (o ile jest to wiernie przetłumaczone) miał na myśli dekadę? Bo "w końcu ósmej" jest sformułowaniem, którego użył tłumacz-interpretator.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez tezeusz (2019-09-06 10:50:00)

4,409

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał:

„Też uważam a nawet jestem tego całkowicie pewien, że rozpocznie się ona dokładnie w 2028 roku a więc dwa lata przed wybuchem III WŚ.”
oraz
„W 2028 roku minie dwadzieścia lat wspólnych rządów przyjaciół..i wtedy wybuchnie w Rosji wojna domowa..Tym samym 2028 rok to 598 rok liturgii.”

Ja nie jestem tego taki pewien. Czy określenia ‘kilka przed Marsem „ oraz „Na dwa przed sześćsetnym” określają jeden i ten sam rok. Jak dla mnie określenie „kilka przed Marsem” to więcej niż dwa lata . Może lat 5 lub lat 6 , ale nie 2 lata . Tym samym te wydarzenia nie będą w jednym roku , lecz będą następowały po sobie , a wojna domowa w Rosji będzie miała swoje eskalacje.
Nie wiem także czemu rok 2028 jest 598 rokiem liturgii. Przyjąłeś pewnie ,że III wojna światowa wybuchnie w roku 2030 . Ale może wybuchnąć w roku 2033 , co mi się wydaje bardziej prawdopodobne. Dlaczego ? Przyjmując fakt ,że początek wojny domowej w Rosji wypadnie na rok 2028 -czyli 20 lat od początku współrządzenia duetu Putin/Miedwiediew - oraz mając na uwadze słowa przepowiedni „na kilka przed Marsem”!!! Licząc ,że kilka przed Marsem to lat 5 lub 6 wychodzi rok 2033 ( 2028+5=2033 )Kolejność zdarzeń byłaby wówczas taka :

1.2028-początek kłótni Putin/Miedwiediew ( kilka przed Marsem )
2.2031-bunt łysego dowódcy na wschodzie Rosji ( na dwa przed sześćsetnym )
3.2032-eskalacja konfliktu Rosja -Ukraina w Donbasie ( na jeden przed batalią )
4.2032-wojna Rosja -NATO ( interwencja NATO po ataku Rosji i Białorusi na Ukrainę )
5.2033-wybuch III wojny światowej

Czemu mi się wydaje ,że wojna Rosja -NATO będzie po ataku Rosji i Białorusi  na Ukrainę ? Ano jakoś nie sądzę , aby po przegranym konflikcie  Rosja-NATO , osłabieni Rosjanie zdecydowali się zaatakować Ukrainę. Baliby się raczej narazić znowu na reakcję NATO. Rozbici przez NATO zaatakują Ukrainę? Raczej myślę , że NATO będzie przeżywało jakiś kryzys (może też kryzys w USA ) i ośmielona tym Rosja , udająca potężną , zdecyduje się na atak na Ukrainę. Niestety przeliczy się bardzo !  Jak mówi inna przepowiednia , Rosja po konflikcie i rozbrojeniu przez Neptuna podkuli ogon i zacznie szukać przymierzy. Trudno mi sobie wyobrazić ,że będzie prosiła o przymierze i atakowała w tym samym czasie Ukrainę. A przecież do III wojny światowej po ataku Rosji i Białorusi na Ukrainę zostanie już tylko rok.

"Dwóch młodych na ziemi Wielkiej Rusi,
Będą przez czas jakiś żyli w pozornej zgodzie,
Słaba Ruś będzie udawała potężną,
Kilka przed Marsem swojej ziemi sprawią krwawą łaźnię
)
Na dwa przed szeœćsetnym liturgii,
Wschodnia armia NiedŸwiedzia wznieci bunt,
Łysy Dowódca będzie groził płomiennym grzybem,
Doprowadzi to do wielkiego zamieszania i strachu u wszystkich!

Przed 'sześćsetnym w Scytii bunt bojarów,
Na rękę wielkiemu Rusinowi i jej trzeciemu,
Przez 90 będą rżnąć tubylców po mimo protestów,
Dzięki obcej broni na jeden przed batalią doznają ciężkiej porażki.
*
Persage X 14, 1

Wielki Słowianin na zachód zapatrzony,
Zbytnio zawierzył tym na Wschodzie,
Gdy wystšpił o nowe traktaty w Azji,
Został przez nich zlekceważony.

cd. Persage j.w.

NiedŸwiedŸ rozbrojony przez Neptuna,
Zaczšł się łasić o œcisłe przymierze.
Ameryka i Unia nie interweniowały,
Ruœ zdradliwa została sama zdradzona.

4,410

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Kiedy wybuchnie III światowa zależy od Niemców, gdy zdecydują się uruchomić swoje lotnisko pod Berlinem (podobno 2020 r.) - to wtedy:

W mieście zburzonego muru
Wielki wybuch na targowisku podróżnych.(nowe lotnisko)
Niedawno zbudowane pochłonie liczne ofiary,
Płacz i lament wśród bliskich z wielu krajów.
Tylko ludy półksiężyca się cieszą
Do czasu nim się okaże, że wielu jest z ich stron!

Następnie 10 lat super-terroryzmu czyli wybuch 2030 r.
Centurion sugerował się atakiem na wieże dlatego jego wyliczenia były błędne.

Jednoznacznym oznaczeniem daty wybuchu wojny to:

Trzecia Wojna się rozpocznie w 10 lat,
Nim jego wojska zginą w azjatyckim kraju Tamerlana (Afganistan).
Niespodziewanie i nagle Wielki Grzyb ognia w siódmym miesiącu zniszczy armie sprzymierzonych,
A płacz i żałoba będzie ogólna, bo trumny będą puste.!!!!!!!!! (ciała wyparują)
Odtąd powoli pod zielonymi sztandarami Mahometa półksiężyc rozpocznie swój zwycięski marsz na ziemie chrześcijańskiej Europy.
Jednooki Talib ogłosi się kalifem zjednoczonego imperium Allaha.

Niestety na oba fakty musimy poczekać.

Ostatnio edytowany przez Ruan (2019-09-06 15:49:49)

4,411

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czyżby początek zmian w Pakistanie. Społeczeństwo się radykalizuje.
Zbliża się islamski pucz.

https://www.rp.pl/Konflikty-zbrojne/190 … diami.html

Ostatnio edytowany przez Ruan (2019-09-07 11:10:22)

4,412

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Almanach część III 457, 12

"W trzeciej światowej, zostanie później tak nazwana,
Zginie od: ognia, mrozu, wojen, głodu i czyraków prawie dwie trzecie.
Zarysy linii lądów się zmienią, szereg wysp i brzegów zalana,
Trzeba będzie rysować nowe mapy, bo jedne się wyłonią, a inne zatoną.
Nigdy nie będzie tak strasznych wydarzeń, nawet w dwóch pierwszych, czwartej i dalszych, Na Ziemi urodzi się inna cywilizacja najpierw gorsza, później lepsza."

Według prognoz w 2023 roku będzie na świecie 8 mld ludzi a w 2050 roku 9,7 mld.Czyli  w 2030  a więc w roku w którym najprawdopodobniej wybuchnie III WŚ populacja osiągnie 8,4 mld.

I WŚ trwała 4 lata i zginęło w niej 14 milionów ludzi  (średnio 3,5 mln na każdy rok wojny)
II WŚ trwała 6 lat i zginęło w niej 60 milionów ludzi.  (średnio 10 mln na każdy rok wojny)

Według Nostradamusa III WŚ będzie trwała 27 lat i zginą 2/3 a więc około 5,5 mld !!! (  średnio 204 mln na każdy rok trwania wojny !!!)

4,413

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Znalazłem jeszcze Omen, w którym mamy kolejne ciekawe informacje związane z tym co będzie się działo w Rosji:

Omen 23

"Dyktator Białej Rusi narazi się władcy Wschodu -/-
Po złudnym dobrobycie nastąpi wielki kryzys -
Sterowany ze wschodu bunt utopi władcę we krwi-/-
I postawi u władzy innego...
Posłuszny woli Mongoła odda mu bez walki swój kraj-/-
Opór nielicznych skończy się za górami Europy i Azji-
Baran w znaku Barana rozpocznie wojnę dwóch przywódców...
Aż Scytia i Biała i Ruś przypadnie Sarmatom i chanowi Mongołów!"

Po zamieszczeniu tego tekstu Atraktor w komentarzu napisał, że według niego Nostradamus Mongołem oraz chanem Mongołów nazywał Putina.Jeśli Atraktor ma rację to wchłonięcie Białorusi przez Rosję musiałoby nastąpić do 2024 roku ponieważ w tym właśnie roku Putin przestanie być prezydentem Rosji!!! Nostradamus napisał "posłuszny woli Mongoła odda mu bez walki swój kraj".

Według mnie jeśli Atraktor ma rację to do 2024 roku Białoruś zostanie wchłonięta przez Rosję.

Strasznie ciekawy jest przedostatni oraz ostatni wers.

"Baran w znaku Barana rozpocznie wojnę dwóch przywódców..." Jestem pewien, że wielu pomyśli, że to kompletnie nie ma sensu ponieważ jakim cudem Baran może być w znaku Barana..Jednak nie wszyscy pewnie wiedzą, że to Mars włada znakiem Barana.Dla mnie jest oczywiste, że Nostradamusowi chodzi o Marsa w znaku Barana. O jakiej wojnie pisze w tym wersie Nostradamus? Wojnie między prezydentem Łukaszenko a prezydentem Putinem? Być może..jednak mnie wydaje się, że Nostradamus w tym wersie pisze już o wojnie domowej czyli wojnie między Putinem a Miedwiediewem.Zauważcie, że w ostatnim wersie Nostradamus pisze już o podziale Ukrainy i Białorusi pomiędzy Polskę i Rosję a więc o wydarzeniach po wojnie NATO-Rosja!!! Dlatego uważam, że w przedostatnim wersie Nostradamus nawiązuje do wojny domowej w Rosji a w ostatnim pisze o podziale Ukrainy i Białorusi czyli wydarzeniach po wojnie NATO-Rosja. Pamiętajmy, że Rosja zaatakuje Ukrainę z trzech kierunków m.in z Białorusi, która będzie należała już wtedy do Rosji!!! Nostradamus informuje nas, że po wojnie NATO-Rosja, Polsce przypadnie nie tylko część Ukrainy ale także część Białorusi! Jakie jeszcze ciekawe informacje znajdziemy w tym tekście? Chociażby potwierdzenie tego o czym pisałem wcześniej, że najpierw będzie wojna domowa w Rosji a dopiero później wojna NATO-Rosja.Wiem, że wielu uważa, że wydarzenia nastąpią w innej kolejności jeszcze do niedawna sam w to wierzyłem..Jednak analiza kilku przepowiedni zmusiła mnie do zweryfikowania swoich poglądów. Moim zdaniem wszystko wskazuje na to, że byliśmy w błędzie! Nawet w tym omenie Nostradamus najpierw pisze o wojnie dwóch przywódców a dopiero później o podziale Ukrainy i Białorusi pomiędzy Polskę i Rosję a więc o wydarzeniach po wojnie NATO-Rosja..W ostatnim wersie omenu Nostradamus pisze, o chanie Mongołów a to oznaczałoby, że wojnę domową w Rosji wygra Putin! Oczywiście pod warunkiem, że Atraktor ma rację pisząc, że Mongoł i czan Mongołów to Putin.

Omen, który podałem to naprawdę skarbnica wielu ciekawych informacji!!!

"Baran w znaku Barana rozpocznie wojnę dwóch przywódców" Już kilka postów wcześniej pisałem, że ta wojna wybuchnie w 2028 roku ponieważ wspólne rządy Putina oraz Miedwiediewa należy liczyć od 2008 roku. Czy "Baran w Baranie" potwierdzi tą datę? I tak i nie. Mars w znaku Barana pojawia się co dwa lata więc nie mamy tutaj układu, który występuje rzadko tym samym dając nam niezbite dowody. Jednak faktycznie w kwietniu 2028 roku Mars znajdzie się w znaku Barana więc jednak mamy jakieś niewielkie potwierdzenie wybuchu wojny domowej w Rosji w 2028 roku.Mars w znaku Barana będzie również w grudniu 2020, czerwcu 2022, maju 2024, kwietniu-maju 2026 oraz w marcu 2030.

Jeśli się jednak pomyliłem i Nostradamus pisząc o wojnie dwóch przywódców miał na myśli wojnę między prezydentem Łukaszenko a prezydentem Putinem to musiałoby do niej dojść w okolicach grudnia 2020 lub czerwca 2022. Maj 2024 odpada ponieważ wtedy urząd prezydenta będzie już piastował Miedwiediew.

Wiele osób na forum uważa, że do wojny NATO-Rosja dojdzie jeszcze w tym roku a jeśli nie to najpóźniej w 2020 ale przecież Nostradamus pisał, że Ukraina zostanie zaatakowana z trzech kierunków w tym z Białorusi.A ten omen potwierdza moim zdaniem, że zanim Rosjanie zaatakują Ukrainę to wcześniej dojdzie do aneksji Białorusi!

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec … zb/zkcglge

"Białoruskie, rosyjskie oraz ukraińskie media pełne są doniesień o tym, jakoby Rosja miała planować przeprowadzenie operacji odsunięcia od władzy (według jednej z wersji – zabójstwa) prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. Spekulacje na ten temat oparte są na kilku dość solidnych poszlakach, choć równocześnie zaznaczyć trzeba, że póki co ostatecznych dowodów nie ma i zapewne nigdy nie będzie."

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-09-13 03:18:52)

4,414

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Rosja chronologia wydarzeń:

1. aneksja Białorusi      (do 2024 roku)
2. Miedwiediew zostaje prezydentem ( 2024 rok)
3.wojna domowa             (2028 rok)
4. atak na Ukrainę i w konsekwencji wojna NATO-Rosja ( 2029 rok)

4,415

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W czasie wojny Rosja NATO Białoruś będzie na pewno krajem niezależnym.
Nostradamus pisze, że po klęsce pod Kijowem mały Rusin podpisze podpisze traktat pokojowy i "królewskie miasta wrócą do Polski"
Czyli wniosek z tego, że w tym czasie Białoruś będzie niezależna.

4,416

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ruan faktycznie przegapiłem tą przepowiednię:

Przepowiednia;182,11/sześciowiersz/;

"Z trzech stron wielki niedźwiedź uderzy na mniejszego brata,
Ze wschodu, południa i północy wraz z oddziałami białej Rusi,
jego wojska wkroczą na ziemie nędznej i obolałej (chorej) Scytii,
Wielki błąd białego dyktatora doprowadzi do utraty na rzecz Polaków,
dwóch byłych królewskich nadgranicznych miast Sarmatów,
Skutki nieprzemyślanej decyzji będą ostateczne i nieodwracalne!"

W niej Nostradamus  nawet pisze, że dyktator Białorusi czyli Łukaszenka popełni wielki błąd wspierając militarnie Rosjan i pisze o skutkach tego błędu.W takim razie ta przepowiednia bardzo wiele wnosi do tematu!

Najpierw wojna NATO-Rosja dopiero potem aneksja Białorusi.

Zaznaczam, że w chronologii wydarzeń umieściłem wojnę NATO-Rosja na samym końcu ze względu na tą przepowiednię Nostradamusa :

"Przed ‚sześćsetnym w Scytii bunt bojarów,(przed 2030)
Na rękę wielkiemu Rusinowi i jej trzeciemu,
Przez 90 będą rżnąć tubylców pomimo protestów,
Dzięki obcej broni na jeden przed batalią doznają ciężkiej porażki."

I tak jak pisałem wielu uważa, że  "jeden przed batalią" to miesiąc/rok przed III WŚ. Nie pojawiła się na razie inna interpretacja, która mogłaby to obalić w rezultacie zmieniając podaną  chronologię wydarzeń!

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-09-13 14:31:19)

4,417

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Chociaż mam pewną koncepcję, o której nikt wcześniej nie pisał..może pisząc o batalii Nostradamus nie miał na myśli III WŚ tylko wojnę domową w Rosji! Jeśli tak to wszystko wróciłoby na swoje miejsce i zgadzałoby się z tym czego wcześniej byliśmy pewni czyli najpierw wojna NATO-Rosja a dopiero wojna domowa w Rosji!

Jeżeli założymy, że "jeden przed batalią" to miesiąc/rok przed wojną domową w Rosji to wtedy chronologia wydarzeń będzie wyglądała następująco:

1.prezydentura  Miedwiediewa           (2024 rok)
2. atak na Ukrainę i w konsekwencji wojna NATO-Rosja  ( zakończy się w 2027 roku)
3.wojna domowa w Rosji  (2028 rok)
4. aneksja Białorusi

Jednak przy takiej chronologii wydarzeń ataku na Ukrainę dokonałby Miedwiediew (Putin byłby wtedy premierem).

4,418

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

To też się nie zgadza. Nostradamus pisze, że dyktator Polski uzyska popularność w trakcie walk na Ukrainie jeszcze jako generał.
Czyli jeżeli wybuch wojny to 2030 to dyktator obejmie rządy ok 2026 góra 27 (pamiętaj, że musi mieć czas na wprowadzenie drakońskiego prawa) czyli wojna Na Ukrainie musi być  przed 26, a najprawdopodobniej 24-25.

4,419

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

"Nostradamus pisze, że dyktator Polski uzyska popularność w trakcie walk na Ukrainie jeszcze jako generał."

Masz jakąś przepowiednię, która to potwierdza?

4,420

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zabiłeś mi ćwieka - rzeczywiście tak na szybko nie znalazłem takiej przepowiedni.
Jestem "prawie" pewny, że czytałem to w jakimś opracowaniu Atraktora.
No cóż ponieważ nie mam pewności możesz uważać poprzedni mój post za nieważny.