4,461

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

40kobra49

Michel Nostradamus w swoich przepowiedniach nie „robił pomyłek” Bardzo dobrze wiedział o czym pisał i również dlatego wszystko o czym pisał ukrywał w postaci zagadek.

Natomiast przesunięcia w czasie opisanych wydarzeń w przepowiedniach Nostradamusa nie są błędami tylko opisanymi przez samego Nostradamusa możliwościami – o których Mistrz napisał – przywódcy światowi nie mogą zapobiec wydarzeniom ale przez swoje działanie mogą przesunąć je w czasie!

Dlatego Mistrz Nostradamus się nie mylił. Natomiast mylą się i będą się mylić interpretatorzy jego twórczości!

Bardzo należy uważać czyje wpisy się czyta. Oraz czy taka osoba jest wiarygodna!

Mnie osobiście martwi jednak to, że taka jedna nieżyczliwa osoba, która nie ma podstaw i informacji o twórczości Nostradamusa może tak łatwo zmanipulować swoim wpisem np. Ciebie. A teraz piszesz coś o pomyłce z generałem…

Czy Ty nie czytasz tego co napisałem wcześniej! Kilka postów wcześniej napisałem o co chodziło, ze  słowem - dekada – oraz jego brakiem w przepowiedniach Nostradamusa.

http://koniecswiata.info/forum/post/19696/#p19696


Jeśli chodzi o przepowiednię Presage 15,86.

To ja osobiście nie widzę na tą chwilę za dużo możliwości szukania innego wariantu na wypełnienie się tej przepowiedni w innym czasie. Wszystkie inne przepowiednie Nostradamusa zamykają pewne wydarzenia w konkretnych ramach czasowych… Natomiast te ramy czasowe nie dają za dużo możliwości przesunięcia o cztery lata a tym bardziej o osiem.

Ja nawet na razie nie dostrzegam szczątkowego – niepełnej kadencji – dla takich interpretacji.

Ale jak to zwykle bywa nowe informacje mogą dużo zmienić. A o tym przekonamy się za kilka godzin…


40kobra49 na szybko odpowiedzi na swoje pytania możesz znaleźć w moich autorskich wpisach tam już wielokrotnie łączyłem i łączę nadal, przepowiednie pod względem wydarzeń oraz przewidywanego czasu ich wypełnienia się.

4,462

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał/a:

Moogi pisze

Natomiast jeśli chodzi o to co nowego od kilku dni zbliża nas do wypełnienia się tej przepowiedni to są wszystkie gorące informacje medialne:

* Turcja i jej inwazja na pozycje Kurdyjskie w Syrii!
* Ukraina i niepokoje na linii frontu w  Dombasie!
* Problemy Donalda Trumpa z impeachmentem!

Popełniasz jeden z najgorszych błędów jakie można popełnić, znajdujesz cokolwiek i na siłę próbujesz to dopasować do przepowiedni.To tak silnie bije z tego postu, że pewnie nie tylko ja to dostrzegam.Puzzle, które wziąłeś do ręki kompletnie nie pasują do reszty układanki!

Jak czytam te wszystkie posty to odnoszę wrażenie, że Wam się wszystkim wydaje, że najpierw zmieni się partia rządząca a potem co wydaje się dosyć logiczne nastąpią wielkie zmiany. Jednak jeśli przeczytacie kilka razy tą przepowiednię to dostrzeżecie, że będzie zupełnie inaczej..Najpierw nastąpią WIELKIE ZMIANY a dopiero potem zmieni się partia rządząca!!!To jest kluczowa kwestia, której kompletnie nie zauważacie!WIELKIE ZMIANY przyjdą do nas ze wschodu.

* Turcja i jej inwazja na pozycje Kurdyjskie w Syrii!
* Ukraina i niepokoje na linii frontu w  Dombasie!
* Problemy Donalda Trumpa z impeachmentem!

Czy Waszym zdaniem te wydarzenia wywołały WIELKIE ZMIANY w naszym kraju? Czy w ogóle jakiekolwiek wydarzenie na wschodzie wywołało WIELKIE ZMIANY  w naszym kraju?  Jeśli na pytania, które właśnie zadałem odpowiadacie NIE to przestańcie bredzić, że nie jesteście pewni jaki będzie wynik wyborów!!!


Martimo niestety nadajemy na różnych falach!

Nadawanie na innych falach związane jest również z brakiem wiedzy Martimo w temacie - który zasygnalizowałem!

Mój wpis odnosił się do przepowiedni Nostradamusa mówiącej o „wschodnim wietrze” oraz na pozór nie do końca związanej z nim zmianie władzy w Polsce z prawicy na lewice.

Żeby zrozumieć ten temat należy dobrze poznać i zrozumieć wszystko to co napisał Nostradamus na temat wojny NATO- Rosja. Ponieważ jest to wszystko związane ze wschodnim wiatrem.

Nie chodzi tu o kulminację tej wojny ale wszystko to co się dzieje na początku – wszystkie małe i drobne sygnały – które wszystkie razem tworzą wschodni wiatr…

Opisując w oddzielnym wątku jedną przepowiednię Nostradamusa wskazałem jakie ważne wydarzenia ona opisuje. I właśnie tam w punktach i z ilustracjami opisałem fazy wojny na Ukrainie.

W jednym miejscu zebrałem większość informacji na dany temat.

To co zasygnalizowałem to tylko mały drobiazg, który może się zmienić w ogromny problem!

Dlatego chcąc nie chcąc powinienem rozwinąć to co napisałem - nie dla Martimo ale dla innych zainteresowanych tematem czytelników.

Pan Atraktor już wielokrotnie to robił w swoich wpisach. Były pokazywane aktualne wydarzenia a później powiązanie ich z tym o czym pisał Michel Nostradamus…


* Turcja i jej inwazja na pozycje Kurdyjskie w Syrii!

W pierwszej fazie konfliktu NATO-Rosja wydarzenia rozgrywają się na Morzu Czarnym pomiędzy flotą Turecką a Rosyjską…

W tym samym dniu w którym Donald Trump wycofał swoich żołnierzy spierających Kurdów w Syrii  Turcja zaatakowała pozycje Kurdyjskie… Słychać oburzenie Unii Europejskiej oraz groźby Turcji emigrantami…

Brakuje tu jeszcze Baszszar al-Asada Prezydenta Syrii którego jak wiemy wspierał Putin. Nie tylko mentalnie ale również zbrojnie. Rosja stworzyła sobie poligon doświadczalny swoich nowych broni na terenie Syrii.

Rosja niby pomagając Syrii atakowała również Kurdów. Kurdowie to osobny ale ważny temat do omówienia w przyszłości.

I teraz to co przed nami. Jak myślicie ile potrzeba czasu żeby Rosja ponownie włączyła się do wojny w Syrii. Przecież już wcześniej ze swoich okrętów ostrzeliwała pozycje Kurdów.

Dlatego właśnie wskazałem ten aktualny medialnie temat…

Może on dotyczyć pierwszych starć między Turcją a Rosją.


* Ukraina i niepokoje na linii frontu w Dombasie!

Tutaj nie trzeba za dużo pisać. Jednak ostatnie doniesienia są niepokojące. Zaczyna się coś dziać – następuje eskalacja. Nowy prezydent Ukrainy z jednej strony spokojny jest zaopatrzony w nowe przyrzeczenia Amerykanów – zaczyna czuć się coraz pewniej.

Natomiast ostatnie sensacje związane z rozmową telefoniczną z Trumpem wstrzymują jego pazurki.

Dlatego Ukraina nadal jeszcze nie stosuje broni ofensywnej i lotnictwa. Trwa tam wojna obronna ze strony Ukrainy. To Donald Trump wstrzymuje te działania – wymuszając swoje korzyści.

Żeby zrozumieć ten temat trzeba wrócić do punktów opisujących fazy wojny NATO-Rosja.

Polecam:

http://koniecswiata.info/forum/post/18356/#p18356
http://koniecswiata.info/forum/post/18364/#p18364


* Problemy Donalda Trumpa z impeachmentem!

Jak do tej pory wszyscy byli amerykańscy prezydenci mając problemy z utrzymaniem swojej władzy lub jej przedłużeniem na kolejną kadencję… wykorzystywano bardzo prosty manewr..

Doprowadzano do nasilenia istniejącej wojny lub rozpoczynało nowe wojny.

Donald Trump nie tylko myśli o drugiej kadencji ale od długiego czasu na siłę szuka swojego osobistego sukcesu. Niestety bardzo dużo afer z jego udziałem lub udziałem jego podwładnych i rodziny nie ułatwia mu zadania…

A teraz jeszcze problemy z impeachmentem – czyli pozbawieniem władzy!

Dlatego wojna jest najbardziej skutecznym elementem. Oczywiście nie chodzi o wojnę handlową.
Niestety Ukraina jest na ustach wielu…

Nostradamus pisał że przez działania i ukrywanie przez przywódców można opóźnić niektóre wydarzenia ale nie można im całkowicie zapobiec!

To właśnie widzimy w działaniach Donalda Trupa.

Z jednej strony wycofuje swoje wojska a z drugiej strony chce osiągać swoje cele cudzymi rękoma!
Natomiast jak jest przyłapany to mówi że to nie on!

Podsumowując.

Michel Nostradamus nie bez powodu połączył dwa wydarzenia „wschodni wiatr” oraz zmianę władzy z prawicy na lewicę… Polska i Polacy nie są oderwani od wydarzeń w skali światowej... szczególnie jeśli będą w nich brali udział… i to znaczący...

To na tyle na szybko!

Na pewno będę kontynuować swoje autorskie wpisy na założonym do tego dedykowanym wątku.
     
Moogi


Ps. Martimo to ty bredzisz. Przepowiednia o „wschodnim wietrze” nie mówi o wyborach tylko o zmianie rządu z prawicy na lewice… A kto jest jeszcze prawicą?  Już tego nikt nie bierze pod uwagę!  A może kilka razy w krótkim czasie zmienią się rządy!

Wybory – to Wielkie Zmiany!  A zmiana koalicji prawicy na samodzielną koalicje lewicy może później! 
Trzeba pamiętać że koalicje nie są stabilne!

Myślę że już za chwilę będzie można powiedzieć więcej! Po wyborach!

4,463

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jak myślicie czy w Polsce w czasie agresji Rosji zacznie się mobilizacja i pobór do wojska ?

4,464

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi masz rację nadajemy na innych falach i inaczej interpretujemy wiele przepowiedni. Kto był bliższy prawdy i lepiej oceniał różne rzeczy okaże się już niebawem po wyborach..Czyli innymi słowy okaże się czy to ja bredziłem (jak twierdzisz) czy też Ty bredziłeś (zgodnie z tym co ja napisałem).

4,465

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Martimo!

Od dawna wiem, że nie masz zielonego pojęcia na temat twórczości Michela Nostradamusa!

Nie tylko nie rozumiesz treści konkretnych przepowiedni, nie kojarzysz nawet wydarzeń z nimi związanych. Ale również nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Wszystkie twoje wypocone i wydumane wpisy na forum świadczą o twojej ignorancji oraz braku szacunku do tego o czym piszesz.

Nie tylko nie napisałeś na forum czegoś swojego ale nieustannie zrzynasz od innych i to bez zastanowienia nad tym co oni napisali - ale również korzystasz z materiałów innych osób ( wróżka Ewa S.) o których nie masz pojęcia.

Po prostu nie wiesz o czym piszesz!

Twoje błędy w podstawach są po prostu karygodne i jak widać szkodliwe dla innych użytkowników!

Natomiast twoja bufonada i brak zauważania własnych prostackich błędów powoduje agresję do osób od których dzieli cię przepaść nie tylko intelektualna ale przede wszystkim merytoryczna w temacie twórczości Michela Nostradamusa.

I żeby było jasne chodzi o Pana Arteuze Centuriona oraz Pana Atraktora!

Natomiast jeśli chodzi o mnie – to nadajemy na innych falach. Pomimo moich merytorycznych ostrzeżeń na temat tego co piszesz – nie docierały one do ciebie – lub je pomijałeś…

To tylko ostatnie wpisy na twój temat:

http://koniecswiata.info/forum/post/18795/#p18795
http://koniecswiata.info/forum/post/19516/#p19516

Nie reagujesz również na merytoryczne uwagi innych osób. Ale to mały drobiazg, który raczej wszyscy już zauważyli...

Dlatego nie mogę marnować swojego czasu dla osoby, która tego nie chce!

Na moje merytoryczne wpisy odpowiadasz manipulacją moimi autorskimi wpisami. Twoje manipulacje to po prostu chamstwo. Mało tego widać, że ich wcześniej nie czytałeś – i nadal ich nie rozumiesz...

Martimo nie jestem twoim wrogiem – zawsze zachęcałem wszystkich do współpracy.

Ale niestety największym twoim wrogiem Martimo jest ignorancja oraz twoje własne wpisy na forum.
Mam tylko nadzieje, że czytelnicy tego forum to widzą…

4,466

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Pomyłki Nostradamusa?
Czyżby?
Od czasu do czasu wchodzę na to forum i je czytam.
Z tego co zauważyłem to niektórzy oceniając twórczość M Nostradamusa posługują się wiedzą o świecie XXI wieku nie mając zielonego pojęcia o tym jak wyglądał stan wiedzy w XVI wieku kiedy żył i tworzył autor słynnych centurii, przepowiedni, prognostyków i proroctw.
Jak wiemy obecnie po reformie kalendarza juliańskiego wprowadzonego w roku 1582 przez papieża Grzegorza XIII, a więc już po śmierci Nostradamusa, który zmarł w roku 1566 przyjmuje się pewne tezy w liczeniu dat, dekad itd, które wówczas nie były tak jednoznaczne jak obecnie jest to przez was przyjmowane.Reformowaniem kalendarza juliańskiego zajął się Luigi Lilio,który zmarł-uwaga w roku 1575 lub 1576, więc przed przyjęciem tej reformy przez kościół katolicki.M Nostradamus znał propozycje  Luigiego Lilio, a także innych osób.W owym czasie porzed przyjęciem reformy,która zakładała różne warianty w tym też ten później powszechnie przyjęy, że początkiem ery chrześcijańskiej(nowej ery) był rok:1/pierwszy/ a roku;0 /zerowego/ nie było.Przyjęto też, że pierwsza dekada wieku liczona jest od roku np 1 do 10 włącznie.
Były jednak (za życia M Nostradamusa) i inne propozycje i koncepcje.
Jedna z nich zakładała przyjęcie roku zerowego, a nie pierwszego, oraz zerowej dekady, a nie pierwszej.Tę propozycję popierały głównie ówcześni matematycy.
Tak więc gdyby tę propozycję przyjął papież to mielibyśmy obecnie rok 2018, a nie rok 2019, a ostatnią dekadą była by dekada dziewiąta , a nie dziesiąta, której by nie było.Wówczs każda z  dekad kończyła by się na liczbie 9/dziewięć/, a nie 0 /zero/.Tak więc np jeżeli by po śmierci M Nostradamusa zwyciężyła ta druga koncepcja to np rok 2000 byłby pierwszym rokiem XXI wieku, a nie ostatnim XX wieku.
Wasze niektóre oceny twórczości M Nostradamusa świadczą nie o tym , że on się mylił tylko o tym, że wielu z Was nie ma podstawowej wiedzy o czasach w których żył Nostradamus.
Nie wszystkie też państwa chrześcijańskie(nie mówiąc o innych)przyjęły od razu nowy kalendarz gregoriański.Np Wielka Brytania przyjęła go oficjalnie do stosowania w roku 1752 , a wiele innych państw dopiero w XX wieku.
Nawet niektóre kraje katolickie zaraz po reformie przyjmowały rok zerowy jak początek nowej ery i uznawały dekady liczone od  zerowej do dziewiątej.
Przypominam też o tym, że M Nostradamus stosował różne warianty liczenia lat i to nie tylko  kalendarza gregoriańskiego(nie był on za jego życia w obecnej i jakiekolwiek innej formie jeszcze kalendarzem oficjalnym),ale też juliańskiego, a także żydowskiego i kalendarzy muzułmańskich.Przypominam też o tzw" janusowości" przepowiedni jasnowidza,czyli o tym, że niektóre jego centurie i poza centuriowe przepowiednie i proroctwa mogą(ale nie muszą) dotyczyć kilku wydarzeń historycznych i to w różnych wiekach.Zanim więc zaczniecie poważnie i fachowo podchodzić do twórczości M Nostradamusa i ją odpowiednio oceniać to zapoznajcie się z czasami w których on żył i tworzył.Dotyczy to też astrologii,astronomii i wielu innych dziedzin.
Dziękuję Moogi za fachowe podejście do tematu.
Atraktor.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2019-10-12 12:28:17)

4,467

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Widzisz to co teraz napisałeś na mój temat to ja widzę u Ciebie. Aż kole w oczy jak zbierasz jakieś nieznaczące informacje i na siłę próbujesz je dopasować do przepowiedni a potem w pięknym opakowaniu próbujesz to sprzedać innym jako swój autorski wpis.Ja widzę, że to bezwartościowe g...o.Napisałem bezwartościowe ponieważ każdy kto trzeźwo patrzy to widzi,że to kompletnie nie pasuje do tej przepowiedni Nostradamusa! Widzi, że to brednie i brnięcie w ślepą uliczkę! Zwodzenie innych i próba przedstawienia, że ta przepowiednia dotyczy wyborów w 2019 roku!!! A najgorsze jest to, że po wyborach wcale Ci nie będzie wstyd, że wszystkich zwodziłeś, że karmiłeś ich bzdurami! Jakby nic się nie stało napiszesz tysiąc nowych interpretacji, i sprzedaż ludziom kolejne brednie tak ubierając to w słowa by mieli wrażenie, że masz wielką wiedzę w temacie i że warto to czytać!!!

Nie jestem jasnowidzem a jednak bezbłędnie potrafię przewidzieć, że po wyborach kiedy okażę się, że błądziłeś (bo PIS wygrał i nie okazały się one znaczące i przełomowe a ponadto nie były zgodne z przepowiednią Nostradamusa) tak sprytnie będziesz manipulował słowami, że okaże się, że miałeś rację! Jesteś mistrzem zwodzenia innych więc jestem przekonany, że tak pięknie to wszystko ułożysz w słowa, że okaże się, że trafiłeś w dziesiątkę.Ułożysz tysiące nowych interpretacji. Z czegoś co jest oczywiste i proste robisz coś skomplikowanego i trudnego!

Tak mieszasz wszystkim w umysłach, że nie potrafią dostrzec, że jedno do drugiego nie pasuje!Tak mieszkasz w umysłach, że nie widzą, że ta przepowiednia nie dotyczy wyborów w 2019 roku a jest to przecież oczywiste!!!

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-10-11 16:57:26)

4,468

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dobrze, że napisałeś tego posta Atraktorze, wreszcie dotrze do twojego wiernego ucznia, że druga dekada u Nostradamusa może oznaczać tak naprawdę trzecią dekadę..My już to wiemy od dawna po przełomowym i niezwykle ważnym poście ormin_lange! Jednak do niektórych pewne rzeczy mogą dotrzeć i zostać zaakceptowane dopiero kiedy usłyszą je od osoby, która w ich oczach uchodzi za autorytet!

Informacja, że druga dekada u Nostradamusa może oznaczać trzecią powoduje, że  robi się przestrzeń czasowa by tą przepowiednię dotyczącą wyborów jednak przesunąć o te 4 lata czy nawet 8 lat..I teraz już nie trzeba z uporem maniaka wyszukiwać czegokolwiek by tylko bezsensownie próbować potwierdzić, że ta przepowiednia musi się wypełnić w czasie wyborów w 2019 roku!!!

4,469

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał/a:

Dobrze, że napisałeś tego posta Atraktorze, wreszcie dotrze do twojego wiernego ucznia, że druga dekada u Nostradamusa może oznaczać tak naprawdę trzecią dekadę..My już to wiemy od dawna po przełomowym i niezwykle ważnym poście ormin_lange! Jednak do niektórych pewne rzeczy mogą dotrzeć i zostać zaakceptowane dopiero kiedy usłyszą je od osoby, która w ich oczach uchodzi za autorytet!

Informacja, że druga dekada u Nostradamusa może oznaczać trzecią powoduje, że  robi się przestrzeń czasowa by tą przepowiednię dotyczącą wyborów jednak przesunąć o te 4 lata czy nawet 8 lat..I teraz już nie trzeba z uporem maniaka wyszukiwać czegokolwiek by tylko bezsensownie próbować potwierdzić, że ta przepowiednia musi się wypełnić w czasie wyborów w 2019 roku!!!

No i pogrążaj się dalej Martino!

Czy naprawdę nie potrafisz czytać ze zrozumieniem niczego co masz przed oczami!

Ale to jest wpis, który ma manipulować czytelników. Pan Atraktor nie pisał niczego o czym z rozbrajającą szczerością pisze Martino! Czy to przypadek wątpię!

Niestety największym twoim wrogiem Martimo jest ignorancja oraz jego własne wpisy na forum.

Nieprawda powtórzona 100 razy nie stanie się prawdą. Ale właśnie tak robią twoi idole z pisu…

Dlatego pogrążaj się dalej… pisz dalej…. a będzie nie tylko straszno ale przede wszystkim śmieszno!

4,470

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nie sto a tysiąc razy jeśli już parafrazujesz słynne słowa Joseph'a Goebbels'a.Przypominam o ciszy wyborczej, która zacznie obowiązywać za 3 godziny.

4,471

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał/a:

Dobrze, że napisałeś tego posta Atraktorze, wreszcie dotrze do twojego wiernego ucznia, że druga dekada u Nostradamusa może oznaczać tak naprawdę trzecią dekadę..My już to wiemy od dawna po przełomowym i niezwykle ważnym poście ormin_lange! Jednak do niektórych pewne rzeczy mogą dotrzeć i zostać zaakceptowane dopiero kiedy usłyszą je od osoby, która w ich oczach uchodzi za autorytet!

Informacja, że druga dekada u Nostradamusa może oznaczać trzecią powoduje, że  robi się przestrzeń czasowa by tą przepowiednię dotyczącą wyborów jednak przesunąć o te 4 lata czy nawet 8 lat..I teraz już nie trzeba z uporem maniaka wyszukiwać czegokolwiek by tylko bezsensownie próbować potwierdzić, że ta przepowiednia musi się wypełnić w czasie wyborów w 2019 roku!!!

Krótka uwaga;
Twoja krytyka Moogi-ego jest krzywdząca i niesłuszna.
Jego interpretacje tak jak Arteuzy, moje i innych osób w wielu przypadkach mogą być nietrafne.O tym zawsze pisząc przypominałem. Sam Nostradamus napisał,że jego wszystkie wizjonerskie przepowiednie i proroctwa zostaną odkryte i zrozumiane dopiero po III wojnie światowej.Chwalony przez ciebie ormin_lange też popełnia wiele błędów posiłkując się współczesną astrologią, która od szesnastego wieku również uległa różnym zmianom.
Astrologia ta używana powszechnie w Europie za czasów Nostradamusa tj w XVI wieku(były i są też inne), miała swój europejski początek w staróżytnej Grecji i od tego czasu przez setki lat była nazywana Królową Nauk i w wielu przypadkach różniła się od obecnej-choć jej podstawy(12 znaków zodiaku)pozostały takie same aż do roku 2016.Otóż we wrześniu tego roku NASA dodała 13 znak zodiaku i nazwała go Wężownikiem, który się mieści pomiędzy 29 listopada - , a 17 grudnia.
Powoduje to wielkie zamieszanie w dotychczasowej astrologicznej wiedzy i stawianiu różnych horoskopów.Wielu astrologów nie uznaje tych zmian, ale też wielu wydając swoje astrologiczne książki, astrologiczną "naukę" dostosowuje do tej właśnie zmiany.
Otóż Nstradamus wszystkie te zmiany w astrologii przewidział!
Napisał m. innymi w jednym ze swoich proroctw, że w pierwszych latach XXI wieku Atlantydzi wprowadzą 13 znak zodiaku, który w/g niego powinien obowiązywać.Mało tego (niektórzy tu powątpiewali), ale Nostradamus opierając się na wiedzy nabytej ze starożytnych ksiąg-jakich?-napisał,że Słońce ma 10 obiegających go planet, a,nie 6- jak za jego czasów, czy 8 za naszych czasów. Przyczym nie wziął w ogóle pod uwagę Plutona.Jedną z tych nowych planet nawet prawidłowo nazwał, a jest nią Uran.W jednej z przepowiedni napisał , że dwie po Uranie zostaną odkryte właśnie w naszym XXI wieku przez wielkie kosmiczne zwierciadła.Nostradamus do swoich proroctw i obliczeń używał różnej wiedzy astrologicznej- jak sam pisał w listach do swoich przyjaciół nie tylko tej ,która jest za jego czasów, czy przyszłych obowiązująca.
Dlatego wielu obecnych astrologów (nie wszyscy)uważają, że Nostradamus był kiepskim astrologiem.
Reasumując przypominam, że zawsze ostrzegałem i dalej ostrzegam przed pochopnym i nie profesjonalnym interpretowaniem;centurii, przepowiedni i proroctw Nostradamusa.Dla wielu ludzi naprawdę światłych i z tytułami naukowymi nie jest to sprawa prosta i łatwa.Ale oni w odrużnieniu od niektórych tu-szczególnie tych starających się ośmieszyć Nostradumusa przyznają się do swoich interpretacyjnych błędów-o czym wiemy z wielu książek i filmów o proroctwach Nostradamusa.Moogi też w niektórych przypadkach może się mylić-jak każdy-,ale to co robi to robi z sercem i podchodzi do tematu profesjonalnie.Widać, że wizje Nostradamusa traktuje poważnie i za to mu dziękuję i go cenię.Mam odczucie, że wiele osób po prostu bawi się proroctwami Nostradamusa w ogóle nie biorąc pod uwagę tego w jakich czasach zostały napisane, w jakich okolicznościach i  jakich trików Nostradamus używał aby utrudnić ich zrozumienie.Nie wiemy kiedy Nostradamus używał dat kalendarza juliańskiego, kiedy gregoriańskiego, który jeszcze w ogóle i w tej formie nie obowiązywał, nie wiemy też od kiedy liczył tzw lata liturgii i czy dotyczą one tylko liturgii chrześcijańskiej, czy też np muzułmańskiej.Takich pytań jest bardzo wiele bo w niektórych przepowiedniach Nostradamus posługiwał się tzw kalendarzem gwiazd, jak go nazywał-, czyli najprawdopodobniej przyszłym obowiązującym.
Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2019-10-11 21:54:48)

4,472

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze przyznaję, że może faktycznie trochę za ostro go potraktowałem.Między mną a Moogim jest jakaś "zła energia" więc za każdym razem jak zaczniemy "rozmawiać" to kończy się tak samo.Tworzymy jakąś niezdrową atmosferę ale ani on ani ja nie potrafimy wyjść poza to i normalnie dyskutować nie tworząc niepotrzebnych emocji..Wydaje mi się po prostu, że nie ma tutaj miejsca dla dwóch samców alfa więc jestem bliski podjęcia decyzji o rezygnacji z pisania tutaj i zostawienia mu tego forum.Jak zostanie na forum jeden samiec alfa to się skończy niepotrzebne psucie atmosfery na tym wspaniałym w mojej ocenie forum.

Dziękuję za cenne informacje.Nigdy nie twierdziłem, że ormin_lange jest nieomylny i go tak nie postrzegałem. Jednak napisał kilka niesamowitych postów, które pozwoliły zrozumieć wiele rzeczy, których wcześniej nie potrafiliśmy rozgryźć.Za to go cenię i nie tylko jego bo więcej osób dołożyło swoje cegiełki do głębszego zrozumienia przepowiedni Nostradamusa.

4,473

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam Pana Atraktora!

Bardzo proszę żeby odniósł się Pan do tej bzdury którą napisał Martimo…


MartimoCardoza napisał/a:

Dobrze, że napisałeś tego posta Atraktorze, wreszcie dotrze do twojego wiernego ucznia, że druga dekada u Nostradamusa może oznaczać tak naprawdę trzecią dekadę..My już to wiemy od dawna po przełomowym i niezwykle ważnym poście ormin_lange!

4,474

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał/a:

Atraktorze przyznaję, że może faktycznie trochę za ostro go potraktowałem.Między mną a Moogim jest jakaś "zła energia" więc za każdym razem jak zaczniemy "rozmawiać" to kończy się tak samo.Tworzymy jakąś niezdrową atmosferę ale ani on ani ja nie potrafimy wyjść poza to i normalnie dyskutować nie tworząc niepotrzebnych emocji..Wydaje mi się po prostu, że nie ma tutaj miejsca dla dwóch samców alfa więc jestem bliski podjęcia decyzji o rezygnacji z pisania tutaj i zostawienia mu tego forum.Jak zostanie na forum jeden samiec alfa to się skończy niepotrzebne psucie atmosfery na tym wspaniałym w mojej ocenie forum.

Dziękuję za cenne informacje.Nigdy nie twierdziłem, że ormin_lange jest nieomylny i go tak nie postrzegałem. Jednak napisał kilka niesamowitych postów, które pozwoliły zrozumieć wiele rzeczy, których wcześniej nie potrafiliśmy rozgryźć.Za to go cenię i nie tylko jego bo więcej osób dołożyło swoje cegiełki do głębszego zrozumienia przepowiedni Nostradamusa.

Wszyscy powinni się w dyskusji szanować i trzymać język za zębami.Wiem, że jest to trudne bo sam swego czasu ulegałem złym emocjom i nawet musiałem przepraszać, bo po prostu tak nakazuje przyzwoitość.
Podoba mi się Twój post.Myślę,że Moogi też go dobrze odbierze.
Atraktor.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2019-10-11 22:07:36)

4,475

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi napisał/a:

Witam Pana Atraktora!

Bardzo proszę żeby odniósł się Pan do tej bzdury którą napisał Martimo…


MartimoCardoza napisał/a:

Dobrze, że napisałeś tego posta Atraktorze, wreszcie dotrze do twojego wiernego ucznia, że druga dekada u Nostradamusa może oznaczać tak naprawdę trzecią dekadę..My już to wiemy od dawna po przełomowym i niezwykle ważnym poście ormin_lange!

Moogi - proszę Cię odpuść.
Atraktor

4,476

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Proponuje wszystkim o wyluzowanie nie ma sensu się kłócić jest takie powiedzenie  "zgoda buduje niezgoda rujnuje". Niech Atraktor
coś mądrego napisze na temat obecnego czasu i wydarzeń jakie według niego w niedalekiej przyszłości przed nami .

Tylko do 24 bo potem cisza wyborcza .

Ostatnio edytowany przez El rico (2019-10-11 22:11:52)

4,477

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Panie Atraktorze!

Przykro mi ale dyplomatyczne Pana odpowiedzi do Martimo a tym bardziej do  ormin_lange niczego nie zmienią na forum… Oczywiście w świetle tego co napisał Martino… W jaki sposób podważał Pana prace – tłumaczenia i interpretacje…

Na temat ormin langa szkoda słów jego wpisy na „wątku rozbitków” i usunięte z tego i mojego wątku są po prostu karygodne i oburzające… Przyzwoitość nie pozwala mi ich cytować… Były one personalnie skierowane do Pana a nie do tego o czym Pan pisał.

Nic się nie zmieni na tym forum jeśli będzie się tolerować takie osoby… Natomiast Martino stawia ich za wzory – pomimo braków w podstawach o przepowiedniach Nostradamusa…

Proszę zobaczyć ostatni post o mnie tego perfidnego rasisty i antysemity.

ormin_lange napisał/a:

Trochę mi ręce opadają, jak czytam Moogiego, ale ok tak wybrał, nie wybacza niczego i nikomu, w sumie w zgodzie ze swoją haplogrupą zapewne, nie będę w sumie mu jej teraz wytykał, każdy ma tam jakieś swoje korzenie, umocowanie swojego umysłu czy mentalności, nie wybierał ich w momencie narodzin (ale czy aby na pewno to nie dam sobie ręki uciąć)...

Jak zwykle i w tym przypadku trafił swoją szpiclowską naturą kulą w płot… Ale jest tu żeby prowokować… rozwalać forum - jego słowa…

Gwarantuje, że jak przeczyta Pan co na Pana temat napisał ormin_lange i jeszcze nie zostało usunięte to zmieni Pan zdanie na temat Martimo…

Osobiście dawno odpuściłem sobie takich pseudo cwaniaków… Na pewno nie zależy mi na rozmowie z takimi osobami. Jednak jak podważają Pana prace i Pana wpisy… Nie mając podstaw w tym ani w innych tematach… wystarczy przeczytać ich wszystkie posty… Ja po czymś takim spaliłbym się ze wstydu…

Na pewno nie zależy mi na tym żeby Martino pozbawiał się roli psa alfa na tym forum…
Dlatego niech pisze te swoje wypociny…

Ja zajmuję się twórczością Michela Nostradamusa i tylko tym – dlatego prostuje niektóre wpisy.
A dlatego, że się ciągle uczę to wyciągam ze wszystkiego wnioski… Zostaną one zapamiętane… Nauka nie idzie w las… Przynajmniej u mnie…

Pozdrawiam
Moogi

Ostatnio edytowany przez Moogi (2019-10-11 23:55:47)

4,478

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam

Do pana Atraktora.

Czy może  pan dokończyć opis tajemniczej Czarnej Madonny i Króla Sinobrodego o ile dobrze zapamiętałem.Kiedyś napisał pan kilka zdań na ten temat i obiecał ze kiedyś napiszę coś więcej. Przypomnę to są czasy po 3 W.S.

Byłbym wdzięczny za dokończenie tego tematu.
Mam też nadzieję że będzie Pan częściej pisał na tym forum na tematy związane z proroctwami Nostradamusa na tematy Polski i Świata nie tylko związanymi z 21 wiekiem.

4,479

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Gwarantuje, że jak przeczyta Pan co na Pana temat napisał ormin_lange i jeszcze nie zostało usunięte to zmieni Pan zdanie na temat Martimo…
----------
Wszystko co Pan pisze Panie Moogi o tych dwóch osobacch jest mi znane i jest to prawda, bo czytałem wszystkie ich posty, również te odnoszące się do mojej osoby ormin-lange na stronie"rozbitkowie", ale nie będę bawił się z nimi i innymi tam piszącymi osobami mu podobnymi w różne knajackie zóśliwe pyskówki.
Te bluźniercze teksty same świadczą bowiem o ich autorze i autorach.
Nie mam ani czasu, ani chęci z takimi osobami dyskutować.
Odniosłem się tylko merytorycznie do tego co pisali o twórczości Nostradamusa, aby forumowicze czytający ich teksty przekonali się, że na Nostradamusie i jego twórczości w ogóle się nie znają.Odpowiedzi zaś udzieliłem tylko MartimoCardoza, a nie ormin-lange i doceniłem jego do mnie ostatnią odpowiedż, choć nie była całkowicie w/gmnie zadawalająca- to wszystko.
Czy zmieni on swoje postępowanie i będzie dalej pisał na tym forum tego nie wiem, ale może coś zrozumiał.
Zobaczymy.
Pozdrawiam;
Atraktor

4,480

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Chciałbym skorzystać z okazji i zapytać pana Atraktora (fizyka i kosmologa) o teorię Wszechświata holograficznego, to tylko pozornie nie jest związane z dyskusją.
Gdzieś przeczytałem, że ta teoria mówi, że cała informacja Wszechświata (tak przeszła jak i przyszła) jest zapisana na dwuwymiarowej M- branie, która jest jednocześnie jego horyzontem zdarzeń.
Czyli, że żyjemy w świecie zdeterminowanym (co potwierdzałoby doświadczenie Younga z odroczoną decyzją).
Jeżeli tak to istnieje możliwość "oczytania" przyszłości, czyli przewidywanie przyszłości miałoby podstawy naukowe ??
Tu to doświadczenie ok 9 minuty.

https://www.youtube.com/watch?v=JP9KP-f … mp;t=5m53s

Jeszcze jedno, czy to nie rozwiązuje paradoks Fermiego:

Persage II 13
Dusza bez ciała nie będzie dłużej cierpieć,
Przywdzieje ona swoje nowe odzienie,
Dzień Śmierci stanie się dniem Narodzenia,
Duch Święty znów się w nim rozraduje,
Kiedy dusza z nowego ciała ujrzy Świat,
Dla niej wieczny w całej swej okazałości.
a także
Persage III 2
Słowo Boże obróci w czystą substancję Niebiosa, Ziemię i gwiazdy,
A wszelkie zło tajemne zostanie zniszczone, kiedy Śmierć zostanie powalona,
Dusze z otchłani mrocznej obleczone w nowe ciała przywitają żywych,
I zaludnią nieskończone Niebiosa na Świetlistych żaglowcach mrocznego Oceanu na chwałę
Swojego Stwórcy,
Pan połączy wszystkie jego dusze obleczone w nieznane ciała nad niebem i Ziemią,
Taki będzie ostateczny rezultat!

Czyli cywilizacje po osiągnięciu pewnego poziomu rozwoju przechodzą w nad-przestrzeń.

Ostatnio edytowany przez Ruan (2019-10-13 00:22:06)