4,481

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ruan

I wszystko to ma nastapic do 3792r, bo dalej Bog nie pozwolil Nostradamusowi zagladac.

4,482

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przepowiednia;19,30(sześciowiersz);

Na szesnaście przed wielką wojną,
Młody, który wygra ustąpi niszczony chorobą raka,
Później zaś Słowo Arcypasterza wyzwoli złe demony,
Które na wschód od Sali wywołają ogromne wzburzenie,
W końcu ten, który przegrał, powróci na tron -
Na krótko przed zasadniczymi zmianami...
Atraktor  26.06.15, 14:27

Przypuszczamy że poraz drugi Pan Duda zostanie prezydentem Polski i ustąpi pod koniec kadencji a więc gdzieś 2023-2025 i zastąpi go wasaty. A przepowiednia głosi że od tego momentu za 16 lat wybuchnie wojna więc można policzyć że pod koniec 2030 tak gdzieś 2038-2040 wybuchnie 3 wojna światowa.

4,483

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam kochanych forumowiczów tych z lewej i tych z prawej strony Wisły smile

Nie wiem jak Wy, ale podejrzewam, ze mogą teraz się spełnić poniższe przepowiednie:

Presage(przepowiednia)18;66(czterowiersz);

Wielka Radość po zwycięstwie starszego i zakonnika,
Strach i Groza w oczach rządzących i ich oponentów,
Nowa Koalicja dotychczasowych; stronników i nieprzyjaciół,
Zagarnie nad Wisłą władzę nie daną im przez Boga i Naród!
Atraktor 2013-03-02 22:30:12

Patrząc na prognostyki tych wyborów podejrzewam, ze może się spełnić powyższa przepowiednia ponieważ aktualna partia rządząca starszego i zakonnika mimo wygranej może stać się porażka (po przeliczeniu nad ranem wszystkich głosów) dlatego, ze może być zmuszona szukać koalicjanta, którego de facto aktualnie nie ma. Jeżeli tak się stanie, to opozycja lacznie może mieć więcej mandatów niż aktualna partia. i nie pozwoli im rządzić mimo tego, ze zadna z nich jako indywidualna partia nie wygrała tych wyborow (władza nie dana im przez Boga i Naród) ...czekałem na powstanie partii chrześcijańskiej, która się formowala, która mogłaby być potencjalną partią koalicyjną dla partii sprawiedliwych, ale w końcu to się nie stalo...pierwszy raz aktualna partia nie ma potencjalnego, naturalnego koalicjanta....tylko same partie opozycyjne...
Moim zdaniem partia sprawiedliwych liczyła na dużo lepszy, pewniejszy do samodzielnego rządzenia wynik. Ich dużym błędem może okazać się nie stworzenie partii "wyłomowej", swojego przyszłego, potencjalnego koalicjanta, którym poprzednio był Kukiz'15...Jezeli wydali taka kasę na socjal i mają tylko taki wynik to oznacza, ze nie maja w narodzie zbyt dużo realnego poparcia i bez tych transferów na socjal nie daliby rady osiągnąć więcej niż ok. 30%... bardzo droga kampania w stosunku do liczby głosów, najdroższa w historii.... no ciekawe wyniki....

Ponizej jeszcze dwie ciekawe przepowiednie:

Przepowiednia; 19,158 (sześciowiersz);

U "sprawiedliwych" wielkie zamieszanie!
Polski zakonnik i jego stary wyznawca,
zawładnęli duszami fanatyków Kościoła.
Niby silny przywódca, po utracie bliskich,
zostanie przez nich zdradzony i poniżony,
wkrótce potem dołączy do rodzinnego grona.
Atraktor 2013-05-23 14:41:13

Presage(przepowiednia)15,86:

Zwolennicy Zakonnika pewni swego zwycięstwa,
nad ranem będą zaskoczeni gdy okaże się przegraną.
Kraj nad Wisłą na krótko znowu otworzy drzwi Morusowi,
Kiedy wszyscy przeciwnicy z oporem zawrą sojusz!
Atraktor 07.12.2012


pozdrawiam
Uni

Persage II 13

Dusza bez ciała nie będzie dłużej cierpieć,
Przywdzieje ona swoje nowe odzienie,
Dzień Śmierci stanie się dniem Narodzenia,
Duch Święty znów się w nim rozraduje,
Kiedy dusza z nowego ciała ujrzy Świat,
Dla niej wieczny w całej swej okazałości.

p. s. przepraszam za błędy lub brak polskich znaków, ale pisze przez tel... hmm

Ostatnio edytowany przez Universe (2019-10-13 21:54:00)

4,484

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

To chyba nie te wybory i nie ten czas.

Pozostają dwie opcje, albo PiS będzie rządził przez cztery lata, albo też zajdzie coś nieprzewidzianego, co doprowadzi do przedterminowych wyborów parlamentarnych.


Przepowiednia; 19,158 (sześciowiersz);

U "sprawiedliwych" wielkie zamieszanie!
Polski zakonnik i jego stary wyznawca,
zawładnęli duszami fanatyków Kościoła.
Niby silny przywódca, po utracie bliskich,
zostanie przez nich zdradzony i poniżony,
wkrótce potem dołączy do rodzinnego grona.

Atraktor 2013-05-23 14:41:13


    Ta przepowiednia mówi o zdradzie "niby silnego przywódcy" przez "Polski zakonnik i jego stary wyznawca", co do pierwszej wymienionej osoby chyba nikt nie ma wątpliwości, natomiast drugą w mojej ocenie na pewno nie jest Jarosław Kaczyński, to bardziej pasuje na Antoniego, który nie zapomniał pewnie gwałtownego odsunięcia go od wojska (głównie to on cały czas "pielgrzymuje" do Torunia). Mowa o J.K. jest tutaj: "Niby silny przywódca, po utracie bliskich". I teraz zachodzi pytanie kogo ma na myśli Nostradamus.
    Z żyjących bliskich ( krewnych ) pozostała chyba tylko Marta i jej dziecko. Oczywiście nic nie sugeruję, tylko rozważam możliwości.

    Pierwszego możliwego terminu spełnienia tego proroctwa upatrywałbym w okolicach następnych wyborów parlamentarnych.

    Jeżeli "sprawiedliwi" utrzymają władzę przez cztery lata, to będzie można mówić wtedy o długich rządach smile. Dużo więcej będzie wiadomo po wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Pozdrawiam.

4,485

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ostatnio oglądałem filmik Jackowskiego i mówi tam , że rządy Pis kojarzą mu się dwa lata .
https://www.youtube.com/watch?v=aF5OFe-hV_0

4,486

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ahoy, gora dwa lata to zostaly ruskim na mapie swiata/takie tezy mozna stawiac obecnie do kazdego panstwa,analogia do 1939,za dwa lata to moze nie byc tej planety..
Żydzi rozpoczynają nowy, 5780 rok. W niedzielę o zachodzie słońca zacznie się święto Rosz Haszana, Nostradamus wizje swoje pisal raczej do swoich krajanow, wiec liczby,datowanie moze byc inne.
Wasaty to Alaksandr Łukaszenka, ma trzech synow,mozecie wybrac ktory bedzie przywodca odnowionego ZSRR do 2024-tego. Uwodziciel Zelenski przynosi Ukrainie upadek a taki byl AL Pacino ..Jackowski jest ok jak sie nie zajmuje polityka i wydarzeniami swiatowymi,tu trzeba troche wiecej czytac by byc analitykiem,szkoda bo zdolny i logiczny.
Mozna wiele dywagowac ale nasze panstwo jest male, sklocone, slabe militarnie, pelno tu zdrajcow. Latwo podpuscic slazakow ze wlasciwie to oni niemcy, cisna troche grosza i to bedzie koniec. Male panstewka/brak surowcow i przemyslu../ nie licza sie w globalizacji. Po co mamy palic koscioly?przydadza sie na sklady broni i zywnosci,z reguly sa tam tez katakumby ktore mozna przeznaczyc na schrony w razie godziny 0. Podzial to jest aktualnie we wschodnim kosciele,to ich chramy beda palone bo tam masowo mlodzi przechodza na islam,takie sa realia,pozdro.

Ostatnio edytowany przez REX (2019-10-18 01:04:00)

4,487

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

The Ottoman Empire part 1 demise of a major power DW Documentary
https://www.youtube.com/watch?v=vI-EascsqPE

4,488

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Trochę z innej beczki.

Dziś NASA podała przewidywany termin załogowej wyprawy na Marsa. I jest to 2035 rok.
Oczywiście mam tu na myśli centurię o wyprawie na Marsa prawdopodobnie zamieszczoną przez Atraktora na innym forum.

Tutaj ukłon dla Eddiego za przypomnienie mi jej. Niestety przejrzałem to co mam w archiwum i nie posiadam tej centurii.

https://www.geekweek.pl/news/2019-10-22 … hni-marsa/

Wiem że wywołam małe zamieszanie ale przypomnę tylko to:

"Przepowiednia;16.172 [sześciowiersz]

Przed następnym rokiem Ognistego Węża,
Dotychczas prężny Smok udławi się własną mamoną,
Ze skrytego stronnika północnego Niedźwiedzia-
W dwudziestej pierwszym** stanie się sprzymierzeńcem Neptuna-/-
Tak dojdzie do dziwacznego aliansu* czerwonego z niebieskim,
Dwóch wielkich w pieniądzu i handlu połączy niebawem wspólne bankructwo*!


2037/2038 Rok Ognistego Węża


    Na razie staram się nie wyciągać zbyt pochopnych wniosków, ale przy założeniu, że Nostradamus dla Chin (Smoka) posłużył się chińskim horoskopem, to mamy zakreślony czas tuż przed wybuchem III WŚ.

>>>Przed następnym rokiem Ognistego Węża<<<"

http://koniecswiata.info/forum/post/19507/#p19507

O ile pamięć mnie nie zawodzi to wyprawa na Marsa ma powrócić na jakieś 2 lub 3 lata przed wybuchem III WŚ. Jeżeli się mylę to proszę poprawić mnie.

Pozdrawiam

4,489

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ormin_lange

    Ja nie neguję dotychczas opublikowanych centurii, ani też ich interpretacji. Na razie nie ma do tego podstaw. Tak jak w którymś wcześniej poście napisałem przytaczając słowa Arteuzy, co musi wydarzyć się przed wychuchem III WŚ.

tutaj odpowiedni cytat:

   "1.Dekadą superterrozmu półksięzyca i zielonego sztandaru,oraz olbrzymich katastrof naturalnych wywołanymi-uwaga-działalnością gospodarczą człowieka!
    2.rewolucją we Włoszech spowodowaną przez rządzenie- Wielkiego Amanta i Rozpustnika.
    3.Wojną domową we Francji spowodowaną przez osiadłych przybyszy proroka Mahometa.
    4.wielkim nowym oszustwem na Rusi i bratobójczymi walkami spowodowanymi przez dwóch młodych współrządców t.j.wojną młodego niedżwiedzia z młodym tygrysem.
    5.Zamieszki w Anglii po wejściu na tron nowego króla chcącego wzmocnić swą władzę.
    6.II wojna domowa w Ameryce rządzonej przez Afrykanina-którą Nostradamus nazywa powszechną i obywatelską.
    7.zajęcie przez Chiny Tajwanu (w wyniku porozumienia z Afrykaninem) i wysłanie wojsk chińskich na Ruś w celu pomocy młodemu niedżwiedziowi.
    8.Wojna Talibanu(skąd wiedział) z Persją(obecny Iran) i stopniowe zajęcie krajów arabskich na Bliskim Wschodzie i Północnej Afryce.
    9.Nagły wybuch IIIwojny rozpoczęty uderzeniem Talibanu na Izrael i Chin na Rosję."


By nie generować obszernego postu, bo większość z nas dość dokładnie zna zamieszczone interpretacje przepowiedni Nostradamusa wspomnę tylko że państwo Talibanu powstanie na 12 lat przed III WŚ, a dekada superterroryzmu rozpocznie się od zamachu bombowego na "targowisku podróżnych" w "mieście zburzonego muru" >>> Berlinie


    Ostatnio jeszcze zgrywa mi się w pewien wyznacznik punktu w czasie:


Przepowiednia; 242,86 (sześciowiersz) Almanach rok; 1614

W 21 Kraj Paulinów czeka przesilenie i wielkie zmiany,
A gdy zwycięzcy staną się pokonanymi,
Nieliczni roztropni nie zburzą murów nienawiści,
Wielki zamęt i przelana wzajemnie krew, susza i powódź,
Doprowadzą Naród i Kościół do wielkich rozłamów,
Gdy ujawni się TRZECI nad Wisłą nastaną rządy jego SŁUGI!

Atraktor  2013-08-06 14:36:29

w połączeniu z tą:

Przepowiednia;133,213/czterowiersz/

Druga i trzecia dwudziestego pierwszego-
pobudzi ognie Heliosa!

Kiedy to odwieczna ręka człowieka ugotuje ziemię-
a w czasie trzeciej ją zamrozi

atraktor44 08.08.15, 15:43

chodzi oczywiście o znacznik czasu, przepowiadanej suszy w Polsce, która ma doprowadzić do władzy Generała.

Pozdrawiam

4,490

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tak odnośnie wąsatego przychodzi mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Na razie jest mglisty i odległy , lecz kto wie …

Omen:69[Proroctwo;69]
O słowiański narodzie Maryi!
Gdy szatan zapanuje nad twoimi umysłami-
to krew z jednej krwi poleje się strumieniami,
Bowiem dwa przeciwne plemiona;i starsze i młodsze-
spotkają się w mocnym uścisku nienawiści../.
Bo nad Wisłą Bachus rozpali w nich ogień wrogości-(Bachus-bozek wina i płodności)
Syn stanie się wrogiem ojca,a córka matki-
zaś brat zabójcą brata,a siostra siostry.
Ale przed tym przy udziale Gryfona i Atlantydów-
władza kościola i jego partii ulegnie załamaniu,
Później zaś świątynie Chrystusa zostaną splądrowane i będą niszczone.
Bo skutkiem ułudnych rządów sprawiedliwych-
najpierw zostanie rozbudzona Wielka Radość-,
a później nastanie żałość i Wielki Smutek-
gdy kryzys pieniądza na krótko wyniesie do władzy-
po raz drugi wąsatego i jego licznych zwolenników../.

Po nim w wyniku  haniebnego zamachu-
sprzymierzony z nimi generał osiągnie swój utajniony cel,
Przed trzecią wojną jako władca nowego Lechistanu,
I niezłomny wyznawca islamu-
stanie się wiernym sojusznikem Wielkiego Talibanu,
I orędownikiem jego przywódcy,
Z pomocą turbanów i szachidów na wiele lat przemieni swój kraj,
W waleczne królestwo proroka Mahometa,
Taki oto będzie początek budowy jego Wielkiej Potęgi!

1.46
+Nad Wisłą wąsaty zwycięży po raz drugi w wyborach,
Pod koniec kadencji dojdzie do zbrojnych zamieszek ludności ./.
Ze wsparciem przyszłego dyktatora na krótki czas obroni on władzę.
Po krótkim czasie, jego krzyże będą spalone w ogniu światła półksiężyca!

          W roku 2020 wybory prezydenckie ponownie wygrywa A.Duda. Kolejne wybory odbywają się w roku 2025. Wygrywa je jakiś wąsaty kandydat , prawdopodobnie z opozycji. Raczej ktoś nowy , dotychczas nie wygrał.Jego kadencja trwa pełne 5 lat , lecz pod jej koniec dochodzi do zbrojnych zamieszek ludności spowodowanych kryzysem pieniądza. Za wsparciem przyszłego dyktatora zostaje on wybrany na drugą kadencję w roku 2030, lecz nie trwa ona do końca – nie jest pełna. Krótko po wyborze -może około jednego roku- następuje zamach stanu i do władzy dochodzi Generał Dyktator. Wykorzystuje on trwający w Polsce chaos i rozpierduchę , którą być może sam podsycał , mając na myśli przejęcie władzy i obalenie wąsatego. Mamy rok 2031…

           Może to trochę życzeniowe , ale to spina się z tym o czym pisałem wcześniej.

1.2028-początek kłótni Putin/Miedwiediew ( kilka przed Marsem )
2.2031-bunt łysego dowódcy na wschodzie Rosji ( na dwa przed sześćsetnym )
3.2032-eskalacja konfliktu Rosja -Ukraina w Donbasie ( na jeden przed batalią )
4.2032-wojna Rosja -NATO ( interwencja NATO po ataku Rosji i Białorusi na Ukrainę )
5.2033-wybuch III wojny światowej

Mozliwe ,ze jednak druga kadencja tego wasatego prezydenta potwa dluzej. Dwa lata? W tym czasie dochodzi do eskalacji konfliktu Rosja-Ukraina w Donbasie oraz interwencji NATO. Przyszly dyktator wslawia sie podczas tych wydarzen.Dokonuje przewrotu w Polsxe i na bazie slawy zostaje przywodca .

Ostatnio edytowany przez 40kobra49 (2019-10-26 07:00:43)

4,491

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ormin_lange

Nie do konca zgadzam sie z tym , ze dojscie do szczytu wladzy zajmie Generalowi kilka lat, Dojdzie do wladzy podczas silnych niepokojow w Polsce , bedac jednoczesnie bohaterem wojny NATO-Rosja . Mysle , ze wykorzysta popularnosc i pod pozorem zaprowadzenia porzadku szybko przeprowadzi zmiany. Zlikwidowac sejm ,senat , zwiazki zawodowe i usunac- tak czy inaczen- nieprzychylnych sobie politykow moze nie zajac mu duzo czasu.. Pol roku , rok i po wszystkim. Jednoczesnie cichy sojusz z Talibanem i juz bedzie u szczytu wladzy

4,492

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

@ormin_lange

Wielkie dzięki za Twój wpis z 16 paździenika. Również robię analizę powyższych centurii i w wielu punktach zgadzam się z Twoją interpretacją.

Ale do rzeczy. Czytając Twój wpis nagle mnie olśniło. Na wstępie chciałem powiedzieć, że ja na dzień dzisiejszy uważam, że globalny kryzys gospodarczy rozpocznie się w 2021 a wielka wojna w 2030/31.

Teraz weźmy poniższą centurię:

Przepowiednia;19,30
Na szesnaście przed wielką wojną,
Młody, który wygra ustąpi niszczony chorobą raka,
Później zaś Słowo Arcypasterza wyzwoli złe demony,
Które na wschód od Sali wywołają ogromne wzburzenie,
W końcu ten, który przegrał, powróci na tron -
Na krótko przed zasadniczymi zmianami....

I przeredagujmy drugi wers następująco:
Wygra Młody, który ustąpi niszczony chorobą raka.

Ta niby kosmetyczna zmiana całkowicie zmienia znaczenie dwóch pierwszych wierszy. Andrzej Duda został wybrany w 2015 roku na prezydenta czyli na 16 lat przed III wojną światową. Miał wtedy 42 lata, czyli jak na prezydenta państwa był młody, jeśli nie bardzo młody. Papież Franciszek już nie raz udowodnił, że ma rewolucyjne poglądy, przykładowo teraz rozważa zniesienie celibatu. Możemy się spodziewać również w niedalekiej przyszłości jego interwencji w sprawie Rydzyka. Duda wygrywa kolejne wybory, ale po krótkim czasie rezygnuje z urządu po odkryciu, że jest poważnie chory. Zostają rozpisane wcześniejsze wybory, które wygrywa „wąsaty” oraz ten „który przegrał, powróci na tron”. Oczywistym jest, że jest mowa o prezydencie, który już raz piastował to stanowisko i jest kojarzony z jego wąsami. Dzisiaj mamy tylko dwie osoby żyjące które spełniają te wymagania: Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski. Wałęsa jest według mnie za stary nawet na kandydowanie w 2020 roku a co dopiero później. Do tego nie sądzę by miał jakieś realne szanse na wygranie wyborów. Natomiast Komorowski jest kojarzony ze spokojem, zarówno osobistym jak i w sposobie prowadzenia polityki. Myślę, że pokona on kandyta wystawionego przez PiS i Rydzyka. Może to będzie nawet sam Kaczyński? Ktokolwiek będzie tym pokonanym „zwolennicy Zakonnika pewni swego zwycięstwa,
nad ranem będą zaskoczeni gdy okaże się przegraną”.

Powyższa interpretacja wpasowuje się również w Twoją analizę dotyczącą Bastrana i jego „docenienia po sześciu”. W 2021 roku, kiedy to nastąpi światowy kryzys gospodarczy minie 6 lat i kilka miesięcy od momentu kiedy PO oddała władzę.

4,493

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ormin_lange

         Dziekuje za obszerne wyjasnienia . Ja z kolei sadze , ze zniszczenie Kosciola Kat.przez Generala nie bedzie szczytem jego wladzy , lecz....poczatkiem jej konca. Skadinad wiemy , ze po wojnie kosciol powstanie w odnowionej formie. Tak naprawde ludzie w Polsce nie przyjma muzulmanstwa , wiec niszczenie kosciola , swiatyn spotka sie z cichym , narastajacym oporem ludzi. General ma zostac obalony przez Kraka. Na bazie czego to sie stanie? Na pewno na bazie lania jakie zacznie dostawac Mahdi . Podejrzewam , ze takze na bazie kosciola , ktory zniszczy i sprzeciwu ludzi wobec nowych porzadkow.. Dlatego  mysle , ze szczyt jego wladzy bedzie znacznie szybciej.
            Nie mam teraz dostepu do przepowiedni , ale kojarze ktoras z takimi slowami: General u szczytu wladzy , a nad Polska jednak czyste niebo....To raczej poczatek wojny.... Ale glowy za to nie dam. Musialbym sprawdzic.

4,494

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ormin_lange napisał/a:

49kobra49 nie ma za co;)

(jeszcze się ten dyktator tam trzyma o dziwo, twardy jest)..

Hmmm.... przecież to legalnie wybrany prezydent, a do władzy rwie się uzurpator popierany przez korporacje amerykańskie...

4,495

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam,
kochanych forumowiczów, tych z lewej i z prawej strony Wisły.
Kurcze szykowało się na przejęcie władzy nie daną przez Boga dotychczasowych stronników i nieprzyjaciół, a tu klops. Nic takiego na razie się nie wydarzyło....no może w Senacie....ale czy można to powiązać z poniższą przepowiednią, nie wiem, ale chyba nie....:

Presage(przepowiednia)18;66(czterowiersz);

Wielka Radość po zwycięstwie starszego i zakonnika,
Strach i Groza w oczach rządzących i ich oponentów,
Nowa Koalicja dotychczasowych; stronników i nieprzyjaciół, (mój komentarz: może tutaj chodzi o partie Ziobry i Gowina)
Zagarnie nad Wisłą władzę nie daną im przez Boga i Naród!
Atraktor 2013-03-02 22:30:12

Ale zaczyna się walka o prezydenturę już powoli z coraz bardziej jawną partycypacją zachłannego zakonnika. Poniżej jest link do artykułu opisującego wywiad z o. Rydzykiem:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/o-tadeu … ow/lkq0ep4

Rzućcie na niego okiem ponieważ jest dosyć ciekawy, a retoryka o. Rydzyka jest mocno polityczna i ma charakter prewencyjny w stosunku do potencjalnej przegranej aktualnego prezydenta w kolejnych wyborach.....
Osobiście czekam na spełnienie części (3 pierwsze wersy) poniższej przepowiedni:

Przepowiednia: 38,16(sześciowiersz);

Bogaty i pyszny zakonnik solą w oku biskupa Rzymu,
Gdy go przywoła do siebie wznieci nad Wisłą wielki zamęt!
Wierny mu lud obwoła go świętym i prorokiem!
Cierpienie i śmierć starego kościoła, po trzeciej wojnie,
będzie odrodzeniem i początkiem jedności nowego.
Ten kto chciał być pierwszym zginie w wiecznej niełasce!

Atraktor  2013-06-24 19:45:07

Ze względu na de facto słaby wynik wyborczy sprawiedliwych partia starego może się teraz stawać bardziej partią zakonnika, co może doprowadzić ją tak naprawdę do upadku ponieważ kościół nie powinien się jednak mieszać w sprawy Państwa a już na pewno nie w sprawy stricte polityczne....Co może zobaczymy w przyszłości w poniższej przepowiedni (dwa ostatnie wersy):

Nad Wisła za rządów Bastrana i Lisa
Dwóch rządzących urodzonych z jednej matki
Spotka smutny i marny los;
Orzeł i habit to przyczyny upadku!

Atraktor 2 gru 2013, o 21:24

Ciekawe czy sprawiedliwi dadzą radę "dorządzić" do końca aktualnej kadencji, w której może nie w przyszłym, ale kolejnym roku odczujemy spowolnienie gospodarcze i polityka rozdawania obnaży pewne problemy. Mówiąc generalnie problemy ekonomiczne w postaci dziury budżetowej, odpływu migrantów do innych krajów europejskich do pracy (ukraińcy), np. Niemiec, które maja niebawem otworzyć dla nich swój rynek pracy i szereg innych tematów, jak np. zakup drogich samolotów z USA, które może nie dojść do skutku.....może obnażyć ułudne rządy sprawiedliwych.....
Coraz bardziej może być widoczny u nas obrazek w postaci odwoływania się do wartości chrześcijańskich i mieszanie się kościoła w sprawy polityczne i tym samym zwalczanie tego kościoła przez ugrupowania opozycyjne....

pozdrawiam
Uni

Persage II 13

Dusza bez ciała nie będzie dłużej cierpieć,
Przywdzieje ona swoje nowe odzienie,
Dzień Śmierci stanie się dniem Narodzenia,
Duch Święty znów się w nim rozraduje,
Kiedy dusza z nowego ciała ujrzy Świat,
Dla niej wieczny w całej swej okazałości.

4,496

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Universe też zwróciłem uwagę na aktualną medialność naszego redemptorysty z Torunia. Tutaj przytoczę cytat jego wypowiedzi, który dużo mówi i daje do myślenia:

"Redemptorysta przyznaje otwarcie komu powierzył swój głos w ostatnich wyborach do Sejmu i Senatu. To przemyślana decyzja.

Głosowałem na Prawo i Sprawiedliwość. A na kogo miałem głosować? Lecz nie na całą partię PiS, ale na ludzi, których jestem pewny, których znam, którzy byli na listach tej akurat partii. Tam też są różni ludzie, ale program ugrupowania jest najbliższy cywilizacji chrześcijańskiej. Duchowny ciepło wypowiedział się również o obecnym prezydencie. Będę głosował na prezydenta Andrzeja Dudę, nie mam już wątpliwości. W pewnym momencie byłem nawet trochę zaniepokojony… Ale powiedziałem mu to, jak miałem szczęście rozmawiać z panem prezydentem raz czy drugi. Uważam, że ten człowiek bardzo ciężko pracuje dla Polski każdego dnia

—mówi redemptorysta."

https://wpolityce.pl/polityka/470289-wy … erze-sieci


O ile dobrze pamiętam Atraktor wspominał, że do upadku "sprawiedliwych" i KK przyczyni się również zbyt mocny związek pałacu prezydenckiego z KK. A swoją "osobistą" partię Rydzyk posiada już zarejestrowaną.

https://wiadomosci.wp.pl/partia-rydzyka … 896142465a



Ormin_lange postaram się odszukać te centurie, które o tym mówią tj. że na 12 lat przed wybuchem III WŚ zaistnieje państwo Talibanu (osobiście nie łączę powstania państwa Talibanu z ujawnieniem się światu Mahdiego, bo to mogą być rozciągnięte w czasie dwa różne wydarzenia). Pamiętam, że o powstaniu państwa Talibanu  na pewno pisał Atraktor w swoich postach. Potrzebuję trochę czasu, aby przejrzeć swoje archiwa. I tak jak wspominasz, również ja jestem zdania, że nie można stosować ścisłej arytmetyki do datowania zdarzeń. Bo wiemy, że sam Nostradamus pisał, że nie wszystko musi się zdarzyć o ile postąpimy zgodnie z wolą Boga.

Pozdrawiam

4,497

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Bo wiemy, że sam Nostradamus pisał, że nie wszystko musi się zdarzyć o ile postąpimy zgodnie z wolą Boga.

I wydaje Ci się, że łatwo jest wymazać przyszłość, która jest pisana ludzkości? Wymazać i zmienić na lepszą? Przecież to jest praktycznie awykonalne..tutaj zmiana na poziomie jednostki nic nie wnosi i nie jest w stanie odwrócić losów wielkiej rzeszy ludzi..podam przykład tego co jest pisane polskim duchownym.Jak wiemy ujawnianych jest ostatnio coraz więcej przypadków pedofilii w KK.Większość z nich nigdy nie wychodzi na światło dzienne a to co zostało ujawnione to dopiero początek góry lodowej..Biskupi dalej chronią księży pedofilii i robią wszystko by ich przestępstwa nie zostały ujawniane. Mimo wszystko dowiadujemy się coraz więcej na temat zepsucia jakie panuje w polskim KK. Nostradamus napisał w swoich przepowiedniach, że polscy duchowni będą mordowani a kościoły będą burzone lub zamieniane na magazyny broni. Taki właśnie los jest pisany polskiemu duchowieństwu. I teraz pytanie: czy zmiana na poziomie jednostki może wymazać całą przyszłość zapisaną tej grupie ludzi? Moim zdaniem NIE! Gdyby nawet kilku księży pedofilii było w stanie dokonać w sobie wielkiej przemiany, zdusić w sobie swoje pedofilskie zapędy (co pewnie już samo w sobie wydaje się mega trudne), zacząć głęboko żałować swojego postępowania i zrekompensować jakoś swoim ofiarom traumę, którą będą miały na całe życie to i tak nie wymazałoby to przyszłości jaka jest pisana polskiemu duchowieństwu. W najlepszym przypadku Ci księża, którym udałoby się dokonać w sobie tak wielkiej przemiany  zostaliby jakoś ochronieni przez Boga w czasie wielkiego mordowania duchownych w Polsce.Nostradamus zaznaczył, że istnieje opcja zmiany przyszłości, zmiany losu, który jest zapisany ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego,że nie jest to wcale takie łatwe!!!Zmiana na poziomie jednostki nie powoduje zmiany losu większej rzeszy ludzi!

4,498

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszystkich!

W swoich autorskich wpisach staram się skupiać przede wszystkim na twórczości Michela Nostradamusa – natomiast swoje osobiste poglądy staram się trzymać z daleka od tego o czym piszę. Jest to moje założenie ale i nie łatwe dla mnie zadanie.

Jednak od dłuższego czasu czytając wpisy użytkowników piszących na tym forum – nie mogę zaakceptować tego ze osobiste poglądy tak łatwo przejmują władzę nad tym o czym były wielokrotnie prowadzone merytoryczne dyskusje również na tym forum.

Oczywiście każde tematyczne forum powinno posiadać na swoich stronach osoby, które pisząc na jakiś temat – a szczególnie o przepowiedniach Nostradamusa - mają o tym co piszą  jakieś pojęcie… Informacje nie zawsze są wystarczające ale podstawą jest zawsze posiadana wiedza...

Przepowiednie Michela Nostradamusa i jego cała rozległa twórczość jest bardzo wymagającym tematem nie tylko dla czytelnika ale przede wszystkim do aktywnie wypowiadających się użytkowników.

Dlatego właśnie takim powodzeniem i uznaniem wśród wielu czytelników i użytkowników cieszyły się i nadal cieszy się większość autorskich wpisów Pana Arteuzy Centuriona i Pana Atraktora!

Taki stan w polskim internecie trwa już od wielu lat. Dlatego większość osób nie tylko czyta takie merytoryczne wpisy o twórczości Michela Nostradamusa ale również zastanawia się nad ich merytorycznym przekazem dla nas wszystkich.

Przez wiele lat na forach pojawiały się osoby, które nie tylko nie miały wiadomości na temat twórczości Nostradamusa ale również ich wiedza na inne tematy delikatnie mówiąc pozostawiała wiele do życzenia… Myślę, że nie trzeba takich osób wskazywać palcem…

Pan Atraktor od dłuższego czasu trzyma się z daleka od forów internetowych – jednak nadal jego merytoryczna wypowiedz – stanowi pole do przemyśleń...

Niedawno na forum była mała dyskusja na temat wpisów dwóch osób – Martino... i  Ormin...

Atraktor 2019-10-11 23:57:58 napisał/a:

...Odniosłem się tylko merytorycznie do tego co pisali o twórczości Nostradamusa, aby forumowicze czytający ich teksty przekonali się, że na Nostradamusie i jego twórczości w ogóle się nie znają…

Ale jak widać innym użytkownikom nie przeszkadza brak podstawowych informacji o przepowiedniach Nostradamusa – tych dwóch osób – a nawet ich celowych manipulacji – wynikających z braku wiedzy w innych dziedzinach.

Starą „zasadą studencką” było zawsze mówienie na tematy o których miało się choćby trochę zielonego pojęcia. Dlatego opowiadało się zamiast o słoniu – to o jego trąbie - która jest jego częścią…

Jenak nie można stale mówić o polityce, giełdach światowych i poglądach innych osób… itp. pierdołach – a później stawiać swoje wnioski dotyczące przepowiedni Nostradamusa – nie opierając ich na tym o czym w swojej twórczości pisał Nostradamus.

Nie można zasłaniać - swojego braku wiedzy - potokiem nic nie tłumaczących, wyrwanych z kontekstu, wydarzeń wyczytanych gdzieś w internecie. A później stawiać niby genialne tezy nie mające nic wspólnego z tym o czym pisał w swoich przepowiedniach Nostradamus…


Większość użytkowników nie chce zrozumieć tego, że pisanie o przepowiedniach Nostradamusa – a szczególnie o tych których opisane wydarzenia zaczynają się wypełniać na naszych oczach – jest bardzo trudnym zadaniem dla interpretatora…

Przepowiednie Michela Nostradamusa nie są prostymi tekstami ale pokazują cały kunszt i geniusz autora przedstawiającego swoją wiedzę w postaci zapisanych w przepowiedniach zagadek.

Również bardzo ważnym elementem jest to, że większość przepowiedni opisuje, wbrew pozorom, dużo większy zakres czasu niż nam się wydaje przy niedokładnym spojrzeniu na zapisane w przepowiedni słowa...

Michel Nostradamus zostawił nam wszystkim przepowiednie, które miały swoją konstrukcję i zamierzony sposób autorskiego zapisu. Dlatego ważne są nie tylko pojedyncze słowa ale również wszystkie zabiegi autora mające na celu utrudnić proste odczytanie zapisanych słów…

Dlatego zrozumienie podstaw w temacie twórczości Michela Nostradamusa jest tak ważnym elementem potrzebnym do przejścia na wyższy poziom… zdobywania wiedzy w tym temacie...

Moogi


Ps. Podstawą jest na przykład prawidłowe zidentyfikowanie przepowiedni Nostradamusa mówiących o rozpoczęciu III wojny światowej. Według tego co widzę jeszcze nikt nie potrafił zidentyfikować prawidłowo takich łatwo dostępnych przepowiedni…

Dlatego później wiele błędów i sprzeczności w datowaniu wielu wydarzeń…
Rozpoznanie tego wszystkiego nie jest takie proste ale jest możliwe….

Dlatego wiele słów w przepowiedniach Nostradamusa wcale nie musi mówić o rozpoczęciu III wojny światowej – ale o różnych innych wojnach i konfliktach, które dopiero mogą stanowić zapowiedz przyszłych wydarzeń…

4,499

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi WSZYSCY już wiemy od dawna, że dzięki podstawom w temacie i czytaniu wpisów prekursorów nabyłeś niesamowitą i niespotykaną zdolność umiejscowienia przepowiedni na osi czasu czego zresztą najlepszym dowodem i przykładem były fenomenalne twoje autorskie wpisy związane z pewną przepowiednią dotyczącą wyborów 2019. Dalej z niecierpliwością czekamy na wypełnienie się w podanym przez Ciebie okresie czasu przepowiedni dotyczących Rosji (2019-2020).Nie mamy jakichkolwiek wątpliwości, że wszystko wypełni się dokładnie w tym czasie jaki podałeś! Przy takich podstawach jakie posiadasz i przy takiej wiedzy, którą nabyłeś czytając ze zrozumieniem wpisy prekursorów nikt z nas nawet nie dopuszcza możliwości, że to co piszesz mogłoby się nie wypełnić w czasie, który podałeś! Nawet nam się nie mieści w głowie, że mógłbyś się pomylić mając taką wiedzę i takie podstawy! Zawsze z niecierpliwością i wielką ekscytacją czekamy na kolejne twoje wpisy, które przecież tak wiele wnoszą do poruszanych na forum tematów! Jesteś prawdziwą skarbnicą wiedzy więc błagam Cię w imieniu swoim jak i innych użytkowników tego forum oraz czytelników byś skrócił nasze męki związane z próbą ustalenia daty rozpoczęcia III WŚ..O boski wszechwiedzący dokonaj ostatecznego zaspokojenia naszych wiecznie spragnionych wiedzy umysłów i podaj nam te cztery nie-szczęśliwe cyferki..


tongue

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-10-28 22:12:04)

4,500

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam kochanych forumowiczów,
osobiście uważam, że bardzo dobrze się dzieje na tym forum ponieważ (jak już ktoś napisał) ono żyje dzięki zwykłym ludziom, którzy wierzą w twórczość Nostradamusa i ich interpretacje (Atraktor, Rteuza, Moogi) przytaczane praktycznie przy każdym wpisie .
Chylic czoła tym, którzy w tak jasny i merytoryczny sposób pozwolili nam zwykłym ludziom zapoznać się z tą twórczością, z czego aktualnie wszyscy korzystamy.
Wydaje mi się, że każdy z forumowiczów jeżeli nikogo nie obraża i wypowiada się w sposób kulturalny zgodny z przyjetymi kanonami ma prawo, a nawet w pewnym sensie obowiązek próbowania interpretacji tych tekstów.... nie trzeba być uczonym żeby znajdowac to czego inni przez lata szukając nie znajduja...dam taki trywialny przykład: załadowana ciężarowka nie może przejechać pod mostem/wiaduktem, ale spośród rzeszy glowiacych się speców tylko mała dziewczynka zauważa że wystarczy upuścić z kol powietrze żeby się cała obniżyła i wolno pod tym mostem przejechałała. Ten prosty przykład pokazuje, że niemerytoryczna interpretacja zwykłego człowieka może więcej wnieść niż stricte naukowy wpis wykonany przez wybitnego człowieka z tytułami, który może mimo swojej ogromnej wiedzy nie zauważać rzeczy oczywistych z otaczającego go świata.

Nie jestem fanem takich, powiedzmy "egzystencjalnych" wpisów nie związanych w żaden sposób z tematem danego forum, ale nie umiałem sobie tego dzisiaj darować....:/

Natura człowieka to zastanawianie sie jakby nie było...

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Uni

Persage II 13

Dusza bez ciała nie będzie dłużej cierpieć,
Przywdzieje ona swoje nowe odzienie,
Dzień Śmierci stanie się dniem Narodzenia,
Duch Święty znów się w nim rozraduje,
Kiedy dusza z nowego ciała ujrzy Świat,
Dla niej wieczny w całej swej okazałości.