4,521

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza

Masz racje przepowiednia o wojnie Rosja -Nato i przepowiednia o konflikcie Niedzwiezia i Tygrysa to dwie różne treści ,
ale łącza się ze sobą ponieważ oba wydarzenia nasypią pod koniec drugiej dekady !
Najpierw konflikt zbrojny i przegrana Rosji po której Putin traci swój autorytet a potem przewrót pałacowy .

Druga sprawa to mój wpis .

Będzie to kuriozalne co napisze ale , wychodzi na to , że mamy 3 dni do wyborów i w przekazie medialnym Pis wygrywa bez wątpienia .
Myślę , że  coś wydarzy się do wyborów i zostaną przeniesione na późniejszy termin .

Przyznaje był chybiony i potrafię się do tego przyznać bo uważam , że tylko ten się nie myli co nic nie robi .

4,522

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Rozumiem.Należysz jednak do osób, które wyczekują powrotu Atraktora do pisania na forum.Ostatnio Atraktor pojawił się na forum i napisał m.in

Były jednak (za życia M Nostradamusa) i inne propozycje i koncepcje.
Jedna z nich zakładała przyjęcie roku zerowego, a nie pierwszego, oraz zerowej dekady, a nie pierwszej.Tę propozycję popierały głównie ówcześni matematycy.

Myślę, że Atraktor pojawia się na tym forum w sytuacjach kiedy zauważa, że piszący zaczynają troszeczkę błądzić i zaczyna czuć, że potrzebna jest jego interwencja. Dlaczego zatem osoba, która tak bardzo wyczekuje jego wpisów absolutnie nie bierze pod uwagę tego co napisał? Jaki w takim razie ma sens powrót Atraktora do pisania skoro jego posty przechodzą niezauważone i nie wywołują żadnych zmian w myśleniu interpretujących???

Z tego co napisał Atraktor tą koncepcję popierali ówcześni matematycy a Nostradamus był lekarzem, astrologiem a także matematykiem. Nostradamus mógł kierować się tą koncepcją przy pisaniu przepowiedni! I taką opcję powinieneś przynajmniej zacząć rozważać. Wiesz dlaczego? Dlatego, że taka opcja wydaje się o wiele realniejsza niż wiara, że w ciągu 14 najbliższych miesięcy będziemy świadkami krwawej wojny domowej w Rosji z użyciem broni atomowej, ataku Rosji na Ukrainę oraz wojny NATO-Rosja. Jest jednak coś takiego w twoim umyśle, że wybierasz te najbardziej nieprawdopodobne opcje i za nimi się opowiadasz!Nie wiem z czym to konkretnie jest związane ale coś takiego można u Ciebie zaobserwować.

Wracając do koncepcji popieranej przez ówczesnych matematyków.Wyglądałaby ona następująco:

0 dekada  (0 rok - 9)
1 dekada  (10 rok - 19)
2 dekada  (20 rok -29)

A więc druga dekada w naszym przypadku to byłyby lata 2020- 2029.

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-11-03 20:33:11)

4,523

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza

Wyrywasz zdania z kontekstu !
Za życia Nostradamusa były koncepcje  to fakt, ale myślisz , że Nostradamus był niekompetentny ? Skoro znał wydarzenia sporo lat na przód to myślisz ,że określał by potencjalne okresy czasu błędnie wiedzą , że w 21 wieku dekady będzie się liczyło 1-10 ?

Owszem czekam na wpisy Atraktora ponieważ mimo wszystko włożył w prace , którą wykonał sporo czasu i serca i z tego powodu należy mu się szacunek . Nie wiem jakim jest człowiekiem osobiście , ale jego interpretacje fajnie się czyta i jeśli będzie miał jeszcze ochotę to mógłby nas zaskoczyć czymś nowym bo na pewno ma jakieś nieznane jeszcze przepowiednie .

4,524

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Użycie tej koncepcji w swoich przepowiedniach musi być od razu oznaką niekompetencji? Widocznie widział w tym jakiś cel i sens, którego my nie zauważamy (jeszcze).

"Na dwa przed '600 liturgii,
Wschodnia armia Niedźwiedzia wznieci bunt,
Łysy Dowódca będzie groził płomiennym grzybem,
Doprowadzi to do wielkiego zamieszania i strachu u wszystkich!"

"Przed '600 w Scytii bunt bojarów,
Na rękę wielkiemu Rusinowi i jej trzeciemu,
Przez 90 będą rżnąć tubylców pomimo protestów,
Dzięki obcej broni na jeden przed batalią doznają ciężkiej porażki."

Naprawdę myślisz, że jesteśmy już w okolicach 600 roku liturgii (wydarzenia na które czekasz rozpoczną się przed 600 rokiem liturgii) i zaraz rozpocznie się III WŚ?  Przecież nawet jeszcze nie rozpoczęła się dekada superterroryzmu..

4,525

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Pomimo merytorycznego wpisu Atraktora niczego nie zrozumiałeś!  To jest dopiero banał pokazany przez dzbana Martimo…. Nawet tego nie potrafisz zrozumieć…. Jakie koncepcje… o czym ty bredzisz...

MartimoCardoza napisał/a:

Wracając do koncepcji popieranej przez ówczesnych matematyków.Wyglądałaby ona następująco:

0 dekada  (0 rok - 9)
1 dekada  (10 rok - 19)
2 dekada  (20 rok -29)

A więc druga dekada w naszym przypadku to byłyby lata 2020- 2029.

Nie wiem za kogo się uważasz osobiście MartimoCardoza na tym forum? Ale większość użytkowników a przede wszystkim czytelników po lekturze twoich wpisów widzi niekompetencje i brak podstawowych informacji w wielu dziedzinach…
Na temat Nostradamusa oraz wiedzy i nauki w jego czasach również nie masz zielonego pojęcia…
W swoich wpisach stale podważasz nie tylko kompetencję prekursorów czyli Arteuzy i Atraktora. Ale przede wszystkim wyśmiewasz się na swój chamski sposób z tytułów naukowych tych osób. Nie tylko nie masz do tego prawa ale żadna twoja mierna edukacja nie tłumaczy twojego zachowania.
W swoich wpisach obrażasz również innych użytkowników nie szanując większości z nich no chyba, że masz swój cel w tworzeniu wrogiego twórczości Nostradamusa zespołu. Nie licz więc na to, że nikt nie dostrzega tego co robisz. Już wielu użytkowników napisało na forum, że nie przychodzi tutaj dla ciebie - tylko dla wpisów Atraktora czy też kompetentnego i chwalonego przez Atraktora Moogiego. Dlatego twoje bzdety nie przekonają raczej czytelników. W tym wypadku liczą się kompetencje i merytoryczne podejście do tematu przepowiedni Nostradamusa.

4,526

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał/a:

Użycie tej koncepcji w swoich przepowiedniach musi być od razu oznaką niekompetencji? Widocznie widział w tym jakiś cel i sens, którego my nie zauważamy (jeszcze).

"Na dwa przed '600 liturgii,
Wschodnia armia Niedźwiedzia wznieci bunt,
Łysy Dowódca będzie groził płomiennym grzybem,
Doprowadzi to do wielkiego zamieszania i strachu u wszystkich!"

"Przed '600 w Scytii bunt bojarów,
Na rękę wielkiemu Rusinowi i jej trzeciemu,
Przez 90 będą rżnąć tubylców pomimo protestów,
Dzięki obcej broni na jeden przed batalią doznają ciężkiej porażki."

Naprawdę myślisz, że jesteśmy już w okolicach 600 roku liturgii (wydarzenia na które czekasz rozpoczną się przed 600 rokiem liturgii) i zaraz rozpocznie się III WŚ?  Przecież nawet jeszcze nie rozpoczęła się dekada superterroryzmu..


Co do lat liturgii to nie wiem jak Nostradmus je liczył . Z tego co się orientuje to dopiero po III wojnie będzie to rozszyfrowane !
Według mnie jesteśmy przed 600 rokiem , ale ile lat to ciężko mi określić .
W 600 generał dyktator będzie u szczytu władzy .

4,527

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wielu przyjmuje za pierwszy rok liturgii zwołanie soboru w Efezie w 431r. Także 600 liturgii wychodzi nam na rok 2031.
0 dekada  (0 rok - 9)
1 dekada  (10 rok - 19)
2 dekada  (20 rok -29)
Przywołane wyżej datowanie dekad uważam za trafne, dlatego przepowiednie w których mowa, że wystąpią w drugiej dekadzie już dawno datowałem sobie je na lata 2020-2029. Chodź dziwne bo wynika z tego że na dwa przed 600 łysy dowódca wznieci bunt a więc prawdopodobnie 2029r. pewnie po tym jak Rosja przegra z NATO wybuchnie wojna domowa. Dziwne z tym rokiem 2029 ponieważ Putin niedługo kończy ostatnia kadencję prezydentury chyba że później wskoczy na urząd premiera ale coś dziwne żeby Rosja czekała do 2029r. z agresją na Ukrainę. W przepowiednie jest że przed 600 liturgii wybuchnie wojna na Ukrainie a potem wojna rosja-nato i ma ona trwać niecały rok także to wydarzenie trzeba ratować wybuch wojny rosja-nato na 2028-2029

4,528

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nie chcę się wtrącać w tak nielogiczne rozważania jakie głosi tu pseudo geniusz Martino!

Nostradamus miał przede wszystkim wykształcenie matematyczne.
Dlatego jako matematyk z całą pewnością nie zgodziłby się z czymś takim nielogicznym o czym napisał Martino...

Nie ma czegoś  takiego jak zerowa dekada!

Nie ma również czegoś takiego jak zerowy wiek!

Nie powinno też być tego co jest robione we wpisach Martimo na forum. Czyli całkowite nie zrozumienie treści przepowiedni Nostradamusa. Natomiast celowe manipulacje są wręcz obrzydliwe… z jego strony…

I jeszcze jedno w niektórych rozważaniach (w różnych latach) występował jednak rok zerowy! Który jak wiemy się do tej pory nie przyjął w oficjalnym kalendarzu.

To matematyka jest królową nauk!

Natomiast astrologia w odróżnieniu od Astronomii jest zabawką do horoskopów.

Te osoby które inaczej postrzegają rzeczywistość nie są wiarygodne…

Nie można dopasowywać na siłę swoich poglądów i urojeń (Martimo) do treści przepowiedni Nostradamusa… Nie prowadzi to do żadnych merytorycznych wniosków!

I na koniec!

Mieszanie wiedzy o dekadach jest niedopuszczalne. Natomiast dodawanie do tego lat liturgii podawanych przez Nostradamusa świadczy o całkowitym niezrozumieniu podstaw twórczości Nostradamusa.

Trzeba wiedzieć co to jest dekada! 

Natomiast jak była liczona w różnych latach jest już jak widać wyższą szkołą jazdy: Dlatego nie jest tak ważna metoda (nie przyjęta później koncepcja) nawet z czasów Nostradamusa – ważne jest zrozumienie tego co jest zapisane w przepowiedni Nostradamusa.

Dekada – 10   

0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Właśnie o tym przypomniał w swoim wpisie Pan Atraktor!

Lata Liturgii u Nostradamusa

Były omawiane wielokrotnie. Te same daty nie muszą oznaczać tego samego wydarzenia. Dlatego trzeba przede wszystkim zrozumieć treść przepowiedni Nostradamusa.

W przytaczanych tu przepowiedniach występują słowa;

Przed '600  to może oznaczać jeszcze lata do wydarzenia… trzeba wiedzieć jakiego…

Mamy również

Na dwa przed '600 a to może również oznaczać coś innego… ponieważ trzeba określić ponownie o jakie wydarzenie tym razem chodzi…

Michel Nostradamus nie ułatwiał nam zrozumienia swoich przepowiedni…
Dlatego trzeba zwracać uwagę na szczegóły…

Felek007  możesz mieć swoje prywatne dopasowania dotyczące przewidywanych lat spełnienia się wydarzeń z przepowiedni… Jednak chyba chodziłeś do szkoły… dlatego nie wiem dlaczego powtarzasz bzdury o zerowej dekadzie…

4,529

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

El rico została mi już chyba tylko ta przepowiednia.To już mój ostatni argument w naszej dyskusji..

Persage I 70,3

"Dwóch młodych na ziemi Wielkiej Rusi,
Będą przez czas jakiś żyli w pozornej zgodzie,
Słaba Ruś będzie udawała potężną,
Kilka przed Marsem swojej ziemi sprawią krwawą łażnię."

Twierdzisz, że w ciągu najbliższych 14 miesięcy dojdzie do wojny domowej w Rosji. Ta przepowiednia jasno i wyraźnie mówi, że do wojny domowej w Rosji dojdzie KILKA LAT przed wybuchem III WŚ. Skoro upierasz się, że najpóźniej w 2020 wybuchnie wojna domowa w Rosji to III WŚ musiałaby się zacząć po kilku latach od tej daty..Chyba zdajesz sobie sprawę z tego, że jest to nierealne skoro nawet nie zaczęła się jeszcze dekada super-terroryzmu.. Dlatego też podobnie jak felek007 jestem ABSOLUTNIE PEWIEN, ŻE WOJNA DOMOWA W ROSJI WYBUCHNIE W 2028/2029 ROKU.

Są tu na forum osoby, które zgłębiają przepowiednie Nostradamusa od wielu, wielu lat, piszą merytoryczne posty, tworzą autorskie wpisy jednak to wszystko nie przekłada się  na sukcesy w interpretacjach. Przez te wszystkie lata nie udało im się przewidzieć poprawnie ani jednego wydarzenia!!!Cała ta wiedza nie przekłada się na chociażby jeden malutki sukcesik.. Taka osoba podaje , że dane przepowiednie dotyczą najbliższych wyborów po czym okazuje się, że to nieprawda. Podaje, że w 2019/2020 mija dwadzieścia lat rządów tygrysa i niedźwiedzia i zaraz okaże się, że to nieprawda ponieważ nie dojdzie w tym okresie do wieszczonej przez Nostradamusa domowej hekatomby..

Przed wyborami napisałem tej osobie, że jej merytoryczne wpisy dla mnie osobiście są gó..o warte ponieważ dla mnie to OCZYWISTE, że podawane przez nią przepowiednie nie dotyczą wyborów 2019.Nie mieściło mi się w głowie jak można przy takiej wiedzy i znajomości tematu tak błądzić..jak można wyszukiwać nie mające żadnego znaczenia informacje z całego świata i zamieszczać je na poparcie swoich słów i próbować przedstawiać je innym jako coś wartościowego i cennego.. Atraktor napisał, że Moogi bardzo się stara ale może popełniać błędy. Stara się, produkuje a efektów żadnych..I tak od wielu lat! Ale nie można się poddawać...może kiedyś zaskoczy swojego mistrza i wreszcie odniesie swój pierwszy sukces..może...kiedyś...

A dla mnie to OCZYWISTE, że ani w kończącym się 2019 ani w zbliżającym się 2020 nie dojdzie do wojny domowej w Rosji. Wiele przepowiedni Nostradamusa pokazuje, że to nie ten czas..że jeszcze trzeba trochę poczekać.. Dla mnie jest OCZYWISTE  to, że ludzie którzy w swoich autorskich wpisach piszą o mijających w 2019/2020 dwudziestu latach rządów tygrysa i niedźwiedzia nie potrafią liczyć..nie potrafią wyciągnąć właściwych wniosków z przepowiedni, które przecież czytają od wielu, wielu lat..W dodatku swoimi autorskimi wpisami wprowadzają czytelników w błąd! Ludzie czytają takie autorskie wpisy, i czekają z niecierpliwością na wypełnienie się tych wydarzeń w podanym przez tą osobę czasie ..czekają...czekają i nic się nie dzieje...Jak długo można być karmionym bzdurami? W końcu rzucają to wszystko w diabły..nie chcą więcej słyszeć o Nostradamusie, a nawet zaczynają na różnych forach wyśmiewać te wszystkie przepowiednie i naiwniaków, którzy w nie wierzą.I trudno im się dziwić bo skoro osoby o tak wielkiej wiedzy ciągle wprowadzały je w błąd to w końcu miały prawo zwątpić..

Wiedza w temacie powinna przekładać się na poprawne umiejscowienie przepowiedni na osi czasu.Jeśli mimo posiadanej ogromnej wiedzy nie potrafisz tego zrobić to ta cała wiedza jest nic nie warta i nieprzydatna do niczego..

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-11-05 16:42:45)

4,530

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Martino jak długo będziesz jeszcze szukał nieścisłości w moich autorskich wpisach a nie potrafisz zrozumieć swoich naprawdę rażących braków w podstawach w wielu dziedzinach!

Pokazałeś już wielokrotnie, że nie chcesz i nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Dotyczy to na pozór prostych tekstów ale i bardzo trudnych przepowiedni Nostradamusa.

Oczywiście według ciebie najlepiej wychodzi z twojej obrzydliwej natury wszelkiego rodzaju manipulacje – zaczynając od moich wpisów – a kończąc na treści przepowiedni Nostradamusa.

Tego wszystkiego nie tłumaczy brak twojej wiedzy – to co piszesz jest przykładem prostackich instynktów którymi się posługujesz…

Na tym forum napisałem już kilka autorskich wpisów!

Wszystkie moje autorskie wpisy - mogą ale nie muszą pomóc - czytelnikom i użytkownikom tego forum w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z twórczością Michela Nostradamusa…

Na każdym moim autorskim wątku jest kilka zdań na temat publikowanych tam wpisów:

„Moje wpisy traktuje jako mój autorski wybór tekstów oraz moje autorskie interpretacje już istniejących wpisów naszych polskich interpretatorów twórczości Nostradamusa, dlatego proszę również wszystkich czytelników o wyrozumiałość do mojej osoby. Jestem osobą, która ceni sobie wiedzę innych osób ale również moją wiedzę w opisywanym temacie przepowiedni Nostradamusa.

A dlatego, że cenię wiedzę również w sposób nieprzerwany ją zdobywam i z niej korzystam.

Dlatego moje wpisy proszę traktować jako moje osobiste interpretacje, których nikomu nie narzucam oraz nie upieram się w przekonywaniu kogokolwiek do moich wniosków.

Przedstawiane przeze mnie - moje autorskie interpretacje i przemyślenia odnoszące się do zawartych w przepowiedni Nostradamusa informacji - maja na celu pokazanie możliwego przyszłego scenariusza wydarzeń oraz próby określenia w miarę konkretnych dat ich wypełnienia się – nie są one natomiast moim prorokowaniem ani też ostatecznym scenariuszem przyszłych wydarzeń.

Wszystkie moje autorskie interpretacje maja na celu przybliżenie dla czytelników informacji zawartych w przepowiedniach Nostradamusa. Nie są one ostateczne – ponieważ zawsze mogą ulec również modyfikacją - ze względu na nowe informacje.”

Na tym mógłbym zakończyć!

Jednak jest jeszcze wskazywany nieustanie przez Martino temat wyborów oraz moich wpisów z nimi związanych…
Te wpisy należy również czytać ze zrozumieniem…

W moich autorskich wpisach staram się używać trybu przypuszczającego…

Oczywiście większość powinna wiedzieć ze mamy również inne tryby: orzekający, rozkazujący...

Dlatego w moich wpisach pojawiają się słowa; może się wydarzyć, możemy być świadkiem, może się to wydarzyć w tym czasie… itd.

Ostatnio postawiłem również kilka – Tez – odnoszących się do dziejących się na naszych oczach wydarzeń.
Wybory oraz zmiana władzy w Polsce z prawicy na lewice...

Za Wiki: Teza (gr. θέσις thesis, „umieszczenie, rozmieszczenie, złożenie, kompozycja”, od τιθέναι tithenai, „umieścić, położyć, kłaść, postawić”) – twierdzenie, dla którego przedstawia się uzasadnienie. W ujęciu matematycznym jest to część twierdzenia, którą należy udowodnić, opierając się na przyjętym założeniu.

Dlatego słowo Teza jest bardzo ważnym elementem mojego wpisu…

Moje autorskie wpisy nie zawierają stanowczych twierdzeń czy niezmiennych aksjomatów. Przedstawiam tezy, które staram się udowodnić…

Jest to również mój celowy autorski zabieg mający na celu zmobilizować użytkowników i czytelników do dodatkowego przemyślenia omawianego tematu.

Teza wymaga przedstawienia procesu dowodzenia… Nie zawsze takie procesy muszą zgadzać się z tym co aktualnie dzieje się na naszych oczach… Tezy nie muszą być również związane z tym czym bombardują nas media, propaganda itd.

Dlatego najciekawsze tezy stawiane są w sprzeczności z innymi stanowiskami.

MartimoCardoza 2019-10-09 23:14:12 napisał/a:

Pis spokojnie wygra te wybory w 2019 roku!!!

Moogi 2019-10-10 11:21:22 napisał/a:

Ja osobiście nie jestem do końca taki pewny w wyrażanych przez siebie opinii na temat aktualnych wyborów. Znając większość przepowiedni Nostradamusa w tym temacie – mam bardo dużo dodatkowych pytań do zastanowienia - na które nadal szukam odpowiedzi.


W późniejszych wpisach została rozwinięta moja teza o wyborach 2019 roku…

Oczywiście nie wszystkie tezy muszą się sprawdzać… Tak było w przypadku tych wyborów…A może jeszcze wszystko przed nami…

Niemniej jednak i tym razem Mistrz Nostradamus wiedział więcej i nie o wszystkim nam napisał w przepowiedniach…

Natomiast czy stawianie śmiałych i odważnych tez jest błędem. Moim zdaniem są to po prostu nie trafione interpretacje – które muszą się przesunąć w czasie..

Rażącym błędem jest na przykład pisanie o zerowej dekadzie… oraz wiele więcej autorstwa pseudo geniusza...


Drugą sprawą jest jeszcze Przepowiednia 38 mówiąca o „wschodnim wietrze”

http://koniecswiata.info/forum/topic/44 … iednia-38/

I w tym przypadku nowy wątek dedykowany jednej przepowiedni jest nadal aktualny… Zawiera on wiele bardzo ważnych informacji opisujących wydarzenia - które są jeszcze przed nami…

Moje autorskie wpisy i w tym miejscu zawierają stwierdzenie, że opisane w przepowiedni wydarzenia mogą się wydarzyć w konkretnym czasie...

Jak do tej pory ten czas jeszcze nie nadszedł! Wszystko jeszcze przed nami!

Moogi

4,531

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

I tym razem Nostradamus się nie mylił nie pisząc nic „po niespodziewanym odejściu” o starcie w wyborach… również prezydenckich w Polsce!

Oświadczenie  Donalda Tuska

"Po głębokim namyśle podjąłem decyzję, że nie będę kandydował w zbliżających się wyborach prezydenckich. Ogłaszam tę decyzję dzisiaj, bo czas naglii, a nie chciałbym w żaden sposób utrudniać opozycji procesu wyłaniania kandydatów. Uważam, że możemy te wybory wygrać, ale do tego potrzebna jest kandydatura, która nie jest obciążona bagażem trudnych, niepopularnych decyzji, a ja takim bagażem jestem obciażony od czasów, kiedy byłem premierem. Tym bardziej, że nie zamierzam się tych trudnych decyzji wypierać. Będę bardzo mocno wspierał opozycję w tych wyborach. Wykorzystam każdą mozliwość, aby nadal wzmacniać pozycję Polski w Europie i na świecie."

4,532

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przykro mi o tym pisać, ale wiele osób z wyjątkiem Moogi-ego niestety, ale nieuważnie czytało teksty Arteuzy Centuriona i moje, jak też nie zna wszystkich naszych wpisów dotyczących twórczości  Michela Nostradmusa w tym wierszowanych proroctw(omenów), centurii i pozostałych przepowiedni (prophetie) przytaczanych przez nas na różnych forach społecznościowych, a więc krótko przypomnę to co nie podlega żadnej dyskusji, bo z tym zgadzają się wszyscy badacze twórczości Wielkiego Jasnowidza.
Swój wpis ograniczę do wydarzeń wspólczesnych czyli do obecnie trwającego XXI wieku.
Otuż co wiadomo dotychczas napewno z przepowiedni M Nostradamusa?
1.III Wojna Światowa wybuchnie w I połowie XXI wieku to znaczy w latach 2001-2050 i będzie trwała 27 lat w czasie której dojdzie do jednej lub dwóch katastrof kosmicznych i w czasie której nastąpi co najmniej 2, 3 letnia przerwa w aktywnych działanich zbrojnych spowodowanych temu wydarzeniu, lub tym wydarzeniom.
2.Przed III Wojną światową nastąpią trzy fale imigracji do Europy ludności z południa i wschodu Europy, w tym ostatnia fala będzie miała charakter zbrojny-imigranci będą uzbrojeni.
3.Przed III Wojną światową będzie miała miejsce tzw "dekada"(trwająca dziesięć lat) superterroryzmu, ale niekoniecznie pokrywająca się-jak niektórzy myślą-z dekadą kalendarzową.
4.Przed i w czasie III wojny światowej będą wybuchały światowe kryzysy gospodarczo-finansowe przerywane coraz bardziej krótkotrwałymi tzw; prosperity.
5.Przed III Wojną Światową wybuchną i będą trwały krócej lub dłużej różne konflikty regionalne w tym ten najważniejszy,czyli konflikt na Ukrainie w którym wezmą udział wojska rosyjskie i białoruskie z jednej strony a z drugiej wojska; ukraińskie,polskie, brytyjskie, rumuńskie i tureckie- przy czym nie bedzie to wojna NATO- Rosja jak tu ktoś to wymyślił, bo NATO oficjalnie do niej nie przystąpi natomiast w jej wyniku nastąpi w nim wielki konflikt interesów co będzie początkiem upadku tego paktu. Działania wojenne rozszerzą się z Ukrainy na cieśniny czarnomorskie i góry Kaukazu.W końcowym etapie tej wojny USA, które koalicję antyrosyjską będą wspierały dostawami broni, oraz Chiny (początkowo ogłoszą neutralność)zagrożą wspólnie Rosji działaniami wojennymi jeżeli nie zakończy ona działań wojennych i nie przystąpi do negocjacji pokojowych.W czasie tej wojny Rosja użyje przeciwko Ukrainie broni atomowej, która z powodów niesprzyjających warunków atmosferycznych obróci się głównie przeciwko jej ludności bo promieniowanie obejmie przede wszystkim jej europejskie południowe terytoria.
Po tej wojnie zacznie się powolny rozpad NATO.
6.Putin i Miedwiediew wcale nie muszą być tymi młodymi(Niedźwiedziem i Tygrysem) walczącymi ze sobą o władzę.Mogą to być inni przywódcy rosyjscy, którzy w tym kraju obejmą władzę."Wąsaty" nie musi być Wałęsą lub Komorowskim, bo może to być inna osoba jeszcze przez nas nie znana.
Również tzw "Śniady" jako prezydent USA nie musi być Obamą, czy Trumpem, bo może to być inna osoba, która dopiero w przyszłości zostanie prezydentem USA.

Skąd to wszystko wynika?

Arteuza Centurion i ja interpretowaliśmy wizje Nostradamusa obserwując na biężąco różne wydarzenia polityczne na świecie i w Polsce, ale zarówno on jak i pisaliśmy niejednokrotnie, że są to tylko nasze interpretacyjne przypuszczenia i w określonym przez nas czasie nie muszą się spełnić.
Ale ta uwaga wielokrotnie przez nas powtarzana jakoś Wam umyka.
Wielu badaczy i autorów książek piszących o twórczości Nostradamusa przyjmowało różne daty wybuchu III Wojny Światowej np rok 2001, rok 2010, rok 2012 itd, Arteuza Centurion rok 2021 a ja że wybuchnie ona w latach 2030-2033, ale są i tacy którzy przyjmują, że trzecia Wojna Światowa wybuchnie dopiero w latach 40-tych obecnego wieku, czyli przy końcu pierwszej połowy XXI wieku.
Różnice w datowaniu wydarzeń jak widać są bardzo duże , bo klucz do prawidłowego odczytania proroctw M Nostradamusa nie został do tej pory jeszcze rozszyfrowany.Sam autor napisał, że stanie się to dopiero po III Wojnie światowej pod koniec obecnego wieku.Te rozbieżności w datach widać już np przy odczytywaniu horoskopów odnośnie narodzin Henryka Szczęśliwego!Pierwszą datą jaką ustalili badacze był rok 1981, a ostatnią rok 2021!Wiadomo tylko, że Henryk Szczęśliwy będzie młodzieńcem, kiedy rozpocznie walkę o władzę z innym generałem francuskim zwanym przez Nostradamusa Herkulesem.
Również trudno jest rozszyfrować datę narodzin jednokiego Mahdiego!

Mogę mnożyć jeszcze wiele innych przykładów podobnych nieudanych interpretacji wizji Nostradamusa nie tylko przez wielu badaczy znających się na nich o wiele lepiej od Was, ale też i pochopnych Waszych często tylko życzeniowych przypuszczeń- bo tylko tak je można ocenić.

I Arteuza Centurion i ja ostrzegaliśmy czytelników różnych forów ptrzed amatorskim interpretowaniem twórczości M Nostradamusa, ale jak widać nie wiele to dało.
Skoro on i ja, jak też i wielu innych badaczy popełniło i popełnia błędy interpretacyjne-czasami bardzo duże- więc powinniście do tego tematu podchodzić bardzo ostrożnie i z powagą, bo czasami - przykro mi to mówić narażacie się na śmieszność!Ciekawy jestem dyskusji z Wami uczonych fizyków i kosmologów na temat fizyki kwantowej i różnych teorii kosmologicznych.
Czy też bylibyście wówczas tacy pewni siebie?

Pamiętajmy, że M Nostradamus lubował się też w astrologii arabskiej i np sumeryjskiej.Znał wiele języków i kalendarzy.Nie wszystkie daty podawał zgodnie z obowiązującym za jego życia chrześcijańskim kalendarzem juliańskim.Cóż z tego, że w jednej ze swoich przepowiedni wymienił bardzo konkretną datę wybuchu  III Wojny Światowej?
Otóż napisał że ta największa i najdłuższa wojna w całych dziejach ludzkości wybuchnie w 113 roku przed ustanowieniem kalendarza gwiazdowego.Przy czym nic nie napisał kiedy w/g naszego lub znanego nam obecnie kalendarza (np żydowskiego,lub muzułmańskiego)on zostanie wprowadzony.Napisał tylko, że będzie on inny niż obecny bo Ziemia oddali się nieco od Słońca(wydłuży nieco orbitę) po przejściu nieznanej 10 planety układu-do odkrycia pozostało wiec jeszcze dwie po tym jak Pluton przez astronomów został zdegradowany do planet karłowatych co zresztą też M Nostradamus to przewidział.

Przypominam, że kiedy Kalifat Islamski na Bliskim Wschodzie stał się potęgą i rozrastał terytorialnie wielu tutejszych forumowiczów widziało w nim przyszłe imperium muzułmańskie i krytykowało mnie i Arteuzę i oczywiście Nostradamusa za nietrafione interpretacje i proroctwa.
Napisałem Wam wtedy, że to nie ten kalifat i nie ten przywódca(jako III Antychryst Mahdi) został opisany przez wizjonera w swoich przepowiedniach.Tym Kalifatem będzie Wielki Taliban, który powstanie w górach:Pakistanu, Afganistanu, Kirgistanu lub Tadżykistanu, że opanuje przede wszystkim Pakistan i stamtąd rozpocznie swój marsz dążący do podboju świata.
Dzisiaj D Tusk oświadczył,że nie będzie kandydował na prezydenta RP.To było do przewidzenia.
M Nostradamus pisząc przepowiednie dotyczące Polski napisał, że będzie to mądry przywódca, który obroni Polskę mimo licznych wrogów wewnętrznych i zewnętrznych(konkretnie  Nostradamus nie napisał o jakich wrogów chodzi).Pisałem już o tym niejednokrotnie jak też o tym, że wielki kryzys spowoduje, że ludzie za jego rządami będą tęsknić.Stanie się bohaterem!
Umknęło Wam to?
Pisałem też, że J Kaczyński zginie marnie(ciekawe jak?), że zniszczy go ktoś z jego własnego grona!

I ostatnia uwaga.
Nie wymyślajcie sobie żadnego zerrowego wieku, czy zerowej dekady bo to bez sensu.
W całej sprawie przyszłego kalendarza gregoriańskiego, który został wprowadzony dopiero po śmierci M Nostradamusa chodziło tylko o to czy liczyć erę chrześcijańską od roku zero(0), czy pierwszego(1).Ponieważ M Nostradamus z wiadomych względów "mieszał" w swoich przepowiedniach to przyjmował różne kalendarze i daty.Obecnie uważa się,że tzw daty liturgii mogą być przyjmowane od różnych soborów powszechnych w zależności od sytuacji wynikających z tekstów poszczególnych; proroctw, centurii i przepowiedni.
Mogą być liczone od kilku pierwszych soborów chrześcijańskich.
Duże znaczenie w tekstach M Nostradamusa mają też różne odnośniki i znaczniki przy poszczególnych datach itp.

Nikt Wam nie broni interpretować proroctw M Nostradamusa i róbcie to tylko nie ośmieszajcie przy tym osób(przede wszystkim różnych badaczy), którzy naprawdę wiedzą co robią i napewno lepiej się znają na nich od Was.
Kiedy wybuchnie III Wojna Światowa?
Tak jak napisałem powyżej, czyli w pierwszej połowie XXI wieku, czyli do roku 2050!
Ja wywnioskowałem, że wybuchnie ona w latach 2030-2033!
Czy miałem rację?
Nie wiem.

Ps;
Przed III Wojną Swiatową nastąpi też wiele różnych wydarzeń o których pisałem w licznych swoich tekstach,a których tu nie wymieniłem.Np katastrofy naturalne i te wywołane działalnością gospodarczą ludzi a także rewolucje i konflikty zbrojne w różnych częściach Europy i świata w tym okrutne wojny domowe...

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2019-11-05 23:21:47)

4,533

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

@ Atraktor
"W czasie tej wojny Rosja użyje przeciwko Ukrainie broni atomowej, która z powodów niesprzyjających warunków atmosferycznych obróci się głównie przeciwko jej ludności bo promieniowanie obejmie przede wszystkim jej europejskie południowe terytoria."
No to mnie nastraszyłeś Atraktorze. Nie przypominam sobie abyś wcześniej wspominał o użyciu broni atomowej w wojnie Rosja-Ukraina. Może coś przeoczyłem.
A korzystając z okazji że pojawiłeś się na forum chciałem (być może za wcześnie) pogratulować trafności przewidywań co do rozwoju wydarzeń na świecie. Szkocja zaczyna mówić o niepodległości, w Katalonii wrze, Węgry flirtują z Putinem. Rosja grzęźnie w Syrii i nie widać końca konfliktu. Wygląda na to że przyszłe zdarzenia będą się mieściły w ramach opisanych przez Arteuzę i Ciebie.

4,534

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał

6.Putin i Miedwiediew wcale nie muszą być tymi młodymi(Niedźwiedziem i Tygrysem) walczącymi ze sobą o władzę.Mogą to być inni przywódcy rosyjscy, którzy w tym kraju obejmą władzę.

Presage;13,136(sixains);

"Przed trzecią na Wielkiej Rusi nowe oszustwo i śmierć.
Dwadzieścia lat rządów przyjaciół;tygrysa i niedżwiedzia,
skończy się domową hekatombą!
Z rozkazu tygrysa i łysego ich miasta spopielone płomiennym grzybem,
Rozsiewany niewidzialny wróg przyczyną masowego wymierania,
Wielki naród tak osłabnie,że stanie się łatwym łupem dla każdego!"

Atraktorze przecież przepowiednia mówi wyraźnie, że dwadzieścia lat rządów przyjaciół zakończy się wojną domową!  Gdyby chodziło o innych przywódców to musielibyśmy czekać 20 lat na wybuch wojny domowej w Rosji.Putin odda władzę w 2024 roku więc dopiero wtedy mogliby pojawić się  jacyś inni przywódcy. Musielibyśmy zatem na wybuch wojny domowej czekać do 2044 roku!!! Taki scenariusz przesuwałby możliwy wybuch III WŚ w okolice 2050 roku..A przecież sam trzymasz się wersji, że III WŚ wybuchnie w latach 2030-2033. Skąd zatem taka dziwna sugestia z twojej strony, że może chodzić o innych przywódców rosyjskich? To co napisałeś wydaje się zupełnie pozbawione sensu..

4,535

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał/a:

Presage;13,136(sixains);

"Przed trzecią na Wielkiej Rusi nowe oszustwo i śmierć.
Dwadzieścia lat rządów przyjaciół;tygrysa i niedżwiedzia,
skończy się domową hekatombą!
Z rozkazu tygrysa i łysego ich miasta spopielone płomiennym grzybem,
Rozsiewany niewidzialny wróg przyczyną masowego wymierania,
Wielki naród tak osłabnie,że stanie się łatwym łupem dla każdego!"

Martimo i co teraz z tym zrobisz?

Jak dotąd kompromitujesz się wszystkimi swoimi wpisami. Sam sobie szkodzisz!

A tu nagle poprawne zidentyfikowanie przepowiedni Nostradamusa. Niestety tylko przepowiednia. Natomiast komentarz jak zwykle niespójny z tym o czym sam pisałeś wcześniej.

Pytaniem retorycznym pozostaje jak zwykle jak ta przepowiednia ma się do tego co wypisywałeś ze swoimi nieprzemyślanymi datami wcześniej.

Pytanie retoryczne nie wymaga odpowiedzi! Jak pewnie nie wiesz!

Jeśli chodzi o wpis Pana Atraktora.

Najprościej mówiąc Pan Atraktor przejaskrawiając swoje przykłady – tego co może być lub nie być - chce nam powiedzieć, że wszystko jest jeszcze możliwe!

A tak naprawdę Pan Atraktor jak zwykle ulega regule poprawności politycznej. Po prostu nie chcąc powiedzieć wszystkiego wprost – bo może nie zasługują wszyscy na taką odpowiedz – a jako zasłonę swojej wypowiedzi podaje nie do końca szczęśliwe przykłady...

Mam tylko nadzieję, że Pan Atraktor znajdzie kiedyś chęci i nastrój żeby wrócić do tematu – wspominanego tylko, już dużo wcześniej – mówiącego jak marnie skończy Putin – zapewne nie kończąc swojej kadencji…


Ps. Martimo widzę, że ze złości na swoje wpisy nie możesz już spać w nocy.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2019-11-06 14:01:51)

4,536

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Zawsze uważałem, że trzeba uważnie czytać wszystkie przepowiednie i proroctwa Nostradamusa zanim wysnuje się jakiekolwiek ostateczne wnioski. W przepowiedni o Tygrysie i Niedźwiedziu jest napisane o 20 latach rządów-Uwaga!-przyjaciół Tygrysa i Niedżwiedzia, a nie wspólmych rządach dwóch przyjaciół.Tak więc mogą to być inni młodzi przywódcy przyjaciele Putina wywodzący się z jego partii ,którą utworzył;"Jedna Rosja".M Nostradamus nie ułatwia nam interpretowania swoich przekazów, które są bardzo wieloznaczne i o tym musimy zawsze pamiętać....

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2019-11-06 12:53:01)

4,537

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi napisał/a:

A tak naprawdę Pan Atraktor jak zwykle ulega regule poprawności politycznej. Po prostu nie chcąc powiedzieć wszystkiego wprost – bo może nie zasługują wszyscy na taką odpowiedz – a jako zasłonę swojej wypowiedzi podaje nie do końca szczęśliwe przykłady...

Mam tylko nadzieję, że Pan Atraktor znajdzie kiedyś chęci i nastrój żeby wrócić do tematu – wspominanego tylko, już dużo wcześniej – mówiącego jak marnie skończy Putin – zapewne nie kończąc swojej kadencji…

4,538

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor i Arteuza wielokrotnie mylili się w swoich interpretacjach podając wiele jak się później okazało bzdurnych rozwiązań.Plusik za to, że potrafił się do tego publicznie przyznać tutaj na forum.Obawiam się, że w przypadku interpretacji tej przepowiedni o tygrysie i niedźwiedziu również kolejny już raz się myli..ale to oczywiście czas pokaże..najwyżej kolejny raz się przyzna do błędu za jakiś czas... O błędnych interpretacjach Moogi już napisałem wystarczająco dużo...Teraz widzę, że człowiek ten zaczyna równać do poziomu swoich popleczników i skupiać się na obrażaniu innych myśląc, że to kogoś wyprowadzi z równowagi .Poziom godny gimnazjalisty. Ja jednak nie zamierzam zniżać się do takiego poziomu, który tylko pokazuje co dana jednostka tak naprawdę z sobą reprezentuje...

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-11-06 13:46:02)

4,539

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

(...) 5. Przed III Wojną Światową wybuchną i będą trwały krócej lub dłużej różne konflikty regionalne w tym ten najważniejszy, czyli konflikt na Ukrainie w którym wezmą udział wojska rosyjskie i białoruskie z jednej strony a z drugiej wojska; ukraińskie, polskie, brytyjskie, rumuńskie i tureckie - przy czym nie bedzie to wojna NATO - Rosja jak tu ktoś to wymyślił, bo NATO oficjalnie do niej nie przystąpi natomiast w jej wyniku nastąpi w nim wielki konflikt interesów co będzie początkiem upadku tego paktu. Działania wojenne rozszerzą się z Ukrainy na cieśniny czarnomorskie i góry Kaukazu. W końcowym etapie tej wojny USA, które koalicję antyrosyjską będą wspierały dostawami broni, oraz Chiny (początkowo ogłoszą neutralność) zagrożą wspólnie Rosji działaniami wojennymi jeżeli nie zakończy ona działań wojennych i nie przystąpi do negocjacji pokojowych. W czasie tej wojny Rosja użyje przeciwko Ukrainie broni atomowej, która z powodów niesprzyjających warunków atmosferycznych obróci się głównie przeciwko jej ludności bo promieniowanie obejmie przede wszystkim jej europejskie południowe terytoria.
Po tej wojnie zacznie się powolny rozpad NATO.(...)

Panie Atraktorze

We wcześniejszych Pana wpisach wspominał Pan o groźbie użyciem broni atomowej. Wtedy była mowa o tym, że sojusznicy NATO (w uproszczeniu ) zagrożą odwetem. Wielka Brytania i Francja miała przodować w tej odpowiedzi…

Ostatni wpis zawiera jednak informacje wprost o użyciu broni atomowej! Jest to jedna z niespodziewanych w Pana wpisach informacji. Ale może w końcu, po kawałku pójdziemy trochę do przodu…

Ja natomiast patrząc na to co zostało napisane przez Pana Atraktora mimo wszystko mam inne jeszcze przemyślenia i skojarzenia z tym co było opisane we wcześniejszych wpisach…

Panie Atraktorze napisał Pan o tym, że broń atomowa będzie użyta po raz pierwszy od II wojny światowej w trochę innym miejscu niż na Ukrainie…

Dlatego nie do końca jeszcze mogę połączyć wszystkie informacje o tym ważnym z punktu widzenia ludzkości wydarzeniu jakim będzie ponowne użycie broni atomowej.

Bardzo proszę o więcej informacji – a jak się powiedziało już a  - to może udało by się dołączyć jakieś przepowiednie Nostradamusa czy też na przykład fragmenty listów Mistrza dotyczące informacji o tych wydarzeniach…

Nie chciałbym nadużywać mojej prywatnej prośby ale czy udało by się Panu wygospodarować trochę czasu i odnieść się do moich wpisów dotyczących opisu w punktach przewidywanych wydarzeń na Ukrainie… chodzi mi o Wschodni Wiatr...

http://koniecswiata.info/forum/post/18356/#p18356

http://koniecswiata.info/forum/post/18364/#p18364

Opisałem tam w punktach przewidywany scenariusz wydarzeń...

Pana merytoryczne uwagi bardzo pomogły by w moich dalszych pracach nad przepowiednią o wschodnim wietrze...

Panie Atraktorze bardzo proszę o Pana autorski wpis w tym temacie na tamtym wątku forum. Oczywiście szanuje Pana czas i nie chciałbym jego nadużywać.

Mam również nadzieje, że nie będzie się Pan dawał podpuszczać jednej nieżyczliwej i nie szanującej niczego osobie -  MartimoCardoza  - która celowo zabiera wszystkim cenny czas, który można by wykorzystać na merytoryczne wpisy…

Pozdrawiam
Moogi

4,540

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Panie Moogi proszę przyjąć do wiadomości, że nie znam więcej przepowiedni M Nostradamusa odnośnie wydarzeń na Ukrainie i w Polsce tych z przed III wojny światowej niż te, które do tej pory przekazaliśmy; Arteuza Centurion i Ja.M Nostradamus pisał tylko o najważniejszych sprawach i ludziach.O Polsce i Ukrainie i tak Nostradamus napisał dość dużo.O wiele więcej przepowiedni i proroctw M Nostradamus napisał o innych krajach np Rosji,USA,Włoszech W Brytanii,Niemczech,Hiszpanii, itd, a najwięcej oczywiście o Francji co jest zrozumiałe.Polska w przepowiedniach i proroctwach M Nostradamusa jest krajem ważnym, ale nie najistotniejszym i najważniejszym.Musi Pan bazować na tych, które zostały już tu i na innych forach ujawnione.Kiedy Arteuza i ja pisaliśmy swoje interpretacje minęło już kilka lat więc i moje interpretacje pod wpływem różnych czynników w tym wydarzeń nieco się zmieniły-choć nie te najistotniejsze.Jak znajdę trochę więcej czasu to dokładnie przeanalizuje Pana wpisy i się do nich odpowiednio ustosunkuję, bo nie chcę tego robić tak naprędce bez zastanowienia. Pańskie interpretacje uważam za dobrze przemyślane i istotne w zrozumieniu proroctw i przepowiedni Jasnowidza Wszechczasów.Zresztą tak jak już pisałem to w drugiej połowie XXII wieku państwa narodowe zaczną powoli zanikać poprzez łączenie się w różne konfederacje i związki.Ten proces na dobre rozpocznie się po IV trzyletniej wojnie światowej wywołanej przez przywódcę Szkotów Mastina(Mastifa).IV Wojna Światowa będzie ostatnią na Ziemi wojną pomiędzy poszczególnymi państwami. Następne wojny w różnych wiekach np; z maszynami, upiorami itd będzie już prowadził-jak pisze M Nostradamus-"rząd ogólnoświatowy"-choć nie będzie to taki rząd w obecnym rozumieniu, bo każda dziedzina życia ludzkiego będzie miała odrębną władzę całkowicie niezależną od innych.Proszę nie przejmować się w swoich interpretacjach ewentualnymi pomyłkami, bo ten się nie myli co nic nie robi.Natomiast wpisami takich ludzi jak wspomniany przez Pana MC w ogóle już się nie będę zajmował-pomny różnych doświadczeń z przeszłości- bo jak zauważyłem nie ma to żadnego sensu-po prostu będę je pomijał.Panu od dzisiaj też radzę robić to samo...
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2019-11-06 22:09:57)