1

Temat: Sobota 19.03.2011

Być może coś ciekwego wydarzy się 19.03.2011 w sobotę, a więc już za kilka dni :

http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title … caid=1beea


Czy możemy spodziewać się jakichś szczególnych anomalii pogodowych ?

Ostatnio edytowany przez Beket (2011-03-12 10:13:46)

si vis pacem, para bellum.

2

Odp: Sobota 19.03.2011

ciekawe to, na pewno sobie poogladam to nasze cacko:)
a tak z ciekawości, byc może ma to też wpływ na obecne zdarzenia w Japonii?

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

3

Odp: Sobota 19.03.2011

też mi przeszło przez myśl, ale oby nie, bo jak się tak zaczyna...

si vis pacem, para bellum.

4

Odp: Sobota 19.03.2011

http://www.sfora.pl/Eksplodowaly-trzy-b … uch-a30095

si vis pacem, para bellum.

5

Odp: Sobota 19.03.2011

Wybuch wulkanu wywoła katastrofalną powódź


Korea Północna prosi o pomoc.

Położony na pograniczu Chin i Korei Północnej wulkan Baekdu może w każdej chwili wybuchnąć. Wzniesienie ma 2750 metrów wysokości.

Phenian prosi ekspertów z Korei Południowej o pomoc w badaniach geologicznych Baekdu - informuje kyodonews.jp.
BUDZI SIĘ WULKAN TYSIĄC RAZY GROŹNIEJSZY OD ISLANDZKIEGO>>

O przebudzeniu się Baekdu, który po raz ostatni wybuchł w 1903 roku, ostrzegali niedawno chińscy naukowcy. Jednak dopiero silne wstrząsy sejsmiczne w Japonii przekonały północnokoreańskich naukowców, że warto przyjrzeć się wulkanowi.

Wielkie trzęsienie, które nawiedziło Japonię, podkreśla pilną potrzebę przeprowadzenia wspólnych badań dotyczących aktywności sejsmicznej i wulkanicznej na Półwyspie Koreańskim - to fragment listu, jaki północnokoreańskie biuro ds. trzęsień ziemi wysłało do południowokoreańskich kolegów.
W kraterze Baekdu znajduje się obecnie ogromne Rajskie Jezioro. W przypadku erupcji wulkanu miliard ton wody może runąć po zboczu powodując katastrofalną powódź. Jak podkreśla południowokoreańska agencja Yonhap - może to "wywołać polityczny chaos w Północnej Korei".

źródło - o2.pl

Ostatnio edytowany przez Beket (2011-03-18 15:47:42)

si vis pacem, para bellum.

6

Odp: Sobota 19.03.2011

No i co ciekawego się wydarzyło,opróczataku na Libię?

7

Odp: Sobota 19.03.2011

anty beket napisał/a:

No i co ciekawego się wydarzyło,opróczataku na Libię?

nic, a czy ja powiedziałem, że coś się wydarzy ?

si vis pacem, para bellum.

8

Odp: Sobota 19.03.2011

To akurat bardzo istotnie wydarzenie. Przecież może się rozpętać wojna obejmująca nawet Europę. Po raz kolejny siły zachodu zaczynają walkę ze światem arabskim, który ma powiązania z organizacjami terrorystycznymi. Kadafi już się odgrażał, że Europa pożałuje...

9

Odp: Sobota 19.03.2011

owszem, może być rozpierducha i wcale mnie to nie cieszy. tyle, że akurat księżyc nie ma z tym nic wspólnego.

si vis pacem, para bellum.