4,681

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Hejka kochani forumowicze ze wszystkich stron:)

Bardzo fajne zestawienie pojęć "Nacjonalizm" vs "Patriotyzm". Bardzo na czasie i warte wielokrotnego przytaczania moim zdaniem. Wiele osób nie widzi niestety różnic między tymi dwoma....

Wracając do aktualności to niewątpliwie obecne wydarzenia są niepokojące a jednocześnie wręcz intrygujące. Cały czas zadaje sobie pytanie o co chodzi z "koronawirusem" i instynktownie mam wrażenie, że to jest celowe wywoływanie paniki, pewnego rodzaju testowanie świata i tego co się będzie działo z Państwami i ich rynkami. Śmiem twierdzić, że jest to mega światowa spekulacja. Wyobraźmy sobie, że takimi działaniami można pościć niejeden demokratyczny kraj z torbami. Najpierw osłabiamy rynki takimi jak dzisiaj działaniami jednocześnie kupując za niską ceną jego główne indeksy giełdowe. To jest oczywiście przesadzone, ale jakbym miał 20 mln PLN albo kasę tak niewyobrażalnie wielką ja anonimowi możni tego świata to właśnie teraz bym kupował akcje głównych indeksów za całą tą kasę.....żeby później mieć narzędzia do pewnych kontroli lub zwykłego zarobku i powiększenia majątku.....
Tutaj chciałbym Wam przytoczyć program dokumentalny, który ostatnio oglądałem. Trafił on do niewielu osób ponieważ był późno wieczorem, jego tytuł to: "Pajęcza sieć. Drugie imperium brytyjskie". Z grubsza napiszę, że opowiadał on o tym, że 40% światowych finansów jest "administrowanych", ale przede wszystkim utajnianych przez Bank of England plus 15-20% przez Neptuna. Dodatkowo jest tam dosyć szczegółowo wyjaśniane dlaczego niektóre kraje mimo swoich rządów nie maja wpływu na to co się dzieje w ich kraju, w którym rządzi taki utajony kapitał. Jest to wiele krajów w Afryce, która jest w pewnym sensie światowym bankrutem. Wychodzi też na to, że świat na tyle zwariował, że w wielu miejscach na świecie zamiast demokratycznie wybranego rządu mandat sprawuje utajona, niewidzialna, finansowa siła....
Dodatkowo patrząc na przepowiednie dotyczące Smoka spekuluję, że może on testować swoich obywateli i świat na wypadek epidemii, albo wręcz przygotowuje ich na taką ewentualność. W Wuhan jest wojskowe laboratorium, z którego może pochodzić ten wirus. Poniżej link do pierwszej lepszej strony internetowej:

https://nczas.com/2020/01/26/koronawiru … nformacje/

A propos przepowiedni mówiących o obleczaniu dusz w inne ciała to uważam, że jak najbardziej będzie to możliwe i będzie się to działo ponieważ człowiek już teraz instynktownie wie, że jest w nas coś więcej niż tylko ciało. Na dowód tego jest wiele filmów s-f (których w pewnym momencie będziemy nazywali jako dokumentalne). Uważam osobiście, że te wątki w różnych filmach biorą się właśnie z takiego podświadomego myślenia o takich możliwościach, ale jeszcze nikt nie wie jak to poprawnie przeprowadzić.....

W sprawie wypełnienia tekstów "Nostry", w aktualnej dekadzie, w naszym kraju to cały czas czekam kiedy habit będzie końcem jednego z braci. Wydaje mi się, że po tych wyborach prezydenckich mieszanie się pewnej części kleru w politykę dopiero się nasili, bo na razie to wszystko jest jeszcze w pewnym sensie w kuluarach. Moim zdaniem aktualna głowa Państwa może wygrać te wybory (w niełatwej walce) i to może popchnąć ich do umacniania aktualnego, "kościelnego" elektoratu.....bardzo jestem ciekawy jak będą wyglądały najbliższe lata. W tej dekadzie wszystko powinno się wyjaśnić i sprawić, że kolejne wydarzenia staną się wręcz oczywiste....


Pozdrawiam Uni

Persage II 13
Dusza bez ciała nie będzie dłużej cierpieć,
Przywdzieje ona swoje nowe odzienie,
Dzień Śmierci stanie się dniem Narodzenia,
Duch Święty znów się w nim rozraduje,
Kiedy dusza z nowego ciała ujrzy Świat,
Dla niej wieczny w całej swej okazałości.

4,682

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zapomnialem jeszcze wkleić linki dotyczące ofiar śmiertelnych Koronawirusa a zwykłego wirusa grypy. Poniżej jest link do statystyk o ofiarach m. in. śmiertelnych naszej "korony" :

https://www.worldometers.info/coronavirus/

a tutaj jest coś więcej o zwykłym wirusie grypy, który zabija na świecie o wiele, wiele więcej ludzi w ciągu roku. Nie przytaczam wszystkich liczb ponieważ są one widoczne w artykułach:

https://www.google.com/amp/s/www.health … 3famp=true

przytoczę tylko, że zwykły wirus grypy, którego każdy z nas zna według WHO zabija rocznie od 290 do 650 tysięcy ludzi na całym świecie. Koronawirusa do teraz zabił kilka tysięcy ludzi zazwyczaj w podeszłym wieku.
Trzeba się zastanowić, które kraje najbardziej radykalnie i eskalacyjnie wypowiadają się na ten temat. Dziwne też, że korona powstał w momencie wyjścia pijawek z UE... kto na tym zarobi, ciekawe, ciekawe...... obejrzyjcie sobie w necie ten program, którego tytuł podałem we wcześniejszym wpisie.

Pozdrawiam
Uni

Ostatnio edytowany przez Universe (2020-03-13 09:07:58)

4,683

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Szanowny Panie Atraktorze!

Serdeczne dzieki za przypomnienie wczesniejszych wpisow.
Prosze z nami zostac i przekazywac nadal swoja wiedze, abysmy my z kolei mogli ja przekazac potomnym, bo w dobie wirusa nie wiadomo kto z nas przezyje.

pozdrawiam
jhn

4,684

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Atraktora.
Poruszył pan temat Boga więc pozwolę sobie na zadanie kilku pytań i chciałbym , aby wyraził pan swoja opinię .
Czy tzw koronawirus może być pretekstem szczególnie dla naszego narodu , który jeszcze jest głęboko wierzący w Boga do
tego , aby uniemożliwić przyjmowanie hostii bezpośrednio do ust albo całkowitemu zakazowi przyjmowania ciała Pana Jezusa ?
Czy pod pretekstem epidemii zostaną zamknięte kościoły jako bezpośrednie ryzyko zarażenia ?
Czy wreszcie gotówka jako przestarzała i niewygodna i oczywiście bardzo ryzykowna zarażeniem zostanie powoli wycofana
z obiegu na rzecz płatności bezgotówkowych i wreszcie przyjęcia znamienia bestii na czoło albo na rękę ?

Teraz pytanie zasadnicze jak komuś takiemu jak Nostradamus francuski lekarz, astrolog i autor proroctw,
okultysta, mistyk, kabalista, badacz wiedzy tajemnej, doradca królowej Francji Katarzyny Medycejskiej.
Bóg mógł ujawnić dalsze losy świata ? Jak można wierzyć Nostradamusowi , że wiedza którą posiadł jest od Boga a nie od
pana tego świata ?

4,685

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Odpowiadam El rico

cyt. pytania;
-------------
1"Poruszył pan temat Boga więc pozwolę sobie na zadanie kilku pytań i chciałbym , aby wyraził pan swoja opinię .
Czy tzw koronawirus może być pretekstem szczególnie dla naszego narodu , który jeszcze jest głęboko wierzący w Boga do
tego , aby uniemożliwić przyjmowanie hostii bezpośrednio do ust albo całkowitemu zakazowi przyjmowania ciała Pana Jezusa ?"
--------------------
To nie są pytania do mnie tylko do Pana Boga.

To, że piszę o tym że Bóg jest Stwórcą i Panem Naszego Wszechświata(a może i Wieloświata) nie oznacza to że znam jego zamiary.Wiem tylko to-również z Pisma Świętego( nie tylko katolickiego), a także różnych uznanych i nieuznanych przez rzymskokatolicki kościół  proroctw, że Pan Bóg ma ukarać swój kościół za to że jego wiara jest pusta, że słowa często rozmijają się z czynami u większości duchownych i ludzi świeckich, dlatego pisałem jak ważne jest przestrzeganie wszystkich dziesięciu przykazań Boga-czyli Dekalogu bowiem on jest podstawą wiary, a modlitwa tylko jej uzupełnieniem, która przez Boga może być wysłuchana lub nie-o czym mówi zresztą sam kościół.

W związku z tym teraz ja zadam panu pytania;

Jak pan uważa czy u większości naszego narodu wiara w Pana Boga jest głęboka, czy tylko często publicznie pozorowana, czyli pusta?Czy nie porusza pana to, że np w czasie trwania mszy słyszy pan słowa kapłana cytującego ewangelię o tym"że najlepiej należy się modlić samemu w izdebce i to w ukryciu bo Pan Bóg widzi w ukryciu",albo "żeby lewa ręka nie widziała tego co daje prawa" itd itp, a nasi rządzący jak też i wielu świeckich katolików publicznie zachowuje się całkowicie inaczej, to znaczy obnosi się ze swoją wiarą żeby ich wszyscy  widzieli i podziwiali, a wrzucając na tacę czasami dużej wartości banknoty robią to tak, żeby wszyscy wokół mogli je zobaczyć?

Jak pan myśli, czy te czyny są zgodne z przekazami ewangelicznymi i podobają się Panu Bogu?

Pismo Święte odnosi się do wiary jednostki, czyli każdego człowieka z osobna, do jego duszy o którą walczy z szatanem.Jezus Chrystus przyszedł(zgodnie z Pismem Świętym) na Ziemię po to aby zbawić każdego człowieka-jego duszę z osobna, a nie jakiś naród, który jako taki nie posiada jakiejś ponad jednostkowej duszy.
W/g mnie jeżeli ktoś myśli, że Jezus Chrystus przyszedł po to żeby zbawić jakiś naród jest w wielkim błędzie.Naród(jak to napisałem powyżej) jako ogół ludzi nie ma duszy tylko ma ją jeden konkretny człowiek.

Dlatego bardzo nie lubię jak się łączy wiarę w Boga z polityką, a szczególnie tą o podłożu nacjonalistycznym, czyli tzw narodowym.
Nie zgadzam się więc z takim narodowym rozumieniem mesjanizmu nie tylko u chrześcijan, ale też u żydów i muzułmanów, bo Mesjasz przychodzi w celu ratowania duszy każdego człowieka, a nie jakiegoś narodu.Jak wynika z Pisma Świętego Chrześcijan on przychodzi do wszystkich ludzi, do wszystkich narodów Ziemi.I w/g mnie na tym polega wyższość teologii chrześcijańskiej od teologii żydowskiej i teologii muzułmańskiej bo wyznawcy tych religii czekają tylko na swoich zbawicieli, którzy mają zbawić ich narody i wyznawców.

Świadomie, czy nie świadomie przyjmując zasady religijne żydów i muzułmanów popełniamy wielki błąd.Jezus Chrystus przyszedł i powróci-jak jest zapisane w Piśmie Świętym-do wszystkich ludzi, czyli do wszystkich narodów i wyznawców wszystkich religii by ich dusze ostatecznie zbawić.Kto go zrozumie i przyjmie będzie zbawiony, czemu ma służyć tzw Sąd Ostateczny.

Dlatego też chrześcijański kościół zachodni, przyjął nazwę jako kościół katolicki( z greckiego;"katolikos"), czyli powszechny, a nie np narodowy.
------------------
2"Czy pod pretekstem epidemii zostaną zamknięte kościoły jako bezpośrednie ryzyko zarażenia ?
Czy wreszcie gotówka jako przestarzała i niewygodna i oczywiście bardzo ryzykowna zarażeniem zostanie powoli wycofana
z obiegu na rzecz płatności bezgotówkowych i wreszcie przyjęcia znamienia bestii na czoło albo na rękę ?"
----------------------
M Nostradamus w swoich przepowiedniach nie pisze konkretnie kiedy wymienione przez pana zdarzenia będą miały miejsce.
Wiadomo jedynie, że część z nich zostanie wprowadzona jeszcze przed wybuchem III Wojny Światowej, ale te zasadnicze jak np wszczepianie ludziom tzw czipów zostanie wprowadzone dopiero przez władcę Kalifatu Wielkiego Talibanu, czyli tzw III Antychrysta zwanego przez muzułmanów Mahdim.

O tym wszystkim dość dokładnie swego czasu pisaliśmy i Arteuza Centuron i ja.
-----------------------
3"Teraz pytanie zasadnicze jak komuś takiemu jak Nostradamus francuski lekarz, astrolog i autor proroctw,
okultysta, mistyk, kabalista, badacz wiedzy tajemnej, doradca królowej Francji Katarzyny Medycejskiej.
Bóg mógł ujawnić dalsze losy świata ? Jak można wierzyć Nostradamusowi , że wiedza którą posiadł jest od Boga a nie od
pana tego świata ?"
---------------------------
Pytanie to dotyczy wiary, więc trudno na nie odpowiedzieć.

M Nostradamus napisał w jednej ze swoje przepowiedni, że po III Wojnie światowej Nowy Zjednoczony Kościół Chrześcijański uzna go za Świętego, bo ludzie poprawnie odczytają i zrozumieją jego proroctwa.
Po prostu Nowy Kościół(jak pisze)uzna go za proroka.

I znowu w odpowiedzi na pana końcowe pytania, które dotyczą ludzkiej wiary ja zadam takie same pytania panu, ale w odniesieniu do innych postaci niż Nostradamus;

-czy wierzy pan w jakiekolwiek objawienia i związane z nimi proroctwa, które z opóźnieniem, zostały uznane przez kościół rzymskokatolicki np w Fatimie i wielu innych miejscach, a do których co roku odbywają się liczne pielgrzymki wiernych?
-czy wierzy pan w jakiekolwiek objawienia i proroctwa jeszcze nieuznane przez kościół rzymskokatolicki jak np te w Medjugorie(Medżugorie) i wiele innych miejscach gdzie też co roku odbywają się liczne pielgrzymki wiernych?

Na zadane mi przez pana pytania odnośnie osobistej i ogólnoludzkiej wiary, musi pan odpowiedzieć sobie sam.
Dlaczego?
Dlatego, że ludzie wierzą w to co uważają za prawdziwe.
Czy tego chcemy, czy nie.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2020-03-13 23:36:25)

4,686

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Stalin nie byl Gruzinem tylko osetynskim zydem czy tez rdzennym chazarem/wielu obecnie mieszka w Izraelu i Afganistanie/. Hitler i Stalin byli patriotami dla wlasnych nacji. Wielu Rosjan i Niemcow ma polskie obywatelstwo co nie znaczy ze kochaja czy dzialaja na korzysc naszego kraju,raczej interesuje ich wlasna korzysc i jak przejac wazne stanowiska szczegolnie jak sie ma mocnych mocodawcow..nie bylo skokow Walesy przez plot tylko milicyjna motorowka go podwiozla na strajk, wygral potem pare razy w totolotka a w Arlamowie to mial niezla popijawe gdy inni byli zwyczajnie likwidowani/zwyczajnie podstawili swojego lidera, ktory robil doklanie co chcieli i nadal to robi-agent wplywu/. Walesa-patriota jakiego panstwa? Niemiec, Izraela czy Rosji? Walesa i jego kolega Balcerek pozbawili pracy miliony naszych rodakow, obiecywali milony a likwidowali zaklady aby milonerzy z Niemiec, Izraela i Rosji nie mieli konkurencji. Kontynuatorem tej idei jest kolejny gdanszczanin Tusk, ach jak my Polacy lubimy nasza mafija Sycylie, ludzie tam znikaja i pieniadze z OFE. Hitler bardzo lubial to miasto. tez czul sie gdanszczaninem;) Ze to zle ze rozdaja pieniadze na dzieci? moze lepiej by bylo na muzulmanskich byczkow te pieniadze przekierowac wedlug germanskiej Angeli? Kaczynski nie jest Cezarem, nie napada z wojskiem Francji, jest biednym czlowiekiem z wieloma problemami i dlatego stara sie pomagac innym biednym. To milionerzy zabijaja ta planete jak wampiry i caly czas im malo, teraz depopulacja-wirusy nam podsylaja dla zabawy. Ja nie zazdroszcze im pieniedzy, wiem ze oni te pieniadze inwestuja w bron by ukrasc innym, dlatego mamy wojny. Ja chce tylko spokojnie zyc, nawet biednie,pozdrawiam.

4,687

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Popieram cię REX w 100%. Rudy chciał niemiaszkom wszystko wyprzedać za bezcen. Stocznie która miała na lata kontrakty zamknął aby te niemieckie odżyły, celowo je zadłużyli i zamknęli. Sytuacja z LOT robił wszytko, aby  nasze linie pasażerskie upadły a potem sprzedać Niemcom. PIS też popełnia błędy ale dzięki nim mamy znów stocznie a lot ma się świetnie i jeszcze wykupuje niemieckie linie. Rudego na pohybel!

4,688

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do pana Atraktora .

cytat :
Jak pan uważa czy u większości naszego narodu wiara w Pana Boga jest głęboka, czy tylko często publicznie pozorowana,
czyli pusta? Czy nie porusza pana to, że np. w czasie trwania mszy słyszy pan słowa kapłana cytującego ewangelię o tym"że
najlepiej należy się modlić samemu w izdebce i to w ukryciu bo Pan Bóg widzi w ukryciu",albo "żeby lewa ręka nie widziała
tego co daje prawa" itd itp, a nasi rządzący jak też i wielu świeckich katolików publicznie zachowuje się całkowicie
inaczej, to znaczy obnosi się ze swoją wiarą żeby ich wszyscy widzieli i podziwiali, a wrzucając na tacę czasami dużej
wartości banknoty robią to tak, żeby wszyscy wokół mogli je zobaczyć?

Trudno mi jednoznacznie stwierdzić u każdego z osobna, z jakich powodów uczęszcza na mszę świętą mam tylko nadzieje, że po to, aby być oczyszczonym z grzechu i przyjąć Eucharystie.
Co do kapłanów to jestem ,rozczarowany poniewaz nie podążają za słowami Jezusa tylko dobrociami tego świata , ale nie będę
wrzucał wszystkich do jednego worka, ponieważ są jeszcze kapłani z prawdziwego powołania np: ostatnio zrobiło się
głośno o słusznych napomnieniach Abp Lengi do polskich biskupów .
Jeśli ,chodzi o politykę to jest to jedno wielkie szambo , jeśli ktoś myśli , że ten czy inny rząd jest typowo patriotyczny
i niezależny to jest w błędzie . Żyjemy w systemie tego świata kontrolowanym zakulisowo przez osoby dla których życie
w harmonii i pokoju nie istnieje . Cała ta gra ma na celu sprowadzenie jak najwięcej dusz na wieczne potępienie .

Cytat:
czy wierzy pan w jakiekolwiek objawienia i związane z nimi proroctwa, które z opóźnieniem, zostały uznane przez kościół
rzymskokatolicki np w Fatimie i wielu innych miejscach, a do których co roku odbywają się liczne pielgrzymki wiernych?
-czy wierzy pan w jakiekolwiek objawienia i proroctwa jeszcze nieuznane przez kościół rzymskokatolicki jak np te w
Medjugorie(Medżugorie) i wiele innych miejscach gdzie też co roku odbywają się liczne pielgrzymki wiernych?

Według mnie Matka Boża nie objawia się na
zawołanie i nie przekazuje tysiące orędzi . Kiedyś miałem wątpliwości czy wiara w Matkę Bożą jest słuszna, ale natrafiłem,
na objawienia z Guadalupe a właściwie chodziło o przeprowadzony zamach przez masonerie na wizerunek Matki Bożej . Wybuch dynamitu
ukrytego w wazonie z kwiatami miał go zniszczyć, lecz jak się okazało zniszczone zostały marmurowe schody ,
wyleciały wszystkie szyby i zgiął sie krucyfiks a wizerunek pozostał na miejscu bez uszczerbku.
Od tego momentu, w którym to przeczytałem wierze w Matkę Bożą w 100 % bo jeśli dla masonów jest zagrożeniem to dla mnie i
innych, którzy w nią wierzą ,jest zbawieniem .

Matka Boża ogłosiła sie sama Królową Polski i objawiła sie najpierw włoskiemu kapłanowi .
Więc z jakichś powodów my Polacy jako naród jesteśmy wyróżnieni . Nie jestem rasistą ani antysemitą po prostu stwierdzam fakty.
Prawda jest też taka, że my Polacy nigdy nikogo nie napadaliśmy a wręcz przeciwnie broniliśmy się przed innymi narodami i
kilka razy ochroniliśmy Europę przed półksiężycem i sierpem i młotem .
Nie wiem jak pan , ale ja jestem dumny , że urodziłem sie w Polsce .

Pisze pan o nacjonalizmie i ok po części ma, pan racje przecież faktycznie Jezus umarł na krzyżu za każdego człowieka i nie
można stawiać jednego narodu przed drugim , jednak przez Boga był jeden naród wybrany Izraelici nie mylić z dzisiejszym Izraelem.
Według niektórych te zaginione plemiona Izraelitów to Słowianie w tym właśnie Polska .

4,689

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ze smutkiem i żalem muszę stwierdzić, że jeszcze raz na tej stronie forum nie udało mi się oddzielić twórczości M Nostradamusa od bieżącej polityki pomimo, że tak bardzo o to prosiłem.

Niektóre wypowiadające się tu osoby próbują w dalszym ciągu podporządkować tę twórczość własnym politycznym poglądom i celom.Tak też w historii powszechnej postępowało wielu nacjonalistycznych polityków, np wymieniany tu Adolf Hitler. Otóż np przed inwazją III Rzeszy na Francję kazał on rozrzucać z samolotów niektóre odpowiednio spreparowane na jego korzyść centurie i przepowiednie M Nostradamusa, aby w społeczeństwie tego kraju zasiać ogólny zamęt i strach.Na przełomie dziejów robili to też inni przywódcy polityczni wielu państw.W związku z powyższym nie będę uczestniczył w takich politycznych awanturniczych dyskusjach, zwłaszcza z uwagi na to, że wiele osób tu się wypowiadających wprost zieje nienawiścią do swoich przeciwników, czyli adwersarzy politycznych traktując ich jak śmiertelnych wrogów, których najlepiej było by fizycznie unicestwić, bo niestety od czasu do czasu i takie rozlegają się tu złowieszcze głosy.

Nie będę też odpowiadał na różne internetowe bzdury, które niektóre tu wypowiadające się osoby biorą na poważnie i przyjmują je za rzetelne i prawdziwe.
Na ten temat już się niedawno wypowiadałem i ostrzegałem przed pseudo-naukowymi i psedo-historycznymi fake news-ami, które niestety znowu jak przysłowiowa mantra co chwila tu powracają.Powielanie tego intelektualnego "naukowego", lub "historycznego" internetowego śmietnika całkowicie nie mającego nic wspólnego z rzeczywistą prawdą świadczy o osobach, lub ich intencjach, które w zakamuflowany sposób przy pomocy zadawanych mi pytań chcą te przedstawiane BZDURY UWIARYGODNIĆ.

Tym osobom kończąc z nimi dyskusję powiem jedno.
Otóż sami za jakiś czas się przekonacie do czego Polskę i jej naród doprowadzą obecne rządy PIS-u, oraz wspierający go w większości rzymskokatolicki kler.
Bowiem z waszych wpisów widać wyraźnie jakie macie polityczne poglądy, chociaż nie o nie tu w rzeczywistości mi chodzi, tylko o nienawistne słowa, które im towarzyszą.I to one właśnie są przeszkodą w dalszej z wami dyskusji.Ja do takiego poziomu we wzajemnych słownych relacjach nie mam zamiaru się zniżać.
Są tu też religijni szowiniści katoliccy, którzy ulegli propagandzie nacjonalistów i sprzymierzonego z nimi znacznej części kleru.Ich poglądy nic nie mają wspólnego z nauką Jezusa Chrystusa są jej zdegenerowanym często pogańskim wypaczeniem.Nacjonalizm jest wrogiem chrześcijaństwa, a więc i katolicyzmu.M Nostradamus w swoich proroctwach dał do zrozumienia jasno, że 27 letnia wojna światowa będzie wielką, krwawą wojną na całkowite fizyczne wyniszczenie pomiędzy  chrześcijanami-głównie rzymskimi katolikami i muzułmanami, głównie wahabickimi sunnitami.
Nowy Zjednoczony Kościół Chrześcijański jak pisze M Nostradamus ma wrócić do swych skromnych apostolskich korzeni.Zostanie zniesiony kult świętych i w związku z tym wszelkich obrazów, nie będzie też na krzyżu przybitej postaci Jezusa Chrystusa, będzie to uznane za świętokradztwo.Zostaną zniesione wszystkie zakony z wyjątkiem jednego tzw"Braci Mniejszych".Nie będzie też szat liturgicznych i wypasionych kościołów i klasztorów tylko niezwykle skromne domy modlitwy.Nie będzie też rozbudowanej hierarchii kościelnej jaka współcześnie istnieje.Kobiety zostaną dopuszczone do stanu kapłańskiego.Zostanie zniesiona spowiedź przed konfesjonałami i wreszcie odmienione zostanie w dużej mierze Pismo Święte.Część Ksiąg Starego Testamentu w ogóle nie wejdzie w jego skład, a do składu Nowego Testamentu zostaną włączone jako kanoniczne niektóre apokryficzne ewangelie.O tych i jeszcze innych zmianach pisaliśmy swego czasu i Arteuza Centurion i ja.Ten Nowy Zjednoczony Kościół Chrześcijański ma objąć swoim zasięgiem po III Wojnie Światowej zdecydowaną większość mieszkańców Ziemi.Jak pisze M Nostradamus nastąpi po tej wojnie jego PEŁNE ZWYCIĘSTWO.

Reasumując powiem wam na koniec jeszcze jedno.Otóż to co jest najważniejsze, czyli co powinniście sobie wbić do waszych głów i wziąć do waszego serca.Otóż ta wielka przyszła tragedia narodu polskiego, jak pisze M Nostradamus, której początkiem będzie, a właściwie już jest ideologiczny podział polskiego społeczeństwa na dwa wrogie sobie obozy, oraz zbudowana nienawiść pomiędzy nimi doprowadzi w końcu Polaków do wielkiego bratobójczego rozlewu krwi jak to miało już miejsce i będzie dalej miało w wielu państwach świata.Wtedy będzie to dla tych z was, którzy te nieszczęsne wydarzenie przeżyją nie tylko tragiczna życiowa lekcja, ale przede wszystkim wielka osobista nauczka do czego doprowadza ludzi podgrzewana przez partyjnych i klerykalnych ideologów polityczna NIENAWIŚĆ.

Na rzucane w przestrzeni publicznej także w internecie różnej treści i autorstwa kłamstwa i bzdury jest jak mówią uczeni tylko jeden sposób ;
Nie wdawać się nad nimi w żadną merytoryczną dyskusję tylko mówić o nich wprost i dosadnie to co właśnie tu uczyniłem.

Uczestników tej strony forum, którzy nie kierują się w swoich wypowiedziach polityczną nienawiścią i nie wypisują pseudo-naukowych i pseudo-historycznych internetowych różnych bzdur, a interesuje ich tylko twórczość M Nostradamusa zapewniam, że na ile mi Bóg i czas pozwoli to na pewno się jeszcze nie raz do Was odezwę.
Na pewno jednak nie wrócę już do tak częstego pisania jakie miało ono miejsce kilka lat temu, o czym zresztą tu pisałem już niejednokrotnie.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2020-03-16 00:36:52)

4,690

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze bzdury tu bajasz jak najlepszy Hollywoodski Weinstein :)mity upadaja jak Walesa  a taki podobny do Stalina, jaja sobie robia z nas od tylu lat jak nasz Korwin=Lenin, podobny?/patriota wegierski,ruski, czy tych z Izraela?tez bajki gada od tylu lat. Hahaha, ja i nacjonalista z dlugimi wlosami przez 30 lat, Atraktorze naszymi wrogami sa szyitckie chazary/gdzie jest przepowiednia ze to beda sunnici?/Tylko Turcy nie uznali naszych rozbiorow, tylko to panstwo ma interesy zbiezne z naszymi, to tak naprawde wschodni Rzym./ i nie bedzie u nas wojny domowej bo to my znamy w Europie prawdziwe slowo Solidarnosc, tu moi swietej pamieci rodzice zlozyli swoja krew/ i wielu innych/ i zycie bysmy mieli lepiej. Nie nie bedzie ponownie I wojny swiatowej na naszym terenie, nie bedziemy area wojny dla zabawy naszych sasiadow, to dzieki pis tam bedzie zamet i krwawa rewolucja a nie tu, jeszcze gora pare miesiecy:)
Nowy Zjednoczony Kościół Chrześcijański jak pisze M Nostradamus ma wrócić do swych skromnych apostolskich korzeni.Zostanie zniesiony kult świętych i w związku z tym wszelkich obrazów, nie będzie też na krzyżu przybitej postaci Jezusa Chrystusa, będzie to uznane za świętokradztwo.Zostaną zniesione wszystkie zakony z wyjątkiem jednego tzw"Braci Mniejszych".Nie będzie też szat liturgicznych i wypasionych kościołów i klasztorów tylko niezwykle skromne domy modlitwy.Nie będzie też rozbudowanej hierarchii kościelnej jaka współcześnie istnieje.Kobiety zostaną dopuszczone do stanu kapłańskiego.Zostanie zniesiona spowiedź przed konfesjonałami i wreszcie odmienione zostanie w dużej mierze Pismo Święte.Część Ksiąg Starego Testamentu w ogóle nie wejdzie w jego skład, a do składu Nowego Testamentu zostaną włączone jako kanoniczne niektóre apokryficzne ewangelie.O tych i jeszcze innych zmianach pisaliśmy swego czasu i Arteuza Centurion i ja.Ten Nowy Zjednoczony Kościół Chrześcijański ma objąć swoim zasięgiem po III Wojnie Światowej zdecydowaną większość mieszkańców Ziemi.Jak pisze M Nostradamus nastąpi po tej wojnie jego PEŁNE ZWYCIĘSTWO. -Mam nadzieje ze to sie spelni, to nic zlego. Kler wymrze na zaraze tak ze nie ma co tego tematu poglebiac. Ja tu nie jestem przeciw Atraktorowi, to czlowiek starej daty wiec roznice w zdaniach moga byc, to nic zlego w zdrowej dyskusji/mam do niego szacunek bo jestem tu od wielu lat/. Bez urazy, nie jestem hejterem, bladze i szukam,dlatego tu jestem, pozdro.

Ostatnio edytowany przez REX (2020-03-16 03:47:20)

4,691

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam czy już ktoś wie co oznacza słowo TORRENT w centuriach nostradamusa ?


Gdyby wstawić słowo imigranci, uchodźcy czy jak ich tam zwał...? To by się zgadzało.

Ostatnio edytowany przez Cyceron (2020-03-16 13:59:16)

4,692

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Heja,
to słowo sprawia wiele trudności ponieważ z tłumaczeń i prób interpretacji wychodzi na to, że nie występowało ono wtedy (od momentu kiedy pisał Nostradamus do dzisiaj kiedy znamy np. słowo TORRENT) w żadnym języku. Wiele pisał o tym Arteuza i Atraktor.
Może to być tak samo jak pojawiające się w kilku tekstach Nostradamusa słowo RAYPOZ (do dzisiaj nieznane w żadnym chyba języku), które moim zdaniem jest jakąś nazwą własną lub skrótem, które w swoich wizjach widział Nostradamus i uznał za coś co można przypisać do różnych sytuacji, które rzekomo mają mieć miejsce w przyszłości. Może też uznał, ze przyszli odbiorcy jego tekstów powinni je rozumieć.

Co byśmy zrobili, jakbyśmy widzieli (pewną sytuację) coś dla nas zupełnie nowego, nie do końca zrozumiałego w 100%, ale logicznego. Nie wiem jak Wy, ale ja bym nadał jakąś nazwę rzeczom dla mnie nowym, najlepiej jakąś nazwę własną którą widziałem w wizji, bo to byłoby najbliższe tej sytuacji (z wizji). A jeżeli powtarzałoby się to w kolejnych to byłoby super bo to istotne dla danej sytuacji słowo można wykorzystać kilkukrotnie i łączy się w logiczną całość z różnymi sytuacjami w innych wizjach.

Jak dla mnie to te słowa na tą chwilę można próbować tłumaczyć jedynie z kontekstu konkretnego, nostradamusowego tekstu (najlepiej grupy tekstów).
Poniżej jest link do dokumentu, który został stworzony i jest przedstawiany jako autorstwa Arteuzy Centuriona:

https://dmr44blog.files.wordpress.com/2 … ostri3.pdf

tam słowo TORRENT i RAYPOZ są wielokrotnie wspominane. Są też dokonywane próby jego interpretacji.....jak użyjesz klawiszy (ctrl +F) na tej stronie i wpiszesz TORRENT lub RAYPOZ to powinno pokazać wszystkie miejsca w tym tekście, w których każde z tych słów się znajduje. Nie trzeba wtedy czytać całego ponad 200 stronicowego opisu żeby je znaleźć.

Atraktor też opisywał TORRENT i RAYPOZ, ale nie będę wklejał linków ponieważ są na tym forum do wyszukania.

Czytając teksty "Nostry" zawierające słowo TORRENT zgadzam się z opiniami, że jest to związane z sieciami komputerowymi (przewodowymi i bezprzewodowymi), ale nie widzę związku tego słowa z uchodźcami.
A co znaczy RAYPOZ to Bóg jeden wie bo sądzę, że to jest nazwa własna i Nostradamus też tego mógł nie wiedzieć tylko przepisał napis przewijający się w jego wizji....bo widział różne rzeczy, również słowa, napisy, ludzi, maszyny, wydarzenia, itd....i może stwierdził że przyszły czytelnik (bo wiedział, że tacy będą, ba nawet to napisał) będzie to słowo mógł prawidłowo interpretować.....

Pozdrawiam Uni

Persage II 13
Dusza bez ciała nie będzie dłużej cierpieć,
Przywdzieje ona swoje nowe odzienie,
Dzień Śmierci stanie się dniem Narodzenia,
Duch Święty znów się w nim rozraduje,
Kiedy dusza z nowego ciała ujrzy Świat,
Dla niej wieczny w całej swej okazałości.

Zapoznajmy się również z tymi (zebranymi w jednym miejscu) tekstami i interpretacjami:

https://dmr44blog.files.wordpress.com/2 … ostri3.pdf

4,693

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

No to słowo TORRENT też można różnie interpretować, np. przesył danych (ludzi), tak jak to robi Turcja,zbiera te dane(ludzi) z innych krajów i wysyła np. na granice Grecką.

Persage II 37, 2

Biały Turban w wielkiej sile obległ Trabizont,
Wśród Turków i sojuszników wielka niezgoda,
TORRENT jest przyczyną ogromnego zamieszania,
Rozkazy i działania pomylone, a ruchy nieskoordynowane.

albo

Sixain 9 14, 1

TORRENT to czyny i diabelskie i Boskie zarazem,
Europo! - Broń się i patrz: ani w przód ani w tył, a na swoje skrzydła!
Ta niezwyciężona armia ducha rozkrusza twoje chrześcijańskie mury!
Przekaz Mahdiego jak sieć PAJĄKA gmatwa i zaplata WSZYSTKO!
Ta Broń i Armia TALIBANU unicestwia to co dotychczas stworzyłaś,
Na nic twoje wysiłki, będziesz niszczona własną bronią za rozkazem Wielbłąda!

TORRENT to czyny i diabelskie i boskie zarazem - imigranci którym wypadało by pomóc, którzy uciekają przed wojną mają w swojej 'armii' złych ludzi.

mam ten dokument już z 9 lat i czytałem jeszcze jak powstawał na forum gazety prawnej.




a tu z innej beczki:

trochę o dzisiejszych fake newsach ...


Almanach część III 312

Czwarta władza w dwudziestym pierwszym będzie wrogiem,
I każda i kościelna będzie słowem szatana i mamony.
Nie słuchajcie jej słów i nie dajcie się zwieźć,
Bo przed trzecią nie wiadomo będzie co jest prawdą, a co kłamstwem.
Antychryst wszystkich omota i naznaczy swoim piętnem płatnika,
Najobrzydliwsze słowa będą padały z ust przewrotnych władców i kapłanów.

Ostatnio edytowany przez Cyceron (2020-03-16 22:46:49)

4,694

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszystkich aktywnych!

Ponieważ pewne kwestie zostały już wielokrotnie omówione we wpisach naszych prekursorów internetowych interpretacji przepowiedni Michela Nostradamusa – należy w sposób w miarę jasny odnieść się do niektórych pojęć występujących w przepowiedniach.

Dlatego raczej na tą chwilę nie należy szukać nowych skojarzeń związanych z tymi pojęciami. 

TORRENT – jest to na pewno wszystko związane z działalnością w internecie.

Oczywiście jest to pojęcie bardzo szerokie i może  zawierać w sobie wiele szczegółów. Jednak wszystko jest związane tylko z internetem.

Dlatego nie ważne jest czy – tak jak w tej chwili – związane jest to pojęcie (TORRENT) z mediami społecznościowymi. Czy też jak będzie w przyszłości, a dotyczyć to będzie, na przykład ataków hakerskich... itd

TORRENT – to sieci internetowe.

Natomiast trzy fale emigrantów na Europę były omawiane w innych przepowiedniach. Należy je odszukać i wtedy wszystko będzie jasne.

Natomiast jeśli chodzi o pojęcie - RAYPOZ – pomimo tego, że nie było to szczegółowo omawiane, przy włożeniu odrobiny swojej pracy można to odszukać nie tylko we wpisach dotyczących przepowiedni Nostradamusa…

RAYPOZ – to fale o ściśle określonej częstotliwości – które wpływają na pracę naszego mózgu. Powodują one różnego rodzaju zaburzenia w zależności od ich częstotliwości czy też siły ich nadawania.

Nad tymi falami prowadzą swoje badania Amerykanie – a przynajmniej z tego źródła były pierwsze przecieki wiele lat wcześniej… To u nich ujawniono zestawy bardzo wielu anten nadających jakieś nieokreślone (niesłyszalne na normalnych częstotliwościach) dźwięki.

Wystarczy również przypomnieć sobie wydarzenie sprzed kilku lat dotyczące ambasady amerykańskiej w której nastąpiły przypadki zachorowania pracowników – związane z bólami głowy i uszkodzeniami narządu słuchu.

Dowodzi to tego, że również inne państwa prowadzą swoje eksperymenty z ultradźwiękami.

Z naszego podwórka – oddziały policji mają przenośne urządzenia do emisji dźwięków mających rozpraszać demonstracje…

To tyle jeśli chodzi o podstawy w tym temacie. Więcej szukajcie we wpisach naszych prekursorów.
To w nich są podstawy do dalszych rozważań.

Bardziej dociekliwi czytelnicy znajdą również więcej w internecie – ale oczywiście teraz wiecie czego szukać.

Pozdrawiam
Moogi

4,695

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Samo słowo Torrent jest szeroko znane. Tłumacząc z języka angielskiego oryginalne znaczenie tego słowa brzmi potok. Obecnie torrent to popularna siec internetowa P2P gdzie użytkownik zarówno ściąga dane jak i udostępnia je innym użytkownikom.
Osobiście przychylam się do stwierdzenia, iż w tych przepowiedniach chodzi o ataki hakerskie. Taki atak już dzisiaj jest w stanie sparaliżować wiele gałęzi gospodarki np. bankowość, administracje itd. Przy globalnym ataku dochodzimy do totalnego paraliżu całego państwa i społeczeństwa. Nie mówiąc już o paraliżu całej wojskowości gdzie tzw systemy A2AD, systemy bliskiego i dalekiego rozpoznania czy systemy GPS po prostu padają. Nie mówiąc już o bezzałogowych samolotach tzw Dronach którego zdalne wrogie przejęcie może być fatalne w skutkach dla posiadacza.

@Moogi Czy masz pod ręką jakieś centurie z tym tzw. Raypoz?  Jedyną jaką udało mi się wyszukać jest ta o Genewie

" Migrez, migres de Geneve trestous,
Saturne d'or en fer se changera,
Le contre Raypoz exterminera tous,
Avant l'advent le Ciel signes fera.
Century 9 quatrain 44

Depart, depart from Geneva all of you,
The gold of Saturn (nuclear material) shall be changed to iron (to a lesser material),
The negative ray (contre Ray-Poz) shall exterminate everything,
Before the happening the sky shall show signs.""

Interpretatorzy powyższej przepowiedni wskazują na możliwy wybuch w ośrodku CERN w pobliżu Genevy. Mam jednak za mało informacji by móc się do niej przychylić.

4,696

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Kilka tekstów jest w tym dokumencie, ale trzeba do nich wyszukać w necie te oryginalne, lub bezpośrednie tłumaczenie.... (trudne zadanie)….może ktoś z forum ma coś takiego....

https://dmr44blog.files.wordpress.com/2 … ostri3.pdf

A propos interpretacji słowa RAYPOZ przez Moogi to pierwszy raz o tym czytam i jest ona w moim odczuciu bardzo trafna. Kontekst poniższych tekstów jakby wskazywał na to, że TORRENT to narzędzie, poprzez, które jest kontrolowany ten zagadkowy RAYPOZ. Wychodzi na to, że będzie to pewnego rodzaju broń wykorzystywana przez rożne wojska (Neptuna, Turbany, itd.)……rzeczywiście to by się składało w jedną, logiczną całość.....

Przeklejam teksty z dokumentu, który jest dostępny w powyższym linku:

TEKST1
Arteuza zabarwi na czerwono wody Wielkiego Oceanu! Nowy Smok i Nowy Neptun na granicy zniszczenia WSZYSTKIEGO!
Po zwycięstwie TORRENTU Atlantydów RAYPOZ dosięgnie dna umysłów,
Gwiezdne okrutne żołdactwo odbije przez połączenie północne ziemie Ameryki i Azji,
Czerwony Cesarz Wschodu i Biały Tyran Zachodu doprowadzą do wytępienia i ubóstwa,
Po trzeciej prawie bezludne i wyniszczone wielkich Europy prosili będą o pomoc!

TEKST2
TORRENT zawładnie duszami ludzkimi,
Na ich wieczne i mroczne zatracenie,
Pośmiertne bramy niebios będą zamknięte,
Zanim RAYPOZ wykona robotę III Antychrysta.

TEKST3
persage XI6 66
Mądry użyje mocy torrentu
by RAYPOZ przeszedł na stronę czarnych turbanów
potem zniszczy rurę młodych niedźwiedzi,
i wykąpie brzydką kanclerz w szampańskim Bałtyku

TEKST4
Centuria 4 czterowiersz 44.
Uciekajcie,uciekajcie wszyscy z Genewy,
Saturn ze złota w żelazo obrócony,
Ci przeciw RAYPOZ wymordowali wszystkich,
Przed jego nadejściem znaki nieba ukażą się.

Pozdrawiam Uni
Persage II 13
Dusza bez ciała nie będzie dłużej cierpieć,
Przywdzieje ona swoje nowe odzienie,
Dzień Śmierci stanie się dniem Narodzenia,
Duch Święty znów się w nim rozraduje,
Kiedy dusza z nowego ciała ujrzy Świat,
Dla niej wieczny w całej swej okazałości.

Zapoznajmy się również z tymi (zebranymi w jednym miejscu) tekstami i interpretacjami:

https://dmr44blog.files.wordpress.com/2 … ostri3.pdf

Ostatnio edytowany przez Universe (2020-03-17 22:22:44)

4,697

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W Sarmacji wschodni wiatr wywoła wielkie zmiany,
aż w końcu tych z prawej strony zastąpią ci z lewej,
a gdy Chytry Lis doprowadzi do wielkiego zamętu,
to Śmierć zakonnika będzie początkiem buntu i rozłamu!
wyglada ze ten wschodni wiatr to może być ten chiński wirus a to by oznaczało ze żyjemy już w czasach  głupca czyli ze aktualne działania rządu doprowadza do kopletnej ruiny polska gospodarke wiem ze to wersja wielce naciagana bo tez bym widział w morawieckim raczej uwodziciela ale......

4,698

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszystkich,

dzisiaj o godzinie 22 na ZOOM TV będzie jakaś ekranizacja biograficzna pod tytułem NOSTRADAMUS. Może warto obejrzeć...

Pozdrawiam Uni

Persage II 13
Dusza bez ciała nie będzie dłużej cierpieć,
Przywdzieje ona swoje nowe odzienie,
Dzień Śmierci stanie się dniem Narodzenia,
Duch Święty znów się w nim rozraduje,
Kiedy dusza z nowego ciała ujrzy Świat,
Dla niej wieczny w całej swej okazałości.

Zapoznajmy się również z tymi (zebranymi w jednym miejscu) tekstami i interpretacjami:

https://dmr44blog.files.wordpress.com/2 … ostri3.pdf

Ostatnio edytowany przez Universe (2020-03-18 22:30:20)

4,699

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszystkich,

dzisiaj z kolei o godzinie 20 na kanale WP będzie ekranizacja dokumentalna pod tytułem "Ostatni Papież?".....

Pozdrawiam Uni

Persage II 13
Dusza bez ciała nie będzie dłużej cierpieć,
Przywdzieje ona swoje nowe odzienie,
Dzień Śmierci stanie się dniem Narodzenia,
Duch Święty znów się w nim rozraduje,
Kiedy dusza z nowego ciała ujrzy Świat,
Dla niej wieczny w całej swej okazałości.

Zapoznajmy się również z tymi (zebranymi w jednym miejscu) tekstami i interpretacjami:

https://dmr44blog.files.wordpress.com/2 … ostri3.pdf

4,700

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

https://zdrowe-pasje.blogspot.com/2020/ … damus.html