Temat: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Biblia mówi, że koniec świata - czasy ostateczne związane są z ponownym przyjściem Mesjasza, czyli generalnie nie ma się czego bać, bo Bóg jest dobry smile Pierwsze wspólnoty chrześcijańskie z utęsknieniem czekały na ponowne przyjście Jezusa (przy końcu czasów). Oni się nie doczekali, a tak bardzo tego chcieli, więc może dla nas jest błogosławieństwem życie akurat w tym właśnie czasie. Z drugiej strony Jezus mówił "nie znacie dnia ani godziny" więc nie wiem, czy w ogóle jako chrześcijanie możemy mówić o końcu świata 2012? Z trzeciej zaś strony osoby, które spisały Biblię nie miały takiej wiedzy, ani tak zaawansowanej technologii żeby podać jakąkolwiek datę.

2

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Jesli poczytamy Apokalipse sw.Jana to jest tam wzmianka o tym ze: slonce zakryje czerwona planeta(zacmienie slonca z czerwona planeta), podchodzac bardziej racjonalnie do slow, to czerona planeta wlasnie moze okazac sie Nibiru.
Ja wierze gleboko w boga i mam go w sercu.
Jenakze podejdzmy do sprawy takze w inny sposob.
Zadajmy sobie pyt: czym dla globalisty jest zwylky szary czlowiek?
Odp prosta: niczym szczegolnym, dla niego liczy sie to co on chce osiagna chocby kosztem zycia ludzkiego.
Przykad:
Popatrzmy chocby na wojne w Iraku. Chdzi glownie o udZialy w wydobywaniu ropy naftowej, gdzie Amerykanie maja swoj udzialy a jaze byloby fajnie gdyby tak przejac calosc.
Tak gleboko jest to zaszyfrowane ze nie znamy faktow.
A my choc w pogoni za czasem wolnym i pieniedzmi jestesmy w sanie polozyc wlasne zycie i jechac z niby misja pokojowa. W razie ataku strzelac?
Analiza: jestesmy tutaj pod wplywem manipulacji inteligentnej osoby psychologa militarnego. Niczego tutaj nie musze tlumaczyc. Inteligentna postac sama wysunie wnioski.
Zakonczenie: USA zbezpiecza sie przed wszystkim, juzkopiuje wszysko co czlowiek wmyslil  i stworzyl miejsce przechowania danych, calosc jest pod scisla kontrola medialna i nie tylko.
My prawde poznamy niesty stosunkowo za pozno.
Teraz jedynie analzujemy fakty ale nic nie robimy w tm kierunku by przetrwac.
Czekamy az ktos nam na tacy poda co mamy zrobic, albo czekamy na cud przetrwania i lut szczescia ze nas to nie dosiegnie albo przetrwmy.
Ja roponuje wyjechac w czasie przeznaczenia do Afryki w okolice Piramidy Heopsa.

3

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Moim zdaniem tak naprawdę życie to jeden kosmos.Jesteśmy tylko pionkami,bo nasze zycie jest  już wcześ niej tam na górze zapisane.Tak jak całe życie wszechświata.To wszystko musi sie spełnić,ta nasza historia.

4

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

A koniec świata musi być.Tak jak jest zapisane w biblii.Taki ""zły świat ""nie może wiecznie istnieć,kara musi być.

5

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

siska napisał/a:

Moim zdaniem tak naprawdę życie to jeden kosmos.Jesteśmy tylko pionkami,bo nasze zycie jest  już wcześ niej tam na górze zapisane.Tak jak całe życie wszechświata.To wszystko musi sie spełnić,ta nasza historia.

Pytanie brzmiało według Biblii,a nie moim zdaniem.
Moim zdaniem i wielu wydaje się,że dobrze robimy,jednak Biblia mówi inaczej.
Człowiek mający wiedzę od prawdziwego Boga,nie nabytą po szkołach,studiach,seminariach itp. (czego nie da się nabyć,tym bardziej za pieniążki) nie posługuje się słowami...mi się wydaje...,lub...to jest tajemnica wiary...
Wszystko jest w Biblii pięknie wyjaśnione i zrozumiałe.Owszem dla ludzi skromnych i uniżonych umysłowo (nie wygórowanym mniemaniu o sobie).
Biblia również nie mówi o czymś takim jak wszystko jest na górze zapisane bo to =(równa się) z przeznaczeniem.
Wręcz przeciwnie,każdy ma wolną wolę,decyduje co ma się z nim stać.
Np.:Jadę autem przekraczam prędkość dopuszczalną,nawet nie zaglądam na ludzkie znaki ograniczające i ulegam wypadkowi śmiertelnemu.To jest zapisane?
Bzdura,mamy wolną wolę i sami decydujemy.Jadę wolniej i nie mam wypadku,to zmieniłem coś tam zapisane?
Jak już to np.:Hitler wymordował tyle ludzi bo tak mieli zapisane?
To by było,że Bóg jest mordercą,a tak nie jest.
Biblia odpowiada na wszystkie tematy,jak również ku zaskoczeniu wielu,powtarzam WIELU władcą świata nie jest Bóg (Biblia wyjaśnia).
Owszem jest bóg (bóg,a Bóg zauważ) tego systemu (zbuntowany cherub,który ma władzę nad miliardami aniołów).
To on dostał władze i czas na udowodnienie swoich tez.Powtarzam czas który dobiega końca.
Ludzie również dostali czas na udowodnienie,że sami bez pomocy Stwórcy potrafią się rządzić.

Co do forum BIBLIA nie mówi o tych bzdurach (Nostra...coś tam,tak samo majowie i inni słudzy boga świata o meteorytach lub przeciw biegunowości) tylko o tym,że nadejdzie wielki ucisk na nie bojących się Boga.
Co jeszcze?
Biblia mówi (Chrystus) ...na przód mała trzódko odziedziczycie królestwo Boże...(Jan w apokalipsie podaje 144 tys. wziętych z ziemi do rządu Królestwa Bożego)
Ok,rozpiszę się więcej dla tych co jeszcze mogą być uratowani.
Chrystus oznajmił...mam drugie owce i te też muszę przyprowadzić,będzie jedna owczarnia jeden pasterz...(Jan w apokalipsie-objawieniu  wyjaśnił...są to ci którzy wychodzą z wielkiego ucisku).
Liczba nie podana-każdy może się ratować (to już chodzi o poddanych którzy odziedziczą ziemię-w tym Mojżesz i wielu innych znanych osób-dotyczy i nas).
Koniec świata-wielkie i nie prawdziwe słowo.
Bóg nie byłby Bogiem gdyby nie spełnił swojego zamierzenia co do ziemi,ludzi i ich długości życia.(Ludzie będą żyć bez chorób cierpień,wiecznie itd.,itp.,ziemia będzie rajem)>temat do dyskusji bo jak zacznie się to dziać to nastąpi wskrzeszanie od końca do początku.Ziemi wystarczy dla wszystkich,jest przeliczone.Jak już to dla niedowiarków powiem:...nie będą wskrzeszani z mocy wyroku Bożego (Adam,Ewa,Kain,ci z potopu,Sodomy i Gomory, itp.)
Ku zdziwieniu innych,nie będziemy już się rozmnażać-szok prawda,sam bym chciał mieć jeszcze córę.
Po to Biblia nazwana jest testamentem aby Ci co spełniają warunki Boga przeżyli zmianę rządu ludzkiego na rząd Boży (pamiętacie:...przyjdź królestwo twoje...).Bóg zadbał aby jego nauki były w każdym domu i nie chodziło o schowane,raz w roku wyjmowane np.;na wigilię (nie to kazał świętować),wręcz przeciwnie chodziło mu o testament,znajomość Jego dzieła (Słowa).
W religiach zbuntowanego cheruba,zwanego szatanem,diabłem,pradawnym wężem troszeczkę jest pozmieniane i ciężko dojść składu i ładu ale Bóg ma rację...kto szuka znajdzie...

Konkluzja sprawy jest następująca:Nie przeżyje nikt kto nie zna PRAWDZIWEGO BOGA i nie wypełnia Jego woli.
Jak Go poznać i wypełniać Jego wolę?
Właśnie,nie samym chlebem ma żyć człowiek ale każdą wypowiedzią która pochodzi z ust...?
Każdy ma biblię w domu (zadbał o to),a jak nie to ktoś od czasu do czasu zagląda aby z nią poznać.Ci wykonują dzieło (spełniają wolę).

NIE BĘDZIE KOŃCA ŚWIATA-Biblia mówi ...są nowe niebiosa (rząd),nowa ziemia (społeczeństwo) ot co w dniach końca Bóg obiecał wyjaśnienie Apokalipsy (Objawienia)tak też jest.
Mówiąc krótko,mało ludzi przeżyje.Wiadomo,że na tyle wiar na ziemi wybrał jedną i ich uchowa.

6

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Tu z kolei widzimy Janie również Twoją interpretację, i z tonu wypowiedzi wnioskuje, że głęboko wierzysz w jej słuszność. Zresztą masz do tego pełne prawo w końcu po to została wymyślona wiara, tylko głupio, że krytykujesz kogoś za stwierdzenie "moim zdaniem" a później dzielisz się z nami swoim jakże subiektywnym wywodem

7

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Moon napisał/a:

Tu z kolei widzimy Janie również Twoją interpretację, i z tonu wypowiedzi wnioskuje, że głęboko wierzysz w jej słuszność. Zresztą masz do tego pełne prawo w końcu po to została wymyślona wiara, tylko głupio, że krytykujesz kogoś za stwierdzenie "moim zdaniem" a później dzielisz się z nami swoim jakże subiektywnym wywodem

Jeżeli post jest według Biblii,to najpierw zgania się tych co nie odpowiadają według Biblii,a tym bardziej Jej nie znają lub nie rozumieją.
Następnie jeżeli myślisz,że wiara jest wymyślona to co robisz w tym temacie?
Biblia jest wymyślona,tak?
Nie mów,że z żoną chodzicie do kościoła,czy gdzieś indziej (nie wiem jakie masz praktyki),czy w ogóle masz żonę?
Jeżeli ateista,co tutaj robisz,komu służysz?
Ateiści wiadomo komu,o nie,tutaj nie oszukasz nie.

Subiektywizm-to kierowanie się w działaniu oraz w ocenie faktów i zjawisk wyłącznie własnym sposobem widzenia; stronniczość.

Po pierwsze:
-nie własnym,to samo wiedzą ludzie we wszystkich narodach (owszem grupki),ba nawet języków-napisane jest...będzie Was nie wielu...OK
Po drugie:
Gdzie masz stronniczość?
Biblia,a jak o to chodzi to jest Boga wyjaśnia...Bóg nie jest stronniczy...
Nie jestem Bogiem,a jak coś źle napisałem to w którym miejscu?
To,że jeszcze ludzie mają czas i mogą liczyć na Jego miłosierdzie,jest stronniczością?

Po trzecie:
Prawdę mało kto znosi i nazywają Ją wywodem...Skoda gadać dla ciebie ważniejsze jest:...''tylko głupio, że krytykujesz kogoś za stwierdzenie "moim zdaniem"...
Nie rozróżniasz krytyki od pouczenia-typowe dla ludzi uczonych kategoriami ludzkimi.

Co do samej Biblii,to szkoda czasu dla sprzeczających się oto,że kogoś sie karci i poucza.
siska jeszcze nie odpisała a tu już ktoś śle żale .
Zamiast się cieszyć,że ludzie,ziemia będzie istnieć wieczność to są żale.
Sory,że w ogóle coś wyjaśniałem.

8

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Wiara jest wymyślona, a temat jest o Biblii, czyli księdze jako takiej, więc nie rozumiem pytania co robie w tym temacie.

Druga sprawa mówisz "nie własnym,to samo wiedzą ludzie we wszystkich narodach (owszem grupki),ba nawet języków-napisane jest...będzie Was nie wielu...OK", czyli małe grupki znają tylko oświeconą prawdę? czy to sektą nie zalatuje czasem?

Na koniec zadam Ci pytanie, skąd wiesz, że to akurat Ty znasz prawdę i kim jesteś żeby innych pouczać jak to nazwałeś, skoro nawet nie możesz udowodnić, że masz rację (odnośnie tego to co napisałeś w poprzednim poście).

9

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Biblia bardzo dużo mówi o końcu świata i znajduje się w niej bardzo dużo proroctw dotyczących tego tematu. Apokalipsa Świętego Jana najbardziej to wszystko obrazuje. Jednak nie są one wypisane wprost - trzeba je zinterpretować. Niektóre z nich JUŻ się wypełniają. Naprawdę zachęcam właśnie do studiowania Biblii,a w czasach w których zyjemy obecnie-szczególnie Apokalipsy.  Jezus zapowiedział że powróci po swój lud "..a kiedy pójde i przygotuje wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście gdzie ja jestem i wy byli.." . To wspaniała obietnica! Bo ten sławny 'koniec świata' nie wiąże się tylko z kataklizmami i zniszczeniem planety. Fakt-będzie ciężko , ale kiedy to wszystko przetrwamy będzie już tylko lepiej. Pójdziemy do Nowego, Lepszego Swiata. A tam nie będzie już płaczu, bólu, chorób i grzechu! Czyli jest nadzieja smile Biblia mówi:"Nie znacie dnia ani godziny, gdyż Syn Człowieczy przyjdzie jak złodziej..." - czyli wszystkie przepowiednie dotyczące daty końca świata mogą (ale nie muszą) być błędne. Żaden człowiek nie wie, kidy to wszystko się stanie, ale widac , że to już niedługo!
Pozdrawiam smile

10

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Rubi napisał/a:

Biblia bardzo dużo mówi o końcu świata i znajduje się w niej bardzo dużo proroctw dotyczących tego tematu. Apokalipsa Świętego Jana najbardziej to wszystko obrazuje. Jednak nie są one wypisane wprost - trzeba je zinterpretować. Niektóre z nich JUŻ się wypełniają. Naprawdę zachęcam właśnie do studiowania Biblii,a w czasach w których zyjemy obecnie-szczególnie Apokalipsy.  Jezus zapowiedział że powróci po swój lud "..a kiedy pójde i przygotuje wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście gdzie ja jestem i wy byli.." . To wspaniała obietnica! Bo ten sławny 'koniec świata' nie wiąże się tylko z kataklizmami i zniszczeniem planety. Fakt-będzie ciężko , ale kiedy to wszystko przetrwamy będzie już tylko lepiej. Pójdziemy do Nowego, Lepszego Swiata. A tam nie będzie już płaczu, bólu, chorób i grzechu! Czyli jest nadzieja smile Biblia mówi:"Nie znacie dnia ani godziny, gdyż Syn Człowieczy przyjdzie jak złodziej..." - czyli wszystkie przepowiednie dotyczące daty końca świata mogą (ale nie muszą) być błędne. Żaden człowiek nie wie, kidy to wszystko się stanie, ale widac , że to już niedługo!
Pozdrawiam smile

Wielki szacunek,bardzo ładnie,krótko i na temat.Nie ma za wiele wtajemniczania i kto chce przyjdzi pić wodę życia za darmo.Szacnek

11

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

koniec świata 2012 bzdura czy realne ??
Witam szanowną Ludzkość
niewiem jak to napisać by was nie wystraszyc choc w tym nic nie strasznego ale napisze
czy data 2012 koniec swiata nieznam daty  i nikt nie zna
ale pewnie slyszeliscie o wielu datach takich konca swiata ale ja nie bede pisac choc pewnie  w pewnym momecie zasugeruje o dacie .
według mnie wydaży sie  na dwa sposoby i nie koniecznie ze koniec swiata  lecz koniec albo ludzkosci albo ziemi bo swiat byl bedzie i nie zniknie .
pierwsza mozliwosc to prosta  co jakis czas faktycznie  bywa wybuch na słoncu raz slaby raz mocny i prawdopodobnie moze to nasz czeka  niebawem niewiem kiedy ale sam wybuch nie grozi nam  jedynie skutki wybuchu kture zniszcza komputery  elektryke czemu to gorsze pomyslcie co by bylo jak  wielka fala magnetyczna uderza w ziemie  i niszczy sterowanie chłodziwa atomowego ?? proste wielkie bum a na swiecie takich  elektrowni jest duzo  napewno wystarczy by nas  zniszczyc tak samo bron atomowa po przez namagnesowanie  tez bedzie bum wszystko jak wybuchnie nas niema ziemi tez nie wytrzyma takiej eksplozji .
czy da sie tego uniknac jasne zlikwidowac to wszystko ae  watpie by panstwa by sie zgodzily na to  straca kase.
drufa to ze kometa ktura nas minela jakis rok temu  miala zawrucic ale bardzo pozno  zawrucila juz z trasy słonca no i juz widac meteory  towazyszace jej wiedz mniejwiecej tyle samo  zajmie jej dolecenie do nas tyle ze  sa przeszkody np przez wybuch slonca  magnetyczny ziemia sie przebiegunuje i ziemi zwolni i kometa tez moze minac nas wiedz kometa albo  fala magnetyczna i technologia naszej planety nas zniszczy ale czy koniecznie przebiegunowanie moze byc 2012 moze ale nie koniecznie  zjawiska na sloncu juz mozna widziec ale moga jeszcze trwac dlugo pare lat nascie lat  kometa hmm no tak 2010-2013 moze nas walnoc ale nie koniecznie choc to by ludzkosc np ameryka rosja hiny itd  potrafily trafic ja bronia bo kometa  smiga wiele razy szybciej niz  predkosc naszej technologi wiedz proste  czekajmy co sie stanie nie panikujmy i nie siejmy bzdur bo daty konca i tak nieznamy i nikt nie bedzie znac i moze lepiej ...

12

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Janie nie znam Cię, ale po Twoich słowach można poznać, że jesteś człowiekiem faktycznie wierzącym i oddanym Bogu, tylko nie wiem czy dobra rzeczą jest nidopuszczanie do rozmowy ateistów (o ile nimi są), myslę, że to (ta chęć dyskusji, to, co sprawia ze poszukują)właśnie stwarza okazję do dialogu, do niesienia Dobrej Nowiny, wykazania się miłością bliźniego i "ocalenia" bliźniego, czyli każdego choćby nie wiem jak źle by postępował od śmierci wiecznej, bo byc może nie robiac tego świadomie, czy, powiem inaczej, celowo, często zamast zapraszać do udziału w Dziele Zbawienia tych, którzy z jakiś powodów oddalili się od Chrystusa, niestety, wywołujemy zgoła inne nastawienie do kwesti wiary, jeszcze bardziej sceptyczne niz było....
 
  Co nie znaczy, że nie mamy walczyć i umierać za wiarę, powinniśmy tylko pamietać, że to nie nasz zwycięstwo tu, na Ziemi, w tych realiach jest ważne, lecz nasze Zwyciestwo, które w krolestwie szatana wydaje sie kompletna porażką, w rzeczywistosci jest Jedynym Prawdziwym Zwycięstwem, tym Zwycięstwem jest Jezus Chrystus, tu pozwole sobie zacytowac, wlaściwie, przytoczyć słowa jednego z redaktorow "Gościa Niedzielnego" : "Naszą rzeczą nie jest zwycięstwo, lecz Walka, do Niego (Boga) należy zwycięstwo".

  Co do tematu o biblii proponuję rozważyć kilka fragmentów biblii (np. fragment ksiegi prorockiej (może Daniela? + odpowiadający mu fragment z Apokalipsy) nie zapominając o zasadach interpretacji Pisma Świętego smile na razie nie podaję adresów, musze najpierw troszkę poszukać...., ale może ktoś podczas lektury, czy też zwykłego wertowania kart Słowa znalazł coś "pasującego"? smile

13

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Bilbli nie znam tak dokładnie jak wy i nie jestem ateistą ale raczej realistą.

Proszę odpowiedźcie mi tylko na jedno pytanie co będzie z ludzmi innej wiary?

-Chrześcijanie około 2 mld
-Islam około 1,2 mld
-Judazim około 14,5 mln
-pozostałe religie i wierzenia.

Czy my ludzie wierzący jestesmy tak wielce butni  że myślimy tylko o sobie?

Chrześcijaństwo, Islam, Judaizm mają podobny pogląd na życie po smierci, te religie są do siebie bardzo zbliżone tylko Bóg inne przyjał imie.

A co z ludami żyjącymi w buszu, istoty storzone przez Boga na jego obraz i podobieństwo nie mające kontaktu z cywilizacją taką jak nasza która ma bilblie, kościoły, świetych?

Jak oni mają wiedzieć jak przygotować sie na koniec świata skoro nigdy nie czytali Biblii ani nikt im nie przedstawił jej założeń.

Co z nimi będzie?

14

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Zbawienie wierzących wydaje sie sprawą prostą, ale myśle, że to jest tak: im wiecej wiemy tym więcej od nas się wymaga (będziemy rozliczeni ze naszych talentów), czyli z wiedzą o Planie zbawienia wiąże się podobne "rozliczenie" (oczywiście trzeba sobie zdać sprawę, ze jest to wielkie uproszczenie) jak w przypadku talentów (jako wybitnych zdolności) jak i  w przypadku bogactwa. Ci którzy nie otrzymali wogóle prawdopodobnie będa sądzeni wg. innych kryteriów, nalezy jednak pamiętać, iz Dzień Sądu jeszce nie nadszedł, bo stanie si e to przy końcu czasow, ale w ewangeliach pojawia sie motyw głoszenia Dobrej Nowiny na cały świat (Mk 13,10; Mt 24,14), co oznacza że każdy powinien mieć szansę usłyszeć o Bogu, pozosaje jednak kwestia "ludzi z buszu", czy poprostu takich, którzy żyli przed Chrystusem nie w kręgu Judaizmu...
 
  Święty Paweł pisze o postępowaniu zgodnie z sumieniem, które ma każdy, nawet jeśli to sumienie jest źle ukształtowane. Postępowanie wbrew sumieniu nawet źle ukształtowanemu nosi znamiona zła, gdyż jest postępowaniem wbrew sobie (własnie to jest głównym celem Szatana, wzniecić w nas samych nie tyle nienawiśc do bliźniego co do nas samych(pychę), bez miłości do samych siebie (takiej pozbawionej pychy, czyli prawdziwej Miłości) nie jesteśmy w stanie kochać bliźnich, a sprawić by miłość własna była wbrew nam, wpędzić w pychę, jest bardzo łatwo). Adam i Ewa postąpili wbrew sobie odrzucając miłość Boga, zjadając owoc z drzewa poznania dobra i zła, choć chcieli się wywyższyc w ten sposób być na równi z Bogiem, upadli i sprowadzili na siebie i potomnych śmierć. Zbawienie przyjdzie nawet na tego, kto nigdy nie znał dobra, tylko zło, taka sytuaca jest raczej czysto hipotetyczna, taki człowiek nie miał możliwości wyboru, był jakby nigdy nienarodzony, a w każdym razie nigdy nie był dojrzały na tyle by móc podjąc decyzję o wyborze Boga (Chrystus powiedział: "Pozwólcie dzieciom przychodzic do mnie, albowiem do nich należy Królestwo Boże", dzieci są za małe do Decyzji, za małe by usłyszec o ewangeli, dlatego póki nie dorosna w razie śmierci trafiaja do Boga, bo stanem wyjściowym jest właśnie dobro, decyzja polega na jego (dobra) odrzuceniu bądz na jego przyjeciu).

15

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

AichaCarolina napisał/a:

Jesli poczytamy Apokalipse sw.Jana to jest tam wzmianka o tym ze: slonce zakryje czerwona planeta(zacmienie slonca z czerwona planeta), podchodzac bardziej racjonalnie do slow, to czerona planeta wlasnie moze okazac sie Nibiru.

jakie nibiru ? jeśli już to będzie Wenus która w wyniku zwiekszonej aktywnosci słońca będzie gorętsza  i stąd będzie bardzo czerwona

16

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

siska napisał/a:

Moim zdaniem tak naprawdę życie to jeden kosmos.Jesteśmy tylko pionkami,bo nasze zycie jest  już wcześ niej tam na górze zapisane.Tak jak całe życie wszechświata.To wszystko musi sie spełnić,ta nasza historia.


troche sie z tym nie zgadzam, ponieważ w sumie Bóg ma dla każdego z nas niesamowity plan życia, w pełni szczęścia, ale człowiek ma wolną wolę - może wybrać. to od niego zależy.

za poza tym co do roku 2012, to bardzo ciekawie wyjaśniają to bracia Franciszkanie
http://www.opoka.tv/video/programy_tv/b … p_533.html

myślę, że to wszystko wyjaśnia.

17

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

ada$ napisał/a:

Bilbli nie znam tak dokładnie jak wy i nie jestem ateistą ale raczej realistą.

Proszę odpowiedźcie mi tylko na jedno pytanie co będzie z ludzmi innej wiary?

-Chrześcijanie około 2 mld
-Islam około 1,2 mld
-Judazim około 14,5 mln
-pozostałe religie i wierzenia.


Co z nimi będzie?


z tego co słyszałam, to wszystkie religie wierzą w TEGO SAMEGO BOGA, tylko każda religia inaczej Go nazywa... Jahwe, Allach.... itp... smile
tylko w chrześcijaństwie jest Bóg w Trójcy. i to nas odróżnia od innych smile

18

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Jest tyle pytań w związku z 2012 każdy zafrasowany bo nadchodzi koniec czasów, nie koniec świata,a koniec pewnego czasu.Jan w swojej wypowiedzi ma wiele racji, nie wiem jakiego jesteś wyznania, ale mamy podobną wiedzę i odczucia.
Choćby nie wiem jakie zjawiska miały sie pojawić, to i tak wszystko zależy od Boga, ON trzyma w ręce cały wszechświat.
jednak dużo zależy od nas, Jan podawał przykład o jeżdzie samochodem bardzo prosty i trafny.
Ktoś tu napisał,że nie można zrażać sowimi słowami tych co są może dalej od Boga, tylko trzeba ich podnosić na duchu ,tak zgadzam się trzeba się za nich dużo modlić, ale nie można bez końca głaskać i obiecywać,że będzie dobrze jeśli ten ktoś pozostaje "LETNI". Jezus kochał żydów,  ale ich przepędził jak kupczyli w świątyni.To straszne musi nadejść bo jest wiele zła, a ludzie tak mało dbają o Królestwo Boże.W tylu orędziach dzisiaj na świecie Jezus przemawia do widzących, by ludzkość się nawróciła, by jednomyślnie chwaliła i uwielbiała Boga.Bóg kocha i pragnie każdego człowieka uratować, ale niestety nie wszyscy tego chcą. Jezus mówi jeśli ktoś prosi cię o coś, daj mu. A co dzisiaj się dzieje?  Na świecie jest tyle żywności,że wystarczyłoby dla wszystkich ludzi na kuli ziemskiej, to dlaczego tyle głodnych jest? to jest nasza bezduszność i bogatych tego świata, którzy mają bardzo wiele a chcą mieć jeszcze więcej i o co tu chodzi?  czy Bóg dalej ma na to wszystko patrzeć spokojnie jak jego dzieciom się dzieje krzywda? Jak tylu odtrąca Biblię mówiąc,że to jakieś starodawne bajki?  Dlatego musi nadejść koniec tych złych czasów.pozdrawiam

19

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

A czy nie jest napisane "Nie znamy dnia ani godziny?". W takim razie dlaczego mówi się o 2012?

20

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Nie czytałem wszystkich wypowiedzi, z góry przepraszam jakby co, ale jest pewna kwestia na temat biblii i końca świata jaki przewiduje np P. Geryl.
Mowa tu konkretnie o globalnym potopie. Mianowicie w biblii wyraźnie jest napisane jak to Bóg ogłasza, że "potop już nigdy nie zniszczy Ziemi" i na znak przymierza niby ustanowił tęczę. Gdyby rzeczywiście miał miejsce taki kataklizm, to mamy do czynienia z dwoma wyjściami: albo biblijnego Boga nie ma, albo nas oszukał, złamał przysięgę. I sprawa samej zagłady, czyżby Bóg obawiał sie czegoś ze strony ludzi skoro miałby ich zniszczyć? Wszechmocny a nie potrafi inaczej?

Jestem agnostykiem, nie wierze w żadną religię, ale nad tym warto trochę pomyśleć.

z tego co słyszałam, to wszystkie religie wierzą w TEGO SAMEGO BOGA, tylko każda religia inaczej Go nazywa

Już sam fakt tego że religie poli i monoteistyczne inaczej nazywają Boga jest przykładem, że to nie ten sam Bóg im chodzi po głowie, przynajmniej większości religii, mało tego jeśli byłby to ten sam Bóg to każdy innowierca miałby takie same szanse na tzw zbawienie, a jak już nie raz nas straszono, szansę na raj mają niby tylko katolicy (np słowa Benedykta XVI)