21

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

A czy nasza religia mimo trójcy świętej jest monoteistyczna?
Wydaję sie że nie gdyż mamy cały poczet świetych którym oddajemy cześć i każdy z nich ma pod opieką jakąś grupę ludzi. Czy to nie jest to samo co wierzenia w bogów Greckich czy Rzymskich?

kościól katolicki jest u zmierzchu i nadchodzi jego koniec którego może i nam dane będzie dożyć.

22

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Koniec świata nastąpi, ale pseudo wartości, które są nam narzucane. Ludzkość zgłupiała na skutek konsumpcji. Jedyną wartością staje się chęć posiadania. Niestety, nie żyjemy wiecznie i dlatego może czas na refleksję. Może, należy dostrzec innego człowieka, przyrodę i świat który nas otacza. Ziemia jest piękna, a człowiek usiłuje nią zawładnąć. Czy to nie głupota?
To ziemia nas żywi , wozi i do niej składamy nasze kości. Jesteśmy tu w gościach i dlatego powinniśmy szanować naszą matkę.

23

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Olar napisał/a:

A czy nie jest napisane "Nie znamy dnia ani godziny?". W takim razie dlaczego mówi się o 2012?

bo to właśnie ludzie sobie wymyślili,Świadkowie Jehowy mają slkłonność do wymyślania daty końca świata,więc jak ktoś twierdzi,że zna taką datę,to jego wiara jest kłamliwa

24

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Może nie odnośnie końca świata ale religii i wiary:

http://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYR … embedded#!

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.

25

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Dokładnie! Największe religie tego świata same legną w gruzach, nie mogą już udźwignąć sterty kłamstw które muszą nosić na plecach. Z drugiej strony zdumiewające jest to jak często ludzie odnoszą się do pisama "świętego". Większość z moich znajomych wierzy w coś czego nigdy dotąd nie studiowało. Poprostu zakłada że tak ma być, taki ucisk, gniot i koniec. Jak zaczynam pytać o szczegóły to zawsze cała dyskusja kończy się zdaniem - ja poprostu w to wierzę. No to zasadniczo zmienia postać rzeczy.

Projekt Boungler - survival końca świata.

26

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Ja wam mówię że końca świata może nie być wo gule niektórzy twierdzili ze w 1981 r będzie  koniec świata albo w 2005 roku nikt nie wie Boga nikt nie zabije więc się nie bójcie

27

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Przeczytałem kilka postów powiem jedno :czas leci a wy zastanówcie się co z nim zrobicie

  1. Będziecie czytać rożne artykuły typu koniec świata itd.i zastanawiać się nad nimi który mówi prawdę a który kłamie.i tak sobie upłynie
  2.poczytacie, pomyślicie ,zapomnicie :pracza obowiązki domowe itd.i tez przeleci 
  3.Jeśli już zastanawiasz się nad tym tematem zastanów się dlaczego - masz jakieś obawy , co cie do tego skłania, co cie ciekawi,czy naprawdę chcesz poznać prawdę.

POZNANIE JAKIEJKOLWIEK PRAWDY ZMIENIA NASZE ZYCIE  W TAKI SPOSÓB ZE SOBIE NAWĘD NIE ZDAJESZ ZDAJEMY ZDADZĄ  SPRAWĘ. ZASTANÓW SIĘ CZY CHCESZ JĄ NAPRAWDĘ POZNAĆ.

CO ZROBISZ JAK JĄ  POZNASZ, BĘDZIESZ NA TYLE SILNY ZĘBY SOBIE DAĆ Z TYM RADE ?.

WIERZYSZ NIE WIERZYSZ W BOGA KAŻDY MA WYBÓR.

  Jedni mówią wierze :

- od razu na suwa się pytanie w co w "BOGA'
- następne pytanie na suwa się czy na pewno w "odpowiedniego" ?.
- kolejne pytanie jeśli nie ten to który

   mamy dylemat i jesteśmy w kropce ? szukamy,warto,mama na to czas i pieniądze.
   w takim czasie nasuwają nam się rożne myśli i dajemy sobie za wygraną i czas upłyń.

zostali ci którzy nie wieżom - ale to jest proste

   dla nich tylko TO  dlaczego nie wierzysz w BOGA  co się takiego w twoim życiu stało ze nie wierzysz, trudniej jest takim co zostało wychowani od małego w taki sposób ze nie ma boga i tyle.Ale to tez jest proste spytaj jeśli masz możliwość tych co cię wychowali dlaczego oni nie wieżom.powiano się wyjaśnić

NIE ZASTANAWIAJ SIĘ NAD TYM CZY COŚ ISTNIEJE CZY NIE TYLKO NAD TYM JEŚLI TAK TO CO JA Z TYM ZROBIĘ
                                       CO BĘDZIE JAK TO WSZYSTKO DO KOŁA SIĘ SKOCZY .

28

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Prawda mówil "Nieznacie dnia ani godziny".  Ale powiedział że ludzie na końcu czasów będą mieli większą wiedzę i przyżądy  technologie które w obliczeniach pomogą to umorzliwią.   Osoby które pisały biblię były natchnione Duchem Świętym. I jeszcze jedno koniec przyjdzie 21 maja 2011 a finish w październiku.

29

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Post numer 3, zaraz mnie wyklniecie, ale czasami nie umiem pohamować śmiechu czsytając niektóre wpisy big_smile

Primo:
"Czerwona planeta" to Mars... to bardzo stare określenie. Na życzenie podam źródłosłów i wyjaśnię, dlaczego to właśnie Mars jest tak nazwany.

Secundo:
"Ja proponuje wyjechac w czasie przeznaczenia do Afryki w okolice Piramidy Cheopsa." (pozwoliłam sobie poprawić błędy) - a co da nam zwolnienie czasu, popularny efekt występujący ze względu na sąsiedztwo obiektu o wielkiej masie? w obliczu zagłady chyba skrytka z piaskowca i granitu nam nie wystarczy wink o ile ta zagłada nastąpi za naszego życia.

Tertio:
Apokalipsa ma tyle interpretacji, ilu ludzi ją przeczytało. Nie ma sensu dyskusja i przeciąganie zwolenników na swoją stronę, każdy ma prawo do włąsnej interpretacji i kontemplacji. Super, że jeszcze ktoś wierzy w Biblię, szkoda, że tak mało ludzi sięga do oryginału. Żadna translacja nie oddaje sensu Słowa, więc po co kłótnie na temat tego, "co mówi Pan"? Dyskusja miałaby sens, gdybyście potrafili posługiwać się oryginałem, słowa w tym przypadku mają znaczenie...
Podobno Bóg Chrześcijan dał wolną wolę ludziom, nie kazał nikomu być swoim wyznawcą. Zachęcał. Czym? Zbawieniem, lepszym życiem po śmierci, czystym sumieniem i racjonalnym życiem w zgodzie z samym sobą na Ziemi. Szkoda, że fanatycy (w większości) "przychodzą pić wodę za darmo", po prostu im się opłaca. "Bardziej opłaca się wierzenie w Boga". Tak na wypadek, gdyby jednak istniał, albo przyszedł "sądzić żywych i umarłych". Blaise Pascal, około 350 lat do tyłu. Tam jesteście z poglądami? 3,5 wieku w tyle? A Kościół tyle robi, żeby się uwspółcześnić... Prawdziwie wierzący, a Paskalici, to dwie różne społeczności. Jaki cel ma Biblia? Bardzo prosty. Stworzyć uczciwe, prawe społeczeństwo. Oferuje duchowe dobroci za to, by SŁUCHAĆ Słowa. To rozsądne i logiczne. O ile lepiej na świecie by było, gdyby ludzie faktycznie stosowali się do całości Dekalogu, a nie wybierali wygodne sobie fragmenty. Powstałaby Nowa Ziemia. Świat nie znałby wojen, głodu, zarazy (epidemii) i śmierci. A znamy wszystkich tych Jeźdźców.

Quatro:
lui i Boungler mają pewną dozę racji. Prawda zazwyczaj nie pokrywa się z naszymi oczekiwaniami, nie zawsze jest po naszej stonie, nie zawsze jest prosta w odbiorze i łątwa do zaakceptowania. Wiara (jako czynność) czyni cuda. Podobno. Świat ma się ku końcowi. Podobno. Pismo mówi o końcu świata. Podobno. Wszystko to są wyłącznie nasze interpretacje. "Bóg jedyny wie" (o ile istnieje) kiedy i jak skończy się świat. Mamy tylko domysły, prognozy, symulacje, modele, przepowiednie, pisma... Nie wiemy nic na pewno. Poznanie prawdy o końcu świata byłoby strzałem w piętę - znając ludzkość - usiedlibyśmy na tyłku z twierdzeniem "no skoro świat się skończy to po co robić cokolwiek...".

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."

Albert Einstein

30

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Witam wasz wszystkich ja powiem tak niech się dzieje wola Boża nikt tego nie zmieni Bóg nas kocha i nie pozwoli nam zrobic krzywdy nie poto zesłał Jezusa który umarł za nasze grzechy żeby stała nam się krzywda.Ja powiem tak szukajcie Boga a znajdziece Bóg jest wszedzie wystarczy chcieć a się go znajdzie.Może juz czas na lepszy Świat!

31

Odp: Jak wygląda koniec świata według Biblii?

Jeśli w Biblii jest zawarta prawda to koniec świata nie będzie w 2012 roku .Bo wtedy by znaczyło ,że w Biblii nie ma prawdy.W Biblii koniec Ziemi przewidziany jest na lata 5000-6000.A to już jest duża różnica w porównaniu z rokiem 2012 .W Biblii są dwa fragmenty które wskazują na datę końca Ziemi .Te fragmenty do siebie pasują prawie jak dwie krople wody.Pierwszym fragmentem jest SEN DANIELA , który przewiduje dzieje Ziemi od roku 2000 do Zagłady Ziemi i Nowej Ziemi . Drugim jest OTWARCIE PIECZĘCI który przewiduje dzieje Ziemi od narodzin Chrystusa do Zagłady Ziemi i Nowej Ziemi .Dlaczego ludzie tych fragmentów nie rozumieją . Tego to ja sam nie wiem .Wszystko jest podane jak na tacy , wystarczy tylko powiązać fakty i wszystko jest jasne .
Daniel we śnie widzi na początku WZBURZONE WIELKIE MORZE .A to może oznaczać wielki potop . Potem widzi 4 zwierzęta wychodzące z morza w pewnej kolejności .Co może oznaczać ,iż po potopie pojawią się 4 narody które będą wiodły prym na Ziemi .Po tych 4-rech zwierzętach Daniel widzi Syna Człowieczego który obejmie rządy na Ziemi .Czyli rządy będą od Boga .W OTWARTYCH PIECZĘCIACH też końcowym etapem jest Sąd Boży i Nowa Ziemia i Nowe Niebo .To teraz wystarczy zacząć podstawiać od końca.

7 pieczęć  -  Syn Człowieczy
6 pieczęć  -  4-te zwierzę
5 pieczęć  -  3 zwierzę
4 pieczęć  -  2 zwierzę
3 pieczęć  -  1 zwierzę

Prawda , że to łatwe .
Jeśli 1-sza pieczęć mówi o Chrystusie , 2-ga o wojnie  a 3 o pokoju i sprawiedliwości to patrząc na Historię dziejów od narodzenia Chrystusa wychodzi nam iż jedna pieczęć ma około 1000 lat .Jeśli dla każdej pieczęci damy po tysiąc lat to otrzymamy okres kiedy będzie koniec świata .Czy to jest takie trudne do zrozumienia .

W tym linku to tłumaczę : http://koniecswiata.info/forum/topic/12 … a-i-fakty/