21

Odp: Na całym świecie boją się końca świata

to niedościgniony ideał :

http://wiadomosci.onet.pl/wideo/gotowi- … .html#play

tylko ile to kasy... sad

si vis pacem, para bellum.

22

Odp: Na całym świecie boją się końca świata

mysle ,ze kasy nie potrzeba az tak sporo. Patrzeć po tym co oni maja ,to wyglada na mała nędze:)
zastanawiam sie co zrobia jak przykryje ich woda na 20 metrów:)
autobusem raczej nie uciekna a pod woda ciezko im bedzie:)
pozdro

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

23

Odp: Na całym świecie boją się końca świata

a ja zaczynam coraz bardzije wierzyc, ze doslownego konca swiata nie bedzie a jesli nawet cos sie stanie to mmoze byc to zupelnie cos innego niz to,czego oczekujemy. Myslac pozytywnie mozemy sami wszystko zmienic.

24

Odp: Na całym świecie boją się końca świata

nędzę ? a te zapsay ? przecież to musiało kosztować majątek.
a utrzymanie zwierząt, a nasiona, własne zasilanie ? jak chcesz zadbać o wszystko i nie jesteś przy okazji milionerem, no to niestety muszą być jakieś braki estetyczne. Obejście faktycznie wygląda syficznie, ale to nie farma pokazowa, która musi spełnić wymogi sanepidu, tylko manufaktura na własne potrzeby - nie musi być piękna, wystarczy, że będzie wydajna.
Wydaje mi się, że właśnie ludzie nastawieni na hodowlę i uprawy mają największe szanse na przetrwanie w sensie długofalowym.
Ich wiedza i doświadczenie pomoże im dźwignąć wszystko od nowa. Ja na wiosnę ruszam z drugą hodowlą, niestety na uprawy nie mam zbyt dużo ziemi. Taki podstawowy warzywnik i trochę owoców musi wystarczyć smile

si vis pacem, para bellum.

25

Odp: Na całym świecie boją się końca świata

http://niewiarygodne.pl/gid,14280834,im … jecie.html

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

26

Odp: Na całym świecie boją się końca świata

Jedni mowia, ze bedzie przebiegunowanie, inni o Nibiru, jeszcze inni o przejscciu w kolejny wymiar co bedzie sie wiazalo z radyklana zmiana naszego zycia...Dopoki ten czas nie przyjdzie, mozemy tylko gdybac...Czytam duzo na ten temat i co strona to inne informacje :-) Jedni kaza byc ,,przygotowanym'' i robic zapasy, inni zamknac sie w bunkrach, inni medytowac i przygotowywac sie duchowo...Scenariuszy jest az za wiele :-)

27

Odp: Na całym świecie boją się końca świata

Witam,
Przygotowuję reportaż dotyczący końca świata 2012. Poszukuję chętnych, którzy zgodziliby się ze mną porozmawiać na ten temat. Nie chcę wykorzystywać czyjegokolwiek wizerunku, tylko poznać różne punkty widzenia na ten problem.
Wszystkich chętnych proszę o kontakt pod email holy.louise@gmail.com
Będę bardzo wdzięczna za rozmowę.

28

Odp: Na całym świecie boją się końca świata

ludzie!!!!!!!!!!!11 co tu taka cisza, zostało 5 tygodni!!!!!!!!:)

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

29

Odp: Na całym świecie boją się końca świata

mogę Ci pomóc;)
pablodart@wp.pl







lou2012 napisał/a:

Witam,
Przygotowuję reportaż dotyczący końca świata 2012. Poszukuję chętnych, którzy zgodziliby się ze mną porozmawiać na ten temat. Nie chcę wykorzystywać czyjegokolwiek wizerunku, tylko poznać różne punkty widzenia na ten problem.
Wszystkich chętnych proszę o kontakt pod email holy.louise@gmail.com
Będę bardzo wdzięczna za rozmowę.

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

30

Odp: Na całym świecie boją się końca świata

pablodart napisał/a:

ludzie!!!!!!!!!!!11 co tu taka cisza, zostało 5 tygodni!!!!!!!!:)

bo nie ma czasu na gadanie, tylko na przygotowania.

si vis pacem, para bellum.

31

Odp: Na całym świecie boją się końca świata

to znaczy beket ,ze uwierzyłes w to?

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

32

Odp: Na całym świecie boją się końca świata

Poczytałem roche forum i tak mi sie przypomnialo ze kilka lat temu miałem sen o powodzi
śnil mi sie 3 razy za każdym troche dłuzej.Szczeguły nie ważne, ale woda sięgała po sam park Kościuszki w Katowicach.Może być taka

33

Odp: Na całym świecie boją się końca świata

pablodart napisał/a:

to znaczy beket ,ze uwierzyłes w to?

Nie. ja się obawiam przyszłego roku.

si vis pacem, para bellum.

34

Odp: Na całym świecie boją się końca świata

a co ma byc w przyszlym roku beket?

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

35

Odp: Na całym świecie boją się końca świata

Koniec świata niedługo, zostało nam 18 dni sad

Informacji dotyczących końca świata w internecie coraz więcej, ostatnio znalazłem nawet centralę wentylacyjną Atomic na zagrożenia biologiczno-chemiczno-radioaktywne... ciekawa, ona uchroni nas przed końcem świata - "do schronów i bunkrów"

http://www.berluf.com/hat_pl.php?prod=12

36

Odp: Na całym świecie boją się końca świata

juz tylko 12dni:( , domyslam sie że forum padnie bezwzgledu na prawdę i rozwoj zdarzen:)
moze i dobrze:)
zajmiemy się czyms innym i tak i tak;)
wiecie o co chodzi:)

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

37

Odp: Na całym świecie boją się końca świata

Nie bójcie się kochani,   Bóg nie pozwoli, by ludzkość i planetę Ziemie spotkała zagłada.    Ma wobec niej wspaniałe zamierzenie. Nie po to wszystko stworzył i wymyślił, żeby teraz pozwolić to zniszczyć

Niektórzy tu drwią z Biblii, ale wiem, że wielu z Was ją ceni im traktuje jako ksiego pochodzacą od Boga ( Jest na to wiele dowodów, ale to już inny temat :

   przyznacie, że w sprawie końca świata najlepiej zapytać Boga właśnie, bo On świat storzył i On nad wszystkim panuje. . A  co mówi Biblia na temat Końca świata ?

  Po pierwsze ludzie nie mogą znać daty końca świata :
,, O dniu owym i godzinie nie wie nikt, ani aniołowie, ani Syn tylko sam Ojciec " - to słowa Pana Jezusa zapisane w Ewangelii Mateusza 24:36
.
Po drugie, Ziemia nigdy nie zostanie zniszczona :

  ,,,, Pokolenie  odchodzi i pokolenie przychodzi, lecz Ziemia stoi aż po czas niezmierzony. „ Koheleta ( Kaznodziei ) 1:4

   ,,Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca Niebios . On , prawdziwy Bóg. Ten, który ukształtował Ziemię i który ją uczynił, który ją mocno ugruntował, który nie stworzył jej po prostu na nic. Który ukształtował ją po to, by była zamieszkana „
Izajasza 45:18

,, Założył Ziemię na jej ustalonych miejscach. Nic nią nie zachwieje po czas niezmierzony, na zawsze.”  Psalm 104:5

   Po trzecie nie zostanie zniszczona cała ludzkość :   

                  ,,Lecz potulni posiądą ziemię
                 będą rozkoszować się obfitością pokoju (…)
                 Prawi posiądą ziemię
               i będą na niej przebywać na zawsze.(...) „  Psalm 37:9-11,29

  ,, Prostolinijni bowiem będą przebywać na ziemi i nienaganni zostaną na niej pozostawieni"  Przysłów 2:22

  ,, Błogosławieni cisi, ponieważ oni odziedziczą ziemię ".   Mateusza 5:5
 
   
   Jednak Biblia opisuje koniec. Nie jest to jednak koniec naszej planety, ani ludzkości tylko koniec niesprawiedliwych rządów i niegodziwych ludzi :

  ,,Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni (...)Jeszcze tylko chwilka,
a już nie będzie niegodziwca.
Spojrzysz na jego miejsce,
a już go nie będzie.
"  Psalm 37:9,10


Niegodziwi zaś zostaną z ziemi wytraceni, a postępujący zdradziecko zostaną z niej wyrwani.” Przysłów 2:21

   Pan Jezus powiązał koniec ze swoją powtórną obecnością i przyrównał ten koniec do potopu:


      ,,JAkie więc były dni Noego, taka też będzie obecność Syna Człowieczego. Bo jacy byli w owych dniach przed potopem : jedli i pili, żenili sie i za mąż wydawali, aż do dnia, gdy Noe wszedł do Arki i NIE ZWRÓCILI NA NIC UWAGI, aż przyszedł potop i zmiótł ich wszystkich- tak będzie z obecnością Syna Człowieczego. Wtedy dwaj będą w polu: jeden będzie wzięty, , a drugi pozostawiony .Dwie będą mleć w żarnach: jedna będzie wzięta, a druga pozostawiona. " Mateusza 24:36-41
   
A Apostoł Piotr tak napisał :
    ,, Bóg(...) nie powstrzymywał się od ukarania starożytnego świata, lecz Noego, głosiciela prawości , ocalił z siedmiorgiem innych, gdy zesłał potop na świat ludzi bezbożnych; i przez to, że w popiół obrócił miasta Sodomę i Gomorę, potępił je, dając ludziom WZÓR TEGO,CO MA NADEJŚĆ    i  wyzwolił prawego Lota(...). 2 Piotra 2:5-7


  Na kartach Pisma Świętego Bóg nas informuje, że będzie koniec świata , ale tylko dla niegodziwców .
zostaną też usunięte ludzkie niesprawiedliwe rządy, będą one zastąpione jednym ogólnoświatowym rządem, Bożym Królestwem, na czele którego będzie stał Pan Jezus ;
Mówi o tym proroctwo z 2 rozdziału Księgi Daniela, zachęcam wnikliwych, do przeanalizowania całego, ja zacytuję tylko jeden, podsumowujący werset :

,, A za dni tych królów Bóg Nieba wzbudzi Królestwo, które nigdy nie zostanie obrócone wniwecz. I to  Królestwo nie przejdzie na żaden inny lud.  ZMIAŻDŻY ONO WSZYSTKIE OWE KRÓLESTWA i połozy im kres, samo zaś będzie trwać po czasy niezmierzone.  DAniela 2:44
   Według Biblii koniec świata to koniec ludzkiego panowania nad światem, koniec niegodziwości.

  To Ingerencja Boga , który zrobi tu wreszcie porządek. 
Będzie to wojna , Biblia nazywa ją ,,wojną dnia Boga Wszechmocnego . Nazywa ją też Armagedonem. W bardzo wielu miejscach jest w Piśmie Świętym o niej mowa. Prorocy już na długo przed przyjściem Pana Jezusa na ziemie zapowiadali, ze Bóg obejmie bezpośrednią władzę nad ziemią i ludzkością i uporządkuje wszystko wreszcie na ziemi. Ale to będzie wojna.

Na przykład mówi o tym Psalm 2 :
,, Dlaczego narody wszczęły tumult, a grupy narodowościowe pomrukiwały o rzeczy daremnej ?
Królowie ziemi i wysocy  urzędnicy ustawili się jak jeden mąż przeciwko Bogu i Jego pomazańcowi(...)
Proś mnie abym dał ci narody w dziedzictwo i krańce ziemi w posiadanie. Potłuczesz je berłem żelaznym, niczym naczynie garncarskie je roztrzaskasz .  " Psalm 2:1,2,8 9 Te słowa kieruje Bóg do Jezusa Chrystusa, zachęcam do przeczytania całego psalmu 2.

     ,, Wrzawa dotrze aż do najdalszych części ziemi, Bo Jahwe wiedzie spór z narodami.
Będzie się sądził z wszelkim ciałem.
A niegodziwców wyda pod miecz.(...)
Tak rzekł Jahwe Zastępów :
oto nieszczęście idzie od narodu do narodu,
a z najodleglejszych miejsc na ziemi zostanie wzbudzona wielka nawałnica.
I pobici przez Jahwe w tym dniu będą od jednego krańca ziemi, aż do drugiego krańca ziemi(...) Jeremiasza 25:31,32,33


,, Bliski jest wielki dzień Jahwe.
Bliski jest i ogromnie się spieszy.
Odgłos dnia Jahwe jest Gorzki.
Tam mocarz będzie krzyczał
Dzień ów to dzień strasznego gniewu,
dzień udręki i uciśnienia,
dzień ciemności i pomroki,
dzień burzy i spustoszenia,
dzień chmur i gęstgo mroku,
dzień rogu i sygnału alarmowego
- przeciwko miastom warownym (...)
I sprawię udrękę ludziom, że będą chodzili jak ślepi;
bo zgrzeszyli przeciwko Jahwe.(...)
ani ich srebro, ani złoto nie zdoła ich uratować w dniu strasznego gniewu Jahwe:
a ogień Jego  gorliwości strawi całą ziemię.
gdyż zagładę, doprawdy straszliwą ,
sprowadzi On na wszystkich mieszkańców Ziemi. "  Sofoniasza 1:14-18


,, Są to w rzeczywistości wypowiedzi natchnione przez demony
i dokonują znaków i wychodzą do KRÓLÓW CAŁEJ ZAMIESZKANEJ ZIEMI, ŻEBY ICH ZGROMADZIĆ NA WOJNĘ WIELKIEGO DNIA BOGA WSZECHMOCNEGO." Objawienia (Apokalipsa ) 16:14
,, I zgromadziły ich na miejscu zwanym po hebrajsku HAR-MAgedon ."  Objawienia 16:16


Uczniowie Pana Jezusa też interesowali sie jego powtórnym przyjście i końcem świata. Jest o tym mowa w  w 13 rozdziale Ewangelii MArka
, w 24 rozdziale Ewangelii Mateusza i 21 rozdziale Ewangelii Łukasza.
Całe te rozdziały są właściwie poświęcone temu tematowi. PAn Jezus odpowiada tam na pytania  na pytania uczniów, wiele wyjaśnia.

    W Mateusza  24:21 mówi , że tuż przed końcem będzie,, wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata i nigdy już nie będzie. "
O tym ucisku- końcu świata, prorokował też DAniel w Daniela 12:1 :
,, I nadejdzie czas takiej udręki, jakiej nie sprowadzono, odkąd się pojawił jakikolwiek naród, aż do owego czasu."

  A dalej w wersecie  2 pisze, ze ,, A lud twój w owym czasie ujdzie cało- każdy , kto się znajdzie zapisany w księdze


  Tak wiec, jak już pisałam nie będzie to zagłada totalna. Prawi w oczach Boga- przeżyją i będz mogli żyć wiecznie.


Księga Objawienia tak to uwypukla :
,, Potem ujrzałem, a oto wielka rzesza, której żaden człowiek nie umiał policzyć
ze wszystkich narodów i plemion i języków i ludów, stojąca przed tronem i przed Barankiem(...)
I wołają donośnym głosem , mówiąc: wybawienie zawdzięczamy naszemu Bogu i Barankowi."  Objawienia 7:9,10

Na pytanie Jana, kim oni są, anioł odpowiada dalej :
,, Są to ci, którzy WYCHODZĄ Z WIELKIEGO UCISKU.
Nie będą już więcej głodować, ani pragnąć ani nie porazi ich słońce ani żadna spiekota,
ponieważ Baranek będzie ich pasł i poprowadzi ich do źródeł wód życia. A Bóg otrze z ich oczu wszelką łzę ." Objawienie 7:14-17


   Apostoł PAweł tak o tym napisał

,, Bo przecież jest u Boga rzeczą prawą,
by tym, którzy was uciskają odpłacić uciskiem,
wam zaś UCISKANYM ULGĄ - wespół z nami
podczas objawienia się  z nieba
Pana Jezusa wraz z Jego potężnymi aniołami
w ogniu płomienistym,
gdy będzie wywierał pomstę na tych,
nie znają Boga oraz na tych, którzy
nie są posłuszni dobrej nowinie o naszym Panu Jezusie.
To właśnie oni poniosą karę wiecznej zagłady(...)   Tesaloniczan 1:6-9


A  apostoł Piotr napisał :
,, Bo zgodnie ze swym życzeniem przeoczają fakt,
iż od dawna były niebiosa  oraz ziemia spoiście wystająca z wody i pośród wody za sprawą Bożego słowa ówczesny świat uległ zagładzie, gdy został zatopiony wodą
Lecz za sprawą tego samego słowa teraźniejsze niebiosa i ziemia są odłożone dla ognia oraz zachowane na DZIEŃ SĄDU LUDZI BEZBOŻNYCH> '  2 Piotra3:5-7

,, Jahwe nie jest powolny w sprawie swej obietnicy (...), lecz jest cierpliwy wobec was, ponieważ nie pragnie , żebyktokolwiek zginął (...)

  Sofoniasz, po proroctwie , które wcześniej napisałam tak nawołuje :
  Zbierzcie się, zbierz się narodzie nieblednący ze wstydu. Zanim ustawa cokolwiek zrodzi, nim dzień uleci jak plewa
zanim na was  przyjdzie płonący gniew JAhwe-
szukajcie Jahwe wszyscy potulni ziemi, którzście wprowadzili w czyn Jego sądownicze roztrzygnięcia.
Szukajcie prawości,
szukajcie potulności.
Zapewne BĘDZIECIE MOGLI ZOSTAĆ UKRYCI  w dniu gniewu JAhwe."   Sofoniasza 2:1-3


  Wiele mogłabym jeszcze  napisać na temat tego, co o końcu świata mówi Biblia Myślę jednak, że wnikliwy, szczery czytelnik i z tych fragmentów biblijnych , które tu zacytowałam , wyciągnie wnioski
.

   Jedno jest pewne: kto zabiega o prawość w oczach Boga, nie musi się bać. Koniec jest dla niegodziwców.

38

Odp: Na całym świecie boją się końca świata

krucha

" Nie bójcie się kochani,   Bóg nie pozwoli, by ludzkość i planetę Ziemie spotkała zagłada.    Ma wobec niej wspaniałe zamierzenie. Nie po to wszystko stworzył i wymyślił, żeby teraz pozwolić to zniszczyć "

Ty wcale nie rozumiesz Biblii. Dla Boga nie ważne jest nasze ciało , nie ważne są też dobra materialne ale ważna jest tylko dusza. Bóg nie po to stworzył człowieka aby sobie umilał życie ale po to aby jego dusza nauczyła się czynić dobro i w ten sposób zasłużyła na życie wieczne. Wobec tego czym jest nasze krótkie życie w którym to musimy zdać egzamin przed Bogiem. Człowiek skromny i uczciwy zawsze jest bliżej Boga ale jeśli ogarnia nas pęd do zarabiania i używania życia wtedy oddalamy się od Boga.

39

Odp: Na całym świecie boją się końca świata

a może w 2060 będzie.

40

Odp: Na całym świecie boją się końca świata

Gdyby potop miał być w 2060 a następny papież rządziłby 33 lata to 2060 - 33 = 2027. To znaczy że w roku 2027 wybrany zostałby następny papież a więc obecny musiałby przeżyć do roku 2027 , czyli Benedykt miałby wtedy 100 lat a do roku 2027 zostało jeszcze 14 lat i tyle lat musiałby jeszcze rządzić Benedykt. Jest to możliwe ale wtedy przepowiednia Mickiewicza o liczbie 40 i 4 nie miałaby sensu. Bo wtedy nie chodziłoby o lata.