1

Temat: Abdykacja Papieża Benedykta XVI! Kto będzie następnym papieżem?

Papież Benedykt XVI zrezygnuje 28.02.2013 o godzinie 20:00, poprosił o zwołanie konklawe, które ma wyłonić jego nstępcę.

Co się stanie po abdykacji Benedykta XVI? Czy to znak jakiejś zmiany? Czy wiadomo coś o następnym Papieżu? Czy będzie czarny, jak mówią niektóre przepowiednie?

Ostatnio edytowany przez kokos (2013-02-11 14:08:49)

2

Odp: Abdykacja Papieża Benedykta XVI! Kto będzie następnym papieżem?

Trobią na tvn 24 ze ma abdykowac 28 lutego o godzinie 20 w wieku 86 lat to sa słowa BenedyktaXVI to prawda o 20 28 lutego fotel piotrowy bedzie wolny



Centuria V 92, 1

Gdy będzie już zarządzał lat siedemnaście,
Wybiorą nowego, ale ustanowią kadencję do lat pięciu.
Ponad 90 będzie miał stary Pasterz nim zostanie wybrany NOWY,
Lecz Rzymianin Piotr nie przypadnie do gustu mieszczanom!

oczywiscie ciezko okreslic date jakimi posluguje sie nostradamus ale faktycznie to bardzo pasuje do Joseph Ratzingera (ur. 16 kwietnia 1927 w Marktl am Inn) wybrany na papierza w 2005r miał 78 lat, 17 lat pontyfikatu daje 95 lat i 2022 rok bardzo ciekawe niby wszystko pasuje ale bedzie pewność dopiero jak sie to wydarzy i wtym własnie tkwi szkopół z centuriami, do końca nie wiadomo czy to te czy może inne wydarzenie


To by zrobił nam psikusa i centuria nie ondnosiła bys ie do niego

Ostatnio edytowany przez Breidak (2013-02-11 14:03:53)

3

Odp: Abdykacja Papieża Benedykta XVI! Kto będzie następnym papieżem?

O Piotrze Rzymianinie pisał też Św. Malachiasz: http://koniecswiata.info/przepowiednia- … lachiasza/
Jeżeli Benedykt XVII faktycznie jest "Gałązką Oliwną", czeka nas naprawdę ciekawy czas...
Kim będzie "Rzymianin"?

4

Odp: Abdykacja Papieża Benedykta XVI! Kto będzie następnym papieżem?

przeczytalam news na wp i z miejsca wskoczylam na forum.
Faktycznie ta decyzja pomieszalaby strasznie "nasze" przewidywania.
Tak jak piszesz breidak - wspierajac sie ta centuria omawialismy juz kiedys i przeliczalismy dlugosc kadencji i wiek Benedykta.
Hm... i co teraz?

Ostatnio edytowany przez mnowa (2013-02-11 13:47:13)

5

Odp: Abdykacja Papieża Benedykta XVI! Kto będzie następnym papieżem?

Informacja jednak nadal brzmi "MA ZAMIAR" - moze sie cos jeszcze zmieni.
Z tego co wiadomo sede vacante moze trwac nawet kilka lat ale chyba nie 10 smile

6

Odp: Abdykacja Papieża Benedykta XVI! Kto będzie następnym papieżem?

z tej centurii wynika ze papiez nadal bedzie zyl gdy wybiora nowego.
Ponadto w tlumaczeniu na polski sa slowa "nim wybiora innego".
Czy wybor nowego papieza moglby trwac az 5 lat ?
Wtedy wciaz nie pasowalaby ilosc lat panowanie (17).
No chyba ,ze 1+7 = 8 (:))
Wszystko zalezy tez od tego jak tekst brzmi w oryginale i na ile jest przeklamywany podczas tlumaczenia.
hm...

7

Odp: Abdykacja Papieża Benedykta XVI! Kto będzie następnym papieżem?

mnowa napisał/a:

Informacja jednak nadal brzmi "MA ZAMIAR" - moze sie cos jeszcze zmieni.
Z tego co wiadomo sede vacante moze trwac nawet kilka lat ale chyba nie 10 smile

Watykan potwierdził, będzie abdykacja! 28.02.2013, godzina 20:00.
Papież ustępuje ze względu na stan zdrowia.

Ostatnio edytowany przez kokos (2013-02-11 14:03:32)

8

Odp: Abdykacja Papieża Benedykta XVI! Kto będzie następnym papieżem?

2013 - 1294 = 719
7 + 1 + 9 = 17

Troche naciagane.

Centuria V 91,1

Stary Pasterz po Słońcu wybrany – sługą oliwki
W kraju Izraela podpisze haniebny pakt pokoju
Wszyscy będą myśleli ,że krótkie jego panowanie
Pocałunek Mahdiego okaże się jego omegą!

po Sloncu (JP II) stary pasterz - sluga oliwki (Benedykt XVI)
wlasnie znalazlem informacje, iz Papież podpisał adhortację apostolską Ecclesia in Medio Oriente i po raz kolejny napiętnował "fundamentalizm, będący zawsze zafałszowaniem religii". - w Libanie, ktory lezy obok Izraela

http://www.deon.pl/religia/wiara-i-spol … -roku.html

Ostatnio edytowany przez Irbis (2013-02-11 14:18:13)

9

Odp: Abdykacja Papieża Benedykta XVI! Kto będzie następnym papieżem?

Jeszcze nic się do końca nie wydarzyło papierz może zrezygnować z odejścia ze względu na dobro kościoła. Więc obserwujmy ,a czas pokaże. Wczoraj sluchałem w telewizji wypowiedzi polityków i analityków odnośnie EU i byłem wręcz w szoku.Wszyscy jak mantrę powtarzali ,że unia się zmieni i zostanie w EU jondro czyli kraje strefy walutowej. Więc Unia się już rozpadła tylko jeszcze sztucznie trwa. Ten budżet jest ostatnim ,dla krajów biedniejszych . Więc wszystko idzie zgodnie z przypuszczeniami. Jeżeli chodzi o Papieża to przekonają go aby trwał na stanowisku dla dobra kościoła i po zreformowaniu państwa Watykańskiego będzie mógł zrezygnować,a w kościele takie rzeczy trwają naprawdę długo. O ilę sie orjętuje to takie reformy może uczyńć sobór. Nie znam dokładnie prawodastwa Watykańskiego ale może istnieć zapis iż funkcja Papieża jest dożywotnia i tylko śmierć lub bardzo ciężka choroba może zwolnić ze sprawowania tej funkcji.

10

Odp: Abdykacja Papieża Benedykta XVI! Kto będzie następnym papieżem?

aco myślicie o tym że następny papież równiesz będzie Niemcem.... tak sobie pomyślałem notsradamus nie pisał że to będzie obecny papież a jak znowu wybiorą papieża z Niemiec... Notsradamus pisał o współpracy cesarza Niemieckiego z lini Bawarskiej z niemieckim papieżem który zdradzi Francję i Rzym.w czasie inwazji Talibanu ...a może zrezygnuje ale będzie pat i go ubłagają żeby wrócił i go wybiorą na nowo;teraz to nieprawdopodobne ale trzeba poczekaćpozdrawiam

11

Odp: Abdykacja Papieża Benedykta XVI! Kto będzie następnym papieżem?

centurio06 myśle dokładnie tak samo;

12

Odp: Abdykacja Papieża Benedykta XVI! Kto będzie następnym papieżem?

o rozpadzie unii europejskiej wiesci Nasz Jackowski, ba.. nawet jest przekonany ,ze do wakacji wszystko sie rozleci:(

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

13

Odp: Abdykacja Papieża Benedykta XVI! Kto będzie następnym papieżem?

Atraktorze co pan myśli o tej sytuacji z papierzem ? pozdrawiam

14

Odp: Abdykacja Papieża Benedykta XVI! Kto będzie następnym papieżem?

Atraktor napisał/a:

Witam ponownie.

Cieszę się,że jest tutaj nas coraz więcej.
Jak już wspomniałem mam szereg problemów z pisaniem tutaj,ale myślę,że sobie jakoś poradzę.
Każde forum ma inną technikę pisania i trzeba trochę nabrać wprawy.
Na ogół moje teksty są dość długie ,a tu mnie "straszą" cytuję:szybka odpowiedż".
Więc jak się zabezpieczyć przed tym ?,może ktoś podpowie.
Nie wiem też jak używać np:http://koniecswiata.info/forum/help/bbcode/też może mi ktoś podpowie.
Zaraz przejdę do właściwego tekstu ,jeżeli ten "wejdzie"-myślę,że tak.

Atraktor

Atrakto jesteś,czy spróbowałeś tak jak wcześniej pisałem?

15

Odp: Abdykacja Papieża Benedykta XVI! Kto będzie następnym papieżem?

Ostatnim razem byl o okolo 9 online.

Jezeli wybiora nowego papieza a jego wladza bedzie wynosila 17 lat to:
2013 + 17 = 2030
Czyli idealnie...

Ostatnio edytowany przez Irbis (2013-02-11 15:27:25)

16

Odp: Abdykacja Papieża Benedykta XVI! Kto będzie następnym papieżem?

Następcapapieża będzie czarnoskóry? Faworytem jest...

Ghański kardynał Peter Turkson jest, zdaniem bukmacherów, faworytem do objęcia tronu papieskiego, jako następca Benedykta XVI.  W czołówce znajdują się także purpuraci z Nigerii i Kanady.
Za każde cztery euro postawione na sześćdziesięcioczteroletniego Ghańczyka irlandzcy bukmacherzy płacą dziewięć. Drugi w stawce jest sześćdziesięcioośmioletni Kanadyjczyk, Marc Ouellet. Za każde dwa euro postawione na jego kandydaturę otrzymać można pięć, natomiast jeśli ktoś postawi na zwycięstwo osiemdziesięcioletniego Nigeryjczyka Francisa Arinze, za każde euro płaci się jedno euro.

Papież Benedykt XVI ogłosił, że zakończy pontyfikat 28 lutego o godz. 20. Papież oświadczył, że abdykuje z powodu podeszłego wieku.

Papież Benedykt XVI o swojej decyzji poinformował po łacinie podczas konsystorza w czasie uroczystości kanonizacji męczenników z Otranto.

[http://www.wprost.pl/ar/387730/Nastepca … ytem-jest/]

Koleś ma na imię Peter to pasowałby idealnie wink

17

Odp: Abdykacja Papieża Benedykta XVI! Kto będzie następnym papieżem?

Witam,

"W tej sytuacji Benedykt XVI będzie poważnie rozważał zrzeczenie się pontyfikatu na rzecz starego króla (Piotra)"
jest to w rycinach Nostradamusa -  http://tajemnicenowegotestamentu.cba.pl … lipsy.html
Nycz podczas przemówienia na konferencji miał załamany głos, drżące ręce, nerwowo je ściskał - dało się to od razu zauważyć

18

Odp: Abdykacja Papieża Benedykta XVI! Kto będzie następnym papieżem?

Wlasnie ogloszono ,ze nowy papiez zostanie wybrany do konca marca.
Nie pozostaniemy w niewiedzy zbyt dlugo smile

19

Odp: Abdykacja Papieża Benedykta XVI! Kto będzie następnym papieżem?

myśle że w tej sytuacji powstanie Talibanu to kwesta czasu może nawet w tym roku najdalej za rok ....piotr rzymnianin ma zginąć przez Talibów...

20

Odp: Abdykacja Papieża Benedykta XVI! Kto będzie następnym papieżem?

myślę że szybko powstanie wielki Taliban trzeba tylko poczekać ...