181

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze,

Czy mógłby Pan opisać konflkt Polski z Niemcami w trakcie III wojny ?

Wiemy o komecie, o ciałach niebieskich w trakcie III wojny, ale czy przed jej wybuchem Nostradamus wspominał coś o innych zjawiskach na niebie ? np o intensywnych zorzach polarnych widocznych nad całą Europą podobnie jak to miało miejsce w 1938 roku ?

Co do papieża "Cezar II" z onetu od lat mówił jednym głosem, że papieżem bedzie Angel loretańskiej madonny, najprawdodpodbniej - Angelo Comastri. Co by nie powiedzieć o twórczości Cezara II to ta kandydatura wydaje się być ciekawa.

Bardzo lubię, gdy odnosi się Pan do wydarzeń historycznych, dzięki temu ja też zaczałem poszukiwać prawd historycznych i sam dziwie się jak wiele historii podawanych jest inaczej, niektóre to fascynujace zagadki np dotyczące ciała św. Wojciecha (i jego głowy!) Odniósł się Pan do tego jak historia pokazywana jest w Polsce, ale pamiętajmy, że ta historia w podobny sposób podawana jest i w innych krajach - np krzyżacy obrońcy Europy przed hordą mongołów, "odsiecz wiedeńska" w opinii austryjaków, 'udana operacja' ewakuacji spod Dunkierki, odpowiedzialność 1DS Sosabowskiego za Market Garden, bitwa o Anglię itp. Inna sprawa, że o bohaterstwie, co by nie powiedzieć, obrońców Wizny, większość opinii dowiedziała się gdy SZWEDZKI zespół Sabaton nagrał o tym piosenkę. No ale to już zupełnie inne, ale także bardzo ciekawe sprawy smile) Pozdrawiam serdecznie!

Ostatnio edytowany przez Eddie (2013-02-15 15:57:54)

182

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeszcze raz do "dmoxa".

No właśnie trafiłeś w przysłowiową "dziesiątkę".
Zgodnie z przepowiedniami Nostradamusa III Wojna Światowa będzie się składała z trzech części tak jak wojna 30-letnia w Europie!
Już Arteuza w swoich interpretacjach podzielił ją na trzy części a mianowicie;1.okres przed I katastrofą kosmiczną,2okres po I katastrofie kosmicznej ,a przed II katastrofą i wreszcie 3.okres po II katastrofie kosmicznej.
Ja uważam inaczej jak Arteuza(chociaż On może mieć racje,a nie ja),a mianowicie jak już pisałem),że będzie jedna katastrofa kosmiczna,a działania będą podzielone na;1; działania zbrojne w Europie i Północnej Afryce 2;działania w Azji w tym przeciwko Rosji i Australii i wreszcie 3;niezależne wojny w Ameryce łacińskiej.
Tak więc zasięg globalny choć okres trwania długi i podobny:1;wojna w Europie 30 lat i 2;wojna III światowa 27 lat!

Pozdrawiam

183

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

do "Eddie"

Opiszę krótką wojnę Polski z Niemcami,która ma być przerwana na żądanie Wielkiego Talibanu,ale nie teraz.
Chcę przejść do bieżących wydarzeń związanych z abdykacją Benedykta XVI ,która o żywo przypomina mi abdykację cesarza Karola V.
Chcę też w końcu napisać dlaczego przyjąłem nick"Atraktor".
Natomiast jeśli chodzi o jakiegoś Cezara II to coś tam zauważyłem na forum "GP"jak mnie skierowano do przeczytania wypowiedzi Arteuzy.
Arteuzę traktuję bardzo poważnie tak samo jak np:Andy Collinsa i mogę odnośnie ich wypowiedzi dyskutować natomiast Cezara II -nie!
W/g mnie ten Cezar II nie jest w ogóle dla mnie wiarygodny-nie chcę go obrażać i pisać dosadniej-powiem tylko tyle,że nie będę się w ogóle wypowiadał na jego temat i jego"twórczości"-proszę mnie o niego więcej nie pytać!

Pozdrawiam

184

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "centurio6";

Masz racje M Nostradamus napisał tak jak piszesz,ale napisał też,że niektóre jego teksty będą prawidłowo odczytane jeszcze przed III wojną światową,co doprowadzi do ogólnoświatowej cenzury wypowiedzi w tematach przepowiedni i wizji-wzbudzi to strach wśród władców tego świata-to też napisał Nostradamus.
A więc próbujmy odgadnąć choć część jego proroctw-co nam szkodzi!!!

Pozdrawiam

185

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

nic Atraktorze!!!

186

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Wróćmy do sprawy abdykacji Benedykta XVI i jego i dalszych losów rzymskiego papiestwa,a także cykliczną wizją dziejów zgodnych z koncepcją „janusową”.

a więc centuria X;91;

Rzymski klerze,z początkiem '609 liturgii urządzisz wybory;
Z Kampanii przyjdzie ten,kto szarość z czernią zmiesza.
Nie będzie od niego gorszego nikczemnika;
próżno szukać gorszego w skutkach fatalnego błędu!

Czyżby M Nostradamus przepowiadał nam,że wybory po Benedykcie wygra kardynał z południowych Włoch?

Ten tekst łączę z innym tzw:Nostradamusa Młodszego,które są zawsze bardziej konkretne i wręcz złowieszcze:

Presage XV 162;(czterowiersz)

W dwudziestym pierwszym Wielka Niespodzianka,
Wybrali tego ,którego nikt się nie spodziewał,
Ciągłe intrygi czerwonych doprowadzą Arkę do rozchwiania,
Stary zniewolony pasterz będzie jego zniewolonym zakładnikiem!

Trudno było interpretować ten czterowiersz do czasu abdykacji Benedykta XVI,ale teraz przypuszczam,że chodzi tu o papieża ;”Petrusa Romanusa” który będzie wybrany teraz i będzie jak gdyby „więził” obecnego papieża w Rzymie w klasztorze,wątpię bowiem w to,że papież nie chciał by wrócić po abdykacji z własnej woli do swojej pięknej ojczystej Bawarii,tylko na stare lata siedzieć zamknięty za murami Watykanu!
Możliwe,że w Watykanie doszło do jakiegoś buntu czerwonych,czyli kardynałów,którzy zmusili starego i schorowanego papieża Benedykta do ustąpienia z papieskiego tronu!?
Myślę,że kardynałowie nie wypuszczą go z Watykanu bojąc się ujawnienia prawdy-może to tylko chore urojenia mojej kosmologicznej wyobrażni-ale kto wie wg mnie wszystko jest możliwe!

I centuria VI;57

Ten,którego zamknięto w królestwie,by rządził,
Kardynał bliski hierarchii,
Stanie się twardy jak głaz,okrutny i będzie nim powodował strach,
Kiedy przejmie najświętszą władzę.

Myślę,że ten wybrany na papieża kardynał szef buntowników Kolegium Kardynalskiego(jeszcze nie wiemy kto nim jest) będzie więził w Watykanie Benedykta XVI ,ąż do jego śmierci w wieku 95 lat!
Zastanawiałem się jednak co oznacza taki tekst-teraz chyba wiem!

Presage XII 113;

Uproszą go by pozostał na tronie Arki.
W tajemnicy przed ludem wybiorą go na lat pięć,
Stary Sługa na tronie nie będzie temu przychylny.
Jego siedemnaście lat będzie w rozdwojeniu.

Jest to tekst tzw:Nostradamusa Młodszego z almanachu z 1614 roku.
Teraz więc bardziej chyba możemy zrozumieć znaną i przytaczaną w różnych wersjach centurię V ,92;
Ja ją przytaczam powtórnie wg jednej z wersji niemieckiego znawcy M Nostradamusa Aleksandra Centurio;
oto ona:

W czasie siedemnastu lat od jego wyboru   (Benedykta XVI)
kadencja papieska do lat pięciu zostanie ustanowiona.
W tym terminie wybrany zostanie nowy,  (Petrus Romanus-Piotr Rzymski)
lecz nie przypadnie do gustu mieszczanom.

Jak będzie faktycznie-przekonamy się o tym w najbliższym czasie!

C d n

187

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

...Rzymski klerze,z początkiem '609 liturgii urządzisz wybory;
Z Kampanii przyjdzie ten,kto szarość z czernią zmiesza...

Czyli jestesmy w '609  liturgii ???

Ostatnio edytowany przez mnowa (2013-02-15 19:34:45)

188

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Oczywiście wszystko co tu piszę to tylko moje hipotezy,które albo się sprawdzą,albo nie-ale próbujmy!
Jak już pisałem Wojna 30 letnia pod względem zniszczeń,strat ludnościowych,a także różnych wydarzeń przypomina obecne czasy.
Wydaje mi się,że tą drogą w przewidywaniu terminu i okoliczności związanych z III wojną światową należy pójść.
Obecnie staram się odkryć tajemnicę związaną z tzw:" latami liturgii"-chyba coś już mam,ale jeszcze pozwólcie,że się temu przyjrzę.
Na razie kończę i pozdrawiam

Atraktor

Atraktor

189

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "mnowy"-oto chodzi-możliwe!

Nie wiem,ale jeżeli moje hipotezy się sprawdzą to byłby nie lada sukces!

Pozdrawiam

190

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

I moje drugie pytanie:
Rozumiem ,ze w oryginalnym tekscie sa slowa tlumaczone doslownie na "Rzymski klerze" i nie sa one w zaden sposob dwuznaczne.
Pytam gdyz przyszlo mi do glowy ,ze gdyby nie ten detal centuria ta moglaby  dotyczyc takze tegorocznych wloskich wyborow do parlamentu.

191

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czyli lata liturgii rozpoczelyby sie w 1404 (2013-609) a wiec dokladnie na 100 lat i 2 tyg przed jego urodzeniem (ur.14 grudnia 1503).

a co szczegolnego w 1404?

1 października – Bonifacy IX, papież kościoła katolickiego
17 października – Innocenty VII został wybrany papieżem.

LUB

pierwszy rok liturgii w 404 (2013-1609)
a co w 404?

- koniec drugiej wojny peloponeskiej, całkowita klęska Aten, którym narzucono rządy Trzydziestu Tyranów i zburzono Długie Mury, Sparta największą potęgą Grecji. Właśnie wtedy Perykles polecił zbudować Partenon, Sofokles napisał "Króla Edypa", Sokrates uczył młodych Ateńczyków zasad logiki, a w życie wprowadzono ideę demokracji - dosłownie "władzy ludu".

"......"Z matki obcej; krew jego dawne bohatery, A imię jego będzie czterdzieści i cztery."...

Ostatnio edytowany przez mnowa (2013-02-15 20:09:08)

192

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Kardynał Bertone jest z połudnowych Włoch! czyżby miał pokonać arcybiscupa Mediolanu!?

193

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

i ma na drugie imię Piotr!

194

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

atraktorze czegoś nie rozumiem mahdi ma przejąć władzę w Pakistaniew 607 roku liturgi i utworzyć armię 5 milionów głów pozdrawiam

195

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "dmoxa"

Dzisiaj kończę pisanie ,ale odpowiem Ci na to ostatnie.
To są wszystko różne tłumaczenia i interpretacje tekstów i często są sprzeczne ze sobą!
Rok 607 liturgii nie musi być sprzeczny z wydarzeniami .obecnymi.
Coś mylnie musiało być przetłumaczone i zinterpretowane.
Będziemy to wspólnie analizować-może dużo się wyjaśni po wyborze nowego papieża!
Aha dzisiaj miałem telefon z zagranicy od znajomego który bada przepowiednie Nostradamusa i Wiesz co mi powiedział?!
Coś intrygującego!
Ano to,że jest pewien ,że Benedykt XVI ZOSTANIE W MARCU WYBRANY NA 5 LETNIĄ KADENCJĘ ,KTÓRA ZOSTANIE USTANOWIONA NA MARCOWYM CONCLAVE KARDYNALSKIM I ZGODZI SIĘ POZOSTAĆ NA TRONIE PAPIESKIM-TO JAK TWIERDZI WYCZYTAŁ Z TEKSTÓW NOSTRADAMUSA!!!

To ciekawe i intrygujące?
A może On ma racje!

Pozdrawiam

Atraktor

196

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dokladnie to samo przyszlo mi do glowy kiedy przytoczyles ta centurie Atraktorze.


Uproszą go by pozostał na tronie Arki.
W tajemnicy przed ludem wybiorą go na lat pięć,
Stary Sługa na tronie nie będzie temu przychylny.
Jego siedemnaście lat będzie w rozdwojeniu.

197

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Do "dmoxa"

Dzisiaj kończę pisanie ,ale odpowiem Ci na to ostatnie.
To są wszystko różne tłumaczenia i interpretacje tekstów i często są sprzeczne ze sobą!
Rok 607 liturgii nie musi być sprzeczny z wydarzeniami .obecnymi.
Coś mylnie musiało być przetłumaczone i zinterpretowane.
Będziemy to wspólnie analizować-może dużo się wyjaśni po wyborze nowego papieża!
Aha dzisiaj miałem telefon z zagranicy od znajomego który bada przepowiednie Nostradamusa i Wiesz co mi powiedział?!
Coś intrygującego!
Ano to,że jest pewien ,że Benedykt XVI ZOSTANIE W MARCU WYBRANY NA 5 LETNIĄ KADENCJĘ ,KTÓRA ZOSTANIE USTANOWIONA NA MARCOWYM CONCLAVE KARDYNALSKIM I ZGODZI SIĘ POZOSTAĆ NA TRONIE PAPIESKIM-TO JAK TWIERDZI WYCZYTAŁ Z TEKSTÓW NOSTRADAMUSA!!!

To ciekawe i intrygujące?
A może On ma racje!

Pozdrawiam

Atraktor



nie ma szans na takie rozstrzygniecie sprawy:)
postawie kazde pieniadze że tak nie bedzie

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

198

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

to by była dopiero senscja; jakie by było zamieszanie w mediach. dobranoc

199

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

no i zeby to 17 lat mialo byc w kilku kadencjach to: obecne 7 + 5 + 5.
Wiec museliby wybrac go ponownie 2 razy po piec lat .
A wiec te 17 lat byloby w roztrojeniu a nie rozdwojeniu.

200

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

a jak wybiorą teras innego papierza a za 5 lat wruci BENEDYKT 16