601

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dmox napisał/a:

czy forum Gp działa ?

dmox napisał/a:

temat założony przez Artreuze działa sprawdziłem pozdrawiam

@dmox - sam zadajesz pytanie, chwilę potem sam na nie odpowiadasz i się pozdrawiasz

602

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Do "norgga"

Dziękuję  Ci za post widzę że zaczynamy się rozumieć i to jest najważniejsze.
Nie jestem doskonały jak zresztą każdy z nas i też wiem,że nie zawsze mam rację.
Myślę,że powinniśmy zawsze rozmawiać przedstawiając argumenty,a wtedy nie będzie
niepotrzebnych nieporozumień.
Bardzo chciałbym ,żeby do dyskusji na tym forum wrócił "numer jeden",miał bardzo trafne,a
zarazem wyważone i pouczające wypowiedzi,które zawsze bardzo lubiłem czytać.

Pozdrawiam

Atraktor

603

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "Centurio 06"

Oprócz tekstów Arteuzy na forum Gazety Prawnej,które zrobiły na mnie ogromne wrażenie(nie mogłem się od nich oderwać)czytałem uważnie posty jeszcze kilku osób w tym Twoje,a ostatnio także Andy Collinsa i muszę powiedzieć,że byłeś i jesteś pisząc tu dalej jedną z nielicznych osób ,która potrafi rzeczowo i kulturalnie rozmawiać.
Będę pisał na tym forum dalej licząc na to,że nikt nikogo(nie tylko mnie) nie będzie odtąd tu wyzywał także w sposób pokrętny i zakamuflowany od;ubeków,kłamców,oszustów itp.

Pozdrawiam:


Atraktor

604

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

jak rano sprawdzałem to działała ta strona na forum Gp teraz nie działa wczoraj  generał Korei Północnej ośwadczył że rozejm z lat 50 z USA przestał obowiązywać. Korea grozi atakiem nuklearnym na  terytorium USA ale wiemy że  nie ma takich rakiet i zasięgu . Korea Północna zablokowała  przestrzeń powietrzną i morską na wschodnim wybrzeżu i zaczeła wojskowe manewry. Ja spodziewam się prowokacji Kim Dzong Una a raczej generałów których jest marionetką...

605

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ja również jestem za tym, by "numer jeden" wrócił do dyskusji. Mimo że się nie udzielam, stale czytam.
Łączę pozdrowienia.

606

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

Dzisiaj napiszę o innym wielkim państwie muzułmańskim,które będzie sojusznikiem:Kalifatu Wielkiego Talibanu i Chin w III Wojnie Światowej.
Tym państwem ma być:Zjednoczony Sułtanat Malajów,Indonezji i Bengalu,który równie jak Wielki Taliban będzie potężnym państwem muzułmańskim powstałym na bazie głównie obecnych państw:Indonezji,Malezji i Bangladeszu.
Dokładnie M Nostradamus nie pisze jak i kiedy to wielkie,dysponujące również bronią jądrową Imperium powstanie,ale na podstawie n/w tekstu(także i innych) można przypuszczać,że będzie ono się tworzyło mniej więcej w tym samym czasie co Wielki Kalifat Talibanu.

Presage; 49,136 (czterowiersz);

Oko zachodu wpatrzone w niebotyczne góry Azji,
zlekceważy Wschodni Wielki Sund!
Z niego to wyjdzie Okrutny Sługa Szatana,
który wokół wielkiego koła zjednoczy lud Allacha!

„Oko zachodu”to najprawdopodobniej rząd Stanów Zjednoczonych,który obserwuje uważnie cały świat,ale najbardziej zwraca uwagę na wielkie góry Hindukuszu leżące w obecnym Pakistanie i Afganistanie gdzie działa.”Al Kaida” i Talibowie i nie zauważa tego złego co zaczyna się dziać z wyspami sundajskimi(tak wówczas były nazywane wielkie wyspy obecnej Indonezji,a dawnych Indii Holenderskich).
M Nostradamus;„Okrutnym  Sługą Szatana”nazywa władcę,czyli sułtana nowego tworzącego się mocarstwa w Azji wschodniej  na bazie takich bogatych w ropę i gaz państw muzułmańskich jak:Malezja,Singapur i Brunei.
Najprawdopodobniej to olbrzymia licząca prawie 250 milionów mieszkańców Indonezja będąca największym i najludniejszym obecnie muzułmańskim krajem świata przyłączy do siebie inne bogate kraje Islamu.
Jego potęga wzrośnie po przyłączeniu bardzo ludnego liczącego ponad 150 milionów mieszkańców Bangladeszu to jest kraju o powierzchni zaledwie połowy Polski.
Ten przeludniony kraj tj była wschodnia część Pakistanu zostanie przyłączona do Sułtanatu Malajów i Indonezji za zgodą Wielkiego Kalifatu Talibanu.
To głównie z byłego ,a przeludnionego Bangladeszu ma się odbywać w zorganizowanych i niezorganizowanych grupach masowa emigracja nowych muzułmańskich osadników do kolonizowania zdobytej przez sułtańskie turbany Australii.
Wielkim kołem za czasów M Nostradamusa nazywano równik,czyli najdłuższy ziemski równoleżnik.
Presage:51,104 (czterowiersz);

Z nieba wielkie uderzenie Wulkana!
Terra Australis zniszczona w krótkim Aionie,
Czarni,biali,i żółci to ostateczny porządek rzeczy,
Tylko nieliczni dotrą do bliżniaczych wysp południa!

Niektórzy interpretatorzy uważają,że Australia będzie cierpiała z powodu wybuchu jakiegoś potężnego wulkanu położonego na jednej z bliskich Australii wysp indonezyjskich.
Ja uważam,że  nie chodzi tu o wulkan ,czyli górę,a greckiego boga ognia,czyli; Wulkana.
Tym bardziej,że w drugim wierszu Nostradamus wymienia Aiona,czyli greckiego boga czasu,pisze on cytuję;”w krótkim Aionie”,czyli w krótkim czasie po ataku(możliwe,że nuklearnym) Australia z nieba zostanie zniszczona decyzją boga Wulkana.
Bliżniacze wyspy południa to dwie prawie równe obszarem wyspy Nowej Zelandii do której jako faktycznie jedynej na globie ziemskim żadne działania wojenne nie dotrą!
Z innych tekstów szczególnie tzw:Nostradamusa Młodszego możemy się dowiedzieć ,że Sułtan Malajów i Indonezji będzie kazał nazywać się „żyjącym bogiem ognia” i Wiernym Sługą Najwyższego Allacha,choć dla Nostradamusa będzie Sługą Szatana.
Ten władca będzie nie mniejszym zbrodniarzem niż III Antychryst Mahdi,jeden z tekstów mówi,że na jego rozkaz złapani biali  będą przynętą dla rekinów na które przy brzegach Australii mają polować wygłodniałe masy muzułmańskich osadników z Bangladeszu i Indonezji,Australia będzie bowiem strasznie zniszczona i wypalona!
M Nostradamus pisze ,że „biała rasa” będzie najbardziej cierpiała w III wojnie światowej głównie w Azji,Europie i „Terra Australis”,czyli Australii,po polsku Ziemi Południowej tak samo jak  wyznawana przez nich wiara,czyli chrześcijaństwo!
Z tekstów M Nostradamusa wynika,że biały kolor skóry i znak krzyża będą w III Wojnie Światowej
przekleństwem ich posiadaczy jeżeli wpadną w ręce swych azjatyckich i afrykańskich prześladowców;muzułmanów i Chińczyków!

Pozdrawiam;

Atraktor

607

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W temacie inteligentnych maszyn itp. które mogą być wykorzystane w przyszłej 3 WS polecam zapoznać się z poniższymi artykułami:

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_tech … 1358545454

http://www.prisonplanet.pl/trend_trak/p … w,p8216020


Jeśli ktoś nadal twierdzi, że filmy typu Terminator itp. to czysta abstrakcja być może po przeczytaniu powyższych artykułów zweryfikuje swoje poglądy! Wobec powyższego przytaczane przez Arteuzę, czy też Atraktora opisy humanoidalnych maszyn w roku 2150 wydają się bardzo, ale to bardzo prawdopodobne.

Ostatnio edytowany przez Arab1 (2013-03-07 21:53:48)

608

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dziękuję Atraktorze za odpowiedż; Brieidak nie chciałem cie denerwować po prostu nie będę wysyłać dwa razy tego samego tekstu i postanowiłem patrzeć  dwa razy na każde słowo pod względem ortograficznym przed wysłaniem;Czy myślisz jak ja że za rok po wycofaniu Nato Afganistan będzie w dużo gorszej sytuacji niż Syria? O wpływy w Nowym Afganistanie będą się toczyć tak zwane proxies wojny zastępczę.O wływy w  będą rywalizować USA, Rosja Chiny i mocarstwa regionalne Iran Pakistam szczególnie ciekawe zapowiada się rywalizacja odwiecznych wrogów Pakistanu i hinduskie Indie...a według prognoz w przyszłości do rywalizacji dołączą Turcja i Arabia Saudyjska pozdrawiam

609

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

Zastanawiam się cały czas nad tym co miał na myśli Święty Malachiasz nazywając 112 ostatniego papieża „Petrus Romanus ”,czyli „Piotr Rzymski w swoim końcowym tekście”!
Pozwólcie ,że jeszcze raz podzielę się z Wami swoimi rozmyśleniami i wątpliwościami.
Przyszło mi właśnie do głowy to,że może Święty Malachiasz nazywając ostatniego papieża Piotrem
Rzymskim nie miał wcale na myśli tego,że ostatni papież przyjmie imię Piotr,że będzie z Rzymu ,lub z innych części Włoch,że może będzie miał w swoim herbie coś z insygniów Apostoła Piotra np.;klucze,lub jakiś napis związany ze Świętym Piotrem i ,że może ta nazwa nie będzie miała nic wspólnego z osobowością i charakterystyką nowego papieża.
A więc co miał na myśli Święty Malachiasz?
A może ten napis o którym powyżej wspomniałem na końcu listy papieskiej mówi o czym innym?- cyt;
„In persecutione extrema S.R.E.sedebit Petrus Romanus qui pascet oves in multis tribulationibus: quibus transactis civitas septicollis diruetur & ludex termendus iudicabit populum suum.Finis.”
Czyli:
„W czasie największego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego zasiądzie Piotr Rzymianin,który będzie paść owce podczas wielu cierpień,po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny sędzia osądzi swój lud.Koniec”.
będzie oznaczał to ,że Piotr Rzymianin(Petrus Romanus) zginie w wielkich cierpieniach(jak pisze M Nostradamus przed krzyżem od strzał szahidów) ,a więc podobnie tak jak Piotr Apostoł,który  jak wiemy zmarł również w straszliwych cierpieniach na wzgórzu watykańskim,gdzie został ukrzyżowany!
W tym właśnie miejscu(miejscu jego śmierci)zbudowano przecież Bazylikę Świętego Piotra!
Tak więc możliwym jest,że otrzymał on motto (nadane mu przez Świętego Malachiasza)tylko ze względu na podobną do ŚWIĘTEGO PIOTRA  APOSTOŁA MĘCZEŃSKĄ ŚMIERĆ JAKA GO CZEKA PO 17 LATACH PONYFIKATU RZYMSKIEGO PAPIEŻA!
A więc „alfa i omega”,czyli”początek i koniec” rzymskiego papiestwa urodzonego poprzez cierpienie i umarłego również poprzez cierpienie,czyli tak jak narodziny człowieka(w bólach) i śmierć człowieka(w bólach)!?
Co i  chce nam w ten sposób powiedzieć twórca tego kościoła nasz Mesjasz i Zbawiciel Jezus Chrystus?

Ciekawe i Zastanawiające.

Pozdrawiam:

Atraktor

610

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Bardzo ciekawy artykuł polecam


Peter Turkson, kandydat na papieża, straszy antyislamskim filmem. Europa będzie muzułmańska?



http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,tit … omosc.html

611

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ciekawy film w Polsce nie tego problemu bo Polska ma słaby system socjalny a muzułmańscy Czeczeni tylko robią przystanek w Polsce bo ich interesują bogate kraje zachodu bogate jak dla nich bo jest kryzys;

612

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przepowiednia Malachiasza to falsyfikat. Katolik nie ma prawa w nią wierzyć

http://www.fronda.pl/a/przepowiednia-ma … 26219.html

Co o tym myślicie ?

Ostatnio edytowany przez Arab1 (2013-03-08 13:16:03)

613

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Cierpliwości. Niedługo konklawe i będzie wiadomo coś więcej. Ciekawi mnie czy wprowadzą kadencyjność.

614

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze
Czy nikt do tej pory nie spojrzal na przepowiednie w tym kontekscie?
Jesli bylaby to prawda to nie dowiemy sie do konca , ktory papiez bedzie "Piotrem Rzymianinem".
Bedziemy pewnie zdziwieni brakiem charakterystycznych symboli czy podobienstwa w imieniu.
I nie ma nic dziwnego w takim sposobie myslenia gdyz takiej "metody" Malachiasz uzyl juz w przypadku "Mediator Ksiezyca".
W momencie wyboru papieza nikt nie moglby znalezc zadnych wskazowek laczacych Papieza z nadanym mu przez Malaciasza przydomkiem.
Az do dnia jego smierci .......

Baaaardzo interesujace
i powiem ,ze ta teoria wydaje mi sie jedna z najprawdopodobniejszych.

615

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Co do skrocenia kadencji
Ania w innym temacie wstawila taka oto analize , z ktorej wynikaloby ,ze ani 5 letnia kadencja nie musialaby miec miejsca ani 17 letni okres pelnienia poslugi papieskieskiej

cytuje:
"...jest jeszcze jedna możliwość interpretacji "dix-sept". Otóż jeżeli wziąć pod uwagę 28 lutego jako datę abdykacji okazuje się, że Benedykt spędzi na tronie 7 lat i dziesięć miesięcy. Oryginał brzmi "dix sept ans". Kolejną linię można natomiast rozszyfrować zupełnie inaczej niż zrobił to Arteuza, inaczej też niż napisano to na wikisource. Jest tam mowa o liczbie pięć oraz słowo revolu przetłumaczone jako "same period of time" a u Arteuzy jako kadencja. Mnie wydaje się, że Nostradamusowi chodziło raczej o 5 razy jakie sytuacja abdykacji wystąpiła w historii papiestwa. Razem daje to nam takie oto tłumaczenie tego czterowiersza:
Cytuj:
po 7 latach i 10 miesiącach na tronie
jak pięciu przed nim
wola wybierze drugiego za jego życia
Qui des Romains ne sera trop conforme.

Niestety nie udało mi się nadal sensownie zinterpretować ostatniego wersu. Jako wolę standardowo już należy traktować konklawe...."


Gdzie wg Was zostal popelniony blad w tlumaczeniu centuriii i na ile ta interpretacja jest mozliwa ?
Pytam gdyz niestety moja znajomosc tematu nie pozwala mi na wyciagniecie samodzielnych wnioskow. Nie jestem w stanie samodzielnie przetlumaczc centurii .

Ostatnio edytowany przez mnowa (2013-03-08 19:41:58)

616

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do mnowa
Nieładnie jest się chwalić, ale odnośnie papieża coś w tym stylu co opisał Atraktor pisałem w postach nr 287 i 346. Czas pokazał że nie trafiłem w swoich przewidywaniach. Jednakże dalej stoję na stanowisku że nazwa Piotr Rzymianin dotyczy zachowania się przyszłego papieża i towarzyszących mu okoliczności a nie pochodzenia czy herbów. Czy znowu się mylę zobaczymy już niedługo.
Ps.  Nie wiem dlaczego ale nadal mi chodzi po głowie Benedykt XVI jako związany z osobą ostatniego papieża, tak jakby miał wrócić na tron piotrowy i dokończyć dzieła.

617

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

co myślicie o tym co napisała strona debca com Syryjscy rebelianci z ugrupowania Al Nusra współpracującegoz Al kaidą chcą stworzyć...Sunnickie państwo z prawem szariatu od Damaszku do Bagdadu co o tym myślicie Atraktorze Breidak centurio06 ciekawią mnie wasze opinie jak pisał Atraktor ma dojść do integracji Półwyspu Arabskiego pod berłem dynasti Saudówtakie sunickie państwo na gruzachSyriii Iraku przyłączy się do nowej  Wielkiej Arabii...pozdrawiam oczywiście opinie pozostałych też mnie ciekawią ;

618

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do numeru jeden

Nie odzywasz się ostatnio  mam nadzieję że u Ciebie wszystko dobrze  .

Pozdrawiam

619

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Wracam do sprawy obecnie najbardziej interesującej to jest do zbliżającego się w dniu 12 marca 2013 roku  kardynalskiego konklawe.
Otóż co i raz ktoś pisze na różnych forach,że lista papieży Świętego Malachiasza to falsyfikat stworzony ponoć w XV,a niektórzy nawet twierdzą,że w XVI wieku.
No cóż ludzie mają prawo do różnych poglądów również uczeni.
Po pierwsze Biskup Malachiasz jest oficjalnym świętym kościoła rzymskokatolickiego,a po drugie
większość uczonych uznaje Malachiasza za autora listy, a mniejszość faktycznie nie.(o tym pisałem uczciwie już wielokrotnie).
Dla przykładu większość uczonych uznaje ,że Jezus Chrystus żył na Ziemi i został ukrzyżowany,a mniejszość tego faktu nie uznaje!
Wszyscy uczeni muzułmańscy uznają,że co prawda Jezus żył i był prorokiem,ale nie był w/g nich Synem Bożym i nie został ukrzyżowany tylko zmarł śmiercią naturalną.
Są też tacy uczeni,szczególnie historycy,którzy twierdzą,że takiej postaci jak Jezus w ogóle nie było ,bo oprócz ewangelii nie ma żadnych innych żródeł historycznych na jego temat,a np:o Mahomecie takie żródła są.
Niektórzy uczeni uważają,że tragedia w Smoleńsku była katastrofą lotniczą,a niektórzy(mniejszość) uważają,że był to zamach.
Tak więc w/g mnie nie ma sensu,się „przekomarzać” na ten temat(listy Świętego Malachiasza) bo...nieprzekonanych nikt nie przekona.
Tak samo jest,jeśli chodzi o przepowiednie i wizje.
Po prostu jedni w nie wierzą,a drudzy nie!
Warto natomiast jest dyskutować nad treścią(zawartością) przepowiedni skoro wiemy że zostały one w dawnych czasach zapisane i ich autentyczność historyczna jest niepodważalna,albo raczej pewna.Skoro tak to to tak jak w przypadku M Nostradamusa i Świętego Malachiasza,a także autorów wizji i przepowiedni rozważamy je w celu ich jak najdokładniejszej interpretacji.
Niewątpliwie wybór nowego papieża będzie wielkim sprawdzianem tych interpretacji,bo problemem jest wg mnie tylko to,czy tę objawioną prawdę zapisaną w przepowiedniach poznamy zaraz po wyborze papieża,czy dopiero za kilka,lub kilkanaście lat.
Ja znając twórczość wizjonerską M Nostradamusa( Nostradamusa Młodszego)uważam,że jego przepowiednie o historii:Świata,Europy i Polski się sprawdzą tak jak sprawdzały się dotychczas.
Jednym z argumentów który za tym przemawia jest między innymi to,że polscy wieszcze,czyli poeci romantyczni jak;A Mickiewicz,J Słowacki i inni,prawidłowo „przepowiedzieli „ w swoich utworach przyszłość Polski!
A dlaczego?
Bo i A Mickiewicz i J Słowacki interesowali się i dobrze znali przepowiednie M Nostradamusa ,o czym świadczą zapiski w ich listach.
Wielu ludzi;uczonych,biskupów,literatów,a nawet polityków interesuje się licznymi przepowiedniami i wizjami i to przede wszystkim M Nostradamusa!
Tylko jest jeden szkopuł,wielu z nich wstydzi się do tego oficjalnie przyznać ,a mianowicie do faktu ,że  te przepowiednie i wizje czyta i poważnie rozważa!
Wiem coś o tym,bo znam wielu takich ludzi!

Pozdrawiam

Atraktor

620

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

co taka cisza;? podobno Sodano ma 40 głosów ten brazylijczyk niemieckiego pochodzenia 20 30 głosów a potrzeba dwie trzecie czyli 70 pare głosów ja myślę że nię będzie ani Sodano ani brazylijczyk...potem napiszę kilka ciekawych informacji o Pakistanie o których się dowiedziałem  z światowych stron internetowych na początek napiszę że styczniowe protesty w Pakistanie pod wodzą Pakistńskiego duchownego islamskiego nie jest talibem widzi na prawei i na lewe oko.Mieszkał w Kanadzie...od 23 Grudni stanoł na czele protestów. potem opiszę jego postać czyją jest marionetką i i dlaczego dwa państwa chcą zdestabilizować sytuacje w Pakistanie i wywołać zieloną rewolucje o chasłach demokracji...