841

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

@ norbertus

wiesz o co chodzi z tym? to proste maisto zburzonego muru, to Berlin, natomiast wielu spod znaku polkseizyca to turcy, ktory tam nie brakuje... swoja droga 3 wers może opowiadać o lotnisku, ktore jest w tej chwili budowane (niejako targowisko proznych)...

poza tym mialem sen o tym, opisywalem go na paranormalne.pl pod tym samym nickiem tam jestem, inny sprawdzil mi sie, tak jak wczesniejsze tez;]

842

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

aha, slyszeliscie pewnie o kims takim jak przyszly polski dyktator-general, mam rozwiazanie jego zagadki;] jest wyjatkowo banalne, to nie jest jeszcze zaden zolnierz, w tej chwili jeszcze jest nikim, chociaz jest swiadomy swego losu, trudno to wyjasnic, ale nawet wiem o kogo może chodzic i nie jest to zaden obecny oficer, nawet nikt ze swiecznika, za dwa moze 3 lata na polskiej scenie politycznej zaczna się prawdziwe przetasowania, wyjda nowe afery, ale tez zacznie byc robiony porzadek z tymi naszymi zlodziejami z wiejskiej... i wcale nie chodzi tylko o jedna partie polityczna, bo to sie tyczy wszystkich partii, w tym tzw. "patriotycznego" pis-u...

843

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "xero";

Nie ma rozbieżności pomiędzy Nostradamusem,a Einsteinem ,jeżeli się zna i Biblię i fizykę relatywistyczną.
Już pisałem ,że Biblia mówi o prawie 6000 latach ,ale Boskich nie ludzkich, tych ziemskich.
Skoro jeden dzień Boski trwa 1000 lat ziemskich to policz sobie ile to jest.
Proste równanie matematyczne.
Nie Einstein sprawdzał to w kosmosie tylko jego równanie;E=mc2 było sprawdzane w kosmosie.
Obecne statki kosmiczne zaledwie przekraczają drugą prędkość kosmiczną więc odchylenia w czasie po powrocie na Ziemię są minimalne,ale są(u nas czas biegnie szybciej!
Ta teoria jest nie do obalenia jest po prostu tezą,czyli faktem!
Ta teoria została też potwierdzona w badaniu Kosmosu poprzez tzw:poczerwienienie widma galaktyk!

Pozdrawiam:

Atraktor

844

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "dmoxa":

Już Ci odpowiedziałem raz na pytanie o przyszłość "al kaidy"nawet przytoczyłem tekst.
Struktury "al Kaidy"zostaną wchłonięte przez talibów.

Pozdrawiam:

Atraktor

845

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dziękuje Atraktorze żywe srebro możesz podać link do opisu twojego snu ? pozdarwiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-03-17 20:36:00)

846

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeszcze raz do"dmoxa";

W/g ostatnich badań ciemna energia(jest to energia ujemna) przewyższa sumę całej materii Wszechświata to znaczy łącznie materię ciemną niewidzialną i tą z której są zbudowane widoczne:galaktyki,gwiazdy,obłoki materii,planety,rośliny,zwierzęta i my czyli materię barionową.
Ta energia pokonała już całą grawitację Wszechświata i go NIEMIŁOSIERNIE ROZCIĄGA Z CORAZ WIĘKSZA PRĘDKOŚCIĄ.
WSZYSTKIE GALAKTYKI UCIEKAJĄ OD SIEBIE(JEST ICH SETKI MILIARDÓW) W RÓŻNE STRONY I CORAZ BARDZIEJ SIĘ OD SIEBIE ODDALAJĄ I PO PEWNYM CZASIE STAJĄ SIĘ JUŻ DLA NAS NIEWIDOCZNE NAWET PRZEZ NAJWIĘKSZE TELESKOPY,JEDNYM SŁOWEM JUŻ NIGDY ICH NIE ZOBACZYMY ,BO ZGINĘŁY NA ZAWSZE ZA HORYZONTEM ZDARZEŃ!!!
Wszechświat rozszerza się coraz szybciej i nic tego wzrostu już nie zatrzyma.
Z czasem stanie się przerażająco pusty,mroczny i zimny!
Na niebie nie będą widoczne żadne gwiazdy, wszystko będzie umierać i zamierać.
Najpierw wypalą się wszystkie gwiazdy włącznie z białymi i czerwonymi karłami,a ostatnie po wielu bilionach lat w wyniku"kosmicznego parowania" zanikną czarne dziury.
Dalsza przyszłość Wszechświata jest niepewna,albo cała czasoprzestrzeń kosmosu się rozerwie jak"stare przetarte i dziurawe prześcieradło" na strzępki i wtedy każda część się zwinie w osobliwość do jednego punktu,a póżniej każdy punkt wybuchnie rodząc nowy wszechświat,albo nasze"stare kosmiczne i przetarte prześcieradło"spotka drugi wszechświat(otrze się o niego) i w wyniku kosmicznego "sprzężenia"nastąpi złączenie,które spowoduje tzw"kosmiczny pożar" i powstanie nowego wszechświata!

Kolaps grawitacyjny,czyli zahamowanie ekspansji czasoprzestrzeni i powrót do punktu,czyli osobliwości nam już nie grozi!

Atraktor

847

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Niestety na tym świecie są rzeczy, które są nietykalne jak święte krowy w Indiach. Tak jest między innymi w przypadku teorii Einstaina, choć są fizycy którzy ją podważyli, chociażby ostatnie przekroczenie prędkości światła. Niestety oficjalna fizyka zabetonowała się w XIX w, Bozon Higsa póki co nie został odnaleziony i najprawdopodobniej nie zostanie. Z tym dowodzeniem jest tak jak z dowodem na to, że ziemia kręci się wokół słońca, w drugą stronę też można przeprowadzić dowód. Koordynaty na lotniskach oparte są o geocentryczne położenie ziemi. To, że w Biblii powiedziane jest, że 1000 lat u Pana Boa jest jak 1000 lat u ludzi, może również oznaczać, że człowiek potrzebuje 1000 lat na to co Bóg robi w jeden dzień.

848

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "xero";

Pomyliłeś Bozon Higgsa z neutrinem to tak jak byś pomylił owoc czyli jabłko z ziemniakiem ,czyli warzywem(mniej więcej).
W "CERN" pomierzono strumień neutrin i starano się udowodnić,że neutrina(nie mylić z neutronami) mają minimalnie większą prędkość niż kwanty(fotony)światła okazało się to błędem w obliczeniach i sami odkrywcy się ze wstydem z tego szybko wycofali,bo okazało się po obliczeniach,że gdyby tak było oni by nie istnieli!
Był to szum prasowy nie douczonych dziennikarzy nic więcej,a młodzi fizycy chcieli się czymś po prostu wykazać.
Tak bywa.
Bozon Higgsa jest dalej poszukiwany,bo właśnie zakłada go teoria budowy Wszechświata!
Bardzo proszę nie wypowiadaj się w temacie na którym się nie znasz-dla Twojego dobra.

Pozdrawiam

Atraktor

849

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorza, a co jeśli statek przekroczy prędkość światła? ile czasu minie na pokładzie a ile na ziemi?

850

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Fajna dyskusja, ale nie na temat.
Wrócmy, proszę do 21-go stulecia.

851

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Elizy
Mam podobne odczucia, coś mi nie pasuje w tym Franciszku. A ta skromność coś za jaskrawa, taka pod publikę. Mam nadzieję że się mylę.

852

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Do "xero";

Pomyliłeś Bozon Higgsa z neutrinem to tak jak byś pomylił owoc czyli jabłko z ziemniakiem ,czyli warzywem(mniej więcej).
W "CERN" pomierzono strumień neutrin i starano się udowodnić,że neutrina(nie mylić z neutronami) mają minimalnie większą prędkość niż kwanty(fotony)światła okazało się to błędem w obliczeniach i sami odkrywcy się ze wstydem z tego szybko wycofali,bo okazało się po obliczeniach,że gdyby tak było oni by nie istnieli!
Był to szum prasowy nie douczonych dziennikarzy nic więcej,a młodzi fizycy chcieli się czymś po prostu wykazać.
Tak bywa.
Bozon Higgsa jest dalej poszukiwany,bo właśnie zakłada go teoria budowy Wszechświata!
Bardzo proszę nie wypowiadaj się w temacie na którym się nie znasz-dla Twojego dobra.

Pozdrawiam

Atraktor

do xero:
akurat w tym przypadku atraktor ma racje i to w 100%, to o czym piszecie jest moja pasją.
ale proponuje zalozyć odrebny temat bo pisanie o wszystkim na jednym juz wybranym temacie wprowadza maly zamęt .
chetnie po dyskutuje na te tematy ,pozdrawiam

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

853

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

cyt: xreo
"Nostradamus twierdził, że świat trwa ok. 6000 lat a tu nagle 13 miliardów lat, skąd takie rozbieżności ? Ciekawe"

W tym filmie naukowcy udowadniają to, o czym mówi biblia, Nostradamus, czy śpiący prorok.
Wiadomo o tym od ok. 20 lat, ale w nauczaniu nic się nie zmieniło i dalej wciska się ciemnotę nie tylko na ten temat.
Link do filmu http://www.youtube.com/watch?v=ym6POKL7020

Ostatnio edytowany przez micro (2013-03-17 22:16:21)

854

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Julka,
Tak, podejrzane, nawet przywódca Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego to zauważył (chociaż on nie jest lepszy). Wszyscy się zachwycają, a w mediach tylko o Franciszku i jego niekonwencjonalnym zachowaniu. Pewien dominikanin na kazaniu stwierdził, że jest zachwycony wyborem i że papież łączy w sobie jezuitów, franciszkanów i dominikanów (jezuita, imię Franciszek, dominikanie ubierają się na biało). I wszystko pięknie. Wszyscy zachwyceni. Zobaczymy jak będzie działał.
Pozdrawiam.

855

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Atraktora. Nie jest moja rolą dyskredytowanie twoich opinii, tak jak to Ty zrobiłeś. Ja natomiast, być może niezbyt gramatycznie, ale rozróżniłem obydwa tematy. Fakt fachowcem nie jestem, ale swoje wiem. I wiem także, że prędkość światła nie jest stała, bo da się ją np. zmniejszyć. Co do wspomnianego eksperymentu, to jak było naprawdę tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że A. Einstein jest świętą krową fizyki. Proponuje zapoznać się z książką ( bądź wywiadami ) Igora Witkowskiego na temat postępu cywilizacyjnego i roku 2012. Tak naprawdę obecny okres to stagnacja, jeździmy samochodami, które napędzają silniki z 19 wieku. Wszystko przez dogmaty patrz Łągiewka, efekt Serala etc.

Ostatnio edytowany przez xero (2013-03-17 23:05:27)

856

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

żywe srebro napisał/a:

aha, slyszeliscie pewnie o kims takim jak przyszly polski dyktator-general, mam rozwiazanie jego zagadki;] jest wyjatkowo banalne, to nie jest jeszcze zaden zolnierz, w tej chwili jeszcze jest nikim, chociaz jest swiadomy swego losu, trudno to wyjasnic, ale nawet wiem o kogo może chodzic i nie jest to zaden obecny oficer, nawet nikt ze swiecznika, za dwa moze 3 lata na polskiej scenie politycznej zaczna się prawdziwe przetasowania, wyjda nowe afery, ale tez zacznie byc robiony porzadek z tymi naszymi zlodziejami z wiejskiej... i wcale nie chodzi tylko o jedna partie polityczna, bo to sie tyczy wszystkich partii, w tym tzw. "patriotycznego" pis-u...

Ciekawe, kto to jest Twoim zdaniem? To samo można napisać o królu Polskim.

857

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "nostry";

Dyskusja zaczyna być faktycznie nie w temacie tej strony,ale odpowiem Ci na pytanie.

Nic nie może przekroczyć prędkości światła(statek kosmiczny i jego pasażerowie byli by skwantowani,czyli materia;statek i astronauci, z której są zbudowani zostali by natychmiast zgnieceni "na placek" i zamienieni w energię(strumienie kwantów) i to nie odwracalnie!
Teoretycznie można szybciej podróżować w kosmosie( umożliwia to:nadprzestrzeń,zwana również hiperprzestrzenią)ale to są na razie tylko rozważania teoretyczne,które wykorzystywane są nie zawsze w zgodzie z nauką w filmach: "science fiction".
Hiperprzestrzreń;superstruny i M -bramy to bardzo rozległy temat,ale nie będę go tu opisywał ,bo nie jest on tematem tej strony.Powiem tylko tyle,że tunele czasoprzestrzenne można wytworzyć zużywając jednorazowo energię ponad milion razy większą niż w ciągu 10 lat wytworzą je wszystkie elektrownie świata!
W przewidywalnej przyszłości jest to niemożliwe.
Poza tym są też różne rodzaje tuneli czasoprzestrzennych w których materia różnie może się zachowywać.
Z równań matematycznych wynika,że te tunele były by bardzo niestabilne!
Inną możliwością szybszego przemieszczania się w kosmosie było by wykorzystanie do tego celu tzw"czarnych dziur",ale takie rozwiązania są dopiero przedmiotem badań i dociekań naukowych.

Pozdrawiam:

Atraktor

858

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze przybliż nam proszę sylwetki generała Polski oraz króla, któż to będzie? Czy oni już są na tym świecie?

859

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

żywe srebro napisał/a:

aha, slyszeliscie pewnie o kims takim jak przyszly polski dyktator-general, mam rozwiazanie jego zagadki;] jest wyjatkowo banalne, to nie jest jeszcze zaden zolnierz, w tej chwili jeszcze jest nikim, chociaz jest swiadomy swego losu, trudno to wyjasnic, ale nawet wiem o kogo może chodzic i nie jest to zaden obecny oficer, nawet nikt ze swiecznika, za dwa moze 3 lata na polskiej scenie politycznej zaczna się prawdziwe przetasowania, wyjda nowe afery, ale tez zacznie byc robiony porzadek z tymi naszymi zlodziejami z wiejskiej... i wcale nie chodzi tylko o jedna partie polityczna, bo to sie tyczy wszystkich partii, w tym tzw. "patriotycznego" pis-u...

Piotr Duda smile

czas to wcale nie pieniądz - Stwórca dał go nam, abyśmy wykorzystali go do swojego wzrostu duchowego...a tych którzy go trwonią i już nie rokują na rozwój zabiera z powrotem...

860

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Czas jest wielkością skalarną i pojęciem względnym.

Czas to wielkie i wielowymiarowe dzieło Stwórcy...
Czas jest też ustrojem spiralnym i fraktalnym, tak samo jak ruch Ziemi wokół Słońca, wcale nie biegnie po okręgu, tylko po spirali jak przekazywali już Majowie, tak samo jak kod DNA. Do tego nakłada się ruch spiralny ramienia naszej Galaktyki.
I w ten oto sposób nigdy Ziemia nie znajduje się w tym samym położeniu przestrzennym co rok wcześniej, a więc cały czas jest poddawana coraz to innej konstelacji sił i energii z kosmosu. Dużo papiestwo wycięło ludowi z wiedzy, likwidując m.in. kalendarz synodyczny 13-to miesięczny, oj dużo. Zbrodnia na miarę wypraw krzyżowych. Nawet Nowy Rok ustnowił papież zupełnie w przypadkowym punkcie czasu, a Amerykanie i Kanadyjczycy do dzisiaj nie mają 13 pięter w budynkach i 13-tych rzędów w samolotach czy w kinach...!!! - ale "zrobili" z nich bałwanów... big_smile . Ale to nie na temat... taka luźna dygresja.
http://www.youtube.com/watch?v=zBlAGGzu … r_embedded
http://nnka.wordpress.com/2012/06/28/zi … slonca-pl/

Ostatnio edytowany przez MaxXon (2013-03-18 00:25:52)

czas to wcale nie pieniądz - Stwórca dał go nam, abyśmy wykorzystali go do swojego wzrostu duchowego...a tych którzy go trwonią i już nie rokują na rozwój zabiera z powrotem...