1,081

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Swego czasu na tym forum(ogólnym) i forum "GP" pisałem o różnych prawdach historycznych,o których dla wygody rządzących w ogóle się nie mówi i nie wspomina nawet w szkołach i na uczelniach,zataja itp. i zostałem oczywiście brutalnie zaatakowany przez tzw:"prawdziwych patriotów",którzy uważają ,że tylko oni najlepiej wiedzą co jest prawdą historyczną,a co nią nie jest!
Wspomniałem też między innymi o białych niewolnikach w Stanach Zjednoczonych i o tym jak byli oni traktowani i o tym że byli nimi głównie Słowianie ,a praktycznie Polacy!
Potwierdza to co mówiłem Mariusz Max Kolonko!
Bardzo ciekawa wypowiedż,polecam!

Oto link:

http://www.youtube.com/watch?v=gXCLoDI2yPc

Dziwię się ,że niektórzy wolą historię obrośniętą w różne mity niż tę autentyczną,czyli prawdziwą!

Czy więc lepiej żyć w kłamstwie i w nią bezmyślnie wierzyć,czy lepiej znać prawdę,choć nawet czasami bardzo bolesną,a nawet brutalną!?


Pozdrawiam;Atraktor

ps:

Niektórzy więc na ogół ci sami "prawdziwi patrioci" nie wierzą tak samo w przepowiednie M Nostradamusa o których pisał:Arteuza,Andy Collins,czy ja,bo w/g nich to;bzdury i wymysły,jak o białych niewolnikach też nie można o nich nigdzie w sieci przeczytać!
M Nostradamus;wielkość Polski i islam,a póżniej upadek,biali niewolnicy w tym Polacy w USA,po co o tym wiedzieć to przecież takie niepatriotyczne!

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-04-09 19:05:54)

1,082

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Kolejnym celem Al Kaidy po obaleniu Asada to przejęcie Iraku i Jordanii czyli otaczanie Arabii Saudyjskiej która też jest wymieniana jako kolejny cel po Jordanii i Iraku debca com ... Obserwujcie Turcję czy protesty przemienią się w rewolucję ...pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-04-09 20:13:56)

1,083

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przypominam że Saudowie wspierają wolną syryjską czyli islamistów ;...

1,084

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

A oto następne wiadomości zasłyszane z programów telewizyjnych Azji Wschodniej;

-telewizja chińska krytykuje mającą się odbyć za dwa dni wizytę sekretarza Generalnego NATO Rasmussena w Korei południowej twierdząc,że ma ona na celu wciągnięcie NATO do wojny!
Chińczycy ostrzegają,że Europa musi sobie zdawać z tego sprawę ,że może sama zostać zaatakowana i ponieść nieobliczalne straty!
Chińczycy podają też,że USA musi sobie zdawać z tego sprawę,że jakikolwiek atak na Koreę północną z ich strony spotka się z kontruderzeniem Chin na Korę południową i Tajwan!
Telewizja chińska podała też,że chińskie rakiety międzykontynentalne rozlokowane na wyżynie tybetańskiej  przygotowane są do zniszczenia wszystkich amerykańskich satelitów telekomunikacyjnych i szpiegowskich,zaraz po pierwszym ataku na KRLD!
Chiny w dalszym ciągu sugerują USA uznanie dyplomatyczne KRLD i nawiązanie z tym krajem stosunków dyplomatycznych,oraz rozwiązaniem problemu Tajwanu na podobnych zasadach jak rozwiązane zostały problemy;Hongkongu z Wielką Brytanią i Macao z Portugalią.
Telewizja chińska potwierdziła już ,że wojska chińskie wkroczyły na terytorium Korei Północnej W CELU JEJ OBRONY!!!
-telewizja rosyjska pokazała film sugerujący,że Korea północna uderzy najpierw na elektrownie jądrowe w Korei południowej co spowoduje kilkakrotnie większe skażenie radioaktywne od tego w Czarnobylu i to wielkich obszarów Korei i innych krajów w tym również wschodnich terytoriów rosyjskich.
Telewizja rosyjska podała też że nad 14 kilometrową(krótką)granicę z Koreą północną są przesuwane dodatkowe siły pancerne w tym czołgi,jednak jej wojska w razie konfliktu nie wkroczą na terytorium Korei.
Nad granicę Putin wysłał swojego przedstawiciela ze sztabu generalnego armii rosyjskiej.
We Władywostoku i Nachodce(baza rakietowa) znajdujących się w pobliżu granicy z Koreą północną ogłoszono w wojsku stan podwyższonej gotowości bojowej.
-telewizja wietnamska jeszcze raz i to ostro zaatakowała Chiny,które w/g niej chcą najpierw zdominować Azję ,a póżniej cały świat.
-telewizja filipińska podała,że prezydent Argentyny za cały kryzys obciążyła Stany Zjednoczone.
W Manili,a także leżącej w pobliżu stolicy Filipin Quizon odbyły się wielkie demonstracje antyamerykańskie i antyrządowe zorganizowane przez różnorodne tamtejsze organizacje lewicowe i komunistów,które brutalnie(gaz,pałowania)rozbiła policja.
-telewizja indonezyjska skrytykowała zarówno Stany Zjednoczone jak i Chiny!
-Telewizja irańska podała,że straty materialne w wyniku trzęsienia ziemi były niewielkie i jeszcze raz wyzwała USA od ;"diabłów i szatanów".

To na razie wszystko,oglądam dalej.

Pozdrawiam;Atraktor

1,085

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Sytuacja w Azji
Chiny podniosły głowę!
Chiny od jakiegoś czasu prowadzą ekspansję ekonomiczną na całym świecie Azja(Pakistan, Afganistan ,KRLD),Afryka,Bliski Wschód,Europa(Szwecja VolVo, Polska HSW tu mamy przykład jak fira wykupuje upadający zaklad,za którego płotem jest firma HSW robiąca sprzet dla armii i uczestniczy w przyszłościowych programach zbrojeniowych tak działa Chiński wywiad)  . Chińskie firmy potrafią gdy państwo kontrachęt ma przejściowe kłopoty finansowe kontynuować inwestycję gdy wchodzą strategiczne interesy Smoka.Proszę mi pokazać zachodnie firmy ,które tak robią.W ten sposób firmy ChRL wypierają zachodnie tym samym zarabiają i będą zarabiać .Jakie państwo nie chce podpisać kontraktu z taka firmą (proszę tego nie porównywać z autostrada w Polsce.Polska nie jest strategicznym partnerem dla Chin ),która poczeka na kasę i wykona kontrakt. Przez taka politykę Chińczycy w krajach głównie ze złożami surowców ,są postrzegani jako przyjaciele ,a nie jako łupieżcy z zachodu. Chińskie inwestycje są globalne ,ekspansja firm tego kraju będzie się nasilać. Zawsze w komunistycznych państwach w takich firmach siedzą oficerowie wywiadu pod przykrywką. W taki sposób Chiny zdobywają informacje i technologie.
Jak widać gołym okiem to co dziś dzieje się w sprawie KRLD świadczy niewątpliwie o sile Smoka,który rzuca wyzwanie USA. Czeka i obserwuje jak tygrys w ukryciu co zrobią Stany. To co robią Amerykanie teraz zrobią także w przyszłości,oni zawsze działają według procedur. jakie środki wojskowe podejmą i jak to długo będzie trwało,to kluczowa informacja w planowaniu wojny.
. Gdy Korea Płn zaatakuje i Stany odpowiedzą to po pierwsze pokażą gdzie dzis jest miejsce ChRL w szeregu i jak ważne jest dla nich sojusz.Jeżeli USA nie będą kontratakować po uderzeniu  Północnej Korei to będzie świadczyć o jej ogromnej słabości i o tym ,że chodzi tu tylko o interesy i okaże sie ,że król jest nagi.
Brak zdecydowanej reakcji USA to same plusy dla Chin ,zyskają na prestiżu,obnażą słabość ,,super mocarstwa" i przejmą we władanie Azję oprócz Indii. Czyli Chiny tylko zyskują,kto będzie się chciał w Azji opierać na USA skoro Chiny wygrają te potyczkę. Stany utracą sojuszników ,a Chiny zdobędą nowych gdy nie możesz z kimś wygrać przyłącz się do niego .
jak wynika z relacji Atraktora sytuacja staje się z dnia na dzień bardziej napięta.To moim zdanie stanie na ostrzu noża tak jak w Kryzysie Kubańskim tu się zgadzam z atraktorem,że sytuacja dojdzie nieomal do wybuchu konfliktu nuklearnego i tak jak tam i tu będą podpisane jakieś ugody. Tyle tylko ,że Chiny na tym zyskają ,a USA stracą i nic nie zyskają oprócz czasowej stabilizacji w regionie pod okiem Smoka a nie USA.
Tu jak ktoś zauważył moze chodzić też o odwrócenie uwagi od Syrii i Iranu poprostu chwila wytchnienia dla tych sojuszników Chin w regionie. Także bym sie nie zdziwił tym co sie dzieje w Egipcie z Chrześcijanami ,że to sondaż tego co zrobi EU gdy będzie dochodzić do jeszcze makabryczniejszych scen w krajach Arabskich.
Kolejna rzeczą  jest to iż Chiny po przejęciu Azji pod swoją ,,kuratelę" bedą dążyć do stworzenia sobie sojusznika ,który będzie równoważył EU. jka Atraktor wykazał EU po USA to druga potęga ekonomiczna i pragnę dodać militarna na ziemi.
Jeżeli w zamysłach Chin jest wykluczenie USA jako mocarstwa w konflikcie zbrojnym to w jakiś sposób będą zmuszone zneutralizować Europę,jedyną przeciwwagą możne być stworzenie i popieranie zjednoczenia muzułmanów w jednym państwie. Jak pokazuje historia państwa muzułmańskie mają wiele ,,rachunków" z Europejczykami.
Czyli w najbliższym czasie konflikt będzie sie zaostrzał ,aż do kryzysu nieomal IIIWŚ. Ale to tylko gra ,,po bandzie" Smoka z Neptunem.
domox ja myślę ,że Turcja nie będzie sie pchała w jakąś wewnętrzną rewoltę gdyż obecna ustawa zasadnicza, narzucona przez wojsko zaraz po zamachu wojskowym w 1980 roku, zapewnia armii rolę strażnika świeckiej, republikańskiej Turcji i przyznaje jej prawo do bezpośredniej interwencji w przypadku zagrożenia status quo. A armię mają bardzo usprzętowioną i nowoczesną i żyje się w Turcji jej obywatelom całkiem całkiem.

1,086

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przeczytałem artykuł "centurio o6"i zgadzam się z nim na 100 %!

Coraz bardziej wydaje mi się że zarówno Korea południowa jak i Korea północna to tylko PIONKI NA SZACHOWNICY W POLITYCZNO MILITARNEJ GRZE POMIĘDZY GIGANTAMI (TAKIMI ZAPAŚNIKAMI) TO JEST:USA I CHINAMI!!!
CZYLI,KTO KOGO BARDZIEJ PRZESTRASZY!!!
Reszta ,albo staje po stronie USA ,albo Chin,a co nie którzy jak:Rosja,czy Indonezja dystansują się od tego konfliktu i UWAŻNIE OBSERWUJĄ KTO TU BĘDZIE GÓRĄ!
Myślę,że 'centurio 06"ma rację,że Stany Zjednoczone powinny ostrzej zareagować,a nie przedłużać sprawy!
Chiny biorą ewidentnie USA na próbę,ale jeszcze są za słabi w/g mnie więc jak to się mówi "BADAJĄ SILNĄ WOLĘ AMERYKANÓW"!
MYŚLĘ,ŻE CHINY PROWADZĄ W AZJI GRĘ GLOBALNĄ,KTÓRĄ OD PEWNEGO CZASU PRZYGOTOWYWALI Z PREMEDYTACJĄ!
Chcą oni ściągnąć zainteresowanie USA ze spraw na Bliskim Wschodzie do Azji Wschodniej:Syria,Iran,pomagając w ten sposób Asadowi i ajatollahom,równocześnie licząc na to,że USA w końcu nieco zmięknie i zrobi na rzecz Chin,bo przecież NIE OBU KOREI pewne ustępstwa,szczególnie wobec Tajwanu.
PRZYPOMINAM ,ŻE  JUŻ RAZ USA POMOGŁY CHINOM LUDOWYM PRZEZ SWOJĄ  ZAPLANOWANĄ NIEOBECNOŚĆ(DO CZEGO SIĘ PO 10 LATACH PRZYZNAŁY!!!) NA POSIEDZENIU ZGROMADZENIA OGÓLNEGO ONZ ZAJĄĆ PRZEZ CHINY LUDOWE W ROKU 1971 MIEJSCE I W ONZ I PRZEDE WSZYSTKIM W RADZIE BEZPIECZEŃSTWA ONZ JAKO STAŁY JEJ STAŁY CZŁONEK ,CZYLI MIEJSCE ZAJMOWANE DOTYCHCZAS PRZEZ TAJWAN!
Pewno Tajwan i teraz wykiwają(znowu tamtejszy rząd i naród przeżyję traumę),bo jak USA zrobiły to raz to dlaczego nie mogą tego zrobić drugi raz,czyli powtórzyć!!!
I CO?
I CHINY NA TO LICZĄ,NA POWTÓRKĘ Z 1971 ROKU!!!
PRZECIEŻ W/G MNIE CHIŃCZYCY CZEKALI,KIEDY TEN "NIEOPIERZONY"MŁOKOS Z KOREI PÓŁNOCNEJ PRZEJMIE WŁADZĘ!
PRZYPUSZCZAM,ŻE JEGO OJCIEC NIE DAŁ BY SIĘ POMIMO WSZYSTKO TAK CHIŃCZYKOM  PODPUŚCIĆ I WRABIĆ,CZYLI WYKORZYSTAĆ DO GRY z USA,KTÓRA MU PRZECIEŻ NIC NIE DA!
Mało tego to Chińczycy już weszli na terytorium jego kraju!
Nie chcę też nic sugerować,ale dlaczego poprzedni dyktator Korei Północnej jak się ogląda filmiki na" You Tube" tak dziarsko przyjmował w roku zeszłym to jest 2012 defiladę wojskową w Phenianie,a za parę miesięcy zaraz PO WIZYCIE W CHINACH POCZUŁ SIĘ ŻLE I ZMARŁ!
Czyżby Chińczycy starego wykończyli ,żeby wykorzystać naiwność młodego!
WYDAJE MI SIĘ,ŻE U KOMUNISTÓW JEST WSZYSTKO MOŻLIWE,JUŻ TROCHĘ PRZEŻYŁEM NA TYM ŚWIECIE.
W/g mnie to nie ten dyktatorek z Korei północnej jak '
chrzanią nasze głupawe media rozgrywa swoją parte i przy tym 'fika" z Amerykanami tylko właśnie jak pisze "CENTURIO 06" ten Azjatycki SMOK CHIŃSKI ROSNĄCY Z ROKU NA ROK W SIŁĘ!
Masz rację "centurio 06" ,że Chiny będą pomagały talibom(i to robią) w tworzeniu Kalifatu Wielkiego Talibanu,czyli zjednoczonego IMPERIUM MUZUŁMAŃSKIEGO NA PRZEDPOLACH EUROPY ,aby pchnąć go do walki z Europą a sobie zostawić do póżniejszego "policzenia się" Stany Zjednoczone,a po drodze "zeżreć Rosję!
Rosja pomimo starań Putina to już chyba "zgrana karta" i o tym chyba już wiedzą  nie tylko; USA I Chiny i inni co mądrzejsi,może z wyjątkiem naszego obecnego rządu-tak mi się przynajmniej od pewnego czasu wydaje!

Myślę tak jak "centurio 06",że przedłużanie tego konfliktu jest z korzyścią dla Chin ,a nie Stanów Zjednoczonych Ameryki!

Pozdrawiam:Atraktor

1,087

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Chine stosują od wieków własną niezmienną politykę. Zmieniają się jedynie dynastie. Dziś, jest dynastia Mao. Korea dla Chin, jest terytorium historycznym związanym z Chinami od czasów z przed naszej ery. To Azja, a azja rzadzi się innymi prawami niż Europa, czy Ameryka.
Do wojny tym razem nie dojdzie, lecz dojdzie do konfliktu, po którym Chiny będą bardzo dobrze rozeznane, kto z kim a kto przeciwko komu. To taka próba koniem na szachownicy, gdzie szachuje się hetmana, by poznać strategię przeciwnika. Taką strategię prowdziły poszczególne klany, wzgledem swoich prowincji od zawsze, po dzień dzisiejszy.
Obecna sytuacja będzie służyła do uderzenia w stół, by było wiadomo, gdzie są "nożyce"
Ten konflikt "koreański" pokaże jakie sa podziały na całym świecie, w tym jak najbardziej w Europie, która dla cywilizacji chińskiej Europa stanowi największe zagrożenie, bo jest starym kontynentem i posiadającą najstarsza ukształtowaną mentalność w sposób bardzo mało zróżnicowany. Chiny, to nie jest jeden naród, lecz kilka i można by to państwo śmiało określić, Chińską Unią, która trwa od setek lat, lecz bardzo zróżnicowaną pod względem kulturowym i narodowościowym również.
Pozdrowienia dla Wszystkich serdeczne.

1,088

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Z drugiej strony Europa nie jest jednolita i bardzo łatwo podburzyć jeden kraj na drugi. W razie wojny wydaje mi się, że bardzo ciężko będzie zjednoczyć się Europie a wręcz będzie to niemożliwe. Już teraz w UE brakuje jedności i każdy chce jak najwięcej dla siebie zagarnąć. UE jak i USA wyglądają jakby nie miały pomysłu na swoją dalszą egzystencję a obywatelom wciskają pełnie bezpieczeństwa i dobrobyt.  Nasze społeczeństwa zostały uśpione chęcią posiadania, odnoszeniem sukcesów a brak im trzeźwego spojrzenia na świat. Warto zauważyć, że w Polsce nie mamy obowiązkowej służby wojskowej przez co ludzie nie będą mieli bladego pojęcia jak posługiwać się bronią, czyli zupełne przeciwieństwo tego co mamy w Azji. Jak nas profesjonalne armie nie obronią to nic nie zrobimy ...
Rosja ( ZSRR) , dla mnie to kraj który nigdy nie był potęgą a swoje sukcesy zawdzięcza słabości przeciwników. Rosja kojarzy mi się z chaosem, głównie w ogarnięciu tego potencjału jaki miała. Teraz Rosja jest za słaba na Chiny i raczej nic tego już nie zmieni.
Najbardziej boli mnie w tym wszystkim to, że Polska jest bezbronna i nie mamy ani jednego sojusznika. Niestety nasza armia to fikcja a plany jej modernizacji są chyba zbyt odległe. Jedynym plusem jest to, że nie mamy znaczącej populacji wyznawców Islamu ani Chińczyków. Przełoży się to na to, że nie rozwalą nas od wewnątrz co w przypadku Europy Zachodniej będzie znacznie łatwiejsze.
Nastały ciężkie czasy dla Europejczyków i przyjdzie nam zapłacić za jakiś czas ogromną cenę za lata wyzysku w dawnych koloniach jak i rozpusty w obecnej Europie.


Drodzy forumowicze, może zacznijmy bardziej pisać o tym co mamy w temacie albo wiążmy obecną sytuację bardziej z przepowiedniami i wizjami, bo obecnie to piszemy tylko o obecnej sytuacji. Ja nie jestem żadnym ekspertem na temat wizji czy przepowiedni i dlatego tutaj zaglądam a to co dzieje się obecnie potrafię jakoś ocenić, dlatego wolałbym żebyście konfrontowali obecną sytuację z przepowiedniami.

1,089

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

do Polk smile

- ta rozmowa, ma własnie związek z przepowiedniami Nostradamusa. Ciąg zdarzeń, które prowadzą sytuacji opisywanych przez wizjonera.

Rozpad Europy rozpoczął się na początku XX wieku. Najpierw bolszewia, potem hitleryzm i obecnie Unia. Gółownymi graczami w tej partii rozpadu byli Rosja i Niemcy i oni liczyli na zawładnięcie Europą. Unia, ma służyć, a właściwie miała służyć do ostatecznego rozprawienia się z Rosją i podporządkowania jej sobie. Idea hitlera jest realizowana w całej rozciągłości w UE, lecz oczywiście innymi metodami, bo metody i narzędzia jakie stosował hitler się zdewaluowały, zrobiły swoje i nadszedł czas na działanie innego rodzaju. Lecz cel pozostał taki sam.  Śiat nie przewidział jednak potęgi Chin, Indii i swiata arabskiego. Nie przewidzieli i zlekceważyli ich możliwosci i ich rozwój, oraz również ich chęć dominacji i wolę bycia wolnymi społeczeństwami, broniącymi się przed inwazjami nie tylko militanymi, lecz i inwazjami mentalnymi. Największą czkawką dla europejskich niemiec i rosji oraz Anglii w Europie zacznie się dopiero odbijać włąsnie Polska. Polska, którą lekceważono sobie całkowicie od 1939 roku. Polityka nie dzieje sięod dziś, czy od wczoraj.
Kryzysy, wojny, konflikty, sojusze czy układy, są wynikiem nie potrzeby jutra, lecz wynikiem wczorajsszego dnia. Chinom obecny bajzel jest jak najbardziej na rękę. Zrobią wszystko, by powstał wielki muzułmański przywódca w krajach arabskich, który zapewni im spokój i możliwość rozoju ich potęgi, dając dosatęp do rynku ropy, której coraz więcej będą potrzebowali.

1,090

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Szczyt G8 w Londynie ministrów spraw zagranicznych temat... Syria...

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-04-10 11:47:04)

1,091

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

Bardzo się cieszę,że znowu zaczął pisać"numer jeden"!
Z wielką uwagą przeczytałem jego tekst i Polka.
"Numer jeden"ma rację nie ma jednego narodu chińskiego i jednego języka chińskiego jak powszechnie myślą ludzie,którym wydaje się ,że znając MITY myślą,że znają prawdziwą historię.
Języki chińskie (sinickie) to to samo co np: języki słowiańskie,germańskie lub romańskie.
Wyobrażmy sobie ,że na przykład wszyscy Słowianie w tym Polacy żyją w jednym państwie która nazywa się Słowiańszczyzną lub Państwem Słowiańskim.
W tym Państwie Słowiańskim ludzie by mówili po;rosyjsku,ukraińsku,polsku,białorusku,czesku,słowacku,bułgarsku,serbsku,macedońsku,bośniacku,chorwacku i słoweńsku.
Wymieniłem 12 języków słowiańskich BO WŁAŚNIE W CHINACH MÓWI SIĘ 12 JĘZYKAMI CHIŃSKIMI!!!
Oczywiście są tam jeszcze języki mniejszości narodowych np:tybetański,ujgurski,mongolski,mandżurski,miao itd,ale nie są to języki chińskie!
Największym i najbardziej popularnym językiem chińskim ,takim odpowiednikiem rosyjskiego jest język "HAN" zwany w Europie "mandaryńskim",to ten język jest głównym językiem Chin w którym nadawane są główne programy telewizyjne i radiowe.Ale są też programy telewizyjne i radiowe,które w regionach zamieszkałych przez inne narody chińskie nadają swoje audycje w tych regionalnych chińskich językach!
"HAN ŻEN" po polsku"LUDZIE HAN" to naród chiński największy i najliczniejszy liczący 65% populacji Chin, drugim językiem 15% są "SI SIA" po polsku  "WSZYSCY SIA",a ich język w Europie nazywany jest językiem "kwantuńskim.
Pozostałe 20% mówi pozostałymi językami chińskimi.
Ten kto nauczył się głównego mandaryńskiego języka Chin będzie miał problemy z porozumieniem się np: z mieszkańcem Kantonu,chyba,że będzie z nim rozmawiał pisząc na kartce papieru!

ALE WIĘC CO ŁĄCZY WSZYSTKICH CHIŃCZYKÓW!?

OTÓŻ ŁĄCZY ICH WSPÓLNE DLA WSZYSTKICH ZROZUMIAŁE PRZE WSZYSTKICH CHIŃCZYKÓW PISMO!!!

ONO ZAWSZE BYŁO I JEST BARDZO WAŻNYM CZYNNIKIEM JEDNOŚCI CHIN I WSZYSTKICH CHIŃCZYKÓW!

U NICH JEDEN ZNAK TO JEDNO SŁOWO, LUB WYRAZ!

Jeżeli nie znamy np:języka rosyjskiego,czeskiego,angielskiego,niemieckiego itd i pójdziemy do jednego z miejscowych hoteli odebrać klucz do swojego pokoju po odbytym spacerze to nie musimy się silić wymawiając numer pokoju w nieznanym nam języku tylko pokażemy kartkę z numerem pokoju np:"234" i PORTIER PODA NAM ODPOWIEDNI WŁAŚCIWY KLUCZ!

TAK JEST W CHINACH ONI MAJĄ PISMO IDEOGRAFICZNE ,A NIE ALFABETYCZNE I KAŻDY CHIŃCZYK KUPUJĄC JAKĄKOLWIEK GAZETĘ,LUB KSIĄŻKĘ CHIŃSKĄ W KAŻDYM REGIONIE KRAJU,SWOBODNIE JĄ ODCZYTA I ZROZUMIE!!!

TAK CHIŃCZYCY ,TO JEST PRZY POMOCY JEDNOLITEGO PISMA IDEOGRAFICZNEGO ZAŁATWILI PRZED 4 TYSIĄCAMI LAT SWOJE PROBLEMY JĘZYKOWE!!!

JĘZYKÓW WIELE,A PISMO JEDNOLITE I ZROZUMIAŁE DLA WSZYSTKICH!!!

TO PODSTAWOWE CREDO CHIŃSKIEJ KULTURY!

Nie wiem,czy zauważyliście,że zawsze na dole ekranu telewizyjnego zawsze to co mówi w telewizji lektor chiński jest pokazywane znakami graficznymi,czyli pisane ich ideograficznym zrozumiałym dla wszystkich Chińczyków jednolicie narodowym pismem!
TO TAK JAK NP;WSZYSCY SŁOWIANIE,ROMANIE, LUB GERMANIE STWORZYLI BY SWOJE SŁOWIAŃSKIE,ROMAŃSKIE,LUB GERMAŃSKIE PAŃSTWO I STWORZYLI WSPÓLNE ŁĄCZĄCE WSZYSTKICH IDEOGRAFICZNE PISMO!!!
Dlaczego Chińczycy to zrobili!?
Dlatego,żeby chińscy pobratymcy  mówiący np; po kwantuńsku mogli zrozumieć lektora,który mówi po mandaryńsku!

I wreszcie do"polka".

To co się dzieje w Korei opisał w swoich przepowiedniach M Nostradamus"Kraj Wiśni"!
Te przepowiednie(centurie przytaczał Arteuza,Andy Collins i ja!
Więc opisując te bieżące wydarzenia sprawdzamy równocześnie proroctwa Nostradamusa!

Jeżeli sprawa Korei rozstrzygnie się zgodnie z przepowiedniami ,to jak myślisz,czy proroctwa M Nostradamusa o powstaniu Kalifatu Wielkiego Talibanu,o Mahdim, o Henryku Szczęśliwym ,czyli w ogóle o III wojnie światowej się spełnią ,czy nie!?

Wszyscy chyba jesteśmy tego ciekawi,więc o tym piszemy!!!

Pozdrawiam:atraktor

ps:następny tekst to bieżąca informacja o wydarzeniach związanych z kryzysem koreańskim.

1,092

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Oto bieżące wydarzenia związane z kryzysem koreańskim.

Korea południowa widać,że się w końcu wystraszyła,bo poprosiła oficjalnie; Chiny i Rosję o pomoc w rozwiązaniu kryzysu z Koreą północną.
Chiny odpowiedziały już,że drogą do rozwiązania kryzysu jest uznanie przez USA Korei północnej ,nawiązanie z nią stosunków dyplomatycznych i autentyczne ,a nie pozorowane rozmowy o sytuacji nie tylko na półwyspie koreańskim ,ale w całej Azji Wschodniej.
Klucz do rozwiązania tych problemów znajdą u swojego sojusznika Stanów Zjednoczonych Ameryki.
Rosja odpowiedziała Korei południowej bardzo lakonicznie,że obserwuje sytuację i jest w kontakcie z Chinami i USA i poprosiły Koreę południową o to aby postępowała racjonalnie.
Czyli jak rozumiem  Rosjanie "umywają ręce" i bacznie obserwują bieżące wydarzenia!
Te informacje podały telewizje:japońska,chińska,filipińska i taiwańska,ale nie koreańskie!
-telewizja północnokoreańska podała,że cyt:"rakiety ;krótkiego,średniego i dalekiego zasięgu są przygotowane do niszczycielskiego uderzenia i że DLA AMERYKI NADSZEDŁ SĄDNY DZIEŃ,ŻE NADSZEDŁ MOMENT ZEMSTY!!!
-telewizja chińska podała,że granica Chin na rzece Jalu z Koreą północną została dla wszelkiego ruchu cywilnego zamknięta,aby nie przeszkadzać w ruchach wojsk i sprzętu wojskowego,oraz innych towarów.
-telewizja japońska podała,że w amerykańskich bazach wojskowych w całej Azji Wschodniej w tym w Japonii,a także w japońskich "siłach samoobrony"ogłoszono aż do odwołania pierwszy najwyższy stopień zagrożenia włącznie z zagrożeniem ataku;nuklearnego,biologicznego i chemicznego.
Podano też,że z Hawajów w kierunku Korei i Japonii wyruszyła cała prawie flota pacyficzna!
-telewizja chińska podała,że armia chińska została postawiona w stan I-ej gotowości bojowej i jest przygotowana do ODBICIA Z RĄK AMERYKAŃSKICH KOLONIZATORÓW TERYTORIÓW CHIŃSKICH-najprawdopodobniej chodzi o Tajwan.
-telewizja południowo koreańska i tajwańska podała,że Chińczycy wystrzelili wczoraj z kosmodromu w Mongolii wewnętrznej przy pomocy jednej rakiety"Długi Marsz 2)pięć satelitów szpiegowskich na różne orbity wokół ziemskie!

PRZED CHWILĄ DOSŁOWNIE TELEWIZJA KOREI PÓŁNOCNEJ PODAŁA,ŻE JEST GOTOWA DO ODPARCIA ATAKU AMERYKI!!!
Kurcze,nie wiem co to znaczy,czyżby byli zaatakowani?

Myślę jednak,że to takie jak to się mówi"strachy na lachy"!
M Nostradamus przecież napisał,że będzie groziła wielka wojna z powodu działań północnego dyktatora z podzielonego"Kraju Wiśni"i świat się wystraszy,ale Smok i Atlantydzi dojdą do w dużej części tajnego porozumienia w wyniku którego wyspa"Formoza"(za czasów Nostradamusa tak Tajwan nazwali ją Portugalczycy)zostanie zdradzona i sprzedana!

A no może to jest jakaś pociecha(choć nie smaczna),że jednak jeszcze tej wielkiej wojny nie będzie!

Obserwujmy więc bacznie i analizujmy sytuację,teraz możemy być świadkami sprawdzalności proroctw M Nostradamusa!

Pozdrawiam:Atraktor

1,093

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Chodziło mi raczej o to, żeby oceniając to co teraz się dzieje przywoływać przepowiednie i je porównywać do obecnych faktów smile

Jeśli wojna wcześniej czy później jest nie do uniknięcia to szczerze, wolałbym ją teraz niż w przyszłości. Teraz znowu zostanie poświęcony kolejny kraj czyli Tajwan,jak niegdyś Czechosłowacja a wojna i tak wybuchła. Polityka ustępstw daje tylko to, że oddala wybuch wojny a nie sądzę, żeby w przyszłości USA mogły jeszcze powiększyć przewagę militarną nad Chinami, będzie wręcz odwrotnie.
Ktoś powie, że może Polska wreszcie przejrzy na oczy i zaczniemy myśleć o obronie sowich granic. Ja niestety bez jakiś przewrotów społeczeństwa nie liczyłbym na oddanie władzy przez obecnych polityków i jakieś zmiany. Jeśli USA teraz ustąpią, to można stwierdzić że zaczął się realny upadek ich potęgi.

Ostatnio edytowany przez polk (2013-04-10 13:12:27)

1,094

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,O … l#opOpinie
Słowenia kolejnym krajem, który przejechał się na UE. Ciekawe kiedy przyjdzie kolej na nas ...

1,095

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

polk
Upadek USA trwa od momentu zniszczenia WTC. O tym pisał Aarteuza na  fprum GP . Sytuacja w Azji jest dosc podobna do roszczen III Rzeszy. Tylko Chiny są znacznie potężnoejsze od Niemiec lat 30. Zgadzam się z tobą wybuch wojny dzis dla Zachodu będzie mniej kosztowmy niż za 10/20 lat. Niszcząc potęgę Chin prawdopodobnie wykluczuli by powstanoe Wielkiego Tałibanu. Jest też 2 dno 12 000 000 000 000 dolarow obligacji USA w rękach Somka.
Attaktorze czy Nostradamus nie pisze że Stany za długi sprzefadzą Formozę?

Ostatnio edytowany przez centurio06 (2013-04-10 17:50:41)

1,096

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Pogarszają się stosunki polityczne między Rosją a Ukrainą . Powodem jest zbliżenie Ukrainy do UE blisko podpisania umowy stowarzyszeniowej. Janukowycz ułaskawił jednego lidera opozycji ale nie Tymoszenko. Dlatego Rosja chce budować Jamał 2 przez Polskę omijając Ukrainę. Atraktorze czy sądzi pan że stosunki Ukraina Rosja będą się pogarszać i czy może  pan jeszcze raz napisać o wojnie Rosji z Ukrainą dla przypomnienie dziękuję pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-04-10 17:53:44)

1,097

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

centurio06 napisał/a:

polk
Upadek USA trwa od momentu zniszczenia WTC. O tym pisał Aarteuza na  fprum GP . Sytuacja w Azji jest dosc podobna do roszczen III Rzeszy. Tylko Chiny są znacznie potężnoejsze od Niemiec lat 30. Zgadzam się z tobą wybuch wojny dzis dla Zachodu będzie mniej kosztowmy niż za 10/20 lat. Niszcząc potęgę Chin prawdopodobnie wykluczuli by powstanoe Wielkiego Tałibanu. Jest też 2 dno 12 000 000 000 000 dolarow obligacji USA w rękach Somka.
Attaktorze czy Nostradamus nie pisze że Stany za długi sprzefadzą Formozę?

Tylko, że obecnie na wojnie stracą praktycznie wszyscy a za kilka,kilkanaście lat stracą głównie dzisiejsze potęgi czyli USA i UE Trzeba zauważyć, że dzisiaj wiele firm produkuje w Chinach, a więc w razie wojny wycofaliby się z tego kraju co przełożyłoby się na utratę tysięcy miejsc pracy w Chinach, a co za tym idzie wzrosłoby znacznie niezadowolenie społeczeństwa Chińskiego, co mogłoby przełożyć się na wojnę domową. Wydaje mi się, że łatwiej byłoby podnieść się w takim wypadku Europie czy USA, chociażby ze względu na dużo mniejszą populację ludności. Teraz wszyscy są sobie potrzebni a jak będzie za kilka lat ... Wydaje mi się, że Europa, USA, Kanada i Australia będą tylko przeszkadzać przyszłym hegemonom.

Ostatnio edytowany przez polk (2013-04-10 18:56:37)

1,098

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

polk moim zdaniem zachód upada ekonomicznie militarnie i politycznie !

1,099

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Do "centurio06";

Nie znam tekstów M Nostradamusa ,które mówią,że Formoza,czyli Tajwan będzie sprzedana przez USA Chinom za pieniądze,jest natomiast mowa o tym,że będzie to układ polityczny,czyli podział wschodniej Azji na strefy wpływów.

Na pewno znasz teksty M Nostradamusa,które przytaczał Arteuza,ale je przypomnę:

Persage XI 45,3 tłumaczenie; Arteuza Centurion;

Na podzielonym półwyspie Azji,
Czerwona Północ zagrozi Neptunowi,
Będzie ją chciał zniszczyć Wielkim Ogniem,
Ale Smok swoim traktatem ją uratuje.

Czyli będzie jakiś traktat.
W/g mnie haniebny,który odda Tajwan(Formozę)Chińczykom tak jak Sudety w Monachium oddali; Brytyjczycy i Francuzi Niemcom ,a nawet jeszcze gorszy bo Sudety zostały oddane w sposób jawny a USA oddadzą Tajwan w TAJNYM POROZUMIENIU!

I jeszcze dwa teksty:

Persage;45,8 tłumaczenie;Arteuza Centurion;

Wielki Neptun odda Smokowi Formozę,
Półwysep zostanie zjednoczony ale bez armii
Będzie pod kontrolą mocarstw sprzymierzonych,
Póżniej Oko Smoka zwróci się na puste ziemie północy.


Persage;V;11,1 tłumaczenie;Arteuza Centurion:

Bogate Wyspy przywrócą dawne prawo,
I znowu jak kiedyś zagrożą Azji,
Ze Smokiem podpiszą tajny pakt,
Dzieląc daleką północ pomiędzy nienasyconymi.

I Presage: 19;107(czterowiersz) almanach rok 1614:

Półwysep Kraju Wiśni przed trzecią zjednoczony,
Traktat Wielkich:Smoka i Neptuna następną niewolą,
Z dwóch Panów po siedmiu obrotach pozostanie jeden.
Za przyczyną Ogromnego Smoka i Ogromnej Świni!


Dopisałem ten ostatni tekst z almanachu chociaż nie wszystko w nim jest dla mnie jasne,ale najważniejsze,że z tych tekstów wynika jedno,a mianowicie to,że WOJNY NIE BĘDZIE A PODPISANY ZOSTANIE JAKIŚ ZDRADZIECKI PAKT GŁOWNIE POMIĘDZY CYTUJĘ:OGROMNYM SMOKIEM I OGROMNĄ ŚWINIĄ,CZYŻBY TĄ ŚWINIA W/G M NOSTRADAMUSA STAŁY SIĘ PO PODPISANIU TAJNEGO PAKTU STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI!?
Tego nie wiem bo może tą świnią będzie ktoś inny nie USA,ale Ameryka na pewno tu się nie popisze tak jak  było to w przypadku Tajwanu(1971 rok)czy innych krajów.

Może tą "Ogromną Świnią"będzie Japonia jak wynika z tekstu Arteuzy 19;107,która po kryzysie koreańskim zorientuje się ,że Chiny są coraz mocniejsze i z nimi zacznie wiązać nadzieje na swoją przyszłość podpisując póżniej jakiś tajny pakt po którym oni(Chiny i Japonia) tym razem (tak jak kiedyś)podzielą się Koreą znowu na pół?
Niewątpliwie z tekstów M Nostradamusa wynika,że Japonia stanie się początkowo wielkim sojusznikiem Chin i Talibanu i będzie uczestniczyć z tymi państwami w inwazji na Rosję!

Pozdrawiam;Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-04-10 20:35:30)

1,100

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ciekawe czy Ogromna Świnia to wielkość państwa czy jego zachowanie; pozdrawiam czyli Japonia zbliży się do Chin ...