1,341

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Możliwe daty wybuchu wojny poza 2021 rokiem który odpada z powodu braku dekady superterroryzmu 2028 2030  2037 2039 2046  2048 te daty spełniają warunek Nostradamusa pozdrawiam ps do końca to nie wiadomo czy Śniady to Obama a dwóch walczących w Rosji  to Putin i Miedwiedjew   mnie bardzo ciekawi w którym roku wybuchnie wojna ja myślę  że w 2028 lub 2030 dekada superterroryzmu zacznie się w 2018 lub 2020 wtedy ma być zniszczony Nowy Jork po powstaniu Talibanu. Czy za kadencji następnego prezydenta USA ? Myślicie że zniszczą Nowy Jork za następcy Obamy ?

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-05-16 21:13:58)

1,342

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze
Napisałeś ,Nostradamus w jednym z czterowierszy napisał iż III WŚ wybuchnie 2000 lat po śmierci Zbawiciela. Tylko mamy problem z ustaleniem dokładnej daty Jego narodzin i śmierci.
    Jezus urodził się podczas spisu ludności. Jeden z takich spisów zarządził w państwie rzymskim cesarz August w roku 8.
Pod koniec starożytności chrześcijanie uznali, że Jezus urodził się w roku 754 rachuby rzymskiej. Nazwali ten rok pierwszym „rokiem Pańskim”. W średniowieczu przyjęto ten rok za początek chrześcijańskiej rachuby lat, choć długo funkcjonowały jeszcze inne systemy. Rok ten rzeczywiście ustalono niedokładnie. Nie ma to jednak większego znaczenia, gdyż ważność narodzin Chrystusa nie zależy przecież od poznania ich daty. Z kolei datę 25 grudnia przyjęto ze względów symbolicznych. Wyraża ona myśl, że Jezus, rodząc się w najdłuższą noc w roku, przezwycięża ciemności zła.

Bliższej daty narodzin nie znamy. Wiemy jednak, że Jezus urodził się zapewne w latach 8/7 przed naszą erą. Wynika to z kilku wskazówek Ewangelii, które się nieźle uzupełniają.

Ewangelie podają wyraźnie, że Jezus urodził się za panowania Heroda, króla Judei z łaski Rzymian. Zmarł on wiosną 4 roku przed naszą erą, po ciężkiej chorobie; ostatnie miesiące spędził poza Jerozolimą. Zatem Jezus urodził się najpóźniej w roku 5. Jednakże wydarzenia między jego narodzinami a śmiercią Heroda musiały zająć sporo czasu. Jeśli Herod kazał wymordować w Betlejem chłopców do lat dwóch, musiał wiedzieć, że Jezus urodził się mniej więcej rok wcześniej. Wskazuje to na rok najpóźniej 6.

Jezus urodził się podczas spisu ludności. Jeden z takich spisów zarządził w państwie rzymskim cesarz August w roku 8; mógł on potrwać pewien czas. W związku z tym spisem Ewangelia według św. Łukasza wspomina gubernatora Kwiryniusza, który przeprowadził inny spis, czternaście lat później. Stwarza to trudność, ale wzmianka o Kwiryniuszu jest luźna i ilustracyjna. Wczesnochrześcijański pisarz imieniem Tertulian podał, że spis ten przeprowadzał w Syrii i okolicach gubernator Sentius Saturninus, o tym zaś wiemy, że urzędował w latach 9-6 przed naszą erą. To by pasowało.

Narodzinom Jezusa towarzyszyła gwiazda. Cudu nie potrafimy datować, ale mogło chodzić tutaj o zjawisko znane astronomii. Dobrym kandydatem jest zbliżenie się na niebie planet Jowisza i Saturna w roku 7. Jowisz był gwiazdą królewską, a Saturn symbolizował między innymi Żydów (ponieważ dał nazwę sobocie, co przetrwało po angielsku w słowie Saturday). Zjawisko to mogło zwrócić uwagę magów, nietrafnie zwanych dziś trzema królami – byli to bowiem wschodni mędrcy i astronomowie. W tymże roku przybyli oni do Jezusa. Zatem Jezus urodził się w latach 8/7 przed naszą erą.
Jeżeli umarł w wieku 33 lat to 7/8 rok p.n.e Jego narodzin daje datę śmierci 26/25 rok n.e + 2000 lat otrzymamy datę wybuchu wojny 2025 lub 2026.

Ostatnio edytowany przez centurio06 (2013-05-17 05:09:28)

1,343

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Do "centurio06";

Oczywiście,zgadzam się z Twoim artykułem całkowicie.
Ewangelie i te kanoniczne i te apokryficzne,które są właściwie jedynymi żródłami informacji o Jezusie Chrystusie nie podają żadnych konkretnych dat na temat urodzin,ukrzyżowania,śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
Po prostu uważam,że rok 2030 jest bardziej prawdopodobny niż rok 2021 odnośnie daty wybuchu III wojny światowej.
Zresztą napisałem też ostatnio,że ta wojna może wybuchnąć kilka lat póżniej.
Data ta,to jest;2030 roku odpowiada mi również z matematycznego rebusu M Nostradamusa,a mianowicie takiego,że III wojna światowa wybuchnie w wieku XXI w roku w którym suma liczb daje liczbę 3 i podzielona przez trzy daje liczbę całkowitą.
Jeżeli odrzucimy 2 na początku daty(tak robiono za czasów Nostradamusa)to wtedy wszystko będzie w porządku.
Ja też,tak jak Wy zastanawiam się po prostu,kiedy to wielkie nieszczęście może dotknąć ludzkość.

Pozdrawiam:Atraktor

1,344

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Do "juro";

Witam na forum.
Bardzo ciekawy artykuł dający dużo do myślenia.
Właśnie ewentualne zjednoczenie świata muzułmańskiego będzie wielkim zagrożeniem dla Europy i nie tylko!

Pozdrawiam:Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-05-17 00:01:04)

1,345

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Przygotowując się do rozpoczęcia pisania na tej stronie artykułów dotyczących między innymi przyszłości Polski w obecnym XXI wieku i przeglądając teksty M Nostradamusa i tzw:Nostradamusa Młodszego z trzech almanachów jakie są w moim posiadaniu(oczywiście nie autentyki,a przedruki zdobyte swego czasu w USA w roku 1976) natrafiłem na bardzo ciekawy tekst ,a oto on(moje tłumaczenie):

Presage 24,244;

Obłąkany kapłan i budowniczy Kościoła,
W mieście nad Wisłą wskrzesi demony.
Zły duch przyczyną nieszczęść dzieci wiary.
Niezłomny doprowadzi sługi do podziału.

Przyznam,się,że ten tekst jakoś mi umykał i teraz na niego przypadkowo wpadłem.
W tej chwili nie potrafię go zinterpretować!
Domyślam,się tylko ,że chodzi o Polskę i o jakieś miasto położone nad Wisłą.
Nie znam też jakiegoś "obłąkanego"kapłana,który by miał wpływ na Polski kościół w przeszłości i obecnie,więc może tu chodzić o przyszłość i to raczej o obecny wiek i okres z przed III wojny światowej,lub może o okres z samej wojny.
Dlaczego?
Dlatego,że po III wojnie kościół chrześcijański ma być zjednoczony,a tu się mówi o podziale jego sług,czyli w/g mnie duchowieństwa i ludu!
W tej chwili tylko tyle mogę na temat tego tekstu powiedzieć.

Pozdrawiam:Atraktor

1,346

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze Pakistan i Iran zbudują rurociąg sponsorowany przez Chiny ; Te regionalne potęgi zaczynają współprace chcą się podzielić wpływami w Afganistanie po 2014 pod warunkiem że USA całkowicie się wycofają tak jak całe Nato Negocjacje są trudne z rządem Afganistanu naciskanym przez Pakistan i Iran...żeby nie było ani jednego zachodniego żołnierza. Czy myśli pan że współpraca tych krajów to początek spełniania się wizji Nostradamusa o tym że Mahdi zdradzi wiernego sąsiada czyli Iran ...? bo wie pan o różnicach Pakistanu i Iranu...Stosunki polityczne z Rijadem Pakistan największy sojusznik Saudów Iran największy wróg czy Pakistan i Iran połączyła niechęć do USA?  Atraktorze ten kapłan to Rydzyk a miasto Toruń który jest nad Wisłą m ma rację pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-05-17 17:51:12)

1,347

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Presage 24,244;

Obłąkany kapłan i budowniczy Kościoła,
W mieście nad Wisłą wskrzesi demony.
Zły duch przyczyną nieszczęść dzieci wiary.
Niezłomny doprowadzi sługi do podziału.



pasuje do  Rydzyka jak ulał, ma na koncie wiele kościołów no i Toruń leży nad Wisłą czego więcej chceć
http://glosrydzyka.blox.pl/2011/01/W-ma … dzyka.html

1,348

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Do "dmoxa" i do "m":

Faktycznie Toruń leży na Wisłą i o ile wiem ksiądz Rydzyk jakiś kościół tam buduje,ale przecież on nie jest;obłąkany,czy opętany,a inaczej słowa ang:"frenzied"raczej nie da się przetłumaczyć.
Ale nie wiem,przecież każdemu człowiekowi może się kiedyś wszystko przytrafić;również opętanie,czy obłąkanie.

Pozdrawiam:Atraktor

1,349

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Witam:

Przygotowując się do rozpoczęcia pisania na tej stronie artykułów dotyczących między innymi przyszłości Polski w obecnym XXI wieku i przeglądając teksty M Nostradamusa i tzw:Nostradamusa Młodszego z trzech almanachów jakie są w moim posiadaniu(oczywiście nie autentyki,a przedruki zdobyte swego czasu w USA w roku 1976) natrafiłem na bardzo ciekawy tekst ,a oto on(moje tłumaczenie):

Presage 24,244;

Obłąkany kapłan i budowniczy Kościoła,
W mieście nad Wisłą wskrzesi demony.
Zły duch przyczyną nieszczęść dzieci wiary.
Niezłomny doprowadzi sługi do podziału.

Przyznam,się,że ten tekst jakoś mi umykał i teraz na niego przypadkowo wpadłem.
W tej chwili nie potrafię go zinterpretować!
Domyślam,się tylko ,że chodzi o Polskę i o jakieś miasto położone nad Wisłą.
Nie znam też jakiegoś "obłąkanego"kapłana,który by miał wpływ na Polski kościół w przeszłości i obecnie,więc może tu chodzić o przyszłość i to raczej o obecny wiek i okres z przed III wojny światowej,lub może o okres z samej wojny.
Dlaczego?
Dlatego,że po III wojnie kościół chrześcijański ma być zjednoczony,a tu się mówi o podziale jego sług,czyli w/g mnie duchowieństwa i ludu!
W tej chwili tylko tyle mogę na temat tego tekstu powiedzieć.

Pozdrawiam:Atraktor



jestem ciekaw twojego tlumaczenia, bo zastanawia mnie oryginalny wyraz  badź wyrazy albo fraza, który ty przetłumaczyleś na nazwe rzeki"Wisła",

1,350

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "dmoxa":

Chyba masz rację.
Hitler w roku 1939 zawarł traktat ze Stalinem i z nim współpracował,również na niwie gospodarczej,po to żeby w nie całe dwa lata póżniej napaść na rządzony przez niego Związek Sowiecki i to bez wypowiedzenia wojny.
W historii powszechnej pewne sytuacje się ciągle powtarzają, chociaż w nieco odmienny sposób,więc jeżeli sunniccy talibowie zdobędą władzę w Pakistanie to najprawdopodobniej zaatakują szyicki Iran.
Tak "prorokuje" M Nostradamus.

Pozdrawiam:Atraktor

1,351

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do"janko hanowski";

Oto część tego wiersza-frazy po angielsku;"it will prompt demons in city over Vistula".

Przetłumaczyłem ;"wskrzesi demony,można też;pobudzi,lub obudzi, zrodzi.;To będzie pobudzać demony itd.
Vistula=Wisła.
Te tłumaczenie na angielski jest najprawdopodobniej z języka staroprowansalskiego,więc możliwe ,że najlepiej było by przyjąć ,że"zrodzi demony",ale wybrałem wskrzesi.

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-05-17 23:07:04)

1,352

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ja chcę natomiast całą zwrotkę a nie tylko zdanie wyrwane z kontekstu/. w oryginale oczywiście

1,353

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Witam:

Do "dmoxa" i do "m":

Faktycznie Toruń leży na Wisłą i o ile wiem ksiądz Rydzyk jakiś kościół tam buduje,ale przecież on nie jest;obłąkany,czy opętany,a inaczej słowa ang:"frenzied"raczej nie da się przetłumaczyć.
Ale nie wiem,przecież każdemu człowiekowi może się kiedyś wszystko przytrafić;również opętanie,czy obłąkanie.

Pozdrawiam:Atraktor


można także tłumaczyć szaleńczy, a czy budowanie jak największych kościołów w czasach kiedy Papież propaguje ascezę , ubóstwo   i skromność nie jest błądzeniem? no nic czas pokaże

1,354

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Obłąkanym kapłanem wcale nie musi być Rydzyk z Torunia. 
(z forum GP)
Persage X 33, 66
"Nowe prawo po wielkim wzburzeniu
Będzie biczem dla starego kościoła
Biskup z Krakowa ogłosi secesję
Co będzie początkiem jego odnowienia"
Powstaje pytanie co to za wielkie wzburzenie i o jakie nowe prawo chodzi.
Należy też pamiętać że z Krakowem związany jest niejaki ksiądz Piotr Natanek.

1,355

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Myślę że to koniec wojny w Syrii .Arabia Saudyjska zaproponowała rozmowy z Iranem a Syria przystępuje do wojny na wyniszczenie z Izraelem chce odzyskać wzgórza Golan z pomocą Hezbollachu i Iranu .. Konflikt może się rozlać na Turcję Liban Irak i Jordanię... debca com ps Hezbollach będzie się starać wzmocnić swoją władzę w Libanie co może się nie podobać tamtejszym sunnitom ... Arabia Saudyjska zaproponowała Iranowi wspólny rząd szyicko sunnicki dla ratowania i tak małych wpływów w Libanie... Ten rząd miał by być pod kontrolą Iranu i Saudów  Myślę że Saudowie przegrali proxy war i tę  bitwę o wpływy na  Bliskim Wschodzie...

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-05-18 20:58:10)

1,356

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://translate.google.pl/translate?hl … 6bih%3D596 Atraktorze co o tym myślisz? Czy wygrana Iranu Przy poparciu Rosji i Chin?  Rosja wie że jak straci Asada to straci wszystkie wpływy na bliskim Wschodzie... na zawsze...  Co pan myśli oo ostatnich wydarzeniach na Bliskim Wschodzie pozdrawiam

1,357

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Do"janko hanowski";

Oto część tego wiersza-frazy po angielsku;"it will prompt demons in city over Vistula".

Przetłumaczyłem ;"wskrzesi demony,można też;pobudzi,lub obudzi, zrodzi.;To będzie pobudzać demony itd.
Vistula=Wisła.
Te tłumaczenie na angielski jest najprawdopodobniej z języka staroprowansalskiego,więc możliwe ,że najlepiej było by przyjąć ,że"zrodzi demony",ale wybrałem wskrzesi.

Atraktor


dzieki za odpowiedź, zastanawia mnie ten zapis w oryginale ale wiem,ze do takich źródeł ciężko dotrzeć.
Mam wielka prośbe, prosze o odwagę ale z drugiej strony o realizm.
chodzi mi oczywiscie o Nostradamusa.
Czytalem Wasze opisy jego przepowiedni i wiele razy zauwazyłem wielką drobiazgowośc interpretacji jego przepowiedni w stosunku do Polski itd.... ba nawet poszczególnych miast w Polsce.
W zwiazku z tym mam pytanie, czy ktokolwiek z was drogich forumowiczów jest w stanie podać taka przepowiednie Nostradamusa ,która ma sie spełnic niebawem? Tez chce uwierzyć w jego proroctwa i wydaje mi sie ,że jesli ktoś podałby mi jego przepowiednie taka która wypelni sie na naszych oczach to w koncu mógłbym uwierzyć w jego jasnowidztwo.
Czy ktos jest chetny ?

1,358

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

witam
PRZYTOCZĘ ARTEUZE
Persage III 10

Wielki Śniady dostanie nagrodę
Pózniej zobaczą jak się pomylili
Jego pokój-będzie Wielkim złudzeniem
Kiedy uparty półksiężyc wysączy wiele krwi

Nie wiem ,ale jestem prawie pewien,że chodzi tu o Obamę i nagrodę Nobla,którą  otrzymał.

A teraz parę wersetów z Centurii Nostradamusa,które w/g jego badaczy już się wypełniły.
Persage III 1,60
Na Korsyce w pobliżu Italii urodzi się Cesarz
Za którego królestwo drogo zapłaci
Narody,z którymi zawrze przymierze powiedzą-
Jest bardziej rzeżnikiem niż księciem

Ze zwyczajnego żołnierz stanie się cesarzem
Od krótkiego munduru przejdzie do krótkiej szaty;
Dzielny pod bronią;w kościele gdzie silniej płonie ogień,
Wysysać będzie królów i księży,tak jak gąbka czyni to z wodą.

Przedsięwzięcie do kraju Słowianina
-zakończy się wielkim zamętem;
Sroga zima przetrzebi jego żołnierzy
Nad Łabą dozna drugiej klęski

Internowany na Elbie i pokonany cesarz
Przeprawi się koło Genui przez morze i dotrze aż do Marsylii,
Dzięki wielkim wysiłkom obcych narodów w wielkiej bitwie zostanie pokonany
Nie trafi go kula,beczka z miodem-lecz za morza na małą wyspę będzie zesłany.

Wybrałem na temat Napoleona Bonaparte tylko kilka wersetów z około 40 -w jednej tu nie podanej używa nawet nazwiska cesarza tak zapisanego: cyt;" Na"Polleon"-ciekawe-tak się pisze jego(napoleona nazwisko po starogrecku-oraz uwaga nazywa go I Antychrystem,Drugim ma być Hister(czyżby Hitler,który pochodził znad Dunaju z Austrii-po łacinie Dunaj nazywa się Histerium)-Trzecim ma być?-dowiecie się póżniej- i wreszcie Czwartym -ten ostateczny Antychryst-ale on nie jest już naszym tematem-bo nie dotyczy III wojny światowej.


A oto jak Nostradamus opisuje wybuch I wojny Światowej;

Persage IV 10,8

Na Bałkanach szaleniec przez Ferdynanda wywoła Wielką Wojnę
Po wybuchu Drugiej -Pierwszą ją będą nazywać
Głupi Serb zabije księcia co wywoła w Austrii wielkie wzburzenie
Pochopna Germania wypowie wszystkim wojnę!

O to wersety dotyczący Rewolucji Pażdziernikowej w Rosji

Persage II 13,4
Z nad rzeki Leny-gdzie był więziony pojawi się władca z krasomówczym językiem
W czasie Wielkiej wojny wywoła na Rusi wielką Rewoltę
W jego imieniu zesłańcy awansują do partii panujących
A ich słowa będą rozumiane jak boskie objawienie.

Od strony gdzie naród słowiański słychać śpiewy,pieśni i prośby,
Tak długo jak książęta i wielcy panowie wtrącali do więzień ludzi;
W przyszłości robić to będą głupcy bez rozumu,
Ich słowa będą rozumiane jak boskie objawienie.

Jest ich więcej -dalej są też te dotyczące rządów Stalina itd.

A teraz o wojnie domowej w Hiszpanii w 1936roku.

Persage IV 15,1

FRANCO wyprowadzi swoich zwolenników z twierdzy
Jest posłańcem,który nie żartuje i przynosi schizmę:
Ci wokół RIVERY wdali się w bijatykę,
Wstępując do wielkiej topieli-to jest rozstrzygającej walki.


Tu nie ma wątpliwości nikt !-Nostradamus użył dwóch autentycznych nazwisk generałów hiszpańskich.
WIĘCEJ NA FORUM GAZETY PRAWNEJ (LUZNE ROZMOWY"KIEDY WYBUCHNIE 3 WOJNA ŚW.)

1,359

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Persage XI 45 ,3

Na podzielonym półwyspie Azji
Czerwona Północ zagrozi Neptunowi
Będzie ją chciał zniszczyć Wielkim ogniem-
Ale Smok swoim traktatem ją uratuje

Myślę ,że tego jesteśmy akurat świadkami.

1,360

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do;"Mr_Makaveli";

Ja wolę tłumaczyć z języka angielskiego,ale ponieważ chcesz oryginału to proszę bardzo masz ten tekst pisany w XVI wieku staroprowansalską francuszczyzną M Nostradamusa,teraz go sobie przetłumacz na angielski,a póżniej na polski,a najlepiej od razu na polski.

Prophetie;24,244

+Prêtre dément et bâtisseur' de l'église,
dans la Vistula soulevent des démons,/L'
L'esprit malin' causant des misères des enfants de la foi.
Indéfectible serviteur dirigera la Division./.


Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-05-19 00:16:41)