1

Temat: a co na teorie że to kometa zaburzy obrót ziemi w 2012 ?

jw.
czyli jakaś kometa zbliża się blisko ziemi i na "chwile" zatrzymuje ją ew.  spowalnia znacznie jej obrót

sama w sobie nie uderza w ziemie,  jednak zatrzymanie obrotu lub znaczne spowolnienie albo nawet odwrócenie obrotu na krótki czas w szczytowym momencie jej przelotu obok ziemi spowodowałoby właśnie ogromne kataklizmy ...

wszyscy myślą o katastrofie kosmicznej jako zderzeniu bezpośrednim a przecierz z fizyki wiemy że ciała oddziałowują na siebie  i jak ogromny obiekt przeleciałby w odpowiednim miejscu w odpowiedniej bliskości ziemi to przecierz mógłby zaburzyć jej obrót !

albo przyśpieszyć albo spowolnić ...

co o tym myślicie ?
przyznaje że to nei moja teoria tylko wyczytana

2

Odp: a co na teorie że to kometa zaburzy obrót ziemi w 2012 ?

oglądałam ostatnio program w którym naukowcy stwierdzili, ze mamy na tyle rozbudowaną i zaawansowaną technologię, ze jesteśmy w stanie zmienić bieg asteroidy bądź innego ciała niebieskiego.

Ale czy to prawda? Sama nie wiem.

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.

3

Odp: a co na teorie że to kometa zaburzy obrót ziemi w 2012 ?

Geo-Woman - znowu telewizja, i niestety narazie nie ma jak tego potwierdzic poniewaz wszystko jest na papierze, czyli w planach dla szybko myslacych. Ale mamy duzo teleskopow ktore wypatruja duze asteroidy i tu dobra wiadomość w styczniu 2009 nie bylo zadnej asteroidy na korsie kolizyjnym z nasza planeta, nie wiem jak teraz bo dawno nie zagladalem na strone nasa

4

Odp: a co na teorie że to kometa zaburzy obrót ziemi w 2012 ?

To tak jak mówię, to co oni mówią to jedno a co faktycznie potrafią zrobić to drugie.
Póki obserwują galaktykę to jest dobrze smile Przynajmniej mamy jakieś poczucie kontroli nad tym.
Co do telewizji to mówię tylko to co faktycznie widziałam ale to nie znaczy, ze zgadzam się z tym w 100%.

Przyznam się szczerze, ze z moja wiedza z astronomii potrafię określić rektascencję i deklinację danej gwiazdy. Także super wiedza to nie jest, bo jakoś nigdy nie mogłam się zagłębić w szczegóły smile

Pole do popisu zostawiam osobom, która mają większą wiedzę w tym temacie niż ja smile

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.

5

Odp: a co na teorie że to kometa zaburzy obrót ziemi w 2012 ?

asteroida lub meteoryt nie mogą zatrzymać ruchu kołowego ziemi ,a co do obserwacji przeszczeni wokół ziemskiej iwszechświata to ona jest szczątkowa.Owszem część możemy wyłapać komet i asteroid ,,ale nie wszystkie !!! i tu jest problem