2,281

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Proponuje zmienić taktykę ... ; nasze wpływy możemy  przecież doprowadzić do bankructwa USA w Czwartek   hehe ;

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-10-15 21:07:57)

2,282

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dmox napisał/a:

Proponuje zmienić taktykę ... ; nasze wpływy możemy  przecież doprowadzić do bankructwa USA w Czwartek   hehe ;

dobry plan agencie dmox

2,283

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze
Wspomniałeś o książce niejakiego Jeana Le Blanc "Le grand mystere de Michael Nostradamus". Bardzo mnie zaciekawiła i chętnie bym ją kupił  ale nie wiem gdzie ponadto nie znam francuskiego. Jak rozumiem posiadasz jeden z egzemplarzy. Czy nie myślałeś może o przetłumaczeniu tego dzieła?

Ostatnio edytowany przez Julek (2013-10-15 21:47:42)

2,284

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Jak widzimy sytuacja w USA coraz bardziej zaczyna być niebezpieczna i to nie tylko dla porządku wewnętrznego w tym kraju,ale również porządku światowego ze względu na obecną pozycję i znaczenie tego państwa na arenie międzynarodowej!
M Nostradamus przepowiedział,że przed III Wojną Światową ta pozycja będzie coraz bardziej słabła!
Przytaczałem już tu różne teksty mówiące o krachu ekonomicznym,o katastrofach naturalnych,o militarnym wycofywaniu się USA z różnych rejonów świata w tym z Europy i wreszcie o mającym nastąpić apogeum tego utraconego znaczenia,to jest WYSTĄPIENIU USA Z PAKTU PÓŁNOCNOATLANTYCKIEGO W WYNIKU CZEGO TEN UKŁAD ZOSTANIE W BERLINIE ROZWIĄZANY!!
Przed tym w/w faktem CHINY MAJĄ NAJPIERW SIĘ ZRÓWNAĆ,A NASTĘPNIE WYPRZEDZIĆ USA POD WZGLĘDEM ROZWOJU INFRASTRUKTURY,PRODUKCJI PRZEMYSŁOWEJ,NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII I BADAŃ KOSMICZNYCH!!!
TO CHINY ZACZNĄ WKRÓTCE GRAĆ TZW:"PIERWSZE SKRZYPCE" W POLITYCE ŚWIATOWEJ!
Wraz z dynamicznym rozwojem Chin,a także Indii,Brazylii i Kalifatu Wielkiego Talibanu,który od Pakistanu przejmie broń nuklearną,a od BOGATYCH KRAJÓW ARABSKICH;Zjednoczonych Emiratów Arabskich,Arabii Saudyjskiej,Kuwejtu,Kataru,Bahrajnu i innych państw regionu,które również zajmie i przyłączy,olbrzymie złoża gazu i ropy oraz ich tzw;"petrodolary"to jest NAJWIĘKSZE NA ŚWIECIE ZASOBY ZŁOTA I WALUT- TO TE KRAJE ZACZNĄ ODGRYWAĆ CORAZ BARDZIEJ DECYDUJĄCĄ ROLĘ I W POLITYCE I W GOSPODARCE ŚWIATOWEJ!!!
Wkrótce też Chiny całkowicie odwrócą się od Rosji i zaczną współpracę z nowym muzułmańskim supermocarstwem Wielkim Talibanem!
M Nostradamus pisze wyrażnie,że Rada bezpieczeństwa ONZ zostanie powiększona z obecnych 5 stałych członków z prawem veta do 10!
Jeszcze bardziej osłabi to ONZ,które właściwie stanie się tylko fasadą ,a nie efektywną organizacją międzynarodową do rozwiązywania różnych problemów i konfliktów światowych!
Mało tego,otóż przed samą wojną siedziba ONZ ma być przeniesiona ze zniszczonego trzęsieniem ziemi Nowego Jorku do Genewy dawniejszej siedziby Ligi Narodów!
Chiny,Wielki Taliban i jeszcze inne kraje swoją polityką fiskalną doprowadzą wkrótce do UPADKU WASZYNGTOŃSKIEGO BANKU ŚWIATOWEGO I W WYNIKU POROZUMIENIA Z USA WŁAŚCIWIE PRZEJMĄ NAD NIM KONTROLĘ!!!
BANK TEN NAJPRAWDOPODOBNIEJ PRZENIESIE SIĘ DO CHIN DO SZANGHAJU LUB HONGKONGU!
Jak pisze M Nostradamus Chińczycy zbudują na orbicie potężną stację kosmiczną i pierwsi osiądą na stałe na Księżycu!
Do współpracy w kosmosie zaproszą III Antychrysta ,czyli Mahdiego!
Przed III Wojną światową Chiny i Kalifat Wielkiego Talibanu podpiszą traktat o przyjażni i współpracy,oraz jak się póżniej okaże szereg tajnych militarnych porozumień.
WRAZ ZE STOPNIOWYM SŁABNIĘCIEM USA,OD TEGO KRAJU BĘDZIE SIĘ ODWRACAŁO SZEREG PAŃSTW ŚWIATA W TYM EUROPY!
Takim drastycznym przykładem będzie WIELKA ZMIANA,KTÓRA DOKONA SIĘ W POLITYCE JAPONII!
Po wycofaniu z Japonii wojsk USA,ten osamotniony kraj zwróci się w stronę Chin i właściwie stanie się na wiele lat nie tyle sprzymierzeńcem co wasalem Chińczyków!

JAK PISAŁEM TU NIE RAZ ŚWIAT JUŻ SIĘ ZMIENIA NA NIEKORZYŚĆ I TE ZMIANY ZACZYNAJĄ PRZYSPIESZAĆ,ORAZ CORAZ BARDZIEJ BYĆ WIDOCZNE!!!
NAJPRAWDOPODOBNIEJ TEN OBECNY KRYZYS W USA JEST POCZĄTKIEM WIELKIEJ PRZYSZŁEJ,ALE ZARAZEM BLISKIEJ JUŻ TRAGEDII TEGO KRAJU NAWET JAK ZOSTANIE ON NA CHWILĘ ZAŁAGODZONY I PRZYGASZONY!!!
WYBORY W USA PO OBAMIE RACZEJ NA PEWNO WYGRAJĄ ZNOWU DEMOKRACI(GŁOSAMI GŁÓWNIE IMIGRANTÓW!) I CAŁKIEM MOŻLIWE,ŻE PREZYDENTEM ZOSTANIE KOBIETA,ALBO JAKIŚ LATYNOS-TRUDNO TO Z TEKSTÓW M NOSTRADAMUSA JEDNOZNACZNIE WYWNIOSKOWAĆ!
WRAZ Z KRYZYSEM SPOWODOWANYM OLBRZYMIM ZADŁUŻENIEM USA I ROZSZERZAJĄCĄ SIĘ BIEDĄ OBYWATELI W TYM GENERALNYM OSŁABIENIEM I WRĘCZ UPADKIEM TAK ZWANEJ"KLASY ŚREDNIEJ"BĘDZIE W AMERYCE NARASTAŁ POWTÓRNY SEPARATYZM NIEKTÓRYCH STANÓW-I TO TYM RAZEM SZCZEGÓLNIE TYCH ANGLOSASKICH PÓŁNOCNYCH!
DOJDZIE DO TEGO,ŻE RZĄD AMERYKAŃSKI BĘDZIE MUSIAŁ W NIEKTÓRYCH STANACH ZAPROWADZAĆ PORZĄDEK SIŁĄ I TO PRZY POMOCY NIE GWARDII NARODOWEJ,KTÓRA STANIE SIĘ STRUKTURĄ NIE PEWNĄ,A NAWET NIE LOJALNĄ,ALE REGULARNEGO WOJSKA ŚCIĄGANEGO Z RÓŻNYCH REJONÓW ŚWIATA!!!
Z tekstów M Nostradamusa ujawnia się sześć głównych przełomowych wydarzeń ,które mają doprowadzić do upadku Stanów Zjednoczonych Ameryki przed III Wojną Światową!
A o to one;
-zamach na wieże nowojorskie w roku...?(już wiemy w roku 2001)
-zniszczenie wojsk amerykańskich w Afganistanie w wyniku wybuchu bomby atomowej w roku....?
-uderzenie rakietowe z głowicą"brudnej bomby atomowej"na Nowy Jork ze stacjonującej w ukryciu na Atlantyku łodzi
podwodnej w roku...?
-wielka powódż (wystąpienie z brzegów wód wielkich jezior i rzek Missisipi-Missuri)po szybkiej odwilży spowodowanej nagłym ociepleniem klimatu w roku...?
-wielkie trzęsienia ziemi na zachodnim wybrzeżu USA w Kalifornii i na wschodnim wybrzeżu w stanach Nowej Anglii w latach...?
-wybuch wojny domowej w USA w 600 roku liturgii w tym samym roku ma być też najprawdopodobniej podpisany traktat jerozolimski i ma nastąpić wybuch III Wojny Światowej!!!

Bardzo się rozpisałem,a jest już póżno,więc jutro przytoczę przygotowane do tego artykułu teksty M Nostradamusa.

Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-10-15 23:21:12)

2,285

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nie mam uszeregowanych wizji, których doświadczyłam w jakiejś logicznej kolejności, co po czym. Jeśli kieruję się czymkolwiek tego rodzaju, to na bazie Nostradamusa, którego jednak do końca nie rozumiem.
Parę rzeczy na podstawie jego zapisów ustaliłam, choć mogę się przecież mylić i jeśli tak się okaże, to nie będę zdziwiona ani zawiedziona. Prawdziwie niebezpieczna i powiązana z upadkiem banków na świecie będzie rewolucja we Włoszech, bardzo krwawa, prędka, zaskakująca wszystkich. Najpierw jednak będzie jedna śnieżna zima, która spowoduje ogromne powodzie w Europie Zachodniej i we Włoszech. Powódź Tybru wymyje z ziemi coś, co w krótkim czasie zachwieje religią katolicką. Grobowiec, z zapisami w kamieniu. Nie da się treści zapisów ukryć na długo, "choć pierwszy, kto je rozgłosi, zginie". Będzie z tego ogromna międzynarodowa wrzawa.
Owe zamieszki włoskie zaczną się w maju, nie wiem jakiego roku. Myślę, że jakiegoś bliskiego. 12/13/14? Będą interwencje armii zachodnich, ogromne zamieszanie w Europie. Zacznie się też równie krwawa rozprawa w Niemczech, gdzie "będzie się brodzić we krwi do połowy nogawek", tam przede wszystkim będzie walka z mniejszościami narodowymi. Do tego ataki z powietrza bomb rzucanych na wielkie ważne miasta i gmachy międzynarodowe (typu ONZ?). I epidemie chorób typu tyfus, dyzenteria, czerwonka, cholera, czyli użycie broni biologicznej, mające na celu unieruchomić ludzi, wielkie miasta. Trzeba też się spodziewać potężnych awarii elektrowni atomowych, które skażą wielkie połacie ziemi i przyczynią się, oprócz dewaluacji pieniądza i zaburzeń klimatu do wybuchu głodu.

http://transwizje.blox.pl/2011/11/Dosta … azy-z.html

Pani Ewa pisze o ogromnej powodzi w Europie Zachodniej. Tekst sprzed kilku lat. Przewidywała ją na rok 2012,2013,2014. Zostaje zatem następna zima/wiosna.

Jeśli połączyć to z wielką powodzą w USA, która ma nastąpić po przelocie komety (a kometa ISON jak żadna inna nadaje się na punkt odniesienia) to wychodzi że tej ZIMY/WIOSNY będziemy mieli mega kataklizm w "krajach zachodnich".

Ostatnio edytowany przez eggcubed (2013-10-16 07:08:00)

2,286

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze to prawda emigranci  Latynowscy zmieniają geografię wyborczą USA ; Dobrym przykładem jest stan Teksas ; który  jak wiadomo jest stanem czerwonym to jest kolor Republikanów . A w następnych wyborach może być stanem wahającym  a potem nawet niebieskim kolor Demokratów...  Pozdrawiam

2,287

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czytałem że doradcy Hilary Clinton mówili że nieoficjalnie w Wrześniu  że Hilary Clinton zdecydowała się  kandydować  na prezydenta w 2016 roku ! Nominację Partii Demokratycznej ma w Kieszeni bo ma w sondażach ponad 65% procent głosów ; dla porównania wiceprezydent Joe Biden ma 12 . Hilary Clinton z łatwością wygra prawybory Demokratów miażdżąc rywali Joe Bidena Martina O Maleya gubernatora Maryland Andrew Cumo Gubernatora Nowego Jorku.  Prawdopodobnie na wiceprezydenta wybierze Latynosa popularnego Juliana Castro ...

2,288

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ciekawe czy Hilary Clinton w przyszłość zdecyduje się na reelekcję w 2020 roku bo ma problemy zdrowotne sprawa wieku...  Wtedy Julian Castro jeśli będzie prezydentem  w 2020 roku ale na pewno będzie kandydował w 2024 roku ...

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-10-16 08:43:46)

2,289

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ania napisał/a:

http://www.gazetapolska.pl/11418-krwawa … na-salonie

W wyniku kryzysu i niezadowolenia,
Dawniej chwalony, a zapomniany generał,
Wśród aplauzu zmęczonego narodu obejmie władzę,
Później Polacy i Kościół będą go przeklinać za: korupcję, podatki i islam.

Według, mnie pasuje to do gen.Czępińskiego.


za stary 45 rocznik

2,290

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

Pozwólcie,że najpierw skończę obiecany artykuł o sytuacji USA z przed III Wojny Światowej,a następnie odpowiem Wam na zadane pytania.

Żyjącego kilka wieków przed Chrystusem w tzw;"Wielkiej Grecji",czyli w południowej Italii(Sycylii)w mieście Syrakuzy wielkiego greckiego uczonego Archimedesa pewien arystokrata archont Tiamatos zapytał się jak doszło do odkrycia przez niego jego słynnego prawa,czyli ;"prawa Archimedesa"!
Archimedes odpowiedział,że nastąpiło to po jego wejściu do balii w której zamierzał się wykąpać,a mianowicie zauważył,że po zanurzeniu jego ciała poziom wody w balii się podniósł!Po tym fakcie z okrzykiem;EUREKA!(ZNALAZŁEM=ODKRYŁEM)-wyskoczył on z balii jak oparzony i szybko to fizyczne prawo zapisał przy pomocy odpowiedniego równania matematycznego!
Jednak Tiamatos nie dał za wygraną-TA ODPOWIEDŻ ARCHIMEDESA MU NIE WYSTARCZYŁA-NIE USATYSFAKCJONOWAŁA GO, WIĘC DALEJ DRĄŻYŁ TEMAT MÓWIĄC;"TYLU JEST U NAS MĄDRYCH LUDZI,KTÓRZY KĄPIĄ SIĘ CO DZIENNIE W BALIACH I NIKT NIE WPADŁ NA TEN JAKŻE PROSTY POMYSŁ OPRÓCZ CIEBIE,MOŻE CI TO KTÓRYŚ Z NASZYCH BOGÓW WYJAWIŁ,MOŻE BOGINI MĄDROŚCI ATENA"!!!
NA TO ODPOWIEDZIAŁ MU ARCHIMEDES;
"NIE OBRAŻAJ BOGÓW,ONI PRAWIE NAM WSZYSTKIM DALI;OCZY,SŁUCH I ROZUM,PO TO ABYŚMY; WIDZIELI,SŁYSZELI I SIĘ ZASTANAWIALI NAD CUDEM STWORZENIA,JEDNAK WIELU Z NAS MA OCZY, A NIE WIDZI,MA USZY,A NIE SŁYSZY,MA ROZUM,A NIE MYŚLI,BO WIĘKSZOŚĆ LUDZI WOLI JAK INNI ZA NICH TO CZYNIĄ,TAK WIĘC POMIMO TYCH BOSKICH DARÓW POZOSTANĄ ONI NA ZAWSZE;ŚLEPI,GŁUSI I BEZMYŚLNI"!!!

Przytoczyłem ten zanotowany starożytny dialog pomiędzy dwojga starożytnymi ludżmi,aby pokazać Wam ludzką małość,która polega na tym ,że ktoś sobie wybierze jakąś świętą dla niego księgę np;Kapitał Marksa,Koran,Biblię itd i nic poza tymi księgami na świecie nie widzi uznając je równocześnie za coś ostatecznego.
TAK MYŚLANO PRZED I WOJNĄ ŚWIATOWĄ I TAK MYŚLANO PRZED DRUGĄ WOJNĄ ŚWIATOWĄ I TAK WIELU DALEJ MYŚLI PRZED TĄ NAJOKRUTNIEJSZĄ III WOJNĄ ŚWIATOWĄ!!!!
Ja pisząc o M Nostradamusie nie uważam,że jego twórczość JEST DOSKONAŁA,NATOMIAST JEST ONA TAK JAK INNE BARDZO CIEKAWA I INTERESUJĄCA,A WIĘC O NIEJ DLATEGO ROZMAWIAM!
CI KTÓRZY CHCĄ ROZMAWIAĆ O BIBLII NAWET NIE ZDAJĄ SOBIE Z TEGO SPRAWY,ŻE WIELE KANONICZNYCH KSIĄG(NIE WSZYSTKIE!) TEGO PISMA ZOSTAŁO ZAPISANYCH NA TABLICZKACH GLINIANYCH ODKRYTYCH W MIASTACH ;ASSUR,NINIWA,UR,URUK,LAGASZ ITD-ŻYDZI PO PROSTU TYSIĄC LAT PÓŻNIEJ KIEDY POWSTAŁ ICH NARÓD I BIBLIA NIECO JE ZMIENIAJĄC DO NIEJ WŁAŚNIE WŁĄCZYLI!!!
Otóż dyskusja na temat Biblii musiała by się od tych spraw zacząć,a z ludżmi,którzy tych tabliczek nie widzieli na oczy i nie znają ani alfabetów semickich,ani azjanickiego klinowego pisma sumeryjskiego,ani chamickich hieroglifów egipskich TAKA DYSKUSJA NIE MA SENSU!
Z ludżmi którzy te sprawy znają się dyskutuje,a ludzi którzy tych spraw nie znają się najpierw uczy,a póżniej dopiero przechodzi do dyskusji,która jest dyskusją ucznia z nauczycielem,a nie dyskusją dwóch równoprawnych osób np;uczonych!
Wszystko co bym tu napisał spotkało by się więc z epitetami i wyzwiskami skierowanymi w moją stronę,bo to jest najłatwiejsza metoda W POLITYCZNO IDEOLOGICZNEJ WALCE Z PRZECIWNIKAMI,A WŁAŚCIWIE W ICH MNIEMANIU ZE ŚMIERTELNYMI WROGAMI!!!

A teraz po tym poza tematycznym wstępem przytoczę obiecane przepowiednie M Nostradamusa dotyczące chyba bieżącej i bliskiej sytuacji w jakiej się znajdują i znajdą Stany Zjednoczone Ameryki Północnej!

Przepowiednia;101,34(sześciowiersz);

Twarz Atlantów szybko będzie się zmieniać,
Wszyscy zobaczą postępujące na niej co raz szybsze zmiany,
Ubożejący ludzki środek pierwszy wznieci zarzewie buntu-
pociągając za sobą olbrzymie rzesze południowych przybyszy,
Sądny kolejny czwartek okaże się ostatecznym upadkiem ich pieniądza,
Zaś ogromne fale niezadowolenia zrodzą obywatelską partię plebejuszy!

Przepowiednia;93,102(sześciowiersz);

Stara niewiasta rozwiązłego utraci poczucie rzeczywistości,
Jej starania o nagłą zmianę okażą się wielkim błędem i klęską,
Nowi czerwoni utworzą swój rząd w mieście niebotycznych budowli,
na miejscu byłej indiańskiej wioski u brzegu wewnętrznego jeziora,
Zniszczone w dziewiętnastym wielkim pożarem ogromne miasto,
zostanie w dwudziestym pierwszym zburzone przez ogień prawowitych!

Przepowiednia;67,119(czterowiersz);

Rządy Metysa będą;bezwzględne,krwawe i okrutne,
a jego dwie kadencje przeistoczą się w zafałszowaną trzecią.
zaś oszustwa i lichwa staną się powszechną domeną Anglo Amerykanów,
które doprowadzą,że Niezatapialny Neptun zacznie tonąć od własnych długów!

Przepowiednia:13,204(wyjątkowy jeden z 24-pięciowiersz Nostradamusa Młodszego!);

Miejsce pod Słońcem po butnych Atlantach i Słowianinie,
zajmie azjatycki Smok i muzułmańska Hydra,
Nowe prawo nowych potęg zacznie na nowo urządzać świat,
Pogrążona w wewnętrznych konfliktach Anglo Ameryka,
zwróci się do nich o poniżającą pomoc bankowego Dioskura!

Przepowiednia;171;92(sześciowiersz)

Wszystkie tajemnice ujawnione i odkryte,
co przyczyni się,że  przed całym światem
ostoja demokracji będzie oskarżana i opluwana
po to aby zrobić miejsce dla obywatelskiej partii czerwonych!
Tylko nieliczni będą wiedzieli,że muzułmański Śniady,
to Judasz zrodzony i wybrany na zgubę potężnej Anglo Ameryki!

Przepowiednia;164,15(czterowiersz);

Mars w trzecim stopniu znaku Panny w opozycji do Neptuna
podczas pełni Księżyca w Baranie wyzwoli atlantyckie demony pieniądza.
Kapitol dwóch kłótliwych partii zrodzi trzecią ukrytą zwolenników Morusa,
najpierw tajemniczą,a póżniej jawnie wrogą dotychczasowym porządkom.

Przepowiednia 87;104(czterowiersz)

W mieście obalonego muru Atlanci wystąpią ze zbrojnego związku,
po tym jak Wielka Rada pięciu zostanie poszerzona do dziesięciu!
Jej brak decyzji stanie się przyczyną ciągłych targów i ogólnego zamętu.
Póżniej Anglo Amerykanie swoją politykę ograniczą do własnych granic!


Myślę,że na razie wystarczy tych przykładów dotyczących Stanów Zjednoczonych Ameryki przed mającym nastąpić w/g M Nostradamusa wybuchem III Wojny Światowej.
Starałem się wybrać takie przepowiednie z almanachu z roku 1614,które tu nie były raczej jeszcze przytaczane.
Nie komentuję ich,bo myślę,że akurat te w obecnym XXI wieku są już łatwe do rozszyfrowania CHOCIAŻ W INNYCH CZASACH-WIEKACH NIE ZAWSZE TAK BYŁO!
Gdyby jednak były jakieś pytania dotyczące w/w tekstów przepowiedni to postaram się na nie udzielić konkretnych w miarę możliwości odpowiedzi.

Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-10-16 18:44:18)

2,291

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Julek napisał/a:

Atraktorze
Wspomniałeś o książce niejakiego Jeana Le Blanc "Le grand mystere de Michael Nostradamus". Bardzo mnie zaciekawiła i chętnie bym ją kupił  ale nie wiem gdzie ponadto nie znam francuskiego. Jak rozumiem posiadasz jeden z egzemplarzy. Czy nie myślałeś może o przetłumaczeniu tego dzieła?

Przetłumaczenie jest proste,tylko wydanie książki czyjegoś autorstwa nie jest proste!
Należy pamiętać o tym,że bez zgody rodziny,czy innych spadkobierców praw autorskich tego Pana nie wolno nikomu w żadnym kraju wydawać jego książki,lub jej rozpowszechniać w inny sposób np:przez internet.
Nie mam czasu,ani chęci na odszukiwanie tych ewentualnych spadkobierców,a zawsze jakimś dziwnym trafem znajdują się oni na ogół szybko i to dopiero po wydaniu książki żądając od razu wielkich finansowych odszkodowań!
Nie zamierzam ryzykować!

Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-10-16 16:00:52)

2,292

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

"Mars w trzecim stopniu znaku Panny w opozycji do Neptuna
podczas pełni Księżyca w Baranie wyzwoli atlantyckie demony pieniądza."
czy to nie za 3 dni ?

zastanawiam sie kto to nowi czerwoni, partia czerwonych
mi kojarzy sie z komunistami, socjalistami ale nie wiem

Ostatnio edytowany przez cezarone (2013-10-16 15:47:05)

2,293

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Do "Centurio06";


Atraktorze czy możesz potwierdzić to co tu w/w u swoich znajomych w Stanach? Mam pytanie czy kosmologia tłumaczy w jaki sposób powstaje myśl u człowieka i czy myśl(informacja,przekaz) może podróżować w czasie zgodnie z prawami wszechświata,praw fizyki,nowych teorii i jak to robi?

Kosmologia jako nauka zajmuje się budową Wszechświata od strony matematyczno fizycznej!
Otóż przy jej pomocy próbuje się wyjaśnić wszystkie zjawiska zachodzące we Wszechświecie,a więc również te związane z życiem biologicznym w tym z wyjaśnieniem zarówno czynników i procesów materialnych jak i energetycznych w tym kwantowych.
PRÓBUJE WIĘC SIĘ ODKRYĆ TAK ZWANĄ TEORIĘ "WSZYSTKIEGO",KTÓRA NAZYWANA JEST CZĘSTO BOSKĄ TEORIĄ!!!
Już wiadomo,że mózgi istot żyjących emanują kwanty energii o różnej sile i najprawdopodobniej jest to związane z tzw:myśleniem istoty żywej w tym człowieka!
Oczywiście ,że przekaz energetyczny czyli fale elektromagnetyczne związane z promieniowaniem o różnej długości fali;radiowe, mikrofale,podczerwień,światło,ultrafiolet,promieniowanie rentgenowskie i gamma,oraz najprawdopodobniej też inne mniej dotychczas poznane np:"myśli istot żywych" wędrują w przestrzeni w postaci tzw:fotonów we wszystkich jej wymiarach,a więc i w czasie,który jest jednym z jej wymiarów!
Kiedy wrzucimy do wody kamień powoduje rozchodzenie się na jej powierzchni fal,a właściwie podwodnych elipsoid o formie korkociągu!
Podobnie dzieje się nie tylko w wodzie,ale i w przestrzeni,która nie jest niczym jak nie którym się to wydaje!
Oczywistym jest ,że na spotkaniach ze znajomymi dyskutujemy o wielu sprawach również o przenoszeniu w czasie i przestrzeni różnych informacji w tym myśli ludzkich,również o ich przenoszeniu z prędkością szybszą od prędkości światła,czyli tzw:"pozaczasową"!
Na ten temat można pisać bardzo dużo i wiele,ale ta strona nie jest poświęcona kosmologii i powiązanych z nią nauk,więc mam nadzieję,że tym wyjaśnieniem Cię zadowoliłem.

Pozdrawiam;


Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-10-16 18:08:48)

2,294

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze
Serdecznie dziękuję za wiedzę ,którą z nami się dzielisz zawsze w sposód rzeczowy i za razem prosty. Bardzo proszę o jak największą, obszerniejszą wiedze o przyszłych dziejach Rzeczypospolitej, któtą jak naj szybciej mógł byś przekazać. Czas się kończy ,a jak wiesz przed III WŚ internet będzie ocenzurowany i tak wiedza będzie wymazywana ,a za sprawą przyszłego kryzysu ludzi naj zwyczajniej nie będzie stać na internet bo na chleb będzie brakowało.
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam centurio06.

2,295

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Sądny kolejny czwartek Atraktorze czy to chodzi o jutro... ? Kongresmeni mają kilka godzin do dwunastej w nocy która wtedy w Polsce będzie  szósta rano ... Kongres odrzucił zawarte porozumienie między Demokratami a Republikanami w Senacie ... Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-10-16 18:08:43)

2,296

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dmox napisał/a:

Sądny kolejny czwartek Atraktorze czy to chodzi o jutro... ? Kongresmeni mają kilka godzin do dwunastej w nocy która wtedy w Polsce będzie  szósta rano ... Kongres odrzucił zawarte porozumienie między Demokratami a Republikanami w Senacie ... Pozdrawiam

Do "dmoxa";

Tego nie wiem,nie jestem wizjonerem-zobaczymy!

Pozdrawiam;

Atraktor

2,297

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nowi czerwoni to partia Komunistyczna Socjalistyczna starzy Republikanie ...

2,298

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam
Sytuacja USA jest zła jeżeli nie powiedzieć tragiczna. Ponad 50 mln Amerykanów pobiera kupony na żywność, a 110 mln korzysta z różnego rodzaju pomocy rządowej. Bezrobocie liczone metodologią stosowaną w Europie przekroczyło 23%. Wszystko w sytuacji zerowych stóp procentowych oraz wtłaczania do systemu ponad 85 mld dolarów miesięcznie.

Jakie zatem są możliwe rozwiązania?

Scenariusz 1 - Brak zgody odnośnie podniesienia limitu długu.

USA zawiesza spłaty odsetek od obligacji, których wartość dramatycznie spada. Zaczyna się panika i masowe wyzbywanie się obligacji USA oraz Dolara, który traci na wartości względem innych walut. Panika ogarnia rynek akcji i obligacji gdyż systemy finansowe są połączone jak nigdy w historii. Przy okazji upadają 3-4 duże banki inwestycyjne, a ludzie tracą depozyty. Kredytowanie niemalże wszystkiego zamiera gdyż banki gromadzą środki aby ratować płynność obawiając się eskalacji bankructw. Ceny żywności i energii rosną dramatycznie w efekcie utraty wartości dolara. W ciągu miesiąca na stacjach zaczyna brakować benzyny gdyż kraje eksportujące ropę, nie akceptują więcej dolara. Chiny w odwecie rzucają na rynek ogromne ilości obligacji tym samym dobijając dolara oraz windując stopy procentowe co natychmiast przekłada się na wzrost wysokości rat kredytowych najbardziej zadłużonego społeczeństwa na świecie. Giełda oraz banki zostają zamknięte do odwołania. Transfery zagraniczne podlegają ścisłej kontroli. Wypłaty z bankomatów ograniczone do symbolicznych wypłat. Na ulicach panuje chaos i demonstracje. FEMA oraz HSD wkraczają do akcji aby zaprowadzić porządek.


Scenariusz 2 - Kongres dochodzi do porozumienia i limit długu zostaje podniesiony lub zniesiony całkowicie.

Kraje posiadające znaczne ilości obligacji USA (Chiny, Japonia, UE) odetchnęły z ulgą. Dolar i rezerwy walutowe wielu krajów na razie uratowane. FED kontynuuje zakupy obligacji skupując więcej niż jest emitowane gdyż wiele krajów wyzbywa się obligacji USA zamieniając je na obligacje krajów BRICS i złoto. Rentowność 10-letnich obligacji stabilizuje się na pewien czas. Wypłaty zasiłków i świadczeń socjalnych zostają przywrócone podobnie jak funkcjonowanie tymczasowo zamkniętych instytucji. Agencje ratingowe nadal utrzymują wysoką ocenę kredytową dla USA. Pod koniec roku usłyszymy, że FED nasili działania i kwota jaką wpompowuję w systemu wzrośnie do 110 – 150 mld / m-c. Wszystko w ramach wspierania gospodarki, dostarczenia płynności i utrzymania niskich stóp procentowych, które mają wspierać rozwój gospodarki. Rząd USA i FED kupił kolejne miesiące i walka o otrzymanie rozpadającego się systemu trwa nadal.


Scenariusz 3 - Przeprowadzamy test jak zachowają się rynki w przypadku groźby bankructwa USA.

Mija termin i w Kongresie nie dochodzi do podniesienia limitu. W mediach pojawiają się zapowiedzi o możliwym zawieszeniu spłaty zobowiązań w stosunku do zagranicznych wierzycieli. Na razie chodzi wyłącznie o spłatę odsetek podobnie jak zrobił ostatnio najstarszy włoski bank Monte Paschi.

Na rynkach dochodzi do wyprzedaży obligacji USA, rentowność chwilowo sięga 3,5 %. Na giełdach akcji oraz surowcowych dochodzi do 10-15 % korekty. W ciągu kilku dni przez świat przechodzi panika wyprzedaży niemalże wszystkich aktywów. Nagle Kongres w trybie pilnym podnosi limit długu. FED awaryjnie wpompowuje w system 300-500 mld aby uspokoić sytuację na rynkach.

Rynki zaczynają zwyżkować. Chwilowo kryzys zażegnany. Test jak zachowają się rynki w przypadku ogłoszenia niewypłacalności USA przeprowadzony, wnioski wyciągnięte.

Jaki scenariusz obstawiacie?

independenttrader.pl/152,czy_usa_zbankrutuje_po_17_pazdziernika.html

Ostatnio edytowany przez ania (2013-10-16 18:33:53)

2,299

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Raczej pierwsze na onecie piszą  że jest nowe porozumienie znowu między liderami w Senacie Demokratów i Republikanów . Teraz decydujące drugie  głosowanie w Kongresie ...
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/jest-po … ctwa/fc5hr

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-10-16 19:06:15)

2,300

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://translate.google.pl/translate?hl … 6bih%3D596 czy Asad znowu użyje broni  chemicznej ? Jeśli USA zbankrutuje to użyje  bo USA nie zwerbuje koalicji zachodniej na inwazję bo nie będą amerykanie mieli pieniędzy... Wtedy Asad będzie mógł robić co chce... i rebelianci też jak przejmą część broni chemiczną  i wojna chemiczna w Syrii ... bo tylko Saudowie i Turcy będą pomagać  rebeliantom jak odpadnie USA i Zachód ...

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-10-16 19:02:03)