2,421

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

anubis napisał/a:

To zdjęcie to jest stop klatka z nagrania obracającego się nieba
nagrano nocne niebo lub zrobiono zdjęcia i zmontowano w filmik. Przedstawia linie które zakreślają gwiazdy, puszczonego filmiku w przyspieszonym tępie. A nie żadna anomalia kosmiczna typu zorza czy coś.
sądze że xero dobrze wie co przedstawia zdięcie. Polecam poczytać o niebocentryźmie
Również pozdrawiam myślących


jesli to jest poprawna odpowiedź to bardzo fajny daje to efekt, zorze sam widziałem na wlasne oczy na Nordvik i było to równie piekne zjawisko ale niewatpliwie w tym przypadku zwiazane z biegunem magnetycznym .
pozdro

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

2,422

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze to zdjecie to oszustwo, dalismy sie nabrac
zostalo wykonane wieczorem w Polsce
autor ustawil aparat na statywie i obraca wokol osi obiektywu
czas ekspozycji to 181 sekund
zdjecie obrabiane photoshopem


natomiast to drugie zdjecie z miasta moze byc prawdziwe

Ostatnio edytowany przez cezarone (2013-10-27 11:14:27)

2,423

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

" Przecież o tym wszystkim uczą w szkołach średnich,a nie których nawet w gimnazjach! "

Czy, aby, napewno ? .
Ja pamiętam, że na geografi w szkole podstawowej uczyłem się o epokach lodowcowych i , że obecnie żyjemy w okresie ocieplania się klimatu.
I co ? . Dzisiaj okazuje się, że winna jest emisja CO2 przez człowieka.Okazuje się, że wybuch jednego wulkanu emituje więcej CO2 niż człowiek swoją działalnością w ciągu całego roku.
Jeśli uczono by o tym w szkole, to chyba nikt w takie ściemy by nie uwierzył ? ...

2,424

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

micro napisał/a:

" Przecież o tym wszystkim uczą w szkołach średnich,a nie których nawet w gimnazjach! "

Czy, aby, napewno ? .
Ja pamiętam, że na geografi w szkole podstawowej uczyłem się o epokach lodowcowych i , że obecnie żyjemy w okresie ocieplania się klimatu.
I co ? . Dzisiaj okazuje się, że winna jest emisja CO2 przez człowieka.Okazuje się, że wybuch jednego wulkanu emituje więcej CO2 niż człowiek swoją działalnością w ciągu całego roku.
Jeśli uczono by o tym w szkole, to chyba nikt w takie ściemy by nie uwierzył ? ...


takich przykadów "micro" to mozna mnozyć, Pamietamy wszyscy jak na fizyce w szkole "dawnej" podstawowce wpajano nam ,że atom jest najmniejsza NIEPODZIELNĄ cząstką materi, dzisiaj wiemy ze to BZDURA!!!

Że ewolucja Darwina to czysta prawda a my ludzie pochodzimy od małpy, wiemy dzisiaj że to NIEPRAWDA!!!
itd...itp takich kwestii to jest bardzo wiele,
pozdrawiam

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

2,425

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

anubis napisał/a:

To zdjęcie to jest stop klatka z nagrania obracającego się nieba
nagrano nocne niebo lub zrobiono zdjęcia i zmontowano w filmik. Przedstawia linie które zakreślają gwiazdy, puszczonego filmiku w przyspieszonym tępie. A nie żadna anomalia kosmiczna typu zorza czy coś.
sądze że xero dobrze wie co przedstawia zdięcie. Polecam poczytać o niebocentryźmie
Również pozdrawiam myślących

Witam:

Przekonałeś mnie,jak widzisz ja nie jestem TAKI UPARTY(NIE UWAŻAM SIĘ ZA NIEOMYLNEGO!) I JEŻELI KTOŚ MA RACJĘ RZECZOWO I FACHOWO SIĘ WYPOWIADAJĄC,TO JĄ MU ZAWSZE PRZYZNAM!!!

Technologia również w fotografice tak się rozwinęła w XXI wieku,że każde zdjęcie można odpowiednio oszlifować i podrobić.
TAK WIĘC KAŻDA FOTOGRAFIA MOŻE BYĆ ZAFAŁSZOWANA I ZMANIPULOWANA PRZEZ POJAWIAJĄCYCH SIĘ TU TROLLI!!!

PROBLEM POLEGA NA TYM,ŻE OBECNIE "xero"-(on już tu pisał!),A ZA CHWILĘ INNI PROWOKATORZY I TROLLE Z FORUM "GP" ZJAWIĄ SIĘ TU PO TO ŻEBY MĄCIĆ I ŻEBY DOPROWADZIĆ DO TEGO,ABYM PRZESTAŁ TU PISAĆ-PO PROSTU ABYM ZAMILKŁ NA ZAWSZE I NIE PISAŁ PRAWDY O WIELU RZECZACH W TYM O PRZEPOWIEDNIACH M NOSTRADAMUSA,CZYLI CHCĄ SPOWODOWAĆ TO SAMO CO STAŁO SIĘ  NA STRONIE GAZETY PRAWNEJ ZATYTUŁOWANEJ ""KIEDY WYBUCHNIE III WOJNA ŚWIATOWA!!!
PRZECIEŻ TAM BEZWZGLĘDNIE I BEZPARDONOWO ATAKOWANO WIELU LUDZI INACZEJ MYŚLĄCYCH I WYPOWIADAJĄCYCH SIĘ NIŻ ONI -NIE TYLKO ARTEUZĘ,ALE I WIELU INNYCH FORUMOWICZÓW-PROSZĘ TAM POCZYTAĆ RÓŻNE TEKSTY POCZYNAJĄC OD STRONY PIERWSZEJ!!!

MNIE NIE ZALEŻY NA TYM,ABY TU PISAĆ,BO MAM DUŻO RÓŻNYCH INNYCH ZAJĘĆ,WIĘC TO TYLKO OD WAS I OD ADMINISTRATORA TEJ STRONY ZALEŻY,CZY BĘDĘ SIĘ TU DALEJ UDZIELAŁ,CZY NIE!

Chcę tylko jednego,żebyście nie zadawali mi pytań dotyczących bzdurnych i często fałszywych tekstów,lub zdjęć osób,które tu od czasu do czasu się pojawiają zaglądając z forum"GP",aby mieszać i utrudniać nam dyskusję!
Mogę odpowiadać na Wasze pytania,ale nie dotyczące tekstów "xera"czy innych trolli ,bo są one dla mnie(te teksty)po prostu grzecznie mówiąc niepoważne!

Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-10-27 12:33:38)

2,426

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Do"cezarone";

Tak masz rację jest to też możliwe,dałem się w takim razie nabrać oszustowi "xero"!
Nie powinniśmy zajmować się tekstami ,lub zdjęciami takich ludzi!

To jest moje zdanie i myślę,że chyba większości!

Pozdrawiam;

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-10-27 12:40:50)

2,427

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze
Dokończ to co zacząłeś bo jak przestaniesz pisać to znaczy ,że przegrałeś z tymi ,który zależy na niepisaniu o tym co nas najprawdopodobniej czeka w niedalekiej przyszłości. Po prostu nie odpowiadaj na pytania ,które świadczą o braku podstawowej wiedzy ze szkoły podstawowej kl.4. Mnie jak i wielu czytającym te foru zależy bardzo na dokończeniu tematu i wchłonięciu jak największej wiedzy. Proszę dokończ to co zacząłeś i podziel się swoją wiedzą w tym temacie.
Pozdrawia centurio06

2,428

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

cytat;
"Zadałem grzecznie pytanie bo zaciekawiło mnie to zdjecie, jesli masz (atraktor) w ten sposób odpowiadać to prosiłbym cie żebyś nie odpowiadał nawet jesli byc moze masz wiedze na ten temat, mozemy sie tak umowić?
jestem daleki od takiej "agresji" TYMCZASEM WRÓĆ LEPIEJ DO TEMATU O KTORYM JEST TO FORUM."
pozdrawiam

Witam:

Do"pablodart"-a;


Nie chciałem Cię urazić,ale po prostu w swoim pytaniu DOTYCZĄCYM ZDJĘCIA "xera" NAPISAŁEŚ,ŻE NIE ZNASZ SIĘ NA FOTOGRAFICE ,A ZA TYM NA ZWIĄZANEJ Z NIĄ OPTYCE WIĘC NAPISAŁEM CI Z CZYM NALEŻY SIĘ ZAPOZNAĆ,ABY WIEDZIEĆ SKĄD MOGĄ SIĘ BRAĆ OBRAZY,KTÓRYCH OKO LUDZKIE NIE WIDZI ZE WZGLĘDU NA OGRANICZENIA WZROKOWE!
I TO WSZYSTKO!

Nie odpowiadałbym w ogóle na zdjęcie i wymieniający mnie ironiczny tekst"xera"GDYBYŚ SAM NIE ZAPYTAŁ MNIE O NIEGO!
WTEDY TO ODPOWIADAJĄC CI NA PYTANIE DODATKOWO PRZYPOMNIAŁEM CI KIM JEST "xero"skąd znowu tu się pojawił!

GDYBYM TRAKTOWAŁ CIEBIE TAK JAK "xero"TO BYM W OGÓLE CI NIE ODPOWIEDZIAŁ NA ZADANE MI PYTANIE!

Proszę Cie  tylko o to abyś z takimi ludżmi jak "xero" dyskutował sam  i nie wciągał mnie do dyskusji na temat ich idiotycznych tekstów i zdjęć!

Tylko tyle!

Pozdrawiam;

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-10-27 16:54:46)

2,429

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

centurio06 napisał/a:

Atraktorze
Dokończ to co zacząłeś bo jak przestaniesz pisać to znaczy ,że przegrałeś z tymi ,który zależy na niepisaniu o tym co nas najprawdopodobniej czeka w niedalekiej przyszłości. Po prostu nie odpowiadaj na pytania ,które świadczą o braku podstawowej wiedzy ze szkoły podstawowej kl.4. Mnie jak i wielu czytającym te foru zależy bardzo na dokończeniu tematu i wchłonięciu jak największej wiedzy. Proszę dokończ to co zacząłeś i podziel się swoją wiedzą w tym temacie.
Pozdrawia centurio06

Witam:

Do"centurio06";

Tak zawsze robię,nie odpowiadam na teksty trolli z forum"GP"!

Zrobiłem wyjątek,BO "PABLODART"-A TRAKTUJĘ POWAŻNIE WIĘC MU ODPOWIEDZIAŁEM NA ZACZEPKI "xera".

Powyżej już odpowiadając napisałem do Was prośbę,abyście nie zadawali mi pytań odnośnie  tekstów i zdjęć rozrabiaków-trolli wtedy i ja nie będę musiał na nie Wam odpowiadać!

Ja traktuję Was poważnie i z szacunkiem i jak zauważyliście mnie też można przekonać,bo nie jestem wcale doskonały!

Powtarzam;"Pablodart"-a potraktowałem poważnie i dalej go tak traktuję!

Pozdrawiam;

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-10-27 13:15:22)

2,430

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

micro napisał/a:

" Przecież o tym wszystkim uczą w szkołach średnich,a nie których nawet w gimnazjach! "

Czy, aby, napewno ? .
Ja pamiętam, że na geografi w szkole podstawowej uczyłem się o epokach lodowcowych i , że obecnie żyjemy w okresie ocieplania się klimatu.
I co ? . Dzisiaj okazuje się, że winna jest emisja CO2 przez człowieka.Okazuje się, że wybuch jednego wulkanu emituje więcej CO2 niż człowiek swoją działalnością w ciągu całego roku.
Jeśli uczono by o tym w szkole, to chyba nikt w takie ściemy by nie uwierzył ? ...

Witam:

No faktycznie!- masz rację!-trochę może przesadziłem,bo,aż tak szczegółowo nie uczą tego wszystkiego na tym poziomie kształcenia ogólnego!

Pozdrawiam:

Atraktor

2,431

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

centurio06 napisał/a:

Drodzy czy te forum przeistacza się w to z gazety prawnej? Proszę odpuśćcie sobie tę kłótnie. Jak można udowadniać komuś Atraktorze ,że ziemia jest okrągła ? Rozumiem zadawanie pytań czasami z poza tematu ,ale wpieranie ,że ziemia jest płaska to lekka przesada.
xero ludzie też nie byli w kosmosie ba nawet rakiety nie istnieją i prędkości kosmiczne aby wylecieć w przestrzeń planetarną i poza nią to fikcja, Naukowcy to spiskowcy ,którzy wmawiają nam że wszechświat jest przeogromny ,a on tak na prawdę nie istnieje gwiazdy planety itd. te wszystkie sondy teleskopy to ściema że by lemingów trzymać w ciemnocie.
Jeszcze raz proszę o powrót do tematu.
Pozdrawiam centurio06

Witam:

Strona :"Kiedy wybuchnie III wojna światowa" na forum Gazety Prawnej została opanowana tylko i wyłącznie przez zwolenników i wielbicieli międzynarodowych spisków;żydostwa i masonerii!!!

Mnie taka dyskusja i z tymi ludżmi(dlaczego?-łatwo się domyśleć!) w ogóle nie interesuje!

Z Wami oczywiście z ludżmi rozsądnymi będę w miarę wolnego czasu dalej dyskutował!

Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-10-27 13:33:56)

2,432

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Co do mojego postu
http://www.youtube.com/watch?v=eTItcnzgMMw
http://www.youtube.com/watch?v=3V3rmDG5J8A

taki efekt wystarczy przyspieszyć i gotowe
było jeszcze o gościu co robił takie zdjęcia dłuższy czas i zmontował, nawet na głównej stronie WP był artykuł, ale nie mogę znaleźć

A teraz wypadało by powrócić do głównego wątku w temacie

Ostatnio edytowany przez anubis (2013-10-27 13:59:56)

2,433

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze czy Nostradamus pisał o miejscach zamieszkania i pobytu Mahdiego od czasu urodzenia koło Bagdadu do rozpoczęcia jego działalności ? Jego matka ma poślubić jednego z szejkowskiego  arabskiego Sauda ...Pozdrawiam

2,434

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dmox – „Obserwatorze następny kryzys polityczny w USA związany z podniesieniem limitu długu może być bardziej grożny niż ten niedawny. Dlaczego ? Bo obie partie będą przed prawyborami które będą w Lipcu Demokraci i Republikanie będą wybierać Kandydatów na kongresmenów i Senatorów  i np poparcie ruchu Tea Party może się przydać to samo u Demokratów poparcie pewnych frakcji w zamian za  nieustępliwość Republikanom ...pozdrawiam”

   Kolego dmox… nie jestem co prawda specjalistą od stosunków międzynarodowych i na forum takiego nie widzę, chociaż zdarzają się ciekawe opinie, jednak ze swoich politologicznych studiów coś wyniosłem (skończyłem je kilka lat temu i coś jeszcze pamiętam) i wiem na pewno, że to co ty mi piszesz, ma bardziej podłoże kryzysowe w systemie partyjnym ( dwu partyjny panuje w USA), a nie w finansach publicznych, a przecież kryzysu partyjnego w USA NIE MA!?! Amerykanie borykają się z kryzysem budżetowym, który narasta od lat? Można powiedzieć śmiało wręcz, że za rządów W. Buscha, lawinowo zaczął rosnąć. Więc postawiłeś ZŁĄ DIAGNOZĘ. Tego kryzysu nie można przypisać przecież jednej partii? Pewnie wiesz, że w stanach funkcjonuje model prezydencki, to prezydent i jego sekretarze stanowią rząd, czyli egzekutywę państwową. Prezydent prowadzi samodzielną politykę zagraniczną wolną od nakazów parlamentu. Parlament dwuizbowy (kongres i senat) z reguły zatwierdza decyzję prezydenta w sprawach polityki wewnętrznej w tym gospodarczej (chyba, że ma inne zdanie). Prezydent przed dwuizbowym parlamentem odpowiada tylko za złamanie konstytucji, wówczas wprowadza się tzw. ipiczment, w historii USA były bodajże dwa takie przypadki, ostatni w latach 90, Billa Clintona, afera z Moniką Levinsky. 
    W naszym systemie parlamentarno-gabinetowym rząd wyłania parlament (ugrupowanie lub koalicja zwycięska) i ba! Koalicja parlamentarna może zgłosić wotum nieufności wobec własnego rządu! W USA tego nie ma, najwyżej prezydent w następnych prawyborach nie dostanie poparcia własnej partii i już, ale w trakcie rządów można go odwołać tylko za złamanie konstytucji lub na własne życzenie, nie inaczej. Tak więc nie ważne kto będzie rządził kryzys będzie postępował, a dlaczego? Bo ciężko amerykanom zgodzić się na takie zaciskanie pasa jak np. Grecy, dlatego panuje tam (USA) takie rozdawnictwo. Gdyby przyjąć, że do władzy dochodzi partia republikańska, to oznacza szybkie i głębokie cięcia w polityce społecznej, aby zrównoważyć budżet, na co nie ma zgody wciąż pogłębiającej się biedy wśród amerykanów, to groziłoby masowymi demonstracjami i porażką na lata republikanów. Scenariusz drugi rządzą demokraci jak obecnie i dawkują społeczeństwu niczym u narkomana kolejne pomnażanie długu publicznego, aby zaspokoić bieżące potrzeby społeczne w tym funkcjonowanie aparatu publicznego, co po latach gwarantuje twarde lądowanie i ruinę państwa, co z pewnością będzie, bo chyba tak przedstawiał w swoich wizjach USA Nostradamus.
     I jeszcze jedna ważna sprawa, panowie, prosiłbym jednak o większą powściągliwość w krytykowaniu, a wręcz obrażaniu się. Jeśli chcemy mieć do siebie wzajemny szacunek, używajmy konkretnych argumentów i dbajmy o estetykę słowa? Jeżeli wiem, że ktoś zna się na rzeczy i w danym temacie jest „mocny” to nie obrażam go, używając pseudonaukowych argumentów i nie próbuję z zapalczywością gimnazjalisty pokazywać swoją wyższość, po prostu nie wypada.

2,435

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

To prawda Busch zadłużał np na wojny w Iraku w Afganistanie;  Obie partie i prezydenci z obu partii są winni obecnej sytuacji czyli ogólnie winna jest elita polityczna USA  Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-10-27 16:17:59)

2,436

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dlatego powstanie trzecia partia Obywatelka ... Komunistyczna-Socjalistyczna Nostradamus pisał że Emigranci Latynowcsy to będzie główny elektorat ;

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-10-27 16:20:51)

2,437

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam, z góry przepraszam za ten post  nie w temacie ale dosyc niedawno ktos na tym forum pisal ,czy tez pytał o energie prózni. Postanowiłem zatem podzielic się pewna teorią rosyjskiego uczonego Szypowa.

Sam Szypow  został wyklety przez współczesną naukę ale jego teoria jest bardzo ciekawa ,wiec postanowiłem przytoczyc pare faktów.

TEORIA PRÓŻNI
Amerykański profesor, prowadzacy na jednym z amerykańskich uczelni w Teksasie wykłady   powiedział ,że  jego zdaniem WSZECHŚWIAT jest wypełniony po brzegi energią ,którą on nazwal energią prózni. Jest ona niczym jak „zamrożony wodospad”wystarczy tylko znaleźć sposób by  uwolnić energię drzemiącą w tym „wodospadzie” a caly świat przestanie narzekać na problemy energetyczne.
Inny uczony rosyjski , Gienadij Szypow ,który wykładal na unwersytecie moskiewskim przeprowadził nieprawdopodobne eksperymenty z resztą zarejestrowane na taśmie filmowej  .Znany był z budowy niezwykłych urządzen ,które zaprzeczały prawom fizyki. Jednym z nich był model małego pojazdu latającego w ksztalcie spodka, wg swiadków wzbil się on w powietrze nie wykorzystujac sił odrzutowych.
Obsesja szypowa było dokończenie pracy Einsteina i stworzeniem jednolitej teorii pola.
W trakcie swojej pracy rosyjski uczony zainteresował się próżnią. W oparciu o przemyslenia Alberta Einsteina doszedł do wniosku, ze muszą istnieć nieznane w nauce rodzaje energii. Energia ta może przenikać  cały wszechswiat i znajdować się w każdym punkcie czasoprzestrzeni.
Einstein ,uwazał że może to być energia ktorej przeplyw jest nieograniczony żadnymi limitami!! Energia absolutna.
Oznaczało by to ,że przepływ tej energii odbywał by się z jednego punktu do drugiego w czasie zerowym.!!!
Gienadij Szypow , poszedł tym tropem. Poprzez skomplikowane eksperymenty dowiódł istnienie niewidzialnych siatek energii , która wspóldziala z materią znaną z naszej rzeczywistosci , wnioski z tego odkrycia przestraszyły Szypowa , zrozumial on ,ze jeśli porównać tą siatkę do komputera, to może istnieć jakieś centrum, do którego spływają informacje z każdego punktu czasoprzestrzeni.
Jeżeli takie centrum istnieje, będzie ono z samego załozenia wszechwiedzace i wszechmocne-BĘDZIE BOGIEM!
Szypow , przeprowadzajac i udowadniajac teoretycznie ,ze istnieje energia prózni ,wydzielił 7 poziomów rzeczywistosci  otaczajacego kazdego z nas i tylko CZTERY OSTATNIE sa widzialne, czyli plazma ,gaz,ciecz i ciało stale.
Nas najbardziej interesuja 3 niewidzialne  poziomy, które sa nastepujace:
Absolutne nic
Pierwotne pole wirowania oraz znana nam wszystkim próznia.

Gienadij Szypow skoncetrowal się na drugim poziomie rzeczywistosci, który nazwał PIERWOTNYM POLEM WIROWANIA. To wlasnie ten poziom kryje w sobie wszystkie tajemnice zwiazane ze zjawiskami , które ludzie nazywają parapsychologiczne. Szypow opisuje ten poziom ,jako połączone ze sobą wiry czasoprzestrzenne służące do wymiany informacji. Na tym poziomie myśl jest materialna , może istniec samodzielnie przez jakis czas  i oddziaływać   na obiekty materialne.
Myśl jest bowiem energia ,która może przeistoczyc się w materię!!
Z teorii prózni wynika ,ze wszystko we wszechswiecie jest w mniejszym lub wiekszym stopniu obdarzone swiadomoscią , to oznacza ze planeta ziemia także może być istotą,  która posiada jakis rodzaj swiadomosci .
Szypow oswiadczyl ,ze starodawne wierzenia dotyczace ziemi mają swoje uzasadnienie w teorii prózni.
Kolejnym wnioskiem jest to ,ze kiedy mówimy o przedmiotach ze mają duszę to de facto nie odbiegamy daleko od prawdy .
Otaczają nas bowiem miliardy rzeczy ,które mają cos w rodzaju swiadomosci, niezwykle prymitywnej ale działajacej na podobnej zasadzie jak ludzka.
Jeśli uznamy teorie prózni ,która mówi ze wszedzie jest dziwna niezwykła energia, oznacza to że nie tylko istnieje zycie po smierci ale tez istnieje jakis rodzaj energii , która jest podstawa naszego swiata.
Jeśli uznamy ,ze jest to energia posiadajaca swiadomośc no to praktycznie uzyskujemy pewien OBRAZ BOGA, o którym mowia wszystkie religie swiata!!!
Prace nad teoria prózni nadal trwaja w USA, Niemczech , Kanadzie  i Rosji.
Szypow mówil również ,ze trudno jest okresli ć w tej chwili jaki jest charakter tej energii.
Teoria prozni zaklada,ze źrodlem pochodzenia calego wszechswiata jest absolutne nic, najnizszy poziom rzeczywistosci . jest to stan ,który wytwarza pozostale rodzaje materii. Szypow nazwal go ABSOLUTEM!!
Jego zdaniem jest on niezbedny do tego aby powstał wszechswiat jaki znamy, co wiecej Szypow dowodzi ,ze musi istnieć jakas super świadomość która ogarnela absolut i uporzadkowała go.

Einstein w jednym w swoich listow do znajomego fizyka napisał ,ze jest przekonany o koniecznosci istnienia super istoty , która uporzadkowała absolut . Istnienie tej istoty wyjasnia poczatek wszechswiata , czyli powstanie CZEGOS Z NICZEGO . Szypow uwaza,ze owa super świadomośc jest także konieczna do tego ,żeby wszechswiat mogł rozwijac się i w ogóle istniec!!

Bardzo mocno pasuje to do starozytnych opisów swiata, mówią o tym najstarsze kosmogonie ,teogomie, czy ksiegi  mówiace o powstawaniu swiata albo z haosu albo z prózni albo z nicości właśnie.
Szypow przybliza się do takiego myslenia ,które towarzyszyo wielkim mistyką albo tzw. teologom negatywnym.
Oni mówili ,ze Bóg to wielkie nic , Bóg to wielka pustka . Szypow stanowi dopełnienie tych wszystkich obrazow i potwierdza takie ostrzezenie przekazane przez  Bolesława Leśmiana , żeby nie drwic z prózni bo ta próznia może być przyczyna ,sensem ,celem wszystkiego i może nadawac wlasnie naszemu materialnemu , doswiadczalnemu swiatu jakis sens .

Szypow uwaza, ze zasob 1 cm3 energi znajdujacej się  prózni, jeśli by się potwierdzila jego teoria ,starczyla by na 10 lat dla calego naszego swiata!!

Co do budowy atomu, to istnieje hipoteza która mówi, ze w koncu czlowiek pozna strukture koncową materii, dzisiaj wiemy ze jadro atomowe jest podzielne.
99,9999% masy atomu to wlasnie jadro atomu.
Wszystkie jadra atomów w calej materii wszechswiata, gdyby je skupić to były by wielkosci ping-ponga
Samo jądro atomu, składa się z protonów i elektronów.
Protony składaja się z kwarków.
Kwarki wg dzisiejszej nauki sa niepodzielne ale czy na pewno?
Pewna hipoteza mówi,ze sa tzw. struny. Sa one malutkimi włokienkami ,które bezustannie drgają.
Te wg hipotezy Szypowa mogą się dzielic , czyli posiadaja wewnetrzna strukturę.
Poniekąd na końcu struktury materii dojdzie się do energii, która jest podstawowym niepodzielnym już składnikiem materii i w ogóle wszystkiego we wszechświecie , można będzie ja nazwac KREACJĄ !!

Kreacja  Jest najpoteżniejsza siła w całym wszechswiecie , prawdopodobnie posiadajacą świadomosc trudna do opisania . To własnie ta energia stworzyla wszystkie swiaty i wszystkie byty, to znaczy ze wszystko sklada się z tej samej absolutnej energii , jest jedno centrum tej energii!!

Oczywiście przytoczony przeze mnie opis jest hipoteza ale uwazam ze jest wielce zastanawiajacym i zarazem ciekawym opisem natury wszechswiata, którego do tej pory nikt nie opisal czy tez udowodnił.

POZDRAWIAM

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

2,438

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Cytuję:

"Witam, z góry przepraszam za ten post  nie w temacie ale dosyc niedawno ktos na tym forum pisal ,czy tez pytał o energie prózni. Postanowiłem zatem podzielic się pewna teorią rosyjskiego uczonego Szypowa."

Sam Szypow  został wyklety przez współczesną naukę ale jego teoria jest bardzo ciekawa ,wiec postanowiłem przytoczyc pare faktów.

Witam:

Do "pablodarta";

Przeczytałem Twój artykuł o Szypowie i jego "teorii próżni", którą traktuję bardzo poważnie(także kilka innych też frapujących i intrygujących teorii kosmologicznych!),a dlatego,że dość mocno UZASADNIAJĄ JĄ NIEKTÓRE MATEMATYCZNE ROWNANIA,ALE NIESTETY MA TEŻ ONA I PEWNE BRAKI!
TAKIE TEORIE SĄ WŁAŚNIE DYSKUTOWANE I ANALIZOWANE NA ZJAZDACH KOSMOLOGÓW,GDZIE WŁAŚCIWIE ZAWSZE TRWA NAUKOWA(OCZYWIŚCIE NA MATEMATYCZNO-FIZYCZNE)ARGUMENTY "ZAŻARTA"DYSKUSJA!!!
KOSMOLOGOWIE(JAK JUŻ PISAŁEM) WCIĄŻ SZUKAJĄ TZW:"TEORII WSZYSTKIEGO"ALE NIE JEST TO RZECZĄ PROSTĄ!
TA TEORIA-HIPOTEZA NIE ZOSTAŁA JESZCZE CAŁKOWICIE ODRZUCONA,BO CO JEST NAJWAŻNIEJSZE, WCALE NIE ZAPRZECZA ONA OBECNIE OBOWIĄZUJĄCEJ CHOĆ TEŻ CAŁKOWICIE NIEDOSKONAŁEJ TEORII"WIELKIEGO WYBUCHU",CZYLI POWSTANIA NASZEGO WSZECHŚWIATA "Z NICZEGO" JAK SAM NAPISAŁEŚ, A FAKTYCZNIE Z TZW:"BOSKIEGO NASIENIA"JAK TWIERDZĄ NIEKTÓRZY WIERZĄCY KOSMOLODZY,CZYLI NAUKOWO ROZUMIANEJ FIZYCZNEJ OSOBLIWOŚCI!!!

Można by było ten temat dogłębnie tu przedyskutować i przeanalizować,ale kosmologia jak Wiesz nie jest tematem tej strony!
Bardzo intrygujący artykuł mądrze napisany!

Informacyjnie dodam,że co prawda 99,9 % materii atomu jest zawarta w jego jądrze(jak piszesz)ale teorię Szypowa wzmacnia najbardziej taki fakt ,że sam atom(jądro z obiegającymi go elektronami) w 99,999999999987% składa SIĘ WŁAŚNIE Z PRÓŻNI!!!
Można więc obrazowo(choć nie całkowicie) PORÓWNAĆ GO DO MINIATUROWEGO UKŁADU PLANETARNEGO WE WSZECH OBECNEJ PRZESTRZENI!!!

Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-10-27 19:08:14)

2,439

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

juz kończąc watek poboczny z tego forum, to faktycznie tak jak napisał ATRAKTOR wieksze wrazenie na wyobraźnię ma to ,ze 99,99999999998% atomu to pustka niż 99,9% masy atomu znajduje się w jadrze.
Zatem wszystko co jest widoczne i materilane składa sie z PUSTKI!!!:)
cięzko to sobie wyobrazic ale taka jest prawda
pozdrawiam

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

2,440

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeszcze trochę Photoshopa big_smile https://www.google.com.au/search?q=star … amp;cad=h. Tak na przyszłość to proszę o dowody fałszerstwa, a nie strzelanie kapiszonami.
Do  pablodart, wcale to nie jest wątek poboczny, przypominam, że tematem forum jest "Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania". Proponuje Atraktorowi otworzyć sobie czat i zwołać towarzystwo wzajemnej adoracji, którzy będą mu kadzić 24/24. Dla niedoinformowanych, Arteuza i Atraktor zostali podsumowani na znienawidzonym przez Atraktora  forum GP.  Arteuza kopiował swój wątek całymi stronami z książek A. Sieradzkiego, a Atraktor z Arteuzy. Wnioski są oczywiste. Pozdrawiam myślących.