2,461

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam, oto teksty o Polsce, które mi się udało znaleźć w sieci.
Po nowym odrodzeniu nowy kościół powstanie,
Przyjmie imię Paulistów po Wielkim Rodaku.
Cud Maryi pomimo straty obrazu,
Będzie czuwał nad jego wielkością.

Persage X 33, 66
Kraj nad Wisłą podzielony na pół,
Bliźniacy lubią władzę i rewolty.
Krasomówczy Kaszub o języku węża,
Ochroni kraj mimo wielu wrogów.
Po wielkiej burzy wielkie opamiętanie,
Nastąpi przełom i zmiana władzy.

Kościół Jezusa nie osiągnie celu,
Bo przepych i bogactwo będą mu przeszkodą.
Nowe prawo po wielkim wzburzeniu,
Będzie biczem dla starego kościoła.
Biskup z K
rakowa ogłosi secesję,
Co będzie początkiem jego odnowienia.
Wyznawcy Chrystusa będą wrogami,
Za sprawą zakonnika żądnego sławy.
Prawda i kłamstwo będą wymieszane,
Tak, że nikt nie pojmie co jest ich różnicą.

W dolinie Wisły podwoje zapanuje,
Dwóch z wiarą niepokój zasieje,
Mówca z Bastranu językiem
węża,
Ziemię od obcych ochroni

2,462

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wszystko co znalazłem jest jakby nie wymagające interpretacji, dlatego, że te centurie sprawdzają się na naszych oczach. Mowa jest o Tusku, Kaczyńskich, Rydzyku i naszych wewnętrznych ,politycznych wojnach, które co by nie mówić, stanowią naszą wadę, część naszego charakteru, przez który już raz w historii Polska wyciepriała.

2,463

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ciekawe co to wielka burza i kiedy nastąpi przełom i zmiana władzy czy w 2015 czy potem.i Czy będą przyszpieszone wybory raczej nie jeden głos przewagi koalicji

2,464

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Po wyborach 2015 wygląda na razie że będzie koalicja PO- SLD  ciekawe jak dogadają się w sprawach gospodarczych...

2,465

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Będzie rozpad koalicji PO SLD  i będą wybory np w  2017 2018 i wygra  PIS ale nie będzie miał samodzielnej większości i koalicja PO SLD PSL TR ? Co o tym myślicie ? pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-10-28 18:54:22)

2,466

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Potem ta koalicja czterech partii z oczywistych różnic  programowych i światopoglądowych się rozpadnie nie wiem kto wygra te ostatnie wybory w Polsce to nieistotne bo przyjdzie Generał Dyktator Pod koniec 2019 a na pewno w 2020... Tak myślę że tak będzie Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-10-28 19:05:00)

2,467

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Dziękuję za Wasze wsparcie,ale muszę w końcu załatwić jakoś tę sprawę!
Nie może być tak,że osoba,która pisze również na stronie GP "proponuje"mi opuścić również i tę stronę i rozmawiać z Wami prywatnie na czacie!
To jest bezczelność ze strony tej osoby,a administrator na tę jego zakamuflowaną "propozycję" ,będącą w istocie cenzurą wypowiedzi nie reaguje!
To jest niesamowite!
To jest próba kneblowania mi ust,a możliwe że w przyszłości i innym osobom tu się wypowiadającym!
Internet jest dla wszystkich i powinien służyć wszystkim niezależnie od ich prywatnie wyznawanych poglądów; politycznych,ideologicznych,filozoficznych,religijnych itd!
Dziwię się też jednemu,a mianowicie temu,że miesza mnie się jako trzecią osobę do jakiegoś wydumanego(czy nie) konfliktu pomiędzy Panami;Arteuzą i A Sieradzkim,BO MÓWIĄC UCZCIWIE TO PRZECIEŻ NIE JEST TAK NAPRAWDĘ MOJA SPRAWA!
ONA MNIE PRZECIEŻ W OGÓLE NIE DOTYCZY!!!
Nie znałem przecież (o tym też już pisałem)w ogóle wpisów Arteuzy na forum Gazety Prawnej i zapoznałem się z nimi chyba w zeszłym roku dopiero po otrzymaniu linka od jednego z forumowiczów!
I wreszcie zarzut,że cytuję Arteuzę!
Przecież ja zawsze jeżeli cytuję jego,czy kogoś innego,czy też przytaczam jakiś tekst to podaję żródło jego pochodzenia,albo wyrażnie zaznaczam,że jestem tego tekstu autorem!
Jak i co robił Arteuza pisząc swoje teksty mnie to nie obchodzi,to przecież nie moja sprawa!
NATOMIAST ZAWSZE BĘDĘ BRONIŁ I ARTEUZĘ I A SIERADZKIEGO I INNYCH ZNAWCÓW TWÓRCZOŚCI M NOSTRADAMUSA,BO W/G MNIE MAJĄ RACJĘ I PISZĄ PRAWDĘ I DO ICH OBRONY MAM PRAWO JAK KAŻDY KTÓRY BRONI LUDZI O PODOBNYCH DO WYZNAWANYCH PRZEZ SIEBIE PRZEKONANIACH I POGLĄDACH NA ŚWIAT-JEGO RZECZYWISTOŚCI I PRZYSZŁOŚCI!!!
ZRESZTĄ ARTEUZA JAK ZAUWAŻYŁEM SAM WYRAZIŁ PISEMNĄ ZGODĘ NA PUBLICZNE KOPIOWANIE I PRZEKAZYWANIE JEGO TEKSTÓW I W INTERNECIE AŻ ROI SIĘ OD PRZEDRUKÓW JEGO TEKSTÓW,MOŻNA JE ZNALEŻĆ WSZĘDZIE NIE TYLKO NA STRONACH;"CHOMIKUJ PL".

I wreszcie na koniec;

Kiedy zacząłem dość przypadkowo(katastrofa smoleńska) pisać na nielogowanej stronie tego forum,to administrator sam kilkakrotnie proponował mi przejście na to forum i wprowadził do niego temat o który go prosiłem!
Zrobiłem zresztą to dopiero PO DŁUGIM NAMYŚLE I WCALE NIE OD RAZU!!!
Obiecał mi też,że będę tu mógł pisać swoje teksty w spokoju i przypilnuje,żeby żadna osoba z forum "GP" nie przeszkadzała mi w tym swoimi brutalnymi wyrachowanymi atakami!
TAK WIĘC OCZEKUJĘ W DALSZYM CIĄGU KONKRETNEJ  ODPOWIEDZI OD ADMINISTRATORA TEJ STRONY,CZY MOGĘ W SPOKOJU TU PISAĆ CZY NIE,CZY PODTRZYMUJE SWOJE STANOWISKO!!!
TYM RAZEM PO PRZEMYŚLENIU SPRAWY STWIERDZAM,ŻE DO CZASU OTRZYMANIA ODPOWIEDZI OD ADMINISTRATORA JESTEM ZMUSZONY ZAWIESIĆ NA NIEJ SWOJE PISANIE!

OCZYWIŚCIE NIE BĘDĘ CZEKAŁ W NIESKOŃCZONOŚĆ!

Kiedy zacząłem pisać w internecie o M Nostradamusie wielu  moich znajomych mi to z różnych względów odradzało TWIERDZĄC ,ŻE TWÓRCZOŚĆ M NOSTRADAMUSA JEST NIELUBIANA PRZEZ RÓŻNE LUDZKIE CZYNNIKI,BO MA BARDZO POLITYCZNE ORAZ MESJANISTYCZNE I RELIGIJNE ZABARWIENIE!!!
Myślę,że mieli rację!
SPOTYKA MNIE TO CO SPOTYKAŁO NA FORUM "GP" ARTEUZĘ!!!
ALE ZAATAKOWANO TEŻ I A SIERADZKIEGO,OTÓŻ NATYCHMIAST OSKARŻONO GO O WSPÓŁPRACĘ ZE SŁUŻBĄ BEZPIECZEŃSTWA RP I BRUTALNIE ZACZĘTO MU UBLIŻAĆ,AŻ W KOŃCU I ON SIĘ PODDAŁ I ZREZYGNOWAŁ!!!
KIEDY TO ZOBACZYŁEM JAK BRUTALNIE GO ATAKOWANO TO ZACZĄŁEM GO BRONIĆ!
WSZYSTKO TO JEST JESZCZE ZAPISANE NA FORUM "GP" I MOŻNA TO ŁATWO SPRAWDZIĆ!
TAK MOI DRODZY ATAKUJE SIĘ LUDZI I TO NIE TYLKO W POLSCE ALE FAKTYCZNIE NA CAŁYM ŚWIECIE ZA TO, ŻE CHCĄ SIĘ ZE SPOŁECZEŃSTWEM PODZIELIĆ JAKĄŚ PRAWDĄ ,KTÓRĄ KSZTAŁCĄC SIĘ ZDOBYLI ,A W TYM WYPADKU POSIEDLI I ODKRYLI CAŁĄ ,LUB PRAWIE CAŁĄ TWÓRCZOŚĆ WIZJONERA WSZECH CZASÓW MICHELA NOSTRADAMUSA!!!
NIESTETY WIELE WAŻNYCH OSÓB NA CAŁYM ŚWIECIE BOI SIĘ PRAWDY,PO PROSTU BOI SIĘ NADZWYCZAJNYCH TAJEMNYCH WIZJI MICHELA NOSTRADAMUSA!!!
DLACZEGO?
ŁATWO SIĘ DOMYŚLEĆ!!!

Jak sprawa mojego dalszego pisania na tym forum będzie wyglądała?

Zależy to tylko od administratora!
Co będzie dalej,jeżeli administrator się nie wypowie w ogóle!
Postaram się temu z szacunku dla Was jakoś zaradzić,ale czy mi się to uda nie wiem!
Przysłano mi już meilem kilka propozycji,również dostałem je od niektórych z Was!
Myślę jednak,że administrator tego forum w końcu się odezwie I WTEDY BĘDĘ WIEDZIAŁ CO ROBIĆ!
Problem jest tylko jeden,zawsze taki jaki był do tej pory!
Muszę mieć zapewnienie,że pozwoli mi się pisać W SPOKOJU!

Czekam w dalszym ciągu na odpowiedż administratora i Serdecznie Was Pozdrawiam;

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-10-28 20:35:50)

2,468

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze czy jaki ty tam masz nick zalogowałem sie tutaj ponieważ przestudiowałem twoje wpisy na gp a zarazem tutaj jesteś bardzo egoistycznym i samolubnym człowiekiem sam mówisz ze to wolny kraj a obrażasz innych użytkowników którzy mają racje ,  ja będąc administratorem tego forum w pierwszej kolejności zbanował bym ciebie ponieważ przez ciebie jest zepsuta atmosfera na tym forum a także na gp pozdrawiam

2,469

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor, napij się melisy i "tą osobą" się nie przejmuj.
Jak chcesz pisać, to nikt Tobie tego nie zabroni.

2,470

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

adminie, reaguj, takie posty jak powyższy smk0128 powinny być z miejsca usuwane

2,471

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nie dajmy sie zwariowac, nie na tym polega wolnosc slowa zeby ja ograniczac komus kogo wpisy nam nie odpowiadaja. Jesli sa to wrogie ataki proponuje Atraktorowi, aby nie zwracal na nie uwagi, po co sie denerwowac, tym bardziej, ze ataki sa niskich lotow wiec smialbym sie z nich i traktowal je jak kwiatek w korzuchu. Niestety roznimy sie wszyscy, nie zawsze pieknie.

2,472

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam. W pierwszej kolejności podam za wiki definicję trolla: Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.
Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1][2], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.
Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie[3], w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.

druga sprawa: Regulamin forum Koniec świata 2012 mieszczącego się pod adresem http://koniecswiata.info/forum, zwanym dalej "forum"
Warunkiem korzystania z forum jest akceptacja niniejszego regulaminu.
Rejestracja i korzystanie z forum są darmowe.
Wiadomości wysyłane na forum są własnością użytkownika , który je wysłał. Tylko autor wiadomości odpowiada za jej treść.
Użytkownik korzystający z forum może założyć tylko jedno konto.
Na forum zabrania się używania wulgaryzmów oraz publikowania treści niezgodnych z polskim prawem .
Wiadomości zawierające rażące błędy ortograficzne będą modyfikowane lub kasowane przez administratora.
W przypadku naruszenia tego regulaminu, użytkownik będzie miał zablokowany dostęp do forum.
Niniejszy regulamin może zostać zmieniony w dowolnym momencie, aktualna wersja znajduje się zawsze pod adresem: http://koniecswiata.info/forum/rules/

Jak dobrze zauważył mój przedmówca, źródłem całego zamętu jest osoba Atraktora, który jakby mógł wyciąłby wszystkich którzy mają odmienne zdanie. Co się tyczy Pana Administratora proszę zwrócić uwagę na regulamin. Celowo pogrubiłem dwa odnośniki. Skoro regulamin mówi o własności to zapewne ma także na myśli własność intelektualną. Skoro ktoś kopiuje teksty innej osoby i podaje jako swoje tzn. że łamie polskie prawo !!! W żadnym z moich postów na tym forum jak też na GP nie ma elementów trollingu, dlatego nie życzę sobie tego typu epitetów. Szanowny Atraktorze chcę Ci przypomnieć, że to Ty nie wiedzieć czemu zacząłeś mnie obrażać, dlatego nie rozumiem Twojego zdziwienia, że wykazuję Twoje błędy. Ja osobiście nie lubię być robiony w balona, a jak ktoś oszukuje, co to tożsamości, treści nadsyłanych postów i w ogóle,  jest dla mnie zwykłym oszustem i draniem. Nie rozumiem dlaczego miałbym być pobłażliwy z tego powodu. Dlaczego masz do mnie o to pretensje, że prosiłem Cię o źródła twoich czterowierszy. W przeciwieństwie do większości czytelników tego forum i GP przeczytałem kilkanaście książek dot. interpretacji Nostradamusa i nigdzie nie natrafiłem na "Twoje" i Arteuzy  interpretacje czterowierszy, szczególnie dotyczące Polski, a jakakolwiek polemika napotyka odrazu na atak "twojego" środowiska. Nie będę poraz kolejny przytaczał tematu tego forum, ale jak domniemam nie ma tam wyłączności dla twojej osoby. Dlatego zaproponowałem , abyś wzorem Pani Seydlitz otworzył swojego bloga i tam miałbyś wyłączność i dobierałbyś sobie towarzystwo. Zresztą proponuję CI poczytać tego bloga, tam też nie ma jednomyślnej linii interpretacyjnej. Pozdrawiam i żebyś miał jasność pomimo wielu inwektyw nie czuję do Ciebie urazy, tylko nie wiem skąd u Ciebie tyle jadu.

2,473

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Co ma tu wolność słowa do rzeczy? Te posty nic nie wnoszą do tematu, rzadko się tu odzywam, ale czytam wszystko, myślę że takich osób jest więcej i zgodzą się ze mną, że robi się tu podobny śmietnik jak na GP, bo zaczynają się odzywać jak nie totalne trolle, to obrażeni starzy bywalcy forum sprzed przeniesienia się tu Arteuzy, dodający swoje dwa grosze zawsze po flame jakiejś gimbazy. Admin tego w sumie mało znanego wcześniej forum powinien pomyśleć nad moderacją, albo zostanie sam ze swoim śmietnikiem, nad którym nie chce, bądź nie może zapanować. Ostatnie posty w tym temacie to same nic nie wnoszące zaczepki do autora tematu, administrator nie widzi problemu, część osób również. Zostaniecie tu ze swoją wolnością słowa i śmieciami sami, bo nie potraficie dbać o miejsce. Na każdym forum jest moderacja, żeby było więcej treści, niż g....a. A tu perły lecą w gnój.

2,474

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

smk0128 napisał/a:

Atraktorze czy jaki ty tam masz nick zalogowałem sie tutaj ponieważ przestudiowałem twoje wpisy na gp a zarazem tutaj jesteś bardzo egoistycznym i samolubnym człowiekiem sam mówisz ze to wolny kraj a obrażasz innych użytkowników którzy mają racje ,  ja będąc administratorem tego forum w pierwszej kolejności zbanował bym ciebie ponieważ przez ciebie jest zepsuta atmosfera na tym forum a także na gp pozdrawiam

Co do atmosfery na forum GP to się trochę pomyliłeś .
Atraktor już od dawna tam nie pisze,a forum zeszło na tz.dno.
Na  tym forum panowała normalna atmosfera do czasu aż Ty się pojawiłeś i xero.
A administrator ma dziwne podejście.

2,475

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

PRZECIEZ xero i smyk 128 to GOWNIARZE NIE WNOSZACY NIC DO TEGO FORUM, A CHCACY ZA WSZELKA CENE GO ROZWALIC. CIEKAWE JAKIE KOMPLEKSY ICH GNEBIA.

xero i smk 128 NAPISZCIE COS W TEMACIE zebysmy mogli poznac wasza wielka inteligencje. JESTESCIE TYLKO MOCNI W GEBIE

2,476

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Jestem człowiekiem poważnym i nie pozwolę robić z siebie błazna!

1.Panie Administratorze nie chodzi tutaj o melisę tylko o co innego!
2.Tłumacząc,lub przepisując przepowiednie M Nostradamusa zawsze podawałem żródło(almanach rok 1614)!
3.Nie jestem Arteuzą więc nie odpowiadam za jego pisanie!
4.Demokracja i Wolność Słowa w internecie to nie Anarchia i Bezhołowie!

W swojej odpowiedzi napisał Pan cytuję;"Jak chcesz pisać to nikt Tobie tego nie zabroni".

Odpowiem przykładem!
Właściciel stoiska podał swojemu klientowi zepsutą kiełbasę i powiedział,cyt;"Jak chcesz to ją zjedz nikt Tobie tego nie zabroni".
Odpowiedż może być tylko jedna-ODMOWNA!

Drodzy rozumiejący mnie forumowicze!

Szanuję Was i spróbuję temu zaradzić!
Może jednak to trochę potrwać,ale zawiadomię Was gdzie będę pisał!
Oczekuję też Waszych propozycji!
Zawiadomię Was ja podając odpowiedni link,lub inna osoba tu zalogowana,lub taka która zaloguje się tylko w tym jednym celu!
Wiadomość zostanie przekazana zarówno na tym forum jak i na forum 'GP"!

Pozdrawiam Was Serdecznie;

Atraktor

Dziękuję Wam za frapujące ciekawe dyskusje i mam nadzieje,że będziemy je za niedługo kontynuwali tam,gdzie nie będzie nam nikt nie odpowiedzialny przeszkadzał!

2,477

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

administratorze CZY TY MASZ JAJA, CZY PISTOLET  PRZYSTAWIONY DO GLOWY. BO MNIE SIE WYDAJE ZE JESTES SABOTAZYSTA TEGO FORUM ZE TAKA CIPIATA REAKCJA Z TWOJEJ STRONY.
WYLALES DZIECKO Z KAPIELA STARY I ZA TO CIEBIE POWINNI WYLAC.
W CZASACH GDY WSZYSCY WALCZA O LICZBE KLIKNIEC , TY SPOWODOWALES ZE BEDZIE ICH O WIELE MNIEJ. NIE MASZ POJECIA O BIZNESIE TO NIE POWINIENES BRAC SIE ZA ADMINISTRATORKE.

A JAK MNIE ZBANUJESZ TO DLA ZABAWY WYTOCZE CI PROCES SADOWY, OCZYWISCIE NIE W POLSCE

POZDRAWIAM MYSLACYCH

2,478

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Brawo Atraktorze za męską i wysoce poprawną decyzję, admin przesadził z demokracją na tym forum, najwidoczniej musiał.

czas to wcale nie pieniądz - Stwórca dał go nam, abyśmy wykorzystali go do swojego wzrostu duchowego...a tych którzy go trwonią i już nie rokują na rozwój zabiera z powrotem...

2,479

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Na pewno będę pisał tam gdzie Atraktor i wszyscy zainteresowani  tematem Nostradamusa  ja nie mam żadnych wątpliwości że centurie i przepowiednie które pisał Artreuza i teraz Atraktor są prawdziwe . Pozdrawiam Atraktorze !

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-10-29 10:35:09)

2,480

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jutro wyśle do Atraktora propozycje jak pisać dalej bo dzisiaj jestem zajęty bo jadę do lekarza Pozdrawiam