2,521

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wizja czwarta i piąta to treść gorzkiej książeczki. Św. Jan, pomimo, iż miał zakaz opisania zdarzeń zawartych w niej postanowił je opisać. Jednak musiał to zrobić tak, aby nikt nie mógł tego odczytać przez dwa tysiące lat. Trzeba przyznać, że wybrnął z tego doskonale jak na stuletniego starca.
Książeczka była gorzka, bowiem jej treść przeraziła go. Wyrażała smutek Boga z powodu błędu, jaki popełnił. Św. Jan myślał, że Bóg nie może popełnić błędu, a tymczasem rzeczywistość była inna. Kiedy Bóg zesłał Chrystusa, aby nauczał w pokoju i utworzył jeden kościół, mieszkańcy Ziemi pojmali go i zamordowali. Widząc, co się stało, Bóg zawziął się w gniewie. Już wtedy postanowił, iż zostanie podjęta druga próba utworzenia jednego kościoła dla wszystkich ludzi. Dlatego powiedział św. Janowi: „Musisz po raz wtóry głosić proroctwa o wielu ludziach, narodach, językach i królach.”
Ponowna próba utworzenia jednego kościoła po doświadczeniach Chrystusa będzie miała zgoła inny przebieg. Nie będzie już czasu na nauczanie przez dziesięciolecia, nie będzie czasu na poddanie mnie próbom, bowiem mieszkańcy Ziemi sami będą jej poddani. Ani nie będzie to czas pokoju, bowiem miecz obusieczny uniesiony już został. Jak to ujął Nostradamus: „Bogowie uzmysłowią ludziom, że są wynalazcami wojny. Przedtem niebiosa były wolne od epce et lance.”
Dlatego ludzie tym razem dowiedzą się o wszystkim nagle i będą mieli bardzo krótki okres czasu na poprawę. Zaś ten, który tym razem otrzyma zadanie utworzenia jednego kościoła dla wszystkich mieszkańców Ziemi, będzie do tego zadania przygotowany w tajemnicy. Na ten czas będzie już dojrzałym człowiekiem i wszystko będzie miał gotowe, a mieszkańcy Ziemi zostaną porażeni strachem.
Z tego też powodu wizja czwarta i piąta zawiera opisy tak poprzekręcane i taką grę liczb, że czytający nie jest w stanie zrozumieć czegokolwiek. Wręcz wyciągnie fałszywe wnioski, nawet kościoły powstałe z nauk Chrystusa wpadły w tę pułapkę.
Dla zmylenia w części pierwszej czwartej wizji, św. Jan opisuje bardzo czytelnie początki kościoła Chrystusowego. Od momentu pierwszych znaków na niebie, po narodziny Chrystusa i walkę Cesarstwa Rzymskiego z chrześcijanami. Pod koniec okresu, kiedy chrześcijanie przeszli do pod Ziemi, zaczęły pojawiać się pierwsze oznaki podziałów wśród nich. Wówczas Szatan strącony za karę z nieba zaczął przenikać do gmin chrześcijańskich. Bóg pozwolił mu na to, gdyż była to część kary dla ludzi za zamordowanie Chrystusa. Widząc jak Diabeł urządzi się w kościele i jak długo będzie się tam panoszył, św. Jan przestał traktować kościół poważnie. Dalsze jego losy opisał w sposób fałszywy.

2,522

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Cóż, suma sumarum od razu widać, że bez autorytetu jakim jest Atraktor dyskusja staje się jałowa, nie mówie że jesteśmy zbyt mało oczytani, bo każdy z nas ma swoje przemyślenia, ale on właśnie nadawał sens tej dyskusji.

Wątek ten tak naprawdę zaczął się w 2008 bądź 2009r,  Arteuza przyciągnął czytających swoim niepowtarzalnym stylem i chociaż jest to tylko jak na razie political fiction to przyciąga bo któż z nas nie chciałby znać przyszłości? Przynajmniej w taki sposób aby coś zaplanować, uchronić siebie lub swoich bliskich przed katastrofą która ma nadejść.

I muszę wam powiedzieć że choć czytałem od deski do deski wypowiedzi Arteuzy oraz Atraktora to w żadnym wypadku nie uważam ich jako nieomylnych co do tego co się ma zdarzyć(zresztą oni sami to przyznali że się też mogą mylić). Sam Nostradamus nie był nieomylny, nie wierzę w to. Za to wierzę w istnienie Boga w naszym życiu i w to że ludzie mają niezliczoną ilość prawdopodobnych rozwiązań, tylko są przewidywalni i postępują wg schematów, jak myślicie, skąd te badania marketingowe zachowań konsumentów? Bo jesteśmy powtarzalni.

Jeśli istnieje więc takie coś jak prekognicja, to bazuje ona na ludzkiej tendencji do popełniania tych samych błędów. Ile razy Wielka Wojna miała być ostatnią jak mawiali ludzie o I wojnie światowej?

Po prostu politycy żyjący w tamtych czasach nie chcieli widzieć pewnych problemów i tak samo jest dzisiaj.

Nie chcemy, bądź nie możemy wszystkiego zobaczyć.

Jeśli nasz Stwórca dał spojrzeć Nostradamusowi co nas czeka, to właśnie po to żebyśmy się z tego czegoś nauczyli.
Abyśmy się wznieśli ponad swoje słabości.

Więc, obojętnie czy tutaj na tym forum czy na innym, Atraktorze, pamiętaj o tym że troli należy ignorować, chamstwo eliminować, ale dyskusja jeśli masz nam coś do przekazania powinna się toczyć dalej.

2,523

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W jednej ze swoich poprzednich wypowiedzi napisałem, iż zawsze analizuję swą wypowiedź,
zanim kliknę "Wyślij". Teraz też tak zrobiłem.
Dlatego szanowny "OBSERWATORZE" napisałem o hierarchii i demokracji w kontekście nie
polityki, tylko szkoły i nauki ogólnie pojętej oraz, o ile pamiętam, napisałem, że "nie
każdy" może pisać, co nie znaczy, że "nikt".
Po twoim zdaniu "...mam nadzieje, że sobie „zasłużyłem” na wypowiedź, bo mimo, że mamy
wolność słowa ,odmawiasz mi prawa do wypowiedzi." mógłby ktoś złośliwie pomyśleć: "uderz
w stół, a nożyce się odezwą". Mam nadzieję jednak, że nikt tego tak nie odbierze.
Fakt, być może (ze względu na pośpiech) nie podkreśliłem pewnych spraw dostatecznie
wyraźnie. Ja traktowałem to forum jako szkołę, w której naucza mistrz. Może to brzmi
zbyt pompatycznie, ale zapewne wiesz, o co mi chodzi. W związku z powyższym w ogóle mi
nie przeszkadza to, że mógłbym być traktowany np. z rezerwą przez "Artraktora", bo moim
głównym celem było przyswojenie jak największej ilości wiedzy.
Oczywiście, kwestia autorytetów to w naszej społeczności rzecz dosyć indywidualna, więc poprzestanę na tym krótkim stwierdzeniu.
Przypuszczasz, że "Artraktor" opuścił ten portal z powodu niskiej kultury forumowiczów,
i nie powinno się tego zganiać na demokrację.
Czy nie czujesz, że to są elementy ściśle ze sobą powiązane?
Przecież "każdy" - to jest i mądry, i przeciętny, i śmaki, i owaki.
Taka jest statystyka społeczeństwa. A co z prawdą, która brzmi (powiem swoimi słowami),
że "historię świata tworzą jednostki, nie masy". Oczywiście te jednostki nie zawsze są
bohaterami pozytywnymi - ale to już temat na dłuższą dyskusję. Generalnie rzecz biorąc,
nie jestem twoim oponentem, jednak mogę wspomnieć jeszcze tylko o jednej rzeczy. Tak
całkiem na marginesie.
Nie wiem, czy powinienem zaczynać... ale, niech tam.
Co do persony z naszej sceny politycznej, znam osobiście osobę, która bada współczesną
historię. Zajmuje się tym w pełni profesjonalnie i nie chodzi mi tu o czytanie książek,
bo wiele ze zdarzeń historycznych, współczesnych nie figuruje w żadnych książkach - no,
może poza niektórymi tajnymi dokumentami. Akurat sytuacja, o której mówię, jest wynikiem
przeprowadzonego wywiadu przez znaną mi osobę.
"Sorry", że tak tajemniczo, ale gdybyś się dowiedział, co ten zacny człowiek robił, przysiadłbyś na stołku z nagłą chęcią napicia się czegokolwiek mocniejszego.
Jeszcze raz przepraszam, ale to wszystko, co na ten temat powiem.

2,524

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

obserwator nigdy sie z toba nie zgodze
jestes zwyklym socjaldemokrata, to wlasnie tacy ludzie jak ty zniszczyli nasza cywilizacje, wystarczylo 100 lat
obecnie czekamy na jakiegos pinoczeta ktory to wszystko wezmie za ryj, to jest nie uniknione nawet bez czytania przepowiedni
kto przedklada bezpieczenstwo nad wolnoscia nie zasluguje na zadne z nich

2,525

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

a prawda jest taka, że monarchia najlepsza jest -> nie mylić z dyktaturą !
właśnie to takich zachowaniach pisali masoni - którzy przejmują władzę bo goje o różnych poglądach i niskiej yntelygencji nie mogą dojść do porozumienia, bo każdy myśli że wszystkie rozumy pozjadał - może nikt nie pamięta, ale początki tzw Demokracji i wolności były całkiem logiczne - np w USA, żeby móc zagłosować trzeba było zdać egzamin z języka ojczystego, z historii,  z wiedzy politycznej oraz podstaw liczenia - ??? co wy na to ? czy jakby dalej obowiązywało to prawo takie PO doszłoby do władzy ? odp jest jedna nie będę się wgłębiał - 80-90 % społeczeństwa to idioci, przykro sie czyta ale to też większość z was czytających, każdy powinien znać swoje miejsce -> nie zastanawia was czemu monarchie zniknęły ? bo to była ochrona tzw "ludu" przed takimi krwiopijcami jak dzisiaj - jeżeli ktoś uważą że teraz mamy sie lepiej niech się puknie w głowe i zacznie się uczyć historii > kiedyś dawno temu podatek wynosił 10 % dziś dla kumatych w Polsce przekracza 50 % !!!! połowe roku zapierd#^#&cie na PANA a drugą na siebie ! gdybyście przeczytali coś takiego w historii to byście powiedzieli: "Ci to mieli przesrane !" TAK JEST, MAMY PRZESRANE
nie bez powodu 5000 tys lat królestwa istniały, a teraz tylko żeby przejąć władze wprowadzili rządy idiotów co w dodatku wujaszek Stalin dodał, że nie ważne kto głosuje, ale kto liczy głosy, także SERIO NAJLEPSZY USTRÓJ ! lepiej nie mogło się trafić ! te ustroje są tak wątłe że podmuch gospodarczy może je zniszczyć ! co to ma być kraj ? czy jakaś kolonia ? - tak jest zostaliśmy skolonizowani !
Jeżeli ktoś choć trochę uważał na historii to wie, że Polska była silna tylko jak miała albo silnego Monarchę albo Dyktatora - zawsze odradzała się w ten sposób !

ale cóż, wylewam żale bez sensu i czekam na wszystko jedno jakiego dyktatora żeby hołotę spacyfikował bo można dostać zawału jak tą "demokracje" się obserwuje

peace V

2,526

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Do rozumiejących mnie i przychylnych mi forumowiczów!
Nie będę uciekał przed; xero,ziam-em,miao i wielu innymi osobami nie rozumiejących nierozerwalności kultury z demokracją!
Demokracja to nie tylko WOLNOŚĆ SŁOWA,ALE I KULTURA SŁOWA,O CZYM ZAWSZE NALEŻY PAMIĘTAĆ ROZMAWIAJĄC Z KAŻDYM SWOIM ADWERSARZEM!
Mam 69 lat. Wiele przeżyłem działając w Solidarności i opozycji antykomunistycznej ,więc pracując nie miałem łatwego życia!Jestem posiadaczem zaświadczenia IPN ,które nie zarzuca mi żadnej współpracy z organami PRL-u!
Nigdy nie byłem członkiem ;PZPR i innych partii działających w komunistycznym państwie.Otrzymałem od rodziców takie wychowanie,że nie należałem do żadnych organizacji byłego systemu,a więc ani ZHP,ani ZMS, i tym podobnych!
Jestem rodowitym Warszawiakiem z dziada pradziada,których w stolicy po powstaniu nie pozostało wielu.
Moja Mama walczyła w Powstaniu Warszawskim ,a Tata walczył w Armii Generała Andersa i po II wojnie światowej wrócił do Polski poznając Mamę.
Nie wiem czy wiecie(mówię to do młodych) ale w PRL-u przystępując do każdej pracy automatycznie zapisywano nowego pracownika do odpowiednich różnych związków zawodowych zrzeszonych w CRZZ!
Ja po pierwszym potrąceniu składek związkowych zawsze podążałem do kadr i zawsze żądałem zwrotu pieniężnej składki i wykreślenia mnie z tej struktury,twierdząc,że przecież się do niej nie zapisałem!.Różnie reagowano na te moje słowa i postępowanie,ale zawsze pozbawiałem się w ten sposób wielu tzw:pracowniczych(wszystko podlegało związkom) beneficjów jak np: wyjazdów na wczasy z FWP,czy należenia do tzw:KZP i pobierania z tej kasy zapomogowo-pożyczkowej tzw;pożyczek pracowniczych.

I teraz najważniejsze!

Walcząc z komuną walczyłem i z cenzurą!

Zgodnie więc z powiedzeniem łacińskim;"Noli sentetiam mutare",czyli w wolnym tłumaczeniu; "nigdy nie zmieniaj zdania tylko przy nim trwaj jeżeli jeżeli się w Twoim życiu ono sprawdziło"!-
Postanowiłem więc,z tymi trollami bez kultury zawalczyć ich własną bronią,czyli "desantem" na forum Gazety Prawnej na którym byłem i dalej jestem zarejestrowany i zalogowany!
Ale nie wrócę już na stronę założoną przez Arteuzę,a zatytułowaną"Kiedy wybuchnie III Wojna światowa".Jestem bowiem człowiekiem kulturalnym i nie wyważam drzwi do cudzego mieszkania.
Tam mnie nie chcą.!
Więc może zrozumieją w końcu,że ja też ich nie chcę!
Zaraz więc założę tam swoją autorską stronę,to jest nowy temat ,który będzie się zwał nie bez przyczyny;"ŚWIAT I POLSKA W XXI WIEKU W/G PRZEMYŚLEŃ ATRAKTORA"!
Daję taki tytuł dlatego,żeby wybić naszym wspólnym przeciwnikom podstawowy argument,że ta założona przeze mnie strona dotyczy wyłącznie przepowiedni M Nostradamusa,otóż nie-to będą moje przemyślenia a nie prorocze wizje,chociaż  i one będą wynikały również z nich!
A więc będą to moje osobiste przewidywania i rozważania oparte na dotychczasowej historii ludzkości,analizach różnych bieżących wydarzeń politycznych,świeckich założeń i koncepcji rozwoju społeczeństw i całych narodów,a także oczywiście wszelkich wizji i przepowiedni tych znanych i mniej znanych.
Także wracajcie na forum "GP",żyjemyw wolnym i demokratycznym kraju i mamy też w nim prawo zaistnieć,być i się wypowiadać z kulturą i wzajemnym szacunkiem do siebie-bez intryg,osobistych przytyków,pomówień i bezpodstawnych oskarżeń!
Ci co nie są tam zarejestrowani i zalogowani,a chcą uczestniczyć w tej przygodzie kultury słowa,w tym twórczym procesie inteligentnej,cywilizowanej demokracji i pełnej wzajemnego chrześcijańskiego szacunku różnorodności wypowiedzi w stosunku do swoich rozmówców-niech się zarejestrują i zalogują,myślę,że moderatorzy staną na wysokości wyznaczonego im zadania i nie pozwolą na bezprawne nas obrażanie!

Czekam na Was i liczę na Was!

Nasi prześladowcy nie będą nas ganiać po różnych forach internetu!

Nie pozwólmy im na to!

Wracamy na forum "GP"!!!

Już od dzisiaj!

Pozdrawiam Serdecznie:-

I czekam na Was: Oto link; www.gazetaprawna.pl/forum/viewforum.php?f=6

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-10-31 18:12:27)

2,527

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tutaj chyba zaistniała mała pomyłka atraktorze

Mam 69 lat. Wiele przeżyłem działając w Solidarności i opozycji antykomunistycznej ,więc pracując nie miałem łatwego życia!Jestem posiadaczem zaświadczenia IPN ,które nie zarzuca mi żadnej współpracy z organami PRL-u!
Nigdy nie byłem członkiem ;PZPR i innych partii działających w komunistycznym państwie.Otrzymałem od rodziców takie wychowanie,że nie należałem do żadnych organizacji byłego systemu,a więc ani ZHP,ani ZMS, i tym podobnych!
Jestem rodowitym Warszawiakiem z dziada pradziada,których w stolicy po powstaniu nie pozostało wielu.
Moja Mama walczyła w Powstaniu Warszawskim ,a Tata walczył w Armii Generała Andersa i po II wojnie światowej wrócił do Polski poznając Mamę.

tzn mam na myśli twój wiek

2,528

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

andkan7 napisał/a:

Tutaj chyba zaistniała mała pomyłka atraktorze

Mam 69 lat. Wiele przeżyłem działając w Solidarności i opozycji antykomunistycznej ,więc pracując nie miałem łatwego życia!Jestem posiadaczem zaświadczenia IPN ,które nie zarzuca mi żadnej współpracy z organami PRL-u!
Nigdy nie byłem członkiem ;PZPR i innych partii działających w komunistycznym państwie.Otrzymałem od rodziców takie wychowanie,że nie należałem do żadnych organizacji byłego systemu,a więc ani ZHP,ani ZMS, i tym podobnych!
Jestem rodowitym Warszawiakiem z dziada pradziada,których w stolicy po powstaniu nie pozostało wielu.
Moja Mama walczyła w Powstaniu Warszawskim ,a Tata walczył w Armii Generała Andersa i po II wojnie światowej wrócił do Polski poznając Mamę.

tzn mam na myśli twój wiek

To mój ojczym i prawdziwy Ojciec którego znałem i kochałem od dziecka.
Rodzony ojciec pierwsza miłość mojej Mamy zginął na jej rękach w powstaniu.
Zaspokoiłem twoją ciekawość w grzebaniu w ludzkich życiorysach,czy nie?
Myślący inteligentny człowiek może się domyśleć,że może być coś inaczej,losy ludzkie są różne.
Co chciałeś osiągnąć przez to pytanie?
Nie oczekuję twojej odpowiedzi.
Twoje pytanie świadczy o tobie!

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-10-31 21:10:42)

2,529

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dlaczego odpisujesz w takim tonie uważając że mój post
był w jakim sensie atakiem na ciebie ?
Napisałeś długiego posta o swoim życiu który
wydawał mi się szczery jednak wkradła się w niego mała
pomyłka więc zapytałem grzecznie a ty w odpowiedzi
mnie atakujesz po co ? Co to ma znaczyć "twoje pytanie świadczy o tobie " ?
Chyba forum jest po to aby wymieniać poglądy i zachowywać się w cywilizowany sposób
przecież sam tego oczekujesz.

Jeszcze jedno ja nie grzebię w twoim życiorysie ,ty sam go tutaj wypisałeś

pozdrawiam

2,530

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

andkan7 napisał/a:

Dlaczego odpisujesz w takim tonie uważając że mój post
był w jakim sensie atakiem na ciebie ?
Napisałeś długiego posta o swoim życiu który
wydawał mi się szczery jednak wkradła się w niego mała
pomyłka więc zapytałem grzecznie a ty w odpowiedzi
mnie atakujesz po co ? Co to ma znaczyć "twoje pytanie świadczy o tobie " ?
Chyba forum jest po to aby wymieniać poglądy i zachowywać się w cywilizowany sposób
przecież sam tego oczekujesz.

Jeszcze jedno ja nie grzebię w twoim życiorysie ,ty sam go tutaj wypisałeś

pozdrawiam

Przepraszam Cię,masz rację!

Myślę,że wyjaśniłem Ci sprawę!

Zapraszam na forum"GP".

Pozdrawiam Serdecznie;

Atraktor

2,531

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dziekuje Atraktorze

pozdrawiam

2,532

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Szanowny Atraktorze. Nie chcę "zaśmiecać" Twojego wątku na GP, dlatego powiem Ci tutaj, że jesteś mistrzem manipulacji. Chylę czoła. Jeszcze nie tak dawno na GP czy tutaj adakan7 byłby wytaplany w gnojówce, tak jak to zrobiłeś ze mną i z kilkoma innymi osobami. Co się tyczy reszty komentarzy twoich kompanów, to przebiły dno.
Pozdrawiam i życzę wielu sympatyków.

2,533

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

a tak wracając do tematyki forum.. na onecie taki artykuł:

http://biznes.onet.pl/polska-wymiera-ja … news-detal

Szczególnie uderza jedno z pierwszych stwierdzeń: "Pod względem liczby imigrantów plasujemy się na szarym końcu UE" no tak jesteśmy znów na szarym końcu Europy, musimy znów gonić Europę... czy to jeszcze śmieszne czy już straszne?

Pozdrawiam

2,534

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

znaezione w sieci

Chronologia zdarzeń Listopad-Grudzień ‘2013

LISTOPAD ‘2013
1. Gwałtowny wzrost aktywności na Słońcu.
Coraz liczniejsze rozbłyski i plazma coraz częściej docierająca do Ziemi.

2. Coraz częstsze – blisko przelatujące Ziemi meteoryty. Niewykluczone kolizje średniej wielkości meteorytów.

3. 28.11.2013 kometa ISON minie Słońce.
Niedługo przed i po – gwałtowny wzrost aktywności na Słońcu.
Prawdopodobnie nastąpi wówczas ostateczne przebiegunowanie na Słońcu.
Ten proces cały czas tak naprawdę przebiega. Kometa ISON będzie aktywatorem ostatecznej fazy zmiany.

4. Bliski przelot komety ISON koło Słońca częściowo spali jej materię.
Stanie się też dużo jaśniejsza i będzie miała długi ogon.
W wyniku utraty części materii, zmieni się jej masa i zmieni się również jej orbita.
Tym samym kometa stanie nagle na torze kolizyjnym z Ziemią.
Naiwni niech nie sądzą, że znajdą informację o tym w wiadomościach.

5. Cały czas nasilać będą się ekstremalne zjawiska pogodowe.

GRUDZIEŃ ‘2013
6. Przebiegunowanie na Słońcu wyzwoli jego wyjątkowo dużą aktywność.
Na wielu obszarach Ziemi będą prawdopodobnie widoczne zorze polarne.
Niewykluczone, że niebo w niektórych obszarach może przyjmować najróżniejsze kolory.
Możliwe powszechne problemy z energetyką, wszelką elektroniką i systemami nawigacji.

7. W grudniu będzie już bardzo mroźna i śnieżna zima.

8. Wyjątkowa jasność komety ISON sprawi, że będzie porównywalna z jasnością Księżyca.
Czyli nawet w ciągu dnia, możliwy jest efekt „dwóch Słońc”.

9. Niewykluczone pojawienie się efektu świetlnego krzyża na niebie powstałego z przecięcia się ogonów komet ISON i komety LINEAR. Mniej więcej ok. połowy grudnia ‘2013 czyli 1,5 tyg. przed impaktem.

10. Uderzenie komety nastąpi prawdopodobnie ok. 26.12.2013r.
Miejsce uderzenia: środkowy Atlantyk.

11. Kometa ISON jest kometą dużą i masywną. Jej uderzenie spowoduje gwałtowne pobudzenie tektoniki na całej Ziemi i pobudzenie większości wulkanów. Które zresztą już teraz są wyjątkowo aktywne. Wybuchną m.in. te największe np. Wezuwiusz pogrzebując część półwyspu Apenińskiego.

12. Uderzenie komety wywoła potężną kilkumetrową falę tsunami która dotrze m.in.:
- do wschodniego wybrzeża USA;
- wleje się przez cieśninę Gibraltarską do Morza Śródziemnego zalewając tym samym wybrzeża znajdujących się tam krajów (Pd. Hiszpania, Pd-Francja, Włochy, Pn Afryka);
- fala zaleje też częściowo Zach. i Pn-Zach część Europy.
Płw. Apeniński prawie w połowie zniknie pod wodą.

13. Gwałtowna i powszechna erupcja wulkanów oraz efekt uderzenia komety spowodują wysokie zanieczyszczenie atmosfery.
Bardzo ciemne chmury zasnują niebo praktycznie na aż 3 dni.
Wysokie stężenie siarki będzie odbierać tlen z atmosfery. Niemożliwe jest przeżycie będąc na zewnątrz.

14. Zjawiska pogodowe na całym globie będą najbardziej ekstremalne z możliwych.
Olbrzymia liczba tornad (w tym gigantycznych), burz i wyładowań. Bieguny Ziemi będą wręcz „usieczone” wyładowaniami. Spowoduje to m.in. szybkie podniesienie poz. mórz w wyniku gwałtownego topnienia lodu na naszych biegunach.

15. W wyniku tego, północne wybrzeża Europy i Kanady będą zagrożone zalaniem.
W Polsce zagrożony jest obszar wokół Szczecina.

16. Nieuchronny moment wystąpienia przebiegunowania na Ziemi nastąpi niedługo po upadku komety. Dla obserwatora z Ziemi będzie to widoczne tak, jakby „gwiazdy spadały na Ziemię”.
Nastąpi to szybko. Dnia następnego – wschód będzie już zachodem.

17. Gwałtowne zdarzenia na Słońcu i równie gwałtowne na Ziemi, spowodują chwilowe wybicie Ziemi z orbity na jakiś czas. Doba ulegnie wydłużeniu. Spowoduje to też ochłodzenie na Ziemi (dlatego też ta zima będzie wyjątkowo mroźna i długa). Po pewnym czasie – Ziemia jednak powróci z powrotem na swoją właściwą orbitę.

18. W momencie gdy Ziemia powróci już na swoją orbitę – zmianie ulegnie klimat.
W krajach Europy Pn będzie panował klimat wyraźnie cieplejszy niż obecnie.

Wszystkie wymienione powyżej prognozy znajdują potwierdzenie w bieżących danych naukowych (sytuacja bieżąca) i w całej rzeszy proroctw tworzonych na przestrzeni dziejów obecnej cywilizacji. Nie sposób nawet tego wszystkiego przytaczać, bo powstałaby z tego całkiem gruba książka. Ważne jest jednak, że każde z tych poszczególnych zdarzeń było przepowiadane przez naprawdę wielu wizjonerów, z różnych epok i klas społecznych. Wątpię aby oni wszyscy mylili się.
W prekognicji – największy problem stanowi określenie czasu. Obecne dane naukowe wskazują jednak na możliwość wystąpienia tych zdarzeń już teraz.
Zatem jeśli ktoś spodziewał się niewiarygodnych zdarzeń na koniec 2012r, teraz doświadczy tego pod koniec ‘2013r. Pewną złośliwością losu jest jednak to, że prawdopodobnie większość ludzi w to nie uwierzy. No bo skoro nie sprawdziły się czarne przewidywania z końca ‘2012r, zatem prawdopodobnie nie sprawdzą się również i te.
Różnica pomiędzy tymi okresami jest jednak diametralna. W końcówce ‘2012r epidemia strachu była tak naprawdę sztucznie nakręcana przez media i związana była tylko z końcem kalendarza Majów. Media pragnęły w ten sposób łatwo podkręcić swoją rozpoznawalność (tanim kosztem).
Obecnie mamy do czynienia z bardzo wyjątkową synchronizacją bieżących zdarzeń (na Słońcu i na Ziemi) i najnowszych danych naukowych z bardzo szerokim przekazem wizjonerskim od pradziejów. Jest to więc sytuacja szczególna. Długo obserwowałem rozwój wydarzeń i długo śledziłem dane z licznych źródeł. Według mnie to jest właśnie ten moment. Oczywiście jestem tylko człowiekiem i też mogę się mylić. Uważam jednak za swój obowiązek podzielić się z Wami tymi spostrzeżeniami. Niech każdy sam oceni te informacje; niech śledzi bieżący rozwój wypadków; niech sam wyciąga wnioski i niech podejmuje świadome decyzje o swoim życiu.

Dlaczego zamieściłem ten post? Jako odpowiedź zamieszczę wypowiedź Ojca Pio z 15.01.1957r:
„…Wobec krótkiego czasu należy go gorliwie wykorzystać,
nie poddawać się złu ani nie ustępować.
Waszym zadaniem i obowiązkiem jest wskazać na nadchodzące niebezpieczeństwo, ponieważ nie będzie usprawiedliwienia, że nie wiedzieliście.
Niebo długo bowiem czeka i ostrzega, ale ludzie się tym nie przejmują [...]”

2,535

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam forumowiczów. W pierwszej części chciałbym odnieść się krótko do wypowiedzi Mario. Otóż Mario napisał, że myśląc o hierarchii nie miał na myśli hierarchii sensu stricte politycznej. Po twojej wcześniejszej wypowiedzi nie było to takie oczywiste, ale rozumiem, w szkole również nauczyciel gra pierwsze skrzypce i jeśli traktujemy to forum jak szkołę to oczywiście w kwestii Nostradamusa, Atraktor byłby nauczycielem, nie wiem tylko, jaką szkołę masz na myśli (europejską, azjatycką?), jeśli wyrastającą z kultury europejskiej, bo inne są nam przecież obce kulturowo, to w szkole takiej, uczeń nie jest przedmiotem bezmyślnym nie mającym praw do jakiejkolwiek konwersacji z nauczycielem, w takiej szkole zdarzają się trudne pytania do nauczycieli i nie zawsze kulturalni uczniowie, ale czy to oznacza, że niesfornego ucznia należy rugować ze szkoły? Chyba nie. Trzeba go zatem uświadamiać w błędzie w którym tkwi. To forum nie jest szkołą, a „xero” nie jest uczniem, jednak uważam, że należało go ignorować, nie wyrzucać, bo chłopak regulaminu nie łamał. Co do autorytetów i osób, które znały T. Mazowieckiego cóż, nie wiem o kim mówisz, ale jeśli są to autorzy książek historycznych z IPN-u, to sam miałem okazję słuchać jednego z tych autorów na żywo o tym jak wyglądała prawdziwa historia, nie pudrowana Lecha Wałęsy, tylko widzisz, mnie nie interesuje ile wódy wypił jeden lub drugi czy skoczył przez ten pot czy nie, lub jakich wulgaryzmów używali, bo to jest rzecz ludzka i każdemu z nas zdarzają się takie sytuacje, błądzenie jest rzeczą ludzką, nikt przecież nie jest idealny? Mi chodzi, jak pisałem o dokonania polityczne, nikogo nie idealizuję, bo charaktery są różne jak ludzie, ale w polityce, która często przypomina bagno, bycie człowiekiem „mądrym”, stałym w działaniu i poglądach, to duży sukces. Za ten sukces i reformy chylę czoło wszystkim ludziom, którzy działali lub tylko identyfikowali się z hasłami „Solidarności”, bo przecież o szeroko rozumianą wolność chodziło. Napisałeś, że historię nie tworzą masy, tylko jednostki. Prawda. Często jednak, te masy wynoszą na piedestał jednostki, a te jednostki wyrastają na wyjątkowe w wyniku splotów okoliczności lub na fali niezadowolenia mas. Ktoś te masy często reprezentuje i przemawia w ich imieniu, tak było np., z L. Wałęsą. Dlaczego tak „ostro” reaguję na negowanie wolności i demokracji, widzisz jestem człowiekiem przed 40 – tką, i z pewnością mniej pamiętam z lat PRL-u, jak np., Atraktor, ale pamiętam, że życie dziecka wówczas było dużo mniej kolorowe i nie opiewało w taki dobrobyt, a prawa polityczne osób dorosłych były mocno ograniczone. To, co dzisiaj jest chlebem powszednim, kiedyś takim nie było, to ludzie młodz,i mający po 20 lat i mniej, często negują ten ustrój, bo nie znają innego, że gorsze zawsze może nadejść to pewne bo nic nie jest nam dane raz na zawsze i wtedy zatęsknią, wręcz zapłaczą za tą opluwaną teraz demokracją. Ktoś napisał, że monarchia to najlepszy ustrój polityczny, niech to uzasadni, a ja postaram się mu udowodnię, że się myli.

Do cezarowe, nie musisz się ze mną zgadzać we wszystkim, tu nie ma przymusu i jednej nieomylnej persony, nie jestem omnipotentny, żeby mentorsko mówić tobie, co jest dla ciebie dobre, a co złe, doświadczając życie, nie raz jeszcze zmienisz swoje zdanie. Ja jestem demokratą, takie mam poglądy, nie oznacza to jednak, że jestem socjalistą. Za dużo by ci to tłumaczyć, po prostu mi się nie chce, ale nie obwiniaj mnie za całe zło tego świata? Ja w polityce nie działam, nie tworzę historii i nie podejmuję decyzji politycznych, które wpływają na losy mas . Troszkę mnie rozbawiłeś, przyznaję ci. Piszesz dalej cyt: - „kto przedklada bezpieczenstwo nad wolnoscia nie zasluguje na zadne z nich”, ale przecież ja często jak mało kto na tym forum piszę o WOLNOŚCI jako niezbywalnym atrybucie demokracji, a ty ją negujesz, a co za tym idzie wolność. Więc jak to z tobą jest cezarone, co? Pozdrawiam

2,536

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://translate.google.pl/translate?hl … 6bih%3D596 Obserwatorze bardzo ciekawy artykuł o długu USA co o tym myślisz ? Pozdrawiam

2,537

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Na tej stronie jest też artykuł o niebezpiecznej zabawie USA z atomowym Pakistanem...

2,538

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam dmox, rodzaje papierów dłużnych różnie się nazywają, bony skarbowe, obligacje krótko, średnio bądź długookresowe są emitowane w zasadzie jako jedyne formy papierów dłużnych, którymi na rynku dłużnym operuje państwo, również poszczególne gminy czy spółki komunalne mają zgodnie np., z polskim prawem możliwość emitowania papierów dłużnych. Co do Stanów Zjednoczonych, do niedawna 1/3 papierów dłużnych emitowanych przez ten kraj była w obcych rękach. Obecnie Ameryce coraz trudniej zaciągać na globalnym rynku długi emitując swoje papiery, po prostu stają się one coraz mniej atrakcyjne, dlatego amerykanie coraz częściej za pomocą presji szukają zbytu na swój dług. Jak już pisałem wcześniej jest to droga prowadząca w prostej linii do gospodarczej niewydolności państwa, być może republikanie to dostrzegają, ale jedynym pomysłem w walce z długami są radykalne cięcia to nie jest akceptowane przez lwią część w zasadzie większościową ilość amerykanów, a demokraci?, no cóż brną dalej w tym obłędzie. Amerykanie zaaplikowali w ubiegłym roku potężne pieniądze własnemu rynkowi, który staje się coraz bardziej uzależniony od zagranicznych inwestycji, to są pieniądze, których nie zarobiła amerykańska gospodarka, tylko je pożyczyła i przejadła na bieżące potrzeby. To zakrawa o ironię, że Ameryka kraj do niedawna mentorsko pouczający resztę świata jak ma zarządzać własną gospodarką i pieniądzem, atakże negowała „lewicowy charakter wydatków publicznych”, dzisiaj sama wydaje na administrację, zasiłki i obsługę długu publicznego, a nie potrafi konstruktywnie jak w przeszłości, inwestować te środki we własną gospodarkę podnosząc de facto jej wydajność, innowacyjność i konkurencyjność. Pozdrawiam.

2,539

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Może mnie ktoś oświecić ? Atraktor pisał na forum gazeta prawna - ale uciekł stamtąd bo go atakowano... przyszedł tutaj i... po jakimś czasie uciekł z powrotem bo tu go atakowano ? nie kumam tego i nie wnikam..   dla mnie to bez sensu...  wszystko skończy się tak, że albo skończy wgl pisać bo znowu go ktoś tam obrazi albo będzie musiał założyć własnego bloga - co jest bardzo proste... możecie uznać to za proroctwo ;] więc w temat się wpisuje ;p

2,540

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

franekkropkabe napisał/a:

Może mnie ktoś oświecić ? Atraktor pisał na forum gazeta prawna - ale uciekł stamtąd bo go atakowano... przyszedł tutaj i... po jakimś czasie uciekł z powrotem bo tu go atakowano ? nie kumam tego i nie wnikam..   dla mnie to bez sensu...  wszystko skończy się tak, że albo skończy wgl pisać bo znowu go ktoś tam obrazi albo będzie musiał założyć własnego bloga - co jest bardzo proste... możecie uznać to za proroctwo ;] więc w temat się wpisuje ;p

Tak jak powiedziałem wcześniej, jest mistrzem manipulacji.