1

Temat: Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

Witam wszystkich czytelników na nowym wątku!

Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie!

Utworzyłem nowy wątek – żeby nie było wątpliwości o czym chcę pisać oraz co jest tematem przewodnim moich wpisów. Przede wszystkim Michel Nostradamus i jego twórczość.

Mam nadzieję, że moja nowa propozycja wątku – skierowana przede wszystkim do osób zainteresowanych twórczością Nostradamusa pozwoli wszystkim czytelnikom w bardziej przejrzysty sposób spojrzeć na całą twórczość Mistrza Michela Nostradamusa.

Na tym wątku postaram się zebrać i przedstawić moje autorskie podejście do przepowiedni oraz ich interpretacji, przedstawionej przez polskich prekursorów piszących swoje teksty w internecie.

Ponieważ sam korzystam z interpretacji przepowiedni Nostradamusa w opracowaniu Pana Arteuza Centuriona oraz Pana Atraktora z nieukrywaną satysfakcją przypomnę, nie tylko same przepowiednie, ale również bardzo ważne w moim autorskim wyborze z twórczości Nostradamusa, opisy interpretacji przepowiedni w/w autorów. Są one równie ważne jak same interpretacje przepowiedni.

Tworząc nowy wątek na tym forum mam nadzieję, że w jednym miejscu wszyscy zainteresowani będą mogli poczytać najlepsze teksty interpretatorów.

Chciałbym również swoimi wpisami w miarę moich możliwości, przybliżyć również podstawy dotyczące przepowiedni.

Postaram się również poszukać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które pojawiają się na różnych forach internetowych na których prowadzone były rozmowy dotyczące przepowiedni Nostradamusa. Chciałbym również przypominać tłumaczenia interpretatorów w ich wpisach, odpowiadające na powtarzające się pytania przy ich wpisach.

Dlatego nowy wątek nie będzie miał ograniczeń dla czytelników jeśli chodzi o zaawansowanie w temacie twórczości Nostradamusa. Tym osobą, które znają podstawy przypomnę je dla utrwalenia a  nowym czytelnikom postaram się od początku pomóc znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich odpowiedzi.

Ponieważ swoje wpisy traktuje jako mój autorski wybór tekstów oraz moje autorskie interpretacje już istniejących wpisów naszych polskich interpretatorów twórczości Nostradamusa, proszę również wszystkich czytelników o wyrozumiałość do mojej osoby. Jestem osobą która ceni sobie wiedzę innych osób ale również moją wiedzę w opisywanym temacie przepowiedni Nostradamusa.

A dlatego, że cenię wiedzę również w sposób nieprzerwany ją zdobywam i z niej korzystam.

Dlatego moje wpisy proszę traktować jako moje osobiste interpretacje, których nikomu nie narzucam oraz nie upieram się w przekonywaniu kogokolwiek do moich wniosków.

Natomiast jeśli moje przemyślenia w temacie przepowiedni Nostradamusa przypadną do gustu czytelnikom, na pewno sprawi to również mojej osobie satysfakcję. Jak czytelnicy również w moich wpisach znajdą - odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące twórczości Nostradamusa, wtedy będę mógł powiedzieć, że moja praca nie poszła na marne.

Zapraszam do czytania zamieszczanych wpisów. W zamian postaram się w miarę możliwości bardziej regularnie zamieszczać moje wpisy.

Pozdrawiam Moogi.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 08:23:00)

2

Odp: Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

Na nowym wątku postaram się na początku pisać częściej moje wpisy. A ponieważ będę pracować już na swoje konto, postaram się żeby również na tym wątku osoby zainteresowane tematem przepowiedni Nostradamusa znalazły ciekawe wpisy.

Utworzeniem nowego wątku, chciałbym również sobie postawić wyzwanie, które do tej pory na żadnym innym forum nie udało się dokonać do końca nikomu.

Chciałbym zebrać i przypomnieć uporządkowane wszystkie najlepsze wpisy polskich prekursorów interpretacji przepowiedni Nostradamusa: Pana Atraktora i Pana Arteuza Centuriona.

Mam również nadzieję, że moje siły wystarczą również na nowe przedstawienie interpretacji klasycznych centurii opartych o wiedzę o otaczającym nas świecie, którą posiadamy na dzień dzisiejszy oraz możemy opierać na dochodzących do nas informacjach ze środków przekazu.

Oczywiście moim celem na niedaleką przyszłość jest również, zabranie się za nowe przepowiednie Nostradamusa, które do tej pory nie były w polskim internecie jeszcze zamieszczane. Jak do tej pory nie było nawet możliwości zamieścić czegoś nowego, ponieważ wszystkie inne osoby (użytkownicy) nie były tym zainteresowane.

Moim założeniem będzie wybór tematyczny oparty na ważnych dla nas wszystkich wydarzeniach w przyszłości, które rozgrywać się będą nie tylko w Polsce ale również u naszych sąsiadów.

Wybór przyszłych wydarzeń najlepiej rozpoczynać od małych grup, łącząc je w większe grupy, pokazując powiązanie między nimi. Mamy wtedy preludium, rozwinięcie oraz finał przyszłych wydarzeń.

Ta sama metoda może dotyczyć również przepowiedni, możemy je posegregować w małe tematyczne grupy, później łącząc je w większe grupy, do momentu w miarę jasnego scenariusza wydarzeń. Mówimy wtedy o łączeniu kostek domina w przypadku przepowiedni Nostradamusa.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 08:25:18)

3

Odp: Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

Trochę mojego wstępu.

Ponieważ od wielu lat mamy już możliwość zapoznawać się z tekstami interpretacji przepowiedni Nostradamusa, większość osób mogło już czytać wcześniej same przepowiednie Nostradamusa z różnymi komentarzami autorów tych opracowań.

Polacy jak zwykle przez różne koleje losu mieli utrudniony dostęp do przepowiedni Nostradamusa. Oczywiście była również cenzura na dzieła Nostradamusa. Ale dzięki informacją z  internetu również powolutku mogliśmy się zapoznawać z tekstami Nostradamusa. Brakowało niestety polskich wpisów w internecie.

Ale każda pustka musi być kiedyś wypełniona. Wszechświat nie znosi za długo pustki, dlatego ją wypełnia. Dlatego w 2009 roku również w polskim internecie pojawiły się pierwsze – jeszcze mało znane - interpretacje przepowiedni Nostradamusa. Były to wpisy w internecie Pana Arteuza Centuriona.

Od tego czasu minęło już wiele lat. A wiedza w tym temacie nadal pozostawia dużo do życzenia.
Dlatego Polacy mają do nadrobienia lata nie tylko cenzury władz ale również następne lata ignorancji panującej wśród zwykłych szarych ludzi, którzy stosując autocenzurę, żyją w pełnej błogości do otaczającego ich świata oraz samych siebie.

Nie potrafię powiedzieć jak wiele osób miało podobną historię związana z przepowiedniami Nostradamusa, do mojej historii poznania ponieważ nikt o tym nie napisał wcześniej na forach gdzie była dyskusja o przepowiedniach.

Ja również w większości ignorowałem przepowiednie Nostradamusa. Robiłem to ponieważ nie rozumiałem przesłania płynącego z nich oraz na początku znałem tylko centurie Nostradamusa.
Nie rozumiałem ich i nie potrafiłem połączyć w całość. Wiedziałem, że są i to było tyle w temacie.

Dopiero wpisy Pana Arteuza Centuriona spowodowały, że otworzyły się szeroko moje oczy. Nie na same wpisy w internecie ale na to, że dużo wcześniej czytając centurie nie potrafiłem ich zrozumieć – a raczej odnieść do otaczającej mnie rzeczywistości. Szersze otworzenie moich oczu spowodowało, że wróciłem do wcześniejszych lektur oraz szukałem nowych przepowiedni Nostradamusa.

Natomiast wpisy Pana Atraktora zmieniły mój osobisty pogląd na otaczający mnie świat.
Dzięki tekstom napisanym przez Pana Atraktora oraz dalszym interpretacją przepowiedni Nostradamusa nie tylko widziałem „światełko w tunelu” ale bardzo powoli zaczynałem rozumieć całościowy przekaz zapisany przez Nostradamusa.

Dlatego ceniłem i cenię bardzo wpisy Pana Atraktora i Pana Arteuza Centuriona.

Taka była moja droga do zrozumienia przepowiedni Nostradamusa. Oczywiście mam również świadomość, że droga przede mną jest również duża. Ale dzięki polskim prekursorom już nie poruszam się na oślep i zaczynam coraz jaśniej patrzeć na zapisane przesłanie w twórczości Nostradamusa.

Poza tym spełnia się jedno z powiedzeń: "Obyś żył w ciekawych czasach".
 
Żyjemy niestety w ciekawych czasach !

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 08:26:35)

4

Odp: Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

Przypominam i uzupełniam mój wpis dotyczący oznaczeń i numeracji przepowiedni – ważny jako podstawy.

Pokazuję w nim również, które przepowiednie mogą być nazywane klasycznymi.

Klasycznymi przepowiedniami nazywać będę te pierwsze ze znanych powszechnie Almanachów, znane od dawna, ale samodzielnie występujące są jednymi z najtrudniejszych do rozszyfrowania, większość z nich stanowi zagadki sprawiające wszystkim trudności w interpretacji ich treści.


Oto fragment mojego wcześniejszego wpisu:

Do: zainteresowanych osób!

Na samum początku muszę jeszcze raz wrócić do podstawowych informacji pojawiających się w moich wpisach. Ponieważ twórczość Nostradamusa jest bardzo duża – tak samo ja jak większość osób piszących o przepowiedniach Nostradamusa stosuje konkretne oznaczenia, które się przyjęły i są  stosowane przy cytowaniu przepowiedni Nostradamusa.

Mamy klasyczne centurie – czterowiersze w ilości  942 !?
Mamy klasyczne sześciowiersze – 58 !?
Mamy również klasyczne zapowiedzi (omeny) (prognostyki) około 142 !?

Dlatego występują w większości oznaczenia : Centuria, Sześciowiersz, Zapowiedz, Prognostyk, Omen – po nich występuje konkretny numer.

Natomiast wszystkie inne przepowiednie Nostradamusa które znajdują się w różnych Almanachach z różnych lat – są nazywane różnie ale najczęściej – Présage– dlaczego ponieważ sam Nostradamus nazwał tak niektóre zbiory z nich. Inni badacze stosują nazwę – Persage– ponieważ są one związane z Persami ( a przynajmniej występują w podobnym czasie kiedy zacznie się awantura z … sami wiecie kim.) 

Tych  Présages - (Przepowiedni) – jest około 13000 ( trzynaście tysięcy) i nadal są odkrywane w różnych miejscach następne.

Temat Présages = Przepowiedni właśnie rozwija i pomaga zrozumieć większość klasycznych czterowierszy i sześciowierszy Nostradamusa.

To właśnie na tych Présages  (Przepowiedniach) swoje wpisy w większości opierają Pan Arteuza Centurion i oczywiście Pan Atraktor.

Dlatego nie można mylić klasycznych Centurii z Présages (Przepowiedniami)

Zamykając temat powiem jeszcze, że sprawa klasycznych centurii nie jest tak wcale prosta jeśli chodzi o ich treść i nie tylko – ponieważ cytowana przepowiednia może mieć różną treść w zależności od źródła z którego korzystamy. W ogólnie znanych Almanachach centurie są poukładane według numeracji np.  C I . 1- 100 , C VII . 1-44 i jeszcze inne z CVII .

Czyli nie wszystkie centurie mimo nazwy występują w ilości 100.

Natomiast w Almanachach gdzie treść napisana jest prozą a nie tylko wierszem występują również klasyczne centurie ale mogą mieć one zmienioną treść ponieważ na przykład jest ona omawiana lub uzupełniana dodatkowymi opisami.

Tak według moich informacji wygląda pokrótce sprawa z przepowiedniami Nostradamusa.

Ale przyglądając się szczegółom, można by jeszcze dużo pisać w tym temacie – który nie jest taki prosty.


W uzupełnieniu do mojego tekstu chciałbym jeszcze dodać kilka informacji.

Niektórzy badacze przepowiedni Nostradamusa używając terminu -  Présages - tłumaczą go jako wróżby a nie przepowiednie. Związane jest to między innymi z tym, że nazwa – présages – pojawiła się w Almanachach Nostradamusa gdzie zbiory czterowierszy na dany miesiąc określano przede wszystkim terminem présages (wróżby).

Natomiast inną bardzo popularną nazwą przepowiedni używaną  przez Nostradamusa jest – Prophetie (Przepowiednie). W swoich wpisach pokazuje ją również Pan Atraktor.

Dlatego w różnych Almanachach występuje kilka nazw związanych z przepowiedniami. Zależy to przede wszystkim od tego jakiej nazwy użył Nostradamus – oraz z którego Almanachu korzystamy przy przytaczaniu przepowiedni Nostradamusa.

Jak już pisałem po terminach: Présages czy też  Prophetie – najczęściej podawany jest  numer danej przepowiedni. Natomiast nie wszystkie przepowiednie były ponumerowane przez Nostradamusa. W niektórych występują również inne oznaczenia na przykład:  * , + , (  , ... itp.

Takich innych oznaczeń użył w swoich interpretacjach Pan Arteuza Centurion – ale to był jego autorski wybór – nie było to do końca związane z tym jakich oznaczeń użył Nostradamus. Po prostu ze względu na ciągłe pytania użytkowników forum o numerację – związanych z brakiem ich wiedzy  - Pan Arteuza Centurion przestał podawać (szkoda!) numeracje przyjętą przez badaczy przepowiedni Nostradamusa.

Dzięki temu ciekawemu, mimo wszystko zabiegowi Pana Arteuza Centuriona związanemu z numeracją, możemy również domyśleć się w jaki sposób nasz interpretator – tłumaczył i z czym kojarzył pojawiające się symbole występujące przy przepowiedniach – które umieszczał przy swoich przepowiedniach sam Mistrz Nostradamus.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 08:28:41)

5

Odp: Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

Przechodząc do przepowiedni Nostradamusa chciałbym na początku zacząć oczywiście od przepowiedni dotyczących Polski.

Czytając wiele wpisów dotyczących właśnie przepowiedni poświęconych Polsce zawsze brakowało w wypowiedziach innych osób właśnie całościowego spojrzenia na większą ilość tych przepowiedni.

Wiem, że są one na różnych forach i są opisywane przez interpretatorów w różnym czasie.

Ja osobiście nie zauważyłem, żeby ktoś zebrał przepowiednie dotyczące Polski w jednym miejscu.
A tym bardziej nie widziałem, żeby ktoś starał się ułożyć je choćby w małym stopniu po kolei – próbując znaleźć porządek chronologiczny opisanych wydarzeń.

Mam świadomość, że nie jest to takie proste. Ale wiem również, że większość czytelników - nie wie nawet ile tych oryginalnych przepowiedni dotyczących Polski oraz wydarzeń z nią związanych jest już zinterpretowanych i omówionych przez interpretatorów w internecie.

Dla zainteresowanych osób postaram się na początek pokazać przynajmniej większość – opierając się tylko teraz na tych, które podał Pan Arteuza Centurion oraz Pan Atraktor.

Tym razem nie będę również rozdzielać przepowiedni według autorów interpretacji. Podam je według mojego autorskiego wyboru. Podawać będę na początku przepowiednie a w następnym wpisie kilka słów mojego komentarza.


Zapraszam do małej refleksji nad zawartymi w przepowiedniach informacjami :


Przepowiednia; 82,108/czterowiersz/;

W  końcu osiemnastego unicestwiając wolność Polski -
Rusini nie przewidzieli, że w 21 utracą własną,
Nie po to PAN wywyższa niektóre narody,
aby innym zabierały ich godność i dumę!
Atraktor  2013-06-18 15:29:03


Persage 10 1,22

Kobieta ze wschodu Europy
Odkryje to co zawsze żyje
Choć rad jest bez duszy to powoduje zranienia
Aż zostanie sztucznie wytrzebiony.
Arteuza -Centurion  15 paź 2009, o 11:28


Persage I 28,6

Biedna i Bogobojna ziemia upadłych Jagiellonów,
Powstanie po pierwszej za przyczyną jej Komendanta i Maryi,
Z początku słaba po drugiej będzie podnóżkiem Niedźwiedzia,
Ich Wielka Arka, Wielki Związek i Wielki Król to początek sukcesów!
Arteuza -Centurion 10 lis 2009, o 16:02


*
Jeden, dwa i trzy; kraj w rozbiciu i niepokoju,
Dwadzieścia we krwi, opuszczeniu i przekłamaniu,
czterdzieści i cztery Wielka Odnowa,
Podwójna Arka długo nosić będzie pastorał.
Arteuza -Centurion 25 lis 2009, o 11:12


Presage XIII 112,2

Państwo-niemowlę na granicy wschodniej zaatakowane.
Żelazne żółwie i ptaki wszędzie sieją śmierć i spustoszenie,
Germański Połamany Krzyż po miesiącu zbrata się z Czerwoną Gwiazdą!
Cierpienia Narodu Maryi nie będą równe cierpieniom Dawidowego Ludu!
Atraktor 16.11.2012


Presage(przepowiednia)X 134,1(sześciowiersz);

Nienasycony wilk wywoła II Wielką Wojnę,
Pokolenie pierwszej będzie jej świadkiem,
Dwóch sąsiadów zjednoczonych w nienawiści,
Starszych Braci doprowadzi do bram piekieł,
Nad ranem kraj czarnego krzyża obali krzyże młodego.
Obu spotka straszna kara od czerwonego tyrana!
Atraktor 15.01.2013


4,115 alamach 1614

Potomstwo Mojżesza za wewnętrznymi murami miast,
Oznakowane gwiazdami Dawida Króla;
Tysiącami zwożeni na Wielkie Cmentarze Żywych,
Od powietrza i głodu spotka ich pierwszy los,
Druga Ojczyzna na przeklętej ziemi Jagiellonów,
Stanie się ich odwiecznym grobem zgotowanym;
przez rycerzy Czarnego Krzyża!
Atraktor 18.10.2012


cdn...

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 08:29:55)

6

Odp: Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

Po przypomnieniu pierwszej serii przepowiedni Nostradamusa dotyczących Polski – mógłbym założyć, że przepowiednie te są w miarę jasne – ale, ponieważ już wielokrotnie się zawiodłem na osobach, które przytaczały przepowiednie Nostradamusa i pisały swój komentarz.

Uważam, że mimo wszystko powinien nastąpić mały komentarz ( np. mój komentarz) – dlaczego ? - ponieważ znając lenistwo nie tylko swoje ale również innych osób – mogę zakładać – że prawie nikt nie wróci do oryginalnego wpisu interpretatorów w/w przepowiedni Nostradamusa.

Dlatego ułatwiłem już wszystkim - podając datę publikacji przepowiedni – odnalezienie oryginalnego komentarza interpretatorów.

Ale jak później się okaże – nie wszystkie przepowiednie posiadają  taki komentarz. Po prostu Panowie wierzyli w czytelników i użytkowników.

Ja nie chcę oceniać – wiem za to, że każda pomocna porada dla zrozumienia treści przepowiedni – może się przydać lub nie. Dlatego uważam, że każda osoba bez względu na jej zaawansowanie w temacie, czy też jej wiadomości oraz zdobytą wiedzę – będzie mogła się uśmiechnąć lub będzie zadowolona jak znajdzie również coś ciekawego – nawet w podstawowych wiadomościach.

Oczywiście chętne osoby będą mogły również poszukać więcej informacji – jeśli będą zainteresowani tematem.
Ja natomiast podam np. tylko link do poczytania ( nie będę też specjalnie wyszukiwać tych linków) ponieważ nie jest to moim celem – mogę tylko pokazać drogę.


Przechodzę do przepowiedni:


Przepowiednia; 82,108/czterowiersz/;

W  końcu osiemnastego unicestwiając wolność Polski -
Rusini nie przewidzieli, że w 21 utracą własną,
Nie po to PAN wywyższa niektóre narody,
aby innym zabierały ich godność i dumę!
Atraktor  2013-06-18 15:29:03


Mamy w tej przepowiedni odniesienie do rozbiorów Polski. Nie jest to jednak najważniejsze w przekazie Nostradamusa do przyszłych pokoleń.

Przesłanie mówi natomiast, że żadne zdarzenie z historii – pomimo upływającego czasu ( między XVIII wiekiem a XXI wiekiem) nie zostaje nie zauważone i nie zapomniane przez PANA (Stwórcę).

Nostradamus natomiast kładzie nacisk na – godność i dumę – oraz wywyższanie niektórych narodów. Pokazując w tej przepowiedni dalsze następstwa – po latach – w tym wypadku dla zachłannego Rusina.

Pomimo, że jest to przepowiednia o Polsce i o Rusi – jej przesłanie jest bardzo uniwersalne oraz dające dużo
(moim zdaniem) do myślenia – w odniesieniu również do innych narodów.

Jeszcze jedna ciekawostka dla tak zwanej przestrogi w kierunku interpretatorów.

Ta przepowiednia pokazuje nie tylko genialność Nostradamusa – ale jest również jedną z licznych przykładów przepowiedni w której omawiany jest długi czas spełnienia się przepowiedni.

Osoby „piszące i próbujące po swojemu” zrozumieć wiele z przepowiedni chcą na siłę szybko zrozumieć każdy wers z przepowiedni. W wielu przypadkach robią wtedy błędy – chcąc od razu powiązać poszczególne wersy przepowiedni ze swoimi informacjami oraz znanymi im zdarzeniami.

Nie zawsze może to być do zrobienia od razu.

Również w tej przepowiedni utrata wolności Rusina  jeszcze nie nastąpiła. Szczególnie w powiązaniu z Polską.

Natomiast dzięki Panu Arteuzie - Centurionowi oraz Panu Atraktorowi – już wiemy, że to nastąpi i wiemy również
w powiązaniu z jakimi wydarzeniami. Ale o tym już innym razem.

Dla uzupełnienia informacji:

I rozbiór Polski – 1772 (Rosja, Prusy, Austria)
II rozbiór Polski – 1793 (Rosja, Prusy)
III rozbiór Polski – 1795 (Rosja, Prusy, Austria)

Więcej:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozbiory_Polski


Persage 10 1,22

Kobieta ze wschodu Europy
Odkryje to co zawsze żyje
Choć rad jest bez duszy to powoduje zranienia
Aż zostanie sztucznie wytrzebiony.
Arteuza -Centurion  15 paź 2009, o 11:28


Ta przepowiednia jest doskonałym przykładem na piękno przepowiedni Nostradamusa.

Nie tylko fajnie uchwycona „dusza” – pierwiastka promieniotwórczego.

Jest też pokazanie ważnej postaci w dziejach świata – tym razem pozytywnej postaci – Marii Skłodowskiej - Curie – Noblistki.

Przepowiednia ta pokazuje przełomowe wydarzenie w skali świata. Odkrycie tego co zawsze żyje. Ale jak ktoś myśli, że to jest ta najważniejsza sprawa – może się jeszcze trochę zdziwić. Ciekawe czy ktoś to z czytelników zauważył i skojarzył z tym o czym w swoich wpisach pisali kilka razy nasi Panowie interpretatorzy. Myślę że mało osób kojarzy tą bardzo ważną sprawę dla naszej przyszłości – przyszłości ludzkiej rasy – jej przetrwania oraz w miarę zdrowego przetrwania.

Nie będę już trzymał większości w niepewności.

Oczywiście (dla mnie) chodzi o ostatni wers przepowiedni. Tu mamy nie tylko genialność ale również rozwiązanie – optymistyczne rozwiązanie dla ludzkości.

Tak wytrzebienie i to sztuczne promieniowania.

Zapowiedz jakby oczywista – nie w naszych jeszcze czasach – w przyszłości. Sztuczne wytrzebienie tego co zawsze żyje (promieniowania).

Jeden z tekstów mówiących o tym, że podczas III wojny światowej będzie użyta broń nuklearna – chyba część może pamiętać – ale informacje o tym, że po wybuchu pojawią się helikoptery i zostanie rozrzucony biały proszek, który likwidować ma skutki promieniowania – zapewne mało osób pamięta.

Bez tego wynalazku – białego proszku neutralizującego promieniowanie – zapewne nie mogłaby tak szybko poruszać się armia chińska po terenach Rosji, które tak obficie mają być narażone na wybuchy broni atomowej i nie tylko.

Dla uzupełnienia informacji o naszej Noblistce:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Skłodowska-Curie

Dla bardziej zainteresowanych i potrafiących szybko kojarzyć – mała informacja nasza Marysia odkryła – nie tyko rad ale również polon – tak później niegodziwie wykorzystywany przez ruskie służby. Chyba już kojarzycie w jaki sposób? Jak nie ! To wasza strata.

Cdn … ale już nie dziś.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 08:35:12)

7

Odp: Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

Witam !

Chciałbym przypomnieć to co już pisałem, że powinno się wracać do oryginalnych opisów interpretacji przepowiedni.

W wypadku tej omawianej przepowiedni – wiele razy czytałem pierdoły będące radosną twórczością różnych osób – nie rozumiejących tego co chciał przekazać Nostradamus.

Najlepszą interpretacją tej przepowiedni - jest dla mnie wpis Pana  Arteuza – Centuriona.

Widać, że jest przemyślana i wszystko co jest napisane trzyma się całości. Nie ma zostawionych żadnych niedopowiedzeń.

Poniższa interpretacja jest bardzo dobra.

Jedyną sprawą na którą można zwrócić dodatkową uwagę – jest to, że ta przepowiednia może być janusowa – dlatego może się również sprawdzić przy całkiem innej sprawie, którą chciał nam wszystkim pozostawić do przemyślenia Nostradamus.


Oto fragment wpisu dotyczący przepowiedni:


Arteuza  25 lis 2009, o 11:12 napisał/a:

(…)

Dla przykładu podam poniżej tekst na którym opierali się najprawdopodobniej polscy poeci romantyczni: przewidując w swoich utworach literackich przyjście polskiego papieża-oto on:

Jeden, dwa i trzy; kraj w rozbiciu i niepokoju,
Dwadzieścia we krwi, opuszczeniu i przekłamaniu,
czterdzieści i cztery Wielka Odnowa,
Podwójna Arka długo nosić będzie pastorał.


Wielu uważało, że ten czterowiersz nie dotyczy Polski. Niektórzy nawet uważali, że
papieżem tym zostanie Rosjanin?!

Wielu Polaków w tym nasi trzej romantyczni wieszczowie byli przekonani, że chodzi tutaj o przyszłego papieża Polaka-i mieli (jak się później okazało)-rację

Z tym, że liczby 1,2,3 przypisywali powstaniom-te trzecie powstanie -miało doprowadzić do wyzwolenia Polski-dlatego też Polacy tak zagrzewali do wywoływania powstań!

Później okazało się, że liczby : 1,2 i 3 to 123 lata rozbiorów Polski: 1918  - 1795 = 123 lata.

Dwadzieścia lat - tu się Nostradamus co do naszego kraju pomylił o rok; 1939 – 1918 = 21 lat -
ale myślę, że mu to wybaczamy!

Czterdzieści i cztery - tak przytaczał słowa Nostradamusa Adam Mickiewicz w Dziadach - a mianowicie, że imię jego (polskiego słowiańskiego) papieża to liczby; czterdzieści i cztery.

Ale A.Mickiewicz nie wiedział, że; 1989 -1945 = 44 lata panowania komunizmu - a to przecież
polski papież poderwał naród do walki.

I wreszcie - słowa Nostradamusa: "Podwójna Arka"- przecież to też już jest jasne; - Podwójne
imię polskiego papieża Jan Paweł i do tego jeszcze jedna dwójka II (rzymska) - to jest dopiero PROROCTWO!!!

(…)

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 08:37:24)

8

Odp: Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

Cd.

Persage I 28,6

Biedna i Bogobojna ziemia upadłych Jagiellonów,
Powstanie po pierwszej za przyczyną jej Komendanta i Maryi,
Z początku słaba po drugiej będzie podnóżkiem Niedźwiedzia,
Ich Wielka Arka, Wielki Związek i Wielki Król to początek sukcesów!
Arteuza -Centurion 10 lis 2009, o 16:02


W przepowiedni tej Nostradamus pokazuje skrócony przekrój dotyczący Polski. Zaczyna od czasów w których
przyszło mu żyć – schyłek  dynastii Jagiellonów.

W pierwszym wersie mamy ciekawe zestawienie Biedna i Bogobojna – w tym wypadku Nostradamus porównuje zapewne polskie ziemie do swojej ojczyzny – Francji.

Nostradamus miał przecież styczność z dworem francuskim – na którym często gościł. Jak możemy skojarzyć nie był zachwycony bogactwem ówczesnej Polski – ale za to widział jej pobożność.

Opisał również schyłek i upadek dynastii Jagiellonów.

Zaznaczył jednak w dwóch pozostałych wersach drogę do sukcesów Polski i Polaków. Pokazując początek sukcesów – czyli głęboka wiara i zawierzenie Maryi – Królowej Polski.

Oraz przełomową postać Komendanta  - Józefa Piłsudskiego – który zapoczątkował nasze sukcesy.

Nostradamus nie zapomniał również o Rosji – przytaczają ciekawe i kilka razy powtarzające się słowo – podnóżek – jeśli czytelnicy je zapamiętają – będą mogli zobaczyć jaką karierę i popularność w różnych przepowiedniach zyskało.

W tej przepowiedni mamy również odniesienie do symbolu zwierzęcego – bardzo charakterystycznego dla Nostradamusa przede wszystkim w odniesieniu do nazywania państw.

Dlatego używa Niedźwiedzia = Rosja. W późniejszych przepowiedniach Nostradamus pisze o przycięciu pazurów Niedźwiedziowi.

Inne zwierzęta omówimy w innym wpisie – skojarzenia zwierzęce Nostradamusa są bardzo ciekawe i można o nich długo pisać.

Nostradamus w tej przepowiedni mówi o początkowej słabości oraz o zależności czasów komuny od Rosji.

Ostatni wers pokazuje chronologicznie naszą drogę do poczatków naszych polskich sukcesów.

Celowo użyto trzykrotnie słowo Wielki :

Wielka Arka – Jan Paweł II
Wielki Związek –  NSZZ Solidarność

O tym w/w już wiemy – natomiast Krak jeszcze przed nami.

Wielki Król – Krak.

W tej przepowiedni mamy też odpowiedz na ciekawe pytanie. W przepowiedniach występuje Król Krak – natomiast większość badaczy zastanawiała się z jakim numerem. Mówiono o Królu Kraku I , Królu Kraku II , Królu Kraku III.

O którego chodziło. Chodziło o Wielkiego Króla – związanego z przyjaźnią z Henrykiem Szczęśliwym – odnoszącemu sukcesy w walce podczas III wojny światowej.

Dlaczego o tym przypomniałem – ponieważ niektórzy badacze uważają, że Królem Krakiem I – miał być nasz polski papież
a dzisiaj święty – w tej przepowiedni widać, że jest nazywany Wielką Arką a nie Wielkim Królem.

Wrócimy jeszcze do tematu przy innych przepowiedniach.


Dla przypomnienia oraz pobudzenia skojarzeń:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jagiellonowie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Józef_Piłsudski
http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Pilsud … 57301.html
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jozef-pi … cia/kgk1pt

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 08:40:47)

9

Odp: Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

Witam !

Pozostały do mojego omówienia przepowiednie odnoszące się do Polski a mówiące o II wojnie światowej. Nostradamus przedstawia nam wiele szczegółów, które uważa za godne wskazania.

Oczywiście przepowiedni dotyczących II wojny światowej – jest dużo więcej. Ja natomiast wybrałem te które jednoznacznie powiązane są z Polską. Nie znaczy to również, że nie ma już bardzo ważnych przepowiedni z tego okresu – są, na pewno powinny być jeszcze przypomniane i omówione. Ale już w innym zestawieniu.

Dlatego osoby zainteresowane okresem II wojny światowej muszą uzbroić się w cierpliwość lub też samodzielnie wyszukać oraz zamieścić na innym wątku.

   
Presage XIII 112,2

Państwo-niemowlę na granicy wschodniej zaatakowane.
Żelazne żółwie i ptaki wszędzie sieją śmierć i spustoszenie,
Germański Połamany Krzyż po miesiącu zbrata się z Czerwoną Gwiazdą!
Cierpienia Narodu Maryi nie będą równe cierpieniom Dawidowego Ludu!
Atraktor 16.11.2012



Przepowiednia ta pokazuje pierwsze zbrojne etapy II wojny światowej.

Mowa jest o niemowlęciu – które jeszcze nie zdążyło się dobrze rozwinąć – aluzja do polskiej niepodległości, wolności.

Występuje również porównanie do zwierząt. W tym wypadku nie chodzi o państwo ale o narzędzia zbrodni używane
przez napastnika. Nostradamus w tym wierszu opisuje również wynalazki techniki – nie znane w jego czasach.

Jak już większość czytelników wie, Nostradamus opisał w swoich przepowiedniach wiele nowych wynalazków ludzkości – pokazywały one również wynalazki ery podboju kosmosu.   

Wracając do zwierząt. Mamy żelazne żółwie – czołgi oraz żelazne ptaki – samoloty. Niestety jak każdy wynalazek  skonstruowany na pożytek wojny – sieją śmierć i spustoszenie.

W trzecim wierszu mamy również następstwa paktu Ribbentrop-Mołotow (23 sierpnia 1939) – wspólna agresja
Niemców i Rosji na Polskę. Agresja ZSRR na Polskę (lub tzw. „IV rozbiór Polski) – napaść (bez wypowiedzenia wojny) nastąpiła 17 września 1939 roku.

Przepowiednia mówi o Germańskim Połamanym Krzyżu – symbolu używanym przez III Rzesze, oraz o Czerwonej Gwieździe – symbolu czerwono armistów czyli i ZSRR.

Mamy również w ostatnim wierszu wskazanie na Naród Maryi – Polaków oraz Dawidowy Lud – Żydów. Nostradamus
w przepowiedni tej napisał że oba narody będą cierpiały od agresorów. Ale cierpienia nie będą równe.



Presage(przepowiednia)X 134,1(sześciowiersz);

Nienasycony wilk wywoła II Wielką Wojnę,
Pokolenie pierwszej będzie jej świadkiem,
Dwóch sąsiadów zjednoczonych w nienawiści,
Starszych Braci doprowadzi do bram piekieł,
Nad ranem kraj czarnego krzyża obali krzyże młodego.
Obu spotka straszna kara od czerwonego tyrana!
Atraktor 15.01.2013



Przepowiednia mówi nie tylko o samej II wojnie światowej ale również o jej konsekwencjach dla przyszłych pokoleń.

W pierwszym wierszu ponownie występuje odniesienie do zwierzęcia – tym razem jest to wilk – pisany małą literą raczej może się odnosić do przywódcy a nie koniecznie do całego narodu niemieckiego. Dlatego mowa może być o Hitlerze.

Nostradamus w tej przepowiedni wskazuje również w jakim czasie wybuchnie II Wielka Wojna – mowa jest tu o pokoleniu z pierwszej wojny – które będzie świadkiem drugiej wojny. Mamy tu również wskazanie że dopiero po wybuchu II Wielkiej Wojny – również pierwsza zostanie nazwana  I wojną światową.

Trzeci wiersz mówi o przyczynach wybuchu wojny. Ciekawe tylko czy dzisiejsze pokolenia oraz rządzący -  potrafią zauważyć, że „pielęgnowana i podsycana” nienawiść najczęściej prowadzi właśnie do wojny. Nie ma tu również reguły – czy jest to nienawiść między sąsiadami czy też między obywatelami tego samego narodu.

Mowa jest w tej przepowiedni o Starszych Braciach – Żydach. Doprowadzi ich – wilk – do bram piekieł.

Małe moje skojarzenie. Mówimy o  Braciach w Wirze, mamy Starszych Braci oraz Młodszych Braci. Pierwsi to chrześcijanie, drudzy to żydzi a trzeci to muzułmanie.

W piątym wierszu mamy wskazaną porę rozpoczęcia II wojny światowej. Rozpoczęła się nad ranem 1 września 1939 roku. Mamy również pokazane, że agresja będzie na kraj krzyża (chrześcijański) – niestety również przez kraj posługujący się znakiem co prawda czarnego krzyża – mający pokazać między innymi czarną stronę wiary. 

Ostatni wiersz mówi już nie o przyczynie ale o karze za II wojnę światową. Moje myśli natomiast idą w stronę tego – dlaczego nas Polaków spotkała również kara od czerwonego tyrana. Czym sobie zasłużyliśmy na nią.

Natomiast Nostradamus nie skupiał się nad tym tematem – stwierdził natomiast fakt – który znamy i pewnie długo będzie jeszcze nam towarzyszył nie tylko starszemu pokoleniu ale przede wszystkim jego skutki będą zapewne odczuwały jeszcze długo nowe pokolenia Polaków.

Niestety ta kara od czerwonego tyrana – wychodzi i jeszcze wiele razy będzie się ukazywała i ujawniała – w działaniach nie tylko świadomych ale również podświadomych następnych pokoleń.
Widać to - jak się przyjrzymy - nadal w naszym polskim społeczeństwie...



4,115 alamach 1614

Potomstwo Mojżesza za wewnętrznymi murami miast,
Oznakowane gwiazdami Dawida Króla;
Tysiącami zwożeni na Wielkie Cmentarze Żywych,
Od powietrza i głodu spotka ich pierwszy los,
Druga Ojczyzna na przeklętej ziemi Jagiellonów,
Stanie się ich odwiecznym grobem zgotowanym;
przez rycerzy Czarnego Krzyża!
Atraktor 18.10.2012



Przepowiednia ta związana jest przede wszystkim z holokaustem żydów.

Pokazuje metody oraz tragiczny skutek nie tylko dla ofiar ale również dla przyszłych pokoleń.

Wiersz pierwszy wskazuje na getta - które tworzyli hitlerowcy w większości miast – nie tylko te nieliczne o których dużo osób pamięta – również te w małych miastach w większości nie znane.

Widziałem mapę, na której tereny Polski były podzielone miej więcej na połowę – na połowie wschodniej nie było prawie miasta gdzie nie było by getta. Natomiast na zachodniej połowie była natomiast również ogromna ilość hitlerowskich obozów koncentracyjnych – nie tylko te znane ale również te, które były ich oddziałami pracy przymusowej. Dlatego gett żydowskich i hitlerowskich obozów pracy i koncentracyjnych – było nie kilka a kilka tysięcy. Jeszcze wrócę do tematu.

W gettach i obozach wszyscy żydzi musieli być oznakowani opaskami z gwiazdami Dawida.

Dwa następne wiersze opisują hitlerowskie obozy zagłady. Nostradamus pisze o Wielkich Cmentarzach Żywych – pokazując smutną rzeczywistość tamtych czasów. Niestety mamy tu wzmiankę Nostradamusa wskazującą na to, że to jest „ich pierwszy los”. Wskazuje to na to, że mogą być również i następne. Wiemy już z przepowiedni Nostradamusa, że będzie przed III wojną drugi holokaust za przyczyną III Antychrysta – Mahdiego.

W trzech ostatnich wierszach tej przepowiedni Nostradamus pokazuje, że nasza Polska Ziemia – ziemia Jagiellonów – będzie już kojarzona od tamtych czasów przez żydów, z odwiecznym grobem i przekleństwem – spowodowanym przez hitlerowców. Nostradamus wspomina o rycerzach Czarnego Krzyża – jest to oczywiście skrót pokazujący nie tylko złamanie idei - rycerza ale ponowne odwołanie się do czarnego krzyża – zaprzeczenia ideom chrześcijaństwa.

W przepowiedni tej Nostradamus pozostawił nam wszystkim przesłanie pokazujące jak ludzie potrafią być okrutni w sposobie gotowania innym ludziom zagłady.

Pokazuje również na czym skupia się ludzka pamięć. Nie tylko na ich oprawcach ale również na ich miejscach urodzenia
a tym bardziej miejscach tragicznej śmierci – które przyszłe pokolenia żydów, będą uważać nie tylko za drugą ojczyznę przodków ale również za przeklętą dla nich ziemie.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 08:44:51)

10

Odp: Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

Alamach część III 612 ,8

Ameryka i Rus będą się straszyć wielką wojną,
Aż do czasu kiedy w kraju Niedźwiedzia obejmie rządy ten z piętnem,
Po siedemdziesięciu trzech prawo Morusa na wschodzie upadnie,
Pękną mury i bezwzględna władza czerwonych partii,
Najpierw dzięki Wielkiej Arce wyzwoli się kraj mniejszego Słowianina,
A później pójdą inni na chwałę Sternika świata i dumnych republik.
Arteuza - Centurion 9 lis 2009, o 16:29

+                                                                                                                                                                         
Miliony zjednoczonych w Wielkim Związku pracujących,
Wielkie porty nad Bałtykiem zarzewiem wciąż odnawianych buntów,
Kraj nad Wisłą rządzony po drugiej przez obcą i niewierną partię,
Narodzi się od nowa za przyczyną słów papieskiej Arki i niezłomnego sługi!                                 
Arteuza -Centurion   21 gru 2009, o 11:43 


Presage (przepowiednia) XIII 145,1 (czterowiersz);

Nad Wisłą silny, pospolity ruch oporu pracujących,
Ułomni Czerwoni doprowadzą do powstania silnego Związku,
Wąsaty przywódca będzie postrachem dla nich i Wielkiego Rusa,
W końcu dwudziestego przy pomocy Arki z Krakowa obejmą władzę!
Atraktor 23.01.2013


*
Wielka Arka z Krakowa,
Przyczyną odnowy swojego narodu!
Zakonnik z pokrętną duszą,
Rozerwie jedność osieroconego Kościoła!
Arteuza - Centurion 23 lis 2009, o 13:54


+
Wielkie zmiany w zniewolonym kraju Jagiellonów,
Po drugiej narzucony ustrój przez wschodniego brata,
Zostanie obalony przez siłę Związku i jego przywódcy,
Później wybrany przez Naród, zostanie oskarżony,
Jego zazdrośni i zawistni przeciwnicy pokażą swoją małość,
Nie oni, a On przejdą do legendy pokoleń żywych!                                                                           
Arteuza -Centurion   21 gru 2009, o 11:43 


+
W końcu ósmej słaby generał odda władzę związkowi,
Będą mu to mieli za złe jego zwolennicy,
Od nieprzyjaciół nie zazna spokoju i litości,
Drugi który po nim przyjdzie później zrobi z niego bohatera,
Ci którzy myśleli, że na zawsze zwyciężyli,
Zobaczą jak się pomylili, doprowadzając Polaków do wielkiej złości!
Arteuza -Centurion   14 gru 2009, o 11:27
                                                                     


*
Okrągły - czerwonych i Związek doprowadzi do porozumienia,
Obciążony i biedny naród nie będzie zadowolony,
Obcy władca z blizną nie będzie przeszkadzał,
Później wielki sukces zabierze im mur
Arteuza - Centurion 21 lis 2009, o 15:14


*
Germania dzięki prześladowanemu Słowianinowi się zjednoczy,
Za zgodą mocarstw ludzie stolicy rozbiorą Wschodni mur,
Jednak wiele ich pozostanie i wiele powstanie później!
Francjo i Polsko nie wież Allemanom- językom:węży i żmij!
Arteuza - Centurion 21 lis 2009, o 15:14


Presage (przepowiednia) 18;113 (czterowiersz), almanach r:1614.

Liczne rządy przełomu nie odniosą skutku.
Po nich nad Wisłą zrodzeni z jednej matki
wezmą w posiadanie dwa pałace.
Ich krótkie rządy zakończą się przed czasem.
Atraktor  2013-03-04 23:21:06


Przepowiednia; 117,79 (czterowiersz);

W 21 po śmierci Arki dwie partie zanarchizują kraj,
Polak Polakowi i Krzyż Krzyżowi,
nigdy nie były sobie tak wrogie -
nawet wtedy, kiedy ich ziemie dzielili obcy!
Atraktor  2013-10-21 23:35:36


Przepowiednia; 31,96 (czterowiersz);

Dwóch z jednej krwi zawiążą w Warszawie,
nierozsądny układ i z tymi z lewa i z tymi z prawa,
W czasie ich rządów głupi z mądrym doprowadzą ich do upadku.
Po marnym losie pierwszych taki sam los spotka drugich!
Atraktor  2013-06-11 17:20:31


*
W pierwszej dekadzie walka o władzę przyćmi rozum,
Polski kościele uważaj abyś się nie przeliczył-
Słowa Chrystusa nie będą zawsze twoją drogą,
Po wielkim niepokoju nastąpi wreszcie porządek.
Arteuza - Centurion 21 lis 2009, o 15:14


Persage X 33,66

Kraj nad Wisłą podzielony na pół
Bliźniacy lubią władzę i rewolty
Krasomówczy Kaszub o języku węża
Ochroni kraj mimo wielu wrogów
Arteuza - Centurion  15 paź 2009, o 14:25

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 08:47:34)

11

Odp: Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

Alamach część III 612 ,8

Ameryka i Rus będą się straszyć wielką wojną,
Aż do czasu kiedy w kraju Niedźwiedzia obejmie rządy ten z piętnem,
Po siedemdziesięciu trzech prawo Morusa na wschodzie upadnie,
Pękną mury i bezwzględna władza czerwonych partii,
Najpierw dzięki Wielkiej Arce wyzwoli się kraj mniejszego Słowianina,
A później pójdą inni na chwałę Sternika świata i dumnych republik.
Arteuza - Centurion 9 lis 2009, o 16:29


Jest to przepowiednia Nostradamusa mówiąca o czasach – Zimnej Wojny – pomiędzy Stanami Zjednoczonymi oraz ich sojusznikami z NATO – blokiem zachodnim, a ZSRR oraz ich państwami satelitarnymi – Układ Warszawski oraz ich komunistycznymi sprzymierzeńcami.

Zimna Wojna trwała w latach 1947 – 1991. Podczas jej trwania było wiele znanych incydentów. Odbywały się również znaczące wydarzenia – które nie zawsze kojarzone są z zimną wojną. Był między innymi: blokada Berlina, podział murem Berlina ale i stan wojenny w Polsce. Więcej na wiki.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zimna_wojna

W drugim wierszu mowa jest o Michaile Gorbaczowie. Jak niektórzy wiedzą, również Noblisty i to takiego, który dostał nagrodę pokojową – 1990 roku. Nasz Lech Wałęsa również jest Noblistą, ale nagrodę pokojową dostał wcześniej –
1983 roku.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Michaił_Gorbaczow
https://pl.wikipedia.org/wiki/Laureaci_ … rody_Nobla

W trzecim wierszu Nostradamus pokazuje nam już znane lata upadku komunizmu w ZSRR. Są to lata liczone od rewolucji 1917 roku - do zjednoczenia Niemiec (1990), ewentualnie można jeszcze przypomnieć słowo - pieriestrojka (1985-1991).
     
Nostradamus podaje nam 73 lata = 1990 – 1917

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zjednoczenie_Niemiec
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pieriestrojka

W czwartym wierszu mowa jest o pękaniu murów i upadku bezwzględnych władz czerwonych partii – sprawa ta przede wszystkim dotyczyła - muru Berlińskiego oraz właśnie – pieriestrojki – z którą powiązane były tylko idące za nią same
hasła - głasnost (ros. jawności) i uskorienia (ros. przyspieszenia).

Ostatnie dwa wiersze mówią o Wielkiej Arce – Janie Pawle II – dzięki, którego słowom, wsparciu i pomocy - nasz kraj - Polska – pierwsza dała przykład jak uzyskać wolność.

Nostradamus pokazuje również, że naszym polskim przykładem pójdą inne kraje. Pokazując chwałę Sternika – naszego Wielkiego Papierza – którego dążenia popierają kraje demokratyczne – nazywane przez Nostradamusa - dumnymi republikami.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 08:49:07)

12

Odp: Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

+                                                                                                                                                                           
Miliony zjednoczonych w Wielkim Związku pracujących,
Wielkie porty nad Bałtykiem zarzewiem wciąż odnawianych buntów,
Kraj nad Wisłą rządzony po drugiej przez obcą i niewierną partię,
Narodzi się od nowa za przyczyną słów papieskiej Arki i niezłomnego sługi!                                 
Arteuza -Centurion   21 gru 2009, o 11:43 


Przepowiednia mówiąca o Wielkim Związku pracujących tamtych czasów.

Niezależny Samorządowy Związek Zawodowy „Solidarność” powstał na bazie licznych komitetów strajkowych w tym Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w Gdańsku – przekształciły się one w komisje założycielskie – NSZZ „Solidarność” został zarejestrowany 10 listopada 1980 roku przez Sąd Wojewódzki w Warszawie.

Nostradamus w tej przepowiedni mówi że Wielkie porty Bałtyku były zarzewiem wciąż odnawianych buntów. Należy tu wspomnieć o największej fali strajków i manifestacji – krwawo stłumionych przez wojsko i milicję w grudniu 1970 roku. Skutkiem było obalenie Gomułki. Po nim jego miejsce zajął Edward Gierek. Nie zostali oni opisani w przepowiedniach Nostradamusa.

W trzecim wierszu Nostradamus wspomina o Polsce w której - obca i niewierna (Polsce i Polakom) partia rządząca krajem po drugiej wojnie – PZPR – nic dodać nic ująć słowom Mistrza Nostradamusa.

Ostatni wierz mówi o słowach – papieskiej Arki – Jana Pawła II – które spowodują Narodziny od nowa Polski i Polaków. Wspomina tu również – niezłomnego sługę – Lecha Wałęsę.

Dlaczego podaję pewnie – Lecha Wałęsę – ponieważ pozostałe przepowiednie już mówią o nim bardziej szczegółowo. Drugim powodem jest słowo - niezłomny sługa – świadczące o tym, że mimo wszystko nie udało się Lecha Wałęsy – nikomu złamać.

Dla rozwiania wszelkich wątpliwości – ze względu na pisanie nowej pisowskiej historii – nigdy nie wyobraziłbym sobie interpretacji tego wiersza przepowiedni z nieuprawnionym wpisem - Jarosław Kaczyński – „niezłomny sługa”.
To dopiero – byłaby – Bzdura!

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 08:50:18)

13

Odp: Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

Presage (przepowiednia) XIII 145,1 (czterowiersz);

Nad Wisłą silny, pospolity ruch oporu pracujących,
Ułomni Czerwoni doprowadzą do powstania silnego Związku,
Wąsaty przywódca będzie postrachem dla nich i Wielkiego Rusa,
W końcu dwudziestego przy pomocy Arki z Krakowa obejmą władzę!
Atraktor 23.01.2013


Ta przepowiednia mówi już o całej Polsce nie tylko o portach nad Bałtykiem. Mamy również tu możliwość wspomnieć o większej ilości protestów i strajków. Możemy przy tej okazji pokusić się również o genezę powstania silnego, pospolitego ruchu oporu pracujących.

Przepowiednia mówi o oporze robotników – dlatego genezę zacznę od pierwszego poważnego protestu robotniczego – czerwiec 1956 w Poznaniu – były tam postulaty socjalne ale i polityczne. Skutkiem krwawego stłumienia zamieszek był - Polski Październik 56 – zmiana ekipy rządzącej oraz nowy sekretarz – do następnych protestów – Władysław Gomułka.

Więcej genezy od zakończenia II wojny światowej w wiki. Korzystajmy zanim dobra zmiana – i  tam więcej namiesza w naszej historii:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Niezależn … lidarność”

Drugi wierz mówi o rzeczywistości tamtych czasów – ułomni czerwoni – na skutek swoich błędów – na szczęście doprowadzili do postania Związku. To nie strajkujący lecz strach o swoją władzę oraz przywileje doprowadził do pozwolenia władz na postanie Związku.

Trzeci wiersz potwierdza to o czym pisałem wcześniej – wąsaty przywódca – Lech Wałęsa – był postrachem dla ułomnych czerwonych (preparujących dokumenty na niego) żeby zdyskredytować go przed kapitułą Pokojowej Nagrody Noblowskiej. Wielki Rus również widział siłę robotniczego przywódcy tamtych czasów. Nostradamus mówi nam, że Wałęsa jako przywódca będzie postrachem  zarówno ułomnych czerwonych – rządzących jak i Wielkiego Rusa.

Ostatni wiersz mówi o naturalnych konsekwencjach wcześniejszych wydarzeń – strachu czerwonych dotychczas rządzących oraz pozwolenia związanego ze strachem w Rosji - związanego z wydarzeniami w Polsce. Oczywiście nasz Wielki Papież – nie tylko pomagał ale również wspierał cały nasz naród w jego dążeniach – doradzając również przywódcą, którzy objęli, później władzę w Polsce. Niektóre osoby pamiętają jeszcze spotkania prywatne Jana Pawła II z Lechem Wałęsą – przy każdej możliwej okazji (pielgrzymki oraz indywidualne audiencje).

http://www.centrumjp2.pl/wikijp2/index. … 82%C4%99sa

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 08:52:39)

14

Odp: Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

*
Wielka Arka z Krakowa,
Przyczyną odnowy swojego narodu!
Zakonnik z pokrętną duszą,
Rozerwie jedność osieroconego Kościoła!
Arteuza - Centurion 23 lis 2009, o 13:54


Jest to ważna przepowiednia Nostradamusa. Nie tylko że względu na ważną postać w naszych polskich dziejach –
Karola Wojtyłę - Jana Pawła II – świętego Jana Pawła II ( jeszcze nie przypomniałem  i nie omówiłem przepowiedni mówiącej o świętym Janie Pawle II – jeszcze będzie).

A ponieważ omawiane są zasługi Jana Pawła II – za jego życia – to używam słowa Wielka Arka – Wielki Papież –
Jan Paweł II – ponieważ w tych przepowiedniach które omawiam Nostradamus jeszcze nie używa słowa –
święty Jan Paweł II.

Przepowiednia ta pokazuje również dłuższy fragment historii Polski – przez przyczynę odnowy narodu polskiego – przez słowa Jana Pawła II – płynące za każdym razem do naszego narodu. Słowa nie zawsze łatwe w odbiorze – ale zawsze dające pocieszenie i nadzieje na przyszłość.

Muszę oczywiście przypomnieć o wszystkich pielgrzymkach do Polski które odbył Jan Paweł II.
Więcej na wiki:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Paweł_II

W przepowiedni tej Nostradamus opisuje również co się stanie po tym jak zabraknie w Kościele – tak wielkiej postaci
jak – Jan Paweł II.

Kościół w Polsce zostanie osierocony. Bardzo jest to wymowne. Niestety osierocenie tego Polskiego Kościoła będzie również miało negatywne skutki na przyszłość. Nastąpi rozerwanie jego jedności. Czyli nastąpi jego podział – o którym wiemy z innych przepowiedni.

W przepowiedni tej pokazana jest również postać – zakonnika z pokrętną duszą – która właśnie przyczyni się do rozerwania jedności Polskiego Kościoła.

Chyba nie muszę już pisać o kogo może chodzić w tej przepowiedni. Niestety widzimy wszyscy już od dłuższego czasu
kto pracuje swoimi myślami i czynami nad rozerwaniem jedności zwykłych ludzi – ale niestety jest to tylko początek,
który w swoich konsekwencjach doprowadzi do podziału również wewnątrz kościoła – pierwsze odznaki są już widoczne
od jakiegoś czasu.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 08:55:59)

15

Odp: Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

+
Wielkie zmiany w zniewolonym kraju Jagiellonów,
Po drugiej narzucony ustrój przez wschodniego brata,
Zostanie obalony przez siłę Związku i jego przywódcy,
Później wybrany przez Naród, zostanie oskarżony,
Jego zazdrośni i zawistni przeciwnicy pokażą swoją małość,
Nie oni, a On przejdą do legendy pokoleń żywych!                                                                   
Arteuza -Centurion   21 gru 2009, o 11:43 


Jest to ważna przepowiednia – którą niedawno cytowałem w związku z nagonką zorganizowana przez zwolenników
dobrej zmiany. W tamtym czasie przypominałem przepowiednie w których swoje zdanie na temat Lecha Wałęsy
zamieścił Nostradamus.

Po rozpoczęciu całego cyklu przypominania przepowiedni związanych z Polską – mamy ponownie okazję zastanowić się
nad przesłaniem, które zostawił nam Nostradamus w odniesieniu do Lecha Wałęsy. Występuje on w kilku przepowiedniach – pokazujących to co chciał, wszystkim pokoleniom (wcześniejszym i późniejszym) zostawić w swoich przepowiedniach Nostradamus.

Omawiana przepowiednia pokazuje zmiany w Polsce od czasów zniewolenia (zapewne rozbiorów) – przez narzucony ustrój przez ZSRR oraz ich tyranów po drugiej wojnie światowej.

Pokazuje moment wyrwania się spod wpływu Rosji  - obalenia panującego porządku przez siłę Związku (pierwszą Solidarność) oraz jej ówczesnego przywódcy – Lecha Wałęsy.

W tej przepowiedni nie ma mowy o przywódcach Związku – mowa jest o przywódcy. Dlatego, żadne historyczne manipulacje dzisiejszych rządzących – nie odniosą skutków. Większość wie, że w Związku było wielu działaczy i doradców – natomiast przywódca, który przeszedł i pozostanie przez historię zapamiętany będzie jeden – Lech Wałęsa.

Nostradamus w czwartym wierszu mówi o tym – że wybrany przez Naród, nie przez związek jego ówczesnych
przeciwników – zostanie później oskarżony.

Tak już w Polsce bywa, zawsze są inne osoby, które czują się zapomniane i pominięte – dlatego czekają tylko na okazję, żeby wyrazić swoje zdanie. A wtedy najprościej oskarżać innych – wybielając siebie.

Nostradamus podsumowuje swoją przepowiednię w dwóch ostatnich wierszach. Pozostawiając nam wszystkim swoje przesłanie -  na czym polega małość ludzi – wywołuje ją zazdrość i zawiść przeciwników.

Dlatego nie ci zazdrośni i zawistni pozostaną w pamięci przyszłych pokoleń – tylko Lech Wałęsa pozostanie legendą przyszłych pokoleń. Pokolenie żyjące w czasach Wałęsy dawno przeminie – zostanie zapomniane – natomiast dla przyszłych pokoleń zostanie On (Lech Wałęsa) – legendą.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 08:58:55)

16

Odp: Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

+
W końcu ósmej słaby generał odda władzę związkowi,
Będą mu to mieli za złe jego zwolennicy,
Od nieprzyjaciół nie zazna spokoju i litości,
Drugi który po nim przyjdzie później zrobi z niego bohatera,
Ci którzy myśleli, że na zawsze zwyciężyli,
Zobaczą jak się pomylili, doprowadzając Polaków do wielkiej złości!                           
Arteuza -Centurion   14 gru 2009, o 11:27


Kolejna ciekawa przepowiednia Nostradamusa – pokazująca większy przedział czasu. Pokazuje również ważne
wydarzenia rozgrywające się w Polsce.

Mowa jest w przepowiedni o słabym generale – Wojciechu Jaruzelskim – który w XX wieku w ósmej dekadzie odda
swoją władzę Związkowi.

Nie będzie się to podobało jego zwolennikom – władzom partyjnym i wojskowym. Zapewne takich posiadał w starym aparacie czerwonej władzy.

Nostradamus mówi również że, od nieprzyjaciół nie zazna spokoju i litości. Większość będzie miała za złe wprowadzenie stanu wojennego oraz  towarzyszące jemu represje wobec ludzi. Jak wiemy do końca życia próbowano wymierzyć jemu sprawiedliwość w sądach.

W czwartym wierszu mowa jest już o Drugim – generale tym razem dyktatorze – o czym wiemy z pozostałych przepowiedni. Nostradamus pokazuje – jak w różnych okolicznościach oraz czasach – mogą być odbierane postacie z naszej historii.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Niestety przytaczane przysłowie nie odnosi się tylko do generała dyktatora – odnosi się ogólnie do władzy rządzących.

Dlatego również w ostatnich dwóch wierszach Nostradamus pozostawił przesłanie dla rządzących. Niestety nie mamy za dużo podanych przykładów w przepowiedniach Nostradamusa – gdzie pomiędzy jednym generałem a drugim generałem dyktatorem – będą osoby (partie) myślące, że na zawsze zwyciężyli. Pozostałe przepowiednie również wskazują na konkretny obóz polityczny.

Mówi się, że myślenie ma dużą przyszłość – natomiast zawiść i zaślepienie powoduje małość.

Nostradamus pozostawił ostrzeżenie właśnie dla nich – zobaczą jak się pomylili – doprowadzając Polaków do wielkiej złości.

No cóż - tej wielkiej złości Polaków jeszcze nie było – była tylko złość partii oraz jej przywódcy na pozostałych Polaków.

Dlatego wypełnienie tej przepowiedni do końca jeszcze przed nami.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 09:01:13)

17

Odp: Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

*
Okrągły - czerwonych i Związek doprowadzi do porozumienia,
Obciążony i biedny naród nie będzie zadowolony,
Obcy władca z blizną nie będzie przeszkadzał,
Później wielki sukces zabierze im mur
Arteuza - Centurion 21 lis 2009, o 15:14


Przepowiednia w pierwszym wierszu opisuje ważne wydarzenie w nowoczesnej historii Polski.

Obrady okrągłego stołu (od 5 lutego do 5 kwietnia 1989 roku) – pomiędzy władzami PRL  a przedstawicielami opozycji solidarnościowej oraz kościelnej. W obradach wszystkich zespołów, podzespołów i grup roboczych wzięło udział poza uczestnikami głównymi wielu ekspertów oraz obserwatorów – około 711 osób.

Jakiś czas temu w telewizorze dobrej zmiany – mieliśmy próbę pokazania nowej ich prawdy historycznej. W wyniku tej próby manipulacji widzami – było wiele protestów oraz sprzeciwów. Na ich skutek telewizor przestał nadawać wybrane fragmenty tamtych obrad. To co było charakterystyczne – nawet badacze pro rządowi mówili, że przed emisja tych materiałów powinno nastąpić wprowadzenie specjalistów w tej dziedzinie – nie durnych i tendencyjnych dziennikarzy.

Więcej informacji – zanim znikną na wiki :

https://pl.wikipedia.org/wiki/Okrągły_S … ia_Polski)

Wracając do tego co pozostawił nam w swojej przepowiedni Nostradamus – napisał krótko – Okrągły – doprowadził do porozumienia. Tyle i tylko tyle.

Z innych tekstów Nostradamusa wiemy, że okrągły stół ma się powtórzyć po raz drugi – natomiast drugi nie doprowadzi
do porozumienia.

Drugi wiersz mówi nam o skutkach zmian przy okrągłym stole – jest tu wskazanie na skutki ekonomiczne dla biednego narodu – który będzie obciążony, niejednokrotnie ponad miarę – wywoła to niezadowolenie wśród ludności. Nie ma tu mowy o polityce.

Wszyscy możemy się zastanawiać  - co wywołało to niezadowolenie i obciążenie narodu. Natomiast nieliczni mogą jeszcze pamiętać – plan Balcerowicza – plan reform gospodarczo – ustrojowych – rozpoczęty - 1 Stycznia 1990 roku – przeprowadzonego w 111 dni.

Nikt się w zasadzie nie skupiał na pozytywie tego planu – natomiast naród jeszcze długo nie zapomniał obciążenia i biedy które wywołały jego niezadowolenie. Tak już mamy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Balcerowicza

W trzecim wierszu jest mowa, tak jak w już omawianej przepowiedni - o Michaile Gorbaczowie – obcym władcy z blizną – który nie będzie przeszkadzał. Oczywiście w obradach okrągłego stołu oraz w porozumieniu przy nim zawartym. W niezadowoleniu naszego narodu również.

W ostatnim wierszu Nostradamus również mówi o wielkim sukcesie okrągłego stołu i nie tylko.

Ale jak to zwykle już bywa – później ten wielki sukces zabierze nam rozebranie muru Berlińskiego.

No cóż – jeśli sami nie potrafimy docenić nawet po latach,  to co sami osiągnęliśmy, nie możemy oczekiwać, że historia świata - sama będzie o nas pamiętać. Zawsze możemy jeszcze liczyć na przesłanie Nostradamusa – które, może pomoże nam w refleksji nad tym wydarzeniem.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 09:02:35)

18

Odp: Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

*
Germania dzięki prześladowanemu Słowianinowi się zjednoczy,
Za zgodą mocarstw ludzie stolicy rozbiorą Wschodni mur,
Jednak wiele ich pozostanie i wiele powstanie później!
Francjo i Polsko nie wież Allemanom - językom: węży i żmij!
Arteuza - Centurion 21 lis 2009, o 15:14


Ta przepowiednia, mówi o zjednoczeniu Niemiec oraz rozebraniu Wschodniego muru Berlińskiego (9 listopada 1989)

Zjednoczenie Niemiec - stało się to faktem 3 października 1990 roku. Natomiast nie wszyscy wiedzą, że stało się to po porozumieniu na moskiewskiej konferencji (12 września 1990) – dwa plus cztery.

Układ ten podpisały cztery dawne mocarstwa okupacyjne : Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja i Związek Radziecki przy udziale NRD i RFN.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mur_Berliński

Nostradamus w trzecim wierszu pozostawia nam przesłanie - związane właśnie z murami – których wiele pozostanie i wiele powstanie później. Mamy w tej przepowiedni odniesienie nie tylko do murów fizycznych, które można zobaczyć i dotknąć. Mowa jest również o murach niewidocznych ale mimo wszystko będących – które stanowią barierę nie do przebycia również w formie mentalnej.

Mury tworzą ludzie również w swoim wnętrzu – właśnie te są najtrudniejsze do zburzenia.

Ponieważ w dzisiejszej sytuacji w Europie – jesteśmy również świadkami powstawania murów fizycznych. Powstają nowe mury na granicach – spowodowane jest to oczywiście emigracją z zewnątrz (w większości arabską). Ale związane jest to również z powstałą nową sytuacją w Europie.

Każdy kraj powolutku zaczyna się izolować przed innymi krajami (ludźmi z innych krajów).

Niestety już wszystkie kraje będące w strefie Schengen – od czasu zawarcia tego porozumienia – 14 czerwca 1985 roku w miejscowości Schengen w Luksemburgu – zdążyły zapomnieć o wszystkich pozytywach tego porozumienia dla mieszkańców Europy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Układ_z_Schengen

Niestety ostatnia fala emigracji – zapewne już nieodwracalnie – wpłynęła na komfort podróżowania obywateli Unii Europejskiej.

W ostatnim wierszu Nostradamus zostawia nam wszystkim również ostrzeżenie skierowane do Francji i Polski – żeby nie wierzyły Niemcom – językom: węży i żmij.

Jest to z jednej strony uzasadnione historycznie stwierdzenie. Natomiast w obecnych czasach – stanowiących koniec długiego okresu pokoju w Europie również może mieć nowy wydźwięk.

W ostatnim wierszu występują - węże i żmije – występują w liczbie mnogiej nie pojedynczo.

Wąż był zawsze symbolem grzechu, zła, szatana – był zawsze w ukryciu, nie można mu wierzyć i ufać. Kieruje się podstępem i zdradą.

Żmija była kojarzona z fałszem, kłamstwem, podstępem, manipulacją, zawiłością, sprytem, oszustwem, obłudą, szpiegiem, jadem, złą radą, pułapką, brakiem zaufania itd. ciekawostką jest to, że również kojarzy się z rurami i krętymi ulicami ( czyżby gazociąg).

W ostatnim czasie było wiele dyskusji na temat – zaproszenia emigrantów do Niemiec przez Angele Merkel .
Pisałem o tym wcześniej na podstawie klasycznej centurii -  C VIII.15

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 09:04:47)

19

Odp: Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

Moogi : 16.09.15, 08:49  napisał/a:

Świat i Polska w/g przepowiedni M Nostradamus


Jeżeli chodzi o bieżącą sytuację związaną z emigracją arabską na Europę.

Znalazłem jedną z centurii Nostradamusa o bieżącej „sytuacji emigrantów?”

Nie powiązaną wcześniej z konkretnymi wydarzeniami ale jak dobitnie mówiącą o tym co się dzieje.
Przedstawiam ją w oryginale oraz w mojej interpretacji. A jak się spodoba mogę również postarać się
o inne moje interpretacje.

Zadaniem mojej interpretacji jest przede wszystkim dobre zrozumienie dla polskiego czytelnika.



Centurie VIII, du quatrain 15     

Vers Aquilon grands efforts par homasse,
Presque l’Europe &  l’Univers vexer,
Les deux eclipse mettra en telle chaffe,
Et aux Pannon vie & mort renforcer.
Moogi - 14.09.15, 12:31


Aquilon – Północ
deux - dux (łacina)– przywódca, wódź
Pannon - Węgry



Centuria VIII, Czterowiersz 15

Wielkie zabiegi męskiej kobiety z Północy
Wzburzą Europę i prawie cały świat,
Na pozbawionych mocy przywódców będzie polować by ich przyćmić,
Zostawiając życie i śmierć mieszkańcom Panonii
Moogi - 14.09.15, 12:31


Mój komentarz:

Centuria ta dotyczy według mnie Angeli Merkel - męskiej kobiety z Północy. Która swoimi pochopnymi słowami i zachętami do emigrantów rozpęta to czego nikt nie będzie potrafił w przyszłości zatrzymać.

Ponieważ pani kanclerz jest jedną z najbardziej wpływowych osób w Europie tak jak Niemcy – jej słowa będą odbierane przez wszystkich na całym świecie – gdzie po niedługim czasie wywołają wzburzenie przywódców i poszczególnych obywateli.

Sama Angela Merkel po zorientowaniu się w skutkach jakie spowodowała dla Europy ( jej wcześniejsze działania) zacznie szukać „kozła ofiarnego” wśród słabszych jej zdaniem przywódców Europejskich.

Zabiegi te będą miały na celu przyćmić wcześniejsze kroki Niemiec i rozpętać nagonkę – polowanie na słabsze kraje.

I tu dochodzimy do ostatniej linijki – która dzisiaj może wydawać się jeszcze nie do końca zrozumiała – ale myślę że niedługo się wyjaśni w pełni. Ja przyjmuję założenie, że cała centuria dotyczy jednego czasu, dlatego myślę, że chodzi tu o to, że wzburzenie i problemy, które powstały za sprawą Niemiec na sam koniec i tak spadną właśnie na Węgry.

Węgry będą musiały decydować o życiu i śmierci? emigrantów gromadzących się pod jej granicami i chcących przedostać się przez Węgry do Niemiec. Oraz tych, którzy są już na Węgrzech a przez blokowanie granic przez inne kraje ( Austria, Niemcy) nie będą mogli wydostać się z Węgier. Może również nastąpić też szturm emigrantów na płot postawiony na granicy z Serbią i przez to znajdzie się ich dużo więcej na Węgrzech. A znając życie, ani Austria ani Niemcy na pewno nie pozwolą sforsować swoich granic tak jak to mogą zrobić wciąż nie przygotowani Węgrzy.

Można jeszcze inaczej przetłumaczyć ostatnią linijkę – zamiast „zostawiając” użyć synonimu tego słowa np. „powierzając”, „dając pod opiekę” „zostawiając interwencję” itd.

Mała uwaga do tej centurii jeśli chodzi o innych interpretatorów. W moim słowniku pod oryginałem podałem najważniejszą sprawę. Ponieważ większość wcześniej tłumaczyła deux – jako dwa, nie biorąc pod uwagę łacińskiego słowa dux – przywódca, wódź – nie można było znaleźć powiązania z „dwoma zaćmieniami” i dlatego były różne inne propozycje interpretacji.

Natomiast ja po wcześniejszych przepowiedniach w interpretacji Pana Atraktora, wiedziałem że Nostradamus często używa łaciny, często zmieniając słowa. Dzięki Panu Atraktorowi również, nie miałem wątpliwości, że chodziło o „męską kobietę” a w innych przepowiedniach o „brzydką kobietę” lub „anielską kobietę” ponieważ jak napisał Pan Atraktor mogło chodzić o panią kanclerz.

Nostradamus w centuriach pisał przede wszystkim o rzeczach ważnych ale również błahych. Dlatego może moja interpretacja jest za mocno przypasowana do bieżących wydarzeń. Ale równie dobrze, może być na tyle uniwersalna ( janusowa) żeby ją połączyć z innymi wydarzeniami między Niemcami i Węgrami, słowami kanclerz oraz innymi wydarzeniami w których mogą ucierpieć lub spowodować cierpienie i śmierć -Węgrzy? Tego nie wiem ale należy obserwować wydarzenia i później przypomnieć tę centurię.

-------------------------------

Poza interpretacją do centurii C VIII.15 uzupełnię to co pewnie wszyscy wiedzą z wiadomości, że przed całą burzą
z emigrantami to właśnie Niemcy prowadziły akcję związaną z informacją dla emigrantów jak ubiegać się o status uchodźcy
w Niemczech – były robione i rozsyłane filmy i ulotki instruktażowe po arabsku, pasztuńsku oraz w innych narzeczach jak zgodnie z niemieckim prawem uzyskać azyl. Myślę że nikomu poza Niemcami taki pomysł nie wpadł do głowy, żeby rozdawać ulotki np. w obozach dla uchodźców na terenie Turcji, czy też w samym Afganistanie. Ciekawe czym jeszcze zachęcano? Może ktoś dotrze do ulotek lub filmów. Ale o tym teraz już sza ponieważ mleko się już rozlało !!!

Pozdrawiam Moogi.


W uzupełnieniu do mojego wcześniejszego wpisu.

Pomimo że moja interpretacja podana była kilka miesięcy wcześniej – nadal toczą się dyskusje w temacie emigrantów.

Większość zaproponowanych przeze mnie tez również się sprawdziła. Na całościowe wypełnienie się Centurii musimy jeszcze poczekać. Natomiast dobrze że została dobrana do aktualnych wydarzeń.


Zamieszczam zdjęcia -  C VIII.15 


Almanach 1566

http://s1.tufotki.pl/2016/07/04/LH0M5-W7kXHS.jpg?v=8

Almanach 1650

http://s1.tufotki.pl/2016/07/04/LH0M5-2TrEA2.jpg?v=4


Podaję również link do większej ilości zdjęć z różnych Almanachów. Pokazują one jak na przełomie lat
zmieniał się tekst tej klasycznej centurii.

http://tufotki.pl/LH0M5

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 09:09:29)

20

Odp: Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

Presage (przepowiednia) 18;113 (czterowiersz), almanach r: 1614.

Liczne rządy przełomu nie odniosą skutku.
Po nich nad Wisłą zrodzeni z jednej matki
wezmą w posiadanie dwa pałace.
Ich krótkie rządy zakończą się przed czasem.
Atraktor  2013-03-04 23:21:06


Przepowiednia odnosi się do rządów w Polsce. Jak już wiemy z innych przepowiedni Nostradamus nie opisał wszystkich naszych polskich rządzących. Opisuje tylko te, które są ważne lub przełomowe.

Pierwszy wiersz mówi o rządach przełomu – czyli możemy przyjąć, że zaczynając: od  Mazowieckiego, Bieleckiego, Olszewskiego, Suchockiej, Pawlaka, Oleksego, Cimoszewicza, Buzka, Milera, do Belki – według Nostradamusa nie odniosły skutku.

W sumie nawet nie pamiętałem, że było ich tak wiele. Ale historia to historia. Dlatego lepiej będzie, jak zawsze będzie można sprawdzić, które były i z jakimi partiami były związane.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Składy_rządów_polskich

W wierszu drugim i trzecim Nostradamus podaje nam szczegóły dotyczące przejęcia dwóch pałaców nad  Wisłą.
Chodzi o wzięcie w posiadanie stanowiska prezydenta i premiera. Zresztą jak już wiemy. Obejmują je i sobie meldują – Lech Kaczyński i Jarosław Kaczyński – bracia, bliźniacy.

Ostatni wiersz mówi o krótkich rządach i o zakończeniu ich przed czasem. Rozwinięcie tego wiersza znajdziemy
w pozostałych przepowiedniach.

Lech Kaczyński – 23 grudnia 2005 – 10 kwietna 2010  - prezydentura
Jarosław  Kaczyński  - 14 lipca 2006 – 5 listopada 2007 – teka premiera

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 09:11:23)