1

Temat: Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!

Witam wszystkich czytelników na nowym wątku!


Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!


Tworząc nowy wątek na tym forum mam nadzieję, że w jednym miejscu wszyscy zainteresowani będą mogli
znaleźć większość przepowiedni oraz ich interpretacji dotyczących Stanów Zjednoczonych Ameryki – USA.

Stany Zjednoczone (ang. United States, US)
Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States of America, USA)

Po ostatnich wyborach w USA zmieniła się trochę perspektywa spojrzenia na przepowiednie Nostradamusa – chciałbym
to wykorzystać do przybliżenia czytelnikom przesłania Nostradamusa – pokazując na konkretnych przykładach wielkość Mistrza Nostradamusa.

Wszystko o czym pisał Nostradamus zaczyna się coraz szybciej wypełniać – dlatego moim zdaniem należy trzymać rękę na pulsie – starając się tłumaczyć również większość zapisanych informacji w przepowiedniach – coraz bardziej zaczynają się one układać w logiczną całość.

Ponieważ swoje wpisy traktuje jako mój autorski wybór tekstów oraz moje autorskie interpretacje już istniejących wpisów naszych polskich interpretatorów twórczości Nostradamusa, proszę również wszystkich czytelników o wyrozumiałość do mojej osoby. Jestem osobą, która ceni sobie wiedzę innych osób ale również moją wiedzę w opisywanym temacie przepowiedni Nostradamusa.

A dlatego, że cenię wiedzę również w sposób nieprzerwany ją zdobywam i z niej korzystam.

Dlatego moje wpisy proszę traktować jako moje osobiste interpretacje, których nikomu nie narzucam
oraz nie upieram się w przekonywaniu kogokolwiek do moich wniosków.

Natomiast jeśli moje przemyślenia w temacie przepowiedni Nostradamusa przypadną do gustu czytelnikom, na pewno sprawi to również mojej osobie satysfakcję. Jak czytelnicy również w moich wpisach znajdą - odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące twórczości Nostradamusa, wtedy będę mógł powiedzieć, że moja praca nie poszła na marne.

Przedstawiane przeze mnie - moje autorskie interpretacje przepowiedni Nostradamusa - maja na celu pokazanie możliwego przyszłego scenariusza wydarzeń – nie jest on moim prorokowaniem ani też ostatecznym scenariuszem przyszłych wydarzeń.

Wszystkie moje autorskie interpretacje mają na celu przybliżenie dla czytelników informacji zawartych w przepowiedniach Nostradamusa. Nie są one ostateczne – ponieważ zawsze mogą ulec również modyfikacją
ze względu na nowe informacje.

Nostradamus w swojej twórczości pisał, że pełne zrozumienie jego przepowiedni nastąpi dopiero po ich wypełnieniu się – czyli po dokonaniu się w pełni zawartych w nich informacji.

Większość autorów książek poświęconych przepowiednią Nostradamusa – w większości przyjmuje  pewne założenia, na których opiera swoje wpisy i interpretacje. Takich założeń może być oczywiście dużo. Najważniejsze jest jednak to, żeby prowadziły one nas do celu, a nie powodowały jeszcze większej ilości pytań bez odpowiedzi.

Zapraszam do czytania zamieszczanych wpisów.

Natomiast jak pojawią się pytania do moich wpisów, proszę o zadawanie ich na innym wątku – np:
Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!


Pozdrawiam
Moogi.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-07 14:43:09)

2

Odp: Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!

Na początek mój wpis z:  Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.


Moogi 2016-11-08 20:46:56 napisał/a:

Witam!

Jak zwykle wszyscy zainteresowani w napięciu czekają na wpis Pana Atraktora.

Te wybory w Ameryce przecież są jednym z najważniejszych wydarzeń naszych czasów. Ja również czekam na wpis Pana Atraktora – nie chce wychodzić przed szereg.

Dlatego dzisiaj tylko kilka słów – moim skromnym zdaniem równie ważnych jak to kto wygra wybory. Przypominam moją zapowiedz przyszłych wydarzeń.

Moogi napisał/a:

A tak przy okazji - za małą chwilę będzie niezwykłe rozstrzygnięcie wyborów w Ameryce – czy ktoś domyśla się co będzie w tym niezwykłego! Nostradamus wiedział!

Jeśli ktoś interesuje się przepowiedniami Nostradamusa - pewnie już zauważył - że w przesłaniu Nostradamusa nie zawsze rozstrzygnięcie jakiegoś referendum czy też wyborów – jest tym najważniejszym elementem zostawionej dla nas wszystkich w przepowiedni.

Z konkretnej przepowiedni najczęściej dowiadujemy się o jakimś wydarzeniu, ale nie do końca to wydarzenie rozumiemy – wiemy tylko, że nastąpi.

Dlatego potrzebne są nam zazwyczaj inne przepowiednie dla lepszego zrozumienia skutków danego zapowiedzianego przez Nostradamusa wydarzenia. Tak było z Brexit-em.

Brexit nie oznacza tylko Brexit.

Nie sam Brexit tylko jego następstwa są przesłaniem zostawionym przez Nostradamusa.

Tak samo będzie z wyborami w Ameryce. Nie sam wybór ale jego następstwa dla wszystkich będą zapewne ważniejsze dla amerykańskiej ale i naszej przyszłości.

Zostawię na koniec do przemyślenia dla czytelników jeszcze tylko zapowiedz tego o czym chcę napisać – ale dopiero po wpisie Pana Atraktora.

Czy republikanie wytrzymają kolejny policzek – pierwszy był po wygranych wyborach przez Afroamerykanina – przecież już to nie mieściło się im w głowach. Tak samo jak to, że kobieta może zostać też prezydentem. Niestety różne obawy towarzyszą również demokratom.

Czy w końcu pęknie cienka nić wytrzymałości starych partii w Ameryce, czy nastąpią podziały w samych republikanach i demokratach...

Zostaje nam tylko obserwować.

Pozdrawiam
Moogi


Ja uważam, że w moim wpisie mimo wszystko, nie podałem jednoznacznie kto wygra wybory. Ale ocena innych osób zależy również od ich poglądów. Dlatego też napisałem że: rozstrzygnięcie wyborów w Ameryce -  będzie niezwykłe – a tym samym niespodziewane przez większość.

W ostatniej mojej rozmowie z Panem Atraktorem – powtórzona została po raz kolejny – stara zasada potrzebna nam wszystkim również przy interpretacji przepowiedni Nostradamusa.


Atraktor 2016-11-11 21:43:21 napisał/a:

...

JA STARAM SIĘ DOBRZE POZNAĆ PROROCTWA M NOSTRADAMUSA,WIĘC NICZEGO I NIKOGO W PRZYSZŁYCH WYDARZENIACH NIE WYKLUCZAM POZOSTAWIAJĄC ZAWSZE SWOJE POGLĄDY POLITYCZNE (KTÓRE TEŻ MAM) NA PRZYSŁOWIOWYM BOKU!

UWAŻAM, ŻE ABY KOGOŚ, LUB COŚ DOBRZE POZNAĆ NP. KOBIETĘ Z KTÓRĄ CHCE SIĘ ZWIĄZAĆ NA CAŁE ŻYCIE, LUB ISTOTĘ WSZECHŚWIATA NALEŻY SAMEMU DO TEGO DOJŚĆ (CZASAMI CIĘŻKĄ PRACĄ) ODRZUCAJĄC CZYJEŚ, LUB WŁASNE POGLĄDY, KTÓRE ZAWSZE W PRAWDZIWYM POZNANIU PRZESZKADZAJĄ I TO POZNANIE ZASADNICZO OGRANICZAJĄ!

JEŻELI TEGO NIE ZROBIMY - ODRZUCAJĄC WŁASNE POGLĄDY - TO DALEKO BĘDZIE NAM DO RZECZYWISTEJ PRAWDY, BO STANIE SIĘ ONA WTEDY TYLKO PRAWDĄ POZORNĄ!


Łatwo powiedzieć ale znacznie trudniej jest to zastosować w praktyce.

Moim zdaniem dotyczy to również Pana Atraktora. Myślę, że przy dzisiejszym nie ustającym nawale pojawiających się i atakujących wszystkich ludzi informacji z kraju i świata – nie jest możliwe całkowite odcięcie się od odbieranych ogólnie przyjętych poglądów również politycznych.

Oczywiście na temat kobiet nie będę się wypowiadać – jak widać choćby po Trampie – punkt widzenia - na ilość żon, zależy od punktu siedzenia (materialnego). Ile człowiek by nie miał kasy zawsze żonie może nie wystarczyć, a wtedy należy ją zmienić. Dlatego muzułmanie maja ich kilka.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-07 14:44:55)

3

Odp: Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!

Przepowiednia;93,102(sześciowiersz);

Stara niewiasta rozwiązłego utraci poczucie rzeczywistości,
Jej starania o nagłą zmianę okażą się wielkim błędem i klęską,
Nowi czerwoni utworzą swój rząd w mieście niebotycznych budowli,
na miejscu byłej indiańskiej wioski u brzegu wewnętrznego jeziora,
Zniszczone w dziewiętnastym wielkim pożarem ogromne miasto,
zostanie w dwudziestym pierwszym zburzone przez ogień prawowitych!
Atraktor  2013-10-16 15:17:20


Tak to ta przepowiednia Nostradamusa oraz zawarte w niej informacje – mogą być właśnie tymi - które umożliwią nam ustalenie punktu początkowego do dalszych rozważań.

Jak widzimy została ona podana już jakiś czas temu przez Pana Atraktora.

Pan Atraktor pisał wcześniej, że przepowiednia ta jest w miarę jasna – dlatego nie było przy jej zamieszczeniu na forum dodatkowego komentarza. Szkoda!

Na dzień dzisiejszy oczywiście najwięcej emocji wzbudzają dwa pierwsze wiersze.

Niby jasne wiersze ale jak zwykle Nostradamus nie ułatwił nam wszystkim zadania. Dlatego ponownie należy powrócić do podstawowego założenia podanego przez Nostradamusa – że wszystko będzie jasne dopiero po wypełnieniu się całej przepowiedni.

W naszym wypadku mamy do czynienia dopiero z możliwością wypełnienia się – i to nie wiadomo czy jeszcze w pełni – dwóch pierwszych wierszy.

Dlatego jeszcze nie wiemy czy tą klęską - o której pisał Nostradamus są przegrane przez Hillary Clinton wybory. Jeszcze tego nie wiemy do końca...

Natomiast możemy już prześledzić dotychczasową karierę polityczna Hillary Clinton – a tym samym porównać jej starania - i nie tylko – o zmianę – o której wspominał Nostradamus w przepowiedni.

Musimy jeszcze trochę poczekać, żeby w pełni zrozumieć – choćby dwa pierwsze wiersze tej przepowiedni.
Powinniśmy cierpliwie obserwować.

Moim skromnym zdaniem jeszcze o Hillary Clinton w najbliższym czasie usłyszymy.
Szczególnie w połączeniu ze słynnym – Śniadym.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-07 14:45:54)

4

Odp: Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!

Teraz trochę informacji na temat Hillary Clinton.

Za Wiki:

Hillary Diane Rodham Clinton (ur. 26 października 1947 w Chicago) – amerykańska polityk, kandydatka Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich w 2016.

Jako żona Billa Clintona była pierwszą damą stanu Arkansas w latach 1979–1981, 1983–1992.

Pierwszą damą Stanów Zjednoczonych w latach 1993–2001. Pełniła urząd senatora reprezentującego stan Nowy Jork w latach 2001–2009.

Sześćdziesiątym siódmym (67.) sekretarzem stanu Stanów Zjednoczonych w latach 2009–2013.

W prawyborach Partii Demokratycznej w 2008 roku Clinton była główną kontrkandydatką Baracka Obamy w uzyskaniu nominacji prezydenckiej.


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/28/Hillary_Clinton_by_Gage_Skidmore_2.jpg/162px-Hillary_Clinton_by_Gage_Skidmore_2.jpg


Clinton została wybrana w 2000 roku na senatora ze stanu Nowy Jork i była pierwszą kobietą reprezentującą ten stan w Senacie.

Po zamachach z 11 września 2001 roku zagłosowała za inwazją na Afganistan. W 2003 roku zagłosowała też za inwazją na Irak, jednak później przyznała, że ta decyzja była błędem i opowiadała się za wycofaniem amerykańskich sił z Iraku oraz głosowała przeciwko zwiększeniu kontyngentu w 2007 roku.

Głosowała przeciwko ustawom dotyczącym reformy podatkowej George’a W. Busha z 2001 i 2003 roku oraz przeciwko nominacji Johna Glovera Robertsa i Samuela Alito na sędziów Sądu Najwyższego. Aby uniemożliwić nominację Alito stosowała obstrukcję parlamentarną. W 2006 roku została ponownie wybrana do Senatu.

W 2008 roku wzięła udział w prawyborach prezydenckich Partii Demokratycznej i zdobyła najwięcej głosów powszechnych, ale to Barack Obama zdobył najwięcej głosów delegatów i wygrał prawybory, a później także wybory prezydenckie.

W 2009 roku prezydent Barack Obama powołał ją na stanowisko sekretarza stanu Stanów Zjednoczonych. Clinton pełniła ten urząd do 2013 roku.

W czasie Arabskiej Wiosny opowiadała się za interwencją militarną Stanów Zjednoczonych w Libii. Urząd opuściła wraz z zakończeniem I kadencji Baracka Obamy.

W 2015 roku ogłosiła swoją kandydaturę na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wygrała prawybory prezydenckie Partii Demokratycznej, zdobywając najwięcej głosów powszechnych i delegatów.

26 lipca 2016 roku na konwencji krajowej Partii Demokratycznej w Filadelfii Hillary Clinton została oficjalnie nominowana jako kandydatka Partii Demokratycznej na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Bernie Sanders także ją poparł i pod koniec głosowania poprosił prowadzącą obrady o zawieszenie reguł wyboru kandydata i nominowanie Hillary Clinton przez aklamację.

Głównym przeciwnikiem Hillary Clinton jest kandydat i członek Partii Republikańskiej Donald Trump – miliarder i przedsiębiorca, który nigdy wcześniej nie pełnił żadnego stanowiska publicznego.

W przeszłości Donald Trump należał do różnych partii politycznych, w tym do Partii Demokratycznej przed 1987 i w latach 2001–2009 oraz do Partii Republikańskiej w latach 1987–1999, 2009-2011 i od 2012

W początkowej fazie kampanii prezydenckiej sondaże wskazywały dużą przewagę Hillary Clinton nad Donaldem Trumpem, wynoszącą nawet kilkanaście punktów procentowych. Z czasem jej przewaga się zmniejszyła, ale nadal prowadziła w znacznej większości sondaży, porównujących jej wynik do wyniku Trumpa.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hillary_Clinton


Donald John Trump, (ur. 14 czerwca 1946 w Nowym Jorku) – amerykański przedsiębiorca i polityk; właściciel licznych nieruchomości komercyjnych, założyciel i dyrektor generalny The Trump Organization, miliarder, osobowość telewizyjna. Kandydat republikanów i wybrany w wyborach na urząd prezydenta USA przeprowadzonych w 2016 (decydujące głosowanie elektorskie odbędzie się 19 grudnia).

Według nieoficjalnych wyników Donald Trump wygrał wybory na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych zakończone 8 listopada 2016, a wyniki osiągnięte w poszczególnych stanach odpowiadają 290 głosom elektorskim. Głosowanie elektorów odbędzie się 19 grudnia.

10 listopada 2016 Donalda Trumpa przyjął w Białym Domu ustępujący prezydent USA Barack Obama. Spotkanie to zapoczątkowało proces przejęcia władzy prezydenckiej przez Donalda Trumpa, który planowo zakończy się wraz z zaprzysiężeniem 20 stycznia 2017.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Donald_Trump

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-07 14:47:07)

5

Odp: Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!

Przypominam mój wcześniejszy wpis dotyczący w/w przepowiedni.
Uzupełniam go tylko sama przepowiednią Nostradamusa oraz zdjęciem Chicago.



Moogi 2016-06-09 15:24:56 napisał/a:

Witam !

Pisałem już o tym że Nostradamus w swoich przepowiedniach opisuje sprawy przede wszystkim ważne nie tylko dla lokalnych społeczeństw ale również z szerszej perspektywy dla historii świata.

A ponieważ, jak do tej pory zauważyłem – postrzeganie przez większość użytkowników otaczającego ich świata – różni się w sposób zasadniczy od przedstawianych w przepowiedniach Nostradamusa wizji ważnych dla ludzkości – postanowiłem mimo wszystko zamieścić swój mały komentarz..

Oczywiście nie powinien on stanowi zachęty dla wszelkiej maści oszołomów do wypowiadania się w tym temacie – ponieważ należy najpierw zastanowić się czy ich informacje mają jakąś wartość dla innych czytających osób.


Przepowiednia;93,102(sześciowiersz);

Stara niewiasta rozwiązłego utraci poczucie rzeczywistości,
Jej starania o nagłą zmianę okażą się wielkim błędem i klęską,
Nowi czerwoni utworzą swój rząd w mieście niebotycznych budowli,
na miejscu byłej indiańskiej wioski u brzegu wewnętrznego jeziora,
Zniszczone w dziewiętnastym wielkim pożarem ogromne miasto,
zostanie w dwudziestym pierwszym zburzone przez ogień prawowitych!
Atraktor  2013-10-16 15:17:20


Zacznę od:  Przepowiednia; 93,102 – jak sam Pan Atraktor wcześniej napisał w miarę jasnej oraz nie wymagającej według Pana Atraktora za dużo komentarza – dlatego dodatkowego opisu nie było – to się chyba nazywa wiara w czytelników, a raczej w to, że mimo wszystko posiadają podstawowe wiadomości.

Dla zrozumienia przepowiedni należy zrozumieć nie tylko poszczególne słowa czy też całe wersy przepowiedni ale przede wszystkim poszukać przesłania pozostawionego przez Nostradamusa dla nas wszystkich – i to mogło by być na tyle lub tylko tyle.

Pan Atraktor przyjął, że większość jego ówczesnych rozmówców na forum posiada wiadomości potrzebne do odczytania tej przepowiedni – ja natomiast mam w tym temacie mieszane uczucia.

Moja mała autorska analiza.

Ważne fakty historyczne do rozpoznania w przepowiedni to między innymi:

- Rdzenni mieszkańcy Ameryki – Indianie – byli wcześniej na tych terenach.
- Brzegi wewnętrznego jeziora były świadkami ciekawych elementów historii Ameryki Pn.
- Miasto prekursor – niebotycznych budowli.
- Największy oraz najbardziej znany pożar XIX wieczny w Ameryce.   
- Zdarzenia naturalne oraz wywołane przez ludzi mające wpływ na dalszą przyszłość rozwoju ludzkości. Itd. Itp.

W tym miejscu mógłby powstać wielostronicowy opis tych ważnych spraw pokazanych w przepowiedni przez Nostradamusa. Ale, żeby nie pozbawiać czytelników satysfakcji z samodzielnie znalezionych informacji nie będę tego robić. Zachęcam do samodzielnych poszukiwań.

Moja mała sugestia do poszukiwań i rozwoju posiadanych wiadomości musi jednak nastąpić – ponieważ jak zwykle nie chcę żeby wpisy innych powodowały nieodpowiednie interpretacje przepowiedni. A przede wszystkim wprowadzały błędy – które tak chętnie są niestety powtarzane przez inne nie zorientowane osoby.


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7d/North_View_from_the_skydeck_of_Sears_Tower.JPG/800px-North_View_from_the_skydeck_of_Sears_Tower.JPG


Teraz trochę szczegółów

Chicago – „wietrzne miasto” (od wiatru) -  to o nie chodzi w przepowiedni. Nie tylko powstało na miejscu wioski indiańskiej na brzegu wewnętrznego jeziora ale było pierwszym miastem „niebotycznych budowli” w Ameryce. Należy również wspomnieć o najbardziej znanym pożarze w Ameryce, który nie tylko był największym pod względem rozmiarów ale również pomimo, że pochłonął w miarę nie największa ilość ofiar – jest jedną z najbardziej znanych i dyskutowanych przez Amerykanów wydarzeń w ich historii.

Moja mała wskazówka może dotyczyć tego że większość zapytanych jankesów – co chciała by zobaczyć i wyjaśnić, mając do dyspozycji wehikuł czasu – wskazywała między innymi  na zagadkę wielkiego pożaru w Chicago. Nie wspomnę już o powstałych filmach, próbujących przybliżyć to historyczne wydarzenie ( od krowy pani O’Connor niby odpowiedzialnej za wywołanie pożaru - po kometę !? )

Wracając do miasta Chicago po pożarze zostały tam po raz pierwszy zastosowane również przełomowe dla Ameryki rozwiązania architektoniczne i urbanistyczne – nie tylko zrezygnowano przy budowlach z drewna na rzecz cegły i kamienia ale również zastosowano nowy plan miasta – prostopadłe przecinanie się ulic  – powtarzające się później w innych miastach. Itd.

Można by jeszcze naprawdę dużo w tym temacie pisać ale jednak zachęcam do  samodzielnych poszukiwań przez zainteresowane osoby.

Wracając do przepowiedni Nostradamusa.

Nie tylko wielkie pożary występowały w przepowiedniach Nostradamusa – największe to Londyn i właśnie wspomniane Chicago. Natomiast jednym z najważniejszych  występującym w przepowiedniach Nostradamusa charakterystycznym obiektem kosmicznym były oczywiście Komety.

Bardzo szkoda, że Pan Atraktor nie rozwinął tego tematu przy okazji przedstawiania w/w przepowiedni.

Ale wszyscy mieli inne pytania i nikt nie nawiązał do tego co mogło być przyczyną tego wielkiego pożaru Chicago oraz wielu innych pożarów w tym samym czasie włącznie z największym pod względem ofiar w Peshtigo.

Oczywiście jedna z teorii mówi o konkretnej komecie, która mogłaby być przyczyną tych pożarów. 

Była to niezwykła kometa nazwana imieniem odkrywcy – 3D/ Biela -  niezwykła ponieważ wywołała prawdziwą sensację, na oczach obserwatorów rozpadła się w roku 1846 na dwie części.

Był to pierwszy widziany przypadek podziału jadra komety. Te dwie części oddaliły się od siebie na znaczną odległość i posiadały oddzielne warkocze. Było to już widoczne podczas kolejnych odwiedzin w pobliżu Ziemi w 1852 roku. Ponieważ była to kometa okresowa o okresie obiegu 6 lat i 226 dni, dlatego tez pojawiła się już również wcześniej w 1772 i 1805 roku.

Dlatego oczekiwano na nią również później – ale wizyta ta nie nastąpiła – czyli obiekt uległ zagubieniu, ale jak można było się spodziewać nie do końca. Ponieważ omawiana kometa dała jednak o sobie znać – powodując grozę i zniszczenia.

W spodziewanym czasie pojawił się obfity deszcz meteorytów ( 3000 na godzinę !) - jak niektórzy wiedzą tak obfity rój meteorytów musiał być powiązany z kometą, która uległa całkowitemu rozpadowi – i to właśnie powiązano z Kometą Biela – ów rój nazywano Andromedydami lub Bielidami – który w kolejnych latach był coraz słabszy. Przypominam tylko, że komet w tym czasie było już na skutek spektakularnego podziału co najmniej dwie.

Nie zapominając o tym, że na stronie głównej koniecswiata.info - jest również wzmianka o meteorytach, które się pojawiły w naszych czasach  - możemy również na podstawie zdjęć – zobaczyć, że jest bardzo prawdopodobne wywołanie pożaru po uderzeniu takiego ognistego kawałka w Ziemię. Nie pisałem również o gazach, które towarzyszą kometą i meteorytom – mogą one powodować również śmierć osób, które znajdowały się w pobliżu ich upadku.

Właśnie z takim przypadkami śmierci mieliśmy do czynienia w wypadku wielkiego pożaru w Chicago – znaleziono osoby martwe ale nie na skutek pożaru ale na skutek zatrucia gazami ( jak się domyślano później). Pisano o tym w tamtych czasach – ponieważ takie ofiary się bardzo wyróżniały z pośród na szczęście jednak nielicznych ofiar tego Chicagoskiego pożaru – było ich 250-300 osób. Natomiast najwięcej ofiar w historii pochłonął pożar w  Peshtigo – od 1200 do 2500 ofiar. ( Będę chciał jeszcze wrócić do zjawiska zwanego - efektem Peshtigo – ale to może przy omawianiu broni powstałej na tym przykładzie)

Dlatego zachęcam wszystkich czytelników do dalszych poszukiwań.

Żałuję również że Pan Atraktor nie rozwinął tematu niezwykłych Komet – przecież zainteresowaniem kosmologa są one również – ale zanim nastąpi dodatkowy profesjonalny opis tych ciekawych ciał kosmicznych przez - może zachęconego moim przypomnieniem Pana Atraktora – musimy wszyscy zadowolić się szczątkowymi informacjami, które sami czytelnicy wyszukają.

Ponieważ pomimo moich założeń jednak się za bardzo już rozpisałem w tym temacie – zostawię jeszcze jedna małą wskazówkę dla wszystkich:

Wujek google jest naprawdę pomocnym narzędziem – natomiast myślący użytkownik musi tylko wiedzieć o co oraz jak zapytać – wpisując odpowiednie słowa !

Pozdrawiam Moogi

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-07 14:48:47)

6

Odp: Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!

Przed moim następnym wpisem chciałbym napisać kilka słów mojego komentarza.

Ponieważ toczy się od pewnego czasu dyskusja na forum o słynnym Śniadym – uważam, że potrzebne jest przypomnienie przepowiedni Nostradamusa, mówiących o prezydencie, który pełnił urząd przez ostatnie osiem lat, ale również o przyszłych prezydentach, którzy mogą panować jeszcze przed wybuchem III wojny światowej.

Określenie przed III wojną światową jest na tyle nie precyzyjne – ponieważ nie do końca wiemy dokładnie kiedy Ameryka włączy się do tej III wojny światowej.

Zainteresowane osoby wiedzą również, że bardzo ważnym wydarzeniem dla USA będzie przede wszystkim - II wojna domowa – wojna zwykłych nosicielami broni.

Oczywiście będą jeszcze wielkie naturalne katastrofy – które nawiedzą Stany Zjednoczone.

Dlatego jeszcze delikatnie nadmienię, że przy założeniu, że III wojna światowa może wybuchnąć około 2030 roku ( założenie do tego rozważania) to zostało nam jeszcze tylko kilka pełnych kadencji dla sprawowania urzędu prezydenta.

Zaczynając od 2017 + 4 lata (kadencja) = 2021, następna 2021 + 4 = 2025, następna 2025 + 4 = 2029, następna 2029 + 4 = 2033 … itd...

Nie wspominam tu o tym, że jeden kandydat może sprawować urząd tylko dwa razy. Ale również może opuścić ten urząd jeszcze przed czasem itp...

Z tej prostej matematyki widzimy już, że wiele rozważań musi brać pod uwagę to, że czas naprawdę szybko pędzi – a jest jeszcze kilka bardzo ważnych wydarzeń związanych z USA.

Tak na marginesie a gdzie jest tu miejsce na rządy Metysa – dwie kadencje z zafałszowaną trzecią - ale niektóre osoby już mówiły, że śniady to metys albo jeszcze absurdalnie, że Tramp to śniady … itp... niesamowite bzdury.

Oczywiście, każdy może sobie pisać co chce – ale przecież to może również ktoś przeczytać – a wtedy dopiero będzie głupio osobie - która tą bzdurę  napisała.

Natomiast jak będzie w przyszłości. Tak naprawdę mamy tylko szczątkowe informacje zostawione nam w przepowiedniach Nostradamusa. Są tam tylko informacje – które możemy tylko próbować interpretować – jest zawsze możliwość, że może udać się nam w miarę dobrze określić przyszłe wydarzenia.

Dlatego wcześniej napisałem, że w przepowiedniach Nostradamusa są tylko informacje, ale one tylko mówią, że dane wydarzenie się wydarzy. 

Natomiast w każdej przepowiedni Nostradamusa jest pozostawione przesłanie dla wszystkich ludzi – i właśnie to przesłanie jest najważniejsze dla nas wszystkich.

Nie wynik jakiegoś referendum czy też wyborów – natomiast skutki tych wydarzeń są dla nas wszystkich najważniejsze.
 
W następnym wpisie przedstawię kilka przepowiedni Nostradamusa dotyczących Stanów Zjednoczonych – później każdą z nich postaram się omówić – tak jak to robiłem z przepowiedniami dotyczącymi Polski.

Proponuję wszystkim czytelnikom i użytkownikom spokojnie zastanowić się nad treścią tych przepowiedni Nostradamusa – najlepszy efekt oczywiście będzie jak będziemy brali pod uwagę jak największą ilość tych przepowiedni – dopasowując do siebie występujące w nich informacje.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-07 14:50:16)

7

Odp: Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!

)
Atlantydzi dumni i zarozumiali z bogactwa,
W pierwszej dekadzie przez marny pieniądz zbiednieją,
Popularny Śniady będzie próbował zaradzić,
Jego słowa nie będą miały pokrycia w czynach,
Pięćdziesiąt lat: w kryzysie, poprawie i wojnach,
W drugiej będą się zabijać nawzajem - bez opamiętania!
Arteuza -Centurion 16 lis 2009, o 12:10


Persage III 10

Wielki Śniady dostanie nagrodę
Później zobaczą jak się pomylili
Jego pokój - będzie Wielkim złudzeniem
Kiedy uparty półksiężyc wysączy wiele krwi
Arteuza -Centurion  9 paź 2009, o 13:08



Afrykańczyk zza wielkiej wody językiem gładkim
rozbudził ukryte wewnątrz demony
Wpływowi biali mu tego nie darują!
Nie on będzie rządził - lecz słowa jego generałów
Arteuza -Centurion 7 paź 2009, o 11:51


Persage II 73,2

Atlantydzi przedwcześnie ogłoszą Wielkie Zwycięstwo,
Ich Afrykańczyk zostawi tam tysiące grobów,
Muzułmanie ten dzień ogłoszą później świętym,
Śniady zakończy rządy w wielkiej niesławie!
Arteuza -Centurion 10 lis 2009, o 16:02


Przepowiednia;161.19[czterowiersz]

Za rządów Wilka Europa stanie się wasalem Potężnego Neptuna,
Podpisane traktaty spowodują niezadowolenie świata,
Niedźwiedź, Azjatycki Tygrys i Czerwony Smok zawrą na krótko sojusz,
Do chwili kiedy przez bunt pospólstwa upadnie wszechobecny pieniądz Atlantów!
atraktor44 26.04.15, 17:56


Przepowiednia;101,34(sześciowiersz);

Twarz Atlantów szybko będzie się zmieniać,
Wszyscy zobaczą postępujące na niej co raz szybsze zmiany,
Ubożejący ludzki środek pierwszy wznieci zarzewie buntu-
pociągając za sobą olbrzymie rzesze południowych przybyszy,
Sądny kolejny czwartek okaże się ostatecznym upadkiem ich pieniądza,
Zaś ogromne fale niezadowolenia zrodzą obywatelską partię plebejuszy!
Atraktor  2013-10-16 15:17:20


Przepowiednia;152,116[czterowiersz]

W domu Białego Wilka zamordują pierwszego,
U Neptuna strach i przerażenie,
Zemsta wysłanników Półksiężyca-
spowoduje wielki zamęt i powszechną chęć zemsty...
atraktor44 26.04.15, 17:56


Przepowiednia;171;92(sześciowiersz)

Wszystkie tajemnice ujawnione i odkryte,
co przyczyni się, że przed całym światem
ostoja demokracji będzie oskarżana i opluwana
po to aby zrobić miejsce dla obywatelskiej partii czerwonych!
Tylko nieliczni będą wiedzieli, że muzułmański Śniady,
to Judasz zrodzony i wybrany na zgubę potężnej Anglo Ameryki!
Atraktor  2013-10-16 15:17:20


Przepowiednia;164,15(czterowiersz);

Mars w trzecim stopniu znaku Panny w opozycji do Neptuna
podczas pełni Księżyca w Baranie wyzwoli atlantyckie demony pieniądza.
Kapitol dwóch kłótliwych partii zrodzi trzecią ukrytą zwolenników Morusa,
najpierw tajemniczą, a później jawnie wrogą dotychczasowym porządkom.
Atraktor  2013-10-16 15:17:20


Przepowiednia;67,301[sześciowiersz]

Nad wielkim jeziorem lodowym w mieście domów gór i wiatrów-
powstanie rząd zwolenników Morusa,
Odtąd Atlanci będą mieli dwie władze-
Nową zwykłych nosicieli broni i starą bankierów i arystokratów,
W czasie wielkiej wojny trzeciego Antychrysta-/-
Grubas i Krwawa Dama znów zespolą 50 gwiazd Ameryki...
atraktor44 26.04.15, 17:56


Przepowiednia;71,192 [czterowiersz]

Dwie stare partie upadną, a dwie nowe się zrodzą,
Obywatelska wyrośnie z herbaty, a bankierska z myśli Burka.
U Atlantów dwa państwa, dwa ustroje, dwie armie i dwie stolice-/-
staną się za przyczyną bezwzględnych rządów Datona!
atraktor44 21.04.15, 20:11


Przepowiednia;104,109[czterowiersz]

Rządy Bankiera zmienią oblicze Ameryki-
Zaś jego następca doprowadzi lud do krwawego buntu,
Wkrótce kraj Merkurego i Marsa zamieni się w kraj Orkusa-/-
Po siedmiu latach trwogi odmieni los Semiramida...
atraktor44 21.04.15, 20:11

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-07 14:51:20)

8

Odp: Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!

Natomiast ja założyłem, że użytkownicy potrafią czytać i to ze zrozumieniem!

Zapraszam do czytania zamieszczanych wpisów.

Natomiast jak pojawią się pytania do moich wpisów, proszę o zadawanie ich na innym wątku – np:
Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Poza moim założeniem było również to, że nie muszę prowadzić rozmów z osobami, które już wcześniej celowo podawały cytaty z delikatnie mówiąc nieciekawych oraz oszczerczych stron – celowo przedstawiających Pana Atraktora
oraz jego wpisy w złym świetle.

Dlatego – ormin_lange – czy jak tam naprawdę się nazywasz, czy też jakiego używasz innego nicka – do widzenia
z tego autorskiego wątku na forum.

Nie interesuje mnie twoja opinia w świetle tego co do tej pory napisałeś na tym forum.
Dlatego najlepiej usuń swój wpis lub przenieś gdzie indziej.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-07 14:53:20)

9

Odp: Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!

)
Atlantydzi dumni i zarozumiali z bogactwa,
W pierwszej dekadzie przez marny pieniądz zbiednieją,
Popularny Śniady będzie próbował zaradzić,
Jego słowa nie będą miały pokrycia w czynach,
Pięćdziesiąt lat: w kryzysie, poprawie i wojnach,
W drugiej będą się zabijać nawzajem - bez opamiętania!
Arteuza -Centurion 16 lis 2009, o 12:10


Przepowiednia Nostradamusa mówiąca o Amerykanach oraz o ich sytuacji przed wybuchem III wojny światowej. Nostradamus pokazuje w niej przekrój sytuacji oparty na wydarzeniach, które będą towarzyszyły USA przez
co najmniej 50 lat.

Przepowiednia ta opisuje XXI wiek oraz jego poszczególne dekady nierozerwalnie związane z kryzysem, poprawą
sytuacji oraz wojnami w tym wojnie domowej.

Wiersz pierwszy mówi o Atlantydach. Kraju położonym nad oceanem atlantydzkim. Nostradamus używa w swoich przepowiedniach różnych określeń w stosunku do USA. Mówi o Neptunie, o Anglo Ameryce, Nowym Świecie,
Wielkim Żywicielu z za Oceanu, Ameryce...itd

Nostradamus mówi o dumnych Atlantydach. Pokazuje również ich zarozumiałość nieodłącznie związaną z ich bogactwem. Atlantydzi są dumni i zarozumiali z bogactwa.

Wiersz pierwszy pokazuje jak Nostradamus widzi Amerykanów w omawianym przez niego okresie.

Wiersz drugi mówi o pierwszej dekadzie XXI wieku. Pokazany jest w nim początek kryzysu Atlantydów.
Nostradamus pisze o marnym pieniądzu, pokazując jego wiedzę ekonomiczna opartą na obserwacji gospodarczej ich kraju.

Wierz drugi pokazuje zarówno przyczyny jak i skutki sytuacji opisanej w przepowiedni. Atlantydzi w pierwszej dekadzie przez marny pieniądz – zbiednieją.

Jest to zapewne pokazanie początków kryzysu – który czeka Atlantydów. Nie mamy do czynienia jeszcze z wielkim kryzysem ale z jego pierwsza zapowiedzią.

Marny pieniądz jest tu wykładnikiem dopiero zbliżających się trudności Amerykanów.

Wiersz trzeci mówi nam już o znanej sytuacji z naszej historii. Pojawia się w nim Śniady.
Jak już wiemy Barack Hussein Obama – właśnie w pierwszej dekadzie rozpoczął pierwsza kadencję prezydencką w USA.


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/8d/President_Barack_Obama.jpg/240px-President_Barack_Obama.jpg


Barack Hussein Obama II - ur. 4 sierpnia 1961 w Honolulu na Hawajach – amerykański polityk Partii Demokratycznej; 44. Prezydent Stanów Zjednoczonych, w latach 2005-2008 senator ze stanu Illinois, zwycięzca wyborów prezydenckich w 2008 i w 2012. Laureat pokojowej Nagrody Nobla za rok 2009 „za wysiłki w celu ograniczenia światowych arsenałów nuklearnych i pracę na rzecz pokoju na świecie”.

Więcej na Wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Barack_Obama


Wiersz trzeci mówi o Popularnym Śniadym. Jak wiemy na początku swojej prezydentury Obama zdobył sobie dużą popularność dzięki temu, że potrafi porywać swoimi przemówieniami tłumy jego zwolenników oraz, że był pierwszym Afroamerykaninem na urzędzie prezydenckim.

Nostradamus mówi w tym wierszu, że popularny Śniady będzie próbował zaradzić wcześniej omówionemu – marnemu pieniądzu Atlantydów. W tym momencie możemy przypomnieć sobie przepychanki Obamy z kongresem USA – dotyczących właśnie finansowania potrzeb USA.

Wiersz czwarty pokazuje natomiast całą prawdę o Śniadym. Zdolności do przemawiania Obamy nie będą miały
pokrycia w czynach jego administracji.

Piękne przemowy do ludności i kongresu USA, nie przełożą się na konkretne środki zaradcze w ratowaniu marnego pieniądza Atlantydów.

Nostradamus jeszcze raz pokazuje w swojej przepowiedni, że słowa polityka nie będą miały pokrycia w czynach - przez niego podjętych. Natomiast jego słowa mogą zwieść również inne osoby – dlatego zapewne i ta Nagroda Nobla
właśnie da niego.

Wiersz piąty pokazuje już długoletnie konsekwencje, które będą miały swój początek w pierwszej dekadzie XXI wieku. Tylko słowa – nie wystarczą do tego, żeby zapobiec w przyszłości mającym nastąpić konsekwencją.

Następstwami tego wszystkiego mają być ciężkie lata dla Atlantydów. Ma to być pięćdziesiąt trudnych
ale i zmiennych w swojej sile lat.

Nostradamus dlatego mówi nam o pięćdziesięciu latach: w kryzysie, poprawie i wojnach.

Rozpoczęte w pierwszej dekadzie XXI wieku – lata marnego pieniądza w dłuższej perspektywie mogą przerodzić się właśnie w kryzys. Ale jak to już w ekonomii bywa, każdy kryzys nie tylko jest zjawiskiem falowym ale posiada
również cykle w których następuje poprawa.

Większość ludzi nie jest jednak przygotowana na długo trwałe – pięćdziesięcioletnie – lata zmiennej koniunktury w gospodarce. Wiele osób tego nie wytrzymuje nie tylko finansowo ale również emocjonalnie.
Dlatego waśnie rodzą się wszelkiego rodzaju wojny – mające stanowić odpowiedz a tym samym rozwiązanie problemów.

Niestety takie sytuacje są wykorzystywane zazwyczaj przez populistów, którym w zasadzie nie zależy na niczym innym
jak tylko na swoim sukcesie – nawet jak jest on przypłacony nieszczęściem wielu innych ludzi.
Stąd właśnie wojny również domowe.

Wiersz szósty właśnie mówi nam wszystkim o konsekwencjach nie poradzenia sobie przez już omawianą administrację popularnego Śniadego z pierwszymi odznakami nadchodzącego kryzysu – z marnym pieniądzem.

Dlatego nie wystarczyła duma i zarozumiałość z bogactwa do zapobieżenia przyszłym wydarzeniom w Ameryce.

Jak zapewne już wiemy nic nie dzieje się bez przyczyny – ale również rzadko kiedy nie możemy zauważyć zbliżających
się odznak nadchodzącego nieszczęścia – dotyczy to nie tylko gospodarki.

Dlatego w większości społeczeństw, widać na początku zmiany socjologiczne, na które oczywiście bardzo wpływa
również każde pogorszenie ekonomicznych warunków życia.
 
Wiersz szósty mówi o drugiej – możliwe jest, że chodzi o drugą wojnę domową w USA – ale również może
to być związane z drugą dekada.

Ja przyjmuję, że chodzi w tym wierszu o długą drugą wojnę domową – tak zwana zwykłych nosicieli broni –
a ponieważ ma ona trwać długo dlatego nie wiązał bym jej tylko z okresem drugiej dekady XXI wieku.

Nostradamus w tej przepowiedni mówi o pięćdziesięciu latach - w których będą wojny – w tym również czasie będzie właśnie ta druga wojna domowa w Ameryce.

Jak zwykle Nostradamus pozostawia nam przesłanie, że w drugiej wojnie jej uczestnicy będą się zabijać nawzajem – niestety też - bez opamiętania.

Waśnie taki los zgotują ludzie – ludziom.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-07 14:57:18)

10

Odp: Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!

Persage III 10

Wielki Śniady dostanie nagrodę
Później zobaczą jak się pomylili
Jego pokój - będzie Wielkim złudzeniem
Kiedy uparty półksiężyc wysączy wiele krwi
Arteuza - Centurion  9 paź 2009, o 13:08


Jest to kolejna przepowiednia Nostradamusa mówiąca o Śniadym. Przepowiednia ta uzupełnia informacje jakie nam pozostawił Nostradamus na temat prezydenta USA – pokazując jego nie do końca zasłużone nagrody za jego „osiągnięcia.”

W wierszu pierwszym mowa jest o Wielkim Śniadym. Czy, Nostradamus może nam sugerować, że nie zawsze będzie ten Śniady – wielki.

Tak, ta przepowiednia Nostradamusa stanowi zapowiedz tego, że nie zawsze wybierające narody oraz znaczące instytucje światowe – podejmują trafne decyzje.

Przyjmując, że Wielki Śniady to Barack Hussein Obama II – możemy potraktować pierwsze wiersze tej przepowiedni jako te, które się już wypełniły.

W wierszu pierwszym mowa jest również o tym, że Śniady dostanie nagrodę. Dalsza część przepowiedni może świadczyć, że chodzi o nagrodę pokojową.

Najważniejszą nagródą – związanych z pokojem na świecie – jest Pokojowa Nagroda Nobla. Zgodnie z naszą wiedzą – w 2009 roku taka nagrodę otrzymał Barack H. Obama.

B.H.Obama - jest 139 laureatem Pokojowej Nagrody Nobla – z uzasadnieniem - „Za jego nadzwyczajne wysiłki na rzecz wzmocnienia międzynarodowej dyplomacji i współpracy między narodami”

Więcej na Wiki:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Laureaci_ … rody_Nobla

W tej przepowiedni Nostradamus pokazuje nam wszystkim, że na temat postaci Śniadego następuje dalszy wzrost jego rangi – na początku był - Popularny Śniady, w tej przepowiedni mamy już – Wielkiego Śniadego.

Czy te dwie przepowiednie mogą mówić o różnych osobach – moim zdaniem raczej nie. Te przepowiednie dotyczą jednej osoby. Mówią o tym zapisane informacje w tych przepowiedniach.

Wiersz drugi tej przepowiedni mówi o późniejszej ocenie – przyznanej nagrody.

Występuje tu już znane określenie czasu – później - występujące w przepowiedniach Nostradamusa. W tym wypadku jeszcze nie potrafimy określić czasu – mamy do rozpatrzenia między innymi okres dwóch kadencji prezydenta USA.

Nostradamus w wierszu drugim jednak zostawia dla nas wszystkich jednoznaczną informację – później zobaczą jak się pomylili.

Wierz trzeci rozwija i tłumaczy zapisaną w wierszu drugim ocenę Nostradamusa dotyczącą przyznanej nagrody.

Wiersz trzeci potwierdza również rodzaj nagrody – nagrody związanej z pokojem – na świecie.

Nostradamus mówi o jego pokoju – pokoju Śniadego – który na początku był tak popularny, że już jako wielki otrzymał za to nagrodę.

Nostradamus nie pozostawia nam złudzeń pisząc o Wielkim złudzeniu – pokoju Śniadego. Wszyscy zobaczą, że się nie tylko pomylili, ale również zobaczą, że pokój Śniadego będzie wielkim złudzeniem.

Wszyscy mieliśmy i mamy nadal możliwość obserwować następstwa podjętych decyzji – właśnie przez administrację omawianego Śniadego. Natomiast dogłębne analizy podjętych decyzji przez prezydenta Śniadego nie pozostawiają za dużo perspektyw – błędne decyzje niestety bardzo wpływają na naszą przyszłość.

Wiersz czwarty mówi o następstwach podjętych decyzji przez administrację prezydenta Śniadego.

Mowa jest tu o upartym półksiężycu – wyznawcach i wojownikach spod znaku półksiężyca – niewątpliwie mowa jest w szerokim słowa tego znaczenia o muzułmanach.

Upartość półksiężyca – Al-Ka’idy, Talibów, Państwa Islamskiego...itd ... wysączy wiele krwi.

Dlatego w innej przepowiedni mówi nam, że łatwo będzie to wszystko zacząć ale bardzo trudno to wszystko zakończyć.
 
Większość komentatorów niechętnie się przyznaje do tego, że wszelkie działania administracji amerykańskiej niewątpliwie bardzo się przyczyniły do zaognienia całej sytuacji, ale przede wszystkim również do zaangażowania się całego świata w konflikt z „upartym półksiężycem.”

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-07 14:59:07)

11

Odp: Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!

Afrykańczyk zza wielkiej wody językiem gładkim
rozbudził ukryte wewnątrz demony
Wpływowi biali mu tego nie darują!
Nie on będzie rządził - lecz słowa jego generałów
Arteuza - Centurion 7 paź 2009, o 11:51


Jest to kolejna przepowiednia Nostradamusa mówiąca o prezydencie USA – pokazująca przyczyny i konsekwencje jego rządów. Tak już to bywa - że raz podjęte decyzje przez administrację rządzącego prezydenta – mogą jeszcze długo wpływać na wydarzenia rozgrywające się na arenie międzynarodowej – również po zmianie na stanowisku w/w prezydenta.

Przepowiednia ta była wielokrotnie omawiana – również przez Pana Atraktora – szczególnie przy powiązaniu jej treści z wieloma wydarzeniami, które rozgrywały się w przeciągu dość długiego czasu – na naszych oczach.

Nostradamus jak zwykle zostawia dla nas wszystkich ważne przesłanie – mówi nam wszystkim o tym, że nie zawsze te osoby, które zostają wybrane na główne urzędy w państwie – podejmują wszystkie najważniejsze decyzje – przede wszystkim wpływające na długo falową politykę i to nie tylko międzynarodową.

W przepowiedni tej występuje Afrykańczyk – w powiązaniu z innymi przepowiedniami możemy przypuszczać, że jest nim właśnie wcześniej omawiany Śniady.

Wiersz pierwszy mówi o Afrykańczyku za wielkiej wody. Wielką wodą może być ocean Atlantycki.

Jak już mogliśmy się przekonać przez ostatnie dwie kadencje urząd prezydenta w USA sprawował nieustannie „wybielany” ale mimo to ciemnoskóry prezydent. Jego rodzinne - korzenie - wywodzą się oczywiście z Afryki – a konkretnie z Kenii:
 
„Jego ojciec, Barack Obama senior, wywodzący się z afrykańskiego ludu Luo, urodził się w kenijskiej prowincji Nyanza, zaś matka, Ann Dunham, mająca korzenie głównie angielskie, z domieszką niemieckich, szwajcarskich, szkockich, walijskich i irlandzkich, w Wichicie w stanie Kansas.”

Wcześniej omawiane przepowiednie już mówiły o popularności - Śniadego – związanej między innymi z jego zdolnościami do przemawiania do wyborców.

Wiersz pierwszy mówi niewątpliwie o Afrykańczyku za wielkiej wody – prezydencie USA. Wyróżniony jest też przez Nostradamusa jego gładki język – umiejętności do przemawiania przy różnych okazjach.

W wierszu drugim Nostradamus pokazuje nam skutki – jakie może wywołać ten oratoryjny talent.

Tak samo jak przy omawianiu przepowiedni o Polsce – słowo – demony – proponuję tłumaczyć z pierwotnego i dosłownego znaczenia sowa – daimon – ten, który coś rozdziela lub ten, który coś przedziela.

W tej przepowiedni Nostradamus mówi o demonach więc o wielu podziałach. Dlatego też mowa jest o ukrytych podziałach wewnątrz. Dotyczy to oczywiście kraju zza wielkiej wody.

Afrykańczyk rozbudzi ukryte wewnątrz podziały w kraju za wielką wodą – Ameryce. Podziały te rozbudzą się i ujawnią na skutek – prób zaradzenia – przez płomienne przemowy do elektoratu oraz kongresu – które nie będą miały pokrycia w czynach.

Amerykanie nie tylko będą mieli marny pieniądz ale zaczną się rozbudzać ukryte demony – podziały wewnątrz społeczeństwa nie tylko amerykańskiego.

Wiersz trzeci mówi nam - komu najbardziej nie będą na rękę – rozbudzone demony – podziały na świecie – głównym przeciwnikom Afrykańczyka – wpływowym białym.

Nostradamus mówi wprost, że wpływowi biali mu tego nie darują. Kim są wpływowi biali – wystarczy się przyjrzeć na elity nie tylko polityczne w Stanach Zjednoczonych. Wielki biznes – korporacje czy też pozostali spadkobiercy wielkich fortun nie tylko Ameryki.

Oczywiście nie chodzi tu na pewno o amerykański sen – oraz z nim związanych ludzi – to są najczęściej obywatele klasy średniej. Nie byli oni i za pewne nie będą jeszcze przez następne pokolenia – wpływowymi a tym bardziej – wpływowymi białymi.

Wiersz czwarty jak zwykle u Nostradamusa pokazuje skutek wypływający z pierwszych trzech wierszy. Nostradamus pokazuje jaki rozwiązanie znaleźli – wpływowi biali.

Jak zwykle zaangażowanie państwa oraz społeczeństwa we wszelkiego rodzaju i maści wojny – wydaje się być  sprawdzoną metodą praktykowana od zarania dziejów. Każdy kraj ma również takie wojny na jakie go stać.

Amerykanie są w czołówce – zaangażowanych we wszelkiego rodzaju konflikty zbrojne. Dla odwrócenia uwagi mówi się oczywiście, że są światowym policjantem – pilnującym również swoich interesów.

Dlatego Nostradamus w czwartym wierszu napisał – Nie on (Afrykańczyk) będzie rządził – pomimo gładkiego języka – popularności – wielkości...itd.

Wpływowi biali już się zatroszczyli o to - żeby rządziły słowa jego generałów. Słowa generałów przenoszą konflikty oraz wszelkie podziały na arenę międzynarodową.

Dlatego jego pokój – Wielkiego Śniadego – Afrykańczyka zza wielkiej wody – będzie wielkim złudzeniem. Natomiast demony – podziały – przez niego rozbudzone – również w upartym półksiężycu – wysączą wiele krwi – nie tylko wśród wyznawców półksiężyca – ale również w szeregach krajów sprzymierzonych, również w NATO.

Nostradamus po raz kolejny ostrzega wszystkich przed skutkiem nieprzemyślanych słów – mogących rozbudzić demony – podziały – w społeczeństwach.

A to jeszcze nie koniec tych konsekwencji – przecież są następne przepowiednie Nostradamusa – pokazujące kolejne scenariusze mogących nastąpić wydarzeń …itd...

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-07 15:00:03)

12

Odp: Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!

Persage II 73,2

Atlantydzi przedwcześnie ogłoszą Wielkie Zwycięstwo,
Ich Afrykańczyk zostawi tam tysiące grobów,
Muzułmanie ten dzień ogłoszą później świętym,
Śniady zakończy rządy w wielkiej niesławie!
Arteuza -Centurion 10 lis 2009, o 16:02


Jest to kolejna przepowiednia Nostradamusa w której wspomniany jest –  Śniady – znany już nam ze wcześniejszych przepowiedni, natomiast w tej jest pokazany również jako Afrykańczyk.

Nostradamus w swoich przepowiedniach używał różnych nazw odnoszących się do jednej osoby ale taka różnorodność dotyczyła również poszczególnych państw. Jest to dość ciekawy zabieg ze strony Mistrza Nostradamusa – a na pewno temat do dłuższego wpisu omawiającego to zagadnienie.

Nie wchodząc zbytnio w szczegóły – moim skromnym zdaniem – użycie konkretnej nazwy do omawianej postaci w przepowiedni nie było do końca przypadkowe. Nostradamus zapewne celowo zmieniał nazwę omawianej postaci czy też kraju – było to związane z omawianym wydarzeniem lub omawianym okresem w historii, którego dotyczyły napisane informacje.

Na przykład w przepowiedniach dotyczących Polski – Nostradamus różnie nazywał nasz kraj: ziemia Jagiellonów, państwo-niemowlę na granicy wschodniej, kraj mniejszego Słowianina, kraj nad Wisłą, kraj Sarmatów, Lechici, Sarmacja, kraj królowej Maryi, kraj Paulinów,  kraj Lechitów itd...

W przypadku tej przepowiedni występują dwie nazwy: Afrykańczyk i Śniady. Użycie dwóch nazw w jednej przepowiedni jest dość niezwykłe jak na Nostradamusa.

W tej przepowiedni Nostradamus pokazuje nam jak zwykle dość długi czas – jak zauważyłem już wcześniej – zagadnienie czasu spełnienia się konkretnej przepowiedni nie jest do końca dobrze rozumiane przez większość osób.

Osoba mająca do czynienia z przepowiedniami w sposób sporadyczny i przypadkowy nie skupia się na pozostawionym przesłaniu, ale tylko na przeczytanej w danej chwili treści. Najczęściej powoduje to szybkie skojarzenie z aktualnymi wydarzeniami – zatracając szerszą perspektywę czasową.

Dlatego tak często następuje za szybkie wyciąganie wniosków – wynikających z naszych skojarzeń – a później rodzaj frustracji z naszej strony - informacjami wyczytanymi w przepowiedni.

W przypadku tej przepowiedni powinniśmy uzbroić się w cierpliwość w wyciąganiu ostatecznych wniosków. Nie wszystko co obserwujemy i słyszymy w mediach na temat zakończenia kadencji Baraka Obamy – musi przetrwać próbę czasu.

Nostradamus w swoich przepowiedniach pokazuje nam właśnie tę perspektywę wynikającą z oceny danego wydarzenia związaną z upływającym czasem.

Mistrz Nostradamus w przepowiedniach opisuje dane wydarzenie również z perspektywy osoby, która patrzy wstecz (historycznie) oceniając to co się wydarzyło pod względem najważniejszych elementów tworzących końcowe wnioski.

Dlatego entuzjazm po zakończeniu kadencji Baraka Obamy bardzo szybko może się przerodzić w bardzo gorzką prawdę – szczególnie jak zostaną ujawnione nowe jeszcze nie znane informacji – o których pisze zresztą również Nostradamus w jednej z przepowiedni.

Jak zwykle spieszmy się powoli – szczególnie z ostatecznymi wnioskami.
Możemy również robić jak sami chcemy i nam pasuje – prawie zawsze mamy wybór.

Powracając do wierszy przepowiedni.

Wiersz pierwszy mówi o przedwcześnie ogłoszonym zwycięstwie. Atlantydzi i ich Wielkie Zwycięstwo związane z ich zaangażowaniem militarnym na toczących się wojnach i konfliktach.

Nostradamus nie napisał - Atlantydzi za wcześnie ogłoszą – napisał przedwcześnie – dlatego może to świadczyć o tym, że jeszcze długo nie dojdzie do tego już głoszonego Wielkiego Zwycięstwa.

Z pozostałych przepowiedni również wiemy, że jeszcze bardzo długo nie będzie tego zwycięstwa.

Natomiast z obserwacji sytuacji na świecie widzimy już coraz wyraźniej że wszystko to są tylko - małe wszelkiego złego początki.

Wszelkie działania Atlantydów maja podwójne konsekwencje. Z jednej strony biorą udział w interwencjach militarnych ale z drugiej strony jeszcze bardziej komplikują sytuację nie tylko polityczną w wielu rejonach na świecie.
 
W tym wierszu mowa jest o Atlantydach – z treści przepowiedni wynika - że dotyczy to przede wszystkim USA. Ale obejmować może również szerzej koalicję NATO. Nie mniej również w strukturach NATO – Amerykanie odgrywają przodującą role.

Wiersz drugi potwierdza przesłanie Nostradamusa związane z Ameryką.

Nostradamus używa słowa – Afrykańczyk – sugerując raczej negatywny odbiór tej osoby w swoim przesłaniu do czytelnika. Natomiast jest tam wskazanie na to, że to ich Afrykańczyk, a to  wiąże się ściśle z USA. Prezydent z afrykańskimi korzeniami.

W wierszu drugim Nostradamus pisze nam o tysiącach grobów – pozostawionych tam. Dotyczy to zapewne amerykańskiego udziału w konfliktach na świecie.

Odczytanie tego wiersza może nie sprawiać trudności. Niestety na większości misji wojskowych są ofiary w ludziach – Amerykanie ze względu na swoje duże zaangażowane – mogą ponosić i niestety ponoszą również wiele ofiar.

Obserwując na bieżąco sytuacje w mediach raczej nie ma mowy - jeszcze - o tysiącach ofiar ze strony żołnierzy amerykańskich oraz ich koalicjantów. Na pewno są ofiary ale one raczej wracają z honorami do swoich krajów.

Natomiast zostawienie tam tysięcy grobów może być związane z rozpętanymi konfliktami – również przez udział w nich Amerykanów. Wiemy wszyscy o ofiarach – Daesh – terrorystów z państwa islamskiego.

Jeszcze inną możliwością może być również to czego jeszcze nie wiemy o przyszłości, a co sugeruje mam również Nostradamus w innych przepowiedniach.

Wiersz drugi w powiązaniu z wierszem trzecim pokazuje właśnie inne możliwości zrozumienia zapisanych słów.
Opisanym w tym wierszu wydarzeniem może być - również użycie broni masowego rażenia – atomowej - przez muzułmanów do zaatakowania i zniszczenia baz amerykańskich w Afganistanie.

Przy użyciu bomby atomowej będzie już możliwości wystąpienia tysięcy ofiar. Ofiary będą możliwe po każdej ze stron – mogą być liczone w tysiącach. Nostradamus w jednej z przepowiedni pisze o pustych trumnach – po ataku atomowym.
Wiersz trzeci może pokazywać właśnie to bardzo ważne i przełomowe wydarzenie dla muzułmanów.
Dlatego jest mowa o - jednym dniu - a nie o dłuższym czasie.

W wierszu tym muzułmanie maja ogłosić dzień w którym Afrykańczyk zostawi tam tysiące grobów - później
czyli po jakimś czasie świętym.

Nostradamus pokazuje nam większą perspektywę czasu. Tak często występujące słowo - później – jak zwykle nie określa konkretnej daty ale pokazuje, że omawiane wydarzenie się wypełni.

Dlatego muzułmanie ogłoszą ten dzień później świętym.

Wiersz czwarty pokazuje już zawarte w przepowiedni przesłanie zostawione przez Nostradamusa.

Nostradamus w przepowiedni pokazuje jakie wydarzenia związane ze Śniadym – mają wpłynąć na ocenę jego rządów. Oczywiście ta ocena nie musi nastąpić zaraz po ich zakończeniu.

Natomiast wszystkie podjęte decyzje i wojskowe rozkazy, podczas rządów Śniadego – jeszcze bardzo długo mogą wpływać na wszystko co wydarzy się w przyszłości. Już nie wszystko będzie można zmienić a tym bardziej od razu wpłynąć na zmianę raz podjętych kroków i działań z nimi związanych.

Dlatego przyjdzie taki czas w którym będzie trzeba również ocenić dwu kadencyjne rządy Śniadego. Myślę, że z naszej perspektywy na tą ocenę jeszcze za wcześnie – nie wszystko jeszcze wiemy a tym bardziej nie wszyscy i nie o wszystkim się o tym dowiedzą.

Nostradamus wspomina o tym w przepowiedni mówiącej o „wszystkich tajemnicach ujawnionych i odkrytych”
Przesłanie Nostradamusa nie pozostawia za dużego pola do interpretacji:

Śniady zakończy rządy w wielkiej niesławie!

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-07 15:01:26)

13

Odp: Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!

Witam czytelników również na tym wątku!

Ponieważ minęło trochę czasu od moich ostatnich wpisów dotyczących - Stanów Zjednoczonych Ameryki, ja również muszę odświeżyć swoje spojrzenie na dużo wcześniej znane mi przepowiednie Nostradamusa – mówiące o przyszłości Amerykanów.

Pisząc moje ostatnie wpisy nie miałem jeszcze za dużo aktualnych informacji o przyszłych rządach, dopiero co wybranego nowego prezydenta – Donalda Trumpa. Ostatni rok przyniósł tak dużo nowych informacji... ujawnionych sekretów... amerykańskich komisji senackich... a przede wszystkim zmian personalnych w administracji obecnego prezydenta –
że naprawdę bardzo trudno to wszystko ogarnąć.

Dzisiejsza moja wiedza wcale nie przybliża mnie do całkowitej pewności kogo (którego prezydenta) tak naprawdę opisywał w przypomnianych przeze mnie przepowiedniach Mistrz Michel Nostradamus. Oczywiście, mój przedstawiony wybór przepowiedni nie jest jeszcze zakończony, będą również następne przepowiednie dotyczące Amerykanów.

Nostradamus nie ułatwił również nam wszystkim zadania w dopasowaniu przepowiedni do konkretnych osób.
Dotyczy to oczywiście przyszłości. Ale jak niektóre osoby już wiedzą – pełne poznanie opisanych wydarzeń oraz
postaci występujących w przepowiedniach poznamy dopiero po pełnym ich wypełnieniu się.

Dlatego przy interpretacji przepowiedni nie powinniśmy za bardzo się spieszyć – szczególnie w wygłaszaniu stuprocentowych dopasowań wydarzeń i postaci występujących w przepowiedniach.

Jest jeszcze jedna sprawa – ostatnio również poruszana – Pan Atraktor nie interpretował wszystkich dostępnych
w jego zbiorach przepowiedni Nostradamusa. Pan Atraktor sam wybierał te, które chciał interpretować w internecie.
O pozostałych czasem wspomniał, a innych po prostu nie chciał podawać. Oczywiście to był wybór Pana Atraktora.

W moim przypadku taki wybór Pana Atraktora, bardzo utrudnia interpretację oraz dopasowanie kilku przepowiedni mówiących o danym temacie. Ale jak zwykle – po kilku latach – okazuje się że, nie tylko u Pana Atraktora znajdują się „zapodziane” lub celowo nie publikowane przepowiednie Nostradamusa – które diametralnie zmieniają zrozumienie wcześniej znanych już przepowiedni Nostradamusa.

Takim przykładem jest fenomenalny - Omen 69 – mówiący o Polsce.

Już nie długo będzie on również przeze mnie omawiany i interpretowany na wątku dotyczącym przepowiedni
Nostradamusa omawiającym wydarzenia w Polsce.

Ale dla ścisłości, przepowiednie Nostradamusa, oraz jego mało znane Almanachy - są nadal odnajdywane w różnych niespodziewanych miejscach. I nie jest to tajna biblioteka watykańska – ponieważ tam z dużą pewnością znajdują się wszystkie zarekwirowane przez inkwizycję dzieła Michela Nostradamusa.

Dzieła Nostradamusa są odnajdywane w bibliotekach przyklasztornych, małych kościołach we Francji, starych antykwariatach itd.... Dzięki takim znaleziskom wielu badaczy może dalej kontynuować swoje prace nad twórczością Nostradamusa, a tym samym, dużo więcej zrozumieć z wcześniej znanych i interpretowanych już przepowiedni Mistrza.
Ale o tym jak okoliczności pozwolą jeszcze napiszę więcej.

Wracając do prezydenta Donalda Trumpa.

Po rozgrywających się na naszych oczach wydarzeniach na całym świecie – z bardzo dużym prawdopodobieństwem
mogę powiedzieć że, rządy Wilka mogą dotyczyć obecnego prezydenta.

Na pewno, możemy próbować rozszyfrować przesłanie zostawione dla nas wszystkich w przepowiedniach mówiących
o rządach Wilka oraz Białego Wilka.

Przeglądając, ciekawe wpisy Pana Atraktora – dłużej zatrzymałem się nad pewną wypowiedzią
a raczej jej konkretnym fragmentem.


cyt: „Z przepowiedni M Nostradamusa można wyczytać, że w XXI wieku przed III wojną światową będą n/w prezydenci: „wściekły pies” - "grubas" - „otyły pastuch” - „śniady" - „syn ojca” - „miłośnik pieniądza" - „gnuśny metys” - „wojowniczy satrapa” - „zawistny meksykanin” - „rozpustny potwór" - „rewolucjonista” - „komediant" - „oskarżyciel ludu" - „oszust z niemieckiej krwi" - „obrońca Syjonu" - „zdrajca gryfona" - „wojownik i agent" oraz „afrykański zwodziciel". Trudno jest wskazać kto z tych przywódców może być Donaldem Trumpem.


Czy potrzebne są jeszcze słowa mojego komentarza...

14

Odp: Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!

Moogi 2016-11-17 22:24:01 napisał/a:

Przepowiednia;161.19[czterowiersz]

Za rządów Wilka Europa stanie się wasalem Potężnego Neptuna,
Podpisane traktaty spowodują niezadowolenie świata,
Niedźwiedź, Azjatycki Tygrys i Czerwony Smok zawrą na krótko sojusz,
Do chwili kiedy przez bunt pospólstwa upadnie wszechobecny pieniądz Atlantów!
atraktor44 26.04.15, 17:56


Przepowiednia;101,34(sześciowiersz);

Twarz Atlantów szybko będzie się zmieniać,
Wszyscy zobaczą postępujące na niej co raz szybsze zmiany,
Ubożejący ludzki środek pierwszy wznieci zarzewie buntu-
pociągając za sobą olbrzymie rzesze południowych przybyszy,
Sądny kolejny czwartek okaże się ostatecznym upadkiem ich pieniądza,
Zaś ogromne fale niezadowolenia zrodzą obywatelską partię plebejuszy!
Atraktor  2013-10-16 15:17:20


Przepowiednia;152,116[czterowiersz]

W domu Białego Wilka zamordują pierwszego,
U Neptuna strach i przerażenie,
Zemsta wysłanników Półksiężyca-
spowoduje wielki zamęt i powszechną chęć zemsty...
atraktor44 26.04.15, 17:56


Przepowiednia;171;92(sześciowiersz)

Wszystkie tajemnice ujawnione i odkryte,
co przyczyni się, że przed całym światem
ostoja demokracji będzie oskarżana i opluwana
po to aby zrobić miejsce dla obywatelskiej partii czerwonych!
Tylko nieliczni będą wiedzieli, że muzułmański Śniady,
to Judasz zrodzony i wybrany na zgubę potężnej Anglo Ameryki!
Atraktor  2013-10-16 15:17:20


Przepowiednia;164,15(czterowiersz);

Mars w trzecim stopniu znaku Panny w opozycji do Neptuna
podczas pełni Księżyca w Baranie wyzwoli atlantyckie demony pieniądza.
Kapitol dwóch kłótliwych partii zrodzi trzecią ukrytą zwolenników Morusa,
najpierw tajemniczą, a później jawnie wrogą dotychczasowym porządkom.
Atraktor  2013-10-16 15:17:20


Przepowiednia;67,301[sześciowiersz]

Nad wielkim jeziorem lodowym w mieście domów gór i wiatrów-
powstanie rząd zwolenników Morusa,
Odtąd Atlanci będą mieli dwie władze-
Nową zwykłych nosicieli broni i starą bankierów i arystokratów,
W czasie wielkiej wojny trzeciego Antychrysta-/-
Grubas i Krwawa Dama znów zespolą 50 gwiazd Ameryki...
atraktor44 26.04.15, 17:56


Przepowiednia;71,192 [czterowiersz]

Dwie stare partie upadną, a dwie nowe się zrodzą,
Obywatelska wyrośnie z herbaty, a bankierska z myśli Burka.
U Atlantów dwa państwa, dwa ustroje, dwie armie i dwie stolice-/-
staną się za przyczyną bezwzględnych rządów Datona!
atraktor44 21.04.15, 20:11


Przepowiednia;104,109[czterowiersz]

Rządy Bankiera zmienią oblicze Ameryki-
Zaś jego następca doprowadzi lud do krwawego buntu,
Wkrótce kraj Merkurego i Marsa zamieni się w kraj Orkusa-/-
Po siedmiu latach trwogi odmieni los Semiramida...
atraktor44 21.04.15, 20:11

15

Odp: Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zamieszczeniem mojego wcześniej napisanego tekstu.
Przygotowywałem go do publikacji na forum krótko przed moim zasłonięciem autorskich wpisów.

Nie zakończyłem tego tekstu. Ale ponieważ powstał on już dawno, moje spojrzenie na nowe informacje,
na dzień dzisiejszy pozwalają trochę zmienić moje stanowisko.

Dlatego nowy wpis był by trochę inny. Dla pewnego porządku i pokazania upływającego czasu,
jednak zamieszczam ten tekst.

Oczywiście postaram się wkrótce napisać moje aktualne spojrzenie na przepowiednie. 



Przepowiednia;161.19[czterowiersz]

Za rządów Wilka Europa stanie się wasalem Potężnego Neptuna,
Podpisane traktaty spowodują niezadowolenie świata,
Niedźwiedź, Azjatycki Tygrys i Czerwony Smok zawrą na krótko sojusz,
Do chwili kiedy przez bunt pospólstwa upadnie wszechobecny pieniądz Atlantów!
atraktor44 26.04.15, 17:56


Przepowiednie Nostradamusa dotyczące - Stanów Zjednoczonych Ameryki – są nie tyko bardzo ciekawe ale przede wszystkim przysparzają trudności osobą starającym się zinterpretować zapisane tam informacje.

Jak już pisałem wcześniej – nie należy za bardzo się spieszyć ze swoimi interpretacjami – ponieważ przepowiednia ta opisuje dłuższy zakres czasu. Przepowiednia ta opisuje w zasadzie tylko najważniejsze przemyślenia Nostradamusa – tworząc przesłanie Mistrza oparte na mających się rozegrać wydarzeniach.

Jest to jedna z dwóch przepowiedni w których występuje postać Wilka. W drugiej przepowiedni występuje Biały Wilk.
Przepowiednia ta po rządach Śniadego może tworzyć dalszy ciąg opisanych wydarzeń przez Nostradamusa. Czy tak będzie? Patrząc z perspektywy dnia dzisiejszego jest to bardzo prawdopodobne.

Obserwując wpisy na różnych forach – możemy zauważyć, że powolutku skojarzenia i poszukiwania internautów (przede wszystkim anglojęzycznych) związane ze słowem – Trump -  raczej nie odniosły za dużo trafień a tym samym poprawnych interpretacji.

Oczywiście każdemu może się wszystko kojarzyć z jednym lub ze wszystkim innym.
Mimo wszystko jednak najważniejsza jest ciekawość ludzi dotycząca przyszłości – nigdy nie maleje.

Dlatego mając świadomość tego co się dzieje w polityce światowej po nominacji na prezydenta Donalda Trumpa –
możemy powoli kojarzyć opisane wydarzenia w przepowiedniach właśnie z rządami tego prezydenta.

Ważną pojawiającą się sprawą w tej przepowiedni Nostradamusa jest postać Wilka.

Jak, nie które osoby już zauważyły – Wilk – kojarzył się przede wszystkim z Niemcami.
Wilk występował już przy przepowiedniach związanych z II wojną światową – pokazując nienasyconego wilka.

Dalsze skojarzenia raczej nie będę rozwijał...zainteresowane osoby już wiedzą...

Donald Trump ma korzenie niemieckie.
   
Za wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Donald_Trump

Wszyscy dziadkowie Donalda Trumpa pochodzą z Europy. Posiada niemieckie, szkockie i szwedzkie korzenie. W 1885 jego dziadek, Friedrich Drumpf, mając 16 lat, wyemigrował z położonej w południowo-zachodnich Niemczech wsi Kallstadt do Stanów Zjednoczonych. W USA w podaniu do władz migracyjnych swoje nazwisko zapisał w postaci Trumpf (w późniejszych latach zaczął używać zanglicyzowanej formy Trump, zmienił także imię na Frederick). Początkowo pracował w Nowym Jorku jako golibroda, następnie po wybuchu gorączki złota nad Klondike otworzył na północy kraju dwa lokale gastronomiczno-hotelarskie, których klientami byli poszukiwacze złota...

Widać niezbicie niemieckie korzenie Donalda Trumpa. Dlatego dla odróżnienia lub też powiązania nazywany może być też Białym Wilkiem. Ale co to ma wspólnego z USA – postać Wilka występuje w przepowiedniach opisujących przyszłość Stanów Zjednoczonych Ameryki.


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/56/Donald_Trump_official_portrait.jpg/240px-Donald_Trump_official_portrait.jpg


Donald John Trump, ur. 14 czerwca 1946 w Nowym Jorku) – amerykański przedsiębiorca, osobowość telewizyjna i polityk, 45. prezydent Stanów Zjednoczonych z nominacji Partii Republikańskiej.
Urodzony i wychowany w Queens w Nowym Jorku, w 1968 otrzymał dyplom z ekonomii na Wharton School of Business. W 1971 przejął rodzinną firmę Elizabeth Trump & Son, zmieniając później jej nazwę na The Trump Organization. Podczas swojej kariery biznesowej, Donald Trump wybudował, wyremontował oraz zarządzał licznymi nieruchomościami komercyjnymi i mieszkaniowymi, hotelami, kasynami i polami golfowymi. W latach 1996–2015 był właścicielem konkursów Miss Universe, Miss USA i Miss Teen USA. W latach 2004–2015 był gospodarzem programu telewizyjnego The Apprentice, emitowanego na kanale NBC. W 2016 – z majątkiem wartym 4,5 miliarda dolarów, Trump znalazł się na 113. miejscu listy najbogatszych mieszkańców Stanów Zjednoczonych, a także na 324. miejscu listy najbogatszych ludzi na świecie dwutygodnika Forbes...


Wracając do przepowiedni.

Moim skromnym zadaniem ta przepowiednia rozpoczyna zapisanymi w niej informacjami - opis nowego 45 prezydenta USA. Opisane wydarzenia tworzą przesłanie zostawione przez Nostradamusa.

Wiersz pierwszy opisuje przyszłość związaną z rządami Wilka. Opisuje nie tylko Potężnego w tym czasie Neptuna, ale również sytuację w Europe.

W tym wierszu mamy kilka ważnych informacji. Jest to jedna z nielicznych przepowiedni mówiących o Potężnym Neptunie. Szczególnie, że ta potęga następuje na krótko przed upadkiem pieniądza Atlantów.

Drugą ważną informacją jest to, że Europa stanie się wasalem Neptuna.

Słowo – wasal – w naszych czasach jest rzadko używane - wiąże się bardziej z czasami Nostradamusa. Możemy znaleźć kilka definicji tego słowa – z których możemy oczywiście wybrać to co nam najbardziej pasuje.

Wasal (łac. vassus, z celt. gwas, sługa) – we wczesnym średniowieczu osoba wolna oddająca się pod opiekę seniora w akcie komendacji. W zamian za lenno wasal zobowiązywał się służyć wiernie seniorowi radą i pomocą orężną. Uroczystą ceremonią przekazania lenna była inwestytura.
Później wasal to osoba, która złożyła hołd lenny i przysięgę na wierność. Wasal sam mógł mieć wasala, dla którego był seniorem. Czyli oddawał mu w opiece fragment ziemi, którą sam otrzymał od własnego seniora. Z uwagi na popularność zasady w feudalizmie europejskim wasal mojego wasala nie jest moim wasalem stosunki lenne tworzyły skomplikowaną strukturę społeczną.
Komendacja (łac. commendatio: polecenie) – w dobie feudalizmu był to cywilnoprawny akt oddania się wolnej osoby w osobisty stosunek poddańczy względem innej wolnej osoby. W Europie występował najczęściej we wczesnym średniowieczu: wywodził się z tradycji germańskiej, pojawił się w VIII wieku[1], a rozpowszechnił w czasach karolińskich.
W akcie komendacji osoba oddająca się w stosunek poddańczy przysięgała wiernie i dożywotnio służyć jako wasal swojemu seniorowi – monarsze lub możnemu – w zamian za zapewnienie bezpieczeństwa
Praktyka powszechnego zawierania aktów komendacji była skutkiem niemożności zapewnienia bezpieczeństwa przez (na ogół bardzo słabą) władzę centralną wczesnofeudalnego państwa patrymonialnego. W pełnym średniowieczu, wraz z systemem beneficjalnym, stworzyła podstawy rozwoju ustroju lennego. Zanikła, gdy na etapie schyłku monarchii stanowej i początku absolutnej władza centralna wydatnie się wzmocniła.

Wasal w średniowieczu - człowiek, który za otrzymaną ziemię (lenno) lub pieniądze zobowiązany był do świadczenia usług dającemu to lenno; lennik

Wasal: 1. hist. w feudalizmie: szlachcic, który złożył przysięgę innemu szlachcicowi (seniorowi), zobowiązując się do wierności, pomocy różnego rodzaju, a w zamian korzystając z jego ochrony; 2. w przenośni: ktoś zależny od kogoś


Chcąc zrozumieć omawianą przepowiednię Nostradamusa powinniśmy w odpowiedni sposób zinterpretować występujące w niej słowa i zwroty – oczywiście najlepiej łącząc znaczenie zapisanych słów z naszymi czasami.

W wypadku słowa – Wasal – nie jest to zbyt trudne. Mimo wszystko sens znaczenia  tego słowa nie zmienił się
za bardzo w naszych realiach.

Europa wykorzystywała od dawna pomoc zza Oceanu - korzystając nie raz z pomocy Neptuna – Ameryki.

Ale jak mogą zauważyć zainteresowane tym tematem osoby – wszystkie wspólne przedsięwzięcia oraz pomoc odbywała się nie na zasadzie – zależności wasalnej – ale na zasadach pomocy i wsparcia koalicjanta przez sojusznika.

W dzisiejszej sytuacji w Europie mamy – mimo wszystko – jednak do czynienia z trochę inną sytuacją.  Europa nie nastawia się na wyścig zbrojeń – również stara się raczej w minimalnym stopniu angażować siły zbrojne poszczególnych państw w konfliktach na świecie.

W tym wszystkim następuje również bardzo małe zaangażowanie finansowe. Dlatego w pewnym sensie wykorzystuje Amerykanów – którzy do tej pory pełnili rolę „światowego policjanta”

Podsumowując

Europa stanie się wasalem Neptuna – zostawiając swoją ochronę militarną już w pełni - właśnie Amerykanom.  Ale jak to bywa nie ma nic za darmo. Przez przyjęcie opieki militarnej – Europa – będzie musiała zgodzić się na wszystkie konsekwencje tego faktu.

Oczywiście poza korzyściami wystąpią również zobowiązania...

16

Odp: Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!

Przepowiednia;161.19[czterowiersz]

Za rządów Wilka Europa stanie się wasalem Potężnego Neptuna,
Podpisane traktaty spowodują niezadowolenie świata,
Niedźwiedź, Azjatycki Tygrys i Czerwony Smok zawrą na krótko sojusz,
Do chwili kiedy przez bunt pospólstwa upadnie wszechobecny pieniądz Atlantów!
atraktor44 26.04.15, 17:56


Powracam do wcześniej już omawianej przepowiedni, której pierwszą moją interpretację napisałem jeszcze na początku 2017 roku. Jak wszyscy wiemy rozwój aktualnych wydarzeń w wielu przypadkach może zmienić nasze wcześniejsze przewidywania.

Dlatego przepowiednia ta musiała trochę poczekać na moją nową autorską interpretację.

Ponieważ przepowiednia mówiąca o rządach Wilka, może dotyczyć aktualnie sprawującego urząd 45 prezydenta – nie jest ona za wygodna do interpretacji a tym samym stawia swoją treścią nadal duże wyzwanie.

Wcześniejszy mój autorski wpis wprowadzał czytelnika do tematu rządów prezydenckich Donalda Trumpa. Natomiast aktualny postara się oprzeć na zawartym w przepowiedni przesłaniu.

Prezydentura Donalda Trumpa od samego jej początku jest związana z wieloma ciekawymi lub nieciekawymi wydarzeniami odciskającymi swój wpływ na demokratyczne postrzeganie samych wyborów przez Amerykanów – ale również skutki takich a nie innych wyborów na politykę światową .

Nie ma co ukrywać ostatnie wybory prezydenckie nie były takie jak ich wiele poprzednich historycznych wyborów. Możemy tylko przewidywać  jak ten wybór Donalda Trumpa będzie oceniony przez przyszłe pokolenia.

Wiemy natomiast już dzisiaj, że ta prezydentura amerykańskiego 45 prezydenta spowoduje wiele zamieszania nie tylko w polityce wewnętrznej USA ale również przyczyni się do niepewności na arenie międzynarodowej.

Donald Trump jest po prostu nie do końca przewidywalną osobą a tym samym nieprzewidywalnym  prezydentem. Jego ambicje osobiste są stawiane przez niego ponad wszystko.

Myślę, że ten prezydent da jeszcze wiele powodów dla których ocena jego rządów będzie co najmniej nie tuzinkowa. Wystarczy obserwować bieżące i przyszłe wydarzenia z jego udziałem...

Dzięki Michelowi Nostradamusowi oraz jego przepowiednią - my wszyscy możemy również popatrzeć w przyszłość. Natomiast pozostawione przesłanie pokazuje przyszłe postrzeganie wydarzeń również z perspektywy czasu.

Jak zwykle omawiana przepowiednia pokazuje większy zakres czasu. Nie skupia się na bieżących wydarzeniach ale pokazuje początki oraz końcowy efekt podjętych wcześniej decyzji.

Wiersz pierwszy mówi o czasie rządów Wilka. Za czasów rządów Wilka.

Wiersz ten mówi również o Potężnym Neptunie – na początku rządów Wilka - Neptun (USA) będą jeszcze postrzegane jako potęga. Wizerunek Ameryki w oczach Europy jak i  całego świata będzie jeszcze wielki – Potęga Neptuna.

Wiersz pierwszy stanowi wprowadzenie ale i przyczynę tego co się wydarzy w przyszłości po rządach Wilka. Rządy Wilka spowodują już bardzo widoczną zależność Europy od Amerykanów.

Wasal (Europa) Potężnego Neptuna stanie się zależny od ochrony i jego obecności militarnej w ogniskach zapalnych na całym świecie.

Europa jako wasal Amerykanów będzie liczyła przede wszystkim na zaangażowanie ich sił militarnych w rozwiązywaniu konfliktów na świecie. Udział sił zbrojnych krajów z Unii Europejskiej będzie tylko w małym zakresie uzupełnieniem działań Neptuna (USA).

Należy w tym miejscu również wspomnieć o materialnym aspekcie takiego stanu. Amerykanie do tej pory brali na swoje barki ciężar finansowy swoich operacji wojskowych. A ponieważ ich zaangażowanie było największe to i ten ciężar był największy.

Wiersz drugi mówi o podpisanych traktatach. Traktaty – wiążące umowy między państwowe.

Jak już wiemy Donald Trump od samego początku sprawowania swojej prezydentury ingeruje w wcześniej podpisane przez jego poprzedników wszelkiego rodzaju umowy międzynarodowe – traktaty międzypaństwowe.

Donald Trump dąży do zmiany tych umów międzynarodowych.

Wiersz drugi mówi właśnie o podpisanych traktatach. Może to sugerować nowe porozumienia międzypaństwowe. Traktaty te spowodują niezadowolenie świata.

To co możemy zauważyć obecnie w polityce porozumień międzynarodowych a wysuwa się na pierwszy plan forsowany przez Donalda Trumpa – to również polityka celna – stawki celne na poszczególne towary sprowadzane do USA.

Donald Trump mówi o zmniejszeniu deficytów w handlu międzynarodowym między USA a pozostałymi krajami świata. Duże znaczenie odgrywa w tym wypadku wymiana handlowa między USA a Chinami. Następują również rozmowy z Unią Europejską...

Donald Trump traktuje swoje warunki podniesienia ceł na różne produkty, jako kartę przetargową w negocjacjach i naciskach na swoich partnerów (Unia Europejska) ale również konkurentów (Chiny) ale nie tylko...

Większość obserwatorów widzi na co chce podnieść stawki celne Donald Trump. Są to produkty sprowadzane do Ameryki z wielu krajów. Praktycznie wszystko od surowców po dobra materialne.

Natomiast nieliczni czytelnicy wiedzą, że głównym produktem eksportowym USA jest...dolar amerykański. Wszechobecny na całym świece dolar jest drukowany przez Stany Zjednoczone i eksportowany do wszystkich krajów świata.

Popularność dolara jako waluty wymienialnej w handlu międzynarodowym jest wygodne dla krajów prowadzących wymianę handlową. Z takiej wymiany powstają również nadwyżki walutowe we wszystkich krajach.

Naczyniami połączonymi jest również to, że nadwyżki w dolarze amerykańskim są lokowane w obligacjach - w tym wypadku - również emitowanych przez rząd Stanów Zjednoczonych – dlatego kółko się zamyka.

Dlatego Stany Zjednoczone mogą sobie - jak dotychczas - pozwolić na ogromny deficyt budżetowy. Zawsze mogą dodrukować sobie obligacji i sprzedać je na ciągle rosnącym rynku międzynarodowym. Zapotrzebowanie na dolary raczej do tej pory nie maleje.

Stany Zjednoczone praktycznie nie potrzebują eksportować innych dóbr poza papierowym dolarem amerykańskim. Dlatego również, mogły sobie pozwolić, na zakaz sprzedaży np. gazu łupkowego do innych krajów, a  tylko na sprzedaż na rynek wewnętrzny.

Dużo łatwiej drukuje się papierowe dolary niż wydobywa surowce naturalne.

Taki stan eksportu dolarów trwa od dłuższego czasu – dopiero Donald Trump - pewnie nieświadomie lub przez niedouczenie w tym temacie, jego i jego doradców –  zaczął mącić.

Mechanizmy, które dobrze funkcjonują od wielu lat po czasie stają się już naturalne i w sumie nie zauważalne. Dlatego tak łatwo o nich zapomnieć.

Wracając do wiersza drugiego.

Podpisane traktaty spowodują niezadowolenie świata. Możliwe, że w końcu w tym czasie Potężny Neptun osiągnie podpisanie nowych traktatów.

Pierwszą konsekwencją podpisanych traktatów będzie niezadowolenie świata. Następną będą próby przeciwstawienia się takim umową. Będą poszukiwane rozwiązania.

Jak to w przyrodzie bywa nie będzie trzeba za długo czekać na reakcję innych krajów.
Wiersz trzeci mówi o następnych konsekwencjach nieprzemyślanych wcześniejszych decyzji.

Niedźwiedź czyli Rosja, Azjatycki Tygrys – Indie, Czerwony Smok – Chiny. Ciekawym w tym towarzystwie jest drugi partner sojuszu. Indie powoli ale znacząco i do przodu wyłaniają się coraz mocniej na arenie międzynarodowej.

Zawarty na krótko sojusz między Niedźwiedziem, Azjatyckim Smokiem i Czerwonym Smokiem będzie doraźną i krótką odpowiedzią na podpisane wcześniej traktaty.

Dotychczasowa polityka USA, przez podpisane sojusze innych państw, odczuje skutki takich kroków. Konsekwencje z perspektywy czasu okażą się jednak nieodwracalne.

Możemy tutaj jeszcze na chwilę wrócić do dolara amerykańskiego. Chiny maja jak wiemy największy deficyt handlowy z USA. Mają również najwięcej rezerw walutowych w dolarach, a tym samym największą ilość obligacji skarbowych Stanów Zjednoczonych.

Wymiana handlowa Indii z USA również do tej pory rosła i powodowała również nadwyżki w dolarach. Rosja ze względu na sprzedaż ropy naftowej i gazu ma również do czynienia z dolarem.

Mówiąc dzisiaj o Chinach,  mają one najwięcej rezerw w dolarach - dlatego zawsze przy tej okazji wracam do początków potęgi Chin na arenie gospodarczej.

Wielu ekonomistów również amerykańskich zachwycało się gospodarką chińską – chwaląc ją za sukcesy pokazując jej osiągnięcia i dając ją za przykład dla innych.

Niestety przy tej okazji zapomina się o początkach z których powstało to wszystko w sumie w biednym na początku i przeludnionym kraju.

Chiny na początku nie tylko kradły zaawansowane technologie produkując podróbki na ogromną skalę ale również na wielką skalę drukowały swoją walutę – finansując za nią wszystkie założone przez siebie długoplanowe przedsięwzięcia.

Jako pierwszym im to się udało. Finansując zakup surowców, budowę fabryk, siłę roboczą...itd...całą swoją produkcję sprzedawali na zewnątrz. Wymieniając drukowane przez siebie papierowe pieniądze na twardą walutę. To był ten ich wielki sukces gospodarczy.

Niestety w zaawansowanych społeczeństwach zachodnich ciągle dodrukowanie pieniądza papierowego nie jest dobrze widziane. W naszym polskim społeczeństwie tez jest to źle przyjmowane...

Jest prosta i genialna odpowiedz na to – nie ważne ile drukujemy papierowego pieniądza – ważne na co jego wydajemy. Jeśli przeznaczymy go tylko na konsumpcję a nie w inwestycję to będziemy mieć inflację...

Jeśli z pieniędzy stworzymy inwestycje, kupimy nowe technologie to stworzymy więcej miejsc pracy i napędzimy gospodarkę. Budowa fabryk, autostrad, infrastruktura miast, surowce naturalne potrzebne do rozwoju niekoniecznie doprowadzi do negatywnych skutków...

Jest też powiedzenie, że Polak potrafi - dlatego hamuje się wydatki na inwestycję i wykorzystanie środków z Unii Europejskiej - żeby niby nie zadłużać nadmiernie przyszłych pokoleń...

W taki sposób nadal będziemy w tyle za wszystkimi – natomiast przyszłe pokolenia będą musiały ponownie wszystko zaczynać od nowa.

Chiny - drukując papierowy pieniądz – nie odkryły niczego nowego, natomiast zrobiły to z pełną konsekwencją trzymając się swoich planów. Dlatego osiągnęły tak spektakularny sukces w tak krótkim w sumie czasie!       

Wracając do przepowiedni.

Ostatni czwarty wiersz mówi już o konsekwencjach jakie powstaną po decyzjach zapoczątkowanych przez rządy Wilka.

Zawarty sojusz między Niedźwiedziem, Azjatyckim Smokiem i Czerwonym Smokiem będzie trwał krótko ale do chwili buntu pospólstwa u Neptuna (USA).

Bunt zwykłych obywateli (pospólstwa) doprowadzi w powiązaniu z zapoczątkowaną przez Donalda Trumpa sytuacją międzynarodową  - do upadku pieniądza Atlantów.

Bunt zwykłych obywateli a nie rządzących elit. Elity polityczne będą się skupiać na swoich interesach politycznych. Natomiast pospólstwo będzie najbardziej odczuwać skutki podjętych decyzji gospodarczych...

Pozostałe przepowiednie Nostradamusa dodatkowo rozwijają i opisują rozgrywające się w Stanach Zjednoczonych wydarzenia, opisując więcej szczegółów. 

Wiersz czwarty dodatkowo potwierdza wszechobecność pieniądza Atlantów – dolara amerykańskiego w gospodarce światowej.

Dlatego upadek wszechobecnego pieniądza – będzie mieć skutek nie tylko dla samych Amerykanów ale również dla całej gospodarki światowej.

Można by tu jeszcze dużo pisać, jaki wpływ i skutek na społeczeństwo amerykańskie będą miały zapoczątkowane przez Wilka (Donalda Trumpa) działania na arenie krajowej i międzynarodowej...

Wrócimy do tego tematu przy omawianiu pozostałych przepowiedni.

Przesłanie Michela Nostradamusa zawarte w tej przepowiedni pokazuje nam początkowe przyczyny i dalekosiężne konsekwencje, jednostkowych decyzji wyborców, dokonanych przez społeczeństwo w wyborach na prezydenta USA.

Wszelkie zmiany nawet na początku nie zauważalne od razu – postępują nieustannie do przodu – powodując w perspektywie poważne konsekwencje na przyszłość.

Takie sytuacje obserwujemy w wielu społeczeństwach – Wielka Brytania, Polska, Węgry, Turcja...itd... skutki tych wydarzeń zobaczymy u każdego z nich z osobna.

Natomiast skutek upadku wszechobecnego pieniądza Atlantów odczują wszyscy na całym świecie...

17

Odp: Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!

Korzystając z okazji omawiania poprzedniej przepowiedni o Wilku – Donaldzie Trumpie – uzupełniam wcześniej opublikowane przepowiednie Nostradamusa.

Przepowiednie i omen, które mogą dotyczyć i mówić o działaniach - Donalda Trumpa - obecnie sprawującego urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych.


Przepowiednia;125,88 /sześciowiersz/

W czasie rebelii w Scytii germański Mastif -
będzie obłaskawiać słowiańskiego Niedźwiedzia...
Wywoła to wściekłość u niezłomnego władcy Atlantów -
który na cztery lata niepokorny kraj przytrzyma na uwięzi...
Zdrada Germanii w czasie i przed III wojną./..
Nie będzie jednak ani jej pierwszą ani jej ostatnią...
atraktor44 18.08.15, 16:20


Przepowiednia;202,73 [sześciowiersz]

Wielki Neptun odnajdzie swój trójząb u Scytów,
Po krótkiej zwłoce otoczy kraj Niedźwiedzia.
Jego armie wylądują wszędzie tam -
gdzie wschód łączy się z zachodem, a zachód ze wschodem,
Otoczona przez sąsiadów Ruś podpisze zgniły rozejm -
Odtąd jej ziemie staną się rajem morderców i kanibali.
atraktor44  21.04.15, 20:11


Omen*

Walki długo nie ustaną,
bo gorejący płomień obejmie za jakiś czas;
bliskie sobie dwa walczące narody./..
I Krzyk braci południa stanie się krzykiem braci z północy!
Nim upłynie druga dekada nowego tysiąclecia -
Niedźwiedź przekłuty widłami -
będzie się opędzał od swoich i obcych nieprzyjaciół!
Atraktor  Śr paź 01, 2014 10:35 am

18

Odp: Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!

Przepowiednia;125,88 /sześciowiersz/

W czasie rebelii w Scytii germański Mastif -
będzie obłaskawiać słowiańskiego Niedźwiedzia...
Wywoła to wściekłość u niezłomnego władcy Atlantów -
który na cztery lata niepokorny kraj przytrzyma na uwięzi...
Zdrada Germanii w czasie i przed III wojną./..
Nie będzie jednak ani jej pierwszą ani jej ostatnią...
atraktor44 18.08.15, 16:20


Omawiając wydarzenia związane z przyszłością Stanów Zjednoczonych nie sposób pominąć przepowiedni
Nostradamusa, w których wydarzenia, pokazują całą otoczkę rozgrywającą się poza granicami Atlantów.

Ameryka jest z zasady związana z większością najważniejszych wydarzeń rozgrywających się na świecie.
Rola światowego policjanta do tej pory zobowiązywała władze tego państwa do angażowania się fizycznie
i politycznie w większość wydarzeń.

Nostradamus w swoich przepowiedniach oraz pozostałej twórczości – z zasady pokazuje i opisuje wydarzenia ze swojej perspektywy ale ocenia je tak jak mogą je ocenić przyszłe pokolenia, które nastąpią po opisanych wydarzeniach.

Dlatego większość opisanych w przepowiedniach Nostradamusa najważniejszych wydarzeń –  na przykład - pomimo
ich już rozpoczęcia się na naszych oczach – nie jest do końca jasna z naszego punktu widzenia.

Dopiero następne pokolenia mogą dzisiejsze wydarzenia ocenić z perspektywy ich wiedzy oraz minionego czasu.

To co dzisiaj w naszej ocenie wydaje się nam nieistotne - dla przyszłych pokoleń może być ważne
ale i odwrotnie nasze ważne wydarzenia z czasem mogą okazać się nic nie znaczące.

Najważniejszą dla nas wszystkich sprawą jest to, że pomimo błyskawicznie rozchodzących się w naszych czasach, wszelkiego rodzaju informacji – większość ważnych i istotnych z nich  – ma również swoje drugie oblicze celowo nie pokazywane opinii publicznej.

Dlatego rzadko kiedy wypływają one na światło dzienne – tak po prostu robi się politykę szczególnie tą zakończoną również spektakularnymi sukcesami ale również wielką klapą.

Nie zawsze to co widzimy i wiemy jest tym wszystkim co rozgrywa się za kulisami szczególnie wielkiej polityki.

Dlatego tym bardziej cenne są wszystkie przepowiednie Nostradamusa mówiące o ważnych wydarzeniach
w naszych ale i przyszłych czasach.

Naszym zadaniem jest tylko uzupełnić (lub nie) nasze wiadomości – natomiast co zrobimy z naszą wiedzą
w tym temacie to są już nasze osobiste wybory.

Omawiana przepowiednia Nostradamusa jest jedną z kilku przepowiedni mówiących o wiele razy powtarzającej się
w przeszłości ale przede wszystkim w przyszłości - zdradzie Niemiec.

Dzięki przepowiednią Nostradamusa możemy zastanowić się nad drobnymi i niby nie zauważalnymi gestami - które obserwujemy podczas politycznych spotkań - jakie miały miejsce miedzy Angelą Merkel a Donaldem Trumpem.

Większość obserwatorów nie rozumie o co w tym wszystkim chodzi...

Michel Nostradamus zapewne wiedział i opisał w swoich przepowiedniach – dużo więcej...

Przechodząc do przepowiedni:

Wiersz pierwszy mówi o czasie, którego dotyczą omawiane wydarzenia.

Jest to czas rebelii w Scytii – na Ukrainie. Nie jest to czas wojny tylko rebelii rozgrywanej przez separatystów rosyjskich – wspieranych przez Rosję.

Germański Mastif... nie za bardzo chcę szukać powiązań Mastifa do konkretnej osoby. Niemniej potężny i charakterystyczny Mastif - ze swoim charakterem jest na pewno kojarzony w tym miejscu przez Nostradamusa z Niemcami. 

Dlaczego Mastif a nie Wilk!  Dlatego, że w dalszej części przepowiedni mowa jest o prezydencie Atlantów – którego Nostradamus nazywa Wilkiem...

Wiersz drugi pokazuje ocenę rozgrywających się wydarzeń jeszcze przed wybuchem wojny NATO – Rosja.
Już wiemy, że krwawa rebelia kierowana z Rosji z udziałem separatystów, trwa już od długiego czasu.

Germański Mastif będzie obłaskawiać słowiańskiego Niedźwiedzia – Rosję. Podczas rebelii w Scytii - germański Mastif
będzie obłaskawiać Niedźwiedzia. Wszyscy widzieliśmy i zapewne jeszcze zobaczymy Niemcy w roli negocjatora między
Ukrainą a Rosją...

Wiersz trzeci pokazuje niezłomnego władcę Atlantów! Ciekawe! Czy niezłomność może się wiązać z postacią Donalda Trumpa! Jest on uparty i raczej nie zmienia swojego zdania uważając je za najważniejsze...

Wściekłość bardziej pasuje do tego władcy Atlantów. Ale co się musi wydarzyć, żeby wszystkie inne robione przez tego przywódce „przedsięwzięcia” zastąpiła wściekłość.

Porażki polityczne na innych polach, jak zwykle mogą prowadzić do sięgnięcia do najbardziej efektywnej metody –
jak to już bywało u poprzedników - każda wojna przykrywa wszystko inne...

Wszyscy widzimy i słyszymy o nieustających wewnętrznych kłopotach Donalda Trumpa!

Wiersz czwarty mówi już o szeroko rozumianych krokach jakie niezłomny władca Atlantów poczyni w stosunku
do germańskiego Mastifa w celu osiągnięcia swojej dominacji.

Germański Mastif na uwięzi – kraj na uwięzi. Widać przede wszystkim, że jest to uwięź ekonomiczna ale czy tylko... Wszystkie dotychczasowe podpisane umowy wiszą na włosku... 

W wierszu tym pojawia się ciekawy motyw związany z czterema latami. Amerykański prezydent wybierany jest na czteroletnią kadencję... Jak to się ma do innych przepowiedni... Czas pokaże!

Wiersz czwarty pokazuje wściekłego władcę Atlantów - który przytrzyma niepokornego germańskiego Mastifa
na uwięzi przez cztery lata...

Wiersz piąty i szósty pokazuje przesłanie zostawione dla nas wszystkich przez Michela Nostradamusa.
Jak zwykle głębokie i nie pozostawiające złudzeń na przyszłość.

Wiersz piąty pokazuje sedno całej przepowiedni oraz to co jest w tym najważniejsze.

Zdrada Germanii!!!

W czasie i przed III wojną światową – zdrada Germanii – Niemiec. Polityka i działania prowadzone przez Niemcy
przed wybuchem III wojny będą podszyte zdradą do swoich sojuszników oraz ich obywateli...

Wiersz szósty podsumowuje opisana sytuację. Zdrada Germanii nie będzie jednak jej pierwszą zdradą.
Nie będzie również jej ostatnią zdradą w przyszłości...

Zdrada Germanii w czasie i przed III wojną./..  Nie będzie jednak ani jej pierwszą ani jej ostatnią...

19

Odp: Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!

http://www.riskcompliance.nl/wp-content/uploads/2016/10/635838115365780122-901575687_6358235333419573281092854367_donald-trump1.jpg

„Na szczycie NATO wściekły prezydent USA Donald Trump skrytykował Europę za jej politykę handlową i wydatki na obronność. Amerykanie są „głupcami”, że płacą za ochronę Niemiec i skrytykował Berlin za umowę gazową z Rosją.”

Wściekłość bardziej pasuje do tego władcy Atlantów. Ale co się musi wydarzyć, żeby wszystkie inne robione
przez tego przywódce „przedsięwzięcia” zastąpiła wściekłość.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-09-21 11:10:12)

20

Odp: Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki - przepowiednie!

Omawiając przepowiednie Nostradamusa mówiące o Stanach Zjednoczonych Ameryki jesteśmy przy aktualnych rządach Donalda Trumpa.

Michel Nostradamus poświęcił kilka swoich przepowiedni tej właśnie postaci oraz wydarzeniom związanym
z Donaldem Trumpem.

Jak już wiemy z naszych osobistych obserwacji postać Donalda Trumpa nie pojawiła się na arenie politycznej USA wcale nagle ani niespodziewanie. Już kilka lat wcześniej Trump sygnalizował swoją obecność w różnych jego przymiarkach prowadzących do najwyższego stanowiska w takim znaczącym kraju jakim są Stany Zjednoczone.

O czym to wszystko może świadczyć?

Świadczy to przede wszystkim o tym, że nic na świecie nie dzieje się nagle i niespodziewanie!

Prawie w każdej dziedzinie życia wszystko to co może się wydarzyć - ma swoje mniejsze czy też większe zapowiedzi. Dlatego zawsze istnieje duża ilość sygnałów zapowiadających mające nastąpić wydarzenie.

Wystarczy dobrze skupić się nad dochodzącymi do nas choćby najdrobniejszymi sygnałami – żeby można było dostrzec zbliżające się zmiany.

Oczywiście musimy na to znaleźć chęci i czas. Wtedy to co już nadchodzi nie będzie dla nas zaskoczeniem.

W tym wpisie taką zmianą są właśnie prezydenckie rządy Donalda Trumpa.

Stanowią one nie tylko wielką zmianę w stosunku do wcześniejszych prezydentów Stanów Zjednoczonych. Ale są chyba pierwszymi, które wywołują tyle kontrowersji nie tylko w USA ale również na całym świecie.

W dobie natychmiastowych przekazów medialnych a przede wszystkim  internetu  - ujawniło się już od dawna znane zjawisko polegające na populizmie. Nieważne ile się mówi prawdy a ile kłamstw – ważne żeby trafiły one do prostego człowieka – który w swojej konsekwencji jest większościowym wyborcą w społeczeństwach przeprowadzających wybory
w swoich krajach.

Celowo, nie napisałem, że takie wybory następują tylko w demokracji - ponieważ we współczesnych dyktaturach mają one również swoje zastosowanie: np. Turcja czy Rosja.

Populizm zawsze na czele manipulacji wszystkimi społeczeństwami.

Przytoczę przykładowe definicje populizmu – ponieważ z moich obserwacji wynika ze każdy próbuje na swój sposób rozumieć to pojęcie.

za Słownikiem PWN

„populizm - popieranie lub lansowanie idei, zamierzeń, głównie politycznych i ekonomicznych, zgodnych z oczekiwaniami większości społeczeństwa w celu uzyskania jego poparcia i zdobycia wpływów lub władzy”

za Encyklopedią PWN

„populizm  [fr. < łac. populus ‘lud’],
Politologicznie - tendencja społeczno-polityczna (nasilenie określonych przekonań i zachowań), charakteryzująca się wiarą w mądrość i uczciwość prostego człowieka, niechęcią do wykształconych elit, specjalistów, ekspertów, przywiązaniem do prostych wyjaśnień i rozwiązań oraz roszczeniowym stosunkiem do państwa i wyższych warstw społecznych.

Populizm opiera się na następujących ideach i wyobrażeniach: stereotypie prostego (zwykłego) człowieka (np. człowieka z ludu, człowieka pracy); stereotypie ludu (utożsamianego z ogółem ludzi prostych, a przy tym skrzywdzonych, tj. biednych, wyzyskiwanych ekonomicznie i uciskanych politycznie); na ujmowaniu ludu nie tylko w kategoriach społ., ale również w kategoriach rel., nar. i przeciwstawianiu go władzy, elitom oraz grupom obcym (klasowo, wyznaniowo, etnicznie); na idealizacji prostego człowieka i ludu, na postrzeganiu i interpretacji świata w kategoriach życia codziennego; na założeniu wyższości tzw. zdrowego rozsądku, głosu ludu, mądrości życiowej zwykłych ludzi, „instynktu mas” itp. nad pojęciami i ideami abstrakcyjny, zwłaszcza teoret.; na prostym utożsamianiu demokracji z przewagą większości, słuszności decyzji polit. z wolą i opinią większości, a sprawiedliwości społ. z hasłami równości społ.; na akcentowaniu emocjonalnych i symbol. form poczucia wspólnoty w danej zbiorowości; na dążeniu do rozwiązywania problemów „zwykłych ludzi” i przezwyciężenia ich wyobcowania z polityki przez negację tradycyjnych instytucji i autorytetów polit. (parlamentu, rządu, partii, prasy, Kościoła), przez odwołanie się przed nimi i ponad nimi do głosu ludu, do opinii zwykłego człowieka...”

Ciekawe czy my Polacy dostrzegamy również u nas takie mechanizmy jak np. suweren...

Jak widzimy mając wiedzę w tym temacie i oczywiście dostęp do środków masowego przekazu w tym również do internetu możemy już samodzielnie stworzyć drogę do władzy w większości społeczeństw.

Wykorzystał to w pełni właśnie Donald Trump.

Natomiast jaki to ma skutek na sytuację na świecie ale również jakie są wewnętrzne skutki dla społeczeństwa amerykańskiego – to już możemy obserwować na bieżąco.

Takich wydarzeń jak za Trumpa w Stanach Zjednoczonych i na świecie jeszcze nie było – przynajmniej jak do tej pory.
Natomiast to co możemy wyczytać z przepowiedni Michela Nostradamusa a dotyczy właśnie tych aktualnych wydarzeń –
jak zwykle może dostarczyć zainteresowanym osobom – wiele jeszcze nieoczekiwanych wydarzeń.

Jednak wracając do początkowego założenia!

Nic nie dzieje się nagle i niespodziewanie– większość wydarzeń jest poprzedzona nie tylko małymi zapowiedziami ale mają one również swoje konsekwencje w naszym otoczeniu - należy tylko wcześniej te mechanizmy dostrzec!

Dlatego nie ważne czy mówimy o Donaldzie Trumpie czy trzęsieniach ziemi i tsunami w regionie i okolicach -  Japonii – czym prędzej czy później zobaczymy wielki wybuch wulkanu – który zapowie ujawnienie się - Mahdiego - opisanego w wielu przepowiedniach Michela Nostradamusa...