1

Temat: Naukowe fakty zaprzeczające hipotezom: Końca świata nie będzie!

Geo-Woman podała link do strony dr Piotra Dybczyńskiego, na której obala on teorie o nadchodzącym końcu świata w roku 2012r. Oto kika z jego artykułów:
Nie będzie odwrócenia biegunów geomagnetycznych w 2012 roku.
Nie będzie "Dnia Zagłady" w roku 2012.
Nie będzie żadnego zbliżenia Planety X do Ziemi w roku 2012.

Czy znacie inne NAUKOWE opracowania lub wypowiedzi naukowców, z których wynika, że nadchodząca zagłada to tylko wymysł bełkoczących katastrofistów?

2

Odp: Naukowe fakty zaprzeczające hipotezom: Końca świata nie będzie!

zagrożenia opisane w linkach, które cytujesz, to ewidentne PIERDOŁY.
koniec świata, w zależności co przez to rozumiemy, prędzej czy później BĘDZIE.

Ostatnio edytowany przez Beket (2010-03-10 20:09:17)

si vis pacem, para bellum.

3

Odp: Naukowe fakty zaprzeczające hipotezom: Końca świata nie będzie!

pierdoły to mało powiedziane! ten koleś ma się za naukowca?

4

Odp: Naukowe fakty zaprzeczające hipotezom: Końca świata nie będzie!

Ja myślę, że Kokos obawiał się, że my w to wierzymy lub bierzemy poważnie pod uwagę.
co tam u Ciebie Kokos? dawno się nie odzywałeś. smile

si vis pacem, para bellum.

5

Odp: Naukowe fakty zaprzeczające hipotezom: Końca świata nie będzie!

Beket napisał/a:

Ja myślę, że Kokos obawiał się, że my w to wierzymy lub bierzemy poważnie pod uwagę.
co tam u Ciebie Kokos? dawno się nie odzywałeś. smile

Sam już nie wiem czy w to wierzyć czy nie. Z jednej strony wszystko zaczyna się układać w jedną całość: przepowiednie, kataklizmy naturalne, epidemie, itd. Z drugiej strony naukowczy dementują wszystkie znaki i twierdzą, że to wymysły tych którzy chcą coś w tym widzieć.
No i są jeszcze informacje, że to komuś może zależeć aby ludzie wierzyli w to wszystko, różne teorie spiskowe na ten temat.
Sam już nei wiem.

6

Odp: Naukowe fakty zaprzeczające hipotezom: Końca świata nie będzie!

Jak już mówiłem, według mnie trzeba być gotowym zawsze. też nie wierzę do końca w 2012, jednak jak mawiają "strzeżonego Pan Bóg strzeże."
zajmuję się tematem (przetrwaniem, nie 2012 rokiem) od prawie dwudziestu lat. w moich rozważaniach głównie skupiałem się na skutkach wojny, tej najstraszliwszej - nuklearnej. jednak okazuje się, że katastrofy naturane mogą mieć nie mniej niszczące efekty. zwłaszcza te długofalowe.

si vis pacem, para bellum.

7

Odp: Naukowe fakty zaprzeczające hipotezom: Końca świata nie będzie!

Tak godzinka 23:15 i czytam wasze posty jak to krytykujecie osobę.... hmmm.... czekajcie ona mówi prawde:
"Nie będzie odwrócenia biegunów geomagnetycznych w 2012 roku."
po mojej analizie ten temat zgadza się z moimi informacjami jeżeli ktoś ma jakieś zastrzeżenia niech napiszę smile a ja czytam kolejne tematy wink Lubię się kłócić mój powrót oznacza wojnę prawdopodobnie nuklearną big_smile

8

Odp: Naukowe fakty zaprzeczające hipotezom: Końca świata nie będzie!

Co do "Nie będzie żadnego zbliżenia Planety X do Ziemi w roku 2012."
Mógłbym się spierać gdyż tak naprawdę nie ma takiej planety ani planetoidy... nie wiem w ogóle z kąt ona się wzięła, ta niby planeta miała mieć taką wielką grawitacje czyli musiała by być ogromna a do uderzenia został by ją każdy amator astronomii... wiele nie trzeba by było. Tak więc podsumowując autor tej strony nie jest żadnym naukowcem zbiera jedynie dane z innych stron, po za tym info na stronie może być bardzo stare

9

Odp: Naukowe fakty zaprzeczające hipotezom: Końca świata nie będzie!

Tak żeby nie było idiotycznych komentów typu ja wieże że istnieje nibiru(czy niburi nie pamiętam jak to się pisze) planety do saturna można zobaczyć gołym okiem, GOŁYM!!!!!!! każdy z teleskopem by zaóważył tak ogromny obiekt jak planeta X, po za tym ta planeta musiała by się dosłownie otrzeć o naszą planetę żeby wywołać jakąś katastrofę, na albo w nas walnąć xD

10

Odp: Naukowe fakty zaprzeczające hipotezom: Końca świata nie będzie!

Proponuję cofnąć się i przeczytać jeszcze raz mój post nr 6. czy coś jest tam nie jasnego ?
jeśli chcesz coś komentować, to zadaj sobie minimum trudu i chociaż przeczytaj co drugie słowo.

si vis pacem, para bellum.

11

Odp: Naukowe fakty zaprzeczające hipotezom: Końca świata nie będzie!

wzoruje sie na wczesniejszych, post 6 nic nie wnosi...

12

Odp: Naukowe fakty zaprzeczające hipotezom: Końca świata nie będzie!

Usunięte posty...
Panowie Beket i Andrzej3991: jeżeli chcecie się obrzucać obelgami, to zapraszam na forum Hyde Park.
Tu piszemy na temat i nie robimy obory.

13

Odp: Naukowe fakty zaprzeczające hipotezom: Końca świata nie będzie!

administrator napisał/a:

Usunięte posty...
Panowie Beket i Andrzej3991: jeżeli chcecie się obrzucać obelgami, to zapraszam na forum Hyde Park.
Tu piszemy na temat i nie robimy obory.

Witam ponownie administratora smile trochę mnie nie było, nie miałem dostępu do internetu. Szkoda tylko że jak wszedłem to... ach szkoda pisać...

14

Odp: Naukowe fakty zaprzeczające hipotezom: Końca świata nie będzie!

witam, co tak nagle zmieniłes zdanie"andrzej 3991" o tym 2012 roku.Z tego co pamietam to zgadzałes sie ze mna ,ze sa duze przesłanki by uwierzyc ,ze w 2012 roku moze byc to wszystko o czym mówi Patrick geryl.Skad zatem zmiana punktu widzenia?
Druga sprawa co do planety "nibiru" to uwazam to za mało prawdopodobne tym bardziej ,że powinnismy miec juz jakies info. o jej zblizaniu sie ...a tu ani widu ani słychu o niej...hm

15

Odp: Naukowe fakty zaprzeczające hipotezom: Końca świata nie będzie!

no wreszcie ktoś z kim można po konwersować smile trochę mnie nie było przez ten czas zebrałem trochę informacji, i teraz zmieniłem pogląd. Teraz będę sceptykiem smile jeżeli chodzi o te nibiru to już napewno każdy by to widział ponieważ planety do saturna da się zobaczyć gołym okiem smile

Ostatnio edytowany przez Andrzej3991 (2010-03-30 19:34:00)

16

Odp: Naukowe fakty zaprzeczające hipotezom: Końca świata nie będzie!

konwertować - dokonywać konwersji.
znaczenie :
1. ?przekształcenie postaci czegoś?
2. ?proces chemiczny, w którym zachodzi wymiana między składnikami dwóch substancji?
3. ?zmiana dotychczasowych warunków pożyczki?
4. ?zmiana formatu pliku na taki, który może zostać odczytany przez program komputerowy inny niż ten, w którym został utworzony?
5. ?zmiana gramatycznego stosunku wyrazów w dwóch zdaniach paralelnych, bez zmiany treści komunikatu, np. Dziewczynka ma lalkę. Lalka należy do dziewczynki.?
6. log. ?przekształcenie zdania kategorycznego polegające na tym, że wyraz występujący w funkcji podmiotu staje się orzecznikiem?
7. ?zmiana wyznania w obrębie wyznań chrześcijańskich?
8. ?gwałtowna zmiana światopoglądu jednostki albo grupy?

big_smile big_smile big_smile

si vis pacem, para bellum.

17

Odp: Naukowe fakty zaprzeczające hipotezom: Końca świata nie będzie!

do andrzej 3991
a to dobrze......ja nie zmienilem zdania a nawet powiem ci ,ze bardziej sie" podbudowałem "w swoich pogladach.
W zasadzie to nie ma juz o czym pisac, chyba ze cos ciekawego sie pojawi na tapecie. Każdy ma prawo do swoich pogladów dlatego szanuje twoje zdanie:) Oczywiście tez nie jestem fanatykiem Patrycka Gerylla ale dosć powaznie traktuje to o  oczym pisze. Forum sie mocno rozbudowało i mało ludzi sie obecnie wypowiada na ten temat.
Ale cóż, do 2012 zostało mniej niż 3 lata a czas biegnie szybko:)
pozdrowionka

P.S
do "beket" i "andrzej 3991" - chłopaki przestancie z tymi postami wobec siebie, jest to żenujace:) ,Beket .....andrzej 3991 jest dyslektykiem i dysortografem ,wiec nie potrafi pisać!!!!!!!

18

Odp: Naukowe fakty zaprzeczające hipotezom: Końca świata nie będzie!

pablodart napisał/a:

do andrzej 3991
a to dobrze......ja nie zmienilem zdania a nawet powiem ci ,ze bardziej sie" podbudowałem "w swoich pogladach.
W zasadzie to nie ma juz o czym pisac, chyba ze cos ciekawego sie pojawi na tapecie. Każdy ma prawo do swoich pogladów dlatego szanuje twoje zdanie:) Oczywiście tez nie jestem fanatykiem Patrycka Gerylla ale dosć powaznie traktuje to o  oczym pisze. Forum sie mocno rozbudowało i mało ludzi sie obecnie wypowiada na ten temat.
Ale cóż, do 2012 zostało mniej niż 3 lata a czas biegnie szybko:)
pozdrowionka

P.S
do "beket" i "andrzej 3991" - chłopaki przestancie z tymi postami wobec siebie, jest to żenujace:) ,Beket .....andrzej 3991 jest dyslektykiem i dysortografem ,wiec nie potrafi pisać!!!!!!!

Pablo, wygląda na to, że nie rozumie też co pisze.
pozdrawiam Cię.

Ostatnio edytowany przez Beket (2010-03-29 13:08:29)

si vis pacem, para bellum.

19

Odp: Naukowe fakty zaprzeczające hipotezom: Końca świata nie będzie!

Beket - w przeciwieństwie do tego co ty piszesz, pablodart to bóg w pisaniu. Jego posty są dla mnie w pełni zrozumiałe. Po za tym zostawiłem cię już a ty wtrącasz się w naszą rozmowę, chociaż wiadomo o co chodziło i tak musiałeś skomentować błędną wypowiedź dyslektyka. Naprawdę chcesz się kłócić?? nie wygrasz popytaj się jak ja się umiem kłócić nie robię tego z jednego powodu, dawno mnie nie było i nie wiem co się za bardzo działo przez ten czas w innym przypadku walczył bym miesiącami. A po za tym proszę bardzo: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysleksja
jeżeli nie rozumiesz co to jest dysleksja(przepraszam że wszędzie pisałem dyslekcja) to tutaj masz bardzo dokładne informacje. Proszę zapoznaj się z nimi.
Pozdrawiam

20

Odp: Naukowe fakty zaprzeczające hipotezom: Końca świata nie będzie!

Kolejne posty nie dotyczące tego tematu będą kasowane. W celu dyskusji o dysleksji i ortografii zapraszam na forum Hyde Park.