1

Temat: Wyjaśnienie Końca świata

Koniec Świata według Biblii to otwarcie 6-tej pieczęci z 7.Każda pieczęć to około 1000 lat i symbolizuje dany okres.Data od której należy liczyć otwarcie owych 7 pieczęci to początek naszej ery czyli narodzenia Chrystusa.
1-pieczęć............o-1000......Era rozwoju chrześcijaństwa
2-pieczęć......1000-2000......Era wojen
3-pieczęć......2000-3000......Era dobrobytu i sprawiedliwości
4-pieczęć......3000-4000......Era kataklizmów i susz
5-pieczęć......4000-5000......Era nawracania i panowania Szatana
6-pieczęć......5000-6000......Era kataklizmów i zagłady Ziemi
7-pieczęć......6000-7000......Sąd Boży oraz  Nowa Ziemia i nowe niebo

Według Nostradamusa koniec Świata to rok 5700.

Co do katastrofy w 2012 to takowej nie będzie.Ostatnim Papieżem ma być Piotr Rzymianin
który ma długo rządzić.Niech jego rządy wyniosą 30 lat.Jeśli te 30 lat dodamy do roku wyboru następnego Papieża to otrzymamy mniej więcej datę kataklizmu.Czyli około 2040.
Jeśli 10000 lat pne zatonęła Atlantyda a w 4000 lat pne był potop Biblijny a teraz rok 2000.To różnica między tymi datami wynosi około 6000 lat.Czyli co 6000 lat na Ziemi jest potop.Jeśli do 2000 dodamy te 6000 to wyjdzie 8000.Czyli koniec Świata w przybliżeniu jest zgodny z Biblią.Natomiast z opisanych pieczęci wynika ,że żyjemy pod koniec drugiej pieczęci.

2

Odp: Wyjaśnienie Końca świata

człowieku mylisz koniec swiata z końcem naszej cywilizacji!!!!!!!!!!!!!!!

nikt nie wie kiedy bedzie koniec swiata, majowie przewidzieli globalny kataklizm który ma unicestwić ogromna ilośc ludzi!!!!! w 2012 roku i w to moge wierzyć
Będa tacy co przetrwaja:)
Jeszcze raz prosze nie mieszac majów w koniec świata oni o tym naprawde nie wiedza:)
Byli niesamowitymi astronomami i potrafili pewne rzeczy odczytywać i tyle.
pozdrawiam

3

Odp: Wyjaśnienie Końca świata

Co ja tu mogę mylić.Koniec świata będzie w latach 5000-6000.A koniec naszej cywilizacji około 2040 roku.Chyba w tych datach jest jakaś różnica.A skoro część ludzi przeżyje to nie ma mowy o końcu cywilizacji.Kiedy Atlantyda zatonęła to też część ludzi przeżyła.Tak samo w potopie Biblijnym część ludzi przeżyła.A więc cywilizacja trwa nadal.Jest przepowiednia dotycząca Papieży.Piotr zaczął i Piotr skończy.Ja słucham bardziej proroków niż naukowców.Naukowcy mówią że w Europie będzie zimniej ,natomiast prorocy ,że cieplej.I komu tu wierzyć.Jeżeli według proroków ma być zalana Anglia i południowa część Włoch.To z logicznego punku myślenia Ziemia obróci się bardziej na południe.Na wyspie z Anglią leży w północnej części Szkocja.Gdyby Ziemia przesunęła się na północ wtedy Szkocja by ucierpiała a nie Anglia.Tak samo z Włochami.Gdyby Ziemia przesunęła się na północ wtedy kraje afrykańskie zostałyby zalane.A więc albo prorocy kłamią albo naukowcy.Według mnie to naukowcy nie wiedzą co mówią a tylko domyślają się.Warto wszystkie proroctwa traktować jak puzle pewnej układanki.Jak się ją ułoży wtedy powstaje obraz prawdy.

4

Odp: Wyjaśnienie Końca świata

Chcę również powiedzieć iż naukowcy nie rozumieją dlaczego na Słońcu co 11 lat są burze.Mówią że są to anomalie.Tak może mówić tylko ten , kto nie rozumie danego zjawiska.Jeżeli te anomalie zdarzałyby się chaotycznie w nieregularny sposób, wtedy można mówić o anomaliach.Ale skoro te zjawiska na Słońcu odbywają się cyklicznie z pewną regularnością , a więc coś musi to powodować.Gdyby to zjawisko było związane tylko ze Słońcem wtedy do Ziemi nie docierałyby chmury zjonizowanego gazu.Grawitacja Słońca ściągnęłaby je z powrotem na Słońce.Trochę dziwne jest to , iż w czasie tych wybuchów obrywa nasza Ziemia.Ale jeśli zrozumie się owe zjawisko , to wszystko staje się jasne.Dlatego opiszę je.Teraz wrócę na Ziemię , ponieważ to zjawisko występuje także na Ziemi tylko w zmniejszonej skali.Na Ziemi obserwujemy burze z piorunami.Dzisiaj wszyscy powiedzą że błyskawice powstają w chmurach.Nic bardziej mylnego, jest to tylko część prawdy.Gdyby błyskawice powstawały z chmur ,to przy długim okresie zachmurzonego nieba powinny być ciągle pioruny.Ale jak sami wiemy że pioruny są tylko przez pewien czas,choć nadal są chmury.A więc dlaczego są pioruny ?.Otóż zastanówmy się , kiedy są burze.Burze są przeważnie zawsze wtedy gdy przez dłuższy czas na niebie nie ma chmur a potem pojawią się chmury ,no i robi się burza.Jak do tego dochodzi ? Otóż , jeżeli nie ma chmur to górne warstwy atmosfery ładują się napięciem do takiego stanu aż wytworzą się warunki do rozładowania tego napięcia.Dlatego zaobserwowano burze nawet wtedy ,gdy na niebie nie było chmur.są to burze o większej sile.Natomiast pojawienie się chmur powoduje rozładowanie się tego napięcia.Napięcie w górnych warstwach atmosfery spada i burza ustaje.Jeżeli na niebie mamy przez cały czas chmury to właśnie one nie dają się naładować górnym warstwom atmosfery ciągle je rozładowując.Dlatego przy dłuższym zachmurzeniu nie ma burz.My w czasie burz widzimy błyskawice.Biorą się one z tego iż następuje przeskok ładunku.I na drodze tego przeskoku jonizuje się powietrze.A skoro między chmurą a Ziemią gęstość tego powietrza jest duża zwłaszcza przy deszczu (wilgotność ) to obserwujemy kilka wyładowań.Natomiast między chmurą a górnymi warstwami atmosfer powietrze jest rzadsze i dlatego widzimy inny rodzaj błyskawic.Dzwięk grzmotu słyszymy dlatego iż ośrodek w którym rozchodzi się dzwię jest gęsty.Natomiast w kosmosie jest próżnia.A więc nie ma co jonizować (brak błyskawic ) i nie usłyszymy grzmotów.W jaki sposób następuje przeskok ładunku (w naszym przypadku błyskawicy ) ?.Z chmur biegnie błyskawica w kierunku Ziemi.Także z Ziemi biegnie błyskawica w kierunku chmur i gdzieś w połowie drogi razem się łączą.Przeskok ładunku pociąga za sobą część materii z chmur jak również z Ziemi.Na drodze tego przeskoku wytwarza się  pole magnetyczne.Tak samo jak wytwarza się pole magnetyczne w przewodach przez które płynie prąd.Starałem się jak najdokładniej opisać to zjawisko ponieważ ono odnosi się do burz na Słońcu.Teraz przejdę do kosmosu.Takie same burze są również w kosmosie.Wybuchy na Słońcu powodują powstawanie pól magnetycznych i obrót Słońca jest niczym innym jak potężną prądnicą która ładuje napięciem wszystkie planety.A więc powstaje różnica potencjałów między Słońcem a poszczególnymi planetami.Natomiast planety znajdujące się między tym potencjałem to coś podobnego do naszych chmur.Ich obecność na drodze tego potencjału powoduje powolne rozładowywanie tego napięcia.Lecz położenie planet może przyśpieszyć ten rozładunek.Jeśli znajdzie się ich więcej na drodze przeskoku ładunku ,wtedy rozładowanie nastąpi szybciej i o większej mocy.Wobec tego 11 letni cykl burz musi być związany z rozładowaniem się jednej z planet w kierunku Słońca.Jaka to planeta to powoduje.Gdyby to powodowały planety leżące bliżej Słońca wtedy na Ziemi nie powstawałyby zorze polarne.Gdyby to Ziemia się rozładowała to też nie byłoby zurz.A więc to musi być planeta leżąca dalej od Słońca niż Ziemia.Może to być MARS a może JOWISZ.To dałoby się sprawdzić gdyby naukowcy zobaczyli w którym kierunku są te wyrzuty materii ze Słońca.(wcześniej napisałem że przeskok ładunku pociąga za sobą część materii).Właśnie podczas tego rozładowania Ziemia prawie zawsze znajduje się na drodze wyładowań (tak jak napisałem o chmurach).A więc w górnych warstwach atmosfery powstanie potężny magnes.Silniejszy niż oddziaływuje na nas Słoneczny.A skoro jądro Ziemi jest też magnesem.To nastąpi szybkie dopasowanie biegunów tych magnesów co spowoduje obrót jądra Ziemi.Skoro jądro Ziemi znajduje się w masie płynnej to skorupa ziemska też obróci się ale z poślizgiem.I to jest to całe przemagnesowanie Ziemi.Jeżeli to zrozumieliście to teraz jest pytanie.Dlaczego naukowcy o tym nie wiedzą.Jak wynika z tego artykułu ,że tragedia która nas czeka około 2040 roku to wyładowanie dalszej planety.Może Jowisza a może SATURNA.

5

Odp: Wyjaśnienie Końca świata

Do tych wiadomości które napisałem dodam jeszcze jedną ,która też wiąże się tematem.Otóż wiemy iż dinozaury żyły długo na Ziemi.Ale coś się wydarzyło że zginęły.Jeśli dinozaury żyły miliony lat to oznaczałoby że wtedy nie dochodziło do potopów.A więc jest jakaś główna przyczyna tych potopów.Jeżeli zrozumieliście czym jest chmura dla wyładowań górnych warstw atmosfery to zrozumiecie że nastąpiła awaria w naszym systemie Słonecznym.Między MARSEM a JOWISZEM kiedyś była tam planeta.I ona powodowała lepsze rozładowanie napięcia między Jowiszem a Słońcem.Teraz tej planety nie ma została ona rozbita na drobne kawałki.Natomiast część spadła na Ziemię i dlatego zginęły dinozaury.A więc od tego czasu mamy potopy na Ziemi ponieważ nastąpiło zaburzenie w rozładowaniu planety Jowisza i Saturna.I aby naprawić tą awarię to trzeba te wszystkie kawałki które krążą między MARSEM a JOWISZEM zebrać do kupy.W ten sposób zmniejszylibyśmy rozmiary katastrofy która nas czeka.

6

Odp: Wyjaśnienie Końca świata

michallesz2 napisał/a:

Co ja tu mogę mylić.Koniec świata będzie w latach 5000-6000.A koniec naszej cywilizacji około 2040 roku.Chyba w tych datach jest jakaś różnica.A skoro część ludzi przeżyje to nie ma mowy o końcu cywilizacji.Kiedy Atlantyda zatonęła to też część ludzi przeżyła.Tak samo w potopie Biblijnym część ludzi przeżyła.A więc cywilizacja trwa nadal.Jest przepowiednia dotycząca Papieży.Piotr zaczął i Piotr skończy.Ja słucham bardziej proroków niż naukowców.Naukowcy mówią że w Europie będzie zimniej ,natomiast prorocy ,że cieplej.I komu tu wierzyć.Jeżeli według proroków ma być zalana Anglia i południowa część Włoch.To z logicznego punku myślenia Ziemia obróci się bardziej na południe.Na wyspie z Anglią leży w północnej części Szkocja.Gdyby Ziemia przesunęła się na północ wtedy Szkocja by ucierpiała a nie Anglia.Tak samo z Włochami.Gdyby Ziemia przesunęła się na północ wtedy kraje afrykańskie zostałyby zalane.A więc albo prorocy kłamią albo naukowcy.Według mnie to naukowcy nie wiedzą co mówią a tylko domyślają się.Warto wszystkie proroctwa traktować jak puzle pewnej układanki.Jak się ją ułoży wtedy powstaje obraz prawdy.

koniec cywilizacji= koniec naszego postepu jak i obecnego życia w sensie jakim znamy współczesnie.
Jesteś całkiem niezły, jak bym ciebie tak jeszcze z kilka razy poczytał to byłbys moim guru a stąd juz blisko do sekciarstwa.
Powaznie, masz talent przekonywania:) ale ja sie nie łapie na to:)  piszesz: "Ostatnim Papieżem ma być Piotr Rzymianin
który ma długo rządzić.Niech jego rządy wyniosą 30 lat.Jeśli te 30 lat dodamy do roku wyboru następnego Papieża to otrzymamy mniej więcej datę kataklizmu.Czyli około 2040" ....cholera skad ty to tak wyliczyłes, wiesz tez znam matematyke i za zadne skarby nie wychodzi mi to tak jak u ciebie ponieważ: wybór papieza po naszym papieżu-rodaku był w roku 2005!!!! nowy papież niech sobie zyje bardzo długo...ale by nawet otrzymac tą date 2040 to musiałby w tym roku umrzec:) a poza tym skad nagle wpadłes na pomysł ,ze długie powiernictwo głowy koscioła to 30 lat?:)
co do twojego opisu, bardzo fajnie sobie wyliczyłes date 2040 ...wielkie gratulacje ,chyba nikt by tego w ten sposób nie wyliczył.
Druga sprawa, piszesz o rzekomej planecie która kiedys sie kręciła w/g wlasnej orbity...no chłopie poważna hipoteza:) ale niczym jej nie potwierdzisz,niestety....naukowcy by cie wysmiali ale zwarzywszy na to ,ze tez ich nie lubie to zostawiam to bez rozwijania komentarza:)

ostani twój post, to pewna retoryka...ale w zaden sposób nie mozna mowic o poprawności.
powiem ci tak, naukowcy znaja cykle słoneczne i własnie tylko te 11 letnie...pisalismy juz  o tym i obwarowane to było dyzym materiałem dowodowym zamieszczanym przez forumowiczów. Problem wynikł w momencie gdy podawałem cykl słoneczny ,który poniekad zdarza sie co 11500 lat . Wtedy jak twierdzili majowie dochodzi do hiperaktywnosci słonecznej i słońce "wyrzuca "w przestrzeń potężną ilośc czastek elektromagnetycznych ,które docierajac do ziemi moga spowodować zmiane pół magnetycznych ziemi itd...... nie chce mi sie juz po raz 10 powtarzać tego zagadnienia.......
Fakt jest taki ,ze majowie czcili słońce i i ch kalendarz nawi,azywał bardzo ściśle do niego jak i do ogólnie stosowanej astronomii ówczesnej. Oni prawdopodobnie byli swiadomi istnienia takiego cyklu(11500 lat) ,nie ważne skad wiedzieli ,wazne czy to prawda.? Ich kalendarz mówiac w skrócie to 5 epok ,kazda kończyla sie katastrofami dla ziemi. My,zyjemy w 4 ,która w/g ich kalendarza kończy sie 21-12-2012 roku. Na podstawie tego ,ze naukowcy -geolodzy stweirdzili powiazanie pomiedzy skonczeniem sie 4 epoki około 9450 lat  z nagła zmiana klimatu tez w tym czasie ,która miala miejsce mozna stweirdzić ,ze cos w tym wszystkim jest.
podajesz daty końca swiata, wtaki sposób jak by to miała byc ostatecznośc. prorokow było ,jest i bedzie cała masa ale każdy z nich podaje cos zupełnie innego. A tacy co podaja daty czegokowiek to jest nie wielu.
dlaczego 21-12-2012 mnie przekonuje? hm.....

w tym dniu kończy sie 4 epoka ich kalendarza i kazda wczesniejsza kończyła sie katastrofami globalnymi....
egipcjanie podaja podobna date "końca" i nie tylko oni
im blizej tego roku tym ogromny wzrost naturalnych kataklizmów
(poczytaj inne posty)
co do przepowiedni to ,ponoć ostatnim papiezem ma być murzyn a nie Piotr rzymianin ,chyba że Piotr będzie murzynem:)
a takze czytałem gdzies ,ze po naszym papiezu rodaku ma byc jeszcze dwóch papiezy i włąsnie ten ostatni ma byc murzynem...na ostatnim konklawe 3 ilosc głosów kardynalskich miał własnie murzyn,a obecny papiez jest juz  mocno staruszkiem ,niech zyje bardzo długo ale gdyby sie zdarzyło ,ze umrze przed 2012 rokiem i później by wybrali papieża-murzyna to przepowiednia była by bardzo blisko do spełnienia....ciekawe nie
To tyle póki co, ale na marginesie twoje posty duzo wnosza "świeżości" w naszych mocno juz spokojnych dyskusjach.
pozdro

7

Odp: Wyjaśnienie Końca świata

Odpowiedz do osoby ( pablodart ) .Dlaczego tak obliczyłem ?.Według przepowiedni obecny Papież ma rządzić krótko.Tę przepowiednię znałem więcej niż 10 lat temu.Nie wiedziałem tylko jaka to może być przyczyna ,że będzie tak krótko rządzić.Dzisiaj już wiem.Wybrano go już w podeszłym wieku i dlatego jego rządy będą trwały krótko.Nasz Papież ( Paweł II ) rządził bardzo długo bo jego pontyfikat trwał 27 lat.Jest to jeden z tak długich pontyfikatów.A więc w przybliżeniu wybrałem 30 lat.Z tym tylko ,że ostatni Papież nie umrze śmiercią naturalną.A więc jego pontyfikat będzie trwał krócej.Ile ,tego nie wiem i nie będę się silił aby to odgadnąć.W wypowiedzi napisałem że około 2040.A około też coś znaczy.Może być również 2035 rok.W każdym bądz razie do roku 2040 to się stanie , a może być wcześniej.A teraz można odpowiedzieć czy 10 lat w porównaniu do 27 to krótko czy nie.Obecny Papież rządzi już 5 lat.Więc, ile jeszcze musi rządzić aby było krótko.Obecny papież to 111.W jego godle jest czarny murzyn.A jak wcześniej napisałem że PIOTR zaczął i PIOTR skończy.
Można się tylko domyślać ,bo trafną  odpowiedz to trudno znależć.A co tyczy się długości pontyfikatu to tylko jeden Papież sprawował władzę dłużej niż nasz Papież spośród 111 sprawujących do tej pory.Wszystkich ma być 112.Następny Papież ,czyli 113 ,wybrany zostanie po kataklizmie.Obecnie mamy 7 kontynentów .Po kataklizmie będzie ich 10.Tak pisze w Biblii.
Co do planety.Pooglądaj sobie nasz układ słoneczny.Na niektórych fotografiach nie widać pasu rozbitych odłamków.Ale jak dobrze  poszukasz to znajdziesz.Ten pas ma odpowiednią nazwę ale nie pamiętam teraz.Jeżeli wiesz co to jest EKLIPTYKA .to ona właśnie obracała się po ekliptyce.Czyli tak samo jak inne planety.Nic nie pisałem że porusza się według własnej orbity.To Ty dodałeś te słowo.
Co do daty Końca świata.O tym pisze w Biblii w APOKALIPSIE.Jest tam rozdział OTWARCIE 7 PIECZĘCI.Ja Przyjąłem okres jednej pieczęci za 1000 lat .Ale dobrze wiesz że może to być również 1050 lat jak również 1100 lat.Jedna pieczęć może mieć okres krótszy lub dłuższy.Dlaczego wybrałem akurat 1000 lat.Według proroctw katastrofę poprzedzi wojna.Po katastrofie ma być 1000 lat spokoju a potem znowu na Ziemi będzie zle.Zaznaczam że to są słowa proroctw . A  w Biblii trzecia pieczęć mówi właśnie o dobrobycie i sprawiedliwości (symbol waga ).Druga mówi o wojnie.To logicznie nasuwa się wniosek ,że jedna pieczęć to około 1000 lat skoro po tym kataklizmie będzie data 2000-3000 (data dobrobytu) to w Biblii jest pieczęcią 3-cią.Nic tu nie wymyślam jedynie logicznie myślę.

8

Odp: Wyjaśnienie Końca świata

michalesz2 napisał/a:

Odpowiedz do osoby ( pablodart ) .Dlaczego tak obliczyłem ?.Według przepowiedni obecny Papież ma rządzić krótko.Tę przepowiednię znałem więcej niż 10 lat temu.Nie wiedziałem tylko jaka to może być przyczyna ,że będzie tak krótko rządzić.Dzisiaj już wiem.Wybrano go już w podeszłym wieku i dlatego jego rządy będą trwały krótko.Nasz Papież ( Paweł II ) rządził bardzo długo bo jego pontyfikat trwał 27 lat.Jest to jeden z tak długich pontyfikatów.A więc w przybliżeniu wybrałem 30 lat.Z tym tylko ,że ostatni Papież nie umrze śmiercią naturalną.A więc jego pontyfikat będzie trwał krócej.Ile ,tego nie wiem i nie będę się silił aby to odgadnąć.W wypowiedzi napisałem że około 2040.A około też coś znaczy.Może być również 2035 rok.W każdym bądz razie do roku 2040 to się stanie , a może być wcześniej.A teraz można odpowiedzieć czy 10 lat w porównaniu do 27 to krótko czy nie.Obecny Papież rządzi już 5 lat.Więc, ile jeszcze musi rządzić aby było krótko.Obecny papież to 111.W jego godle jest czarny murzyn.A jak wcześniej napisałem że PIOTR zaczął i PIOTR skończy.
Można się tylko domyślać ,bo trafną  odpowiedz to trudno znależć.A co tyczy się długości pontyfikatu to tylko jeden Papież sprawował władzę dłużej niż nasz Papież spośród 111 sprawujących do tej pory.Wszystkich ma być 112.Następny Papież ,czyli 113 ,wybrany zostanie po kataklizmie.Obecnie mamy 7 kontynentów .Po kataklizmie będzie ich 10.Tak pisze w Biblii.
Co do planety.Pooglądaj sobie nasz układ słoneczny.Na niektórych fotografiach nie widać pasu rozbitych odłamków.Ale jak dobrze  poszukasz to znajdziesz.Ten pas ma odpowiednią nazwę ale nie pamiętam teraz.Jeżeli wiesz co to jest EKLIPTYKA .to ona właśnie obracała się po ekliptyce.Czyli tak samo jak inne planety.Nic nie pisałem że porusza się według własnej orbity.To Ty dodałeś te słowo.
Co do daty Końca świata.O tym pisze w Biblii w APOKALIPSIE.Jest tam rozdział OTWARCIE 7 PIECZĘCI.Ja Przyjąłem okres jednej pieczęci za 1000 lat .Ale dobrze wiesz że może to być również 1050 lat jak również 1100 lat.Jedna pieczęć może mieć okres krótszy lub dłuższy.Dlaczego wybrałem akurat 1000 lat.Według proroctw katastrofę poprzedzi wojna.Po katastrofie ma być 1000 lat spokoju a potem znowu na Ziemi będzie zle.Zaznaczam że to są słowa proroctw . A  w Biblii trzecia pieczęć mówi właśnie o dobrobycie i sprawiedliwości (symbol waga ).Druga mówi o wojnie.To logicznie nasuwa się wniosek ,że jedna pieczęć to około 1000 lat skoro po tym kataklizmie będzie data 2000-3000 (data dobrobytu) to w Biblii jest pieczęcią 3-cią.Nic tu nie wymyślam jedynie logicznie myślę.

Ogólnie rzecz ujmujac to co piszesz jest dobrze powiazane ,wiec tworzy logiczna całość. Zastanawia mnie tylko czemu tak bardzo polegasz na bibli , są o wiele bardziej sugerujace koniec swiata dokumenty chocby "mahabharata" czy tez wedy indyjskie.....wiem ,że to nie z naszej religi ale powiem ci ,ze tylko cwaniactwo i spryt człowieka wprowadziły wielki podział religi naszego świata. Jak sie dobrze wczytamy w najwazniejsze pisma przewodnie wszystkich religi dojdziemy do wniosku ,że w zasdadzie to pisza o tym samym. Sięgnałem do troche innych źródeł gdyż uważam ,że w naszej bibli na ten temat jest duzo zafałszowań oby nie powiedzieć zaklaman. Zdecydowana wiekszośc przekazów religijnych informuje o zbliżajacym sie rychłym końcu , oczywiscie żadne źródło nie podaje daty. Sa pewne przekazy ,które dają duza mozliwość interpretacji . Ja uważam,że będzie to jednak 2012 rok i zdarzy sie tak ,że faktycznie będzie nowy papież ,który rozpocznie swój pontyfikat przed 2012 rokiem a owy kataklizm go zabije, wiec spełni sie równiez proroctwo o którym piszesz.

9

Odp: Wyjaśnienie Końca świata

Napisałem też artykuł PLAN BOŻY.wpisując tę nazwę w GOOGLE znajdziesz ją na 3 podstronie.Tak jest na moim komputerze.

10

Odp: Wyjaśnienie Końca świata

witaj, jak juz chcesz sie czymś pochwalic to daj linka do tego artykułu bo niestety nie wiem co mam czytać,tak duzo tego:)

11

Odp: Wyjaśnienie Końca świata

Wiecie co ludzie,jesli koniec świata ma być to chyba nie my o tym stanowimy,tylko sily wyższe.Nie naukowcy,prprocy,mesjasze tylko to lub ktoś najwyzszy.Cieszy sie że jesteśmy,że istniejsemy,a po Nas choćby potop

12

Odp: Wyjaśnienie Końca świata

Plan Boży   http://www.eioba.pl/a119423/plan_bozy

13

Odp: Wyjaśnienie Końca świata

michallesz2 - Widać że bardzo wzorujesz się na biblii... tylko niestety ona nie podaje szczegółów ;p jeżeli się nie sprawdzi(raczej 99,99999999999999999999999999999999999999% że nie) to znajdzie się kolejna data za jakieś 100lat smile no chyba że ludzie już wyjdą z tej głupoty...

14

Odp: Wyjaśnienie Końca świata

do michalesza:
cytuje"Można się tylko domyślać ,bo trafną  odpowiedz to trudno znależć.A co tyczy się długości pontyfikatu to tylko jeden Papież sprawował władzę dłużej niż nasz Papież spośród 111 sprawujących do tej pory.Wszystkich ma być 112.Następny Papież ,czyli 113 ,wybrany zostanie po kataklizmie.Obecnie mamy 7 kontynentów .Po kataklizmie będzie ich 10.Tak pisze w Biblii.
drogi michaleszu nie wiem skad bierzesz dane do swoich postów ale powiem ci ,że wiele piszesz nieprawdy.
Otóż nasz rodak papież Jan Paweł II był 264 papiezem, co znaczy że obecny jest 265 nastepca św. Piotra.To całkowicie obala twoje posty jak i poglądy na temat rzekomej przepowiedni. pozdrowionka

p.s
co 10 kontynentów to jakoś nie mogę znaleźć tego w biblii ,daj mi nr str. gdzie pisze o tym:)

15

Odp: Wyjaśnienie Końca świata

co 10 kontynentów to jakoś nie mogę znaleźć tego w biblii ,daj mi nr str. gdzie pisze o tym:)
Odpowiadam panu ( Pablodart ).To można znależć w ( OBJAWIENIE ŚW.JANA 17 ).Tytuł to:( WIZJA WIELKIEJ NIERZĄDNICY I ZWIERZĘCIA ).Nierządnicą jest tu kościół.Siedem głów z dziesięcioma rogami znaczy że z 7 kontynentów (wyrośnie, oczywiście w przenośni) powstanie 10 kontynentów nad którymi NIERZĄDNICA będzie miała wpływ.Zwierzę które jest a potem nie będzie i znowu jest i znowu nie będzie.To przenośnia do fal potopu które raz są a drugi raz nie ma.To są opisy dotyczące czasów przed końcem świata.Skoro ma powstać 10 kontynentów to coś musi je utworzyć.A skoro opisy dotyczą czasu po naszej katastrofie to jest bardzo duże prawdopodobieństwo iż po tej katastrofie powstanie 10 kontynentów.Od wersetu 15 jest wytłumaczenie co oznacza kobietę WSZETECZNICĘ.natomiast od paragrafu 21.Jest opis NOWEJ ZIEMI I NOWEGO NIEBA.Zjedzenie księgi oznacza iż powstaną znowu prorocy którzy będą prorokować o czasach przyszłych.A więc człowiek będzie żył w drugim cyklu ale już bez osób czyniących zło.Dobrym przykładem może być UFO.Istoty na wyższym poziomie w śród których nie ma zła.

16

Odp: Wyjaśnienie Końca świata

Pełny tekst przepowiedni [edytuj]

    Ex castro Tyberis
    Inimicus expulsus.
    Ex magnitudine montis.
    Abbas Suburranus.
    De rure albo.
    Ex tetro carcere.
    Via trans-Tyberina.
    De Pannonia Tusciae.
    Ex ansere custode.
    Lux in ostio.
    Sus in cribo.
    Ensis Laurentii.
    De schola exiet.
    De rure bovensi.
    Comes signatus.
    Canonicus de latere.
    Avis Ostiensis.
    Leo Sabinus.
    Comes Laurentius.
    Signum Ostiense.
    Hierusalem Campaniae.
    Draca depressus.
    Anguinus vir.
    Concionatur Gallus.
    Bonus Comes.
    Piscator Tuscus.
    Rosa composita.
    Ex teloneo liliacei Martini.
    Ex rosa leonina.
    Picus inter escas.
    Ex eremo celsus.
    Ex undarum benedictione.
    Concionator patereus.
    De fessis Aquitanicis.
    De sutore osseo.
    Corvus schismaticus.
    Frigidus Abbas.
    De rosa Attrebatensi.
    De montibus Pammachii.
    Gallus Vice-comes.
    Novus de Virgine forti.
    De cruce Apostilica.
    Luna Cosmedina.
    Schisma Barcinonicum.
    De Inferno praegnanti.
    Cubus de mixtione.
    De meliore sydere.
    Nauta de ponte nigro.
    Flagellum Solis.
    Cervus Sirenae.
    Corona veli aurei.
    Lupa caelestina.
    Amator crucis.
    De modicitate lunae.
    Bos pascens.
    De capra et Albergo.
    De cervo et Leone.
    Piscator Minorita.
    Praecursor Siciliae.
    Bos Albanus in portu.
    De parvo homine.
    Fructus jovis juvabit.
    De craticula Politiana.
    Leo Florentius.
    Flos pilaei aegri.
    Hiacynthus medicorum.
    De corona Montana.
    Frumentum floccidum.
    De fide Petri.
    Aesculapii pharmacum.
    Angelus nemorosus.
    Medium corpus pilarum.
    Axis in medietate signi.
    De rore caeli.
    De antiquitate Urbis.
    Pia civitas in bello.
    Crux Romulea.
    Undosus Vir.
    Gens perversa.
    In tribulatione pacis.
    Lilium et rosa.
    Jucunditas crucis.
    Montium custos.
    Sydus Olorum.
    De flumine magno.
    Bellua insatiabilis
    Poenitentia gloriosa.
    Rastrum in porta.
    Flores circumdati.
    De bona Religione.
    Miles in bello.
    Columna excelsa.
    Animal rurale.
    Rosa Umbriae.
    Ursus velox.
    Peregrinus Apostolicus
    Aquila rapax.
    Canis et coluber.
    Vir religiosus.
    De balneis hetruriae.
    Crux de cruce.
    Lumen in caelo.
    Ignis ardent.
    Religio depopulata.
    Fides intrepida.
    Pastor angelicus.
    Pastor et Nauta.
    Florus florum.
    De medietate Lunae.
    De labore Solis.
    Gloria olivae.

In persecutione extrema S.R.E. sedebit Petrus Romanus, qui pascet oves in multis tribulationibus: quibus transactis civitas septicollis diruetur, et Iudex tremedus iudicabit po pulum suum. Finis.

to jest lista papieży.Nasz Papież to ( DE LABORE SOLIS ) .Obecny to ( GLORIA OLIVEA ) .Następny to ( PETRUS ROMANUS ).A to strona w której to pisało.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przepowiednia_Malachiasza.
A więc ostatnim będzie PIOTR RZYMIANIN.

17

Odp: Wyjaśnienie Końca świata

Powstanie przepowiedni [edytuj]

Przepowiednia opiera się na wizjach, które św. Malachiasz rzekomo przeżył w czasie pobytu w Rzymie w 1139 r. na zaproszenie papieża Innocentego II. Opisał on swoje wizje w postaci krótkich, zakodowanych zdań. Manuskrypt Malachiasza został podobno zdeponowany w Rzymskich Archiwach przez Innocentego i w późniejszych czasach zapomniany.
Autentyczność i celność przepowiedni [edytuj]

Biograf Malachiasza Bernard z Clairvaux nie wspomina nigdzie o tej przepowiedni, ani nie jest ona nigdzie opisana aż do czasów jej odkrycia w 1590 r., a to według niektórych może znaczyć, że jest to XVI-wieczne fałszerstwo.

Według przeciwników autentyczności dokumentu należy pamiętać, że wszystkie interpretacje przepowiedni prowadzone są post factum i na jej podstawie nikt nie zdołał jeszcze przewidzieć, kto zostanie papieżem przed jego faktycznym wyborem, a krótkie motta opisujące papieży wybranych jeszcze przed odnalezieniem dokumentu są znacznie bardziej dokładne niż te opisujące przyszłych papieży.

Sceptycy w ogóle wątpiący w trafność przepowiedni uważają, że podobieństwa istniejące pomiędzy enigmatycznymi charakterystykami, a faktycznie wybranymi papieżami są jedynie przypadkowe i wynikają z ogólnikowości opisów, mogących drogą spekulacyjnych interpretacji być dopasowanymi do praktycznie każdego elekta.
Pełny tekst przepowiedni [edytuj]

    Ex castro Tyberis
    Inimicus expulsus.
    Ex magnitudine montis.
    Abbas Suburranus.
    De rure albo.
    Ex tetro carcere.
    Via trans-Tyberina.
    De Pannonia Tusciae.
    Ex ansere custode.
    Lux in ostio.
    Sus in cribo.
    Ensis Laurentii.
    De schola exiet.
    De rure bovensi.
    Comes signatus.
    Canonicus de latere.
    Avis Ostiensis.
    Leo Sabinus.
    Comes Laurentius.
    Signum Ostiense.
    Hierusalem Campaniae.
    Draca depressus.
    Anguinus vir.
    Concionatur Gallus.
    Bonus Comes.
    Piscator Tuscus.
    Rosa composita.
    Ex teloneo liliacei Martini.
    Ex rosa leonina.
    Picus inter escas.
    Ex eremo celsus.
    Ex undarum benedictione.
    Concionator patereus.
    De fessis Aquitanicis.
    De sutore osseo.
    Corvus schismaticus.
    Frigidus Abbas.
    De rosa Attrebatensi.
    De montibus Pammachii.
    Gallus Vice-comes.
    Novus de Virgine forti.
    De cruce Apostilica.
    Luna Cosmedina.
    Schisma Barcinonicum.
    De Inferno praegnanti.
    Cubus de mixtione.
    De meliore sydere.
    Nauta de ponte nigro.
    Flagellum Solis.
    Cervus Sirenae.
    Corona veli aurei.
    Lupa caelestina.
    Amator crucis.
    De modicitate lunae.
    Bos pascens.
    De capra et Albergo.
    De cervo et Leone.
    Piscator Minorita.
    Praecursor Siciliae.
    Bos Albanus in portu.
    De parvo homine.
    Fructus jovis juvabit.
    De craticula Politiana.
    Leo Florentius.
    Flos pilaei aegri.
    Hiacynthus medicorum.
    De corona Montana.
    Frumentum floccidum.
    De fide Petri.
    Aesculapii pharmacum.
    Angelus nemorosus.
    Medium corpus pilarum.
    Axis in medietate signi.
    De rore caeli.
    De antiquitate Urbis.
    Pia civitas in bello.
    Crux Romulea.
    Undosus Vir.
    Gens perversa.
    In tribulatione pacis.
    Lilium et rosa.
    Jucunditas crucis.
    Montium custos.
    Sydus Olorum.
    De flumine magno.
    Bellua insatiabilis
    Poenitentia gloriosa.
    Rastrum in porta.
    Flores circumdati.
    De bona Religione.
    Miles in bello.
    Columna excelsa.
    Animal rurale.
    Rosa Umbriae.
    Ursus velox.
    Peregrinus Apostolicus
    Aquila rapax.
    Canis et coluber.
    Vir religiosus.
    De balneis hetruriae.
    Crux de cruce.
    Lumen in caelo.
    Ignis ardent.
    Religio depopulata.
    Fides intrepida.
    Pastor angelicus.
    Pastor et Nauta.
    Florus florum.
    De medietate Lunae.
    De labore Solis.
    Gloria olivae.

In persecutione extrema S.R.E. sedebit Petrus Romanus, qui pascet oves in multis tribulationibus: quibus transactis civitas septicollis diruetur, et Iudex tremedus iudicabit po pulum suum. Finis.
Interpretacja [edytuj]

Interpretacje haseł przepowiedni wiążą się z reguły ze znalezieniem połączenia pomiędzy danym hasłem, a miejscem urodzenia papieża, jego herbem lub zdarzeniami związanymi z jego wyborem. Na przykład pierwsze hasło Ex castro Tiberis (z zamku na Tybrze) pasuje do papieża Celestyna II, który urodził się w Citta di Castello przy rzece Tyber. Papież Klemens XIII, który używał róży jako swojego symbolu, został opisany jako "Rosa Umbriae" ? róża Umbrii.

W ostatnich latach współcześni badacze przepowiedni powrócili do analizy przepowiedni Malachiasza, znajdując w niej nowe, według ich interpretacji trafne wizje ? choć te interpretacje są podważane przez sceptyków.

    * Pastor et Nauta (pasterz i żeglarz) ? to określenie przypisuje się papieżowi Janowi XXIII. Przed wyborem na papieża był patriarchą Wenecji i zapewne pływał gondolami (łodziami).

    * Florus Florum (kwiat kwiatów) ? określenie to pasuje jakoby do Pawła VI na herbie którego znajdowały się trzy heraldyczne kwiaty lilii. Niemniej poprzedni papieże także mieli kwiaty we własnych herbach, więc kwiatem kwiatów mógł być każdy z nich.

    * De medietate Lunae (z połowy księżyca) ? niektórzy uważają iż pasuje do papieża Jana Pawła I, który został wybrany 26 sierpnia 1978, dzień po tym kiedy księżyc wszedł w ostatnią kwadrę i panował zaledwie niewiele ponad miesiąc (33 dni ? miesiąc księżycowy wynosi 28 dni), a więc umarł on na jeden dzień przed połową księżyca. Papież Jan Paweł I był nazywany papieżem uśmiechu - więc półksiężyc miałby się odnosić do jego ust, które przyjmują kształt połowy księżyca podczas uśmiechu

    * De labore Solis (z pracy Słońca) ? zwolennicy tej przepowiedni zauważają iż Jan Paweł II urodził się 18 maja 1920 w dniu zaćmienia słońca, a jego pogrzeb odbył się w czasie innego zaćmienia słońca 8 kwietnia 2005. Przed jego śmiercią mówiło się też, że pasuje do tego określenia, bo wędruje po Ziemi (pielgrzymki) niczym Słońce. W powieści Marcina Wolskiego Według św. Malachiasza słońce zostało skojarzone z symbolem Solidarności a praca: z robotniczą przeszłością Karola Wojtyły.

    * Gloria Olivae (chwała oliwki) przypisuje się Benedyktowi XVI [1] ponieważ jednym z symboli zakonu św. Benedykta jest gałązka oliwna [2] (zwolennicy przepowiedni uważają, iż przyjęcie takiego imienia przez Papieża doskonale łączy go z zakonem benedyktynów). Jeszcze inna interpretacja wiąże się z faktem, że Ratzinger urodził się 16 kwietnia, w dniu śmierci św. Benedykta Józefa Labr? (26 marca 1748 ? 16 kwietnia 1783).

Można spotkać się także z interpretacją, która sugeruje, że gloria olivae ma coś wspólnego z faktem, że Joseph Ratzinger był prefektem Kongregacji do spraw Nauki Wiary (zatem miał bronić doktryny Kościoła):

    Obj. (Apokalipsa św. Jana) 11:4-5 "Ci są dwie oliwy i dwa świeczniki, stojące przed obliczem Pana wszystkiej ziemi. A jeśliby im kto chciał szkodzić, ogień wynijdzie z ust ich i pożre nieprzyjacioły ich; a jeśliby im kto chciał szkodzić, ten też tak musi być zabity."[3]

Jeszcze inna interpretacja jest następująca: Słowa "chwała oliwki" od dawna wiązano z ciemnym kolorem oliwki, co miałoby znaczyć, że papież będzie czarnoskóry. Benedykt XVI czarnoskóry nie jest, ale ma w herbie wizerunek głowy Murzyna. Kolejna łączy się z interpretacją "drzewa oliwnego" jako symbolu przywiązania do tradycji i konserwatyzmu.
Przyszły papież [edytuj]

Według przepowiedni do wyboru pozostał już tylko jeden papież ? Petrus Romanus (Piotr Rzymianin). Interpretacje tej inskrypcji są różne. Badacze twierdzą, iż może być on Włochem (Rzymianin) lub papieżem innej rasy, który przyjmie imię Piotr II. [4]

Brak numeru przy ostatnim zapisie na liście może jednak sugerować, że przed nim nastąpi jeszcze dowolna liczba innych papieży. Byłoby to zgodne z innymi przepowiedniami (np. Sybilla: "Jeśli dobrze czynić będą i Bogu posłuszeństwo oddadzą, On doda im lat; jeśli zaś Boga obrażać będą i w grzechach brnąć, Bóg odpłaci im się i skróci liczbę lat istnienia świata."). Można zatem przepowiednię Malachiasza potraktować jako listę papieży od Piotra do Benedykta XVI, z dodatkową notką na temat tego, który będzie ostatni.

Brak numeru przy inskrypcji "Petrus Romanus" może też oznaczać iż odnosi się ona do ostatniego "numerowanego" papieża, czyli Benedykta XVI i że to on jest ostatnim papieżem. Mogłoby na to wskazywać kilka faktów:

    * Powrót przez Papieża do Mszy Wszech Czasów i tradycyjnej liturgii, czyli cofanie się do korzeni chrześcijaństwa. (Piotr)
    * Ograniczenie liczby pielgrzymek i dłuższe przebywanie w Rzymie. (Rzymianin)

Ostatnie, najdłuższe hasło brzmi:

    "In persecutione extrema S.R.E. sedebit Petrus Romanus, qui pascet oves in multis tribulationibus: quibus transactis civitas septicollis diruetur, & Iudex tremendus iudicabit populum suum. Finis."

    "W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść [swe] owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec."

Lista ostatnich papieży wg Przepowiedni Malachiasza [edytuj]

Szukający potwierdzenia słuszności przepowiedni uważają, iż ostatni papieże pasują do niej:

    * Pius X ? (Giuseppe Melchiorre Sarto) ? Ignis ardent
    * Benedykt XV (Giacomo della Chiesa) ? Religio depopulata
    * Pius XI (Ambrogio Damiano Achille Ratti) ? Fides intrepida
    * Pius XII (Eugenio Pacelli) ? Pastor Angelicus
    * Jan XXIII (Angelo Giuseppe Roncalli) ? Pastor et Nauta
    * Paweł VI (Giovanni Battista Montini) ? Flos Florum
    * Jan Paweł I (Albino Luciani) ? De medietate Lunae
    * Jan Paweł II (Karol Wojtyła) ? De labore Solis
    * Benedykt XVI (Joseph Ratzinger) ? Gloria Olivae

18

Odp: Wyjaśnienie Końca świata

Prorok, biskup i katolicki święty Malachiasz w 1148 roku spisał 112 krótkich charakterystyk, przedstawiających kolejnych papieży. Opis ten jest bardzo trafny, zawiera imiona, typowe cechy, informacje o pochodzeniu papieży, a czasem charakterystykę czasu, w jakim dany papież urzędował na Stolicy Piotrowej. Święty Malachiasz napisał, iż po pontyfikacie numeru 110 (okazał się nim Jan Paweł II) nastąpi jeszcze tylko dwóch papieży.

Numer 112 ? ostatni na liście św. Malachiasza ? to ?Piotr Rzymianin?. Jego panowanie przypadać będzie w okresie ?najgorszych prześladowań Świętego Rzymskiego Kościoła?. Papież ten ?paść będzie swe owce? ?wśród rozlicznych udręczeń, z końcem których miasto na siedmiu wzgórzach będzie zniszczone?. Mowa oczywiście o Rzymie.

Także szesnastowieczny prorok Nostradamus mówi o papieżu Rzymianinie. ?Z powodu śmierci bardzo starego papieża, Wybrany zostanie Rzymianin w bardzo dobrym wieku. Będzie się o nim mówiło, że osłabi Tron, Jednak będzie go długo dzierżył w bólu?.

Tym Rzymianinem może być pracujący w Kurii Rzymskiej czarnoskóry kardynał Francis Arinze.
Także prorok zwany Czeladnikiem (prawdziwe imię: Franciszek) przepowiedział, że Antychryst będzie walczył z Kościołem. Kościół będzie prześladowany, a Antychryst zemści się na Rzymie:
?Bazylika świętego Piotra i Watykan rozsypią się w gruzy. Złomy kamienne Bazyliki zabiją dużą ilość ludzi, a krew popłynie strumieniami?.
Czy taka czeka nas przyszłość?

19

Odp: Wyjaśnienie Końca świata

no  o.k od 1148 roku byc moze liczba pontyfikatów to 112 ale cała ilośc papieży od początku chrześcijaństwa w tej chwili to 265, czyli z tym obecnym:)

20

Odp: Wyjaśnienie Końca świata

cytuje"Można się tylko domyślać ,bo trafną  odpowiedz to trudno znależć.A co tyczy się długości pontyfikatu to tylko jeden Papież sprawował władzę dłużej niż nasz Papież spośród 111 sprawujących do tej pory.Wszystkich ma być 112.Następny Papież ,czyli 113 ,wybrany zostanie po kataklizmie.Obecnie mamy 7 kontynentów .Po kataklizmie będzie ich 10.Tak pisze w Biblii.
drogi michaleszu nie wiem skad bierzesz dane do swoich postów ale powiem ci ,że wiele piszesz nieprawdy.
Otóż nasz rodak papież Jan Paweł II był 264 papiezem, co znaczy że obecny jest 265 nastepca św. Piotra.To całkowicie obala twoje posty jak i poglądy na temat rzekomej przepowiedni. pozdrowionka

Tu co napisałem jest wszystko prawdą.Najwyżej coś nie dopowiedziałem tak jak w ilości papieży.Liczba 112 jest prawdą.Jest to liczba ostatnich Papieży o których napisał Malachiasz.A że byli też tacy o których nic nie napisał to jego sprawa ( nie miał wizji co do reszty ).Nie pisałem ilu było Papieży wszystkich a tylko w wizji Malachiasza.Widzisz teraz jak trudno jest zrozumieć BIBLIĘ.Jeśli wiadomości w niej zawarte napisane są w przenośniach ,za pomocą symboli,za pomocą proroctw,za pomocą podobieństw.Co do 112 Papieży to mój błąd.Nie wyjaśniłem ,dlaczego mówię o 112.