Temat: Kto jest prawdziwym stwórcą świata? Bóg czy Szatan?

Słyszałem o człowieku, który miał coś w rodzaju biblii szatana i mocno wierzył w to, że szatan jest uwięzionym aniołem-stwórcą, a zły bóg zamknął nas tzn świat w "szklanym" sześcianie. Nie odprawiał czarnych mszy ale był "święcie" przekonany o wyższości szatana nad bogiem. Twierdził, że gdy szatan powróci, skończą się wojny, choroby, głód i inne plagi.

Ostatnio edytowany przez Diabełek2012 (2011-09-12 21:24:32)

2

Odp: Kto jest prawdziwym stwórcą świata? Bóg czy Szatan?

biblia szatana - jedyna jaka powstała jest tylko i wyłącznie broszurą jak niektórzy "sataniści" się na nia powołują  to znaczy tylko jakimi są debilami a zwałasza zestawiając ją za jakakolwiek inną biblią , po prstu książek nie czytają i byle kawałek papieru co nie ma obrazków juz robi na nich wrażenie . A pozatym szatan jest postacią religijną niemal w każdej religii \ kulturze więc jak może być prawdziwym bogiem jak jest tak samo wymyślony jak ten "nieprawdziwy " .  Ale pacząc na świat w kontekście biblijnym to faktycznie szatan rządzi światem i jak jesteś zły to będziesz miał przej..ne . - oczywiście to tylko kontekst biblijny . Prawda jest taka że całe zło bierze się z chęci życia tylko źle pojętego . Moja córka która ma trzy latka potrafi zabić jeżeli ktoś weźmie jej piłkę chodź w tym samym czasie ma inną i dwiema naraz nie potrafi się bawić ale jej mały organizm ma zakodowane że czym więcej masz tym masz większą szanśe przetrwać i dlatego jest taka zła gdy ktośjej coś chce wziąść , nie potrafi tego właściwie ocenić bo jest małą , z biegiem czasu będzie rosnąć i się coraz bardziej uspołeczniać , nauczy się że aby żyć musi współgrać z innymi ludźmi . BY jej tego nauczyć potrzeba wiele uczucia, miłości  , troski , bezpieczeńśtwa - tak powstaje człowiek , gdy ten mechanizm zawodzi lub wręcz nie istnieje ten mały człowiek które chce teraz , tylko jak , to moje , pozostaje i w dorosłości tez tak funkcjonuje , zabija , gwałci , torturuje wszystko tylko by nasycić poczycie życia i bezpieczeństwo względem innych istot