Temat: Witam! czy mogę wiedzieć kiedy nadejdzie koniec świata?

datę znam to: 5000-6000

2

Odp: Witam! czy mogę wiedzieć kiedy nadejdzie koniec świata?

precyzyjny to ty nie jestes, daleko ci do majów:)

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

3

Odp: Witam! czy mogę wiedzieć kiedy nadejdzie koniec świata?

To nie jest takie proste
Pytasz kiedy wyginie ostatni człowiek
Kiedy zgaśnie wszelkie życie na ziemi czy kiedy ziemia przestanie istnieć

4

Odp: Witam! czy mogę wiedzieć kiedy nadejdzie koniec świata?

raczej chodzi zapewne o unicestwieniu cywilizacji jaka znamy,wiec wydaje mi sie że zyjemy w czasach ostatecznych.
Uwazam takze ,ze majowie maja racje.kwestia tylko taka ,czy dobrze ich konczacy się kalendarz jest obliczony na dzien 21 grudnia?
ale juz niebawem sie okaze:)
pozdro

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

5

Odp: Witam! czy mogę wiedzieć kiedy nadejdzie koniec świata?

Koniec świata sami sobie wyznaczamy postepem w rozpieprzaniu naszej planety...

tolerancja i obiektywizm

6

Odp: Witam! czy mogę wiedzieć kiedy nadejdzie koniec świata?

Postanowiłam do Ciebie napisać , ponieważ też się interesuję końcem świata. Sporo wiem na ten temat  i to z najbardziej wiarygodnego źródła.  Zaraz Ci wszystko wyjaśnię.
   Przyznasz, że najlepiej w tej sprawie zapytać Kogoś, kto jest najbardziej kompetentny w tej sprawie. Ma, na myśli Boga.
  Tak, właśnie Niego, bo przecież to On wie wszystko najlepiej. Poza tym jest Stwórcą wszystkiego : i Ziemi i innych planet, i naszego Słońca i całego wszechświata. I to on najlepiej wie, po co to wymyślił i stworzył . Wie też co się z tym wszystkim stanie.  I od niego przecież wszystko  zależy, prawda ?
    To Bóg właśnie stworzył ludzi , umieścił ich na pięknie uczynionej planecie. Miał w tym cel i to On wie po co , w jakim celu to zrobił i co się z nami stanie, jaka przyszłość nas czeka,

    Czy nie przyznasz, ze warto zapytać Boga o koniec świata ?
    Ale jak można zapytać Boga ?

Prosta sprawa : trzeba sięgnąć do Jego listu do ludzi, do Biblii. Czy czytałaś kiedyś tę księgę ?
To właśnie w Biblii, która została napisana pod Bożym natchnieniem znajdziemy odpowiedzi na wszystkie pytania, które nas dręczą. Ta księga właśnie zawiera całą prawdę o wszystkim, także o końcu świata.
      Tak się składa, że od lat badam Pismo Święte i chętnie podzielę się z Tobą informacjami tam zawartymi. Jeżeli masz w domu Biblię, to zachęcam Cię do odszukania fragmentów , które Ci napiszę, do sprawdzenia ich we własnym egzemplarzu. Będziesz mogła sama wyciągnąć wnioski.

      Najpierw przeczytaj słowa, które wypowiedział Pan Jezus, gdy mówił o końcu świata do swoich uczniów. Odszukaj Ewangelię Mateusza , 24 rozdział , werset 36 :
     ,, A o dniu owym i godzinie nikt nie wie. Ani aniołowie niebios, ani Syn, tylko sam Ojciec. „
     
     Pomyśl, czy według tych słów Pana Jezusa, ludzie mogą znać datę końca świata ?

      A czy ziemia została stworzona przez Boga tylko po to, by istniała tylko jakiś czas ?
Przeczytaj, proszę fragment z księgi Kaznodziei ( Koheleta ) 1:4 , Izajasza 45:18, Psalmu 104:5:

,, Pokolenie  odchodzi i pokolenie przychodzi, lecz Ziemia stoi aż po czas niezmierzony. „

   ,,Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca Niebios . On , prawdziwy Bóg. Ten, który ukształtował Ziemię i który ją uczynił, który ją mocno ugruntował, który nie stworzył jej po prostu na nic. Który ukształtował ją po to, by była zamieszkana „

,, Założył Ziemię na jej ustalonych miejscach. Nic nią nie zachwieje po czas niezmierzony, na zawsze.”

    Powiedz, czy te zapewnienia Stwórcy Ziemi nie są pokrzepiające ? Skoro On tak powiedział, tak zadecydował, to czy musimy się bać, że coś się stanie z naszą planetą ?



      Jednak i Pismo Święte mówi o końcu Świata, ale w zupełnie innym znaczeniu.
Pan Jezus odpowiadając na pytania swoich apostołów o koniec, przyrównał koniec do czasów Noego, do potopu. Z pewnością wiesz, że kiedyś już był koniec. Ale nie koniec Ziemi jako planety i nie zagłada całej ludzkości, tylko zagłada ludzi niegodziwych. Zachęcam Cie do przeczytania fragmentu z Ewangelii Mateusza 24:37-24.
   Pan Jezus podkreślił tam, ze tak jak w potopie zginęli źli ludzie, a prawi ocaleli, tak będzie też w przyszłości. Będzie więc koniec, ale tylko dla niegodziwych ludzi, którzy są nieposłuszni Bogu.
Mówią tez o tym inne fragmenty biblijne, zachęcam Cię do sprawdzenia :
,, Bóg(...) nie powstrzymywał się od ukarania starożytnego świata, lecz Noego, głosiciela prawości , ocalił z siedmiorgiem innych, gdy zesłał potop na świat ludzi bezbożnych; i przez to, że w popiół obrócił miasta Sodomę i Gomorę, potępił je, dając ludziom wzór tego, co ma nadejść  iwyzwolił prawego Lota(...). 2 Piotra 2:5-7
  ,,Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni,
lecz pokładający nadzieję w Jehowie- ci posiądą ziemię.
Jeszcze tylko chwilka,
a już nie będzie niegodziwca.
Spojrzysz na jego miejsce,
a już go nie będzie.
Lecz potulni posiądą ziemię
i będą rozkoszować się obfitością pokoju (…)
Prawi posiądą ziemię
i będą na niej przebywać na zawsze.(...) „  Psalm 37:9-11,29

,, Prostolinijni bowiem będą przebywać na ziemi i nienaganni zostaną na niej pozostawieni.
Niegodziwi zaś zostaną z ziemi wytraceni, a postępujący zdradziecko zostaną z niej wyrwani.” Przysłów 2:21,22

   Czy zauważyłaś dla kogo będzie koniec ?
   Czy zauważyłaś że Bóg ma plany co do ludzi, że nie pozwoli, żeby wszystkich spotkała zagłada ?
 
Mam nadzieję, że te wiadomości pochodzące z Biblii pocieszyły Cię.
Nie musisz się bać, naprawdę.  Bóg nie pozwoli, by nasza wspaniała planeta, tak pięknie uczyniona została zniszczona. Nie pozwoli też by zginęli  ludzie sprawiedliwi, prawi w Jego oczach  .
   
     Będzie zagłada, ale tylko dla niegodziwców. Przyjdzie czas, gdy Bóg zaingeruje w sprawy ludzkości i zrobi tu porządek. Pismo Święte wiele o tym mówi, także o tym, że Bóg ma wspaniałe zamierzenie , co do Ziemi i ludzkości.

7

Odp: Witam! czy mogę wiedzieć kiedy nadejdzie koniec świata?

to co piszesz ma dotyczyc tylko kobiet? albo zwracasz sie do kobiet?
o jakim bogu piszesz?
mam nadzieje ,ze o kims kto byl albo nadal jest astronauta?
biblia zawiera najwiecej dowodow na kontakt z istatami z innych swiatów, to fakt niezaprzeczalny.
Poza tym, w biblii slowo okreslajace boga to "elohim" co znaczy "Ci ,ktorzy przybyli z nieba':)
rozumiem,ze kosciół nie robi nic w kierunku ewoluowania mysli religijnej ..ale dziwie sie tym, co ida obok kosciola i nie wykorzystuja swojego mzgu do racjonalnego pisania.
tak naprawde dosyc mam czytania takich kwestii jak "tylko Bog zna dzień i koniec konca swiata" itd.....
lludzie korzystajcie z własnego mozgu a nie z przeklamanej biblii czy tez ze sredniowiecznych tłumaczen biblii!!!!
Mamy xxI wiek na litosc boska!!
polecam cykl filmików"alient ancients",kazdy kto obejzy ten cykl zmienia poglad na religie i wiare, obiecuje!!!;)

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

8

Odp: Witam! czy mogę wiedzieć kiedy nadejdzie koniec świata?

To prawda Sam człowiek sobie date wyznaczy
Swoją pychą
Zapomniał człowiek z czego powstał
I to co go zrobziło chce mieć we władzy
Ja wiem
Choroba przyjdzie od wschodu która stopniowo swym kamiennym obcasem będzie dusić wszystkich do czasu gdy w końcu udusi sama siebie
Ja wiem
Człowiek budzi to co powinno zostać uśpione
Zrozumiecie z czasem o co chodzi

9

Odp: Witam! czy mogę wiedzieć kiedy nadejdzie koniec świata?

To:http://www.polskieradio.pl/Player i dalsze dążenie do broni jadrowej albo skończenie sie ropy na wschodzie, a co za tym idzie pieniędzy lub to i to bedzie poczatkiem końca swiata (tak przypuszczam)

tolerancja i obiektywizm

10

Odp: Witam! czy mogę wiedzieć kiedy nadejdzie koniec świata?

Jak można zrozumieć Biblię kiedy nie zna się logiki. Czy Jezus mówił ot tak sobie ? Wszystkie wypowiedzi Jezusa są logiczne i mają sens. Jak można mówić że Ziemia ocaleje , jeżeli w Biblii wyraźnie pisze że Ziemia rozleci się na kawałki. A jeśli się rozleci to w jaki sposób uchowa się życie. Drugi dowód na to że nikt nie ocaleje , to są słowa w Biblii które mówią ,że kiedy będzie koniec świata to Szatan zostanie pokonany. Czy słowa mówiące że Szatan zostanie na 1000 lat uwięziony nic wam nie mówią. Kiedy nastąpi 1000 letnie królestwo Chrystusowe na Ziemi , Szatan zostanie uwięziony na 1000 lat. Bo jak by to było gdyby w czasie trwania królestwa Bożego przeszkadzał Szatan. Chyba jest w tym jakaś logika. Skoro będą rządy Chrystusa to nie może być Szatana. A więc dlatego on zostanie uwięziony. A to oznacza że do puki są ludzie na Ziemi to Szatan nie będzie pokonany. Dopiero przy końcu świata Szatan zostanie zgładzony a to oznacza że ludzie też. Bo Nowe Niebo i Nowa Ziemia to też coś znaczy.
Wiele osób pisze że w Biblii jest powiedziane , że tylko Bóg wie kiedy będzie koniec świata. Więc chciałbym zapytać czy Wy wiecie co będzie jutro, co będzie za miesiąc , co będzie za rok. Biblii nie można czytać ot tak sobie . Gdyby tak było to wszyscy rozumieliby Biblię. Ale tak nie jest bo liczbę 666 przetłumaczono jako Szatan. Apokalipsa jest przedstawiona od czasów narodzenia Chrystusa do końca świata. Niektórzy potrafią Apokalipsę z Biblii umiejscowić przed narodzeniem Chrystusa.

Więc gdzie jest w tym wszystkim logika. Bo w Biblii są przedstawione dwie poważne katastrofy. Czyli potop i koniec świata. Tylko że te katastrofy odbędą się w innych czasach. Potop będzie po to aby Szatan został uwięziony i rozpoczęło się 1000 letnie królestwo Chrystusowe. A więc musi zginąć dużo ludzi w tym potopie aby przez 1000 lat mógł być spokój na Ziemi. Po 1000 letnim królestwie Chrystusowym Szatan zostanie wypuszczony a to oznacza że ludzie się rozmnożą i będą dalej żyli aż do końca świata , kiedy to Szatan zostanie pokonany. W Biblii pisze że Szatan ma objąć władzę przed końcem świata a symbolem tej władzy będzie liczba 666 czyli pieniądz i bogactwo. Po rządach Szatana będzie wszystko zniszczone i nastaną rządy Boskie.

Czy Bóg poskłada tę naszą Ziemię od nowa , czy znajdzie nam życie na innej planecie to tylko wie Bóg. Ale jedno jest pewne , że rozum człowieka zmieni się.

11

Odp: Witam! czy mogę wiedzieć kiedy nadejdzie koniec świata?

ludzie opanujcie sie!? nikt nie znadnia an godziny!?

12

Odp: Witam! czy mogę wiedzieć kiedy nadejdzie koniec świata?

Co jest lpgiką ?
co jest wiarą?

13

Odp: Witam! czy mogę wiedzieć kiedy nadejdzie koniec świata?

Michallesz 2 : 


W  Bibli słowo Ziemia występuje w dwojakim znaczeniu:
1)  Ziemia jako planeta  i do niej odnoszą sie słowa z Księgo KAznodziei 1: 4 ,, Pokolenie  odchodzi i pokolenie przychodzi, lecz Ziemia stoi aż po czas niezmierzony.   i z Izajasz 45:18 : ,, Założył Ziemię na jej ustalonych miejscach. Nic nią nie zachwieje po czas niezmierzony, na zawsze.”

2)  ZIemia jako społeczeństwo , ludzie-mieszkańcy całej Ziemi.

      Przeczytaj chociażby taki fragment z Rodzaju 18:25 , gdzie jest mowa, ze Bóg jest Sędzią   całej ziemi (ludzkości), czy też np. w Malachiasza 32, gdzie prawi ludzie nazwani są ,, ziemią upodobania, "
Albo taki werset: ,,cała ziemia mówiła jednym językiem". Rodzaju  11:1

Gdy Bóg powiedzial, ze ziemia zostanie zniszczona, miał na myśli niegodziwych ludzi.
Inne wersety mówią, że to niegodziwi ludzie zostaną z ziemi usunięci , a ludzie sprawiedliwi ,,POSIĄDĄ ZIEMIĘ I BĘDĄ NA NIEJ PRZEBYWAĆ NA ZAWSZE" Psalm 37:29

To tak samo jak ze słowem świat. Można je rozumieć dwojako , Prawda? I w Biblii, też występuje w dwóch znaczeniach : jako planeta Ziemia i jako ludzkość.


W Biblii nie ma sprzeczności. O Ziemi -planecie Bóg powiedział. ze ,, nic nią nie zachwieje, na zawsze",

Koniec świata to koniec zła, złych rządów i ludzi, a początek panowania Boga nad światem, nad ziemią czyli prawymi ludźmi, którzy ocaleją i zmartwychwstaną.

Jest taka  modlitwa w kościele w której się mówi, że Jezus ,, przyjdzie sądzić ŻYWYCH I UMARŁYCH ".

Jask jest napisane w 2 Liscie PIotra 2: 5_7 , z końcem świata będzie tak jak z potopem za dni Noego, i jak ze zniszczeniem Sodomy i Gomory.  Tamte wydarzenia ze starożytności stanowią,, wzór tego, co ma nadejść. " Do Dni Noego przyrównał też koniec świata PAn Jezus w Mateusza 24:37-39.

Jednoi zginą, drudzy ocaleją. 
Księga Przysłów 2:21,22 mówi, że ,, ludzie potulni pozostaną na ziemi, a ludzie przewrotni będą z niej wykorzenieni."


  W 2 Tesaloniczan apostoł Paweł napisał, że  gdy  Pan Jezus przybędzie wraz ze swoimi aniołami, żeby w ,, w ogniu płomienistym wywrzeć pomstę  na tych, którzy nie znają Boga i nie są posłuszni dobrej nowinie o Jezusie Chrystusie, "to dla ludzi , którzy znajdą uznanie w oczach Boga, bedzie to ULGA.

  2 Tesaloniczan 1: 6-9

14

Odp: Witam! czy mogę wiedzieć kiedy nadejdzie koniec świata?

krucha

W przyrodzie nic nie ginie. Jeśli pisze że Ziemia się nie zachwieje to jest prawdą , bo najpierw Ziemia rozleci się na kawałki ale potem te kawałki połączą się siłą grawitacji i nadal Ziemia będzie w całości , tylko że już nie ta sama Ziemia.

To jak wytłumaczysz te informacje zapisane w Biblii.

KSIĘGA IZAJASZA 10 / 23

23.   Gdyż, jak jest postanowione, Wszechmocny, Pan zastępów dokona zagłady na całej Ziemi.

KSIĘGA IZAJASZA 24

1    Oto Pan spustoszy Ziemię i zniszczy ją,

17  Groza i przepaść i pułapka na Ciebie, mieszkańcu Ziemi!
18  I będzie tak, że kto będzie uciekał przed okrzykiem grozy, wpadnie w przepaść a kto wyjdzie z przepaści, uwikła się w pułapkę, gdyż upusty w górze się otworzą, a Ziemia zadrży w posadach.
19  W bryły rozleci się Ziemia, w kawałki rozpadnie się Ziemia, zatrzęsie i zachwieje się Ziemia

KSIĘGA IZAJASZA 28 / 22

22  Teraz więc nie drwijcie, aby nie zacieśniły się wasze więzy , gdyż słyszałem od Wszechmogącego, Pana Zastępów, że postanowiona jest zagłada całej Ziemi.

Ostatnio edytowany przez michallesz2 (2012-12-19 22:49:27)

15

Odp: Witam! czy mogę wiedzieć kiedy nadejdzie koniec świata?

wont mi stąd!?