Temat: Elektrownie Atomowe

Trochę późno żeby o to pytać bo do jutra może już mieć kto mi odpowiadać ale muszę zadać to pytanie bo dręczy mnie od lat a nie miałem śmiałości nigdy zapytać. Może i jestem niedouczony i mało wiem, jestem za to wierny teorii o końcu świata jaką zapowiada pan Geryl Patrick, z czego wynika że wszystkie urządzenia elektryczne ześwirują a potem przestaną działać. Na świecie jest mnóstwo elektrowni atomowych no i całkiem sporo broni, chodzi broni mnie tak nie martwi bo musi być dobrze zabezpieczona i bez aktywacji nic nie zrobi. Ale co z taką elektrownią w która wciąż funkcjonuje a tu nagle bum i wszystkie urządzenia zabezpieczające i chłodzące przestają działać, dojdzie do przegrzania rdzenia i bum. Tak sobie myślę że nawet jak ci co schowają się do schronu i przeżyją nie będą za bardzo mieli po co wychodzić na powierzchnię. A my malutcy nawet jak to przeżyjemy to prędzej czy później dopadnie nas promieniowanie. Ironia losu, coś co pomaga tak wielu ludziom w codzienym życiu miało by być ostatecznym ciosem dla wszystkich. Proszę wyprowadźcie mnie z błędu jeżeli w takim tkwię.

2

Odp: Elektrownie Atomowe

Nowoczesne elektrownie jądrowe mają zabezpieczenia od takich sytuacji. Mają zabezpieczenia od nadmiernej ilości energii lub za małej czyt. wyłączenie prądu. Automatycznie wszystkie "procesy" zostają zatrzymane. Oczywiście samych reakcji, które zachodzą w reaktorach nie da się zatrzymać, tak mi się wydaje, więc jest ona "podtrzymywana" i izolowana.

3

Odp: Elektrownie Atomowe

Tylko jak powstrzymywać te reakcję gdy siadły zabezpieczenia działające na prąd?

Ostatnio edytowany przez lehu-san (2012-12-20 22:23:34)

4

Odp: Elektrownie Atomowe

Niekoniecznie. Działa tutaj swoista reakcja łańcuchowa. Większość elektrowni owszem, jest na energię "z zewnątrz", lecz mają także swoją energię. W końcu co wytwarza się w reaktorach (?). Przy wyłączeniu energii zewnętrznej, wykorzystywana jest  energia z wew. elektrowni. Nie wiem skąd ona jest. Albo z jakiś agregatów albo po prostu prosto z reaktorów, tak przynajmniej byłoby taniej więc jest to najbardziej prawdopodobne. Więc gdy wyłączą prąd z zew. energia z wew. wykorzystywana jest do wyłączania i blokowania procesów elektrowni, jednocześnie podtrzymując reaktory. W każdym bądź razie nie masz się o co martwić. Dzisiaj mamy XXI wiek a nie czasy Czarnobyla. Nawet trzęsienia ziemi itp. nie są w stanie "poprzeszkadzać" takiej elektrowni. Są tam pewnie jedne z najlepszych zabezpieczeń. Proste jest ,że to nie jest jakaś rakieta tylko elektrownia JĄDROWA, gdzie wykorzystuje się pierwiastki silnie radioaktywne, które mogły by "namieszać" w środowisku. Pozdrawiam

5

Odp: Elektrownie Atomowe

Niestety, ale rdzenie pozostawione samym sobie na dłuższy czas niż konieczny do usunięcia usterek w elektrowni nie pozostaną w stanie spoczynku. prędzej czy później skończy się np. chłodziwo. paliwo jądrowe to nie wyngiel żeby popalił się i przygasł. będzie niezły syf. sad

si vis pacem, para bellum.