481

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Atraktora zastanawiam się jak pogodzić przepowiednie Nostradamusa z proroctwami z Biblii np.Mateusza 24-3,dotyczące wybuchu III wojny światowej ?

482

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Lolka:

Na ogół odpowiadam na pytania na innym forum podawałem tu do niego link i to nie dawno-proszę odnależć.
Jednak zauważyłem,że jest to Twój pierwszy post będący zarazem pytaniem więc krótko odpowiem.
M Nostradamus żył w latach 1503-1566,a więc już po odkryciu Nowego Świata ,czyli Indii zachodnich nazwanych na cześć Amerigo Vespucciego od jego imienia Ameryką.
M Nostradamus używał więc w swoich przepowiedniach nazwy Ameryka wiedział o istnieniu zarówno północnej jak i południowej Ameryki.
W roku 1522 Ferdynand Magellan w służbie portugalskiej opłynął po raz pierwszy kulę ziemską i odkrył wiele lądów i wysp m.innymi Filipiny.
W roku 1542 kupcy portugalscy z Macau(Chiny)przybyli do Japonii i opisali ten kraj.
W roku 1548 inni kupcy Portugalscy dotarli do Australii i nazwali ten kontynent "terra Australis" ziemia Południowa.
Są to tylko niektóre przykłady Wielkich Odkryć Geograficznych szeroko opisywanych za czasów Nostradamusa,który niewątpliwie o nich wiedział,bo nawet dyskutował na ten temat z królową francuską namawiając władców tego kraju do podjęcia większych kroków w ekspansji zamorskiej w której dotychczas główną rolę pełniły :Hiszpania i Portugalia stając się podówczas najbogatszymi i najsilniejszymi państwami Europy!
Nostradamus słyszał też o wielkim lodowym kontynencie (Antarktydzie) do którego jest trudno dotrzeć(wielkie kry lodowe i zbadać).
Oczywiście znana była Nostradamusowi też Afryka i Syberia,oraz cieśniny Beringa,bo w tym czasie Rosja dokonywała podbojów tych ziem i jakieś choć niekompletne wiadomości do niego również dochodziły.
Te wszystkie informacje zapewne pozwoliły M Nostradamusowi do opisania:wizji i przepowiedni dotyczących całego świata,czego niektórzy forumowicze nie mogą pojąć.
Również za życia Nostradamusa dokonał się pewien przełom w astronomii i innych dziedzinach nauki,a także techniki,co pozwoliło mu najprawdopodobniej do przedstawienia swoich przepowiedni aż do roku 3797!
Na tym roku kończą się jego przepowiednie i wizje,bo sam tą datę wymienił!
Jeśli chodzi o Amerykę Południową to napisał m.innymi ,że "kraj Srebra"(argentinum-srebro)zjednoczy wszystkie krainy hiszpańskie w Ameryce przeciwko portugalskiej Brazie(braza -żar,gorąc) i wybuchnie pomiędzy nimi krwawa wojna 20 letnia na wyniszczenie ,która spowoduje ogromne zniszczenia i ofiary.
Do wojny tej rozgrywanej w czasie trwania III wojny światowej włączą się:Wielki Kalifat Talibanu i Chiny i będą wspierać kraje hiszpańskojęzyczne ,oraz włączą się USA ,które będą popierać Brazylię.
Wcześniej przed III wojną światową Brazylia i Argentyna staną się posiadaczami broni nuklearnej.
Po tym jak Argentyna wyprodukuje taką broń nastąpi druga jej inwazja na Falklandy(Malwiny,czyli Las Malwinas)i tym razem zdobędzie ona te wyspy już na stałe!
Wielka Brytania nie będzie już taka odważna i odpuści,bo Argentynę poprze wiele państw Ameryki,a powstający Wielki Taliban i Chiny zadeklarują jej pomoc wojskową w przypadku wojny z W .Brytanią.W tym czasie w USA zacznie się już wielki kryzys ekonomiczny(nowy wielki krach na giełdach) i bunty ludności(zwykłych nosicieli broni) poprzedzające wybuch II Wielkiej Wojny Domowej.
Targany wewnętrznymi problemami rząd USA ogłosi w sprawie nowego konfliktu;Argentyna-Wielka Brytania o Falklandy swoją neutralność i nie wspomoże pobratymczych wyspiarzy, ani politycznie,ani wojskowo. Niedługo po tym konflikcie W.Brytania się rozpadnie bo odłączy się od niej Szkocja ,a także Irlandia Północna,a nawet Walia.
Od tego czasu już jako Anglia,a nie W.Brytania(zostanie rozwiązana)zacznie słabnąć i się wyludniać stając się powoli średnim a póżniej małym europejskim państwem.
W końcu około roku 2150 Anglia zostanie zamorskim stanem nowego USA (zostanie do nowego USA włączona olbrzymia anglojęzyczna Kanada)i to na swoją prośbę,stając się przedtem republiką.
Dopiero w XXIII wieku Anglia po rewolucji która tam wybuchnie ,na prośbę jej mieszkańców odłączona zostanie od Konfederacji Atlantyckiej Ameryki i przyłączona tak jak wiele krajów do Konfederacji Afro-azjatyckiej.
Ale już wtedy Europa w ogóle straci swoje znaczenie polityczne i gospodarcze tak,że oficjalnie będzie się na nią mówić Zachodnia Azja!
Właściwie od XXIII wieku nazwa Europa przestanie w potocznym języku w ogóle istnieć i w sensie geograficznym i politycznym stanie się częścią Azji!
Wojna w Ameryce południowej 920 letnia)zakończy się rozejmem,który prócz ogromnych zniszczeń NIC NIE ZMIENI(status quo)!
Wojna na tym kontynencie tak jak na całym świecie będzie przeplatana ogromnymi katastrofami naturalnymi w czasie których będą ogłaszane co jakiś czas "zawieszenia broni".
W cieśninie Magellana jak pisze Nostradamus powstanie największy wodospad świata liczący ponad 1200 metrów wysokości(w wyniku olbrzymich trzęsień ziemi w Andach) w związku z czym ta droga oceaniczna łącząca Atlantyk z Pacyfikiem będzie już na stałe przerwana!
W drugiej połowie XXII wieku wszystkie państwa Ameryki Południowej przystąpią do Konfederacji Atlantyckiej Ameryki!

Pozdrawiam

Atraktor

483

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dzisiaj na wp napisałem komentarz pod tytułem za 12 lat koniec świata pisali bzdury że Notsradamus  przewidział koniec świata i napisałem że to głupoty i opisałem atak Chin I Talibanu na mój komentarz odpowiedziało 11 osób wiadomo  jedni się wygłupiali ini na poważnie i teraz niespodzianka... odpowiedział mi ktoś kto przedstawił się jako Centurion... naprawdę to prawda możecie na wp sprawdzić; odpowiedziałem mu że jeżeli jest Artreuzą to żeby   zaczoł pisać na naszym Forum i go zaprosiłem! podałem tytuł tego forum ;

484

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

przepraszam za podwójne wysłenie możecie sprawdzić na wp pod artykułem za 12 lat koniec świata przedtawiłem się jako dmox jak tutaj!

485

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do:"jaro 13".

Już nie raz o tych sprawach pisałem,ale widzę,że wiele osób naprawdę w ogóle nie zna Pisma Świętego!!!
Ewangelia Świętego Mateusza ,ani żadne inne księgi Nowego i Starego Testamentu(Przymierza z Bogiem)w ogóle nie mówią wbrew pozorom o absolutnym końcu świata jako końcu życia ludzkiego na ziemi!
ILE RAZY MAM TO POWTARZAĆ!!!
Jezus Chrystus mówi o końcu starego świata w którym to żyjący ludzie ulegają wpływom szatana czyniąc zło,a nie słuchają Słowa Bożego to jest Dekalogu(dziesięciu Przykazań Bożych)zapisanych"palcem Bożym na kamieniu i danych ludzkości do przestrzegania Mojżeszowi na górze Synaj!
Jeśli chcesz być dzieckiem i sługą Boga,a nie szatana władcy śmierci przestrzegaj tych przykazań- znasz je?
Jezus Chrystus powtarza wiele sformułowań z Księgi Daniela Starego Testamentu i przestrzega swoich uczni(Apostołów),oraz za pośrednictwem ich ludzkość!
Biblia w wielu księgach mówi bardzo ogólnie o wojnach,katastrofach naturalnych i złych,grzesznych uczynkach ludzi.
Biblia uczy jak należy i jak nie należy postępować!!!
Biblia;księga Daniela,Apokalipsa Świętego Jana i inne księgi mówią o POWROCIE MESJASZA NA ZIEMIĘ W DNIACH SĄDU OSTATECZNEGO  W KTÓRYM MAJĄ BYĆ SĄDZENI ŻYWI I UMARLI.
A WIĘC WIELU LUDZI PRZEŻYJE OSTATNIĄ TRĄBĘ,CZYLI OSTRZEŻENIE!
Trąba w języku hebrajskim ma dwa znaczenia ;trąba i ostrzeżenie tak jak w języku polskim np;słowo;pokój,czy komórka.
Wielu ludzi przeżyje więc Har-Magedon(Armagedon)ostatnią bitwę Jezusa Chrystusa po jego powtórnym zejściu na Ziemię o czym mówi wyrażnie Objawienie(Apokalipsa Świętego Jana)z szatanem i z jego bronią śmiercią!
Po tym zwycięstwie żywi i zmarli zostaną osądzeni i powstanie Nowy Boży Pokój to jest Druga Jerozolima w której to Jezus Chrystus w imieniu Boga będzie sprawował 1000 letnie rządy Boże(MILLENIUM!)w czasie których zapanuje nieśmiertelność.!
1000 lat ziemskich to jeden dzień Boży,oblicz więc sobie ile Jezus Chrystus ma panować na Ziemi.
O rządach ludzi z Bogiem i wojnie Jezusa z szatanem pisze też Nostradamus.
Umiejscawia on ostatnią bitwę z szatanem i śmiercią,czyli Armagedon na rok 3797,wtedy to w/g niego ma nastąpić Sąd Boży nad żywymi i umarłymi i pokonanie raz na zawsze szatana i śmierci!
Umiejscawiasz koniec świata z zagładą ludzkości w czasie III wojny światowej i to jest Twój i wielu innych błąd.
Biblia nie wylicza wojen ,czy katastrof naturalnych tak jak o tym mówią przepowiednie i wizje Nostradamusa!
Biblia mówi ogólnie,że za nim nastąpi Armagedon i osądzenie żywych i umarłych będzie wiele;wojen,katastrof naturalnych i że ludzie będą mogli rozpoznać nadejście Jezusa Chrystusa po pewnych wydarzeniach i zachowaniach ludzi!.
Nostradamus pisze ,że to najprawdopodobniej będzie rok 3797 ,ale uch święty mu powiedział,że tylko Ojciec w niebie zna tę datę i może ją w w czasie w tył lub w przód przesunąć.
W ten sposób M Nostradamus jak gdyby zabezpieczył się przed atakami kościoła katolickiego.
Myślę,że te wyjaśnienia tym razem wystarczą.
Biblia nic nie mówi o konkretnych wojnach,mówi o nich,że będą i że będą straszne aż do powrotu Mesjasza na Ziemię!

Pozdrawiam

Atraktor

486

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze mam nadzieję że Artreuza tutaj będzzie pisał

487

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "Dmoxa"

Też bym chciał ,żeby Arteuza zaczął pisać,ale jak wiem od znajomych jest On obłożnie chory leży w szpitalu w Los Angeles i jestem przekonany,że ten Centurion to nie On.
Mam pytanie-co to jest "wp",gdzie zacząłeś pisać?
Wielka Francja i Wielka Polska się nie połączą w końcu XXII wieku,bo te oba kraje ulegną już rozbiciu i podziałowi.
Nowa Konfederacja będzie inicjatywą wielu państw przed zagrożeniami wynikającymi ze wzrostu potęgi innych kontynentów na których powstaną nowe silne struktury ponadnarodowe i ponadpaństwowe.

Pozdrawiam

Atraktor

488

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

wirtualna Polska ale niestety nie umieścili tego komentarza z zaproszeniem pod artykułem za 12 lat koniec świata wp słynie z cenzury;

489

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Atraktora,

Pisze Pan, że wiele osób nie zna Pisma Świętego. Na ile można poznać Pismo Święte? Na ile jest wiarygodne? Co z tłumaczeniem? Co z błędami? Co z wyrazami "niestosownymi", które zostały usunięte? Co z redukcją treści? Co z przekładem "kultury na kulturę", co z nierozszyfrowanymi miejscami w Piśmie Świętym?

490

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszystkich. To mój pierwszy post tutaj.

Atraktor napisał/a:

Też bym chciał ,żeby Arteuza zaczął pisać,ale jak wiem od znajomych jest On obłożnie chory leży w szpitalu w Los Angeles

Jak widzę, znasz Arteuzę. Nie pisze on na forach już około roku. Czy mógłbyś napisać coś więcej, co się z nim dzieje, jak długo jest w szpitalu i kiedy ma zamiar stamtąd wyjść?
Wyjechał do USA, jeśli dobrze kojarzę, na wykłady. Jeździł tam już wcześniej, czy to jego pierwsza wizyta?

Pozdrawiam.

491

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze, chciałbym żebyś odpowiedział na moje pytanie zadane wcześniej

492

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W Stanach przekroczono deficyt i czeka ten kraj ogromne oszczędności,które weszły  automatycznie od 01.03.2013 w tym roku 84 mld $(to prawie cały budżet Polski),a to będzie wiązało się z drastycznymi zwolnieniami w strukturach państwa. To oznacza ,że USA wchodzi w stan ogromnej recesji.Czy nikt tego nie zauważył.
Atraktorze parę stron wcześniej zadałem pytania,czy mógłbyś odpowiedzieć.
Do wszystkich proponował bym aby Atraktor zrobił to co obiecał,że opisze sytuację w Polsce przed,w czasie i po wojnie.
Więc proponuję nie zadawać już pytań tylko ,jeżeli Atraktor ma chęć niech odpowie na poprzednie i opisze to co obiecał.
Proszę o opinie na ten temat.

493

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

centurio06 dobry pomysł

494

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czas wreszcie aby oprócz pięknych opisów, Pan Atraktor podparł swoją twórczość cytatami Nostradamusa. Jak na razie przepraszam za kolokwializm, łykacie wszystko jak pelikany.

495

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;
Nie będę podawał więcej informacji na temat Arteuzy bez jego zgody-już o tym pisałem.
Oczywiście,że wiem kto nim jest(dowiedziałem się),ale w życiu spotkałem go dwa może trzy razy.
Nie będę też tu publicznie pisał żadnych życiorysów ludzi żyjących i to bez ich zgody,tym bardziej,że tych życiorysów dokładnie nie znam.
Istnieje ustawa o ochronie dóbr osobistych i jeżeli ktoś chce występować publicznie"incognito"to należy tego przestrzegać.
Nic w temacie Arteuzy nie mam więcej do powiedzenia.
To on musi się sam ujawnić jeżeli będzie chciał,nikt tego za niego nie zrobi.
Ujawnił się Andy Collins,więc Arteuza,ja czy ktokolwiek inny może to tylko zrobić sam.

Atraktor

496

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

"Mr Makaweli"

Nie odpowiedziałem Ci od razu na to pytanie,bo chciałem sprawdzić wśród swoich zbiorów czy taki tekst w ogóle jest bo o nim nie słyszałem i byłem zdziwiony tym pytaniem.
Arteuza bodajże przytaczał już teksty ,że III Antychryst(tak interpretował) narodzi się w roku 1969 lub roku 1999.
Najprawdopodobniejsza jest ta ostatnia data.
Hitler zmarł w roku 1945,a rok 2005 nie ma w dacie liczby 6 lub liczby 9 ,czyli odwróconej szóstki.

Pozdrawiam

Atraktor

497

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

więc Mahdi ma teraz 14 lat jak myślicie kiedy zacznie działalność w ruchach islamiatycznych ciekawi mnie kiedy może zacząć działać wkieku 17 20 czy 20 30  30

498

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do" Elizy "
Już o tym pisałem nie raz!
Nie ma jednolitej Biblii chrześcijańskiej(Pisma Świętego) tak jak to jest w przypadku Islamu gdzie wszystkie odłamy tej religii uznają wyłącznie jeden Koran zapisany w arabskim języku klasycznym z VII i VIII wieku ,który tak się różni od obecnych dialektów a właściwie języków arabskich jak łacina od włoskiego,czy hiszpańskiego.
Koran pisany w innych językach nie jest uważany za Świętą księgę!
Koran jest więc jeden a Biblii jest około 30 i różnią się od siebie kolosalnie.
Np Biblia(Pismo Święte)prawosławnych się składa z wielu ksiąg ,które katolicyzm odrzucił.
Swoje odrębne Biblie mają też kościoły wschodnio-chrześcijańskie(koptowie,ormianie,gruzini,maronici itp) i kościoły  protestanckie.
Nawet te same księgi różnią się od siebie do tego stopnia,że faktycznie treść ich jest bardzo różna ,a to wskutek lepszych lub gorszych tłumaczeń głównie z dwóch semickich języków:staroaramejskiego i starohebrajskiego.
Np: w języku starohebrajskim wąż ma dwa znaczenia jako zwierze i jako diabeł,więc w niektórych tłumaczeniach to diabeł(dosłownie) a nie wąż namówił Ewę(Hewe-kobieta)-kobietę do zerwania zakazanego owocu(jabłka).
Aby poznać Pismo Święte w/g wielu teologów należy przeczytać wszystkie księgi w oryginale i aby go zrozumieć po prostu nauczyć się tych języków
Innej drogi nie ma,aby wyrobić sobie własne zdanie na temat Biblii.
Pismo Święte w innych językach jest tylko lepszym lub gorszym tłumaczeniem oryginału.

Pozdrawiam

Atraktor

499

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "Dmoxa"

Mahdi ma się ukazać Światu(rozpocząć polityczną działalność w wieku Chrystusowym,czyli w wieku 30-33 lat!!!

Pozdrawiam;

Atraktor

500

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Atraktora,

Dziękuję za odpowiedź.

Łączę pozdrowienia.