541

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czyli z tego co napisałeś Atraktorze wynika, że po III Wojnie Światowej Francja stanie się wielkim imperium. Wchłoną sporą część państw. A czy udało Ci się zinterpretować jaki los czeka państwa Australii i Oceanii? Bardzo ucierpią w wyniku IIIWŚ według Ciebie? Oprócz samej wielkiej Australii jest tam jeszcze 13 innych małych Państewek. Pisałeś wcześniej, że po wojnie liczba państw drastycznie się zmniejszy. Czekam na Twoją odpowiedź ;-).

"Wszystkie zamyka sprawy śmierć, lecz przedtem rozbłysnąć jeszcze może czyn szlachetny. Godny tych, którzy z bogami walczyli."

542

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Do "norgga'

Czy jesteś pewien,że Arteuzy nie stać na pobycie w szpitalu w USA-czy wiesz kto nim jest?

Podałem suche fakty na temat kosztów pobytu w amerykańskim szpitalu.
Nie wiem, czy Arteuzę stać na taki koszt, nie wiem kim jest, nie wiem gdzie jest,  nie wiem, czy on to nie Ty, nie wiem, czy wiesz, że w Ameryce też mają internet. W ogóle wielu rzeczy nie wiem.
Za to wiem, że popełniasz błędy w polszczyźnie - "nie" z przymiotnikami należy pisać łącznie. Zwracaj na to uwagę w następnych postach.
Nie zamierzam nikogo tu obrażać. Nawet jeśli Arteuza to Ty, to też nie widzę problemu.
Na forum chodzi o to, aby w miarę możliwości rozgryźć teksty Nostradamusa.
Prawdopodobnie posiadasz na ten temat  wiedzę większą od przeciętnego uczestnika forum, więc miło, że się nią dzielisz. Jednakże prośba - przy swojej interpretacji podaj źródło - numer centurii i tekst oryginalny. Będzie mniej niedopowiedzeń i niejasności.
Pozdrawiam również.

543

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "norgga"

Widzę,ze jesteś jednym z tych,którzy uważają,że najlepiej by było gdybym po prostu nie pisał w ogóle!
Owszem popełniam błędy ortograficzne,czasami stylistyczne czy tzw:"literówki",ale tylko dlatego,że piszę dużo,szybko i nie sprawdzam tekstów.
Pisałem już nie raz o tym forumowiczom,dając im do wyboru,że albo będę pisał mało ,ale poprawnie,albo dużo z błędami.
Wybrali,żebym pisał dużo.
Jeśli chodzi o Ciebie to Twój tekst też ma pod względem polonistyki wiele do rzyczenia pomimo,że jak myślę dbasz o poprawność swoich tekstów,ja nie piszę pod swoim nazwiskiem artykułów do prasy,prac naukowych,czy książki więc nie dbam o poprawność.
Pisząc nie raz zauważam ,że komputer sam podkreśla mi błędy ,ale ich nie poprawiam bo nie mam na to czasu-szkoda mi go!
Wiem dobrze,że " nie"pisze się z przymiotnikami razem(są też wyjątki),a z przysłówkami i z czasownikami oddzielnie,więc nie ucz mnie polszczyzny.
Zresztą pisownia polska się zmienia i nie zawsze tak było jak jest teraz,każdy język nie jest martwy jeżeli jest powszechnie używany.
Piszesz do mnie w sposób zgryżliwy i zaczepny,a póżniej udajesz "baranka".
Ja nie jestem taki głupi ,że można mną manipulować,a więc najpierw dowalać ,a póżniej mnie głaskać!
Pisałem już nie raz,że nie jestem Arteuzą,skoro uważasz inaczej to nic na to nie poradzę,tylko nie musisz mi tego bez przerwy mi przypominać,BO STAJE SIĘ TO JUZ OBRZYDLIWE-STAJESZ SIĘ TAKĄ PAPUGĄ!Wiem już,że tak uważasz,więc daj spokój.
Ja też wiem jak jest w USA bo często tam bywam (pisałem już o tym),a najdłużej spędziłem tam 12 lat(bez przerw),mam tam też bliską rodzinę i wielu znajomych.
Wiem dobrze,jaka jest tam służba zdrowia(jak też i inne rzeczy) i nie życzę takiej Polakom.
Do reformy Obamy tylko 30% rodowitych amerykanów było ubezpieczonych.
PO CO PISZESZ O SPRAWACH SŁUŻBY ZDROWIA W USA ,CZY INNYCH JAK NIE SA ONE PRZEDMIOTEM TEJ DYSKUSJI,TO NIE TO FORUM!
PISANIE O INNYCH TEMATACH TO WŁAŚNIE PROWOKOWANIE INNYCH FORUMOWICZÓW W TYM MNIE,CZYLI ZWYKŁY"TROLLING",KTÓRY STOSUJESZ.
Jesteś chyba ślepcem,albo chcesz nim być"trolling"skoro nie widzisz,że wszystkie teksty Nostradamusa numeruje,a nawet czasami podaję daty wydania almanachów.
Więc trolujesz,taka prawda.
To był mój ostatni tekst adresowany do Ciebie.
Myślę,żer redakcja forum jest na tyle inteligenta,że zauważy Twój" Trolling".
Pisz o Nostradamusie i o wieku XXI ,a nie o sprawach nie związanych z tematem!
Ja nie interesuję się Twoją osobą więc nie interesuj się mną-nie musisz mnie czytać!

Atraktor

544

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Właśnie miałem napisać tekst następny,ale przeszkodził mi "norgg"i zamiast artykułu musiałem stracić dużo czasu,żeby mu odpowiedzieć.
Tak właśnie niektórzy tu przeszkadzają zajmując piszących tematami obocznymi,lub swoimi CHORYMI PODEJRZENIAMI!
Powiem jedno.
Mądrych zawsze atakują głupi,a bogatych biedni,a dlaczego?-BO IM ZAZDROSZCZĄ!!!

To powiedział w starożytności wielki na owe czasy uczony grecki:Arystoteles!

Pozdrawiam:

Atraktor

545

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze nie zwracaj uwagi na takie zaczepki,szkoda czasu i nerwów. Poprostu odpisz jak masz chęć na pytania dotyczące tematu.Jeszcze lepiej gdybyś opisal to co obiecaleś.
Ja myśle,że gro osób nie czyta większości tekstów nie związanych z tematem. Tacy trole zawwze się znajdą,po co wnosić wiedzę jak można siać dezinformację i zamieszanie,skoro się wie nic lub bardzo niewiele.Nie rozumiem tego naszego Narodu zamiast sobie pomagać to ,,człowiek człowiekowi Polakiem(wilkiem)''. Nie pojmuje jak naród chrześcijański może mieć w sobie tyle nienawisci i zazdrosci wobec brata i siostry.

Ostatnio edytowany przez centurio06 (2013-03-04 12:20:21)

546

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

w typ info mówili że  jest 9 faworytów z zagranicy oczywiście faforytami są Peter Turkson  i Francis Arinze z Nigerii ten kanadyjczyk zapominałem nazwiska Sandri Argentyńczyk włoskiego pochodzenia i arcybiskup Wiednia i nawet kardynał z Niemiec! czy domyślacie się kto jest tym niemcem bo nie wymienili nazwiska?Dwaj Niemcy pod rząd... tego jeszcze nie było żeby dwa razy papież z tego samego kraju poza Włochami oczywiście

547

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

to by była wielkie zaskoczenie żeby znowu niemiec był papieżem

548

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "Gammorina"

Oprócz Kalifatu Wielkiego Talibanu na czele z III Antychrystem Machdim powstanie w południowej Azji jeszcze jedno silne imperium muzułmańskie tak zwany:ZJEDNOCZONY SUŁTANAT MALAJÓW ,BENGALU I INDONEZJI"!!!
Ten Sułtanat będzie się składał z dzisiejszych:Malezji,Singapuru,Indonezji,Bangladeszu,czyli tamtejszych państw islamskich.
Będzie wielkim sojusznikiem Kalifatu Wielkiego Talibanu i Chin.
Sułtan tego państwa będzie nie mniejszym okrutnikiem niż Mahdi.Nostradamus nazywa tego sułtana;"Wielkim Okrutnikiem,lub Szalonym Sułtanem",albo "Lampartem Azji".
Sułtanat Zjednoczonych Malajów podbije:Birmę,Filipiny,Kambodżę i południowy Wietnam(reszta przypadnie Chinom),a także
Nową Gwineę,Australię i wiele wysp na Pacyfiku.
Ludność biała Australii zostanie wybita i wymordowana ,a mała część ucieknie statkami i łodziami do Nowej Zelandii,która uniknie podboju sułtanatu.
Muzułmanie zastąpią białych w Australii masowo osiedlając się w niej\.
Sułtan przeniesie nawet tam stolicę swego Imperium.
W końcu III wojny światowej nowe USA po zjednoczeniu z anglojęzyczną Kanadą(Quebec się oddzieli i będzie niepodległym państwem)wyzwoli Australię.
Anglosasi zaczną się mścić na Indonezyjczykach,którzy tak jak przedtem biali zaczną uciekać z kontynentu.
Ponieważ w wyniku katastrofy lub katastrof kosmicznych i innych katastrof naturalnych(olbrzymie trzęsienie ziemi)Japonia prawie cała zatonie w Pacyfiku,Amerykanie zgodzą się na masowe przeniesienie ludności Japonii do Australii ,bo nikt z białej ludności nie będzie się tam już chciał osiedlić(również z powodu biedy i wielkich zniszczeń jak i strat ludności w czasie wielkiej wojny nie będzie to możliwe.
Australia za zgodą USA przyjmie nazwę :Nowa Japonia"!!!
Większość małych wysp Pacyfiku w ogóle zniknie(zatonie)bo na skutek zmian klimatycznych zwiększy się globalnie na Ziemi poziom mórz i oceanów.

Pozdrawiam;

Atraktor

549

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze ciekawi mnie w jaki sposób dojdzie do powstania tego drugiego imperium islamskiego Sułtanatu Malejów i Indonezji chodzi mi o polityczny proces powstania tego państwa i jakie wydarzenia będą w tych krajach które wejdą w skład tego przyszłego państwa ale przed  wybuchem wojny przed powstaniem tego imperium pozdrawiam

550

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze ,
Wiesz dobrze ,ze jestem fanka Twoich tekstow.
wiem ,ze sa one forma przemyslen, spekulacji, dyskusji a nie jednoznacznym stwierdzeniem faktow.
Bylam z Toba (sledzilam) na http://koniecswiata.info/przepowiednie-nostradamusa/
i tam prawie kazda swoja analize podpierales zacytowana centuria, tekstem innych prorokow lub interpretacja Arteuzy z wlasna korekta.
Tutaj tak jakby wracamy do tematu , opisujesz swoje wnioski ale faktycznie teraz malo cytujesz centurie.
Ja juz niej wiecej wiem jakie sa podstway Twoich wnioskow ale nowi forumowicze (ktorzy nie towarzyszli Ci wczeniej) chyba nie maja pelnego obrazu. Zwyczajnie chca wiedziec gdzie i jak Nostradamus o tym pisal. Skad czerpiesz swoje analizy.
Mysle ,ze stad moga wynikac pewnie niescislosci w ocenach.
To w jaki sposob Cie o tym informuja to juz inna sprawa ale moze faktycznie dobrze by bylo przytaczac czeciej (tak jak kiedys) centurie.

To tylko aka moja uwaga na podstawie obserwacji.

551

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

Do "mnowy"

Jestem na emeryturze i dlatego piszę,bo mam trochę więcej czasu.
Skończyły się wykłady,więc pisanie na forum MI JE CZĘŚCIOWO ZASTĘPUJE ,to jest takie "zwichnięcie zawodowe"!!!
Nie mam jednak tyle czasu,żeby całymi dniami siedzieć przy komputerze i pisać,często powtarzając po wielokroć swoje wypowiedzi czy np; Arteuzy,albo bez końca powielać podawane już wcześniej teksty M Nostradamusa.
Nie mogę przecież całkowicie zrezygnować z kontaktu ze studentami czy ze swoimi byłymi współpracownikami,oraz nie zajmować się swoją rodziną.
Przecież na forum "Gazety Prawnej",czy na tym forum wszystkie strony z wypowiedziami Arteuzy Centuriona,czy póżniejszymi Andy Collinsa MOŻNA PRZECZYTAĆ!
Trzeba tylko wszystko co ważne(bez trollingu)przeczytać to co było dotychczas napisane,a wtedy nam wszystkim będzie łatwiej.
Nowicjusze więc niech najpierw zajmą sę lekturą,która jak wiesz jest dostępna!

Pozdrawiam;

Atraktor

552

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Aha-jeszcze jedna rzecz do mnowy:

Ja nie jestem specjalistą od M Nostradamusa jak np;Arteuza Centurion,pisałem już o tym nie raz,więc i tekstów podaje mniej,bo zapewne mam ich mniej niż on!
Moimi dziedzinami podstawowymi są:kosmologia i matematyka.
M Nostradamus mnie interesuje tak jak i różne wierzenia religijne,a za tym; przepowiednie,wizje i objawienia bo.... jestem kosmologiem i STARAM SIĘ WSZYSTKIE CUDA ZROZUMIEĆ,ALE NAUKOWO,NIE WYSTARCZY MI PO PROSTU SAMA WIARA-DLA MNIE TO DUŻO,ALE TEŻ I ZA MAŁO!
Chciałbym więcej pisać o kosmologii i religii,bo widzę tu duże podobieństwa chociaż inaczej pojmowane.
MUSISZ WIEDZIE,ŻE KOSMOLOGIA TO NAUKA O CUDACH,A RELIGIA TO WIARA W CUDA!!!
Dlatego też myślę,żeby w tym temacie zacząć pisać,możliwe,że na forum "GP"bo to mnie najbardziej interesuje.
Waham się jednak,bo to są bardzo trudne tematy.
Jak zacząłem pisać o parapsychologii,"trzecim oku" i ćakrze od razu znależli się obrońcy wiary.
Ich ataki przypominają mi ataki Świętej Inkwizycji,czy Świętego Oficjum na:Giordano Bruno,Galileusza,Kopernika(miał szczęście,że żył wówczas W Polsce),Darwina,Einsteina i wielu innych.
Sabat Czarownic?
Satanizm?
Palenie na stosach?
Tacy poszukiwacze wrogów wiary-jakiekolwiek,ale dla nich jedynie słusznej są od wieków,teraz i zawsze będą!

Pozdrawiam:

Atraktor

553

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jesli zajdziesz jakis watek lub rozpoczniesz nowy , w ktorym bedziesz poruszal te tematy to daj prosze znac.
Mam kilka pytan o Twoja opinie ale temat jest niezgodny z tematem watku wiec nie moge.
Tematykka o ktorej wspominasz (Kosmologia, Cuda, Religia, Trzecie oko etc ) bylaby zdecydowanie odpowiedniesza.

554

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

W swoim ostatnim artykule o najbliższej historii Polski  XXI wieku podałem 3 teksty Nostradamusa Młodszego o;rządach Bastrana (Kaszuba),a także o dojściu do władzy „Chytrego Lisa” i „Generała Dyktatora”.
Chcę jednak przypomnieć coś, co niejednokrotnie już pisałem o M Nostradamusie.
Otóż pisząc o przyszłych dziejach ludzkości nie pisał on o wszystkich ;krajach,wydarzeniach i  postaciach.
Pisał on tylko o wydarzeniach,które w/g niego miały duże,lub przełomowe znaczenie nie tylko w skali jednego kraju,ale też Europy i Świata.
Dlatego też możliwym jest,że po rządach Bastrana do władzy nie dojdzie od razu tzw:”Chytry Lis”,a po nim od razu Generał Dyktator.
Na przykład pisząc o rządach Polski zapewne do roku 2005 M Nostradamus (Młodszy) napisał tak;

Presage(przepowiednia) 18;113(czterowiersz),almanach r:1614.

Liczne rządy przełomu nie odniosą skutku.
Po nich nad Wisłą zrodzeni z jednej matki
wezmą w posiadanie dwa pałace.
Ich krótkie rządy zakończą się przed czasem.

Czy Nostradamus wymienia wszystkich premierów z różnych opcji politycznych Polski przełomu XX i XXI wieku,czy przełomu po którym do władzy doszła opozycją demokratyczna po rządach czerwonych(ideologi Morusa)to jest:Mazowieckiego,Bieleckiego,Suchocką, Pawlaka,Buzka,Oleksego,Cimoszewicza,Millera,czy Belki!
Nie!-nie wymienia żadnego z nich,bo w/g niego ich rządy i oni sami nie mieli dla:Polski,Europy,czy Świata jakiegokolwiek większego znaczenia!
Pisze on  natomiast o dwóch braciach(chociaż pozornie nie bliżniakach) zrodzonych z jednej matki!
Ale bardzo mało osób wie obecnie ,że w czasach Nostradamusa o bliżniakach mówiono na ogół jako „zrodzonych z jednej matki”natomiast o braciach(też zrodzonych z jednej matki),ale nie będących bliżniakami mówiono po prostu;bracia.
W trzecim wierszu Nostradamus zapewne miał na myśli pałac Prezydenta i Pałac(Kancelarię) Premiera,to chyba jasne!
Czy rządy braci bliżniaków zakończyły się przed czasem?-owszem!
Jeden zginął,choć bezpośrednio o tym Nostradamus nie pisze,a drugi podjął decyzję o wcześniejszych wyborach nie kończąc swojej kadencji!
Czy Nostradamus coś napisał o krótkich rządach Premiera Marcinkiewicza,nie,też nic o nich nie napisał!
Tak więc możliwe że w/w przeze mnie postaci tak od razu nie dojdą do władzy.
Możliwe że dojście do władzy”Chytrego Lisa” po Bastranie,czy „Generała Dyktatora”po „Chytrym Lisie będzie poprzedzone jakimiś krótkimi rządami mało znaczących polityków.
A więc zobaczymy!
Myślę,że politycy powinni bardziej zainteresować się tekstami Nostradamusa,z zastrzeżeniem,że ich znawcom nie powinni nakazać manipulowania nimi jak to np.:robili swego czasu między innymi:Napoleon Bonaparte,Hitler,Stalin i też inni.

I jeszcze jedna sprawa!-
Otóż jeden z forumowiczów „Centurio06” w jednym z ostatnich tekstów skierowanych do mnie napisał między innymi,że ludzie postępują w stosunku do innych ludzi w sposób niewdzięczny zgodnie z łacińskim powiedzeniem cyt:”homo homini lupus”,czyli „człowiek człowiekowi wilkiem”!
Ale to przysłowie było w starożytnym Rzymie modne w czasach,kiedy Rzym był jeszcze państwem potężnym i rozwijającym się to jest za czasów republiki(rzeczpospolitej rzymskiej) i wczesnego Cesarstwa.
Kiedy Rzym zaczął słabnąć i rozpoczął się wielki kryzys finansowy,gospodarczy i społeczny(niewolnictwo przekształcało się w kolonat)a barbarzyńskie plemiona głównie germańskie zaczęły się osiedlać w jego granicach i wywoływać rozruchy wówczas to słynne powiedzenie zostało skorygowane na inne ,cytuję:”homo homini monstrum”!
Czyli człowiek człowiekowi już nie wilkiem,A POTWOREM!
Myślę ,że niestety w takich czasach się już znajdujemy,również w Polsce!
Widać to też w czasie dyskusji na różnych forach.
A przecież brak szacunku do drugiego człowieka też jest grzechem!
Brak szacunku wiąże się zawsze z nienawiścią,a nie z miłością!

Pozdrawiam;

Atraktor

555

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktrze uważam za bardzo ciekawą dyskusje na temat kosmologi,fizyki teoretycznej itp.Myślę że opisując dalsze losy ludzkosci temat kosmologi i różnych teorii będzie nieodzowny.Wielce szkoda iż nie dodano do tematu i czasy późniejsze. Wówczas by można podyskutować,właściwie poczytć Twoich wykladów o wszechświecie naszym i możliwych innych wszechswiatach i obowiązujacych w nich prawach . To tylko pokazalo by ludzią jak zróżnicowana jest rzeczywistość piękna i chyba nigny nie ogarnięta w całości przez ludzki umysł.  Może uzmysłowilo by to nie którym jak małowiedzą i że są jak dzeci, ktore zamiast korzystać z darmowej wiedzy to ,,psocą''. Przecież Bóg nikom nie kazal być głupim!!!

Ostatnio edytowany przez centurio06 (2013-03-05 00:46:39)

556

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Witam:

W swoim ostatnim artykule o najbliższej historii Polski  XXI wieku podałem 3 teksty Nostradamusa Młodszego o;rządach Bastrana (Kaszuba),a także o dojściu do władzy „Chytrego Lisa” i „Generała Dyktatora”.
Chcę jednak przypomnieć coś, co niejednokrotnie już pisałem o M Nostradamusie.
Otóż pisząc o przyszłych dziejach ludzkości nie pisał on o wszystkich ;krajach,wydarzeniach i  postaciach.
Pisał on tylko o wydarzeniach,które w/g niego miały duże,lub przełomowe znaczenie nie tylko w skali jednego kraju,ale też Europy i Świata.
Dlatego też możliwym jest,że po rządach Bastrana do władzy nie dojdzie od razu tzw:”Chytry Lis”,a po nim od razu Generał Dyktator.
Na przykład pisząc o rządach Polski zapewne do roku 2005 M Nostradamus (Młodszy) napisał tak;

Presage(przepowiednia) 18;113(czterowiersz),almanach r:1614.

Liczne rządy przełomu nie odniosą skutku.
Po nich nad Wisłą zrodzeni z jednej matki
wezmą w posiadanie dwa pałace.
Ich krótkie rządy zakończą się przed czasem.

Czy Nostradamus wymienia wszystkich premierów z różnych opcji politycznych Polski przełomu XX i XXI wieku,czy przełomu po którym do władzy doszła opozycją demokratyczna po rządach czerwonych(ideologi Morusa)to jest:Mazowieckiego,Bieleckiego,Suchocką, Pawlaka,Buzka,Oleksego,Cimoszewicza,Millera,czy Belki!
Nie!-nie wymienia żadnego z nich,bo w/g niego ich rządy i oni sami nie mieli dla:Polski,Europy,czy Świata jakiegokolwiek większego znaczenia!
Pisze on  natomiast o dwóch braciach(chociaż pozornie nie bliżniakach) zrodzonych z jednej matki!
Ale bardzo mało osób wie obecnie ,że w czasach Nostradamusa o bliżniakach mówiono na ogół jako „zrodzonych z jednej matki”natomiast o braciach(też zrodzonych z jednej matki),ale nie będących bliżniakami mówiono po prostu;bracia.
W trzecim wierszu Nostradamus zapewne miał na myśli pałac Prezydenta i Pałac(Kancelarię) Premiera,to chyba jasne!
Czy rządy braci bliżniaków zakończyły się przed czasem?-owszem!
Jeden zginął,choć bezpośrednio o tym Nostradamus nie pisze,a drugi podjął decyzję o wcześniejszych wyborach nie kończąc swojej kadencji!
Czy Nostradamus coś napisał o krótkich rządach Premiera Marcinkiewicza,nie,też nic o nich nie napisał!
Tak więc możliwe że w/w przeze mnie postaci tak od razu nie dojdą do władzy.
Możliwe że dojście do władzy”Chytrego Lisa” po Bastranie,czy „Generała Dyktatora”po „Chytrym Lisie będzie poprzedzone jakimiś krótkimi rządami mało znaczących polityków.
A więc zobaczymy!
Myślę,że politycy powinni bardziej zainteresować się tekstami Nostradamusa,z zastrzeżeniem,że ich znawcom nie powinni nakazać manipulowania nimi jak to np.:robili swego czasu między innymi:Napoleon Bonaparte,Hitler,Stalin i też inni.

I jeszcze jedna sprawa!-
Otóż jeden z forumowiczów „Centurio06” w jednym z ostatnich tekstów skierowanych do mnie napisał między innymi,że ludzie postępują w stosunku do innych ludzi w sposób niewdzięczny zgodnie z łacińskim powiedzeniem cyt:”homo homini lupus”,czyli „człowiek człowiekowi wilkiem”!
Ale to przysłowie było w starożytnym Rzymie modne w czasach,kiedy Rzym był jeszcze państwem potężnym i rozwijającym się to jest za czasów republiki(rzeczpospolitej rzymskiej) i wczesnego Cesarstwa.
Kiedy Rzym zaczął słabnąć i rozpoczął się wielki kryzys finansowy,gospodarczy i społeczny(niewolnictwo przekształcało się w kolonat)a barbarzyńskie plemiona głównie germańskie zaczęły się osiedlać w jego granicach i wywoływać rozruchy wówczas to słynne powiedzenie zostało skorygowane na inne ,cytuję:”homo homini monstrum”!
Czyli człowiek człowiekowi już nie wilkiem,A POTWOREM!
Myślę ,że niestety w takich czasach się już znajdujemy,również w Polsce!
Widać to też w czasie dyskusji na różnych forach.
A przecież brak szacunku do drugiego człowieka też jest grzechem!
Brak szacunku wiąże się zawsze z nienawiścią,a nie z miłością!

Pozdrawiam;

Atraktor






FRANCISZEEEKKKK ? ? ? ?



TO TY  ????

557

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

na razie wygląda że ani włoska cetrolewica która wygrała i   ani cetroprawica Berusconiego nie będą wstanie utworzyć koalicj i rządowej  i we Wrześniu będą przeterminowe wybory teraz najbardziej interesują mnie wybory w Pakistanie...

558

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

na razie wygląda że ani włoska cetrolewica która wygrała i   ani cetroprawica Berusconiego nie będą wstanie utworzyć koalicj i rządowej  i we Wrześniu będą przeterminowe wybory teraz najbardziej interesują mnie wybory w Pakistanie...

559

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze czego spodziewa się pan po wiosennych wyborach parlamentalnychw Pakistanie  czy wygranej umiarkowanych islamistów z Ligi Muzułmańskiej czy wygranej Pakistańskiej Parti Ludowej i czy moża śię spodziewać chaosu w nowym parlamencie  i wojskowego zamachu stanupozdrawiam

560

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Korea Północna zagroziła że jeżeli do następnego poniedziałku 11 Marca  USA i Korea Połudnowa nie zakończą dwumiesięcznych  manewrów to zerwie rozejm z lat 50. Ale to nie  będzie powodem wybuchu wojny światowej bo Chiny Smok i USA Neptun dogadały się i będą kolejne sancje w radzie bezpieczeństwa ONZ . Sam spodziewam się prowokacji Korei Północnej a w najgorszym razie wojny między Koręą Pólnocą a Koreą Południową  która dzięki współpracy USA i Chin będzie szybko zakończona . A domyślacie się dlaczego 11 Marca w Poniedzedziałek kończy się to ultimatum Korei Północnej? ja myślę że dlatego że oczy całego świata będą skierowane na Watykan; co o tym sądzicie ja spodziewan się prowokacjii myślę że to początek sojuszu Chiny  USA ale tylko w sprawach Koreańskich bo wiadomo że supermocarstwa rywalizują;