61

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ciekawe jak Atraktor z interpretuje tą abdykacje papieża i jak to się ma do przepowiedni ?

62

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

Obecnie jestem bardzo zajęty-sprawy powypadkowe i nie mam czasu na odniesienie się do ostatnich wydarzeń.
Postaram się w środę(we wtorek będę poza Warszawą )odnieść się do bieżących spraw.
Proszę być bardzo ostrożnym z wyciąganiem pochopnych wniosków np,takich,że M Nostradamus się mylił co do przyszłości papiestwa!
Otóż to nie M Nostradamus się pomylił tylko żle lub różnie tłumaczone są jego teksty,a póżniej mylnie interpretowane!

W środę wypowiem się wypowiem szerzej na ten temat-pamiętam też o zadanych pytaniach[/b}.
Napiszę też dlaczego wybrałem nick ;"Atraktor".

Pozdrawiam Wszystkich


Atraktor

63

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

administrator napisał/a:

Posty dotyczące abdykacji Benedykta XVI przeniosłem do osobnego tematu, aby nie zrobił się zbyt duży bałagan: http://koniecswiata.info/forum/topic/23 … -papiezem/

Nie mam pojęcia dlaczego przeniosłeś posty,które jak najbardziej dotyczą tematu.Ja tak się nie bawię.Żyjemy tu teraz więc komentarz zaistniałej sytuacji są i muszą istnieć na forum. Bo co to będzie za forum bez sensu! Domagam się nie usuwania logicznych i nieobraźliwych tekstów ,a dotyczących tematu. Przecież jak zostanie obalona wzór  e=mc2 ,a Nostradamus zwie go ,,złotym wzorem'' to też przeniesiesz posty do innego tematu ,przecież to absurd.

Ostatnio edytowany przez centurio06 (2013-02-11 17:44:37)

64

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

centurio06 napisał/a:

Nie mam pojęcia dlaczego przeniosłeś posty,które jak najbardziej dotyczą tematu.Ja tak się nie bawię.Żyjemy tu teraz więc komentarz zaistniałej sytuacji są i muszą istnieć na forum. Bo co to będzie za forum bez sensu! Domagam się nie usuwania logicznych i nieobraźliwych tekstów ,a dotyczących tematu. Przecież jak zostanie obalona wzór  e=mc2 ,a Nostradamus zwie go ,,złotym wzorem'' to też przeniesiesz posty do innego tematu ,przecież to absurd.

Proszę się nie obrażać :-)

Chodzi o to, żeby łatwo się było tu odnaleźć. Gdy ktoś nowy przyjdzie na forum i będzie szukał informacji o papieżu to będzie musiał się przekopać przez temat "Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania", o ile na to wpadnie i o ile będzie miał szczęście, to w końcu znajdzie odpowiednie posty gdzieś na stronach 5-7 z 49 (przykładowo). Gdy doda odpowiedź dyskusja będzie się skupiać już na czymś innym (bo jest już 30 stron więcej), i ta odpowiedź zupełnie nie będzie pasowała i nikt nie nawiąże rozmowy. Nowy użytkownik się zrazi i ucieknie.

Mieszanie wszystkiego ma sens w przypadku osób, które cały czas siedzą na forum i czytają na bieżąco. Dla nowych osób (a przecież chcemy mieć nowych uczestników do konwersacji!) taki dłuuugi temat o wszystkim jest nie do ogarnięcia.

Proponuję trzymać jeden temat "rzekę" gdzie mówimy o wszystkich bieżących sprawach i przemyśleniach, a w przypadku gdy wyłania się bardziej konkretny wątek wydzielać go jako nowy temat.

Ponad to, żadne posty nie są kasowane, o ile nie są spamem i nie naruszają zasad dobrego wychowania. Nie jestem zwolennikiem cenzury w jakiejkolwiek formie i chciałbym swoje ingerencje ograniczyć do minimum.

65

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

centurio - nie denerwuj sie.
Administartor chce chyba zachwac porzadek i segregowac informacje wg tematyki / zagadnien tak aby mozna bylo latwiej odnalezc w przyszlosci.
Faktem jest ,ze w miejscu w ktorym pisalismy wczesniej http://koniecswiata.info/przepowiednie-nostradamusa/ pisalismy jednym ciurkiem o wszystkim i to mi sie podobalo.
Bo glupio tak skakac z miejsca w miejsce jak tylko ktos ma nowe skojarzenie.
To tak jakby spotkalo sie grono ludzi na imprezie w domu i musialo wychodzic do innych pokoi zeby rozmawiac na posegregowane tematy smile.

Z drugiej jednak strony kilka razy chcialam wrocic do jakiejs wczesniej poruszanej mysli i nie udalo mi sie juz tego odnalezc.

I jak tu zaradzic?
Najlepiej jaby cala dyskusja byla prowadzona tutaj - w jednym miejscu kokretne wypowiedz tylko kopiowane do posegregowanych tematow na zasadzie archiwum ale wtedy to juz jest pelnoetatowa praca segregatora/archiwisty dla jednej osoby smile.

hihi.

no to co robimy?
Piszemy tylko tu czy robimy tematy?
Skoro nie robimy tematow to po co bylo przechodzic na to forum? Moglismy zostac tam sad
Jesli jednak segregujemy teamatyke to moze to byc troszke uciazliwe sad

Sama nie wiem

66

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

teraz to dopiero nowi uczestnicy uciekna jak przeczytaja ,ze przez 4 strony zastanawiamy sie nad tym jak pracowac na tym forum smile

67

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

A ja popieram Centurio06.
Jeśli ktoś będzie szukał informacji o papieżu, to pewnie trafi na wikipedię lub stronę Watykanu.
Tu mówimy o aktualnych wydarzeniach i tworzenie nowego tematu, który przestanie być aktualny po miesiącu i stanie się martwy, wydaje mi się niepotrzebne.

68

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Może lepszym rozwiązaniem będzie pisanie wszystkiego tu, a dopiero w przypadku przedłużenia danego wątku (powiedzmy, na więcej niż 10-15 postów) wydzielać te posty do osobnego tematu, dodając informację gdzie można je znaleźć i kontynuować?

Jak większość z Was chce zachować jeden temat, to oczywiście uszanuję wolę większości, choć sam jestem zwolennikiem osobnych tematów... Proszę o opinie.

69

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

do #mnowa

Wręcz przeciwnie, chętnie się przyłączę. Czytałem wątek na GP od 2010r. i faktycznie męczyli mnie coraz bardziej uczestnicy.

Cieszę się, że jest nowe forum i cieszę się z obecności Atraktora. Do usłyszenia!

70

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Pytanie do Atraktora:

Faktycznie Benedykt XVI pomieszał szyki i daty z interpretacji zaczynają "padać". Nawiązując do Arteuzy i Twoich interpretacji w 2-gim roku trwania 3WS działania zostaną przerwane przez katastrofę kosmiczną. Czy w przy obecnym nasileniu obserwacji kosmosu, możesz wskazać ciała niebieskie, który potencjalnie byłyby przyczyną tej katastrofy i kiedy znajdą się w pobliżu naszego globusa?

Pozdrawiam,

71

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

według Arteuzy


WIELKA KATASTROFA KOSMICZNA W TRAKCIE III WOJNY ŚWIATOWEJ.
Persage V 32, 2
Gdzie całe niebo ze Słońcem i Księżycem jest dobrze ułożone,
To w czasie wielkiej trwogi nadejdzie z niego upadek:
Przez siedem dni będzie płonąć, aby odmienić twój los,
A później nagle spadnie jak wielka kulista skała.
Persage II 46, 3
Po wielkich trudach ludzkości nadejdzie większy,
Wielki sprawca odmieni wieki.
Deszcz, krew, mleko, głód, żelazo i zaraza,
Ogień widziany na niebie, pędząca długa iskra.
Persage III 34, 2
Słychać będzie straszny szum i huk,
Potem wielki błysk rozświetli cały nieboskłon.
Dwa lata zima będzie długa i sroga,
I przerwie działania Smoka i Półksiężyca.
Persage III 34, 4
Po wielkiej jasności, długa ciemność,
Także dnia od nocy trudno będzie rozróżnić.
Zanim powietrze się całkiem oczyści,
Los człowieka będzie w rękach Boga.
Persage I 67, 5
Wielki głód, którego czuję nadejście,
Na początku zmienny, później powszechny,
Tak wielki i długi, że wyruszą do lasów,
Po korzenie, a niemowlęta odstawione będą od piersi.
Persage II 75, 1
Głos rzadkiego ptaka,
U podstawy komina zasłyszany.
Tak drogi buszel pszenicy,
Że człowiek człowieka pożerać będzie.
Persage III 42, 2
Niemowlę urodzone z dwoma zębami w ustach,
Skały jak deszcz będą spadać w całej Galii i Toskanii.
Kilka lat potem nie będzie ani pszenicy, ani jęczmienia,
Aby uszczęśliwić tych z głodu mdlejących.
Persage IV 48, 3
Dolina Ausonii żyzna, ogromna,
Urodzi tak wiele owadów i szarańczy:
Że jasność Słońca zostanie zaćmiona,
Wszystko zjedzone, a od nich wielka zaraza.
Persage IX 33, 7
Nowy Świat widzę od Europy odcięty,
Wielkie Fale, ciemności i huragany,
Będą w łączności przeszkodą,
Ich i nasz los nie będzie nawzajem znany.
Jest to kilka przykładów czterowierszy Nostradamusa (z bardzo wielu) ukazujących katastrofę
kosmiczną w czasie III Wojny Światowej, jej skutki, które dla ludzkości będą tragiczne. Jednak
wojna (po 2-letniej) przerwie będzie dalej trwać.
Poniżej opiszę skutki katastrofy z wypowiedzi amerykańskiego jasnowidza i proroka, Edgara
Cayce'a (1877-1945).
*
Omówienie katastrofy na podstawie przepowiedni Edgara Cayce'a.
Kiedy Wojska chińskie staną nad Uralem, a wojska Wielkiego Talibanu po zajęciu Afryki na
granicach Turcji i Europy - od jej brzegów Taliban będzie oddzielało tylko Morze Śródziemne,
nastąpi upadek meteorytu lub komety, lub jej odłamka.
Zbliżenie się do Ziemi tego ciała kosmicznego będzie na tyle bliskie, że wywoła wrażenie drugiego
słońca na niebie. Spowodowane to będzie odbiciem światła słonecznego od meteorytu lub jądra
komety. Jeżeli to będzie kometa to w jej warkoczu będzie wiele odłamków skalnych - niektóre
bardzo duże. Jeden z nich, w przybliżeniu o średnicy około 400 metrów i obwodzie 1300 metrów
("siódma skała"), uderzy w Ziemię prawdopodobnie w czwartek, z przypuszczalną prędkością
wynoszącą 60 kilometrów na sekundę. Przewidywanym miejscem upadku jest Ocean Atlantycki, w
pobliżu styku afrykańskiej i europejskiej płyty tektonicznej, na wschód od Azorów.
Ognista kula, która powstanie od uderzenia meteorytu, szybko przedostanie się do górnych warstw
atmosfery i tam ulegnie rozprzestrzenieniu. Będzie mieć średnicę od 80-160 kilometrów. Eksplozja
o sile jednej megatony trotylu tworzy temperaturę 100.000 stopni Celsjusza w centrum detonacji i
takiej minimalnej temperatury należy się spodziewać. Wszystko w zasięgu setek kilometrów
ulegnie natychmiastowemu spaleniu wskutek podmuchu wywołanego eksplozją, a satelity
obserwujące ten rejon zostaną zniszczone. Fala uderzeniowa zniszczy też każdy samolot będący w
powietrzu w odległości tysiąca kilometrów od centrum.
Pierwsza fala trzęsienia ziemi będzie przemieszczać się z prędkością sięgającą 1600 km/h. Kiedy
taka fala drgań przebiegnie pod nadbrzeżnymi miastami, budowle spiętrzą się, a następnie opadną
jak pudełka zapałek na poderwanym do góry prześcieradle. Regiony u wybrzeży Atlantyku całej
Zachodniej Europy, Afryki i wschodnie wybrzeża Ameryki Północnej i Południowej będą
zniszczone przez najtragiczniejsze trzęsienia ziemi, jakie kiedykolwiek miało miejsce w naszych
dziejach. Wkrótce po uderzeniu pojawi się tsunami.

Miasta położone w promieniu 1600 km od epicentrum upadku będą świadkami ogromnych fal
morskich już w godzinę po trzęsieniu. Zniszczenie zbiorników wodnych zniweczy, a przynajmniej
bardzo utrudni gaszenie pożarów. Wszystkie źródła i zbiorniki paliw będą płonąć aż do całkowitego
wypalenia się.
Pierwsze tsunami będą najsilniejsze, po kilku dniach lub tygodniach pojawią się kolejne.
Południowa część tsunami naruszy antarktyczną część lodowca. Uderzenie fal spowoduje
oderwanie się sporej części lodowca i nastąpi stały wzrost poziomu morza o co najmniej kilka
metrów. Występujące huragany będą nękać tych, którzy przetrwają. W miejscu, w którym nastąpi
uderzenie, gorące wody oceanu spowodują powstanie hiperhuraganu. Jego prędkość może wynosić
nawet 800 km/h!!! Zaraz po utworzeniu się wiatru zacznie on przesuwać się na zachód od
rozgrzanego miejsca na oceanie i stopniowo utworzy potężny huragan. W ciągu dnia lub dwóch
kolejny hiperhuragan powstanie w tym samym miejscu. Proces ten będzie trwał aż do czasu, gdy
woda ochłodzi się do normalnej temperatury. Dodatkowym problemem z pojawieniem się
hiperhuraganów będzie ich wysokość. Mogą sięgnąć nawet stratosfery, niosąc parę wodną i sól
morską. Sól morska przyczyni się do zablokowania światła słonecznego, a chlor zawarty w niej
zniszczy lub uszkodzi warstwę ozonową. Nawet gdyby hiperhuragany szybko przekształciły się w
zwykłe huragany, to i tak pojawią się burze o ogromnej sile. Zarówno intensywność i częstotliwość
tych burz na całym świecie będzie ogromna. "Deszcz", o którym była mowa w Centurii-Persage II
Czterowiersz 46, odnosi się do do okresu po uderzeniu meteoru, kiedy burze i opady będą trwać
przez cały czas. "Mleko" z tego samego czterowiersza może oznaczać biały odcień soli wytrąconej
podczas osadzania się "na niebie", czyli w górnych warstwach atmosfery.
*
Po okresie silnych i częstych burz wystąpi zjawisko tzw. zimy nuklearnej, kiedy pył powstały przy
eksplozji przedostanie się do atmosfery, i ograniczy dopływ światła słonecznego i ciepła
docierającego na Ziemię. Będzie to miało katastrofalny wpływ na plony w rolnictwie. Po uderzeniu
meteoru (lub odłamku komety) i zniszczeniu urządzeń portowych na całym Atlantyku, i częściowo
Oceanie Indyjskim i Pacyfiku, światowy handel ustanie. Trzęsienia ziemi zablokują Kanał Sueski i
Panamski.
Z powodu braku paliw i trudności w sprowadzaniu go z dalszych odległości sparaliżowane zostaną:
transport, komunikacja i łączność. Unieruchomione zostanie lotnictwo z powodu unoszącego się w
powietrzu pyłu i skalnych drobin. Miliardy drobnych skał wyrzucone na orbitę planety zniszczą
każdego satelitę w przestrzeni kosmicznej. Resztki te pozostaną przez wiele lat. Realizacja marzeń
kosmicznych ulegnie zahamowaniu na sto lat.
Persage II 22, 1
W dwudziestym i pierwszym nowe średniowiecze,
Tak jak w piątym do trzynastego.
Pięćdziesiąt będzie trwała odbudowa,
A po stu będą się znowu komunikować.
Z utratą satelitów komunikacyjnych i przecięciem transoceanicznych kabli przez tsunami, era
komunikacji zakończy się wraz z erą transportu. Gospodarka światowa poniesie dotkliwe straty, co
cofnie ją do czasów sprzed rewolucji przemysłowej. Upadek ekonomiczny pociągnie za sobą
kryzys polityczny we wszystkich krajach.

72

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://film.wp.pl/id,133491,title,Wrog- … Bpage%5D=2

Widac nasz plk sie udziela w mediach .
Moze oswajaja nas z jego twarza smile

73

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

mnowa napisał/a:

http://film.wp.pl/id,133491,title,Wrog- … Bpage%5D=2

Widac nasz plk sie udziela w mediach .
Moze oswajaja nas z jego twarza smile

Może jednak to nie "nasz" typ.
Życiorys robi wrażenie i wieje groza. Nadaje się na kolejnego bohatera "Sejfu" Sekielskiego:
http://www.videofact.com/makowski.html

"....Oficjalnie Aleksander Makowski przez całe lata uchodził za biznesmena, doktora nauk prawnych, zasiadającego m.in. we władzach firmy Konsalnet. Nieoficjalnie uczestniczył w dziwnych operacjach służb specjalnych, na czym zarabiał ogromne pieniądze.""


".....Plejada nazwisk, która pojawia się w kontekście biznesowych powiązań Aleksandra Makowskiego, może przyprawić o zawrót głowy. To, że wśród nich są dawni znajomi z wywiadu i służb PRL jak np. Wiesław Bednarz (kolega z XI Wydziału) czy Jerzy Konieczny (przed 1990 r. pracownik MSW, a później wiceszef i szef UOP), nie powinno nikogo dziwić. Zaskoczenie budzi natomiast fakt, że we wspólnych przedsięwzięciach z byłym szpiegiem działali Jacek Merkel (którego Makowski rozpracowywał w latach 90.) czy mecenas Robert Smoktunowicz, późniejszy senator Platformy Obywatelskiej, obecnie działacz Stronnictwa Demokratycznego Pawła Piskorskiego.

W aktach Krajowego Rejestru Sądowego można wyczytać, że Makowski zasiadał w jednej firmie m.in. razem z Beatą Tyszkiewicz (ekspert TVN), Zbigniewem Grycanem (jak pisaliśmy, zarejestrowanym przez SB jako TW „Zbyszek) czy też związanym z lewicą Januarym Gościmskim. I chociaż wśród biznesowych partnerów pojawiają się takie nazwiska, jak Grzegorz Żemek (FOZZ) czy Edward Mazur (według polskiej prokuratury zleceniodawca zabójstwa b. szefa policji gen. Marka Papały), to najciekawszym partnerem biznesowym był jednak Rudolf Skowroński, z którym w 1997 r. pojechał do Afganistanu."

i tak dalej..... całość w linku

74

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;
Już wróciłem,mam trochę czasu i widzę,że nastąpiło duże zamieszanie po zapowiadanej(powtarzam zapowiadanej na 28 lutego)abdykacji papieża Benedykta XVI,a więc do rzeczy-
Oto różne tłumaczenia,a więc i interpretacje  bardzo znanej Centurii V 92 (czterowiersza)  przez różnych badaczy M Nostradamusa:

tłumaczenie Lemesuriera;

Gdy będzie zarządzał lat siedemnaście,
zmienią kadencję papieską do lat pięciu,
W terminie tym następca będzie wybrany,
Lecz nie przypadnie do gustu Rzymianom.

tłumaczenie Russel'a

Po siedemnastu latach od jego wyboru,
zmienią kadencję papieską do lat pięciu,
W tym terminie następca będzie wybrany,
Lecz nie przypadnie do gustu mieszkańcom.

tłumaczenie Centurio;

W czasie siedemnastu lat od jego wyboru,
kadencja papieska do lat pięciu zostanie ustanowiona,
W tym terminie zostanie wybrany NOWY!
Lecz nie przypadnie do gustu Mieszczanom.

Tłumaczenie Cuiper'a

Siedemnaście lat minie od jego wyboru,
gdy ustanowią kadencję papieską do lat pięciu,
Przed terminem tym zostanie wybrany Nowy!
Lecz nie przypadnie do gustu Mieszkańcom Rzymu!

Oczywiście istnieje jeszcze tłumaczenie Arteuzy i innych badaczy i ONE WSZYSTKIE W ZASADZIE SĄ PRAWIDŁOWE!-
Ale zważcie jakie są różnice,jak różne mogą być nie tylko tłumaczenia tego tekstu,ale również i jego interpretacje.
Już Arteuza pisał,i podawał przykłady tych samych tekstów m Nostradamusa ,które są różnie tłumaczone i różnie interpretowane!
Zastanówcie się nad tym!
Muszę już kończyć z braku czasu.
Pojutrze wrócę na forum.

Pozdrawiam


Atraktor.

75

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

do ADMINISTRATORA bardzo bardzo proszę o nieusuwanie postów,teraz chcę odnieść się do tego co napisałem ale nie mam do czego. Poszperałe w sieci i boję się opisać moje przemyślenia bo znikną dzięki Tobie.

76

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

centurio06 napisał/a:

do ADMINISTRATORA bardzo bardzo proszę o nieusuwanie postów,teraz chcę odnieść się do tego co napisałem ale nie mam do czego. Poszperałe w sieci i boję się opisać moje przemyślenia bo znikną dzięki Tobie.

Żadne posty nie zostały skasowane, część została wydzielona do tematu o abdykacji Papieża.

77

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Teraz prawdziwa perełka !!!

Czterowiersz wg tłumaczenia Petera Lemesurier

V.92 Kiedy już lat siedemnaście spędzi na swym tronie,
Skrócą czas sprawowania pontyfikatu do lat pięciu
Potem wybiorą kolejnego papieża,
Który z Rzymianami nie będzie żył w zgodzie.


a teraz moja interpretacja, kiedy lat 17 spędzi na swym tronie - 1+7=8=2013-2005 i co Wy na to !!!!! pamiętajcie kto był pierwszy big_smile Potem wybiorą kolejnego papieża, z tego wniosek będzie dwóch.

78

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Też taka myśl mi się nasunęła.
Może ta 17-ka to jakieś błędy w tłumaczeniach ze starofrancuskiego, a może kolejne łamigłówki Nostradamusa...

79

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tym bardziej że po francusku 17 to 10 i 7 czyli 1+0+7=8 o ile pamiętam 17-dix-sept. Sam jestem w szoku !!!

80

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszytskich w tej pasjonującej lekcji historii, astronomii, filozofii, religii smile

A może ten pontyfikat 17-letni dopiero się zacznie ? Jego kres przypadłby na rok 2030, co zgadzałoby się tez z zagadką liczbową Nostradamusa dotyczącej wybuchu wojny. Nie jest powiedziane, że nowy papież nie bedzie niemieckojęzycznym. Choć zapewne większość z nas tego nie zakłada. Chyba, że coś nas jeszcze zaskoczy...

Tylko jak to się ma do Piotra Rzymianina
Pozdrawiam