921

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam, odniosę się do kwestii, co mógł mieć Mickiewicz na myśli, pisząc:
Krew jego - dawne bohatery
A imię jego będzie czterdzieści i cztery.
Od ponad stu lat nad fragmentem tym łamią sobie głowy najwięksi znawcy literatury. Sens jego sprowadza się ogólnie rzecz biorąc do tego, że w przyszłości nadejdzie "mąż opatrznościowy", który poprowadzi naród do zwycięstwa i odzyskania niepodległości. Od mniej więcej lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku przypuszcza się, że Mickiewicz pisząc te słowa miał na myśli kogoś konkretnego, być może nawet samego siebie (liczba liter we wszystkich imionach i nazwisku wieszcza daje właśnie 44)
We wcześniejszym poście napisałem, ze może to być prezydent USA” B.O” ale jak zauważyliście dałem na końcu zdania „uśmieszek” gdyż poza bardzo dobrym dopasowaniem przekazu Mickiewicza do factum sam nie wierze,ze to On. Ale, skomentuję ostatnie posty i to niestety znów nie zgadzając się z nimi.  Myślmy logicznie a nie znów kierujmy w odpowiedziach cyferkami, bo to trochę na siłe jest.
Być może jest tak, ze Mickiewicz w III cz., ‘Dziadow” w cyt. we wcześniejszych postach mógł mieć na myśli papieża Jana Pawła II, tego w 100% wykluczyć nie można, tylko chyba nie tedy droga by to w taki sposób argumentować i udowadniać
Cyt.
” Jest to symbol, który oznacza, że po 44 latach od zakończenia II wojny światowej w roku 1945 w roku 1989 zakończyły się rządy komunistów w Polsce narzucone przez jej odwiecznego wroga-Rosję!
Równocześnie określenie,cyt;”Polak Karol Kardynał Wojtyła,Jan Paweł Drugi Papież po zsumowaniu liter daje liczbę  44!!!
Dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża także składa z dwóch czwórek: 4x4 = 16(pażdziernik)dzień wyboru,a Biskupem krakowskim został na krótko przed 44 rokiem życia!
Jeśli 44 lata minęły od skończenia komunizmu, jest to faktem to bardziej pasowałby mi  Lech Walęsa i kto wie czy to nie On? To on przecież obalił komunizm de facto, jako lider opozycji narodowej i to w 1989 roku a samo zdanie cyt.” Polak Karol Kardynał Wojtyła,Jan Paweł Drugi Papież po zsumowaniu liter daje liczbę  44!!! To już mocno naciągane, gdyż gdyby trzeba było udowodnić liczbę 52, to wtedy dodano by …”z Wadowic”
Gdyby trzeba byłoby odwodnić liczbę 38 wtedy zdanie wyglądało by tak: „ Polak Karol Kardynał Wojtyła,Jan Paweł Drugi” , etc..etc
Pamiętajmy ze Mickiewicz nie miał powodu i nie musiał pisać tak jak Nostaradamus szyfrem, inkwizycja mu nie groziła tzn. ze wydaje mi się, że podając cyfry 40 i 4 nie można tego dzielić, mnożyć by wyszło 44.
Po prostu wskazał wprost kogoś, kto tylko z tą liczbą w sposób jednoznaczny ma coś wspólnego, albo z liczbami 40 i 4 osobno, tego tez nie można wykluczyć. Sam podział ewentualnie liczby 44 na 40 i 4 tez może być istotne.
A jeśli ktoś lubi liczby i cyferki to przypominam swój historyczny post związany notabene z Janem Pawłem II właśnie, który bardziej pasuje do liczby 13 a nie 44.
Papież Jan Paweł II,  kiedy umarł miał 85 lat - 8+5=13
Godzina śmierci: 21:37 - 2+1+3+7=13
Data śmierci: 02.04.2005 - 0+2+0+4+2+0+0+5=13
Postrzelony 13 Maja
9301 dni pontyfikatu - 9+3+0+1=13
Zmarł w 13 tygodniu roku.
JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter
czy to zbieg okoliczności ?"

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

922

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze czy przed wybuchem 1 i 2 wojny światowej badacze tekstów Notsradamusa zastanawiali się nad np nad datą wybuchu wojny i postaciami jak Hitler  i Ferdynand i nad tekstami np  Serb przez Ferdynanda  wywoła wojnę. Czy zastanawiali się kto jest tym Ferdynandem i czy Serb to chodzi o kraj czy jednego Serba .Czy Notsradamus  jeśli chodzi o czas wybuchu wojen światowych użył szyfru matematycznego jak do 3 wojny światowej i czy ktoś rozszyfrował daty wybuchu wojen 1914  1939 plus minus 3 lata. pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-03-25 16:33:06)

923

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Do "dmoxa";

I przed I wojną światową i przed II wojną światową ukazywały się różne książki odnośnie przepowiedni M Nostradamusa.
Nie znam ich wszystkich może trzy,ale mniej lub bardziej poprawnie te konflikty były przewidziane.
Nie wiedziano tak samo jak teraz w jakich latach XX wieku te konflikty wojenne wybuchną,oraz nie odgadnięto jakie osoby przypisać do poszczególnych postaci historycznych.
Np, tzw:"Histera" nie kojarzono z Hitlerem,a tzw:"Młodego Cezara" z arcyksięciem Ferdynandem,następcą tronu Austro-Węgierskiego.
Poprawnie przewidziano tylko w/g mnie zwycięski przewrót bolszewików W Rosji,oraz zwycięstwo generała Franko w wojnie domowej w Hiszpanii.

Pozdrawiam:Atraktor

924

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Znalazłam ciekawe interpretacje:
Liczba CZTERDZIEŚCI I CZTERY wiąże się z pojawieniem się męża opaczności który zaprowadzi pokój na Ziemi .Czy dana osoba może pojawić się przed wojną ,chyba nie , bo wtedy przepowiednia byłaby kłamliwa.Chyba jest to logiczne .Wobec tego kiedy może się pojawić ? Jeżeli w przyszłości ma nastąpić III wojna światowa , potem potop .Po potopie też będzie wojna .Więc odpowiednim okresem będzie data po potopie .Wtedy to za czasów owego męża nastanie pokój na Ziemi.Wcześniej nie można było zrozumieć tej przepowiedni , lecz dzisiaj jest to już możliwe , gdyż liczba 44 może dotyczyć dwóch dat .Pierwszą będzie rok 2040 i miesiąc kwiecień a drugą to rok 2044.
Liczba 44 odnosi się prawdopodobnie do przyszłego wielkiego króla ,który ma rządzić Polską po IIIWŚ.Mickiewicz czytał przepowiednie Nostradamusa i pierwsza część jego proroctwa jest skopiowana z centurii opisującej tzw Trzeciego Kraka.Zresztą 44 odnosi się też do tego że będzie to 44 król Polski ,bo ostatni czyli Stanisław August Poniatowski był 43 królem Polski jeżeli liczymy od Mieszka I.
Jeśli przyjąć że urodził się 1999.To by się nawet zgadzało ,a wojna musiała by wybuchnąć ok 2030r a on w wieku 44 lat zaczął by wyzwalać świat.
Pozdrawiam.

925

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przepowiednie Ojca Klimuszko:
Niektórzy przewidywania o. Czesława przyjmowali jako żart. W 1978 r. zakonnicy dowiedzieli się z Dziennika, że papieżem został wybrany Albino Luciani, który przybrał imię Jan Paweł I. Wśród ogólnej radości tylko o. Czesław pozostał smutny. Dlaczego oni go wybrali? - pytał zdziwiony - przecież on za miesiąc umrze. Zakonnicy przyjęli to oświadczenie jako żart. Niestety po miesiącu pontyfikatu umiera Jan Paweł I. Po jego śmierci zapytano o. Czesława, kto teraz zostanie papieżem. - Teraz papieżem zostanie kardynał Wojtyła - odpowiedział rozradowany jasnowidz. "Jeśli Włoch nie wyjdzie, to wyjdzie Wojtyła". Poczytano to jako miły żart, który rzeczywiście się spełnił. Inny franciszkanin, ojciec Cezar zapamiętał, co ojciec Klimuszko powiedział o rozpoczynającym się pontyfikacie Jana Pawła II:

"Będzie jednym z największych papieży. Od niego będzie się liczyć nowa epoka Kościoła i Polski. Imię Polski rozsławi po wszystkich krajach świata. Dla Kościoła jego panowanie będzie bardzo pomyślne".


Ojciec Klimuszko rzadko publicznie przekazywał swoje wizje. Jednakże w gronie przyjaciół i znajomych czasami o nich mówił. Także w spotkaniach z dziennikarzami, między innymi z Wandą Konarzewską, jasnowidz oznajmiał:

"Polska będzie źródłem nowego prawa na świecie, zostanie tak uhonorowana wysoko, jak żaden kraj w Europie (...) Polsce będą się kłaniać narody Europy. Widzę mapę Europy, widzę orła polskiego w koronie. Polska jaśnieje jak słońce i blask ten pada naokoło. Do nas będą przyjeżdżać inni, aby żyć tutaj i szczycić się tym".

W jednej ze swoich książek zatytułowanej "Moje widzenie świata" ojciec Czesław Klimuszko pisał wprost:

"Jeśli chodzi o nasz naród, to mogę nadmienić, że gdybym miał żyć jeszcze pięćdziesiąt lat i miał do wyboru stały pobyt w dowolnym kraju na świecie, wybrałbym bez wahania Polskę, pomimo jej nieszczęśliwego położenia geograficznego. Nad Polską bowiem nie widzę ciężkich chmur, lecz promienne blaski przyszłości".

"Nadchodzi czas Polski i upadku jej wrogów. Przed Polską widzę jasność i wstępowanie do góry. Będzie bardzo dobrze". Dodatkowo według Ojca Klimuszki z Polski miały pochodzić osoby, które będą zmieniać świat. Sugerował, abyśmy byli optymistami i wcale nie myśleli o końcu świata.         

Czasami słynny polski jasnowidz ujawniał swoje wizje na temat przyszłości świata. Pisarz Tadeusz Konwicki twierdził, że ojciec Klimuszko bezbłędnie przepowiedział upadek komunizmu w 50 lat po zakończeniu II wojny światowej. Podobnie jak inni wizjonerzy, on także widział zagrożenia moralne i ekologiczne dla ludzkości i świata. Przyznał, że miał wizję potencjalnej wojny nuklearnej oraz wojen religijnych. Mówił tak:

"Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych, okrągłych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i dzieci włoskie, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę. Wydaje mi się, że jakaś wielka tragedia spotka Włochy. Część buta włoskiego znajdzie się pod wodą. Wulkan albo trzęsienie ziemi ? Widziałem sceny jak po wielkim kataklizmie. To było straszne".

"Wojna wybuchnie na Południu wtedy, kiedy zawarte będą wszystkie traktaty i będzie otrąbiony trwał pokój".

"Potem rakiety pomkną nad oceanem, skrzyżują się z innymi, spadną w wody morza, obudzą bestie. Ona się dźwignie z dna. Piersią napędzi ogromne fale. Widziałem transatlantyki wznoszone jak łupinki... Ta góra wodna stanie ku Europie. Nowy potop ! Zadławi się w Giblartarze ! Wychlupnie do środka Hiszpanii ! Wleje się na Saharę, zatopi włoski but, aż po rzekę Pad. Zniknie pod wodą Rzym ze wszystkimi muzeami, z całą cudowną architekturą [...]"

"Nasz naród powinien z tego wyjść nienajgorzej. Może pięć, może dziesięć procent jest skazane. Wiem, że to dużo, że to już miliony, ale Francja i Niemcy utracą więcej. Italia najwięcej ucierpi. To Europę naprawdę zjednoczy. Ubóstwo zbliża [...]"



Ludzie bardzo tłumnie gromadzili się u o. Czesława, szukając pomocy. Sam zakonnik stał się przedmiotem zainteresowania świata nauki, a szczególnie medycyny i psychologii. Brał zatem udział w różnych kongresach naukowych i spotkaniach, nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Jednak w ciągu ostatnich lat stan zdrowia o. Czesława, z powodu uciążliwej pracy, stopniowo ulegał pogorszeniu. Z wielkim trudem pokonał gruźlicę płuc, która bardzo osłabiła jego organizm. Można było zauważyć ogólne zmęczenie i wyczerpanie.
         

Na początku sierpnia 1980 r. o. Czesław przebywał w Lubomierzu. O. Anzelm Kubit stwierdził, że wyglądał on wówczas dość dobrze. Miał trochę sfałdowaną twarz, ale wyglądał na zdrowego, był pogodny, oczy miał żywe i bardzo ciekawie patrzył na świat. - Parę lat tylko - wspominał o. Anzelm - uczyłem go dogmatyki w Krakowie... później wyczuwałem, że wzrastał w kulturze. Wydelikatniał w obcowaniu z drugimi, znał wiele zagadnień z dziedzin jeszcze nie zbadanych dokładnie, wyczuwał w sobie nieszczęścia, szczególnie w czasie wojny, leczył nieraz osoby, które już opuścili lekarze. O współbraciach, którzy z pewnym lekceważeniem patrzyli na jego dziwną działalność, nic ujemnego nie mówił [...]. Gdy był parę razy w Krakowie, odwiedził mię w celi, zeznawał, że w jego akcji nie ma nic cudownego, ale chyba można wnioskować, że ludzie i rzeczy, których używają, emanują jakiś fluid, który przy swoim natężeniu psychicznym odczuwają, czy mogą zauważyć ludzie specjalnie wrażliwi [...]. Całą działalnością swoją zostawił po sobie wrażenie niezwykłego, niepospolitego człowieka. Zmierzała ona [...] do tego, aby ludziom przynieść radość, uwolnić ich od nieszczęść lub pocieszyć przynajmniej. Nie znałem go dokładnie, w szczegóły nie wchodzę, ale chwycił mnie mile ten jego postęp ku dobremu, wzrost duchowy, który nie tak często widoczny jest w życiu zakonnika, jego rozwój miłości bliźniego, aktywność, by coś dobrego więcej zrobić, a przy tym urabianie siebie samego [...].

         

Dnia 22 sierpnia 1980 r. przewieziono o. Czesława do szpitala. Tam wyspowiadał się, przyjął komunię św. i z pogodą ducha oczekiwał na spotkanie z Panem. Tuż przed swoją śmiercią powiedział swojemu przyjacielowi: "Kraj ten oczekuje lata świetności. Jest to obecnie szczęśliwe miejsce. Gdybym miał się drugi raz narodzić, chciałbym przyjść na świat tylko w Polsce. Niech Polacy z całego świata wracają nad Wisłę. Tu się im nic nie stanie". W poniedziałek 25 sierpnia w godzinach rannych jego współpracownik - o. Lucjusz Chodukiewicz - udzielił mu sakramentu namaszczenia chorych i odpustu na godzinę śmierci. Tego samego dnia po południu, po życiu wypełnionym służbą bliźniemu, Pan zabrał swojego sługę Czesława. Wierny syn św. Franciszka, "Samarytanin w habicie", odszedł po wieczną nagrodę do Tego, od Którego otrzymał życie i te wszystkie niezwykłe dary, którymi umiał się dzielić z bliźnimi przez ponad siedemdziesiąt lat.  Uroczystości pogrzebowe odbyły się 28 sierpnia w Elblągu. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył bp Jan Obłąk wraz z pięćdziesięcioma kapłanami. Trumnę oblegali ludzie, którzy pragnęli uścisnąć i ucałować ręce zmarłego. Mimo zastoju komunikacji, na dość odległym cmentarzu zgromadziło się ok. 8 tys. ludzi. W ten sposób pragnęli oni podziękować o. Czesławowi za wielką miłość, jaką im okazywał.

Myślę, że chciał przekazać nam, iż wojna wybuchnie ok.50 lat od jego śmierci.
Wizje jego pokrywają się z wizjami Nostradamusa.

926

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://www.prisonplanet.pl/polityka/cze … p480516577

927

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Twierdząc ,że Adam Mickiewicz w „Dziadach” pisząc słynny wizjonerski fragment o tajemnej liczbie ;”44”,lub liczbach; 40 i 4 miał na myśli naszego Wielkiego Papieża Jana Pawła II przytoczyłem też wiersz o przyszłym papieżu Polaku drugiego pety polskiego romantyzmu Juliusza Słowackiego,aby pokazać,że A Mickiewicz nie był wyjątkiem.
Dzisiaj przytoczę wiersz innego polskiego poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego(1905-1953),który też wieszczył naszemu narodowi wybór Polaka na Biskupa Rzymu zwierzchnika Kościoła rzymskokatolickiego.

A oto ten utwór,cyt:

Domu Złotego ,Arki Niebieskiej
Bramy i Gwiazdy! -grzmią słowa litanii,
bo tak się ongiś praszczur w Watykanie
modlił Sarbiewski.

Na przyszłych wieków nadchodzącą sławę
zwróć,o Królowo tej polskiej Korony,
serca wyborców,spuść promień złocony
w święte conclave.

Daj kardynałom natchnienia i hartu,
ażeby nowy papież mocniej jeszcze
ścisnął ster świata,co świta w boleści
na zgubę czartu.

Maryjo,gwiazdo dla Piotrowej łodzi,
w Tobie jedynie i trud i zapłata,
uczyń Watykan nową wiosną świata,
który nadchodzi!

O to,Królowo,schodząc w serca głębię,
błagam,słuchając,co mówi duch Boży;
nowe papiestwo jak dąb się rozłoży
przy polskim dębie.

Tak więc już wtedy poeta przewidział,że na wybór papieża będzie miała duchowy wpływ Matka Boska!
Jan Paweł II potwierdził tę wizję,wybierając hasło swojego pontyfikatu:
„Totus Tuus” ,czyli”Cały Twój”!

Tak więc wielu poetów wieszczyło wybór Polaka na papieża.
Skoro poeci mięli takie trafne wizje to czym są dla nas wizje Michela Nostradamusa i innych wizjonerów,przecież także świętych biblijnych proroków?

Lepiej być nie pewnym Niczego – jak być pewnym Wszystkiego !!!

Pozdrawiam:  Atraktor

928

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze masz rację Polska nigdy nie była europejską potęgą .Ale była potęgą regionalną a do unii realnej Polskę i Litwę łączyła osoba władcy wspólne interesy i zagrożenia zakon krzyżacki; Ale były liczone jako osobne państwa. W pewnym momencie Jagielonowie kontrolowali Polskę Litwę Czechy Węgry i łączyła ich tylko wspólna dynastia.Wazowie kontrolowali w ciągu kilku lat Polskę Litwę Szwecję i Rosję.i Tylko dynastia łączyła te państwa bo Szwecja odpadła przez bunty luterańskiej szlachty tak samo było w przypadku Rosji i buntu ich prawosławnej szlachty. USA planują ukarać Arabię Saudyjską za wspieranie wahabizmu i salafizmu ;i przy pomocy Kataru po obaleniu Asada wywołają tam bunty przeciw Saudom USA chcą zastąpić Arabię Katarem jako sojusznika w tym rejonie.  Celem USA jest destabilizacja Pakistanu  i ukaranie ich za sojusz z Chinami. Kara to powstanie Pasztukistanu w części Pakistanu ! Eksperci boją się wybuchu wojny domowej w Pakistanie możliwa interwencja Indii .

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-03-27 14:11:00)

929

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Wróćmy do obecnej sytuacji politycznej świata,bo jest ona bardzo interesująca.
Obecnie kryzys Unii Europejskiej się powiększa.
Z tekstów M Nostradamusa wyrażnie wynika,że ta struktura pomimo licznych prób i starań jej ratowania powoli będzie się rozpadała.
Również NATO najprawdopodobniej po zdobyciu władzy w Pakistanie przez Talibów,a myślę,że za jakiś rok do trzech lat, to już nastąpi pod wpływem silnej kontrofensywy w Afganistanie i uderzeniu  tam na pozostałe wojska sojuszu północnoatlantyckiego również ta struktura zacznie przeżywać wielki kryzys.
M Nostradamus napisał,że „Simulacra”,(czyli reprodukcja) złota i srebra stracą wartość i po kradzieży(ich rzeczywistej wartości)będą rzucone do jeziora,podczas odkrycia,że wszystko jest zniszczone przez dług i
wszystkie zobowiązania zostaną anulowane.
Tak więc jasnowidz przewiduje,że z czasem wszystkie pieniądze (nie tylko euro i dolary) stracą na wartości i ...pozostaną tylko bogactwa naturalne!
Handel towarowo-pieniężny ma się zamienić na świecie tylko w tzw;”barter”czyli wymianę;towaru za towar!
M Nostradamus dostrzegł także możliwość wystąpienia niepokojów społecznych i buntów przeciw bankom i instytucjom finansowym,które doprowadziły do katastrofy gospodarczej.
JESTEM PEWIEN,ŻE ZA NIE DŁUGO ŚWIAT OPANUJE GORĄCZKOWA ŻĄDZA ZDOBYWANIA  ZA WSZELKĄ CENĘ ZŁOTA,KTÓRE BĘDZIE MIAŁO W OGÓLE JESZCZE JAKĄŚ WARTOŚĆ!!!
Wielu interpretatorów M Nostradamusa dostrzega tez możliwość napadu na Fort Knox,skarbiec,w którym przechowuje się amerykańskie rezerwy złota!
Straszne są tez słowa wizjonera zwanego”Czarnym Pająkiem”-cytuje;
„Tryumfalnie załopocą na wietrze zielone proporce,Kain zaś wytrze swój nóż w chorągwie o barwach mleka i słońca!”(sztandar Watykanu jest biało-żółty!)
Tak więc nie tylko M Nostradamus przewidywał w XXI wieku zdobycie Rzymu przez muzułmanów i upadek papiestwa a także (w jego pierwszych dekadach)wiele nieszczęść w tym katastrof i zamachów superterrorystycznych,ale także zapowiadali to inni wizjonerzy czy nawet prorocy!

Czy to jest tylko zwykły przypadek!?

Pozdrawiam:Atraktor

930

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dzisiaj czytałem w internecie artykuł o tym że Pakistan jest na granicy wojny domowej. To była amerykańska strona o geopolityce w świecie islamu . USA chcą wspierać Pasztuński separatyzm w Pakistanie i separatyzm Beludżystanu prowincji na południu Pakistanu...Dlaczego Beludżystan bo jak się na mapie zobaczy jest tam baza wojskowa Pakistanu i jednocześnie port  Chiny podpisały umowę z Pakistanem o korzystaniu z tej bazy czyli wszystko jasne...;W tym rejonie powstały ciekawe sojusze Indie USA Chiny Pakistan a w Afganistanie wybuchnie krwawa wojna domowa...bo Afganistan leży w geostrategicznym bardzo ważnym miejscu. Kto zdobędzie wpływ w Afganistanie będzie ważnym graczem w Azji Środkowej bogatej w ropę i gaz;w wojnie w Afganistanie będą się liczyły dwie strony talibowie;i Sojusz Północny który tworzą  Hazarowie Uzbecy  i wszyscy którym nie podoba się dominacja Pasztunów. w Afganistanie po wycofaniu Nato o wpływy walczyć będą Chiny Rosja Indie Pakistan Iran Arabia Saudyjska Turcja. pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-03-27 22:10:52)

931

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

cCzy mi sie wydawalo czy ktos umiescil artykul o podrobionym zlocie przez usa a teraz juz nie widze tego postu.

"JESTEM PEWIEN,ŻE ZA NIE DŁUGO ŚWIAT OPANUJE GORĄCZKOWA ŻĄDZA ZDOBYWANIA  ZA WSZELKĄ CENĘ ZŁOTA,KTÓRE BĘDZIE MIAŁO W OGÓLE JESZCZE JAKĄŚ WARTOŚĆ!!!"

hehe i tu drogi Atraktorze raczej mylisz - raczej nie skoro ju nie wiadomo kto ma prawdziwe zloto a kto wolfframowe sztabki;) - nie warto wchodzic w zloto moim zdaniem

Ostatnie szokujące informacje, zupełnie przemilczane przez światowe media wskazują, że pewne kręgi w Stanach Zjednoczonych sfałszowały miliony sztabek złota, których wartość ocenia się na zawrotną sumę 600 miliardów dolarów (ang. billion).

Sprawa wyszła na jaw w październiku 2009 roku kiedy to Chiny, zakupiwszy około 5700 sztabek złota, każda o wadze 400 uncji, nabrały podejrzeń co do prawdziwej ich jakości. Po zbadaniu sztabek, które według oficjalnych dokumentów zostały wysłane bezpośrednio z amerykańskiego skarbca złota w Fort Knox (United States Bullion Depository), okazało się, że ich rdzeń wcale nie zawiera złota, lecz w sumie jest to sztaba wolframowa – wolfram jest metalem o wadze niemal równej złotu – jedynie pokryta zewnętrzną warstwą prawdziwego złota. Informację na ten temat przekazał przed kilkoma dniami jeden z największych pakistańskich dzienników Pakistan Daily, i choć jest ona niezwykłej wagi, pominięta została przez, tak niby różnorodne, choć w sumie mówiące jednym-słusznym głosem media.

reszta pod linkiem
http://wolnemedia.net/gospodarka/falszywe-zloto/

Ostatnio edytowany przez shock79 (2013-03-28 02:13:40)

932

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

shock79 napisał/a:

nie warto wchodzic w zloto moim zdaniem

- i od tej rzekomej afery z 2009, złoto już o 40% wzrosło, czyli jakoś na ludzi to nie wpłynęło,
- papierowe pieniądze też się podrabia a jakoś ludzie uważają je (na razie) za wartościowe,
- gdy obrót złotem zrobi się większy, logiczne jest że i zwiększy się liczba fałszywek, ale tak jak dla sprawdzenia papierowych pieniędzy, pojawią się skuteczne i tanie metody sprawdzające złoto
- jedno jest pewne, złota nie da się dziś wydrukować i to się jeszcze przez co najmniej kilkadziesiąt lat nie zmieni (czyli do czasu aż technologia przeróbki pierwiastków w inne pierwiastki będzie tańsza niż obecnie)

933

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Obecna sytuacja polityczno-gospodarcza świata w/g mnie ,czyli od początku 2013 roku znajduje się
w początkowym,krytycznym punkcie ;”0”(zero)!
To jest w punkcie w którym przepowiednie Michela Nostradamusa zaczyną się powoli,ale i systematycznie to jest:jedna po drugiej spełniać!
Mało osób zdaje sobie z tego sprawę,że to co się obecnie zaczyna dziać na świecie jest przełomem polityczno gospodarczym ,który po kilku,kilkunastu latach doprowadzi świat do WIELKIEJ RUINY<WIELU NIESZCZĘŚĆ I PRAWIE CAŁKOWITEJ ZAGŁADY LUDZKOŚCI!
Dlaczego?
M Nostradamus wyrażnie dał do zrozumienia,że rozwijająca się niezwykle prężnie Azja Wschodnia,a właściwie Południowo-Wschodnia  będzie początkowym ruchem wskazówki ,która po włączeniu zegara da sygnał do rozpoczęcia przez światowe mocarstwa przygotowań do wybuchu III totalnej wojny światowej,która później przekształci się w niezwykle krwawą pełną nienawiści i okrucieństwa wojnę religijną pomiędzy dwiema wrogimi nie rozumiejącymi się kulturami  i sposobami życia,dwiema największymi religiami świata;ISLAMEM I CHRZEŚCIJAŃSTWEM!!!Ten największy konflikt zbrojnego w dziejach ludzkości, wybuchnie,aby całkowicie zmienić mapę polityczną świata i na nowo zgodnie z egoistycznymi dążeniami mocarstw go urządzić.
Takim sygnałem,punktem”0”o którym niejednokrotnie już pisałem będzie 'azjatycki „zapalnik”jakim jest  Półwysep koreański!
Co się dzieje dzisiaj?
W/g M Nostradamusa Korea Północna(Północ „Kraju Wiśni”) i Komunistyczne Chiny(„czerwony Smok) BĘDĄ DZIAŁAĆ W WIELKIEJ ZMOWIE i wg mnie już to się dzieje!
W końcu XIX wieku zaczął się chwiać dotychczasowy porządek geopolityczny świata.
Dotychczasowe wielkie mocarstwa światowe to jest;Wielka Brytania i Francja podzieliły świat pomiędzy siebie i nie dopuszczały żadnej nowej konkurencji!
W roku 1970 doszło do zjednoczenia Niemiec pod egidą Prus,w latach 1968-1912 doszło do reform mikado(cesarza)Japonii,który nazywany jest okresem „Meidżi”(Meiji-jidai,czyli ;epoką światłych rządów).
Te dwa mocarstwa, a także całkowicie zjednoczone Włochy po zajęciu Rzymu przez wojska Garibaldiego zaczęły się TWARDO DOPOMINAĆ NOWEGO PODZIAŁU ŚWIATA TO JEST KOLONI,ZACZĘŁY WALCZYĆ O NOWE RYNKI ZBYTU DLA SWYCH MŁODYCH PRĘŻNIE SIĘ ROZWIJAJĄCYCH GOSPODAREK!
Ale świat był już podzielony!
Przez kogo?
Przez stare mocarstwa ;W Brytanię i Francję,a także Rosję,która zagarnęła prawie 1/3 Azji to jest :
Środkowy Wschód i Daleki Wschód,oraz Syberię z ich ogromnymi bogactwami naturalnymi.
Wielka Brytania i Francja podzieliły pomiędzy siebie Azję i Afrykę,tylko gdzieniegdzie pozostawiając starym,ale  już coraz bardziej słabnącym mocarstwom takim jak:Hiszpania,Portugalia i Holandia z okresu wielkich odkryć geograficznych,czyli ich świetności niektóre terytoria zamorskie.
Stany Zjednoczone nie potrzebowały „na gwałt” kolonii tak jak Niemcy i Japonia,bo miały do zagospodarowania i zaludnienia olbrzymie zdobyte na :Francji(Luizjana),Hiszpanii(Floryda),a przede wszystkim Meksyku(Teksas,Arizona,Nowy Meksyk,Kalifornia itd)olbrzymie terytoria zwane potocznie”Dzikim Zachodem”.
USA odbudowujące swoją gospodarkę po wojnie domowej i zabliżniające swoje rany stały jak gdyby na marginesie tych wielkich wydarzeń.
Stany Zjednoczone porozumiały się z Francją(wymiana handlowa) z Wielką Brytanią(cesja Oregonu na rzecz USA i handel z koloniami) oraz z Rosją(kupno Alaski ,podział wysp w cieśninie Beringa i handel),były tak jak W Brytania i Francja zainteresowane obecnym „status quo”.
Również powiązania etniczne,kulturowe i językowe z Anglią miały olbrzymie znaczenie w polityce USA w tamtym okresie,a różne ustępstwa na rzecz ;Stanów Zjednoczonych Ameryki zbliżyły ten kraj do trójporozumienia:Wielka Brytania,Francja,Rosja ,a nie konkurencyjnego politycznie Trójprzymierza :Niemcy Kajzerowskie,Austro-Węgry i Włochy.
Oficjalnie ogłoszona neutralność USA i w mającej nadejść I-ej wojnie światowej i póżniejszej II(zwanej przez M Nostradamusa”Zemstą Histera” to znaczy Hitlera),była w samej rzeczy też stronnicza.
Opisałem te wydarzenia (bardzo ogólnie) z końca XIX wieku i początku XX wieku bo sytuacja międzynarodowa w tamtej epoce „przełomu obu wieków”przypomina o żywo OBECNĄ SYTUACJĘ ŚWIATOWĄ!
Tylko,że Niemcy zostały zastąpione przez cyt :”rosnącą niemiłosiernie,co jest nie do wytrzymania potęgę;gospodarczą,finansową i wojskową azjatyckiego Smoka”(słowa prezydenta Baraka Obamy) i....”z widocznym już jak na dłoni”powstającym w górach Hindukuszu „Gniazdem Talibańskiego Dżihadu”-słowa byłej amerykańskiej sekretarz stanu(ministra spraw zagranicznych)Hilary Clinton!
Niedawne uzgodnienia (pierwsza wizyta nowego Dyktatora w Chinach) są wg mnie WŁAŚNIE NA NASZYCH OCZACH REALIZOWANE!!!
USA właśnie ogłosiły w wojskach strategicznych i to nie tylko w Azji Południowo Wschodniej ,ale rozlokowanych na całym świecie również na własnym terytorium stan podwyższonej gotowości wojskowej,a Chiny...zrobiły to samo co potwierdzają kosmiczni szpiedzy(satelity)

muszę wyjść ,temat skończę po powrocie.

Pozdrawiam:Atraktor

934

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czytam to forum od jakiegoś czasu trafiając tu z gazety prawnej więc pewnie jak wielu z interpretacji Aretuzy, w końcu postanowiłem dołączyć się od czasu do czasu do dyskusji. Zatem witam wszystkich :-) Miejmy nadzieje że nas nie odnajdą po IP i nie zamkną wszystkich bo jak wiemy przepowiednie na krótko przed i w czasie IIIWŚ mają być zakazane

Atraktorze, dokładnie takie same mam odczucia na temat obecnej sytuacji na świecie. u schyłku XIX w Europa przeszła już rewolucję przemysłową nastąpił znaczny wzrost liczby ludności starego kontynentu, coraz większe niepokoje społeczne i długi okres "pokoju" który powoli zaczął wszystkim ciążyć. Azja jest w tej chwili dokładnie w tym samym punkcie i nie trzeba tutaj żadnych przepowiedni.
Granice min indyjsko-chińska, indyjsko-pakistańska są nadal w wielu miejscach nie ustalone (nie uznane) i chyba tylko ogólny porządek światowy i USA jako żandarm utrzymują to wszystko w spokoju. Liczba ludności ogromna. Aspiracje mocarstwowe, nierozstrzygnięte konflikty itd Trzeba być niepoprawnym optymistą żeby wierzyć że to wszystko jakoś się pokojowo ułoży (a zauważyłem że wiele osób tak sądzi)
Pozdrawiam
mala'kak

jeszcze jedna rzecz która mi przyszła na myśl, tym razem odnośnie sytuacji w Polsce. Skłaniam się raczej do tego że ewentualna IIIWŚ wybuchnie koło 2030 ale może w tym roku już jakieś zmiany w naszym kraju? Patrząc na sytuację pogodową jest nieciekawie. Plony mogą być niskie i to w całej Europie (zima nawet we Francji) co spowoduje pewnie podwyżki cen żywności a do tego w górach pełno śniegu i jeszcze ma dopadać. Jak się nagle zrobi ciepło to powódź roztopowa jakiej nie było od 1982 może sporo namieszać. Ukraina już się obawia roztopów.

Ostatnio edytowany przez Mala'kak (2013-03-28 15:09:31)

935

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mala'kak a co sądzisz o amerykańskich planach destabilizacji Pakistanu to jest wywołanie rewolucji obecny rząd zbliża się do Chin i Rosji i nawet rywala jeśli  chodzi o wpływy Azji Środkowej  Szyickiego Iranu z którym rywalizuje o Azję Centralną bogatą w ropę i gaz; USA  zdestabilizują Pakistan oprócz  rewolucji planują poprzeć separatyzm Pasztuński i Beludżystanu w tych rejonach znajduje się arsenał nuklearny Pakistanu. USA chcą go przejąć i zabezpieczyć .Ponadto w Beludżystanie jest port i baza wojskowa według porozumienia Chińsko Pakistańskiego Chiny będą mogły korzystać . Sytuacja Afganistanie skomplikowana  Afganistan Proxy war wojna zastępcza ;przede wszystkim  między Indiami a Pakistanem. USA postanowiły oddać Afganistan swojemu sojusznikowi w Azji Indiom wystarczy spojrzeć na mapę Pakistan zostanie okrążony Indie i proindyjski Afganistan na to Pakistan nigdy nie pozwoli dlatego będzie wspierać Afgańskich Talibów zwalczając pakistańskich! W Afganistanie interesy mają Chiny Iran Turcja Arabia Saudyjska Pakistan  i co ostatnio przeczytałem Kazachstan i Uzbekistan które mają ambicje stać się liderem Azji Środkowej o  którą rywalizują USA Chiny Rosja ;Iran Turcja Indie Pakistan trudno będzie uniknąć wojny jeśli nie jet to już niemożliwe. Rosja nie będzie walczyć o wpływy w Afganistanie z wielkim trudem utrzymuje je w Azji Środkowej postsowieckich republik i Kaukazie  bo te rejony są dla Rosji ważniejsze ; Chiny wspierają Pakistan potem będą wspierać Taliban.  pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-03-28 16:07:07)

936

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Witam:

potęgę;gospodarczą,finansową i wojskową azjatyckiego Smoka”(słowa prezydenta Baraka Obamy) i....”z widocznym już jak na dłoni”powstającym w górach Hindukuszu „Gniazdem Talibańskiego Dżihadu”-słowa byłej amerykańskiej sekretarz stanu(ministra spraw zagranicznych)Hilary Clinton!




Raczej jak piszą w jednej z poczytnych gazet.

937

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

norbertus napisał/a:
Eddie napisał/a:

Co do powyzszego, powołam się na przytoczone przez Arteuzę fragmenty:

Persage IX 44,88
Po 500 kraj Jagiellonów powstanie z kolan
Zastąpi na wschodzie Wielkiego Rusa
Razem z Francją w wielkim przymierzu
Po III wojnie rządzić będą Europą

Z tego co zacytowałeś wynika tylko jedno, to wszystko to jedna wielka bzdura. Podziwiam kunszt literacki Arteuzy i gdyby wydał swoją książkę to bym ją na pewno kupił ale jako dzieło sci-fi.

Tekst oryginalny centuri 9 wiersz 44:
XLIV.
Migre's, migre's de Geneue trestous.
Saturne d'or en fer se changera,
Le contre FAYPOZ exterminera tous,
Auant l'aduent le ciel signes fera.

Tłumaczenie angielskie :
44
Leave, leave Geneva every last one of you,
Saturn will be converted from gold to iron,
Raypoz will exterminate all who oppose him,
Before the coming the sky will show signs.

Jedno z polskich tłumaczeń David Ovason - Nostradamus, sekrety Przepowiedni:
Czterowiersz IX 44
Opuście, opuście wszyscy Genewę,
Saturn ze złota zmieni się w żelaznego,
Przeciwieństwo RAYPOZ zniszczy wszystko,
Zanim nadejście Niebios uczyni znak.

Na tej stronie znajduje się interpretacja tego czterowiersza łączona ze zderzaczem hadronów w Genewie i ewentualnego wybuchu.

http://bigsciencenews.blogspot.nl/2008/ … d-lhc.html

Z tego co zauważyłem to bardzo wielu nie poszukuje prawdziwej wiedzy ale jest tylko nieudolnymi kopistami. Jeżeli już powielacie interpretacje innych ludzi to chociaż dla samych siebie zajrzyjcie do źródła.
Pozdrawiam.

Cała prawada o Arteuzie i całym tym wątku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

938

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

mondayx    
Tytuł: Re: Kiedy wybuchnie III wojna światowa.
PostNapisane: 8 gru 2012, o 20:21
Offline

Dołączył(a): 12 cze 2012, o 18:08
Posty: 8    
Xero ma racje!
Jeżeli porównamy to co pisze Aretuza o upadku meteorytu:
"Miasta położone w promieniu 1600 km od epicentrum upadku będą świadkami ogromnych fal
morskich już w godzinę po trzęsieniu. Zniszczenie zbiorników wodnych zniweczy, a przynajmniej
bardzo utrudni gaszenie pożarów. Wszystkie źródła i zbiorniki paliw będą płonąć aż do całkowitego
wypalenia się."

z fragmentem z książki Andego Collinsa "Trzecia wojna światowa według Nostradamusa" (wydał RYTM, 2002 rok, strona 50):
"Wkrótce po uderzeniu pojawi się tsunami. Miasta położone w odległości 1600 km od epicentrum upadku będą świadkami ogromnych fal morskich już w godzinę po trzęsieniu. Zniszczenie zbiorników wodnych zniweczy - a przynajmniej
bardzo utrudni - gaszenie pożarów. Wszystkie źródła i zbiorniki paliw będą płonąć aż do całkowitego
wypalenia się."

dostajemy dokładnie to samo.
Dotyczy to w zasadzie całego fragmentu opisującego upadek meteorytu i tsunami.
Aretuza nigdzie tam nie wspomina o tym, że cytuje autora książki.

Swoją drogą wypowiedzi Aretuzy na tym forum układają się w całość znacznie bardziej "zjadliwą" i ciekawszą niż książka z 2002 r.
Podsumowując - Panie Andrzeju czekamy na nową książkę... :-)


Zgłoś post

939

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Bardzo się spieszyłem,bo musiałem natychmiast wyjść i popełniłem trochę błędów w ostatnim tekście między innymi z datami np; zjednoczenie Niemiec miało miejsce w 1870 roku,a nie 1970 itd.Nie miałem czasu na poprawienie tekstu.

Przepraszam za błedy!

Atraktor

940

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze czyli uważasz że Korea Północna wykonuje polecenia Pekinu? Bo się zastanawiam czy ostatnie prowokacje Korei Północnej to samodzielna polityka czy polecenia Chin. pozdrawiam