1,581

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ostatni czterowiersz moim zdaniem mówi o koalicji prawicy z lewicą w Warszawie ... Niedługo referendum o odwołanie Walt w Warszawie...  Może żeby nie dopuścić Po do władzy pis dogada się z Lewicą  przed drugą turą ... ale to może być poza rokiem 2015... Polacy mający poparcie Talibanu zajmą Litwę ; pozdrawiam

1,582

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Lewica i Prawica będą rządzić Warszawą ...tylko nie wiadomo kiedy...Dwóch z jednej krwi... może to być następny wiek... lub przed wybuchem  wojny...pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-06-11 18:09:38)

1,583

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Bardzo ciekawe przepowiednie Atraktorze ten ostatni o Warszawie mnie zastanawia bo z Lewa i z Prawa czy to Prawica i Lewica ?

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-06-11 18:13:52)

1,584

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Wredni Polacy otoczą zbuntowane miasto Kanta!
pomimo protestów Litwina wkroczą do niego za dnia,
Ustawione barykady będą zdobyte pomimo silnego oporu motłochu.
Zdrajcy podpiszą poniżający pakt Nefrona!

Czyżby chodziło tu o Królewiec? Tam w 1724r urodził się Immanuel Kant (byłaby to kolejna postać wymieniona z nazwiska przez Nostradamusa). Może to dotyczyć zatem czasów po lub w trakcie III WŚ, kiedy to jak Atraktorze wspominałeś, obwód Kaliningradzki ma być włączony w nasze granice (stanie się to oczywiście jakiś czas przed wybuchem IIIWŚ). Wyraźnie Nostradamus potępia tutaj Polaków, podobnie jak robi to z powodu naszej zdrady wobec Europy za czasów rządów Generała Dyktatora - można zatem połączyć te dwie ramy czasowe. Może własnie chodzi o ten moment w naszej przyszłej historii? Królewiec zbuntuje się z powodu islamizacji kraju, co zakończy się pacyfikacją miasta. Stanowczo przeciw tym działaniom przeciwstawi się Litwa (?? Nie pamiętam by Arteruza lub ty Atraktorze opisywali los krajów Nadbałtyckich, więcej nie wiem czy Litwa wtedy będzie jeszcze istniała). Niestety ostatni wers nic mi nie mówi. Nefron kojarzy mi się tylko z podstawową jednostką funkcjonalną nerki. Nie wiem, idąc dalej moim tropem, być może przywódcy buntu podpiszą z islamskimi władzami Polski pakt o kapitulacji, którego warunki będą upokarzające dla zbuntowanych mieszkańców.

Atraktor napisał/a:

Dwóch z jednej krwi zawiążą w Warszawie,
nierozsądny układ i z tymi z lewa i z tymi z prawa,
W czasie ich rządów głupi z mądrym doprowadzą ich do upadku.
Po marnym losie pierwszych taki sam los spotka drugich!

Trochę to pasuję do czasu rządów PiSu (bliźniacy - dwóch z jednej krwi, matki)  i zawiązania przez niego koalicji z LPR (Prawica)i Samoobroną (Lewica), który okazał się wielką klapą.  Dwa ostatnie wersy są bardzo poplątanej jeśli chodzi i wskazanie ich adresata, niemniej jednak LPR wraz z Giertychem upadli, Samoobrona podobnie, a jej lider oficjalnie popełnił samobójstwo. A wszystko to rozpadło się w sumie  wyniku wewnętrznych "tarć". Głupim może tu być Lepper, mądrym Giertych lub J. Kaczyński.

Jeżeli chodzi o pozostałe teksty to mam co do nich pewne pomysły, ale są one strasznie luźne i mniej konkretne od tych powyżej przeze mnie opisanych, dlatego na razie powstrzymam się od ich publicznej, subiektywnej interpretacji.

Ostatnio edytowany przez Eh (2013-06-11 18:17:32)

1,585

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Też myślałem o Kaczyńskich ; ale może to chodzić o miasto lub kraj Nostradamus pisał o Polsce Lechistanie . a tu o Warszawie...

1,586

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,8131,title, … omosc.html

1,587

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Niezłe łamigłówki. No to popróbujmy smile
W kraju Lechitów Syn zabije Ojca,a Córka Matkę!
Święty Obraz zostanie zaplamiony krwią,
bo Kapłan uśmierci Biskupa,a Zakonnica Brata!
W oszalałym kraju władza oddana Nauczycielowi Wiary!

Opisany konflikt między pokoleniowy i konflikt wewnątrz kościoła.
Arteuza pisał, że w Polsce kościół Katolicki podzieli się.
Pauliści widząc w tym jedyną szanse na przetrwanie Polski będą za przyjęciem Islamu.
"Stary Kościół Katolicki będzie przeciwko.
Święty obraz może oznaczać obraz na Jasnej Górze.
Zostanie splamiony krwią oznacza że czciciele obrazu, Maryi będą przelewać krew.
Koflikt między pokoleniowy - młodzi będa mieli inne podejście do zachodzących zmian niz starsi.
Być może młodsi bedą bardziej skłonni do ustępstw wobec islamu.
Młody kościół Pauliści - Stary kościół, tradycyjny katolicki.
Nauczyciel wiary - Generał Dyktator - wprowadza Islam.

1,588

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wredni Polacy otoczą zbuntowane miasto Kanta!
pomimo protestów Litwina wkroczą do niego za dnia,
Ustawione barykady będą zdobyte pomimo silnego oporu motłochu.
Zdrajcy podpiszą poniżający pakt Nefrona!

Faktycznie tu może chodzić o zdobycie Królewca.
Ciekawa jest postawa Litwinów.
Są bardzo negatywnie nastawieni do ekspansji Polski. To by się zgadzało z obecnymi, pogarszającycm się relacjami między naszymi krajami.
Jednak Arteauza pisał, że na wschodzie (przynajmniej na Ukrainie) będą witać nas kwiatami bo tam gdzie będa Polacy nie będzie wojsk Mahdiego.

1,589

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

U wrót stolicy armia czerwonych pokonana,
Lechici przy pomocy sokołów i żółwi,
zdobywają oba brzegi Dniepru,
Po tej klęsce mały Rusin podpisuje traktat!

Tu jest ciekawa sprawa.
Pierwszy wers może być o Bitwie Warszawskiej. Armia czerwonych - Armia komunistów
Jednak następne mogą być już o III WŚ.
Dlaczego Mały Rus? Przecież Rosja jest wielka.
Jednak według przepowiedni Na wschód od Uralu będą podbici przez Chiny.
Wtedy będzie pasowało. Widać, że oberwą od Polaków i podpiszą traktat pokojowy.

Przy okazji mam pytanie do Atraktora:
Czy w jednym czterowierszu mogą znajdować się opisy wydarzeń rozrzuconych w czasie?

1,590

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

juro napisał/a:

Czy w jednym czterowierszu mogą znajdować się opisy wydarzeń rozrzuconych w czasie?

Mogą i są to tzw teksty janusowe. Wygoogluj to.

1,591

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

juro napisał/a:

(..)

Tutaj pewnie chodzi o jakąś Bitwę pod Kijowem (jest stolicą, leży nad Dnieprem)
Mały Rusin to może być Białoruś.

Prawdopodobnie chodzi o to co pisał Atraktor, czyli o interwencje Polski na Ukrainie która będzie się bronić przed Rosjanami (i być może Białorusią która jest ich najbliższym sojusznikiem).

1,592

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Swoją drogą zastanawiam się dlaczego większość komentatorów tak negatywnie ocenia Generała Dyktatora.
przecież dzięki niemu Polska uniknie rzezi i przetrwa jako potężne ( oczywiście w porównaniu do reszty zniszczonych krajów) państwo.
Jak myślicie? Ile trwało by Powstanie Warszawskie gdyby Hitler miał bombą atomową?

1,593

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

juro napisał/a:

Jak myślicie? Ile trwało by Powstanie Warszawskie gdyby Hitler miał bombą atomową?

Powstanie Wybuchło w głównej mierze dlatego, że Niemcy cofali się szybciej niż wcześniej sami szli na Ruskich, a ludność Warszawy chciała "przywitać" armię czerwoną w wolnym mieście (domyślamy się chyba dlaczego). Gdyby Hitler miał bombę atomową wojna potoczyłaby się pewnie zupełnie inaczej, w związku z tym do powstania nie doszłoby. Ale odbiegamy od tematu.

1,594

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dziękuję Atraktorze za wszystkie teksty. W miarę możliwości zamieszczaj nowe czterowiersze. Póki jeszcze można:)
Zauważyliście co w ostatnim czasie spotkało wiele forów, gdzie ludzie swobodnie zamieszczali różne rzeczy, niekoniecznie wygodne dla władzy itp?
Jacyś nasłani trole zniszczyli forum Gazety Prawnej. Czyżby komentarze i treści zamieszczone przez Arteuzę i innych były aż tak niewygodne? Istniało także Forum Zjawisk Niewyjaśnionych i był tam dział "polityczny", który ostatnio został zlikwidowany a w nim temat, który przyciągał wiele osób o III wojnie światowej i inne, niewygodne tematy.

Piszmy i starajmy się interpretować póki jeszcze "cenzura" nie wyłączyła nam tego forum.  Wcześniej czy później tematy związane z przepowiedniami zostaną pousuwane. Oficjalnie upadnie fasadowa demokracja i nastaną rządy różnych dyktatorów w różnych krajach, a za tym idzie cenzura, szczególnie wobec tematów jakie poruszamy tutaj z Atraktorem.

Atraktorze chyba nie masz wątpliwości, że załóżmy taki "generał - dyktator", a włąściwie jego aparat władzy pozwoliłby na istnienie tego forum?
Piszmy póki jeszcze można.


U wrót stolicy armia czerwonych pokonana,
Lechici przy pomocy sokołów i żółwi,
zdobywają oba brzegi Dniepru,
Po tej klęsce mały Rusin podpisuje traktat!

Z tekstu wynika,że oddziały Rosjan (i może Białorusi) dojdą znów  pod Warszawę jak w 1920.  Następnie Polacy "za pomocą żółwi i sokołów" zajmą oba brzegi Dniepru. Może chodzi o samoloty - "sokoły" i "żółwie" - czołgi, pojazdy opancerzone  w dużej liczbie. Przyszło mi na myśl duża liczba średnich i lekkich pojazdów pancernych, których Polska naprodukuje w najbliższych latach lub po części dostanie od zachodu.
Pojazdy takie jak Patria, czołg lekki Anders czy inne - ostatnio polska zbrojeniówka podpisała we Wrocławiu kontrakt z koncernem BAE Systems na produkcję w Polsce czołgów średnich i lekkich. Może o to chodzi.
Grecy dostali nakaz przyjęcia za dług kilkaset amerykańskich czołgów Abrams. Może Zachód każe nam w jakiejś przyszłości przyjąć trochę tego typu "darowizn", jakichś Leopardów z Holandii, Belgii, Austrii?   
http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=10540


Wracając do czterowiersza (zakładając, że to nie fałszywka) - myślę, że dotyczy przyszłości niż przeszłości i sławnego roku 1920, kiedy bolszewicy pod Warszawą dostali lanie. Najpierw w 1919 i na początku 1920 roku polskie wojsko dotarło do Kijowa i stanęło nad DniepreM - ale opanowało na krótko TYLKO JEDEN BRZEG DNIEPRU, a nie dwa jak pisze Atraktor w czterowierszu. Konarmia Budionnego przerwała front i główne siły sowieckie z Tuchaczewskim zaczęły pochód w kierunku Brześcia i Warszawy i Polacy musieli się w pośpiechu wycofywać z Kijowa. Rozstrzygnięcie przyszło w połowie sierpnia 1920 na przedpolach Warszawy po ataku grupy manewrowej znad Wieprza i odparciu potem bolszewików na wschód. Ale już nie doszli do Dniepru i Kijowa, traktat pokojowy z 1921 ustalił wschodnie granice II Rzeczypospolitej na niecałe 20 lat - bo przecież wiemy co się stało 17 września 1939 roku na wskutek traktatu sowiecko - hitlerowskiego Ribbentrop - Mołotow.

Teraz ma być odwrotnie. Też dostaną w zadek od Polski ale wpierw uderzą i dojdą szybkim susem pod Warszawę - wykonalne w ciągu kilku dni - mam na myśli atak z terenów Białorusi i Obwodu Kaliningradzkiego (Królewca - "miasta Kanta") który może dojść pod Warszawę.  Może Rosja/Białoruś zechcą "przestraszyć" Zachód i Polskę  - miejmy na myśli hipotetyczne wydarzenia, które wówczas maja się rozgrywać na Ukrainie - rzezie i holokaust Ukraińców dokonywany przez Rosjan. Polskie wojska uderzą i szybko odeprą a w rezultacie dojdą do Kijowa i tak na wschodzie zadadzą "niedźwiedziowi"  druzgocącą klęskę. Potem traktat.

Arteuza pisał o ile pamiętam, a byłem jego pilnym czytelnikiem
"Na przedpolach Kijowa
uciekającemu niedźwiedziowi zostaną wybite kły i przycięte pazury" , i że Chiny z Japonią cieszyły się i szykowały do wojnyi rozprawy głównej z Rosją.

PS. Postanowiłem wszystkie wypowiedzi Arteuzy i Atraktora pokopiować do pliku dokument na wypadek gdyby za jakiś czas cenzura uniemożliwiła ich odczytanie z sieci, póki jeszcze są dostępne. Są tego warte.

1,595

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

"U wrót stolicy armia czerwonych pokonana,
Lechici przy pomocy sokołów i żółwi,
zdobywają oba brzegi Dniepru,
Po tej klęsce mały Rusin podpisuje traktat!"
Początkowo pomyślałem że to opis wojny z Bolszewikami ale nie pasuje chronologia. Wtedy najpierw zdobyliśmy Kijów, później była obrona Warszawy aż w końcu podpisano pokój w Rydze. Myślę że przytoczony czterowiersz dotyczy wydarzeń przyszłych a związanych z wojną domową na Ukrainie i interwencją Rosji. Nasz Generał Dyktator ma tam wejść z wojskiem przy wsparciu NATO. Mały Rusin to może być Białoruś ale też może to być przywódca który podpisze ten traktat. I Putin i Miedwiediew do dryblasów nie należą http://surrealizm.wordpress.com/2009/08 … usconi-cm/

Ostatnio edytowany przez Julek (2013-06-12 15:08:00)

1,596

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Myślę że wiem co to jest Mała Ruś !to po prostu Białoruś! Obecnie rządzi Łukaszenka

1,597

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

a to o  inwazji czerwonych to opis 1920 roku dwa ostatnie linijki mówią o zajęciu Ukrainy przez przyszłego Dyktatora Generała Polski

1,598

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Eh napisał/a:
juro napisał/a:

Jak myślicie? Ile trwało by Powstanie Warszawskie gdyby Hitler miał bombą atomową?

Powstanie Wybuchło w głównej mierze dlatego, że Niemcy cofali się szybciej niż wcześniej sami szli na Ruskich, a ludność Warszawy chciała "przywitać" armię czerwoną w wolnym mieście (domyślamy się chyba dlaczego). Gdyby Hitler miał bombę atomową wojna potoczyłaby się pewnie zupełnie inaczej, w związku z tym do powstania nie doszłoby. Ale odbiegamy od tematu.

Nie odbiegamy od tematu. Wkrótce pojawi się facet taki jak Hitler i będzie miał dziesiątki bomb atomowych.
I będzie ich używał!!!
Wtedy będziemy mieli do wyboru. Albo ryzykować odparowanie milionów ludzi lub posłuszeństwo Generałowi Dyktatorowi!!!

1,599

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

juro napisał/a:
Eh napisał/a:
juro napisał/a:

Jak myślicie? Ile trwało by Powstanie Warszawskie gdyby Hitler miał bombą atomową?

Powstanie Wybuchło w głównej mierze dlatego, że Niemcy cofali się szybciej niż wcześniej sami szli na Ruskich, a ludność Warszawy chciała "przywitać" armię czerwoną w wolnym mieście (domyślamy się chyba dlaczego). Gdyby Hitler miał bombę atomową wojna potoczyłaby się pewnie zupełnie inaczej, w związku z tym do powstania nie doszłoby. Ale odbiegamy od tematu.

Nie odbiegamy od tematu. Wkrótce pojawi się facet taki jak Hitler i będzie miał dziesiątki bomb atomowych.
I będzie ich używał!!!
Wtedy będziemy mieli do wyboru. Albo ryzykować odparowanie milionów ludzi lub posłuszeństwo Generałowi Dyktatorowi!!!

Pisałeś tam gdzieś, że nie rozumiesz "narzekania" na GD (Generała Dyktatora). Ja nie pamiętam by ktoś z forum krytykował jego działania.

Poza tym porównanie nie do końca trafne. Bomby atomowe ma i będą miały dziesiątki krajów, nie sposób każdemu dogodzić tak by nie bać o oberwanie.

1,600

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dniepr większa część na Ukrainie

Ostatnio edytowany przez michallesz2 (2013-06-13 00:33:15)