21

Odp: Zapytam wprost :

navajo888 napisał/a:

Ja naprzykład mam zamiar ,jakby co !!!! to pozostać w domu ,a mieszkam w Szczecinie w bloku na 9 piętrze colta już mam tylko jeszcze muszę wykombinować amunicję i niech się dzieje co chce hahahaha świat do odwarznych należy i śmierć także

dziewiąte, czy którekolwiek piętro w bloku orócz swoich zalet ma niestety jedną dyskwalifikującą wadę : dostęp do wody pitnej... długo sobie tam nie posiedzisz.

a tymczasem, tadaaa !!! :
http://wiadomosci.onet.pl/2137456,12,os … ,item.html

22

Odp: Zapytam wprost :

navajo888 napisał/a:

tylko pytanie z jakimi zagrożeniami będziemy mieli ?????? a to na razie jest WIELKA NIEWIADOMA!!!!!!!

dlatego trzeba być orzygotowanym na wszystko wink

23

Odp: Zapytam wprost :

Deket ja się nie nastawiam na dłogotrwałe oczekiwania !!! Ponieważ jak się to wszystko zacznie to moze yć totalny koniec i nawet siedzenie w bunkrach nic nam nie da

24

Odp: Zapytam wprost :

navajo888 napisał/a:

Deket ja się nie nastawiam na dłogotrwałe oczekiwania !!! Ponieważ jak się to wszystko zacznie to moze yć totalny koniec i nawet siedzenie w bunkrach nic nam nie da

Aha i jeszcze jedno w razie braku wody to  mam bardzo blisko do Odry około 100 merów hahahaha

25

Odp: Zapytam wprost :

pablodart napisał/a:

cholera ,faktycznie dobrze kombinujesz....weź mnie do tego schronu:) !!!!!!
ale na powaznie, to co wymieniłeś faktycznie wszystko jest potrzebne....nie pomyślałem o tych wszystkich rzeczach.......
podstawa jest schron i to on musi byc najwązniejszy. Chyba jakieś 5 metrów pod ziemią powinno wystarczyć ,szczelny....hm a ajk wtedy z tlenem? jesli na górze bedzie woda, brałeś takie coś pod uwagę........
jak z pradem, raczej chodzi mi o prądnice ile trzeba mieć paliwa by to hulało jak trzeba, co z odprowadzeniem spalin?
myśle ,ze jesli wody by nie było nad bunkrem to sprawa wydaje sie o wiele prostrza.
Mam siostrę która mieszka w górach w domku, maja świetne warunki na "wywalenie" takiego bunkra. ale na razie pracuje nad nia  w tej sprawie:)
broń to równiez ważna sprawa z wiadomych przyczyn, no i podstawowe lekarstwa.....
pozdro

myślę, że 5m to przesada. oczywiście jeśli masz taką możliwość i środki to kop jak najgłębiej. ja mam strop na poziomie gruntu, tyle że jest on dość gruby. po za tym ważne jest zabezpieczenie schronienia z zewnątrz obsypując (uprzednio zabezpieczone przed wilgocią) ściany z zewnątrz ziemią, lub budując murki w odległości ok 0,5 do 1 metra od ścian szczytowych. murki te można wykonać z naturalnego kamienia lub ozdobnej cegły, przestrzeń między nimi, a ścianami szczywowymi wypełnić ziemią i użyć jako formy kształtowania terenu w ogrodzie obsadzając roślinami. ta warstwa ziemi dodatkowo zabezpiecza przed promieniowaniem pomieszczenia znajdujące się poniżej.

co do samego schronu dobrze jeśli jest szczelny, ale jest to szalenie trudne do osiągnięcia. jeśli masz sprawny i wydajny system wentylacji, to wystarczy, że będziesz utrzymywał wewnątrz delikatne nadciśnienie (jak to ma miejsce np. w czołgach i wozach bojowych) zasysając poprzez układ filtrujący powietrze z zewnątrz. wtedy zurzyte powietrze będzie się wydostawało na zewnątrz wszystkimi możliwymi szparami nie pozwalając dostać się do środka temu skażonemu.
ma to jednak pewną wadę. otóż musisz posiadać zasilanie elektryczne, które będzie potrzebne przez 24h. agregaty dostosowane do pracy wewnątrz pomieszczeń (oczywiście z odpowiednim systemem wydechowym) to już wydatek rzędu kilkunastu tysięcy...
można zastosować ręczne wentylatory, które będą uruchamiane co jakiś czas celem wymiany powietrza, ale trzeba mieć możliwość odcięcia kanałów wentylacyjnych pomiędzy cyklami wietrzenia. możliwość odcięcia zaworami kanałów wentylacyjnych ma też kolosalne znaczenie w przypadku eksplozji na zewnątrz (również konwencjonalnego ładunku)
powstające ciśnienie lub podciśnienie fali uderzeniowej może zabić załogę schronu.
wentylacja zresztą jaka by nie była musi być, kwestia wykombinowania systemu filtrowania powietrza. tak naprawdę najważniejsze są filtry przeciwpyłwe, ponieważ to one zatrzymują napromieniowane cząsteczki. samo powietrze może być zjonizowane, ale nie jest radioaktywne.
co do uszczelnienia drzwi wejściowych oczywiście mowa o stalowych drzwiach ze stalowymi ościerznicami, mogę Ci podpowiedzieć, że najlepiej spisują się... uszczelki od drzwi stosowanych w lodówkach. tak, tak, są magnetyczne i elastyczne znakomicie uszczelniają połączenie metal/metal.

26

Odp: Zapytam wprost :

Tutaj mam przykładowy link dla tych co nie chcą płacić Gerbilom i innym oszołomom za ich "wiedzę" :

http://americanbombshelter.com/bomb-fal … er-kit.htm

przy odrobinie chęci wszystko można znaleźć w necie i bibliotece. smile

27

Odp: Zapytam wprost :

Wszystkim oszczędnym, niekoniecznie obawiającym się katastrof polecam zawalistą książkę :

http://czytelnia.onet.pl/0,1207448,do_czytania.html

posiadam, przeczytałem, warto ją mieć. smile

si vis pacem, para bellum.

28

Odp: Zapytam wprost :

witam.ja rowniez pisze sie na to aby przetrwac 2012 rok.od konca roku zaczynam ostre przygotowania tzn budowa schronu przygotowanie zapasow itd.pochodze z okolic torunia i z checia zapraszam wszystkie osoby z moich okolic w celu jakiejs wspolnej ugody.mozemy sie zgadac spisac i dzialac wspolnie.zalozyc jakas wspolnote w celu przetrwania.wszystkich chetnych zapraszam do napisania zostawiam maila.legion343@wp.pl
pozdrawiam

29

Odp: Zapytam wprost :

LEGION napisał/a:

witam.ja rowniez pisze sie na to aby przetrwac 2012 rok.od konca roku zaczynam ostre przygotowania tzn budowa schronu przygotowanie zapasow itd.pochodze z okolic torunia i z checia zapraszam wszystkie osoby z moich okolic w celu jakiejs wspolnej ugody.mozemy sie zgadac spisac i dzialac wspolnie.zalozyc jakas wspolnote w celu przetrwania.wszystkich chetnych zapraszam do napisania zostawiam maila.legion343@wp.pl
pozdrawiam

no to niestety mamy trochę daleko do siebie, ale chętnie wymienię się doświadczeniami.

si vis pacem, para bellum.

30

Odp: Zapytam wprost :

siema becket.widze ze aktywnie udzielasz sie na wszelkich forach.szkoda ze tak malo jest ludzi ktorzy draza ten temat!ja od ladnych kilku lat szukam nowych zrodel wiedzy na temat roku 2012.w sumie od dzieciaka cos o tym slyszalem ale od niedawna ten temat mnie calkowicie pochlonal!!!beecket jak masz jakies ciekawe tematy strony itd to wal smialo.swoj adres podalem a jak cos to mozesz tu pisac.tzreba rozruszac to forum bo powoli zdycha.pozdro

31

Odp: Zapytam wprost :

LEGION napisał/a:

siema becket.widze ze aktywnie udzielasz sie na wszelkich forach.szkoda ze tak malo jest ludzi ktorzy draza ten temat!ja od ladnych kilku lat szukam nowych zrodel wiedzy na temat roku 2012.w sumie od dzieciaka cos o tym slyszalem ale od niedawna ten temat mnie calkowicie pochlonal!!!beecket jak masz jakies ciekawe tematy strony itd to wal smialo.swoj adres podalem a jak cos to mozesz tu pisac.tzreba rozruszac to forum bo powoli zdycha.pozdro

bardziej niż cała otoczka 2012 roku i jego "mistycyzm" interesują mnie techniki i sposoby przetrwania. ponieważ nie wiemy czego możemy się spodziewać i tak na prawdę kiedy, "studiuję" materiały poświęcone survivalowi. największa dostępność materiałów oczywiście znajduje się na amerykańskich stronach. mając jednak dostęp do wojskowych podręczników (pojawiają się choćby na allegro) można się sporo dowiedzieć od najlepszych. proponuję również odwiedzić stronki dotyczące techniki budowlanej. czy przeczytałeś linki, które podrzuciłem ?

si vis pacem, para bellum.

32

Odp: Zapytam wprost :

witam wszystkich, poczytałem troche na temat przygotowań i jedna rzecz mnie nurtuje i niepokoi......chodzi mianowicie o schron,bunkier itd....... nikt z was nie bierze pod uwagę wody!!!!!!!!!!! Jesli Patrick Geryl i juz w tej chwili sporo naukowców mają racje i w 2012 roku dojdzie do globalnych katastrof ....szczególnie przestrzegaja przed niszczaca falą(wysokosc nawet 2km) to obszar europy pokryje lód ale wcześniej ponoć wszystko ma byc zalane!!!!!
Wiec schrony,bunkry o których piszecie nie pozwola Wam przeżyc!!!! zaleje Was nawet pod ziemia a jesli nie to skad tlen i pewność szczelnosci schronu?
Zastanawiałem sie nad rozwiazaniem takim: mianowicie schron wkopany w ziemię geometrycznie zbudowany schron do tego by pływał kadłubowy pokryty cały....mam na mysli pływajacy zamkniety stateczek który by mógł wtedy kiedy trzeba zostać wypchniety z niewielkiego podziemia by pływał .....ehhhehehe wiem że to co pisze jest śmieszne i sam sie z tego smieje ale wtedy mamy pewnośc ,ze woda nas nie zatopi..........co o tym myslicie?
Pewnie koszt budowy byłby troche droższy ale mielibyśmy schron ,który by równiez mógł pływać a aby tak było ...to wchodzimy już na temat budowy statków....i wiekszych kosztów...
pozdro

33

Odp: Zapytam wprost :

daj spokój pablo. wody nie będzie. o pływającym schronie zapomnij, chyba, że w totka trafisz wink po za tym pomyśl co to musiała by być za kontstrukcja; pancerna landara, która musiała by pomieścić wszystkie zapasy... to raczej science fiction, albo projekt dla Pentagonu.
skup się na solidnym stropie i drzwiach.
pzdr.

si vis pacem, para bellum.

34

Odp: Zapytam wprost :

no to jestesmy udupieni:)...bo w/g mnie będzie woda i tylko czekac później na utopienie w schronie:)
cholera od jutra gram w totolotka ,może sie uda:)pozdro

35

Odp: Zapytam wprost :

pablodart napisał/a:

no to jestesmy udupieni:)...bo w/g mnie będzie woda i tylko czekac później na utopienie w schronie:)
cholera od jutra gram w totolotka ,może sie uda:)pozdro

na wszystko znajdzie się sposób :

http://www.allegro.pl/item956714923_mas … wania.html

...i możesz bezpiecznie się ewakuować ze swojego schronu. wink
pzdr.

Ostatnio edytowany przez Beket (2010-03-13 08:35:27)

si vis pacem, para bellum.

36

Odp: Zapytam wprost :

"Jest więc szansa, że w ciągu trzech lat propozycja "przejścia" do nowej epoki zostanie oficjalnie przedstawiona na Międzynarodowej Unii Nauk Geologicznych"...

http://wiadomosci.onet.pl/2147698,12,be … ,item.html

przeciwnicy powiedzieli by, że to zbieg okoliczności, zwolennicy, że to kolejny kawałek układanki. wink

ja pozostaję pośrodku. wink

si vis pacem, para bellum.

37

Odp: Zapytam wprost :

Pablo, znalazłem ciekawe forum, tu masz kilka wątków :

http://zombiehunters.org/forum/viewtopi … mp;t=36016
http://zombiehunters.org/forum/viewtopi … mp;start=0
http://zombiehunters.org/forum/viewtopi … mp;start=0

coś na wypadek gdybys musiał się ewakuować.

si vis pacem, para bellum.

38

Odp: Zapytam wprost :

hej Beket, faktycznie ...kiedyś pisałes ,że majac nawet 1 mln zł, mozna to wszystko wydać na wiadome cele:)
troche rozśmieszyła mnie ta maska "do wszystkiego" po ruskach ...hehehe.   ,ale powiem ci że cena jest o.k i nawet (chyba) sprawna...
pozdro i dzieki za fajne wstawki

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

39

Odp: Zapytam wprost :

P.S. Odnośnie linka do onetowskich wiadomości smile Wreszcie wyjdziemy z holocenu smile Jakby nie patrzeć to ogromne wydarzenie dla geologii, tylko biedni geolodzy będę musieli sie na nowo tabelki stratygraficznej uczyć smile

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.

40

Odp: Zapytam wprost :

Geo-Woman napisał/a:

P.S. Odnośnie linka do onetowskich wiadomości smile Wreszcie wyjdziemy z holocenu smile Jakby nie patrzeć to ogromne wydarzenie dla geologii, tylko biedni geolodzy będę musieli sie na nowo tabelki stratygraficznej uczyć smile

oj tam znowu. jeden cieniutki wierszyk tabelki sobie dorysujemy smile

si vis pacem, para bellum.