1

Temat: Michel Nostradamus – Polska - Przepowiednia 38

Witam wszystkich czytelników na nowym wątku!

Michel Nostradamus – Polska -  Przepowiednia 38


Jest to nowy autorski wątek poświęcony twórczości Michela Nostradamusa. Moja nowa propozycja  dla czytelników
w tym temacie jest nakierowana na jedną przepowiednię Nostradamusa...

Dotychczas nowe wątki autorskie były związane z wyborem zbiorów przepowiedni dotyczących jednego zagadnienia.
Były poświęcone konkretnym państwom: Polsce, Stanom Zjednoczonym…

Opisywały również ciekawe elementy twórczości Nostradamusa: lata liturgii w jego twórczości…

Jak zwykle proponuję wszystkim zainteresowanym tym tematem zdawanie swoich pytań dotyczących moich wpisów
na dedykowanym do tego wątku:  Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa...

Ponieważ dotychczasowa zaproponowana przeze mnie formuła – nie dokonywani komentarzy innych osób na moich autorskich wątkach -  sprawdziła się – chciałbym ją kontynuować.

Dlatego zapraszam, również na tym wątku, tylko do czytania zamieszczanych wpisów. Zapewni to przejrzystość moich wpisów i niezasłanianie ich innymi wpisami!

Po raz kolejny dziękuję również użytkownikom i czytelnikom za uszanowanie mojej prośby o nie zmieszaniu wpisów
na moich autorskich wątkach.

Jestem przekonany do tego, że również nowe wątki poświęcone tylko jednej przepowiedni dostarczą wszystkim zainteresowanym przepowiedniami, nowe spojrzenie na zwarte w nich przesłanie zostawione przez Michela Nostradamusa…

Prezentowanie jednej przepowiedni związane jest również z łączeniem jej treści ze wszystkimi przepowiedniami
z nią związanymi.

Jak zwykle, nowe informacje pozwalają spojrzeć w trochę dokładniejszy sposób na zawarte w przepowiedniach wydarzenia. Natomiast pędzący czas i zbliżające się wypełnienie się przepowiedni dostarczyć może wszystkim nowych wrażeń.

Ponieważ swoje wpisy traktuje jako mój autorski wybór tekstów oraz moje autorskie interpretacje już istniejących wpisów naszych polskich interpretatorów twórczości Nostradamusa, proszę również wszystkich czytelników o wyrozumiałość do mojej osoby.

Jestem osobą, która ceni sobie wiedzę innych osób ale również swoją  własną - również w opisywanym temacie przepowiedni Nostradamusa.

A dlatego, że cenię wiedzę - również w sposób ciągły ją zdobywam i z niej korzystam!

Dlatego moje wpisy proszę traktować jako moje osobiste interpretacje, których nikomu nie narzucam
oraz nie upieram się w przekonywaniu kogokolwiek do moich wniosków.

Natomiast jeśli moje przemyślenia w temacie przepowiedni Nostradamusa przypadną do gustu czytelnikom, na pewno sprawi to również mojej osobie satysfakcję.

Wtedy gdy czytelnicy - również w moich wpisach - znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dotyczące twórczości
Michela Nostradamusa, będę mógł powiedzieć - że moja praca spotkała się z oczekiwanym przeze mnie przyjęciem.

Natomiast jak pojawią się pytania i propozycje do moich autorskich wpisów - zapraszam na wątek dedykowany ciekawym pytaniom dotyczącym twórczości Nostradamusa:

Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Pozdrawiam
Moogi

2

Odp: Michel Nostradamus – Polska - Przepowiednia 38

38. Polska


Przepowiednia:107,115/czterowiersz/

W Sarmacji wschodni wiatr wywoła wielkie zmiany,
aż w końcu tych z prawej strony zastąpią ci z lewej,
a gdy Chytry Lis doprowadzi do wielkiego zamętu,
to Śmierć zakonnika będzie początkiem buntu i rozłamu!

Atraktor 8 maja 2014, o 19:57


Prophétie:107,115/du quatrain/

En Sarmatie vent d'est va déclencher de grands changements,
et éventuellement ceux de droite remplacent celles de la gauche
et quand Le Renard mènera à la grande confusion
la mort du moine sera le début de la rébellion et un split!

Atraktor  8 maja 2014, o 19:57

3

Odp: Michel Nostradamus – Polska - Przepowiednia 38

Czytając wiele wpisów w internecie dotyczących twórczości Michela Nostradamusa wielokrotnie powtarzają się pytania czy jest ona mam potrzebna. Widzimy również bardzo często pytanie, czy przepowiednie się sprawdzają!

No cóż!  Przepowiednie trzeba czytać a nie o nich dyskutować bez znajomości tematu!

Większość nie zaangażowanych w twórczość Nostradamusa osób nie szuka jednak dla siebie odpowiedzi w przepowiedniach. Po prostu, idzie najprostszą drogą – zostawia ten temat - ponieważ przede wszystkim nie rozumie przesłania zostawionego przez Nostradamusa.

Dlatego też, większość ludzi zajmuje się swoimi doczesnymi sprawami w których nie ma miejsca na tak wnikliwe rozważania o przyszłości o których pisał Michel Nostradamus.

Wieloletni brak dostępu do przepowiedni Nostradamusa zrobił również swoje – dlatego też ma to odzwierciedlenie w informacjach o wszystkich wydarzeniach opisywanych przez Mistrza Nostradamusa w przepowiedniach.

Michel Nostradamus i jego przepowiednie od zawsze były kultowe. Dlatego od zawsze cenzura nie dawała za dużego wyboru zainteresowanym jego twórczością osobom.

Brak dostępu, a przede wszystkim brak klucza do zrozumienia klasycznych centurii, omenów (zapowiedzi), od zawsze stanowiło bardzo duże wyzwanie dla potencjalnego czytelnika…

W Polsce w naszym XXI wieku mamy niespotykaną okazję poszerzenia naszych informacji, o to co powinno interesować nas wszystkich – o wydarzenia które rozegrają się w naszej  przyszłości a w których możemy również brać udział.

Czy jesteśmy już na to gotowi!

Myślę, że nigdy nie będziemy gotowi na to co szykuje dla nas przyszłość. Dlatego u większości osób najczęściej pojawia się strach przed przyszłymi wydarzeniami. Ale czy ta niepewność i strach zapobiegnie temu co ma nadejść?

Dlatego lepiej wiedzieć niż pozostawać w błogiej nieświadomości!

Wiedza nie jest na rękę wszelkiego rodzaju przywódcą. Dlatego trzymają takie informacje tylko dla siebie.
Nie informują i nie dzielą się nią ze wszystkimi.

Jednak bez wiedzy nie ma postępu! Dlatego Wiedza od zawsze była domeną osób zainteresowanych jej zdobywaniem!

Oczywiści pozostaje również bardzo duża ilość zwykłych szarych ludzi – obywateli – którym przepowiednie Nostradamusa do ich szczęścia są nie potrzebne.

Jednak i obywatele cechują się niespotykanym jak na to zjawisko zainteresowaniem wszelkiego rodzaju horoskopami. Ponad  80% ludzi przyznaje się do tego że czyta horoskopy…

Dlaczego? Ponieważ szuka w nich dobrych informacji dla siebie!

Michel Nostradamus i jego twórczość jest jednak bardziej zaawansowanym źródłem wszelkiego rodzaju informacji do których trzeba przede wszystkim nastawić się psychicznie i mentalnie.

Przepowiednie nie mają opowiadać ciekawych historii ale mają ostrzegać przed wszystkim co nadchodzi w przyszłości i będzie nas wszystkich dotyczyć czy tego chcemy czy nie.

Na tym wątku postaram się omówić przepowiednię której wypełnienie się zbliża do nas wszystkich nieuchronnie.
Czas zaczyna wpływać na nasze rozumienie opisanych w przepowiedni informacji!

Dlatego niezręcznie by było przegapić zapisane przez Nostradamusa wydarzenia.

Oczywiści będzie to moja autorska interpretacja tej przepowiedni. Będzie ona powiązana z innymi przepowiedniami dotyczącymi drugiej dekady XXI wieku.

Swoje wpisy publikuję wcześniej ponieważ mam przekonanie, że przepowiednia ta pokazuje bardzo wiele o tym czego możemy być świadkami w najbliższych miesiącach.

Przepowiednia obejmuje dłuższy czas ale pierwsze wiersze dotyczą już bliskich wydarzeń...

4

Odp: Michel Nostradamus – Polska - Przepowiednia 38

Moogi 2016-08-06 19:52:30 napisał/a:

Przepowiednia:107,115/czterowiersz/

W Sarmacji wschodni wiatr wywoła wielkie zmiany,
aż w końcu tych z prawej strony zastąpią ci z lewej,
a gdy Chytry Lis doprowadzi do wielkiego zamętu,
to Śmierć zakonnika będzie początkiem buntu i rozłamu!
Atraktor 8 maja 2014, o 19:57


Prophétie:107,115/du quatrain/

En Sarmatie vent d'est va déclencher de grands changements,
et éventuellement ceux de droite remplacent celles de la gauche
et quand Le Renard mènera à la grande confusion
la mort du moine sera le début de la rébellion et un split!
Atraktor 8 maja 2014, o 19:57


Przepowiednia Nostradamusa mówiąca o wschodnim wietrze wywołującym wielkie zmiany jest nie tylko ciekawa ale według mnie pozwala dopasować poprzednie przepowiednie oraz następne w pewien cykl zdarzeń następujących po sobie.

Dlatego właśnie przepowiednie o wojnie na Ukrainie umieściłem wcześniej. Zakładając przy tym, że właśnie te wydarzenia połączone z zaangażowaniem również - Chin – dają właśnie ten wschodni wiatr przemian.

Według mnie jest to jedna z przepowiedni pozwalająca oddzielić jedne wydarzenia od drugich. Dzięki temu następne przepowiednie i opisywane w nich wydarzenia w miarę jednoznacznie można umieścić w późniejszym czasie – zapewne po wojnie na Ukrainie.

Przepowiednia ta oczywiście opisuje wydarzenia w Polsce.

Wiersz pierwszy mówi właśnie o Sarmacji (Polsce) – w której ten wschodni wiatr wywoła wielkie zmiany.
Nie jest mowa o zmianach ale o wielkich zmianach.

Z innych przepowiedni wiemy, że Nostradamus pokazuje drogę do władzy przyszłego dyktatora: Bastran, Uwodziciel, Głupiec i Chytry Lis.

Powinniśmy również wiedzieć, po poprzednich przepowiedniach, że Nostradamus nie opisuje wszystkich postaci – tylko te najważniejsze. Dlatego niekoniecznie zostały wymienione wszystkie osoby będące choćby premierami w Polsce.

Mowa była o Tusku (Bastranie) – ale o premier Kopacz raczej nic nie było. Świadczą o tym również inne przepowiednie – jeśli rządy innych osób były by ważne – na pewno Nostradamus zamieścił by małą wzmiankę na ten temat. Przypominam również o rządach przełomu – omawianych wcześniej – nie byli wymienieni poszczególni premierzy.

Mój wniosek jest dlatego taki, że jeszcze przed Chytrym Lisem, powinny pojawić się jeszcze dwie postacie – zasługujące na umieszczenie ich przez Nostradamusa w przepowiedni.

Czy to będą znaczące postacie – Uwodziciel - raczej nie, ponieważ nie było o nim więcej przepowiedni. Natomiast Głupiec – najłatwiej wiąże się ze Starym Głupcem z innych przepowiedni. Może być to na przykład taki sam skrót Nostradamusa jak Lis i Chytry Lis – czyli analogicznie Głupiec i Stary Głupiec.  Ale przed wypełnieniem się przepowiedni trudno mimo wszystko – wysuwać stanowcze wnioski.

Wracając do przepowiedni.

Drugi wiersz jest w miarę prosty do odczytania. Ale pokazuje również genialność przekazu Nostradamusa.

Nie mamy wpisu tylko o zastąpieniu tych z prawej strony tymi z lewej. Widzimy ciekawy zabieg mówiący – w końcu – tych z prawej zastąpią ci z lewej. Może to sugerować, że ich, na końcu – zastąpią tymi z lewej strony. Ale może też występować pewne zniecierpliwienie wszystkich – wtedy może to oznaczać, że – aż w końcu – wyczekiwanym, zostaną przeprowadzone zmiany.

Co by nie napisać – na pewno nastąpi zmiana tych z prawej strony tymi z lewej.

Wiersz trzeci mówi już o omawianej wcześniej postaci Chytrego Lisa. Również jak we wcześniej przedstawionej przepowiedni – kojarzonej z wielkim zamętem w Polsce.

To za Chytrego Lisa rozpocznie się odsuwanie kościoła katolickiego od władzy. Przygotuje to grunt dla Generała Dyktatora. Powstanie właśnie ten wielki zamęt w społeczeństwie. Nie do końca polityczny ale przede wszystkim religijny.

Wiersz czwarty pokazuje już końcówkę rządów Chytrego Lisa. Wtedy właśnie nastąpią bunty w społeczeństwie oraz rozłam w kościele. Będą też tragiczne wydarzenia, jak śmierć zakonnika.

Ważnej według Nostradamusa postaci w początkowej fazie buntów społecznych oraz towarzyszącemu również
w kształtowaniu się rozłamu w kościele.

Zakonnikowi Nostradamus poświęcił kilka przepowiedni – niestety przedstawił go w negatywny sposób.
Wspomniany był już wcześniej i będzie kluczową postacią w późniejszych wydarzeniach.

Przepowiednia ta - jakby - jednym zdaniem mówi o następstwach „wschodniego wiatru” w naszym polskim społeczeństwie – wywołującego wielkie zmiany w nim. Zaczynając od zmian politycznych a kończąc na zmianach religijnych. Bunty społeczne będą również zwieńczeniem tego wszystkiego  co rozpocznie się po rozejmie po wojnie na Ukrainie.

Niestety nie czekają nas za najłatwiejsze wydarzenia w naszej przyszłości.

Podzielam zdanie jakie przy okazji tej przepowiedni napisał Pan Atraktor – cytat: 

„Myślę też, że M Nostradamus pisząc m. innymi i tę przepowiednię chciał nam - Polakom powiedzieć to, że przed wybuchem III wojny światowej czeka nas jeszcze bardzo wiele gorących chwil i niezwykłych zmian i przemian zanim zostaniemy jednym z najsilniejszych rozgrywających państw Europy i świata!”

5

Odp: Michel Nostradamus – Polska - Przepowiednia 38

Przy wyróżnieniu i przypomnieniu tej konkretnej przepowiedni należy dodać kilka słów wprowadzenia. Przybliżą one sposób, w jaki można, po tematycznym połączeniu kilku przepowiedni, zrozumieć przesłanie zostawione dla wszystkich przez Michela Nostradamusa. 

Wszystkie brane pod uwagę przepowiednie dotyczą drugiej dekady XXI wieku.

Pisałem już wcześniej, że bardzo trudne i w sumie niewygodne do interpretacji są przepowiednie, które dotyczą
aktualnych i nadal rozwijających się wydarzeń.

Dlatego w wielu przypadkach przy omawianiu przepowiedni należy zachować dystans i jak największą bezstronność…

Jak już wiemy z naszych obserwacji, nasze otoczenie, również polityczne, dostarcz nam nieustannie wiele nowych informacji, które w sposób znaczący wpływają na zrozumienie wydarzeń zapisanych w przepowiedniach.

Są również takie przepowiednie jak ta omawiana w których Nostradamus w postaci swoich zapisanych w przepowiedni zagadek, ostrzegał czytelnika przed nadchodzącymi wydarzeniami.

Przy interpretacji tylko jednej przepowiedni jest bardzo trudno zauważyć i skojarzyć wszystkie bardzo ważne elementy potrzebne do zrozumienia tego co opisywał Nostradamus.

Dlatego należy wybrać tematycznie wszystkie przepowiednie i korzystać ze wszystkich zapisanych w nich informacji do zrozumienia przesłania Nostradamusa.

Omawiana przepowiednia zaczyna się już wypełniać na naszych oczach – dlatego postanowiłem podzielić się swoimi wnioskami ze wszystkimi osobami zainteresowanymi twórczością Nostradamusa.

Dlatego chciałbym trochę śmielej postawić nowe tezy i pokazać nowe wnioski – w temacie przepowiedni która już była znana i omawiana od dłuższego czasu.

Jak zwykle mam wiele wątpliwości do tego czy osoby czytające moje autorskie wpisy są  już gotowe na interpretacje aktualnych informacji zawartych w przepowiedniach.

Dlatego mam nadzieję, że chęć poznania u większości będzie większa niż strach przed nadchodzącymi wydarzeniami!

Wszyscy życzyliby sobie - żeby opisane wydarzenia przez Michela Nostradamusa w jego przepowiedniach -  się nie sprawdziły…

Ale jak widzimy na przykładzie innych omawianych już wcześnie przepowiedni -
słowa Michel Nostradamusa sprawdzają się …

Dlatego osoby zainteresowane twórczością Michela Nostradamusa mogą zdobywać swoją wiedzę w tym temacie,
kierując się nie tylko strachem, ale przede wszystkim chęcią poznania.

Ludzie chcą wiedzieć - żeby zrozumieć…

6

Odp: Michel Nostradamus – Polska - Przepowiednia 38

Moogi 2018-06-12 21:24:19 napisał/a:
Aerodaktyl napisał/a:

Czy jest możliwe, aby opisane i oznaczone wydarzenia na koniec drugiej dekady XXI wieku się nie spełniły? Albo spełniły dużo później.

Nostradamus w swoich przepowiedniach wypowiadał się na ten temat.

Nostradamus mówił, że tylko Bóg może zmienić los przeznaczenia. Natomiast wszelkie ingerencje ludzi (czy przywódców) które powodują wpływ na wydarzenia, czy też ukrywanie przed ludźmi tej wiedzy, zapisanej w przepowiedniach, mogą tylko oddalić w czasie wypełnienie się tych wydarzeń.

Dlatego Nostradamus raczej unikał konkretnych dat. Natomiast zapisanie w przepowiedni informacji dotyczącej końca drugiej dekady XXI wieku – jest już pewnym zawężeniem konkretnego czasu w którym to się może wypełnić.

Należy również zwrócić uwagę na to, że przepowiednie mówiące o tym czasie można podzielić na wydarzenia dotyczące Polski oraz wydarzenia rozgrywające się w szeroko rozumianym świecie.

Z moich analiz i interpretacji przepowiedni Nostradamusa wynika, że przepowiednie w odpowiednim połączeniu (dobraniu) mogą pokazywać ciąg wydarzeń następujący po sobie ale również powiązany ze sobą.

Dlatego z jednej strony mamy szczęście żyjąc w opisanych w przepowiedniach czasach (łatwiej potrafimy skojarzyć opisane wydarzenia) ale z drugiej strony nie wróży to dla nas szczęśliwej przyszłości.

Może dlatego powiedzenie: Obyś żył w ciekawych czasach!

Interpretując konkretne przepowiednie możemy lepiej zrozumieć to o czym napisałem wcześniej.
Dlatego przytoczę kilka przykładów:


Przepowiednia:107,115/czterowiersz/

W Sarmacji wschodni wiatr wywoła wielkie zmiany,
aż w końcu tych z prawej strony zastąpią ci z lewej,
a gdy Chytry Lis doprowadzi do wielkiego zamętu,
to Śmierć zakonnika będzie początkiem buntu i rozłamu!
Atraktor 8 maja 2014, o 19:57

http://koniecswiata.info/forum/post/6859/#p6859  - interpretacja


Wschodni wiatr – jest w tym przypadku kluczowy – Nostradamus mówi o wydarzeniach na wschodzie. Jest raczej bardzo prawdopodobne, że w tym wypadku chodzi o wojnę NATO-Rosja na Ukrainie. To wydarzenia na Ukrainie spowodują wielkie zmiany z uwagi na udział wojsk polskich w opisywanej w wielu przepowiedniach wojnie.


Przepowiednia: 33,91(czterowiersz);

Ci co długo rządzili  po upadku dopiero zostaną docenieni.
Kiedy w 21' nadejdzie wielkie załamanie w drugiej dekadzie,
nastąpi podział na tych od zakonnika i tych pierwszego kardynała.
Dwa miasta nad Wisłą w śmiertelnym uścisku inaczej rozumianej wiary!
Atraktor  2013-06-24 19:45:07

http://koniecswiata.info/forum/post/6884/#p6884  - interpretacja


Za duża współpraca pis-u z kościołem, przełoży się również na zaangażowanie społeczeństwa w podziały religijne. Powstała sytuacja, spowoduje docenienie wcześniej długo rządzącej w spokoju partii PO.
 
Podziały religijne w naszym kraju są  również ważnym powodem do powstania religijnej wojny domowej. Uchwalenie nowego prawa przez papieża spowoduje podziały we władzach w samym polskim Kościele. Natomiast brak znaczących autorytetów takich jak św. Jan Paweł II powoduje podziały w samym społeczeństwie. 


*
Przy końcu drugiej w stajni kościoła wielkie kłótnie,
Przy okrągłym nie dochodzi do porozumienia,
Trzy kierunki, trzy nurty - Pauliści najważniejsi,
O klasztor Maryi bezwstydna i gorsząca awantura,
Generał prowokator na usługach Mahdiego,
Po wizycie i ukrytym przekupstwie w jego zaufaniu!
Arteuza - Centurion    20 lis 2009, o 18:54

http://koniecswiata.info/forum/post/7474/#p7474 - interpretacja


Zmiany płynące z  Rzymu wpływają nie tylko na sam polski Kościół ale również na samych rządzących. Dlatego po raz drugi w polskiej historii mamy do czynienia z okrągłym stołem. Tym razem jednak nie dochodzi przy nim do porozumienia.  Przy okazji pojawia się na polskiej scenie politycznej Generał na początku prowokator.


Przepowiednia;242,86(sześciowiersz)Almanach rok;1614

W 21 Kraj Paulinów czeka przesilenie i wielkie zmiany,
A gdy zwycięzcy staną się pokonanymi,
Nieliczni roztropni nie zburzą murów nienawiści,
Wielki zamęt i przelana wzajemnie krew, susza i powódź,
Doprowadzą Naród i Kościół do wielkich rozłamów,
Gdy ujawni się TRZECI nad Wisłą nastaną rządy jego SŁUGI!
Atraktor  2013-08-06 14:36:29

http://koniecswiata.info/forum/post/7183/#p7183 - interpretacja


To przesilenie i wielkie zmiany w Polsce będą  zapoczątkowane właśnie w końcu drugiej dekady XXI wieku. Jak i czym będą one spowodowane wiemy z wielu przepowiedni. Natomiast jak długo będą one trwały możemy je w zasadzie wiązać z długością rządów generała dyktatora. Dyktatura generała dostarczy nam wszystkim wiele etapów nasilających się coraz większych wewnętrznych prześladowań naszego społeczeństwa.

Na początku utajnione cele i entuzjastyczne przyjęcie generała przez społeczeństwo ale później już tylko gorsze skutki wyboru niby mniejszego zła jakim miał być generał.


Przepowiednia;109,47(sześciowiersz)

Przed nastaniem epoki Tyranów,
Muzułmańska szarańcza ruszy przez wyspy Śródmorza-
na kraje: Hellady, Panonii, Italii i Aquilonu,
Po pierwszej fali przyjdzie druga zbrojna-
Ta trzecia z dalekiej i bliskiej Azji zaleje skłócony kraj Sarmatów,
Po czym wszystkie narody Gryfona zamkną się w swoich klatkach../.
Atraktor 2016-03-01 14:32:24

http://koniecswiata.info/forum/post/6862/#p6862 - interpretacja


Ta przepowiednia nie pojawiła się w tym zestawieniu przypadkowo. Nie mamy w niej mowy o  końcu drugiej dekady XXI wieku. Ale mamy informację o czasie przed nastaniem epoki Tyranów.

Pierwsza fala emigrantów już ruszyła do bram Europy  jakiś czas temu. Zresztą nie tylko do Europy – próby i to udane następowały i następują już od dłuższego czasu w krajach azjatyckich ale nie tylko.

Teraz już możemy się spodziewać drugiej fali emigrantów. Tym razem zbrojnej. Będzie to odpowiedz zbrojna na mury powstające na granicach całej Europy. Nie tylko fizyczne mury ale również na dokładniejsze kontrole granic.

Nas najbardziej interesuje druga połowa XXI wieku i nasz kraj. Wiersze tej przepowiedni mówią o skłóconym kraju Sarmatów. Znając charakter Polaków nie jest to za bardzo szczegółowa informacja. Jednak największe kłótnie w samej Polsce mogą być przed lub w trakcie wewnętrznej wojny domowej na tle religijnym.

Niestety ta trzecia fala emigracji z bliskiej Azji zalewająca nasz skłócony kraj raczej nam w niczym nie pomoże. Natomiast pozostałe kraje Europy  oddzielą się od nas i innych za swoimi zamkniętymi już granicami...

Ciekawe co wtedy powiedzą osoby które mają nadal nadzieje wyjechać za wczas z Polski... O tym mówią inne przepowiednie Nostradamusa...

Czy tak będzie, niestety niedługo się sami przekonamy...

7

Odp: Michel Nostradamus – Polska - Przepowiednia 38

Przypominam wpis Pana Atraktora dokonany przy publikacji omawianej przepowiedni.
Wpis pojawił się na forum prawie pięć lat temu!

Jak zwykle wszystkie wydarzenia które pojawiły się przez te pięć lat zweryfikowały interpretacje Pana Atraktora.
Jednak sama treść przepowiedni Nostradamusa nie zmienia się i czeka jeszcze na jej wypełnienie się w pełni.

Dlatego wszystkie nowe informacje wpływają na interpretacje przepowiedni ale sama treść
przepowiedni Nostradamusa się nie zmienia...


Atraktor 8 maja 2014, o 19:57 napisał/a:

Witam:

Przedstawiam drugą przepowiednię z 4 niepublikowanych jeszcze przeze mnie, które dotyczą sytuacji Polski z przed III wojny światowej!

A oto ona w oryginale i w moim tłumaczeniu;


Prophétie:107,115/du quatrain/

En Sarmatie vent d'est va déclencher de grands changements,
et éventuellement ceux de droite remplacent celles de la gauche
et quand Le Renard mènera à la grande confusion
la mort du moine sera le début de la rébellion et un split!

Przepowiednia:107,115/czterowiersz/

W Sarmacji wschodni wiatr wywoła wielkie zmiany,
aż w końcu tych z prawej strony zastąpią ci z lewej,
a gdy Chytry Lis doprowadzi do wielkiego zamętu,
to Śmierć zakonnika będzie początkiem buntu i rozłamu!


Jest to jeszcze jedna przepowiednia o tzw "Chytrym Lisie" który ma być byłym księdzem, ale równocześnie przywódcą polskiej lewicy, który obejmie władzę po długich rządach prawicy w/g mnie zapewne rządach Kaszuba (Bastarna Bastrana), który to (Kaszub) - przytaczałem już poprzednio na jego temat kilka przepowiedni - ma m.innymi w czasie długich rządów, ma uratować Polskę przed wielkim zewnętrznym zagrożeniem - wówczas i z tego powodu się ze mnie naigrywano i wyśmiewano - a właściwie z M Nostradamusa!

Jednak należy pamiętać, że ten "Chytry Lis" nie musi rządzić zaraz np. po Tusku (Bastarnie), bo M Nostradamus o wszystkich władcach czy osobach rządzących nie pisał - a tylko o tych najważniejszych!

O tym zawsze ciągle i wszystkim przypominam!

Pisał on tylko więc o ważnych, lub bardzo ważnych postaciach, dlatego rządy tzw: "Chytrego Lisa" mogą poprzedzać krótkie nieistotne rządy jednego lub nawet dwóch premierów itd. - , albo może prezydentów - trudno teraz to przewidzieć i o tym coś konkretnego powiedzieć.

Natomiast na pewno wiadomo jedno, że to "Chytry Lis", a nie "Generał Dyktator" ma rozpocząć w Polsce bezpardonową walkę z kościołem rzymskokatolickim!

To właśnie za jego rządów kościół ma być coraz bardziej redukowany z przestrzeni publicznej, a jego rola w państwie ciągle ma ma być przez rządzących ograniczana również wskutek nasilających się w samym kościele wewnętrznych sporów i konfliktów!

Za rządów "Chytrego Lisa" ma dojść w Polsce do wielkiego kryzysu gospodarczego, rewolucji i przewrotu wojskowego po którym władzę w państwie ma objąć tzw ""Generał Dyktator", który doprowadzi już nie tylko do wielkich prześladowań kościoła instytucjonalnego w Polsce, ale też i samych wiernych tego kościoła, których przymusowo - różnymi metodami i działaniami będzie się nawracać na islam!

Rządy "Chytrego Lisa" nie będą długie, ale doprowadzą kraj do ruiny co przyczyni się do tego, że zamach stanu dokonany przez Generała Dyktatora uzyska początkowo szerokie poparcie polskiego społeczeństwa.

Za rządów "Chytrego Lisa" ma dojść do tajemniczej śmierci jakiegoś popularnego zakonnika -mnicha, który doprowadzi do wielkich zawirowań i podziałów wśród polskich świeckich katolików i duchownych!

Pierwszy wiersz mówi o wschodnim wietrze, który w Polsce wywoła wielkie zmiany, może polityczne i gospodarcze, a może nawet już terytorialne na naszej wschodniej granicy?

Może w tym wypadku chodzi właśnie o Rosję, może Ukrainę, a może też Chiny i Białoruś itd.

Trudno jest to w tej chwili przesądzać!

Myślę, że najprawdopodobniej chodzi tu o obecne wydarzenia związane z Ukrainą i w okół niej - po prostu mam takie przeczucie!

Myślę też, że M Nostradamus pisząc m.innymi i tę przepowiednię chciał nam - Polakom powiedzieć to, że przed wybuchem III wojny światowej czeka nas jeszcze bardzo wiele gorących chwil i niezwykłych zmian i przemian zanim zostaniemy jednym z najsilniejszych rozgrywających państw Europy i świata!

Pozdrawiam:

Atraktor

8

Odp: Michel Nostradamus – Polska - Przepowiednia 38

Przypominając wcześniejsze wpisy - dotyczące omawianej przepowiedni – chciałem jeszcze raz pokazać to co było już napisane na dany temat...

Czytelnicy zainteresowani przepowiedniami Michela Nostradamusa mogli sobie przypomnieć wiersze omawianej przepowiedni ale i ponownie zastanowić się nad wskazanymi również w moich autorskich wpisach szczegółami.

Oczywiście nie zainteresowane przepowiedniami osoby jak zwykle nie zrozumiały za dużo z przesłania, które dla wszystkich w swoich przepowiedniach zostawił Mistrz Nostradamus.

Moim celem nie jest jednak przekonywanie kogokolwiek do wysuniętych przeze mnie wniosków. Nie chcę również nikogo przekonywać na siłę do moich interpretacji przepowiedni Nostradamusa.

Natomiast jak zwykle chciałbym przez swoje wpisy pobudzić czytelników do jeszcze śmielszych ich wniosków oraz mam nadzieję na dostarczenie dla wszystkich dodatkowej wiedzy w temacie twórczości Nostradamusa.

Moje wpisy mogą również pomóc wszystkim zainteresowanym w ich toku myślenia i rozumienia przesłania zostawionego w przepowiedniach przez Nostradamusa.

Osoby zainteresowane tym tematem mogą z moich podpowiedzi i zaznaczonych drobnych szczegółów skorzystać lub nie. Wybór jak zawsze należy do czytelników...

Zmykając temat, przypomnianych, najważniejszych wpisów, dotyczących omawianej przepowiedni w dalszych wpisach postaram się już przejść do konkretów dotyczących zbliżających się wydarzeń.

Jak do tej pory, we wpisach internetowych, większość publikowanych interpretacji dotycząca aktualnych wydarzeń, była robiona w bardzo ostrożny sposób. Niektóre osoby nazywały te interpretacje również bezstronnymi.

Myślę, że przyszedł już czas na bardziej śmiałe pokazywanie tego co zostawił dla wszystkich w swojej twórczości Michel Nostradamus.

Dlatego w miarę moich możliwości postaram się pokazać i omówić więcej szczegółów, które możemy odkryć właśnie w tej omawianej przepowiedni Nostradamusa...

9

Odp: Michel Nostradamus – Polska - Przepowiednia 38

W ostatnim czasie, jakoś podświadomie, odwlekam swoje wpisy dotyczące najnowszej interpretacji przepowiedni, której poświęcony jest ten wątek.

Jestem jednak przekonany do nowej interpretacji omawianej przepowiedni, ale nie jestem w pełni zadowolony z wiedzy jaką posiadają czytelnicy, a tym bardziej, użytkownicy tego forum w dziedzinie dotyczącej twórczości Michela Nostradamusa.

Dlatego jeszcze raz podkreślę, że moje autorskie wpisy są publikowane na forum dla osób zainteresowanych przepowiedniami oraz pozostałą twórczością Michela Nostradamusa…

W moich następnych wpisach skupię się na dwóch pierwszych wierszach przepowiedni Nostradamusa. Ponieważ wszelkie nowe i stare informacje wskazują właśnie na te dwa wiersze, które zapoczątkują wypełnianie się - tej całej przepowiedni.


38. Polska


Przepowiednia:107,115/czterowiersz/

W Sarmacji wschodni wiatr wywoła wielkie zmiany,
aż w końcu tych z prawej strony zastąpią ci z lewej,

a gdy Chytry Lis doprowadzi do wielkiego zamętu,
to Śmierć zakonnika będzie początkiem buntu i rozłamu!
Atraktor 8 maja 2014, o 19:57


Wiele przepowiedni Nostradamusa opisuje wydarzenia, których wypełnienie się wymaga długiego czasu. Dlatego pełne zrozumienie przesłania zostawionego przez Mistrza Nostradamusa wymaga nie tylko zrozumienia ale również cierpliwości – do czasu pełnego wypełnienia się opisanych wydarzeń.

Omawiana przepowiednia jednak ma inną konstrukcje. Jak zacznie się wypełniać to pozostałe opisane wydarzenia potoczą się już bardzo szybko.

Wszyscy jesteśmy na bieżąco z tym co nas otacza w naszej rzeczywistości i to nie tylko politycznej. Dlatego coraz bardziej widzimy „zmęczenie materiału” na wielu przykładach...

Może dlatego sam Nostradamus użył słów zniecierpliwienia: … aż w końcu…

Niestety te zmiany nie będą zapowiedzią lepszych, ale gorszych czasów.
Jednak ponownie sprawdzi się powiedzenie o tym, że … będziemy żyć w ciekawych czasach...

10

Odp: Michel Nostradamus – Polska - Przepowiednia 38

Wiele osób czytających wpisy dotyczące wydarzeń opisanych w przepowiedniach Nostradamusa najczęściej skupia się nad poszukiwaniem konkretnych dat mogących przybliżyć przyszłe wydarzenia.

Jak do tej pory nasi internetowi prekursorzy, interpretacji przepowiedni Nostradamusa byli bardzo ostrożni w podawaniu konkretnych dat. Związane to było przede wszystkim z tym, że wiele opisywanych w przepowiedniach wydarzeń miało jeszcze czas na ich wypełnienie się…

Pan Arteuza - Centurion i Pan Atraktor w swoich wpisach postąpili podobnie jak wielu profesjonalnych autorów książek poświęconych twórczości Nostradamusa.

Michel Nostradamus również nie pomagał w swoich przepowiedniach - nie wprawnemu czytelnikowi – zostawiając na pozór prosty tekst – jednak zwierający wiele zagadek – na których rozwiązanie wielokrotnie musieliśmy czekać do pełnego wypełnienia się całej przepowiedni.

Moje autorskie wpisy mają jednak już możliwość korzystania z wielu najnowszych informacji.
Dlatego moje interpretacje przepowiedni różnią się od ich wcześniejszych publikowanych wersji.

Jednak słowa samych przepowiedni Nostradamusa nie zmieniają się – nabierają natomiast nowego znaczenia w obliczu docierających do nas nowych informacji…

Ważne jest również nowe spojrzenie na połączenie i interpretacje skojarzonych ze sobą przepowiedni Nostradamusa a dotyczących tych samych wydarzeń.

Nad podejściem do sposobu interpretacji przepowiedni Nostradamusa można by było jeszcze dużo pisać – jednak wszystkich interesują przede wszystkim konkretne fakty…

Dlatego przechodzę do meritum!


Przepowiednia:107,115/czterowiersz/

W Sarmacji wschodni wiatr wywoła wielkie zmiany,
aż w końcu tych z prawej strony zastąpią ci z lewej...


To co jest w miarę proste to określenie czasu, w którym ta przepowiednia Nostradamus ma się wypełnić.
Jest to XXI wiek.  A konkretnie koniec drugiej dekady tego wieku.

Wiemy to na podstawie innych powiązanych ze sobą przepowiedni Nostradamusa!

Dlatego większość opisanych szczegółów wydarzeń – prowadzi zainteresowanego przepowiedniami Nostradamus czytelnika – krok po kroku - do coraz bardziej jasnego scenariusz przyszłych wydarzeń.

Jednak cały czas należy pamiętać, że najlepsze efekty uzyskamy precyzyjnie dobierając inną przepowiednie do zrozumienia przygotowanej przez Nostradamusa, dla wszystkich, zagadki prowadzącej do przyszłych wydarzeń.

Ja swoją autorską interpretację - jak zwykle - zaczynam od najprostszej i najbardziej zrozumiałej dla wszystkich możliwości…

Wszyscy już znamy ustalone najbliższe terminy wyborów w Polsce!

Dlatego możemy spokojnie podać i skonkretyzować następny przedział czasu – który jest w sferze naszego zainteresowania. Mamy wybory do Parlamentu Europejskiego (wybory europejskie) i wybory Parlamentarne w Polsce (wybory do sejmu i senatu)

Ponownie możemy to skonkretyzować.

Wybory odbędą się między wiosną a jesienią 2019 roku. Wiosną 26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, a jesienią ( między 12 października a 12 listopada) – do Sejmu i Senatu.

W tym miejscu mała moja uwaga.

Nasza zmiana plus może teoretycznie próbować zamącić w swoim stylu z datą wyborów do naszego polskiego parlamentu… Jednak czy będą chcieli czy też nie wybory te jednak się odbędą.

Oczywiście mówią o tym inne omawiane już przepowiednie Nostradamusa!

Osoby zainteresowane przepowiedniami Nostradamusa zapewne nie skupiają się jednak nad tym czy wybory się odbędą w wyznaczonym czasie. Jednak jak zwykle szukają odpowiedzi w tym co podsuwają im dobrze przygotowane przez specjalistów medialne przekazy poszczególnych partii.

Ale ile osób w swoich przemyśleniach bierze pod uwagę to co jest w miarę jasno napisane w przepowiedniach Nostradamusa? Najczęściej nie zauważmy tego co mamy w zasięgu wzroku…

Wschodni wiatr – to on wywoła wielkie zmiany!

Nie będą to wcale ruskie trolle – ale może to być jedno z najważniejszych i przełomowych wydarzeń opisanych przez Nostradamusa.

Takim przełomowym wydarzeniem dla Nostradamusa jest oczywiście wojna NATO – Rosja na Ukrainie. Właśnie ta wojna stanowi jeden z przełomowych punktów do dalszych wydarzeń opisanych w twórczości Michela Nostradamusa.

Wszystkim osobom, które zastanawiają się nad tym wydarzeniem najczęściej brakuje jednak wiele szczegółów, które zostały opisane we wcześniejszych wpisach…

Dlatego moim zdaniem tylko nieliczne osoby mają wiedzę o tym co było wcześniej napisane na ten temat w internecie.
Pan Atraktor nie ułatwił również swoim czytelnikom zrozumienia wszystkich szczegółów tej wojny.

Wrócę zapewne jeszcze do tego w wielu tematycznych wpisach…

Przepowiednia: 107,115  w sposób jasny pokazuje powiązane wielkich zmian w Polsce z wschodnim wiatrem.

Widzimy również kolejność tych wydarzeń. Na początku wschodni wiatr a później wielkie zmiany.

W Sarmacji wschodni wiatr wywoła wielkie zmiany,

Wcześniej wspominałem o zniecierpliwieniu płynącym z wiersza Nostradamusa. I tu jak zwykle ujawnia się genialność przesłania przepowiedni Nostradamusa.

Wszyscy już są zmęczeni prezentami od zmiany plus… No chyba, że opierają na nich… o zgrozo…  swoją przyszłość i dalsze indywidualne plany…

Niestety populizm raczej rzadko kończy się dobrze, z perspektywy czasu, dla łatwo wiernych obywateli!  Natomiast ekonomia państwa nie daruje takich zachowań na przyszłość…

Mimo wszystko są jednak dobre wieści, dla niektórych zniecierpliwionych obywateli, zostawione w przepowiedniach Nostradamusa. Należy tylko dobrze dobrać powiązaną przepowiednię.

… aż w końcu tych z prawej strony zastąpią ci z lewej...

Dlatego do interpretacji naszej przepowiedni dobrałem mało przytaczaną i pamiętaną przepowiednię.
Pokazuje ona jak krok po kroku zbliżają się wydarzenia, które nie dla wszystkich są dobrym omenem.


39. Polska

Presage(przepowiednia)15,86:

Zwolennicy Zakonnika pewni swego zwycięstwa,
nad ranem będą zaskoczeni gdy okaże się przegraną.
Kraj nad Wisłą na krótko znowu otworzy drzwi Morusowi,
Kiedy wszyscy przeciwnicy z oporem zawrą sojusz!

Atraktor 07.12.2012


Jak zwykle najtrudniej jest pogodzić się z oddaniem władzy… szczególnie zmianie plus…
Dlatego mamy na ten temat jeszcze kilka innych przepowiedni...


Teraz moje wnioski!

Nic nie dzieje się nagle i bez zapowiedzi! Wystarczy obserwować drobne szczegóły, które układają się w coraz bardziej jasną całość...

Wydarzenia związane ze „wschodnim wiatrem” wywołają wielkie zmiany w Polsce. Ale nie tylko u nas! Wszystkie państwa europejskie, ale i światowe nie zostaną na to obojętne…

Jak zwykle wszyscy będą mówić o wybuchu III wojny światowej. Jednak to jeszcze nie tym razem...

Wszystko to co doprowadzi do wschodniego wiatru może wydarzyć się jeszcze przed wyborami do polskiego parlamentu!

Dlatego mamy też konkretne powiązane daty z tymi wszystkimi wydarzeniami:

XXI wiek. Drugą dekadę XXI wieku. Przedział czasu od przed i pomiędzy: 26 maja - 12 listopada 2019 roku!

Jednym zdaniem mówiąc: aż strach się bać!


Inwazja Niedźwiedzia postrachem Atlantów!
Z ich poparciem przestraszeni Polacy,
pod skrzydłami zachodnich orłów,
przekroczą wschodni Rubikon Scytii…

Zostaje nam tylko spokojnie obserwować aktualne wydarzenia na świecie. Możemy również zasugerować wartościowym jednostkom z naszego pięknego kraju – udanie się na bezpieczne wakacje... do Unii Europejskiej?!

Mądrzy ludzie chcą wiedzieć - żeby zrozumieć… Przezorni potrafią swoją wiedzę dobrze wykorzystać...

11

Odp: Michel Nostradamus – Polska - Przepowiednia 38

Opublikowałem we wcześniejszym wpisie - niektóre swoje przemyślenia - na podstawie omawianej przepowiedni Nostradamusa - pokazywały one to co nadchodzi na koniec drugiej dekady XXI wieku.

Jednak zmiana władzy w Polsce, nie jest w kontekście pozostałych wydarzeń – przynajmniej na arenie międzynarodowej - najważniejszym wydarzeniem opisanym w przepowiedniach Nostradamusa.

Pan Atraktor w swoich wpisach – zapewne podświadomie – zasugerował swoim czytelnikom, że większość z ważnych dla naszego społeczeństwa wydarzeń, a raczej ciągów powiązanych ze sobą wydarzeń, będzie związane z udziałem w nich naszych polskich obywateli…

Taki utrwalony przez ostatnie lata pogląd na przepowiednie Nostradamusa – utrwalił się wśród czytelników i użytkowników różnych forów internetowych – i niezmiennie przez wszystkie te lata powtarza się we wpisach wielu osób.

Osoby, które od lat śledzą większość wpisów, naszych internetowych prekursorów w interpretacjach przepowiedni Michela Nostradamusa, sama również uległa – w sumie nie bez wpływu wpisów Pana Atraktora – szukaniu pozytywnych aspektów dla naszego kraju Polski – w przesłaniu zostawionym dla wszystkich ludzi przez samego Nostradamusa. 

Pomimo tego, że Pan Atraktor wielokrotnie we swoich wpisach powtarzał – że Polska nie jest i na razie nie będzie pępkiem świata! - nasza podświadomość oddalała wszystkie dramatyczne wydarzenia, a skupiała się tylko na wybranych, pozytywach dla naszego przyszłego polskiego społeczeństwa.

I właśnie dlatego Pan Atraktor w swoich wpisach – pomimo wielu nieprzychylnych dla niego wpisów innych osób – starał się napisać również to co mogło, ale nie musiało ( jak było widać!) zainteresować również zaciekłych oponentów.

Jaki to odniosło skutek - na nie zainteresowane twórczością Michela Nostradamusa osoby – wszyscy możemy zaobserwować w ich wpisach. Natomiast pobocznym skutkiem takich wpisów Pana Atraktora był przekaz odebrany przez, nowe osoby, które w miarę niedawno zainteresowały się wpisami na temat przepowiedni Nostradamusa.

Dlatego nowe osoby zainteresowane przepowiedniami Mistrza Nostradamusa – muszą przede wszystkim wrócić do wszystkich internetowych wpisów naszych prekursorów – Pana Arteuzy-Centuriona i Pana Atraktora. W przepowiedniach zostawiony jest różny przekaz, który dopiero po połączeniu wszystkich aspektów, powolutku pokazuje to co może wydarzyć się w przyszłości.

Mam świadomość tego, że materiału jest bardzo dużo i nie zawsze jest on prosty do odszukania w internecie. Oczywiście ja w miarę swoich możliwości postaram się również i to ułatwić oraz jak najlepiej przez swoje wpisy przybliżyć ten materiał - zainteresowanym czytelnikom…

Jednak posiadanie „swojego prywatnego archiwum” wpisów na temat przepowiedni Nostradamusa jak widać na licznych i nie licznych przykładach nie wystarcza. Należy jeszcze ze zrozumieniem potrafić przeczytać, to co było już napisane.

Dlatego wielokrotnie powtarzałem we swoich wpisach, że wiedza na temat przepowiedni Nostradamusa nie jest tym samym co zasłyszane czy też przeczytane gdzieś informacje!!!

Tematyczna i merytoryczna wiedz w wielu dziedzinach - jest dla świadomych tego osób - tak bardzo cenna!

W moich autorskich wpisach staram się wielokrotnie brać też pod uwagę to co piszą inne osoby zainteresowane twórczością Nostradamus. Jednak moje wnioski w tym temacie nie są zadowalające.

Brak podstaw w temacie twórczości Michela Nostradamusa jest powalające…

Dlatego większość osób podaje np. nie przemyślane linki do różnych wpisów – a piszące tam osoby nie mają najmniejszego pojęcia o tym o czym pisał w przepowiedniach Nostradamus. Większość, nie potrafi jednak, wrócić do tego co było już w sposób merytoryczny na ten temat napisane - choćby na tym forum…

Moim celem, w moich autorskich wpisach, nie jest ciągłe wracanie do podstaw -  ale przede wszystkim, ze względu na pojawiające się nowe informacje – pokazanie tego co jest najważniejsze w przesłaniu zostawionym dla wszystkich ludzi przez Michela Nostradamusa!

A ponieważ czas wypełnienia się wydarzeń opisanych w przepowiedniach Nostradamusa nieubłaganie się zbliża – postaram się – jeszcze dokładniej je wskazać - zainteresowanemu czytelnikowi…

Wschodni wiatr – będzie tym co chciałbym dokładniej pokazać na podstawie przepowiedni Jasnowidza Wszechczasów Michela Nostradamusa!

12

Odp: Michel Nostradamus – Polska - Przepowiednia 38

Wschodni Wiatr!!!

Wschodni Wiatr są to wydarzenia, a raczej powiązany ze sobą ciąg wydarzeń, które w swojej konsekwencji doprowadzą do wielkich zmian na całym Świecie.

Przede wszystkim będą to zmiany ważne dla nas Polaków, a w szczególności te, w Europie Wschodniej – a dotyczyć one będą całego wschodniego obszaru.

Wielką niespodzianką dla wszystkich będą również Chiny i ich udział w tych wydarzeniach związanych z Wschodnim Wiatrem…

Żeby dobrze zrozumieć wszystkie wydarzenia związane ze Wschodnim Wiatrem należy spokojnie i nie śpiesząc się, zastanowić się, nad wszystkimi elementami tej „składanki” zwracając szczególna uwagę na małe i nie zawsze zauważane szczegóły.

Dlatego nie ważne, od których wydarzeń rozpoczniemy nasze interpretacje i tak w pewnym momencie każde z omówionych wydarzeń stanie się „wielką całością” opisywanych wydarzeń związanych z Wschodnim Wiatrem.

Oczywiście to wszystko doprowadzi do przełomowego wydarzenia opisanego w twórczości  Michela Nostradamusa - jakim będzie wojna w Scytii (Ukrainie) pomiędzy NATO a Rosją.

Pomimo tego, że wojna na Ukrainie będzie trwała krótko - bo tylko kilka miesięcy – w zależności od tego - które wydarzenia weźmiemy pod uwagę -  czas trwania tej konwencjonalnej wojny można liczyć od miesiąca do trzech...

Nie znaczy to oczywiście, że coś się będzie działo nagle i niespodziewanie! Wszystko ma swoją zapowiedz i pierwsze choćby małe symptomy, których zrozumienie wymaga skupienia się nad szczegółami…

Możemy przypomnieć sobie pierwsze głośne wydarzenia związane z Kim Dzong Un-em, ale również możemy wrócić do ostatniego zamieszania między Czarnym Morzem a Morzem Azowskim - związane z atakiem i abordażem rosyjskich jednostek pływających na ukraińskie statki, a konkretnie rozgrywające się w Cieśnie Kerczeńskiej.

Wschodni Wiatr łączy się również z tajnym porozumieniem między USA a Chinami dotyczącymi oczywiście Korei, a tym samym z wspomnianymi już dużo wcześniej, wydarzeniami z przejęciem przez Chiny - Formozy (Tajwanu)  i  bezludnych wysp południa…

Michel Nostradamus w swojej twórczości, a szczególnie w wielu swoich przepowiedniach, zostawił dla nas wszystkich swoje przesłanie dotyczące wielu wydarzeń związanych z tym właśnie Wschodnim Wiatrem!

Te wielowątkowe i wielotorowe wydarzenia nie tylko łączą się w jedną całość ale również pokazują jak skomplikowane procesy polityczno-gospodarcze wpływają na przyszłe losy ludzkości.

W swoich wcześniejszych wpisach wspominałem już o tym, że większość osób nie do końca zrozumiała o co tak naprawdę chodziło we wszystkich wcześniejszych wpisach dotyczących przyszłej wojny na Ukrainie.

Dlatego dopiero po zebraniu wszystkich drobnych elementów i powiązanych ze sobą szczegółów będziemy mogli spojrzeć i może trochę zrozumieć to co wydarzy się już w niedalekiej przyszłości.

Oczywiście temat konwencjonalnej wojny NATO-Rosja wymaga dużo więcej moich autorskich wpisów i przypomnienia tego co było już na ten temat wcześniej opublikowane.

Ten wątek związany jest z konkretną przepowiednią Nostradamus, dlatego rozpoczyna on tylko, pierwszymi moimi wpisami ten temat. Kontynuacja, jeśli czas i wydarzenia na to pozwolą, powinna być prowadzona już na dedykowanemu tym wydarzeniom osobnym wątkom: jednym opisującym Ukrainę a drugim samą Rosję.

Jak już zainteresowane osoby przepowiedniami Michela Nostradamusa domyślają się, na tych nowych tematycznych wątkach dopiero będzie się działo…

Wschodni Wiatr opisany przez Mistrza Nostradamusa to dopiero początek tego przed czym ostrzegał w swoich przepowiedniach Jasnowidz Wszechczasów Michel Nostradamus!!!

Następny wpis będzie już opisywał (w punktach) to na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę w kontekście Wschodniego Wiatru... oraz wojny w Scytii...

13

Odp: Michel Nostradamus – Polska - Przepowiednia 38

Co możemy odczytać z przepowiedni Michela Nostradamusa w kontekście zmiany układu sił w Europie Środkowo Wschodniej!  Jak rozpocznie się na wielką skalę konwencjonalna wojna na Ukrainie!

Dlaczego Morze Bałtyckie i Morze Czarne będzie tak ważnym aspektem w rozpoczynających się na dużą skale operacjach militarnych!

Czy tak duże zaangażowanie się, tak wielu państw, przełoży się na końcowy efekt wszystkich ich działań! Dlaczego Michel Nostradamus ten cykl powiązanych ze sobą wydarzeń nazywał – Wschodnim Wiatrem!

Na podstawie przepowiedni Michela Nostradamusa i wielu wpisów interpretujących twórczość Jasnowidza Wszechczasów autorstwa Pana Atraktora, możemy spróbować ułożyć wszystkie wydarzenia w prawdopodobnej kolejności ich wypełniania się.

Niedawno minęło  pięć lat od  Zimowych Igrzysk Olimpijskich w rosyjskiej Soczi (7-23 luty 2014 roku), Michel Nostradamus nazywał w swoich przepowiedniach to wydarzenie: „weselnym przyjęciem na wschodzie”

„Nienawistny i nienasycony odwieczny ciemiężyciel, po weselnym przyjęciu na wschodzie jak: Mściwy Niedźwiedź rozpocznie krwawy marsz na zachód!”

Niedźwiedziem Nostradamus w swoich przepowiedniach nazywał oczywiście Rosję!

Przez ostatnie pięć lat byliśmy świadkami bardzo krwawych walk prowadzonych przez prorosyjskich separatystów z wojskami Ukraińskimi.

Z ostatnich dużych wydarzeń wiemy, że został w Mińsku na Białorusi, uzgodniony przez przywódców Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji – rozejm, który podpisali również przywódcy separatystów z Doniecka i Ługańska...


A teraz co według Nostradamusa jeszcze przed nami!


1. Prorosyjscy separatyści z Donbasu po raz kolejny przerywają rozejm. Ukraińcy tym razem używają nowych, nie używanych dotychczas broni: lotnictwo i ciężką artylerie. Rosjanie dla rozdzielenia walczących stron wkraczają na Ukrainę również z Krymu i Białorusi!


2. NATO i USA przerzucają jeszcze więcej swoich wojsk do Polski, Rumuni i krajów bałtyckich. Natomiast ich flota blokuje cieśniny duńskie na Bałtyku i tureckie na Morzu Czarnym!


3. Na Morzu Czarnym dochodzi do pierwszych konfliktów zbrojnych pomiędzy okrętami rosyjskimi i przede wszystkim tureckimi!


4. Rosjanie wkraczają z Abchazji i Osetii południowej do Gruzji i maszerują na Tbilisi! Na prośbę rządu gruzińskiego wojska tureckie jako wojska NATO wkraczają również do Gruzji!


Tak Gruzja jest jeszcze jednym z państw powiązanych z Wschodnim Wiatrem!


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/27/Gruzja-podział_administracyjny.png


Prezentując mapy Gruzji chciałbym przybliżyć czytelnikowi również to co jest znane ale nie do końca brane pod uwagę przy interpretacjach przepowiedni Nostradamusa.

Dlatego sąsiednie państwa i ich wspólne granice są tak ważnym elementem w każdej interpretacji dotyczącej wielu konfliktów. Dopiero widząc „czarno na białym” mapę - mamy możliwość zastanowienia się nad  szczegółami...


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/88/Gg-map.png


5. Na północy w krajach nadbałtyckich Rosja organizuje swoją V kolumnę. „Zielone ludziki” zajmują nieliczne budynki rządowe i administracyjne w rejonach zamieszkałych przede wszystkim przez Rosjan!


6. Równocześnie wojska rosyjskie przekraczają granicę z Estonią i zdobywają rosyjskojęzyczną – Narwę – dochodzi również do pierwszych ostrzałów terenów przygranicznych Polski i Litwy z obwodu Kaliningradzkiego!


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/12/Estonia_CIA_map_PL.png


7. Pan Atraktor podał jeszcze inne miejsce w którym Rosja dokonała swojego ataku. Jednak na ten temat jest mało informacji. Sprawa dotyczy najprawdopodobniej II wojny bałkańskiej.

Rosjanie przez Naddniestrze, Mołdawię i Rumunię zaatakują Bałkany, które mogą być na początku ich drugiej wojny. Atak Rosji będzie miał na celu przywrócenie rosyjskich wpływów w tym rejonie.

Tak jakby, pierwsza wojny bałkańska nie przyniosła już wystarczających tragedii spowodowanych przez wpływy i udziały samych rosyjskich żołnierzy.

Zastanawiałem się nad tym tematem. Z moich autorskich przemyśleń płyną wnioski mówiące o tym, że czas wojny na Ukrainie, jest chyba ostatnim momentem na to, żeby Rosja dokonała takiego manewru polegającego na przejściu przez Mołdawię i Rumunię.

Czas wojny na Ukrainie jest już ostatnim, po którym Rumuni będą mieli w swojej strefie wpływów i opieki w ramach NATO tereny całej Mołdawii z Naddniestrzem... czyli dawnej Besarabii!


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c6/Moldadm.png

Podział administracyjny Mołdawii. Na różowo Gagauzja – zamieszkiwana w większości przez tureckojęzycznych prawosławnych chrześcijan. A na pomarańczowo Naddniestrze...


W początkowej fazie agresji Rosji - zostaje do omówienia jeszcze reakcja Chin!

Jak napisał Michel Nostradamus... Czerwony Smok (Chiny) będą w czasie wojny w Scytii (Ukraina) prowadziły swoją dwuznaczną politykę, popychającą strony do konfliktu...

„Ani Zachód, ani Rosja nie będą dokładnie wiedzieli po której stronie sporu ukraińskiego stoi Czerwony Smok”

Jednak ja, już wspomniałem o znaczącym udziale Chin w tych wydarzeniach!

Chiny, wcześniej, zmotywowane swoimi sukcesami dotyczącymi podpisania tajnego porozumienia z USA -  w sprawie Tajwanu - kosztem oczywiście Korei Północnej i jej przywódcy Kim Dzong Una – przygotują z góry zaplanowane wszystkie swoje dalsze kroki...

To tajne porozumienie będzie dotyczyć również zjednoczenia dwóch Korei bez udziału wojski USA. Natomiast sam krwawy wewnętrzny przewrót w Korei Północnej zorganizują  prawdopodobnie same Chiny.

W tym porozumieniu amerykańsko-chińskim zostanie najprawdopodobniej zawarty również tajny układ  antyrosyjski... Dlatego właśnie CHRL będzie się czuła bardzo wzmocniona w swoich działaniach…

cdn...

14

Odp: Michel Nostradamus – Polska - Przepowiednia 38

Wschodni Wiatr cd...


Następne wydarzenia, które według Nostradamusa jeszcze przed nami!


8. NATO po takiej sytuacji stworzonej przez Rosję - po wielu ostrzeżeniach rozpoczyna konwencjonalną wojnę z Rosją!

USA,Wielka Brytania i Francja ostrzegają Rosję przed użyciem w jakiejkolwiek formie broni jądrowej – grożąc kontratakiem na wszystkie ich większe miasta… Rosja jak zwykle przemilcza to ostrzeżenie – nadal kontynuując wojnę na Ukrainie, w krajach nadbałtyckich oraz przeciwko Turcji!


9. Flota i lotnictwo rosyjskie odnoszą w początkowej fazie: sukces przechwytując tureckie cieśniny czarnomorskie.


10. USA aby nie prowokować zbytnio Rosji wspomagają wojska NATO w formie blokad floty rosyjskiej, bombardowań lotniczych wybranych punktów itd itp.

Natomiast wojska lądowe NATO złożone są głównie z wojsk; angielskich, niemieckich, rumuńskich i polskich a także dodatkowo ukraińskich i gruzińskich!


11. Wojska lądowe NATO zaczynają spotykać się z jawną agresją rosyjską. Nostradamus pisze również o „pospolitym ruszeniu” Ukraińców i o nowo uformowanych oddziałach czyli sotniach armii ukraińskiej, dobrze uzbrojonych przez nowoczesny zachodni sprzęt!!!


12. Dochodzi do pierwszej wielkiej klęski Rosjan w cieśninach tureckich tym rzem w bitwie z flotą
sprzymierzonych sił NATO.


13. Wielkim zwycięstwem sił NATO będzie również klęska armii rosyjskiej „Nad Dnieprem”

W pobliżu Czerkas a także samego Kijowa dojdzie do wielkiej klęski rosyjskiej. Nostradamus uważał to wydarzenie za najbardziej ważne i przełomowe – dlatego poświęcił jemu poza przepowiedniami również jedną z klasycznych centurii!


14. Równocześnie interwencja NATO się rozszerza. Po raz pierwszy amerykańska piechota morska wysadza desant na plażach krajów nadbałtyckich, mierzejach wiślanej i kurońskiej oraz na wybrzeżu Abchazji…


15. Wojska NATO w tym amerykańskie, wkraczają do krajów bałtyckich, Polski, Rumuni i na samą Ukrainę.
Do Odessy wpływają okręty US Nawy. Natomiast pod Lwowem i Kijowem powstają duże bazy lotnicze wojsk natowskich!


16. Po tych klęskach Rosja zaczyna grozić "ograniczonym użyciem" broni nuklearnej!

Skończyło by się to na pewno rozpoczęciem nuklearnej III wojny światowej gdyby nie mocna reakcja Chin, której
Rosja się w ogóle ma nie spodziewać!


17. Chiny ogłoszą mobilizację, a ich zielone, a faktycznie żółte ludziki przekroczą Amur i Ussuri zaczynając przy pomocy prawie 2 milionowej na wpół legalnej V kolumny chińskiej przejmować rosyjskie osady, miasteczka i miasta!



https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fa/Amurrivermap.png


Jak to historia lubi się powtarzać!

Natomiast pamięć zawziętych w tym przypadków chińczyków łatwo wraca do z pozoru zapomnianego konfliktu z przed
50 laty. Krwawy konflikt komunistycznych gigantów (ZSRR i CHRL) i ich przywódców Leonida Breżniewa i Mao Zedonga.

W marcu 1969 roku doszło do walk nad rzeką Ussuri a potem w sierpniu tego samego roku na granicy chińsko sowieckiej w rejonie obecnego Kazachstanu!

Hmm, ponownie daty związane z przełomem między marcem a sierpniem!


18. Równocześnie Amerykanie i Japończycy wysadzają na częściowo bezludnych wyspach Kurylskich, a także pustych terenach Kamczatki swoje wojska!


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/50/Demis-kurils-russian_names.png



19. Zaczną się pierwsze wewnętrzne kłótnie we władzach Rosji !!! 
Równocześnie w przeżywającej kryzys gospodarczy Rosji wybuchają bunty społeczne!


20. Wystraszony takim obrotem spraw Putin zacznie z Zachodem i Chinami negocjować!

Byłby to zapewne końcowy tragiczny moment dla Rosji gdyby nie to, że Zachód będzie się obawiał wzrostu potęgi Chin kosztem Rosji. Dlatego Rosja nie poniesie tak dużych strat terytorialnych ani w Europie ani w Azji jak się tego mogli wszyscy spodziewać!


W tym miejscu chciałbym przypomnieć słynną klasyczną centurię o 1999 roku  i  mongolskim władcy przestrachu, który
przed marsem i po nim ma rządzić. Oraz przepowiednię o tygrysie i niedźwiedziu, którzy przez 20 lat będą żyli w pozornej przyjaźni...

„Dwadzieścia lat rządów przyjaciół; tygrysa i niedźwiedzia, skończy się domową hekatombą!”

Władimir Putin do pełnej władzy dochodził od 1999 roku.  Premier Rosji od 8 sierpnia 1999 do 7 maja 2000 roku. Pełniący obowiązki prezydenta Rosji po rezygnacji Jelcyna 31 grudnia 1999 roku. No i od  26 marca 2000 wybrany na prezydenta Rosji.

Od którego miesiąca i od którego roku możemy liczyć 20 lat rządów?

Właśnie niedawno 26 marca 2019 roku minęło 19 lat od pierwszej prezydentury. Natomiast 8 sierpnia 2019 roku minie
20 lat od zajmowania po raz pierwszy stanowiska premiera Rosji!


No cóż! Na każdego przychodzi to co jest jemu pisane!


21. Na prośbę „trochę inaczej ustawionych” władców Rosji dochodzi do podpisania traktatów rozejmowych
w Warszawie z NATO i Chabarowsku z Chinami, Japonią i USA!!!


22. Na podstawie tych traktatów Rosja ponosi straty terytorialne - nieduże, ale bardzo znaczące na rzecz państw z nią graniczących!


23. W wielu miastach wybuchają tlące się już od pewnego czasu bunty społeczne i narodowościowe, w tym ludności muzułmańskiej głównie Czeczenów i Tatarów!


24. Po tym niektóre republiki autonomiczne ogłaszają swoją niepodległość np; Czeczenia, Tatarstan, Tuwa,
zaś Syberia i Daleki Wschód otrzymują na własne żądanie szeroką autonomię w ramach Federacji Rosyjskiej.


25. Krym nie wraca do Ukrainy, ale zostaje niezależną republiką pod kontrolą organizacji międzynarodowych. Rosja otrzymuje tam pewne prawa m.innymi pozwolenie na stacjonowanie w Sewastopolu w ograniczonym zakresie swojej floty.


26. Na zachodniej Ukrainie i Białorusi, a także wschodniej części obwodu kaliningradzkiego NATO reprezentowane jest już tylko przez wojska polskie, a w Mołdawii przez wojska rumuńskie!


27. Putin choć przez Zachód uratowany to w oczach społeczeństwa i armii rosyjskiej straci twarz i wtedy wybuchnie w Rosji bunt armii, rozruchy społeczne. Rosja znajdzie się wówczas w wielkim kryzysie gospodarczym, rewolucja tzw: "nowe oszustwo" i wielka krwawa wojna domowa!


28. Na Kremlu dochodzi do przewrotu pałacowego i wojskowego, równocześnie w przeżywającej kryzys gospodarczy Rosji wybuchają na wielką skalę następne bunty społeczne i narodowościowe!


Itd…


Michel Nostradamus pisze, że ta krótka i ograniczona konwencjonalna wojna NATO-Rosja, będzie traktowana przez media i polityków – niesłusznie - jako III wojna światowa - i to właśnie zmyli czujność Świata!

Michel Nostradamus wspomina również, że kraje zachodnie i Rosja tak się zaangażują w ten "ukraiński" konflikt, że zupełnie oddadzą pola muzułmanom i to zarówno tym na Bliskim Wschodzie: daesh, jak i tym na Środkowym Wschodzie, czyli talibom afgańskim i pakistańskim!!!



Jeszcze kilka moich zdań, po tylko skromnie zasygnalizowanych, przyszłych wydarzeniach!

W moich autorskich wpisach dotyczących omawianej przepowiedni, o wielkich zmianach w Polsce oraz o Wschodnim Wietrze niosącym te zmiany – przedstawiłem pokrótce to co możemy wyczytać z wielu powiązanych z tymi wydarzeniami przepowiedni Nostradamusa.

O tych wydarzeniach na współczesnej nam Ukrainie,  pisali również inny wizjonerzy. Zawsze możemy sięgnąć do ich wizji i uzupełnić na ich podstawie jeszcze więcej szczegółów.

Natomiast dużo więcej szczegółów w tym temacie na podstawie twórczości Nostradamusa pojawić się może – jeśli czas i okoliczności na to pozwolą – na moich autorskich wątkach - poświęconych już tylko samej Ukrainie, oraz innego spojrzenia... również z perspektywy samej Rosji... ocenianej również przez samego Nostradamusa w jego przepowiedniach...

Michel Nostradamus i jego twórczość jak zawsze pozostaje niedoścignionym źródłem wielu bardzo cennych informacji. Przepowiednie Nostradamusa dla uważnego czytelnika, dbającego o szczegóły, są nie tylko wielką przygodą po przeszłości, ale przede wszystkim przygodą pokazującą naszą przyszłość…

Przesłanie zostawione w przepowiedniach Nostradamusa ostrzega przyszłe pokolenia, przed tym co nieuchronnie nadchodzi, a zostało opisane na podstawie wydarzeń w przepowiedniach Jasnowidza Wszechczasów!

Michel Nostradamus zostawił nam wszystkim w swoich przepowiedniach to co będą pamiętały i rozumiały przyszłe pokolenia, które przyjdą również po nas. Dlatego jego przesłanie zawiera tyle nie zawsze jeszcze zrozumianych przez nas zagadek i nie rozpoznanych do końca wydarzeń...

Dlatego mówimy o tym, że przepowiednie zostaną w pełni zrozumiane dopiero po ich pełnym wypełnieniu się do ostatniego wiersza!  Pisał o tym również sam Mistrz Nostradamus!

Pozostaje nam tylko być uważnym oraz cierpliwym w rozpoznawaniu drobnych szczegółów potwierdzających wszystko to o czym w swoich przepowiedniach pisał Michel Nostradamus!


Mądrzy ludzie chcą wiedzieć... żeby Zrozumieć… natomiast Przezorni... Są w stanie Swoją Wiedzę dobrze wykorzystać...

15

Odp: Michel Nostradamus – Polska - Przepowiednia 38

38. Polska


Przepowiednia:107,115/czterowiersz/

W Sarmacji wschodni wiatr wywoła wielkie zmiany,
aż w końcu tych z prawej strony zastąpią ci z lewej,
a gdy Chytry Lis doprowadzi do wielkiego zamętu,
to Śmierć zakonnika będzie początkiem buntu i rozłamu!

Atraktor 8 maja 2014, o 19:57


Prophétie:107,115/du quatrain/

En Sarmatie vent d'est va déclencher de grands changements,
et éventuellement ceux de droite remplacent celles de la gauche
et quand Le Renard mènera à la grande confusion
la mort du moine sera le début de la rébellion et un split!

Atraktor  8 maja 2014, o 19:57


„Aż w końcu tych z prawej strony zastąpią ci z lewej...”


39. Polska


Presage(przepowiednia)15,86:

Zwolennicy Zakonnika pewni swego zwycięstwa,
nad ranem będą zaskoczeni gdy okaże się przegraną.
Kraj nad Wisłą na krótko znowu otworzy drzwi Morusowi,
Kiedy wszyscy przeciwnicy z oporem zawrą sojusz!

Atraktor 07.12.2012


„W Sarmacji wschodni wiatr wywoła wielkie zmiany...”


Omen*

Walki długą nie ustaną,
bo gorejący płomień obejmie za jakiś czas;
bliskie sobie dwa walczące narody./..
I Krzyk braci południa stanie się krzykiem braci z północy!
Nim upłynie druga dekada nowego tysiąclecia -
Niedźwiedź przekłuty widłami -
będzie się opędzał od swoich i obcych nieprzyjaciół!

Atraktor  Śr paź 01, 2014 10:35 am


Omen ten opisuje wszystkie fazy konfliktu na Ukrainie, 
pokazuje również, w finale, skutki tego Wschodniego Wiatru dla samej Rosji!

16

Odp: Michel Nostradamus – Polska - Przepowiednia 38

Pierwsze wiersze przepowiedni wymagają jeszcze trochę czasu na swoje wypełnienie!

Dlatego ze względów na powtarzające się pytania chciałbym zacząć na przykładzie drobnych szczegółów pokazywać to co jest jeszcze ukryte w wierszach tej Przepowiedni 38 ... 


Jest to bardzo ważna przepowiednia Nostradamusa i pod pozorem prostego tekstu zawiera wiele ciekawych informacji.

Naszym zadaniem jest poprawne odczytanie zapisanych tam informacji oraz rozpoznanie przesłania pozostawionego przez Mistrza Nostradamusa…


38. Polska

Przepowiednia:107,115/czterowiersz/

W Sarmacji wschodni wiatr wywoła wielkie zmiany,
aż w końcu tych z prawej strony zastąpią ci z lewej,
a gdy Chytry Lis doprowadzi do wielkiego zamętu,
to Śmierć zakonnika będzie początkiem buntu i rozłamu!
Atraktor 8 maja 2014, o 19:57


Prophétie:107,115/du quatrain/

En Sarmatie vent d'est va déclencher de grands changements,
et éventuellement ceux de droite remplacent celles de la gauche
et quand Le Renard mènera à la grande confusion
la mort du moine sera le début de la rébellion et un split!
Atraktor  8 maja 2014, o 19:57

http://koniecswiata.info/forum/post/6859/#p6859


Natomiast celowe użycie przez tłumacza przepowiedni – czyli oczywiście Pana Atraktora – wyróżnika w postaci dużej litery – pomimo jej braku w oryginalnym starofrancuskim tekście – miało podkreślić ważność tego wydarzenia… Śmierci zakonnika…

W tym wierszu jest jeszcze jeden mały szczegół na który już niewiele osób zwraca uwagę…

Śmierć zakonnika – słowo zakonnika jest już tym razem napisane małą literą. Wystarczy porównać inne przepowiednie Nostradamusa dotyczące tej postaci… Wtedy możemy wyciągnąć kilka ciekawych wniosków.

W pierwszych ustawionych na linii czasu przepowiedniach – w miarę jak zyskiwał coraz więcej władzy Zakonnik zapisywany był dużą literą. Natomiast w miarę jego „złych postępków” ta sytuacja się zmieniała.

Ostatni wiersz tej przepowiedni jest również przesłaniem Nostradamusa zostawionym dla nas wszystkich…

Przesłanie to może mówić o tym, że pomimo bardzo ważnych wydarzeń opisanych w pierwszych wierszach tej przepowiedni… końcowy wiersz pokazuje nam to co może być najważniejsze w niedalekiej przyszłości…

to Śmierć zakonnika będzie początkiem buntu i rozłamu!

Wiersz ten mówi o początku buntu i rozłamie w Kościele Katolickim w Polsce.

Ale ponieważ ta przepowiednia Nostradamusa oraz wszystkie opisane wydarzenia wciąż jeszcze przed nami – musimy uzbroić się jeszcze trochę w cierpliwość…

Natomiast co do śmierci zakonnika – to jest jeszcze inna przepowiednia Nostradamusa która rzuca trochę więcej światła na to przykre zdarzenie jakim będzie śmierć zakonnika.


48. Polska

Przepowiednia:21,114

W dwudziestym pierwszym w kraju królowej Maryi,
Bogaty Kościół nie powstrzyma buntów,
A zachłanny zakonnik skończy tak, jak jego zwolennik!
Resztę zniszczeń dokonają: Chytry Lis i General Dyktator!
Atraktor 26 mar 2014, o 20:06

http://koniecswiata.info/forum/post/6911/#p6911


Oczywiście inne przepowiednie mówią jak skończy zwolennik zakonnika!
Ale to już inna opowieść… którą można odszukać w innych przepowiedniach.

Moogi

17

Odp: Michel Nostradamus – Polska - Przepowiednia 38

Wszyscy zainteresowani przepowiedniami Nostradamusa znają już od dłuższego czasu oryginalną wersje przepowiedni opublikowaną przez Pana Atraktora.

Jednak nie wszyscy potrafią docenić i zrozumieć jakości tłumaczenia interpretatora. Główna przyczyną tego jest oczywiście nieznajomość języka ale również nie zrozumienie ukrytych w wierszach przez Michela Nostradamusa zagadek…

W tym wpisie pokaże na jednym małym przykładzie – mały szczegół - który pokazuje jak łatwo można polegnąć na nieznajomości poprawnego tłumaczenia specyficznego języka w twórczości Michela Nostradamusa...   


Prophétie:107,115/du quatrain/

En Sarmatie vent d'est va déclencher de grands changements,
et éventuellement ceux de droite remplacent celles de la gauche
et quand Le Renard mènera à la grande confusion
la mort du moine sera le début de la rébellion et un split!
Atraktor  8 maja 2014, o 19:57   


Moje ostatnie autorskie wpisy omawiają w zasadzie tylko pierwszą cześć czwartego wiersza przypomnianej przepowiedni.

Jak do tej pory nie potrzebna była biegła znajomość języka tak jak w przypadku Pana Atraktora!

Jednak to nie tylko język starofrancuski ale również wyczucie interpretatora związane z praktyką w tłumaczeniu twórczości Michela Nostradamusa jest atutem tłumacza i interpretatora.

Większość przypadkowych osób teksty przepowiedni wrzuca do translatora – ale i w tym przypadku trzeba wiedzieć co się robi…

Dlatego ja proponuje jednorazowo zrobić coś innego. Przetłumaczyć polskie nazwy na język francuski (współczesny francuski) ponieważ taki jest dzisiaj przede wszystkim dostępny w tłumaczach i słownikach…

W naszym przypadku dotyczy to mnicha i zakonnika.

Oczywiście widzimy kilka zbliżonych wersji (do wyboru) takiego zabiegu tłumaczenia. Mamy jako czytelnicy forum również ułatwione zadanie ponieważ znamy tłumaczenie Pana Atraktora.

Jednak nie zawsze nasza praca w takim podejściu do tłumaczenia się sprawdzi. Pracujemy nad współczesnym językiem francuskim – który w większości nie jest tym którym posługiwał się Mistrz Nostradamus.

Natomiast znajomość języka francuskiego nie opiera się tylko na znajomości słówek ale również na znajomości gramatyki…

Jak wiedzą osoby zainteresowane twórczością Michela Nostradamusa Mistrz wielokrotnie podchodził, w uproszczeniu i na pierwszy rzut oka - lekko do tego tematu. Jednak musimy pamiętać, że większość zabiegów Nostradamusa była również celowa.

Stosowanie w jednym wierszu przepowiedni wyrazów z różnych znanych Nostradamusowi języków było również częstym zabiegiem.

Wracam do naszego przykładu:


la mort du moine sera le début de la rébellion et un split!

le moine – to we współczesnych słownikach mnich – oraz jeszcze kilka innych tłumaczeń które nie pasują do pozostałej treści przepowiedni.

Jednak poza słowem mnich mamy jeszcze w tym wierszu mały dodatek – który należy dostrzec.

du moine – to jest to co mamy w omawianym wierszu tej przepowiedni.
                                                             
Na szybko widzimy tu po prostu przyimek:

de [de]  - d’, de la, du, des…

Do czego służą w języku francuskim takie przyimki zainteresowane osoby wiedzą lub mogą się dowiedzieć… lub poszukać w gramatyce tego języka.

Oczywiście jest jeszcze inne podejście do zapisanego w wierszy słów:

Jeśli „du” potraktujemy jako rodzajnik a nie jako przyimek. Mamy wtedy do czynienia z inną możliwością tłumaczenia.

de [de] – d’, de la, du, des…

Wtedy użycie rodzajnika oznacza wyraz - „trochę”

na przykład:  du vin – trochę wina,  des gâteaux  - trochę ciastek

W takim przypadku mamy również i to nad czy się zastanawiamy w przypadku naszego wiersza przepowiedni Nostradamusa.


du moine – trochę mnich!


Mnich – to ktoś, kto żyje we wspólnocie religijnej oddzielonej od reszty społeczeństwa. W chrześcijaństwie mnichami nazywa się członków niektórych zakonów o ścisłej regule, zwłaszcza zakonów żebraczych.

Dlatego mnich nie związany ścisłą regułą i mający dostęp do reszty społeczeństwa jest zakonnikiem. Zakonnik może być również mnichem ale jego zakon nie ma wtedy ścisłej reguły...

Pan Atraktor znając gramatykę języka francuskiego w swoim autorskim tłumaczeniu oraz swojej całej interpretacji przepowiedni Nostradamusa wykorzystał nazwę – zakonnik a nie mnich.

Osoby znające dobrze język obcy takie tłumaczenia stosują intuicyjnie.
Albo coś pasuje i to czują albo nie.

Dopiero osoby badające twórczość Michela Nostradamusa wyszukują szczegóły, które potrafią udowodnić przedstawione założenia. To co jest oczywiste dla niektórych, może być nie osiągalne dla innych osób…

Dlatego zanim zakwestionuje ktoś - bardzo dobre - wszystkie tłumaczenia - Pana Atraktora niech sam się zastanowi nad zasobem posiadanej przez siebie wiedzy…

Ja oczywiście stale uczę się twórczości Michela Nostradamusa i zapewne jeszcze będzie to trwało nieustannie dopóki będzie trwało moje zainteresowanie tym tematem…

Moogi