1

Temat: Michel Nostradamus - Wielka Brytania – przepowiednie!

Witam wszystkich czytelników na nowym wątku.                                                                                                                                      
Michel Nostradamus - Wielka Brytania – przepowiednie!

Tworząc nowy wątek na forum mam nadzieję, że w jednym miejscu wszyscy zainteresowani będą mogli znaleźć większość przepowiedni oraz ich interpretacji dotyczących Wielkiej Brytanii.

Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom),
Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland)
   
Mam nadzieję, że moja nowa tematyczna propozycja – skierowana przede wszystkim do osób zainteresowanych twórczością Nostradamusa pozwoli wszystkim czytelnikom w bardziej przejrzysty sposób spojrzeć na całą twórczość Mistrza Michela Nostradamusa.

W tym wątku-temacie  postaram się zebrać i przedstawić moje autorskie podejście do przepowiedni oraz ich interpretacji, przedstawionej przez polskich prekursorów piszących swoje teksty w internecie.

Ostatnie wydarzenia wręcz wymuszają zajęcie się omawianiem przepowiedniami dotyczącymi Wielkiej Brytanii!

Dlatego postanowiłem wykorzystać to do zajęcia się tym tematem - korzystając z przepowiedni oraz pozostałej twórczości Michela Nostradamusa.

Swoje wpisy traktuje jako mój autorski wybór tekstów oraz moje autorskie interpretacje już istniejących wpisów naszych polskich interpretatorów twórczości Nostradamusa.

Dlatego proszę wszystkich czytelników o wyrozumiałość do mojej osoby. Jestem osobą, która ceni sobie wiedzę innych osób, ale również swoją własną wiedzę w opisywanym temacie przepowiedni Nostradamusa.

A dlatego, że cenię wiedzę również w sposób nieprzerwany ją zdobywam i z niej korzystam.

Dlatego moje wpisy proszę traktować jako moje osobiste interpretacje, których nikomu nie narzucam oraz nie upieram się w przekonywaniu kogokolwiek do moich wniosków.

Natomiast jeśli moje przemyślenia w temacie przepowiedni Nostradamusa przypadną do gustu czytelnikom, na pewno sprawi to również mojej osobie satysfakcję. Jak czytelnicy, również w moich wpisach - znajdą odpowiedzi - na nurtujące ich pytania - dotyczące twórczości Nostradamusa - wtedy będę mógł powiedzieć, że moja praca nie poszła na marne.

Przedstawiane przeze mnie - moje autorskie interpretacje przepowiedni Nostradamusa - maja na celu pokazanie możliwego przyszłego scenariusza wydarzeń – nie jest on moim prorokowaniem ani też ostatecznym scenariuszem przyszłych wydarzeń.

Wszystkie moje autorskie interpretacje mają na celu przybliżenie czytelnikom informacji zawartych w przepowiedniach Nostradamusa. Nie są one ostateczne – ponieważ zawsze mogą ulec również modyfikacji ze względu na nowe informacje.

Nostradamus w swojej twórczości pisał, że pełne zrozumienie jego przepowiedni nastąpi dopiero po ich wypełnieniu się – czyli po dokonaniu się w pełni zawartych w nich wydarzeń.   

Ponieważ jest to mój kolejny autorski temat - zapraszam tak jak w przypadku pozostałych moich autorskich wątków tylko o czytanie zamieszczanych wpisów...

Natomiast jak pojawią się pytania do moich wpisów, proszę o zadawanie ich na innym wątku – np: 
Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Moogi

2

Odp: Michel Nostradamus - Wielka Brytania – przepowiednie!

Małe wprowadzenie!

Wpisy w internecie dotyczące Wielkiej Brytanii poruszane na forach opisujących twórczość Michela Nostradamusa od zawsze wzbudzały duże emocje u wypowiadających się użytkowników ale przede wszystkim u zainteresowanych tym tematem czytelników.

Jednak przed internetem było również wiele książek poświęconych klasycznym centuriom Michela Nostradamusa opisujących wydarzenia rozgrywające się w czasach historycznych.

To co było od zawsze bardzo znamienne w tym temacie to to, że większość autorów publikacji było zgodnych w swoich interpretacjach przepowiedni Nostradamusa i z dużą pewnością łączyła konkretne wydarzenia historyczne z konkretnymi centuriami.

Najlepszym przykładem jest już klasyk dotyczący wielkiego pożaru Londynu trwającego od 2 do 5 września 1666 roku w Londynie. To na podstawie tego wydarzenia odczytano i połączono klasyczną centurię mogącą opisywać to wydarzenie…

Jednak klasyczne centurie są nie tylko trudnymi zagadkami ale również mogą być przepowiedniami janusowymi – opisującymi dwa lub kilka wydarzeń w różnym czasie…

Dlatego wiek XXI otworzył wielu badaczom perspektywy do nowych interpretacji znanych już dużo wcześniej klasycznych przepowiedni.

Ja osobiście uważam, że pole do dyskusji może być wkrótce ponownie otwarte!

Jednak przypominając o tej konkretnej klasycznej centurii (C II. 51) chciałem przypomnieć, że takie przepowiednie, które się mogły już wypełnić najczęściej były przykładem na to, że przepowiednie Nostradamusa się sprawdzają…

Oczywiście pesymistów nie przekona również żadna nowa informacja. Dlatego w większości piszą, że klasyczne centurie (czterowiersze) Nostradamusa są tylko prawdziwe, a wszystkie pozostałe przepowiednie Nostradamusa nie są dla nich do końca wiarygodne!

Dlatego osoby nie znające aktualnych informacji są nadal gotowe twierdzić, że sześciowiersze Nostradamusa - nawet te klasyczne nie pochodzą z papierowych starodruków Mistrza…

Jednak rozwój prac również w internecie pozwala osobom zainteresowanym odnaleźć konkretne starodruki dzieł Michela Nostradamusa z tymi klasycznymi sześciowierszami.

Dlatego cierpliwość i dociekliwość jest tak ważna!

W tym miejscu chciałbym przypomnieć również to co się działo w internecie po tym jak wiele lat temu wspomniano, że Michel Nostradamus w swojej twórczości opisał wyjście Wielkiej Brytanii z szeregów Unii Europejskiej…

Oczywiście wszystkie minione lata uodporniły nas już na temat Brexit-u. Ale mimo wszystko należy oddać honor tym wszystkim piszącym na ten temat osobom.

Dlatego przy wypełnianiu się wydarzeń opisanych w przepowiedniach Michela Nostradamusa należy uzbroić się w cierpliwość, a na pewno nie spieszyć się, ze swoimi końcowymi wnioskami…

Musimy wszyscy pamiętać, że formalne podpisy przywódców brytyjskich nie oznaczają jeszcze zakończenia Brexit-u – procesu opuszczania przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej - zapoczątkowanego przez referendum w czerwcu 2016 roku.

Michel Nostradamus w swojej twórczości nie podał jednak szczegółowych dat tego procesu. Napisał natomiast, że to rozstanie nastąpi przed wybuchem III wojny światowej...

Niestety jak każde, opisane przez Nostradamusa wydarzenie, dotyczące okresu przed wybuchem III wojny światowej - nieuchronnie przybliża nas do wybuchu tej wojny…

Michel Nostradamus w swojej twórczości opisał wiele ważnych dla ludzkości wydarzeń. Odczytując je oraz porządkując je według kolejności wypełniania się możemy zaobserwować procesy których świadkami jesteśmy na bieżąco.

Dlatego nie konkretne daty zapisane w przepowiedniach a przesłanie Michela Nostradamusa pozostawione dla nas wszystkich w przepowiedniach jest tak ważne w jego twórczości.

Moogi

3

Odp: Michel Nostradamus - Wielka Brytania – przepowiednie!

Większość zainteresowanych twórczością Michela Nostradamusa czytelników jest już zapewne świadoma tego, że do zrozumienia zapisanych w przepowiedniach wydarzeń niezbędne są podstawowe informacje w wielu dziedzinach...

Osobiście cenię nie tylko informacje ale przede wszystkim wiedzę w tego rodzaju rozważaniach.
Dlatego zawsze zachęcam do poszerzania swoich horyzontów myślowych na każdy temat…

Dlatego przypominam informacje na temat Wielkiej Brytanii – na początku dla osób podróżujących  czy też planujących swoje podróże.

Michel Nostradamus zapowiadał w swoim przesłaniu, że świat który aktualnie widzimy w przededniu III wojny światowej odejdzie bezpowrotnie. Zmieni się praktycznie wszystko – zaczynając od dzisiejszych mapach świata a kończąc na mentalności ludzi…

Dlatego dla podróżników trochę informacji z Wikipedii:

Cytuję fragmenty które staram się uchwycić w takiej postaci jakie można przeczytać aktualnie ponieważ i tam następują bezpowrotne zmiany. Jedne informacje są uzupełniane inne znikają bezpowrotnie….
                                                                                                                                     
"Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie w Europie Zachodniej.

W skład Wielkiej Brytanii zalicza się: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

Wielka Brytania posiada kilkanaście terytoriów zależnych, niewchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa. Należą do nich dependencje Korony brytyjskiej (Guernsey, Jersey i Wyspa Man) oraz brytyjskie terytoria zamorskie: Akrotiri, Anguilla, Bermudy, Brytyjskie Terytorium Antarktyczne, Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Dhekelia, Kajmany, Falklandy, Georgia Południowa i Sandwich Południowy, Gibraltar, Montserrat, Pitcairn, Turks i Caicos oraz Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha".

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/69/Wyspy_brytyjskie.gifhttps://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/62/Location_of_the_BOTs.svg


Wszystkim czytelnikom zainteresowanym historią oczywiście polecam bardziej profesjonalne źródła zdobywania wiedzy.
Jest wiele książek historycznych opisujących Wielką Brytanię...

Natomiast wszystkim polecam podstawy, które ukrywają się np. pod poszczególnymi nazwami terytoriów zależnych nie wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa...

Może wtedy powolutku zrozumiemy uśmiechy „wiedzących osób” na temat naszych polskich - już bardzo dawnych planów zakupu - skrawka ziemi na Madagaskarze… Zakupu a nie podboju... 

Moogi

4

Odp: Michel Nostradamus - Wielka Brytania – przepowiednie!

Jeszcze przed opublikowaniem pierwszych przepowiedni dotyczących Wielkiej Brytanii zastanawiałem się czy zmienić moje autorskie dotychczasowe schematy związane z wyborem przepowiedni do omawiania na forum.

Tak jak już wspominałem Michel Nostradamus dedykował klasyczne centurie również wydarzeniom i postaciom historycznym Wielkiej Brytanii.

Autorzy wielu książek o przepowiedniach Nostradamusa chętnie interpretują - lepiej lub gorzej te klasyczne centurie. Oczywiście są one zgodne z wiedzą z czasu wydania publikacji...

Moje autorskie interpretacje opierały się przede wszystkim na wpisach polskich internetowych prekursorów interpretacji przepowiedni Michela Nostradamusa: Pana Atraktora i Pana Arteuzy Centuriona.

A ponieważ dotychczasowa formuła sprawdziła się -  moje dalsze autorskie wpisy rozpocznę od przepowiedni opublikowanych przez naszych polskich prekursorów.                                                                                                                 

Wydarzenia w Wielkiej Brytanii sprzyjają również takim wyborom. Nie tylko Brexit ale również Królowa Elżbieta II oraz jej potomkowie dostarczają jak zawsze wiele nowych informacji…

Dlatego na początek przypomnę przepowiednie Michela Nostradamusa w tłumaczeniu i interpretacji Pana Arteuzy Centuriona i Pana Atraktora publikowane na forach internetowych.

A jak czas i zainteresowanie tym tematem pozwoli wrócę do omawiania klasycznych centurii związanych z Wielką Brytanią…

Moogi

5

Odp: Michel Nostradamus - Wielka Brytania – przepowiednie!

$
Potęga Hiszpanii będzie zastąpiona przez Brytanię,
Największy z żeglarzy zapanuje nad wszystkimi wodami,
W dwudziestym zastąpi go młodszy brat zza Atlantyku,
Po drugiej potęga Anglo-amerykanów będzie tak wielka,
Że ich; pieniądz, kultura i język zapanują nad duszami i ciałami,
Wszyscy tego świata będą tam widzieli wszelki ratunek przed Wszystkim!
Arteuza -Centurion  21 gru 2009, o 10:59


#
W Bawarii w mieście mnichów podpisano haniebny pakt,
Władcy Brytanii i Galii bardzo zadowoleni,
Rok później okaże się jak byli naiwni i głupi,
Kiedy Hister zgniecie butem Czechów i Słowaków!
Arteuza -Centurion 17 lis 2009, o 11:21


#
Wiele okrętów i statków ląduje u brzegów Normandii,
Wielki Żywiciel i Brytania rozpoczynają swój Wielki Finał,
Mimo silnego oporu chmary wojska robią szybkie postępy,
Po drugiej wojnie wysoki generał będzie rządził Francją.
Arteuza -Centurion 17 lis 2009, o 11:21

6

Odp: Michel Nostradamus - Wielka Brytania – przepowiednie!

$
Potęga Hiszpanii będzie zastąpiona przez Brytanię,
Największy z żeglarzy zapanuje nad wszystkimi wodami,
W dwudziestym zastąpi go młodszy brat zza Atlantyku,
Po drugiej potęga Anglo-amerykanów będzie tak wielka,
Że ich; pieniądz, kultura i język zapanują nad duszami i ciałami,
Wszyscy tego świata będą tam widzieli wszelki ratunek przed Wszystkim!
Arteuza -Centurion  21 gru 2009, o 10:59


Jest to bardzo ciekawa przepowiednia Nostradamusa będąca w całości wielkim przesłaniem Mistrza do wielkich tego świata. Mówiąca, że wszystko co wielkie – każda potęga – kiedyś przemija!

Oczywiście to przesłanie Nostradamusa w swoim autorskim wpisie zauważył Pan Arteuza Centurion.

Każda potęga czy to morska jak w przypadku tej przepowiedni czy tez lądowa jak w przypadku Rzymian, kiedyś zostaje zastąpiona przez następców…

Jak już wiemy Wszechświat nie znosi pustki dlatego na każde puste miejsce pojawia się coś innego, nie takiego samego, ale po prostu coś nowego…

Ta przepowiednia Michela Nostradamusa jest bardzo znamienna w naszych czasach ponieważ opisuje nie tylko to co znamy już z nauki historii ale możemy również sami zauważyć w naszych czasach na własne oczy…

Czy ta przepowiednia potwierdza przenikliwość Mistrza Michela Nostradamusa oraz trafność i zwięzłość jego wypowiedzi nie tylko do czytelników w jego czasach ale przede wszystkim do wszystkich następnych pokoleń!

W tej przepowiedni mamy bardzo dużo informacji ale i zarazem wybór tego co zostaje w pamięci pokoleń - po tym jak zawarte w przepowiedni informacje stają się już informacjami historycznymi…

A ponieważ ta przepowiednia się wypełniła – mamy okazję przekonać się na własnym przykładzie czy zawarte tam informacje się sprawdziły – czy znamy je z naszej nauki historii.

Czy też na przykład, będąc pokoleniem powojennym (tak jak Pan Atraktor) doświadczyliśmy rozpoczynającej się po II wojnie światowej potęgi nie tylko Amerykańskiej ale również Wielkiej Brytanie z jej wszech obecnym językiem angielskim…

Oczywiście w taki sam sposób możemy dojść również powolutku i do naszych niedawnych i obecnych czasów!

Tak Ameryka od zawsze była i możliwe, że jest naszą ziemią obiecaną. A przynajmniej tak było u naszych starszych pokoleń, które jeszcze niedawno marzyły o bezwizowych wyjazdach do Stanów Zjednoczonych.

Wizy a raczej ich brak były marzeniem wielu… Tak jak zielone karty w Ameryce.

Jednak dla ostatnich pokoleń Polek i Polaków możliwości powstałe po otwarciu Unii Europejskiej dla jej polskich pracowników zmieniły bardzo wiele ...choć patrząc z perspektywy dzisiejszych informacji... nie był to długi czas biorąc pod uwagę kwestie związane z Brexit-em.

Język angielski stał się naszym prawie naturalnym biletem od krajów anglojęzycznych pozwalającym docenić pracującym tam ludziom wartość ich zagranicznej pracy…. ale tylko, albo przede wszystkim z punktu widzenia stale marnych zarobków w naszym kraju urodzenia.

Niestety ruskie standardy równające wszystkich do dolnych podstaw marnej egzystencji pozostają, jak wcześniej taki i dzisiaj, w krwi nie tylko rządzących, którym nadal wydaje się, że są cwani i sami się jako rząd zawsze wyżywią...

I właśnie dlatego pieniądz czyli zachodnie i amerykańskie możliwości zarobków, od lat panowały nad duszami i umysłami nie tylko naszych rodaków. A od duszy maluczkich do ich ciała był już mały krok do podjęcia decyzji o wyjeździe takich osób na emigrację zarobkową na obczyznę…

Mieliśmy przykłady od samego początku gdy "Polki i Polacy" wyjeżdżali do pracy do Ameryki, ale skalę tych wyjazdów można było dopiero poczuć po naszym wstąpieniu w szeregi wspólnoty Unii Europejskiej… Oczywiście przy zadowoleniu naszych wspaniałomyślnych rządzących, którzy nam na to chętnie pozwolili…

Dlatego właśnie Michel Nostradamus napisał, że mamona i język zapanują nad ludźmi w bardzo niebezpieczny sposób...

Jest jeszcze kwestia wielkich (przez małą literę) tego świata czyli sprytnych na swój sposób przywódców wielu krajów.

To właśnie oni w swoich finansowych przemyśleniach wymyślili, że najlepiej będzie dla nich korzystać z napuszonych swoją władzą i potęgą Amerykanów. To u Amerykanów będą wiedzieli ratunek we wszelkich problemach zewnętrznych. To Amerykanie mają za nich rozwiązywać konflikty na świecie…

Nasze polskie malutkie osoby również kierowały się podobną dewizą – mocni tego świata pomogą w ich małości – bo może lubią takich malutkich sprytniutkich prezesików z ich komunistycznym sposobem myślenia i działania.

Niestety wszystko ma swoje granice i za wszystko ktoś musi kiedyś (w przyszłości) zapłacić. W naszym przypadku to oczywiście będą wszyscy polscy obywatele… na początku ci co coś mają do stracenia… później również i ci którym się wydaje że mają tak mało że nie mają już nic do stracenia…

Niestety zawiść i wpojone (przez czerwonych okupantów) w geny nie tylko prostych ludzi, pokoleniowe blokady od zawsze wymuszały niechęć do tych co mieli więcej… więcej rozumu, więcej pieniędzy, więcej szczęścia…

Natomiast dążenia takich ludzi były na etapie, niech mają oni mniej, bo ja przecież też mam mniej…

Dlatego ja osobiście życzyłbym wszystkim, żeby mieli więcej, bez względu na to, czy mnie się udało już teraz, czy moje sukcesy nastąpią już w najbliższym czasie… Niech wszyscy bez wyjątku będą mieć więcej wszystkiego czego innym nie brakuje…

Wszechświat jest wielki i posiada nieskończoną ilość dóbr -
dlatego dla nas wszystkich wystarczy tego wszystkiego!

Moogi

Omówienie pojedynczych wierszy przepowiedni w następnym wpisie!

7

Odp: Michel Nostradamus - Wielka Brytania – przepowiednie!

$
Potęga Hiszpanii będzie zastąpiona przez Brytanię,
Największy z żeglarzy zapanuje nad wszystkimi wodami,
W dwudziestym zastąpi go młodszy brat zza Atlantyku,
Po drugiej potęga Anglo-amerykanów będzie tak wielka,
Że ich; pieniądz, kultura i język zapanują nad duszami i ciałami,
Wszyscy tego świata będą tam widzieli wszelki ratunek przed Wszystkim!
Arteuza -Centurion  21 gru 2009, o 10:59


W poprzednim wpisie napisałem, że jest to bardzo ciekawa przepowiednia Nostradamusa będąca w całości wielkim przesłaniem Mistrza do wielkich tego świata. Mówiąca, że wszystko co wielkie – każda potęga – kiedyś przemija!

Przesłanie Michela Nostradamusa zapisane w jego przepowiedniach jest w większości przypadków bardzo uniwersalne, dlatego nie zawsze jest one podkreślane przez interpretatorów przepowiedni…

Przepowiednia ta opisuje morskie potęgi, które pozwoliły w swoim czasie wyrosnąć konkretnym krajom na imperia kolonialne. Mamy potęgę Hiszpanii, która wraz z Portugalią odkrywała nowe szlaki wodne, a dzięki nim zakładała swoje zamorskie kolonie…

Z perspektywy dzisiejszego obserwatora, historyczne wyprawy morskie były związane z odkrywaniem nowych lądów… jednak mało osób zwraca uwagę na korzyści materialne jakie płynęły wraz z takimi odkryciami i to nie tylko handlowe…

Wiersz pierwszy przepowiedni mówi o pierwszym przełomowym momencie historycznym w którym potęga Hiszpanii zostaje zastąpiona prze nowego gracza czyli Brytanię.

Dlatego dla zobrazowania tego o co toczyła się stawka najlepiej dokładnie przyjrzeć się mapie na której zaznaczone są wszelkie miejsca wpływu i korzyści jakie miała przez lata Hiszpania.

W uproszczeniu, dzięki odkryciom Hiszpańskich wypraw również morskich przez długie lata płynęły ogromne korzyści dla tego kraju…


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/90/Spanish_Empire_Anachronous_0.PNG

[na niebiesko]Terytoria imperium portugalskiego podczas Unii Iberyjskiej (1580-1640) [na różowo]Terytoria utracone przed traktatami z Utrechtu-Baden lub na ich skutek (1713–1714)[na czerwono] Terytoria utracone przed wojnami niepodległościowymi przez Hiszpanów lub w ich trakcie (1808–1833)[na pomarańczowo] Terytoria utracone w wyniku wojny hiszpańsko-amerykańskiej (1898–1899)[na zielono] Terytoria, które uzyskały niepodległość podczas Dekolonizacji Afryki (1956–1976)[na brązowo]Obecne terytoria administrowane przez Hiszpanię.


Wiersz pierwszy przepowiedni mówi o zmianie potęgi Hiszpanii przez następną potęgę Brytanię…

Michel Nostradamus stwierdza fakt związany ze zmianą. Nic nie trwa wiecznie. Zmiany następują. Potęga Hiszpanii zastąpiona. Będzie zastąpiona przez Brytanię.

Wiersz drugi przepowiedni tłumaczy powody tej zmiany. Największy z żeglarzy. Zapanuje nad wszystkimi wodami… Hiszpania nie będzie już potęgą morską… Zostanie zastąpiona przez największego z żeglarzy…

Wiersz drugi pokazuje, że duży może więcej. Natomiast największy z żeglarzy może zapanować nad wszystkimi wodami…

Oczywiście kolejna mapa pokazuje na czym polegało panowanie nad wszystkim wodami ówczesnego świata. Możemy również porównać  poniższą mapę z mapą pokazującą to co pozostało z tej potęgi do dzisiaj…


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/26/The_British_Empire.png

Mapa przedstawiająca brytyjskie kolonie, protektoraty i dominia przez cały okres istnienia imperium.


Wiersz trzeci pokazuje nieuchronność zmian, które następują na świecie.

Michel Nostradamus w swojej przepowiedni w wierszu trzecim przechodzi dalej w swoich przemyśleniach. Przechodzi z wcześniejszych wieków świetności Brytanii do schyłku potęgi.

Wiersz trzeci mówi już o XX wieku. Zmiany dotykają również Wielkiej Brytanii.

Wszystkie wcześniejsze wydarzenia historyczne wpływają na nieuchronność następnej zmiany. Wielka Brytania zostaje zastąpiona przez młodszego brata…

Młodszy brat zza Atlantyku przejmuje pierwszeństwo nad wszystkimi wodami… Wiek XX jest przełomem w panowaniu nad wszystkimi wodami.

Patrząc na wydarzenia historyczne z początku XX wieku możemy pomyśleć przede wszystkim o dwóch wojnach światowych. Amerykanie przejmują po nich pałeczkę lidera.

W dwudziestym Brytanię zastąpi młodszy brat. Amerykanie w porównaniu z historią Wielkiej Brytanii są młodszym bratem zza Atlantyku…

Wiersz czwarty potwierdza znaczenie II wojny światowej.

Michel Nostradamus w bardzo obrazowy sposób tłumaczy wszystkie mechanizmy jakie kierowały światem po zakończeniu drugiej wojny światowej… Już nie mamy samych Anglików ale mamy połączenie ich wcześniejszych dążeń nie tylko kolonialnych…

Następuje przekazanie prymatu i potęgi na Anglo-amerykanów. Wtedy potęga ich będzie właśnie tak wielka. Po drugiej wojnie młodszy brat zza Atlantyku zastąpi Wielką Brytanię.

A potęga Amerykanów będzie tak wielka…

Wiersz piąty tłumaczy nam wszystkim, że świat przez wieki kolonialnych zdobyczy poza zmianą jednego imperium na drugie również ulegał powolnej zmianie…

Ta zmiana nastąpiła w XX wieku. Druga wojna światowa spowodowała wielkie zmiany!

Wielkość już nie polega tylko na panowaniu nad wszystkimi wodami świata…

Wielkość jest jednak stała jeśli dotyczy… pieniędzy i bogactwa… Pieniądz tworzy potęgę… Pieniądze od Amerykanów nie tylko odbudowują świat po drugiej wojnie, ale również zmieniają wszystko co panuje nad ciałami i duszami innych…

Potęga będzie tak wielka że ich (Amerykański) pieniądz, kultura? I język anglo-amerykański zapanuje nad duszami i ciałami… ludzi.

Wiersz szósty podsumowując wcześniejsze informacje pokazuje jaki wpływ, widziany przez innych, ma potęga - na zachowania wszystkich ludzi…

Michel Nostradamus w wierszu szóstym ostrzega… Wszystkich tego świata… przed tym co jest przesłaniem tej przepowiedni…

Każda potęga kiedyś przemija… Potęga Amerykanów również przeminie…

Dlatego wcześniejsze wiersze mówią z zmianach i zastępowaniu jednej potęgi drugą. Potęga Hiszpanii zastąpiona przez Brytanię. Młodszy brat zastępuje starszego… Rodziców zastępują dzieci… Dzieci zastępują ich dzieci…

Silnych tego świata zastępują… ?

Dlatego Nostradamus w szóstym wierszu tej przepowiedni ostrzega wszystkich czytelników przed konsekwencjami takiego sposobu myślenia…

Panowanie nad duszami i ciałami nie tłumaczy u wszystkich tego świata - widoków na wszelki ratunek przed wszystkim…

Nie możemy bezgranicznie wierzyć w potęgę… Wielkość kiedyś przemija… Wszystko się zmienia…

Dlatego naszą przyszłość powinniśmy kształtować sami – nie czekając na ratunek przed wszystkim - ze strony innych choćby to były potęgi, a ich wielkość była tak duża, że panuje nad naszymi duszami i ciałami…

Michel Nostradamus w innych swoich przepowiedniach opisał również upadek wielkich Amerykanów…
Dlatego również oni i ich potęga w niedalekiej przyszłości zostanie zastąpiona…

Moogi

8

Odp: Michel Nostradamus - Wielka Brytania – przepowiednie!

Imperium hiszpańskie – istniejące w latach 1492–1976 imperium kolonialne, w skład którego wchodziły należące do Królestwa Hiszpanii terytoria i kolonie w Europie, obu Amerykach, Afryce, Azji oraz Oceanii. U szczytu swej potęgi było jednym z największych państw w dziejach świata i zyskało miano ”imperium, nad którym nigdy nie zachodzi słońce”.

Ameryka

Wicekrólestwo Nowej Hiszpanii (1535-1821)
Nowa Hiszpania (obecnie Meksyk; 1521-1821)
Kalifornia (obecnie stany Kalifornia Dolna i Kalifornia Dolna Południowa w Meksyku oraz stany Kalifornia, Arizona, Nevada i Utah w USA; 1768-1821)
Nowy Meksyk (obecnie stany Nowy Meksyk i Kolorado oraz fragment stanu Teksas w USA; 1595-1821)
Teksas (obecnie stan Teksas w USA; 1682-1821)
Floryda (obecnie stan Floryda oraz fragmenty stanów Alabama, Luizjana i Mississippi w USA; 1565-1763, 1783-1821)
Luizjana (obecnie stany Arkansas, Dakota Południowa, Iowa, Kansas, Missouri, Nebraska i Oklahoma oraz fragmenty stanów Dakota Północna, Kolorado, Luizjana, Minnesota, Montana, Nowy Meksyk i Wyoming w USA; 1762-1801)
Kuba (1511-1898)
Santo Domingo (obecnie Haiti i Dominikana; 1492-1795, 1808-1821, 1861-1863; zachodnia część wyspy do 1697)
Santiago (obecnie Jamajka; 1509-1655)
Portoryko (1508-1898)
Gwatemala (1524-1821)
Salwador (1524-1821)
Honduras (1524-1821)
Nikaragua (1522-1821)
Kostaryka (1540-1821)

Wicekrólestwo Peru (1542-1821)
Peru (1535-1821)
Chile (1541-1810, 1814-1818)

Wicekrólestwo Nowej Granady (1717-1819)
Nowa Granada (obecnie Kolumbia; 1520-1811, 1815-1819; początkowo część Wicekrólestwa Peru)
Quito (obecnie Ekwador; 1532-1820; początkowo część Wicekrólestwa Peru)
Panama (1508-1821; początkowo część Wicekrólestwa Peru)
Wenezuela (1528-1811, 1812-1816; początkowo część Wicekrólestwa Nowej Hiszpanii)
Trynidad (1521-1802; początkowo część Wicekrólestwa Nowej Hiszpanii)

Wicekrólestwo La Platy (1776-1810)
Rio de la Plata (obecnie Argentyna; 1536-1816; początkowo część Wicekrólestwa Peru)
Górne Peru (obecnie Boliwia; 1535-1809; początkowo część Wicekrólestwa Peru)
Paragwaj (1535-1811; początkowo część Wicekrólestwa Peru)
Montevideo (obecnie Urugwaj; 1736-1811; początkowo część Wicekrólestwa Peru)
Malwiny (1767-1811)

AZJA

Hiszpańskie Indie Wschodnie (1565-1899)
Filipiny (1565-1898)
Wyspy Złodziejskie (obecnie Mariany – Mariany Północne i Guam; 1668-1898)
Karoliny (obecnie Mikronezja i Palau; 1874-1899)
Formoza (obecnie Tajwan; 1626-1642)

Afryka

Wyspy Kanaryjskie (1479-)
Ceuta (1580-)
Melilla (1497-)
Larache (1610-1689)
Oran (1509-1708; 1732-1792)
Maroko Hiszpańskie (1912-1956)
Hiszpańska Afryka Zachodnia (1884-1958); Sahara Hiszpańska (obecnie Sahara Zachodnia; 1958-1976) Rio de Oro (1860-1976)
Saguia el Hamra (1904-1976)
Ifni (1860-1969)
Cabo Juby (1912-1958)
Gwinea Hiszpańska (obecnie Gwinea Równikowa; 1778-1968)

9

Odp: Michel Nostradamus - Wielka Brytania – przepowiednie!

Największe posiadłości kolonialne miała w XIX wieku Wielka Brytania. Pod koniec stulecia do Korony Brytyjskiej należała czwarta część kuli ziemskiej, m.in. Indie, Australia, Kanada, Egipt i Afryka Południowa...

Europa

Anglia X wiek – utworzenie królestwa, 1536 – włączenie Walii, 1603-1649 – unia personalna ze Szkocją, 1649-1660 – republika, 1660-1707 – unia personalna ze Szkocją, 1707 – unia ze Szkocją; utworzenie Wielkiej Brytanii
Wielka Brytania 1707 – utworzona ze zjednoczonej Anglii i Szkocji, 1801 – unia z Irlandią; utworzenie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii
Zjednoczone Królestwo 1801 – utworzone ze zjednoczonej Wielkiej Brytanii i Irlandii, 1922 – secesja Wolnego Państwa Irlandzkiego, 1927 – zmiana nazwy ze Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii na Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
Irlandia 1172-1541 – częściowo podbita przez Anglię, 1541-1800 – królestwo podporządkowane Anglii, 1801 – unia z Wielką Brytanią; utworzenie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii, 1922 – utworzenie Wolnego Państwa Irlandzkiego, 1937 – zerwanie więzi między Wolnym Państwem Irlandzkim a Wielką Brytanią i zmiana nazwy na Irlandię, 1949 – republika; opuszczenie Wspólnoty Narodów
Irlandia Północna 1921- – prowincja Zjednoczonego Królestwa
Szkocja IX wiek – utworzenie królestwa, 1603-1649 – unia personalna z Anglią, 1653-1660 – włączona do republiki, 1660-1707 – unia personalna z Anglią, 1707 – unia z Anglią; utworzenie Wielkiej Brytanii, 1999- – autonomia
Walia 1282-1301 – podporządkowana Anglii, 1301-1536 – księstwo podporządkowane Anglii, 1536-1999 – unia z Anglią, 1999- – autonomia
Akrotiri i Dhekelia 1960-1983 – kolonie, 1983-2002 – terytoria zależne, 2002- – brytyjskie terytoria zamorskie
Alderney 1204-1279 – lenno, 1279-1660 – część baliwatu Guernsey, 1660-1825 – lenno, 1825 – podporządkowane Guernsey
Calais 1347-1558 – fort, 1558 – zdobyte przez Francję
Cypr 1878-1914 – administracja brytyjska, 1914-1925 – aneksja, 1925-1960 – kolonia korony, 1960 – niepodległość
Gibraltar 1713-1830 – garnizon, 1830-1983 – kolonia korony, 1983-2002 – terytorium zależne, 2002- – brytyjskie terytorium zamorskie
Guernsey 1204-1279 – lenno, 1279- – baliwat (dependencja korony brytyjskiej)
Jersey 1204-1279 – lenno podporządkowane Guernsey, 1279-1487 – baliwat podporządkowany Guernsey, 1487- – baliwat (dependencja korony brytyjskiej)
Wyspa Man 1333-1594 – lenno, 1594-1610 – posiadłość korony brytyjskiej, 1610-1649 – lenno, 1649-1660 – protektorat, 1660-1765 – lenno, 1765-1827 – posiadłość korony brytyjskiej, 1827- – dependencja korony brytyjskiej
Helgoland 1814-1890 – kolonia, 1890 – włączona do Niemiec
Wyspy Jońskie 1815-1864 – protektorat, 1864 – włączone do Grecji
Malta 1814-1921 – kolonia korony, 1921-1933 – samorządna kolonia, 1933-1947 – kolonia korony, 1947-1964 – samorządna kolonia, 1964 – niepodległość
Minorka 1714-1756 – kolonia, 1798-1802 – kolonia, 1802 – zwrócona Hiszpanii

Afryka

Basuto (Lesotho) 1868-1871 – protektorat, 1871-1884 – włączone do Kolonii Przylądkowej, 1884-1965 – kolonia, 1965-1966 – samorządna kolonia, 1966 – niepodległość jako Lesotho
Beczuana (Botswana) 1884-1964 – protektorat, 1964-1965 – kolonia, 1965-1966 – samorządna kolonia, 1966 – niepodległość jako Botswana

Brytyjska Afryka Zachodnia

Gambia 1816-1965 – kolonia korony, 1965 – niepodległość
Sierra Leone 1808-1896 – kolonia, 1896-1961 – protektorat, 1961 – niepodległość
Złote Wybrzeże (Ghana) 1874-1957 – kolonia, 1957 – niepodległość jako Ghana
Togo Brytyjskie 1916-1945 – terytorium mandatowe Ligi Narodów, 1945-1956 – terytorium powiernicze ONZ, 1956 – włączone do Złotego Wybrzeża
Zatoka Beninu 1852-1891 – protektorat, 1891 – włączenie do Protektoratu Południowej Nigerii
Zatoka Biafra 1849-1891 – protektorat, 1891 – włączenie do Protektoratu Południowej Nigerii
Protektorat Lagos 1887-1906 – protektorat, 1906 – włączony do Protektoratu Południowej Nigerii
Kolonia Południowej Nigerii 1906-1913 – kolonia, 1913 – zmiana nazwy na Kolonię Nigerii
Kolonia Nigerii 1913-1954 – kolonia, 1954 – połączona z Protektoratem Nigerii w Federację Nigerii
Protektorat Południowej Nigerii 1891-1913 – protektorat, 1914 – połączony z Protektoratem Północnej Nigerii w Protektorat Nigerii
Protektorat Nigerii 1914-1954 – protektorat, 1954 – połączany z Kolonią Nigerii w Federację Nigerii
Federacja Nigerii (Nigeria) 1954-1960 – federacja autonomiczna utworzona z kolonii i protektoratu Nigerii, 1960 – niepodległość
Dystrykt Nigru 1885-1899 – protektorat zarządzany przez Królewską Kompanię Nigru, 1900 – włączony do Północnej Nigerii
Delta Nigru 1886-1899 – protektorat zarządzany przez Królewską Kompanię Nigru, 1900 – włączony do Południowej Nigerii
Protektorat Północnej Nigerii 1900-1913 – protektorat, 1914 – połączona z Protektoratem Południowej Nigerii w Protektorat Nigerii
Kamerun Brytyjski 1919-1946 – terytorium mandatowe Ligi Narodów, 1946-1961 – terytorium powiernicze ONZ, 1961 – część północna włączona do Nigerii, południowa do Kamerunu
Brytyjska Afryka Wschodnia (Kenia) 1888-1895 terytorium dzierżawione przez Brytyjską Imperialną Kompanię Wschodnioafrykańską od sułtana Zanzibaru, 1895-1920 – protektorat, 1920 – podzielona na kolonię i protektorat Kenii, Kenia 1920-1963 – kolonia/protektorat, 1963 – niepodległość
Uganda 1893-1905 – protektorat, 1905-1962 – kolonia, 1962 – niepodległość
Tanganika (Tanzania) 1922-1946 – terytorium mandatowe Ligi Narodów, 1946-1961 – terytorium powiernicze ONZ, 1961 – niepodległość, 1964 – połączenie z Zanzibarem w Tanzanię
Zanzibar 1890-1963 – protektorat, 1963 – niepodległość, 1964 – połączenie z Tanganiką w Tanzanię
Somali Brytyjskie (Somaliland) 1884-1960 – protektorat, 1960 – niepodległość
Cyrenajka i Trypolitania (Libia) 1942-1946 – administracja brytyjska, 1946-1951 – terytorium powiernicze ONZ, 1951 – niepodległość
Egipt 1882-1914 – kontrola brytyjska, 1914-1922 – protektorat, 1922 – niepodległość
Kanał Sueski 1882-1956 – kontrola brytyjska, 1956 – przekazany Egiptowi
Sudan Anglo-Egipski (Sudan) 1899-1956 – kondominium brytyjsko-egipskie, 1956 – niepodległość jako Sudan
Brytyjska Afryka Centralna 1891-1907 – protektorat, 1907 – przemianowana na Niasę
Niasa (Malawi) 1907-1964 – protektorat, 1964 – niepodległość jako Malawi
Matabele 1888-1894 – protektorat zarządzany przez Brytyjską Kompanię Południowoafrykańską, 1894 – zjednoczone z Maszona w Zambezję Południową
Maszona 1889-1894 – protektorat zarządzany przez Brytyjską Kompanię Południowoafrykańską, 1894 – zjednoczone z Matabele w Zambezję Południową
Zambezja Południowa 1894-1895 – protektorat zarządzany przez Brytyjską Kompanię Południowoafrykańską, 1895 – zjednoczona z Zambezją Północną w Rodezję
Zambezja Północna
Rodezja 1895-1901 – protektorat zarządzany przez Brytyjską Kompanię Południowoafrykańską, 1901 – przemianowana na Rodezję Południową
Rodezja Południowa 1901-1923 – protektorat zarządzany przez Brytyjską Kompanię Południowoafrykańską, 1923-1953 – samorządna kolonia, 1953-1963 – część Federacji Rodezji i Niasy, 1964 – przemianowana na Rodezję
Rodezja Północno-Zachodnia 1891-1911 – protektorat zarządzany przez Brytyjską Kompanię Południowoafrykańską, 1911 – połączona z Rodezją Północno-Wschodnią w Rodezję Północną
Rodezja Północno-Wschodnia 1891-1911 – protektorat zarządzany przez Brytyjską Kompanię Południowoafrykańską, 1911 – połączona z Rodezją Północno-Zachodnią w Rodezję Północną
Rodezja Północna (Zambia) 1911-1924 – protektorat zarządzany przez Brytyjską Kompanię Południowoafrykańską, 1924-1953 – samorządna kolonia, 1953-1963 – część Federacji Rodezji i Niasy, 1964 – niepodległość jako Zambia
Rodezja 1964-1965 – kolonia korony, 1965-1970 – jednostronne ogłoszenie niepodległości, z Elżbietą II jako głową państwa (nie uznawana na arenie międzynarodowej), 1970–1979 – republika (nieuznawana na arenie międzynarodowej), 1979 – powrót do administracji brytyjskiej; zmiana nazwy na Zimbabwe-Rodezja
Zimbabwe-Rodezja (Zimbabwe) 1979-1980 – kolonia, 1980 – niepodległość jako Zimbabwe
Kolonia Przylądkowa 1806-1910 – kolonia, 1910 – włączenie do Związku Południowej Afryki
Kolonia Rzeki Oranje 1900-1910 – kolonia, 1910 – włączenie do Związku Południowej Afryki
Natal 1856-1910 – kolonia, 1910 – włączenie do Związku Południowej Afryki
Transwal 1877-1881 – kolonia, 1881-1900 – niepodległość jako Republika Południowoafrykańska, 1900-1906 – kolonia, 1906-1910 – samorządna kolonia, 1910 – włączenie do Związku Południowej Afryki
Związek Południowej Afryki (Republika Południowej Afryki) 1910-1961 – dominium, 1961 – przekształcone w Republikę Południowej Afryki
Suazi 1893-1902 – protektorat zarządzany przez Transwal, 1902-1967 – protektorat, 1967-1968 – autonomia, 1968 – niepodległość
Walvis Bay 1878-1884 – protektorat, 1884 – włączony do Kolonii Przylądkowej
Afryka Południowo-Zachodnia (Namibia) 1920-1945 – terytorium mandatowe Ligi Narodów (administracja ZPA), 1945–1949 – terytorium powiernicze ONZ (administracja ZPA), 1949 – aneksja przez Związek Południowej Afryki, 1990 – niepodległość jako Namibia
Zululand 1887-1897 – kolonia korony, 1897 – włączony do Natalu

cdn.

10

Odp: Michel Nostradamus - Wielka Brytania – przepowiednie!

Ciąg dalszy za Wiki:
Największych posiadłości kolonialnych Wielkiej Brytanii...

Ameryka Północna

Dominium Kanady (Kanada) 1867 – utworzone z prowincji Kanada, Nowy Brunszwik i Nowa Szkocja, 1867- – dominium
Prowincja Kanada 1841 – utworzenie z Dolnej i Górnej Kanady, 1841-1867 – kolonia, 1867 – włączona do Dominium Kanady
Quebec 1763-1791 – kolonia, 1791 – podzielony na Górną i Dolną Kanadę
Dolna Kanada 1791-1841 – kolonia, 1841 – połączona z Górną Kanadą w Prowincję Kanady
Górna Kanada 1791-1841 – kolonia, 1841 – połączona z Dolną Kanadą w Prowincję Kanady
Nowa Szkocja 1621-1632 – kolonia szkocka, 1713-1848 – kolonia, 1848-1867 – samorządna kolonia, 1867 – włączona do Dominium Kanady
Cape Breton 1784-1820 – kolonia wydzielona z Nowej Szkocji, 1820 – ponowne włączenie do Nowej Szkocji
Nowy Brunszwik 1784 – wydzielony z Nowej Szkocji, 1784-1867 – kolonia, 1867 – włączony do Dominium Kanady
Wyspa Księcia Edwarda 1769 – wydzielona z Nowej Szkocji, 1769-1873 – kolonia, 1873 – włączona do Dominium Kanady
Nowa Fundlandia 1497-1583 – roszczenia angielskie, 1583-1818 – kolonia, 1818-1907 – kolonia korony, 1907-1934 – dominium, 1934-1949 – kolonia korony, 1949 – włączenie do Kanady
Labrador 1763-1774 – część Nowej Fundlandii, 1774-1809 – część Quebecu, 1809 – włączony do Nowej Fundlandii
Terytorium Północno-Zachodnie 1859-1870 – kolonia, 1870 – włączone do Kanady jako prowincja Terytoria Północno-Zachodnie
Ziemia Ruperta 1670-1870 – własność Kompanii Zatoki Hudsona, 1870 – włączona do Dominium Kanady
Kolumbia Brytyjska 1851-1871 – kolonia korony, 1871 – włączona do Dominium Kanady
Terytorium Stikine 1862-1863 – kolonia, 1863 – włączone do Kolumbii Brytyjskiej
Vancouver 1849-1866 – kolonia korony, 1866 – połączenie z Kolumbią Brytyjską

Trzynaście kolonii (Stany Zjednoczone)
Dominium Nowej Anglii

New Hampshire (New Hampshire, USA) 1691-1776 – kolonia, 1776 – ogłoszenie niepodległości jako część Stanów Zjednoczonych
New Plymouth 1620-1691 – kolonia, 1691 – włączone do Massachusetts Bay
Massachusetts Bay (Massachusetts, USA) 1691-1776 – kolonia korony, 1776 – ogłoszenie niepodległości jako część Stanów Zjednoczonych
Rhode Island i Plantacje Providence (Rhode Island, USA) 1636-1776 – kolonia, 1776 – ogłoszenie niepodległości jako część Stanów Zjednoczonych
New Haven 1637-1662 – kolonia, 1662 – włączenie do Connecticut
Connecticut (Connecticut, USA) 1636-1776 – kolonia, 1776 – ogłoszenie niepodległości jako część Stanów Zjednoczonych
Nowy Jork (Nowy Jork, USA) 1664-1776 – kolonia, 1776 – ogłoszenie niepodległości jako część Stanów Zjednoczonych
New Jersey (New Jersey, USA) 1664-1776 – kolonia, 1776 – ogłoszenie niepodległości jako część Stanów Zjednoczonych
Pensylwania (Pensylwania, USA) 1681-1776 – kolonia, 1776 – ogłoszenie niepodległości jako część Stanów Zjednoczonych
Delaware (Delaware, USA) 1703-1776 – kolonia, 1776 – ogłoszenie niepodległości jako część Stanów Zjednoczonych
Maryland (Maryland, USA) 1632-1776 – kolonia, 1776 – ogłoszenie niepodległości jako część Stanów Zjednoczonych
Wirginia (Wirginia, USA) 1607-1624 – kolonia, 1624-1776 – kolonia korony, 1776 – ogłoszenie niepodległości jako część Stanów Zjednoczonych
Karolina 1586-1663 – osada, 1663-1712 – kolonia, 1712 – podział na Karolinę Południową i Północną
Karolina Północna (Karolina Północna, USA) 1712-1776 – kolonia, 1776 – ogłoszenie niepodległości jako część Stanów Zjednoczonych
Karolina Południowa (Karolina Południowa, USA) 1712-1776 – kolonia, 1776 – ogłoszenie niepodległości jako część Stanów Zjednoczonych
Georgia (Georgia, USA) 1732-1755 – kolonia, 1755-1776 – kolonia korony, 1776 – ogłoszenie niepodległości jako część Stanów Zjednoczonych
Floryda Zachodnia 1763-1781 – kolonia, 1781 – zwrócona Hiszpanii
Floryda Wschodnia (Floryda, USA) 1763-1783 – kolonia, 1783 – zwrócona Hiszpanii

Ameryka Środkowa i Karaiby

Anguilla 1650-1696 – część kolonii Saint Kitts, 1696-1956 – część kolonii Brytyjskie Wyspy Podwietrzne, 1956-1967 – część kolonii Saint Christopher-Nevis-Anguilla, 1967-1969 – jednostronne ogłoszenie niepodległości, 1969-1980 – część kolonii Saint Christopher-Nevis-Anguilla, 1980-1983 – samorządna kolonia, 1983-2002 – terytorium zależne, 2002- – brytyjskie terytorium zamorskie
Antigua 1632-1671 – kolonia, 1671-1816 – część kolonii Brytyjskie Wyspy Podwietrzne, 1816-1833 – część kolonii Antigua-Barbuda-Montserrat, 1833-1860 – część kolonii Brytyjskie Wyspy Podwietrzne, 1860 – połączona z Barbudą w Antiguę i Barbudę
Barbuda 1628-1832 – kolonia, 1632-1671 – dependencja Antigui, 1671-1816 – część kolonii Brytyjskie Wyspy Podwietrzne, 1816-1833 – część kolonii Antigua-Barbuda-Montserrat, 1833-1860 – część kolonii Brytyjskie Wyspy Podwietrzne, 1860 – połączona z Antiguą w Antiguę i Barbudę
Antigua-Barbuda-Montserrat 1816-1833 – kolonia, 1833 – rozwiązana
Antigua i Barbuda 1860-1956 – część kolonii Brytyjskie Wyspy Podwietrzne, 1956-1958 – kolonia, 1958-1962 – prowincja Federacji Indii Zachodnich, 1962-1967 – kolonia, 1967-1981 – państwo stowarzyszone, 1981 – niepodległość
Bahamy 1670-1684 – kolonia, 1718-1964 – kolonia korony, 1964-1969 – samorządna kolonia, 1969–1973 – wspólnota, 1973 – niepodległość
Barbados 1624-1627 – roszczenia angielskie, 1627-1652 – kolonia, 1652-1663 – kolonia, 1663-1833 – kolonia korony, 1833-1885 – część kolonii Brytyjskie Wyspy Zawietrzne, 1885-1958 – kolonia, 1958-1962 – prowincja Federacji Indii Zachodnich, 1962-1966 – kolonia, 1966 – niepodległość
Wyspy Bahia 1643-1780 – kolonia korony, 1780-1860 – kolonia korony podporządkowana Jamajce, 1860 – odstąpione Hondurasowi
Honduras Brytyjski 1665-1840 – osada, 1840-1862 – kolonia, 1862-1954 – kolonia korony, 1954-1964 – autonomia, 1964-1973 – samorządna kolonia, 1973 – zmiana nazwy na Belize
Belize 1973-1981 – samorządna kolonia, 1981 – niepodległość
Brytyjskie Wyspy Dziewicze 1672-1713 – część kolonii Brytyjskie Wyspy Podwietrzne, 1713-1871 – część koronna kolonii Brytyjskie Wyspy Podwietrzne, 1871-1960 – część kolonii Brytyjskie Wyspy Podwietrzne, 1960-1967 – kolonia, 1967-1983 – autonomia, 1983-2002 – terytorium zależne, 2002- – brytyjskie terytorium zamorskie
Kajmany 1670-1958 – część kolonii Jamajka, 1958-1962 – prowincja Federacji Indii Zachodnich, 1962-1983 – kolonia korony, 1983-2002 – terytorium zależne, 2002- – brytyjskie terytorium zamorskie
Dominika 1784-1871 – kolonia, 1871-1939 – część kolonii Brytyjskie Wyspy Podwietrzne, 1940-1958 – część kolonii Brytyjskie Wyspy Zawietrzne, 1958-1962 – prowincja Federacji Indii Zachodnich, 1962-1967 – kolonia, 1967-1978 – państwo stowarzyszone, 1978 – niepodległość
Grenada 1763-1802 – część kolonii Wyspy Południowokaraibskie, 1802-1833 – kolonia, 1833-1958 – część kolonii Brytyjskie Wyspy Zawietrzne, 1958-1962 – prowincja Federacji Indii Zachodnich, 1962-1967 – kolonia, 1967-1974 – państwo stowarzyszone, 1974 – niepodległość
Jamajka 1670-1953 – kolonia, 1953-1958 – samorządna kolonia, 1958-1962 – prowincja Federacji Indii Zachodnich, 1962 – niepodległość
Brytyjskie Wyspy Podwietrzne 1671-1816 – kolonia, 1833-1871 – kolonia, 1871-1956 – kolonia federalna, 1956-1960 – terytorium, 1960 – rozwiązane
Brytyjskie Wyspy Zawietrzne 1833-1956 – kolonia, 1956-1960 – terytorium, 1960 – rozwiązane
Montserrat 1632-1667 – część kolonii Antigua, 1668-1816 – część kolonii Brytyjskie Wyspy Podwietrzne, 1816-1833 – część kolonii Antigua-Barbuda-Montserrat, 1833-1956 – część kolonii Brytyjskie Wyspy Podwietrzne, 1956-1958 – kolonia, 1958-1962 – prowincja Federacji Indii Zachodnich, 1962-1967 – kolonia, 1967-1983 – państwo stowarzyszone, 1983-2002 – terytorium zależne, 2002- – brytyjskie terytorium zamorskie
Wybrzeże Moskitów 1668-1861 – protektorat, 1861 – włączone do Nikaragui
Nevis 1628-1671 – kolonia, 1671-1882 – część kolonii Brytyjskie Wyspy Podwietrzne, 1882 – połączone z Saint Kitts w Saint Kitts i Nevis
Saint Kitts 1623-1666 – kolonia, 1671-1882 – część kolonii Brytyjskie Wyspy Podwietrzne, 1882 – połączone z Nevis w Saint Kitts i Nevis
Saint Kitts i Nevis 1882-1958 – część kolonii Brytyjskie Wyspy Podwietrzne, 1958-1962 – część Federacji Indii Zachodnich, 1962-1980 – część kolonii Saint Christopher-Nevis-Anguilla, 1980-1983 – państwo stowarzyszone, 1983 – niepodległość
Saint Lucia 1605-1640 – osada, 1640 – opuszczona, 1803-1838 – kolonia, 1838-1958 – część koronna kolonii Brytyjskie Wyspy Zawietrzne, 1958-1962 – prowincja Federacji Indii Zachodnich, 1962-1967 – kolonia korony, 1967-1979 – państwo stowarzyszone, 1979 – niepodległość
Saint Vincent i Grenadyny 1627-1636 – roszczenia brytyjskie, 1672 – roszczenia brytyjskie, 1763-1776 – kolonia, 1776-1833 – kolonia korony, 1833-1958 – część kolonii Brytyjskie Wyspy Zawietrzne, 1958-1962 – prowincja Federacji Indii Zachodnich, 1962-1969 – kolonia, 1969-1979 – państwo stowarzyszone, 1979 – niepodległość
Wyspy Południowokaraibskie 1763-1802 – kolonia, 1802 – rozwiązane
Trynidad 1802-1888 – kolonia, 1889 – połączony z Tobago w Trynidad i Tobago
Tobago 1762-1764 – część kolonii Brytyjskie Wyspy Zawietrzne, 1764-1781 – kolonia, 1803-1833 – kolonia korony, 1833-1888 – część kolonii Brytyjskie Wyspy Zawietrzne, 1889 – połączone z Trynidadem w Trynidad i Tobago
Trynidad i Tobago 1889-1958 – kolonia, 1958-1962 – prowincja Federacji Indii Zachodnich, 1962 – niepodległość
Tortuga 1631-1635 – kolonia, 1635 – zdobyta przez Francję
Turks i Caicos 1799-1848 – część kolonii Bahamy, 1848-1874 – kolonia, 1874-1959 – część kolonii Jamajka, 1959-1962 – prowincja Federacji Indii Zachodnich, 1962-1983 – kolonia korony, 1983-2002 – terytorium zależne, 2002- – brytyjskie terytorium zamorskie
Federacja Indii Zachodnich 1958-1962 – federacja kolonii, 1962 – rozwiązana

cdn...

11

Odp: Michel Nostradamus - Wielka Brytania – przepowiednie!

Trzecia, ostatnia część za Wiki:
Największych posiadłości kolonialnych Wielkiej Brytanii...

Ameryka Południowa

Berbice 1814-1831 – kolonia, 1831 – zjednoczone z Demerara-Essequibo w Gujanę Brytyjską
Demerara-Essequibo 1814-1831 – kolonia, 1831 – połączona z Berbice w Gujanę Brytyjską
Gujana Brytyjska (Gujana) 1831-1961 – kolonia, 1961-1966 – samorządna kolonia, 1966 – niepodległość jako Gujana

Region Antarktyczny

Szetlandy Południowe 1819-1908 – roszczenia brytyjskie, 1908 – włączone do Brytyjskiego Terytorium Antarktycznego
Południowe Orkady 1821-1908 – roszczenia brytyjskie, 1908 – włączone do Brytyjskiego Terytorium Antarktycznego
Ziemia Grahama 1832-1908 – roszczenia brytyjskie, 1908 – włączona do Brytyjskiego Terytorium Antarktycznego
Brytyjskie Terytorium Antarktyczne 1908-1962 – kolonia administrowana przez Falklandy, 1962-1983 – kolonia, 1983-2002 – terytorium zależne, 2002- – brytyjskie terytorium zamorskie
Ziemia Enderby 1930-1933 – roszczenia brytyjskie
Ziemia Wiktorii 1841-1933 – roszczenia brytyjskie

Ocean Atlantycki

Bermudy 1612-1684 – kolonia, 1684-1968 – kolonia korony, 1968-1983 – samorządna kolonia, 1983-2002 – terytorium zależne, 2002- – brytyjskie terytorium zamorskie
Falklandy 1833-1841 – kolonia, 1841-1892 – kolonia korony, 1892-1983 – kolonia, 1983-2002 – terytorium zależne, 2002- – brytyjskie terytorium zamorskie
Święta Helena 1588-1673 – roszczenia brytyjskie, 1673-1815 – własność Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej, 1815-1821 – kolonia korony, 1821-1834 – własność Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej, 1834-1983 – kolonia korony, 1983-2002 – terytorium zależne, 2002- – brytyjskie terytorium zamorskie
Wyspa Wniebowstąpienia 1815-1922 – kolonia, 1922- – dependencja Świętej Heleny
Tristan da Cunha 1816-1938 – kolonia, 1938- – dependencja Świętej Heleny
Georgia Południowa i Sandwich Południowy 1775-1908 – roszczenia brytyjskie, 1908-1985 – dependencja Falklandów, 1985-2002 – terytorium zależne, 2002- – brytyjskie terytorium zamorskie

Azja

Aden (Jemen) 1839-1873 – kolonia podporządkowana Bombajowi, 1873-1932 – protektorat, 1932-1937 – prowincja Indii Brytyjskich, 1937 – podział na Kolonię i Protektorat Adenu, 1937-1963 – kolonia korony, 1963 – włączony do Federacji Arabii Południowej
Protektorat Aden 1937-1963 – protektorat, 1963 – włączony do Federacji i Protektoratu Arabii Południowej
Federacja Arabii Południowej 1963-1967 – protektorat, 1967 – niepodległość; utworzenie Ludowo-Demokratycznej Republiki Jemenu
Protektorat Arabii Południowej 1963-1967 – protektorat, 1967 – niepodległość; rozwiązanie
Oman Traktatowy (Zjednoczone Emiraty Arabskie) 1892-1971 – protektorat, 1971 – niepodległość jako Zjednoczone Emiraty Arabskie
Oman 1891-1971 – protektorat, 1971 – pełna suwerenność
Katar 1916-1971 – protektorat, 1971 – niepodległość
Bahrajn 1880-1961 – protektorat, 1961-1971 – autonomia, 1971 – niepodległość
Palestyna (Izrael) 1920-1948 – mandat Ligi Narodów, 1948 – niepodległość jako Izrael
Transjordania (Jordania) 1920-1921 – część Mandatu Palestyny, 1921-1928 – mandat Ligi Narodów, 1928-1946 – protektorat, 1946 – niepodległość jako Jordania
Irak 1920-1932 – terytorium mandatowe Ligi Narodów, 1932 – niepodległość
Kuwejt 1899-1961 – protektorat, 1961 – niepodległość
Afganistan 1839-1842 – protektorat, 1879-1919 – protektorat, 1919 – niepodległość
Bengal 1634-1658 – faktorie handlowe, 1658-1700 – podporządkowany Madrasowi, 1700-1774 – prezydencja, 1774-1947 – część Indii Brytyjskich, 1947 – podzielony pomiędzy Indie i Pakistan Wschodni
Surat 1612-1658 – faktoria, 1658-1668 – prezydencja, 1668 – włączony do prezydencji Bombaju
Bombaj 1661-1668 – kolonia, 1668-1757 – prezydencja, 1757 – część Indii Brytyjskich; prezydencja
Madras 1639-1757 – własność Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej, 1757 – część Indii Brytyjskich; prezydencja
Indie Brytyjskie (Indie, Pakistan, Bangladesz) 1757-1858 – kolonia; własność Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej, 1858-1947 – kolonia, 1947 – niepodległość jako Indie i Pakistan
Birma 1886-1937 – część Indii Brytyjskich, 1937-1948 – kolonia, 1948 – niepodległość
Banten 1603-1621 – kontrola brytyjska, 1630-1634 – podporządkowane Suratowi, 1634-1652 – prezydencja, 1652-1682 – podporządkowane Suratowi, 1682 – zdobyte przez Holendrów
Bengkulu 1685-1760 – faktoria i garnizon podporządkowany Madrasowi, 1760-1785 – prezydencja, 1785-1825 – podporządkowany Bengalowi, 1825 – przekazany Holendrom
Hongkong 1841-1843 – aneksja, 1843-1983 – kolonia korony, 1983-1997 – terytorium zależne, 1997 – zwrócony Chinom jako Specjalny Region Administracyjny
Straits Settlements 1826-1858 – własność Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej, 1858-1867 – podporządkowane Indiom Brytyjskim, 1867-1946 – kolonia korony, 1946 – podział pomiędzy Singapur, Związek Malajski oraz Borneo Północne
Związek Malajski 1946-1948 – kolonia, 1948 – przekształcony w Federację Malajską
Federacja Malajska 1948-1957 – kolonia, 1957 – niepodległość
Borneo Północne 1882-1946 – protektorat, 1946-1963 – kolonia korony, 1963 – włączone do Malezji
Sarawak 1842-1946 – protektorat, 1946-1963 – kolonia, 1963 – włączony do Malezji
Brunei 1888-1984 – protektorat, 1894 – niepodległość
Singapur 1819-1826 – dzierżawa, 1826-1867 – kolonia, 1867-1946 – część kolonii Straits Settlements, 1946-1959 – kolonia, 1959 – niepodległość
Weihaiwei 1898-1930 – dzierżawa, 1930 – zwrócone Chinom

Ocean Indyjski

Andamany 1789-1947 – kolonia, 1947 – włączone do Indii
Nikobary 1848-1947 – kolonia, 1947 – włączone do Indii
Wyspy Ashmore i Cartiera 1878-1931 – aneksja, 1931 – przekazane Australii
Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego 1814-1903 – część kolonii Seszele, 1903-1965 – część kolonii Mauritius, 1965-1983 – kolonia, 1983-2002 – terytorium zależne, 2002- – brytyjskie terytorium zamorskie
Cejlon (Sri Lanka) 1795-1798 – podporządkowany Madrasowi, 1798-1802 – kolonia, 1802-1948 – kolonia korony, 1948 – niepodległość (od 1972 jako Sri Lanka)
Wyspa Bożego Narodzenia 1888-1890 – aneksja, 1900-1942 – dependencja kolonii Straits Settlements, 1945-1946 – administracja wojskowa, 1946-1958 – dependencja kolonii Singapur, 1958 – kolonia korony, 1958 – przekazana Australii
Wyspy Kokosowe 1825-1831 – osada, 1831-1857 – lenno, 1857-1878 – kolonia korony, 1878-1886 – część kolonii Cejlon, 1886-1942 – część kolonii Straits Settlements, 1942-1946 – część kolonii Cejlon, 1946-1955 – dependencja Singapuru, 1955 – przekazane Australii
Wyspy Heard i McDonalda 1833-1947 – roszczenia brytyjskie, 1947 – włączone do Australijskiego Terytorium Antarktycznego
Malediwy 1796-1953 – protektorat, 1953-1954 – republika, 1954-1965 – protektorat, 1965 – niepodległość
Mauritius 1810-1968 – kolonia, 1968 – niepodległość
Seszele 1810-1814 – kolonia podporządkowana Mauritiusowi, 1814-1903 – kolonia, 1903-1970 – kolonia korony, 1970-1976 – kolonia samorządna, 1976 – niepodległość

Australia i Oceania

Australia 1901-1942 – dominium, 1942 – niepodległość
Nowa Południowa Walia 1788-1901 – kolonia, 1901 – włączona do Australii
Lord Howe 1788-1834 – roszczenia brytyjskie, 1834-1855 – osada, 1855 – włączona do Nowej Południowej Walii
Australia Południowa 1788-1836 – część kolonii Nowa Południowa Walia, 1836-1901 – prowincja, 1863-1901 – prowincja, 1901 – włączona do Australii
Queensland 1824-1859 – część kolonii Nowa Południowa Walia, 1859-1901 – kolonia, 1901 – włączona do Australii
Wiktoria 1839-1851 – część kolonii Nowa Południowa Walia, 1851-1901 – kolonia, 1901 – stan Australii
Kolonia Rzeki Swan 1829-1832 – kolonia, 1832 – zmiana nazwy na Australię Zachodnią
Australia Zachodnia 1832-1901 – kolonia, 1901 – włączona do Australii
Ziemia van Diemena 1803-1825 – część Nowej Południowej Walii, 1825-1855 – kolonia, 1855 – zmiana nazwy na Tasmanię
Tasmania 1856-1901 – kolonia, 1901 – włączona do Australii
Wyspa Baker 1886-1934 – roszczenia brytyjskie, 1934 – odstąpiona Stanom Zjednoczonym
Wyspy Bonin 1827-1876 – roszczenia brytyjskie, 1876 – aneksja japońska
Nowa Gwinea Brytyjska 1884-1886 – protektorat, 1886-1906 – kolonia, 1906 – przekazana Australii; zmiana nazwy na Papuę
Papua 1906-1949 – kolonia australijska, 1949 – połączona z Nową Gwineą Australijską w Terytorium Papui i Nowej Gwinei
Nowa Gwinea Australijska 1919-1945 – terytorium mandatowe Ligi Narodów (administracja australijska), 1945–1949 – terytorium powiernicze ONZ (administracja australijska), 1949 – połączona z Papuą w Terytorium Papui i Nowej Gwinei
Terytorium Papui i Nowej Gwinei (Papua-Nowa Gwinea) 1949-1975 – terytorium powiernicze ONZ (administracja australijska), 1975 – niepodległość jako Papua-Nowa Gwinea
Brytyjskie Terytoria Zachodniego Pacyfiku 1877-1976 – kolonia, 1976 – rozwiązane
Brytyjskie Wyspy Salomona 1889-1893 – protektorat, 1893-1971 – część kolonii Brytyjskie Terytoria Zachodniego Pacyfiku, 1971-1973 – protektorat, 1973-1975 – autonomia, 1975 – zmiana nazwy na Wyspy Salomona
Wyspy Salomona 1975-1976 – autonomia, 1976-1978 – samorządna kolonia, 1978 – niepodległość
Wyspy Cooka 1888-1891 – protektorat, 1891-1900 – federacja, 1900 – włączone do Nowej Zelandii
Fidżi 1874-1877 – kolonia, 1877-1952 – część kolonii Brytyjskie Terytoria Zachodniego Pacyfiku, 1952-1970 – kolonia, 1970 – niepodległość
Tonga 1889-1900 – protektorat, 1900-1952 – część kolonii Brytyjskie Terytoria Zachodniego Pacyfiku, 1952-1970 – protektorat, 1970 – niepodległość
Wyspy Gilberta i Lagunowe 1892-1916 – protektorat, 1916-1975 – koronna część kolonii Brytyjskie Terytoria Zachodniego Pacyfiku, 1975 – podział na Wyspy Gilberta
Wyspy Gilberta (Kiribati)1975-1976 – koronna część kolonii Brytyjskie Terytoria Zachodniego Pacyfiku, 1976-1979 – kolonia, 1979 – niepodległość jako Kiribati
Wyspy Lagunowe (Tuvalu) 1975-1976 – część kolonii Brytyjskie Terytoria Zachodniego Pacyfiku, 1976-1978 – kolonia, 1978 – niepodległość jako Tuvalu
Howland 1886-1935 – roszczenia brytyjskie, 1935 – odstąpione Stanom Zjednoczonym
Jarvis 1889-1935 – aneksja, 1935 – odstąpione Stanom Zjednoczonym
Nauru 1914-1920 – część kolonii Brytyjskie Terytoria Zachodniego Pacyfiku, 1920-1942 – terytorium mandatowe Ligi Narodów, 1945-1968 – terytorium powiernicze ONZ, 1968 – niepodległość
Nowe Hebrydy (Vanuatu) 1824-1878 – protektorat, 1878-1887 – terytorium neutralne, 1887-1976 – kondominium; część kolonii Brytyjskie Terytoria Zachodniego Pacyfiku, 1976-1980 – kondominium, 1980 – niepodległość jako Vanuatu
Nowa Zelandia 1769-1788 – roszczenia brytyjskie, 1792-1835 – część Nowej Południowej Walii, 1835-1840 – protektorat, 1840-1907 – kolonia, 1907-1947 – dominium, 1947 – niepodległość
Niue 1889-1900 – protektorat, 1900-1901 – protektorat; część kolonii Brytyjskie Terytoria Zachodniego Pacyfiku, 1901 – włączone do Nowej Zelandii
Palmyra 1889-1898 – aneksja, 1898 – włączona do Stanów Zjednoczonych
Pitcairn 1838-1887 – protektorat, 1887-1898 – kolonia, 1898-1970 – część kolonii Brytyjskie Terytoria Zachodniego Pacyfiku, 1970-1983 – kolonia, 1983-2002 – terytorium zależne, 2002- – brytyjskie terytorium zamorskie
Samoa 1889-1900 – protektorat, 1900 – aneksja niemiecka
Sandwich Islands (Hawaje, USA) 1794-1843 – protektorat, 1843 – niepodległość
Tokelau 1889-1898 – protektorat, 1898-1916 – protektorat; część kolonii Brytyjskie Terytoria Zachodniego Pacyfiku, 1916-1949 – część kolonii Wyspy Gilberta i Lagunowe, 1949 – przekazane Nowej Zelandii

12

Odp: Michel Nostradamus - Wielka Brytania – przepowiednie!

Moogi już kiedyś napisał/a:

呑吐  roll

13

Odp: Michel Nostradamus - Wielka Brytania – przepowiednie!

#
W Bawarii w mieście mnichów podpisano haniebny pakt,
Władcy Brytanii i Galii bardzo zadowoleni,
Rok później okaże się jak byli naiwni i głupi,
Kiedy Hister zgniecie butem Czechów i Słowaków!

Arteuza - Centurion 17 lis 2009, o 11:21


Jest to przepowiednia Nostradamusa mówiąca o wydarzeniach dla nas już historycznych. Dotyczy ona jeszcze czasu sprzed wybuchu II wojny światowej. Ta przepowiednia wypełniła się w całości.

Michel Nostradamus w swojej przepowiedni przedstawił nam wydarzenia związane z Adolfem Hitlerem i jego polityką ekspansji terytorialnej, jednak nie te pierwsze - Anschluss Austrii z marca 1938 roku – lecz już te, które były samym dyktatem oraz następstwem układu monachijskiego z 30 września 1938 roku.

Wiersz pierwszy

Mówi o Bawarii czyli kraju związkowym Niemiec. Bawaria jest krajem o tradycji katolickiej.
W mieście Mnichów w Bawarii czyli w Monachium. Podpisano haniebny pakt.

Monachium zostało nazwane miastem mnichów przez Nostradamusa ponieważ znał on historie jego powstania. W roku 1158 książę Bawarii dokonał lokacji miasta oraz nadał przywilej organizowania targów benedyktynom. Miasto powstało przy zamku i klasztorze. Była to dogodna lokalizacja na szlaku handlowym.

Nazwa: przy mnichach ( bei den Mönchen) wzięła się od jego lokalizacji przy klasztorze.

W Bawarii w mieście mnichów podpisano haniebny pakt.

Dyktat monachijski został zawarty na konferencji w Monachium w dniach 29-30 września 1938 roku. Dotyczył przyłączenia części terytorium Czechosłowacji do Rzeszy Niemieckiej. Ten dyktat podpisali szefowie rządów: Neville Chamberlain (Wielka Brytania), Édouard Daladier (Francja), Adolf Hitler (Niemcy) i Benito Mussolini (Włochy).

Na konferencji nie było przedstawicieli władz Czechosłowacji pomimo tego, że dotyczyła jej terytorium...

Układ monachijski przewidywał zwołanie nowej konferencji w sprawie sporu o część Śląska Cieszyńskiego zwanego Zaolziem - pomiędzy Polską a Czechosłowacją. Konferencja taka nie doszła do skutku. Dlatego nie omawiano na niej również znanej z historii przynależności Wolnego Miasta Gdańska.

Wiersz drugi przepowiedni.

Władcy Brytanii i Galii czyli przywódcy Wielkiej Brytanii i Francji.

Byli oni uczestnikami konferencji, ale w przeciwieństwie do polityki ekspansji terytorialnej Hitlera, preferowały politykę ustępstw – która miała za wszelką cenę nie dopuścić do wybuchu nowej wojny światowej.

Władcy Brytanii i Galii bardzo zadowoleni.

Po podpisaniu postanowień haniebnego paktu, w Paryżu i Londynie doszło do wybuchów radości. Wszyscy byli przekonani, że doszło do zażegnania groźby wybuchu nowej wojny światowej.

W Bawarii w mieście mnichów podpisano haniebny pakt, Władcy Brytanii i Galii bardzo zadowoleni…


Wiersz trzeci przepowiedni.

Jednak każde ustępstwa mają zawsze swoje konsekwencje. Zaznaczył to również autor w swoim opisie tych wydarzeń.

W tym wierszu mamy jednoznaczną, ocenę przez Michela Nostradamusa wszystkiego co dotyczyło wcześniej napiętnowanego haniebnego paktu. Mistrz nazywa bardzo zadowolonych władców - naiwnymi i głupimi…

Wiersz trzeci mówi, że wystarczył rok, żeby ukazały się wszystkie skutki haniebnego paktu w mieście mnichów w Bawarii.

Wcześniej Czechosłowacja oddając Niemcom Kraj Sudetów pozbawiła się swoich umocnień granicznych a tym samym nie miała szans na obronę. Inwazja i aneksja została dokonana przez III Rzeszę  15 marca 1939 roku. Natomiast 16 marca 1939 z okupowanych przez niemiecką Rzeszę – Czech, Moraw i Śląska Czeskiego – utworzono Protektorat Czech i Moraw.

Haniebny pakt, w mieście mnichów w Bawarii, Bardzo zadowoleni władcy Brytanii i Galii, rok później się okaże jak byli naiwni i głupi…

Wiersz czwarty przepowiedni.

Kiedy Hister zgniecie butem Czechów i Słowaków. Michel Nostradamus w wielu przepowiedniach mówiących o postaciach historycznych używał różnych sposobów ukrywania nazwisk tych postaci.

Adolf Hitler jest jedną z takich postaci nazywanych przez Nostradamusa – Hister.

Kiedy Hister zgniecie butem. Kiedy Hister najedzie siłą swojego wojska. Kiedy najechane kraje zostaną wprost zgniecione przez buty hitlerowskich najeźdźców. Nie była to równa walka.

Po wcześniejszym przygotowaniu, pozbawieniu umocnień granicznych i obrony. Hitler doprowadził do inwazji i aneksji Czechów i Słowaków.

Rok później po haniebnym pakcie, kiedy władcy Brytanii i Galii okazali się naiwni i głupi, Hister zgniecie butem Czechów i Słowaków!

Jakie płynie przesłanie zostawione przez Nostradamusa z jego przepowiedni.

Żadne pakty, szczególnie te tworzone dla osiągnięcia za wszelką cenę - nie doprowadzają do trwałych i niezmiennych postanowień. Haniebne pakty  z zasady dają drugiej stronie przewagę. Pomijają najczęściej najbardziej poszkodowane takimi postanowieniami kraje i mieszkających w nich ludzi.

Haniebny pakt monachijski nie był pierwszym i ostatnim takim układem, który powstaje na konferencjach międzynarodowych. Organizowane przez silne państwa, mają w zasadzie tylko na uwadze swoje racje, pomijając skutki jakie takie postanowienia niosą dla innych słabszych krajów…

Moogi

Dla tych czytelników, którzy zauważyli moje zdawkowe przejście przez temat odnoszący się do aneksji Zaolzia.

Przypomnę tylko, że niedawne wydarzenia na arenie międzynarodowej wywołane przez Rosję, dotyczyły właśnie tego co się stało bezpośrednio po układzie monachijskim.

Rosja jak zwykle była w swoim kłamliwym żywiole – ale o co jej tak naprawdę chodziło – czy o jej brak na tej konferencji? A może, to był tylko mały jej przytyk do tego co wydarzyło się bardzo złego w jej układach z III Rzeszą Niemiecką.

Zawsze można przecież udawać, że nie było zawartego w Moskwie paktu Ribbentrop-Mołotow z 23 sierpnia 1939 roku!

14

Odp: Michel Nostradamus - Wielka Brytania – przepowiednie!

#
Wiele okrętów i statków ląduje u brzegów Normandii,
Wielki Żywiciel i Brytania rozpoczynają swój Wielki Finał,
Mimo silnego oporu chmary wojska robią szybkie postępy,
Po drugiej wojnie wysoki generał będzie rządził Francją.
Arteuza - Centurion 17 lis 2009, o 11:21


Jest to przepowiednia Michela Nostradamusa, która wypełniła się w całości.

Przepowiednia ta mówi o przełomowych wydarzeniach dotyczących II wojny światowej. Opisuje ona największą pod względem użytych sił i środków operację desantową w historii.

Przepowiednia ta opisuje przede wszystkim finalne lądowanie aliantów w Normandii. Ale jak wiemy z nauki historii operacja ta miała różne fazy przygotowania, które prowadziły do wielkiego finału.

Należy przypomnieć operację Fortitude – operacja kontrwywiadu aliantów, której zadaniem było zmylenie Niemców, co do prawdziwych planów i miejsca lądowania aliantów. W jej ramach zbudowano fałszywe lotniska, na których były makiety samolotów.

Plany te miały uwiarygodnić - barki desantowe oraz obozy wojskowe zapełnione nadmuchanymi gumowymi modelami czołgów… Grupy radiostacji swoimi komunikatami wprowadzały dodatkowe dezinformacje...

Lądowanie w Normandii – Operacja Neptun – była wstępną fazą operacji Overlord. Operacja ostała przeprowadzona  6 czerwca 1944 roku pod dowództwem  generała Dwighta Eisenhowera a trzon sił inwazyjnych stanowiły wojska amerykańskie, brytyjskie i kanadyjskie.

Oczywiście jednostki polskich wojsk lądowych nie uczestniczyły w lądowaniu w Normandii. Brały natomiast udział, przede wszystkim Polskie Siły Powietrzne oraz Polska Marynarka Wojenna i Polska Marynarka Handlowa.

Termin Operacja Overlord jest często utożsamiany z samym tylko lądowaniem wojsk sprzymierzonych na plażach Normandii w dniu 6 czerwca (D-Day). W rzeczywistości obejmowała ona blisko trzymiesięczne działania wojenne toczone na obszarze północno-zachodniej Francji do końca sierpnia 1944 roku.


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/66/NormandySupply_edit.jpg
Wyładunek wojsk i zaopatrzenia na plaży Omaha (połowa czerwca 1944)


Wszystkie zainteresowane osoby twórczością Michela Nostradamusa mogą oczywiście wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą opisanych wydarzeń podczas II wojny światowej – przypominając sobie dzięki przepowiedni Mistrza, te i inne wydarzenia historyczne.

Przepowiednia ta dotyczy w sumie wydarzeń tylko we Francji. Jednak zawiera w sobie tak dużo informacji, które zainteresowanym czytelnikom mogą otworzyć drogę do wielu ciekawych powiązanych z tym tematem wątków nie tylko historycznych.

Dlatego przepowiednie Michela Nostradamusa nie tylko opisują naszą bliska i daleką przyszłość. Ale również po swoim wypełnieniu się w całości pozwalają czytelnikowi spojrzeć również na wydarzenia historyczne…

To nasze spojrzenie „historyczne” - pobudzone twórczością Michela Nostradamusa – uważnym czytelnikom może również sprawić wiele niespodzianek. Natomiast ciekawostką może, jak zawsze być to, w jaki sposób dane wydarzenia:

„...przejdą do legendy pokoleń żywych!”

 
Przechodzimy do wierszy przepowiedni.

Wiersz pierwszy.

Wiersz pierwszy opisuje jak wiele okrętów i statków ląduje u brzegów Normandii.

Była to największa taka operacja desantowa w historii. Dlatego trafne opisy Nostradamusa robią dopiero wrażenie, przy dopasowaniu ich z naszymi informacjami, które możemy odszukać w źródłach historycznych.

W ramach przygotowań rozpoczęto w kwietniu 1942 roku operację Bolero – długofalowy proces przerzucania sił Stanów Zjednoczonych do Wielkiej Brytanii w postaci sprzętu i żołnierzy. W sumie przewieziono na Wyspy Brytyjskie około 1,5 mln żołnierzy, jak również materiały potrzebne do ich zakwaterowania, wyżywienia, uzbrojenia i umundurowania.

Przez ponad dwa lata, ta operacja zaopatrzeniowa nosiła nazwę Bolero.

Wyobrażenie dostarczonych sił obrazują liczby: 16 800 samolotów, w tym: 11 000 myśliwców i bombowców, 2300 samolotów transportowych oraz 3500 szybowców,

Flotę stanowiło 4300 jednostek: 1200 okrętów zdolnych do walki z nieprzyjacielem, 1600 okrętów transportowych, 4000 łodzi desantowych, ok. 200 000 żołnierzy (37 dywizji).

Łączny stan liczbowy alianckich sił ekspedycyjnych wynosił około 2,88 mln żołnierzy.


Ląduje w Normandii…Wiele okrętów i statków.
Wiele okrętów i statków ląduje u brzegów Normandii.


Wiersz drugi przepowiedni.

Wielki Żywiciel – oczywiście są to Amerykanie. Dzięki dostawą żywności uprawianej i produkowanej w Stanach Zjednoczonych – ich sojusznicy mogli liczyć na ich pomoc. Były to na początku dostawy przede wszystkim żywności.

Jednak zaangażowanie Amerykanów w wojnę w Europie pociągnęło również zaopatrzenie wojskowe.

Wielki Żywiciel i Brytania. Koalicja Amerykańsko Brytyjska. Przeważającą siłę stanowili oczywiście Amerykanie i Brytyjczycy.  Ale pod ich dowództwem przygotowywani byli również żołnierze z innych państw:

Kanadyjczycy, Nowozelandczycy, Francuzi, Belgowie, Norwegowie, Polacy, Czesi i Duńczycy.

Wielki Żywiciel i Brytania, która jak już wiemy - była jeszcze wielką potęgą kolonialną.

Wielki Żywiciel i Brytania ląduje u brzegów Normandii. Wiele statków i okrętów ląduje. Wielki Żywiciel i Brytania rozpoczynają wieloma okrętami i statkami - lądującymi u brzegów Normandii. Swój Wielki Finał.

Wielki Finał związany jest z pokonaniem Niemców w drugiej wojnie światowej.

Do Wielkiego Finału prowadziło lądowanie wojsk u brzegów Normandii. Przełamanie frontu niemieckiego. Złamanie oporu wojsk niemieckich przybliżyło zakończenie wojny.

Wiersz trzeci.  

Wiersz trzeci pokazuje jednak, że nie była to prosta sprawa. Ponieważ wojska niemieckie były również przygotowane i stawiały silny opór.

Mimo silnego oporu. Wielki Żywiciel i Brytania. Wiele okrętów i statków. Ląduje i rozpoczyna swój Wielki Finał. Robią szybkie postępy pomimo chmary wojska. Pomimo silnego oporu. Wielki Żywiciel i Brytania. Lądują u brzegów Normandii. Dzięki wielu okrętom i statkom rozpoczynają swój Wielki Finał…

Mimo silnego oporu chmary wojska robią szybkie postępy.

Wojska alianckie szybko posuwają się, pomimo silnego oporu chmary wojska. Wyzwalają tereny zajęte przez wojska niemieckie, spychając je coraz szybciej, robią szybkie postępy.

Wiersz czwarty.

Po drugiej wojnie wysoki generał będzie rządził Francją.

Wiersz ten dotyczy oczywiście Charlesa de Gaulle. Jest to bardzo ciekawy wiersz. Umieszczenie tego wiersza w przepowiedni dotyczącej przełomu w działaniach wojennych dzięki aliantom, jest również ciekawym zabiegiem Michela Nostradamusa.

Charles André Joseph Marie de Gaulle – nie zawsze był postacią wybijającą się na pierwsze miejsce.

Można by tu dużo pisać na temat tej postaci... Dlatego w czasie lądowania w Normandii, podczas działań wojennych, nie było wcale takie oczywiste, że Generał de Gaulle będzie rządził Francją.

Wysoki generał będzie rządził Francją…

Michel Nostradamus swoją przepowiednią oraz czwartym jej wierszem, dał wszystkim Francuzom zapowiedz tego, że po drugiej wojnie wysoki generał będzie rządził Francją... Ale czy Francuzi wiedzieli o tym, że tym generałem będzie Charlesa de Gaulle...

Moogi