Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Kalendarz Majów

Artykuł opublikowany w dniu 15-11-2008 o godzinie 12:58

Cywilizacja Majów

Majowie stworzyli potężną cywilizację na terenie Ameryki Środkowej, niestety zgładzoną przez żądnych złota najeźdźców z Europy. Niektórzy uważają ich, razem ze starożytnymi Egipcjanami za potomków mieszkańców Atlantydy. Ich cywilizacja miała znaczące osiągnięcia: astronomia, matematyka, pismo hieroglificzne, monumentalne piramidy schodkowe. Znane im było matematyczne pojęcie zera, liczby zapisywali w systemie dwudziestkowym. Majowie prowadzili bardzo dokładne obserwacje nieba, potrafili wyznaczać daty zaćmień Słońca, obliczali czas obiegu Księżyca wokół Ziemi, używali bardzo dokładnego kalendarza.

Koniec czasu

Naukowcy odkryli, że ostatnim dniem kalendarza majów jest 21 grudnia 2012 r. (oczywiście po przeliczeniu na nasz system ? kalendarz gregoriański). W ich zapisach ta data oznacza koniec świata, ogromny kataklizm, który zniszczy całą ludzkość. Data ta zapisana jest na monumentach z Coba i Palenqué.

Czy nie jest dziwnym fakt, że data końca świata wyznaczona przez potężną cywilizację Majów zbiega się z datą katastrofy słonecznej i zmiany biegunów Ziemi wyznaczoną na podstawie obliczeń współczesnych naukowców?

Zobacz także: Proroctwo Oriona.
Komentarze (799) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # djlopez (15-11-2009)

  Wypowiedz pewnej osoby “ja myślę że tego nie będzie?.
  jeśli ktoś jest katolikiem to wierzy w słowa Boga ?Nikt nie znam dnia ani godziny? żadne słońce meteoryty nie zniszczą ziemi jeśli słońce zbliża się do świata co 11lat to co było 11lat temu? nie zgineli nie potopili się my raczęj też tego nie doznamy!”

  interpretacja…

  co 11 lat słońce się nie zbliża co 11 lat są wybuchy na słońcu o małej sile. Gdy nastąpił ten wybuch zniszczyło satelitę nadawczo-odbiorczą. Były wypadki w lotnictwie wszystkie radia komunikacyjne zostały utracone sygnały…

  najgroźniejszy co 11,5 tys lat. Jest to hiperaktywacja słońca gdzie po wybuchu są wyrzucane materie które przebiegonują Ziemie… jest to rzecz naturalna!!! w tedy ziemia zacznie się kręcić w drugą stronę (jedziecie samochodem i nagle hamujecie ostro lecicie do przodu) tak będzie z wodą która utworzy gigantyczną falę. Nośniki pamięci cd mp4 dyski twarde te informacje są utracone a najlepszym nośnikiem pamięci jest książka.
  Olej napędowy do samochodów diesla ma związki organiczne… jak myślicie dlaczego??

 • # djlopez (15-11-2009)

  Wypowiedź pewnej osoby…

  Zal mi tych majow. Tez se moge napisc swoj kaledaz i napisac ze np. w 3000roku bedzie koniec swiata i go gdzies zakopac. Potem kolesie za kilkaset lat to znajda i sie beda jarac ze wiedza kiedy bedzie koniec swiata tak jak to teraz jest. Zobaczymy w 2012 roku nic nie bedzie tylko tyle ze Polska zoorganizuje Euro i to mozna co najwyzej nazwac koncem swiata :D . Pzdr. dla ludzi ktorzy w to nie wieza.

  Interpretacja

  była to zagłada dla całego świata… cząstka ludzi przeżyła i zapisała datę 9792 p.n.e. data dawnej katastrofy. Obliczając że następna hiperaktywacja słońca nastąpi w 2012 roku… Jeżeli to prawda i załóżmy że garstka osób przeżyła czyli np Wy… nie zapiszecie daty 2012?? do następnych pokoleń?? to dlaczego jest zapisana data 966r. chrzest Polski dlaczego? Ważne daty się zapisuje i dlaczego nie wierzyć Majom?? Jak Wy zapiszecie rok 2012 to może kiedyś inni nie będą w to wierzyć i będą takimi (debilami) ludźmi jak my?? ja wierze na 50% !!! bo dlaczego nie? My postąpimy tak samo…
  Ludzi się zjednoczą, teraz panuje zazdrość burdy chałasy każdy chce do bogactwa wojny i 5 min przed będziemy myśleć: a teraz zagadka:

  W konsekwencji najwazniejsza będzie wiedza która ocaleje. Wiedza najprostsza – podstawy matematyki, chemii, fizyki, rolnictwa i medycyny. Wiedza ta przetrwa w książkach, jednak po kilkuset latach stanie się niezrozumiała z powodu braku …. nauczycieli. Porównajmy: w jakim stopniu wykorzystaliśmy do dziś wiedzę starożytnych? Skoro nie potrafimy odczytać ich języka? :) :);]

 • # djlopez (15-11-2009)

  a jak myślicie

  Czy równik który jest dziś zawsze był na swym miejscu?? :D

 • # Baca (16-11-2009)

  Pewnie kogoś tu obrażę, ale niedobrze mi się robi, gdy słucham opinii “wierzących”, że “nikt nie zna dnia ani godziny”. Może mają rację, ale nie tak jak im się to wydaje. Też nie uważam, że można co do dnia i godziny przewidzieć koniec świata i to mogą oznaczać te słowa. Proszę jednak nie rzucać tu głupiego gadania o Bogu nie popartego czymś sensownym. Nie żądam dowodu na istnienie Boga, ale nie można ślepo wierzyć we wszystko co ktoś nam wciska. Wiedza Majów nie była oparta na niedorzecznych przypuszczeniach, ale poparta wiedzą naukową. Nie wiem czy Bóg istnieje, ale jestem dość mocno przekonany, że nasza cywilizacja jest następczynią wcześniejszej. Naprawdę historia człowieka nie opiera się na wierze katolickiej, chrześcijańskiej czy żydowskiej lecz wywodzi się co najmniej z historii Sumerów, którzy też są czyimiś potomkami. Skąd np. starożytni Grecy dysponowali wiedzą na temat planet czy innych obiektów w kosmosie, które są wykrywane obecnie za pomocą wysoko rozwiniętej technologii, jeśli nie dysponowali odpowiednim sprzętem? Wyliczali sobie? Wyliczeniami można by stwierdzić istnienie planet w naszym systemie prawie w nieskończoność. Wielu uważa, że wiara chrześcijańska jest jedyną słuszną, co jest kompletną bzdurą, gdyż człowiek istniał długo przed wiarą Żydów, z której bądź co bądź wywodzi się chrześcijaństwo. Weźmy chociaż biblijną historię o Mojżeszu, który ocalał z faraońskiego pogromu hebrajskich chłopców, których faraon kazał zabijać. Mama schowała go w sitowiu na Nilu, gdzie znalazła go córka faraona. Historia ta ewidentnie wywodzi się z egipskiego mitu o Ozyrysie. Dlatego twierdzenie o słuszności wiary, która opiera się na innej jest zwykłym absurdem.

 • # Ady (16-11-2009)

  patrzac naukowo na to wszystko .. klimat sie ociepla i powoli zmienia, z roku na rok jest inny. Patrze teraz na pogode za oknem mamy 16 listopada i 15 stopni , po tym widac ze cos sie dzieje nie tak. Moim zdaniem przebiegunowanie stanie sie jeszcze za naszych czasow. Chodz tak samo jak inni co tu sie wypowiadali nie wierze w ta przedpowiednie majow o roku 2012, choc nie powiem ale Majowie byli jak na tamten wiek bardzo madra cywilizacja i nikt tego nie zaprzeczy.Jestem katolikiem ale nie wierze w kościol, moja wiara polega na wyznawaniu Boga i wiary tylko w niego, bo kosciol zostal stworzony by glosic pokoj na ziemi, jesli by nie bylo kosciola ludzie by sie zabijali jesli by w nic nie wierzyli.

  A tak pozatym to polecam wam wszyskim film ktory wczoraj ogladalem w kinie “2012″:)))

 • # Ady (16-11-2009)

  a co do rownikow i biegunow – jest udowodnione naukowo ze biedunu sie zmienialy i widac to na niektorych kontynentach ze milion lat temu byly zalane woda.

 • # Ady (16-11-2009)

  bieguny*

 • # Ady (16-11-2009)

  Niewiele ponad 100 lat temu ludzi szokowało przypuszczenie, że wielkie płyty lodowcowe o grubości półtora kilometra mogły pokrywać kiedyś tereny o umiarkowanym klimacie w Ameryce Północnej i w Europie. Później przyjęto teorię nie jednej, ale wielu epok lodowcowych. Z czasem znaleziono dowody występowania okresów zlodowaceń na całej Ziemi, nawet w regionach tropikalnych. Odkryto, że płyty lodowe obejmowały niegdyś ogromne przestrzenie zwrotnikowych Indii i równikowej Afryki. Coleman, jeden z największych znawców epok lodowcowych, pisał w swojej książce Ice Ages Recent and Ancient (Epoki lodowcowe dawne i nowe): “Odkryto również, że te płyty lodowe rozmieszczone były w sposób niejako kapryśny. Syberia, na której znajdują się teraz najzimniejsze tereny świata, nie była pokryta lodem. To samo dotyczy większości Alaski i terytorium Yukonu w Kanadzie, podczas gdy północna Europa, z jej stosunkowo łagodnym klimatem, pokryta była lodem daleko na południe, aż do szerokości Londynu i Berlina. Również większość obszaru Kanady i Stanów Zjednoczonych była pokryta lodem – lodowiec sięgał aż doCincinnati i do doliny Missisipi.”

 • # Anonim (16-11-2009)

  Ja w to osobiście nie wierzę choć to możliwe.Jakoś w 200r.byłą też wielka afera,że niby coś w komputerach i telewizorach miało się pokazać dwa zera i jakaś bomba ja w to nie wierze ale koniec majów jest możliwe i to też,że mała góra lodowa się stopi też właśnie w 2120r. To same wymysły jakiś szalonych naukowców.Nie długo to jeszcze wymyślą,że będzię nas nawiedzać duch,że jesteśmy przeciwko!hahahha xD pozdr….*!!

 • # djlopez (16-11-2009)

  Mądrze napisał Pan\i ADY na temat kościoła… Ja wierze w Boga ale nie w kościół! Chrześcijaństwo miało głosić pokój na Ziemi nie do końca im to się udało ponieważ do wiary Chrześcijańskiej nakłaniano SIŁĄ w średniowieczu… Czy tak Jezus robił nie. Ale duchowni Tak… o to jest wiara najdoskonalsza na świecie?? no powiedzcie?? a dziś co… to są pazery!! u mnie proboszcz ma 3 samochody i wille. Jezus przecież chodził w sandałach.. nie mówię że dziś mają chodzić w sandałach po to tak technologia wzrosła że każdy powinien z niej korzystać ale 3 samochody luksusowe. Audi a8, mercedes i skoda?? Pazera jedna… Księża NAM tak wkręcają że szok… albo pracowałem jako kelner w pałacu no i był zjad księży z biskupem i znałem jednego księdza ze szkoły bo jeszcze się ucze i polewam mu wino a on do mnie… Marcin jak dasz mi całą butelkę wina to będziesz miał 6 na koniec roku?? WTF? kurde myślałem że robiję mu to na głowie!! no i co Wy na to

  a Majowie przepowiedzieli że będzie zaćmienie słońca w 1997r… pomylili się :) o 7 sekund :D

  więc czekam na Wasze wypowiedzi i interpretacje :)

 • # Doti (16-11-2009)

  hej weźcie pod uwagę że Majowie nie liczyli lat PRZESTĘPNYCH więc do tej ustalonej przez nich daty musicie dodać około 150 lat… biorąc pod uwagę że uważali też że to słonce kręci się DOOKOŁA ziemi a nie na odwrót .
  Co do Biblii Pan Jezus powiedział że żyjemy w czasach ostatecznych a było to po jakiś 25 tysiącleci po domniemanym powstaniu człowieka homo sapiens tak więc koniec świata może być i jutro i za 10 tysiącleci…

 • # Ewelina (17-11-2009)

  Nie wiadomo czy przeżyjemy do jutra, a co będzie w 2012… możemy tylko o tym myśleć i się na wzajem straszyć.

 • # didi (17-11-2009)

  Uwielbiam takie teorie spiskowe itd…. wtedy widać że ludzie to banda kretynów :D

 • # Monia52 (17-11-2009)

  Miejmy nadzieje że czegoś takiego nie będzie jak koniec świata,chociaż myśle o tym coraz częściej i obawiam się tego jestem jeszcze młoda chciała bym założyć rodzine mieć dzieci i osiągnać coś w życiu,mam nadzieje że tak będzie i że my i nasze pokolenia bedą stąpały po ziemi:-)

 • # A (17-11-2009)

  jesli przed nami byly inne cywilizacje to dlaczego po nas nie ma byc innych :) ?

 • # A (17-11-2009)

  dodam jeszcze male swoje przemyslenie,
  u wszystkich nasila sie mysl i dyskusja na temat konca swiata, a dlaczego?
  coraz wiecej na ten temat powstaje filmow…
  czesciej sie o tym mowi, pisze itp…
  czy np 10-20 lat temu ktos o tym wspominal? raczej nie. A i tak wiadome bylo to co teraz jest ;) zobaczymy co bedzie… czas pokaze ;)
  jesli ma byc koniec to bedzie ;) nikt nie da rady powstrzymac natury.
  pozdrawiam wszystkich :)

 • # djlopez (17-11-2009)

  To nie będzie koniec świata mówi sie o tym potocznie… to będzie koniec epoki i prawie całej ludzkości… Setki ludzi tylko przeżyje więc będzie dalej cywilizacja i przeniesiemy się do epoki kamienia łupanego wszystko od NOWA…

 • # Darthcnk (18-11-2009)

  Sugeruję, aby ludzie wypowiadający się na temat Majów poczytali trochę o ich kulturze. Z tego co tu przeczytałem dochodzę do wniosku, ze wielu pisze o czymś, o czym nie ma pojęcia. Inni uciekają się do Apokalipsy św. Jana, która z kalendarzem Majów nie ma nic wspólnego. Dodatkowo traktują 21.12.2012r. jako wieszczbę. Majowie nie mieli widzeń, proroczych snów jak np. Nostradamus czy inni guślarze jego pokroju. Majowie byli uczonymi astronomami i matematykami (do dziś nie wiadomo skąd posiedli te wiedzę) i właśnie na podstawie tej wiedzy ułożyli swój kalendarz. Kończąc chciałem dodać, że kalendarz ten nie przewiduje końca świata, lecz koniec czwartej epoki, po której nastąpi nowa.

 • # slow (18-11-2009)

  rozmaweialem ostatnio w moja znajoma i mowila ze jak byla malutka to tez wielce przewidzieli koniec swiata i jak nastapil ten dzien to ona jak sie przebudzila to az bala sie otworzyc oczy…to jest to co zwami robia…pranie muzgu. mowia wam to co chcecie uslyszec…chcecie koniec swiata to go bedziecie mieli,filmy czasopisma bleble, juz sprzedaja dzialki w gorach za grobe kase gdzie niby ma sie przetrwac. oni poprostu zarabiaja no glupocie ludzi. Nie wierzcie we wszystko co naukowcy mowia…juz tyle razy przewidzieli koniec swiata i co?? a ludzie zamiast uczyc sie na bledach to w dalej to wierza. Niektorzy narzucaja nam katolika ze wierzymy w Boga bezpodstawnie a co wy robicie??co? wierzycie w co? ze wedlug majow tak? a spotkaliscie tych majow?? to moze podacie jakies linki do artykulow naukowych… gdzie jest napisane wszystko gladko i wyraznie bo ja nie wierze tym portalom typu onet itd ktore tylko przekazuja to co im ktos podal nie zwazajac czy to prawda …wszystko to tylko interpretacje . ktos z “gory” puscil plotke i wiedzial ze ta plotka sie sprzeda. zal mi was jak chcecie to umierajcie,,,zasmiecajcie sobie glowy pierdolami bo ja mam dopiero 21 lat i nigdfzie sie nie wybieram.pozdrawiam wszystkich uczestnikow tego forum:)

 • # A (18-11-2009)

  DOBRZE GADASZ ;) POZATYM JUZ JEDEN KONIEC SWIATA PRZEZYLISMY W 2000 ROKU ;) ZA DUZO PLOTEK, FILMOW NAJBARDZIEJ FILMOW ITP… TO WSZYSTKO SIE DOBRZE SPRZEDAJE JAK POWIEDZIAL KOLEGA, I TO ZA DOBRE PIENIADZE, A GDYBYSMY NIC O TYM NIE WIEDZIELI? GDYBY NIE BYLO FILMOW I PLOTEK?
  ROZUMIEM ZE JUZ MOGE RZUCIC PRACE I SWOJE MARZENIA? BO PO CO ;) JAK ZA 3 LATA WSZYSTKO STRACI SENS HEH, NIECALE 3 LATA :)

 • # djlopez (18-11-2009)

  po części prawda… KOlego A… :)

  nie w 2000 tylko w 2001 do sprostowania… Ale to nie był koniec świata. Owszem były wybuchy na słońcu gdzie rozwaliło satelitę nadawczo odbiorczą zakłócenia w lotnictwie itd… to był TYLKO cykl co 11 lat. w tedy nie było żadnej mowy o końcu… To chyba kolega wymyślił albo źle przeczytał :) albo ktoś powiedział taką bzdurę :)

 • # zaba31 (19-11-2009)

  dobrze tu jest zaznaczone o przeliczeniu z kalendarza majów na nasz kalendarz on jest przesuniety o 7 lat wiec wynika z tego ze koniec swiata powinien byc 2005 roku po za tym jest udowodnione ze w kalendarzu majow jest niezgodnosc historyczna

 • # Magda (20-11-2009)

  A ja myślę że koniec ludzkości kiedyś nastąpi tyle że nie w 2012! Niestety to ludzie sami się wykończą powolną i bolesną śmiercią degradując środowisko i zużywając wszystkie dobra naturalne jakie jeszcze zostały na tej planecie, rozsiewając choroby powstałe na skutek cywilizacji i zabijając się z zazdrości i nienawiści, na tle religijnym itp. Przecież obserwujemy to na codzień!

 • # Rafi (22-11-2009)

  Niekturzy w to wieżą niektuży nie jak będzie 2012 to sie przekonamy czy to prawda czy nie.

 • # Klaudia (22-11-2009)

  Moim zdaniem to sie zdarzy majowie to byli najmądrzejsi na świecie ludzie! umieli przewidywać przyszłość !