Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Apokalipsa Św. Jana

Artykuł opublikowany w dniu 15-11-2008 o godzinie 12:59

Księga Apokalipsy

Apokalipsa Świętego Jana to najbardziej tajemnicza księga Nowego Testamentu. Apostoł opisał w niej boską wizję zagłady świata w dniu Sądu Ostatecznego. Prorok doznał objawienia na wyspie Patmos, gdzie był karnie zesłany z Efezu. Apokalipsa powstawała przez dłuższy czas, w trzech etapach – dlatego w tekście można dopatrzeć się powtórzeń czy nieścisłości.

Opisy wydarzeń pełne są symboli, z których część znajduje wyjaśnienie w Starym testamencie, większość jednak podlega interpretacji przez czytającego słowa proroka. Po wnikliwej lekturze okazuje się, że wiele znaków zagłady możemy odnieść do otaczającej nas rzeczywistości.

Interpretacja

Oto kilka cytatów z Apokalipsy Św. Jana:

I piąty anioł zatrąbił: i ujrzałem gwiazdę, która z nieba spadła na ziemię,
i dano jej klucz od studni Czeluści. I otworzyła studnię Czeluści,
a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,
i od dymu studni zaćmiło się słońce i powietrze.
(Ap 9,1-2)

Czy można to interpretować jako zapowiedź zderzenia z Ziemią wielkiej asteroidy? Ja nie mam co do tego wątpliwości.

Potem Świątynia Boga w niebie się otwarła, i Arka Jego Przymierza ukazała się w Jego Świątyni, a nastąpiły błyskawice, głosy, gromy, trzęsienie ziemi i wielki grad. (Ap 11, 19)

Ziemia zostanie nawiedzona przez kataklizmy.

I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły i morza już nie ma. (Ap 21,1)

Niebo i Ziemia jakie znamy przestaną istnieć, ale mają być zastąpione nowymi. Czy chodzi o Królestwo Niebieskie?

Apokalipsa Św. Jana to bardzo głęboki temat, jej interpretacja nie jest jednoznaczna. Niektóre symbole pozostają nadal niewyjaśnione, pomimo pracy wykonanej przez wielu historyków i teologów.
Komentarze (383) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # Garik (1-11-2013)

  WIEDZCIE WSZYSTCY ZE NAWET NIE MACIE POJECIA WASZEGO NAJWIEKSZEGO GRZECHU,TO CUDZOŁUCTWO!!!!! CUDZOLUCTWO GRZECH SMIERTELNY A CUDZOŁUCTWEM JEST CUDZOŁOZENIE CZYLI BOG STWORZYL MEZCZYZNE Z MEZCZYZNY KOBIETE KOBIECIE DAL DZIWICTWO I POWIEDZIAL TEMU KOMU DA KOBIETA SW DZIEWICTWO TEMU BEDZIE ZONA DO KONCA JEGO DNI I NIE MA PRAWA ONA BYC Z INNIM A ROZWÓD JEST PRAWEM MOJRZESZA ALE I W TEDY MOJRZESZ NIE POZWOLIL SIE ROZWIEZC KOBIETOM LECZ KIEDY KOBIETA ZDRADZI MEZCZYZNE W TEDY MEZCZYZNA MOZE SIE Z NIA ROZWIEC I MA PRAWO DO NASTEPNEGO MALZENSTWA A KOBIETA NIE I NIGDY BO JUZ DRUGI RAZ DZIEWICA NIE ZOSTANIE,TO WSTYD JAK KSIEZA POZMIENIALI BIBLIE I WSADZILI LUDZIOM DO MÓZGU TO ZE TERAZ SA INNE CZASY,A WIEDZCIE ZE JEZUS POWIEDZIAL PUKI ZIEMIA I NIEBA ISTNIEJE TO ANI JEDNA JOTA ANI JENDNE SLOWO JIGDY SIE NIE ZMIENI W PRAWIE BOZYM,CZYLI JAK KOBIETA BYLA DZIEWICA ZASLUBIAJAC FACETA DO KONCA JEGO DNI TK I W TEJ CHWILI OBOWIAZUJE TE PRAWO,A KTORA SLOWIANKA JEST W TEJ CHWILI Z PRAWOWYTIM MEZEM SWOIM??? KILKANASZCIE MOZE ALE NIE WIECEL!!!

 • # Cibleik (31-12-2013)

  Jeżeli dobrze czytaliście apokalipse i znacie historie świętego jana to wywnioskujecie.

  Św jan został zesłany na tą wyspe z powodu głoszenia o bogu.
  I on opisuje np Siedmiogłową bestię na której zasiada demon ,,666″ opisany tymi cyframi .
  Tylko popaczcie na to że to były czasy panowania Nerona czyli mordowano wyznawców tej religi. Siedmiogłowa bestia czyli Rzym gdyż Rzym leży na siedmiu wzgórzach. A 666 co to może być??. Tylko w jezyku hebrajskim kodowali kapłani listy za pomocą cyfr. 666 oznacza Nero w tym oto języku. To co mamy ?
  Albo opisane jest o nierządnicy która piła krew ludzką itp. Która zostanie spalona rozszarpana i tak dalej. Znów mamy opis Rzymu. Rzym został najeżdżany przez ludy zwanymi przez rzymian Barbarzyńcami. Potem został spalony przez Wandalów.
  Pomyśleć można że święty jan napisał to by prześladowani chrześcijanie mieli nadzieje że nadejdzie taki dzień gdzie wszystko sie zmieni. I odwróci przeciw prześladowcą. I tak było spalono rzym itp.
  Armagedon mało ludzi wie że to jest pole bitewne ko Jerozolimy na którym stoczono 32 bitwy. Więc świety jan miał wizje wielkiej bitwy na tym polu. I miał racje bo stoczono tam troche bitw. Patrzcie też na zdrowie psychiczne autora. Został zesłany na wyspe na której nie było ludzi. Mieszkał w jaskiniach. W głebi duszy jak każdy człowiek myślał o zemście.
  Niech każdy zada pytanie czy to były wizje schorowanego starca czy akt zemsty na rzymianach.
  Każdy z was sam sobie odpowie na to pytanie

 • # dorotka (25-01-2014)

  tu jakiś koleś zamieścił prawidłową interpretacje

  http://davidicke.pl/forum/apokalipsa-sw-jana-siedem-trab-interpretacja-t13121.html

 • # mickman (2-03-2014)

  masakra ile nawiedzonych ludzi tutaj się udziela . To teraz przeżywamy kolejną apokalipsę bo dla ścisłości nie jesteście pierwsi głoszeniu tej hipotezy

 • Some States are known to have seized unclaimed cash amounting to millions of dollars.

 • # Ryan (14-12-2015)

  niezłe pierwszy raz słyszę o takim zjwyzacu z tacą na pierwsze urodziny. no wyboru synek dokonał niesamowitego hihi a co do podwf3jnych urodzin, to my do tej pory praktykujemy takie rozwiązanie, chociaz corka po wakacjach idzie juz do I kl. jedna impreza dla kolezanek, druga dla rodziny. jedna w klubiku, druga w saloniku

 • # Anonim (26-02-2020)

  Akurat ten fragment apokalipsy tyczy się całkowitego końca świata i sądu ostatecznego na którym ma sądzić Bóg.My teraz czekamy na sąd Chrystusowy a może już nas sądzi Pan JEZUS przez kataklizmy epidemie.Przygotowuje świat na swoje przyjście gdzie po zejściu na ziemię będzie 1000 lat trzymał władzę.PO tysiącletnim okresie odda władzę Bogu.Wtedy to ma nastąpić koniec świata i sąd ostateczny.

 • # Norman (3-03-2021)

  Undeniably believe that that you stated. Your favorite reasin seemed too be
  at the net thhe easiest thing to understand of. I say to you, I certainly get irked even as othr people consider issues tht
  they plainly do not kniw about. You managed to hitt the nail upn the
  top and also outlined out the whole thing without having side effect , folks
  could take a signal. Will probably be again to get more.

  Thanks