Artykuł opublikowany w dniu 16-03-2010 o godzinie 9:31
Ostatnia Wieczerza - Obraz Leonarda da Vinci
Watykańska badaczka Sabrina Sforza Galitzia rozszyfrowała zagadkę ukrytą w obrazie ,,Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci. Jak twierdzi, w przestrzeni tzw. lunety, czyli sklepienia kolebkowego znajdującego się nad oknem w środkowej części obrazu, ukryta jest matematyczno-astrologiczna zaszyfrowana zagadka. Wynika z niej, że koniec świata rozpocznie się w pierwszy dzień wiosny (21 marca) roku 4006 r. a zakończy 1. listopada tego samego roku. W tym czasie naszą planetę ma nawiedzić wielki potop, który przyniesie kres obecnej cywilizacji.
Sabrina Sforza Galitzia utrzymuje, że faktycznie jest ,,kod Leonarda da Vinci”, tylko że nie ten, o którym pisał Dan Brown. Da Vinci miał używać symboli znaków zodiaku oraz liter alfabetu aby przekazywać ukryte wiadomości, dzięki temu unikał prześladowań w trudnych czasach, w których przyszło mu żyć.
Źródło: Artykuł w The Times
Komentarze: 142. Dodaj swój!
Tagi:
Artykuł opublikowany w dniu 4-03-2010 o godzinie 15:52
Dziś rano na południu Tajwanu ziemia zatrzęsła się z siłą 6.4 stopnia w skali Richtera. Na razie nie jest znana iość ofiar, zniszzceniu uległo wiele budynków i mostów.
To kolejne duże trzęsienie ziemi w ostatnim czasie. Czyżby to były katastroficzne znaki, o kórych mówili prorocy?
Źródło: Artykuł w serwisie CNN (j. angielski)
Komentarze: 11. Dodaj swój!
Tagi:
Artykuł opublikowany w dniu 2-03-2010 o godzinie 10:39
Jak donosi BusinessWeek, naukowcy z NASA stwierdzili, że po ostatnim trzęsienu ziemi w Chile, oś Ziemi przesunęła się o około 8 cm. W związku z tym, ziemska doba uległa skróceniu o 1,26 mikrosekundy.
,,Trzęsienie ziemi spowodowało przesunięcie się mas skalnych an dnie oceanu, co z kolei zmieniło położenie środka ciężkości naszej planety”, mówi Richard Gross, geofizyk pracujący w laboratorim NASA w Pasadenie.
Naukowcy zaznaczają, że poprzednie wielke trzęsienie ziemi w Indonezji w 2004 roku (9,1 w skali Richtera), również miało wpływ na naszą planetę. Skróciło ono dobę o 6,8 mikrosekundy.
Źródło: Artykuł w BusinessWeek (j. angielski)
Komentarze: 24. Dodaj swój!
Tagi: