41

Odp: Ile z przepowiedni Nostradamusa się sprawdziło?

przed kim chcecie klekac przed  czlowiekiem czy przed bogiem?
to zalosne uznawac nostradamusa za proroka .mozliwe ze zorganizowal to wszystko po to zeby  uwiecznic swoje istnienie .czy watpici w spryt tak modrego czlowieka jakim on byl?  mysle ze nie ma sensu przejmowac sie takimi watpliwie madrymi rzeczami .swoja droga  to zdaje mi sie ze juz wiele razy slyszalam o koncu swiata i  stawaly za tym rozne daty  wiec chyba nie musze konczyc...:p

42

Odp: Ile z przepowiedni Nostradamusa się sprawdziło?

chcialabym jeszcze dodac nie obrazajac nikogo ze wasze pytania(niktorych) i dziwne tezy wynikaja z braku wiedzy:P

43

Odp: Ile z przepowiedni Nostradamusa się sprawdziło?

KAWIOR jest taki tekst w Biblii z ewangelii Jana 20, 19-31 opowiadający jedno z ukazań się Jezusa uczniom. Tylko Tomasz Chrystusa nie ujrzał i w niego nie uwierzył. Gdy następny raz Jezus się ukazał Tomasz był z innymi i kazał mu włożyć palec w swoje rany:

"Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój!
     Powiedział mu Jezus: UWIERZYŁEŚ, BO MNIE UJRZAŁEŚ; BLOGOSŁAWIENI, KTÓRZY NIE WIDZIELI, A UWIERZYLI."

Zastanów się nad twoim pytaniem i odpowiedzią Chrystusa na Twoją wypowiedź : )

44

Odp: Ile z przepowiedni Nostradamusa się sprawdziło?

Nostradamus był podróżnikiem w czasie i wszystkie te rzeczy widział więc wie co mówi

45

Odp: Ile z przepowiedni Nostradamusa się sprawdziło?

Odczepcie się od Biblii!

46

Odp: Ile z przepowiedni Nostradamusa się sprawdziło?

Quest napisał/a:

Nostradamus był podróżnikiem w czasie i wszystkie te rzeczy widział więc wie co mówi

Podróżnik w czasie?! Gdzieś to przeczytał!
Żyjemy w XXI wieku a nie w średniowieczu.
Podróżnik w czasie ... tego jeszcze na tym forum nie było.

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.

47

Odp: Ile z przepowiedni Nostradamusa się sprawdziło?

Geo-Woman napisał/a:
Quest napisał/a:

Nostradamus był podróżnikiem w czasie i wszystkie te rzeczy widział więc wie co mówi

Podróżnik w czasie?! Gdzieś to przeczytał!
Żyjemy w XXI wieku a nie w średniowieczu.
Podróżnik w czasie ... tego jeszcze na tym forum nie było.

Daj spokój, on jaja sobie robi. wink

si vis pacem, para bellum.

48

Odp: Ile z przepowiedni Nostradamusa się sprawdziło?

podróże w czasie?.......hm...hm..... 
nie można tego wykluczyc:)
nawet Einstein dopuszczał taka mozliwość:)
ale nie za czasów Nostradamusa to wtedy było nie możliwe:)
pozdro

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

49

Odp: Ile z przepowiedni Nostradamusa się sprawdziło?

pablodart napisał/a:

podróże w czasie?.......hm...hm..... 
nie można tego wykluczyc:)
nawet Einstein dopuszczał taka mozliwość:)
ale nie za czasów Nostradamusa to wtedy było nie możliwe:)
pozdro

Siemka Pablo.
proponuję przeczytać "Krótką historię czasu" Stephena Hawkinga, to się przekonasz, że podróż w czasie w takim znaczeniu nie jest niestety możliwa.
Hawking jest genialnym fizykiem i w odróżnieniu do 99,9999999999 % autorów, na których powołują się użytkownicy na tym forum PRAWDZIWYM NAUKOWCEM.
Polecam - fascynująca lektura, choć przyznaję, że nie lekka.

si vis pacem, para bellum.

50

Odp: Ile z przepowiedni Nostradamusa się sprawdziło?

wtrafiłes jak ulał...ta ksiazke czytałem 4 razy,z reka na sercu:) mam ja w domu..he..he
Bardzo fajna lektura potwierdzam,ale nie pamietam by Hawking wykluczal podroze w czasie

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

51

Odp: Ile z przepowiedni Nostradamusa się sprawdziło?

pablodart napisał/a:

wtrafiłes jak ulał...ta ksiazke czytałem 4 razy,z reka na sercu:) mam ja w domu..he..he
Bardzo fajna lektura potwierdzam,ale nie pamietam by Hawking wykluczal podroze w czasie

Ugięcie oczywiście jest możliwe i ma mejsce, tyle że nie ma fizycznej możliwości "przemieszczenia" w czasie ciała materialnego - w tym przypadku człowieka. Niestety prędkość światła i ewentualna masa konieczna do ugięcia "czasu" jest nie możliwa do osiągnięcia w praktyce...

si vis pacem, para bellum.

52

Odp: Ile z przepowiedni Nostradamusa się sprawdziło?

Co ma być to będzie i nikt tego przewidzieć nie może to są siły nadludzkie. A ta przepowiednia Nostradamusa o naszym prezydencie to wcale nie musiala być o nas. Ile już było katastrof samolotów ile zginęło wtedy ważnych ludzi. Zastanówcie się. Końca świata przewidzieć się nie da. Nostradamus pisze, że będzie III wojna światowai że będzie trwała bardzo długo, a w innej przepowiedni pisze, że w 2012 będzie koniec świata. no to jest po prostu nienormalne same sobie zaprzeczaja jak moze wojna trwac dlugo jak bedzie koniec swiata ??????? ;||||  To są jakies ściemy i tyle. Ten nostradamus miał jakąś bujną wyobraźnie. Macie pewność, ze on to przepowiedział, ze on to napisał, za o to mu chodziło. Każdy moze sobie to inaczej tłumaczyć.

53

Odp: Ile z przepowiedni Nostradamusa się sprawdziło?

"...I w roku Smoka, gdy nałożą na siebie się jasność z ciemnością, początek kresu nastanie.
W czasie tym z góry zejdzie ognisty deszcz, a z nieba błoto spadnie.
Następnie mrok pogrąży na jeden dzień kontynent cały i nadejdą trzy lata słońca, niszcząc wszelką zieleń i wszelką zwierzynę do głodu i wymarcia doprowadzi.
To będzie czas końca zła na ziemi, po którym panowanie nad lądem i oceanami obejmą Goście przybyli z daleka. Rasa Nasza przetrwa pod opieką lepszych, a głód ustanie i pokój na niebie i ziemi nastąpi w siedem wiosen po przyjściu Gości.
Tak mówię ja, Operator który widzieć może dalej niż dźwięk i słyszeć dalej niż światło..."
Przemyślcie te słowa...

54

Odp: Ile z przepowiedni Nostradamusa się sprawdziło?

operator napisał/a:

"...I w roku Smoka, gdy nałożą na siebie się jasność z ciemnością, początek kresu nastanie.
W czasie tym z góry zejdzie ognisty deszcz, a z nieba błoto spadnie.
Następnie mrok pogrąży na jeden dzień kontynent cały i nadejdą trzy lata słońca, niszcząc wszelką zieleń i wszelką zwierzynę do głodu i wymarcia doprowadzi.
To będzie czas końca zła na ziemi, po którym panowanie nad lądem i oceanami obejmą Goście przybyli z daleka. Rasa Nasza przetrwa pod opieką lepszych, a głód ustanie i pokój na niebie i ziemi nastąpi w siedem wiosen po przyjściu Gości.
Tak mówię ja, Operator który widzieć może dalej niż dźwięk i słyszeć dalej niż światło..."
Przemyślcie te słowa...


No to mamy nowego proroka smile

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.

55

Odp: Ile z przepowiedni Nostradamusa się sprawdziło?

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że ktoś sobie ubzdura, że faktycznie jest to proroctwo i przypisze sobie do jakichkolwiek wydarzeń te słowa (oczywiście po dowolnej interpretacji) i uzna mnie za jasnowidza. Ludzie są niestety bardzo dziwni i naiwni. Uwielbiają wierzyć, że ktoś wie i widzi więcej niż oni sami. Proponuję wkleić to w nowy wątek na forum i okaże się, że 70% osób to łyknie i będą oczekiwali kiedy to nastąpi smile

56

Odp: Ile z przepowiedni Nostradamusa się sprawdziło?

operator napisał/a:

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że ktoś sobie ubzdura, że faktycznie jest to proroctwo i przypisze sobie do jakichkolwiek wydarzeń te słowa (oczywiście po dowolnej interpretacji) i uzna mnie za jasnowidza. Ludzie są niestety bardzo dziwni i naiwni. Uwielbiają wierzyć, że ktoś wie i widzi więcej niż oni sami. Proponuję wkleić to w nowy wątek na forum i okaże się, że 70% osób to łyknie i będą oczekiwali kiedy to nastąpi smile

ale z Ciebie matoł. Geo się z Ciebie śmieje, naprawdę muszę Ci to tłumaczyć ?

poracha...

si vis pacem, para bellum.

57

Odp: Ile z przepowiedni Nostradamusa się sprawdziło?

Geo-Woman zatrybił dowcip, a ty? chyba nie bardzo i proponuje zastanowić się nad tym kto jest matołem... w końcu kto normalny mógłby uwierzyć w takie brednie.
Proponuję aby wierzący w to wszystko założyli już dziś sektę "Enter" wyprowadzili się na Kilimangaro i czekali na koniec... co by naród od tępoty wyzwolić smile

58

Odp: Ile z przepowiedni Nostradamusa się sprawdziło?

operator napisał/a:

Geo-Woman zatrybił dowcip, a ty? chyba nie bardzo i proponuje zastanowić się nad tym kto jest matołem... w końcu kto normalny mógłby uwierzyć w takie brednie.
Proponuję aby wierzący w to wszystko założyli już dziś sektę "Enter" wyprowadzili się na Kilimangaro i czekali na koniec... co by naród od tępoty wyzwolić smile

powtarzam po raz ostatni, przeczytaj najpierw posty, potem wygłaszaj swoje "celne" riposty MATOLE.

si vis pacem, para bellum.

59

Odp: Ile z przepowiedni Nostradamusa się sprawdziło?

P.S. Geo jest kobietą MATOLE. Wystarczy spojrzeć na nick, albo poczytać forum wstecz. poracha...

si vis pacem, para bellum.

60

Odp: Ile z przepowiedni Nostradamusa się sprawdziło?

Jak na kogoś kto nazywa się Skarbnicą Wiedzy, to posiadasz bardzo ubogi wachlarz słów. W każdym poscie używasz sformułowania matoł. Proponuję więcej polotu, troszkę finezji, no i oczywiście bądź przy tym kreatywny... Chyba że cię to przerasta smile
Ale myślę że już nadszedł czas by zakończyć rozmowę która nigdzie nie prowadzi. Ja wiem swoje, ty wierzysz w swoje (śmieszne ale naprawdę w to wierzysz), konwersacja zmieniła się w potyczki słowne, to dalej nie ma sensu.
Wycofuję się z dyskusji, bo szkoda mi już na to wszystko czasu smile
Miłego oczekiwania na koniec świata
PS. Napiszę coś ciekawego w 2013r smile to się razem pośmiejemy.